Dodaj do ulubionych

Internauci przeciw bestialstwu

07.01.11, 11:52
Chyba czas zmienic redaktora internetowego wydania gazety... GDZIE LINK DO PETYCJI?
Obserwuj wątek
    • patriota-polski gdzie moralność? 07.01.11, 12:11
      W społeczeństwie niby tak chrześcijańskim za moralne uznawane jest tylko oddawanie ziemi kościołowi, afiszowanie się obrzędową religijnością, nienawiść do "innych" i przestrzeganie XIX wiecznej etyki seksualnej niezgodnej z wiedzą naukową.

A co z uczciwością, przestrzeganiem prawa, szacunkiem dla państwa, drugiego człowieka i zwierząt?

• wlodek21 Re: gdzie moralność? 07.01.11, 12:25
        Przykro mi, ale bezzasadnie odwołujesz się do chrześcijaństwa jako sposobu na poprawę losu zwierząt. Co prawda św. Franciszek z Asyżu kochał i szanował zwierzęta jako naszych "braci mniejszych", ale on i jego pierwsi współbracia to absolutne wyjątki. Standardowa linia nauczania Kościoła znacznie bliższa jest nauczaniu jednego z tzw. Ojców Kościoła, św Tomasza z Akwinu. Napisał on: "Zwierzęta nie maja duszy. Ich życie i śmierć należą do nas. Ich cierpienie nie ma żadnego znaczenia." Odstępstwa od tej reguły wynikają jedynie ze znacznie wyższego od przeciętnej poziomu empatii i współczucia niektórych chrześcijan, także księży.
        • tom.gorecki Re: gdzie moralność? 07.01.11, 12:34
          > utne wyjątki. Standardowa linia nauczania Kościoła znacznie bliższa jest naucza
          > niu jednego z tzw. Ojców Kościoła, św Tomasza z Akwinu. Napisał on: "Zwierzęta
          > nie maja duszy.

Akurat to, że duszy nie mają nikogo nie tłumaczy ani nie usprawiedliwia, jeśli jest durniem męczącym zwierzęta. Sądy od razu powinny wyjść z założenia, że jeśli ktoś przejawia oczywiste i niewytłumaczalne okrucieństwo wobec zwierząt jest też niebezpieczny dla ludzi.
    • wlodek21 Internauci przeciw bestialstwu 07.01.11, 12:18
      Po pierwsze - gdzie link do strony?
      Po drugie - część ludzi to niestety prymitywy niekojarzący co to współczucie i rozsądek. Do nich (w tym do opisanych debili) przemawia tylko strach przed karą. Gdyby naszym decydentom (w tym szanownym posłom i senatorom, obecnie interesuje to pojedynczych parlamentarzystów) zależało na zmniejszeniu cierpienia zwierząt, mielibyśmy sensowniejszą ustawę o ochronie zwierząt i służbę zajmującą się np rannymi zwierzętami na poboczach dróg ( zwłaszcza poza miastem). Może naprawdę masowa kampania w internecie coś by dała? (chociaż w to wątpię).
      A ci debile powinni dostać ogromne grzywny na rzecz organizacji pomagających zwierzętom i kilkaset godzin pracy na rzecz zwierząt np w schronisku, z ewentualną zamianą na dwa lata więzienia bez zawieszenia.
      • freeexciter Re: wystarczy 07.01.11, 23:11
        profesorfilutek napisała:

> przywiązać tak samo samo sprawców i do ich auta i ciągnąc ..........

... Zwyczajnie się poryczałem jak czytałem jak się znęcali nad pieskiem...
        I nie mówcie mi o Bogu i o wybaczaniu, bo po przeczytaniu tego artykułu, nie chcę już wybaczać tylko pozabijać tych 3 sku_r_wysynów.
    • grazus0791 Internauci przeciw bestialstwu 07.01.11, 19:03
      "Standardowa linia nauczania Kościoła znacznie bliższa jest nauczaniu jednego z tzw. Ojców Kościoła, św Tomasza z Akwinu. Napisał on: "Zwierzęta nie maja duszy. Ich życie i śmierć należą do nas. Ich cierpienie nie ma żadnego znaczenia." - ABSOLUTNE SKURWYSYŃSTWO!!! Jestem wierząca, ale tak podłego i chorego rozumowania nie zaakceptuję nigdy.I bardzo wątpię, czy Bóg aprobuje takie zachowania.
      To nie są ludzie, a śmieci. 2 lata to wg mnie śmieszna kara, zwłaszcza, że bardzo wątpię znając nasze sądy, żeby cokolwiek im się stało.
      A lekceważenie przez kościół praw zwierząt, brak jakiejkolwiek empatii, zrozumienia, że dusza nie ma tu nic do rzeczy, bo mowa o cierpieniu, a nie o religii - to też przyczynia się do takiego a nie innego stosunku do zwierząt. Są ludzie, którzy myślą samodzielnie, i tacy, dla których liczy się tylko to, co powie ksiądz.Zwłaszcza na wsi.
      • erte2 Re: Internauci przeciw bestialstwu 08.01.11, 00:12
        grazus0791

...Jestem wierząca, ale tak podłego i chorego rozumo
        > wania nie zaakceptuję nigdy.I bardzo wątpię, czy Bóg aprobuje takie zachowania....

Nie mieszaj Boga z religią. Wszystkie religie, kulty czy inne szamaństwa od zawsze żywiły się okrucieństwem. Krwawe rytuały Azteków, męki Prometeusza, ofiary z ludzi i zwierząt, palenie na stosach, mordowanie niewiernych, nawracanie ogniem i mieczem - cała paleta różnych sposobów i rodzajów zadawania śmierci i mąk - to wszystko są sposoby opisywane i praktykowane od tysiącleci w imię Boga, Jahwe, Allacha, Manitou i innych Zeusów. A jeszcze wieczne potępienia, Hadesy, ognie piekielne i cała masa różnych innych atrakcji które nam zapewniają nasi miłujący bliźniego kapłani wszelkich wyznań.
        Więc jeśli Bóg istnieje to albo jest niewiarygodnym okrutnikiem bawiącym się losem tego wszystkiego co sobie stworzył, albo tak naprawdę g.... go obchodzi co się z nami dzieje - czy jesteśmy dobrzy czy źli, czy jemy w piątek mięso, czy pijemy alkohol, czy kopulujemy w prezerwatywie, z chłopem czy babą - itd., itp....
        Jeśli istnieje...
      • marinellla Re: Internauci przeciw bestialstwu 07.01.11, 22:29
        1. Pisząc, cobyśmy zrobili tym ludziom, gdybyśmy dorwali ich w swoje ręce, niestety upodabniamy się w okrucieństwie do nich. Jak się głębiej zastanowić, też chciałabym, żeby stała im się krzywda. Ale...
        2. Jesteśmy ludźmi cywilizowanymi i dlatego chciałabym, żeby spotkała ich kara NIEODWOŁALNA, NIEUNIKNIONA, WYSOCE UCIĄŻLIWA i nie na koszt podatników. Typu: grzywna koszmarnej wysokości na rzecz jakiegoś schroniska+nieodwołalna konfiskata narzędzia zbrodni (samochód)+odebranie prawa jazdy dla pijanego kierowcy.
        I żeby im tę grzywnę ściągać przez najbliższe 10, 15 czy 20 lat z tego co zarobią, z zasiłku, z renty, nie obchodzi mnie, chciało się pastwić nad psem to niech się głoduje.

Natomiast nie widzę potrzeby, żeby robić z okrutnych kretynów kryminalistów w więzieniu na nasz koszt, bo to doskonały materiał na paskudnych kryminalistów.
    • freeexciter Internauci przeciw bestialstwu 07.01.11, 22:45
      Osobiście wykonałbym egzekucję tych 3 sku_r_wysynów...

Ale zanim bym ich pozabijał, to najpierw bym się trochę nad nimi poznęcał. Cały akt znęcania się i zabicia tego ścierwa nagrałbym na kamerę i wrzucił na YouTube z dopiskiem "tak kończą źli ludzie którzy zadają cierpienie bezbronnym istotom".

Mimo że stuknie mi niedługo 40, to zwyczajnie się poryczałem jak czytałem jak się znęcali na pieskiem...

I nie mówcie mi o Bogu i o wybaczaniu, bo po przeczytaniu tego artykułu, nie chcę już wybaczać tylko pozabijać tych 3 sku_r_wysynów. Naprawdę chciałbym ich zabić, albo przynajmniej okaleczyć na resztę życia!
    • rx55 Hipokryzja mięsożerców 08.01.11, 02:50

Biadolicie nad losem torturowanych i męczonych zwierząt a przymykacie oczy na ból i cierpienie zwierząt mordowanych masowo w rzeźniach, ponieważ Wasze brzuchy i podniebienia zmuszają Was do utrzymywania masowej zagłady zwierząt. Wasze wyobrażenia o estetyce nakazują milczeć w obliczu cierpenia zwierząt masowo torturowanych przez koncerny kosmetyczne w ramach rozlicznych testów podczas których zwierzęce oczy i mózgi wypełnia swąd toksycznych substancji. Wszyscy którzy spożywają mięso i jednocześnie podpisują w/w petycję to nikczemni hipokryci.
        • rx55 Re: Hipokryzja mięsożerców 11.01.11, 09:37
          Powinieneś domyślić się, że moja wypowiedź adresowana jest do osób które jedzą mięso, stanowiących większość użytkowników forum GW. Osobiście, gdy czytam komentarze podobne w tonie do mojej wypowiedzi, to nie reaguję, twierdząc, że nie tylko nie jestem odbiorcą komunikatu, lecz wręcz podpisuję się pod jego treścią.
          • freeexciter Re: Hipokryzja mięsożerców 11.01.11, 12:00
            Niechaj i tak będzie... Nie chciałem Cię zdenerwować... W końcu ważniejsza jest sprawa o której jest dyskusja na forum, czyli "co zrobić żeby to co się stało już się nie powtórzyło". Na razie są zbierane podpisy pod petycją. Cieszę się że jest odzew (oczywiście nie cieszę się że coś takiego się stało)... Czytałeś komentarze na stronie z petycją? - Ludzie już namierzyli dane osobowe tych 3 sku...eli, profile na NK, itp. Mam nadzieję że dobierzemy im się do tyłka!

Gdybym miał zaufanych ludzi, zorganizowałbym karną ekspedycję... Podjechałbym (oczywiście zamaskowany) pod dom każdego z tych sku...eli, wywlekł go z domu i podpiął pod linkę holowniczą... Potem wrzuciłbym 5 bieg... dalej domyśl się co bym zrobił. Przysięgam że cierpieliby bardzo mocno!
    • hel25 Internauci przeciw bestialstwu 08.01.11, 19:58
      A podobno Polska jest państwem prawa. Pewnie tak, tylko to prawo ma za zadanie bronić złoczyńców, złodziei i morderców (z dużą kasą oczywiście, żeby dobrze zapłacić broniących ich w sądach papugom). Ludzie i inne istoty pokrzywdzone mają zwykle prawa ograniczone. Za co biorą nasze pieniądze członkowie izby ustawodawczej i jaki moralny poziom oni reprezentują??? Kiedy wreszcie, w tym ciągle barbarzyńskim kraju, działanie pod wpływem alkoholu będzie czynnikiem łagodzącym wymiar kary, zamiast być czynnikiem zaostrzającym go. Bo tylko niepoczytalność umysłowa, co stwierdza biegły psychiatra, może być czynnikiem łagodzącym wymiar kary!!! I kiedy wreszcie zostanie ustanowione prawo naprawdę broniące praw zwierząt, jako istot słabszych i zależnych od człowieka??? Dla takich zwyrodnialców, jak opisani w zdarzeniu z Lipnicy Małej, wyrok 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności to minimum sprawiedliwości. Jeśli dalej będziemy przymykać na takie czyny oczy - to następnym ich krokiem takich debili będzie taka "zabawa" z człowiekiem. To tylko kwestia czasu lub stopnia upojenia alkoholowego. Niech wreszcie ktoś o tym głośno krzyczy!!! Żądamy od polskiego ustawodawcy poważnego traktowania swoich obowiązków wobec społeczeństwa - mają nas chronić przed terrorem i zastraszaniem przez różnego sortu bandytów i zwyrodnialców. Za to wam płacimy duże panowie prawodawcy!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka