Dodaj do ulubionych

Kto się boi PiS z SLD w objęciach

12.05.11, 07:42
Teraz po tym handlu idei za stołek,nic już nie może zdziwic.Arłukowicz zawiódł tak wielu ludzi,że widząc co się dzieje,potrafią sobie oni już teraz wytłumaczyc każdą sytuację.Słuchałam,podziwiałam i zgadzałam się ze zdaniem tego jastrzębia lewicy w krytyce rządu Tuska.Wierzyłam mu.Jak się okazało idee można sprzedac,a już jego miejsce w Sejmie koło Gowina jest jawną prowokacją i zaparciem wszystkiego,co się głosił dotychczas.Ja tak, jak jeszcze niedawny Arłukowicz,uważam,że rząd Tuska jest zły i musi byc zmieniony.Teraz już mi wszystko jedno na jaki,byle był lepszy.Straszeniem żądania posad przez ludzi SLD,po tym co zrobiła Platforma zatrudniając "swoich"-jest śmieszne,bo nikt jej nie przebije.Jeśli "rząd fachowców"-zmniejszy bezrobocie,ulży ludziom ubogim,zahamuje drożyznę,to bez względu na kolory partyjne-niech powstanie!Dośc tej propagandy sukcesu tak bardzo oderwanej od rzeczywistości.Mam nadzieję,że ludzie będą głosowac przez pryzmat swoich portfeli i wrzucając kartkę do urny,zastanowią się czy jest im po tych 4 latach,lepiej,czy gorzej.Idee poszły w las.
Obserwuj wątek
    • zetor100 Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 08:27
      Bać to się można ale kolejnej kadencji rządów Tuska: kolejnych podwyżek podatków i akcyzy, wzrostu zadłużenia, bezrobocia, deficytu, odbierania finansów przyszłym emerytom, Rycha, Zdzicha, Mira i innych kolesiów, autostrad bydowanych w ślimaczym tempie i zapowiedzi że w przyszłym roku nie będzie na nie pieniędzy, odbierania praw samorzadom, itd. itd.............
      • koloratura1 Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 12:14
        zetor100 napisał:

> Bać to się można ale kolejnej kadencji rządów Tuska:

Jeszcze jak!
        Wtedy to Kaczyński chyba się powiesi, albo jego kolesie powieszą: szósta przegrana z kolei...

> kolejnych podwyżek podatków i akcyzy,

Które PiS z przystawką, oczywiście, zmniejszą.

> wzrostu zadłużenia, bezrobocia, deficytu, odbierania finansów przyszłym emerytom,

A na wszystko - PiS-0wi z SLD - pieniędzy starczy., bo gdyby brakowało, to się dodrukuje , a co?

Rycha, Zdzicha, Mira na pewno nie będzie, za to innych kolesiów, - ilość dowolna, a wszyscy po tych paru latach grzania ław opozycji - ogromnie wyposzczeni...
    • anna12-3 Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 10:10
      Arłukowicz już dośc dużo się wyrażał na różne tematy.A oto częśc jego "ZŁOTYCH MYŚLI" na temat ukochanej teraz Partii i ukochanego Premiera:
      Wypowiedzi z wywiadu dla dziennika "Polska The Times" z grudnia 2009 r.:

"(...) Właśnie ta plastikowość PO strasznie mnie wkurza. Nie znoszę jej".

"Jest tak plastikowa, że aż mnie to boli. Nie rozumiem, dlaczego ten plastik tak strasznie podoba się ludziom".

"Jest obła, śliska, taka masa, która się podporządkowuje oczekiwaniom zewnętrznym. Mistrzem plastikowości jest Donald Tusk. Szanuję go jako premiera, ale on jest strasznie miałki poglądowo, nijaki i podobny do nikogo".

"(...) Jestem pediatrą i wiem, że on [Tusk - przyp. red.] się zachowuje jak dziecko, które zasłania oczy i wchodzi pod stół. Dzieci wtedy myślą, że świata nie ma".

"(...) Kiedyś go nawet trochę ceniłem, że potrafi tak pięknie manipulować opinią publiczną. Chciałem się od niego trochę tego nauczyć. Dziś już nie chcę".

Na pytanie, czy Donald Tusk jest królem cynizmu: "Tak. Donald Tusk jest dzisiaj królem. Mam wrażenie, że dobrze się czuje w tej roli. W sprawie hazardu zobaczyłem rozhisteryzowanego premiera, który wybiegł przed publikę i powiedział: "Boże drogi, w Polsce jest hazard, on jest straszny, musimy go zlikwidować"".

Wypowiedź z wywiadu dla "Naszego Dziennika" z grudnia 2009 r.:
      "Posłowie Platformy mogą mówić wszystko, co chcą. Polacy mają swój rozum. Wiedzą, czyja jest ta afera, czyj jest Chlebowski i czyja jest ta cała awantura wokół hazardu".

Wypowiedź w programie Gość Radia Zet ze stycznia 2010 r.:
      "(...) Platforma Obywatelska robi pewnego rodzaju teatr polityczny, robi takie przedstawienie pokazujące i Platforma Obywatelska próbuje pokazać Polakom, że odpowiedzialność za to, co robił Chlebowski na cmentarzu, ponoszą wszyscy, tylko nie ona. Czyli odpowiedzialność za Chlebowskiego ponosi SLD, PiS, dziennikarze, media, CBA, Kamiński, wszyscy, tylko nie Platforma Obywatelska (...)".

Wypowiedź z konferencji prasowej w Sejmie:
      "Pan premier w poszukiwaniu szalupy ratunkowej na statku, który prowadzi faktycznie po rozszalałym morzu kryzysu, splądrował mieszkania Polaków. Po prostu zabrał zwyczajnie pieniądze, w chaotyczny sposób, dlatego że nie radzi sobie z tym mostkiem kapitańskim, na którym zasiada".

Wypowiedź w TVN 24 z listopada 2009 r.:
      "Donald Tusk dla mnie jest jak pogodynka. Wszyscy go lubią, nikt za bardzo nie wie dlaczego. Donald Tusk jest tego typu premierem, który tak chodzi i opowiada nam wszystkim, i tak: troszkę śnieżku dla narciarzy, troszkę wiatru dla żeglarzy, słoneczka dla wszystkich, żeby wszystkim się żyło lepiej (...)".
      Wystarczy?czy szukac dalej?
      • vonl Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 13.05.11, 00:17
        Nie. Nie wystarczy.
        Ania, weź jeszcze poszukaj, proszę.
        Świetnie rozumiem twój ból i rozczarowanie Dyzmą Arłukowiczem. Mnie osobiście ono nie potrzebne, ale tobie to szukanie pomaga wyładować frustrację... Arłukowicz w SDPL, SLD, PO, czy w PIS zawsze był i będzie groteskową figurą z reality show, bez politycznych kwalifikacji i znaczenia. Kiedyś nazywano takich warchołami. I dobrze, że w końcu przejrzałaś na oczy i to dostrzegłaś.
        Ale inna sprawa, że on po prostu wie to, czego ty nie dopuszczasz do siebie. A mianowicie, że były ministrant Napieralski do spółki z "grupą trzymającą władzę", już ci szykuje koalicję z PIS-em. I dlatego Dyzma dał drapaka. Ja mu się nie dziwię, choć mam go głęboko gdzieś.
    • nonna2 Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 10:18
      [...]Jak się okazało idee można sprzedac,a już jego miejsce w Sejmie koło Gowina jest jawną prowokacją i zaparciem wszystkiego,co się głosił dotychczas[...]

Pani Anno...Widząc Arłukowicza siedzącego koło Gowina skomentowalam: bardzo dobrze, będzie musiał za karę wysłuchiwać i znosić tego Ajatollacha.

• hieronim_kowalski PIS w koalicji z SLD to narodowy socjalizm pełną g 12.05.11, 11:12
      PIS w koalicji z SLD to narodowy socjalizm pełną gębą. To dlatego PIS reaguje tak nerwowo na Arłukowicza bo boi się, że "koalicjant" straci głosy i nawet gdyby chciał to nie będzie mógł stworzyć większościowej koalicji z PIS. Napieralski buduje partię wodzowską wypychając na zewnątrz co bardziej popularnych polityków SLD. Zapomina, że po zwycięstwie Hitlera była "noc długich noży". Liczenie na to, że Czarzasty "ogra" Kłamczyńskiego jest złudne...
    • maxixxx Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 11:46
      ciągle boli Wyborczą ten Czarzasty oj boli.

a więc przypmnę co przyniosła słynna medialna koalicja SLD-PiS

najpierw ubezwłasnowolniono dyrektorów z nadania pisowskiego a potem z szklanego okienka znikły programy takie jak Misja Specjalna i Warto Rozmawiać ( rozpaczliwa próba obrony pisowskiego prezesa TVP przez ministra Grada z PO się nie udała )

wiadomości telewizji publicznej zaczeły być w końcu wiarygodne i przegoniły w oglądalności główne magazyny informacyjne telewizji prywatnych

TVP zaczeła generować zyski ( tutaj chyba najbardziej dziennikarzy GW boli ) co nie udało się od czasu gdy telewizję w władanie wzieła PO w osobie prezesa Dworaka a potem PiS

Paradoksalnie jak widać współpraca PiS z SLD skończy się końcem partyji prezesa Jarosława no ale wtedy Jarosław może pobiec do Donalda, który po przejęciu władzy utrzymał pisowskich aparatczyków w CBA

• gossam.2 Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 12:07
      Ci ktorzy wypowiadaja sie krytycznie o decyzji Arlukowicza niech przemysla jego argumentacje o tym ,ze nie chce glosowac reka w reke z PISem.Dla mnie to jedno uzasadnienie jest juz wystarczajace . PIS podpisze uklad nawet z diablem ( Napieralski) by odegrac sie osobiscie na Tusku za swoje domniemane krzywdy. Napieralski z kolei zrobi tez wszystko by dostac sie do glownego koryta. Czy laczy wiec obu panow troska o losy panstwa i najbiedniejszych? Zaloze sie ,ze to tylko przykrywka do realizacji wlasnych brzydkich celow osobistych dlatego glos Arlukowicza, ze jego celem jest niedopuszczenie Kaczynskiego do wladzy jest glosem ze wszech miar slusznym. A tak a propos ,skad rzad fachowcow wezmie pieniadze na zaspokojenie obietnic danych wyborcom PISu i SLD? Chyba nikt nie chce drugiej Grecji...
      • maxixxx Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 12:21
        Jakby tak było to rzeczywiście można by coś przemyślać ale Arłukowicz bezczelnie kłamał o zmuszaniu go do głosowania.

Wypowiedzieli się już i Ryszard Kalisz i Wacław Martyniuk a więc nie ludzie którzy z Napieralskim żyją jak pączki w maśle, że każde głosowanie było omawiane na klubie parlamentarnym i wówczas Arłukowicz nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń

proponuję jednak ludziom interesującym się politykom w jakich to ustawach SLD głosowało razem z PiS przez ostatni rok ( oczywiście odrzucając te które Sejm przegłosowuje jednogłośnie bo takich ustaw jest ok 90 % )

Szanuję decyzję Arłukowicza jako dorosłego człowieka ale nie cierpię łgarzy i tych którzy te kłamstwa bezwolnie powielają
      • anna12-3 Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 12:41
        Według Ciebie to koryto dla którego Platforma fałszuje wybory,korumpuje polityków itp.Jest jakieś lepsze od tego koryta Napieralskiego?Arłukowicz i jego obrzydzenie do głosowania z PiS-em.Kołem go łamali?Tak ochoczo podnosił rękę za odwołaniem ministrów Tuska,złych ministrów w złym rządzie-czemu dawał wyraz w swoich częstych wystąpieniach,czyli podnosił tą rękę zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniem.Kiedy był prawdziwy?
    • mentatd_at_gmail Czyście wszyscy powariowali? 12.05.11, 12:27
      Nie ma czegoś takiego jak rząd fachowców!

Nie po to wygrywa się wybory by rządził ktoś inny niż Ci którym władzę społeczeństwo powierzyło. Nie dajcie się zwariować i oszukać - jeśli koalicję zawrze PiS z SLD to właśnie oni będą pociągać za WSZYSTKIE sznurki.
    • romp66 PiS z SLD, to wymysł PO, jest PO z PiS 12.05.11, 12:35
      PO z GW odwracają kota ogonem od 01.05.2011 poszybowały ceny paliw o kolejne 10gr , przez zaniedbania pan ministra magistra socjal ekonomi Jana Vincenta Rostowskiego. Opodatkowanie biokomponentów zwiększa ceny paliw. Kolejne podwyżki czekają w blokach startowych, te wakacyjne po cichu wprowadzane .
      CAŁKOWITY ZAKAZ IN VITRO TO FAKTY! TUSK ROBI CO KAŻE MU KLER! DZIŚ PREZYDENT KOMOROWSKI NA KONWENTYKLACH RELIGIJNYCH W KRAKOWIE , TO JEST PAŃSTWO WYZNANIOWE,KTÓRE STWORZYLI PO I PiS.
      Ostachowicz każe mówić o innych koalicjach, aby odwrócić uwagę od prawdziwej waszej,która już jest PO z PiS(stworzyła min CBA). Czarny sen polski i polaków to POPiS, realizowany przez Tuska i Kaczyńskiego oraz kler.
    • vibhisana Kto się boi PiS z SLD - GW jest za! 12.05.11, 13:04
      Tak dokładnie! Od wielu miesiecy Tusk gra na tą wirtualną koalicję, a Pani Kublik-Nowakowska-Wielowiejska stały się ekspertami od udowadniania istnienia takiej koalicji. Donald wyraźnie rozpycha sie na środku licząc na zabranie głosów niezdecydowanych. PO będzie w najbliższych miesiącach demonizować dwie nazwy PiS i SLD, zachowując się trochę jak PZPR w PRL - my dobrzy, reszta samo zło!
    • 0721x Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 13:43
      droga Anno pytam się grzecznie skąd kaczorek z głupim grzesiem wezmą fachowców ?
      bo niezależni nie będą się kompromitować a własnych to oni nigdy nie mieli bo chyba nie myślisz o Kempie ,Benderze ,Krasnodębskim i temu podobnych elementach
      • anna12-3 Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 16:08
        MĄDRY 0721x-o to się nie martw.Przede wszystkim takiej koalicji-nie będzie.Koalicja taka oznaczała by koniec formacji lewicowej i choc nie masz dobrego zdania o Napieralskim,to facet,który wydobył tą formację z niebytu,facet,który ma większe zaufanie społeczne od wielbionego przez Ciebie Tuska-takim zupełnym idiotą nie jest.Idiotami na czele z Tuskiem,są Ci co takie rzeczy insynuują i Ci co w te insynuacje wierzą.Coraz głośniej na lewicy mówi się,że nie wejdzie do żadnej koalicji-poczeka.Poczeka,aż się te dwa prawicowe buldogi zagryzą.W przeciwieństwie do ich liderów już przechodzonych wiekowo,lider SLD-jest młody.Ma czas-poczeka.
    • baalsaack No i co? 12.05.11, 14:26
      Przecież nie może być mowy o bezwarunkowej koalicji z PO i braku innej opcji w zanadrzu. Tak jak z niechęcią patrzę od kilku miesięcy na SLD, tak absolutnie nie mam mu za złe, że rozważa możliwość współpracy z PiS.
      • anna12-3 Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 19:34
        Rozumem nie zapłacisz rachunków.Dla mnie rozum to własnie głosowanie przez pryzmat portfela.Głosowanie,to jest chwila zastanowienia i oceny,czy 4 lata temu,było mi lepiej,czy gorzej.Głosowanie to jest chwila rozliczenia i nadziei.Każdy mądry,postąpi zgodnie z własnymi odczuciami.
        • kamyk_wj Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 12.05.11, 21:39
          To nie tak, dobra kobieto.
          Nie głosuj według portfela, bo zrobisz coś przeciw sobie. Skutki decyzji polityków zwykle objawiają się w perspektywie przekraczającej jedną kadencję. Głosując przeciw rządzącym (z powodu, że Ci się np. pogorszyło w życiu) głosujesz za poprzenią lub jeszcze wcześniejszą ekipą, która w istocie jest źródłem Twoich problemów.
          Skutki działani obecnego rządu (dobre lub złe - jeszcze nie wiadomo) poznasz za kilka lat. Tak to działa i wiedzą o tym ludzie żyjący w ustabilizowanych demokracjach. U nas, ponieważ ta wiedza się dopiero kształtuje, trwa huśtawka z lewa na prawo. Przemyśl to jeszcze raz i głosuj według rozumu, mając na uwadze następne 10 lat swojego życia, a nie obecny stan portfela.
    • henryk_49 Kto się boi PiS z SLD w objęciach 13.05.11, 06:22
      To nie przypadek , że najszybszy rozwój naszego kraju, nastąpił w czasie krótkotrwałych rządów PiS-u. Polska od czasów Zygmunta Starego nie rozwijała się tak dynamicznie. Bóg ustanawiając, w czasie największej prosperity rządy Pis, powiedział nam że jest z PiS-em i Kaczyńskim. Do rządzenia trzeba też, oprócz pomocy Bożej, mieć trochę szczęścia, no i chęci do działania. W tak krótkim okresie czasu pogoniono UB-eków, rozwiązując im struktury WSI, wystraszono różnego rodzaju kombinatorów, złodziei i łapowników, tak że ci głęboko się schowali i przestali na jakiś czas kręcić lody ,kraj mógł się rozwijać swobodnie, bo nie tolerowano lodziarzy szczególnie w sferach rządowych. Lodziarze powrócili dopiero po wyborach, jako Miro, Rychu i Zbychu. Przyczyny Recesji w Polsce, to otoczony lodziarzami Premier, który w dodatku, nie wie co to patriotyzm.
      • mrrrwrrr Re: Kto się boi PiS z SLD w objęciach 13.05.11, 11:01
        O rany, Ty tak na poważnie?
        Lubisz tekst "Bóg tak chciał"? Uważa, bo ktoś Ci takim samym tekstem odpowie o 10.04.
        Bluźnisz chłopie mówiąc, co Bóg miał na myśli. Toż Ty nawet chrześcijaninem nie jesteś próbując być ustami Boga. Człowieku, tym jednym wpisem złamałeś jakieś kilkanaście biblijnych paragrafów. Typowy polski katolik.
    • cyniczne_oko Dla SLD taki układ to samobójstwo 13.05.11, 10:39
      SLD zyskać może wyborców którzy są rozczarowani PO ale nie chcą u władzy PiS. Wejście w układ z Kaczyńskim to porażka. Nie tylko ich stracą ale na dodatek notowania mogą spaść jeśli tzw. żelazny elektorat zrazi się współpracą z PiS'em. Cały czas powinni pamiętać że nie ma czegoś takiego jak w 100% procentach pewny elektorat. To nie te czasy i nie ta rzeczywistość.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka