Dodaj do ulubionych

Polityku, myśl cyfrowo!

02.09.11, 05:31
Nie ma w Polsce takiej opcji! Musi wyrosnąć nowe pokolenie oswojone z internetem, chociaż też nie ma gwarancji! Występowałem do urzędu Kontroli Elektronicznej o patronat nad projektem. Chętnie udzielą, ale prośba w wersji papierowej! Podobnie jest we wszystkich ministerstwach. Chcesz załatwić sprawę w samorządzie? Tylko papier ! wysyłam pismo mailem- telefonuję czy doszło, czy otworzyli i przeczytali! Warmińsko- Mazurska, marszałkowska polityka społeczna zaproszenie wysłane na oficjalny mail odczytali po 3 miesiącach. Otrzymałem na poczcie potwierdzenie odczytania wiadomości przez ogólnopolską organizację pozarządową. Wysłaną 16 sierpnia 2008r!! Mówienie dzisiaj o Polsce cyfrowej jest kpiną! Proszę popatrzeć na bazę danych Systemu Informacji Oświatowej. Adresów mailowych szkół brak! W kuratoriach tłumaczono mi, że są to sprawy tajne, że dyrektorzy sobie nie życzą, itp bzdety. Inna sprawa- bezpieczny dostęp do szybkiego internetu. Co najmniej na 30 proc kraju go nie ma. 50 km od W-wy są problemy. Na dobrą sprawę, nikt nie wie, jak faktycznie wygląda dostępność do internetu i komputerów. Często bazujemy na danych wyssanych z palca! Co innego jest modem radiowy do internetu w laptopie, co innego- kilkadziesiąt komputerów bezpiecznie funkcjonujących w sieci na szerokim paśmie. W większości urzędów średnio inteligentny haker nie miałby problemów z dostaniem się do baz danych. I to jest największa groźba. Na koniec ciekawostka. Uczestniczyłem w spotkaniu eksperckim nt edukacji wczesnoszkolnej. Na moją sugestię, ze potrzebne jest uwzględnienie e-edukacji, towarzystwo eksperckie popatrzyło na mnie jak na dziwo! Oni prezentacje robili na folii przezroczystej!

Obserwuj wątek
    • ssierota Re: Polityku, myśl cyfrowo! 02.09.11, 06:23
      Drogi Autorze,

Zgadzam się w 100%. Tylko kto ma to zrobić? Napieralski, który w życiu nie zmienił własną ręką ręką koła w samochodzie, a chce być fachowcem od nowych technologii? Tusk, historyk którego największym osiągnięciem informatycznym jest zmiana kanału z N-Sport na TVP-Sport? Kaczyński, który w życiu nie dotkną klawiatury bankomatu? Pawlak! No tak, tylko on obsadzi krzesła decydentów swoimi fachowcami od gaszenia snopków siana i rozrzucania obornika widłami trójpalczastymi...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka