majs19
05.11.11, 14:30
SLD jest partia z przetraconym kregoslupem. Kropidlem! Od lat glosowalam na SLD, ale za kazdym razem po wyborach okazywalo sie, ze hasla wyborcze to makulatura, ze SLD boi sie w Sejmie nawet pisnac w ich duchu. SLD jest partia konserwatywna obyczajowo, spolecznie, seksistowska, partia hipokrytow. Kontynuuje poznopeerelowski sojusz z kosciolem /komisja majatkowa/, byle sie ksiedzu nie narazic, nie podpasc. Jest partia starej daty, zbiorowiskiem nadetych starszych panow, zezujacych lekliwie w strone parafii. Chcialabym porzypomniec, ze Polske rozbiorowa uratowal antyklerykalny duch oswiecenia, ze konstytucja 3 maja to dzielo oswiecenia wlasnie. Nie jestem zaszokowana happeningami Palikota, nie takie happeningi zdarzalo mi sie obserwowac w RFN konca lat szescdziesiatych. A z tamtego ruchu wlasnie powstaly nowe Niemcy, ktore dzieki niemu weszly na salony europejskie, zrywajac z postnazistowskim i nacjonalistyczno-naboznym zaduchem. By nikomu nie wadzil taki minister Joschka Fischer, ktory oprocz bitwy z policjantem mial na koncie jeszcze wiele innych niepokornych akcji, i partia Zielonych. Tego typu ruchy to potrzebny Polsce swiezy powiew nonkonformizmu. Odwagi protestu. Odwagi bycia innym oreaz posiadania i wypowiadania wlasnych pogladow, bez trwozliwego ogladania sie na boki. Potrzebny jest ruch protestu przeciwko zakislym zwyczajom i dominacji zatechlych srodowisk. Rowniez lewicowych.