Dodaj do ulubionych

Częstochowa chce płacić za in vitro

18.11.11, 11:40
I to właśnie w Cz-wie... Kto by pomyślał.


"Szef klubu radnych PiS Artur Gawroński podkreśla, że metodzie in vitro jest przeciwny i nie uważa, że miejskie pieniądze należy wydawać na taki cel."

Na wiadome pomniki wydałby je penie bez mrugnięcia okiem.


"Niewykluczone, że głos w sprawie zabierze częstochowska kuria. Abp Stanisław Nowak pisał do radnych, gdy dyskutowali np. o powstaniu kasyna. Uważał, że w mieście z Jasną Górą nie może ono działać."

I to jest paradoks - burdele tolerujemy, a kasyna nie...


Obserwuj wątek
    • jazmig Na jakiej podstawie prawnej? 18.11.11, 11:56
      Głupkowaty prezydent może wymyśleć dowolną bzdurę, ale za swoje prywatne pieniądze. Aby wydawać pieniądze publiczne, trzeba mieć podstawę prawną. In vitro nie jest pomocą dla rodzin, a już na pewno dla rodzin ubogich.
      • wersal-55 Re: Na jakiej podstawie prawnej? 18.11.11, 12:42
        Prawda jest oczywista,nadal PODATNIK NIEMA WPLYWU,BO TAKI CZY INNY URZEDNIK DECYDUJE O NASZYCH PIENIADZACH.In vitro,prosze oplacac,za wlasne pieniadze,nigdy z kasy publicznej,rodzina bogata czy uboga.Czestochowa,to bardzo dziwne miasto,maja czarna gore itd.
    • kotek.filemon Re: Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 12:19
      "Niewykluczone, że głos w sprawie zabierze częstochowska kuria"

      Zastanawiam się, co kur*a ma do tego, że świeckie władze chcą wydać pieniądze na taki a nie inny cel.
      • antropoid Re: Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 12:32
        kotek.filemon napisał:

        > Zastanawiam się, co kur*a ma do tego, że świeckie władze chcą wydać pieniądze
        > na taki a nie inny cel.


        Świeckie władze i pieniądze świeckie. Problem bezpłodności też raczej świecki...
      • wersal-55 Re: Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 12:51
        kotek.filemon napisał:

        > "Niewykluczone, że głos w sprawie zabierze częstochowska kuria"
        >
        > Zastanawiam się, co kur*a ma do tego, że świeckie władze chcą wydać pieniądze n
        > a taki a nie inny cel.
        > Kuria niema nic do tego,kler powinien byc jak najdalej od spraw SWIECKICH,DOSTANIE PO LAPACH.Pieniadze sa podatnika,powinna byc pelna kontrola.
    • saint_just 110.000 PLN to i tak marne grosze dla ku...i 18.11.11, 12:26
      Jakiś marny seryjny Mercedes C i to w wersji standard....
    • didimos68 in vitro 18.11.11, 14:09
      IN WITRO nie leczy bezłodnośći, a przy tym jeszcze unicestwie kilkanascie istnień ludzkich za każdym podejściem.
      • kotek.filemon Re: in vitro 18.11.11, 14:24
        didimos68 napisał:

        > IN WITRO nie leczy bezłodnośći

        Nic nie leczy bezpłodności. In vitro jest formą terapii niepłodności, stosowaną jako ostatni zabieg po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości.

        > a przy tym jeszcze unicestwie kilkanascie istnień ludzkich za każdym podejściem.

        Proponuję czerpać wiadomości dot. medycyny reprodukcyjnej ze źródła innego niż felietony w "Gościu niedzielnym".
    • o_mamo Zainteresowałabym się powiązaniami... 18.11.11, 14:35
      Zainteresowałabym się powiązaniami między lewackimi władzami Częstochowy a firmami, które skorzystają na dofinansowaniu zabiegów in vitro, może wyjdzie na jaw powiązanie podobne do wicemarszałkini W. Nowickiej, która wspiera lobby proaborcyjne za sporą kasę...
      A pomijając powiązania - jeśli takowe są - czy zamiast in vitro, które jest zabiegiem kosztownym, stanowiącym duże zagrożenie dla matki i dziecka, a dzieci z nich urodzone dużo częściej chorują na ciężkie przypadłości (to kolejny wydatek budżetowy) - nie lepiej zainwestować w porządne żłobki i przedszkola? Wtedy być może wiele par płodnych zdecyduje się samoistnie na dziecko. No ale nie - lewaki muszą wykazać swoją lewackość, nieważne za jaką i z czyjej kieszeni, cenę...
    • 6.smiech Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 14:45
      Brawo wladze Czestochowy ! Nigdy bym sie nie spodziwal ze tak blisko ciemnej gory
      i gniazda ciemnogrodzkich oszolomow, at tu prosze, pozytywna wiadomosc.
    • tomekkan dlaczego ? 18.11.11, 15:04
      Zabijać poczęte dzieci poprzez aborcję, a zarazem starać się o dzieci z in vitro, to ta sama droga śmierci dla najsłabszych i ten sam mianownik KASA
    • bratpit84 Częstochowa chce płacić za eugenikę 18.11.11, 15:43
      In vitro to nic innego jak eugenika. Jeżeli ktoś ma wątpliwości na ten temat, to odsyłam do filmu "Eugenika w imię postępu" (na youtube w 4 częściach):
      www.youtube.com/watch?v=xIOuqzY7u_E&feature=related
      Druga sprawa, to metoda in vitro nie jest leczeniem bezpłodności, a takim terminem została określona klinika in vitro w Białymstoku. Proszę używać poprawnej terminologii. Naprotechnologia jest metodą, która w niektórych sytuacjach może wyleczyć z bezpłodności. To tak przy okazji jednego z komentarzy, w którym ktoś stwierdza, że nie ma metod leczących bezpłodność, tylko są wspomagające ją. Właśnie naprotechnologia jest metodą leczącą, a in vitro eugeniczną.

      Gratuluję radnemu z PO, że dla chęci "posiadania" dziecka zrobiłby wszystko. Dziecko to nie przedmiot, tylko osoba. Jego się nie zamawia, nie kupuje na własne życzenie. Inna rzecz, że "zrobienie wszystkiego, aby mieć dziecko" ma chyba swoje granice. Chyba, że pan radny wyznaje zasadę "po trupach, ale do celu". Nie ważne jakim kosztem, ważne, że udało mi się.

      Kolejna sprawa, to pomysł dofinansowania tego typu eugeniki, a także głosu Kościoła jeśli go zabierze. Kościół ma prawo wypowiadać się w kwestiach moralnych. Może sprzeciwić się dofinansowaniu czegoś niemoralnego. To jest głos ze strony Kościoła. Czy ktoś go posłucha, to już jest inna kwestia. Kościół nie zasiada w radzie miejskiej, aby zagłosować przeciw. Ale wyrazić swoje stanowisko ma prawo.
      • kotek.filemon Re: Częstochowa chce płacić za eugenikę 18.11.11, 17:23
        bratpit84 napisał:

        > Druga sprawa, to metoda in vitro nie jest leczeniem bezpłodności, a takim termi
        > nem została określona klinika in vitro w Białymstoku. Proszę używać poprawnej
        > terminologii.

        Właśnie. Klinikę w Białymstoku określono terminem "leczenie niepłodności". Poprawnie.

        > Naprotechnologia jest metodą, która w niektórych sytuacjach może
        > wyleczyć z bezpłodności. To tak przy okazji jednego z komentarzy, w którym ktoś
        > stwierdza, że nie ma metod leczących bezpłodność, tylko są wspomagające ją. Wł
        > aśnie naprotechnologia jest metodą leczącą, a in vitro eugeniczną.

        Bzdura. Naprotechnologia nie jest żadną "metodą", tylko pojęciem "medycyny katolickiej" na wszystkie metody wspomagania płodności poza in vitro.
        • bratpit84 Re: Częstochowa chce płacić za eugenikę 19.11.11, 14:03
          do kotek.filemon
          In vitro nie jest także "leczeniem niepłodności"? Bo w jaki sposób? Czy ktoś staje się płodny po tej metodzie? Tak jakby nazwać adopcję leczeniem niepłodności.
          In vitro jest metodą eugeniczną.
          zacytuję: "Naprotechnologia nie jest żadną "metodą", tylko pojęciem "medycyny katolickiej" na wszystkie metody wspomagania płodności poza in vitro". Czyli w skrócie: Naprotechnologia nie jest metodą tylko nazwą wszystkich metod leczenia niepłodności. Wiadomo, że jest wiele różnych sposobów pomocy osobom niepłodnym. I tym zajmuje się naprotechnologia. A in vitro także nie ma jednej metody. Najpopularniejsza jest FIVET, ale nie jedyną. Tak woli ścisłości.
    • agaaa094 Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 16:15

      Częstochowa chce płacić za in vitro
      Dorota Steinhagen, Częstochowa2011-11-18, ostatnia aktualizacja 2011-11-17 18:37

      Jedno podejście do zapłodnienia pozaustrojowego to koszt od 8 do 15 tys. zł. fot. AG Lewicowe władze Częstochowy chcą z miejskiej kasy dofinansować mieszkańcom zabiegi in vitro. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.
      Pod hasłem wspierania rodziny prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk (SLD) zapisał w projekcie budżetu na 2012 r. 110 tys. zł na dofinansowanie zabiegów in vitro dla par, które bezskutecznie starają się o dziecko. - To tak istotny problem, że samorząd powinien takie pary wspomóc - tłumaczy tę decyzję Paweł Klimek, dyrektor generalny urzędu miasta.

      W Zielonej Górze od sierpnia miasto dofinansowuje poradnię diagnozowania niepłodności w szpitalu wojewódzkim. - I w jakiś sposób także dofinansowujemy in vitro, bo badania, które się tam prowadzi, kwalifikują do tych zabiegów - mówi Tomasz Misiak, doradca prezydenta Zielonej Góry. - W tym roku z miejskich funduszy przeznaczyliśmy na ten cel 200 tys. zł, w przyszłym roku miałoby to być ok. 300 tys.
      Częstochowskie władze chcą jednak dofinansowywać same zabiegi. Od tego, ile par zgłosiłoby się po pomoc, będzie zależeć, jak wysokie mogłoby być wsparcie. Zasady dofinansowania nie są jeszcze jasne. Na pewno byłby to zwrot już poniesionych kosztów, ale czy miałoby to dotyczyć wyłącznie małżeństw, czy także związków bez ślubu - nie wiadomo. Regulamin powstanie, jeśli radni przyjmą propozycję prezydenta.

      - Miałoby chodzić przede wszystkim o pary z niskimi dochodami, które takich zabiegów nie są w stanie sfinansować - mówi szef klubu radnych SLD Zdzisław Wolski.

      - To by było super - ocenia dr Grzegorz Mrugacz, dyrektor medyczny białostockiej kliniki leczenia niepłodności Bocian. I wylicza: - Jedno podejście do zapłodnienia pozaustrojowego to koszt od 8 do 15 tys. zł. Często tych podejść musi być więcej. Do tej pory zdarzało się, że zakład pracy wspierał finansowo pary leczące się u nas. Pierwszy raz słyszę, że miałby to robić także samorząd.

      W częstochowskiej radzie miasta SLD ma 10 mandatów na 28. Możliwe, że pomysł spodoba się PO (9 radnych). - Mam dwie córki i gdyby ich nie było, robiłbym wszystko, żeby pojawiły się na świecie - mówi szef klubu radnych PO Bartłomiej Sabat. - Pomysł, żeby pomóc najuboższym parom uważam za dobry, musiałbym jednak poznać szczegóły projektu.

      Szef klubu radnych PiS Artur Gawroński podkreśla, że metodzie in vitro jest przeciwny i nie uważa, że miejskie pieniądze należy wydawać na taki cel.

      Niewykluczone, że głos w sprawie zabierze częstochowska kuria. Abp Stanisław Nowak pisał do radnych, gdy dyskutowali np. o powstaniu kasyna. Uważał, że w mieście z Jasną Górą nie może ono działać.

      Źródło: Gazeta Wyborcza


      Więcej... wyborcza.pl/1,76842,10664849,Czestochowa_chce_placic_za_in_vitro.html#ixzz1e4NUtX6C
    • olga082 Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 17:16
      A może by przemysleć finansowanie naprotechnologii?:)
      bo o ile pragnienie dziecka jest czymś pięknym, o tyle in vitro nigdy nie będzie niczym dobrym, zawsze będzie godziło w życie... Zawsze.. Tak przykro, że w tym kierunku idzie samorząd...
      • kotek.filemon Re: Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 17:21
        > A może by przemysleć finansowanie naprotechnologii?:)

        Nie ma żadnej "naprotechnologii". To są zwyczajne procedury leczenia niepłodności, jakie stosuje się w każdej klinice, poza in vitro.
    • s.im.123 Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 17:21
      jest to przede wszystkim gest odwagi w tym zapyziałym polskim średniowieczu światopoglądowym.
    • zawsze_normalna Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 18:42
      Z miejskiej kasy dofinansować in vitro...ciekawe. Może zaczną dofinansowywać aborcje, eutanazje. Może niedługo tak jak w Chinach, ludzie będą mogli mieć tylko jedno dziecko, a reszte ciąż będzie się zabijać....W jakim kierunku zmierza ten świat. Żeby Panstwo pozwalało zabijać miliony, miliardy ludzkich istnień..Ja jestem młoda i nie wiem co mnie w życiu jeszcze czeka, ale wiem jedno, że mam Boga za przyajciela i nie wstydzę się tego. Będzie tak jak ma być. Tam gdzie ma być życie tam będzie....czemu ludzie chcą na siłę pewne rzeczy robić. Starać się o dziecko i zabijac inne nenarodozne...planować sobie...to tak jakby nabywać "dziecko". A potem jak już będzie duże to mówić mu:"wiesz kochanie mamusia słono za Cebie zapłaciła więc teraz musisz być grzeczny..."Na tym ma polegać in vitro...w moich oczach i tak to właśnie wygląga.
      Moja siostra ze szwagrem też mieli zagrożenie że nie będą mogli mieć dziecka...i nie usiedli i nie rozpaczali.Uznali że skoro tak ma być to zaadoptują jakieś dzieciątko, któe też czeka na miłość.Jednak pomimo choroby mojego szwagra, stał się cud. Dziś Gabrysia ma już prawie rok....
      In vitro to jakiś wielki rynek zakupowania sobie dziecka...okropnie to brzmi i jest okropne w rzeczywistości.
      • wersal-55 Re: Częstochowa chce płacić za in vitro 19.11.11, 13:42
        Masz problemy,jestes mloda,to fakt twojej inteligencji.PROSZE NIE MOW O TZ. BOGU,MASZ MALA WIEDZE,TWOJA WIARA,TYLKO W CO.NEWIEDZA,TO GLUPOTA,WIARA JESZCZE WIEKSZA.Panstwo jest swieckie,kler,to przedstawiciele panstwa WATYKAN,NIGDY ORGANIZACJA POZARZADOWA.Zmiany w konstytucji tego kraju,natychmiastowe.Prosze swoja wiare uprawiac w domu,prywatnie.Czlowiek,to wartosc,jego decyzje sa wartoscia.PISZ NA TEMAT,ODPOWIADAJ MERYTORYCZNIE.
        • pabbiel Re: Częstochowa chce płacić za in vitro 23.11.11, 10:59
          Już płytszej wypowiedzi i do tego z błędami gramatycznymi nie potrafisz napisać?
    • madziarix Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 21:47
      Brawa dla prezydenta Częstochowy, za odwagę w podejmowaniu trudnych tematów. Kto nie zmagał się z problemem bezpłodności nie wie jak bezradny czuje się człowiek, gdy na drodze do upragnionego dziecka staje brak pieniędzy. Mnie było stać tylko na jedną próbę i dziękuję Bogu, że się udało. Chciałabym, żeby także ludzie mniej zamożni mieli taką szansę.
      A do przeciwników in vitro - najpierw trochę zapoznajcie się z tematem, bo bazujecie na mitach nie mających nic wspólnego z prawdą. Jakie kilkanaście żyć ginących - bzdura, każdy zarodek jest na wagę złota. Ale właśnie przez takich ludzi zachowam w tajemnicy to, że moje dziecko zostało poczęte in vitro. Żeby oszczędzić mu okrucieństwa ze strony niektórych "chrześcijan".
    • filozofification Częstochowa chce płacić za in vitro 18.11.11, 22:26
      Wspomagajmy ludzi zabijając ludzie. Inspirujące.
    • luciss Ludzie sobie dają wciskać kit... 24.11.11, 19:45
      że in vitro pomaga. A nikt nie mówi, ile zarodków się niszczy, żeby jeden mógł przeżyć.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka