Dodaj do ulubionych

Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce katolkow

09.11.12, 18:38
z Polski do ojca switego w watykanie jest zabroniona bo juz 3 moj watek znika z Forum Gazety wyborczej.?Czekam bo w zasadniczych mediach łacznie z TVP nie było nawet wzmiznki ze bardzo duza grupa katolkow zorganizowała pilgrzymke autokarami,zarezwoiwanym pociagami i samolotami w dniu 07.11.br do Rzymu.Czy tav wiadomosc jest TAJNA A MOZE POUFNA?
Obserwuj wątek
    • sybirak Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 09.11.12, 19:51
      a co to za wydarzenie, wycieczka grupy emerytów na południe Europy?
      • zbysio45 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 09.11.12, 21:21
        Moze cos Pan napisze jak znikneły na ten temat 3 watki z tego Forum?pozdrowienia od katolikow
        • privus Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 11.11.12, 15:44
          A kogo obchodzą czyjeś prywatne wycieczki? Co wiesz np. o rejsie Jurka Wagnera? A było to przynajmniej stokroć wżniejsze wydarzenie od Twojej wycieczki do Rzymu.
          • lumpior A ja nawet nie informuje o wyjazdach do burdelu. 11.11.12, 17:37
            Z kumplami i to nie tylko do Hamburga. Zareczam przeżyć moc.Ot co.
            • privus Re: A ja nawet nie informuje o wyjazdach do burde 12.11.12, 15:59
              Hamburg, to ciekawe miasto pod każdym względem. Bamberk to typowo niemiecka, Harburg multikulti a St. Geroge dla homosexualistów, łodzi zamieszkują głównie w Ottensen, Eimsbuette (polecam). Barmbek Sued (ulice z kompozytorami w nazwie), to 10 min. do Alster i blisko na Uniwersytet. Na granicy z Winterhude ale dużo niższe ceny. Dla mających "trochę" wiecej kasy właściwy pigment to Eppendorf, Harvestehude, Uhlenhorst...w sumie te na około Alster. Ale tam też jest własnie dużo takich, ktorzy noszą "Nase hoch". W każdym bądź razie Hamburg jest tak fenomenalnym miastem, że można się w nim odnaleźć w bardzo wielu miejscach. Na Wilhelmsburgu trzeba miec tzw. jaja aby sią pojawić. St. Georg jest jest klimatem dla kecawy czy n4eu, chociaż jak na ich rasistowskie poglądy mogą nie spodobać się im Turcy tak jak wielu na tym forum. Być może właśnie o taki żywioł im chodzi? :)
              O ciekawym zakątku sam wspomniałeś, ale nie będę o nim wspominał. Niech ci pouczający "światowi" chociaż raz coś sdami odkryją :))
    • ka-mi-la789 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 11.11.12, 23:06
      Gdyby wizytę hitlerjugendowi złożyli muzułmanie, to byłby nius. To, że paru katolickich dziadków urządziło sobie dyrdaczek w kierunku Półwyspu Apenińskiego, nie zainteresuje nikogo, bo to ich prywatna wycieczka. Równie dobrze można by pisać o tym, że akurat szukam nowych kinkietów do mieszkania.
      • abba434 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 12.11.12, 19:06
        paru zydowskiich cwaaniiaczkow okradlo Polakow na pol mliarda pod pretekstem zrobienia muzeum, i tez tej informacji nie ma.
        prawem jest zakazane przekazywanie prywatnym osobom panstwowego majatku a tu poszlo , podobnie jak bezplatne go mieszkania zydowi w centrum warszawy
        • adams96 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 14.11.12, 17:04
          Uprzejmie informuje jako katolik ze na pielgrzymke do Rzymu i audjencji u papierza było obecnych ładnych pare tysiecy katolokow z Polski.Podobno TVP to telewizja publiczna nie dyskryminujaca obywateli religji katolickiej. ?Jak w Warszawie zbieze sie 500 homoseksualistow to rzdowe mdia trabia o tym bez przerwy a dlaczego nie powiedziały ze katolicy ogladajacy telewizje TRWAM i słuchajacy Radia maryja pojechali w liczbie paru tysiecy na audiencje do papierza ktory ich nawet wita w jezyku polskim?
          • rickky Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 15.11.12, 18:58
            adams96 napisał:

            > Uprzejmie informuje jako katolik ze na pielgrzymke do Rzymu i audjencji u papie
            > rza było obecnych ładnych pare tysiecy katolokow z Polski.Podobno TVP to telewi
            > zja publiczna nie dyskryminujaca obywateli religji katolickiej. ?Jak w Warszawi
            > e zbieze sie 500 homoseksualistow to rzdowe mdia trabia o tym bez przerwy a dl
            > aczego nie powiedziały ze katolicy ogladajacy telewizje TRWAM i słuchajacy Radi
            > a maryja pojechali w liczbie paru tysiecy na audiencje do papierza ktory i
            > ch nawet wita w jezyku polskim?

            A kto to taki, ten "papierz"?
            A "audjencja"?
            • kolter-xl Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 16.11.12, 09:01
              rickky napisał:

              > A kto to taki, ten "papierz"?

              Kupa zrobiona przez grzybiarza ??

              > A "audjencja"?

              Grzybobranie ?
              www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
          • kolter-xl Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 16.11.12, 09:00
            adams96 napisał:

            > Uprzejmie informuje jako katolik ze na pielgrzymke do Rzymu i audjencji u papie
            > rza było obecnych ładnych pare tysiecy katolokow z Polski.Podobno TVP to telewi
            > zja publiczna nie dyskryminujaca obywateli religji katolickiej. ?

            Niby co środę ma informować o tym nic nie znaczącym spotkaniu na którym biały miś coś zaseplenił po niby polsku ??

            Jak w Warszawi
            > e zbieze sie 500 homoseksualistow to rzdowe mdia trabia o tym bez przerwy a dl
            > aczego nie powiedziały ze katolicy ogladajacy telewizje TRWAM i słuchajacy Radi
            > a maryja pojechali w liczbie paru tysiecy na audiencje do papierza ktory i
            > ch nawet wita w jezyku polskim?

            Może dlatego ze nazistowska hołota przy tej okazji zdemolowała pół Warszawy , to jest jakaś informacja .
          • leming.nr1 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 20.11.12, 16:21
            adams96 napisał:

            > pojechali w liczbie paru tysiecy na audiencje do papierza ktory i
            > ch nawet wita w jezyku polskim?

            W jakim języku? Chyba w wolskim, bo polski t to nie jest.
        • kolter-xl Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 16.11.12, 09:04
          abba434 napisał(a):

          > paru zydowskiich cwaaniiaczkow okradlo Polakow na pol mliarda pod pretekstem zr
          > obienia muzeum, i tez tej informacji nie ma.
          > prawem jest zakazane przekazywanie prywatnym osobom panstwowego majatku a tu po
          > szlo , podobnie jak bezplatne go mieszkania zydowi w centrum warszawy

          Dla równowagi opowiedz ile kasy pod płaszczykiem akcji charytatywnych wyciąga z od państwa wasz kler , no Caritas ?? No i powiedz czemu Caritas połowę swoich wpływów przeznacza na utrzymanie kurii biskupich ??
          • opornik4 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 18.11.12, 01:32
            kolter-xl napisał:

            >No i powiedz czemu Caritas połowę swoich
            > wpływów przeznacza na utrzymanie kurii biskupich ??

            Pitu, pitu.
            Powyższe info to z FiM, czy NIE Urbana?
            Udowodnij, że choć jeden Caritas przeznaczył część swoich wpływów na utrzymanie Kurii.

            Poza tym - każdy Caritas rozlicza się ze swoich wpływów i wydatków, co można bardzo łatwo sprawdzić.
            Poza tym - gdyby nie działalność Caritasu bez pomocy zostało by bardzo dużo potrzebujących, bo lewactwo tylko pyszczyć potrafi, ale zająć się konkretną pomocą np. inwalidom, samotnym matkom, itp. to już nie bardzo.

            Proszę o podanie - ile Domów Samotnych Matek prowadzą feministki?
            Ile osób deklarujących ateizm pracuje w Domach Dziecka lub stanowi Rodzinę Zastępczą?

            • privus Bella duba tarra Lango 18.11.12, 02:12
              Gdzie jest rozliczenie się Caritasu Zimonia z Katowic z realizowanej zbiórki na zakup zboża dla głodujących murzynów. Zboże nawet nie wyjechało z tego kraju a pieniądze też gdzieś zniknęły. Zatem te bajki idź poopowiadaj w swoim kościele.
              • opornik4 Re: Bella duba tarra Lango 18.11.12, 22:38
                privus napisał:

                > Gdzie jest rozliczenie się Caritasu Zimonia z Katowic z realizowanej zbiórki na
                > zakup zboża dla głodujących murzynów. Zboże nawet nie wyjechało z tego kraju a
                > pieniądze też gdzieś zniknęły.

                Nie znam tej sprawy, może przybliżysz szczegóły, ale podaj raczej wiarygodne źródło informacji, nie FiM.
                • privus Re: Bella duba tarra Lango 19.11.12, 18:01
                  Była to taka włoska melodia o raczej swawolnych treściach nawiązująctyc do tego rodzajy wątkowych wypocin :)
              • privus Re: Bella duba tarra Lango 19.11.12, 18:10
                Co nieco z tego przekrętu masz tutaj. Artykuły prasowe jak zwykle wcięło.
            • obraza.uczuc.religijnych Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 19.11.12, 11:04
              opornik4 napisała:


              > Poza tym - każdy Caritas rozlicza się ze swoich wpływów i wydatków, co można ba
              > rdzo łatwo sprawdzić.

              Skoro tak łatwo to sprawdzić to nie będziesz miala problemu żeby dać nam namiary na te rozliczenia. Nie jesteś przecież leniwa i chętnie dzielisz się takimi danycmi.

              > Poza tym - gdyby nie działalność Caritasu bez pomocy zostało by bardzo dużo pot
              > rzebujących, bo lewactwo tylko pyszczyć potrafi, ale zająć się konkretną pomocą
              > np. inwalidom, samotnym matkom, itp. to już nie bardzo.

              Gdyby nie lewactwo to bardzo dużo potrzebujących zostałoby bez pomocy bo sekcijanie tylko pyszczyć potrafią.

              > Proszę o podanie - ile Domów Samotnych Matek prowadzą feministki?

              lepiej raczej żeby kościół robił domy samotnego pijanego męża a wspomagał samotne kobiety w odzyskiwaniu przez nie własnych domów. A tak to nie łaska zająć się agresywnymi katolikami, tłuczącymi "swoje" kobiety bo odwagi brak. Łatwiej zrobić dom samotnej matki i w ten sposób udawać że coś się robi. Na szczęście feministki walczą z przestępcami w katolickich skórach i walczą o to by kobiety mogły spokojnie żyć we własnych domach, a nie jakichś przybudówkach nierozwiązujących problemów.

              > Ile osób deklarujących ateizm pracuje w Domach Dziecka lub stanowi Rodzinę Zast
              > ępczą?

              Z pewnością więcej niż sekcijan.
              • opornik4 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 21.11.12, 04:26
                obraza.uczuc.religijnych napisał:

                > Skoro tak łatwo to sprawdzić to nie będziesz miala problemu żeby dać nam namiar
                > y na te rozliczenia.

                Mówisz i masz - z jednej tylko diecezji, bo nie chce mi się więcej szukać.

                Caritas diecezji tarnowskiej ( sprawozdanie za 2010 r.) prowadzi m.in.:

                8) działalnosc w zakresie pomocy społecznej przez:
                a) niesienie pomocy rzeczowej i finansowej osobom w trudnej sytuacji materialnej,
                w szczególnosci: dzieciom i młodziey, uczniom i studentom, samotnym
                rodzicom, rodzinom, osobom starszym i samotnym, bezrobotnym, bezdomnym,
                chorym i niepełnosprawnym, uzalenionym, ofiarom przemocy, ofiarom klesk
                ywiołowych, epidemii, zbrojnych konfliktów i terroryzmu, migrantom
                i uchodzcom, wiezniom i opuszczajacym zakłady karne, osobom przeywajacym
                inne trudnosci;
                b) prowadzenie domów pomocy społecznej, domów dla bezdomnych, domów
                samotnej matki, placówek opiekunczo-pielegnacyjnych, osrodków wsparcia
                dziennego, osrodków interwencji kryzysowej, kuchni dla ubogich, punktów
                pomocy doraznej, swietlic srodowiskowych, profilaktyczno-wychowawczych,
                opiekunczo-wychowawczych;
                c) organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodziey.
                9) działalnosc w zakresie profilaktyki, ochrony i promocji zdrowia przez prowadzenie
                zakładów opieki zdrowotnej:
                a) pielegniarstwa srodowiskowo-rodzinnego;
                b) zakładów opiekunczo-leczniczych;
                c) zakładów rehabilitacyjno-leczniczych;
                d) hospicjów;
                e) osrodków opiekunczo-rehabilitacyjnych.
                10) przeciwdziałanie patologiom społecznym i zagroeniom bezpieczenstwa publicznego;
                11) promocja zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób pozostajacych bez pracy
                i zagrożonym zwolnieniem z pracy;
                12) działalnosc w zakresie oswiaty, edukacji i wychowania, w tym prowadzenie szkół
                specjalnych, podstawowych i gimnazjów;

                Caritas zatrudniała 271 osób, w tym:
                a) 3 osoby Zarzadu
                b) 28 pracowników administracji
                c) 2 kapelanów
                d) 5 lekarzy
                e) 4 psychologów
                f) 1 logopeda
                g) 91 pielegniarek i opiekunów
                h) 24 rehabilitantów
                i) 11 terapeutów i instruktorów
                j) 8 nauczycieli
                k) 22 pracowników kuchni i diabetolog
                l) 40 pokojowych
                ł) 3 pracowników socjalnych
                m) 29 pracowników gospodarczych, pralni i kierowców

                c.d.n.
                • opornik4 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 21.11.12, 04:27
                  • opornik4 Re: c. d. rozliczenia Caritasu 21.11.12, 04:29
                    Opis działalnosci statutowe i koszty poniesione na ich realizacje:
                    1) Statutowa działalnosc Caritas:
                    a) pomoc rzeczowa i finansowa różnym grupom osób potrzebujacych, finansowana ze
                    srodków własnych i uzyskanych ze zbiórek, ofiar, darowizn i akcji charytatywnych
                    przeprowadzonych w diecezji:
                    - zapomogi pieniene na leczenie, zakupy oraz pomoc dotknietym katakliz. – 89 908,21 zł
                    - zakup lekarstw i art. med.-rehab. dla dzieci i dorosłych oraz pomoc inna – 30 972,96 zł
                    - zakup materiałów remontowych, ywnosci, opału itp. – 217 021,39 zł.
                    - dofinansowanie doywiania dzieci w szkołach – 4 605,15 zł
                    - dofinansowanie grupowego wypoczynku wakacyjnego dla dzieci – 120 600,00 zł
                    - pomoc dla Haiti – 1 000 000,00 zł.
                    - pomoc ofiarom powodzi i osuwisk – 5 495 937,21 zł
                    - dofinansowanie Caritas Polaka – 12 000,00 zł
                    - dofinansowanie kuchni dla ubogich i swietlic – 5 700,00 zł
                    - pomoc żywnosciowa z UE + koszty programu PEAD – 3 527 436,76 zł
                    b) duszpast. charytatywne w diecezji, akcje promujace działania Caritas poprzez
                    rozprowadzanie materiałów formacyjnych i informacyjnych – 29 703,81 zł
                    c) współpraca z Caritas Polska i Caritas innych diecezji w prowadzeniu akcji
                    pomocowych oraz z organami administracji publicznej panstwowej i samorzadowej
                    d) Zakład Opiekunczo-Leczniczy w Grybowie dla 88 osób przewlekle chorych – kontrakt
                    z NFZ (koszt: 3 211 727,47 zł)
                    e) Dom Emerytów – Placówka Pielegnacyjno-Opiekuncza w Tarnowie – koszt:
                    286 722,17 zł
                    f) placówka formacyjna – koszt: 33 907,59 zł
                    g) koszty akcji WDPD, WDC i ChM – 334 299,50 zł
                    h) program SKRZYDŁA i SKC dla dzieci – 36 087,73 zł
                    i) program GNIAZDO – 329 524,03 zł
                    j) koszty pozostałe – 0 zł
                    2) Dnia 30.06.2004 r. otrzymała status organizacji poytku publicznego przez wpis do
                    Krajowego Rejestru Sadowego. W ramach tej działalnosci Caritas prowadziła:
                    a) Hospicjum w Dabrowie Tarnowskiej – kontrakt z NFZ (koszt: 1 112 783,70 zł)
                    b) Dom Pomocy Społecznej w Dabrowie Tarnowskiej – umowa ze Starostwem
                    Powiatowym (koszt: 968 312,64 zł)
                    c) Stacje Opieki Caritas (NZOZ – pielegniarstwo srodowiskowo-rodzinne) – kontrakt z
                    NFZ (koszt: 164 079,23 zł)
                    d) Zakład Rehabilitacji Leczniczej w Jadownikach Mokrych – kontrakt z NFZ (koszt:
                    354 076,56 zł)
                    e) Osrodek Opiekunczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodziey Niepełnosprawnej w
                    Jadownikach Mokrych, a w nim: Osrodek Wsparcia Dziennego, Hostel, Osrodek
                    Interwencji Kryzysowej, Szkołe Specjalna – umowa ze Starostwem Powiatowym w
                    Tarnowie; turnusy rehabilitacyjne, program PARTNER – dofinansowanie z PFRON
                    (koszt: 2 995 876,91 zł)
                    f)Dom Pomocy Społecznej w Jadownikach Mokrych – umowa ze Starostwem
                    Powiatowym w Tarnowie (koszt: 418 247,38 zł)
                    g) 5 swietlic profilaktyczno-wychowawczych dla dzieci i młodziey – dofinansowanie
                    gmin miasta Tarnowa i Mielca (koszt: 238 935,36 zł )
                    h) Dom dla Bezdomnych Meczyzn w Tarnowie – dofinansowanie z Urzedu Miasta
                    Tarnowa oraz osrodków pomocy społecznej (koszt: 421 786,19 zł); ponadto
                    prowadzenie Kuchni dla ubogich przy współpracy Miejskiego Osrodka Pomocy
                    Społecznej w Tarnowie (koszt: 110 113,96 zł)
                    i) zakup lekarstw i artykułów medycznych oraz dofinansowanie rehabilitacji, na kwote
                    282 793,63 zł
                    j) opłacenie letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci, w kwocie 41 219,82 zł
                    k) pozostałe koszty działalnosci poytku publicznego (druki, promocja, opłaty):
                    41 322,46 zł
                    3) Koszty administracyjne Zarzadu Caritas: 285 316,31 zł
                    4) Pozostałe koszty: 0 zł

                    Pozostałe dane masz tutaj:

                    www.caritas.diecezja.tarnow.pl/pobierz/Sprawozdanie_2010.pdf
                    Tego typu rozliczenia prowadzą wszystkie ośrodki Caritas
                    • obraza.uczuc.religijnych Ooo dieceZja tarnowska to jakiś rodzynek 21.11.12, 08:41
                      Pomóż mi znaleźć takie sprawozdania np. na stronie caritasu diecezji włocławskiej:
                      caritas.diecezja.wloclawek.pl/
                      Albo legnickiej:
                      www.legnica.caritas.pl/
                      Albo przemyskiej:
                      www.przemysl.caritas.pl/
              • opornik4 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 21.11.12, 04:33
                obraza.uczuc.religijnych napisał:

                > > Ile osób deklarujących ateizm pracuje w Domach Dziecka lub stanowi Rodzin
                > ę Zast
                > > ępczą?
                >
                > Z pewnością więcej niż sekcijan.

                A dokładnie? - bo z tego co ja wiem, to w tego typu placówkach pracuje znikomy procent osób deklarujących się jako niewierzące.
                Nic dziwnego zresztą - praca jest bardzo trudna i mało płatna, a wśród ateuszy altruistów trzeba ze świecą szukać.

                • obraza.uczuc.religijnych Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 21.11.12, 08:42
                  A dokładnie? Daj jakiś dowód na to, że pracuje tam znikomy procent ateuszów.
            • ka-mi-la789 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 19.11.12, 21:21
              Feministki i ateiści chcą, żeby sierocińce i przytułki dla samotnych matek nie były potrzebne. I tego nie możecie przeżyć, bo dojenie budżetu z tytułu prowadzenia tych dziewiętnastowiecznych instytucji to jedno z ważniejszych źródeł waszych gigantycznych, nieujawnianych i nieopodatkowanych przychodów.
              • opornik4 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 21.11.12, 04:41
                ka-mi-la789 napisała:

                > Feministki i ateiści chcą, żeby sierocińce i przytułki dla samotnych matek nie
                > były potrzebne.
                Chcieć to sobie mogą.
                Nie ma takiego kraju na świecie, gdzie tego typu placówki nie były by potrzebne.
                Co prawda, w krajach zachodniej Europy Domy Dziecka zostały - w miarę możliwości - zastąpione placówkami Rodzin Zastępczych, ale dzieci nie mogące wychowywać się we własnych rodzinach będą zawsze, tym bardziej teraz, gdy coraz mniej jest ludzi dojrzałych do tego, aby wywiązać się ze zobowiązań rodzica.

                Nie należy też pomijać konieczności istnienia Domów Opieki dla osób podeszłych wiekowo, bo albo takie osoby nie miały dzieci, albo wychowały swoje pociechy tak, że te z kolei nie czują się w obowiązku zaopiekowania zniedołężniałymi rodzicami.
                • obraza.uczuc.religijnych Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 21.11.12, 08:48
                  Ale domy samotnych matek to jakaś aberracja sekcijańska. Walczcie sekcijanie o to, by samotne matki mogły żyć we własnych domach.
    • zbysio45 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 18.11.12, 12:35
      moga przeciwnicy koscioła katolickiego wypisywac swoje bzdury ale jest faktem ze 95%narodu katolickiego zostało zlekcewazone przez polskie media.Dowodzi to ze rowniez TELEWIZJA PUBLICZNA NIE ISTNIEJE W POLSCE i ludzie maja racje ze noie płaca abonamentu.Rowniez powinna byc rozwiazana Krajowa Rada RTV bo jest nieobiektywna i nie dba o interes społeczenstwa przesladujac radio Maryja i telewizje TRWAM.
      • 99venus Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 19.11.12, 11:12
        zbysiu,zrób sobie przerwę w ogladaniu rydzykowej tv,umyj starannie zęby i pocałuj nas wszystkich w dupę.
      • edico A wiesz dlaczego już TVP nie istnieje? 19.11.12, 22:13
        Wystarczył fakt zamiany programów publicystycznych na programy katolickie i zapychanie tej telewizji produkcja katolicką. Lawinowo zaznaczył się spadek opłacania abonamentu mimo tego propagandowego 98% skatoliczenia Polski. Czy tak postępują prawdziwi katolicy? Powinni przecież w podzięce przynajmniej podwójnie opłacać ten skatoliczony abonament, a nie narażać taką telewizję na straty.
    • fiu-bzdziu2010 Re: Cos sie stało ze informacja o pilgrzymce kato 22.11.12, 12:19
      a czy uważasz, ze telewizja publiczna ma się zamienić w ambonę dla wiadomości duszpasterskich????
      kto to wytrzyma???
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka