Dodaj do ulubionych

Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrzeza...

13.06.05, 17:45
Ścigać te zabobony bezwzględnie.
Obserwuj wątek
    • lider4 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 13.06.05, 17:57
      Kaleczą dzieci w imię jakiejś bzdurnej ideologii. Głupota ludzka jest momentami
      porażająca.
      • not_so_fast Dlaczego Holendrzy są tacy nietolerancyjni?! 13.06.05, 20:34
        Islam to obca, ciekawa kultura i religia - da się lubić. Fakt zabijają
        niewiernych granatem zrobionym z puszki po zielonym groszku no ale w końcu jakie
        to romantyczne. Wojownicze to plemię, w naturze mają podbijanie pokojowo
        nastawionych cywilizacji, to bardzo ciekawe z punktu widzenia antropologii.
        Zakopują swoje kobiety po głowe w ziemi i rzucą tam pare kamyków, kiedy za
        bardzo łypią spod swych czarnych burek, ale to tylko inny orientalny model
        rodziny. Walą się maczetami i smarują dzieci krwią - każdy ma swoje zboczenia.
        Mają swoje święto religijnej nienawiści, nawołują do zemsty, zabijania ale
        przecież to obca, ciekawa kultura, jakich było wiele w historii. Mają odmienne
        zdanie na temat demokracji, praw człowieka, wolności obywatelskiej - mają do
        tego prawo.

        No i wytną tam swoim dziewczynkom genitalia bo to dla nich święta sprawa jakaś.

        Kto zakazuje tego typu egzotycznych, obcych praktyk zapewne jest faszystą i
        starym Katolem! Zamiast szerzyć nietolernację należy wprowadzać dialog między
        cywilizacjami...

        • konrad.ludwik02 Re: Dlaczego Holendrzy są tacy nietolerancyjni?! 14.06.05, 10:06
          Wyjście z tej przerażającej sytuacji jest tylko jedno: każdy imigrant do kraju
          europejskiego lub innego cywilizowanego, MUSI zobowiązać się pod rygorem
          natychmiastowego wydalenia, do przestrzegania praw danego kraju.
          To dosyć kłopotliwe: na granicy musiałyby zostać przeprowadzone badania
          dziewczynek i kobiet muzułmańskich na amputację genitaliów, a w przypadku jej
          stwierdzenia - całą zacną rodzinkę nie wpuszczać do kraju. Nie można co prawda
          zabronić nikomu praktyk religijnych, szczepowych itp. w jego kraju pochodzenia -
          ale jeżeli jest coś zabronione w krajach cywilizowanych, MUSI być przestrzegane
          przez wszystkich bez wyjątku i szlus! Zapewniam, wieść o tej regule prędko się
          rozejdzie i potencjalni emigranci będą się długo zastanawiać, czy nadal
          hołdować tej swojej barbarzyńskiej tradycji.
          • q_q_q Czyj kraj tego religia. To chyba sprawiedliwe 14.06.05, 17:34
            A poza tym

            Zaorać, ach zaorać SLD!!!
            • nonprofit Re: Czyj kraj tego religia. To chyba sprawiedliwe 14.06.05, 19:30
              "Cuius regio eius religio" - czyja władza, tego religia. Ta obskurancka zasada,
              przyjęta przez władców - panów ówczesnego świata jako kompromis kończący
              pokojem augsburskim tzw. drugą wojnę religijną wojnę, to współcześnie symbol
              wstecznictwa, dyktatury i nietolerancji. Zgodnie z cytowaną zasadą poddani
              obowiązani byli wyznawać religię panującego, a odstępstwo od tej "normy" było
              przestępstwem.
              Jeśli uważasz, że to sprawiedliwa zasada, no to gratuluję "oświecenia", które
              Cię ogarnęło.
              • not_so_fast Amnesty International o kobietach w ISLAMIE 15.06.05, 00:35
                Szacuje się, że przynajmniej 1/3 a nawet 1/2 tureckich kobiet jest ofiarami
                przemocy fizycznej w swoich rodzinach. Podobnie jak kobiety na całym świecie są
                bite, gwałcone, a w niektórych przypadkach nawet zabijane lub zmuszane do
                popełnienia samobójstwa – oświadczyła dziś Amnesty International z okazji
                opublikowania swojego ostatniego raportu o przemocy wobec kobiet.

                „Przemoc wobec kobiet jest powszechnie tolerowana, a nawet aprobowana przez
                przywódców wspólnoty i na najwyższych szczeblach władzy i sądownictwa. Władze
                rzadko przeprowadzają dochodzenia w sprawach kobiecych skarg dotyczących
                brutalnych napaści, morderstw czy popełnionych samobójstw przez kobiety. Sądy
                wciąż skracają wyroki dla gwałcicieli, jeśli ci przyrzekną, że poślubią swoją
                ofiarę, pomimo ostatnich działań w celu zakończenia tej praktyki”.

                „U PODSTAW WYSTĄPIENIA PRZEMOCY LEŻY DYSKRYMINACJA, KTÓRA ODMAWIA KOBIETOM
                RÓWNOŚCI Z MĘŻCZYZNAMI W KAŻDEJ DZIEDZINIE ŻYCIA".

                www.amnesty.org.pl/index.php/ai/content/view/full/1634
                KORAN:

                "Mężczyźni stoją nad kobietami, ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad
                drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe
                kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie
                te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je!
                A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu.
                Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!" (Surah an-Nisâ, 4:34)

                www.planetaislam.com/koran_bielawski.html
                • nonieee www.voiceforeurope.org 16.06.05, 18:19
                  To czy Turcja bedzie w UE czy nie zalezy od nas!
                  Mozesz zaglosowac juz teraz:
                  www.voiceforeurope.org
        • eptesicus CZYTAJ UWAZNIE - TO NIE ISLAM 14.06.05, 10:12
          no jo, ale co to ma wspolnego z islamem? Nie slyszalem zeby Bosniacy, Czeczeni,
          Arabowie czy Tatarzy wyrzynali dziewczynkom narzady! To pierwotny, plemienny
          zwyczaj Afrykanow, taki jak dla Papuasow ludozerstwo i polowanie na glowy,
          mysle ze nie tylko w Europie ale i docelowo w Afryce trzeba doprowadzic do jego
          wymarcia. Nie kazda tradycja jest dobra, wiele jest zlych i glupich, choc
          szkodliwe jest myslenie w druga strone (cala nieeuropejska tradycja jest zla i
          barbarzynska - myslalo tak wielu rzadzacych-reformatorow w Azji i Europie, ale
          czym fez jest bardziej barbarzynski od kapelusza a pałeczki od noza i widelca?)

          walczyc trzeba bezwzglednie z terroryzmem, fundamentalizmem, dyskryminacja i
          nietolerancja (rowniez islamska - te wobec niewiernych i wobec wlasnych ludzi),
          okaleczaniem i krzywdzeniem ludzi (obrzezanie dziewczynek!) ale nie ma co
          wygadywac glupot islamofobicznych i wrzucac wszystkich do jednego worka
          • not_so_fast Zacofanie to islam. Islam to zacofanie 15.06.05, 00:14
            To jak żył prorok mahomet, jak traktował kobiety, co myślał na temat ich
            seksualności i ich narządów rodnych, jakie tradycje wyznawał, jakie ubrania
            nosił, jaką brodę i co mu się wydawało na temat ludzi, polityki i innych rzeczy
            jest religią islamu. Islam to zacofanie. Bez względu na to jakie panują dziś
            realia i jak oceniać by dzisiaj zdrowie psychiczne Mahometa
            • eptesicus Re: Zacofanie to islam. Islam to zacofanie 15.06.05, 11:20
              > To jak żył prorok mahomet, jak traktował kobiety, co myślał na temat ich
              > seksualności i ich narządów rodnych, jakie tradycje wyznawał, jakie ubrania
              > nosił, jaką brodę i co mu się wydawało na temat ludzi, polityki i innych
              rzeczy
              > jest religią islamu. Islam to zacofanie. Bez względu na to jakie panują dziś
              > realia i jak oceniać by dzisiaj zdrowie psychiczne Mahometa

              ale to nie prorok Mahomet nakazywal ludziom wyrzynac dziewczynkom lechtaczke
              zardzewialym nozem, nie pisze o tym Koran ani sunna, ani fatwy jakiegokolwiek
              mully, imama czy innego ajatollaha, nie ma co dorabiac zwiazkow ktore nie
              istnieja
        • nonprofit Re: Dlaczego Holendrzy są tacy nietolerancyjni?! 14.06.05, 11:08
          > Islam to obca, ciekawa kultura i religia - da się lubić. Fakt zabijają
          > niewiernych granatem zrobionym z puszki po zielonym groszku no ale w końcu
          jakie
          > to romantyczne. Wojownicze to plemię, w naturze mają podbijanie pokojowo
          > nastawionych cywilizacji, to bardzo ciekawe z punktu widzenia antropologii.
          > Zakopują swoje kobiety po głowe w ziemi i rzucą tam pare kamyków, kiedy za
          > bardzo łypią spod swych czarnych burek, ale to tylko inny orientalny model
          > rodziny. Walą się maczetami i smarują dzieci krwią - każdy ma swoje zboczenia.
          > Mają swoje święto religijnej nienawiści, nawołują do zemsty, zabijania ale
          > przecież to obca, ciekawa kultura, jakich było wiele w historii. Mają odmienne
          > zdanie na temat demokracji, praw człowieka, wolności obywatelskiej - mają do
          > tego prawo.
          > No i wytną tam swoim dziewczynkom genitalia bo to dla nich święta sprawa
          jakaś.
          > Kto zakazuje tego typu egzotycznych, obcych praktyk zapewne jest faszystą i
          > starym Katolem! Zamiast szerzyć nietolernację należy wprowadzać dialog między
          > cywilizacjami...


          Czekam na podobne głosy innych katolików, piętnujących tak radykalnie
          homoseksualistów i ich "zbrodnicze" praktyki.
        • zoozia Re: Dlaczego Holendrzy są tacy nietolerancyjni?! 14.06.05, 12:13
          Kolego not_so_fast, czy wg Ciebie Ghana, Borneo i inne afrykańskie kraje to
          ISLAM? Oj chyba troszkę się pośpieszyłes w swojej opinii....czytaj uwaznie!!
          • not_so_fast ISLAM KOCHA KOBIETY 15.06.05, 00:23
            Wg badań światowych organizacji w Turcji 35% kobiet doświadczyło gwałtu w
            małżeństwie od czasu do czasu, a 16% często. Szacuje się, że przynajmniej 1/3 a
            nawet 1/2 tureckich kobiet jest ofiarami przemocy fizycznej w swoich rodzinach.
            W Pakistanie prawie połowa kobiet przyjmuje przemoc jako część swojego losu a
            1/3 uważa, iż jest zbyt bezsilna, aby się jej przeciwstawić. Na świecie żyje
            ponad 130 mln kobiet, które poddane zostały okaleczeniu zewnętrznych narządów
            płciowych, w różnych formach - od częściowej do całkowitej amputacji. Na szeroką
            skalę odnotowano je w 28 krajach muzułmańskich w Afryce i ośmiu w Azji. Wraz z
            nasilającą się emigracją Arabów zjawisko narasta również w USA, Australii i
            przede wszystkim w Europie. W dużym stopniu problem ten dotyczy Francji będącej
            od lat oazą emigracji algierskiej - według ostatnich danych mieszka tam około 30
            tys. okaleczonych lub ryzykujących okaleczenie dziewcząt i kobiet. W Bangladeszu
            połowa wszystkich morderstw stanowią morderstwa popełnione na kobietach przez
            ich partnerów. W Iranie w przeciągu dwóch miesięcy 2003 roku 45 kobiet w wieku
            poniżej 20 lat zostało zamordowanych przez bliskich krewnych w tzw. "honorowych"
            zabójstwach.

            Dane: Statystyki Amnesty International:
            kampania.amnesty.org.pl/dokument.php?doc_id=5
            ciekawostki:

            Turcja: Przemoc zaczyna się w rodzinie
            www.amnesty.org.pl/index.php/ai/content/view/full/1634
            Turcja ma zapłacić odszkodowanie kobiecie pobitej przez policję
            serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,2755222.html
            UE do Turcji: W Unii kobiet się nie pałuje!
            serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34262,2588672.html
      • kamyk39 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 00:51
        lider4 napisał:

        > Kaleczą dzieci w imię jakiejś bzdurnej ideologii. Głupota ludzka jest momentami
        >
        > porażająca.

        Pisze wyraznie, ze to nie ideologia.
        Tradycje etniczne/kulturowe.
        A roznice kulturowe trudno przeszkoczyc.
        • maruda.r Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 09:39
          kamyk39 napisał:

          > lider4 napisał:
          >
          > > Kaleczą dzieci w imię jakiejś bzdurnej ideologii. Głupota ludzka jest mom
          > entami
          > >
          > > porażająca.
          >
          > Pisze wyraznie, ze to nie ideologia.
          > Tradycje etniczne/kulturowe.
          > A roznice kulturowe trudno przeszkoczyc.

          *****************************

          Możesz pisać do usranej śmierci. U 'lidera' zadziałał odruch Pawłowa (islam+
          imigrant). Gość się oślinił i spłodził posta nie czytając nawet artykułu do końca.

          Zastanawiam się czy mentalność takich typków bardzo różni się od barbarzyńców
          kaleczących swoje dzieci.

          • lider4 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 11:29
            Nie ekscytuj się tak kolego. Po pierwsze gdzie napisałem coś o islamie? Wskaż
            mi, bo chyba ślepy jestem. Po drugie każdy człowiek wyznaje jakąś ideologię,
            która jest jego kierunkowskazem w życiu. W danej ideologii mogą mieścić się
            także różne tradycje. Dobre tradycje trzeba pielęgnować, złe tępić. Po trzecie
            ja w przeciwieństwie do Ciebie szanuję wszystkich ludzi, niezależnie od
            narodowości, wyznania, rasy, płci itd. Naucz się tego również. Polecam.
      • skandal6 natomiast rzezanie chlopcow przez Zydow jest OK 14.06.05, 08:09
        jeszcze jeden przyklad razacej dyskryminacji plci oraz jednych Semitow wzgledem
        drugich
        • kichote1 Re: natomiast rzezanie chlopcow przez Zydow jest 14.06.05, 08:39
          Czlowieku-nieuku! Rowniez u muzulmanow wszyscy chlopcy sa poddawani obrzezaniu!
          Tyle tylko, ze to "troszke" mniej inwazyjny zabieg i nie ma - bron Panie Boze! -
          na celu utemperowania meskiej seksualnosci, lecz ulatwienie utrzymania higieny
          osobistej.
          • kamyk39 Re: natomiast rzezanie chlopcow przez Zydow jest 14.06.05, 15:39
            kichote1 napisała:

            > Czlowieku-nieuku! Rowniez u muzulmanow wszyscy chlopcy sa poddawani
            obrzezaniu!
            >
            > Tyle tylko, ze to "troszke" mniej inwazyjny zabieg i nie ma - bron Panie
            Boze!
            > -
            > na celu utemperowania meskiej seksualnosci, lecz ulatwienie utrzymania higieny
            >
            > osobistej

            W imie higeney to tna chlopcow w USA w szpsiatalch.
            Teraz zdaje sie zelazalo.

            W innych zakatkach swiata ma to silna wymowe religijno/kulturowa - rodzaj
            przymierza, ofiarowanie krwi. Tu higiena jest jakby wtorna.
            • skandal6 nie religia/kultura/higiena 17.06.05, 10:58
              chodzi o to zeby czlowiek dowod na to kto tu rzadzi nosil w rozporku!!
        • tournesol Re: natomiast rzezanie chlopcow przez Zydow jest 14.06.05, 08:49
          lepiej poczytaj sobie na czym dokładnie polega obrzezanie dziewczynek, jak
          makabryczny jest to zabieg (na stronach angielskich, choć polskich pewnie też,
          dużo o tym: FGM, czyli female genital mutilation) porównanie z obrzezaniem
          chłopców kompletnie nie na miejscu
          • tournesol Amnesty International - dane 14.06.05, 09:04
            www.amnesty.org/ailib/intcam/femgen/fgm1.htm
        • 1gadacz12 Nie tylko antysemita ale rowniez ignorant 14.06.05, 09:25
          Nic nowego w tej wypowiedzi. W Forum Gazety roi sie od antysemickich bezmozgowcow. Nic sie na to
          nie poradzi. Moja odpowiedz nie jest skierowana do autora tego glupiego komentarza tylko raczej do
          tych co studiuja wypowiedzi na Forum. Istnieje kolosalna roznica miedzy obrzezaniem chlopca i
          dziewczynki. Obrzezanie chlopca, jakkolwiek zwiazane z religia zydowska i islamem ma swoje prastare
          korzenie (m.in. chodzi o higiene w cieplym klimacie) i w zadnym wypadku nie konczy sie kalectwem.
          Nie ma tu czasu i miejsca na ich doglebne wyjasnianie. Obrzezanie dziewczynki (znane pod angielska
          nazwa Female Genital Humilation) jest aktem przemocy wobec kobiet stosowanym przez niektorych
          muzulman (i nie tylko) , szczegolnie w Afryce i prawie zawsze prowadzi do okropnych cierpien i
          dozgonnego kalectwa. Obrzezanie kobiety nie ma zadnego uzasadnienia i jest tortura, ktora powinna
          byc tepiona roznymi sposobami (najlepiej droga nieustannej dlugofalowej edukacji). Calkowicie
          zgadzam sie z rzadami Holandii i Norwegii.
          • ratatatam Re: Nie tylko antysemita ale rowniez ignorant 14.06.05, 09:59
            a coz za glupawa wypowiedz - bierz sie pan do za nauke logiki formalnej - moze
            sie nauczysz co to jest " argumentowanie " i nie bedzisz nas tu raczyl
            tautologiami - wyznawana religia i przynaleznosc narodowa nie powinna
            przeslaniac zalet logicznego myslenia

            ps: i co jestem juz antysemita? czy jeszcze nie ?
          • nonprofit Re: Nie tylko antysemita ale rowniez ignorant 14.06.05, 11:14
            Czy idzie o chłopców czy dziewczynki, przemoc jest przemocą, a okaleczanie
            okaleczaniem. I żadne argumenty o higienie etc. niczego nie zmienią. Człowiek
            ma prawo do integralności cielesnej i nikomu nie wolno tej integralności
            naruszać! Także rodzice nie są tu w żaden sposób uprzywilejowani.
            • skandal6 Re: Nie tylko antysemita ale rowniez ignorant 14.06.05, 12:13
              ten argument o higienie jest szczegolnie smieszny w odniesieniu do niemowlat w
              krajach o umiarkowanym, jesli nie wrecz chlodnym, klimacie.... w takiej na
              przyklad W.Brytanii rzezaja wszystkie niemowleta plci meskiej w rodzinie
              krolewskiej (tak, tak, ksiaze Karol tez zostal obrzezany w niemowlectwie)..;(
            • 1gadacz12 zgoda! 14.06.05, 17:32
              Trudno sie nie zgodzic. Obrzezanie w jakiejkolwiek formie i bez wzgledu na plec jest barbarzynstwem
              chociaz okaleczanie dziewczynek jest szczegolnie drastyczne i w przeciwienstwie do meskiej
              cyrcumcizji ma czesto bardzo bolesne konsekwencje.
      • lichttrager To są poglądy antysemickie i antychamickie 14.06.05, 08:10
        Wstyd lider4. A poza tym nie radzę iść tą drogą myślenia bo można się natknąć
        na najlepszą tubę propagandową świata i umarł w butach.
    • antysalon muzulmanow nie zniecheci zadna kontrola!!! 13.06.05, 18:09
    • bladatwarz To naruszenie praw mniejszosci narodowych 13.06.05, 18:41
      Jak mozna wtracac sie w sprawy tradycji. ;(
      • lungompa Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 13.06.05, 23:42
        A ja bym cie tak z przyjemnoscia, na odlew tradycyjnie i po polsku p....nol
        sztacheto w ten twoj glupi leb. Facet ty chyba nie masz wyobrazni - tak
        torturowac dziecko ? W imie czego ?
        • mkopek Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 10:16
          W imie akceptacji przez wlasna spolecznosc. Kiedys europejskie kobiety
          torturowano nakazujac im zachowac dziewictwo do slubu i jeszcze kazac poslubic
          tego, kogo wybrali jej rodzice. Wtedy kobiety tez nie znaly przyjemnosci seksu.
          Najpeirw musialy zachowac dziewictwo, potem dostawaly za meza starego pryka.
          Okaleczano je psychicznie nie mniej niz te dziewczynki. Nie mialy pojecia o
          prawdziwej romantycznej milosci i o fizycznej namietnosci z ukochana osoba.
          Jednak te ktore sie do tego nie zastosowaly byly wyrzucane na margines
          spoleczenstwa i ich zycie wygladalo duzo gorzej. Wiecie jakie pietno nosila na
          sobie panna z dzieckiem (takze i jej dziecko)? Dlatego rodzice dla dobra swoich
          corek pilnowali ich dziewictwa i wychowywali je ukladnymi, by byly akceptowane
          przez spoleczenstwo. Jedyne co mozna zrobic w tej sprawie, nikogo przy tym nie
          krzywdzac, to powoli edukowac i zmieniac nastepne pokolenia. Zgadnijecie co by
          sie dzialo, gdyby w Polsce zaczeto badac, czy wyjezdzajace za granice Polki w
          ciazy nie zabily (cos o wiele gorszego od okaleczenia) swoich nienarodzonych
          dzieci, w czasie gdy przebywaly poza Polska. Uwazam, ze Holandia i Norwegia
          moga zakazywac brzezania dziewczynek u siebie, ale nie powinny ingerowac w to,
          jesli dzialo sie to poza ich granicami. A moze idac sladem swiatlych Holenderek-
          feministek wprowadzic taka usluge do sluzby zdrowia, tak jak aborcje, by dzialo
          sie to w cywilizowanych warunkach. By byla odpowiednia opieka lekarska, by
          narzedziem byl ostry skalpel, ktory jest wczesniej wyjalowiony. By dziewczynkom
          zakladano opatrunek, dawano znieczulenie i by nie cierpialy z tego powodu.
          Lekarz dokonywalby bardziej ludzkiego obrzezania, nie wycinajac wszystkiego,
          tylko symboliczna czesc narzadow plciowych. Pokazaliby prawdziwa tolerancje dla
          innych kultur.
          • nonprofit Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 11:25
            Przepraszam bardzo, a co obrzezanie ma wspólnego z kulturą? To w sposób
            oczywisty barbarzyński obyczaj i tylko obyczaj. Taki sam jak zjadanie serca
            pokonanego wroga, tyle że bardziej okrutny dla "zainteresowanego". Z
            barbarzyńską obyczajowością trzeba walczyć, a nie łagodzić ją i "oswajać". Są
            granice kompromisu, których nie wolno przekraczać. Te granice to naruszanie
            wolności oraz integralności drugiego człowieka, jakim jest - bez wątpienia -
            poddawane brzezaniu dziecko. W wolnym społeczeństwie wolnych ludzi nie ma
            miejsca na przemoc maskowaną "tradycjami" ani żadnym innym kryptobarbarzyńskim
            argumentem.
            • mkopek Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 16:08
              W imie gloszonych przez Ciebie zasad wytepiono Indian w Ameryce. Wlasnie
              walczono bezwzglednie z barbarzynska obyczajowoscia. Nigdy chyba nie zrozumiesz
              innych kultur. Cos co dla Ciebie jest barbarzynstwem, dla innych jest normalne,
              lub wrecz wykazaniem sie honorem. Aby zrozumiec innego czlowieka trzeba umiec
              patrzyc jego oczami, a Ty masz klapki na oczach. Takie postepowanie prowadzi
              wlasnie do nienawisci miedzy obcymi sobie kulturowo ludami.
              • nonprofit Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 19:41
                Niestety, twoja tyrada to tylko pustosłowie. Granica, która jest
                nieprzekraczalna dla żadnej "kultury", jest wyraźnie określona. Jest nią
                wolność i integralność drugiego człowieka. Znaczy to, mówiąc językiem dla
                Ciebie zrozumiałym, że bez zgody człowieka nie wolno mu nic wbijać, obcinać
                itp., co nie jest konieczne dla ratowania zdrowia i życia.
                Jest to zasada prosta jak budowa cepa i nie ma w niej nic, czego nie pojąłby
                każdy średnio rozgarnięty. Wolność i integralność nikomu nie szkodzi, bo nie
                zezwala na krzywdzenie drugiego człowieka. W tym kontekście twój argument o
                wytępieniu Indian jest po prostu niedorzeczny.
              • lungompa Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 23:11
                Ktura Ameryke masz na mysli ? Bo indian zabijano (z wzajemnoscia w obu).
                No i nie zapomnij o Zydach w naszej kochanej CYWILIZOANEJ Europie...
                a co bys powiedzial na wielowiekowy zwyczaj kamienowania niewiernych zon ?
                Pewnie znowu nie zrozumiem ale mnie sie wydaje barbazynski... A jak to widzisz
                Ty patrzac (bo to potrafisz-prawda) oczami "innego czlowieka" z kamieniem w
                reku... Opisz te doznania - umieram z ciekawosci !
    • bladatwarz Sa mniejszoscia. Maja swoje prawa. 13.06.05, 18:41
      I UE nie bedzie mowic co mniejszosci wolno, a czego nie. :(
      • lungompa Re: Sa mniejszoscia. Maja swoje prawa. 13.06.05, 23:45
        A ja jako mniejszosc majaca swoje prawa stanowczo domagam sie zeby cie
        czesciowo wykastrowac !
        Mam swoje prawa jako mniejszosc ! Tak nakazuje mi moje przekonanie religijne.
        Prorok Lebioda powiedzial: glupolom i okrutnikom nie daj sie rozmnazac...
        I co ty na to ? Czy nadal myslisz ze mniejszosci maja swoje prawa ?
    • kot.behemot Dzicz afrykańska 14.06.05, 00:23
    • login39 Kiedy taka akcja w Izraelu? 14.06.05, 07:47
      Biedni chlopcy, serce sie kraje.
      • luc2000 [...] 14.06.05, 07:52
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • pawels03 Re: Arabusy 14.06.05, 10:27
          We Francji też nie możesz nosić krzyży w szkole. No chyba, że jest tak mały, że
          go nie widać co wychodzi na jedno.
          • nonprofit Re: Arabusy 14.06.05, 11:30
            > We Francji też nie możesz nosić krzyży w szkole.

            I bardzo słusznie! Szkoła jest od nauki, a nie od manifestowania przekonań
            religijnych. Od tego ostatniego są kościoły i kaplice.
        • eptesicus Re: Arabusy 14.06.05, 10:34
          ale "Arabusy" nie obrzezuja swoich dziewczynek, robia to Afrykanie
      • adomas Re: Kiedy taka akcja w Izraelu? 14.06.05, 08:07
        Jakbyś nie wiedział to ci mówię, że muzułmańscy chłopcy są tak samo obrzezywani
        jak żydowscy. A obrzezanie u faceta polega na obcięciu częsci napletka, i w
        młodym wieku jest zupełnie do zniesienia, w wielu szpitalach w USA praktykuje
        się u wszystkich chłopców niedługo po narodzeniu ze względów higienicznych
        (sprawa dyskusyjna). Gorzej jakbyś chciał przejść na judaizm w dojrzałym wieku,
        wtedy trochę się sprawa komplikuje :).
        • polonus3 Re: Kiedy taka akcja w Izraelu? 16.06.05, 03:35
          W USA bardzo silne lobby zydowskie wsrod lekarzy przeforsowalo prawo, ze kazdy
          noworodek plci meskiej ma byc obrzezany po urodzeniu juz w szpitalu.
          Jezeli rodzice sobie tego nie zycza to musza bardzo wyraznie to zaznaczyc
          w szpitalu. Nikt jednak ich o tym nie informuje i po prostu na tej zasadzie
          lekarze (zydow lekarzy jest w Ameryce ok. 80%) rzezaja kazdego.
          Poprzez publikacje wmowiono ludziom, ze to jest konieczne ze wzgledow
          zdrowotnych dla..... kobiet!!! Cala ta sprawa jest zwiazana z tym, ze zydzi
          maja zakodowana obawe i ciagly strach przed powtorka ich doswiadczen z XX wieku
          i w ten sposob chca sie wrazie czego "ukryc w tlumie"
    • jan_3_sobieski A feministki nie walcza 14.06.05, 08:04
      z tym zabobonem, bo s? multikulturowe. To przeciez sprawa innych tradycji.
      Poza tym obrzezanie popularne jest tez wsród krajów Afryki pln. Islam jest bombowy!

      WWW.VOICEFOREUROPE.ORG
      • zigzaur O feministkach 14.06.05, 08:22
        Lubię każdy ruch kobiecy.
        Gdy położę się na plecy.
      • apetyt_na_zycie Feministki walcza z tym zabobonem n/t 14.06.05, 09:48

    • zigzaur Spróbować? 14.06.05, 08:08
      Wszystkim gnojkom szczekającym na "niedobrego busza" proponuję, aby zaprowadzili
      swoje córki na zabieg, wykonywany oczywiście w standardach higieny
      pustynno-sawannowej. Niech nagrają wrzask swych córek z bólu i odsłuchują, zanim
      odważą się zaszczekać na antyterrorystyczną politykę USA.

      Dotyczy to również "pacyfistów" i "lewicowych intelektualistów"
      • maruda.r Re: Spróbować? 14.06.05, 11:24
        zigzaur napisał:

        > Wszystkim gnojkom szczekającym na "niedobrego busza" proponuję, aby zaprowadzil
        > i
        > swoje córki na zabieg, wykonywany oczywiście w standardach higieny
        > pustynno-sawannowej. Niech nagrają wrzask swych córek z bólu i odsłuchują, zani
        > m
        > odważą się zaszczekać na antyterrorystyczną politykę USA.
        >
        > Dotyczy to również "pacyfistów" i "lewicowych intelektualistów"

        ******************************

        O czym Ty pieprzysz?


        • zigzaur Re: Spróbować? 14.06.05, 11:45
          Widzę, że nie wszyscy zdobyli umiejętność przeczytania prostego, bądź co bądź,
          tekstu. I wyładowują frustrację.
          • iwonaborucka Re: Spróbować? 14.06.05, 11:48
            Pan wybaczy, ale mnie także wydaje się, iż nadużywa Pan argumentacji. G.Bush
            nie walczy raczej z obrzezaniem kobiet (którego notabene w krajach arabskich
            nie praktykuje się) lecz o zupełnie inne wartości.
            • zigzaur Re: Spróbować? 14.06.05, 13:27
              Prezydent Bush walczy z ofensywą barbarzyństwa.
              Okrutne kastrowanie kobiet to takie samo barbarzyństwo, jak publicznie odcinanie
              głów, podkładanie bomb czy rozbijanie samolotów.
              • maruda.r Re: Spróbować? 14.06.05, 17:28
                zigzaur napisał:

                > Prezydent Bush walczy z ofensywą barbarzyństwa.
                > Okrutne kastrowanie kobiet to takie samo barbarzyństwo, jak publicznie odcinani
                > e
                > głów, podkładanie bomb czy rozbijanie samolotów.

                ******************************

                Bush sam jest barbarzyńcą, jezeli bombardując barbarzyńców zamierza ich skłonic
                do zaprzestania barbarzyńskiego barbarzyństwa.

                I nie wiem po co wyciągnąłeś tego Busha i lewaków?

                • zigzaur Re: Spróbować? 15.06.05, 06:26
                  Na barbarzyńców nie ma innego sposobu niż stosowany przez Prezydenta USA,
                  zresztą zbyt powściągliwie.
                  A lewactwo to zwykły debilizm.
                  • nonprofit Re: Spróbować? 15.06.05, 13:29
                    > A lewactwo to zwykły debilizm.

                    Lewactwo? Owszem, debilizm. Podobnie jak prawicowy obskurantyzm.

                    Co innego lewicowość, która jest szlachetną, humanistyczną ideą i do której
                    dalekooooo prawicowości opartej na prymitywnym prawie silniejszego.
    • ezpa7z9 Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.... 14.06.05, 08:15
      Wogóle obrzezanie jako takie jest praktyką z mroków średniowiecza lub
      starożytności plemiennej.I powinno być zakazane jak:palenie kobiet ze zmarłym
      mężem na stosie(Indie),zabijanie dziewczynek po urodzeniu( muslimy np. w
      Palestynie-czytałem w książce ,,Spalona żywcem''),wbijanie kołka w nos (dzikie w
      Afryce)lub w genitalia męśkie(dzikie na Nowej Gwinei).Idąc dalej to mamy post w
      piątki,zakaz pracy w niedzielę,nietolerancję za brak krzyża w szkole.Jeden ch..j
      • dr_avalanche Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 08:27
        Jak zwykle widzę tabun debili, którzy nie maja pojęcia co piszą, ale muszą się
        wypowiedzieć.

        Po pierwsze obrzezanie u chłopców nie jest związane z judaizmem, praktykują je
        zarówno inne ludy Bliskiego Wschodu (Arabowie przede wszystkim), jak i na
        przykład ludy Czarnej Afryki.

        Po drugie obrzezanie u chłopców może być (choć nie musi) na tych terenach
        umotywowane tak naprawdę względami praktycznymi, które tylko później uzyskały
        sankcję religijna czy kulturową. Antropologowie nie są co do tego zgodni, ale
        jest to prawdopodobne. Dowód - nie myj się jeden z drugim przez pare tygodni pod
        napletkiem w klimacie Azji Mniejszej lub Afryki a zobaczymy, jakie będziesz miał
        zdanie na temat przydatności bądź też nie tej części ciała.

        Po trzecie usunięcie napletka nie ma negatywnych skutków dla seksualności
        obrzezanego. Przeciwnie. Obrzezanie bywa na przykład uważane przez seksuologów
        jako radykalny sposób na zlikwidowanie przedwczesnego wytrysku.

        Po czwarte - obrzezanie rytualne chłopców odbywa się w bardzo młodym wieku i nie
        zostawia takich śladów na psychice.

        Chyba każdy przyzna, że to jednak coś zupełnie innego niż nie służące niczemu
        wycięcie narządów kobiety, którego jedynym praktycznym efektem jest bolesna i
        drastyczna ingerencja w jej seksualność.
        • maruda.r Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 11:29
          dr_avalanche napisał:

          Dowód - nie myj się jeden z drugim przez pare tygodni po
          > d
          > napletkiem w klimacie Azji Mniejszej lub Afryki a zobaczymy, jakie będziesz mia
          > ł
          > zdanie na temat przydatności bądź też nie tej części ciała.

          *********************************

          Wystarczy więc się myć.
        • brat_barnaba Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 11:42
          "Po trzecie usunięcie napletka nie ma negatywnych skutków dla seksualności
          obrzezanego. Przeciwnie. Obrzezanie bywa na przykład uważane przez seksuologów
          jako radykalny sposób na zlikwidowanie przedwczesnego wytrysku."

          A czy w autoerotyzmie nie przeszkadza? Czy nie utrudnia osiągnięcia satysfakcji
          seksualnej przez mężczyznę poprzez onanizm?
          • dr_avalanche Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 13:42
            Ciekawe w czym się umyjesz na srodku Sahary albo Półwyspu Arabskiego :)

            Co do onanizmu... Chyba nie przeszkadza, skoro wspomina o nim Stary Testament.
            Poza tym o co w ogóle chodzi, przecież onanizm to grzech ;)
            • brat_barnaba Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 19:52
              dr_avalanche napisał:
              > Ciekawe w czym się umyjesz na srodku Sahary albo Półwyspu Arabskiego :)
              > Co do onanizmu... Chyba nie przeszkadza, skoro wspomina o nim Stary Testament.
              > Poza tym o co w ogóle chodzi, przecież onanizm to grzech ;)

              Nie przesadzajmy z tym brakiem wody. Skoro wystarcza jej do picia, a nawet do
              prania, to odrobina do higieny intymnej też się znajdzie.
              O ile znam Stary Testament, to nie mówi on nic o tym czy po obrzezaniu łatwiej
              czy trudniej osiągnąć satysfakcję seksualną, ale dość powszechnie wiadomo, że
              jednak trudniej. Onanizm nie jest ciężkim grzechem, jak np. cudzołóstwo, bo nie
              czyni krzywdy drugiemu człowiekowi. Człowiek jest grzeszny niejako z natury i
              dlatego Bóg jest dla człowieka wyrozumiały.
        • mkopek Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 16:32
          > Po pierwsze obrzezanie u chłopców nie jest związane z judaizmem, praktykują je
          > zarówno inne ludy Bliskiego Wschodu (Arabowie przede wszystkim), jak i na
          > przykład ludy Czarnej Afryki.

          To samo tyczy sie obrzezania dziewczynej, nie jest zwiazane z islamem.

          > Po drugie obrzezanie u chłopców może być (choć nie musi) na tych terenach
          > umotywowane tak naprawdę względami praktycznymi, które tylko później uzyskały
          > sankcję religijna czy kulturową. Antropologowie nie są co do tego zgodni, ale
          > jest to prawdopodobne. Dowód - nie myj się jeden z drugim przez pare tygodni
          po
          > d
          > napletkiem w klimacie Azji Mniejszej lub Afryki a zobaczymy, jakie będziesz
          mia
          > ł
          > zdanie na temat przydatności bądź też nie tej części ciała

          To samo chyba tyczy sie mycia sromu. Sprobuj nie myc sromu i okolic w tym
          klimacie przez pare tygodni, to pewnie okaze sie, ze te wszystkie faldki skory
          strasznie przeszkadzaja.

          > Po trzecie usunięcie napletka nie ma negatywnych skutków dla seksualności
          > obrzezanego. Przeciwnie. Obrzezanie bywa na przykład uważane przez seksuologów
          > jako radykalny sposób na zlikwidowanie przedwczesnego wytrysku.

          I tu mowisz nieprawde. JAk to nie ma wplywu? Skoro wplywa na "przedwczesny
          wytrysk". Wspolczesna seksuologia nie uwzglednia czegos takiego jak
          przedwczesny wytrysk. Niektorzy sa po prostu sprawniejsi seksualnie i wczesniej
          dochodza do orgazmu. Jest to zazwyczaj objaw wielszej potencji u mezczyzny, nie
          zas rodzaj impotencji jak niektorzy dawniej sugerowali, zas najlepsza terapia
          jest odpowiednio czeste wspolzycie. Zas usuwanie napletka wplywa w ten sposob,
          ze zmniejsza wrazliwosc penisa na dotyk i w ten sposob powoduje wydluzenie
          czasu potrzebnego do osiagniecia orgazmu. Wiec jesli nawet pomaga tym
          nadsprawnym to napewno przeszkadza tym, ktorzy maja problemy z erekcja.
          > Po czwarte - obrzezanie rytualne chłopców odbywa się w bardzo młodym wieku i
          ni
          > e
          > zostawia takich śladów na psychice.
          Skad wiesz, ze nie pozostawia? Poza tym brzezanie dziewczynek tez mozna
          ucywilizowac. Moze byc robione przez lekarza w warunkach ambulatoryjnych.
          Lekarz zrobi to tak by tradycji stalo sie zdosc, a dziewczynka nie ucierpiala
          na tym.

          > Chyba każdy przyzna, że to jednak coś zupełnie innego niż nie służące niczemu
          > wycięcie narządów kobiety, którego jedynym praktycznym efektem jest bolesna i
          > drastyczna ingerencja w jej seksualność.

          Jak wykazalem specjalnie duzych roznic nie ma, glowna jest taka, ze obrzezanie
          mezczyzn mozna robic oficjalnie i bardziej sie ono ucywilizowalo. Zas
          obrzezanie dziewczynek, moze sluzyc temu, by byly one akcetowane jako
          pelnowartosciowe przez swoja spolecznosc, tak jak to kiedys bylo z kandydatkami
          na mezatki, ze musialy byc dziewicami, by byly uwazane za pelnowartosciowe.
    • koopa Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Holandii 14.06.05, 08:21
      A nam się zarzuca, rasizm i prześladowanie mniejszości.
      Gratuluje jasnobylowcom pomysłu z przymusowym badaniem dziewczynek z grupy
      ryzyka. Napewno będą czuć się tym "wyróznione" wśród swoich rówieśniczek.
      • karolina_pog Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 08:52
        Fakt, to jest problem w jaki sposób nie dopuszczać to obrzezania dziewczynek.
        Ale na pewno nie można pozwolić, aby były okaleczane. Polecam książke "Kwiat
        pustyni" - wspomnienia kobiety, która została obrzezana w dzieciństwie. Myślę,
        że po przeczytaniu tej relacji nikt nie będzie popierał obrzezania.
        Sześcioletnia dziewczynka leżała pod drzewem, mama i siostra ją trzymały za ręce
        i nogi, a między nogami cięła ją żyletką wielokrotnego użytku inna kobieta. A
        potem zakopali ją w piasku na jakiś czas, aby nie dostała zakażenia. Przerażona
        dziewczynka, która nie wie, co się dzieje. I która cierpi. Czy można na to pozwolić?
        A konsekwencje potem: ból przy każdej miesiączce, ból przy oddawaniu moczu, ból
        podczas stosunku.
        W niektórych przypadkach kobieta jest zaszywana całkowicie, a zostawiana jest
        tylko mała dziurka na krew menstruacyjną i mocz. W noc poślubną niekiedy
        mężczyzna musi pomagać sobie nożem, bo nie może się "przebić".

        Tu nie chodzi nawet o respektowanie praw mniejszości.
        Tu chodzi o respektowanie praw człowieka.

        Należy sprzeciwiać się okrucieństwu. I edukować społeczeństwo.

        • iwonaborucka Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 11:46
          To wszystko, ca Pani napisała, jest tak oczywiste, że dziwne aż wydaje się
          dyskutowanie na ten temat i poszukiwanie argumentów na rzecz tolerowania tego
          okrutnego obyczaju. Ja, osobiście, choć z natury jestem tolerancyjna, uważam,
          że w przypadku gdy jakiś czyn narusza cudzą wolność osobistą oraz sprawia
          cierpienie - powinien być bezwzględnie zakazany i ściagany przez prawo.
          • mkopek Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 16:41
            Pod twoje zarzuty podpada takze, to ze rodzice kaza isc wczesnie spac swojemu
            dziecku. Jesli jego rowiesnicy, nie musza isc tak wczesnie spac, to dziecko z
            tego powodu cierpi. Z bezwzglednoscia prawa zawsze trzeba uwazac. Co to za
            prawo, ktore jest bezwzgledne dla rodzicow, ktorzy okaleczja swoje dziecko,
            choc chca dla niego dobrze - w ich spolecznosci jest to pewnie warunek
            akceptowania mlodej kobiety (tak jak dawniej u nas wymog dziewictwa dla
            kandydatki na zone), zas z drugiej strony prawo to pozwala na zabijanie
            nienarodzonych i bezbronnych jeszcze dzieci w imie wygody ich rodzicow?
            • nonprofit Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 20:14
              Przepraszam, ale w sposób oczywisty nadużywa Pan argumentacji. Obrzezanie
              sprawia cierpienie fizyczne i do tego obiektywnie. Porównywanie tego cierpienia
              z subioektywną przykrością (a raczej kaprysem), jaką może wywołać konieczność
              udania się na spoczynek nocny jest absurdalne.
              Również nadużyciem jest argument o braku akceptacji dziewczyny przez
              środowisko. Pomimo tego rzekomego braku akceptacji coraz więcej afryka ńskich
              dziewcząt protestuje przeciwko obrzezaniu, ucieka z domu przed tym okrutnym
              zabiegiem, a nawet podaje do sądu rodziców i uzyskuje sądowe zakazy obrzezania.
              Jeśli oznaczałoby to - jak Pan sugeruje - potępienie przez środowisko, to
              zjawisko sprzeciwu nie narastałoby tak gwałtowni jak to ma miejsce w
              rzeczywistości.
              Między obrzezaniem w wieku 10-12 lat, a tym samym zabiegiem w wieku 18 lat pod
              względem medycznym nie ma żadnej różnicy. Jeśli więc pełnoletnia dziewczyna
              odczuwałaby jakiś ostracyzm środowiska, mogłaby sama świadomie podjąć decyzję o
              obrzezaniu i udać się w tym celu do szpitala. Wolność człowieka i prawo wyboru
              to wartości nadrzędne w stosunku do "widzimisię" rodziców.
              Również w ostatniej z poruszonych kwestii nadużywa Pan argumentacji, bo
              dzieckiem jest dopiero urodzony, żywy człowiek, a w łonie matki znajduje się
              zarodek lub płód. Płód nie jest samodzielnym organizmem, bo nie realizuje
              podstawowych funkcji życiowych, właściwych żywemu osobnikowi. Zanim więc
              zacznie się dyskusję o "zabijaniu dzieci", trzeba najpierw zrozumieć przedmiot
              dyskusji.
        • mkopek Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 16:47
          Zgodze sie z pania, jest to okrutne i niepotrzebne. Nalezy o tym mowic i
          edukowac spoleczenstwo, w ktorym takie rzeczy maja miejsce. Bezwzgledne zakazy
          beda dzialac, jak nawracanie na chrzescijanstwo przez Zakon Krzyzacki. Jednak
          jest sznsa, ze pokolenie wychowane w Holandii juz nie bedzie kontynuowac tej
          tradycji. Bo nikt nie zmieni myslenia osob, ktore wychowaly sie w takiej
          kulturze. Dla nich zlem jest sprzeciwienie sie tradycji, nie zas brzezanie
          dziewczynek. Nastepne pokolenie dorasta juz w innych warunkach. Sila niczego
          nie zmienimy, zas uswiadamianiem i edukacja mozna zdzialac duzo wiecej.
    • mgt-22 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 08:46
      karać bezwzględnie, a najlepiej od razu rozstrzeliwać albo do gazu
    • baltazarus UWAGA! DYSKRYMINACJA! 14.06.05, 08:51
      Dlaczego nie walczą z obrzezaniem mężczyzn?! Czy mężczyzn wolno okaleczać?
      • karolina_pog Re: UWAGA! DYSKRYMINACJA! 14.06.05, 08:56
        Przeczytaj najpierw na czym polega obrzezanie meżczyzn i obrzezanie kobiet.
        Jak Ci wydrążą dziurę i wsuną tam penisa, którego żona w noc poślubną wyciągnie
        Ci szydełkiem, to może będziesz mógł to porównać.
    • grzmac Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 08:54
      konsekwencji. Oburzają się na muzułmanów. A sami pozwolają na mordowanie
      starców i usuwanie ludzi przed ich narodzeniem, tłumacząc to spełnianiem woli,
      niestety często nie samych zainteresowanych, ale ich rodzin czy, wręcz decyzji
      lekarzy.
      Muszę zaznaczyć, że sam osobiści nie cierpie każdego rodzaju okaleczenia. A za
      Muzułmanami też nie przepadam. Jednak nie znoszę obłudy i zakłamania.
      • karolina_pog Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 08:58
        Inne są intencje każdego z tego zachowania.
        A obrzezywane dziewczynki cierpią.
        Ludzie, czy Wy myślicie, ze to jest nowy pomysł Holendrów i Norwegów????
        Od wielu lat istnieją organizacje zwalczające to zjawisko w Afryce i w Azji.

        Czy Wy nigdy o tym nie słyszeliście???

        • grzmac Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 09:17
          Nie zrozumiałaś mnie. Dobrze że walczą z tym głupim obyczajem.Tylko nie podoba
          Mi się ich wybiórcza tolerancja.
          • iwonaborucka Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 11:59
            Proszę wybaczyć, ale nie widzę tu żadnej "wybiórczej tolerancji". Wydaje mi
            się, że porównywanie obrzezania do przerywania ciąży w określonych warunkach
            oraz eutanazji, dokonywanej na wielokrotnie weryfikowany wniosek
            zainteresowanego, to niczym nieuzasadnione utożasamienie. Zarodek ani płód nie
            mają rozwiniętrego systemu nerwowego pozwalającego odczuwać cierpienie, nie
            mówiąc już o świadomości, a dokonanie zabiegu przerwania ciąży dopuszczalne
            jest tylko w bardzo rzadkich przypadkach, gdy zagrożone są elementarne dobra
            (życie i zdrowie), żyjącego, świadomego człowieka (matki) albo płód jest
            nieodwracalnie uszkodzony. Podobnie surowe warunki dotyczą przeprowadzenia
            eutanazji. Porówywanie tych zjawisk z barbarzyńskim zwyczajem obrzezania, który
            niczemu nie służy, a jest aktem przemocy i okrucieństwa jest nie na miejscu.
            • mkopek Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 17:05
              O ile wiem to w Hoplandii przerywa sie ciaze na zyczenie. Czy uwazasz wiec, ze
              gdyby dziewczynki brzezano pod znieczuleniem, to nie byloby problemu, bo nie
              czulyby bolu? Tak samo moze usypiac niechciane dzieci, ktore sie juz narodzily
              i np sa powaznie chore, lub rodzice sie rozmyslili z posidania dziecka.
              Przeciez taki zabieg nie powoduje bolu, a i swiadomosc pojawia sie u noworodka
              dopiero po jakims czasie od narodzin. Ludzie starsi zas potrafia decydowac sie
              na eutanazje pod naciskiem spoleczenstwa, kte im ciagle powtarza, ze sa dla
              niego ciezarem i ze po to wlasnie wymyslono eutanazje. Porownywanie
              barbarzynstwa tych zjawisk jest jak najbardiej na miejscu.
              • nonprofit Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 20:36
                > O ile wiem to w Hoplandii przerywa sie ciaze na zyczenie.

                I bardzo dobrze. Organizm kobiety, którego płód jest częścią, stanowi własność
                tejże kobiety, a nie państwa czy społeczeństwa i tylko kobieta ma prawo
                decydować co chce z nim zrobić.

                > Czy uwazasz wiec, ze
                > gdyby dziewczynki brzezano pod znieczuleniem, to nie byloby problemu, bo nie
                > czulyby bolu?

                Bzdura. Ból nie jest kryterium jedynym. Przede wszystkim chodzi o wolność i
                nienaruszalność organizmu człowieka.

                > Tak samo moze usypiac niechciane dzieci, ktore sie juz narodzily
                > i np sa powaznie chore, lub rodzice sie rozmyslili z posidania dziecka.

                Klasyczna demagogia. Najpierw wygłaszasz głupotę, a później chcesz mnie
                przymusić do polemizowania z nią. Tak dobrze nie ma. Urodzone, żywe dzieci
                należy ratować wszelkimi dostępnymi środkami. Tak nakazuje etyka lekarska i
                moralność człowieka.

                > Ludzie starsi zas potrafia decydowac sie
                > na eutanazje pod naciskiem spoleczenstwa, kte im ciagle powtarza, ze sa dla
                > niego ciezarem i ze po to wlasnie wymyslono eutanazje

                Znów demagogia! Gdzie masz dowody, że tak jest w rzeczywistości? To tylko
                kłamstwo, przy pomocy którego chcesz bronić fałszywej tezy aby narzucac innym
                swoje poglądy. Należy Ci powtórzyć jeszcze raz: każdy człowiek ma prawo
                dysponowac samodzielnie swoim organizmem, bo to jego własność, a nie własność
                gromadzka!

                Wszystkie powyższe zasady są częściami spójnego systemu wartości, jakim jest
                wolność, suwerenność oraz integralność człowieka czyli jego podmiotowość, a nie
                przedmiotowość. Ty i tobie podobni usiłują uczynić z człowieka przedmiot, czym
                niewiele się różnią od handlarzy i właścicieli niewolników.
          • mdbarca Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 13:44
            Żartujesz sobie??? A która "tolerancja" nie jest wybiórcza? Czy jeśli chcę być
            tolerancyjny, to znaczy, że mam w każdym przypadku siedzieć cicho, nie wychylać
            się i nic nie robić, bo będę nietolerancyjny???
        • tournesol Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 09:18
          > Czy Wy nigdy o tym nie słyszeliście???

          Chyba nie słyszeli :(
          Zresztą to zjawisko zwalczają także rządy w krajach afrykańskich, a nie tylko
          te "nietolerancyjne" w Europie. Niestety ludzi strasznie trudno przekonać do
          zaprzestania tych praktyk, nawet jeśli przekonują "swoi".

          A swoją drogą Gazeta mogłaby dokładniej napisać, na czym polega obrzezanie
          dziewczynek, bo rzeczywiście u nas nie ma ten temat wielkiej wiedzy.
        • mkopek Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 16:59
          Uwazasz, ze intencja brzezania dziewczynek jest pastwieniesie nad nimi i
          zadawanie im bolu? Nie uwazasz, ze gdyby tak bylo, to brzezano by je po trochu,
          na kilka razy. Ewentualnie zadawano by im jeszcze inne rodzaje bolu. Jesli tak,
          to rozumiem, ze wszyscy rodzice brzezajacy swoje dzieci, to barbarzynscy
          sadysci bez uczuc macierzynskich. A moze pomyslalas o tym, ze oni chca dobrze
          dla swoich corek? Tak jak kiedys rodzice, ktorzy pilnowali dziewictwa swoich
          corek i wyganiali je z domu, kiedy jako panny zachodzily w ciaze. Mialo to byc
          przestroga dla innych panien, bo rodzice wiedzieli, ze panna z dzieckiem ma
          zmarnowane zycie (nie mowie o czasach terazniejszych, tylko o dawnych, kiedy
          kazda panna musiala byc dziewica). Zas czest jedyna intencja matki usuwajacej
          ciaze jest myslenie o sobie i o wlasnej wygodzie. O pierwsze slysze, ze
          usuwanie ciazy w Holandii jest obwarowane jakimis warunkami (poza dopuszczalnym
          okresem ciazy).
    • antypedal SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 09:03
      Z jednej strony tak jak już ktoś tu napisał, pozwalają zabijać dzieci
      nienarodzone i uśmiercać nieuleczalnie chorych i starców!! Z jednej strony
      domagają się swobody i równouprawnienia w chrześcijańskiej korzeniami Europie i
      walczą z chrześcijaństwem!!
      A teraz im przeszkadzają symbole religijne i zwyczaje religijne!!!!
      IDIOCI EUROPEJSCY I SCHIZOLE!!!!
      • karolina_pog Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 09:15
        obrzezanie nie jest zwyczajem religijnym
        • zigzaur Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 09:32
          Owszem, jest opisane w Starym Testamencie.
          • apetyt_na_zycie Jest opisane, ale 14.06.05, 09:54
            tylko obrzezanie mężczyzn, a nie okaleczanie dziewczynek przez wycinanie im
            pracktycznie całych narzadów zewnętrznych, często razem z wyskrobaniem ścianek
            pochwy...
          • karolina_pog Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 17:52
            Nie wszyskie rzeczy opisane w starym testamencie sa zwyczajem religijnym.
            Slyszales o czyms takim jak zwyczaj kulturowy?
            • lungompa Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 23:19
              Karolino - obrzezanie chlopca w 8 dniu po narodzinach Starym Testamencie MA
              CZYSTO RELIGIJE PODLOZE -. Poczytaj troche zanim zaczniesz polemizowac.
              Nawet Mojzesza o maly wlos sam Bog nie zabil jak sie wydalo, ze nie byl
              obrzezany - ale jedna z jego zon na szczescie miala noz i ciach ciach i zostal
              uratowany...:)
      • nonprofit Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 12:11
        > Z jednej strony tak jak już ktoś tu napisał, pozwalają zabijać dzieci
        > nienarodzone i uśmiercać nieuleczalnie chorych i starców!! Z jednej strony
        > domagają się swobody i równouprawnienia w chrześcijańskiej korzeniami Europie
        i walczą z chrześcijaństwem!!
        > A teraz im przeszkadzają symbole religijne i zwyczaje religijne!!!!
        > IDIOCI EUROPEJSCY I SCHIZOLE!!!!

        Polemizowanie z twoim listem jest w zasadzie bez sensu. Trzeba więc tylko
        powiedzieć publicznie to, co i tak każdy przytomny człowiek wie, a mianowicie,
        że obrzydliwie KŁAMIESZ!
        Przerywanie ciąży nie jest zabijaniem dzieci, bo dzieckiem jest dopiero
        narodzony, żywy człowiek, funkcjonujący jako oddzielny organizm wypełniający
        podstawowe funkcje, a nie płód uzależniony całkowicie od "nosicielki", w tym
        od "dostaw" podstawowych "surowców" jak tlen i woda oraz nie odczuwający
        żadnych bodźców bólowych.
        Nikt też nie "uśmierca chorych i starców" (chyba, że morderca), a czasami
        tylko, w bardzo wyjątkowych przypadkach i przy spełnieniu szeregu surowych
        warunków, można wypełnić wolę cierpiącego i pozwolić mu odejść z godnością.
        Symbole religijne nie przeszkadzają nikomu rozumnemu, o ile służą one tylko
        zainteresowanemu, a nie stanowią demonstrację w miejscach do tego
        nieprzeznaczonych oraz wyzwanie i prowokację pod adresem osób nie
        podzielających przekonań manifestujacego.
        • lungompa Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 16:42
          " nie odczuwający
          > żadnych bodźców bólowych"
          Jestes niedouczonym idiota i zygota intelektualna - poczytaj sobie cykl
          rozwojowy plodu ludzkiego...
          Wiadomosci na poziomie 5 klasy podstawowki... I nie osmieszaj sie pseudo
          naukowymi wypowiedziami.
          • nonprofit Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 20:46
            Cykl rozwojowy płodu ludzkiego według jakiej szkoły? Pewnie według nauki
            społecznej kościoła, który - jak wiadomo - zna się najlepiej na wszystkim. O
            tym, że płód nie ma wykształconego systemu nerwowego wie każdy
            średniorozgarnięty absolwent szkoły średniej. O ile oczywiście biologii nie
            uczyła go katechetka lub inna nawiedzona histeryczka religijna.
            • lungompa Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 23:35
              No nie - wlasnie w szkole sredniej ci powiedza, ze w juz w 20 tygodniu ciazy w
              plodzie zaczyna sie rozwoj kory mozgowej. A ty wiesz oczywiscie, (ze szkoly
              sredniej - prawda :))) ze to wlasnie kora mozgowa jest odpowiedzialna za
              doznania bolu. Co wiec znaczy twoje hmmm dziwne stwierdzenie ze cyt: płód nie
              ma wykształconego systemu nerwowego ???
              PS. Byc moze znowu Cie zaskocze ale nie jestem katolikiem :)))
              • nonprofit Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 23:56
                Kora mózgowa jest "odpowiedzialna" - jak piszesz - za "doznania bólu" w tym
                sensie, że interpretuje sygnały bólowe nadchodzące z różnych części ciała. Po
                pierwsze musi więc otrzymać te sygnały poprzez system nerwowy, a po drugie musi
                umieć je zinterpretować. Ani jednego ani drugiego płód 20-tygodniowy nie
                potrafi.
    • zewszad_i_znikad Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 09:11
      Uważam, że takie praktyki absolutnie powinny być zakazane. Nie chodzi o różnice
      kulturowe, każda tradycja dopuszczająca znęcanie się nad człowiekiem wbrew jego
      wolnej woli (dziewczynki nieraz chcą być poddane "zabiegowi", bo wtedy "będą
      kobietami", ale przecież nie mają pojęcia, jaka męka je czeka!) nie ma racji
      bytu. Swoją drogą - bo pojawił się tu zarzut - feministki owszem sprzeciwiają
      się takim praktykom.
      Tylko jest jedno ALE.
      Jestem bezwzględnie przeciwna przymusowym badaniom tego rodzaju. Nie wolno
      zmuszać kobiety do poddawania się badaniu u lekarza tej specjalności.
      Oczywiście jest to pewne narażenie zdrowia, ale jeżeli kobieta czuje, że
      wstydliwość jest dla niej ważniejsza, nikt nie ma prawa zarzucać jej innej
      postawy.
      Całkiem poważnie uważam, że:
      - podczas badania poborowych (inna sprawa, że jestem przeciwna obowiązkowej
      służbie wojskowej, no ale póki co u nas to funkcjonuje) bezwzględnie powinno
      się im pozwolić pozostać w bieliźnie;
      - ZAKAZANE powinny być praktyki w rodzaju przeszukań czy przymusowych badań.
      Naprawdę uważam, że nietykalność każdego pojedynczego człowieka jest ważniejsza
      niż bezpieczeństwo. Wiem, że to mogłoby mieć groźne skutki, ale po prostu nie
      mogę znieść myśli, że czemuś takiemu może być poddana także osoba skrajnie
      wstydliwa, dla której być obnażoną przy kimś to jak śmierć.
      • nonprofit Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 12:22
        Ja myślę trochę inaczej niż Ty. Uważam, że paniczna wstydliwość, jakiej obraz
        rysujesz w swojej wypowiedzi, jest na granicy fobii i obsesji. Każdy człowiek
        jest zbudowany niemal identycznie i ma te same organy, każdego człowieka
        wielokrotnie oglądają nagiego (po narodzinach, na badaniach lekarskich, przy
        zabiegach, po śmierci itp.) inni ludzie i wytwarzanie z nagości jakiegoś tabu
        lub fetyszu jest - moim zdaniem - obyczajem nienaturalnym i niezdrowym.
        Oczywiście, osobę nagą należy traktować z godnością, w sposób taktowny i to,
        faktycznie, bywa czasami problemem, ale nie sama nagość.
      • zigzaur Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 13:32
        Bywają sytuację, kiedy dokładne badanie lekarskie jest konieczne. Na przykład,
        KPK mówi, że gdy od stopnia uszkodzenia ciała zależy orzeczenie o winie lub
        karze, to osoba poszkodowana musi poddać się badaniom lekarskim.

        Nie zaprzeczysz chyba, że wykastrowanie kobiety brudną, tępą żyletką to
        uszkodzenie ciała?
    • ratatatam a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 09:21
      z obrzezaniem chlopcow nikt nie chce walczyc? czy to nie jest barbazynski
      zabieg, swiadczacy o niskim poziomie cywilizacyjnym?
      • karolina_pog Re: a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 09:22
        Jedna walka nie wyklucza drugiej.
        Jezeli chcesz mozesz zaangazowac sie w ruch przeciw obrzezaniu chlopcow a na
        pewno przeciwniczki obrzezania kobiet nie beda Ci tego zabraniac.
        • zigzaur Re: a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 09:33
          W USA obrzezanie jest bardzo popularne i stosowane dobrowolnie. Mam na myśli
          osoby wychowywane w tradycji chrześcijańskiej, nie żydowskiej.
          • ratatatam Re: a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 09:50
            dobrowolne obrzezanie noworodkow ??? ciekawe ciekawe
            fakt w usa - a zwlaszcza w nowojorskich szpitalach jest to zabieg
            przeprowadzany powszechnie ( czesto bez pytania rodzicow o zgode...) ale czy
            powszechnosc zjawiska powoduje ze jest ono mniej barbazynskie i
            niecywilizowane??? mysle ze juz czas na standarty nieco przewyzszajace
            prymitywne i ponure obyczaje niedomytych koczownikow z bliskiego wschodu
            • eptesicus DROGA SRODKA 14.06.05, 10:23
              ratatatam napisał:

              > dobrowolne obrzezanie noworodkow ??? ciekawe ciekawe
              > fakt w usa - a zwlaszcza w nowojorskich szpitalach jest to zabieg
              > przeprowadzany powszechnie ( czesto bez pytania rodzicow o zgode...) ale czy
              > powszechnosc zjawiska powoduje ze jest ono mniej barbazynskie i
              > niecywilizowane??? mysle ze juz czas na standarty nieco przewyzszajace
              > prymitywne i ponure obyczaje niedomytych koczownikow z bliskiego wschodu

              BOZE JAKI BURAK. Nie ma nic zlego w tym ze dane zwyczaje sa od koczownikow czy
              ludzi osiadlych, z bliskiego, dalekiego czy sredniego wschodu. Zadne nie sa
              gorsze od europejskich. Tzw. obrzezanie dziewczynek jest zbrodnicze poniewaz je
              ciezko okalecza i niszczy ich seksualnosc, zas fizyczny bol i niedogodnosci
              towarzysza im czesto DO KONCA zycia. Obrzezanie chlopcow - niezaleznie od
              religijnego uzasadnienia - utrzymuje higiene i NICZEGO im nie odbiera, ani nie
              powoduje zadnych dlugotrwalych cierpien

              niecywilizowanosc nie jest zadnym wyznacznikiem czegokolwiek, wyznacznikiem sa
              skutki dla czlowieka
              • antypojeb2 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:25
                Obrzezanie ma uzasadnienie dla arabstwa i żydostwa mieszkającego w brudzie na
                pustyni, gdzie zrsztą jest ich miejsce, ale nie w cywilizowanym świecie. Jakoś
                europejczycy, indianie, chińczycy, obywają się bez takich atrakcji.
                • eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:34
                  > Obrzezanie ma uzasadnienie dla arabstwa i żydostwa mieszkającego w brudzie na
                  > pustyni, gdzie zrsztą jest ich miejsce, ale nie w cywilizowanym świecie.
                  Jakoś
                  > europejczycy, indianie, chińczycy, obywają się bez takich atrakcji.

                  ale czemu obrzezanie chlopcow mialoby komus przeszkadzac? To irracjonalne -
                  przeciez nikomu nie szkodzi i nie mozna go porownywac z okaleczaniem dziewczynek

                  A wyrzekanie na "zydostwo" (=jeden z najbardziej cywilizowanych narodow na
                  ziemi, ktory stworzyl powazna czesc europejskiej kultury i dal im religie) i
                  sugerowanie ze sa oni "pustynnymi brudasami" to naprawde szczyt porabania w mozg

                  poza tym "cywilizowany swiat" powstal wlasnie tam w strefie goracej i
                  pustynnej. Czyzbys zapomnial lekcji historii? To ze teraz - mowiac
                  eufemistycznie - regiony te nie znajduja sie w czolowce swiatowej :-)) nie
                  znaczy ze stopien rozwoju cywilizacyjnego wiaze sie z klimatem...
                  • antypojeb2 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:39
                    Obetnij sobie kawałek fiuta, to zobaczysz, czy ci nie szkodzi. Myślisz, że
                    takiego dzieciaka to nie boli, bo jest mały?
                    • eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:44
                      antypojeb2 napisał:

                      > Obetnij sobie kawałek fiuta, to zobaczysz, czy ci nie szkodzi. Myślisz, że
                      > takiego dzieciaka to nie boli, bo jest mały?

                      to nie jest kawalek fiuta tylko kawalek napletka, niekiedy zabieg ten
                      przeprowadza sie w celach medycznych, np. przy tzw. stulejce, kiedy otwor jest
                      za maly i sie fiut "nie obciaga". A w cywilizowanych krajach przeprowadza sie
                      obrzezanie pod znieczuleniem i w szpitalu. Czy ty k... naprawde nie widzisz
                      roznicy miedzy tym zabiegiem, a wyrznieciem lechtaczki, warg sromowych i
                      wyskrobaniem scianek pochwy? Zwlaszcza tych dlugofalowych? Mozesz mi powiedziec
                      na jakie to cierpienia skazany jest zydowski czy muzulmanski mezczyzna po
                      obrzezaniu rok, dwa, dziesiec lat? A kobiety po tej demolce odczuwaja bol do
                      konca zycia, nie tylko podczas stosunku ale nawet jak sikaja
                      • antypojeb2 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:48
                        Nie chcę wartościować rzezania żydowskiego i arabskiego. To i to jest wymysłem
                        chorych łbów pustynnych, zabobonem, kołtuństwem, zbędnym okaleczaniem, syfem,
                        gównem. Obcięcie palca też boli tylko chwilę, a przecież się tego nie robi
                        powszechnie.

                        • dr_avalanche Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 13:46
                          A jak długo boli lobotomia? Bo najwyraźniej jesteś po tym zabiegu...
                        • eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 16:37
                          antypojeb2 napisał:

                          > Nie chcę wartościować rzezania żydowskiego i arabskiego

                          obrzezanie zydowskie i arabskie to to samo - polega na scinaniu kawalka
                          napletka chlopcom. Nie slyszalem zeby Arabowie okaleczali genitalia
                          dziewczynek - jesli to miales na mysli

                          > chorych łbów pustynnych, zabobonem, kołtuństwem, zbędnym okaleczaniem, syfem,
                          > gównem. Obcięcie palca też boli tylko chwilę,

                          obciecie palca powoduje kalectwo, tak jak wyciecie lechtaczki i wypatroszenie
                          sromu kawalkiem szkla. Obciecie kawalka napletka kalectwa nie powoduje

                          poszczegolne zwyczaje i tradycje mozna roznicowac i ocenac ze wzgledu na
                          skutki - jedne sa zle, inne gorsze, inne lepsze albo bardzo dobre, wiekszosc
                          jest neutralna (topienie marzanny i post przez caly dzien :-)) ale nie ma to
                          nic wspolnego z pochodzeniem geograficznym
                          • nonprofit Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 20:51
                            > obciecie palca powoduje kalectwo, tak jak wyciecie lechtaczki i wypatroszenie
                            > sromu kawalkiem szkla. Obciecie kawalka napletka kalectwa nie powoduje

                            To kwestia co najmniej dyskusyjna.
                            Po pierwsze obrzezanie jest ingerencją zewnętrzną i naruszeniem integralnośći
                            cudzego organizmu, a po drugie - nieco podobnie jak w przypadku łechtaczki,
                            choć w mniejszym stopniu - powoduje zmniejszenie wrażliwości prącia na bodźce
                            mechaniczne, co w niektórych przypadkach może prowadzić do pogorszenia jakości
                            życia seksualnego obrzezanego, a zatem do pewnego rodzaju upośledzenia.
                  • antypojeb2 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:41
                    Co było, to było. Faktem jest, że na świecie dominują europejczycy do spółki z
                    azjatami, a nie rzezajace się żydostwo, arabstwo czy murzyństwo.
              • pawels03 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:31
                BOZE JAKI BURAK. Do utrzymania higieny słuzy woda i codzienne z niej korzystanie.
                • eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:35
                  pawels03 napisał:

                  > BOZE JAKI BURAK. Do utrzymania higieny słuzy woda i codzienne z niej
                  korzystanie.

                  a co przeszkadza to obrzezanie chlopcow?
                  • ratatatam Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:58
                    coraz ciekawsza ta "dyskusja" to moze jeszcze jakis argument o wyzszosci
                    plemiennych obyczajow koczownikow z nad morza martwego nad plemiennymi
                    obyczajami pigmejow z nad jeziora czad np. ?

                    jak zwykle gdy pojawia sie problem wiadomej nacji pojawiaja sie tez zagadnienie
                    podwojnych standartow - inne dla nich - inne dla calej reszty...

                    • eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 16:33
                      oczywiscie trudno nazywac dyskusja cos, gdzie tylko jedna strona uzywa
                      argumentow, a druga albo rzuca epitety o koltunstwie albo sugeruje ze wszystko
                      ma zwiazek z "wiadomym narodem".

                      Co to znaczy podwojne standardy? Po prostu jedne rzeczy sa gorsze inne lepsze -
                      to chyba dobrze ze roznicuje sie ocene badanych zjawisk? Uwazasz ze hiszpanski
                      zwyczaj zrzucania zywej kozy z dzwonnicy kosciola i polski topienia Marzanny to
                      to samo? A jesli powiem ze nie, to zarzucisz mi "podwojne standardy".
              • maruda.r Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 11:19
                eptesicus napisał:

                Obrzezanie chlopcow - niezaleznie od
                > religijnego uzasadnienia - utrzymuje higiene i NICZEGO im nie odbiera, ani nie
                > powoduje zadnych dlugotrwalych cierpien

                ****************************

                Higienę przede wszystkim pomaga utrzymać codzienna woda i mydło.


          • nonprofit Re: a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 12:24
            Dobrowolnie? To znaczy pytają niemowlaka czy chce żeby mu obcięli napletek, a
            on mówi, że tak, nawet bardzo?
    • lala.laleczna Łamcie dalej, "toleranci" prawa człowieka, a do- 14.06.05, 09:51
      czekacie się wojny religijnej.
      Czy tym durniom - tzw. "władzom" Holandii czy Francji - nie przyjdzie do głowy
      rozmawiać na ten temat z rodzicami dziewczynek? Edukować, uświadamiać? Nie,
      siłą zabronią noszenia symboli religijnych i wszelkich oznak kultu, a gdy
      przyjdzie czas rzezi, będą się cudować przeogromnie: "czemu nas to spotkało"?
      • apetyt_na_zycie Re: Łamcie dalej, "toleranci" prawa człowieka, a 14.06.05, 10:03
        Nie bądź śmieszna, lalu. Edukacja i uświadamianie są stosowane od lat, zarówno
        w Afryce, jak i w Holandii, czy Francji. Co nie zmienia faktu, że okaleczanie
        dziewczynek jest ciągle powszechnie stosowane, bo tradycja jest bardzo silna.
        Poczytaj trochę więcej na temat przebiegu tego "obrzezania". Wyobraź sobie, że
        ktoś Ci wycina "na żywca", kawałkiem szkła, wargi sromowe mniejsze, łechtaczkę
        do kości, wyskrobuje ścianki pochwy, po czym ją zaszywa, zostawiając otwór
        wielkości ziarnka ryżu, przez który krew miesięczna przedostaje się kropelkami.
        Jeśli przeżyjesz zabieg i "rekonwalescencję", będziesz cierpiała do końca
        życia, przy każdym stosunku seksualnym, przy każdej miesiączce, przy każdym
        oddawaniu moczu. nie mogę uwierzyć, że coś takiego do kobiety nie przemawia...A
        może bardziej wyraziste będzie, jeśli wyobrazisz, że ktoś to robi Twojej 6-
        letniej córce?
      • zigzaur Re: Łamcie dalej, "toleranci" prawa człowieka, a 14.06.05, 13:29
        Skoro Arabowie i Afrykanie przybywają do Europy, to niech przestrzegają
        europejskich standardów. Jakie te standardy są, takie są, ale tępymi żyletkami
        Europejek masowo się nie kastruje.
    • substance [...] 14.06.05, 09:57
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • maruda.r Dlaczego w USA? 14.06.05, 11:35


      Wiele osób podnosi zjawisko popularności obrzezania chłopców w USA, jako symbol
      przestrzegania higieny.

      W Wikipedii znalazłem jednak wytłumaczenie związane z obyczajowością:
      "Popularność obrzezania z przyczyn obyczajowych wzmagało postrzeganie go jako
      środka zapobiegającego lub przynajmniej utrudniającego masturbację"

      Ma więc obrzezanie przede wszystkim zniechęcać chłopców do trzymania rąk pod
      kołdrą. Argument higieniczny raczej odpada ze względu na dostępność wody mydła w
      USA.




      • ratatatam Re: Dlaczego w USA? 14.06.05, 12:57
        jest jeszcze jeden powod propagowania tego zabiegu o ktorym sie nie pisze...
        mianowicie pozwalal on dosyc jednoznacznie stwierdzic przynaleznosc narodowa
        i religijna ... przynajmniej do czasu "ekslpozji mody" na obrzezanie "ze
        wzgledow higienicznych"
        • gklej Re: Dlaczego w USA? 14.06.05, 17:06
          no niechce mi sie wierzyć,że coś takiego ma miejsce i to w tak demokratycznym
          państwie.
    • bike1 Nazwanie FGM obrzezaniem to jakaś pomyłka 15.06.05, 11:16
      Nie powinno się nazywac FGM obrzezaniem bo nie ma to nic wspólnego z
      obrzezaniem chłopców. Jak ktoś to wogólne porównuje to znaczy że nie ma o tym
      pojęcia. Prawda jest natomiast iż nie jest to zwyczaj islamski ale bardziej
      afrykański, z tym że nie jest to ograniczone do krajów subsaharyjskich (czarna
      afryka) ale również jest obecny w arabskich krajach Afryki.
      Ściganie tego barbarzyństwa nie ma nic wspólnego z nietolerenacją religijną a
      jak ktoś tak uważa to jest durny.
      Poza tym FGM jest zakazane w wielu krajach afrykańskich i islamskich ale chyba
      złamnanie go nie spotyka się z dużymi represjami skoro w niektórych krajach
      obejmuje on nawet 70 % dziewczyn.
    • grazynaslawinska6 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 19.06.05, 11:21
      Ten rytual ma moze i zastosowanie ale tylko i wylacznie w panstwach
      muzulmanskich,gdzie dominuje klimat tropikalny .Zabieg ten powoduje
      zmniejszenie rozwoju hormonow meskich ,poniewaz slonce je rozwija.Natomiast w
      Europie to bardzo nieetyczny obrzed kojarzacy sie z rygoryzmem sexualnym co
      jest nie korzystne dla rozwoju kobiety.Wyglada to mniej wiecej tak-zasluzylas
      na te kare niech to swiat obejrzy jaka z ciebie rozpustnica,napewno nikomu tego
      nie pokazesz,a jezeli to beda Cie wytykac palcami.Ale to nie wszystko jest to
      niekorzystne dla naszego prawa ,poniewaz jest to pewna wygrana
      muzulmanow,jako ,ze z punktu widzenia ekonomicznego jest ona tylko jego wiec
      prawo muzulmanskie w tym wypadku moze wygrac z europejskim. Dlatego lepiej
      deportowac od razu takich przybyszy.Straszyc ich deportacja.Bo to ni jest ani
      prawe ani tez zasadne.Gdzie tu higiena duchowa czy etyka .To jest tylko dla
      nich znak,ale my znamy na ten temat prawo i wiemy ,ze taki rygoryzm jeszcze
      nikomu nie dal rady.Ludzie biali tez maja prawo korzystac ze zwiazkow
      malzenskich z innymi kulturami,bo tak podpowiada rozwoj czlowieka.Dlaczego wiec
      zenic sie od razu z kaleka.My nie mamy na tematy obrzezania doswiadczen na
      terytorum europejskim.Zatem musimy bronic w tym wypadku nasza kulture i
      cywilizacje,bo moze u nas od tego sa operacje np.na kamienie zolciwe.Zatem jest
      to z punktu widzenia etyki nie moralne.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka