lider4 13.06.05, 17:45 Ścigać te zabobony bezwzględnie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lider4 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 13.06.05, 17:57 Kaleczą dzieci w imię jakiejś bzdurnej ideologii. Głupota ludzka jest momentami porażająca. Odpowiedz Link Zgłoś
not_so_fast Dlaczego Holendrzy są tacy nietolerancyjni?! 13.06.05, 20:34 Islam to obca, ciekawa kultura i religia - da się lubić. Fakt zabijają niewiernych granatem zrobionym z puszki po zielonym groszku no ale w końcu jakie to romantyczne. Wojownicze to plemię, w naturze mają podbijanie pokojowo nastawionych cywilizacji, to bardzo ciekawe z punktu widzenia antropologii. Zakopują swoje kobiety po głowe w ziemi i rzucą tam pare kamyków, kiedy za bardzo łypią spod swych czarnych burek, ale to tylko inny orientalny model rodziny. Walą się maczetami i smarują dzieci krwią - każdy ma swoje zboczenia. Mają swoje święto religijnej nienawiści, nawołują do zemsty, zabijania ale przecież to obca, ciekawa kultura, jakich było wiele w historii. Mają odmienne zdanie na temat demokracji, praw człowieka, wolności obywatelskiej - mają do tego prawo. No i wytną tam swoim dziewczynkom genitalia bo to dla nich święta sprawa jakaś. Kto zakazuje tego typu egzotycznych, obcych praktyk zapewne jest faszystą i starym Katolem! Zamiast szerzyć nietolernację należy wprowadzać dialog między cywilizacjami... Odpowiedz Link Zgłoś
konrad.ludwik02 Re: Dlaczego Holendrzy są tacy nietolerancyjni?! 14.06.05, 10:06 Wyjście z tej przerażającej sytuacji jest tylko jedno: każdy imigrant do kraju europejskiego lub innego cywilizowanego, MUSI zobowiązać się pod rygorem natychmiastowego wydalenia, do przestrzegania praw danego kraju. To dosyć kłopotliwe: na granicy musiałyby zostać przeprowadzone badania dziewczynek i kobiet muzułmańskich na amputację genitaliów, a w przypadku jej stwierdzenia - całą zacną rodzinkę nie wpuszczać do kraju. Nie można co prawda zabronić nikomu praktyk religijnych, szczepowych itp. w jego kraju pochodzenia - ale jeżeli jest coś zabronione w krajach cywilizowanych, MUSI być przestrzegane przez wszystkich bez wyjątku i szlus! Zapewniam, wieść o tej regule prędko się rozejdzie i potencjalni emigranci będą się długo zastanawiać, czy nadal hołdować tej swojej barbarzyńskiej tradycji. Odpowiedz Link Zgłoś
q_q_q Czyj kraj tego religia. To chyba sprawiedliwe 14.06.05, 17:34 A poza tym Zaorać, ach zaorać SLD!!! Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: Czyj kraj tego religia. To chyba sprawiedliwe 14.06.05, 19:30 "Cuius regio eius religio" - czyja władza, tego religia. Ta obskurancka zasada, przyjęta przez władców - panów ówczesnego świata jako kompromis kończący pokojem augsburskim tzw. drugą wojnę religijną wojnę, to współcześnie symbol wstecznictwa, dyktatury i nietolerancji. Zgodnie z cytowaną zasadą poddani obowiązani byli wyznawać religię panującego, a odstępstwo od tej "normy" było przestępstwem. Jeśli uważasz, że to sprawiedliwa zasada, no to gratuluję "oświecenia", które Cię ogarnęło. Odpowiedz Link Zgłoś
not_so_fast Amnesty International o kobietach w ISLAMIE 15.06.05, 00:35 Szacuje się, że przynajmniej 1/3 a nawet 1/2 tureckich kobiet jest ofiarami przemocy fizycznej w swoich rodzinach. Podobnie jak kobiety na całym świecie są bite, gwałcone, a w niektórych przypadkach nawet zabijane lub zmuszane do popełnienia samobójstwa – oświadczyła dziś Amnesty International z okazji opublikowania swojego ostatniego raportu o przemocy wobec kobiet. „Przemoc wobec kobiet jest powszechnie tolerowana, a nawet aprobowana przez przywódców wspólnoty i na najwyższych szczeblach władzy i sądownictwa. Władze rzadko przeprowadzają dochodzenia w sprawach kobiecych skarg dotyczących brutalnych napaści, morderstw czy popełnionych samobójstw przez kobiety. Sądy wciąż skracają wyroki dla gwałcicieli, jeśli ci przyrzekną, że poślubią swoją ofiarę, pomimo ostatnich działań w celu zakończenia tej praktyki”. „U PODSTAW WYSTĄPIENIA PRZEMOCY LEŻY DYSKRYMINACJA, KTÓRA ODMAWIA KOBIETOM RÓWNOŚCI Z MĘŻCZYZNAMI W KAŻDEJ DZIEDZINIE ŻYCIA". www.amnesty.org.pl/index.php/ai/content/view/full/1634 KORAN: "Mężczyźni stoją nad kobietami, ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!" (Surah an-Nisâ, 4:34) www.planetaislam.com/koran_bielawski.html Odpowiedz Link Zgłoś
nonieee www.voiceforeurope.org 16.06.05, 18:19 To czy Turcja bedzie w UE czy nie zalezy od nas! Mozesz zaglosowac juz teraz: www.voiceforeurope.org Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus CZYTAJ UWAZNIE - TO NIE ISLAM 14.06.05, 10:12 no jo, ale co to ma wspolnego z islamem? Nie slyszalem zeby Bosniacy, Czeczeni, Arabowie czy Tatarzy wyrzynali dziewczynkom narzady! To pierwotny, plemienny zwyczaj Afrykanow, taki jak dla Papuasow ludozerstwo i polowanie na glowy, mysle ze nie tylko w Europie ale i docelowo w Afryce trzeba doprowadzic do jego wymarcia. Nie kazda tradycja jest dobra, wiele jest zlych i glupich, choc szkodliwe jest myslenie w druga strone (cala nieeuropejska tradycja jest zla i barbarzynska - myslalo tak wielu rzadzacych-reformatorow w Azji i Europie, ale czym fez jest bardziej barbarzynski od kapelusza a pałeczki od noza i widelca?) walczyc trzeba bezwzglednie z terroryzmem, fundamentalizmem, dyskryminacja i nietolerancja (rowniez islamska - te wobec niewiernych i wobec wlasnych ludzi), okaleczaniem i krzywdzeniem ludzi (obrzezanie dziewczynek!) ale nie ma co wygadywac glupot islamofobicznych i wrzucac wszystkich do jednego worka Odpowiedz Link Zgłoś
not_so_fast Zacofanie to islam. Islam to zacofanie 15.06.05, 00:14 To jak żył prorok mahomet, jak traktował kobiety, co myślał na temat ich seksualności i ich narządów rodnych, jakie tradycje wyznawał, jakie ubrania nosił, jaką brodę i co mu się wydawało na temat ludzi, polityki i innych rzeczy jest religią islamu. Islam to zacofanie. Bez względu na to jakie panują dziś realia i jak oceniać by dzisiaj zdrowie psychiczne Mahometa Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Zacofanie to islam. Islam to zacofanie 15.06.05, 11:20 > To jak żył prorok mahomet, jak traktował kobiety, co myślał na temat ich > seksualności i ich narządów rodnych, jakie tradycje wyznawał, jakie ubrania > nosił, jaką brodę i co mu się wydawało na temat ludzi, polityki i innych rzeczy > jest religią islamu. Islam to zacofanie. Bez względu na to jakie panują dziś > realia i jak oceniać by dzisiaj zdrowie psychiczne Mahometa ale to nie prorok Mahomet nakazywal ludziom wyrzynac dziewczynkom lechtaczke zardzewialym nozem, nie pisze o tym Koran ani sunna, ani fatwy jakiegokolwiek mully, imama czy innego ajatollaha, nie ma co dorabiac zwiazkow ktore nie istnieja Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: Dlaczego Holendrzy są tacy nietolerancyjni?! 14.06.05, 11:08 > Islam to obca, ciekawa kultura i religia - da się lubić. Fakt zabijają > niewiernych granatem zrobionym z puszki po zielonym groszku no ale w końcu jakie > to romantyczne. Wojownicze to plemię, w naturze mają podbijanie pokojowo > nastawionych cywilizacji, to bardzo ciekawe z punktu widzenia antropologii. > Zakopują swoje kobiety po głowe w ziemi i rzucą tam pare kamyków, kiedy za > bardzo łypią spod swych czarnych burek, ale to tylko inny orientalny model > rodziny. Walą się maczetami i smarują dzieci krwią - każdy ma swoje zboczenia. > Mają swoje święto religijnej nienawiści, nawołują do zemsty, zabijania ale > przecież to obca, ciekawa kultura, jakich było wiele w historii. Mają odmienne > zdanie na temat demokracji, praw człowieka, wolności obywatelskiej - mają do > tego prawo. > No i wytną tam swoim dziewczynkom genitalia bo to dla nich święta sprawa jakaś. > Kto zakazuje tego typu egzotycznych, obcych praktyk zapewne jest faszystą i > starym Katolem! Zamiast szerzyć nietolernację należy wprowadzać dialog między > cywilizacjami... Czekam na podobne głosy innych katolików, piętnujących tak radykalnie homoseksualistów i ich "zbrodnicze" praktyki. Odpowiedz Link Zgłoś
zoozia Re: Dlaczego Holendrzy są tacy nietolerancyjni?! 14.06.05, 12:13 Kolego not_so_fast, czy wg Ciebie Ghana, Borneo i inne afrykańskie kraje to ISLAM? Oj chyba troszkę się pośpieszyłes w swojej opinii....czytaj uwaznie!! Odpowiedz Link Zgłoś
not_so_fast ISLAM KOCHA KOBIETY 15.06.05, 00:23 Wg badań światowych organizacji w Turcji 35% kobiet doświadczyło gwałtu w małżeństwie od czasu do czasu, a 16% często. Szacuje się, że przynajmniej 1/3 a nawet 1/2 tureckich kobiet jest ofiarami przemocy fizycznej w swoich rodzinach. W Pakistanie prawie połowa kobiet przyjmuje przemoc jako część swojego losu a 1/3 uważa, iż jest zbyt bezsilna, aby się jej przeciwstawić. Na świecie żyje ponad 130 mln kobiet, które poddane zostały okaleczeniu zewnętrznych narządów płciowych, w różnych formach - od częściowej do całkowitej amputacji. Na szeroką skalę odnotowano je w 28 krajach muzułmańskich w Afryce i ośmiu w Azji. Wraz z nasilającą się emigracją Arabów zjawisko narasta również w USA, Australii i przede wszystkim w Europie. W dużym stopniu problem ten dotyczy Francji będącej od lat oazą emigracji algierskiej - według ostatnich danych mieszka tam około 30 tys. okaleczonych lub ryzykujących okaleczenie dziewcząt i kobiet. W Bangladeszu połowa wszystkich morderstw stanowią morderstwa popełnione na kobietach przez ich partnerów. W Iranie w przeciągu dwóch miesięcy 2003 roku 45 kobiet w wieku poniżej 20 lat zostało zamordowanych przez bliskich krewnych w tzw. "honorowych" zabójstwach. Dane: Statystyki Amnesty International: kampania.amnesty.org.pl/dokument.php?doc_id=5 ciekawostki: Turcja: Przemoc zaczyna się w rodzinie www.amnesty.org.pl/index.php/ai/content/view/full/1634 Turcja ma zapłacić odszkodowanie kobiecie pobitej przez policję serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,2755222.html UE do Turcji: W Unii kobiet się nie pałuje! serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34262,2588672.html Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 00:51 lider4 napisał: > Kaleczą dzieci w imię jakiejś bzdurnej ideologii. Głupota ludzka jest momentami > > porażająca. Pisze wyraznie, ze to nie ideologia. Tradycje etniczne/kulturowe. A roznice kulturowe trudno przeszkoczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 09:39 kamyk39 napisał: > lider4 napisał: > > > Kaleczą dzieci w imię jakiejś bzdurnej ideologii. Głupota ludzka jest mom > entami > > > > porażająca. > > Pisze wyraznie, ze to nie ideologia. > Tradycje etniczne/kulturowe. > A roznice kulturowe trudno przeszkoczyc. ***************************** Możesz pisać do usranej śmierci. U 'lidera' zadziałał odruch Pawłowa (islam+ imigrant). Gość się oślinił i spłodził posta nie czytając nawet artykułu do końca. Zastanawiam się czy mentalność takich typków bardzo różni się od barbarzyńców kaleczących swoje dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
lider4 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 11:29 Nie ekscytuj się tak kolego. Po pierwsze gdzie napisałem coś o islamie? Wskaż mi, bo chyba ślepy jestem. Po drugie każdy człowiek wyznaje jakąś ideologię, która jest jego kierunkowskazem w życiu. W danej ideologii mogą mieścić się także różne tradycje. Dobre tradycje trzeba pielęgnować, złe tępić. Po trzecie ja w przeciwieństwie do Ciebie szanuję wszystkich ludzi, niezależnie od narodowości, wyznania, rasy, płci itd. Naucz się tego również. Polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
skandal6 natomiast rzezanie chlopcow przez Zydow jest OK 14.06.05, 08:09 jeszcze jeden przyklad razacej dyskryminacji plci oraz jednych Semitow wzgledem drugich Odpowiedz Link Zgłoś
kichote1 Re: natomiast rzezanie chlopcow przez Zydow jest 14.06.05, 08:39 Czlowieku-nieuku! Rowniez u muzulmanow wszyscy chlopcy sa poddawani obrzezaniu! Tyle tylko, ze to "troszke" mniej inwazyjny zabieg i nie ma - bron Panie Boze! - na celu utemperowania meskiej seksualnosci, lecz ulatwienie utrzymania higieny osobistej. Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: natomiast rzezanie chlopcow przez Zydow jest 14.06.05, 15:39 kichote1 napisała: > Czlowieku-nieuku! Rowniez u muzulmanow wszyscy chlopcy sa poddawani obrzezaniu! > > Tyle tylko, ze to "troszke" mniej inwazyjny zabieg i nie ma - bron Panie Boze! > - > na celu utemperowania meskiej seksualnosci, lecz ulatwienie utrzymania higieny > > osobistej W imie higeney to tna chlopcow w USA w szpsiatalch. Teraz zdaje sie zelazalo. W innych zakatkach swiata ma to silna wymowe religijno/kulturowa - rodzaj przymierza, ofiarowanie krwi. Tu higiena jest jakby wtorna. Odpowiedz Link Zgłoś
skandal6 nie religia/kultura/higiena 17.06.05, 10:58 chodzi o to zeby czlowiek dowod na to kto tu rzadzi nosil w rozporku!! Odpowiedz Link Zgłoś
tournesol Re: natomiast rzezanie chlopcow przez Zydow jest 14.06.05, 08:49 lepiej poczytaj sobie na czym dokładnie polega obrzezanie dziewczynek, jak makabryczny jest to zabieg (na stronach angielskich, choć polskich pewnie też, dużo o tym: FGM, czyli female genital mutilation) porównanie z obrzezaniem chłopców kompletnie nie na miejscu Odpowiedz Link Zgłoś
tournesol Amnesty International - dane 14.06.05, 09:04 www.amnesty.org/ailib/intcam/femgen/fgm1.htm Odpowiedz Link Zgłoś
1gadacz12 Nie tylko antysemita ale rowniez ignorant 14.06.05, 09:25 Nic nowego w tej wypowiedzi. W Forum Gazety roi sie od antysemickich bezmozgowcow. Nic sie na to nie poradzi. Moja odpowiedz nie jest skierowana do autora tego glupiego komentarza tylko raczej do tych co studiuja wypowiedzi na Forum. Istnieje kolosalna roznica miedzy obrzezaniem chlopca i dziewczynki. Obrzezanie chlopca, jakkolwiek zwiazane z religia zydowska i islamem ma swoje prastare korzenie (m.in. chodzi o higiene w cieplym klimacie) i w zadnym wypadku nie konczy sie kalectwem. Nie ma tu czasu i miejsca na ich doglebne wyjasnianie. Obrzezanie dziewczynki (znane pod angielska nazwa Female Genital Humilation) jest aktem przemocy wobec kobiet stosowanym przez niektorych muzulman (i nie tylko) , szczegolnie w Afryce i prawie zawsze prowadzi do okropnych cierpien i dozgonnego kalectwa. Obrzezanie kobiety nie ma zadnego uzasadnienia i jest tortura, ktora powinna byc tepiona roznymi sposobami (najlepiej droga nieustannej dlugofalowej edukacji). Calkowicie zgadzam sie z rzadami Holandii i Norwegii. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: Nie tylko antysemita ale rowniez ignorant 14.06.05, 09:59 a coz za glupawa wypowiedz - bierz sie pan do za nauke logiki formalnej - moze sie nauczysz co to jest " argumentowanie " i nie bedzisz nas tu raczyl tautologiami - wyznawana religia i przynaleznosc narodowa nie powinna przeslaniac zalet logicznego myslenia ps: i co jestem juz antysemita? czy jeszcze nie ? Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: Nie tylko antysemita ale rowniez ignorant 14.06.05, 11:14 Czy idzie o chłopców czy dziewczynki, przemoc jest przemocą, a okaleczanie okaleczaniem. I żadne argumenty o higienie etc. niczego nie zmienią. Człowiek ma prawo do integralności cielesnej i nikomu nie wolno tej integralności naruszać! Także rodzice nie są tu w żaden sposób uprzywilejowani. Odpowiedz Link Zgłoś
skandal6 Re: Nie tylko antysemita ale rowniez ignorant 14.06.05, 12:13 ten argument o higienie jest szczegolnie smieszny w odniesieniu do niemowlat w krajach o umiarkowanym, jesli nie wrecz chlodnym, klimacie.... w takiej na przyklad W.Brytanii rzezaja wszystkie niemowleta plci meskiej w rodzinie krolewskiej (tak, tak, ksiaze Karol tez zostal obrzezany w niemowlectwie)..;( Odpowiedz Link Zgłoś
1gadacz12 zgoda! 14.06.05, 17:32 Trudno sie nie zgodzic. Obrzezanie w jakiejkolwiek formie i bez wzgledu na plec jest barbarzynstwem chociaz okaleczanie dziewczynek jest szczegolnie drastyczne i w przeciwienstwie do meskiej cyrcumcizji ma czesto bardzo bolesne konsekwencje. Odpowiedz Link Zgłoś
lichttrager To są poglądy antysemickie i antychamickie 14.06.05, 08:10 Wstyd lider4. A poza tym nie radzę iść tą drogą myślenia bo można się natknąć na najlepszą tubę propagandową świata i umarł w butach. Odpowiedz Link Zgłoś
bladatwarz To naruszenie praw mniejszosci narodowych 13.06.05, 18:41 Jak mozna wtracac sie w sprawy tradycji. ;( Odpowiedz Link Zgłoś
lungompa Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 13.06.05, 23:42 A ja bym cie tak z przyjemnoscia, na odlew tradycyjnie i po polsku p....nol sztacheto w ten twoj glupi leb. Facet ty chyba nie masz wyobrazni - tak torturowac dziecko ? W imie czego ? Odpowiedz Link Zgłoś
mkopek Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 10:16 W imie akceptacji przez wlasna spolecznosc. Kiedys europejskie kobiety torturowano nakazujac im zachowac dziewictwo do slubu i jeszcze kazac poslubic tego, kogo wybrali jej rodzice. Wtedy kobiety tez nie znaly przyjemnosci seksu. Najpeirw musialy zachowac dziewictwo, potem dostawaly za meza starego pryka. Okaleczano je psychicznie nie mniej niz te dziewczynki. Nie mialy pojecia o prawdziwej romantycznej milosci i o fizycznej namietnosci z ukochana osoba. Jednak te ktore sie do tego nie zastosowaly byly wyrzucane na margines spoleczenstwa i ich zycie wygladalo duzo gorzej. Wiecie jakie pietno nosila na sobie panna z dzieckiem (takze i jej dziecko)? Dlatego rodzice dla dobra swoich corek pilnowali ich dziewictwa i wychowywali je ukladnymi, by byly akceptowane przez spoleczenstwo. Jedyne co mozna zrobic w tej sprawie, nikogo przy tym nie krzywdzac, to powoli edukowac i zmieniac nastepne pokolenia. Zgadnijecie co by sie dzialo, gdyby w Polsce zaczeto badac, czy wyjezdzajace za granice Polki w ciazy nie zabily (cos o wiele gorszego od okaleczenia) swoich nienarodzonych dzieci, w czasie gdy przebywaly poza Polska. Uwazam, ze Holandia i Norwegia moga zakazywac brzezania dziewczynek u siebie, ale nie powinny ingerowac w to, jesli dzialo sie to poza ich granicami. A moze idac sladem swiatlych Holenderek- feministek wprowadzic taka usluge do sluzby zdrowia, tak jak aborcje, by dzialo sie to w cywilizowanych warunkach. By byla odpowiednia opieka lekarska, by narzedziem byl ostry skalpel, ktory jest wczesniej wyjalowiony. By dziewczynkom zakladano opatrunek, dawano znieczulenie i by nie cierpialy z tego powodu. Lekarz dokonywalby bardziej ludzkiego obrzezania, nie wycinajac wszystkiego, tylko symboliczna czesc narzadow plciowych. Pokazaliby prawdziwa tolerancje dla innych kultur. Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 11:25 Przepraszam bardzo, a co obrzezanie ma wspólnego z kulturą? To w sposób oczywisty barbarzyński obyczaj i tylko obyczaj. Taki sam jak zjadanie serca pokonanego wroga, tyle że bardziej okrutny dla "zainteresowanego". Z barbarzyńską obyczajowością trzeba walczyć, a nie łagodzić ją i "oswajać". Są granice kompromisu, których nie wolno przekraczać. Te granice to naruszanie wolności oraz integralności drugiego człowieka, jakim jest - bez wątpienia - poddawane brzezaniu dziecko. W wolnym społeczeństwie wolnych ludzi nie ma miejsca na przemoc maskowaną "tradycjami" ani żadnym innym kryptobarbarzyńskim argumentem. Odpowiedz Link Zgłoś
mkopek Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 16:08 W imie gloszonych przez Ciebie zasad wytepiono Indian w Ameryce. Wlasnie walczono bezwzglednie z barbarzynska obyczajowoscia. Nigdy chyba nie zrozumiesz innych kultur. Cos co dla Ciebie jest barbarzynstwem, dla innych jest normalne, lub wrecz wykazaniem sie honorem. Aby zrozumiec innego czlowieka trzeba umiec patrzyc jego oczami, a Ty masz klapki na oczach. Takie postepowanie prowadzi wlasnie do nienawisci miedzy obcymi sobie kulturowo ludami. Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 19:41 Niestety, twoja tyrada to tylko pustosłowie. Granica, która jest nieprzekraczalna dla żadnej "kultury", jest wyraźnie określona. Jest nią wolność i integralność drugiego człowieka. Znaczy to, mówiąc językiem dla Ciebie zrozumiałym, że bez zgody człowieka nie wolno mu nic wbijać, obcinać itp., co nie jest konieczne dla ratowania zdrowia i życia. Jest to zasada prosta jak budowa cepa i nie ma w niej nic, czego nie pojąłby każdy średnio rozgarnięty. Wolność i integralność nikomu nie szkodzi, bo nie zezwala na krzywdzenie drugiego człowieka. W tym kontekście twój argument o wytępieniu Indian jest po prostu niedorzeczny. Odpowiedz Link Zgłoś
lungompa Re: To naruszenie praw mniejszosci narodowych 14.06.05, 23:11 Ktura Ameryke masz na mysli ? Bo indian zabijano (z wzajemnoscia w obu). No i nie zapomnij o Zydach w naszej kochanej CYWILIZOANEJ Europie... a co bys powiedzial na wielowiekowy zwyczaj kamienowania niewiernych zon ? Pewnie znowu nie zrozumiem ale mnie sie wydaje barbazynski... A jak to widzisz Ty patrzac (bo to potrafisz-prawda) oczami "innego czlowieka" z kamieniem w reku... Opisz te doznania - umieram z ciekawosci ! Odpowiedz Link Zgłoś
bladatwarz Sa mniejszoscia. Maja swoje prawa. 13.06.05, 18:41 I UE nie bedzie mowic co mniejszosci wolno, a czego nie. :( Odpowiedz Link Zgłoś
lungompa Re: Sa mniejszoscia. Maja swoje prawa. 13.06.05, 23:45 A ja jako mniejszosc majaca swoje prawa stanowczo domagam sie zeby cie czesciowo wykastrowac ! Mam swoje prawa jako mniejszosc ! Tak nakazuje mi moje przekonanie religijne. Prorok Lebioda powiedzial: glupolom i okrutnikom nie daj sie rozmnazac... I co ty na to ? Czy nadal myslisz ze mniejszosci maja swoje prawa ? Odpowiedz Link Zgłoś
login39 Kiedy taka akcja w Izraelu? 14.06.05, 07:47 Biedni chlopcy, serce sie kraje. Odpowiedz Link Zgłoś
luc2000 [...] 14.06.05, 07:52 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
pawels03 Re: Arabusy 14.06.05, 10:27 We Francji też nie możesz nosić krzyży w szkole. No chyba, że jest tak mały, że go nie widać co wychodzi na jedno. Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: Arabusy 14.06.05, 11:30 > We Francji też nie możesz nosić krzyży w szkole. I bardzo słusznie! Szkoła jest od nauki, a nie od manifestowania przekonań religijnych. Od tego ostatniego są kościoły i kaplice. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Arabusy 14.06.05, 10:34 ale "Arabusy" nie obrzezuja swoich dziewczynek, robia to Afrykanie Odpowiedz Link Zgłoś
adomas Re: Kiedy taka akcja w Izraelu? 14.06.05, 08:07 Jakbyś nie wiedział to ci mówię, że muzułmańscy chłopcy są tak samo obrzezywani jak żydowscy. A obrzezanie u faceta polega na obcięciu częsci napletka, i w młodym wieku jest zupełnie do zniesienia, w wielu szpitalach w USA praktykuje się u wszystkich chłopców niedługo po narodzeniu ze względów higienicznych (sprawa dyskusyjna). Gorzej jakbyś chciał przejść na judaizm w dojrzałym wieku, wtedy trochę się sprawa komplikuje :). Odpowiedz Link Zgłoś
polonus3 Re: Kiedy taka akcja w Izraelu? 16.06.05, 03:35 W USA bardzo silne lobby zydowskie wsrod lekarzy przeforsowalo prawo, ze kazdy noworodek plci meskiej ma byc obrzezany po urodzeniu juz w szpitalu. Jezeli rodzice sobie tego nie zycza to musza bardzo wyraznie to zaznaczyc w szpitalu. Nikt jednak ich o tym nie informuje i po prostu na tej zasadzie lekarze (zydow lekarzy jest w Ameryce ok. 80%) rzezaja kazdego. Poprzez publikacje wmowiono ludziom, ze to jest konieczne ze wzgledow zdrowotnych dla..... kobiet!!! Cala ta sprawa jest zwiazana z tym, ze zydzi maja zakodowana obawe i ciagly strach przed powtorka ich doswiadczen z XX wieku i w ten sposob chca sie wrazie czego "ukryc w tlumie" Odpowiedz Link Zgłoś
jan_3_sobieski A feministki nie walcza 14.06.05, 08:04 z tym zabobonem, bo s? multikulturowe. To przeciez sprawa innych tradycji. Poza tym obrzezanie popularne jest tez wsród krajów Afryki pln. Islam jest bombowy! WWW.VOICEFOREUROPE.ORG Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur O feministkach 14.06.05, 08:22 Lubię każdy ruch kobiecy. Gdy położę się na plecy. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Spróbować? 14.06.05, 08:08 Wszystkim gnojkom szczekającym na "niedobrego busza" proponuję, aby zaprowadzili swoje córki na zabieg, wykonywany oczywiście w standardach higieny pustynno-sawannowej. Niech nagrają wrzask swych córek z bólu i odsłuchują, zanim odważą się zaszczekać na antyterrorystyczną politykę USA. Dotyczy to również "pacyfistów" i "lewicowych intelektualistów" Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Spróbować? 14.06.05, 11:24 zigzaur napisał: > Wszystkim gnojkom szczekającym na "niedobrego busza" proponuję, aby zaprowadzil > i > swoje córki na zabieg, wykonywany oczywiście w standardach higieny > pustynno-sawannowej. Niech nagrają wrzask swych córek z bólu i odsłuchują, zani > m > odważą się zaszczekać na antyterrorystyczną politykę USA. > > Dotyczy to również "pacyfistów" i "lewicowych intelektualistów" ****************************** O czym Ty pieprzysz? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Spróbować? 14.06.05, 11:45 Widzę, że nie wszyscy zdobyli umiejętność przeczytania prostego, bądź co bądź, tekstu. I wyładowują frustrację. Odpowiedz Link Zgłoś
iwonaborucka Re: Spróbować? 14.06.05, 11:48 Pan wybaczy, ale mnie także wydaje się, iż nadużywa Pan argumentacji. G.Bush nie walczy raczej z obrzezaniem kobiet (którego notabene w krajach arabskich nie praktykuje się) lecz o zupełnie inne wartości. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Spróbować? 14.06.05, 13:27 Prezydent Bush walczy z ofensywą barbarzyństwa. Okrutne kastrowanie kobiet to takie samo barbarzyństwo, jak publicznie odcinanie głów, podkładanie bomb czy rozbijanie samolotów. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Spróbować? 14.06.05, 17:28 zigzaur napisał: > Prezydent Bush walczy z ofensywą barbarzyństwa. > Okrutne kastrowanie kobiet to takie samo barbarzyństwo, jak publicznie odcinani > e > głów, podkładanie bomb czy rozbijanie samolotów. ****************************** Bush sam jest barbarzyńcą, jezeli bombardując barbarzyńców zamierza ich skłonic do zaprzestania barbarzyńskiego barbarzyństwa. I nie wiem po co wyciągnąłeś tego Busha i lewaków? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Spróbować? 15.06.05, 06:26 Na barbarzyńców nie ma innego sposobu niż stosowany przez Prezydenta USA, zresztą zbyt powściągliwie. A lewactwo to zwykły debilizm. Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: Spróbować? 15.06.05, 13:29 > A lewactwo to zwykły debilizm. Lewactwo? Owszem, debilizm. Podobnie jak prawicowy obskurantyzm. Co innego lewicowość, która jest szlachetną, humanistyczną ideą i do której dalekooooo prawicowości opartej na prymitywnym prawie silniejszego. Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.... 14.06.05, 08:15 Wogóle obrzezanie jako takie jest praktyką z mroków średniowiecza lub starożytności plemiennej.I powinno być zakazane jak:palenie kobiet ze zmarłym mężem na stosie(Indie),zabijanie dziewczynek po urodzeniu( muslimy np. w Palestynie-czytałem w książce ,,Spalona żywcem''),wbijanie kołka w nos (dzikie w Afryce)lub w genitalia męśkie(dzikie na Nowej Gwinei).Idąc dalej to mamy post w piątki,zakaz pracy w niedzielę,nietolerancję za brak krzyża w szkole.Jeden ch..j Odpowiedz Link Zgłoś
dr_avalanche Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 08:27 Jak zwykle widzę tabun debili, którzy nie maja pojęcia co piszą, ale muszą się wypowiedzieć. Po pierwsze obrzezanie u chłopców nie jest związane z judaizmem, praktykują je zarówno inne ludy Bliskiego Wschodu (Arabowie przede wszystkim), jak i na przykład ludy Czarnej Afryki. Po drugie obrzezanie u chłopców może być (choć nie musi) na tych terenach umotywowane tak naprawdę względami praktycznymi, które tylko później uzyskały sankcję religijna czy kulturową. Antropologowie nie są co do tego zgodni, ale jest to prawdopodobne. Dowód - nie myj się jeden z drugim przez pare tygodni pod napletkiem w klimacie Azji Mniejszej lub Afryki a zobaczymy, jakie będziesz miał zdanie na temat przydatności bądź też nie tej części ciała. Po trzecie usunięcie napletka nie ma negatywnych skutków dla seksualności obrzezanego. Przeciwnie. Obrzezanie bywa na przykład uważane przez seksuologów jako radykalny sposób na zlikwidowanie przedwczesnego wytrysku. Po czwarte - obrzezanie rytualne chłopców odbywa się w bardzo młodym wieku i nie zostawia takich śladów na psychice. Chyba każdy przyzna, że to jednak coś zupełnie innego niż nie służące niczemu wycięcie narządów kobiety, którego jedynym praktycznym efektem jest bolesna i drastyczna ingerencja w jej seksualność. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 11:29 dr_avalanche napisał: Dowód - nie myj się jeden z drugim przez pare tygodni po > d > napletkiem w klimacie Azji Mniejszej lub Afryki a zobaczymy, jakie będziesz mia > ł > zdanie na temat przydatności bądź też nie tej części ciała. ********************************* Wystarczy więc się myć. Odpowiedz Link Zgłoś
brat_barnaba Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 11:42 "Po trzecie usunięcie napletka nie ma negatywnych skutków dla seksualności obrzezanego. Przeciwnie. Obrzezanie bywa na przykład uważane przez seksuologów jako radykalny sposób na zlikwidowanie przedwczesnego wytrysku." A czy w autoerotyzmie nie przeszkadza? Czy nie utrudnia osiągnięcia satysfakcji seksualnej przez mężczyznę poprzez onanizm? Odpowiedz Link Zgłoś
dr_avalanche Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 13:42 Ciekawe w czym się umyjesz na srodku Sahary albo Półwyspu Arabskiego :) Co do onanizmu... Chyba nie przeszkadza, skoro wspomina o nim Stary Testament. Poza tym o co w ogóle chodzi, przecież onanizm to grzech ;) Odpowiedz Link Zgłoś
brat_barnaba Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 19:52 dr_avalanche napisał: > Ciekawe w czym się umyjesz na srodku Sahary albo Półwyspu Arabskiego :) > Co do onanizmu... Chyba nie przeszkadza, skoro wspomina o nim Stary Testament. > Poza tym o co w ogóle chodzi, przecież onanizm to grzech ;) Nie przesadzajmy z tym brakiem wody. Skoro wystarcza jej do picia, a nawet do prania, to odrobina do higieny intymnej też się znajdzie. O ile znam Stary Testament, to nie mówi on nic o tym czy po obrzezaniu łatwiej czy trudniej osiągnąć satysfakcję seksualną, ale dość powszechnie wiadomo, że jednak trudniej. Onanizm nie jest ciężkim grzechem, jak np. cudzołóstwo, bo nie czyni krzywdy drugiemu człowiekowi. Człowiek jest grzeszny niejako z natury i dlatego Bóg jest dla człowieka wyrozumiały. Odpowiedz Link Zgłoś
mkopek Re: Jak Muslim czarny to żle jak Żyd to dobrze.. 14.06.05, 16:32 > Po pierwsze obrzezanie u chłopców nie jest związane z judaizmem, praktykują je > zarówno inne ludy Bliskiego Wschodu (Arabowie przede wszystkim), jak i na > przykład ludy Czarnej Afryki. To samo tyczy sie obrzezania dziewczynej, nie jest zwiazane z islamem. > Po drugie obrzezanie u chłopców może być (choć nie musi) na tych terenach > umotywowane tak naprawdę względami praktycznymi, które tylko później uzyskały > sankcję religijna czy kulturową. Antropologowie nie są co do tego zgodni, ale > jest to prawdopodobne. Dowód - nie myj się jeden z drugim przez pare tygodni po > d > napletkiem w klimacie Azji Mniejszej lub Afryki a zobaczymy, jakie będziesz mia > ł > zdanie na temat przydatności bądź też nie tej części ciała To samo chyba tyczy sie mycia sromu. Sprobuj nie myc sromu i okolic w tym klimacie przez pare tygodni, to pewnie okaze sie, ze te wszystkie faldki skory strasznie przeszkadzaja. > Po trzecie usunięcie napletka nie ma negatywnych skutków dla seksualności > obrzezanego. Przeciwnie. Obrzezanie bywa na przykład uważane przez seksuologów > jako radykalny sposób na zlikwidowanie przedwczesnego wytrysku. I tu mowisz nieprawde. JAk to nie ma wplywu? Skoro wplywa na "przedwczesny wytrysk". Wspolczesna seksuologia nie uwzglednia czegos takiego jak przedwczesny wytrysk. Niektorzy sa po prostu sprawniejsi seksualnie i wczesniej dochodza do orgazmu. Jest to zazwyczaj objaw wielszej potencji u mezczyzny, nie zas rodzaj impotencji jak niektorzy dawniej sugerowali, zas najlepsza terapia jest odpowiednio czeste wspolzycie. Zas usuwanie napletka wplywa w ten sposob, ze zmniejsza wrazliwosc penisa na dotyk i w ten sposob powoduje wydluzenie czasu potrzebnego do osiagniecia orgazmu. Wiec jesli nawet pomaga tym nadsprawnym to napewno przeszkadza tym, ktorzy maja problemy z erekcja. > Po czwarte - obrzezanie rytualne chłopców odbywa się w bardzo młodym wieku i ni > e > zostawia takich śladów na psychice. Skad wiesz, ze nie pozostawia? Poza tym brzezanie dziewczynek tez mozna ucywilizowac. Moze byc robione przez lekarza w warunkach ambulatoryjnych. Lekarz zrobi to tak by tradycji stalo sie zdosc, a dziewczynka nie ucierpiala na tym. > Chyba każdy przyzna, że to jednak coś zupełnie innego niż nie służące niczemu > wycięcie narządów kobiety, którego jedynym praktycznym efektem jest bolesna i > drastyczna ingerencja w jej seksualność. Jak wykazalem specjalnie duzych roznic nie ma, glowna jest taka, ze obrzezanie mezczyzn mozna robic oficjalnie i bardziej sie ono ucywilizowalo. Zas obrzezanie dziewczynek, moze sluzyc temu, by byly one akcetowane jako pelnowartosciowe przez swoja spolecznosc, tak jak to kiedys bylo z kandydatkami na mezatki, ze musialy byc dziewicami, by byly uwazane za pelnowartosciowe. Odpowiedz Link Zgłoś
koopa Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Holandii 14.06.05, 08:21 A nam się zarzuca, rasizm i prześladowanie mniejszości. Gratuluje jasnobylowcom pomysłu z przymusowym badaniem dziewczynek z grupy ryzyka. Napewno będą czuć się tym "wyróznione" wśród swoich rówieśniczek. Odpowiedz Link Zgłoś
karolina_pog Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 08:52 Fakt, to jest problem w jaki sposób nie dopuszczać to obrzezania dziewczynek. Ale na pewno nie można pozwolić, aby były okaleczane. Polecam książke "Kwiat pustyni" - wspomnienia kobiety, która została obrzezana w dzieciństwie. Myślę, że po przeczytaniu tej relacji nikt nie będzie popierał obrzezania. Sześcioletnia dziewczynka leżała pod drzewem, mama i siostra ją trzymały za ręce i nogi, a między nogami cięła ją żyletką wielokrotnego użytku inna kobieta. A potem zakopali ją w piasku na jakiś czas, aby nie dostała zakażenia. Przerażona dziewczynka, która nie wie, co się dzieje. I która cierpi. Czy można na to pozwolić? A konsekwencje potem: ból przy każdej miesiączce, ból przy oddawaniu moczu, ból podczas stosunku. W niektórych przypadkach kobieta jest zaszywana całkowicie, a zostawiana jest tylko mała dziurka na krew menstruacyjną i mocz. W noc poślubną niekiedy mężczyzna musi pomagać sobie nożem, bo nie może się "przebić". Tu nie chodzi nawet o respektowanie praw mniejszości. Tu chodzi o respektowanie praw człowieka. Należy sprzeciwiać się okrucieństwu. I edukować społeczeństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
iwonaborucka Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 11:46 To wszystko, ca Pani napisała, jest tak oczywiste, że dziwne aż wydaje się dyskutowanie na ten temat i poszukiwanie argumentów na rzecz tolerowania tego okrutnego obyczaju. Ja, osobiście, choć z natury jestem tolerancyjna, uważam, że w przypadku gdy jakiś czyn narusza cudzą wolność osobistą oraz sprawia cierpienie - powinien być bezwzględnie zakazany i ściagany przez prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
mkopek Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 16:41 Pod twoje zarzuty podpada takze, to ze rodzice kaza isc wczesnie spac swojemu dziecku. Jesli jego rowiesnicy, nie musza isc tak wczesnie spac, to dziecko z tego powodu cierpi. Z bezwzglednoscia prawa zawsze trzeba uwazac. Co to za prawo, ktore jest bezwzgledne dla rodzicow, ktorzy okaleczja swoje dziecko, choc chca dla niego dobrze - w ich spolecznosci jest to pewnie warunek akceptowania mlodej kobiety (tak jak dawniej u nas wymog dziewictwa dla kandydatki na zone), zas z drugiej strony prawo to pozwala na zabijanie nienarodzonych i bezbronnych jeszcze dzieci w imie wygody ich rodzicow? Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 20:14 Przepraszam, ale w sposób oczywisty nadużywa Pan argumentacji. Obrzezanie sprawia cierpienie fizyczne i do tego obiektywnie. Porównywanie tego cierpienia z subioektywną przykrością (a raczej kaprysem), jaką może wywołać konieczność udania się na spoczynek nocny jest absurdalne. Również nadużyciem jest argument o braku akceptacji dziewczyny przez środowisko. Pomimo tego rzekomego braku akceptacji coraz więcej afryka ńskich dziewcząt protestuje przeciwko obrzezaniu, ucieka z domu przed tym okrutnym zabiegiem, a nawet podaje do sądu rodziców i uzyskuje sądowe zakazy obrzezania. Jeśli oznaczałoby to - jak Pan sugeruje - potępienie przez środowisko, to zjawisko sprzeciwu nie narastałoby tak gwałtowni jak to ma miejsce w rzeczywistości. Między obrzezaniem w wieku 10-12 lat, a tym samym zabiegiem w wieku 18 lat pod względem medycznym nie ma żadnej różnicy. Jeśli więc pełnoletnia dziewczyna odczuwałaby jakiś ostracyzm środowiska, mogłaby sama świadomie podjąć decyzję o obrzezaniu i udać się w tym celu do szpitala. Wolność człowieka i prawo wyboru to wartości nadrzędne w stosunku do "widzimisię" rodziców. Również w ostatniej z poruszonych kwestii nadużywa Pan argumentacji, bo dzieckiem jest dopiero urodzony, żywy człowiek, a w łonie matki znajduje się zarodek lub płód. Płód nie jest samodzielnym organizmem, bo nie realizuje podstawowych funkcji życiowych, właściwych żywemu osobnikowi. Zanim więc zacznie się dyskusję o "zabijaniu dzieci", trzeba najpierw zrozumieć przedmiot dyskusji. Odpowiedz Link Zgłoś
mkopek Re: Cóż to się dzieje w tym raju tolerancji, Hola 14.06.05, 16:47 Zgodze sie z pania, jest to okrutne i niepotrzebne. Nalezy o tym mowic i edukowac spoleczenstwo, w ktorym takie rzeczy maja miejsce. Bezwzgledne zakazy beda dzialac, jak nawracanie na chrzescijanstwo przez Zakon Krzyzacki. Jednak jest sznsa, ze pokolenie wychowane w Holandii juz nie bedzie kontynuowac tej tradycji. Bo nikt nie zmieni myslenia osob, ktore wychowaly sie w takiej kulturze. Dla nich zlem jest sprzeciwienie sie tradycji, nie zas brzezanie dziewczynek. Nastepne pokolenie dorasta juz w innych warunkach. Sila niczego nie zmienimy, zas uswiadamianiem i edukacja mozna zdzialac duzo wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
mgt-22 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 08:46 karać bezwzględnie, a najlepiej od razu rozstrzeliwać albo do gazu Odpowiedz Link Zgłoś
baltazarus UWAGA! DYSKRYMINACJA! 14.06.05, 08:51 Dlaczego nie walczą z obrzezaniem mężczyzn?! Czy mężczyzn wolno okaleczać? Odpowiedz Link Zgłoś
karolina_pog Re: UWAGA! DYSKRYMINACJA! 14.06.05, 08:56 Przeczytaj najpierw na czym polega obrzezanie meżczyzn i obrzezanie kobiet. Jak Ci wydrążą dziurę i wsuną tam penisa, którego żona w noc poślubną wyciągnie Ci szydełkiem, to może będziesz mógł to porównać. Odpowiedz Link Zgłoś
grzmac Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 08:54 konsekwencji. Oburzają się na muzułmanów. A sami pozwolają na mordowanie starców i usuwanie ludzi przed ich narodzeniem, tłumacząc to spełnianiem woli, niestety często nie samych zainteresowanych, ale ich rodzin czy, wręcz decyzji lekarzy. Muszę zaznaczyć, że sam osobiści nie cierpie każdego rodzaju okaleczenia. A za Muzułmanami też nie przepadam. Jednak nie znoszę obłudy i zakłamania. Odpowiedz Link Zgłoś
karolina_pog Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 08:58 Inne są intencje każdego z tego zachowania. A obrzezywane dziewczynki cierpią. Ludzie, czy Wy myślicie, ze to jest nowy pomysł Holendrów i Norwegów???? Od wielu lat istnieją organizacje zwalczające to zjawisko w Afryce i w Azji. Czy Wy nigdy o tym nie słyszeliście??? Odpowiedz Link Zgłoś
grzmac Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 09:17 Nie zrozumiałaś mnie. Dobrze że walczą z tym głupim obyczajem.Tylko nie podoba Mi się ich wybiórcza tolerancja. Odpowiedz Link Zgłoś
iwonaborucka Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 11:59 Proszę wybaczyć, ale nie widzę tu żadnej "wybiórczej tolerancji". Wydaje mi się, że porównywanie obrzezania do przerywania ciąży w określonych warunkach oraz eutanazji, dokonywanej na wielokrotnie weryfikowany wniosek zainteresowanego, to niczym nieuzasadnione utożasamienie. Zarodek ani płód nie mają rozwiniętrego systemu nerwowego pozwalającego odczuwać cierpienie, nie mówiąc już o świadomości, a dokonanie zabiegu przerwania ciąży dopuszczalne jest tylko w bardzo rzadkich przypadkach, gdy zagrożone są elementarne dobra (życie i zdrowie), żyjącego, świadomego człowieka (matki) albo płód jest nieodwracalnie uszkodzony. Podobnie surowe warunki dotyczą przeprowadzenia eutanazji. Porówywanie tych zjawisk z barbarzyńskim zwyczajem obrzezania, który niczemu nie służy, a jest aktem przemocy i okrucieństwa jest nie na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
mkopek Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 17:05 O ile wiem to w Hoplandii przerywa sie ciaze na zyczenie. Czy uwazasz wiec, ze gdyby dziewczynki brzezano pod znieczuleniem, to nie byloby problemu, bo nie czulyby bolu? Tak samo moze usypiac niechciane dzieci, ktore sie juz narodzily i np sa powaznie chore, lub rodzice sie rozmyslili z posidania dziecka. Przeciez taki zabieg nie powoduje bolu, a i swiadomosc pojawia sie u noworodka dopiero po jakims czasie od narodzin. Ludzie starsi zas potrafia decydowac sie na eutanazje pod naciskiem spoleczenstwa, kte im ciagle powtarza, ze sa dla niego ciezarem i ze po to wlasnie wymyslono eutanazje. Porownywanie barbarzynstwa tych zjawisk jest jak najbardiej na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 20:36 > O ile wiem to w Hoplandii przerywa sie ciaze na zyczenie. I bardzo dobrze. Organizm kobiety, którego płód jest częścią, stanowi własność tejże kobiety, a nie państwa czy społeczeństwa i tylko kobieta ma prawo decydować co chce z nim zrobić. > Czy uwazasz wiec, ze > gdyby dziewczynki brzezano pod znieczuleniem, to nie byloby problemu, bo nie > czulyby bolu? Bzdura. Ból nie jest kryterium jedynym. Przede wszystkim chodzi o wolność i nienaruszalność organizmu człowieka. > Tak samo moze usypiac niechciane dzieci, ktore sie juz narodzily > i np sa powaznie chore, lub rodzice sie rozmyslili z posidania dziecka. Klasyczna demagogia. Najpierw wygłaszasz głupotę, a później chcesz mnie przymusić do polemizowania z nią. Tak dobrze nie ma. Urodzone, żywe dzieci należy ratować wszelkimi dostępnymi środkami. Tak nakazuje etyka lekarska i moralność człowieka. > Ludzie starsi zas potrafia decydowac sie > na eutanazje pod naciskiem spoleczenstwa, kte im ciagle powtarza, ze sa dla > niego ciezarem i ze po to wlasnie wymyslono eutanazje Znów demagogia! Gdzie masz dowody, że tak jest w rzeczywistości? To tylko kłamstwo, przy pomocy którego chcesz bronić fałszywej tezy aby narzucac innym swoje poglądy. Należy Ci powtórzyć jeszcze raz: każdy człowiek ma prawo dysponowac samodzielnie swoim organizmem, bo to jego własność, a nie własność gromadzka! Wszystkie powyższe zasady są częściami spójnego systemu wartości, jakim jest wolność, suwerenność oraz integralność człowieka czyli jego podmiotowość, a nie przedmiotowość. Ty i tobie podobni usiłują uczynić z człowieka przedmiot, czym niewiele się różnią od handlarzy i właścicieli niewolników. Odpowiedz Link Zgłoś
mdbarca Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 13:44 Żartujesz sobie??? A która "tolerancja" nie jest wybiórcza? Czy jeśli chcę być tolerancyjny, to znaczy, że mam w każdym przypadku siedzieć cicho, nie wychylać się i nic nie robić, bo będę nietolerancyjny??? Odpowiedz Link Zgłoś
tournesol Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 09:18 > Czy Wy nigdy o tym nie słyszeliście??? Chyba nie słyszeli :( Zresztą to zjawisko zwalczają także rządy w krajach afrykańskich, a nie tylko te "nietolerancyjne" w Europie. Niestety ludzi strasznie trudno przekonać do zaprzestania tych praktyk, nawet jeśli przekonują "swoi". A swoją drogą Gazeta mogłaby dokładniej napisać, na czym polega obrzezanie dziewczynek, bo rzeczywiście u nas nie ma ten temat wielkiej wiedzy. Odpowiedz Link Zgłoś
mkopek Re: Gdzie ich tolerancja! Zakłamanie i brak 14.06.05, 16:59 Uwazasz, ze intencja brzezania dziewczynek jest pastwieniesie nad nimi i zadawanie im bolu? Nie uwazasz, ze gdyby tak bylo, to brzezano by je po trochu, na kilka razy. Ewentualnie zadawano by im jeszcze inne rodzaje bolu. Jesli tak, to rozumiem, ze wszyscy rodzice brzezajacy swoje dzieci, to barbarzynscy sadysci bez uczuc macierzynskich. A moze pomyslalas o tym, ze oni chca dobrze dla swoich corek? Tak jak kiedys rodzice, ktorzy pilnowali dziewictwa swoich corek i wyganiali je z domu, kiedy jako panny zachodzily w ciaze. Mialo to byc przestroga dla innych panien, bo rodzice wiedzieli, ze panna z dzieckiem ma zmarnowane zycie (nie mowie o czasach terazniejszych, tylko o dawnych, kiedy kazda panna musiala byc dziewica). Zas czest jedyna intencja matki usuwajacej ciaze jest myslenie o sobie i o wlasnej wygodzie. O pierwsze slysze, ze usuwanie ciazy w Holandii jest obwarowane jakimis warunkami (poza dopuszczalnym okresem ciazy). Odpowiedz Link Zgłoś
antypedal SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 09:03 Z jednej strony tak jak już ktoś tu napisał, pozwalają zabijać dzieci nienarodzone i uśmiercać nieuleczalnie chorych i starców!! Z jednej strony domagają się swobody i równouprawnienia w chrześcijańskiej korzeniami Europie i walczą z chrześcijaństwem!! A teraz im przeszkadzają symbole religijne i zwyczaje religijne!!!! IDIOCI EUROPEJSCY I SCHIZOLE!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
karolina_pog Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 09:15 obrzezanie nie jest zwyczajem religijnym Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 09:32 Owszem, jest opisane w Starym Testamencie. Odpowiedz Link Zgłoś
apetyt_na_zycie Jest opisane, ale 14.06.05, 09:54 tylko obrzezanie mężczyzn, a nie okaleczanie dziewczynek przez wycinanie im pracktycznie całych narzadów zewnętrznych, często razem z wyskrobaniem ścianek pochwy... Odpowiedz Link Zgłoś
karolina_pog Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 17:52 Nie wszyskie rzeczy opisane w starym testamencie sa zwyczajem religijnym. Slyszales o czyms takim jak zwyczaj kulturowy? Odpowiedz Link Zgłoś
lungompa Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 23:19 Karolino - obrzezanie chlopca w 8 dniu po narodzinach Starym Testamencie MA CZYSTO RELIGIJE PODLOZE -. Poczytaj troche zanim zaczniesz polemizowac. Nawet Mojzesza o maly wlos sam Bog nie zabil jak sie wydalo, ze nie byl obrzezany - ale jedna z jego zon na szczescie miala noz i ciach ciach i zostal uratowany...:) Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 12:11 > Z jednej strony tak jak już ktoś tu napisał, pozwalają zabijać dzieci > nienarodzone i uśmiercać nieuleczalnie chorych i starców!! Z jednej strony > domagają się swobody i równouprawnienia w chrześcijańskiej korzeniami Europie i walczą z chrześcijaństwem!! > A teraz im przeszkadzają symbole religijne i zwyczaje religijne!!!! > IDIOCI EUROPEJSCY I SCHIZOLE!!!! Polemizowanie z twoim listem jest w zasadzie bez sensu. Trzeba więc tylko powiedzieć publicznie to, co i tak każdy przytomny człowiek wie, a mianowicie, że obrzydliwie KŁAMIESZ! Przerywanie ciąży nie jest zabijaniem dzieci, bo dzieckiem jest dopiero narodzony, żywy człowiek, funkcjonujący jako oddzielny organizm wypełniający podstawowe funkcje, a nie płód uzależniony całkowicie od "nosicielki", w tym od "dostaw" podstawowych "surowców" jak tlen i woda oraz nie odczuwający żadnych bodźców bólowych. Nikt też nie "uśmierca chorych i starców" (chyba, że morderca), a czasami tylko, w bardzo wyjątkowych przypadkach i przy spełnieniu szeregu surowych warunków, można wypełnić wolę cierpiącego i pozwolić mu odejść z godnością. Symbole religijne nie przeszkadzają nikomu rozumnemu, o ile służą one tylko zainteresowanemu, a nie stanowią demonstrację w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz wyzwanie i prowokację pod adresem osób nie podzielających przekonań manifestujacego. Odpowiedz Link Zgłoś
lungompa Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 16:42 " nie odczuwający > żadnych bodźców bólowych" Jestes niedouczonym idiota i zygota intelektualna - poczytaj sobie cykl rozwojowy plodu ludzkiego... Wiadomosci na poziomie 5 klasy podstawowki... I nie osmieszaj sie pseudo naukowymi wypowiedziami. Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 20:46 Cykl rozwojowy płodu ludzkiego według jakiej szkoły? Pewnie według nauki społecznej kościoła, który - jak wiadomo - zna się najlepiej na wszystkim. O tym, że płód nie ma wykształconego systemu nerwowego wie każdy średniorozgarnięty absolwent szkoły średniej. O ile oczywiście biologii nie uczyła go katechetka lub inna nawiedzona histeryczka religijna. Odpowiedz Link Zgłoś
lungompa Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 23:35 No nie - wlasnie w szkole sredniej ci powiedza, ze w juz w 20 tygodniu ciazy w plodzie zaczyna sie rozwoj kory mozgowej. A ty wiesz oczywiscie, (ze szkoly sredniej - prawda :))) ze to wlasnie kora mozgowa jest odpowiedzialna za doznania bolu. Co wiec znaczy twoje hmmm dziwne stwierdzenie ze cyt: płód nie ma wykształconego systemu nerwowego ??? PS. Byc moze znowu Cie zaskocze ale nie jestem katolikiem :))) Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: SCHIZA CZY DWULICOWOŚĆ POSTĘPOWYCH UE? 14.06.05, 23:56 Kora mózgowa jest "odpowiedzialna" - jak piszesz - za "doznania bólu" w tym sensie, że interpretuje sygnały bólowe nadchodzące z różnych części ciała. Po pierwsze musi więc otrzymać te sygnały poprzez system nerwowy, a po drugie musi umieć je zinterpretować. Ani jednego ani drugiego płód 20-tygodniowy nie potrafi. Odpowiedz Link Zgłoś
zewszad_i_znikad Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 09:11 Uważam, że takie praktyki absolutnie powinny być zakazane. Nie chodzi o różnice kulturowe, każda tradycja dopuszczająca znęcanie się nad człowiekiem wbrew jego wolnej woli (dziewczynki nieraz chcą być poddane "zabiegowi", bo wtedy "będą kobietami", ale przecież nie mają pojęcia, jaka męka je czeka!) nie ma racji bytu. Swoją drogą - bo pojawił się tu zarzut - feministki owszem sprzeciwiają się takim praktykom. Tylko jest jedno ALE. Jestem bezwzględnie przeciwna przymusowym badaniom tego rodzaju. Nie wolno zmuszać kobiety do poddawania się badaniu u lekarza tej specjalności. Oczywiście jest to pewne narażenie zdrowia, ale jeżeli kobieta czuje, że wstydliwość jest dla niej ważniejsza, nikt nie ma prawa zarzucać jej innej postawy. Całkiem poważnie uważam, że: - podczas badania poborowych (inna sprawa, że jestem przeciwna obowiązkowej służbie wojskowej, no ale póki co u nas to funkcjonuje) bezwzględnie powinno się im pozwolić pozostać w bieliźnie; - ZAKAZANE powinny być praktyki w rodzaju przeszukań czy przymusowych badań. Naprawdę uważam, że nietykalność każdego pojedynczego człowieka jest ważniejsza niż bezpieczeństwo. Wiem, że to mogłoby mieć groźne skutki, ale po prostu nie mogę znieść myśli, że czemuś takiemu może być poddana także osoba skrajnie wstydliwa, dla której być obnażoną przy kimś to jak śmierć. Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 12:22 Ja myślę trochę inaczej niż Ty. Uważam, że paniczna wstydliwość, jakiej obraz rysujesz w swojej wypowiedzi, jest na granicy fobii i obsesji. Każdy człowiek jest zbudowany niemal identycznie i ma te same organy, każdego człowieka wielokrotnie oglądają nagiego (po narodzinach, na badaniach lekarskich, przy zabiegach, po śmierci itp.) inni ludzie i wytwarzanie z nagości jakiegoś tabu lub fetyszu jest - moim zdaniem - obyczajem nienaturalnym i niezdrowym. Oczywiście, osobę nagą należy traktować z godnością, w sposób taktowny i to, faktycznie, bywa czasami problemem, ale nie sama nagość. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 14.06.05, 13:32 Bywają sytuację, kiedy dokładne badanie lekarskie jest konieczne. Na przykład, KPK mówi, że gdy od stopnia uszkodzenia ciała zależy orzeczenie o winie lub karze, to osoba poszkodowana musi poddać się badaniom lekarskim. Nie zaprzeczysz chyba, że wykastrowanie kobiety brudną, tępą żyletką to uszkodzenie ciała? Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 09:21 z obrzezaniem chlopcow nikt nie chce walczyc? czy to nie jest barbazynski zabieg, swiadczacy o niskim poziomie cywilizacyjnym? Odpowiedz Link Zgłoś
karolina_pog Re: a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 09:22 Jedna walka nie wyklucza drugiej. Jezeli chcesz mozesz zaangazowac sie w ruch przeciw obrzezaniu chlopcow a na pewno przeciwniczki obrzezania kobiet nie beda Ci tego zabraniac. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 09:33 W USA obrzezanie jest bardzo popularne i stosowane dobrowolnie. Mam na myśli osoby wychowywane w tradycji chrześcijańskiej, nie żydowskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 09:50 dobrowolne obrzezanie noworodkow ??? ciekawe ciekawe fakt w usa - a zwlaszcza w nowojorskich szpitalach jest to zabieg przeprowadzany powszechnie ( czesto bez pytania rodzicow o zgode...) ale czy powszechnosc zjawiska powoduje ze jest ono mniej barbazynskie i niecywilizowane??? mysle ze juz czas na standarty nieco przewyzszajace prymitywne i ponure obyczaje niedomytych koczownikow z bliskiego wschodu Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus DROGA SRODKA 14.06.05, 10:23 ratatatam napisał: > dobrowolne obrzezanie noworodkow ??? ciekawe ciekawe > fakt w usa - a zwlaszcza w nowojorskich szpitalach jest to zabieg > przeprowadzany powszechnie ( czesto bez pytania rodzicow o zgode...) ale czy > powszechnosc zjawiska powoduje ze jest ono mniej barbazynskie i > niecywilizowane??? mysle ze juz czas na standarty nieco przewyzszajace > prymitywne i ponure obyczaje niedomytych koczownikow z bliskiego wschodu BOZE JAKI BURAK. Nie ma nic zlego w tym ze dane zwyczaje sa od koczownikow czy ludzi osiadlych, z bliskiego, dalekiego czy sredniego wschodu. Zadne nie sa gorsze od europejskich. Tzw. obrzezanie dziewczynek jest zbrodnicze poniewaz je ciezko okalecza i niszczy ich seksualnosc, zas fizyczny bol i niedogodnosci towarzysza im czesto DO KONCA zycia. Obrzezanie chlopcow - niezaleznie od religijnego uzasadnienia - utrzymuje higiene i NICZEGO im nie odbiera, ani nie powoduje zadnych dlugotrwalych cierpien niecywilizowanosc nie jest zadnym wyznacznikiem czegokolwiek, wyznacznikiem sa skutki dla czlowieka Odpowiedz Link Zgłoś
antypojeb2 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:25 Obrzezanie ma uzasadnienie dla arabstwa i żydostwa mieszkającego w brudzie na pustyni, gdzie zrsztą jest ich miejsce, ale nie w cywilizowanym świecie. Jakoś europejczycy, indianie, chińczycy, obywają się bez takich atrakcji. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:34 > Obrzezanie ma uzasadnienie dla arabstwa i żydostwa mieszkającego w brudzie na > pustyni, gdzie zrsztą jest ich miejsce, ale nie w cywilizowanym świecie. Jakoś > europejczycy, indianie, chińczycy, obywają się bez takich atrakcji. ale czemu obrzezanie chlopcow mialoby komus przeszkadzac? To irracjonalne - przeciez nikomu nie szkodzi i nie mozna go porownywac z okaleczaniem dziewczynek A wyrzekanie na "zydostwo" (=jeden z najbardziej cywilizowanych narodow na ziemi, ktory stworzyl powazna czesc europejskiej kultury i dal im religie) i sugerowanie ze sa oni "pustynnymi brudasami" to naprawde szczyt porabania w mozg poza tym "cywilizowany swiat" powstal wlasnie tam w strefie goracej i pustynnej. Czyzbys zapomnial lekcji historii? To ze teraz - mowiac eufemistycznie - regiony te nie znajduja sie w czolowce swiatowej :-)) nie znaczy ze stopien rozwoju cywilizacyjnego wiaze sie z klimatem... Odpowiedz Link Zgłoś
antypojeb2 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:39 Obetnij sobie kawałek fiuta, to zobaczysz, czy ci nie szkodzi. Myślisz, że takiego dzieciaka to nie boli, bo jest mały? Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:44 antypojeb2 napisał: > Obetnij sobie kawałek fiuta, to zobaczysz, czy ci nie szkodzi. Myślisz, że > takiego dzieciaka to nie boli, bo jest mały? to nie jest kawalek fiuta tylko kawalek napletka, niekiedy zabieg ten przeprowadza sie w celach medycznych, np. przy tzw. stulejce, kiedy otwor jest za maly i sie fiut "nie obciaga". A w cywilizowanych krajach przeprowadza sie obrzezanie pod znieczuleniem i w szpitalu. Czy ty k... naprawde nie widzisz roznicy miedzy tym zabiegiem, a wyrznieciem lechtaczki, warg sromowych i wyskrobaniem scianek pochwy? Zwlaszcza tych dlugofalowych? Mozesz mi powiedziec na jakie to cierpienia skazany jest zydowski czy muzulmanski mezczyzna po obrzezaniu rok, dwa, dziesiec lat? A kobiety po tej demolce odczuwaja bol do konca zycia, nie tylko podczas stosunku ale nawet jak sikaja Odpowiedz Link Zgłoś
antypojeb2 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:48 Nie chcę wartościować rzezania żydowskiego i arabskiego. To i to jest wymysłem chorych łbów pustynnych, zabobonem, kołtuństwem, zbędnym okaleczaniem, syfem, gównem. Obcięcie palca też boli tylko chwilę, a przecież się tego nie robi powszechnie. Odpowiedz Link Zgłoś
dr_avalanche Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 13:46 A jak długo boli lobotomia? Bo najwyraźniej jesteś po tym zabiegu... Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 16:37 antypojeb2 napisał: > Nie chcę wartościować rzezania żydowskiego i arabskiego obrzezanie zydowskie i arabskie to to samo - polega na scinaniu kawalka napletka chlopcom. Nie slyszalem zeby Arabowie okaleczali genitalia dziewczynek - jesli to miales na mysli > chorych łbów pustynnych, zabobonem, kołtuństwem, zbędnym okaleczaniem, syfem, > gównem. Obcięcie palca też boli tylko chwilę, obciecie palca powoduje kalectwo, tak jak wyciecie lechtaczki i wypatroszenie sromu kawalkiem szkla. Obciecie kawalka napletka kalectwa nie powoduje poszczegolne zwyczaje i tradycje mozna roznicowac i ocenac ze wzgledu na skutki - jedne sa zle, inne gorsze, inne lepsze albo bardzo dobre, wiekszosc jest neutralna (topienie marzanny i post przez caly dzien :-)) ale nie ma to nic wspolnego z pochodzeniem geograficznym Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 20:51 > obciecie palca powoduje kalectwo, tak jak wyciecie lechtaczki i wypatroszenie > sromu kawalkiem szkla. Obciecie kawalka napletka kalectwa nie powoduje To kwestia co najmniej dyskusyjna. Po pierwsze obrzezanie jest ingerencją zewnętrzną i naruszeniem integralnośći cudzego organizmu, a po drugie - nieco podobnie jak w przypadku łechtaczki, choć w mniejszym stopniu - powoduje zmniejszenie wrażliwości prącia na bodźce mechaniczne, co w niektórych przypadkach może prowadzić do pogorszenia jakości życia seksualnego obrzezanego, a zatem do pewnego rodzaju upośledzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
antypojeb2 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:41 Co było, to było. Faktem jest, że na świecie dominują europejczycy do spółki z azjatami, a nie rzezajace się żydostwo, arabstwo czy murzyństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
pawels03 Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:31 BOZE JAKI BURAK. Do utrzymania higieny słuzy woda i codzienne z niej korzystanie. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:35 pawels03 napisał: > BOZE JAKI BURAK. Do utrzymania higieny słuzy woda i codzienne z niej korzystanie. a co przeszkadza to obrzezanie chlopcow? Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 10:58 coraz ciekawsza ta "dyskusja" to moze jeszcze jakis argument o wyzszosci plemiennych obyczajow koczownikow z nad morza martwego nad plemiennymi obyczajami pigmejow z nad jeziora czad np. ? jak zwykle gdy pojawia sie problem wiadomej nacji pojawiaja sie tez zagadnienie podwojnych standartow - inne dla nich - inne dla calej reszty... Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 16:33 oczywiscie trudno nazywac dyskusja cos, gdzie tylko jedna strona uzywa argumentow, a druga albo rzuca epitety o koltunstwie albo sugeruje ze wszystko ma zwiazek z "wiadomym narodem". Co to znaczy podwojne standardy? Po prostu jedne rzeczy sa gorsze inne lepsze - to chyba dobrze ze roznicuje sie ocene badanych zjawisk? Uwazasz ze hiszpanski zwyczaj zrzucania zywej kozy z dzwonnicy kosciola i polski topienia Marzanny to to samo? A jesli powiem ze nie, to zarzucisz mi "podwojne standardy". Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: DROGA SRODKA 14.06.05, 11:19 eptesicus napisał: Obrzezanie chlopcow - niezaleznie od > religijnego uzasadnienia - utrzymuje higiene i NICZEGO im nie odbiera, ani nie > powoduje zadnych dlugotrwalych cierpien **************************** Higienę przede wszystkim pomaga utrzymać codzienna woda i mydło. Odpowiedz Link Zgłoś
nonprofit Re: a co z obrzezaniem chlopcow?? 14.06.05, 12:24 Dobrowolnie? To znaczy pytają niemowlaka czy chce żeby mu obcięli napletek, a on mówi, że tak, nawet bardzo? Odpowiedz Link Zgłoś
lala.laleczna Łamcie dalej, "toleranci" prawa człowieka, a do- 14.06.05, 09:51 czekacie się wojny religijnej. Czy tym durniom - tzw. "władzom" Holandii czy Francji - nie przyjdzie do głowy rozmawiać na ten temat z rodzicami dziewczynek? Edukować, uświadamiać? Nie, siłą zabronią noszenia symboli religijnych i wszelkich oznak kultu, a gdy przyjdzie czas rzezi, będą się cudować przeogromnie: "czemu nas to spotkało"? Odpowiedz Link Zgłoś
apetyt_na_zycie Re: Łamcie dalej, "toleranci" prawa człowieka, a 14.06.05, 10:03 Nie bądź śmieszna, lalu. Edukacja i uświadamianie są stosowane od lat, zarówno w Afryce, jak i w Holandii, czy Francji. Co nie zmienia faktu, że okaleczanie dziewczynek jest ciągle powszechnie stosowane, bo tradycja jest bardzo silna. Poczytaj trochę więcej na temat przebiegu tego "obrzezania". Wyobraź sobie, że ktoś Ci wycina "na żywca", kawałkiem szkła, wargi sromowe mniejsze, łechtaczkę do kości, wyskrobuje ścianki pochwy, po czym ją zaszywa, zostawiając otwór wielkości ziarnka ryżu, przez który krew miesięczna przedostaje się kropelkami. Jeśli przeżyjesz zabieg i "rekonwalescencję", będziesz cierpiała do końca życia, przy każdym stosunku seksualnym, przy każdej miesiączce, przy każdym oddawaniu moczu. nie mogę uwierzyć, że coś takiego do kobiety nie przemawia...A może bardziej wyraziste będzie, jeśli wyobrazisz, że ktoś to robi Twojej 6- letniej córce? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Łamcie dalej, "toleranci" prawa człowieka, a 14.06.05, 13:29 Skoro Arabowie i Afrykanie przybywają do Europy, to niech przestrzegają europejskich standardów. Jakie te standardy są, takie są, ale tępymi żyletkami Europejek masowo się nie kastruje. Odpowiedz Link Zgłoś
substance [...] 14.06.05, 09:57 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Dlaczego w USA? 14.06.05, 11:35 Wiele osób podnosi zjawisko popularności obrzezania chłopców w USA, jako symbol przestrzegania higieny. W Wikipedii znalazłem jednak wytłumaczenie związane z obyczajowością: "Popularność obrzezania z przyczyn obyczajowych wzmagało postrzeganie go jako środka zapobiegającego lub przynajmniej utrudniającego masturbację" Ma więc obrzezanie przede wszystkim zniechęcać chłopców do trzymania rąk pod kołdrą. Argument higieniczny raczej odpada ze względu na dostępność wody mydła w USA. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: Dlaczego w USA? 14.06.05, 12:57 jest jeszcze jeden powod propagowania tego zabiegu o ktorym sie nie pisze... mianowicie pozwalal on dosyc jednoznacznie stwierdzic przynaleznosc narodowa i religijna ... przynajmniej do czasu "ekslpozji mody" na obrzezanie "ze wzgledow higienicznych" Odpowiedz Link Zgłoś
gklej Re: Dlaczego w USA? 14.06.05, 17:06 no niechce mi sie wierzyć,że coś takiego ma miejsce i to w tak demokratycznym państwie. Odpowiedz Link Zgłoś
bike1 Nazwanie FGM obrzezaniem to jakaś pomyłka 15.06.05, 11:16 Nie powinno się nazywac FGM obrzezaniem bo nie ma to nic wspólnego z obrzezaniem chłopców. Jak ktoś to wogólne porównuje to znaczy że nie ma o tym pojęcia. Prawda jest natomiast iż nie jest to zwyczaj islamski ale bardziej afrykański, z tym że nie jest to ograniczone do krajów subsaharyjskich (czarna afryka) ale również jest obecny w arabskich krajach Afryki. Ściganie tego barbarzyństwa nie ma nic wspólnego z nietolerenacją religijną a jak ktoś tak uważa to jest durny. Poza tym FGM jest zakazane w wielu krajach afrykańskich i islamskich ale chyba złamnanie go nie spotyka się z dużymi represjami skoro w niektórych krajach obejmuje on nawet 70 % dziewczyn. Odpowiedz Link Zgłoś
grazynaslawinska6 Re: Holandia i Norwegia walczą ze zwyczajem obrze 19.06.05, 11:21 Ten rytual ma moze i zastosowanie ale tylko i wylacznie w panstwach muzulmanskich,gdzie dominuje klimat tropikalny .Zabieg ten powoduje zmniejszenie rozwoju hormonow meskich ,poniewaz slonce je rozwija.Natomiast w Europie to bardzo nieetyczny obrzed kojarzacy sie z rygoryzmem sexualnym co jest nie korzystne dla rozwoju kobiety.Wyglada to mniej wiecej tak-zasluzylas na te kare niech to swiat obejrzy jaka z ciebie rozpustnica,napewno nikomu tego nie pokazesz,a jezeli to beda Cie wytykac palcami.Ale to nie wszystko jest to niekorzystne dla naszego prawa ,poniewaz jest to pewna wygrana muzulmanow,jako ,ze z punktu widzenia ekonomicznego jest ona tylko jego wiec prawo muzulmanskie w tym wypadku moze wygrac z europejskim. Dlatego lepiej deportowac od razu takich przybyszy.Straszyc ich deportacja.Bo to ni jest ani prawe ani tez zasadne.Gdzie tu higiena duchowa czy etyka .To jest tylko dla nich znak,ale my znamy na ten temat prawo i wiemy ,ze taki rygoryzm jeszcze nikomu nie dal rady.Ludzie biali tez maja prawo korzystac ze zwiazkow malzenskich z innymi kulturami,bo tak podpowiada rozwoj czlowieka.Dlaczego wiec zenic sie od razu z kaleka.My nie mamy na tematy obrzezania doswiadczen na terytorum europejskim.Zatem musimy bronic w tym wypadku nasza kulture i cywilizacje,bo moze u nas od tego sa operacje np.na kamienie zolciwe.Zatem jest to z punktu widzenia etyki nie moralne. Odpowiedz Link Zgłoś