gsmkomis panie michnics kiedy pan utworzy dodatek gw 06.02.06, 12:53 proponuję utworzenie dodatku w gazecie wyborczej poświęconej tej tematyce np. w wydaniu sobotnim bo jest to temat rzeka i moze by panu redaktorowi przeszła szybciej fobia zwana toruńską lub jezeli to mu nie pomogło to zorganizować ogólnopolską zbiórkę i wysłać pana redaktora do renomowanej kliniki w Izraelu Odpowiedz Link Zgłoś
wisnia popieram częściowo 06.02.06, 13:05 do obozu pracy a nie do kliniki, wysłać należy Arona Szechtera Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: popieram częściowo 06.02.06, 16:18 A was obu, moi szanowni poprzednicy, trzeba uwzglednic w statystykach o ludnosci w Polsce: Polske zamieszkuje 38 mln ludzi, gsmkomis oras wisnia. Odpowiedz Link Zgłoś
doktor.1 Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia ! 06.02.06, 13:16 Jeśli jesteś chamem, to nie afiszuj się swoim chamstwem na forum, - tu takich nie trzeba. Masz inne zdanie ? - To do q....wy nędzy posłuż się odpowiednią argumentacją, że masz rację, a nie w iście chamskim stylu, - jak na libertyna przystało obrzuciłeś inwektywą i jesteś "cały happy" ze swego "dzieła" - prostaku. Nawet "nie chce mi się chcieć" reagować na takie prostackie teksty libertyńskich pomiotów, którzy już "czują pismo nosem", że niebawem "pójdą w odstawkę", a znajdą się na ..... ławie oskarżonych. ____________ qvovadis.eblog.pl/omnie.php Odpowiedz Link Zgłoś
ayn_rand Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 06.02.06, 14:05 widze ze pan doktor.1 chamstwo zwlacza chamstwem...naprawde nesamowity przklad oglady i kultury...zalosny jest pan Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 06.02.06, 17:05 Nie winny kto zaczyna używać słów obraźliwych. ? Lecz ten co szanuje regulamin i strofuje prostaka? To jakaś nowa doktryna kulturowo socjologiczna? Odpowiedz Link Zgłoś
anatollo Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 06.02.06, 15:59 naiwniak :-)) i cham jednocześnie. Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 06.02.06, 17:01 Dziękuję sz.Panu doktorowi.No 1 Odpowiedz Link Zgłoś
rysiu.ochucki Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 07.02.06, 14:45 Historia lubi się powtarzać. Po wypowiedzi widać, że czarne koszule powracają. Czyżbyś doktorzyno leczył młodzież wszechpolską z myślenia? Odpowiedz Link Zgłoś
kosa811 Nawet abp Głódź zazdrości sławy Ojcu Maybach'owi 06.02.06, 13:41 no proszę, proszę Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: "Rydzyk zawsze działał dla dobra Biskupów" 06.02.06, 14:35 Gdyby było inaczej Rydzyka by nie było Odpowiedz Link Zgłoś
brykietka Re: "Media nie działały w imieniu Kościoła" 06.02.06, 14:57 nie wszyscy jednak są prymitywami. i nie wszyscy będ apisac takie posty typu; prawdziwa twarz koscioła, kosciól popiera PiS, itp. Odpowiedz Link Zgłoś
galt To nie jest krytyka... - Gazeta manipuluje 06.02.06, 15:59 "media wiązane z Kościołem nie działały w jego imieniu" Taki cyctat wcalen ie oznacza krytyke. Jest to jedynie polityczne podkreslenie nie angazowania sie Episkopatu w dzialalnosc polityczna. NIe znaczy ze Episkopat lubi badzi gani takie dzialanie ze strony RM lub Trwam. Ci wszyscy, ktorzy dali sie zlapac propagandzie medialnej GW - niech porownaja ta i podobna "interpretacje" to zgrabnego jezyka Trybuny Ludu. Gratuluje Michnik - docierasz do szczytu - nowy drukowany papier toaletowy ala PRL. Odpowiedz Link Zgłoś
wilmor1 Re: To nie jest krytyka... - Gazeta manipuluje 06.02.06, 16:05 galt..ćwoku!.. jakbyś nie kręcił...dupa z tyłu! Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: To nie jest krytyka... - Gazeta manipuluje 06.02.06, 16:13 galt napisał: > Ci wszyscy, ktorzy dali sie zlapac propagandzie medialnej GW - niech porownaja > ta i podobna "interpretacje" to zgrabnego jezyka Trybuny Ludu. Gratuluje > Michnik - docierasz do szczytu - nowy drukowany papier toaletowy ala PRL. I znowu mamy kolejny atak Dziecka Rydzyka. Szkoda, ze zamiast dogmatow nikt nie uczy ich ludzkiej przyzwoitosci. Korzysta taki z goscinnosci red. A. Michnika (jego forum) i zasmieca tylko elektroniczna pamiec. Odpowiedz Link Zgłoś
81as Manipulacje w tym artykule 06.02.06, 16:04 "Kościół skrytykował okoliczności zawarcia tej umowy w wydanym w sobotę specjalnym komunikacie Biura Prasowego Episkopatu." - biuro episkopatu to nie Kościół, tylko biuro episkopatu. Episkopat przemawia w listach pasterskich, a nie w komunikatach swojego biura. Ciekawe tylko, kto w owym biurze jest odpowiedzialny za tą dywersję? "Pakt stabilizacyjny podpisali w czwartek liderzy PiS, LPR i Samoobrony jedynie w obecności dziennikarzy "Naszego Dziennika" oraz Telewizji Trwam i Radia Maryja. Dopiero później odbyła się konferencja dla pozostałych mediów, zbojkotowana przez większość oburzonych dziennikarzy." - nie "podpisali", tylko parafowali (to jest czynność techniczna). Podpisanie odbyło się na owej zbojkotowanej (w bardzo niekulturalny i histeryczny sposób) konferencji. "Według TVN Telewizja Trwam nie poinformowała o krytycznym komunikacie Episkopatu." - czy TV TRWAM musi informować o wszystkim? Może jeszcze nie zdążyła się zapoznać z tym newsem. A tak w ogóle, to "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Media przez 17 lat III RP bojkotowały i lżyły środowiska, które sygnowały ten pakt. Więc teraz zasmakowały (tylko symbolicznie) odpłaty pięknem za nadobne. Odpowiedz Link Zgłoś
zbirut A jeżeli Chrystus to lipa i bajka? Co wówczas? 06.02.06, 17:03 Skoro jedynym dowodem są 2000 lat chrześciaństwa to zbyt mało aby orzec,że tamte pokolenia miały jakiś konkretny ogląd sytuacji ponieważ nie dysponowały rzetelnym dowodem i żadnym poziomem wiedzy aby udowodnić,że to było naprawdę.Więc jeśli te uczucia to jest lipa i dowód na zdolność każdej wiary do przejścia w histerię fanatyczną co widać dziś szczególnie ostro to wiara w dinozaury ma przynajmniej podstawy.Tymczasem wrzechświat tylko pozornie mógł pochodzić od Boga. Bo zaraz się nasuwa: skąd Bóg?I nie mów,że nie rzecz w faktach bo fakty znane dziś przeczą gusłom.I może to was obraża ale ale wasze głębokie przekonanie nie musi pokrywać się z tym co myslą inni.więc trzeba obopólnego szacunku a nie tylko radykalnego wycofywania obrazów z galerii. Lepiej może uwierzyć filozofofi,który mówił,że w każdej wierze człowiek prawdziwej wiary jest wyjątkiem? a może uwierzyć w słońce żródło wszelakiego życia? Odpowiedz Link Zgłoś
lodz123 [...] 06.02.06, 17:12 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
awolski2 Re: "Media nie działały w imieniu Kościoła" 06.02.06, 17:13 Informacje w "GW" w swoim stylu nie odbiegają od tych z Naszego Nziennika.Tak samo dezinformują. Gazeta uprawia czystą hipokryzję, tak jak np.wiadomość o "podpisaniu" przed kamerami TV Trwam paktu stabilizacyjnego, chociaż wszyscy wiedzą, że było to tylko parafowanie a uroczyste podpisanie miało się odbyć za kilkanaście minut na zwołanej w tym celu konf.prasowej. To perfidne kłamstwo Gazety Wyborczej powtarzano też w innych mediach o podobnej oriętacji. Podobnie zresztą postępuje TV TRWAM i jej Nasz Dziennik. ---UCZYŁ MARCIN MARCINA ........... - AWOLSKI Odpowiedz Link Zgłoś
mordzinas [...] 06.02.06, 17:39 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
cymber.gaj Re: "Media nie działały w imieniu Kościoła" 06.02.06, 17:42 PiS bezczelnie, w żywe oczy drwi sobie z Episkopatu Polski i z zaleceń Papieża, który napominał, aby katolickie media nie angażowały się w politykę. Jest to nie tylko chamstwo, ale i głupota, która już niedługo wyjdzie tej partii bokiem. Sekta Rydzyka wkrótce przeminie, tak jak przeminął Tymiński. Natomiast Kościół istnieje w Polsce od ponad 1000 lat i przetrwał nie takie rzeczy, więc Rydzyka też przetrwa. Opowiadając się po stronie tej sekty dla doraźnych celów politycznych panowie Kaczyńscy popełniają gruby błąd. Myślę, że zrozumieją to już na wiosnę, w czasie najbliższej wizyty Papieża w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 do cymber.gaj 06.02.06, 17:56 Belkoczesz jak natchniony. A co najgorsze, naduzywasz autorytetu zmarlego papieza. Podobno wmawia sie nam (w co osobiscie nie wierze), ze gdyby nie JP2 i Solidarnosc, to do dzis bylibysmy komucholandem. Pomysl, zanim cos napiszesz. Odpowiedz Link Zgłoś
cymber.gaj Re: do cymber.gaj 06.02.06, 19:10 wet3 napisał: > Belkoczesz jak natchniony. Bóg Ci zapłać, moje dziecko, za dobre słowo. > A co najgorsze, naduzywasz autorytetu zmarlego > papieza. Moja wzmianka o zaleceniach Papieża dotyczyła Benetykta XVI. Kilka tygodni temu Watykan wydał oświadczenie w sprawie stosunku mediów katolickich do polityki. Nie słyszałeś o tym? > Podobno wmawia sie nam (w co osobiscie nie wierze), ze gdyby nie JP2 i > Solidarnosc, to do dzis bylibysmy komucholandem. Jest prawdą, że zbrodniczy reżim komunistyczny upadł w znacznym zstopniu dzięki autorytetowi JP2 i odwadze Solidarności. Najwyraźniej w tamtych czasach nie było Cię jeszcze na świecie. Ale choćby z historii mógłbyś wiedzieć, że za wyzwolenie swoich krajów spod sowieckiego buta wcześniej oddało życie wielu Węgrów (krwawo stłumione powstanie w 1956 r.), Czechów (1968) i Polaków (1956, 1970, 1976, 1981). Wydaje mi się, że oni wszyscy zasługują raczej na szacunek, niż na kpiny. > Pomysl, zanim cos napiszesz. Obiecuję, że będę się starał. Odpowiedz Link Zgłoś
legal.legal niech żyje radio maryja polski kościół narodowy, 06.02.06, 18:07 To nic e ojciec dzrektor jest tępy jako obóch od siekiery ale skuteczny i ma za sobą ładnych pare milionów jemu podobnych. A co najważniejsze - biskupi sa mianowani w rzymie i rzymowi podlegają i do rzymu latają na skarge a ten dyrektorek jest sam sobie okrentem i sterem a papa ze swoimi polkimi marionetkami najwyraźniej może mu skoczyć. Stąd mój toast - naprawdę szczery Odpowiedz Link Zgłoś
slavik222 Re: niech żyje radio maryja polski kościół narodo 06.02.06, 18:32 legal.legal napisał: > To nic e ojciec dzrektor jest tępy jako obóch od siekiery ale skuteczny i ma za > > sobą ładnych pare milionów jemu podobnych. A co najważniejsze - biskupi sa > mianowani w rzymie i rzymowi podlegają i do rzymu latają na skarge a ten > dyrektorek jest sam sobie okrentem i sterem a papa ze swoimi polkimi > marionetkami najwyraźniej może mu skoczyć. Stąd mój toast - naprawdę szczery Jestem dumny z tego,zejestem Polakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
slavik222 Nazwiska bp-ow?Zyciński,Gocłowski,Pieronek i Glem 06.02.06, 18:27 ..a wiec ludkowie chorobliwie zazdrośni i leniwi.DO SPOWIEDZI -pyszalki. Cóż stało na przeszkodzie Ekselencje,zeby zrobic cos lepszego i wiekszego niz Rado Maryja i TV Trwam,kiedy prezydentem byl L.Wałęsa? Jakim prawem wchdzicie w obszar przelozonych O.T.Rydzyka.A rzede wszystkim, laczego wchodzicie w kompetencje biskupa torunskiego A.Suskiego.Czy on Wam zaglada w wasze brudy.DO SPOWIEDZI!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
niknik A 20 dużych baniek na 06.02.06, 18:38 świątynie pożalsiębożej opatrzności to się nie wypierają. Odpowiedz Link Zgłoś
talking_head Re: A 20 dużych baniek na 06.02.06, 19:11 SKORO POPRZEDNICY DALI PRZESZŁO 100 MLN (ZIEMIA + DOTACJE) NA MUZEUM ŻYDOSTWA W WARSZAWIE PRZY LICZBIE ŻYJĄCYCH ŻYDÓW OK. 4.5 TYS (DANE OFICJALNE, FAKT, PEWNIE MOCNO ZANIŻONE) TO CHYBA DLA PARUDZIESIĘCIU MLN POLAKÓW KATO LIKÓW MOŻNA DAĆ 20 MLN, NO NIE ? NIE BĄDŹ TAKI SKNERA Odpowiedz Link Zgłoś
sarmata Oto rewolucyjne objawienie ! 06.02.06, 18:40 Wczoraj nad ranem po przebudzeniu ze snu mialem niezwykle objawienie. Ojciec Rydzyk w bialej tunice az do kostek stal wpatrzony w swiatlosc niepojeta i modlil sie z cynicznym usmieszkiem na twarzy. Po dluzszej chwili zatrzepotal skrzydelkami sniezno-bialy golab nad glowa Dyrektora i w oddali slychac bylo czyjes slowa: "Oto moj syn umilowany. Jego sluchajcie". Jak mam to wszystko rozumiec. Czyzby nasz Pan Bog uznal Ojca Dyrektora za zyjace wcielenie wlasnego syna? Nie miesci mi sie to w glowie. Czyzby zatem bylo prawda, ze przez Dyrektora mowi samo bostwo? Jesli tak, to niech holota padnie na kolana i zlizuje proch ziemi jako zadoscuczynienie za zniewagi i wstretne obelgi rzucane w nieskalane oblicze Dyrektora. Oto slowo rydzykowe. Odpowiedz Link Zgłoś
yaahoo4 Rydzyk doprowadzi do rozpadu kosciola w polsce 06.02.06, 19:57 jestem pewien ze kosciol w polsce bedzie inny zmieni sie i bedzie podejmowal decyzje prosto od Rydzyka wszytko dla rydzyka w polsce wszytkie dusze takie beda hasla polskiego kosciola Odpowiedz Link Zgłoś
jurwal "Media nie działały w imieniu Kościoła" 06.02.06, 19:59 Nareszcie kler bierze się za ten wrzód, ktory coraz negatywniej oddziaływuje na nasze losy. Szkoda ze tak późno. Teraz to bardzo poważny i ciężki do zwalczenia problem. Odpowiedz Link Zgłoś
zaifi Trochę póżno 06.02.06, 22:19 zdążył już się obwarować i ten rozhisteryzowany tłum dewotek,Jankowski panisko też był trudny do usunięcia,ale Kościół nie ma wyjścia,Sam wie,że traci wiernych przez fałszywego ojczulka, Odpowiedz Link Zgłoś
lorcyk Re: co łączy tuska i racingera? 06.02.06, 22:48 no jak to ?? chec na wyloncnosc we wladaniu kasubami , i wermacht Odpowiedz Link Zgłoś
zaifi Czyli-sam Kosciół 06.02.06, 21:19 Stwierdza,że pakt zdrady narodowej,był podpisany i transmitowany w telewizji Trwam,a nie jak nam tłumaczł pokrętnie P.Prezes od zadań specjalnych,że bylo to parafowanie,Kłamstwa,kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa.To jest budowa IV Rzeczp.w rozumieniu braci Kaczyńskich,a to już inna bajka. Odpowiedz Link Zgłoś
lorcyk Re: Czyli-sam Kosciół 06.02.06, 21:56 M. Olejnik przeprowadzila dosc dobry wywiad z przezesikiem radia i telewizji , który se zapomniol co byl jesli juz ni jezd dziennikazem , stwierdzil , ze dziennikaze dosztali pstycka w nosa , i ze rzad ma sfojom telewizjem i radio , któremu ufa ...ehe...hehe...ehe nrodowe programy telewizyjne , znacy szom niwiarygodne , wsycko juz im siem PISga w tych caskach Odpowiedz Link Zgłoś
zaifi czyli jak się łga... 06.02.06, 22:06 kłamstw się nie pamięta,co i kiedy sie nawykręcało i stąd te nieścisłości w wywiadach Prezesa PIS-u,zakiwał się na śmierć,zaszedł za daleko w kłamstwach i dlatego kluczy,sam nie wie o czym gada a Sil.nie wie jak to odplątać Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: "Media nie działały w imieniu Ko.. a biskupi? 06.02.06, 22:01 1. ciagle nie wszyscy biskupi sie odcinaja np. abepe Flaszka-Glodz jest za ojcem dyktatorem.Prymasowi to zwisa, bo jest zajety przygotowaniem swojego miejsca wiecznego spoczynku. A miejsce ma byc cacy , nie tylko budowla ale i towarzystwo na poziomie. Biedakowi Twardowskiemu zmienil testament by poeta mogl dodac splendoru miejscu kiedy zloza tam zwloki obecnego prymasa. Prymas czasu nie ma wiele to i cala energie poswieca swiatyni Opatrznosci tyle , ze gdzies tam ta sama Opatrznosc go "nagrodzi" czyms innym. 2. Biskupi i episkopat maja znacznie wiecej srodkow na powstrzymanie ojca Prawdziwka /Rydz-yk to jakos malo powazne w dzisiejszej sytuacji kiedy facet rzadzi krajem/niz odcinanie sie . Bez problemu moga go poslac np. na Syberie albo od Peru by tam glosil slowo boze, ale nie chca a moze sie boja.Moze koles ma haka na kazdego? Odpowiedz Link Zgłoś
lorcyk Re: "Media nie działały w imieniu Ko.. a biskupi? 06.02.06, 22:06 nie ...Peru by go zabilo , ...znacy ....takiego zdrowego Rydza na cansci zamienne by tam rozebrali , tu nerecka , wontroba tam , dzie indziej pluca , w Peru to lobecnie jezd w modzie Odpowiedz Link Zgłoś
lorcyk Re: "Media nie działały w imieniu Ko.. a biskupi? 06.02.06, 22:10 niepowetowano sztrata dla kraja by siem sztala , a kto jinny by wziol i sztabilizowal rzont , psesuwol te balaszty , z lewa na prawo , to znóff na wies i spowrotem , i to bes bazowej platformy , ni , niwylobrazom se tak wielgiej tragedii , tu Rydzyka mniejsce , mniedzy nami ,nasz ci un jezd , ajusci Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: "Media nie działały w imieniu Ko.. a biskupi? 06.02.06, 22:10 Jak to jest, ci sami ludzie na forum obok walcza jak lwy o wolnosc slowa, a tu "trzeba zamknac Radio Maryja". Schizofrenicy z GW! > 1. ciagle nie wszyscy biskupi sie odcinaja np. abepe Flaszka-Glodz jest za > ojcem dyktatorem.Prymasowi to zwisa, bo jest zajety przygotowaniem swojego > miejsca wiecznego spoczynku. A miejsce ma byc cacy , nie tylko budowla ale i > towarzystwo na poziomie. Biedakowi Twardowskiemu zmienil testament by poeta > mogl dodac splendoru miejscu kiedy zloza tam zwloki obecnego prymasa. Prymas > czasu nie ma wiele to i cala energie poswieca swiatyni Opatrznosci tyle , ze > gdzies tam ta sama Opatrznosc go "nagrodzi" czyms innym. > 2. Biskupi i episkopat maja znacznie wiecej srodkow na powstrzymanie ojca > Prawdziwka /Rydz-yk to jakos malo powazne w dzisiejszej sytuacji kiedy facet > rzadzi krajem/niz odcinanie sie . Bez problemu moga go poslac np. na Syberie > albo od Peru by tam glosil slowo boze, ale nie chca a moze sie boja.Moze > koles ma haka na kazdego? Odpowiedz Link Zgłoś
brokowisko Rydzyk ma w d..pie kosciol i Polske! 06.02.06, 22:11 Liczy sie tylko kasa i slawa! Dlatego ludzie pragnacy tego samgo lgna do niego a nie do religi i kosciola! Co moze znaczyc Wasserman bez moherow - tyle co Ziobro - zero! Odpowiedz Link Zgłoś
lorcyk Re: Rydzyk ma w d..pie kosciol i Polske! 06.02.06, 22:15 Wasserman? eeee....znacy tyn lod próbek na choroby wenerycne cy jinny , taki nas rzondowy , ale co tam , to pseca to szamo , taaaa , moce racjem , bimbra by wam dac , dyc syckie ino te kasem i kasem , i jakem jebnol na tacem kilo jaglanej , to mnie minisztranty na kopach s kosciola wydupili , nie wieta lo co jim chodzilo?? Odpowiedz Link Zgłoś
lorcyk Re: Rydzyk ma w d..pie kosciol i Polske! 06.02.06, 22:22 no , ali prawdem mówionc to tyn ksiunc Rydzyk , to ci dopiro perwer !! gadocie co un mo caly kosciol w dupie !! ali perwer , mnie trudno bylo sze dac lewatywem zrobic , dwie pielengniarki mnie robily , jedno mi cycki pokazywala , a drugo sruUU ...w dupem lewatywem , a un mówita , tak bes cyckóff caly koscól w dupe !!! pacta , pacta do cego to dochodzi , chiba siem wezmem i wrócem do Polski z moich zgnilowic , ni mozna tego psegapic , coras ciekawij jezd , coraz ciekawij jamen Odpowiedz Link Zgłoś
lorcyk Re: Rydzyk ma w d..pie kosciol i Polske! 06.02.06, 22:30 tak se myslem , co tyn kosciol to jakis malo pieniacy musi byc , ni wylobrazam sze jakby Rydzyk robionc se kosciolem lewatywem we wlasnej dupie otoczon zosztal byl pianom ni do psebycia wydobywajoncom sie gensto spod sutanny , jesce by siem lolaboga posliznol i jebnol w gleboki psysiad, a calkiem niegodne by to bylo obacyc gacie tak dysztyngowanej losoby duchownyj , a jak jesce by siem okazalo , co ma stribgi rózowe w zólte sloniki s trombami do góry ( takie jak jo ) to bym siem wziol i pochlastal z zazdrosci Odpowiedz Link Zgłoś
zaifi Lorcyk-gdybyś im rzucił tę kaszę na tacę.... 06.02.06, 22:29 Toby Rydzyka już dawno nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
mika68 no prosze kto by pomyślał:))) TVN obrońcą Kościoła 06.02.06, 23:09 Od kiedy to tak bardzo wszyscy pejsaci się o katolicyzm troszczą???? A to Wybiórcza, a to Monisia Olejnik, a to polska lewica:))))) Szatan w ornat się ubrał i msze odprawia:))))) Odpowiedz Link Zgłoś
r0b0l lepszy Żyd paskudny niż rydzyk obłudny 06.02.06, 23:13 rydz to szmalcownik mossad wydał już wyrok Odpowiedz Link Zgłoś