Dodaj do ulubionych

"Media nie działały w imieniu Kościoła"

    • gsmkomis panie michnics kiedy pan utworzy dodatek gw 06.02.06, 12:53
      proponuję utworzenie dodatku w gazecie wyborczej poświęconej tej tematyce np. w
      wydaniu sobotnim bo jest to temat rzeka i moze by panu redaktorowi przeszła
      szybciej fobia zwana toruńską lub jezeli to mu nie pomogło to zorganizować
      ogólnopolską zbiórkę i wysłać pana redaktora do renomowanej kliniki w Izraelu
      • wisnia popieram częściowo 06.02.06, 13:05
        do obozu pracy a nie do kliniki, wysłać należy Arona Szechtera
        • piwi77 Re: popieram częściowo 06.02.06, 16:18
          A was obu, moi szanowni poprzednicy, trzeba uwzglednic w statystykach o
          ludnosci w Polsce: Polske zamieszkuje 38 mln ludzi, gsmkomis oras wisnia.
    • doktor.1 Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia ! 06.02.06, 13:16
      Jeśli jesteś chamem, to nie afiszuj się swoim chamstwem
      na forum, - tu takich nie trzeba.
      Masz inne zdanie ? - To do q....wy nędzy posłuż się
      odpowiednią argumentacją, że masz rację, a nie w iście
      chamskim stylu, - jak na libertyna przystało obrzuciłeś
      inwektywą i jesteś "cały happy" ze swego "dzieła" - prostaku.

      Nawet "nie chce mi się chcieć" reagować na takie prostackie
      teksty libertyńskich pomiotów, którzy już "czują pismo nosem",
      że niebawem "pójdą w odstawkę", a znajdą się na ..... ławie oskarżonych.

      ____________

      qvovadis.eblog.pl/omnie.php

      • ayn_rand Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 06.02.06, 14:05
        widze ze pan doktor.1 chamstwo zwlacza chamstwem...naprawde nesamowity przklad
        oglady i kultury...zalosny jest pan
        • jola_z_dywit Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 06.02.06, 17:05
          Nie winny kto zaczyna używać słów obraźliwych. ? Lecz ten co szanuje regulamin i
          strofuje prostaka?
          To jakaś nowa doktryna kulturowo socjologiczna?
      • anatollo Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 06.02.06, 15:59
        naiwniak :-)) i cham jednocześnie.
      • jola_z_dywit Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 06.02.06, 17:01
        Dziękuję sz.Panu doktorowi.No 1
      • rysiu.ochucki Re: Do mcsat ! Twój post zgłosiłem do usunięcia 07.02.06, 14:45
        Historia lubi się powtarzać.
        Po wypowiedzi widać, że czarne koszule powracają.
        Czyżbyś doktorzyno leczył młodzież wszechpolską z myślenia?
    • kosa811 Nawet abp Głódź zazdrości sławy Ojcu Maybach'owi 06.02.06, 13:41
      no proszę, proszę
    • bronimir Re: "Rydzyk zawsze działał dla dobra Biskupów" 06.02.06, 14:35
      Gdyby było inaczej Rydzyka by nie było
    • brykietka Re: "Media nie działały w imieniu Kościoła" 06.02.06, 14:57
      nie wszyscy jednak są prymitywami. i nie wszyscy będ apisac takie posty typu;
      prawdziwa twarz koscioła, kosciól popiera PiS, itp.
    • galt To nie jest krytyka... - Gazeta manipuluje 06.02.06, 15:59
      "media wiązane z Kościołem nie działały w jego imieniu"

      Taki cyctat wcalen ie oznacza krytyke. Jest to jedynie polityczne podkreslenie
      nie angazowania sie Episkopatu w dzialalnosc polityczna. NIe znaczy ze
      Episkopat lubi badzi gani takie dzialanie ze strony RM lub Trwam.

      Ci wszyscy, ktorzy dali sie zlapac propagandzie medialnej GW - niech porownaja
      ta i podobna "interpretacje" to zgrabnego jezyka Trybuny Ludu. Gratuluje
      Michnik - docierasz do szczytu - nowy drukowany papier toaletowy ala PRL.
      • wilmor1 Re: To nie jest krytyka... - Gazeta manipuluje 06.02.06, 16:05
        galt..ćwoku!.. jakbyś nie kręcił...dupa z tyłu!
      • piwi77 Re: To nie jest krytyka... - Gazeta manipuluje 06.02.06, 16:13
        galt napisał:

        > Ci wszyscy, ktorzy dali sie zlapac propagandzie medialnej GW - niech
        porownaja
        > ta i podobna "interpretacje" to zgrabnego jezyka Trybuny Ludu. Gratuluje
        > Michnik - docierasz do szczytu - nowy drukowany papier toaletowy ala PRL.

        I znowu mamy kolejny atak Dziecka Rydzyka. Szkoda, ze zamiast dogmatow nikt nie
        uczy ich ludzkiej przyzwoitosci. Korzysta taki z goscinnosci red. A. Michnika
        (jego forum) i zasmieca tylko elektroniczna pamiec.
    • 81as Manipulacje w tym artykule 06.02.06, 16:04
      "Kościół skrytykował okoliczności zawarcia tej umowy w wydanym w sobotę
      specjalnym komunikacie Biura Prasowego Episkopatu." - biuro episkopatu to nie
      Kościół, tylko biuro episkopatu. Episkopat przemawia w listach pasterskich, a
      nie w komunikatach swojego biura. Ciekawe tylko, kto w owym biurze jest
      odpowiedzialny za tą dywersję?

      "Pakt stabilizacyjny podpisali w czwartek liderzy PiS, LPR i Samoobrony jedynie
      w obecności dziennikarzy "Naszego Dziennika" oraz Telewizji Trwam i Radia
      Maryja. Dopiero później odbyła się konferencja dla pozostałych mediów,
      zbojkotowana przez większość oburzonych dziennikarzy." - nie "podpisali", tylko
      parafowali (to jest czynność techniczna). Podpisanie odbyło się na owej
      zbojkotowanej (w bardzo niekulturalny i histeryczny sposób) konferencji.

      "Według TVN Telewizja Trwam nie poinformowała o krytycznym komunikacie
      Episkopatu." - czy TV TRWAM musi informować o wszystkim? Może jeszcze nie
      zdążyła się zapoznać z tym newsem.


      A tak w ogóle, to "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Media przez 17 lat
      III RP bojkotowały i lżyły środowiska, które sygnowały ten pakt. Więc teraz
      zasmakowały (tylko symbolicznie) odpłaty pięknem za nadobne.
    • piwi77 Panowie biskupi chcieliby teraz wywabic te plame. 06.02.06, 16:05
    • zbirut A jeżeli Chrystus to lipa i bajka? Co wówczas? 06.02.06, 17:03
      Skoro jedynym dowodem są 2000 lat chrześciaństwa to zbyt mało aby orzec,że tamte
      pokolenia miały jakiś konkretny ogląd sytuacji ponieważ nie dysponowały
      rzetelnym dowodem i żadnym poziomem wiedzy aby udowodnić,że to było
      naprawdę.Więc jeśli te uczucia to jest lipa i dowód na zdolność każdej wiary do
      przejścia w histerię fanatyczną co widać dziś szczególnie ostro to wiara w
      dinozaury ma przynajmniej podstawy.Tymczasem wrzechświat tylko pozornie mógł
      pochodzić od Boga.
      Bo zaraz się nasuwa: skąd Bóg?I nie mów,że nie rzecz w faktach bo fakty znane
      dziś przeczą gusłom.I może to was obraża ale ale wasze głębokie przekonanie nie
      musi pokrywać się z tym co myslą inni.więc trzeba obopólnego szacunku a nie
      tylko radykalnego wycofywania obrazów z galerii. Lepiej może uwierzyć
      filozofofi,który mówił,że w każdej wierze człowiek prawdziwej wiary jest
      wyjątkiem? a może uwierzyć w słońce żródło wszelakiego życia?
    • lodz123 [...] 06.02.06, 17:12
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • awolski2 Re: "Media nie działały w imieniu Kościoła" 06.02.06, 17:13
      Informacje w "GW" w swoim stylu nie odbiegają od tych z Naszego Nziennika.Tak
      samo dezinformują. Gazeta uprawia czystą hipokryzję, tak jak np.wiadomość
      o "podpisaniu" przed kamerami TV Trwam paktu stabilizacyjnego, chociaż wszyscy
      wiedzą, że było to tylko parafowanie a uroczyste podpisanie miało się odbyć za
      kilkanaście minut na zwołanej w tym celu konf.prasowej. To perfidne kłamstwo
      Gazety Wyborczej powtarzano też w innych mediach o podobnej oriętacji. Podobnie
      zresztą postępuje TV TRWAM i jej Nasz Dziennik.
      ---UCZYŁ MARCIN MARCINA ...........
      - AWOLSKI
    • talking_head Re: A KIEDY BISKUPI ODETNĄ SIĘ OD WIERNYCH ? 06.02.06, 17:30
      • mordzinas [...] 06.02.06, 17:39
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • cymber.gaj Re: "Media nie działały w imieniu Kościoła" 06.02.06, 17:42
      PiS bezczelnie, w żywe oczy drwi sobie z Episkopatu Polski i z zaleceń Papieża, który napominał, aby katolickie media nie angażowały się w politykę. Jest to nie tylko chamstwo, ale i głupota, która już niedługo wyjdzie tej partii bokiem. Sekta Rydzyka wkrótce przeminie, tak jak przeminął Tymiński. Natomiast Kościół istnieje w Polsce od ponad 1000 lat i przetrwał nie takie rzeczy, więc Rydzyka też przetrwa. Opowiadając się po stronie tej sekty dla doraźnych celów politycznych panowie Kaczyńscy popełniają gruby błąd. Myślę, że zrozumieją to już na wiosnę, w czasie najbliższej wizyty Papieża w Polsce.
      • wet3 do cymber.gaj 06.02.06, 17:56
        Belkoczesz jak natchniony. A co najgorsze, naduzywasz autorytetu zmarlego
        papieza. Podobno wmawia sie nam (w co osobiscie nie wierze), ze gdyby nie JP2 i
        Solidarnosc, to do dzis bylibysmy komucholandem. Pomysl, zanim cos napiszesz.
        • cymber.gaj Re: do cymber.gaj 06.02.06, 19:10
          wet3 napisał:

          > Belkoczesz jak natchniony.

          Bóg Ci zapłać, moje dziecko, za dobre słowo.

          > A co najgorsze, naduzywasz autorytetu zmarlego
          > papieza.

          Moja wzmianka o zaleceniach Papieża dotyczyła Benetykta XVI. Kilka tygodni temu Watykan wydał oświadczenie w sprawie stosunku mediów katolickich do polityki. Nie słyszałeś o tym?

          > Podobno wmawia sie nam (w co osobiscie nie wierze), ze gdyby nie JP2 i
          > Solidarnosc, to do dzis bylibysmy komucholandem.

          Jest prawdą, że zbrodniczy reżim komunistyczny upadł w znacznym zstopniu dzięki autorytetowi JP2 i odwadze Solidarności. Najwyraźniej w tamtych czasach nie było Cię jeszcze na świecie. Ale choćby z historii mógłbyś wiedzieć, że za wyzwolenie swoich krajów spod sowieckiego buta wcześniej oddało życie wielu Węgrów (krwawo stłumione powstanie w 1956 r.), Czechów (1968) i Polaków (1956, 1970, 1976, 1981). Wydaje mi się, że oni wszyscy zasługują raczej na szacunek, niż na kpiny.

          > Pomysl, zanim cos napiszesz.

          Obiecuję, że będę się starał.
    • legal.legal niech żyje radio maryja polski kościół narodowy, 06.02.06, 18:07
      To nic e ojciec dzrektor jest tępy jako obóch od siekiery ale skuteczny i ma za
      sobą ładnych pare milionów jemu podobnych. A co najważniejsze - biskupi sa
      mianowani w rzymie i rzymowi podlegają i do rzymu latają na skarge a ten
      dyrektorek jest sam sobie okrentem i sterem a papa ze swoimi polkimi
      marionetkami najwyraźniej może mu skoczyć. Stąd mój toast - naprawdę szczery
      • slavik222 Re: niech żyje radio maryja polski kościół narodo 06.02.06, 18:32
        legal.legal napisał:

        > To nic e ojciec dzrektor jest tępy jako obóch od siekiery ale skuteczny i ma
        za
        >
        > sobą ładnych pare milionów jemu podobnych. A co najważniejsze - biskupi sa
        > mianowani w rzymie i rzymowi podlegają i do rzymu latają na skarge a ten
        > dyrektorek jest sam sobie okrentem i sterem a papa ze swoimi polkimi
        > marionetkami najwyraźniej może mu skoczyć. Stąd mój toast - naprawdę szczery
        Jestem dumny z tego,zejestem Polakiem.
    • slavik222 Nazwiska bp-ow?Zyciński,Gocłowski,Pieronek i Glem 06.02.06, 18:27
      ..a wiec ludkowie chorobliwie zazdrośni i leniwi.DO SPOWIEDZI -pyszalki.
      Cóż stało na przeszkodzie Ekselencje,zeby zrobic cos lepszego i wiekszego niz
      Rado Maryja i TV Trwam,kiedy prezydentem byl L.Wałęsa?
      Jakim prawem wchdzicie w obszar przelozonych O.T.Rydzyka.A rzede wszystkim,
      laczego wchodzicie w kompetencje biskupa torunskiego A.Suskiego.Czy on Wam
      zaglada w wasze brudy.DO SPOWIEDZI!!!!
    • carlitos35 Jedno słowo: NARESZCIE !!! 06.02.06, 18:31


    • niknik A 20 dużych baniek na 06.02.06, 18:38
      świątynie pożalsiębożej opatrzności to się nie wypierają.
      • talking_head Re: A 20 dużych baniek na 06.02.06, 19:11
        SKORO POPRZEDNICY DALI PRZESZŁO 100 MLN (ZIEMIA + DOTACJE)
        NA MUZEUM ŻYDOSTWA W WARSZAWIE PRZY LICZBIE ŻYJĄCYCH
        ŻYDÓW OK. 4.5 TYS (DANE OFICJALNE, FAKT, PEWNIE MOCNO
        ZANIŻONE) TO CHYBA DLA PARUDZIESIĘCIU MLN POLAKÓW KATO
        LIKÓW MOŻNA DAĆ 20 MLN, NO NIE ?
        NIE BĄDŹ TAKI SKNERA
    • sarmata Oto rewolucyjne objawienie ! 06.02.06, 18:40
      Wczoraj nad ranem po przebudzeniu ze snu mialem niezwykle objawienie. Ojciec
      Rydzyk w bialej tunice az do kostek stal wpatrzony w swiatlosc niepojeta i
      modlil sie z cynicznym usmieszkiem na twarzy. Po dluzszej chwili zatrzepotal
      skrzydelkami sniezno-bialy golab nad glowa Dyrektora i w oddali slychac bylo
      czyjes slowa: "Oto moj syn umilowany. Jego sluchajcie". Jak mam to wszystko
      rozumiec. Czyzby nasz Pan Bog uznal Ojca Dyrektora za zyjace wcielenie wlasnego
      syna? Nie miesci mi sie to w glowie. Czyzby zatem bylo prawda, ze przez
      Dyrektora mowi samo bostwo? Jesli tak, to niech holota padnie na kolana i
      zlizuje proch ziemi jako zadoscuczynienie za zniewagi i wstretne obelgi rzucane
      w nieskalane oblicze Dyrektora. Oto slowo rydzykowe.
    • yaahoo4 Rydzyk doprowadzi do rozpadu kosciola w polsce 06.02.06, 19:57
      jestem pewien ze kosciol w polsce bedzie inny zmieni sie i bedzie podejmowal
      decyzje prosto od Rydzyka wszytko dla rydzyka w polsce wszytkie dusze takie beda
      hasla polskiego kosciola
    • jurwal "Media nie działały w imieniu Kościoła" 06.02.06, 19:59
      Nareszcie kler bierze się za ten wrzód, ktory coraz negatywniej oddziaływuje na
      nasze losy.
      Szkoda ze tak późno. Teraz to bardzo poważny i ciężki do zwalczenia problem.
      • zaifi Trochę póżno 06.02.06, 22:19
        zdążył już się obwarować i ten rozhisteryzowany tłum dewotek,Jankowski panisko
        też był trudny do usunięcia,ale Kościół nie ma wyjścia,Sam wie,że traci
        wiernych przez fałszywego ojczulka,
    • mahir co łączy tuska i racingera? 06.02.06, 20:03
      ??????
      • lorcyk Re: co łączy tuska i racingera? 06.02.06, 22:48
        no jak to ?? chec na wyloncnosc we wladaniu kasubami , i wermacht
    • zaifi Czyli-sam Kosciół 06.02.06, 21:19
      Stwierdza,że pakt zdrady narodowej,był podpisany i transmitowany w telewizji
      Trwam,a nie jak nam tłumaczł pokrętnie P.Prezes od zadań specjalnych,że bylo to
      parafowanie,Kłamstwa,kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa.To jest budowa IV Rzeczp.w
      rozumieniu braci Kaczyńskich,a to już inna bajka.
      • lorcyk Re: Czyli-sam Kosciół 06.02.06, 21:56
        M. Olejnik przeprowadzila dosc dobry wywiad z przezesikiem radia i telewizji ,
        który se zapomniol co byl jesli juz ni jezd dziennikazem , stwierdzil , ze
        dziennikaze dosztali pstycka w nosa , i ze rzad ma sfojom telewizjem i radio ,
        któremu ufa ...ehe...hehe...ehe nrodowe programy telewizyjne , znacy szom
        niwiarygodne , wsycko juz im siem PISga w tych caskach
        • zaifi czyli jak się łga... 06.02.06, 22:06

          kłamstw się nie pamięta,co i kiedy sie nawykręcało i stąd te nieścisłości w
          wywiadach Prezesa PIS-u,zakiwał się na śmierć,zaszedł za daleko w kłamstwach i
          dlatego kluczy,sam nie wie o czym gada a Sil.nie wie jak to odplątać
    • 2560a Re: "Media nie działały w imieniu Ko.. a biskupi? 06.02.06, 22:01
      1. ciagle nie wszyscy biskupi sie odcinaja np. abepe Flaszka-Glodz jest za
      ojcem dyktatorem.Prymasowi to zwisa, bo jest zajety przygotowaniem swojego
      miejsca wiecznego spoczynku. A miejsce ma byc cacy , nie tylko budowla ale i
      towarzystwo na poziomie. Biedakowi Twardowskiemu zmienil testament by poeta
      mogl dodac splendoru miejscu kiedy zloza tam zwloki obecnego prymasa. Prymas
      czasu nie ma wiele to i cala energie poswieca swiatyni Opatrznosci tyle , ze
      gdzies tam ta sama Opatrznosc go "nagrodzi" czyms innym.
      2. Biskupi i episkopat maja znacznie wiecej srodkow na powstrzymanie ojca
      Prawdziwka /Rydz-yk to jakos malo powazne w dzisiejszej sytuacji kiedy facet
      rzadzi krajem/niz odcinanie sie . Bez problemu moga go poslac np. na Syberie
      albo od Peru by tam glosil slowo boze, ale nie chca a moze sie boja.Moze
      koles ma haka na kazdego?
      • lorcyk Re: "Media nie działały w imieniu Ko.. a biskupi? 06.02.06, 22:06
        nie ...Peru by go zabilo , ...znacy ....takiego zdrowego Rydza na cansci
        zamienne by tam rozebrali , tu nerecka , wontroba tam , dzie indziej pluca , w
        Peru to lobecnie jezd w modzie
        • lorcyk Re: "Media nie działały w imieniu Ko.. a biskupi? 06.02.06, 22:10
          niepowetowano sztrata dla kraja by siem sztala , a kto jinny by wziol i
          sztabilizowal rzont , psesuwol te balaszty , z lewa na prawo , to znóff na wies
          i spowrotem , i to bes bazowej platformy , ni , niwylobrazom se tak wielgiej
          tragedii , tu Rydzyka mniejsce , mniedzy nami ,nasz ci un jezd , ajusci
      • todundliebe Re: "Media nie działały w imieniu Ko.. a biskupi? 06.02.06, 22:10
        Jak to jest, ci sami ludzie na forum obok walcza jak lwy o wolnosc slowa, a tu
        "trzeba zamknac Radio Maryja". Schizofrenicy z GW!

        > 1. ciagle nie wszyscy biskupi sie odcinaja np. abepe Flaszka-Glodz jest za
        > ojcem dyktatorem.Prymasowi to zwisa, bo jest zajety przygotowaniem swojego
        > miejsca wiecznego spoczynku. A miejsce ma byc cacy , nie tylko budowla ale i
        > towarzystwo na poziomie. Biedakowi Twardowskiemu zmienil testament by poeta
        > mogl dodac splendoru miejscu kiedy zloza tam zwloki obecnego prymasa. Prymas
        > czasu nie ma wiele to i cala energie poswieca swiatyni Opatrznosci tyle , ze
        > gdzies tam ta sama Opatrznosc go "nagrodzi" czyms innym.
        > 2. Biskupi i episkopat maja znacznie wiecej srodkow na powstrzymanie ojca
        > Prawdziwka /Rydz-yk to jakos malo powazne w dzisiejszej sytuacji kiedy facet
        > rzadzi krajem/niz odcinanie sie . Bez problemu moga go poslac np. na Syberie
        > albo od Peru by tam glosil slowo boze, ale nie chca a moze sie boja.Moze
        > koles ma haka na kazdego?
    • brokowisko Rydzyk ma w d..pie kosciol i Polske! 06.02.06, 22:11
      Liczy sie tylko kasa i slawa! Dlatego ludzie pragnacy tego samgo lgna do niego
      a nie do religi i kosciola! Co moze znaczyc Wasserman bez moherow - tyle co
      Ziobro - zero!
      • lorcyk Re: Rydzyk ma w d..pie kosciol i Polske! 06.02.06, 22:15
        Wasserman? eeee....znacy tyn lod próbek na choroby wenerycne cy jinny , taki
        nas rzondowy , ale co tam , to pseca to szamo , taaaa , moce racjem , bimbra by
        wam dac , dyc syckie ino te kasem i kasem , i jakem jebnol na tacem kilo
        jaglanej , to mnie minisztranty na kopach s kosciola wydupili , nie wieta lo co
        jim chodzilo??
        • lorcyk Re: Rydzyk ma w d..pie kosciol i Polske! 06.02.06, 22:22
          no , ali prawdem mówionc to tyn ksiunc Rydzyk , to ci dopiro perwer !! gadocie
          co un mo caly kosciol w dupie !! ali perwer , mnie trudno bylo sze dac
          lewatywem zrobic , dwie pielengniarki mnie robily , jedno mi cycki pokazywala ,
          a drugo sruUU ...w dupem lewatywem , a un mówita , tak bes cyckóff caly koscól
          w dupe !!! pacta , pacta do cego to dochodzi , chiba siem wezmem i wrócem do
          Polski z moich zgnilowic , ni mozna tego psegapic , coras ciekawij jezd , coraz
          ciekawij
          jamen
          • lorcyk Re: Rydzyk ma w d..pie kosciol i Polske! 06.02.06, 22:30
            tak se myslem , co tyn kosciol to jakis malo pieniacy musi byc , ni wylobrazam
            sze jakby Rydzyk robionc se kosciolem lewatywem we wlasnej dupie otoczon
            zosztal byl pianom ni do psebycia wydobywajoncom sie gensto spod sutanny ,
            jesce by siem lolaboga posliznol i jebnol w gleboki psysiad, a calkiem niegodne
            by to bylo obacyc gacie tak dysztyngowanej losoby duchownyj , a jak jesce by
            siem okazalo , co ma stribgi rózowe w zólte sloniki s trombami do góry ( takie
            jak jo ) to bym siem wziol i pochlastal z zazdrosci
        • zaifi Lorcyk-gdybyś im rzucił tę kaszę na tacę.... 06.02.06, 22:29

          Toby Rydzyka już dawno nie było.
    • mika68 no prosze kto by pomyślał:))) TVN obrońcą Kościoła 06.02.06, 23:09
      Od kiedy to tak bardzo wszyscy pejsaci się o katolicyzm troszczą???? A to
      Wybiórcza, a to Monisia Olejnik, a to polska lewica:))))) Szatan w ornat się
      ubrał i msze odprawia:)))))
      • r0b0l lepszy Żyd paskudny niż rydzyk obłudny 06.02.06, 23:13
        rydz to szmalcownik
        mossad wydał już wyrok

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka