Dodaj do ulubionych

Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kampf"

01.03.06, 16:23
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • piotr7777 Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kampf" 01.03.06, 16:23
      Jak takiego śmiecia można nazywać "dziełem"?
      • isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:29
        no własnie, kiepsko napisane, nudne wypociny podłego nikczemnika ogarniętego
        nienawiścią do wszystkiego, co kolidowało z jego wizją aryjczyka...
        • lessconroy Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:39
          ...jak pierwszy komentarz :)
          • heartpumper Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:59
            lessconroy napisał:

            > ...jak pierwszy komentarz :)

            Czlowieku, to przeciez Jola z Dywit!! Jak smiesz negowac jej (jedynie sluszny)
            swiatopoglad badz sie z niego podsmiewywac?!
            • fritz.fritz Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 17:35
              kazdy powinienien przeczytac. Jest czyms w rodzaju opracowania socjologicznego.
              Najgorsze jest to, ze wydawca nie przetlumaczyl drastycznego, rasistowskiego
              rozdzialu, interesujacego dla Polakow, po przez co, wartosc edycji jest bardzo
              mala. Wlasciwie z tego punktu widzenia to wydanie jest oszustwem.

              Najciekawsze jest to, ze Polska prokuratura i sadownictwo chodzi na niemieckiej
              smyczy jak male zasrane kundelki. To jest naprawde paskudne.

              I jeszcze jedna rzecz jest bardzo ciekawa: jakim prawem Bayern uzurupuje sobie
              prawo do posiadanie praw wydawniczych i jak dlugo to prawo bedzie trwac?
              • adas313 Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 17:38
                > I jeszcze jedna rzecz jest bardzo ciekawa: jakim prawem Bayern uzurupuje sobie
                > prawo do posiadanie praw wydawniczych i jak dlugo to prawo bedzie trwać?

                O ile wiem Freistaat Bayern dostał te prawa od władz okupacyjnych. Prawa
                zatrzymały również wydawnictwa w UK i US, które wcześniej je zakupiły.
                Trwać do będzie do 31/12/2015

                > Najciekawsze jest to, ze Polska prokuratura i sadownictwo chodzi na
                > niemieckiej smyczy jak male zasrane kundelki.

                Fritz, daj sobie spokój z tą germanofobią. Prawo autorskie jest prawem autorskim
                niezależnie od tego do kogo należy.
                • fritz.fritz Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 19:48
                  adas313 napisał:

                  > > I jeszcze jedna rzecz jest bardzo ciekawa: jakim prawem Bayern uzurupuje
                  > sobie
                  > > prawo do posiadanie praw wydawniczych i jak dlugo to prawo bedzie trwać?
                  >
                  > O ile wiem Freistaat Bayern dostał te prawa od władz okupacyjnych. Prawa
                  > zatrzymały również wydawnictwa w UK i US, które wcześniej je zakupiły.
                  > Trwać do będzie do 31/12/2015
                  >
                  > > Najciekawsze jest to, ze Polska prokuratura i sadownictwo chodzi na
                  > > niemieckiej smyczy jak male zasrane kundelki.
                  >
                  > Fritz, daj sobie spokój z tą germanofobią. Prawo autorskie jest prawem
                  autorski
                  > mniezależnie od tego do kogo należy.

                  Nie slyszalem, zeby prokuratura niemiecka chciala czegos wiecej niz wycofania
                  ksiazek z obiegu.

                  Zle sie wyrazilem: polska prokuratura chodzi na nieistniejacej niemieckiej
                  smyczy. Te kundle chca sie tak podlizac, ze nawet sami by wsadzili siebie do
                  ciupy. Tu nie chodzi wiec o germaniofobie tylko zdemoralizowanych-polskich-
                  prokuratorow-fobie.
                  • sb_po_sld Kartoflom chodzi nie o ofiary !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 01.03.06, 20:22
                    .............
                    awaria czuje się zobowiązana w stosunku do ofiar reżimu faszystowskiego. Dlatego
                    chcemy żeby do świadomości ludzi dotarło, że publikacja tej książki jest
                    przestępstwem. Prawa autorskie, które nam przysługują, są tylko instrumentem,
                    który uniemożliwia jej drukowanie. Bo nikomu nie dajemy zgody na publikację i
                    czerpanie z tego korzyści.
                    ..............

                    KOMPLETNA OBłUDNA BZDURA !!!!
                    CHODZI OCZYWISCIE O CO INNEGO ...

                    KSIĄŻKA TA JEST NAPISANA
                    Z BłĘDAMI STYLISTYCZNYMI NA POZIOMIE
                    SZKOłY PODSTAWOWEJ
                    I TAK PRYMITYWNYM I GłUPKOWATYM STYLEM,
                    ŻE JEST TOTALNĄ KOMPROMITACJĄ (NIEZALEżNIE OD
                    ZBRODNICZEJ TREŚCI)DLA TEGO PSUEDOWODZA
                    I JEGO MILIONOWYCH FANATYCZNYCH
                    NIEMIECKICH MAS !
                    • mirmat1 Eurogestapo nakazuje - Wroclawski "sad" sie pręży 01.03.06, 20:34
                      .... na bacznosc. Po skandalicznym wyroku na TV Trwam za pokazanie filku o
                      Orgietce zwanej "Przystanek Woodstock" "sad" z Wroclawia pokazuje, ze z tego
                      miasta jest blisko do Austriackich zamordystow, ktorzy skazali niedawno Davida
                      Irvinga. Kiedy wobec przestepcow popelnajacych akty gwaltu i zbrodni wykazuje
                      sie wyrozumienie biada tym co nie stosuja sie do Eurokolchozowych
                      nakazow "walki z ksenofobia".
                      sb_po_sld napisał: > .............
                      > awaria czuje się zobowiązana w stosunku do ofiar reżimu faszystowskiego.
                      Dlatego chcemy żeby do świadomości ludzi dotarło, że publikacja tej książki jest
                      > przestępstwem. Prawa autorskie, które nam przysługują, są tylko instrumentem,
                      > który uniemożliwia jej drukowanie. Bo nikomu nie dajemy zgody na publikację i
                      > czerpanie z tego korzyści.
                      > ..............
                      >
                      > KOMPLETNA OBłUDNA BZDURA !!!!
                      > CHODZI OCZYWISCIE O CO INNEGO ...
                      >
                      > KSIĄŻKA TA JEST NAPISANA
                      > Z BłĘDAMI STYLISTYCZNYMI NA POZIOMIE
                      > SZKOłY PODSTAWOWEJ
                      > I TAK PRYMITYWNYM I GłUPKOWATYM STYLEM,
                      > ŻE JEST TOTALNĄ KOMPROMITACJĄ (NIEZALEżNIE OD
                      > ZBRODNICZEJ TREŚCI)DLA TEGO PSUEDOWODZA
                      > I JEGO MILIONOWYCH FANATYCZNYCH
                      > NIEMIECKICH MAS !
                      M: Problem w tym, ze czerwoni faszysci niczym sie nie roznia od tych
                      brunatnych. W obydwu wypadkach homosie Roehma czy homosie Owsiaka maja
                      specjalne wzgledy "sadow".
                    • asfalt Re: Kartoflom chodzi nie o ofiary !!!!!!!!!!!!!! 02.03.06, 03:34
                      sb_po_sld napisał:
                      > KSIĄŻKA TA JEST NAPISANA
                      > Z BłĘDAMI STYLISTYCZNYMI NA POZIOMIE
                      > SZKOłY PODSTAWOWEJ
                      > I TAK PRYMITYWNYM I GłUPKOWATYM STYLEM,
                      > ŻE JEST TOTALNĄ KOMPROMITACJĄ (NIEZALEżNIE OD
                      > ZBRODNICZEJ TREŚCI)DLA TEGO PSUEDOWODZA
                      > I JEGO MILIONOWYCH FANATYCZNYCH
                      > NIEMIECKICH MAS !

                      A skad to wiesz? Najwyrazniej czytales ta ksiazke - to dlaczego innym
                      zabraniasz? Zachowujesz sie jak ci fanatyczni muzulmanie, ktorzy karykatur nie
                      widzieli - no ale protestowac trzeba...
                      • meerkat1 Ksiazka Jozefa Stalina "O jezyku" 02.03.06, 11:06
                        napisana jest nieporownanie lepszym jezykiem.

                        Moze dlatego, ze autor byl Wielkim Jezykoznawca? :-)
                • dyskutant81 Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 20:46
                  "O ile wiem Freistaat Bayern dostał te prawa od władz okupacyjnych"

                  nie ma czegos takiego jak Freistaat Bayern. skad to wziales?
                  • zigzaur Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 20:59
                    Jest. Tak się oficjalnie nazywa Bawaria.

                    Saksonia zresztą identycznie.

                    Oba landy były niegdyś królestwami.
                  • adas313 Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 21:04
                    Byłem, widziałem.
              • isa.stern Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 17:44
                fritz, a ja myślałam, że czytasz w oryginale, a wybrane fragmenty znasz na
                pamięć...:PPPP
                i skad skojarzenie z opracowaniem socjologicznym...;))))) :P
                • fritz.fritz Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 19:52
                  isa.stern napisała:

                  > fritz, a ja myślałam, że czytasz w oryginale, a wybrane fragmenty znasz na
                  > pamięć...:PPPP
                  > i skad skojarzenie z opracowaniem socjologicznym...;))))) :P

                  W orginale nie ma, ale przeczytalem wlasnie czesc ostatniego wydania
                  polskiego. Naprawde socjologiczne spojrzenie na problemy ludnosci. Naprawde
                  bylem zaskoczony. Oczekiwalem zupelnie czegos innego. Dlatego wlasnie powinna
                  byc udostepniona jako lektura dla zainteresowanych.

                  Rozdzial drastyczny z punktu widzenia rasistowskiego nie zostal opublikowany a
                  dokladnie o ten odcinek chodzi!!

        • algimin czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 lat 01.03.06, 16:42
          po wydaniu dziełka;0) a to chyba było wydane pierwszy raz w latach 20estych,
          czyli ok. 80 lat temu.
          • isa.stern Re: czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 01.03.06, 16:53
            pierwsza część ukazała się w 1925 r., a druga - w 27 r., kilka lat
            później "Mein Kampf" dostawali nowożeńcy w prezencie ślubnym od państwa
            hitlerowskiego...
            ciekawe, jakie będą losy Konstytucji IV RP, napisanej przed ostatnimi wyborami
            parlamanternymi...;)
            • fritz.fritz Re: czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 01.03.06, 17:36
              isa.stern napisała:

              > pierwsza część ukazała się w 1925 r., a druga - w 27 r., kilka lat
              > później "Mein Kampf" dostawali nowożeńcy w prezencie ślubnym od państwa
              > hitlerowskiego...
              > ciekawe, jakie będą losy Konstytucji IV RP, napisanej przed ostatnimi
              wyborami
              > parlamanternymi...;)

              Wychodzisz za maz i chcialabys jeden exemplarz? ::))))
              • isa.stern Re: czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 01.03.06, 17:42
                tak, ale z dedykacja...:P
                • fritz.fritz Re: czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 01.03.06, 19:49
                  isa.stern napisała:

                  > tak, ale z dedykacja...:P
                  :)
    • jola_dywity Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:46
      ZAKAZAĆ WYDAWANIA GAZETY WYBORCZEJ ZA SZKALOWANIE POLSKI I POLAKÓW???

      Jola to co ty tutaj na tym formu ciagle robisz jezeli uwazasz ze ta gazeta
      szkaluje twoje dobre imie... ty prostaczko z wyksztalceniem podstawowym!!!
      Co do Wyborczej to wiadomo ze jest totalnie upolityczniona (ale jaka gazeta nie
      jest?), jest to jednak normalne - dziennikarze sa dobierani przez swoich
      mocodawcow! W demokracji panuje zasada pluralizmu i wolnosci slowa. Jezeli ta
      gazeta ci sie nie podoba to czytaj dalej te glupoty napisane przez I Mulata RP
      (Lepper - idol Joli, JAKBY KTOS NIE WIEDZIAL). Co do Main Kampf to jest to
      biblia nazistowska. Propagowanie tego nurtu jest jednak (i dobrze) w tym kraju
      zabronione prze art 13 Konstytucji. Niemcy maja tutaj tez prawo sprzeciwu.
      Wydaje mi sie nieraz ze dzisiejsi Niemcy (jakby nie bylo dzieci faszystow) sa
      czasami madrzejsi o tych glupich i ciemnych polakow, ktorym to ciagle nalezy
      tlumaczyc!!! Nic nie rozumiejac, legitymacje wladzy daja idiotom, ktorzy
      propaguja albo (progowali) idee czystosci rasowej, faszyzmu itd (patrz, jeden z
      najmlodszych poslow ze Szczecina (Samoobrona) nie pamietam imienia tego
      debila...
      Co do wyborczej to wyrzucialbym tylko tego psychopate Kublika. Facet ma
      rozdwojenie jazni i nie wie czasami co pisze i gdzie jest...
      • adas313 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:50
        > Propagowanie tego nurtu jest jednak (i dobrze) w tym kraju
        > zabronione prze art 13 Konstytucji.

        Nie jest zakazane propagowanie.
        Zakazane jest "istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących
        się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu,
        faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub
        dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia
        władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub
        członkostwa."

        Wydawać "Mein Kampf" w świetle tego można. Problemem są prawa autorskie.
        Swoją drogą tezy jakie głosił Hitler powinny być bardzo gruntownie przerobione w
        szkole, a już co najmniej program NSDAP (25 punktów). Lektura prowadzi do dość
        zaskakujących wniosków.
        • isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:56
          tak?! do jakich...

          adas313 napisał: Lektura prowadzi do dość
          > zaskakujących wniosków.
          • adas313 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:02
            Dziwna zbieżność poglądów Hitlera z poglądami... lewicowymi.
            W dodatku parę haseł brzmi jakby znajomo, biorąc pod uwagę wypowiedzi niektórych
            polskich polityków.
            • isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:10
              Zapewne dlatego, ze Hitler swoja karierę polityczną zaczynał w Deutsche Arbeier
              Partei...;)
              A co do polskich polityków, to najb. ostatnio podobała mi się wypowiedź Putina,
              który niedwuznacznie sugerował, że lepiej dogada się z Kaczyńskim, bo maja
              podobne poglądy..:)
              • adas313 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:16
                > Zapewne dlatego, ze Hitler swoja karierę polityczną zaczynał w Deutsche Arbeier
                > Partei...;)

                I ta literka A była w tej partii do samego końca.

                > który niedwuznacznie sugerował, że lepiej dogada się z Kaczyńskim, bo maja
                > podobne poglądy..:)

                Od dawna uważam, że Kaczyński nam tu zbuduje putinizm.
                • isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:23
                  no nie.... jak możesz... on tak bardzo stara się zbudować kaczyzm...;))) :P

                  a co do nazwy partii, to mylisz się on ją tylko rozbudował; najpierw było
                  Niemiecka Partia Robotnicza, a później Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia
                  Robotnicza - w skrócie: NSDAP
                  • adas313 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:24
                    > a co do nazwy partii, to mylisz się on ją tylko rozbudował;

                    Ale to "A" było w nazwie tej partii do jej samego końca :-)
                    Nie mylę się :-)
                    • isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:32
                      aż w końcu popełniła samobójstwo razem z "h", mein fuhrer!...;))) :P
            • igraszka Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:46
              Mam identyczne spostrzeżenia!
              Odnośnie do obecnej formacji rządącej.

              --------------------------
              Jak wypisać się z Kościoła Katolickiego?
              www.e-kosciol.org/index.php?id=jakwypisac
      • czarek1 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:55
        Ciekawe, ze Ci, ktorzy najbardziej na GW szczekaja (np. joa-z-dywit albo
        katolik polski) uzywaja wlasnie forum GW. Pzreciez w ich pojeciu jest to
        zydowska gazeta, a wiadomo,z eoni plona swieta neinawiscia do Polakow tego
        pochozdenia. Dlaczego nie pojda wymadrzac sie na jakies forum w Naszym
        dzienniku (jesli takie znajda). Obawiam sie,ze nie znajda, bo tam panuje
        jedynie sluszna, objawiona racja.

    • vapin Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:50
      wie ktoś może, od kiedy Bawaria ma te prawa autorskie?
      Leży gdzies u mnie na strychu ten "Mein Kampf" wydany w Polsce na poczatku lat
      90 i zastanawaim się, czy łamię prawo posiadając owo "dziełko".
      • heartpumper Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:02
        vapin napisał:

        > wie ktoś może, od kiedy Bawaria ma te prawa autorskie?
        > Leży gdzies u mnie na strychu ten "Mein Kampf" wydany w Polsce na poczatku lat
        > 90 i zastanawaim się, czy łamię prawo posiadając owo "dziełko".


        I juz Cie maja po IP !!! Stary spal to 'dzielo' jak najszybciej !!LOL
      • isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:14
        vapin, już nie, jakiś czas temu prawo zmieniło się na korzyść dla sympatyków
        treści, ale głównie hitlerowskich "gadżetów"...;)
      • zigzaur Od kiedy Bawaria ma prawa autorskie? 01.03.06, 18:26
        Sprawa jest bardzo prosta:
        1. Autorem był Adolf Hitler
        2. Zakończył życie
        3. Cały majątek zapisał partii NSDAP
        4. Amerykańscy okupanci zdelegalizowali NSDAP i skonfiskowali jej majątek a
        także osobisty majątek Hitlera - konto w banku z bardzo dużą sumą - zarobioną
        właśnie na tantiemach
        5. Nadając RFN suwerenność, Amerykanie zdeponowali majątek po Hitlerze, także
        niematerialny, w ręce rządu Bawarii
        6. Wg niemieckiego prawa, prawa autorskie będą chronione przez 70 lat od śmierci
        autora czyli do roku 2015
        7. Rząd Bawarii sprawdza, czy ktoś nie dopuszcza się wydawania i handlowania
        książką bez jego zgody
        8. Ponieważ Hitler jeszcze przed objęciem władzy sprzedał prawa autorskie
        wydawnictwom w USA i Wielkiej Brytanii, prawo nie działa wstecz i owe
        wydawnictwa mają prawo drukować i sprzedawać.
        Starałem się być komunikatywny.
        • meerkat1 Re: Od kiedy Bawaria ma prawa autorskie? 01.03.06, 19:28
          Zigzaur, jak zwykle, jest merytorycznie poprawny.

          Wiekszosc innych, jak zwykle, tylko poprawna...politycznie. ;-(
          --------------------------------------------------------------------------------
          "WYPELNIALEM TYLKO ROZKAZY GLEBA PAWLOWSKIEGO!" (Putin przed Trybunalem w Hadze)
          • meerkat1 "Dziela" Irwinga rowniez mozna w Polsce kupic! 01.03.06, 19:33
            W swietle licznych komentarzy na forum "Swiat" w zwiazku z procesem
            tego "historyka" w Austrii - ciesza sie one w RP duza popularnoscia, zas autor-
            rownie duzym... poparciem!
            --------------------------------------------------------------------------------
            "KLAMCIE, KLAMCIE, A COS Z TEGO ZAWSZE W KONCU PRZYLGNIE!" (dr Joseph Goebbels)
            • duralex Re: "Dziela" Irwinga rowniez mozna w Polsce kupic 01.03.06, 19:50
              Jego najnowsza książka o Heinrichu Himmlerze będzie bestsellerem. I to nie
              tylko ze względu na osobę autora.
              Poparcie czy sympatia dla Davida Irvinga świadczy między innymi o tym, że
              kończy się (choć bardzo powoli) czas tej przeklętej d***kracji.
    • heartpumper Jola znowu pierwsza!!!! 01.03.06, 17:06
      Nasza przodowniczka szybkosci i Krolewna Riposty - in action!!!
    • r3003 Re: Proces przeciwko wyd. Dzieł Wszystkich Lenina 01.03.06, 17:11
      Proponuję wytoczyć podobny proces, tylko przeciwko wydawcy "Dzieł Wszystkich
      Lenina" (to guano wydawane było jeszcze za starych, "dobrych" czasów). To było
      dokładnie to samo, co wydawanie Mein Kampf, a zresztą Fuhrer czerpał garściami
      pomysły od Lenina, którego główną ideą było wprowadzenie masowego terroru w
      imię ideologii, równie (jeśli nie bardziej) zbrodniczej, co narodowy socjalizm.
      Jeśli karać, to z zachowaniem miary - po równo!!!
      • adas313 Re: Proces przeciwko wyd. Dzieł Wszystkich Lenina 01.03.06, 17:17
        Tyle, że nie wiadomo kto ma prawa autorskie do "Dzieł Wszystkich Lenina".
        • meerkat1 Kto ma prawa do "Protokolow Medrcow Syjonu"? 01.03.06, 19:23
          Chyba tylko putinowska FSB/KGB/NKWD/GPU/Czeka jako legalna i merytoryczna
          spadkobierczyni carskiej OCHRANY, oryginalnego tfurcy i wydawcy? :-)))))))
    • deis podpisuje sie wydac zakaz drukowania wyborczej 01.03.06, 17:32
      zakaz wydawania wyborczej za szkalowanie , teo wszystkiego nie da sie juz czytac
      co pisze wyborcza to jest dopuszczanie do dyskusji tylko tych co nienawidza
      Polakow .
      • isa.stern Re: podpisuje sie wydac zakaz drukowania wyborcz 01.03.06, 17:34
        żołnierz hardkoru daje do oporu...jw....
    • pozycjonerski Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:37
      zakazać to mozna Joli_z_Dywit wypowiadania się na forum. Ale niestety przez tą
      naszą demokrację nie można tego zrobić. Jola, Mein Kampf to ten sam poziom
      co "dzieła" Twojego Andrju. Twój ukochany przewodniczący ma takie same poglądy
      co wujek Adolf - pozamykać wszystkich co są przeciw niemu. Popatrz kogo
      popierasz - dziwolągi z samejbrony. Nie wypowiadaj się wszędzie gdzie tylko
      możesz coś powiedzieć przeciw wrogom samejbrony. I nie rób tych swoich
      naukowych wywodów. Zapomiałas jeszcze wkleic tekst o poreczeniu przez Tuska dla
      jakiś aferzystów. Jesteś nudna.
    • zulus3 Konfiskata nakladu to bylo bezprawie do kwadratu, 01.03.06, 17:58
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: Konfiskata nakladu to bylo bezprawie do kwadr 01.03.06, 19:58
        proces w Norymberdze tez . Niech zyje PIS .
    • zulus3 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 18:00
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:57
        bardzo cenna uwaga :)
    • emeryt21 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 18:26
      Najpierw zakaz wydawania ksiazek,potem juz tylko palenie
      ksiazek,autorow,czytelnikow itd.To,ze autorem tej ksiazki jest zbrodniarz to
      nie jest powod to zakazywania jej wydania.Przeczytalem i co?Czy z rego powodu
      poczulem sie przekonany do idei Adolfa?Ksiazka jest nudna i z trudem zmeczylem
      ja tylko dlatego,ze jest taka zakazana.Idioci,ktorzy przejmuja sie ta ideologia
      i tak ja zdobeda.Zakazy nic nie zmienia,dodadza tylko smaku owocowi
      zakazanemu.Prawa autorskie?Dawno juz minely,to bylo napisane w latach 20-tych
      ubieglego wieku.W tym samym czasie inni zbrodniarze tez pisali i mnostwo
      egzemplarzy spoczywa jeszcze na polkach w bogobojnych domach.Zal mi,bo kiedys
      okradziono moja piwnice i zginela wowczas "Historia WKP(b)",szkoda poczytalbym
      do poduszki na zasadzie "to byly czasy"
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:56
        Glosowales na PIS , czy w tym czasie byles w Tworkach ?
    • kaczkozerca zamknac wyborcza(jakies klopoty z klawikordem?caps 01.03.06, 18:32
      wiesz co, jolu_z_dywit ty jestes jednak bezdennie głupia, jak sedesowa deska,
      czy pomyslales w chwili rzucania twojego jakze słusznego postulatu, gdzie
      bedziesz wtedy udostepniac szerokiej publicznosci smierdzace wytwory twoich
      sprochniałych resztek mozgu ????

      typowy PiSo-samoobroniec zreszta, najpierw zrobi czy chlapnie, potem
      ewentualnie pomysli...

      PS. galba, sram na ciebie rzadkim kałem pokaszankowym.
      • sabala_1 Re: zamknac wyborcza(jakies klopoty z klawikordem 01.03.06, 19:00
        ale smrodliwy platformowy pierdzioszek, a jak ślicznie bełkocze, nic tylko jaja
        ogolic i do przedszkola wysłać, nabierze ogłady.
        • dzieciatko_o_dyrektora Re: zamknac wyborcza(jakies klopoty z klawikordem 01.03.06, 19:55
          prawdziwa strona pisuara ? Lubimy adolfa ? Niech zaje kaczor , nastepca
          hitlera .
    • me-e ...a co z dzielami lenina 01.03.06, 18:49
      ...je oczywiscie mozna wydawac...malo tego w tv polskiej ...daja nawet program
      o czasch prl...ze znanymi aktorami...wesolo o terrorystycznym prl-u...
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: ...a co z dzielami lenina 01.03.06, 19:53
        Oswiecimia tez pewnie nie bylo ?
    • normalny_inaczej Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 18:52
      Jak długi jest okres obowiązywania praw autorskich wobec książek?



      -------
      Bies. Gorące wiadomości
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:53
        50 lat . Ale to chyba inna historia :)
    • tenare Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:09
      Miałem nieprzyjemność przeczytać pierwsze kilka stron "Main Kampf" A.H.
      Nieprzyjemność dlatego, że już od pierwszych stron książka zieje nudą.
      Autor był tak samo kiepskim pisarzem, jak i malarzem.
      Książka nie zachęca do niczego, jest nudna, prowincjonalna, słabo sprzedajna, (
      gdyż musiano ją wciskać obywatelom III Rzeszy z przymusu), słowem nachalny
      infantylizm.
      Moim zdaniem władze Bawarii słusznie niechętnie udostęniają tę książkę A.H. dla
      ogółu czytelników, bo wstyd im za to nieudolne dzieło pseudo literaty.
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:52
        Co ma do tego bawaria ?
    • eptesicus jola_z_odbytu 01.03.06, 19:17
      > ZAKAZAĆ WYDAWANIA GAZETY WYBORCZEJ ZA SZKALOWANIE POLSKI I POLAKÓW.

      szkalowac polaczkow ile wlezie, az sie popłaczą z nieszczęścia
    • mazur-m Mam w domu wydanie "Mein Kampf"! Jest potrzebne mi 01.03.06, 19:21
      do pracy. Często pisze teksty związane z II wojną światową, historią XX wieku
      itd. Muszę mieć dostęp do źródeł. Denerwują mnie teksty: a w MK Hitler napisał
      i podaje się jakieś zmyślone informacje. Dla ludzi normalnych MK jest źródłem
      informacji, wiedzy, nie wpływa na jego myslenie czy poglądy. Książka, o której
      się mówi ma załączony całkiem niezły komentarz historyczny. Nie rozumie w tym
      wypadku dlaczego nie ściga się wydawców: dzieł Lenina, Marksa i Engelsa, można
      kupić książki z "myślami" Dzierżyńskiego, Stalina, Pol Pota. A młodym imponuje
      Che Gewara, który miał pomysły i marzenia nie gorsze od Hitlera czy Stalina.
      Jak mozna mówić o poznawaniu historii bez znajomości źródeł?
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: Mam w domu wydanie "Mein Kampf"! Jest potrzeb 01.03.06, 19:51
        A raczke podajemy na powitanie , czy wyciagany w gore ?
    • dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:50
      jola_z_dywit napisała:

      > ZAKAZAĆ WYDAWANIA GAZETY WYBORCZEJ ZA SZKALOWANIE POLSKI I POLAKÓW.
      Oto przyklad matki polki . zaloze sie ze jest z PISu .
    • adalberto3 Wielka szkoda, "Mein Kampf" nie jest ... 01.03.06, 20:43
      . oczywiście dziełem literackim, ale bez tej książki trudno zrozumieć historię
      XX-wiecznej Europy. Powinna być wydawana z odpowiednim komentarzem
      wyjaśniającym częste odwołania autora do wcześniejszych idei.
    • afik42 "Mein Kampf" powinien byc publikowany 01.03.06, 20:57
      Rozpatrujac sprawe publikacji ksiazki "Mein Kampf" warto pamietac, ze w
      tekje "pracy" Adolf Hitler wylozyl "kawa na lawe" swoj program ideowy dla
      Niemiec. Ten program pozniej, po zdobyciu wladzy realizowal.

      Uwazam, ze dobrze jest znac lub moc zapoznac sie z pogladami wrogow (a nie
      tylko przyjaciol) z pierwszej reki.
      • alterpars oczywiscie ze powinien byc publikowany 01.03.06, 21:05
        czy to sie komus podoba czy nie Hitler byl postacia hsitoryczna. Negatywna ale
        historyczna tego faktu sie nie da zmienic. Zalozmy (do admina ZALOZMY!!!) ze za
        1000 lat nasi potomkowie do wniosku ze np polityka Kosciola Katolickiego byla
        szkodliwa to co wowczas zburzymy wszystkie koscioly?????
      • mauyprezes Re: "Mein Kampf" powinien byc publikowany 01.03.06, 21:28
        Wstyd (powtarzam to słowo po raz setny na forum gazety, i ubolewam nad tym) że
        większość ludzi którzy się tutaj wypowiadają ocenia książkę, której nawet nie
        uraczyli okładki, nawet jednej storny, a bazują na potocznej opinii, na utartym
        przeświadczeniu. Nie żyjemy w średniowieczu, nie istnieje już instytucja Index
        librorum prohibitorum, ani cenzora. Tak samo jako odwiedza się pielgrzymkami
        obozy koncentracyjne, tak samo jak ogląda się ksiązki historii, tak samo
        człowiek powienien mieć prawo poznania i Mein Kampf, pewnej bazy ideologicznej.
        Pozatym MK nie umywa się treścią do niejednego współczesnego sceniariusza
        filmowego czy nawet tesktu piosenki. Sami się ogłupiamy, podobnież miała się
        sprawa z publikacją Ratajczaka, naruszył tabu - świętość - i poniósł za to karę,
        a wolność słowa to chyba tylko slogan demokracji...Pozdrawiam
        • chloppolski1 Pytanko?!... 01.03.06, 21:43
          ...co bardziej jest zawziete w nienawisci do Polski i Polakow,.....Hitler w
          Mein Kampf, czy......Adam Michnik vel Szechter w Gazecie Wyborczej?????
          • barbara444 Pytanko?!...Czy w Mein Kampf jest mowa o Polsce 01.03.06, 22:12
            Mein Kampf to ksiazka powstala w pierwszych latach po 1 wojnie.

            Traktuje o przyszlym konflikcie z Rosja.

            Nic nie mowi o Polsce.

            • chloppolski1 Re: Pytanko?!...Czy w Mein Kampf jest mowa o Pols 01.03.06, 22:43
              ....basiu, czy mam wobec tego rozumiec, ze Michnik o wiele bardziej Polski i
              Polakow nienawidzi bo dzien w dzien opluwa, a Adolf nawet nie raczyl wspomniec?!
              • meerkat1 Re: Pytanko?!...Czy w Mein Kampf jest mowa o Pols 01.03.06, 22:55
                Czy z tego ze prez. Putin ani slowem nie zajaknal sie o Polsce ani polskim
                wysilku zbrojnym podczas spedu w dniu 8.V.2005 swiadczy o tym, ze ma do Polski
                stosunek pozytywny czy wrecz przeciwnie?

                NB w "Zyciu seksualnym dzikich" Malinowski tez ani slowem nie wspomina o Polsce.

                Ani nawet o sloniu. ;-(((
                • meerkat1 Pytanko...Czy moge zobaczyc zdjecie "Wolskiego" 01.03.06, 23:02
                  w GW, bo o karykature Wodza Czarna Wrona nie osmielilbym sie prosic?

                  Fascynuje mnie bowiem, ktory to general WP i szef MON o inicjalach <W.J.> mogl
                  byc owym oslawionym, wieloletnim agentem NKWD i KGB, ktorego akt w IPN nie
                  zdazyli podobno zniszczyc doszczetnie, na jego polecenie, oficerowie WSI?

                  Mam nadzieje, ze pokazanie ignorantom jego podobizny w GW nie stanowiloby
                  narazenia na szwank niczyich dup osobistych?
            • alphaa1 Re: Pytanko?!...Czy w Mein Kampf jest mowa o Pols 01.03.06, 23:46
              Owszem. Ten fragment jest z wydania online w jez. angielskim
              www.hitler.org/writings/Mein_Kampf/

              "Unfortunately, a policy towards Poland, whereby the East was to be Germanized,
              was demanded by many and was based on the same false reasoning. Here again it
              was believed that the Polish people could be Germanized by being compelled to
              use the German language. The result would have been fatal. A people of foreign
              race would have had to use the German language to express modes of thought that
              were foreign to the German, thus compromising by its own inferiority the dignity
              and nobility of our nation
    • polski_murzyn Karykatura Mahometa ,a Mein Kampf . n/t 01.03.06, 21:53
    • neiden mein kampf 01.03.06, 22:10
      jezeli joanna lassota twierdzi ze nie daja prawa nikomu.widzialem osobiscie na
      pulkach ksiegarni w usa ksiazke zatytulowana 'mein kampf'historycy w polsce
      powinni miec dostep do karzdej ksiazki wydrukowanej na swiecie.ciekawe czy
      dziela stalina tez sa zabronione w polsce.wyglada na to ze mamy inkwizycje w
      polsce.z tym trzeba walczyc.wyglada na to ze wciaz jestesmy zacofani jezeli
      chodzi o sprawy demokratycze.
      • adas313 Re: mein kampf 01.03.06, 22:25
        Chodzi o prawa autorskie, które są w posiadaniu Freistaat Bayern.
        Polska szanując je, daje dowód bycia krajem demokratycznym.

        Pretensje pt. "bo cenzura" należy kierować do Edmunda Stoibera do Monachium,
        chyba on może wyrazić zgodę na publikację.
        • meerkat1 "Krotka Historia WKP(b)", "Kto kawo?" 01.03.06, 22:51
          "Jak hartowala sie stal", "Zycie i czyny Pawki Morozowa", "Barwy Walki", "Luny
          w Bieszczadach", "Soso", "Traktory orza wiosne", "Kostek z Warszawy"...


          Czemu nie wznawia sie tych wielkich pozycji, podobnie jak wiekopomnej pracy ks.
          Stanislawa Trzeciaka pt. "Mesjanizm a sprawa polska" czy produkcji zbiorowej
          carskiej Ochrany "Protokoly Medrcow Syjonu"?

          Przeciez to juz dzis na wage zlota?! ;-(((
    • todundliebe a wolnosc slowa?? 01.03.06, 22:23
      Juz nic nie rozumie, jeszcze niedawno w GW pisano "wolnosc slowa ma charakter
      uniewersalny, i nie podlega negocjacji.." itd. mialo to zwiazek z karykaturami
      Mahometa. To jak jest, czy wolnosc slowa ma granice czy nie!

    • wojtek2784 czy będzie proces przeciwko dziennikowi "Rz" ? 01.03.06, 22:41
      To jest dopiero skandal , jakim jest obrażanie uczuć religijnych ludzi którzy
      mieszkają tak daleko ? To jest własnie brak tej równowagi ...
    • b.6.1966 Re:Zastanawia mnie brak szacunku 02.03.06, 00:31
      dla milionow ludzi, ktorzy zostali unicestwieni przez tworce tego czytadla dla
      debili, za ktorym przemawiaja glosy nawiazujace od strony merytorycznej, do
      dziela na miare scenariusza czy glebokich przemyslen??!hitler niestety zapisal
      sie w historii, ale nie jest to powodem do ANALIZOWANIA jego debilizmow!Nie
      zyjemy w Sredniowieczu, tyle ze w Sredniowieczu nie gloszone byly poglady
      antysemickie i nie stosowano cyklonu-b!W Sredniowieczu byly czarownice i bozia,
      a wspolczesnie NIENAWISC. I to stanowi roznice. Ciemnota umyslu i premedytacja
      umyslu.Dla tych, co opowiadaja sie za swobodnym dostepem do belkotu chorego
      umyslu adolfa, proponuje skrawek historii.Wystarczy przesledzic, zeby nie
      OSMIESZAC sie na forum.Trzeba byc NISKO SKANALIZOWANYM, zeby podejmowac sie
      polemiki nad zasadnoscia tego GOWNA!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka