jola_z_dywit 01.03.06, 16:23 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
piotr7777 Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kampf" 01.03.06, 16:23 Jak takiego śmiecia można nazywać "dziełem"? Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:29 no własnie, kiepsko napisane, nudne wypociny podłego nikczemnika ogarniętego nienawiścią do wszystkiego, co kolidowało z jego wizją aryjczyka... Odpowiedz Link Zgłoś
lessconroy Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:39 ...jak pierwszy komentarz :) Odpowiedz Link Zgłoś
heartpumper Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:59 lessconroy napisał: > ...jak pierwszy komentarz :) Czlowieku, to przeciez Jola z Dywit!! Jak smiesz negowac jej (jedynie sluszny) swiatopoglad badz sie z niego podsmiewywac?! Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 17:35 kazdy powinienien przeczytac. Jest czyms w rodzaju opracowania socjologicznego. Najgorsze jest to, ze wydawca nie przetlumaczyl drastycznego, rasistowskiego rozdzialu, interesujacego dla Polakow, po przez co, wartosc edycji jest bardzo mala. Wlasciwie z tego punktu widzenia to wydanie jest oszustwem. Najciekawsze jest to, ze Polska prokuratura i sadownictwo chodzi na niemieckiej smyczy jak male zasrane kundelki. To jest naprawde paskudne. I jeszcze jedna rzecz jest bardzo ciekawa: jakim prawem Bayern uzurupuje sobie prawo do posiadanie praw wydawniczych i jak dlugo to prawo bedzie trwac? Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 17:38 > I jeszcze jedna rzecz jest bardzo ciekawa: jakim prawem Bayern uzurupuje sobie > prawo do posiadanie praw wydawniczych i jak dlugo to prawo bedzie trwać? O ile wiem Freistaat Bayern dostał te prawa od władz okupacyjnych. Prawa zatrzymały również wydawnictwa w UK i US, które wcześniej je zakupiły. Trwać do będzie do 31/12/2015 > Najciekawsze jest to, ze Polska prokuratura i sadownictwo chodzi na > niemieckiej smyczy jak male zasrane kundelki. Fritz, daj sobie spokój z tą germanofobią. Prawo autorskie jest prawem autorskim niezależnie od tego do kogo należy. Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 19:48 adas313 napisał: > > I jeszcze jedna rzecz jest bardzo ciekawa: jakim prawem Bayern uzurupuje > sobie > > prawo do posiadanie praw wydawniczych i jak dlugo to prawo bedzie trwać? > > O ile wiem Freistaat Bayern dostał te prawa od władz okupacyjnych. Prawa > zatrzymały również wydawnictwa w UK i US, które wcześniej je zakupiły. > Trwać do będzie do 31/12/2015 > > > Najciekawsze jest to, ze Polska prokuratura i sadownictwo chodzi na > > niemieckiej smyczy jak male zasrane kundelki. > > Fritz, daj sobie spokój z tą germanofobią. Prawo autorskie jest prawem autorski > mniezależnie od tego do kogo należy. Nie slyszalem, zeby prokuratura niemiecka chciala czegos wiecej niz wycofania ksiazek z obiegu. Zle sie wyrazilem: polska prokuratura chodzi na nieistniejacej niemieckiej smyczy. Te kundle chca sie tak podlizac, ze nawet sami by wsadzili siebie do ciupy. Tu nie chodzi wiec o germaniofobie tylko zdemoralizowanych-polskich- prokuratorow-fobie. Odpowiedz Link Zgłoś
sb_po_sld Kartoflom chodzi nie o ofiary !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 01.03.06, 20:22 ............. awaria czuje się zobowiązana w stosunku do ofiar reżimu faszystowskiego. Dlatego chcemy żeby do świadomości ludzi dotarło, że publikacja tej książki jest przestępstwem. Prawa autorskie, które nam przysługują, są tylko instrumentem, który uniemożliwia jej drukowanie. Bo nikomu nie dajemy zgody na publikację i czerpanie z tego korzyści. .............. KOMPLETNA OBłUDNA BZDURA !!!! CHODZI OCZYWISCIE O CO INNEGO ... KSIĄŻKA TA JEST NAPISANA Z BłĘDAMI STYLISTYCZNYMI NA POZIOMIE SZKOłY PODSTAWOWEJ I TAK PRYMITYWNYM I GłUPKOWATYM STYLEM, ŻE JEST TOTALNĄ KOMPROMITACJĄ (NIEZALEżNIE OD ZBRODNICZEJ TREŚCI)DLA TEGO PSUEDOWODZA I JEGO MILIONOWYCH FANATYCZNYCH NIEMIECKICH MAS ! Odpowiedz Link Zgłoś
mirmat1 Eurogestapo nakazuje - Wroclawski "sad" sie pręży 01.03.06, 20:34 .... na bacznosc. Po skandalicznym wyroku na TV Trwam za pokazanie filku o Orgietce zwanej "Przystanek Woodstock" "sad" z Wroclawia pokazuje, ze z tego miasta jest blisko do Austriackich zamordystow, ktorzy skazali niedawno Davida Irvinga. Kiedy wobec przestepcow popelnajacych akty gwaltu i zbrodni wykazuje sie wyrozumienie biada tym co nie stosuja sie do Eurokolchozowych nakazow "walki z ksenofobia". sb_po_sld napisał: > ............. > awaria czuje się zobowiązana w stosunku do ofiar reżimu faszystowskiego. Dlatego chcemy żeby do świadomości ludzi dotarło, że publikacja tej książki jest > przestępstwem. Prawa autorskie, które nam przysługują, są tylko instrumentem, > który uniemożliwia jej drukowanie. Bo nikomu nie dajemy zgody na publikację i > czerpanie z tego korzyści. > .............. > > KOMPLETNA OBłUDNA BZDURA !!!! > CHODZI OCZYWISCIE O CO INNEGO ... > > KSIĄŻKA TA JEST NAPISANA > Z BłĘDAMI STYLISTYCZNYMI NA POZIOMIE > SZKOłY PODSTAWOWEJ > I TAK PRYMITYWNYM I GłUPKOWATYM STYLEM, > ŻE JEST TOTALNĄ KOMPROMITACJĄ (NIEZALEżNIE OD > ZBRODNICZEJ TREŚCI)DLA TEGO PSUEDOWODZA > I JEGO MILIONOWYCH FANATYCZNYCH > NIEMIECKICH MAS ! M: Problem w tym, ze czerwoni faszysci niczym sie nie roznia od tych brunatnych. W obydwu wypadkach homosie Roehma czy homosie Owsiaka maja specjalne wzgledy "sadow". Odpowiedz Link Zgłoś
asfalt Re: Kartoflom chodzi nie o ofiary !!!!!!!!!!!!!! 02.03.06, 03:34 sb_po_sld napisał: > KSIĄŻKA TA JEST NAPISANA > Z BłĘDAMI STYLISTYCZNYMI NA POZIOMIE > SZKOłY PODSTAWOWEJ > I TAK PRYMITYWNYM I GłUPKOWATYM STYLEM, > ŻE JEST TOTALNĄ KOMPROMITACJĄ (NIEZALEżNIE OD > ZBRODNICZEJ TREŚCI)DLA TEGO PSUEDOWODZA > I JEGO MILIONOWYCH FANATYCZNYCH > NIEMIECKICH MAS ! A skad to wiesz? Najwyrazniej czytales ta ksiazke - to dlaczego innym zabraniasz? Zachowujesz sie jak ci fanatyczni muzulmanie, ktorzy karykatur nie widzieli - no ale protestowac trzeba... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Ksiazka Jozefa Stalina "O jezyku" 02.03.06, 11:06 napisana jest nieporownanie lepszym jezykiem. Moze dlatego, ze autor byl Wielkim Jezykoznawca? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
dyskutant81 Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 20:46 "O ile wiem Freistaat Bayern dostał te prawa od władz okupacyjnych" nie ma czegos takiego jak Freistaat Bayern. skad to wziales? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 20:59 Jest. Tak się oficjalnie nazywa Bawaria. Saksonia zresztą identycznie. Oba landy były niegdyś królestwami. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 21:04 Byłem, widziałem. Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 17:44 fritz, a ja myślałam, że czytasz w oryginale, a wybrane fragmenty znasz na pamięć...:PPPP i skad skojarzenie z opracowaniem socjologicznym...;))))) :P Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: Mein Kampf jest wydawany w USA. Ta ksiazke 01.03.06, 19:52 isa.stern napisała: > fritz, a ja myślałam, że czytasz w oryginale, a wybrane fragmenty znasz na > pamięć...:PPPP > i skad skojarzenie z opracowaniem socjologicznym...;))))) :P W orginale nie ma, ale przeczytalem wlasnie czesc ostatniego wydania polskiego. Naprawde socjologiczne spojrzenie na problemy ludnosci. Naprawde bylem zaskoczony. Oczekiwalem zupelnie czegos innego. Dlatego wlasnie powinna byc udostepniona jako lektura dla zainteresowanych. Rozdzial drastyczny z punktu widzenia rasistowskiego nie zostal opublikowany a dokladnie o ten odcinek chodzi!! Odpowiedz Link Zgłoś
algimin czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 lat 01.03.06, 16:42 po wydaniu dziełka;0) a to chyba było wydane pierwszy raz w latach 20estych, czyli ok. 80 lat temu. Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 01.03.06, 16:53 pierwsza część ukazała się w 1925 r., a druga - w 27 r., kilka lat później "Mein Kampf" dostawali nowożeńcy w prezencie ślubnym od państwa hitlerowskiego... ciekawe, jakie będą losy Konstytucji IV RP, napisanej przed ostatnimi wyborami parlamanternymi...;) Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 01.03.06, 17:36 isa.stern napisała: > pierwsza część ukazała się w 1925 r., a druga - w 27 r., kilka lat > później "Mein Kampf" dostawali nowożeńcy w prezencie ślubnym od państwa > hitlerowskiego... > ciekawe, jakie będą losy Konstytucji IV RP, napisanej przed ostatnimi wyborami > parlamanternymi...;) Wychodzisz za maz i chcialabys jeden exemplarz? ::)))) Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 01.03.06, 17:42 tak, ale z dedykacja...:P Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: czy prawa autorskie w Polsce nie wygasają 75 01.03.06, 19:49 isa.stern napisała: > tak, ale z dedykacja...:P :) Odpowiedz Link Zgłoś
jola_dywity Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:46 ZAKAZAĆ WYDAWANIA GAZETY WYBORCZEJ ZA SZKALOWANIE POLSKI I POLAKÓW??? Jola to co ty tutaj na tym formu ciagle robisz jezeli uwazasz ze ta gazeta szkaluje twoje dobre imie... ty prostaczko z wyksztalceniem podstawowym!!! Co do Wyborczej to wiadomo ze jest totalnie upolityczniona (ale jaka gazeta nie jest?), jest to jednak normalne - dziennikarze sa dobierani przez swoich mocodawcow! W demokracji panuje zasada pluralizmu i wolnosci slowa. Jezeli ta gazeta ci sie nie podoba to czytaj dalej te glupoty napisane przez I Mulata RP (Lepper - idol Joli, JAKBY KTOS NIE WIEDZIAL). Co do Main Kampf to jest to biblia nazistowska. Propagowanie tego nurtu jest jednak (i dobrze) w tym kraju zabronione prze art 13 Konstytucji. Niemcy maja tutaj tez prawo sprzeciwu. Wydaje mi sie nieraz ze dzisiejsi Niemcy (jakby nie bylo dzieci faszystow) sa czasami madrzejsi o tych glupich i ciemnych polakow, ktorym to ciagle nalezy tlumaczyc!!! Nic nie rozumiejac, legitymacje wladzy daja idiotom, ktorzy propaguja albo (progowali) idee czystosci rasowej, faszyzmu itd (patrz, jeden z najmlodszych poslow ze Szczecina (Samoobrona) nie pamietam imienia tego debila... Co do wyborczej to wyrzucialbym tylko tego psychopate Kublika. Facet ma rozdwojenie jazni i nie wie czasami co pisze i gdzie jest... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:50 > Propagowanie tego nurtu jest jednak (i dobrze) w tym kraju > zabronione prze art 13 Konstytucji. Nie jest zakazane propagowanie. Zakazane jest "istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa." Wydawać "Mein Kampf" w świetle tego można. Problemem są prawa autorskie. Swoją drogą tezy jakie głosił Hitler powinny być bardzo gruntownie przerobione w szkole, a już co najmniej program NSDAP (25 punktów). Lektura prowadzi do dość zaskakujących wniosków. Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:56 tak?! do jakich... adas313 napisał: Lektura prowadzi do dość > zaskakujących wniosków. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:02 Dziwna zbieżność poglądów Hitlera z poglądami... lewicowymi. W dodatku parę haseł brzmi jakby znajomo, biorąc pod uwagę wypowiedzi niektórych polskich polityków. Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:10 Zapewne dlatego, ze Hitler swoja karierę polityczną zaczynał w Deutsche Arbeier Partei...;) A co do polskich polityków, to najb. ostatnio podobała mi się wypowiedź Putina, który niedwuznacznie sugerował, że lepiej dogada się z Kaczyńskim, bo maja podobne poglądy..:) Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:16 > Zapewne dlatego, ze Hitler swoja karierę polityczną zaczynał w Deutsche Arbeier > Partei...;) I ta literka A była w tej partii do samego końca. > który niedwuznacznie sugerował, że lepiej dogada się z Kaczyńskim, bo maja > podobne poglądy..:) Od dawna uważam, że Kaczyński nam tu zbuduje putinizm. Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:23 no nie.... jak możesz... on tak bardzo stara się zbudować kaczyzm...;))) :P a co do nazwy partii, to mylisz się on ją tylko rozbudował; najpierw było Niemiecka Partia Robotnicza, a później Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza - w skrócie: NSDAP Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:24 > a co do nazwy partii, to mylisz się on ją tylko rozbudował; Ale to "A" było w nazwie tej partii do jej samego końca :-) Nie mylę się :-) Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:32 aż w końcu popełniła samobójstwo razem z "h", mein fuhrer!...;))) :P Odpowiedz Link Zgłoś
igraszka Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:46 Mam identyczne spostrzeżenia! Odnośnie do obecnej formacji rządącej. -------------------------- Jak wypisać się z Kościoła Katolickiego? www.e-kosciol.org/index.php?id=jakwypisac Odpowiedz Link Zgłoś
czarek1 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:55 Ciekawe, ze Ci, ktorzy najbardziej na GW szczekaja (np. joa-z-dywit albo katolik polski) uzywaja wlasnie forum GW. Pzreciez w ich pojeciu jest to zydowska gazeta, a wiadomo,z eoni plona swieta neinawiscia do Polakow tego pochozdenia. Dlaczego nie pojda wymadrzac sie na jakies forum w Naszym dzienniku (jesli takie znajda). Obawiam sie,ze nie znajda, bo tam panuje jedynie sluszna, objawiona racja. Odpowiedz Link Zgłoś
vapin Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 16:50 wie ktoś może, od kiedy Bawaria ma te prawa autorskie? Leży gdzies u mnie na strychu ten "Mein Kampf" wydany w Polsce na poczatku lat 90 i zastanawaim się, czy łamię prawo posiadając owo "dziełko". Odpowiedz Link Zgłoś
heartpumper Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:02 vapin napisał: > wie ktoś może, od kiedy Bawaria ma te prawa autorskie? > Leży gdzies u mnie na strychu ten "Mein Kampf" wydany w Polsce na poczatku lat > 90 i zastanawaim się, czy łamię prawo posiadając owo "dziełko". I juz Cie maja po IP !!! Stary spal to 'dzielo' jak najszybciej !!LOL Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:14 vapin, już nie, jakiś czas temu prawo zmieniło się na korzyść dla sympatyków treści, ale głównie hitlerowskich "gadżetów"...;) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Od kiedy Bawaria ma prawa autorskie? 01.03.06, 18:26 Sprawa jest bardzo prosta: 1. Autorem był Adolf Hitler 2. Zakończył życie 3. Cały majątek zapisał partii NSDAP 4. Amerykańscy okupanci zdelegalizowali NSDAP i skonfiskowali jej majątek a także osobisty majątek Hitlera - konto w banku z bardzo dużą sumą - zarobioną właśnie na tantiemach 5. Nadając RFN suwerenność, Amerykanie zdeponowali majątek po Hitlerze, także niematerialny, w ręce rządu Bawarii 6. Wg niemieckiego prawa, prawa autorskie będą chronione przez 70 lat od śmierci autora czyli do roku 2015 7. Rząd Bawarii sprawdza, czy ktoś nie dopuszcza się wydawania i handlowania książką bez jego zgody 8. Ponieważ Hitler jeszcze przed objęciem władzy sprzedał prawa autorskie wydawnictwom w USA i Wielkiej Brytanii, prawo nie działa wstecz i owe wydawnictwa mają prawo drukować i sprzedawać. Starałem się być komunikatywny. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Od kiedy Bawaria ma prawa autorskie? 01.03.06, 19:28 Zigzaur, jak zwykle, jest merytorycznie poprawny. Wiekszosc innych, jak zwykle, tylko poprawna...politycznie. ;-( -------------------------------------------------------------------------------- "WYPELNIALEM TYLKO ROZKAZY GLEBA PAWLOWSKIEGO!" (Putin przed Trybunalem w Hadze) Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 "Dziela" Irwinga rowniez mozna w Polsce kupic! 01.03.06, 19:33 W swietle licznych komentarzy na forum "Swiat" w zwiazku z procesem tego "historyka" w Austrii - ciesza sie one w RP duza popularnoscia, zas autor- rownie duzym... poparciem! -------------------------------------------------------------------------------- "KLAMCIE, KLAMCIE, A COS Z TEGO ZAWSZE W KONCU PRZYLGNIE!" (dr Joseph Goebbels) Odpowiedz Link Zgłoś
duralex Re: "Dziela" Irwinga rowniez mozna w Polsce kupic 01.03.06, 19:50 Jego najnowsza książka o Heinrichu Himmlerze będzie bestsellerem. I to nie tylko ze względu na osobę autora. Poparcie czy sympatia dla Davida Irvinga świadczy między innymi o tym, że kończy się (choć bardzo powoli) czas tej przeklętej d***kracji. Odpowiedz Link Zgłoś
heartpumper Jola znowu pierwsza!!!! 01.03.06, 17:06 Nasza przodowniczka szybkosci i Krolewna Riposty - in action!!! Odpowiedz Link Zgłoś
r3003 Re: Proces przeciwko wyd. Dzieł Wszystkich Lenina 01.03.06, 17:11 Proponuję wytoczyć podobny proces, tylko przeciwko wydawcy "Dzieł Wszystkich Lenina" (to guano wydawane było jeszcze za starych, "dobrych" czasów). To było dokładnie to samo, co wydawanie Mein Kampf, a zresztą Fuhrer czerpał garściami pomysły od Lenina, którego główną ideą było wprowadzenie masowego terroru w imię ideologii, równie (jeśli nie bardziej) zbrodniczej, co narodowy socjalizm. Jeśli karać, to z zachowaniem miary - po równo!!! Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Proces przeciwko wyd. Dzieł Wszystkich Lenina 01.03.06, 17:17 Tyle, że nie wiadomo kto ma prawa autorskie do "Dzieł Wszystkich Lenina". Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Kto ma prawa do "Protokolow Medrcow Syjonu"? 01.03.06, 19:23 Chyba tylko putinowska FSB/KGB/NKWD/GPU/Czeka jako legalna i merytoryczna spadkobierczyni carskiej OCHRANY, oryginalnego tfurcy i wydawcy? :-))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
deis podpisuje sie wydac zakaz drukowania wyborczej 01.03.06, 17:32 zakaz wydawania wyborczej za szkalowanie , teo wszystkiego nie da sie juz czytac co pisze wyborcza to jest dopuszczanie do dyskusji tylko tych co nienawidza Polakow . Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: podpisuje sie wydac zakaz drukowania wyborcz 01.03.06, 17:34 żołnierz hardkoru daje do oporu...jw.... Odpowiedz Link Zgłoś
pozycjonerski Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 17:37 zakazać to mozna Joli_z_Dywit wypowiadania się na forum. Ale niestety przez tą naszą demokrację nie można tego zrobić. Jola, Mein Kampf to ten sam poziom co "dzieła" Twojego Andrju. Twój ukochany przewodniczący ma takie same poglądy co wujek Adolf - pozamykać wszystkich co są przeciw niemu. Popatrz kogo popierasz - dziwolągi z samejbrony. Nie wypowiadaj się wszędzie gdzie tylko możesz coś powiedzieć przeciw wrogom samejbrony. I nie rób tych swoich naukowych wywodów. Zapomiałas jeszcze wkleic tekst o poreczeniu przez Tuska dla jakiś aferzystów. Jesteś nudna. Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: Konfiskata nakladu to bylo bezprawie do kwadr 01.03.06, 19:58 proces w Norymberdze tez . Niech zyje PIS . Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:57 bardzo cenna uwaga :) Odpowiedz Link Zgłoś
emeryt21 Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 18:26 Najpierw zakaz wydawania ksiazek,potem juz tylko palenie ksiazek,autorow,czytelnikow itd.To,ze autorem tej ksiazki jest zbrodniarz to nie jest powod to zakazywania jej wydania.Przeczytalem i co?Czy z rego powodu poczulem sie przekonany do idei Adolfa?Ksiazka jest nudna i z trudem zmeczylem ja tylko dlatego,ze jest taka zakazana.Idioci,ktorzy przejmuja sie ta ideologia i tak ja zdobeda.Zakazy nic nie zmienia,dodadza tylko smaku owocowi zakazanemu.Prawa autorskie?Dawno juz minely,to bylo napisane w latach 20-tych ubieglego wieku.W tym samym czasie inni zbrodniarze tez pisali i mnostwo egzemplarzy spoczywa jeszcze na polkach w bogobojnych domach.Zal mi,bo kiedys okradziono moja piwnice i zginela wowczas "Historia WKP(b)",szkoda poczytalbym do poduszki na zasadzie "to byly czasy" Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:56 Glosowales na PIS , czy w tym czasie byles w Tworkach ? Odpowiedz Link Zgłoś
kaczkozerca zamknac wyborcza(jakies klopoty z klawikordem?caps 01.03.06, 18:32 wiesz co, jolu_z_dywit ty jestes jednak bezdennie głupia, jak sedesowa deska, czy pomyslales w chwili rzucania twojego jakze słusznego postulatu, gdzie bedziesz wtedy udostepniac szerokiej publicznosci smierdzace wytwory twoich sprochniałych resztek mozgu ???? typowy PiSo-samoobroniec zreszta, najpierw zrobi czy chlapnie, potem ewentualnie pomysli... PS. galba, sram na ciebie rzadkim kałem pokaszankowym. Odpowiedz Link Zgłoś
sabala_1 Re: zamknac wyborcza(jakies klopoty z klawikordem 01.03.06, 19:00 ale smrodliwy platformowy pierdzioszek, a jak ślicznie bełkocze, nic tylko jaja ogolic i do przedszkola wysłać, nabierze ogłady. Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: zamknac wyborcza(jakies klopoty z klawikordem 01.03.06, 19:55 prawdziwa strona pisuara ? Lubimy adolfa ? Niech zaje kaczor , nastepca hitlera . Odpowiedz Link Zgłoś
me-e ...a co z dzielami lenina 01.03.06, 18:49 ...je oczywiscie mozna wydawac...malo tego w tv polskiej ...daja nawet program o czasch prl...ze znanymi aktorami...wesolo o terrorystycznym prl-u... Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: ...a co z dzielami lenina 01.03.06, 19:53 Oswiecimia tez pewnie nie bylo ? Odpowiedz Link Zgłoś
normalny_inaczej Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 18:52 Jak długi jest okres obowiązywania praw autorskich wobec książek? ------- Bies. Gorące wiadomości Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:53 50 lat . Ale to chyba inna historia :) Odpowiedz Link Zgłoś
tenare Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:09 Miałem nieprzyjemność przeczytać pierwsze kilka stron "Main Kampf" A.H. Nieprzyjemność dlatego, że już od pierwszych stron książka zieje nudą. Autor był tak samo kiepskim pisarzem, jak i malarzem. Książka nie zachęca do niczego, jest nudna, prowincjonalna, słabo sprzedajna, ( gdyż musiano ją wciskać obywatelom III Rzeszy z przymusu), słowem nachalny infantylizm. Moim zdaniem władze Bawarii słusznie niechętnie udostęniają tę książkę A.H. dla ogółu czytelników, bo wstyd im za to nieudolne dzieło pseudo literaty. Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:52 Co ma do tego bawaria ? Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus jola_z_odbytu 01.03.06, 19:17 > ZAKAZAĆ WYDAWANIA GAZETY WYBORCZEJ ZA SZKALOWANIE POLSKI I POLAKÓW. szkalowac polaczkow ile wlezie, az sie popłaczą z nieszczęścia Odpowiedz Link Zgłoś
mazur-m Mam w domu wydanie "Mein Kampf"! Jest potrzebne mi 01.03.06, 19:21 do pracy. Często pisze teksty związane z II wojną światową, historią XX wieku itd. Muszę mieć dostęp do źródeł. Denerwują mnie teksty: a w MK Hitler napisał i podaje się jakieś zmyślone informacje. Dla ludzi normalnych MK jest źródłem informacji, wiedzy, nie wpływa na jego myslenie czy poglądy. Książka, o której się mówi ma załączony całkiem niezły komentarz historyczny. Nie rozumie w tym wypadku dlaczego nie ściga się wydawców: dzieł Lenina, Marksa i Engelsa, można kupić książki z "myślami" Dzierżyńskiego, Stalina, Pol Pota. A młodym imponuje Che Gewara, który miał pomysły i marzenia nie gorsze od Hitlera czy Stalina. Jak mozna mówić o poznawaniu historii bez znajomości źródeł? Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: Mam w domu wydanie "Mein Kampf"! Jest potrzeb 01.03.06, 19:51 A raczke podajemy na powitanie , czy wyciagany w gore ? Odpowiedz Link Zgłoś
dzieciatko_o_dyrektora Re: Proces przeciwko polskiemu wydawcy "Mein Kamp 01.03.06, 19:50 jola_z_dywit napisała: > ZAKAZAĆ WYDAWANIA GAZETY WYBORCZEJ ZA SZKALOWANIE POLSKI I POLAKÓW. Oto przyklad matki polki . zaloze sie ze jest z PISu . Odpowiedz Link Zgłoś
adalberto3 Wielka szkoda, "Mein Kampf" nie jest ... 01.03.06, 20:43 . oczywiście dziełem literackim, ale bez tej książki trudno zrozumieć historię XX-wiecznej Europy. Powinna być wydawana z odpowiednim komentarzem wyjaśniającym częste odwołania autora do wcześniejszych idei. Odpowiedz Link Zgłoś
afik42 "Mein Kampf" powinien byc publikowany 01.03.06, 20:57 Rozpatrujac sprawe publikacji ksiazki "Mein Kampf" warto pamietac, ze w tekje "pracy" Adolf Hitler wylozyl "kawa na lawe" swoj program ideowy dla Niemiec. Ten program pozniej, po zdobyciu wladzy realizowal. Uwazam, ze dobrze jest znac lub moc zapoznac sie z pogladami wrogow (a nie tylko przyjaciol) z pierwszej reki. Odpowiedz Link Zgłoś
alterpars oczywiscie ze powinien byc publikowany 01.03.06, 21:05 czy to sie komus podoba czy nie Hitler byl postacia hsitoryczna. Negatywna ale historyczna tego faktu sie nie da zmienic. Zalozmy (do admina ZALOZMY!!!) ze za 1000 lat nasi potomkowie do wniosku ze np polityka Kosciola Katolickiego byla szkodliwa to co wowczas zburzymy wszystkie koscioly????? Odpowiedz Link Zgłoś
mauyprezes Re: "Mein Kampf" powinien byc publikowany 01.03.06, 21:28 Wstyd (powtarzam to słowo po raz setny na forum gazety, i ubolewam nad tym) że większość ludzi którzy się tutaj wypowiadają ocenia książkę, której nawet nie uraczyli okładki, nawet jednej storny, a bazują na potocznej opinii, na utartym przeświadczeniu. Nie żyjemy w średniowieczu, nie istnieje już instytucja Index librorum prohibitorum, ani cenzora. Tak samo jako odwiedza się pielgrzymkami obozy koncentracyjne, tak samo jak ogląda się ksiązki historii, tak samo człowiek powienien mieć prawo poznania i Mein Kampf, pewnej bazy ideologicznej. Pozatym MK nie umywa się treścią do niejednego współczesnego sceniariusza filmowego czy nawet tesktu piosenki. Sami się ogłupiamy, podobnież miała się sprawa z publikacją Ratajczaka, naruszył tabu - świętość - i poniósł za to karę, a wolność słowa to chyba tylko slogan demokracji...Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
chloppolski1 Pytanko?!... 01.03.06, 21:43 ...co bardziej jest zawziete w nienawisci do Polski i Polakow,.....Hitler w Mein Kampf, czy......Adam Michnik vel Szechter w Gazecie Wyborczej????? Odpowiedz Link Zgłoś
barbara444 Pytanko?!...Czy w Mein Kampf jest mowa o Polsce 01.03.06, 22:12 Mein Kampf to ksiazka powstala w pierwszych latach po 1 wojnie. Traktuje o przyszlym konflikcie z Rosja. Nic nie mowi o Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
chloppolski1 Re: Pytanko?!...Czy w Mein Kampf jest mowa o Pols 01.03.06, 22:43 ....basiu, czy mam wobec tego rozumiec, ze Michnik o wiele bardziej Polski i Polakow nienawidzi bo dzien w dzien opluwa, a Adolf nawet nie raczyl wspomniec?! Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Pytanko?!...Czy w Mein Kampf jest mowa o Pols 01.03.06, 22:55 Czy z tego ze prez. Putin ani slowem nie zajaknal sie o Polsce ani polskim wysilku zbrojnym podczas spedu w dniu 8.V.2005 swiadczy o tym, ze ma do Polski stosunek pozytywny czy wrecz przeciwnie? NB w "Zyciu seksualnym dzikich" Malinowski tez ani slowem nie wspomina o Polsce. Ani nawet o sloniu. ;-((( Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Pytanko...Czy moge zobaczyc zdjecie "Wolskiego" 01.03.06, 23:02 w GW, bo o karykature Wodza Czarna Wrona nie osmielilbym sie prosic? Fascynuje mnie bowiem, ktory to general WP i szef MON o inicjalach <W.J.> mogl byc owym oslawionym, wieloletnim agentem NKWD i KGB, ktorego akt w IPN nie zdazyli podobno zniszczyc doszczetnie, na jego polecenie, oficerowie WSI? Mam nadzieje, ze pokazanie ignorantom jego podobizny w GW nie stanowiloby narazenia na szwank niczyich dup osobistych? Odpowiedz Link Zgłoś
alphaa1 Re: Pytanko?!...Czy w Mein Kampf jest mowa o Pols 01.03.06, 23:46 Owszem. Ten fragment jest z wydania online w jez. angielskim www.hitler.org/writings/Mein_Kampf/ "Unfortunately, a policy towards Poland, whereby the East was to be Germanized, was demanded by many and was based on the same false reasoning. Here again it was believed that the Polish people could be Germanized by being compelled to use the German language. The result would have been fatal. A people of foreign race would have had to use the German language to express modes of thought that were foreign to the German, thus compromising by its own inferiority the dignity and nobility of our nation Odpowiedz Link Zgłoś
neiden mein kampf 01.03.06, 22:10 jezeli joanna lassota twierdzi ze nie daja prawa nikomu.widzialem osobiscie na pulkach ksiegarni w usa ksiazke zatytulowana 'mein kampf'historycy w polsce powinni miec dostep do karzdej ksiazki wydrukowanej na swiecie.ciekawe czy dziela stalina tez sa zabronione w polsce.wyglada na to ze mamy inkwizycje w polsce.z tym trzeba walczyc.wyglada na to ze wciaz jestesmy zacofani jezeli chodzi o sprawy demokratycze. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: mein kampf 01.03.06, 22:25 Chodzi o prawa autorskie, które są w posiadaniu Freistaat Bayern. Polska szanując je, daje dowód bycia krajem demokratycznym. Pretensje pt. "bo cenzura" należy kierować do Edmunda Stoibera do Monachium, chyba on może wyrazić zgodę na publikację. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 "Krotka Historia WKP(b)", "Kto kawo?" 01.03.06, 22:51 "Jak hartowala sie stal", "Zycie i czyny Pawki Morozowa", "Barwy Walki", "Luny w Bieszczadach", "Soso", "Traktory orza wiosne", "Kostek z Warszawy"... Czemu nie wznawia sie tych wielkich pozycji, podobnie jak wiekopomnej pracy ks. Stanislawa Trzeciaka pt. "Mesjanizm a sprawa polska" czy produkcji zbiorowej carskiej Ochrany "Protokoly Medrcow Syjonu"? Przeciez to juz dzis na wage zlota?! ;-((( Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe a wolnosc slowa?? 01.03.06, 22:23 Juz nic nie rozumie, jeszcze niedawno w GW pisano "wolnosc slowa ma charakter uniewersalny, i nie podlega negocjacji.." itd. mialo to zwiazek z karykaturami Mahometa. To jak jest, czy wolnosc slowa ma granice czy nie! Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek2784 czy będzie proces przeciwko dziennikowi "Rz" ? 01.03.06, 22:41 To jest dopiero skandal , jakim jest obrażanie uczuć religijnych ludzi którzy mieszkają tak daleko ? To jest własnie brak tej równowagi ... Odpowiedz Link Zgłoś
b.6.1966 Re:Zastanawia mnie brak szacunku 02.03.06, 00:31 dla milionow ludzi, ktorzy zostali unicestwieni przez tworce tego czytadla dla debili, za ktorym przemawiaja glosy nawiazujace od strony merytorycznej, do dziela na miare scenariusza czy glebokich przemyslen??!hitler niestety zapisal sie w historii, ale nie jest to powodem do ANALIZOWANIA jego debilizmow!Nie zyjemy w Sredniowieczu, tyle ze w Sredniowieczu nie gloszone byly poglady antysemickie i nie stosowano cyklonu-b!W Sredniowieczu byly czarownice i bozia, a wspolczesnie NIENAWISC. I to stanowi roznice. Ciemnota umyslu i premedytacja umyslu.Dla tych, co opowiadaja sie za swobodnym dostepem do belkotu chorego umyslu adolfa, proponuje skrawek historii.Wystarczy przesledzic, zeby nie OSMIESZAC sie na forum.Trzeba byc NISKO SKANALIZOWANYM, zeby podejmowac sie polemiki nad zasadnoscia tego GOWNA!! Odpowiedz Link Zgłoś