piskoala Ale zoolog 17.07.06, 15:48 Jak nie Lepper to JK, LK, jak nie Giertych to Macierewicz, i tak można bez końca. Prędzej człowiek doczeka się końca niż my pokłady tych psycholi zliczymy. A może im ufundować Społeczny Psychiatryk im. IV RP? Wtedy może udałoby się wytrwać i przetrwać nawet III wojnę światową rozpętaną przez innych psycholi. ---- viva la koala de la IV RP: PiS/SO/PRL Odpowiedz Link Zgłoś
zbirut A ja myślałem,że A.L handel z Rosją chce przywróci 17.07.06, 15:50 ć a on widać tak globalnie martwi się o wszystko.Co za umysł wszechstronny. Odpowiedz Link Zgłoś
odra77 lepper musi odejść!!!! 17.07.06, 15:59 niech ten buraczany głąb zamknie swój zaczerwieniony pysk Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok Wildstein i Balcerowicz? 17.07.06, 20:29 no to mamy już dwóch, jeszcze dwoch i będzie stolik do brydża! Odpowiedz Link Zgłoś
olex5 Wildstein to zwykly palant i ignorant. 17.07.06, 16:29 Wildstein to zwykly palant i ignorant.Wszystko na ten temat.Szkoda czasu na takiego. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: Wildstein to zwykly palant i ignorant. 17.07.06, 17:08 olex5 napisał: > Wildstein to zwykly palant i ignorant.Wszystko na ten temat.Szkoda czasu na > takiego. Masz racje. Szkoda czasu i atlasu. Powinien wyleciec natychmiast bo zatrudnia swoich kolesiow i podwyzsza im pensje, ktore mialy byc obnizone. Odpowiedz Link Zgłoś
perculator Re: Wildstein to zwykly palant i ignorant. 17.07.06, 17:14 wet3 napisał (do olex5): > Masz racje. Szkoda czasu i atlasu. Powinien wyleciec natychmiast bo zatrudnia > swoich kolesiow i podwyzsza im pensje, ktore mialy byc obnizone. Dac te pensje lekarzom celem powstrzymania eksodusu i pozostawienia chorego spoleczenstwa samym sobie. "Szlachetne zdrowie..." Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: perculator 17.07.06, 17:19 perculator napisał: > wet3 napisał (do olex5): > > > Masz racje. Szkoda czasu i atlasu. Powinien wyleciec natychmiast bo zatru > dnia > > swoich kolesiow i podwyzsza im pensje, ktore mialy byc obnizone. > > Dac te pensje lekarzom celem powstrzymania eksodusu i pozostawienia chorego > spoleczenstwa samym sobie. > "Szlachetne zdrowie..." Bardzo sluszna uwaga! Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Pytanko do wet3? 17.07.06, 18:04 :) Czy nie zauważyłeś, że deklarowany (i realizowany) "antykomunizm" i bycie zwolennikiem lustracji nie musi gwarantować wewnetrznej uczciwości i/lub rozsądku człowieka? Z twierdzeniem odwrotnym myslę że się nie zgodzisz :), choć nighdy nie wiadomo ... Rzucę ci też je do przemyślenia. Czy człowiek który nie deklaruje na codzień "antykomunizmu" i nie deklaruje bycia zwolennikiem lustracji musi być od razu łobuzem i/lub głupcem? Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Pytanko do wet3? 17.07.06, 19:06 Jest jeszcze taki wariant - deklarowanie się jako Prawdziwy Polak i Prawdziwy Katolik gwarantuje drugą część Twojego drugiego twierdzenia. :)) Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: Pytanko do wet3? 17.07.06, 19:27 maaac napisał: > :) Czy nie zauważyłeś, że deklarowany (i realizowany) "antykomunizm" i bycie > zwolennikiem lustracji nie musi gwarantować wewnetrznej uczciwości i/lub > rozsądku człowieka? > Z twierdzeniem odwrotnym myslę że się nie zgodzisz :), choć nighdy nie > wiadomo ... Rzucę ci też je do przemyślenia. Czy człowiek który nie deklaruje > na codzień "antykomunizmu" i nie deklaruje bycia zwolennikiem lustracji musi > być od razu łobuzem i/lub głupcem? ad1 - powinno, ale nie musi, bo czesc ludzi krzyczy cokolwiek im slina na jezor przyniesie, a o podstawowej uczciwosci nie ma zielonego pojecia. Ta zwykle postepuja plytcy oportunisci. ad2 - oczywiscie, ze nie musi byc lobuzem, ale bede na niego patrzec dziwnie, gdyz postrzegam lustracje i dekomunizacje za przejaw sprawiedliwosci spolecznej. Zmusic nikogo do popierania lustracji nie moge. Poza tym jest pewna grupa ludzi nie lubiacych sie angazowac o cos. Oni zawsze wola pozostac na boku. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Pytanko do wet3? 17.07.06, 19:32 :) dzięki. Poprawiłeś moje zdanie o tobie. Możemy mieć różne poglądy na detale nawet bardzo znaczne, ale widzę że naprawdę w pryncypiach się zgadzamy. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: Pytanko do wet3? 17.07.06, 19:44 maaac napisał: > :) dzięki. Poprawiłeś moje zdanie o tobie. Możemy mieć różne poglądy na detale > nawet bardzo znaczne, ale widzę że naprawdę w pryncypiach się zgadzamy. Z szacunkiem! Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: giuseppe53 17.07.06, 17:24 giuseppe53 napisal: <Lepper musi odejsc, Hojarska, Berger i inni tez> Niestety, ale pewnie na zlosc tobie, pewnie na dlugi czas zagrzeje miejsce w rzadzie. Odpowiedz Link Zgłoś
zgodnik1 wet3, zawiodłes mnie!..i ty przciw przyjacielowi.. 17.07.06, 17:46 Kaczyńskich !... ty Brutusie.... Odpowiedz Link Zgłoś
almagus Szamboobrona, dwururka PiSdurka i ambona! 17.07.06, 16:45 Polski Żyd jest prawdziwym Polakiem, bo dla Polski kształcił się i tworzy. Katolik polski to tylko polskojęzyczny pielgrzym, często głodny złodziejaszek, co wykorzystuje demokrację do obsadzania w rządach złodziei. Tak doszło do upadku państwa, powstało liberum veto małego katolickiego złodziejaszka kształconego w szkole jezuickiej, o Jezu Icki do teraz krzyczy! Szarlatani z RM i nazikoalicji obiecali zemstę na tych co mają wiedzę, pieniądze i zdrowie, obiecali ich podzielić, każdemu bez pracy, każdemu według potrzeb. Potrzeba dwóch, aby myśleć, a pomiędzy nimi Polska jak przedziałek. Można myśleć i przedziałkiem , ale to się specjalnie nazywa... Piękne to stworzone w TV SSram? www.youtube.com/watch?v=fCPdo2jd84Y&search=donald%20tusk Świnie, z Polski szambo, a z kościoła robią chlew! Dla nich to szambo brzmi jak poezja, więc im nie żałuję! Szamboobrona, dwururka PiSdurka i ambona! Jednojajowi max IQ po pięćdziesiąt, pojął matoł co ma najwyżej sześćdziesiąt. Choć jako wice siedzi głęboko w d upie, że może powiedzieć czy miał rydza w zupie, on nie chce być ich półkul IQ przedziałem, zbyt groźne wzruszenie i wyleci z kałem. On z gnojowicą podłączył się układem w szambo, nie po to by wylecieć zadem. Szambo dla niego przyjaźniejsze, rzecz swojska, przynajmniej stolica pachnie tak jak wioska. Jeszcze telewizja zbyt intelektualnie, mogą bekać, pierdzieć to będzie normalnie! Odpowiedz Link Zgłoś
eurypides77 Nie można wejść do szamba i nie umazać się gównem 17.07.06, 17:16 Zyta i Wildstein o tym zapomnieli. Odpowiedz Link Zgłoś
grzbert Re: Nie można wejść do szamba i nie umazać się gó 17.07.06, 17:25 Niech ktoś wreszcie spuści wodę,niech Leber, TVPiS i cała reszta ochlokratycznejtłuszczy spłynie w PiSdu!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zgodnik1 jaka ta Polska brudna!.. chodniki pełne leperków, 17.07.06, 17:50 giertychwków,maciarewiczków,kurskich.. co chwila , ludzie wdeptuja,.. potem trzeba szukać trawy...buty upaprane! Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Nie można wejść do szamba i nie umazać się gó 17.07.06, 19:14 Jeżeli zapomnieli to są kretynami. Odpowiedz Link Zgłoś
weteran3 panie Bronku wszyscy mają równe żołądki ... 17.07.06, 17:50 i sekretarka i personalny z młyna tyż , im też trzeba było dać to Lepper by się nie dowiedział...może... Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek2784 Re: Wildstein musi odejść na odpoczynek ... 17.07.06, 17:51 Człowiek o tak skrajnych poglądach nie może kierować firmą zajmującą się podawaniem informacji. Przecież to jest klasyczny oszołom polityczny. Niech on utworzy własną partię polityczną i uprawia własną politykę. telewizja publiczna ma być wolna od oszołomstwa. Od tego są partie polityczne. Odpowiedz Link Zgłoś
werbus W którym pokoleniu dokonano obrzezania Kaczyńskich 17.07.06, 18:11 skoro tak bratają się z pejsatymi pokroju Wildsteina. Odpowiedz Link Zgłoś
tomczyk6 Re: Lepper : Wildstein musi odejść 17.07.06, 18:20 Panie Lepper, a Pan to rozdajesz stanowiska obcym, czy tylko swoim znajomym. Masz Pan rolnictwo, to się zajmij tym, bo oprócz ulotki to przysłałeś nam Pan podwyżkę KRUS, i propozycje ubezpieczania się. Bez łaski, Panie Lepper. Odpowiedz Link Zgłoś
eurypides77 Wildsteina nie lubię z powodu jego poglądów 17.07.06, 18:27 na wiele spraw, ale zawsze wydawał mi się człowiekiem większej klasy niż tałatajstwo w rodzaju Gosiewskiego, Giertycha czy Leppera, których to mordy proszą się przysłowiowego kamienia. Ale poszedł się z nimi prostytuować, i wynik przewidywalny, jak w przypadku Zyty czy kiedyś w przyszłości Religi - w końcu trafią na jakieś świństwo którego zrobić nie zechcą. Odpowiedz Link Zgłoś
grali1 Re: Lepper : Wildstein musi odejść 17.07.06, 19:09 Ten cały inteligent ekologiczny ma rację z tym odejściem, ale że pomyliły mu się nazwiska, bo to Leper musi odejść! Im szybciej tym lepiej dla normalnych. Odpowiedz Link Zgłoś
wreszcie Re: Lepper : Wildstein musi odejść 17.07.06, 19:44 ...mowi o tanim Panstwie? Porzadki zaczyna sie od gory, a tymczasem zwiekszenie ilosci ministerstw, dokladanie do garnuszka kosciola.... itp itd Odpowiedz Link Zgłoś
apoplaws Obaj siebie warci... 17.07.06, 20:11 dwie, ujmijmy to łagodnie, kanalie. W sumie to dobrze, że na siebie warczą... Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Lepper naszczęscie może sobie chcieć ! Może 17.07.06, 20:18 Roberta Kwiatkowskiego by jeszcze zaproponował na jego miejsce ? Odpowiedz Link Zgłoś
pethate Re: Lepper : Wildstein musi odejść 17.07.06, 20:51 A Lepper jak katarynka: Wildstein musi odejsc,Balcerowicz musi odejsc, Kowalski musi odejsc. Niech on da sobie wprawic mozg. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Lepper : Wildstein musi odejść 17.07.06, 21:12 Będzie k u p a śmiechu jak Wildstien odejdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
mefisto02 Re: Lepper : Wildstein musi odejść 17.07.06, 21:15 galba napisał: Wildstein musi zostać. A co to znaczy po polsku? I dlaczego to na W musi zostac? Odpowiedz Link Zgłoś
mefisto02 Re: Lepper : Wildstein musi odejść 17.07.06, 21:20 Proponuje moją kandydature na prezesa TV, mogę zacząc od wrzesnia 2006. Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Drodzy rodacy 17.07.06, 21:24 on za dlugo juz byl. Plak potrafi...(wyrzucac na zbity pysk drugiego Polaka). Bez wzgledu na sens albo bezsens lub jakies tam szkody. Wystarczy ze pysk nie pasuje. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Drodzy rodacy 17.07.06, 21:32 "Mamusiu, Ilonka ma brudny pysk". "Jak ty mówisz o siostrze? Nie znasz innego słowa?" "Znam. Morda". Odpowiedz Link Zgłoś
mniklas5 Re: Wildstein od poczatku 17.07.06, 21:46 byl nieodpowiedzialnym i pospolitym awanturnikiem politycznym, co mozna pomyslec o kims kto ujawnia publicznie winnych i niewinnych mowiac ze to sa kanalie. Proste -trzeba byc sku..synem bez skrupulow, Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Wildstein od poczatku 17.07.06, 21:51 W pełni podzielam Twój pogląd na tego niezależnego (od elementarnej przyzwoitości) dziennikarza. pozdro. ----- Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok uu1 znow sie spotykamy i znow..... 17.07.06, 22:03 okazuje sie, że prawnik może, ale o zabawnych przekonaniach. To se ne vrati soudruch uu-jedna! To se ne vrati! Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: uu1 znow sie spotykamy i znow..... 17.07.06, 22:10 Dla jednych wpędzenie ludzi w niezawinioną przez nich, arcyprzykrą sytuację jest zabawne: dla mnie jest to działanie podłe. Każdy jest niewinny dopóki nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem. Jeżeli dopuścimy odstępstwa od tej zasady, zapomnijmy o prawie. PS. Pan B.W. z ogromną przyjemnością "robił" za bohatera natomiast w prokuraturze się po prostu sfajdał. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok Ładna mi sprawiedliwosc! Nizynski, Rodzik & Co. 17.07.06, 22:31 Sądy lustracyjne, zeznania esbekow. Jaja se facet robisz? Instytut Gaucka - to jest to. Pastor Gauck - przynajmniej czlowiek o jakiejs moralnosci i nie umoczony w sądowniczo prawnicze układy, a nie przedstawiciel peerelowskiej palestry...... Kwity zamknąc, trzymac pod kontrolą, dawac swoim! A reszta, jak podskoczy, dostanie kwitem po nosie. UU! Nie zartuj - to jest zadna sprawidliwosc, i żadna praworządnosc. To kompletna hała i kpiny. A ja dziekuje Bronkowi, za to, ze w zbudowanym przez was murze uczynił wyłom. Wiecej takich. wowczas, skoncza sie te kwiciarskie swinstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Ładna mi sprawiedliwosc! Nizynski, Rodzik & C 17.07.06, 22:42 Bardzo proszę, przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. Przypisujesz mi rzeczy o których słowa nie napisałem. Ja budowałem mur? Niedługo napiszesz, że strzelałem z "Aurory". Chcesz samosądów? Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok awanturnik? nieodpowiedzialny? 17.07.06, 22:02 A czemuz to? Lista Ci sie nie podoba, a dlaczego? Znalazles mamusie, tatusia, czy siebie? That's life, my friend! Ja też paru z rodziny na "liscie odzyskałem"! Teraz wiele rozumiem, dlaczegoz to tak fajnie im zycie płynęło..... Bronek jest wielki! Kiedys dżaruzel nie chciał go wpuścić do peerelii i trzymał go na lotnisku okęcie.... A teraz postępowi wyznawcy grzybka halucynogennego oraz niepłacącego zobowiązań ministra od rolnictwa, chcą go znowu z czegos wyrzucac. Ot czasy niby sie zmieniają, a jednak nie. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: awanturnik? nieodpowiedzialny? 17.07.06, 22:05 Zachowujesz się haniebnie. A właściwie nie. Zgodnie z pszenno-buraczana tradycją - żeby sąsiadowi krowa zdechła. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok Pszenno buraczana tradycja? A to co? 17.07.06, 22:25 uu1 - czy ty dobrze sie czujesz z ta krową? Haniebnie? A niby z jakiego powodu, a cozes to na forum kieleckim o tym biednym, przez TW wymeczonym czlowieku pisal? Tam rozumiem - solidarnosc kastwoa z TW-radcą prawnym. A teraz tez to samo? Wiec o co chodzi. Jestes za sprawiedliwoscią? Czyli za czym? Za tym, aby jedni mieli spokoj, a drudzi siedzieli cicho? Ejże UU, ejże! A Bronek - Bronek jest w porzo, poniewaz walczył z komuną. Razem z Mirkiem Ch. robili 2 obieg, edukowali społeczenstwo. A teraz powinien zaprowadzic porządeczek w tej stajni augiasza. A ty gdzie byłes? Co, jakis przydział sie dostało - samochod, mieszkanie, moj mały pieszczoszku? Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Pszenno buraczana tradycja? A to co? 17.07.06, 22:54 Jestem za: 1. cywilizowaną lustracją czyli dokładnie przeciwko temu co sie teraz dzieje albo 2. jeżeli tego nie potrafimy to spalic całe to g...o i dać sobie spokój. > A Bronek - Bronek > jest w porzo, poniewaz walczył z komuną. Razem z Mirkiem Ch. robili 2 obieg, > edukowali społeczenstwo. Zwłaszcza w Paryżu. Za zasługi (rzeczywiste)to są ordery, renty, pomniki a nie stanowiska. Bo potem są takie skutki jakie dzisiaj obserwujemy. PS. Zaspakajam Twoją ciekawość. W dniu ogłoszenia stanu wojennego nie doczekałem się "Dobranocki" co zostawiło u mnie trwały uraz w stosunku do TV. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok Nie doczekałes sie dobranocki - to sio! 18.07.06, 00:44 Jezeli byłes taki mały, to nie masz prawa uczestniczyc w tej dyskusji. Jak mówił Franz Maurer w Psach. "Nie chce mi sie z Tobą gadać". Zakopac, zapomniec? A oczywiscie, ale gnojki, ktorzy wyniesli papiery i mają je w domach i puszczają co jakis czas znaki dymne? Jak ty sobie to koles wyobrazasz? Esbecy bedą sobie co jakis czas puszczac smrodliwego bąka w kierunku nielubianych.... I od razu znajdzie sie paru durni, ktorzy w to bedą swiecie wierzyc. Do tego co to znaczy "cywilizowany"? Chyba kpisz facet. Jedni bedą obrzucani błotem, a drudzy beda mowic: "tak sąd lustracyjny". Otoz nie! Kazdy musi miec dostep do swoich akt i tyle i musi dowiedzie sie prawdy, chocby najbardziej bolesnej. Prawda jest lepsza niz "pieprzona cywilizowana lustracja". Obecnie - oto cywilizowany proces: bandyci, ktorzy zamordowali Staszka Pyjasa i kilkanascie jeszcze osob sobie łążą po swiecie, wolnie i zaopatrzeni. Dlaczego - sprawa wagi panstwowej..... Facet! Rozsmieszasz mnie! Z tym gównem po komunie należy zrobic spokoj, ale nie cmentarny! Zresztą co Ty możesz na ten temat wiedziec? A o Wildsteinie - co ty o nim wiesz? Przeciez wiekszosc z uczestnikow tego forum obrzuca go błotem, jak ta piepprzona esbecka wataha 25 lat temu. Nie, tak nie! Wybacz człowieku ten ton, ale dla mnie to jest ohyda, poniewaz znowu zwycieza tamto bydło. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Nie doczekałes sie dobranocki - to sio! 18.07.06, 01:05 Sine ira et studio. Cywilizowany tzn. dający każdemu możliwość obrony. Nie tak jak w przypadku Zyty G. Jeżeli spalimy to barachło to ubecy, esbecy, uopki, abwera mogą sobie puszczać bąki do us..j śmierci, amen. Obawiam się, że Ty mylisz sprawiedliwość z zemstą. Może Twoja trauma jest szczególna. Może to Cię we własnych oczach usprawiedliwia. Ale tu chodzi o wojnę wszystkich ze wszystkimi. W rodzinach również. A na to zgody nie ma. Ja B. Wildsteina oceniam za aktualne zachowanie. Paryż mnie nie interesuje. I jawi mi się jako człowiek nieuczciwy i tchórzliwy. Mam prawo do takiego sądu. Z faktu, że jesteś starszy nie wynika, że możesz do mnie mówić "koleś", "facet". To nie ułatwia rozmowy. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
grzbert Re: Nie doczekałes sie dobranocki - to sio! 18.07.06, 01:23 O co to wielkie ajwajbum? Że Leber chce jakieś profity w TVPiSie? .urwa .urwie łba nie urwie Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Nie doczekałes sie dobranocki - to sio! 18.07.06, 01:27 A jak urwie to da .urwie. Odpowiedz Link Zgłoś
gdzies_czyli_wewpolsce uu1 - nie rozsmieszaj mnie! 18.07.06, 17:31 Jak powiedziałes, nie doczekałes sie dobranocki. A wiec nie wiesz o czym mowisz. Naczytales sie, ale czego? Prawniczych bzdur a 'la Filar i Nowicki. Niestety prawda jest zbyt ohydna i brutalna. Moja sprawa - nie ma to wogole znaczenia. Na kim miałbym sie mscic? Na esbekach, ktorzy puszczali swinstwa. Ciul z nimi. Puszczali i tyle. Ale widzisz, moj mały, są jeszcze ci od "zamieszany w sprawe zegarka". O tym oczywiscie nie pomyslales - no jak i skad. Prosty przykład: Kiedy wasz idol Kurski puscił historyjke o dziadku... Smrod pozosttał Sprawdz fora: zobaczysz, co tam jest - ssman, hitlerowic, folksdojcz, zdrajca, swinia, bydlak, szwab. Nie wazne jaka jest prawda! Nie ważne, ze ten człowiek bronił narodowych wartosci. Wazne to, w co ludzie wierzą. To jest własnie Twoja cywilizacja. Sądy, w ktorych Nizynski albo Brodzik wypytuje esbeków o prawde. A oni nawet obecnie nie mają zamiaru jej wyjawiac. składali przysiege. I uwazają, ze nikt ich z niej nie zwolnił..... Jeden z moich krewnych, srogo doswiadczony prze ubecje i zawezwany do procesu czyszącego sprawe z przed lat, jak dowiedział sie o sedzim, powiedział: pieprze taką sprawiedliwosc, aby były esbek wydawał mi papierek, o tym ze jestem niewinny. Nie ma zemsty, nie ma sprawiedliwosci. Nie ma nic. Jedyne co ma byc, to dostep do papierow. I tylko o to chodzi. Chodzi o content. Capischi? W jakim kraju Ty moj mały zyjesz, ze takie bzdury wypisujesz? Oczywiscie, Wildsteina ocenia po nowsciach, a jak nowosci wynikają ze starosci - to co? Wiesz na co zgody nie ma? Na to, aby biedni ludzie dowiedzieli sie, że tu była dokładnie jak w DDRowie. Tu donosiło kilkaset tysiecy. To boli nasze narodowe ego! To boli piers wystawianą po Virtuti Militari. Odpowiedz Link Zgłoś
przedostatni_mohikanin Re: Lepper : Wildstein musi odejść 18.07.06, 14:32 Czy w tym kraju zabrakło Polaków, że szefem TVP uczyniono Żyda ? No to niech się nie dziwią, że co program to nagonka na Polaków i... na nich samych ! Odpowiedz Link Zgłoś