Dodaj do ulubionych

Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatrzy...

    • pokeo2 I dobrze 28.07.06, 11:05
      Nie zatrzymal sie? Czy ja wina? Policji?
      • andrzejostrowski ciesze sie bardzo!!! 28.07.06, 11:09
        ciesze sie bardzo, ze jest to forum- zainteresowanie zdarzeniem jest ogromne,
        dzieki temu mozemy czytac bardzo rozne opinie, tylko PROSZE - NIE OBRZUCAJMY
        SIE BLOTEM WZAJEMNIE!!!
    • rrj Brawo. Strzelać do każdego motocyklisty po 22 28.07.06, 11:08
      w terenie zabudowanym.
      • jan583 Był napad?-był 28.07.06, 11:10
        • jan583 Re: Był napad?-był 28.07.06, 11:16
          Była obława ?-była
          napastnicy byli na motoracch -?-byli
          Podejrzany był zatrzymywany ?-był
          Uciekał ?-uciekał .
          Od razu do niego strzelano ?-nie
          Po dłuższym pościgu -?-tak
          Więc o co chodzi .Należało się zatrzymać i żyło by się nawet jak się nie miało prawo jas\zdy ,czy było na lekkim gazie po maryśce lub piwku.
          A tak jednego pirata drogowego mniej .Wiem to smutne zginął człowiek .ALe ten człowiek mógł spowodować o wiele więcej ofiar skoro był takim nerwowym kierowcą.
          Wszyscy chcemy twardej policji ,ładu i życia bez bandziorów .Ale jak już policja postepuje twardo to be .NIesdtety bandziorzy będą ginąć ,taki jest teraz kurs .Bójcie się wszyscy którzy jesteście z prawem na bakier .Zero tolerancjidla zła i bandytyzmu .
          • gabriel Re: Był napad?-był 28.07.06, 11:19
            Policja strzelała bo miała podejrzenie - które motocyklista ucieczką wzmocnił
            czy potwierdził że może być jednym ze sprawców napadu. A nie dlatego że nie
            zatrzymał się do kontroli, strzelano do niego jako podejrzanego o napad z bronią.
      • dean08 Re: Brawo. Strzelać do każdego motocyklisty po 22 28.07.06, 11:27
        Tylko celniej - od razu w głowę pierwszym strzałem... - przepraszam to był
        głupi żart.

        Serio:
        a) nie wiemy jak było naprawdę - z pewnością będzie śledztwo;

        b) jeśli było to tak jak przedstawie policja to pozostanie analiza czy było
        prawo do użycia broni w ramach bezpośredniego pościgu.

        Zatem wstrzymajmy się z wyrokami - jedno pewne: faceta szkoda, zginął głupio.
        Po policjancie też to pewnie nie spłynie.

    • nauma Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:14
      Jeżeli policja jest w tej sprawie winna, znaczy to, że każdy ma prawo:
      a) uciekać, gdy policja wzywa do zatrzymania;
      b) polować na policjantów za pomocą swego pojazdu.
      Zarazem tracą sens wszelkiego rodzaju blokady czy pościgi za bandytami.
      Przy okazji okazuje się też, że:
      a) po cholerę prawo jazdy, skoro można jeździć bez niego?
      b) podwijanie rejestracji jest cacy.
      --
      posłuchaj koloru swoich snów (The Beatles "Tomorrow Never Knows")
      Naumachia - (2006.07.28) "Kolejne kompromitacje polskiej piłki"
      NaumEroticon
    • paganus Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:14
      Nie jestem inspektorem z KGP, ale skoro chłopak nie miał jeszcze prawa jazdy na
      motor, no to jasne jest, dlaczego się ne zatrzymał.
      • prosiak25 wedlug lewakow 28.07.06, 11:26
        winni sa: policja bo strzelala i wlasciciel hurtowni bo nie chcial sie podzielic
        z bandytami tym co zarobil ciezka praca motocyklista medal za lamanie prawa
        bandyci medal bo zabieraja bogatym i daja biednym (czyli sobie)
    • martynika80 10 strzałów?? a co to- polowanie??!! 28.07.06, 11:25
      dostaję białej gorączki gdy czytam o podobnych wypadkach. To, że się ktoś nie
      zatrzymał na wezwanie (wystraszył się, nie usłyszał itp.) nie oznacza, że
      ktoś jest przestępcą. A już oddawanie tylu strzałów w stronę człowieka jest
      oczywiste z zamiarem jego zabicia. Z tego co wiem, powinno się oddawać strzały
      ostrzegawcze w powietrze, ewentualnie później strzelać w nogi, by potencjalnego
      przestęcę zatrzymać, ale nie zabijać. Środowisko policjantów zawsze stoi za
      sobą murem, więc pewnie temu policjantowi ujdzie to na sucho. Niestety.Bo
      przecież gołym okiem widać że swoje uprawnienia przekroczył. Tyle razy
      strzelać w kirerunku nieuzbrojonego człowieka... Boże, co się na tym świecie
      dzieje...
      • prosiak25 Re: 10 strzałów?? a co to- polowanie??!! 28.07.06, 11:30
        wez sie martynika80 postaw na miejscu policjanta okradli hurtownie i uciekaja na
        motocyklach widac motocykl ktory sie nie zatrzymuje jak go prosza i jeszcze chce
        rozjechac policjanta co bys se wtedy pomyslala?? ze jest to zwyczajny czlowiek??
        zwyczajni ludzie tak nie robia a ze jeszcze kraza gdzies blisko bandyci to
        calkiem pewne ze to on nim jest (skoro tak ucieka przed policja) niestety
        okazuje sie inaczej a ze 10 strzalow to co z tego?? policjant strzela i nie
        trafia wiec strzela tak dlugo az trafi
        • zbig72 Re: 10 strzałów?? a co to- polowanie??!! 28.07.06, 13:09
          nigdzie nie napisali że z tych 10 strzałów 8 nie było np. ostrzegawczymi w
          powietrze a dopiero później 2 ostatnie celne
      • gabriel Re: 10 strzałów?? a co to- polowanie??!! 28.07.06, 11:31

        > dostaję białej gorączki gdy czytam o podobnych wypadkach. To, że się ktoś nie
        > zatrzymał na wezwanie (wystraszył się, nie usłyszał itp.) nie oznacza, że
        > ktoś jest przestępcą. A już oddawanie tylu strzałów w stronę człowieka jest
        > oczywiste z zamiarem jego zabicia. Z tego co wiem, powinno się oddawać strzały
        >
        > ostrzegawcze w powietrze, ewentualnie później strzelać w nogi, by potencjalnego
        >
        > przestęcę zatrzymać, ale nie zabijać.

        naiwna jesteś i niedouczona.
        --

        Doszedłes do końca liny i nie wiesz co zrobić? Zawiąż pętle i powieś się.
      • abstracto A co? Miał przestać po pierwszym pudle? 28.07.06, 11:32
        Przedmuchać lufę,schować klamkę do kabury i pobłogosławić tego młodego w
        dlaszej drodze? Zadaniem tego policjanta było zatrzymać gościa uciekającego na
        motorze. Jeżeli nie trafił za pierwszym razem to miał walić tak długo, aż trafi!
    • dzonny26 Do wszystkich polskich wyznawcow CHWDP 28.07.06, 11:25
      1. Nie mial prawka
      2. Nie zatrzymal sie na wezwanie (czyli zwyczajnie uciekal)
      3. Prawie przejechal policjanta (nikt nie wie jak bylo na prawde ale nie
      zakladajcie ziomale z gory ze tak nie bylo)

      Jakby w moim kierunku jechal jakis leszcz 100km na godzine i ledwo bym
      odskoczyl na bok zeby mnie nie przejechal to sam wywalilbym w niego caly
      magazynek kałacha.
      • robbinhuck Re: Do wszystkich polskich wyznawcow CHWDP 28.07.06, 11:31
        Przypomnijcie sobie te sarkastyczne komentarze sprzed 2 tygodni, kiedy sokiści
        strzelali w powietrze, a złodzieje drutu trakcyjnego uciekli z łupem
    • rekinygieldy Taki to polskie 28.07.06, 11:31
      W USA nie byłoby dyskusji - jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce, policjant ma
      prawo użyć broni.
      W USA jeśli jest ograniczenie do 50 mil, to nie wolno jechać 50, ale co
      najwyżej 49...
      U nas zawsze te 20 km więcej...
      Bo tak w Polsce traktuje się prawo, nie tylko na drogach, ale także w polityce,
      finansach.
      I taki burdel będzie nadal...
    • zanami Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:32
      Policiant nie powinien strzelac. Poniosly go emocje. Motocyklista w momencie
      oddania strzalow nie zagrazal zdrowi czy zyciu policianta lub innych osob, nie
      mial przy sobie broni. Przestepstwo, o ktore byl podejrzewany nie nalezalo do
      najpowazniejszych. Co wiecej, strzelajac policiant narazil zdrowie i zycie
      innych osob!
      Oczywicie motocyklista raczej mial cos na sumieniu ale tym nie mozna
      usprawiedliwiac zaistnialej sytuacji. Moim zdaniem nalezalo kontynuowac poscig:
      wezwac dodatkowe radiowozy, ustawic nowa blokade, zorganizowac pelna oblawe,
      zmusic motocykliste do zatrzymania - poscigi za przestepcami trwaja czasami
      WIELE GODZIN - nie strzela sie do nich wlasnie dlatego aby nie stwarzac
      dodatkowego zagrorzenia oraz aby rowniesz szanowac ich zycie, prawo do procesu
      sadowego, sprawiedliwego wyroku oraz odbycie adekwatnej kary.
      Niestety w tym przypadku zamiast tego mamy jedna osobe zabita, druga ciezko
      ranna, mocno zachwiana psychike policianta oraz nadszarpany wizerunek policji.
      • gabriel Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:36
        policjant miał prawo strzelać.
        Podejrzany wiał na motorze, spełnił tym samym jeden z warunków użycia bronii.
      • dean08 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:40
        zanami napisał:
        Zakładająć, ze było tka jak mówi policja:

        > Policiant nie powinien strzelac. Poniosly go emocje. Motocyklista w momencie
        > oddania strzalow nie zagrazal zdrowi czy zyciu policianta lub innych osob, nie
        > mial przy sobie broni.
        No tak bo mu policjant spod kół uskoczył.

        Przestepstwo, o ktore byl podejrzewany nie nalezalo do
        > najpowazniejszych.
        Rozbój nie jest poważny ?

        Co wiecej, strzelajac policiant narazil zdrowie i zycie
        > innych osob!

        Tutaj może być taki zarzut skoro gościu wpadł za chwilę na rowerzystkę.


        > Niestety w tym przypadku zamiast tego mamy jedna osobe zabita, druga ciezko
        > ranna, mocno zachwiana psychike policianta oraz nadszarpany wizerunek policji.

        Niestety prawda.
        • zanami Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:53
          > > Policiant nie powinien strzelac. Poniosly go emocje. Motocyklista w momen
          > cie
          > > oddania strzalow nie zagrazal zdrowi czy zyciu policianta lub innych osob
          > , nie
          > > mial przy sobie broni.
          > No tak bo mu policjant spod kół uskoczył.
          Właśnie - uskoczył - uniknał zagrożenia a motocyklista - znow raczej domysly bo
          artykul skapy ;) - jechal dalej nabierajac predkości - uciekal - czyli
          zagrozenie zycia dla policjanta MINELO. Gdyby motocyklista zwolnil, zaczął
          zawracać i przymierzać się do ponownej próby przejechania policjanta - użycie
          broni byłoby jak najbardziej uzasadnione, konieczne. Moim zdaniem motocyklista
          popisywał sie (szczegolnie, ze znajdywal sie pod domem dziewczyny), zgrywał,
          prowokował do pościgu - o ile jest to zachowanie niepoważne i karygodne to
          jednak wymiar kary byl zupelnie nieadekwatny.

          > Rozbój nie jest poważny ?
          Poważny - tak - najpowazniejszy nie. Wprawdzie informacje z artykulu są dość
          niepełne ale wnioskuję, że podczas kradziezy tych 15 tysiecy nikt na zdrowiu nie
          ucierpial!
          • v-maxfan Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 14:48
            > > No tak bo mu policjant spod kół uskoczył.
            > Właśnie - uskoczył - uniknał zagrożenia a motocyklista - znow raczej domysly bo
            > artykul skapy ;) - jechal dalej nabierajac predkości - uciekal - czyli
            > zagrozenie zycia dla policjanta MINELO. Gdyby motocyklista zwolnil, zaczął
            > zawracać i przymierzać się do ponownej próby przejechania policjanta - użycie
            > broni byłoby jak najbardziej uzasadnione, konieczne. Moim zdaniem motocyklista
            > popisywał sie (szczegolnie, ze znajdywal sie pod domem dziewczyny), zgrywał,
            > prowokował do pościgu - o ile jest to zachowanie niepoważne i karygodne to
            > jednak wymiar kary byl zupelnie nieadekwatny.
            Idąc tym tropem nie należało by strzelać do żadnego przestępcy, który dybał na życie/zdrowie policjanta jeśli policjant przeżył...
    • tomasz.kirsz Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:35
      Tutaj jakze chetnie atakowali - brawurowo - szkoda tylko, ze zabili niewinnego
      chlopaka.
      Moze by tak zamiast "brawurowych" akcji zabrac sie za patrolowanie ulic, walke z
      plaga zlodziejstwa samochodow, bandyctwa na osiedlach - nie tam to juz trzesa
      portkami, ale jak ma pistolet w rece i strzela do bezbronnego to juz KOZAK.
      Polska policja trzeba sobie jasno powiedziec jest totalnie do bani i wymaga
      glebokiej reformy
    • pi6 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:36
      A moze po prostu tzrba byc odpowiedzialnym, by taki motocyklista nie wjechał na
      przejściu w kibiete z małym dzieckiem, może trzeba przestrzegac prawa, bo
      podejmując próbe ucieczki jesteś już przestępcą i zapewne nie jest to kolejnym
      zajefajnym zartem jakiegoś nieodpowiedzialnego człowieka ...ale co by nie pisac
      życia szkoda!!!!!!
    • creatura Dla mnie logiczne, nie mial prawka na motor 28.07.06, 11:38

      Dla mnie logiczne, nie mial prawka na motor to uciekal
      ja bym chyba wolal sie zatrzymac i blagac o wybaczenie :-) niz dac sie
      wczesniej czy pozniej zlapac.....
    • ilonakowalska Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:42
      super, bo co drugi policjant to świr, szkoda że całej serii do niego nie
      wypuścił, tylko 10 strzałów? ciągle toczy się sprawa chłopaka, który jeździ na
      wózku inwalidzkim po tym jak go policja ostrzelała, a tu proszę.. dziki zachód
      sobie urządzają.. szału dostaje po takich informacjach!
    • grogreg Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:46
      Panowie motocyklisci, ktorzy robia sobie wyscigi na drogach miejskich bardzo
      czesto montuja tablice pod blotnikami, zeby na fotoradarach nie wychodzily.
    • piotr_lucky ostra selekcja gwarancja sukcesu ?? 28.07.06, 11:49
      Jezeli podczas przyjecia do policji uwala sie prawnika za to ze mial
      nieprawidlowo ulozona reke przy cwiczeniu na egzaminie sprawnosciowym - i to ma
      byc to ostre sito selekcji co ma gwarantowac wybitnie jednostki w sluzbie to to
      sa tego efekty i to sa widac te wybitne jednostki. Moze dobrze ze prawnik sobie
      znalazl inna prace i nie musi w takim towarzystwie pracowac.
    • kosiem Policja niczy zło w zarodku 28.07.06, 11:54
      "Policja nie znalazła żadnych przesłanek, które łączyłyby Marcina z napadem na hurtownię. Kończył szkołę ochroniarską, ___chciał wstąpić do policji___." - Policja niczy zło w zarodku
    • variath83 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:58
      a tak na marginesie
      czy policja moze scigac motocykliste samochodem??
      nie!!!!
    • pminko Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:59
      Policjant zachował się jak najbardziej słusznie.
      A chłopaczek widocznie miał nieźle na sumieniu.
    • kryspacz1 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:03
      Wielki krzyk o "zabójstwo" motocyklisty... Młody BANDYTA zginął nie dlatego,
      że, jak sugeruje prasa (w tym, niestety, moja ulubiona "Wybiórcza"), policja
      pomyliła go ze sprawcą napadu, ale dlatego, że jadąc sportowym motocyklem bez
      prawa jazdy nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec, a potem nawet
      staranować policjanta. Jako podatnik wręcz wymagam, żeby takich drogowych
      BANDYTÓW stanowczo eliminować z dróg wszelkimi metodami. Zadajmy sobie pytanie:
      skąd dwudziestolatek ma na sportowy motor? Czy jego, teraz na pewno
      rozpaczający, rodzice wiedzieli, że rozbija się motocyklem bez uprawnień?
      Mam znajomych zarówno wśród motocyklistów, jak i policjantów. Ci pierwsi czują
      się całkowicie bezkarni (patrz zabity BANDYTA z artykułu powyżej - tablice
      rejestracyjne motocykla zamontowane pod błotnikiem, w miejscu uniemożliwiającym
      ich odczytanie przez policję czy fotoradar lub pozaginane w tym samym celu -
      powszechna praktyka kierowców "ścigaczy"), wiedząc, że policja nie ma ich czym
      ścigać, wśród policji zaś istnieje niepisana umowa, że motocyklistów się... nie
      ściga (chyba że w ostateczności), by właśnie nie narażać funkcjonariuszy na
      śmieszność i porażkę, a innych użytkowników ruchu na niebezpieczeństwo z góry
      skazanej na niepowodzenie akcji.
      Brawa dla kraśnickich policjantów! Nie bójcie się bronić nas przed BANDYTAMI.

      Krystian, Gdańsk
    • marcowsky Sprawa jest banalnie tragicznie prosta! 28.07.06, 12:08
    • police.men Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:10
      Był debilem i debilnie zginął.
      Nie ma co płakać, szkoda mi tylko rodziców, że tak go wychowali, i policjanta
      że musi z tym żyć.
      • supermacho Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:12
        Kiedyś była taka akcja w Łodzi gdzie facet uciekający przed policją przez
        miasto samochodem (dużym fiatem) przejechał 3 osoby (matkę z dzieckiem w wózku
        i jakiegoś przechodnia). Na ul.Drewnowskiej. Koleś też uciekał przed policją i
        gdyby policjanci zastrzelili go te 3 osoby jeszcze by żyły.

        Ten motocyklista mógł kogoś zabić a tak policja wyeliminowała problem.
        Tu trzymam strone policji.
        • mario.osh piernicza ci sie fakty synu. 28.07.06, 14:46
          motocyklista być może zabił kobietę dlatego że został zastrzelony przez
          głupiego policjanta.

          trzym sie faktów a nie swoich imaginacji.
    • kawas11 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:12
      To skandal policjanci czują się jak beskarni napatrzyli się na filmy
      i myslą ze mogą strzelac sobie do każdego ! potem strasznie załamani i sie niby
      leczą po szoku i zero odpowiedzialnosci za czyn zawsze się wymigają tak jak
      wsprwie zastrzelenia kierowcy i zranienia pasażera który teraz walczy o
      odszkodowanie ale sprawcy brak bo wszyszko zatuszują .
      • police.men Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:14
        Medal dla policjanta
      • gabriel Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:17
        To skandal że kierowcy napatrzą się na filmy typu szybcy i wściekli a później
        rozbijają sie po drogach jak leci, albo pogratą w GTA, takie nam rośnie
        pokolenie. Zero tolerancji dla bandytów na drogach.
    • skobog Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:13
      policjantów za jazdę pod wpływem alkoholu ,co jest dość częstym zdarzeniem
      powinno się wieszać za jaja na przydrożnych drzewach
      • police.men Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:18
        > policjantów za jazdę pod wpływem alkoholu ,co jest dość częstym zdarzeniem
        > powinno się wieszać za jaja na przydrożnych drzewach

        Zgadam się ale to powinno dotyczyć wszystkich kierowców i pasażerów, którzy
        wsiadają z pijanymi kierowcami do samochodów
    • skobog Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:32
      Był debilem i debilnie zginął.
      Nie ma co płakać, szkoda mi tylko rodziców, że tak go wychowali, i policjanta
      że musi z tym żyć.


      Policjanta najpierw powinien rozliczyć sąd. Bycie policjantem nie zwalnia z
      myslenia.Co z drugiej nic dziwnego -po 15 latach służby część policjantów
      zapada na choroby psychiczne,i odchodzi ze służby
    • bereciara Oj glupki wazne co widziala jego dziewczyna 28.07.06, 12:34
      a to relacjonowala TW 1 wczoraj, policjanci zachowali sie jak ci pod Poznaniem
      podczas tej nieslawy im przynoszacej akcji.Nieukom daja bron do reki i tak
      tragiczne sa tego skutki.Prawda jest ze sie nie zatrzymal,chcial isc do pracy w
      policji,skonczyl szkole ochroniarska.Strzelali jak do kaczki i to jest jeden
      pewny fakt.Policjantom nie wierzcie to sa oszusci i w tym przypadku beda krecic
      ale wierze w sprawiedliwosc ze sie nie wykreca zginal mlody czlowiek.Gleboko
      wspolczuje rodzicom chlopca i jego dziewczynie,ktora prawde widziala na wlasne
      oczy i zapewne bedzie manipulowana przez gliniarzy.
    • maria-anna Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z... 28.07.06, 12:35
      bandytami. I dlatego to co zrobiła policja mozna nazwać bestialstwem.
      • gabriel Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 12:37
        Ale o tym wszyscy dowiedzieli sie dopiero po fakcie. Policja nie mogła tego
        wiedzieć w czasie akcji, i ty tez gdybyś tam stała nie mogłabyś tego wiedzieć
        • maria-anna Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 12:56
          gabriel napisał:

          > Ale o tym wszyscy dowiedzieli sie dopiero po fakcie. Policja nie mogła tego
          > wiedzieć w czasie akcji, i ty tez gdybyś tam stała nie mogłabyś tego wiedzieć
          --------------------------------------------------------------------------------
          Nie ma powodu do zastrzelenia człowieka. Należy udowodnić winę, a u nas i tak
          nie ma kary śmierci. A w końcu chodziło o głupie 15 tys. A życia nie ma prawa
          odbierac nikt,szczegolnie policja!Winni musza ponieśc karę za nieprzestrzeganie
          przepisów.Nie było powodów do zabicia młodego czlowieka!
          • gabriel Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:01
            > Nie ma powodu do zastrzelenia człowieka. Należy udowodnić winę, a u nas i tak
            > nie ma kary śmierci. A w końcu chodziło o głupie 15 tys. A życia nie ma prawa
            > odbierac nikt,szczegolnie policja!Winni musza ponieśc karę za nieprzestrzeganie
            > przepisów.Nie było powodów do zabicia młodego czlowieka!

            Prawa nie znasz dziecko drogie, poczytaj zasady użycia bronii w ustawie o policji.
            Do tego nie trzeba udowadniać winy.
            • maria-anna Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:08
              gabriel napisał:

              > > Nie ma powodu do zastrzelenia człowieka. Należy udowodnić winę, a u nas i
              > tak
              > > nie ma kary śmierci. A w końcu chodziło o głupie 15 tys. A życia nie ma p
              > rawa
              > > odbierac nikt,szczegolnie policja!Winni musza ponieśc karę za nieprzestrz
              > eganie
              > > przepisów.Nie było powodów do zabicia młodego czlowieka!
              >
              > Prawa nie znasz dziecko drogie, poczytaj zasady użycia bronii w ustawie o
              polic
              > ji.
              > Do tego nie trzeba udowadniać winy.
              -------------------------------------------------------------------------------
              Ciekawe,czy tak samo byś uważał,gdyby niepotrzebna,w wyniku błędnego rozeznania
              śmierć dotknęła ciebie lub kogos bliskiego. Nie wiedziałam,że w każdej chwili
              mogę zostać ...itd
              • zbig72 Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:16
                maria-anna napisała:

                > Ciekawe,czy tak samo byś uważał,gdyby niepotrzebna,w wyniku błędnego
                rozeznania
                > śmierć dotknęła ciebie lub kogos bliskiego. Nie wiedziałam,że w każdej chwili
                > mogę zostać ...itd

                ciekawe jakie pretensje miałabyś do policji gdyby pozwolili mu odjechać a on na
                nasępnym skrzyżowaniu nie rozjechałby jednej rowerzystki, tylko 10 osob np. na
                przystanku...

                ucieczka w sytuacji próby zatrzymania przez policję (zreszta dwukrotnej) jest
                całkowicie wystarczającym w świetle prawa powodem do użycia broni

                ewentualna kara dla policjanta spowoduje tylko że kiedy następnym razem ciebie
                nadaną lub zgwałca inny policjant broni nie użyje bo stwierdzi że po co mu
                kłopoty bo jakiś dupek uzna ze przekroczył uprawnienia

              • gabriel Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:19
                Ulubiony argument tych którym argumentów brakuje. A gdyby to była wasza matka
                Gdybanie. Nic mnie gdybanie nie obchodzi, dyskutujemy o konkretnym przypadku.
                Jeśli brak Ci wiedzy lub argumentów to może lepiej nie pisać.
          • zbig72 Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:04
            nie chodziło o kasę tylko o niezatrzyamanie isę na wezwanie umundurowanego
            funkcjonariusza - nawet gdy w okolicy nie ma napadu a ktoś nie zarzymuje się do
            kontroli drogowej to policja ma prawo strzelać - tak jest na całym świecie,
            oglądałem ostatniona TVN Turbo takie filmiki z kamer w policyjnych radiowozach,
            zatrzymali na Florydzie babkę do rutynowej kontroli a ona nie chciała wysiąsć z
            samochodu bo gadała przez komórę i nic więcej nie zrobiła - dostała natychmiast
            parę serii z paralizatora i już nie fikała...

            gdyby się zatrzymał to by żył a rowerzystka była by zdrowa - kapujesz???
          • manhu Re: Zastrzelony bandyta nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:11
            Czy ty naprawdę jesteś taka głupia?
            Zabili niebezpiecznego zwyrodnialca, który swoim zachowaniem dowiódł, że mógł zabić (a nawet niemal na 100%) kogoś jeżdżąc jak wariat (szybki motor, ukrywanie tablicy i całe zachowanie). Ale nie ważne "stój, bo strzelam" oznacza "stój, bo strzelam", a nawet i bez tego ma się zatrzymać bez dyskusji.

            > Nie ma powodu do zastrzelenia człowieka. Należy udowodnić winę, a u nas i tak
            > nie ma kary śmierci. A w końcu chodziło o głupie 15 tys.
            Obłęd! Nie żadne głupie 15tys (życie tego zwyrola było warte 0zł), a już szczególnie policjant nie miał czasu lecieć po prokuratora, sędziów i w przeciągu kilku sekund udowodnić winy i uzyskać wyroku:)
      • december70 Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 12:46
        To jest głupota,może nadgorliwość,brak szkoleń.Gołym okiem widać że coś jest nie
        w porządku.Wszystko nie tak;strzelanie w miasteczku w biały dzień do szybko
        jadącego motocoklisty to tak jak godzenie się na śmierć człowieka.
        • zbig72 Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:28
          december70 napisał:

          > To jest głupota,może nadgorliwość,brak szkoleń.Gołym okiem widać że coś jest
          ni
          > e
          > w porządku.

          zdasza się

          >Wszystko nie tak;strzelanie w miasteczku w biały dzień do szybko
          > jadącego motocoklisty to tak jak godzenie się na śmierć człowieka.

          a to już nie bardzo szybka jazda motocyklem przez miasteczkow biały dzień i nie
          zatrzymanie się do kontoli to jak godzenie się na stzały ze strony policji

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka