andrzejostrowski ciesze sie bardzo!!! 28.07.06, 11:09 ciesze sie bardzo, ze jest to forum- zainteresowanie zdarzeniem jest ogromne, dzieki temu mozemy czytac bardzo rozne opinie, tylko PROSZE - NIE OBRZUCAJMY SIE BLOTEM WZAJEMNIE!!! Odpowiedz Link Zgłoś
rrj Brawo. Strzelać do każdego motocyklisty po 22 28.07.06, 11:08 w terenie zabudowanym. Odpowiedz Link Zgłoś
jan583 Re: Był napad?-był 28.07.06, 11:16 Była obława ?-była napastnicy byli na motoracch -?-byli Podejrzany był zatrzymywany ?-był Uciekał ?-uciekał . Od razu do niego strzelano ?-nie Po dłuższym pościgu -?-tak Więc o co chodzi .Należało się zatrzymać i żyło by się nawet jak się nie miało prawo jas\zdy ,czy było na lekkim gazie po maryśce lub piwku. A tak jednego pirata drogowego mniej .Wiem to smutne zginął człowiek .ALe ten człowiek mógł spowodować o wiele więcej ofiar skoro był takim nerwowym kierowcą. Wszyscy chcemy twardej policji ,ładu i życia bez bandziorów .Ale jak już policja postepuje twardo to be .NIesdtety bandziorzy będą ginąć ,taki jest teraz kurs .Bójcie się wszyscy którzy jesteście z prawem na bakier .Zero tolerancjidla zła i bandytyzmu . Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: Był napad?-był 28.07.06, 11:19 Policja strzelała bo miała podejrzenie - które motocyklista ucieczką wzmocnił czy potwierdził że może być jednym ze sprawców napadu. A nie dlatego że nie zatrzymał się do kontroli, strzelano do niego jako podejrzanego o napad z bronią. Odpowiedz Link Zgłoś
dean08 Re: Brawo. Strzelać do każdego motocyklisty po 22 28.07.06, 11:27 Tylko celniej - od razu w głowę pierwszym strzałem... - przepraszam to był głupi żart. Serio: a) nie wiemy jak było naprawdę - z pewnością będzie śledztwo; b) jeśli było to tak jak przedstawie policja to pozostanie analiza czy było prawo do użycia broni w ramach bezpośredniego pościgu. Zatem wstrzymajmy się z wyrokami - jedno pewne: faceta szkoda, zginął głupio. Po policjancie też to pewnie nie spłynie. Odpowiedz Link Zgłoś
nauma Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:14 Jeżeli policja jest w tej sprawie winna, znaczy to, że każdy ma prawo: a) uciekać, gdy policja wzywa do zatrzymania; b) polować na policjantów za pomocą swego pojazdu. Zarazem tracą sens wszelkiego rodzaju blokady czy pościgi za bandytami. Przy okazji okazuje się też, że: a) po cholerę prawo jazdy, skoro można jeździć bez niego? b) podwijanie rejestracji jest cacy. -- posłuchaj koloru swoich snów (The Beatles "Tomorrow Never Knows") Naumachia - (2006.07.28) "Kolejne kompromitacje polskiej piłki" NaumEroticon Odpowiedz Link Zgłoś
paganus Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:14 Nie jestem inspektorem z KGP, ale skoro chłopak nie miał jeszcze prawa jazdy na motor, no to jasne jest, dlaczego się ne zatrzymał. Odpowiedz Link Zgłoś
prosiak25 wedlug lewakow 28.07.06, 11:26 winni sa: policja bo strzelala i wlasciciel hurtowni bo nie chcial sie podzielic z bandytami tym co zarobil ciezka praca motocyklista medal za lamanie prawa bandyci medal bo zabieraja bogatym i daja biednym (czyli sobie) Odpowiedz Link Zgłoś
martynika80 10 strzałów?? a co to- polowanie??!! 28.07.06, 11:25 dostaję białej gorączki gdy czytam o podobnych wypadkach. To, że się ktoś nie zatrzymał na wezwanie (wystraszył się, nie usłyszał itp.) nie oznacza, że ktoś jest przestępcą. A już oddawanie tylu strzałów w stronę człowieka jest oczywiste z zamiarem jego zabicia. Z tego co wiem, powinno się oddawać strzały ostrzegawcze w powietrze, ewentualnie później strzelać w nogi, by potencjalnego przestęcę zatrzymać, ale nie zabijać. Środowisko policjantów zawsze stoi za sobą murem, więc pewnie temu policjantowi ujdzie to na sucho. Niestety.Bo przecież gołym okiem widać że swoje uprawnienia przekroczył. Tyle razy strzelać w kirerunku nieuzbrojonego człowieka... Boże, co się na tym świecie dzieje... Odpowiedz Link Zgłoś
prosiak25 Re: 10 strzałów?? a co to- polowanie??!! 28.07.06, 11:30 wez sie martynika80 postaw na miejscu policjanta okradli hurtownie i uciekaja na motocyklach widac motocykl ktory sie nie zatrzymuje jak go prosza i jeszcze chce rozjechac policjanta co bys se wtedy pomyslala?? ze jest to zwyczajny czlowiek?? zwyczajni ludzie tak nie robia a ze jeszcze kraza gdzies blisko bandyci to calkiem pewne ze to on nim jest (skoro tak ucieka przed policja) niestety okazuje sie inaczej a ze 10 strzalow to co z tego?? policjant strzela i nie trafia wiec strzela tak dlugo az trafi Odpowiedz Link Zgłoś
zbig72 Re: 10 strzałów?? a co to- polowanie??!! 28.07.06, 13:09 nigdzie nie napisali że z tych 10 strzałów 8 nie było np. ostrzegawczymi w powietrze a dopiero później 2 ostatnie celne Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: 10 strzałów?? a co to- polowanie??!! 28.07.06, 11:31 > dostaję białej gorączki gdy czytam o podobnych wypadkach. To, że się ktoś nie > zatrzymał na wezwanie (wystraszył się, nie usłyszał itp.) nie oznacza, że > ktoś jest przestępcą. A już oddawanie tylu strzałów w stronę człowieka jest > oczywiste z zamiarem jego zabicia. Z tego co wiem, powinno się oddawać strzały > > ostrzegawcze w powietrze, ewentualnie później strzelać w nogi, by potencjalnego > > przestęcę zatrzymać, ale nie zabijać. naiwna jesteś i niedouczona. -- Doszedłes do końca liny i nie wiesz co zrobić? Zawiąż pętle i powieś się. Odpowiedz Link Zgłoś
abstracto A co? Miał przestać po pierwszym pudle? 28.07.06, 11:32 Przedmuchać lufę,schować klamkę do kabury i pobłogosławić tego młodego w dlaszej drodze? Zadaniem tego policjanta było zatrzymać gościa uciekającego na motorze. Jeżeli nie trafił za pierwszym razem to miał walić tak długo, aż trafi! Odpowiedz Link Zgłoś
dzonny26 Do wszystkich polskich wyznawcow CHWDP 28.07.06, 11:25 1. Nie mial prawka 2. Nie zatrzymal sie na wezwanie (czyli zwyczajnie uciekal) 3. Prawie przejechal policjanta (nikt nie wie jak bylo na prawde ale nie zakladajcie ziomale z gory ze tak nie bylo) Jakby w moim kierunku jechal jakis leszcz 100km na godzine i ledwo bym odskoczyl na bok zeby mnie nie przejechal to sam wywalilbym w niego caly magazynek kałacha. Odpowiedz Link Zgłoś
robbinhuck Re: Do wszystkich polskich wyznawcow CHWDP 28.07.06, 11:31 Przypomnijcie sobie te sarkastyczne komentarze sprzed 2 tygodni, kiedy sokiści strzelali w powietrze, a złodzieje drutu trakcyjnego uciekli z łupem Odpowiedz Link Zgłoś
rekinygieldy Taki to polskie 28.07.06, 11:31 W USA nie byłoby dyskusji - jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce, policjant ma prawo użyć broni. W USA jeśli jest ograniczenie do 50 mil, to nie wolno jechać 50, ale co najwyżej 49... U nas zawsze te 20 km więcej... Bo tak w Polsce traktuje się prawo, nie tylko na drogach, ale także w polityce, finansach. I taki burdel będzie nadal... Odpowiedz Link Zgłoś
zanami Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:32 Policiant nie powinien strzelac. Poniosly go emocje. Motocyklista w momencie oddania strzalow nie zagrazal zdrowi czy zyciu policianta lub innych osob, nie mial przy sobie broni. Przestepstwo, o ktore byl podejrzewany nie nalezalo do najpowazniejszych. Co wiecej, strzelajac policiant narazil zdrowie i zycie innych osob! Oczywicie motocyklista raczej mial cos na sumieniu ale tym nie mozna usprawiedliwiac zaistnialej sytuacji. Moim zdaniem nalezalo kontynuowac poscig: wezwac dodatkowe radiowozy, ustawic nowa blokade, zorganizowac pelna oblawe, zmusic motocykliste do zatrzymania - poscigi za przestepcami trwaja czasami WIELE GODZIN - nie strzela sie do nich wlasnie dlatego aby nie stwarzac dodatkowego zagrorzenia oraz aby rowniesz szanowac ich zycie, prawo do procesu sadowego, sprawiedliwego wyroku oraz odbycie adekwatnej kary. Niestety w tym przypadku zamiast tego mamy jedna osobe zabita, druga ciezko ranna, mocno zachwiana psychike policianta oraz nadszarpany wizerunek policji. Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:36 policjant miał prawo strzelać. Podejrzany wiał na motorze, spełnił tym samym jeden z warunków użycia bronii. Odpowiedz Link Zgłoś
dean08 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:40 zanami napisał: Zakładająć, ze było tka jak mówi policja: > Policiant nie powinien strzelac. Poniosly go emocje. Motocyklista w momencie > oddania strzalow nie zagrazal zdrowi czy zyciu policianta lub innych osob, nie > mial przy sobie broni. No tak bo mu policjant spod kół uskoczył. Przestepstwo, o ktore byl podejrzewany nie nalezalo do > najpowazniejszych. Rozbój nie jest poważny ? Co wiecej, strzelajac policiant narazil zdrowie i zycie > innych osob! Tutaj może być taki zarzut skoro gościu wpadł za chwilę na rowerzystkę. > Niestety w tym przypadku zamiast tego mamy jedna osobe zabita, druga ciezko > ranna, mocno zachwiana psychike policianta oraz nadszarpany wizerunek policji. Niestety prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
zanami Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:53 > > Policiant nie powinien strzelac. Poniosly go emocje. Motocyklista w momen > cie > > oddania strzalow nie zagrazal zdrowi czy zyciu policianta lub innych osob > , nie > > mial przy sobie broni. > No tak bo mu policjant spod kół uskoczył. Właśnie - uskoczył - uniknał zagrożenia a motocyklista - znow raczej domysly bo artykul skapy ;) - jechal dalej nabierajac predkości - uciekal - czyli zagrozenie zycia dla policjanta MINELO. Gdyby motocyklista zwolnil, zaczął zawracać i przymierzać się do ponownej próby przejechania policjanta - użycie broni byłoby jak najbardziej uzasadnione, konieczne. Moim zdaniem motocyklista popisywał sie (szczegolnie, ze znajdywal sie pod domem dziewczyny), zgrywał, prowokował do pościgu - o ile jest to zachowanie niepoważne i karygodne to jednak wymiar kary byl zupelnie nieadekwatny. > Rozbój nie jest poważny ? Poważny - tak - najpowazniejszy nie. Wprawdzie informacje z artykulu są dość niepełne ale wnioskuję, że podczas kradziezy tych 15 tysiecy nikt na zdrowiu nie ucierpial! Odpowiedz Link Zgłoś
v-maxfan Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 14:48 > > No tak bo mu policjant spod kół uskoczył. > Właśnie - uskoczył - uniknał zagrożenia a motocyklista - znow raczej domysly bo > artykul skapy ;) - jechal dalej nabierajac predkości - uciekal - czyli > zagrozenie zycia dla policjanta MINELO. Gdyby motocyklista zwolnil, zaczął > zawracać i przymierzać się do ponownej próby przejechania policjanta - użycie > broni byłoby jak najbardziej uzasadnione, konieczne. Moim zdaniem motocyklista > popisywał sie (szczegolnie, ze znajdywal sie pod domem dziewczyny), zgrywał, > prowokował do pościgu - o ile jest to zachowanie niepoważne i karygodne to > jednak wymiar kary byl zupelnie nieadekwatny. Idąc tym tropem nie należało by strzelać do żadnego przestępcy, który dybał na życie/zdrowie policjanta jeśli policjant przeżył... Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz.kirsz Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:35 Tutaj jakze chetnie atakowali - brawurowo - szkoda tylko, ze zabili niewinnego chlopaka. Moze by tak zamiast "brawurowych" akcji zabrac sie za patrolowanie ulic, walke z plaga zlodziejstwa samochodow, bandyctwa na osiedlach - nie tam to juz trzesa portkami, ale jak ma pistolet w rece i strzela do bezbronnego to juz KOZAK. Polska policja trzeba sobie jasno powiedziec jest totalnie do bani i wymaga glebokiej reformy Odpowiedz Link Zgłoś
pi6 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:36 A moze po prostu tzrba byc odpowiedzialnym, by taki motocyklista nie wjechał na przejściu w kibiete z małym dzieckiem, może trzeba przestrzegac prawa, bo podejmując próbe ucieczki jesteś już przestępcą i zapewne nie jest to kolejnym zajefajnym zartem jakiegoś nieodpowiedzialnego człowieka ...ale co by nie pisac życia szkoda!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
creatura Dla mnie logiczne, nie mial prawka na motor 28.07.06, 11:38 Dla mnie logiczne, nie mial prawka na motor to uciekal ja bym chyba wolal sie zatrzymac i blagac o wybaczenie :-) niz dac sie wczesniej czy pozniej zlapac..... Odpowiedz Link Zgłoś
ilonakowalska Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:42 super, bo co drugi policjant to świr, szkoda że całej serii do niego nie wypuścił, tylko 10 strzałów? ciągle toczy się sprawa chłopaka, który jeździ na wózku inwalidzkim po tym jak go policja ostrzelała, a tu proszę.. dziki zachód sobie urządzają.. szału dostaje po takich informacjach! Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:46 Panowie motocyklisci, ktorzy robia sobie wyscigi na drogach miejskich bardzo czesto montuja tablice pod blotnikami, zeby na fotoradarach nie wychodzily. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr_lucky ostra selekcja gwarancja sukcesu ?? 28.07.06, 11:49 Jezeli podczas przyjecia do policji uwala sie prawnika za to ze mial nieprawidlowo ulozona reke przy cwiczeniu na egzaminie sprawnosciowym - i to ma byc to ostre sito selekcji co ma gwarantowac wybitnie jednostki w sluzbie to to sa tego efekty i to sa widac te wybitne jednostki. Moze dobrze ze prawnik sobie znalazl inna prace i nie musi w takim towarzystwie pracowac. Odpowiedz Link Zgłoś
kosiem Policja niczy zło w zarodku 28.07.06, 11:54 "Policja nie znalazła żadnych przesłanek, które łączyłyby Marcina z napadem na hurtownię. Kończył szkołę ochroniarską, ___chciał wstąpić do policji___." - Policja niczy zło w zarodku Odpowiedz Link Zgłoś
variath83 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:58 a tak na marginesie czy policja moze scigac motocykliste samochodem?? nie!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pminko Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 11:59 Policjant zachował się jak najbardziej słusznie. A chłopaczek widocznie miał nieźle na sumieniu. Odpowiedz Link Zgłoś
kryspacz1 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:03 Wielki krzyk o "zabójstwo" motocyklisty... Młody BANDYTA zginął nie dlatego, że, jak sugeruje prasa (w tym, niestety, moja ulubiona "Wybiórcza"), policja pomyliła go ze sprawcą napadu, ale dlatego, że jadąc sportowym motocyklem bez prawa jazdy nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec, a potem nawet staranować policjanta. Jako podatnik wręcz wymagam, żeby takich drogowych BANDYTÓW stanowczo eliminować z dróg wszelkimi metodami. Zadajmy sobie pytanie: skąd dwudziestolatek ma na sportowy motor? Czy jego, teraz na pewno rozpaczający, rodzice wiedzieli, że rozbija się motocyklem bez uprawnień? Mam znajomych zarówno wśród motocyklistów, jak i policjantów. Ci pierwsi czują się całkowicie bezkarni (patrz zabity BANDYTA z artykułu powyżej - tablice rejestracyjne motocykla zamontowane pod błotnikiem, w miejscu uniemożliwiającym ich odczytanie przez policję czy fotoradar lub pozaginane w tym samym celu - powszechna praktyka kierowców "ścigaczy"), wiedząc, że policja nie ma ich czym ścigać, wśród policji zaś istnieje niepisana umowa, że motocyklistów się... nie ściga (chyba że w ostateczności), by właśnie nie narażać funkcjonariuszy na śmieszność i porażkę, a innych użytkowników ruchu na niebezpieczeństwo z góry skazanej na niepowodzenie akcji. Brawa dla kraśnickich policjantów! Nie bójcie się bronić nas przed BANDYTAMI. Krystian, Gdańsk Odpowiedz Link Zgłoś
police.men Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:10 Był debilem i debilnie zginął. Nie ma co płakać, szkoda mi tylko rodziców, że tak go wychowali, i policjanta że musi z tym żyć. Odpowiedz Link Zgłoś
supermacho Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:12 Kiedyś była taka akcja w Łodzi gdzie facet uciekający przed policją przez miasto samochodem (dużym fiatem) przejechał 3 osoby (matkę z dzieckiem w wózku i jakiegoś przechodnia). Na ul.Drewnowskiej. Koleś też uciekał przed policją i gdyby policjanci zastrzelili go te 3 osoby jeszcze by żyły. Ten motocyklista mógł kogoś zabić a tak policja wyeliminowała problem. Tu trzymam strone policji. Odpowiedz Link Zgłoś
mario.osh piernicza ci sie fakty synu. 28.07.06, 14:46 motocyklista być może zabił kobietę dlatego że został zastrzelony przez głupiego policjanta. trzym sie faktów a nie swoich imaginacji. Odpowiedz Link Zgłoś
kawas11 Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:12 To skandal policjanci czują się jak beskarni napatrzyli się na filmy i myslą ze mogą strzelac sobie do każdego ! potem strasznie załamani i sie niby leczą po szoku i zero odpowiedzialnosci za czyn zawsze się wymigają tak jak wsprwie zastrzelenia kierowcy i zranienia pasażera który teraz walczy o odszkodowanie ale sprawcy brak bo wszyszko zatuszują . Odpowiedz Link Zgłoś
police.men Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:14 Medal dla policjanta Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:17 To skandal że kierowcy napatrzą się na filmy typu szybcy i wściekli a później rozbijają sie po drogach jak leci, albo pogratą w GTA, takie nam rośnie pokolenie. Zero tolerancji dla bandytów na drogach. Odpowiedz Link Zgłoś
skobog Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:13 policjantów za jazdę pod wpływem alkoholu ,co jest dość częstym zdarzeniem powinno się wieszać za jaja na przydrożnych drzewach Odpowiedz Link Zgłoś
police.men Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:18 > policjantów za jazdę pod wpływem alkoholu ,co jest dość częstym zdarzeniem > powinno się wieszać za jaja na przydrożnych drzewach Zgadam się ale to powinno dotyczyć wszystkich kierowców i pasażerów, którzy wsiadają z pijanymi kierowcami do samochodów Odpowiedz Link Zgłoś
skobog Re: Policja zastrzeliła motocyklistę, bo nie zatr 28.07.06, 12:32 Był debilem i debilnie zginął. Nie ma co płakać, szkoda mi tylko rodziców, że tak go wychowali, i policjanta że musi z tym żyć. Policjanta najpierw powinien rozliczyć sąd. Bycie policjantem nie zwalnia z myslenia.Co z drugiej nic dziwnego -po 15 latach służby część policjantów zapada na choroby psychiczne,i odchodzi ze służby Odpowiedz Link Zgłoś
bereciara Oj glupki wazne co widziala jego dziewczyna 28.07.06, 12:34 a to relacjonowala TW 1 wczoraj, policjanci zachowali sie jak ci pod Poznaniem podczas tej nieslawy im przynoszacej akcji.Nieukom daja bron do reki i tak tragiczne sa tego skutki.Prawda jest ze sie nie zatrzymal,chcial isc do pracy w policji,skonczyl szkole ochroniarska.Strzelali jak do kaczki i to jest jeden pewny fakt.Policjantom nie wierzcie to sa oszusci i w tym przypadku beda krecic ale wierze w sprawiedliwosc ze sie nie wykreca zginal mlody czlowiek.Gleboko wspolczuje rodzicom chlopca i jego dziewczynie,ktora prawde widziala na wlasne oczy i zapewne bedzie manipulowana przez gliniarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
maria-anna Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z... 28.07.06, 12:35 bandytami. I dlatego to co zrobiła policja mozna nazwać bestialstwem. Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 12:37 Ale o tym wszyscy dowiedzieli sie dopiero po fakcie. Policja nie mogła tego wiedzieć w czasie akcji, i ty tez gdybyś tam stała nie mogłabyś tego wiedzieć Odpowiedz Link Zgłoś
maria-anna Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 12:56 gabriel napisał: > Ale o tym wszyscy dowiedzieli sie dopiero po fakcie. Policja nie mogła tego > wiedzieć w czasie akcji, i ty tez gdybyś tam stała nie mogłabyś tego wiedzieć -------------------------------------------------------------------------------- Nie ma powodu do zastrzelenia człowieka. Należy udowodnić winę, a u nas i tak nie ma kary śmierci. A w końcu chodziło o głupie 15 tys. A życia nie ma prawa odbierac nikt,szczegolnie policja!Winni musza ponieśc karę za nieprzestrzeganie przepisów.Nie było powodów do zabicia młodego czlowieka! Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:01 > Nie ma powodu do zastrzelenia człowieka. Należy udowodnić winę, a u nas i tak > nie ma kary śmierci. A w końcu chodziło o głupie 15 tys. A życia nie ma prawa > odbierac nikt,szczegolnie policja!Winni musza ponieśc karę za nieprzestrzeganie > przepisów.Nie było powodów do zabicia młodego czlowieka! Prawa nie znasz dziecko drogie, poczytaj zasady użycia bronii w ustawie o policji. Do tego nie trzeba udowadniać winy. Odpowiedz Link Zgłoś
maria-anna Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:08 gabriel napisał: > > Nie ma powodu do zastrzelenia człowieka. Należy udowodnić winę, a u nas i > tak > > nie ma kary śmierci. A w końcu chodziło o głupie 15 tys. A życia nie ma p > rawa > > odbierac nikt,szczegolnie policja!Winni musza ponieśc karę za nieprzestrz > eganie > > przepisów.Nie było powodów do zabicia młodego czlowieka! > > Prawa nie znasz dziecko drogie, poczytaj zasady użycia bronii w ustawie o polic > ji. > Do tego nie trzeba udowadniać winy. ------------------------------------------------------------------------------- Ciekawe,czy tak samo byś uważał,gdyby niepotrzebna,w wyniku błędnego rozeznania śmierć dotknęła ciebie lub kogos bliskiego. Nie wiedziałam,że w każdej chwili mogę zostać ...itd Odpowiedz Link Zgłoś
zbig72 Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:16 maria-anna napisała: > Ciekawe,czy tak samo byś uważał,gdyby niepotrzebna,w wyniku błędnego rozeznania > śmierć dotknęła ciebie lub kogos bliskiego. Nie wiedziałam,że w każdej chwili > mogę zostać ...itd ciekawe jakie pretensje miałabyś do policji gdyby pozwolili mu odjechać a on na nasępnym skrzyżowaniu nie rozjechałby jednej rowerzystki, tylko 10 osob np. na przystanku... ucieczka w sytuacji próby zatrzymania przez policję (zreszta dwukrotnej) jest całkowicie wystarczającym w świetle prawa powodem do użycia broni ewentualna kara dla policjanta spowoduje tylko że kiedy następnym razem ciebie nadaną lub zgwałca inny policjant broni nie użyje bo stwierdzi że po co mu kłopoty bo jakiś dupek uzna ze przekroczył uprawnienia Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:19 Ulubiony argument tych którym argumentów brakuje. A gdyby to była wasza matka Gdybanie. Nic mnie gdybanie nie obchodzi, dyskutujemy o konkretnym przypadku. Jeśli brak Ci wiedzy lub argumentów to może lepiej nie pisać. Odpowiedz Link Zgłoś
zbig72 Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:04 nie chodziło o kasę tylko o niezatrzyamanie isę na wezwanie umundurowanego funkcjonariusza - nawet gdy w okolicy nie ma napadu a ktoś nie zarzymuje się do kontroli drogowej to policja ma prawo strzelać - tak jest na całym świecie, oglądałem ostatniona TVN Turbo takie filmiki z kamer w policyjnych radiowozach, zatrzymali na Florydzie babkę do rutynowej kontroli a ona nie chciała wysiąsć z samochodu bo gadała przez komórę i nic więcej nie zrobiła - dostała natychmiast parę serii z paralizatora i już nie fikała... gdyby się zatrzymał to by żył a rowerzystka była by zdrowa - kapujesz??? Odpowiedz Link Zgłoś
manhu Re: Zastrzelony bandyta nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:11 Czy ty naprawdę jesteś taka głupia? Zabili niebezpiecznego zwyrodnialca, który swoim zachowaniem dowiódł, że mógł zabić (a nawet niemal na 100%) kogoś jeżdżąc jak wariat (szybki motor, ukrywanie tablicy i całe zachowanie). Ale nie ważne "stój, bo strzelam" oznacza "stój, bo strzelam", a nawet i bez tego ma się zatrzymać bez dyskusji. > Nie ma powodu do zastrzelenia człowieka. Należy udowodnić winę, a u nas i tak > nie ma kary śmierci. A w końcu chodziło o głupie 15 tys. Obłęd! Nie żadne głupie 15tys (życie tego zwyrola było warte 0zł), a już szczególnie policjant nie miał czasu lecieć po prokuratora, sędziów i w przeciągu kilku sekund udowodnić winy i uzyskać wyroku:) Odpowiedz Link Zgłoś
december70 Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 12:46 To jest głupota,może nadgorliwość,brak szkoleń.Gołym okiem widać że coś jest nie w porządku.Wszystko nie tak;strzelanie w miasteczku w biały dzień do szybko jadącego motocoklisty to tak jak godzenie się na śmierć człowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
zbig72 Re: Zastrzelony chłopiec nie miał nic wspólnego z 28.07.06, 13:28 december70 napisał: > To jest głupota,może nadgorliwość,brak szkoleń.Gołym okiem widać że coś jest ni > e > w porządku. zdasza się >Wszystko nie tak;strzelanie w miasteczku w biały dzień do szybko > jadącego motocoklisty to tak jak godzenie się na śmierć człowieka. a to już nie bardzo szybka jazda motocyklem przez miasteczkow biały dzień i nie zatrzymanie się do kontoli to jak godzenie się na stzały ze strony policji Odpowiedz Link Zgłoś