Dodaj do ulubionych

Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki

30.08.06, 07:49
Proponuje otwarcie centralnego ośrodka egzaminacyjnego w Warszawie. jeden na
cały kraj, ludzie dojadą w końcu prawko robi się raz w życiu. Teren pokryje
się siecią kamer a każdy egzaminator będzie chodził z włączonym dyktafonem.
Prawo do egzaminu będą mieli w pierwszej kolejności członkowie jedynie
słusznych partii ;-)
Obserwuj wątek
    • p26 Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 07:51
      Niedługo podobnie będzie z polskim futbolem. Nie będzie miał kto grać,
      sędziować no i działać!
      • areecki Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 07:58
        niedlugo to polska bedzie nosila nazwe Łapówka, wszystko zamarnie, po wolutku niech odkrywaja kolejne oszustwa..
        • zupa_wolowa Frapująca kwestia 30.08.06, 09:10
          > niedlugo to polska bedzie nosila nazwe Łapówka, wszystko zamarnie, po wolutku
          > niech odkrywaja kolejne oszustwa..

          Co by nie powiedzieć, jest to jakieś uzdrawianie państwa. Tyle że u korzeni
          państwowości polskiej stała jak widać korupcja, prawdopodobnie więc walka z
          korupcją (jeśli dalej tak będzie prowadzona) być może Polskę zmiecie...
          • czeresniax A były przypadki kupna prawa jazdy na autobus!!??? 30.08.06, 11:23
            ciekawym
          • fritz.fritz Re: Frapująca kwestia 30.08.06, 11:54
            > korupcją (jeśli dalej tak będzie prowadzona) być może Polskę zmiecie...

            Tak, ta III RP

            III RP. RP KL-D, partii aferalnej z premierem Bieleckim i RP SLD, ktora 8 lat
            rzadzila.

            Szefem KL-D byl Tusk. Dzisiaj KL-D nazywa sie PO. Tusk nie ma sobowtora.

        • fritz.fritz Moze Polska przestanie byc przezartym korupcja 30.08.06, 11:51
          krajem? Najbardziej skorumpowanym w Uni? I stanie sie wreszcie normalnym krajem?

          Ah, ta korupcja to jest oczywiscie wina PiS.

          herr Tusk stwierdzil kiedys, ze w Polsce nie ma korupcji.
          Stwierdzil rowniez, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku i potrzebne sa
          tylko niewielkie zmiany w administracji.

          Na szczescie wyborcy nie uwierzyli herr Tusk i wybrali LK.


          PO oczywiscie byla dokladnie tego samego zdania co herr Tusk.
          Zadnej korupcji by nie bylo.

          Albo jak powiedzial Lech Walesa: "jak zbijesz termometr to nie bedzie goraczki"
    • bloomclaudia Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:06
      Podejrzani o łapówki egzaminatorzy siedzą w aresztach po kilka miesięcy, nie
      wiadomo- winni czy nie- to ustali sąd. Kiedyś. Kiedy wreszcie dojdzie do
      procesu. Nie szybko. Prawo do szybkiego procesu to kanon demokratycznego
      państwa prawa. Ale widać walcząc o panstwo prawe i sprawiedliwe trzeba łamać
      wszystkie kanony.
      • fritz.fritz Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 11:57
        Prawo do szybkiego procesu to kanon demokratycznego
        > państwa prawa. Ale widać walcząc o panstwo prawe i sprawiedliwe trzeba łamać
        > wszystkie kanony.

        Masz calkowicie racje. To jest spadek III RP. Z tego wlasnie powodu Ziobro ma
        potezne tarcia z obecnym systemem sadowniczym. Ziobro ma rece zwiazane z powodu
        panuajcego prawa.
        Niedawno gdzies czytalem, ze i tak w ciagu ostatnich miesiacach czas
        czekania na proces zaczal sie bardzo, jezeli wrecz nie dramatycznie skracac.
        • backspace2 Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 13:15
          Nie dorabiaj ideologii do problemów natury technicznej. Proste procesy trwają
          bardzo krótko, nakaz zapłaty mozna przecież dostać w tydzień. Problem tkwi w
          opiniach biegłych, niestawianiu się świadków. Od niektórych instytucji
          badawczych sąd otrzymuje taką kartkę - przewidywany okres oczekiwania na
          opinię: 1 rok. Prawo nic tu nie pomoże, jak biegłych jest po prostu za mało,
          zamykane są szpitale, a część z biegłych też siedzi za łapówki. Z kolei
          świadkowie olewają sąd - sam widziałem babę awanturującej się w sądzie, że ktoś
          jej każe przyjść zeznawać. Argument - ona nie ma ochoty przychodzić i zeznawać,
          to jest naruszenie jej swobód obywatelskich i ochrony danych osobowych. Była
          jedynym świadkiem przestępstwa - włamania do samochodu, więc cały akt
          oskarżenia się opierał na niej. Ale ona uważa, że to było za drobne
          przestepstwo, żeby jej zawracać głowę. I co, myślisz, że w IV RP to się zmieni?
    • insp Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:16
      "ludzie dojadą w końcu prawko robi się raz w życiu"

      Swietny pomysl. Dojazd wedlug darwinowskiej selekcji. Dojada tylko najlepsi,
      reszta sie wykruszy pod kolami tirow, w drogowych wyrwach, polmetrowych
      koleinach autostrad, czolowych zderzeniach w wyprzedzeniach "na czwatrego",
      dobita przez patrole drogowki...

      To bedzie dopiero egzamin.
    • tattoos Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:23
      Nie zapomnijmy o tym, ze teraz, kiedy lapowki nie stanowia juz dodatkowego
      zrodla dochodu, egzaminatorzy oblewaja nawet tych, ktorzy naprawde nadaja sie
      na bezpiecznych kierowcow. Kolege oblano, bo wjechal na ciagla przy lewoskrecie
      i to tylko dlatego, ze jakis palant z naprzeciwka malo go nie zahaczyl.
      Poza tym jak wyobrazacie sobie uczciwosc szkol nauki jazdy? Przeciez
      zaswiadczenie o ukonczeniu kursu powinno sie wydawac dopiero <i> po ukonczeniu
      kursu<i>, tylko co potem robic przez te 2 miesiace? Teraz prawie na dzien dobry
      dostaje sie zaswiadczenie i trzeba na leb na szyje pedzic zeby dostac dobra
      miejscowke gdzies za 8 tygodni...

      fraglesi67 napisał:
      > Proponuje otwarcie centralnego ośrodka egzaminacyjnego w Warszawie. jeden na
      > cały kraj, ludzie dojadą w końcu prawko robi się raz w życiu.

      znam osobistosc, ktora te "raz w zyciu" powtarzala 14 razy :)
      • fend18 Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:27
        Mam takie pytanie jakie trzeba spelniac wymagania zeby zostac takim
        egzaminatorem na prawo jazdy? Pozdrawiam
        • mikofik Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:32
          Nalezy umiejetnie brac w reke, nie dac sie zlapac. I dobrze uwalac zdajacych. W
          dobrym tonie jest znac miejscowych prokuratorow lub organa.

          nudnepocztowki.blog.pl/
        • malolat.87 Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:35
          trzeba mieć wyższe wykształcenie i kurs z egzaminem zaliczyć... najczęściej
          egzaminatoriami są byli instruktorzy...
        • programistajava Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:45
          Najgorszy jets test w ministerstwie bardzo rygorystyczny.
          • megasceptyk Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:49
            W którym ministerstwie, tyle ich teraz potworzyli. Zresztą osły nic nie potrafią, ich rodziny w ministerstwach też nie. Gdy ktoś coś potrafi to to robi, gdy nic nie umie, zostaje osłem.
    • programistajava Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:45
      Niech placa odpowiednie pieniadze to sie znajda chetni, nikt nie bedzie wkuwal
      pol roku kodeksu na blache po noln.cach za 1500 p
    • sumienie.lk Ksndydaci muszą legitymować się pisiorkostwem 30.08.06, 08:52
      Jak nie jest członkiem PiS to nie ma szans.
    • untochables Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 08:53
      ministerstwo transportu powinno brać przykład z ministerstwa edukacji
      jak ktoś umie tylko dwa biegi obsługiwać i skręcać tylko w prawo to też
      powninien dostać prawko tak jak maturzysta który oblał a zdał
      • aamg Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 11:22
        untochables na Ministra Transportu!!!
    • mejlmi WszyScy To WszYscy... 30.08.06, 09:18
      Jak tak dalej pojdzie to za niedlugo braknie nam policjantow, sedziow,
      adwokatow, przedsiebiorcow, rektorow wyzszych uczelni, lekarzy. Tylko jakos
      parlamentarzystow nie ubywa, pewno ci sa akurat uczciwi i nie maja nic na
      sumieniu. Ach... ja juz nie wiem czy to wszystko jest jeszcze smieszne czy
      granica zostala juz definitywnie przekroczona ?
    • valetudo76 Ale problem! Zróbmy drugie Chiny i na rowery !!! 30.08.06, 09:25
      ...
      • ppo Chińczycy masowo przesiadają się na samochody. 30.08.06, 12:45
        W samym Pekinie jest ich (samochodów) ponad 3 miliony i stale przybywa. Od
        kilku lat obowiązuje tam zakaz (!) ruchu rowerowego.
    • moodram Dziwne... 30.08.06, 10:02
      Faktycznie mało płacą, ale to dziwne - przy takich dochodach. Przecież to jest
      chyba najbardziej dochodowa instytcja w tym kraju... no może oprócz ZUS.
    • rudy_rudolf prawo jazdy za łapówę 30.08.06, 10:41
      taka sytuacja może zdarzyć się tylko w naszym-zwichrowanym kraju.Skoro brak
      egzaminatorów, bo siedzą w więzeniach to może wstrzymajmy przeprowadzanie
      kursów i wydawanie praw jazdy..? ;-)

      zrelaksuj się na
      www.asiaq.pl
    • alkud *** A ile kosztuje zostanie egzaminatorem???:)))) 30.08.06, 11:13
      hehe,

      ---
      tnij.org/kliknijtutaj
    • pokon Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 11:14
      ....powinno sie ich wypuścić albo egzaminy przeprowadzać w wiezieniach.A tak na
      marginesie - dlaczego tylko ta grupa zawodowa siedzi a co z resztą?? Jest też
      inne wyjście z tej sytuacji...wymienić ich na polityków.
    • radow_praca Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 11:16
      fraglesi67 napisał:

      > Proponuje otwarcie centralnego ośrodka egzaminacyjnego w Warszawie. jeden na
      > cały kraj, ludzie dojadą w końcu prawko robi się raz w życiu. Teren pokryje
      > się siecią kamer a każdy egzaminator będzie chodził z włączonym dyktafonem.
      > Prawo do egzaminu będą mieli w pierwszej kolejności członkowie jedynie
      > słusznych partii ;-)


      A tak było pięknie w poprzednich latach: czysto, uczciwie, profesjonalnie. To
      sie musieli chamy wpieprzyć z gumofilcami i powsadzać egzaminatorów. Zapewne za
      niewinność. I brak przynależności do PiS.
    • mirek-b A może więc zrobić egzaminy w więzieniach? Będą 30.08.06, 11:32
      prostsze, jeździć będzie sie tylko w kółko, a i łapówki już na pewno nikt nie
      wręczy )
    • myslacyszaryczlowiek1 Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 11:33
      Zdaje się że jest przepis określajacy termin wyznaczenia egzaminu nie pożniej
      niż tydzień od ukończenia kursu. Niech osrodki egzminacyjne płacą za dodatkowe
      jazdy mające na celu przypomnienie tego co człowiek się nauczył na kursie.
      Uważam że opłata za drugie i następne podejście jest wygórowana. Powinna być
      wyceniona po kosztach. Bo robi się patologiczna sytuacja że czym więcej zdających
      tym więcej kasy. Albo finansowanie z budżetu.

    • skyddad Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 11:35
      Na calym swiecie posady w ktorych jest mozliwosc korupcji sa bardzo dobrze
      oplacane po to aby uchronic tych pracownikow przed korupcja.
      Dam przyklad Szwecja;
      Np. prokurator za prace podczas rozprawy ma osobno placone i otrzymuje stawke
      nie do przeskoczenia przez normalnego czlowieka.Np srednia szwedzka jest; niska
      100kr do 150 kr na godzine wysoka pomiedzy 200 do 500 koron(prace zleceniowe)
      na godzine.
      To taki prokurator ma za pol godziny 2000koron.W ten sposob chroni sie ludzi i
      utrzymuje dzialanie sprawne panstwa.
      Minister sie oburza ze musial dolozyc na mieszkanie.To i tak nic nie jest.
      Taki egzaminator winien otrzymac pieniadze za efektywna prace przy egzaminie.
      Normalmna pensja i za kazdy egzamin wedlug mnie to winno byc 100zl na
      godzine.Dokladnie rozliczone i przepracowane a nie wpisane i odsiedziane.
      Wtedy poprawila by sie jakosc egzaminow,spadla by wypadkowosc na drogach zaczelo
      by wszystko miec rece i nogi.
      Zachiod sie do tej pory dziwi ze w Polsc eludzie dalej chca pracowac za
      darmo.Jezeli handluja z zachodem to kto zgarnia te nadwyzki czy sa marnotrawione
      przez zla gospadarke zasobami ludzkimi materialowymi .Czlowiek sie tez chce
      rozwijac i cos z tego miec a nie cale zycie byc pariasem.
      Sky.
    • macmac1001 Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 12:04
      fraglesi67 napisał:

      > Proponuje otwarcie centralnego ośrodka egzaminacyjnego w Warszawie. jeden na
      > cały kraj, ludzie dojadą w końcu prawko robi się raz w życiu. Teren pokryje
      > się siecią kamer a każdy egzaminator będzie chodził z włączonym dyktafonem.
      > Prawo do egzaminu będą mieli w pierwszej kolejności członkowie jedynie
      > słusznych partii ;-)


      Ja proponuje to samo co ty, z ta roznica, ze centralny osrodek powinien byc w
      Ustrzykach Dolnych. Ludzie dojadą - w końcu prawko robi się raz w życiu.
    • poldexpol Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 30.08.06, 20:55
      Unia Europejska w ramach dostosowania do przepisów Unijnych. Winna zabronić na
      terenie RP organizowania egzaminów dla kierowców. Wyznaczyć państwo sąsiednie
      lub powołać do naszych ośrodków egzaminatorów z państw Unijnych. Wszak u nas
      nic nie może dobyć się zgodnie z zasadami przyzwoitości. Już nie ma żadnego
      zawodu godnego zaufania Sędziowie, prokuratorzy, adwokacji, notariusze, UOP,
      wywiad, kontrwywiad, itd. itd. dokąd my zmierzamy. Kamery w samochodach nic nie
      dają. Wyprowadzić obraz i dźwięk z kamer w samochodach do Internetu tak żeby
      obraz był przekazywany w czasie rzeczywistym
      i koto chce kiedy chce niech ogląda sposób przebiegu egzaminów. A tak nawiasem
      mówiąc to ktoś celowo zmienił zasady egzaminu. Żeby przy nich nie było
      instruktorów nauki jazdy nie ma świadków egzaminator sam na sam i robi cuda.
      Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura te zmiany zasad egzaminowania. Tyle
      kierowców się wyszkoliło na starych zasadach i jeżdżą a nowe to tylko same
      kłopoty mają wszyscy. Jakieś cudaczne ośrodki egzaminacyjne, a dlaczego nie jak
      przedtem było egzaminy w szkołach kierowców. Bo ktoś ze znajomych znajomego
      wziął kasę za pomysł i dalej bierze za istniejący bałagan.
      • skyddad Re: Brakuje egzaminatorów, bo siedzą za łapówki 31.08.06, 11:57
        Jednak te nowe zasady to wlasnie takie jakie mamy w Uni od 10lat,mowa o
        Szwecji.Funkcjonuja swietnie.Co ciekawsze nlodzi adepci sztuki motoryzacyjnej
        nie powoduja wypadkow i jeszcze pouczaja rodzicow ktorzy robili prawo jazdy w
        Polsce w ten sposb,Tata kto Ci dal uprawnienia na prowadzemnie pojazdow
        przeciez ty jezdzic nie potrafisz co chwila lamiesz przepisy.Tak sie skarza
        dzieci urodzone i wyksztalcone w Szwecji na rozicow co pochodza z Polski i maja
        tamtejsze prawo jazdy zdobyte na kúrsach.
        Pzdr.Sky.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka