rabl_sruiek 30.12.06, 13:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sclavus Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 13:10 ... fais pas chier.... :((( Odpowiedz Link Zgłoś
krasnov A mnie tam cała ta sytuacja tylko bawi… :) 30.12.06, 20:56 Uwielbiam się przyglądać, jak osoby (i instytucje) publiczne, zwłaszcza mieniące się autorytetami moralnymi z dnia na dzień radykalnie zmieniaja poglądy, kiedy tylko jakaś sprawa zaczyna ich dotyczyć. :) Znakomicie uwalnia to umysł od przywiązywania do wymądrzań się przemądrzalców maści wszelakiej. __________ Ogród Jane Austen - łagodniejszy, kobiecy świat. iKatalog.org - katalog stron. Odpowiedz Link Zgłoś
stachu44 A mnie to nie bawi - bo ktos donosil, a ktos ... 30.12.06, 21:45 wyslal Ali Akce. Kolaboracja to przestepstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: A mnie tam cała ta sytuacja tylko bawi… 30.12.06, 23:01 Wszyscy,oprócz IPNowców,dobrze opłacanych,wiedzą,że te papiery w IPNie prze SB robione ,to pic na wode,po co tyle pieniedzy wydawać na szambo? nie zgadzam się jako obywatel! Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Wielce trafne spostrzeżenie, <krasnov> :-))... 31.12.06, 03:49 krasnov napisał: > Uwielbiam się przyglądać, jak osoby (i instytucje) publiczne, zwłaszcza mieniąc > e się autorytetami moralnymi z dnia na dzień radykalnie zmieniaja poglądy, kied > y tylko jakaś sprawa zaczyna ich dotyczyć. :) > Znakomicie uwalnia to umysł od przywiązywania do wymądrzań się przemądrzalców m > aści wszelakiej. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok rzeczywiscie to tyczy sie biskupa Wielgusa 30.12.06, 13:16 kocham takie posty, ale musze dokonac małej korekty. Wg najnowszych badan istytutu imienia Romama Dmowskiego w Jedwabnem 215,47% UB było żydowskie, a samo UB wraz z SB zamordowało w latach 1944-1956 500.000.000 Polaków oraz nieziczone ilości mrówek faraona. Odpowiedz Link Zgłoś
rsrh Nareszcie jais sensowny choć spózniony krok 30.12.06, 13:42 Nie wiem co prawda czy "autolustracja" mu przysługuje bo pamiętam sprawe niejakiej Niezabitowskiej rzeczniczki Mazowieckiego, która najpierw chciała jawnych rozpraw,potem tajnych a w końcu cała sprawa gdzieś utknęła. Czy ktoś ma jakieś wiadomości o dalszych losach lustracji tej pani ? Odpowiedz Link Zgłoś
leszekzi Re: Nareszcie jais sensowny choć spózniony krok 30.12.06, 21:04 > Czy ktoś ma jakieś wiadomości o dalszych losach lustracji tej pani ? Kapusiostwo potwierdzone, sprawa zamieciona pod dywan. Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: Nareszcie jais sensowny choć spózniony krok 30.12.06, 23:05 Bo i w tym przypadku był wielki h..Sbecki. Odpowiedz Link Zgłoś
zhk Rychło w czas..... 30.12.06, 13:44 No i dobrze. KLerykalizm jednak jest chorobą społeczną... Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Rychło w czas..... 30.12.06, 14:09 Panie ZHK, Uzywajac panskiego stylu i logiki mozna by napisac: Anty-klerykalizm jest jak syfilis , latwo sie zarazic trudno sie wyleczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych I tak największym zboczeniem jest patriotyzm. 30.12.06, 14:37 Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: I tak największym zboczeniem jest patriotyzm. 30.12.06, 14:53 Panie obraza, jesli pana "autorytetami" sa Urban i Jaruzelski no to rzeczywiscie niewesolo. A moze byc tak rozszerzyc zakres czytanej literatury ? Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Jaruzelski mi wisi. 30.12.06, 14:56 Ale Urban to faktycznie "ktoś". Wali w polaczków równo i bez litości. Odpowiedz Link Zgłoś
zgodnik1 obraza.uczuc.religijnych... napisz coś o Rydzyku ! 30.12.06, 15:16 o jego złodziejstwach, oszustwach,itp.... znasz temat ! Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych O Rydzyku mogę tyle 30.12.06, 16:27 że uważa się za patriotę, czyli jest zboczkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: O Rydzyku mogę tyle 30.12.06, 16:42 Panie zgodnik i panie obraza, sluchanie was to jak sluchanie dobrze wycwiczonego duetu operowego. Prawdziwa przyjemnosc. Zycze szczesliwego Nowego Roku Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych dziekuję i wzajemnie 30.12.06, 16:57 czytanie pana to jak czytanie pustych kartek. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: O Rydzyku mogę tyle 30.12.06, 18:05 obraza.uczuc.religijnych napisał: > że uważa się za patriotę, czyli jest zboczkiem. A ty do jakiego narodu należysz ? Odpowiedz Link Zgłoś
kuba_rappaport A kiedy lustracja abpa Żydzińskiego? 30.12.06, 19:35 Nie mogę się doczekać... Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: A kiedy lustracja abpa Żydzińskiego? 30.12.06, 23:21 Aaa i jeszcze wszystkich,oprócz Ciebie,ty moherowy bereciku.Kościół więcej ucierpiał niz nie jeden twój dziadek i babcia.Do spowiedzi i i komunii! Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: obraza.uczuc.religijnych... napisz coś o Rydz 30.12.06, 23:14 A co mozna napisać o agencie nieznanej ,albo znanej Agencji obcego wywiadu??? Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Jaruzelski mi wisi. 30.12.06, 16:29 Panie obraza, no ale chyba warto poza Urbanem cos poczytac , prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Poradzę panu, że owszem. 30.12.06, 16:31 Skoro pan taki niezorientowany. Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Poradzę panu, że owszem. 30.12.06, 16:48 Panie obraza ,polecam dobra lekture na swieta. "Return to the One" by Brian Hines. (Plotinus's guide to God-Realization). Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych To jednak pan coś czyta poza Urbanem. 30.12.06, 16:55 Więc po co to wcześniejsze pytanie. Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: Jaruzelski mi wisi. 30.12.06, 23:25 Ale,drogi Panie,po co czytać,jak można tylko pisać slinę? Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: Jaruzelski mi wisi. 30.12.06, 23:12 Panowie! Halllo! jesteście juz na Sylwestrowej zabawie? Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper Patrotyzm to nie smak krwi ale stan ducha 30.12.06, 18:43 a Urban sam powiedział kiedys, ze nawet ch...m nie jest, bo sie za bardzo boi.Dla mnie to istota człekopodobna, poza tym mimo ze tu mieszka to bezpaństwowiec, ani Polak, ani Żyd, takie nie wiadomo co. Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: Patrotyzm to nie smak krwi ale stan ducha 30.12.06, 23:31 ale człowiek,myślę,że bardziej myślący,niż ty biedny bezmózgowcu Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper Nie człowiek, istota człekopodobna.Zwykłycw... 31.12.06, 09:40 Jednak zostanę przy swoim, bo gdybym miał taki łeb jak ty to bym na nim siedział.Masz swój punkt widzenia to w nim trwaj, mnie kiedyś jako Polaka obraził i nigdy nie przeprosił, satyrykiem jest swietnym. Polakiem i patriota żadnym. Twoja osoba i opinia jest mi obojetna, przezyłem te chwile i wiem jak to ocenić. Latwo byc bohaterem jak sie ma władze za soba, niechby wtedy stanał naprzeciw szeregu uzbrojonej ZOMO. To tyle na temat sprzedajnego i zasranego bohaterstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper Poza tym bawia mnie te dziecinne podchody 31.12.06, 09:43 i podobnie jak Ty nie chce ich finansować, niczego nie wnoszą oprócz bałaganu i etatów zbednych Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: zhk 30.12.06, 14:31 zhk napisał: > Rychlo w czas.... > No i dobrze. > KLerykalizm jednak jest chorobą społeczną... You are talking through your ass, dummy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: Rychło w czas..... 30.12.06, 23:08 Tak,ale go stworzył PZPR,ten klerykalizm,a pózniej pacyfikował,jak podnosilili głowy powyżej ... Odpowiedz Link Zgłoś
adset Autolustracja? 31.12.06, 02:09 Tu bardziej na miejscu byłby autoegzorcyzm. Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 14:21 Panie Rabi, a przeciez mialo byc o arcybiskupie. Czy to przypadkiem nie jest prowokacja aby nam praktykujacym katolikom "dorobic anty-semickie geby" ? Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 14:32 Jezeli nie chcesz byc manipulowany, Jezeli nie chcesz aby ci saczono jad teczka po teczce, Napisz do swojego parlamentarzysty list zadajacy aby Sejm Rzeczypospolitej uchwalil Ustawe: "O NATYCHMIASTOWYM umozliwieniu dostepu do WSZYSTKICH sb-ckich zasobow archiwalnych WSZYSTKIM Polakom" Odpowiedz Link Zgłoś
miranda333 Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 23:40 Jak mi wskaże IPN osobe pokrzywdzoną przez arcybiskupa,to wtedy możemy dyskutować Odpowiedz Link Zgłoś
as200 Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 14:22 Zabicie Saddama - zbrodniarza jak prawie wzyscy dyktatorzy, ale rowniez inni obdarzeni wielka wladza politycy - stawia katow na rowni ze skazanym. Mieli okazje wzniesc sie ponad poziom Saddama - ale poszli za odwetem, zemsta i "wyrownywaniem rachunkow". Mozliwe,ze karta historii sie odwroci i ich tez pozniej "wyrownaja"...... Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 14:27 Lepiej pozno niz wcale! Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 14:42 Panie As, wydaje mi sie jednak ze to prowokacja. Mielismy rozmawiac o arcykupie Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 14:57 Szanse wyrobienia sobie WLASNEGO zdania. W przeciwnym razie zasmrodza panu caly wiek XXI cynicznie dawkowanym jadem z SB-ckiego szamba. Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację 30.12.06, 18:01 Dekomunizacja i ujawnianie SB konfidentow to nehumanitarne paskudne szambo, co innego denazifikacja i sciganie nawet po 65 latach roznych lotrow ktorzy nastapili nie opacznie na zydowski odcisk, to jest cacy. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "cynicznie dawkowanym jadem z SB-ckiego szamba" 30.12.06, 18:13 17 lat temu zdecydowano milosiernie nie oprozniac szamba (gruba kreska) tylko zamknac zapominajac jak tam strasznie "smierdzi". Okazalo sie, ze pomimo zamkniecia smrod sie rozchodzil czyniac Polakom coraz bardziej dotkliwe szkody, zamiast skorzystac z okazji jaka mu byla dana i pozostac w szambie. A juz na pewno nie starac sie za wszelka cene swoim coraz wiekszym smrodem o sobie systematycznie przypominac. Zdobyl swoim rozprzestrzeniajacym sie, odrazajacym zgnilym smrodem wielu poplecznikow, dzieki ktorym kolejna proba oproznienia szamba by przestalo smierdziec spelzla na "Nocnej zmianie", ktora smrod potraktowal jako swoje ostateczne zwyciestwo i przez nastepnych 10 lat osmrodzil tak cala Polske, ze duza czesc rodakow kompletnie zatracila zmysl powonienia nie czujac przerazliwego smrodu w jakim nie tylko zyla ale, ktory aktywnie wspoltworzyla. Stad w wiekszosci sie biora obecni przeciwnicy powszechnej lustracji z ta, wsrod hierarchi kk wlacznie! Re: Arcybiskup Wielgus występuje o autolustrację Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: "cynicznie dawkowanym jadem z SB-ckiego szamb 30.12.06, 18:26 A moze, wielebny ksiadz biskup palil, ale bez zaciagania?? Odpowiedz Link Zgłoś
maxman01 Zydo-Bushowe zachwyty egzekucja oddaje swietnie 30.12.06, 15:00 Zydo-Bushowe zachwyty egzekucja oddaje swietnie obca nam kulturowo i etycznie mentalnosc. Odpowiedz Link Zgłoś
zgodnik1 maxman01.. ty to jesteś dno moralne ! 30.12.06, 15:14 takie łajzy jak ty,można znależć tylko w sekcie RM Rydzyka ! Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Zydo-Bushowe zachwyty egzekucja oddaje swietn 30.12.06, 16:25 Prowokacja Odpowiedz Link Zgłoś
pethate Teczki, szafy, sejfy, haki, kacze dupy.. 30.12.06, 18:00 a gdzie reszta: interest panstwa, walka z bezrobociem, walka z nedza, walka z idiotyzmem "elit" ???. Boze cos Polske, racz kaczkom zwrocic choc odrobine szarych komorek. Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper Kaczki tylko łykaja i srają, taki ich interes 30.12.06, 18:49 Czym sie może zajac życiowy nieudacznik? Chciałby byc wielki, ale nie wie jak sie to robi, są ludzie urodzeni do rządzenia, sa urodzeni do błaznowania, są urodzeni do pracy i są nijacy. Ot, cała filozofia, spora część społeczeństwa postawiła na nie wiadomo co? Hazardziści, zamiast wziąć się do roboty skupiaja sie na marzeniach i chęci odegrania się. Takich przypadków nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
almagus [...] 30.12.06, 18:03 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewizne Cenzorze, dlaczego tniesz moje posty? 30.12.06, 18:22 Cenzorze, dlaczego tniesz moje posty? jesli lamie netykiete to powiedz w ktorym miejscu. dostosuje sie do ograniczen, ale musze najpierw poznac jakie to sa ograniczenia. wydawalo mi sie ze te moje (przez cibie wyciete) posty nie przekraczaly zadnych granic....? Odpowiedz Link Zgłoś
123rbr Arcybiskup... 30.12.06, 18:24 Arcybiskup Wielgus niech nie rżnie głupa. Koścół prawie zawsze układał się dbając o swoje interesy. Kto najwięcej zyskał na transformacji? Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: Arcybiskup... 30.12.06, 18:41 Na transformacji najwiecej zyskala GW i Agora, ale czego to dowodzi?? Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: Arcybiskup... 30.12.06, 18:45 todundliebe napisał: > Na transformacji najwiecej zyskala GW i Agora, ale czego to dowodzi?? Ciekawe twierdzenie w obliczu faktu, że akcje Agory spadły w tym roku o 47%, chociaż rynek parł do góry. Odpowiedz Link Zgłoś
maxlowe11 Re: Arcybiskup... 30.12.06, 21:50 na spadku akcji stracili ci co je kupili - powinni byli sprzedac wczesniej.Dla gieldy nie ma mocnych. Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Nie Pan wymysli coś lepszego, Panie Wielgus, 30.12.06, 18:25 tylko głupim może Pan wmówić, że nic Pan dla SB nie robił, a paszport mimo to zawsze był do Pana dyspozycji. To prawda, że wiekszość obywateli otrzymywała paszport bez konieczności współpracy z SB, ale zasada ta nie dotyczyła księży. Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: Nie Pan wymysli coś lepszego, Panie Wielgus, 30.12.06, 18:45 Jezeli ma pan taka wiedze to prosze napisac jak bylo z panem red. A.M.? Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: Nie Pan wymysli coś lepszego, Panie Wielgus, 30.12.06, 18:49 todundliebe napisał: > Jezeli ma pan taka wiedze to prosze napisac jak bylo z panem red. A.M.? Redaktor A. Michnik nie tylko, że w stanie wojennym, nie zwiedzał Europy jak wiekszość funkcyjnych katolickiego Kościoła, ale nawet siedział w więzieniu, co było zjawiskiem niezwykle wyjątkowym wśród wielebnych. Usatysfakcjonowany? Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: Nie Pan wymysli coś lepszego, Panie Wielgus, 30.12.06, 18:56 Polowicznie , myslalem ze dowiem sie cos ciekawszego na temat licznych wyjazdow do Franji, Wloch, Niemiec pierwszego opozacjonisty PRLu w latach poprzedzajacych stan wojenny. Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: Nie Pan wymysli coś lepszego, Panie Wielgus, 30.12.06, 19:01 todundliebe napisał: > Polowicznie , myslalem ze dowiem sie cos ciekawszego na temat licznych wyjazdow > > do Franji, Wloch, Niemiec pierwszego opozacjonisty PRLu w latach > poprzedzajacych stan wojenny. Zapytaj o to pana Michnika, nie wiem czemu się z tym pytaniem do mnie zwracasz Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: Nie Pan wymysli coś lepszego, Panie Wielgus, 30.12.06, 20:08 Pytam Ciebie bo informujesz o kulisach przydzielania paszportow duchownym i sugerujesz ze odbywalo to sie nie calkiem czysto. Nie sadzilem ze specjalizujesz sie tylko w sprawach koscielnych. Odpowiedz Link Zgłoś
cynik.pl Trochę se pojeździli różni tacy.... 30.12.06, 19:03 todundliebe napisał: > Polowicznie , myslalem ze dowiem sie cos ciekawszego na temat licznych wyjazdow > do Franji, Wloch, Niemiec pierwszego opozacjonisty PRLu w latach > poprzedzajacych stan wojenny Wyjazdy w podobnych kierunkach a nawet jeszcze dalej przydarzały się idolowi zarówno prawaków i jak różowych, niejakiemu Herbertowi. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Tylko Łysiaka (jak wiadomo - niezłomnego bojownika 31.12.06, 03:57 przeciw komunie) w ogóle nie wypuszczano z kraju i zakazywano wydawania jego książek. Biedny musiał je drukować w komórce na dziecinnym zestawie "Mały Drukarz"... cynik.pl napisał: > todundliebe napisał: > > > Polowicznie , myslalem ze dowiem sie cos ciekawszego na temat licznych wy > jazdow > > do Franji, Wloch, Niemiec pierwszego opozacjonisty PRLu w latach > > poprzedzajacych stan wojenny > > Wyjazdy w podobnych kierunkach a nawet jeszcze dalej przydarzały się idolowi > zarówno prawaków i jak różowych, niejakiemu Herbertowi. Odpowiedz Link Zgłoś
zgodnik1 piwi77..Rydzyk też miał stały paszport.... 30.12.06, 19:36 w stanie wojennym poruszał sie swobodnie do NRF-u i z powrotem, a był zwykłym zakonnikiem, nie biskupem! Odpowiedz Link Zgłoś
antonioni1 Wcześniej uwierzę w 30.12.06, 18:36 zmatrwychwstanie W.I.Lenina i wniebowstąpienie na czołgu do nieba Saddama Husejna niż we współpracę bpa Stanisława Wielgusa z sb. Pytam się tylko: komu tak bardzo zależy na oszkalowaniu nowego metropolity warszawskiego? Kto tu macza palce. Swieccy czy duchowni? I dlaczego? Komu zależy na tym stołku, przeprasza, katedrze? Sprawa do przemyślenia. Odpowiedz Link Zgłoś
polonus3 obluda i bezczelnosc 30.12.06, 18:45 Wczoraj sluchalem w "Radiu Maryja" sluchowiska z cyklu "rozmowy niedokonczone" gdzie byl wywiad z Lepperem jak zwykle z pozdrowieniem "niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica". To ze, Lepper sie broni i zaprzecza wszystkiemu to zrozumiale ale ze katolickie radio bierze perfidnie w tym udzial to przechodzi wszelkie granice przyzwoitosci. Obluda, obluda i zaklamanie to jest to czym stal sie Kosciol w Polsce! To pozdrowienie Jezusa i Marii z dodatkiem "zawsze dziewica" jest wrecz naigrawaniem sie z Boga przy tym ociekajacym obluda wywiadem. Odpowiedz Link Zgłoś
wicary stary kabotyn 30.12.06, 18:45 Stary kabotyn bedie udawał,że jest czysty jak lelyja komiczne - zobaczcie kto tak b broni się przed lustracją oczywiście towarzysz Glemp ( jak to ongiś w KC się mawiało) papmersowy JPII nijaki Dziwisz, i przynajmniej 25 innych spasionych purpuratów Wypada odpowiedzieć sobie na pytanie CZY JA JESZCZE WIERZĘ SWOJEMU GINEKOLOGOWI DUSZY ? Odpowiedz Link Zgłoś
tepetoja czas najwyższy...łaski nie robi 30.12.06, 19:28 i tak za długo siedział cicho z podkulonym ogonem Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: stary kabotyn 30.12.06, 22:59 Panie wicary , cala para w gwizdek czyli w plucie. Niech pan zrobi cos pozytecznego. Niech pan wplynie na swojego parlamentarzyste, zeby jego klub parlamentarny wystapil z nastepujaca incjatywa ustawodawcza: "O NATYCHMIASTOWYM udostepnieniu WSZYSTKICH sb-eckich zasobow archiwalnych WSZYSTKIM Polakom" Odpowiedz Link Zgłoś
sarmata OK, ale z odwrotną kolejnością 30.12.06, 18:54 Niech się Wielgus autolustruje przed objęciem urzędu arcybiskupa. Katolików nie interesują obiecanki nominata ani jego zaklinanie się na Boga i ludzi, że zawsze był czysty jak łza. Nie zasłużyliśmy sobie na pasterza-esbeka. Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: OK, ale z odwrotną kolejnością 30.12.06, 22:48 Panie Sarmata, mam nadzieje , ze nie bedzie pan usatysfakcjonowany lustracja ktora zajmuja sie rozne gremia lustracyjne. Co najwyzej do konca bedzie mial pan mozg zatruwany cynicznie dawkowanym jadem sb-eckich archiwow. Ja proponuje , zeby zazadal pan od swojego parlamentarzysty aby jego klub zglosil nastepujac incjatywe ustawodawcza w Sejmie. " O NATYCHMIASTOWYM udostepnieniu WSZYSTKICH sb-ckich zasobow archiwalnych WSZYSTKIM Polakom " Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Niech sobie ingresuje, niech się lustruje, niech 30.12.06, 18:58 robi wiele innych rzeczy, na które ma ochotę, tylko proszę, nie na koszt podatnika! Odpowiedz Link Zgłoś
zgodnik1 piwi77.. jak nazywa sie twoja choroba? 30.12.06, 19:32 skaza baraniego łba, czy rydzykowego ? Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Mam rzadką w Polsce przypadłość, organiczną 30.12.06, 21:12 niechęć do pasożytów, oszustów, obłudników, złodziei, sprzedawczyków itd. Mam świadomość, że jestem w mniejszości, a mimo to zdania nie potrafię zmienić. Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Mam rzadką w Polsce przypadłość, organiczną 30.12.06, 23:09 Pani Piwi , prosze wykorzystac te pani piekna chorobe w pozytecznym celu. Prosze zazadac od swego parlamentarzysty aby jego klub parlamentarny wystapil z incjatywa ustawodawcza w Sejmie: "O NATYCHMIASTOWYM udostepnieniu WSZYSTKICH sb-ckich zasobow archiwalnych WSZYSTKIM Polakom." Odpowiedz Link Zgłoś
a.barbarus śmierć Saddama 30.12.06, 19:09 Pomódlcie się, chrześcijanie, za człowieka, którego właśnie zamordowaliście. Odpowiedz Link Zgłoś
kos1981 Watykan po śmierci JPII wraca do normy,czyli 30.12.06, 19:28 niemiecki papież podrzuca kukułcze jajo..sprawdza ile nam można włożyć na plecy..przed sprawdzeniem działalności pretendenta nie powinno być żadego ingresu.. kto pójdzie do kościoła jeśli procesje będzie prowadził domniemany 20-letni kapuś ? Odpowiedz Link Zgłoś
zgodnik1 kos1981.. język SB-cji z 1981 roku.... 30.12.06, 19:34 ciągotki do dobrych,starych czasów, co ? Odpowiedz Link Zgłoś
kos1981 czy ty dzieciaku coś rozumiesz ? 30.12.06, 19:48 są ciekawe testy u pani psycholog w rejonie. sprawdź się. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Watykan po śmierci JPII wraca do normy,czyli 30.12.06, 20:15 > kto pójdzie do kościoła jeśli procesje będzie prowadził domniemany 20-letni > kapuś ? Kto chodził, kiedy procesję prowadził domniemany pedofil? Odpowiedz Link Zgłoś
kos1981 Czyli co ? zawsze się ktoś znajdzie komu to nie 30.12.06, 20:20 przeszkadza.Ja mówię za siebie. Jest wielu którzy nic nie rozumieją . Odpowiedz Link Zgłoś
galba4 Zlustrować wszystkich biskupów! 30.12.06, 19:42 Gdyby biskupi zajmowali sie głoszeniem Ewangelii i dbałością o powierzone im owieczki uznałbym lustrację biskupa nominata za sprawę wewnętrzną Kościoła Katolickiego. Niestety na moim terenie (diecezja koszalińsko-kołobrzeska) biskup nie zajmuje się niczym innym jak polityką. Hołdy składają mu wojewodowie, prezydenci miasta, burmistrzowie, szefowie partii politycznych itd itd. Biskup pełni rolę szefa jakiejś Superpartii i nie zajmuje się niczym innym jak tylko powiększaniem swojej władzy i bogactwa swojej instytucji. Przy takiej omnipotencji biskupa i braku możliwości zweryfikowania jego posunięć w toku demokratycznych procedur, lustracją hierarchów KK jest po prostu konieczna, ponieważ mają oni większy wpływ na państwo niż normalni politycy, którzy są kontrolowani przez opozycję i wyborców. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Zlustrować wszystkich biskupów! 30.12.06, 19:52 Podpisuję się pod Twoim tekstem bez uwag. PS. Przez chwilę sądziłem, że ... ------- Odpowiedz Link Zgłoś
kos1981 Zgadzam się. Nie może być żadnych wątpliwości 30.12.06, 19:57 w tym wypadku. Hierarcha na tym stopniu jest osobą bardzo wysokiego zaufania społecznego. Odpowiedz Link Zgłoś
leonard3 Re: Zlustrować wszystkich biskupów! 30.12.06, 22:36 Panie Galba4, Ja tez jestem zaniepokojony ze tylu funkcionariuszy panstwa w panskim wojewodztwie sklada choldy biskupowi. Pouczyc i upomniec funkcjonariuszy. Po cholere tam chodza. No ale co ma piernik do wiatraka. I na tym ma polegac omnipotencja Biskupa ? Jedynie praktykujacy katolicy maja prawo dawac votum zaufania swoim kaplanom. My im placimy pensje z naszych dobrowolnych ofiar i w pewnym sensie kaplani sa "naszymy pracownikami". Radzilbym dla dobra ogolu zrezygnowac z obsesji na temat ksiezy i spojrzec na sprawe szerzej. O ile nie chce byc pan cynicznie zatruwany jadem sb-ckich archiwow przez reszte swojego zycia prosze napisac do swojego parlamentarzysty list aby wystapil o uchwalenie przez Sejm Rzeczypospolitej ustawy: "O NATYCHMIASTOWYM udostepnieniu WSZYSTKICH sb-ckich zasobow archiwalnych WSZYSTKIM Polakom" Wtedy bedzie pan mial szanse miec wlasne zdanie a nie byc oszukiwanym przez rozne lustracyjne gremia. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Kościół jest jak dziecko-chce zjeść ciastko i mieć 31.12.06, 04:03 ciastko :-))... forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=54529646&a=54569867 galba4 napisał: > Gdyby biskupi zajmowali sie głoszeniem Ewangelii i dbałością o powierzone im ow > ieczki uznałbym lustrację biskupa nominata za sprawę wewnętrzną Kościoła Katoli > ckiego. Niestety na moim terenie (diecezja koszalińsko-kołobrzeska) biskup nie > zajmuje się niczym innym jak polityką. Hołdy składają mu wojewodowie, prezydenc > i miasta, burmistrzowie, szefowie partii politycznych itd itd. Biskup pełni rol > ę szefa jakiejś Superpartii i nie zajmuje się niczym innym jak tylko powiększan > iem swojej władzy i bogactwa swojej instytucji. Przy takiej omnipotencji biskup > a i braku możliwości zweryfikowania jego posunięć w toku demokratycznych proced > ur, lustracją hierarchów KK jest po prostu konieczna, ponieważ mają oni większy > wpływ na państwo niż normalni politycy, którzy są kontrolowani przez opozycję > i wyborców. Odpowiedz Link Zgłoś
anna77911 Arcybiskup Wielgus.... 30.12.06, 19:47 Poparcie Stolicy Apostolskiej przesądza,sprawa ewentualnej współpracy ze Służbami jest naszą wewnętrzną,a wymiar moralny?Czy nie ma w Polsce innych biskupów godnych tego zaszczytu,którzy teczek nie mają? Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Arcybiskup Wielgus.... 30.12.06, 19:53 Obawiam się, że odpowiedź brzmi - nie. Odpowiedz Link Zgłoś
kos1981 Tylko sami biskupi to wiedzą. 30.12.06, 20:02 Natomiast prymasem podobno nie musi być biskup czy kardynał ale też zwykły ksiądz dobrodziej. Tu kandydatów jest już wielu o których wiadomo że są bez skazy. Np. ksiądz Isakowicz Zaleski. Odpowiedz Link Zgłoś
kwamar Re: Tylko sami biskupi to wiedzą. 30.12.06, 20:31 ok, przygotowujemy stosy inkwizycyjne. dobrodziej zalewski zresztą isakowicz potrzebuje zapachu palonych ciał. toż to katolik, miłość z niego emanuje nienawiścią Odpowiedz Link Zgłoś
kos1981 Jeśli nie ma nawet microsprawiedliwości to co są 30.12.06, 20:34 warte nawet miliony zarobione w pocie czoła ? Odpowiedz Link Zgłoś
leszekzi Re: Tylko sami biskupi to wiedzą. 30.12.06, 21:19 Znasz książkę ks.Isakowicza? W 80% pokazuje sylwetki duchownych, którzy NIE ULEGLI. Wojna jest o te 20%. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk "miłość z niego emanuje nienawiścią" 31.12.06, 01:48 Tak jak z Ciebie balamutna frazeologia, ktorej jedyna wada albo zaleta jest to, ze adresowana jest do tych co rozumieja jeszcze mniej od Ciebie. Prawdy nie buguje sie ani na milosci ani na nienawisci ale na faktach, o ktore cierpliwie i z olbrzymia pokora od dawna dopomina sie ksiadz Isakowicz-Zalewski. Re: Tylko sami biskupi to wiedzą. Odpowiedz Link Zgłoś
kwamar proszę o pewne sprostowanie, otóż mówmy Gazeta Ant 30.12.06, 20:26 ypolska, bo to jest bardziej adekwatna nazwa dla gadzinówki Odpowiedz Link Zgłoś
kwamar dla nierozgarniętych- podaję specjalny komunikat 30.12.06, 20:35 gazeta polska to gazeta antypolska, > ? Odpowiedz Link Zgłoś
kos1981 W Polsce jest tak że najlepiej wiedzą co jest 30.12.06, 20:43 antypolskie okupanci i ich marionetki , a to dalej przechodzi na zstępnych. Nie dotyczy rzecz jasna to Ciebie ale mógłbyś uzasadnić swoją tezę ? Odpowiedz Link Zgłoś
kwamar Re: W Polsce jest tak że najlepiej wiedzą co jest 30.12.06, 20:52 no dobrze rozszyfrowałeś mnie szerloku, jestem okupantem, albo zstępnym okupanta, idź się leczyć i myślę ze lewatywę powinieneś brać co 5 minut, debilu Odpowiedz Link Zgłoś
kos1981 A jednak zatańczyłeś trepaka. 30.12.06, 21:13 Wszyscy mówią że nie zatańczą. Jak przychodzi do próby to tańczą aż miło. Odpowiedz Link Zgłoś