warewolf Lapidarium V 23.01.07, 23:29 "7 wrzesnia 2001 - Rano- badanie. Dowiedzialem sie, ze cos mam w ewej nerce. Lekarz zegnajac se ze mna mial zafrasowana mine i nie patrzyl mi w oczy. 11 wrzesnia 2001 - Wazny jest kazdy dzien, kazda godzina, czuje jak popedza mnie czas, czuje jego presja. Niepokoj we mnie. Ciagle wyrzuty z powodu straconych chwil. Niechec do wszystkiego, co nie jest pisaniem, obmyslaniem nowego tekstu, ksiazka." Lapidarium V Odpowiedz Link Zgłoś
zbych45 Zmarł Ryszard Kapuściński 23.01.07, 23:30 Wielki, mądry człowiek..WIELKA STRATA [*] Odpowiedz Link Zgłoś
pau_ Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 23.01.07, 23:35 muszę szczerze napisć, że Go nie znałam. i muszę szczerze napisać, że bardzo mi przykro Odpowiedz Link Zgłoś
gemini10 Niesmiertelny dziennikarz 23.01.07, 23:37 Odszedl wspanialy Czlowiek, ktorego slowa pozwalaja mi zrozumiec swiat, jego skomplikowana nature. Jego rozwazania zawsze bede nosil w sercu, a jego przezycia i madrosc, ktora przelal na tysiace kartek papieru beda zawsze towarzyszyly mi przez podroz, jakim jest zycie. Swa odwaga i wspanialym zmyslem obserwcji udowodnil, ze mozna wszystko dotknac, objac, poznac, zrozumiec, zmienic. Pan Kapuscinski odszedl, ale na zawsze pozostanie w naszej - czytelnikow pamieci i sercu. Odpowiedz Link Zgłoś
de-de Kapuscinski uciekal plutonom egzekucyjnym.. 23.01.07, 23:41 ..ale nie uciekl polskim lekarzom. Prozaiczne jak na kogos takiego jak R.K. Genialny pisarz, reportazysta o wrazliwosci poety, czlowiek o pelnym przygod zyciu. Mozna bylo sie nie zgadzac z jego pogladami, ale nie ze stylem, w ktorym kazdy wyraz byl na swoim miejscu, tworzac niezrownana calosc. Mam nadzieje ze jesli grzeszyl, to przez wzglad na dobro jakie uczynil swoim czytelnikom, Bog mu wszystko wybaczy. Wielka strata. Odpowiedz Link Zgłoś
jvenables14 Ktore z jego książek są dobre?? 23.01.07, 23:44 Przeczytałem notke w wiki, bo jak dotad wiedziałem tylko, że to polski podróznik i pisarz. Jakie jego książki są najciekawsze? Co polecicie? Odpowiedz Link Zgłoś
mkrzyzanowski Re: Ktore z jego książek są dobre?? 23.01.07, 23:55 Osobiście najbardziej odpłynąłem z nim do Afryki czytając Heban. Polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
boncza Re: Ktore z jego książek są dobre?? 23.01.07, 23:57 Mnie bardzo podobało się imperium. Odpowiedz Link Zgłoś
uszy_urbana dobre książki 23.01.07, 23:58 dla mnie najbardziej 'Imperium' i 'Wojna Futbolowa' Odpowiedz Link Zgłoś
absurdello <i>(i)<i> 23.01.07, 23:51 Jak słyszę, że kogoś zawieźli do szpitala na Banacha, to mi się Ojciec przypomina ... też tam leżał .. i tak go leczyli na serce, że tylko przeszczep mógł mu jeszcze tylko przedłużyć życie ale już się nie zdecydował ... Nie mogli Pana Ryszarda do Instytutu Kardiologii zawieźć ? Odpowiedz Link Zgłoś
sucharov Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 23.01.07, 23:56 [*] Niech spoczywa w pokoju... Odpowiedz Link Zgłoś
kapustka Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 00:07 Kolejna świeczka w Warszawce... ale smutno. Odpowiedz Link Zgłoś
fibich-ekiel Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 00:29 kapustka napisała: > Kolejna świeczka w Warszawce... ale smutno. Tak bardzo nam smutno, tak ciężko... Dodajemy świeczki. Odpowiedz Link Zgłoś
pasquda Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 02:33 ['] ['] ['] spoczywaj w pokoju towarzyszu mych podróży. Oddaję Ci hołd. Odpowiedz Link Zgłoś
ifinity Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 06:49 Czesc jego wspanialemu zyciu, uwag o politycznej filozofi, uwag, ktore pozwalaly nabierac nam powietrza w PRL-u.. A co bylo powodem???? Czyz nie on byl reporterem ze stacji Arctowskiego, na podbiegunie??? A moze sie, zupelnie myle. Odpowiedz Link Zgłoś
fune Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 08:07 kurczę wielki wielki zal ze juz odszedl, przeciez mial dopiero 73 lata....dowiedzialam sie dzis rano w drodze do pracy i zrobilo mi sie bardzo bardzo smutno...kolejny autorytet umiera i nastepcow brak Odpowiedz Link Zgłoś
lexgm Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 08:22 W tej smutnej chwili mała refleksja - ciekawe, które bydle wywlecze teraz jako pierwsze teczkę pisarza. Bo, że wywlecze, to pewne. Taki los zgotowano przecież Herbertowi. Odpowiedz Link Zgłoś
adufer Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 09:30 lexgm napisał: > W tej smutnej chwili mała refleksja - ciekawe, które bydle Dlaczego bydle ??? Te bydle w twoim mniemaniu to ci ich ojcowie zginęli w Katyniu albo zostali bestialsko zamordowani przez UB w ciszy więziennych cel ??? Te bydle w twoim mniemaniu to ci co chcą w końcu ujawnić prawdę o pieszczochach komuny jakim z pewnością było i wielu ze świecznika kultury w tym i wielu dziennikarzy jak ten pan co mu się zmarło. Odpowiedz Link Zgłoś
adufer Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 09:21 tomek.lysakowski napisał: > Kolejny wielki Polak i świetny pisarz... Dla mnie ten pan to tylko reporter bo takiego go pamiętam z dawnych lat, gdzie jego reportarze mogłem czytać w gazetach typu 'Poznaj Świat' - nie wiem dlaczego nikt nie wspomina o jego współpracy z tym czasopismem i temu podobnych, typowo komunistycznych periodyków. Pamiętam też doskonale jak ten pan jeżdżąc po Afryce legitymowal się polską legitymacja prasową komunistycznej agencji PAP, ale gdy sprawy nabierały innego biegu natychmiast z kieszeni owego pana wyskakiwała (pożyczona od kolegi z USA !) legitymacja znanej na caly świat, amerykańskiej agencji prasowej, gdzie sama okładka owej legitymacji była gwarancją ujścia z życiem z tych afrykańskich, plemiennych rozpierduch. A więc jak zawiało tym się legitymowało ! :( A swoją drogą to jakim cudem ten pan w owych latach 70-tych podróżował po świecie jako dziennikarz komunistycznej agencji PAP bez podpisania lojalki ??? NIKT wtedy nie dostał paszportu bez kontaku z ówczesną SB. To tak na marginesie zachwytów nad tym panem co pół życia spędził za granicą pracując dla komunistycznej agencji propagandowej jaką niewątpliwie była (musiała być !) PAP. Odpowiedz Link Zgłoś
ewcia1976 Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 09:56 A jaką legitymacją miał się legitymować??????????????????? Zły Kapuściński !:) Powinien wtedy pisać do Gazety Wyborczej lub National Geografic. Jak wogóle śmiał coś robić w komunie. Powinien żłopać piwsko i olewac system. Adufer jesteś chory. Żal wielkiego człowieka [*] Odpowiedz Link Zgłoś
dymna Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 10:07 Człowieku, stuknij się w czoło i idź się leczyć do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Bo to urojenia, gdy się we wszystkim widzi spisek. Nic tylko klapki na oczach. Człowieku przeskocz samego siebie i spójrz na pisarstwo Kapuścińskiego okiem wolnym od choroby, której na imię "żądza sensacji". Czy Ty naprawdę nie dostrzegasz autorytetów? Tylko ściany swoich ciasnych horyzontów? Biedny Ty. Nawet Cię nie pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
lexgm Do : "ewcia1976" i "dymna" 24.01.07, 11:17 Cieszę się, że jesteście po mojej stronie (pewnie stoję teraz tam, gdzie stało kiedyś ZOMO, jak mawia pewien moralista i prawnik z wykształcenia). Długo nie trzeba było czekać, odezwał się pierwszy sprawiedliwy, bez winy i "rzucił kamieniem". Okropieństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
eirene.k Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 11:21 Boże, jak mi szkoda. Dlaczego tak świetni ludzie tak często odchodzą przed czasem??? Odpowiedz Link Zgłoś
widmowolnosci Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 12:03 Na zachodzie byl tez bardzo znany jako jeden z bojownikow o wolnosc homoseksualistow. Jawnie krytykowal polska homofobie w telewizyjnych i prasowych wywiadach nawet wtedy kiedy rzadzili komunisci, nie bal sie przyznawac do swoich przekonan. Odpowiedz Link Zgłoś
hypatia100 Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 13:14 "Człowiek nie odchodzi sam. Razem z nim znika ten świat, który tworzył on wokół siebie, który był jego przedłużeniem, ten odrębny, jedyny, unikalny mikroświat, istniejący samą mocą obecności tego człowieka na ziemi. Razem z jego śmiercią umiera więc coś jeszcze, coś więcej" (Lapidarium III). Odpowiedz Link Zgłoś
mela67 Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 14:04 Wielki.mądry,skromny człowiek.To wielka strata dla Polski i świata.Będzie nam Ciebie brakowało Mistrzu. Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Re: Zmarł Ryszard Kapuściński 24.01.07, 14:17 Ciekawe, kiedy jakaś hiena dziennikarska razem z wampirem z IPN zauważy grę słów: Kapuś Kapuściński. No bo czy ktoś jeżdżący 60 lat za granicę mógł pluć na oficerów SB, gdy ci chcieli z nim rozmawiać? Czy mógł być, a przynajmniej manifestować, nielojalność wobec swojego Państwa? I pewnie jak Wielgus, czy Wołoszański nikomu nie szkodził! Odpowiedz Link Zgłoś
szerszen039 Re: Zmarł Ryszard Kapuściński[*][*][*][*][*][*][*] 24.01.07, 15:13 Wróciłam z pracy,otworzyłam tvn 24, i Kochał ludzi, Ryszard Kapuściński dał mi naukę, specyficzną taktykę obrony, z której mogłam nauczyć się,zrozumiałam i przyjęłam. szerszen Odpowiedz Link Zgłoś