Dodaj do ulubionych

Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Płn.

07.02.07, 22:30
Schroeder jak zwykle mija się z prawdą.
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Płn. 07.02.07, 22:31
      A ja mu jakos nie ufam.

      Poszedl za forsa i tylko mu forsa w glowie.

      PF
      • aplus Re: Schroeder: mozesz sobie namalowac ten 07.02.07, 22:34
        gazociag
        • oblewai Re: Schroeder: mozesz sobie namalowac ten 08.02.07, 01:04
          >aplus< mylisz przeprowadzane inwestycje w kraj twego zamieszkania w ktorym
          rzadko co sie udaje a jezeli cokolwiek wychodzi, to tylko dlatego ze moczy
          pieniadze obcy kapital ktory wie jak to sie przeprowadza. A zanim rozpocznie sie
          taka inwestycje jak ta rura, wszystko jest dopiete na przyslowiowy ostatni
          guzik, igrzyska ze znakami zapytania organizuje sie dla takich dyletantow jak ty
          i 98% tobie podobnych, tak trzymac
      • zigzaur Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 07.02.07, 23:03
        Jemu się nic w życiu nie udało. Wcisnął się do świata polityki "na krzywy ryj" i
        niczego dobrego w polityce nie dokonał. Dwie przeputane kadencje są doskonałym
        tego dowodem.
        Prawdopodobnie i gazociąg mu się nie uda.
      • eva15 Czas zdemaskować Schrödera-multimilionera 07.02.07, 23:21
        polski_francuz napisał:

        > A ja mu jakos nie ufam. Poszedl za forsa i tylko mu forsa w glowie.

        Poważnie? A ile on będzie tam zarabiał? Masz jakieś dane, przeczące oficjalnym
        oświadczeniom Nord Stream i samego Schrödera, że otrzyma on raptem 250.000 tys.
        rocznie? Rozumiem, że masz, skoro takie rzeczy piszesz. Podziel się więc z
        nami, proszę.

        Ja sama śmieję się jak dotąd często ze Schrödera. Co za proletariacki naiwniak
        z nizin!
        W USA wędrówka między koncernami-polityką/rządem - koncernami to normalka (vide
        oba Bushe,Cheney, Rice; koncerny UNOCAL, Chevron, Texaco etc). Ale przecież NIE
        za takie śmieszne kieszonkowe!! Sam Cheney obliczany jest na kilkadziesiąt
        milionów rocznie - takie są stawki dla krzyżówki US-polityków/naftowych
        managerów.

        Za żałosne oficjalne kieszonkowe Schrödera Cheney nawet JEDNEGO dnia by z łóżka
        nie wstał, aby pójść do pracy. To poniżej wszelkiej neokońskiej godności.

        Mam więc nadzieję, że i Schröder idiotą nie jest. Liczę na to, że wiedząc coś o
        jego superapanażach podzielisz się z nami tą wiedzą.
        • sirus_curse Dodaj jeszcze, 08.02.07, 05:58
          ze w Ameryce jest tradycja, ze byli prezydenci i ich doradcy zasiadaja po
          zakonczeniu prawie darmowej kadencji w bialym domu (Killer, co ja sobie kupie za
          1 milion dolarow rocznie, podpaski?) w radach nadzorczych spolek naftowych, by
          zbierac owoce swojej udanej polityki bliskowschodniej. Widac ta tradycja
          przenosi sie do Europy vide Schroeder czy Radek Sikorski (beneficjent AEI, tuby
          propagandowej Exxona).
          • eva15 Re: Dodaj jeszcze, 08.02.07, 12:04
            Dokładnie, a później ci sami amerykańscy spleceni w nierozrywalnym uścisku
            rządowo-naftowi spece oburząją, się, że rząd rosyjski dba o interesy swoich
            koncernów naftowych.

            Eeeh, ale PR mają anglosasi dobrą. Tak ogłupili kontrolowane przez siebie media
            i ich odbiorców, że wielu ludzi (zwłaszcza Polaków) oburza się świącie na to,
            że Putin broni intersów energetycznych własnego kraju, na to, że Schroeder chce
            zabezpeiczyć Niemcom i EU dostęp do óródeł energii, To skandal wg. PL.

            Na to, co robi Cheney, Rice ect. nikt się nie oburza. To nie jest w ogóle w
            mediach dyskutowane. A czego w mediach nie ma, to nie istnieje.
    • skubi6 Szkoda, że w Polsce zlikwidowano MSZ 07.02.07, 22:34
      Szkoda, że w Polsce zlikwidowano Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
      Bo właśnie to ministersto powinno zablokować budowę gazociągu. Oby
      Schroeder sie mylił, mimo wszystko.

      www.skubi.net/bank.html
      • krychola A dlaczego chcesz aby MSZ blokowało tą budowę? 07.02.07, 22:47
        To nie lepiej się też przyłączyć skoro chcą abyśmy w to weszli? Może Polska nie
        powinna tylko blokować ale też coś konstruktywnego zrobić?
      • rmstemero Re: Szkoda, że w Polsce zlikwidowano MSZ 07.02.07, 23:16
        Szkoda. Ale nie dlatego ze powinno ono zablokowac lecz dlatego ze powinno zdobyc
        nam przyjaciol i partnerow ktorzy wspolnie z nami realizowaliby taki wariant
        wspolnej polityki energetycznej, ze ten gazociag okazalby sie tym czym jest:
        droga, nieprzyjazna dla srodowiska fanaberia dzierzymordy z imperialnymi
        zapedami i goscia z Niemiec ktory chce na tym zarobic i dac innym zarobic.
        Blokowanie jest najgorszym z rozwiazan dalej rujnujacym nam i tak poszargana
        opinie. I nieskutecznym najprawdopodobniej.
      • jola_z_dywit_2006 Re: Szkoda, że w Polsce zlikwidowano MSZ 08.02.07, 01:38

        Pytanie pierwsze: dlaczego ?
        Pytanie drugie: w jaki sposob ?
        Wyglada na to ze podobine jak byly minister SZ Skubiszewski madroscia nie
        grzeszysz. On podpisal idiotyczny ukalad Dobrosasiedzki gwarantujacy tylko
        Niemca przywileje. Jak by bylo malo dolaczyl glupi list do tego traktatu.
        No i "wstydliwie" niechcial mowic o tym. Ty tez tylko klepiesz jezorem. Wtracac
        sie w czyjes interesy juz potrafisz. A moze sam bys zalozyl spolke i sciagal gaz
        z innego zrodla. Pole do popisu. My niechcielismy drugiej nitki wiec jej nie
        mamy. To chyba jest powod do radosci ?

        skubi6 napisał:
        > Szkoda, że w Polsce zlikwidowano Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
        > Bo właśnie to ministersto powinno zablokować budowę gazociągu. Oby
        > Schroeder sie mylił, mimo wszystko.
    • old.european Amen, panie Schroeder 07.02.07, 22:35
      A komu nie pasuje, niech sobie radzi sam.
    • yrzyk No jak tam były Kanclerzu, ile na tym zarabiasz? 07.02.07, 22:52
      Jeśli by chodziło o sprawy gospodarcze rurociąg przebiegzłby najtańszą (lądową)
      drogą.To przedłużenie imperialnej polityki Rosji.
      • eva15 BRD i Rosji nie stać na najdroższe rozwiązania 07.02.07, 23:03
        yrzyk napisał:

        > Jeśli by chodziło o sprawy gospodarcze rurociąg przebiegzłby najtańszą >
        (lądową) drogą.

        Nie, to byłoby NAJdroższe rozwiązanie. Polska już w 2000 r. zastrzegła sobie,
        że będzie zakręcać cudzy kurek, jeśli Rosja nie będzie prowadzić odpowiadającej
        Polsce polityki na Ukrainie. Ba, polski rząd chciał nawet kręcenie kurkiem
        wpisać w traktat.

        >To przedłużenie imperialnej polityki Rosji.

        Nie, to byłoby przedłużenie polskich ambicji wpływania na Kreml. Dokładnie
        takich samych jak te, które obecnie pokazuje Łukaszenka, a rok wcześniej
        próbował mieć Juszczenko.




        • yrzyk Super.... pracujesz w ambasadzie Rosji , czy poza? 07.02.07, 23:13
          • eva15 bystrzak z ciebie, od razu widać 07.02.07, 23:24
            • pisowstrzymywacz_007 Re: bystrzak z ciebie, od razu widać 07.02.07, 23:41
              IP: 82.138.6.* te nr serwerow maja czlonkowie przedstawicielstw rosyjskich jak
              nie chcesz ty czy np "kacap z Moskwy" czy "iwan_z_Moskwy" to loguj sie za
              kazdym razem, bo na forum sa ludzie co pracuja w telekomunikacji, po wtore, czy
              zamaskujesz czy nie swoj identyfikator to po formie wypowiedzi widac czym
              pachniesz, propagande w twoim stylu musielismy ale juz NIE MUSIMY lizac, wiec
              splywaj nad Neve ok ????
              • perk Re: bystrzak z ciebie, od razu widać 08.02.07, 02:14
                pisowstrzymywacz_007 napisała:

                > IP: 82.138.6.* te nr serwerow maja czlonkowie przedstawicielstw rosyjskich jak
                >
                > nie chcesz ty czy np "kacap z Moskwy" czy "iwan_z_Moskwy" to loguj sie za
                > kazdym razem, bo na forum sa ludzie co pracuja w telekomunikacji, po wtore, czy
                >
                > zamaskujesz czy nie swoj identyfikator to po formie wypowiedzi widac czym
                > pachniesz, propagande w twoim stylu musielismy ale juz NIE MUSIMY lizac, wiec
                > splywaj nad Neve ok ????
                >

                jestes ignorant telekomunikacyjny i kutas zlamany.

          • blond_kasi jak zwykle bełkot. 07.02.07, 23:27
            myślisz stereotypami. rozsądne wypowiedzi nie muszą koniecznie pochodzic tylko
            od "ruskich"..., :).
        • rmstemero Pani Ewo 07.02.07, 23:24
          pani myli niestety dwa obszary tematyczne.
          1. Istotnie, rzad Polski zachowal sie bez wyobrazni w przeszlosci. Powinien na
          wyscigi budowac za swoje pieniadze druga nitke rurociagu i postawic kilka lat
          temu Rosje i Niemcy przed faktem dokonanym. W tym sensie rzad przyczynil sie do
          naprowadzenia Putina na pomysl GP.
          2. Nieprawda jest ze rzad naszego kraju ponosi rowniez odpowiedzialnosc za to co
          zrobil Schröder. Schröder postawil swoj wlasny interes, inters dwoch niemieckich
          koncernow jak rowniez partykularne interesy Niemiec ponad wspolna europejska
          polityke. Zrobil to z jednej strony dla wlasnej wasko pojetej korzysci a z
          drugiej strony aby postawic sie przed wyborami w swietle kamer jako energetyczny
          zbawca ojczyzny.
          3. Odruchowe obwinianie naszych politykow o to ze powstaje gazociag budzi
          niesmak. Mozna ich jedynie obwinic o brk wyobrazni i zadufanie. Nie po raz
          pierwszy zreszta.
          • eva15 Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd nr.1 07.02.07, 23:41
            W 2000 r Niemcy i Rosja prosiły PL o puszczenie rury przez PL z pominięciem
            Ukrainy. PL na to się nie zgadzała, żądała puszczenia rury przez Ukrainę i
            wpisania do traktatu, że Warszawa będzie mieć prawo zakręcenia(!!!)kurka, jeśli
            polityka Moskwy wobec Ukrainy nie będzie jej odpowiadać. Otwarcie żądano
            wpisania takiego SZANTAZU do umowy:

            "(...) Na podstawie tej umowy Polska miałaby prawo odmówić tranzytu do Europy w
            sytuacji, gdyby Rosja nie wywiązywała się ze swych zobowiązań wobec Ukrainy
            (...)"

            www.rosati.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=63

            Buha, ha. Podli, zadziorni Niemcy i Rosjanie jakoś nie chcieli być szantażowani
            i już wówczas w 2000 r. mówili, że w takim razie puszczą rurę POD BAŁTYKIEM,
            co bardzo rozmieszyło polskich mędrców, uważających to za strachy na Lachy,
            mimo, że Rosati ostrzegał:

            "Lansowane tu i ówdzie pomysły, iż Polska powinna odmówić zgody na budowę
            nowego gazociągu, a jednocześnie zablokować alternatywną trasę tranzytu po dnie
            Bałtyku (uruchamiając wcześniej gazociąg z Norwegii i odmawiając zgody
            na "skrzyżowanie" nitek) są, mówiąc delikatnie, niepoważne.(...)"

            Sześć lat później mędrcy i ich równie mądrzy następcy krzyczą, że rurę
            puszczona za ich plecami!!!
            • pisowstrzymywacz_007 Re: Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd 07.02.07, 23:43
              --------------------------------------------------------------------------------
              IP: 82.138.6.* te nr serwerow maja czlonkowie przedstawicielstw rosyjskich jak
              nie chcesz ty czy np "kacap z Moskwy" czy "iwan_z_Moskwy" to loguj sie za
              kazdym razem, bo na forum sa ludzie co pracuja w telekomunikacji, po wtore, czy
              zamaskujesz czy nie swoj identyfikator to po formie wypowiedzi widac czym
              pachniesz, propagande w twoim stylu musielismy ale juz NIE MUSIMY lizac, wiec
              splywaj nad Neve ok ????
              • rmstemero Adresy IP 08.02.07, 00:38
                pisowstrzymywacz_007 napisała:

                > -------------------------------------------------------------------------------
                > -
                > IP: 82.138.6.* te nr serwerow maja czlonkowie przedstawicielstw rosyjskich

                Eee, moze kieruja Toba patriotyczne pobudki i chcesz aby tak bylo bo Ci tak
                akurat pasuje ale musze Cie rozczarowac: o topografii sieci rozleglych i
                zasadach przdzielania adresow IP nie masz zielonego pojecia.

                A eva15 jest w swych wypowiedziach czasem radykalna, czaem tez przewrazliwiona
                na niektore polskie idiosynkrazje takie jak ruso- i germanofobia. Klasyfikowanie
                jej jednak od razu automatycznie do obozu wrazych moskali i nieprzyjaciol Polski
                uwzam za duza przesade. Ja osobiscie duzo sie z jej krytycznych postow
                dowiedzialem. To ze jej nastawienia nie podzielam bezkrytycznie to juz inna sprawa.

                pzdr
                • eva15 Re: Adresy IP 08.02.07, 00:44

                  спасибо большойе

                  odpowiedziała natychmiast rosyjska ambasada
                  • zigzaur Re: Adresy IP 08.02.07, 07:48
                    Ambasada?
                    Rezydentura wywiadu raczej.
            • rmstemero Re: Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd 08.02.07, 00:29
              Trudno z tym polemizowac. Nie mam tez takiego zamiaru. Obecna trudna sytuacja
              Polski wynika z braku wyobrazni i zlej oceny rozkladu sil i interesow w
              przeszlosci. Cieszenie sie jednak i pelne satysfakcji rechotanie ze "dobrze im
              sie stalo" nie jest stanowiskiem ktore moge podzielac, pani wybaczy. Stalo sie
              zle. A ospowiedzialnosc za taki stan rzeczy ponosi jedynie po czesci strona
              polska. Przyczynilo sie do tego rowniez niesolidarne, partykularystyczne i
              antyeuropejskie zachowanie Pana Schröder'a. I bylo by milo gdyby rowniez do tej
              czesci wypowiedzi pani sie ustosunkowala.
              • eva15 Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd nr. 2 08.02.07, 00:40
                Nie nie cieszę się z tego jak się stało. Wkurza mnie, że nadal robi się błędy i
                jednocześnie dośś bezczelnie znów wskazuje palcem na innych (tu: Schroedera). A
                przecież to Polska i NIKT inny stwarza sytuację patową:

                - PL nie chciała rury przez swoje terytorium
                - PL nie chce rury pod Bałtykiem
                - PL nie chce się do tej rury podłączyć, bo twierdzi, że gazu ma wystarczająco
                - PL nie chce odgałązienia tej rury z Greisswald do Szczecina, bo ponownie
                twierdzi, że gazu ma wystarczająco

                Więc CZEGO właściwie Polska chce? O co tu chodzi?

                To chyba oczywiste, że NIC innego nie może się w takiej sytuacji nasunąć
                Niemcom i Rosjanom jak tylko to, że Polska NADAL CHCE tylko i wyłącznie prawa
                do kręcenia kurkiem z nie swoim gazem !!! Podobnie jak chciała tego w 2000 r.
                Czyli NIC się nie zumieniło w polskich zachowaniach.

                Robić błędy to jeszcze nic. Ale nie uczyć się na błędach, to jest STRASZNE.
              • freeadamae2 Re: Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd 08.02.07, 02:09
                Wybacz ale ty tu chyba nowy jestes?? Prorosyjska propaganda to specjalnoscdi evy15 i nieoczekuj czegos takiego jak w miare obiektywny komentarz. O bzdurach i bajkach przez nia tu wypisywanych to mozna by kilka kksiązek napisac.
        • slowianska_dusza eva15 konfabuluje 08.02.07, 00:21
          eva15 napisała:

          > Nie, to byłoby NAJdroższe rozwiązanie. Polska już w 2000 r. zastrzegła sobie,
          > że będzie zakręcać cudzy kurek, jeśli Rosja nie będzie prowadzić
          odpowiadającej
          >
          > Polsce polityki na Ukrainie. Ba, polski rząd chciał nawet kręcenie kurkiem
          > wpisać w traktat.

          Zmyślasz jak najęta, po prostu konfabulujesz. Niczego takiego ze strony
          polskiej NIE BYŁO! Odwołam swoje słowa jedynie, jeżeli przedstawisz jakiś
          zachowany dowód w Internecie, oficjalny dokument albo artykuł w prasie
          polskiej.

          > Nie, to byłoby przedłużenie polskich ambicji wpływania na Kreml.

          Polska ma straszną, bezczelną, ambicję wpływania na Kreml oraz na Brukselę, by
          ją traktowano na równi z innymi członkami. Po prostu w głowie się prewróciło
          paskudnym Polaczkom. Trzeba im za to zablokować całkiem eksport do Wielkiej
          Rosji. Upadną i będą skamleć, przebrzydłe Kaczory.
          • eva15 eva15 ma uczulenie na głupotę 08.02.07, 00:30
            slowianska_dusza napisał:
            > Zmyślasz jak najęta, po prostu konfabulujesz. Niczego takiego ze strony
            > polskiej NIE BYŁO! Odwołam swoje słowa jedynie, jeżeli przedstawisz jakiś
            > zachowany dowód w Internecie, oficjalny dokument albo artykuł w prasie
            > polskiej.

            Eeehh, nieboraku nieszczęśliwy, twoje odwołanie nie znajduje się na liście
            moich priorytetów. Ale mimo to podaję ci link do oficjalnych dokumentów
            polskiego rządu wraz z moim komentarzem, bo widzę, że musisz się dużo uczyć i
            szczera litość mnie ogarnia.... (Charakter mam z gruntu dobry, choć czasem w
            obliczu głupoty popędliwy - mam uczulenie).

            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=56933026&a=56937647



            • slowianska_dusza Re: eva15 konfabuluje dalej 08.02.07, 01:01
              eva15 napisała:

              > moich priorytetów. Ale mimo to podaję ci link do oficjalnych dokumentów
              > polskiego rządu

              Gó.. prawda. To jest artykuł Rosatiego, który w 2000 roku był już dawno poza
              rządem (w 2000 r rządził w Polsce AWS)

              A co do zawartości tego artykułu, to Rosati wypowiada się przeciwko propozycjom
              Rosji:

              "Jaki sens miałaby jednak budowa takiej odnogi, jeśli jednocześnie miałaby
              powstać druga nitka gazociągu jamalskiego? Czy w tym przypadku nie chodzi
              wyłącznie o instrument nacisku na Ukrainę? Wydaje się, że budowa dwóch
              dodatkowych gazociągów biegnących przez Polskę nie ma dziś żadnego
              uzasadnienia.
              ...
              Ukraina miałaby oczywiście prawo domagać się prawno--traktatowej ochrony swoich
              interesów bądź odpowiedniej rekompensaty.
              ...
              Ukraina jest naszym partnerem strategicznym i oczywiście powinniśmy unikać
              wszelkich decyzji, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić ukraińskim
              interesom.
              ...
              Na podstawie tej umowy Polska miałaby prawo odmówić tranzytu do Europy w
              sytuacji, gdyby Rosja nie wywiązywała się ze swych zobowiązań wobec Ukrainy w
              zakresie dostaw gazu i kwot tranzytu. Polska nie miałaby natomiast prawa
              blokować tranzytu w sytuacji, kiedy to Ukraina zalegałaby z płatnościami lub w
              jakikolwiek inny sposób naruszałaby swoje kontraktowe zobowiązania. Elementem
              tej umowy byłoby potwierdzenie kontroli Polski nad gazociągami biegnącymi przez
              jej terytorium - tak jak Rosja i Ukraina kontrolują własne odcinki gazociągów.
              Nad przestrzeganiem tych zobowiązań czuwałaby powołana na mocy umowy
              trójstronna komisja, która rozstrzygałaby też ewentualne spory między krajami-
              sygnatariuszami."

              ======================

              To są wszystko bardzo rozsądne propozycje ze strony Polski. Rosja chciała przy
              naszej pomocy rzucić Ukrainę na kolana, czego uwieńczeniem były wybory w 2004
              roku, które wywołały "Pomarańczową rewolucję". Nic dziwnego, że jej w tym nie
              pomogliśmy. 4 mld strat rocznie w handlu z Rosją po wprowadzeniu przez nią
              totalnego embarga na nasze towary, to nie jest wysoka cena za niepodległość
              Ukrainy. Nie samymi pieniędzmi człowiek żyje! Poza tym nasz eksport do Rosji
              jest raczej mały, więc znaczenie tego embarga będzie symboliczne.
              • eva15 bystrzak z ciebie tęgi 08.02.07, 01:16
                slowianska_dusza napisał:


                >4 mld strat rocznie w handlu z Rosją po wprowadzeniu przez nią
                > totalnego embarga na nasze towary, to nie jest wysoka cena za niepodległość
                > Ukrainy. Nie samymi pieniędzmi człowiek żyje! Poza tym nasz eksport do Rosji
                > jest raczej mały, więc znaczenie tego embarga będzie symboliczne.

                Eksport będzie prawdopodobnie jeszcze mniejszy, więc znaczenie embarga będzie
                jeszcze bardziej symboliczne. Ale spryciula z ciebie, mądrze to wydedukowałeś.
                Brawo!
                • slowianska_dusza prawdziwą bystrzaczką jesteś ty 08.02.07, 02:02
                  eva15 napisała:

                  > slowianska_dusza napisał:
                  >
                  >
                  > >4 mld strat rocznie w handlu z Rosją po wprowadzeniu przez nią
                  > > totalnego embarga na nasze towary

                  > Eksport będzie prawdopodobnie jeszcze mniejszy, więc znaczenie embarga będzie
                  > jeszcze bardziej symboliczne.

                  Przecież cały nasz roczny eksport do Rosji jest na poziomie 4 mld euro, więc
                  jeszcze mniejszy eksport musiałby być ujemny.
                  To co ty piszesz jest słuszne i mądre na 1000% jak mówi wicepremier Lepper.
                  • slowianska_dusza Re: prawdziwą bystrzaczką jesteś ty 08.02.07, 02:09
                    slowianska_dusza napisał:

                    > To co ty piszesz jest słuszne i mądre na 1000% jak mówi wicepremier Lepper.

                    W wypowiedziach evy15 odnalazłem podobny poziom kompetencji jak u ww. polskiego
                    polityka. Nic dziwnego - został on niedawno doktorem honoris causa pewnej
                    uczelni państwowej w Moskwie.
    • shoovar Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Płn. 07.02.07, 22:57
      politycznie powiedziane "mamy was wszystkich w dupie"
      • blond_kasi hej szable w dłoń! 07.02.07, 23:32
        no to my na to wyprowadzamy oba nasze pancerne wozy drabiniaste. a na czele red.
        kublik z wyborczej przy szabli i z dokładnymi notatkami o wrażym światlociagu
        wzdłuż rorowodu (lub odwrotnie, w miarę potrzeb).
    • l.o.r.t.e.a [...] 07.02.07, 22:59
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • igel1 Powinien za to stac przed sadem !!! 07.02.07, 23:02
      Kanclerze niemiec angazowal sie jako koles Putina zanim wylecial ze
      polityki.
      Utapial pieniadze podatnikow w projekty uzalezniajace Niemcy od sowietow.
      Pani Merkel jako kolezanka z bylej DDR dalej pakuje pieniadze w ten projekt.
      Moze tez jak niedlugo wyleci bedzie siedzial w radzie nadzowrczej jakiej
      sowiecko .niemieckiej inwestycji?.. Wcale bym sie nie zdziwil...niemcy juz
      stracili nadzieje w lepsze jutro...Obecna polityka to glownie "reformy"
      obslugujace sie z portweli obywateli...ktorym idzie coraz gorzej...
      • helmut.berlin a co ty jestes niemieckim prawnikiem? 08.02.07, 01:58
        • freeadamae2 Re: a co ty jestes niemieckim prawnikiem? 08.02.07, 02:25
          Nie trzeba byc niemieckim prawnikiem zeby widziec jawna korupcje. A ty Helmut powinienes sie najbardziej o to martwic bo to ciebie beda doic z podatkow zeby to zrealizowac. Calkowity koszt rurociagu w momencdie zakończeniarealizacji projektu moze siegnąc nawet 30 mld USD, A Schreder chcial jeszcze dac na to wszystko rządowe gwarancje:) Życze powodzenia w dalszym robieniu takich "wspanialych" interesow z Rosjanami;)) Dajcie im jeszcze tylko wasz rynek dystrybucji i bedziecie mieli raj jak u nich:)
          • helmut.berlin Re: a co ty jestes niemieckim prawnikiem? 08.02.07, 10:31
            Ja Schroedera nie bronie, nigdy go nie lubilem. Komentarz dotyczyl tylko "typowo polskiej uwagi albo reakcji" o postawienie przed sadem. Sprawa byla badana przez wielu, zarowno z urzedu jak i przez tych, ktorzy by chetnie Schroederowi dowalili. Rzadowe gwarancje uniewaznili, czy tez nigdy ich nie dali ale nawet w tym przypadku udowodnienie zwiazku przyczynowego byloby niezwykle trudne. Schroeder postapil co najwyzej nieetycznie, ale paragrafu na to nie ma chociaz teraz Niemcy nad tym dyskutuja azeby wprowadzic. Nie ma i w Polsce bo "przypadek" Marcinkiewicza jest w sumie bardzo podobny. Nigdy by nie dostal tej pracy doradcy, gdyby nie byl przedtem premierem.

    • wieszatiel_ukaz Ribentrop-Molotow 07.02.07, 23:04
      siekorski z polskiego MON tak nazwal ta unijna inwestycje, zapewniajaca energie
      Unii Europejskiej. Dzis siekorskiego nie ma w MON, bo kiedys byl jako partyzant
      w Afganistanie, to byly lata 80, walczyl przeciwko ZSRR, ale mial pecha,
      Rosjanie przymkneli bratka, potem szybko zwolnili, a potem juz wiadomo, szybka
      kariera w WB i w Polsce. Takie to losy polakow z 4 paszportami, gdzie zajada tam
      u siebie, w moskwie tez.
      • babette666 Re: Ribentrop-Molotow 07.02.07, 23:17
        od Sikorskiego wara ruski dupku, won bolszewicki pacholku do tego twojego raju,
        nie zapomnij po drodze wstapic do tej twojej ambasady i wez ze soba eve15,
        propagande to tam za Bugiem uprawiac od Polakow won z lapskami
        a SIKORSKI to nie Siekorski i to PAN SIKORSKI capito???
    • rmstemero Mija? Z prawda? 07.02.07, 23:12
      peterliberty napisał:

      > Schroeder jak zwykle mija się z prawdą.

      To lagodnie powiedziane. Bardzo. W rzeczywistosci mozna zaryzykowac twierdzenie
      ze on po prostu dobrze wykonuje polecenia swego pracodawcy za co mu sie placi.
      Pozostawmy to tak. Szkoda piany.
    • tarura Tyle waży sprzeciw Polski 07.02.07, 23:25
      że handel z Rosją bedzie wstrzymany,
      aż będzie zgoda na tę rurę
    • brynk Schroeder to kumpel L.Millera, oboje gó.. warci 07.02.07, 23:30
      • age.kruger Możemy się założyć Herr Schroeder... 08.02.07, 00:08
    • co.ty.powiesz Bardzo dobry pomysł 08.02.07, 00:16
      "Jeżeli Polska chce, to ma bardzo wiele możliwości, aby się jakoś w ten projekt
      zaangażować"
      Schroeder ma nawet propozycję jednej takiej możliwości: Polska wykłada na
      przykład 1-2 miliardy euro, za to spółka wybuduje kilkadziesiąt kilometrów rury
      z Niemiec do Polski. Kurek będzie w rękach rosyjskich. Jeżeli Polska odrzuci tę
      wielkoduszną propozycję, to będzie niewdzięcznicą i to będzie dobry powód, żeby
      UE w ogóle nie przejmowała się popiskiwaniem Polaków.
      • sapervodicka polskie zaangazowanie-polacy beda budowac te rure 08.02.07, 00:25
        polacy zostana zatrudnieni nielegalnie i za 1/3 stawki przy budowie tej rurki,
        takie bedzie "zaangazowanie" Polski, a po latach nastepne pokolenie bedzie
        opowiadac jak rure budowali, tak jak dziadek co palackultury budowal
        • wet3 Schoeder: Nic nie opozni budowy,,, 08.02.07, 00:56
          Ot, typowa szwabska gadka-szmatka.
    • asd616 Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 08.02.07, 01:25
      Ciekawe kto mu teraz uwierzy?
    • mentor6 Schroeder = dno 08.02.07, 01:32
      3 razy rozwiedziony, czerwony karierowicz, czlowiek bez zasad, klamca zawodowy.
      Smierdzacy dran ktory wszytko zrobilby dla wlasnej kariery i wladzy, Pffuj.
      Schröder du bist Nul.
    • helmut.berlin Dyskusja taka jakby Schroeder byl budowniczym 08.02.07, 02:04
      Schroeder jest w radzie nadzorczej, ma tyle do gadania co Kaziu w banku. Odpowiedzialny najwyzej za "wizerunke" projektu czy firmy.
    • zawiz Ukłony szredera do Unii w sprawie pożyczki 08.02.07, 02:49
      Chyba szrederowi mięknie rura bo składkowych pieniędzy brakować zaczyna. A
      putan już dostaje rozwolnienia. Qrde !!! skąd wziąść kasę na rurę? !!!
      • helmut.berlin Re: Ukłony szredera do Unii w sprawie pożyczki 08.02.07, 10:52
        > Chyba szrederowi mięknie rura bo składkowych pieniędzy

        Oprocz aspektu politycznego projekt ma dwa inne wazne aspelty, ktore moga miec duzy wplyw na realizacje: wlasnie finansowanie oraz technika. W sprawie finansow jest oczywiste, ze czlonkowie konsorcjum chca rozlozyc ryzyko na jak najwieksza ilosc "uczestnikow". W sprawie "techniki" sa napewno problemy, ktore nie sa jeszcze rozwiazane, poza tym tak duzy projekt rzadko jest konczony w czasie zaplanowanym.
        • hohlik3 Re: Ukłony szredera do Unii w sprawie pożyczki 08.02.07, 12:11
          straszne!! ;) nie maja technologii
          buhe he
          blekitny potok na dnie morza czarnego biegnie na znacznie wiekszej glebokosci
          na baltyku pozostaje kwestia jednej tloczni i wsio
          • helmut.berlin Re: Ukłony szredera do Unii w sprawie pożyczki 08.02.07, 15:23
            Nie mowie o technologii, a raczej o technice projektu. Polnocny jest prawie 3 razy dluzszy, sila rzeczy wiekszy projekt (do zarzadzania).
    • caesar_pl Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 08.02.07, 06:12
      Oddanie rurociagu baltyckiego ma nastapic w 2010 roku.Czyli za 3 lata.!Pokapowaliscie,dupki,ze za 3 lata rura bedzie rzeczywistoscia!A wy bedziecie dlaj na forum piep..c ze Szröder glupi a Unia jest bee bo nie zabronila...Boze,za cos pokaral glupota ten Narod??Od Niemcow bedziecie za pare lat kupowac Gaz i nie bedzie,bo my w Unii i chcemy tanio.!Bedzie - E.ON to prywatna firma i ma prawo od Polakow kasowac tyle ile jej sie podoba..!!
      • ubudubu4 Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 08.02.07, 15:14
        Boże za coś pokarał głupotą ten Caesar_pl.

        Biedny człowieku nie będzie rurociągu na pewno w 2010 roku, a może wcale. Jak
        na dzień dzisiejszy to spółka na potrzebne 16 mld euro potrzebne do budowy
        posiada 1/3 środków. Europejski Bank Inwestycyjny odmówił finansowania i myślę
        że nie znajdą się poważne banki które wejdą w tą antyekonomiczną chucpę.
        Jeśli jeszcze Szwedzi nie zgodzą się na postawienie platformy na swoich wodach
        to z całego projektu zostanie wielkie ZERO.
        • helmut.berlin Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 08.02.07, 15:26
          Moze zawsze skoczyc tak jak Eurotunnel. Tunel niby dalej istnieje i funkcjonuje ale wlascicielem jest chyba syndyk (wierzyciele).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka