Dodaj do ulubionych

Łabędzi śpiew pseudoekologicznych "dziennikarzy"

24.02.07, 15:24
Przeczytałem wypociny wajraka i pani redaktor,która obawia się o skłócenie
Podlasia z Polską.Skąd ten paniczny nastrój?Strach,że mieszkańcy Podlasia poprą
słuszne plany budowy obwodnicy?Pewnie,tak.Ale,co najważniejsze,w całym tym
szumie wokół obwodnicy,wyjdzie szydło z wora i dowiemy się,kto stoi za
ekoterrorystami i co chciała ugrać "Gazeta WYBIÓRCA".Na marginesie,to ZIEMIA
AUGUSTOWSKA,pani redaktor,nie jest częścią Podlasia.Przynależy tylko do
sztucznego tworu jakim jest woj.Podlaskie (każde województwo jest tworem
sztucznym).Sprawa obwodnicy,jest sprawą czysto lokalną-Augustowa.Mieszkańcy
Augustowa,nie wtrącali się i nie będą się wtrącać w sprawy "Śledzików" z
Białegostoku,mieszkańców "Hajnołki" czy "Biełska".I nie chcą,aby o ich
losie,decydowali "cłowieki" z Łomży,którym marzy się VIA BALTICA,przez Łomże.W
sprawie budowy,jeśli już ma decydować referendum,to referendum miejskie-w
Augustowie.Będzie to wtedy zgodne,z zasadą samorządności.Inną kwestią,zupełnie
odrębną,jest decyzja organów rządowych,o przyznaniu na dany cel środków
finansowych.
Decyzję w sprawie obwodnicy Augustowa,mieszkańcy juz podjęli a rząd
przeznaczył na to środki finansowe.Sprawa jest juz zamknięta.
Obserwuj wątek
    • buizdyczak Re: Łabędzi śpiew pseudoekologicznych "dziennikar 24.02.07, 16:15
      Miał tu powstać rezerwat przyrody wchodzący w skład AUGUSTOWSKO-
      DRUSKIENNICKIEGO obszaru chronionego ECONET Pl.Trasa nowej /jedynej /obwodnicy
      Augustowa ma przebiegać przez dolinę rzeki Rospudy.W południowej części tej
      doliny znajdują siętzw.niskie torfowiska.Własnie m.innymi na tym terenie od
      Jeziora Necko po mostek koło Swiętego Miejsca dolina ma tylko 50 metrów
      szerokosci,by przy ujsciu Szczeberki osiągnąc 1200 metrów .Włanie w najwęższym
      miejscu znajdują się tzw.wysoczyzny morenowe dochodzące do kilkunastu metrów
      wysokośći.Najcenniejsze miejsca doliny -torfowiska niskie -zajmują obszar ponad
      100 hektarów.Obszar 300 hektarów innych typów torfowisk i szuwarów znajduje się
      w szerokiej częsci doliny / szerokosci około 12oo metrów /Na zboczach doliny -
      mineralnych= mamy lasy brzozowo-sosnowe,a w północnej częśći blisko 5o hektarów
      porosło olsą- od ujscia Rospudy do jeziora Necko.Nie należy zapominac o borach
      sosnowo-swierkowych wsród których brylują obecnie "obronćy przyrody".Podobnie
      kiedyś mówiono: "obrońcy granic nie patrzą na nic"Ilość palonych tu ognisk jak
      również pozostawianego przez "ekologów" kału, kazała już dawno zmienić
      nazwę "doliny unikalnej " na "unikalnie obsraną "
      Latem do spiewu ptaków.szepty przepływającej wody,brzęczenia niezliczonej
      olośći komarów dojdzie jeszcze ten swojski jak,że polski zapach,wszędzie
      pozostawionego "ekologicznego"gówna.
      Jak to się ma do 123 pali wbitych w warstwy torfo-błotne,na których ułożona ma
      być 500 metrowa estakada.Dla tych wszystkich ekologów piszacych na forum trzy
      pytania:
      1.Jaka jest długość rzeki Rospudy
      2.Skąd wypływa i gdzie kończ swój bieg
      3.Największa i najmniejsza szerokość
      3a.Jeżeli torfowiska na których ma powstać etakada obwodnicy mają
      powierzchnię 113 hektarów,to ile hektarów zajmie estakada ?
      • babariba-babariba to ja tylko obu poprzednikw zapytam zwięźle... 24.02.07, 16:24
        ...jak z półkilometrowej estakady, która na słupach ma stać będzie usuwany śnieg
        na przykład???
        Ogrzeją ją może???
        A poza tym o kompetencjach min. Szyszko świadczą jego zeszłoroczne chyba
        opowieści o możliwości wybudowania w rospudzkich torfach tunelu zamiast estakady.
        Baju, baju...
        Wychowanek Puszczy Knyszyńskiej
        • buizdyczak Re: to ja tylko obu poprzednikw zapytam zwięźle.. 24.02.07, 22:32
          ryba nie baba ! A skąd wierz , że będzie padał snieg ? Czy Ty ekologu widziałeś
          jak usuwany jest np.snieg z jezdni,wiaduktów i mostów ?A kto usuwa snieg
          padający na dolinę.Ty masz ale problemy i dlatego od czasu do czasu coś udaje
          Ci się bez sensu napisać.Wide ears and short tongue are best.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka