sonora4
24.02.07, 15:24
Przeczytałem wypociny wajraka i pani redaktor,która obawia się o skłócenie
Podlasia z Polską.Skąd ten paniczny nastrój?Strach,że mieszkańcy Podlasia poprą
słuszne plany budowy obwodnicy?Pewnie,tak.Ale,co najważniejsze,w całym tym
szumie wokół obwodnicy,wyjdzie szydło z wora i dowiemy się,kto stoi za
ekoterrorystami i co chciała ugrać "Gazeta WYBIÓRCA".Na marginesie,to ZIEMIA
AUGUSTOWSKA,pani redaktor,nie jest częścią Podlasia.Przynależy tylko do
sztucznego tworu jakim jest woj.Podlaskie (każde województwo jest tworem
sztucznym).Sprawa obwodnicy,jest sprawą czysto lokalną-Augustowa.Mieszkańcy
Augustowa,nie wtrącali się i nie będą się wtrącać w sprawy "Śledzików" z
Białegostoku,mieszkańców "Hajnołki" czy "Biełska".I nie chcą,aby o ich
losie,decydowali "cłowieki" z Łomży,którym marzy się VIA BALTICA,przez Łomże.W
sprawie budowy,jeśli już ma decydować referendum,to referendum miejskie-w
Augustowie.Będzie to wtedy zgodne,z zasadą samorządności.Inną kwestią,zupełnie
odrębną,jest decyzja organów rządowych,o przyznaniu na dany cel środków
finansowych.
Decyzję w sprawie obwodnicy Augustowa,mieszkańcy juz podjęli a rząd
przeznaczył na to środki finansowe.Sprawa jest juz zamknięta.