nick.crestone Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern,... 28.04.07, 16:49 czyli menażerię komunistów odgrywających role "przedstawicieli" wszystkich krajów świata. Na życzenie towarzysza Stalina wygłaszali oni potrzebne w danym momencie odezwy w imieniu ludności krajów, które reprezentowali. W razie potrzeby towarzysz Stalin wsadzał ich wszystkich razem do pociągu lub samolotu i wysyłał na międzynarodowe zjazdy przedstawicieli postępowych i pokój- miłujacych organizacji, gdzie po kolei występowali jako reprezentanci narodów, które z nominacji Stalina reprezentowali. No i żyjąc w Moskiwe stanowili rezerwę kadrowa na wypadek, gdyby ZSRR udało się przeprowadzic kolejny przewrót w odległym kraju. Jak opisał to Leopold Tyrmand, ten wędrowny cyrk "przedstwicieli" szybko znajdował na takim zjeździe wpólny język z lokalnymi uczestnikami, ale nie byl to bynajmniej język rosyjski. Two. Stalina już nie ma, Komintern też zniknął, za to mamy teraz Brukselę i tzw. Parlament Europejski. Reszta pozostała bez zmian. Odpowiedz Link Zgłoś
franco_polonais Re: Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern, 28.04.07, 17:17 Z perspektywy Francji reakcja calej elity politycznej jest calkiem zrozumiala. Gieremek, w latach 80 tych, mowiac dobrze po francusku wielokrotnie w mediach zwlaszcza w telewizji mial wiele wystapien, ktore wyjasnialy Francuzom sytuacje w Polsce, apelowaly w obronie przesladowanych itd. Pamietam jego wywiad w najbardziej ogladanym francuskim programie politycznym, w ktory rozni dziennikarze (czasem anty polsko nastawieni), pytali go o antysemityzm w Polsce i jego odpowiedz, oburzenie, ze nigdy sie z tym w Polsce nie spotkal i rzekomy antysemityzm Polakow nie istnieje bardziej jak antysemityzm Francuzow. Pamietam tez jego inne wypowiedzi zawsze nacechowane wielkim patriotyzmem ( na przyklad krytyke Chraca, ktory poradzil "siedziec cicho" - choc z perspektywy czasu ta rada prezydenta Francji wydaje sie bardziej godna uwagi). Trzeba podkreslic, ze ta reakcja na lustracje i bardziej generalna na wiele posuniec "prowokacyjnych" braci Kaczynskich i i koalicjantow, jest wspolna dla prawicy i lewicy i to w calej Europie. W polaczeniu z antyeuropejskoscia koalicji rzadzacej w Polsce daje fatalny obraz Polski w Europie i to boje sie na wiele lat. Czy naprawde musimy walczyc z calym swiatem. Czy nie potrafimy uszanowac Polakow jak Walesa, Gieremek, Kuron, Giedrojc, Milosz etc., ktorzy sa znani i podziwiani na calym swiecie. Francja jest jednym z ostatnich nie wrogo nastawionych panstw w Europie . Polacy zawsze cieszyli sie i ciesza duzo sympatia w porownanie z Niemcami czy innymi. Nie mowiac juz o tym, ze Putin teraz zaciera sobie rece, ze Polski rzad strzelil sobie kolejnego samobojczego gola. Odpowiedz Link Zgłoś
fedorczyk4 Franco-polonusie, 28.04.07, 17:19 Milo jest przeczytac inteligentny post:-))) Odpowiedz Link Zgłoś
czynnikmiarodajny Re: Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern, 28.04.07, 20:01 franco_polonais napisał: > wiele lat. Czy naprawde musimy walczyc z calym swiatem. Czy nie potrafimy > uszanowac Polakow jak Walesa, Gieremek, Kuron, Giedrojc, Milosz etc., ktorzy W tym przypadku wojna "z całym światem" Polski polega na tym, że głosami PIS i PO przyjęto dość surową ustawę antylustracyjną, a prof.Geremek raczył ją zbojkotować. W istocie rząd przejawił tym po raz kolejny swoją fundamentalną antyeuropejskość i w ogóle nacjonalizm. A ten francuski szacunek dla Polski polega na tym, jak rozumiem, że Niemcom wolno robić lustrację, a Polakom już nie, bo Francuzi potrzebują mieć w PE takich polityków z Polski jacy Francji odpowiadają, niezależnie od tego czy szanują oni prawo czy nie. Merci beaucoup! Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern, 29.04.07, 08:23 franco_polonais napisał: Czy nie potrafimy uszanowac Polakow jak Walesa, Gieremek, Kuron, Giedrojc, Milosz etc., ktorzy sa znani i podziwiani na calym swiecie. tak się towarzyszu składa, że wymieniłeś akurat samych niepolaków Odpowiedz Link Zgłoś
napoczeta_dziewica Kaczynscy w Europie to maja taki sam autorytet 29.04.07, 09:14 jak i ty - tylko oni sa idiotami powszechnie znanymi, ty natomiast jestes idiota na wlasna reke! Odpowiedz Link Zgłoś
emigrantvanvouver1981 Re: Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern, 29.04.07, 15:57 Zgadzam sie z kolega poprzednikiem. Czy wszyscy nie widzicie, ze Polska sie osmiesza. Poczytajcie troche prase we wszystkich (bez wyjatku) krajach. Czy do tego trzeba wyjechac na emigracje ? Czekam tylko na chwile, kiedy nasz niezyjacy Papiez bedzie uznany za Zyda. Odpowiedz Link Zgłoś
lolo11 Francja na odsiecz Geremkowi 28.04.07, 17:24 Jezeli Francji podoba sie Geremek to niech sobie go wybiora. Polacy chca europosla, ktory reprezentuje Polakow w PE. Zostal wybrany wg polskiego prawa wyborczego i wg polskiego prawa moze zostac odwolany. Odpowiedz Link Zgłoś
elan13 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 28.04.07, 17:45 lolo11 napisała: > Jezeli Francji podoba sie Geremek to niech sobie go wybiora. Francuzi go nie wybiorą, ale jest inna ciekawa propozycja - niebawem zwolni się stanowisko prezydenta Izraela po Mośku Kacavie, którego raczej wyrzucą za aferę rozporkową. Co prawda Drogi Bronisław jest specjalistą od prostytucji w czasach libertynizmu we Francji, jednak wyczyny a la Kacav mu nie grożą. Historia notuje przykłady aktywności politycznej w kraju pochodzenia. Car bułgarski, urodzony w Szwajcarii i tam mieszkający od urodzenia wystartował na prezydenta Bułgarii, w Polsce wystartował Stan Tymiński. Przy poparciu tak wybitnych zaprzyjaźnionych osobistości jak Michnik, Kwaśniewski czy Mazowiecki albo Szewah Weiss, miałby szansę. Odpowiedz Link Zgłoś
quovadis2 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 28.04.07, 19:05 Kiedy wreszcie nauczymy sie zyc jak normalni ludzie w demokratycznym systemie. Czytajac niektore wypowiedzi powyzej trudno mi uwiezyc w to ze ludzie ktorzy przytaczaja swoje opinie sa dorosli. Geremek to zacny czlowiek i polityk wielkiej miary z ktorym mozna sie nie zgadzac ale ktorego nie mozna nie szanowac. Chcialoby sie tak powiedziec (ale jednak nie mozna) o ludziach obecnie przy wladzy. Demokracja pozwala ludziom o roznych pogladach roznej wierze i roznych narodowosci zyc w jednym spoleczenstwie w zgodzie i szacunku. Pamietajmy o jednym ze ilosc chamskich obelg Germkowi nie uwlacza ale czlowieka ktory je rzuca poniza i godnosc mu odbiera. Odpowiedz Link Zgłoś
ale.niefart Re: Francja na odsiecz Geremkowi 28.04.07, 21:23 elan13 napisał: > Przy poparciu tak wybitnych zaprzyjaźnionych osobistości jak Michnik, > Kwaśniewski czy Mazowiecki albo Szewah Weiss, miałby szansę. To wszystko frajer, ważne jest tylko byś ty poparł. Ile chcesz? Odpowiedz Link Zgłoś
elan13 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 00:56 ale.niefart napisał: > elan13 napisał: > > Przy poparciu tak wybitnych zaprzyjaźnionych osobistości jak Michnik, > > Kwaśniewski czy Mazowiecki albo Szewah Weiss, miałby szansę. > > > To wszystko frajer, ważne jest tylko byś ty poparł. Ile chcesz? Ja gorąco popieram i chciałbym tylko, żeby ów znakomity mąż stanu nie czuł się samotnie. Może znalazłoby się tam godne miejsce dla tak wybitnych osobistości jak Urban, Safjan, Rotfeld, Meller, Borowski, Najsztub, Passent, Śpiewak, Smolar, Lityński, Blumsztajn i dla okrasy Kazimiera Szczuka. Taka parsz, wróć, pierwszorzędna dwunastka. Odpowiedz Link Zgłoś
ale.niefart Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 01:05 elan13, nie napisałeś ile chcesz za to? Odpowiedz Link Zgłoś
elan13 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 10:33 ale.niefart napisał: > elan13, > nie napisałeś ile chcesz za to? Nie jestem wyznania biznesowego, nie do wszystkiego podchodzę w kategorii - ile za to. Ale sam powiedz, czy to nie dobry pomysł? Swoi ludzie w Izraelu, na eksponowanych stanowiskach, w przyjaznej atmosferze. Będą mogli bez przeszkód takich jak w Polsce (ci wstrętni katole, pisuary, weszpolacy, rydzole itd) promować u swoich rodaków tolerancję, parady równości, legalizację związków homoseksualnych i adopcje przez nie dzieci a także prawo do aborcji żydowskich płodów na życzenie. Pani Passentówna będzie swobodnie mogła chodzić w koszulce z napisem - "Jestem Żydówką", albo "Nie płakałam po papieżu" i żaden rektor nie wtrąci się w sprawy handlu takimi gadżetami. Ponadto Kazimiera Szczuka nie będzie już narażona na tak traumatyczne przeżycie jak słuchanie w radiu modlitwy katolickiej (na co jak pamiętamy zareagowała przedrzeźnianiem). I nikt nie będzie jej antysemicko krytykował (skarżyła się tak po krytyce za przedrzeźnianie). A Najsztubem nie targałyby wiecej dylematy czy dalej pokazywać się telewidzom w jarmułce, czy nie. Oczywiście - pokazywać się. Jak sam widzisz, plusów takiego pomysłu co nie miara. Odpowiedz Link Zgłoś
ale.niefart Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 12:31 elan13 napisał: > Nie jestem wyznania biznesowego, nie do wszystkiego podchodzę w kategorii - ile > za to. To niefart, to gorzej niż myślałem. Gdybyś ty był taka co robi to dla peniędzy, to można byłoby to zrozumieć. Z czegoś musisz żyć a nic innego nie potrafisz. Ale teraz wychodzi na to, że ty tak dla przyjemności. Kiepska sprawa. Czy to wyssane z mlekiem matki? Odpowiedz Link Zgłoś
adam_l27 Czy ja się mieszam do francuskiego prawa ? 28.04.07, 20:11 Zdaje mi się, że nie. Więc oczekuję wzajemności i szacunku. A nie głupiego wyskakiwania bez znajomości rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
ale.niefart Re: Czy ja się mieszam do francuskiego prawa ? 28.04.07, 21:19 adam_l27 napisał: > Zdaje mi się, że nie. Więc oczekuję wzajemności i szacunku. A nie głupiego > wyskakiwania bez znajomości rzeczy. I co pan powie względem tego nieszczęścia? Oni też przeciwko Polsce. Ale niefart. Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 UBowcy pałają jadem miłości 28.04.07, 21:11 UBowcy pałają jadem miłości wycinają niewygodnych gości a jadu muszą utoczyć niemało żeby się ich guru "A" podobało na UB-pozycjach się okupują jak typowy UBgnida z Ubszują Odpowiedz Link Zgłoś
amanasunta53 Kiedy samokrytyka pozostałych europosłów? 28.04.07, 21:27 Oni podpisali ,,lojalki''.Nawet ci z PO i SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
t-800 We Francji nawet krzyżyka nie wolno nosić 29.04.07, 00:02 Taka tam demokracja i wolność. A tu się podniecają jakimś pezetpeerowskim aparatczykiem, który wiernie służył PZPR w najciemniejszym stalinowskim okresie. Odpowiedz Link Zgłoś
t-800 Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 00:05 > Już wszyscy główni kandydaci na prezydenta Francji bronią polskiego eurodeputowanego przed utratą mandatu. A minister spraw zagranicznych domaga się oficjalnej interwencji Unii Europejskiej Może niech "Unia" najedzie na Polskę? Odpowiedz Link Zgłoś
yxcv Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 00:24 pismaku nie pisz za wszystkich,popieraja go tylko czerwone Francuskie pojaki a nie NAROD jako calosc. Odpowiedz Link Zgłoś
rejtann Archiwa STASI o poglądach Geremka XII 1981 29.04.07, 01:15 SZYFROGRAM AMBASADORA NRD W WARSZAWIE DO KIEROWNICTWA NRD Z 2 GRUDNIA 1981 ROKU Tow. Ciosek, minister ds. współpracy ze związkami zawodowymi, oświadczył w rozmowie z 1 grudnia [1981 roku]: Idea Frontu Porozumienia Narodowego pogrzebana. Postrzegana przez "Solidarność" jako pułapka, która ma związać ją odpowiedzialnością bez otrzymania za to decydującego udziału we władzy. "Solidarność" zgodzi się tylko wtedy, jeśli ten udział zagwarantowany. Na to oczywiście nie możemy się zgodzić. Oficjalne dalsze propagowanie idei frontu porozumienia z naszej strony jedynie posunięciem taktycznym. Jaruzelski chce udowodnić narodowi, że do końca trzymał wyciągniętą rękę do zgody. Także po konfrontacji trzeba znów nawiązać do idei frontu porozumienia. Wtedy, w warunkach zabezpieczonego układu władzy, pogłębienie procesów demokratyzacji na zasadzie socjalistycznej całkowicie możliwe. Dzisiejszy wywiad Rakowskiego o umocnieniu gotowości do porozumienia składnikiem tej taktyki. Niektóre fragmenty wywiadu wymyślone przez samego Jaruzelskiego. "Czy Pan wierzy, czy nie, sam byłem świadkiem, jak Rakowski próbował przekonać Jaruzelskiego o konieczności siłowego zniszczenia kontrrewolucji". Obecne rokowania z "Solidarnością" już tylko manewrem taktycznym. Wiedzą to obie strony. Weszliśmy w pertraktacje tylko dlatego, gdyż to żądanie "Solidarności" i chcieliśmy zademonstrować gotowość do porozumienia. Żądania "Solidarności" po omówieniu kwestii praworządności, reformy sądownictwa i wyborów w oddzielnych grupach negocjacyjnych odrzucone. Informacja prasowa, że rozmowy na te tematy będą prowadzone w trakcie obrad plenarnych centralnych grup negocjacyjnych obu stron, bez znaczenia. Nie będzie już takich obrad plenarnych. Rozmowy w grupie negocjacyjnej "dostęp do mass mediów" przerwane z naszej inicjatywy. Pretekstem kampania propagandowo-plakatowa "Solidarności" przeciw mass mediom. Obecne pertraktacje z "Solidarnością" już nie o konkretnych wydarzeniach, jak np. Bydgoszcz, lecz o kwestiach zasadniczych. Co do tego porozumienie niemożliwe. Jedynym wyjątkiem sprawa Społecznej Rady Gospodarczej. W rozmowach daleko idące odstąpienie "Solidarności" od pierwotnej koncepcji. Obecna pozycja "Solidarności" mocno zbliża się do naszych wyobrażeń. Rada gospodarcza jako organ doradczy, który rząd poprzez Sejm może powołać i odwołać. Rada powinna składać się z ekspertów najróżniejszych kręgów społecznych, w tym wszystkich organizacji związkowych. Tego rodzaju propozycje przedkładaliśmy już na długo przed żądaniami "Solidarności" powołania Społecznej Rady Gospodarczej. Część decydujących doradców "Solidarności" rozpoznała już obecną sytuację i wie o zmianie sytuacji. Mają więcej strachu niż zakładaliśmy i zaczynają ratować skórę. Właśnie miałem osobliwą rozmowę z szefem ekspertów "Solidarności" Geremkiem 1/ (ścisłe kontakty z międzynarodówką socjaldemokratyczną, osobiste kontakty z Kreisky'm 2/ i innymi). Nie wierzyłem własnym uszom. Geremek oświadczył, że dalsza pokojowa koegzystencja pomiędzy "Solidarnością" w obecnej formie a socjalizmem realnym już niemożliwa. Konfrontacja siłowa nieuchronna. Wybory do rad narodowych muszą zostać przesunięte. Aparat "Solidarności" musi zostać zlikwidowany przez państwowe organy władzy. Po siłowej konfrontacji „Solidarność” mogłaby na nowo powstać, ale jako rzeczywisty związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i bez ambicji sięgnięcia po władzę. Być może - kontynuował Geremek - tak umiarkowane siły jak Wałęsa mogłyby zostać zachowane. Po konfrontacji nowa władza państwowa mogłaby w innej sytuacji politycznej kontynuować pewne procesy demokratyzacyjne. Nie mogę jeszcze ocenić, czy Geremek mówił tylko we własnym imieniu i czy jego zdanie jest reprezentatywne. Jego postawa z pewnością nie jest podzielana przez Kuronia i Modzelewskiego 3/. Czołowe głowy KOR-u były dobrymi analitykami i potrafiły zdiagnozować i przyspieszyć załamanie błędnej polityki za Gierka. Były też w stanie przewidzieć każdy etap naszej agonii. Trudno ocenić, czy nie wiedzą, co dalej, czy dostosowują się do nowej sytuacji. Mądrzy realiści wśród doradców "Solidarności” od początku widzieli tylko jedną i niewielką realną szansę na przejęcie władzy: konstelację, w której Związek Radziecki za każdą cenę będzie chciał uniknąć wkroczenia i zadowoli się tym, że nowa władza w Polsce zagwarantuje realizację jego interesów wojskowych, gospodarczych i dotyczących polityki zagranicznej. Po zjeździe gdańskim doradcy ci ostatecznie uświadomili sobie beznadziejność ich zamiarów. Poza tym stracili panowanie nad aparatem "Solidarności". Aparat „Solidarności” w 90 proc. składa się z antykomunistycznych fanatyków i awanturników. Dążą oni do zdobycia władzy na bezpośredniej drodze, organizują bez przerwy strajki, akcje protestacyjne, kampanie antyradzieckie i antykomunistyczne. Najnowsze ataki na organizacje partyjne w zakładach są ich dziełem wbrew oporowi realistycznie myślących doradców. Aparat "Solidarności" jest głupi i agresywny. Zawsze gotowy podpalać siedziby Partii i wieszać komunistów. Rzeczywiście, do zwalczania tylko przy pomocy siły. Geremek oświadczył, że dysponuje obietnicami zachodnich kręgów gospodarczych postawienia do dyspozycji Polski 5 mld dolarów. Nie dał jednak do zrozumienia, które kręgi konkretnie ma na myśli. Nie wierzę, że Zachód rzeczywiście gotowy [jest] postawić nam do dyspozycji 5 mld dolarów. Zachód wie dobrze, że środki w tej wysokości postawią nas na nogi, skonsolidują i w ten sposób umożliwia wystąpienie przeciw kontrrewolucji. Mielibyśmy wówczas dokładnie te środki, których potrzebujemy teraz do konfrontacji. Także szantaż jest poza dyskusją. Jaruzelski nawet za podwójną sumę nigdy się nie zobowiąże pozostawić "Solidarność" nietkniętą. Jaruzelski nie ma orientacji prozachodniej i doskonale zna realia geopolityczne. Zachód nigdy dotąd nie robił takich propozycji. Odwrotnie, dawał zawsze tylko tyle, ile trzeba, aby podtrzymać kryzys. Żeby z jednej strony rząd nie musiał oficjalnie ogłosić niewypłacalności, a z drugiej, by rząd nie mógł się ustabilizować i nie był przez jakiś dłuższy okres odciążony. Ponieważ rozwiązanie kryzysu [stoi] obecnie bezpośrednio na porządku dnia, pośrodku tych rozważań pytam o sposób realizacji: Nowe przedłużenie służby wojskowej obecnego rocznika w dyskusji. Jeszcze brak ostatecznej decyzji. Wywoła wprawdzie pewne niezadowolenie w koszarach, problem da się jednak rozwiązać. Oficjalna argumentacja: konieczność przeciwdziałania katastrofie zimy, jednocześnie hojne użycie bodźca finansowego, jak wypłata wyrównania dla rodziny, innym wariantem byłoby zwolnienie starego rocznika, powołanie nieznacznej części nowego rocznika i jednocześnie powołanie rezerwistów na szkolenia. Postawa polityczna rezerwistów jednak zbyt niepewna. Konkretne działanie będzie centralnym punktem moskiewskich rozmów Jaruzelskiego. Podróż do Moskwy niestety dopiero w środku grudnia. Termin wcześniejszy byłby znacząco korzystniejszy. W rozmowach z pewnością będą omawiane m.in. następujące warianty: l. Wariant, który zawsze uważam za najlepszy: przejęcie władzy przez wojsko, jednoczesne rozwiązanie Partii i "Solidarności". Stworzy rozstrzygającą motywację ideową dla żołnierzy. Zachowają odczucie, że biorą władzę we własne ręce. Pobudzi ich gotowość wyeliminowania aparatu "Solidarności". Rozwiązanie Partii da się zrealizować w kilka godzin. PZPR składa się de facto już tylko z gremiów kierowniczych, aparatu i aktywu wojewódzkiego. W bazie nie ma już Partii. W tym wariancie największa szansa uniknięcia rozlewu krwi. Kościół zgodziłby się z tym. Walczy o zachowanie swych pozycji i wystąpi przeciw awanturnictwu i wojnie domowej. Osobowość Jaruzelskiego i generałów stworzy Odpowiedz Link Zgłoś
loza_szydercza Re: Archiwa STASI o poglądach Geremka XII 1981 29.04.07, 10:33 Tja. Dlatego tez, jak wczesniej pisalem, Niemieccy politycy maja o Geremku takie zdanie jakie maja. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus no cóż, różne rzeczy są w internecie... 29.04.07, 13:27 ...rozpowszechniane ;-)) tak jak słynny "wywiad Hanny Krall z Geremkiem" Odpowiedz Link Zgłoś
temida3 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 08:24 Francja- niestety- " SZŁA NAM NA ODSIECZ " nie wówczas kiedy bylismy w potrzebie(...)! Historia nas powinna nauczyć, ze poza Napoleonem -tzw pozorowane gesty w naszą stronę ze strony Francji miały incydentalne znaczenia. Kiedy jednak bylismy w potrzebie-zawsze mieli swoje precedensowe immanentne problemy, które nie pozwalały Jej zając stanowiska na miarę potrzeb(...)! Czy o Wolnym m, Gdańsku - nie pamiętacie? Odpowiedz Link Zgłoś
brenks Re: Geremek to wyjątkowa kreatura. Przez 15 lat j 29.04.07, 12:09 Brawo. Należy jeszcze dodać, że ten nieustraszony bojownik o wolność i demokrację, nie zauważył, że obecny polski rząd jest wybrany w demokratyczny sposób. Natomiast swym protestem daje jasno znać ze tą demokrację ma w d... Odpowiedz Link Zgłoś
shithead Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 13:14 lux-ex-silesia napisała: > Solidarność Europy z prof. Geremkiem to temat tabu dla publicznych mediów w > Polsce. > W tym rządzący Polską upodabniają się do tych, którzy w czasach > komunistycznych tworzyli monopol na informację. > Na szczęście mamy prywatne media, a za 2 lata wolne wybory. Za 2 lata kacze gnidy powinny zostac tak rozgniecione aby najmniejszy smrod po nich nie pozostal. Odpowiedz Link Zgłoś
deratyzacja41 "profesor", jego "dzielo" a koza 29.04.07, 15:47 podobno "profesor" napisal wiekopomne "dzielo" o pewnej grupie spoleczno zawodowej we Francji. To "dzielo", podobnie jak "dzielo" Jellinek, przyspieszylo rozwoj cywilizacji i przyczynilo sie walnie do "postepu naukowego". Eh gdyby moja koza miala pochodzenie Tego wstydu nie zmyjecie zadnym mydlem. ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Ja nazywam to prostytutyzacja nauki. ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Odpowiedz Link Zgłoś
deratyzacja41 Fakty a niePolska propaganda czyli faryzeizm 29.04.07, 15:51 We Francji calkiem niedawno palono domy modlitwy i szkoly pewnej glosnej mniejszosci. Nie przeszkadza to przewrotnym, napisac ze jeden glos marionetkowego polityka to glos calej Francji. Gdyby grzechy faryzeuszy chciec spisac na piasku, Sachara okazalaby sie za mala. Napisz jeszcze cos o Kaczynskich niePOLAKU. Odpowiedz Link Zgłoś
riki74 Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 14:29 Nienawidzę PISu ale pamiętam wypowiedzi polityków UW jak byli w rządzie że prawo należy przestrzegać nawet te złe. Odpowiedz Link Zgłoś
czytelnik.1 Wywalić Geremka ! 29.04.07, 14:30 Nie ma się co bawić z Geremkiem. Nie chciał się obecnie poddać lustracji to wywalić go ze stołka europosła. Żaden normalny Polak nie będzie po nim płakał. Ten Żyd nienawidzi Polski i Polaków. polecam stronę www.polonica.net/Zdrada_zydowska-geremek.htm Odpowiedz Link Zgłoś
deratyzacja41 Dziekujemy za interesujacy link 29.04.07, 16:03 Wiele razy pisalem ze internet to najwiekszy wrog faryzeuszy. Stracili monopol na propagande. Odpowiedz Link Zgłoś
polemista_x Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 15:33 Jesteś europosłem z ogólnej Platformy, możesz łamać prawo PiS i tak nie zdąży. Nie zdąży cię złamać, napiętnować wszędzie gdy wyłożysz krzywdę w Europarlamencie i nie będziesz musiał lustrować się w kraju ogłoś swoją krzywdę, jak to masz w zwyczaju. Będziesz mógł narzekać na rząd, prezydenta Unia cię ochroni, bo lubisz przegięcia. Nasze prawo brzydkie i toporne jeszcze, łamie już układy, że przechodzą dreszcze. Jesteś europosłem w Europarlamencie, skarż się w krajach wszystkich jak cię gnębią wszędzie. Nie dadzą spokoju w pracy, nawet w domu trzeba się zlustrować by nie zaznać gromu. Chociaż jesteś posłem - jesteś nietykalny, nie pokazuj tego jak jesteś nachalny. Zawsze bądź człowiekiem, dawaj dobry przykład nie pokazuj tego, że Polska ci zbrzydła. Przeproś swych wyborców i kraj nasz cały, że nie będziesz więcej łamał prawa w gali. Odpowiedz Link Zgłoś
emigrantvanvouver1981 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 16:10 Czy wszyscy nie widzicie, ze Polska Kaczynskich sie osmiesza. Poczytajcie troche prase we wszystkich (bez wyjatku) krajach. Czy do tego trzeba wyjechac na emigracje ? Czekam tylko na chwile, kiedy nasz niezyjacy Papiez bedzie uznany za Zyda. "Niech zstapi duch Twoj..." Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz A czym Polska sie osmiesza ? 29.04.07, 16:32 emigrantvanvouver1981 napisał: Czy wszyscy nie widzicie, ze Polska Kaczynskich sie osmiesza. A co to znaczy "Polska Kaczyńskich"? Bo mnie sie wydawało ,że Kaczyńscy i PiS zostali powolani do władzy przez Naród ( w rozumieniu art. 4 Konstytucji RP) w demokratycznych procedurach. Wiedzielismy na kogo glosujemy i w jakim celu. Czyżby demokracja nie była ważna wartoscia unijną ? A moze to Bruksela ma nam mowić na kogo głosowac i wtedy się nie "osmieszymy" ? Odpowiedz Link Zgłoś
ale.niefart Wytrwać 29.04.07, 17:52 Chłopcy, oczywiście że mamy rację. Cały niefart w tym, że znajdujemy się w Europie, która też uważa, że ma rację. Trzeba wytrwać i liczyć na to, że oni zmądrzeją i uznają swój błąd. Barany! Nas chcą uczyć! Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 Francja straciła okazję aby siedzieć cicho 29.04.07, 17:41 ale to nie o Francję tu chodzi lecz UBecja czytelników zwodzi czyli o UBolenie i bicie piany że IV RP Geremkowi zadała rany Odpowiedz Link Zgłoś
slavik222 Geremek ponad prawem.Dlaczego? 29.04.07, 17:47 Dura Lex, sed Lex. Twarde prawo,ale prawo. Byc może przepis jest niezycoiwy.Ale dlaczego ten ,,wybitny Polak" nie protestował przed jego uchwaleniem. Dlaczego teraz pluje wspólnie z komucholibertynami UE na naszą Ojczyznę? Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 Geremek ponad prawem.Dlaczego? .......dlatego: 29.04.07, 17:50 slavik222 napisał: > Dura Lex, sed Lex. Twarde prawo,ale prawo. > Byc może przepis jest niezycoiwy.Ale dlaczego ten ,,wybitny Polak" nie > protestował przed jego uchwaleniem. > Dlaczego teraz pluje wspólnie z komucholibertynami UE na naszą Ojczyznę? dlatego? dlatego: Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, ze pan niezbyt lubi Polaków! Bronisław Geremek: Niezbyt lubie? Takie określenie jest niezbyt ścisle! Ja ich po prostu nienawidzę. Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami. Hanna Krall: Ale przeciez pana i pana matke uratował własnie Polak! Bronisław Geremek: To prawda. Stefan Geremek ukrył nas oboje w Zawichoscie. Pózniej nawet, kiedy bylo juz jasne i pewne, ze mój ojciec Borys Lewartow - nauczyciel ze szkółki rabinackiej, zginał w getcie warszawskim, ozenił sie z moja matka. Niemniej jednak jak od dziecka musiałem ukrywac swoje pochodzenie i nie jeden raz bluzniłem przenajswietszemu, niech bedzie sławione imie jego po wieki wieków, ze stworzył mnie własnie Zydem! A zreszta, czytała chyba pani pamietniki Emanuela Gingelbluma? Hanna Krall: Oczywiscie. Przeciez pisałam ksiazke o getcie warszawskim i bohaterach Zydowskiego Ruchu Oporu. Bronisław Geremek: No, to co pewnego razu powiedzieli Zydzi, którzy razem z Gingenblumem ukrywani byli w bunkrze przy ulicy Wolskiej przez ogrodnika Marczaka i jego rodzine? Pamieta pani, panno Hanko? Hanna Krall: Tak. Pamietam. Mówili: Nienawidzimy Polaków, bo im jest lepiej niż nam. Bronisław Geremek: No, to teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który tworzymy oraz ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu doprowadzic do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom. Odpowiedz Link Zgłoś
i.12 Re: Geremek ponad prawem.Dlaczego? .......dlatego 30.04.07, 18:44 czy ty jesteś +/- normalny psychicznie? Odpowiedz Link Zgłoś
mnietowisi Spisek antypolski 29.04.07, 18:01 * Francja na odsiecz Geremkowi * Europa: Nie damy odebrać mandatu Geremkowi * "Wall Street Journal" o lustracji: Polska inkwizycja * "Corriere della Sera" o Polsce: terror jakobinów i nowa inkwizycja * Polacy pobici w Anglii kijami do krykieta * Parlament Europejski znów o homofobii w Polsce * Hiszpanie twierdzą, że Polska nie dorosła jeszcze do wypełnienia demokratycznych standardów związanych z członkostwem w UE * Anglicy oskarżają polskie dzieci o rasizm * Trybunał w Strasburgu krytykuje nasze prawodawstwo * Niemcy nas nie lubią * W Walii mają nas za kłusowników * Szwedzi śpiewają o "szemranym" Polaku * Brytyjczycy biją polskich taksówkarzy * Światowy Kongres Żydów chce naszych pieniędzy * Rosja nie kupuje polskiego mięsa * W USA traktują nas jak idiotów Odpowiedz Link Zgłoś
vidi12 Formuła Radbrucha / lex iniustissima non est lex 29.04.07, 18:39 Ci, którzy jeszcze nie tak dawno , z takim zacietrzewieniem, bronili życia poczętego ( albo raczej walczyli o lepszy wynik w sondażach) powołując się na prawo naturalne teraz w pełni akceptują formułę - dura lex sed lex - która nakazuje przestrzeganie prawa ( nawet twardego prawa) - jeżeli zostało ono uchwalone przez powołany do tego organ i w sposób zgodny z przyjętymi regułami. Prawo pozytywne (stanowione) - poddane zostało ostrej krytyce po II wojnie światowej i oskarżono je przede wszystkim o to, że omożliwiło "legitymizację" systemu prawnego ustrojów autorytarnych. Człowiekiem, którego głos w debacie na temat prawa naturalnego i pozytywizmu prawniczego - miał duże znaczenie i wpłynął na orzecznictwo sądów rozpatrujących sprawy zbrodniarzy wojennych z okrsu II wojny swiatowej ale równiez tzw. "strzelców" z muru berlińskiego - był Gustaw Radbruch. Radbruch jest autorem formuły , zgodnie z którą : konflikt między sprawiedliwością a pewnością prawa należy rozwiązać w ten sposób, że pozytywne prawo ma pierwszeństwo także wtedy, gdy jest treściowo niesłuszne lub niecelowe, chyba że sprzeczność pozytywnej ustawy ze sprawiedliwością osiągnęła na tyle nie dającą sie znieść miarę, że ustawa jako NIEGODZIWE PRAWO MUSI USTĄPIĆ MIEJSCA SPRAWIEDLIWOŚCI. To Gustaw Radbruch wprowadził pojęcia "ustawowego bezprawia" i "ponadustawowego prawa" . Twierdził , że tam , gdzie nigdy nie dąży się do sprawiedliwości, gdzie równość będąca rdzeniem sprawiedliwości odrzucana jest świadomie przy stanowieniu prawa pozytywnego , tam trudno mówić , że ustawa jest jedynie "prawem niesprawiedliwym" - gdyż traci ona w ogóle naturę prawa. Warto zwrócic uwagę na orzeczenie niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z 16 lutego 1968 roku , w którym stwierdzono, że " prawo i sprawiedliwość nie stoją do dyspozycji ustawodawcy (...). Właśnie okres reżimu narodowosocjalistycznego nauczył , że również ustawodawca może stanowić bezprawie". Niemców nauczył ... a czy my, Polacy zaczniemy w końcu wyciągać nauki z historii. Czy też historia będzie nam służyć jedynie do legitymizacji odwetu i prześladowań przeciwników politycznych. LEX INIUSTISSIMA NON EST LEX Odpowiedz Link Zgłoś
aisug Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 18:45 Bardzo proste rozwiązanie: pan Geremek wyjeżdża do Francji i więcej nie wraca. Drogi Bronisław bardzo świadomie szkodzi Polsce a to całe jego "pajacowanie" to wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może uwierzyć, że tak za nic i wyłącznie z powodu uroku osobistego wyjeżdzał do Francji w okresie wczesnej komuny . Odpowiedz Link Zgłoś
tipex Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 18:51 aisug napisał: > ... wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może uwierzyć ... Czy istnieje jakaś definicja idioty, która nie obejmuje ciebie? Odpowiedz Link Zgłoś
aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:18 ipex napisał: > aisug napisał: > > ... wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może uwierzyć ... > > Czy istnieje jakaś definicja idioty, która nie obejmuje ciebie? =========================================================== oczywiście, że istnieje i to taka pod którą ty podpadasz Odpowiedz Link Zgłoś
tipex Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:46 aisug napisał: > ipex napisał: > > > aisug napisał: > > > ... wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może uwierzyć ... > > > > Czy istnieje jakaś definicja idioty, która nie obejmuje ciebie? > =========================================================== > oczywiście, że istnieje i to taka pod którą ty podpadasz Wszystko, aby tylko nie być razem z tobą. Odpowiedz Link Zgłoś
aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:54 tipex napisał: aisug napisał: > > > ipex napisał: > > > > > aisug napisał: > > > > ... wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może > uwierzyć ... > > > > > > Czy istnieje jakaś definicja idioty, która nie obejmuje ciebie? > > =========================================================== > > oczywiście, że istnieje i to taka pod którą ty podpadasz > > Wszystko, aby tylko nie być razem z tobą. ================================================= jestem tego samego zdania bo też bym nie chciał z toba dzielić zidiocenia Odpowiedz Link Zgłoś
tipex Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 20:03 aisug napisał: > jestem tego samego zdania bo też bym nie chciał z toba dzielić zidiocenia Za głupi jesteś żeby chcieć. Odpowiedz Link Zgłoś
aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 20:09 tipex napisał: > aisug napisał: > > jestem tego samego zdania bo też bym nie chciał z toba dzielić zidiocenia > > > Za głupi jesteś żeby chcieć. ====================================================== nawet największe matoły mogą wyrażać swoją wolę np. tupaniem albo wyciem ale to juz zostawiam tobie Odpowiedz Link Zgłoś
aisug Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 18:48 poza tym biedaczek ma już 75 lat i już niedługo problem drogiego Bronisława. Potem czerwono-różowi zakrzyknął: santo subito Odpowiedz Link Zgłoś
aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:20 aisug napisał: > poza tym biedaczek ma już 75 lat i już niedługo problem drogiego Bronisława. > Potem czerwono-różowi zakrzyknął: santo subito ========================================== miało być: i już niedługo problem drogiego Bronisława sam się rozwiąże. Odpowiedz Link Zgłoś
funny5 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:52 aisug napisał: > miało być: i już niedługo problem drogiego Bronisława sam się rozwiąże. --- Zalosny jestes Odpowiedz Link Zgłoś
aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 20:03 funny5 napisała: > aisug napisał: > > > miało być: i już niedługo problem drogiego Bronisława sam się rozwiąże. > --- > Zalosny jestes ======================================== dziękuję, w twoich ustach to prawdziwy komplement Odpowiedz Link Zgłoś
jacek995510 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 20:09 Dobry pan zawsze dbal o swojego geremka. Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja to swoi 29.04.07, 20:16 to pobratymcy towarzysza komunisty i żyda Geremka Odpowiedz Link Zgłoś
tipex Re: 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja to 29.04.07, 20:24 abba15 napisał: > 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja Pewno, że nie. Zamiast wypisywać truizmy powiedz ilu żydów i ile komunistek czyni Francję. Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 Re: 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja to 29.04.07, 21:43 tipex napisał:> ilu żydów i ile komunistek czyni Francję. 55 milionów Odpowiedz Link Zgłoś
tipex Re: 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja to 29.04.07, 22:40 abba15 napisał: > tipex napisał:> ilu żydów i ile komunistek czyni Francję. > > 55 milionów abba15, czy ty jesteś pewien tego, że Francja istnieje? Odpowiedz Link Zgłoś
zwiatrem1 Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 21:21 Ta zdradziecka czerwona ropucha (geremek)jak zwykle robi cyrk calujac francuskie klamki. A Francja niech sie zajmie swoimi smierdzacymi przedmiesciami a nie polskim zaprzañcem! lux-ex-silesia za dwa lata znow wygra PiS moze jeszcz zdaszysz wyniesc sie do moskwy lub do paryza! Odpowiedz Link Zgłoś
naserio Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 21:41 zwiatrem1, przemiń. Na serio Odpowiedz Link Zgłoś
i.12 Gdzie byli Kaczyńscy? 29.04.07, 22:21 Oglądamy filmy z tych lat gdy walka o Polskę wymagała odwagi i wyrzeczeń. Nie widać tam żadnego z Kaczyńskich. Za plecami Wałęsy, Geremka, MIchnika - wtedy Kaczyńskich nie było. Kto wie czym wtedy bywali zajęci tak bardzo? Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: i.12 29.04.07, 23:40 i.12 napisał: > Oglądamy filmy z tych lat gdy walka o Polskę wymagała odwagi i wyrzeczeń. > Nie widać tam żadnego z Kaczyńskich. > Za plecami Wałęsy, Geremka, MIchnika - wtedy Kaczyńskich nie było. > Kto wie czym wtedy bywali zajęci tak bardzo? A czemu beznadziejne glupoty wypisujedz???! A kiedy to Geremek walczyl o Polske? Przeciez chyba byl poslany przez komuchow aby mogli kontrolowac Solidarnosc przez jego, Kuronia i Mazowieckiego "doradzanie". Wyskakujesz ja filip z konopi! Odpowiedz Link Zgłoś
i.12 Re: i.12 30.04.07, 18:46 wygląda że wtedy gdy Ty srałeś ze strachu schowany za szafą Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: i.12 30.04.07, 22:55 i.12 napisał: > wygląda że wtedy gdy Ty srałeś ze strachu schowany za szafą Sluchaj komuiszku! Odpier... sie! Odpowiedz Link Zgłoś
ashruc Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 22:48 Podobno zaby chca wyslac najlepszych komandosow z legii cudzoziemskiej do ochrony geremka. Beda go chronic w dzien i w nocy zeby nikt geremka nie napastowal i nie zabral mu imunitetu europ(osla). Kariera polityczna geremka sie skonczyla, najlepiej by bylo gdyby ten czlowiek wycofal sie z polityki !!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś