Dodaj do ulubionych

Francja na odsiecz Geremkowi

    • nick.crestone Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern,... 28.04.07, 16:49
      czyli menażerię komunistów odgrywających role "przedstawicieli" wszystkich
      krajów świata. Na życzenie towarzysza Stalina wygłaszali oni potrzebne w danym
      momencie odezwy w imieniu ludności krajów, które reprezentowali. W razie
      potrzeby towarzysz Stalin wsadzał ich wszystkich razem do pociągu lub samolotu
      i wysyłał na międzynarodowe zjazdy przedstawicieli postępowych i pokój-
      miłujacych organizacji, gdzie po kolei występowali jako reprezentanci narodów,
      które z nominacji Stalina reprezentowali. No i żyjąc w Moskiwe stanowili
      rezerwę kadrowa na wypadek, gdyby ZSRR udało się przeprowadzic kolejny przewrót
      w odległym kraju. Jak opisał to Leopold Tyrmand, ten wędrowny
      cyrk "przedstwicieli" szybko znajdował na takim zjeździe wpólny język z
      lokalnymi uczestnikami, ale nie byl to bynajmniej język rosyjski.

      Two. Stalina już nie ma, Komintern też zniknął, za to mamy teraz Brukselę i
      tzw. Parlament Europejski. Reszta pozostała bez zmian.

      • franco_polonais Re: Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern, 28.04.07, 17:17
        Z perspektywy Francji reakcja calej elity politycznej jest calkiem zrozumiala.
        Gieremek, w latach 80 tych, mowiac dobrze po francusku wielokrotnie w mediach
        zwlaszcza w telewizji mial wiele wystapien, ktore wyjasnialy Francuzom sytuacje
        w Polsce, apelowaly w obronie przesladowanych itd. Pamietam jego wywiad w
        najbardziej ogladanym francuskim programie politycznym, w ktory rozni
        dziennikarze (czasem anty polsko nastawieni), pytali go o antysemityzm w Polsce
        i jego odpowiedz, oburzenie, ze nigdy sie z tym w Polsce nie spotkal i rzekomy
        antysemityzm Polakow nie istnieje bardziej jak antysemityzm Francuzow. Pamietam
        tez jego inne wypowiedzi zawsze nacechowane wielkim patriotyzmem ( na przyklad
        krytyke Chraca, ktory poradzil "siedziec cicho" - choc z perspektywy czasu ta
        rada prezydenta Francji wydaje sie bardziej godna uwagi).
        Trzeba podkreslic, ze ta reakcja na lustracje i bardziej generalna na wiele
        posuniec "prowokacyjnych" braci Kaczynskich i i koalicjantow, jest wspolna dla
        prawicy i lewicy i to w calej Europie. W polaczeniu z antyeuropejskoscia
        koalicji rzadzacej w Polsce daje fatalny obraz Polski w Europie i to boje sie na
        wiele lat. Czy naprawde musimy walczyc z calym swiatem. Czy nie potrafimy
        uszanowac Polakow jak Walesa, Gieremek, Kuron, Giedrojc, Milosz etc., ktorzy sa
        znani i podziwiani na calym swiecie. Francja jest jednym z ostatnich nie wrogo
        nastawionych panstw w Europie . Polacy zawsze cieszyli sie i ciesza duzo
        sympatia w porownanie z Niemcami czy innymi. Nie mowiac juz o tym, ze Putin
        teraz zaciera sobie rece, ze Polski rzad strzelil sobie kolejnego samobojczego gola.
        • fedorczyk4 Franco-polonusie, 28.04.07, 17:19
          Milo jest przeczytac inteligentny post:-)))
        • czynnikmiarodajny Re: Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern, 28.04.07, 20:01
          franco_polonais napisał:

          > wiele lat. Czy naprawde musimy walczyc z calym swiatem. Czy nie potrafimy
          > uszanowac Polakow jak Walesa, Gieremek, Kuron, Giedrojc, Milosz etc., ktorzy

          W tym przypadku wojna "z całym światem" Polski polega na tym, że głosami PIS i
          PO przyjęto dość surową ustawę antylustracyjną, a prof.Geremek raczył ją
          zbojkotować. W istocie rząd przejawił tym po raz kolejny swoją fundamentalną
          antyeuropejskość i w ogóle nacjonalizm. A ten francuski szacunek dla Polski
          polega na tym, jak rozumiem, że Niemcom wolno robić lustrację, a Polakom już
          nie, bo Francuzi potrzebują mieć w PE takich polityków z Polski jacy Francji
          odpowiadają, niezależnie od tego czy szanują oni prawo czy nie. Merci beaucoup!
        • abba15 Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern, 29.04.07, 08:23
          franco_polonais napisał: Czy nie potrafimy uszanowac Polakow jak Walesa,
          Gieremek, Kuron, Giedrojc, Milosz etc., ktorzy sa znani i podziwiani na calym
          swiecie.


          tak się towarzyszu składa, że
          wymieniłeś akurat samych niepolaków
          • napoczeta_dziewica Kaczynscy w Europie to maja taki sam autorytet 29.04.07, 09:14
            jak i ty - tylko oni sa idiotami powszechnie znanymi, ty natomiast jestes
            idiota na wlasna reke!
        • emigrantvanvouver1981 Re: Towarzysz Stalin trzymał w Moskwie Komintern, 29.04.07, 15:57
          Zgadzam sie z kolega poprzednikiem.
          Czy wszyscy nie widzicie, ze Polska sie osmiesza. Poczytajcie troche prase we
          wszystkich (bez wyjatku) krajach. Czy do tego trzeba wyjechac na emigracje ?
          Czekam tylko na chwile, kiedy nasz niezyjacy Papiez bedzie uznany za Zyda.
    • lolo11 Francja na odsiecz Geremkowi 28.04.07, 17:24
      Jezeli Francji podoba sie Geremek to niech sobie go wybiora. Polacy chca
      europosla, ktory reprezentuje Polakow w PE. Zostal wybrany wg polskiego prawa
      wyborczego i wg polskiego prawa moze zostac odwolany.
      • elan13 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 28.04.07, 17:45
        lolo11 napisała:

        > Jezeli Francji podoba sie Geremek to niech sobie go wybiora.

        Francuzi go nie wybiorą, ale jest inna ciekawa propozycja - niebawem zwolni się
        stanowisko prezydenta Izraela po Mośku Kacavie, którego raczej wyrzucą za aferę
        rozporkową. Co prawda Drogi Bronisław jest specjalistą od prostytucji w czasach
        libertynizmu we Francji, jednak wyczyny a la Kacav mu nie grożą.

        Historia notuje przykłady aktywności politycznej w kraju pochodzenia. Car
        bułgarski, urodzony w Szwajcarii i tam mieszkający od urodzenia wystartował na
        prezydenta Bułgarii, w Polsce wystartował Stan Tymiński.

        Przy poparciu tak wybitnych zaprzyjaźnionych osobistości jak Michnik,
        Kwaśniewski czy Mazowiecki albo Szewah Weiss, miałby szansę.
        • quovadis2 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 28.04.07, 19:05
          Kiedy wreszcie nauczymy sie zyc jak normalni ludzie w demokratycznym systemie.
          Czytajac niektore wypowiedzi powyzej trudno mi uwiezyc w to ze ludzie ktorzy
          przytaczaja swoje opinie sa dorosli. Geremek to zacny czlowiek i polityk
          wielkiej miary z ktorym mozna sie nie zgadzac ale ktorego nie mozna nie
          szanowac. Chcialoby sie tak powiedziec (ale jednak nie mozna) o ludziach
          obecnie przy wladzy. Demokracja pozwala ludziom o roznych pogladach roznej
          wierze i roznych narodowosci zyc w jednym spoleczenstwie w zgodzie i szacunku.
          Pamietajmy o jednym ze ilosc chamskich obelg Germkowi nie uwlacza ale czlowieka
          ktory je rzuca poniza i godnosc mu odbiera.
        • ale.niefart Re: Francja na odsiecz Geremkowi 28.04.07, 21:23
          elan13 napisał:
          > Przy poparciu tak wybitnych zaprzyjaźnionych osobistości jak Michnik,
          > Kwaśniewski czy Mazowiecki albo Szewah Weiss, miałby szansę.


          To wszystko frajer, ważne jest tylko byś ty poparł. Ile chcesz?
          • elan13 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 00:56
            ale.niefart napisał:

            > elan13 napisał:
            > > Przy poparciu tak wybitnych zaprzyjaźnionych osobistości jak Michnik,
            > > Kwaśniewski czy Mazowiecki albo Szewah Weiss, miałby szansę.
            >
            >
            > To wszystko frajer, ważne jest tylko byś ty poparł. Ile chcesz?

            Ja gorąco popieram i chciałbym tylko, żeby ów znakomity mąż stanu nie czuł się
            samotnie. Może znalazłoby się tam godne miejsce dla tak wybitnych osobistości
            jak Urban, Safjan, Rotfeld, Meller, Borowski, Najsztub, Passent, Śpiewak,
            Smolar, Lityński, Blumsztajn i dla okrasy Kazimiera Szczuka.
            Taka parsz, wróć, pierwszorzędna dwunastka.
            • ale.niefart Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 01:05
              elan13,
              nie napisałeś ile chcesz za to?
              • elan13 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 10:33
                ale.niefart napisał:

                > elan13,
                > nie napisałeś ile chcesz za to?

                Nie jestem wyznania biznesowego, nie do wszystkiego podchodzę w kategorii - ile
                za to.

                Ale sam powiedz, czy to nie dobry pomysł? Swoi ludzie w Izraelu, na
                eksponowanych stanowiskach, w przyjaznej atmosferze. Będą mogli bez przeszkód
                takich jak w Polsce (ci wstrętni katole, pisuary, weszpolacy, rydzole itd)
                promować u swoich rodaków tolerancję, parady równości, legalizację związków
                homoseksualnych i adopcje przez nie dzieci a także prawo do aborcji żydowskich
                płodów na życzenie.

                Pani Passentówna będzie swobodnie mogła chodzić w koszulce z napisem - "Jestem
                Żydówką", albo "Nie płakałam po papieżu" i żaden rektor nie wtrąci się w sprawy
                handlu takimi gadżetami. Ponadto Kazimiera Szczuka nie będzie już narażona na
                tak traumatyczne przeżycie jak słuchanie w radiu modlitwy katolickiej (na co
                jak pamiętamy zareagowała przedrzeźnianiem). I nikt nie będzie jej antysemicko
                krytykował (skarżyła się tak po krytyce za przedrzeźnianie). A Najsztubem nie
                targałyby wiecej dylematy czy dalej pokazywać się telewidzom w jarmułce, czy
                nie. Oczywiście - pokazywać się.

                Jak sam widzisz, plusów takiego pomysłu co nie miara.
                • ale.niefart Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 12:31
                  elan13 napisał:
                  > Nie jestem wyznania biznesowego, nie do wszystkiego podchodzę w kategorii - ile
                  > za to.

                  To niefart, to gorzej niż myślałem. Gdybyś ty był taka co robi to dla peniędzy,
                  to można byłoby to zrozumieć. Z czegoś musisz żyć a nic innego nie potrafisz.
                  Ale teraz wychodzi na to, że ty tak dla przyjemności. Kiepska sprawa. Czy to
                  wyssane z mlekiem matki?
    • adam_l27 Czy ja się mieszam do francuskiego prawa ? 28.04.07, 20:11
      Zdaje mi się, że nie. Więc oczekuję wzajemności i szacunku. A nie głupiego
      wyskakiwania bez znajomości rzeczy.
      • ale.niefart Re: Czy ja się mieszam do francuskiego prawa ? 28.04.07, 21:19
        adam_l27 napisał:
        > Zdaje mi się, że nie. Więc oczekuję wzajemności i szacunku. A nie głupiego
        > wyskakiwania bez znajomości rzeczy.

        I co pan powie względem tego nieszczęścia? Oni też przeciwko Polsce.
        Ale niefart.
    • abba15 UBowcy pałają jadem miłości 28.04.07, 21:11
      UBowcy pałają jadem miłości
      wycinają niewygodnych gości
      a jadu muszą utoczyć niemało
      żeby się ich guru "A" podobało
      na UB-pozycjach się okupują
      jak typowy UBgnida z Ubszują
    • amanasunta53 Kiedy samokrytyka pozostałych europosłów? 28.04.07, 21:27
      Oni podpisali ,,lojalki''.Nawet ci z PO i SLD.
    • waldam francja?Która zawsze tępiła semitów? 28.04.07, 23:43
    • t-800 We Francji nawet krzyżyka nie wolno nosić 29.04.07, 00:02
      Taka tam demokracja i wolność. A tu się podniecają jakimś pezetpeerowskim
      aparatczykiem, który wiernie służył PZPR w najciemniejszym stalinowskim okresie.
    • t-800 Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 00:05
      > Już wszyscy główni kandydaci na prezydenta Francji bronią polskiego
      eurodeputowanego przed utratą mandatu. A minister spraw zagranicznych domaga
      się oficjalnej interwencji Unii Europejskiej

      Może niech "Unia" najedzie na Polskę?
    • yxcv Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 00:24
      pismaku nie pisz za wszystkich,popieraja go tylko czerwone Francuskie pojaki a
      nie NAROD jako calosc.
      • rejtann Archiwa STASI o poglądach Geremka XII 1981 29.04.07, 01:15
        SZYFROGRAM AMBASADORA NRD W WARSZAWIE
        DO KIEROWNICTWA NRD Z 2 GRUDNIA 1981 ROKU
        Tow. Ciosek, minister ds. współpracy ze związkami zawodowymi, oświadczył w
        rozmowie z 1 grudnia [1981 roku]:
        Idea Frontu Porozumienia Narodowego pogrzebana. Postrzegana przez "Solidarność"
        jako pułapka, która ma związać ją odpowiedzialnością bez otrzymania za to
        decydującego udziału we władzy. "Solidarność" zgodzi się tylko wtedy, jeśli ten
        udział zagwarantowany. Na to oczywiście nie możemy się zgodzić. Oficjalne
        dalsze propagowanie idei frontu porozumienia z naszej strony jedynie
        posunięciem taktycznym. Jaruzelski chce udowodnić narodowi, że do końca trzymał
        wyciągniętą rękę do zgody. Także po konfrontacji trzeba znów nawiązać do idei
        frontu porozumienia. Wtedy, w warunkach zabezpieczonego układu władzy,
        pogłębienie procesów demokratyzacji na zasadzie socjalistycznej całkowicie
        możliwe. Dzisiejszy wywiad Rakowskiego o umocnieniu gotowości do porozumienia
        składnikiem tej taktyki. Niektóre fragmenty wywiadu wymyślone przez samego
        Jaruzelskiego. "Czy Pan wierzy, czy nie, sam byłem świadkiem, jak Rakowski
        próbował przekonać Jaruzelskiego o konieczności siłowego zniszczenia
        kontrrewolucji".
        Obecne rokowania z "Solidarnością" już tylko manewrem taktycznym. Wiedzą to
        obie strony. Weszliśmy w pertraktacje tylko dlatego, gdyż to
        żądanie "Solidarności" i chcieliśmy zademonstrować gotowość do porozumienia.
        Żądania "Solidarności" po omówieniu kwestii praworządności, reformy sądownictwa
        i wyborów w oddzielnych grupach negocjacyjnych odrzucone. Informacja prasowa,
        że rozmowy na te tematy będą prowadzone w trakcie obrad plenarnych centralnych
        grup negocjacyjnych obu stron, bez znaczenia. Nie będzie już takich obrad
        plenarnych.
        Rozmowy w grupie negocjacyjnej "dostęp do mass mediów" przerwane z naszej
        inicjatywy. Pretekstem kampania propagandowo-plakatowa "Solidarności" przeciw
        mass mediom. Obecne pertraktacje z "Solidarnością" już nie o konkretnych
        wydarzeniach, jak np. Bydgoszcz, lecz o kwestiach zasadniczych. Co do tego
        porozumienie niemożliwe. Jedynym wyjątkiem sprawa Społecznej Rady Gospodarczej.
        W rozmowach daleko idące odstąpienie "Solidarności" od pierwotnej koncepcji.
        Obecna pozycja "Solidarności" mocno zbliża się do naszych wyobrażeń. Rada
        gospodarcza jako organ doradczy, który rząd poprzez Sejm może powołać i
        odwołać. Rada powinna składać się z ekspertów najróżniejszych kręgów
        społecznych, w tym wszystkich organizacji związkowych. Tego rodzaju propozycje
        przedkładaliśmy już na długo przed żądaniami "Solidarności" powołania
        Społecznej Rady Gospodarczej.

        Część decydujących doradców "Solidarności" rozpoznała już obecną sytuację i wie
        o zmianie sytuacji. Mają więcej strachu niż zakładaliśmy i zaczynają ratować
        skórę. Właśnie miałem osobliwą rozmowę z szefem ekspertów "Solidarności"
        Geremkiem 1/ (ścisłe kontakty z międzynarodówką socjaldemokratyczną, osobiste
        kontakty z Kreisky'm 2/ i innymi). Nie wierzyłem własnym uszom. Geremek
        oświadczył, że dalsza pokojowa koegzystencja pomiędzy "Solidarnością" w obecnej
        formie a socjalizmem realnym już niemożliwa. Konfrontacja siłowa nieuchronna.
        Wybory do rad narodowych muszą zostać przesunięte. Aparat "Solidarności" musi
        zostać zlikwidowany przez państwowe organy władzy. Po siłowej
        konfrontacji „Solidarność” mogłaby na nowo powstać, ale jako rzeczywisty
        związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez
        politycznego oblicza i bez ambicji sięgnięcia po władzę. Być może - kontynuował
        Geremek - tak umiarkowane siły jak Wałęsa mogłyby zostać zachowane. Po
        konfrontacji nowa władza państwowa mogłaby w innej sytuacji politycznej
        kontynuować pewne procesy demokratyzacyjne.

        Nie mogę jeszcze ocenić, czy Geremek mówił tylko we własnym imieniu i czy jego
        zdanie jest reprezentatywne. Jego postawa z pewnością nie jest podzielana przez
        Kuronia i Modzelewskiego 3/. Czołowe głowy KOR-u były dobrymi analitykami i
        potrafiły zdiagnozować i przyspieszyć załamanie błędnej polityki za Gierka.
        Były też w stanie przewidzieć każdy etap naszej agonii. Trudno ocenić, czy nie
        wiedzą, co dalej, czy dostosowują się do nowej sytuacji. Mądrzy realiści wśród
        doradców "Solidarności” od początku widzieli tylko jedną i niewielką realną
        szansę na przejęcie władzy: konstelację, w której Związek Radziecki za każdą
        cenę będzie chciał uniknąć wkroczenia i zadowoli się tym, że nowa władza w
        Polsce zagwarantuje realizację jego interesów wojskowych, gospodarczych i
        dotyczących polityki zagranicznej.

        Po zjeździe gdańskim doradcy ci ostatecznie uświadomili sobie beznadziejność
        ich zamiarów. Poza tym stracili panowanie nad aparatem "Solidarności".
        Aparat „Solidarności” w 90 proc. składa się z antykomunistycznych fanatyków i
        awanturników. Dążą oni do zdobycia władzy na bezpośredniej drodze, organizują
        bez przerwy strajki, akcje protestacyjne, kampanie antyradzieckie i
        antykomunistyczne. Najnowsze ataki na organizacje partyjne w zakładach są ich
        dziełem wbrew oporowi realistycznie myślących doradców. Aparat "Solidarności"
        jest głupi i agresywny. Zawsze gotowy podpalać siedziby Partii i wieszać
        komunistów. Rzeczywiście, do zwalczania tylko przy pomocy siły.

        Geremek oświadczył, że dysponuje obietnicami zachodnich kręgów gospodarczych
        postawienia do dyspozycji Polski 5 mld dolarów. Nie dał jednak do zrozumienia,
        które kręgi konkretnie ma na myśli. Nie wierzę, że Zachód rzeczywiście gotowy
        [jest] postawić nam do dyspozycji 5 mld dolarów. Zachód wie dobrze, że środki w
        tej wysokości postawią nas na nogi, skonsolidują i w ten sposób umożliwia
        wystąpienie przeciw kontrrewolucji. Mielibyśmy wówczas dokładnie te środki,
        których potrzebujemy teraz do konfrontacji. Także szantaż jest poza dyskusją.

        Jaruzelski nawet za podwójną sumę nigdy się nie zobowiąże
        pozostawić "Solidarność" nietkniętą. Jaruzelski nie ma orientacji prozachodniej
        i doskonale zna realia geopolityczne. Zachód nigdy dotąd nie robił takich
        propozycji.

        Odwrotnie, dawał zawsze tylko tyle, ile trzeba, aby podtrzymać kryzys. Żeby z
        jednej strony rząd nie musiał oficjalnie ogłosić niewypłacalności, a z drugiej,
        by rząd nie mógł się ustabilizować i nie był przez jakiś dłuższy okres
        odciążony.

        Ponieważ rozwiązanie kryzysu [stoi] obecnie bezpośrednio na porządku dnia,
        pośrodku tych rozważań pytam o sposób realizacji:

        Nowe przedłużenie służby wojskowej obecnego rocznika w dyskusji. Jeszcze brak
        ostatecznej decyzji. Wywoła wprawdzie pewne niezadowolenie w koszarach, problem
        da się jednak rozwiązać. Oficjalna argumentacja: konieczność przeciwdziałania
        katastrofie zimy, jednocześnie hojne użycie bodźca finansowego, jak wypłata
        wyrównania dla rodziny, innym wariantem byłoby zwolnienie starego rocznika,
        powołanie nieznacznej części nowego rocznika i jednocześnie powołanie
        rezerwistów na szkolenia. Postawa polityczna rezerwistów jednak zbyt niepewna.
        Konkretne działanie będzie centralnym punktem moskiewskich rozmów
        Jaruzelskiego. Podróż do Moskwy niestety dopiero w środku grudnia. Termin
        wcześniejszy byłby znacząco korzystniejszy. W rozmowach z pewnością będą
        omawiane m.in. następujące warianty:

        l. Wariant, który zawsze uważam za najlepszy: przejęcie władzy przez wojsko,
        jednoczesne rozwiązanie Partii i "Solidarności". Stworzy rozstrzygającą
        motywację ideową dla żołnierzy. Zachowają odczucie, że biorą władzę we własne
        ręce. Pobudzi ich gotowość wyeliminowania aparatu "Solidarności". Rozwiązanie
        Partii da się zrealizować w kilka godzin. PZPR składa się de facto już tylko z
        gremiów kierowniczych, aparatu i aktywu wojewódzkiego. W bazie nie ma już
        Partii. W tym wariancie największa szansa uniknięcia rozlewu krwi. Kościół
        zgodziłby się z tym. Walczy o zachowanie swych pozycji i wystąpi przeciw
        awanturnictwu i wojnie domowej.

        Osobowość Jaruzelskiego i generałów stworzy
        • loza_szydercza Re: Archiwa STASI o poglądach Geremka XII 1981 29.04.07, 10:33
          Tja. Dlatego tez, jak wczesniej pisalem, Niemieccy politycy maja o Geremku takie
          zdanie jakie maja.
        • eptesicus no cóż, różne rzeczy są w internecie... 29.04.07, 13:27
          ...rozpowszechniane ;-)) tak jak słynny "wywiad Hanny Krall z Geremkiem"
    • abba15 Francja niech siedzi cicho bo dostanie pstryczka 29.04.07, 07:53
      w ucho!
    • temida3 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 08:24
      Francja- niestety- " SZŁA NAM NA ODSIECZ " nie wówczas kiedy bylismy w
      potrzebie(...)!
      Historia nas powinna nauczyć, ze poza Napoleonem -tzw pozorowane gesty w naszą
      stronę ze strony Francji miały incydentalne znaczenia. Kiedy jednak bylismy w
      potrzebie-zawsze mieli swoje precedensowe immanentne problemy, które nie
      pozwalały Jej zając stanowiska na miarę potrzeb(...)! Czy o Wolnym m, Gdańsku -
      nie pamiętacie?
    • brenks Re: Geremek to wyjątkowa kreatura. Przez 15 lat j 29.04.07, 12:09
      Brawo.

      Należy jeszcze dodać, że ten nieustraszony bojownik o wolność i demokrację, nie
      zauważył, że obecny polski rząd jest wybrany w demokratyczny sposób.
      Natomiast swym protestem daje jasno znać ze tą demokrację ma w d...
    • shithead Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 13:14
      lux-ex-silesia napisała:

      > Solidarność Europy z prof. Geremkiem to temat tabu dla publicznych mediów w
      > Polsce.
      > W tym rządzący Polską upodabniają się do tych, którzy w czasach
      > komunistycznych tworzyli monopol na informację.
      > Na szczęście mamy prywatne media, a za 2 lata wolne wybory.
      Za 2 lata kacze gnidy powinny zostac tak rozgniecione aby najmniejszy smrod po
      nich nie pozostal.
      • deratyzacja41 "profesor", jego "dzielo" a koza 29.04.07, 15:47
        podobno "profesor" napisal wiekopomne "dzielo" o pewnej grupie spoleczno
        zawodowej we Francji. To "dzielo", podobnie jak "dzielo" Jellinek,
        przyspieszylo rozwoj cywilizacji i przyczynilo sie walnie do "postepu
        naukowego".

        Eh gdyby moja koza miala pochodzenie
        Tego wstydu nie zmyjecie zadnym mydlem.
        ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
        Ja nazywam to prostytutyzacja nauki.
        ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
        • deratyzacja41 Fakty a niePolska propaganda czyli faryzeizm 29.04.07, 15:51
          We Francji calkiem niedawno palono domy modlitwy i szkoly pewnej glosnej
          mniejszosci. Nie przeszkadza to przewrotnym, napisac ze jeden glos
          marionetkowego polityka to glos calej Francji.

          Gdyby grzechy faryzeuszy chciec spisac na piasku, Sachara okazalaby sie za mala.

          Napisz jeszcze cos o Kaczynskich niePOLAKU.
    • riki74 Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 14:29
      Nienawidzę PISu ale pamiętam wypowiedzi polityków UW jak byli w rządzie że prawo
      należy przestrzegać nawet te złe.
    • czytelnik.1 Wywalić Geremka ! 29.04.07, 14:30
      Nie ma się co bawić z Geremkiem. Nie chciał się obecnie poddać lustracji to
      wywalić go ze stołka europosła. Żaden normalny Polak nie będzie po nim płakał.
      Ten Żyd nienawidzi Polski i Polaków.
      polecam stronę
      www.polonica.net/Zdrada_zydowska-geremek.htm
      • deratyzacja41 Dziekujemy za interesujacy link 29.04.07, 16:03
        Wiele razy pisalem ze internet to najwiekszy wrog faryzeuszy. Stracili monopol
        na propagande.

    • polemista_x Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 15:33
      Jesteś europosłem z ogólnej Platformy,
      możesz łamać prawo PiS i tak nie zdąży.
      Nie zdąży cię złamać, napiętnować wszędzie
      gdy wyłożysz krzywdę w Europarlamencie
      i nie będziesz musiał lustrować się w kraju
      ogłoś swoją krzywdę, jak to masz w zwyczaju.
      Będziesz mógł narzekać na rząd, prezydenta
      Unia cię ochroni, bo lubisz przegięcia.
      Nasze prawo brzydkie i toporne jeszcze,
      łamie już układy, że przechodzą dreszcze.
      Jesteś europosłem w Europarlamencie,
      skarż się w krajach wszystkich
      jak cię gnębią wszędzie.
      Nie dadzą spokoju w pracy, nawet w domu
      trzeba się zlustrować by nie zaznać gromu.
      Chociaż jesteś posłem - jesteś nietykalny,
      nie pokazuj tego jak jesteś nachalny.
      Zawsze bądź człowiekiem, dawaj dobry przykład
      nie pokazuj tego, że Polska ci zbrzydła.
      Przeproś swych wyborców i kraj nasz cały,
      że nie będziesz więcej łamał prawa w gali.




      • emigrantvanvouver1981 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 16:10

        Czy wszyscy nie widzicie, ze Polska Kaczynskich sie osmiesza. Poczytajcie troche
        prase we wszystkich (bez wyjatku) krajach. Czy do tego trzeba wyjechac na
        emigracje ?
        Czekam tylko na chwile, kiedy nasz niezyjacy Papiez bedzie uznany za Zyda.

        "Niech zstapi duch Twoj..."
        • remik.bz A czym Polska sie osmiesza ? 29.04.07, 16:32
          emigrantvanvouver1981 napisał:

          Czy wszyscy nie widzicie, ze Polska Kaczynskich sie osmiesza.

          A co to znaczy "Polska Kaczyńskich"?
          Bo mnie sie wydawało ,że Kaczyńscy i PiS zostali powolani do władzy przez Naród
          ( w rozumieniu art. 4 Konstytucji RP) w demokratycznych procedurach.
          Wiedzielismy na kogo glosujemy i w jakim celu.
          Czyżby demokracja nie była ważna wartoscia unijną ?
          A moze to Bruksela ma nam mowić na kogo głosowac i wtedy się nie "osmieszymy" ?
          • ale.niefart Wytrwać 29.04.07, 17:52
            Chłopcy, oczywiście że mamy rację. Cały niefart w tym, że znajdujemy się
            w Europie, która też uważa, że ma rację. Trzeba wytrwać i liczyć na to, że
            oni zmądrzeją i uznają swój błąd. Barany! Nas chcą uczyć!
    • abba15 Francja straciła okazję aby siedzieć cicho 29.04.07, 17:41
      ale to nie o Francję tu chodzi
      lecz UBecja czytelników zwodzi
      czyli o UBolenie i bicie piany
      że IV RP Geremkowi zadała rany
    • slavik222 Geremek ponad prawem.Dlaczego? 29.04.07, 17:47
      Dura Lex, sed Lex. Twarde prawo,ale prawo.
      Byc może przepis jest niezycoiwy.Ale dlaczego ten ,,wybitny Polak" nie
      protestował przed jego uchwaleniem.
      Dlaczego teraz pluje wspólnie z komucholibertynami UE na naszą Ojczyznę?
      • abba15 Geremek ponad prawem.Dlaczego? .......dlatego: 29.04.07, 17:50
        slavik222 napisał:
        > Dura Lex, sed Lex. Twarde prawo,ale prawo.
        > Byc może przepis jest niezycoiwy.Ale dlaczego ten ,,wybitny Polak" nie
        > protestował przed jego uchwaleniem.
        > Dlaczego teraz pluje wspólnie z komucholibertynami UE na naszą Ojczyznę?

        dlatego?
        dlatego:

        Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, ze pan niezbyt lubi Polaków!

        Bronisław Geremek: Niezbyt lubie? Takie określenie jest niezbyt ścisle!
        Ja ich po prostu nienawidzę.
        Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami.

        Hanna Krall: Ale przeciez pana i pana matke uratował własnie Polak!

        Bronisław Geremek: To prawda. Stefan Geremek ukrył nas oboje w Zawichoscie.
        Pózniej nawet, kiedy bylo juz jasne i pewne, ze mój ojciec Borys Lewartow -
        nauczyciel ze szkółki rabinackiej, zginał w getcie warszawskim, ozenił sie z
        moja matka. Niemniej jednak jak od dziecka musiałem ukrywac swoje pochodzenie i
        nie jeden raz bluzniłem przenajswietszemu, niech bedzie sławione imie jego po
        wieki wieków, ze stworzył mnie własnie Zydem!
        A zreszta, czytała chyba pani pamietniki Emanuela Gingelbluma?

        Hanna Krall: Oczywiscie. Przeciez pisałam ksiazke o getcie warszawskim i
        bohaterach Zydowskiego Ruchu Oporu.

        Bronisław Geremek: No, to co pewnego razu powiedzieli Zydzi, którzy razem z
        Gingenblumem ukrywani byli w bunkrze przy ulicy Wolskiej przez ogrodnika
        Marczaka i jego rodzine? Pamieta pani, panno Hanko?

        Hanna Krall: Tak. Pamietam. Mówili: Nienawidzimy Polaków, bo im jest lepiej niż nam.

        Bronisław Geremek: No, to teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch
        społeczny, który tworzymy oraz ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami
        politycznymi, ma na celu doprowadzic do takich zmian w strukturze
        państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak
        Polakom.
        • i.12 Re: Geremek ponad prawem.Dlaczego? .......dlatego 30.04.07, 18:44
          czy ty jesteś +/- normalny psychicznie?
    • mnietowisi Spisek antypolski 29.04.07, 18:01
      * Francja na odsiecz Geremkowi
      * Europa: Nie damy odebrać mandatu Geremkowi
      * "Wall Street Journal" o lustracji: Polska inkwizycja
      * "Corriere della Sera" o Polsce: terror jakobinów i nowa inkwizycja
      * Polacy pobici w Anglii kijami do krykieta
      * Parlament Europejski znów o homofobii w Polsce
      * Hiszpanie twierdzą, że Polska nie dorosła jeszcze do wypełnienia
      demokratycznych standardów związanych z członkostwem w UE
      * Anglicy oskarżają polskie dzieci o rasizm
      * Trybunał w Strasburgu krytykuje nasze prawodawstwo
      * Niemcy nas nie lubią
      * W Walii mają nas za kłusowników
      * Szwedzi śpiewają o "szemranym" Polaku
      * Brytyjczycy biją polskich taksówkarzy
      * Światowy Kongres Żydów chce naszych pieniędzy
      * Rosja nie kupuje polskiego mięsa
      * W USA traktują nas jak idiotów
    • vidi12 Formuła Radbrucha / lex iniustissima non est lex 29.04.07, 18:39
      Ci, którzy jeszcze nie tak dawno , z takim zacietrzewieniem, bronili życia
      poczętego ( albo raczej walczyli o lepszy wynik w sondażach) powołując się na
      prawo naturalne teraz w pełni akceptują formułę - dura lex sed lex - która
      nakazuje przestrzeganie prawa ( nawet twardego prawa) - jeżeli zostało ono
      uchwalone przez powołany do tego organ i w sposób zgodny z przyjętymi regułami.
      Prawo pozytywne (stanowione) - poddane zostało ostrej krytyce po II wojnie
      światowej i oskarżono je przede wszystkim o to, że omożliwiło "legitymizację"
      systemu prawnego ustrojów autorytarnych. Człowiekiem, którego głos w debacie na
      temat prawa naturalnego i pozytywizmu prawniczego - miał duże znaczenie i
      wpłynął na orzecznictwo sądów rozpatrujących sprawy zbrodniarzy wojennych z
      okrsu II wojny swiatowej ale równiez tzw. "strzelców" z muru berlińskiego - był
      Gustaw Radbruch. Radbruch jest autorem formuły , zgodnie z którą : konflikt
      między sprawiedliwością a pewnością prawa należy rozwiązać w ten sposób, że
      pozytywne prawo ma pierwszeństwo także wtedy, gdy jest treściowo niesłuszne lub
      niecelowe, chyba że sprzeczność pozytywnej ustawy ze sprawiedliwością osiągnęła
      na tyle nie dającą sie znieść miarę, że ustawa jako NIEGODZIWE PRAWO MUSI
      USTĄPIĆ MIEJSCA SPRAWIEDLIWOŚCI. To Gustaw Radbruch wprowadził
      pojęcia "ustawowego bezprawia" i "ponadustawowego prawa" . Twierdził , że tam ,
      gdzie nigdy nie dąży się do sprawiedliwości, gdzie równość będąca rdzeniem
      sprawiedliwości odrzucana jest świadomie przy stanowieniu prawa pozytywnego ,
      tam trudno mówić , że ustawa jest jedynie "prawem niesprawiedliwym" - gdyż
      traci ona w ogóle naturę prawa. Warto zwrócic uwagę na orzeczenie niemieckiego
      Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z 16 lutego 1968 roku , w którym
      stwierdzono, że " prawo i sprawiedliwość nie stoją do dyspozycji ustawodawcy
      (...). Właśnie okres reżimu narodowosocjalistycznego nauczył , że również
      ustawodawca może stanowić bezprawie". Niemców nauczył ... a czy my, Polacy
      zaczniemy w końcu wyciągać nauki z historii. Czy też historia będzie nam służyć
      jedynie do legitymizacji odwetu i prześladowań przeciwników politycznych.
      LEX INIUSTISSIMA NON EST LEX
    • aisug Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 18:45
      Bardzo proste rozwiązanie: pan Geremek wyjeżdża do Francji i więcej nie wraca.
      Drogi Bronisław bardzo świadomie szkodzi Polsce a to całe jego "pajacowanie" to
      wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może uwierzyć, że tak za nic
      i wyłącznie z powodu uroku osobistego wyjeżdzał do Francji w okresie wczesnej
      komuny .
      • tipex Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 18:51
        aisug napisał:
        > ... wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może uwierzyć ...

        Czy istnieje jakaś definicja idioty, która nie obejmuje ciebie?
        • aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:18
          ipex napisał:

          > aisug napisał:
          > > ... wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może uwierzyć ...
          >
          > Czy istnieje jakaś definicja idioty, która nie obejmuje ciebie?
          ===========================================================
          oczywiście, że istnieje i to taka pod którą ty podpadasz
          • tipex Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:46
            aisug napisał:

            > ipex napisał:
            >
            > > aisug napisał:
            > > > ... wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może uwierzyć ...
            > >
            > > Czy istnieje jakaś definicja idioty, która nie obejmuje ciebie?
            > ===========================================================
            > oczywiście, że istnieje i to taka pod którą ty podpadasz

            Wszystko, aby tylko nie być razem z tobą.
            • aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:54
              tipex napisał:
              aisug napisał:
              >
              > > ipex napisał:
              > >
              > > > aisug napisał:
              > > > > ... wyraz strachu przed nową definicją TW. Tylko idiota może
              > uwierzyć ...
              > > >
              > > > Czy istnieje jakaś definicja idioty, która nie obejmuje ciebie?
              > > ===========================================================
              > > oczywiście, że istnieje i to taka pod którą ty podpadasz
              >
              > Wszystko, aby tylko nie być razem z tobą.
              =================================================
              jestem tego samego zdania bo też bym nie chciał z toba dzielić zidiocenia
              • tipex Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 20:03
                aisug napisał:
                > jestem tego samego zdania bo też bym nie chciał z toba dzielić zidiocenia


                Za głupi jesteś żeby chcieć.
                • aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 20:09
                  tipex napisał:

                  > aisug napisał:
                  > > jestem tego samego zdania bo też bym nie chciał z toba dzielić zidiocenia
                  >
                  >
                  > Za głupi jesteś żeby chcieć.
                  ======================================================
                  nawet największe matoły mogą wyrażać swoją wolę np. tupaniem albo wyciem ale to
                  juz zostawiam tobie
    • aisug Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 18:48
      poza tym biedaczek ma już 75 lat i już niedługo problem drogiego Bronisława.
      Potem czerwono-różowi zakrzyknął: santo subito
      • aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:20
        aisug napisał:

        > poza tym biedaczek ma już 75 lat i już niedługo problem drogiego Bronisława.
        > Potem czerwono-różowi zakrzyknął: santo subito
        ==========================================
        miało być: i już niedługo problem drogiego Bronisława sam się rozwiąże.
        • funny5 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 19:52
          aisug napisał:

          > miało być: i już niedługo problem drogiego Bronisława sam się rozwiąże.
          ---
          Zalosny jestes
          • aisug Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 20:03
            funny5 napisała:

            > aisug napisał:
            >
            > > miało być: i już niedługo problem drogiego Bronisława sam się rozwiąże.
            > ---
            > Zalosny jestes
            ========================================
            dziękuję, w twoich ustach to prawdziwy komplement
            • jacek995510 Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 20:09
              Dobry pan zawsze dbal o swojego geremka.
    • abba15 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja to swoi 29.04.07, 20:16
      to pobratymcy towarzysza komunisty i żyda Geremka
      • tipex Re: 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja to 29.04.07, 20:24
        abba15 napisał:
        > 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja

        Pewno, że nie. Zamiast wypisywać truizmy powiedz
        ilu żydów i ile komunistek czyni Francję.
        • abba15 Re: 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja to 29.04.07, 21:43
          tipex napisał:> ilu żydów i ile komunistek czyni Francję.

          55 milionów
          • tipex Re: 1 żyd 1 komunistka to jeszcze nie Francja to 29.04.07, 22:40
            abba15 napisał:

            > tipex napisał:> ilu żydów i ile komunistek czyni Francję.
            >
            > 55 milionów

            abba15, czy ty jesteś pewien tego, że Francja istnieje?
    • zwiatrem1 Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 21:21
      Ta zdradziecka czerwona ropucha (geremek)jak zwykle robi cyrk calujac
      francuskie klamki.
      A Francja niech sie zajmie swoimi smierdzacymi przedmiesciami a nie polskim
      zaprzañcem!

      lux-ex-silesia za dwa lata znow wygra PiS moze jeszcz zdaszysz wyniesc sie do
      moskwy lub do paryza!
      • naserio Re: Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 21:41
        zwiatrem1, przemiń. Na serio
        • i.12 Gdzie byli Kaczyńscy? 29.04.07, 22:21
          Oglądamy filmy z tych lat gdy walka o Polskę wymagała odwagi i wyrzeczeń.
          Nie widać tam żadnego z Kaczyńskich.
          Za plecami Wałęsy, Geremka, MIchnika - wtedy Kaczyńskich nie było.
          Kto wie czym wtedy bywali zajęci tak bardzo?
          • wet3 Re: i.12 29.04.07, 23:40
            i.12 napisał:

            > Oglądamy filmy z tych lat gdy walka o Polskę wymagała odwagi i wyrzeczeń.
            > Nie widać tam żadnego z Kaczyńskich.
            > Za plecami Wałęsy, Geremka, MIchnika - wtedy Kaczyńskich nie było.
            > Kto wie czym wtedy bywali zajęci tak bardzo?

            A czemu beznadziejne glupoty wypisujedz???! A kiedy to Geremek walczyl o Polske?
            Przeciez chyba byl poslany przez komuchow aby mogli kontrolowac Solidarnosc
            przez jego, Kuronia i Mazowieckiego "doradzanie".
            Wyskakujesz ja filip z konopi!
            • i.12 Re: i.12 30.04.07, 18:46
              wygląda że wtedy gdy Ty srałeś ze strachu schowany za szafą
              • wet3 Re: i.12 30.04.07, 22:55
                i.12 napisał:

                > wygląda że wtedy gdy Ty srałeś ze strachu schowany za szafą

                Sluchaj komuiszku! Odpier... sie!
    • ashruc Francja na odsiecz Geremkowi 29.04.07, 22:48
      Podobno zaby chca wyslac najlepszych komandosow z legii cudzoziemskiej do
      ochrony geremka. Beda go chronic w dzien i w nocy zeby nikt geremka nie
      napastowal i nie zabral mu imunitetu europ(osla). Kariera polityczna geremka sie
      skonczyla, najlepiej by bylo gdyby ten czlowiek wycofal sie z polityki !!!!!!!!!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka