Dodaj do ulubionych

Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę

04.05.07, 06:57
Zdrowy rozsądek bierze jednak górę. Brawo!
Obserwuj wątek
    • qc Nie mozna miec i Rokite i dobre sondaze. 04.05.07, 07:01
      PO to albo Palikot i Olechowski albo PiS-bis i nie warte glosu.
      Troche dziwny ten sondaz, LiD chyba ma ponad 10%, i to grubo?
      • krzych.korab Zapomniałeś dodać w "Rzeczypospolitej" 04.05.07, 07:29
        • almagus Re: Rzeczypospolita po bożemu smarowana olejkiem 04.05.07, 07:59
          Złoty ornat to jeszcze nie Polska i rozum.

          Witam tych co mnie tolerują i tych co mnie nienawidzą!

          Polska klęska.

          Konstytucja Maja Trzeciego,
          przeszła w dzień święta maryjnego.
          Urodziny ojdyrektora,
          konstruktora wyboru potwora.

          OjRydzyka mina zwycięska,
          to znów dla Polski klęska.
          To w obronie świata wolnego
          powiesili Kossakowskiego.

          Debata czarnych poselska,
          to znów dla Polski klęska.
          Są za aborcją Polski z Unii,
          oddają rządy plebanii.

          Edukacja wiedzy kęska
          to znów dla Polski klęska,
          nic tylko wiary dogmaty,
          sutanna i astygmaty.

          Prezydenta mina męska,
          to znów dla Polski klęska.
          Lustrację, czyli oblucję,
          pod katolików konstytucję!

          Sprzedawanie polskiego mięska
          to znów dla Polski klęska.
          W obronie „Bożego Przedsionka”
          sprzedajcie Leppieja członka!

          Niszczenie w Rospudzie orzęska,
          to znów dla Polski klęska.
          Dla obrony w głowie siana,
          Polska betonem zalana.

          Sianie ziarna na rok do przodu
          dla ogłupiania narodu.
          Wybory - jak sadzenie lasu,
          władza na dziesięć lat czasu.
          Szkoła społeczno-medialna
          to Polski klęska totalna,
          zwycięstwo watykańskiej nacji,
          klęska nauki i demokracji.

          To nie prezydenta słowa,
          on tylko transmisji głowa.
          Te słowa, tej nacji normy,
          robią w klęskę reformy,
          dołącza jeszcze czerwony,
          niech będzie podchmielony!
          Kościół i knajpa wystarczy,
          jak Bóg da, to się zobaczy!
          • roger45 A Ja przepytałem 4 reprezentacyjne osoby 04.05.07, 08:51
            brunet-185cm, rudy-188, blondyn-165cm i szatynke-189cm - wyszlo szydlo z worka.
            Tyle sadze sa warte sondaze co z dnia na dzien daja 7% roznice


            www.blabla.pl/blabla/
            • antyprawak "Rzeczpospolita" i wszystko jasne. 04.05.07, 08:55

              • andrzej.czarnecki Brawo_Polaczkoland_+_Hertuski_+_S zwabska_Mniejsz!! 04.05.07, 10:50
                ....POkemonia mogłaby stworzyć rząd z najmniejszym,
                46-osobowym, klubem Lewactwa,
                Plus zwyczajowe wsparcie dwóch posłów
                Mniejszości Szwabskiej ......
                ...............................

                Jeżeli ten sondaż nie jest łżesondażem
                to należy pogratulować Polaczkostwu
                i esbeckim łżemediom

                wspaniałego wyboru lewactwa
                i folxdojczostwa !
                prowadzacego w prostej linii do
                przyszłego rozbioru Polaczkolandu :(
                • frant3 Konserwatyści doprowadzili do rozbiorów Polski 04.05.07, 11:16
                  To polscy konserwatyści (taragowiczanie) doprowadzili do rozbiorów Polski.
                  Natomiast liberałowie i lewica (Hugo Kołłątaj) uchwalili konstytucje 3 maja!
                  • mariuszdd Re: Konserwatyści doprowadzili do rozbiorów Polsk 04.05.07, 11:19
                    frant3 napisał:

                    > To polscy konserwatyści (taragowiczanie) doprowadzili do rozbiorów Polski.
                    > Natomiast liberałowie i lewica (Hugo Kołłątaj) uchwalili konstytucje 3 maja!

                    Do upadku doprowadziła magnateria to ówczesne łże-elity
                    • genyo Re: Konserwatyści doprowadzili do rozbiorów Polsk 04.05.07, 11:38
                      mariuszdd napisał:
                      > Do upadku doprowadziła magnateria to ówczesne łże-elity

                      guzik, pierwszym, ktory oslabil Polske, po czym nigdy sie juz nie podniosla byl
                      cep nad cepy i oszolom nad oszolomy, czyli Zygmunt III Waza i posrednio, bo to
                      dzieki niemu mielismy tego cepa za krola- kosciol katolicki. Gdyby potopu nie
                      bylo, rozbiorow by tez nie bylo. Jesli juz musicie rozwalac pomniki, to
                      zajmijcie sie pomnikiem tego oszoloma idioty, bo to jemu zawdzieczamy upadek,
                      cala reszta, wlacznie z PRL pod sowieckim butem bylo juz tylko konsekwencja.
                      • andrzej.czarnecki T_a_r_g_o_w_i_c_a__=_Sitwa_Mająca _Polskę_w_D...... 04.05.07, 12:19
                        Targowicę nazwał po imieniu
                        w przypływie szczerości SLD-wiec Olexy !

                        To sitwa, która ma Polskę w D...
                        czyli Postkomuna i popierająca ją
                        hertuskowa Platfusownia :(
                        • borow4 Lze-Rzeczypospolita 04.05.07, 12:28
                          n
                          • poszeklu Her Tuske ma zalamanie 04.05.07, 17:39
                            Posluchajcie:
                            www.youtube.com/watch?v=fCPdo2jd84Y
                            • mirmat1 GFK Polonia nie doszacowuje PiS !!! 05.05.07, 02:38
                              Na tydzień przed drugą turą wyborów prezydenckich w 2005 roku TVN poinformował
                              za GfK Polonia, że Tusk wygrywa z Kaczyńskim różnicą 24 procent – 62 do 38. W
                              wyborach wygrał Kaczyński, zdobywając ponad 54 proc. przy niespełna 46 proc.
                              Tuska. Oznacza to, że GfK Polonia pomyliła się o… 32 punkty procentowe.
                    • kwachu-wylegitymizuj_majuntek L_ż_e_e_l_i_t_y_+_Ł_ż_e_m_e_d_i_a __To_Targowica_! 04.05.07, 11:38
                      mariuszdd napisał:

                      > frant3 napisał:
                      >
                      > > To polscy konserwatyści (taragowiczanie) doprowadzili do rozbiorów Polski
                      > .
                      > > Natomiast liberałowie i lewica (Hugo Kołłątaj) uchwalili konstytucje 3 ma
                      > ja!
                      >
                      > Do upadku doprowadziła magnateria to ówczesne łże-elity

                      Absolutna Racja !!
                      Dzisiejsz Łżeelity to wypisz wymaluj
                      dawna Targowica !!!

                      Te same argumenty i ta sama
                      złodziejska prywata -
                      Stanisław August dostał od Katarzyny II
                      gigantyczną sumę 400 tys. złotych
                      za przystąpienie do Targowicy -

                      patrz na analogię - afera Orlenu
                      i obiecane Kwachowi w Londynie
                      1 miliard dolców dla jego mafii !
                      • frant3 Re: L_ż_e_e_l_i_t_y_+_Ł_ż_e_m_e_d_i_a __To_Targow 04.05.07, 11:52
                        Ciekawe ile dostała Szymborska za przystąpienie do Ruchu na Rzecz Demokracji?!
                        • aleksander.zlewakow Re: L_ż_e_e_l_i_t_y_+_Ł_ż_e_m_e_d_i_a __To_Targowic 04.05.07, 12:02
                          > Dzisiejsz Łżeelity to wypisz wymaluj
                          > dawna Targowica !!!

                          > Te same argumenty i ta sama
                          > złodziejska prywata -
                          > Stanisław August dostał od Katarzyny II
                          > gigantyczną sumę 400 tys. złotych
                          > za przystąpienie do Targowicy -
                          >
                          > patrz na analogię - afera Orlenu
                          > i obiecane Kwachowi w Londynie
                          > 1 miliard dolców dla jego mafii !

                          Metody dawnej i dzisiejszej Targowicy
                          są bardzo podobne !

                          Namiestnicy obcych są przez nich przekupywani
                          i dostają medialne i moralne wsparcie zza granicy

                          a w końcowej fazie pomoc militarną
                          na ich życzenie ?:(
                          (patrz żądanie Jaruzela wejścia Sowietów )
                          • frant3 Do aleksander.zlewakow 04.05.07, 12:09
                            Czy chodzi o tarczę rakietową?
                            • poszeklu Re: Do aleksander.zlewakow 04.05.07, 20:09
                              frant3 napisał:

                              > Czy chodzi o tarczę rakietową?
                              Kwachu sie na wszystko godzil
                              • frant3 Re: Do aleksander.zlewakow 05.05.07, 07:28
                                Ale teraz mamy innego prezydenta.
                                Kaczyński tak kocha Polskę, że w trosce o jej bezpieczeństwo zainstaluje u nas amerykańską tarczę rakietową, która będzie chroniła... USA.
                  • lewacka_gnida_z-pe Re: Brawo_Polaczkoland_+_Hertuski_+_S zwabska_Mniej 04.05.07, 11:29
                    Prezydent RP Lech Kaczyński:

                    Sejm Wielki z lat 1778-1792 zdołał jednak odnieść
                    sukces ostateczny. Państwo polskie zostało gruntownie
                    zreformowane.....
                    ......... oligarchia przeciwstawiała się zasadniczym reformom
                    systemu, ponieważ groziło to jej interesom. Oligarchia zdołała
                    wygrać jak wiemy, zdołała wygrać korzystając zresztą z obcej
                    pomocy i doprowadziło to do upadku naszego państwa, do utraty
                    niepodległości, która trwała 123 lata.....
                    ........................

                    DZISEJSZA OLIGARCHIA TO UBEKISTAN - SOJUSZ
                    POKEMONÓW I POSTKOMUNISTÓW ROZGRABIAJĄCYCH POLSKĘ
                    I SPRZEDAJĄCYCH JĄ SZWABOM I KACAPOM :(
                    • frant3 Konserwatyści doprowadzili do rozbiorów Polski 04.05.07, 11:39
                      A dzisiejsi konserwatyści to: LPR, Rzeczpospolita Polska Marka Jurka, cześć PIS-u, konserwatywna część PO.
                    • zamek11 ++++++++++++ Dekatolicyzacja Polski? 04.05.07, 11:40
                      Jesli odejscie fundamentalistow Jurka powoduje zwyzke pisu w sondazach to moze
                      oznaczac ze glos KK przestaje byc istotny na polskiej scenie politycznej.
                      I ani Jurek ani Giertych nie osiagneli progu wyborczego...
                      • andrzej.czarnecki +++++++++++ Deubekizacja Polski Albo Jej Rozbiór 04.05.07, 11:49
                        mariuszdd napisał:

                        >> Do upadku doprowadziła magnateria to ówczesne łże-elity
                        >>

                        > Absolutna Racja !!
                        > Dzisiejsz Łżeelity to wypisz wymaluj
                        > dawna Targowica !!!

                        > Te same argumenty i ta sama
                        > złodziejska prywata -
                        > Stanisław August dostał od Katarzyny II
                        > gigantyczną sumę 400 tys. złotych
                        > za przystąpienie do Targowicy -
                        >
                        > patrz na analogię - afera Orlenu
                        > i obiecane Kwachowi w Londynie
                        > 1 miliard dolców dla jego mafii !

                        Dzisiejsza Deubekizacja
                        i Dekomunizacja to
                        Konstytucja 3 Maja !!!!

                        Dawna Magnateria czyli Oligarchia
                        to dzisiejsze Łżeelity
                        walczące o zachowanie swoich
                        zachłapanych Polakom fortun
                        w 3-ciej Rozpuście Prawnej !

                        • frant3 Lewica kontra konserwatyści targowiczanie 04.05.07, 11:57
                          Dziś Polsce potrzeba silnej lewicy. Silniejszej niż Stajnia Kołłątajowska, która nie poradziła sobie z konserwatystami - targowicznami.
                          • aleksander.zlewakow Lewicy w Polsce Nie Ma Jest Bolszewia :( 04.05.07, 12:08
                            Bolszewia zawłaszczyła sobie
                            nazwę -Lewica-
                            a prawdziwa Polska Lewica np. PPS
                            nie może się odrodzić
                            po swoim holokauście :(
                  • dom321 Re: Konserwatyści doprowadzili do rozbiorów Polsk 04.05.07, 15:16
                    Tak, ale ci, jak mówisz, 'liberałowie' dążyli do maksymsymalnego wzmocnienia
                    władzy centralnej, walcząc z demokratyczną anarchią i warcholstwem. Pewnie
                    teraz nazwałbyś to 'pisowskim zawłaszczaniem państwa'
              • jola_z_dywit6 S____a____m____o____o____b____r__ __o____n____a 04.05.07, 12:07
                To na wskroś Polskie i ludowo patriotyczne ugrupowanie zrzeszające pragmatyków
                gospodarczych i rzeczywistych patriotów.Oraz niekwestionowane poparcie powyż4ej
                10% jest jasnym dowodem dojrzałości społecznej i etycznej wielu milionów wyborców.
                Samoobrona zawsze była z Narodem walcząc nieugięcie o zwykłego człowieka.
                Rok wprowadzenia częći programu Samoobrony odwrócił niekorzystne wskaźniki
                gospodarcze.
                Polska i Polacy pod jej przywództwem powstają z kolan.
                • zenutek Re: S____a____m____o____o____b____r__ __o____n___ 05.05.07, 01:23
                  Jolu - przestać już w kółko powtarzać tą mandrę.... Jacy to z Twoich kolegów
                  patrioci, którzy okradają swoje państwo, zaciągając długi na wiele milionów i
                  ich nie spłacają.... Jacy to pragmatycy gospodarczy, gdy nawet rządzić we
                  własnym gospodarstwie rolnym nie potrafią, i nie sa w stanie zarobić na spłatę
                  zaciągniętych kredytów? Jak mogą rządzić prawie czterdziestomilionowym narodem,
                  gdy nie potrafią zarządzać kilkunastoma krowami, jak mogą rządzić 200 mld
                  budżetem, gdy nie potrafią rozsądnie rządzić swoimi dochodami... Popatrz
                  dziecko trzeźwiej na rzeczywistość... Jacy to gospodarze w Samoobronie, jacy to
                  patrioci??? Śmiech na sali....
          • borow4 Rzeczypospolita kłamie 04.05.07, 08:51
            b
            • r.siwy Re: Rzeczypospolita kłamie 04.05.07, 08:54
              hehe pewno jak kasety michnika są tylko dobre to i sondaże michnikowe są
              jedynie słuszne i poprawne reszta to pomyłka :).

              ps. Nie wierzcie sondażom wszystkie sie mylą niektóre bardziej niektóre mniej
        • jjr44 Re: Zapomniałeś dodać w "Rzeczypospolitej" 04.05.07, 19:40
          sondaż robiła GFK więc ja myślę że jest ok. Nie jestem zwolennikiem pis więc
          sie z tego nie cieszę. Cóż, może trzeba pomyślec o emigracji a tu niech sobie
          zostaną w swoim skansenie zwolennicy 4rp... Jeżeli większośc ludzi w Polsce
          bedzei chciała takiego państwa i takiego rządu to nei ma sie co obrażac -
          trzeba po prostu poszukac sobie jakiegoś innego normalnego miejsca na ziemi.
      • poszczeklu Zdrowy rozsądek? Głosy buców na ćwiercinteligentów 04.05.07, 08:16
        to zdrowy rozsądek?

        Co za zoo!
        • almagus Re: Głosy buców na katotonazitaliban 04.05.07, 09:36
          Bez zbędnych wywodów Unia wolnych narodów.

          Skrzy szabla, skrzą na wojów zbrojach łuski.
          Ty się nie zrywasz Donaldzie Skrzy Tuski?
          Ty się nie zrywasz kiedy Kraj w nieładzie,
          czekamy na owoce, zgnile jabłka w sadzie?
          Katotaliban hańbi białogłowy,
          Ty się nie zrywasz, jeszcze nie gotowy?

          Skrzy szabla, skrzą na woja zbroi łuski.
          Ty się nie zrywasz Donaldzie Skrzy Tuski?
          Gdy nie ma pracy, nie ma tez złomu,
          nie wyleczą, niepotrzebny nikomu?
          W Twojej kompanii serce swe pokrzepię,
          choć skromnie przyszłość swą ulepię?

          Skrzy szabla, skrzą na woja zbroi łuski.
          Ty się nie zrywasz Donaldzie Skrzy Tuski?
          Trwam na zmywaku tutaj na obczyźnie,
          choć duchem młoda, to blizna na bliźnie.
          Piasek Zandvoortu dzis moje posłanie,
          kiedy się zerwiesz, na co to czekanie?

          Skrzą szable, skrzą wojów zbroi łuski,
          wreszcie poprowadź Donaldzie Skrzy Tuski!
          Ty się nie zrywasz, gdy dzielą nas szuje,
          Katotaliban garnie i rujnuje?
          Ty się nie zrywasz kiedy przy parafii,
          Katotaliban żyje wzorem mafii?

          Skrzy szabla, skrzą na woja zbroi łuski.
          Ty się nie zrywasz Donaldzie Skrzy Tuski?
          Dzwoni dzwon larum przy księżym pałacu.
          Pędzi z falami Rydz Maybachem na kacu.
          Katotaliban eksterytorialny?
          Wykorzystuje Kraj przyparafialny?

          Skrzy szabla, skrzą na woja zbroi łuski.
          Ty się nie zrywasz Donaldzie Skrzy Tuski?
          Gdy z dzieci, z cudu bożych darów
          chcą dla talibów, porobić janczarów?
          Ty się nie zrywasz, gdy giną reformy,
          poziom techniki nie osiąga normy?

          Tnie szabla, z kopytem dzwonią łuski.
          Ty się nie zrywasz Donaldzie Skrzy Tuski?
          Katotaliban już na Jasnej Górze,
          nazwą woja gejem, zatańczy przy rurze?
          Jeno religia, koniec filozofii,
          uzależni nas urodzaj kartofli?

          Tnie szabla, z kopytem dzwonią łuski.
          Ty się nie zrywasz Donaldzie Skrzy Tuski?
          Woju doświadczony waz czy się opłaca,
          spośród oszołomów brać znowu pajaca?
          Dołączy do nas pospolite ruszenie,
          z tego fermentu pozytywne wrzenie?

          Gdy po zgiełku szabel, łuski po nabojach,
          dlaczego kradniesz Dochnaldzie Ajatollach?
          Mówisz żeś rycerz, co chroni Maryje,
          a to co kradniesz to jest niczyje?
          • dom321 Re: Głosy buców na katotonazitaliban 04.05.07, 10:49
            Człowieku, daj sobie już spokój. Lepiej być dobrym szewcem, niż lichym
            wierszorobem.
      • qwardian Re: Nie mozna miec i Rokite i dobre sondaze. 04.05.07, 08:51
        qc napisał:

        > PO to albo Palikot i Olechowski albo PiS-bis i nie warte glosu.
        > Troche dziwny ten sondaz, LiD chyba ma ponad 10%, i to grubo?


        PO to Tusk w gestapowskich buciorach dziadka, Palikot ze sztuczną fujarą i
        Bufetowa budująca stadiony w stolicy. Czy to nie jest objazdowy cyrk?

        LiD to oznacza chyba Lichwiarze i Donosiciele, a co pożyczają na 10%?
        • bicz_na_kaczki A o ojcu Kaczynskich komuchowym kolaborancie... 04.05.07, 09:29
          ...to nie pamietasz, tylko Tuskowi dziadka wypominasz. Oj slodka hipokryzjo.
          Generalnie sram na POkraki i PiSiorow - to jeden i ten sam chlam, tylk oprzy
          korytku im zaciasno.
        • chilum Re: Nie mozna miec i Rokite i dobre sondaze. 04.05.07, 10:35
          >w gestapowskich buciorach dziadka

          To już nie wermachtowskich?? Żałosne Twoje wypociny.Są( licencja Master Yoda`y)
          • konread Re: Nie mozna miec i Rokite i dobre sondaze. 04.05.07, 11:52
            chilum napisał:

            > >w gestapowskich buciorach dziadka
            >
            > To już nie wermachtowskich?? Żałosne Twoje wypociny.Są( licencja Master Yoda`y
            > )

            Niedługo qwardian będzie pisał że dziadek Tuska był strażnikiem w obozie
            koncentracyjnym, a może nawet samym Hitlerem ale nie dziwmy się skoro PiS
            zaczyna pisać nam nową historię;)
    • lech66 Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 07:06
      Niesamowite ! Co jeszcze może zrobić PIS, a mimo to nie spadnie mu poparcie ?
      Jak zlikwiduje Trybunał Stanu to pewnie jeszcze mu wzrośnie ? Gdzie my żyjemy ?
      • fly8171 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 07:10
        Wystarczy wsadzać złodziei do więzienia. I nie kraść. To wszystko. No i nie
        prowadzić polityki zagranicznej na kolanach.
        • augustus_germanicus_caligula Kaczynscy nie musza na kolanach. Stoja a i tak 04.05.07, 07:15
          ich nikt nie zauwaza.
          • fly8171 Re: Kaczynscy nie musza na kolanach. Stoja a i ta 04.05.07, 07:17
            Geremka widzieli a i tak nic z tego nie wynikało dla nas dobrego.
            • shithead Re: Kaczynscy nie musza na kolanach. Stoja a i ta 04.05.07, 07:30
              fly8171 napisał:

              > Geremka widzieli a i tak nic z tego nie wynikało dla nas dobrego.
              Wyniklo duzo wiecej niz z tego terazniejszego pissowskiego shitu.
              Kartofle nigdy Gierekowi do piet nie dosiegna.
              Polaks must be real idiots if they choose PiS shit.
              • mariuszdd Re: Kaczynscy nie musza na kolanach. Stoja a i ta 04.05.07, 11:21
                shithead napisał:

                > fly8171 napisał:
                >
                > > Geremka widzieli a i tak nic z tego nie wynikało dla nas dobrego.
                > Wyniklo duzo wiecej niz z tego terazniejszego pissowskiego shitu.
                > Kartofle nigdy Gierekowi do piet nie dosiegna.
                > Polaks must be real idiots if they choose PiS shit

                Tak ;)Geremek w Die Zeit tak pluł na Polskę,że aż mu po brodzie ciekło
              • ember11 Re: Kaczynscy nie musza na kolanach. Stoja a i ta 04.05.07, 11:42
                shithead napisał:
                > Wyniklo duzo wiecej niz z tego terazniejszego pissowskiego shitu.
                > Kartofle nigdy Gierekowi do piet nie dosiegna.
                > Polaks must be real idiots if they choose PiS shit
                Zwlaszcza ostatnie zdanie napisane przez ciebie na polskojezycznym forum nie
                wiadomo dlaczego po angielsku, z bledem (moze celowo?) pokazuje w pelni twoje
                zatroskanie o Polske. No ale jezeli twoim idolem jest niejaki Geremek to chyba
                nie ma czemu sie dziwic.
        • twgalba Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 07:53
          fly8171 napisał:

          > Wystarczy wsadzać złodziei do więzienia. I nie kraść. To wszystko. No i nie
          > prowadzić polityki zagranicznej na kolanach.
          Chciałeś raczej powiedzieć , że wystarczy mieć kryminalistów i faszystów w
          rządzie , atakować niezależne konstytucyjne organy Państwa , nie mieć żadnego
          pomysłu na politykę zagraniczną , urządzać medialne szopki typu Mr.Ziobro Show.
          Tak masz rację ciemny lud to kupi.
          • fly8171 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:17
            Nasza polityka zgraniczna jest bardzo jasna i czytelna. Narszcie artykułuje
            nasz interes narodowy. A co do faszystów..... to jeszcze homofobów. Przestają
            już ruszać te wasze zbitki słowne.
            • khysiek Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:28
              Nie jest jasna i nie jest czytelna dla nikogo , włącznie z Kaczyńskimi.
              aktualnie przypomina tą putinowską, która nie rozwiązuje żadnych problemów a
              wywołuje nowe, z niczego. Zniszczyli prawie wszystko to co uzyskaliśmy w
              poprzednich latach.
              Niezłe "sukcesy". Jeśli twoim zdaniem walenie kogoś w łeb żeby nas zauważyć jest
              "powstaniem z kolan" to gratuluję, w swojej rodzinie i wśród znajomych tez tak
              postępujesz ?
              A Kaczyńscy to takie miernoty o których historia zapomni zaraz po następnych
              wyborach.
              I żadne śmieszne manipulacyjki sondażami im nie pomogą.
              • fly8171 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:45
                To może konkretne przykłady co zniszczyli??????
                • fanfaroni Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 09:20
                  niszczą złodziei i kolaborantów i za to im chwała :))
                  • dinko11 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 09:46
                    wszystko niszczą,tylko pedofili w sukienkach kościelnych nie karają
                    • fly8171 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 10:31
                      Może jakieś konkrety????
                      • twgalba Konkrety ? Proszę bardzo 04.05.07, 10:55
                        - czy słyszałeś o skazaniu pedofila arcybiskupa z Poznania ?
                        - czy słyszałeś o ukręcaniu łba sprawie dotyczącej SKOK-ów ?
                        - czy słyszałeś o tuszowniu sprawy senatora Putry ?
                        - czy słyszałeś o tuszowniu sprawy nadużyć w banku , w którym zasiadali
                        członkowie koalicjanta LPR ?
                        - czy słyszałeś o lewych interesach nowo powołanego sędziego TK z LPR
                        mec.Koltlinowskiego ?
                        - czy słyszałeś , że według premiera jazda po pijanemu przy 1,2 promila to
                        niewiele znaczący incydent bowiem dotyczył wojewody warszawskiego oczywiście z
                        PIS-u
                        czy słyszałeś o sprawach karnych członków koalicjanta z Samoobrony ?

                        Jeżeli nie słyszałeś to znaczy , ze żyjemy w dwóch różnych krajach.
                        • mariuszdd Re: Konkrety ? Proszę bardzo 04.05.07, 11:28
                          twgalba napisał:

                          > - czy słyszałeś o skazaniu pedofila arcybiskupa z Poznania ?
                          > - czy słyszałeś o ukręcaniu łba sprawie dotyczącej SKOK-ów ?
                          > - czy słyszałeś o tuszowniu sprawy senatora Putry ?
                          > - czy słyszałeś o tuszowniu sprawy nadużyć w banku , w którym zasiadali
                          > członkowie koalicjanta LPR ?
                          > - czy słyszałeś o lewych interesach nowo powołanego sędziego TK z LPR
                          > mec.Koltlinowskiego ?
                          > - czy słyszałeś , że według premiera jazda po pijanemu przy 1,2 promila to
                          > niewiele znaczący incydent bowiem dotyczył wojewody warszawskiego oczywiście z
                          > PIS-u
                          > czy słyszałeś o sprawach karnych członków koalicjanta z Samoobrony ?
                          >
                          > Jeżeli nie słyszałeś to znaczy , ze żyjemy w dwóch różnych krajach.

                          No zobacz ty,to ta III RP była do dupy ,prawo nie działa ,prokurator ślepy,sądy
                          zwichrowane,w administracji myślą o dupie maryni ,nędzna była ta III RP .
                          • twgalba Re: Konkrety ? Proszę bardzo 04.05.07, 11:48
                            Mam nadzieję , że tylko udajesz bo trudno sobie wyobrazić kogoś tak
                            tępego ....chociaż jako zwolennik obecnej miernej ekipy rządowej domyślam się ,
                            że pochodzisz z tego ciemnego ludu , o którym mówił tow.Kurski.

                            P.S.
                            Czytaj ze zrozumieniem. Te sprawy są ukręcane przez IV RP osiołku.
                            • fly8171 Re: Konkrety ? Proszę bardzo 04.05.07, 12:02
                              Tak masz rację. Łże elity mówią o mnie ciemny lud. Jednak ilość fakultetów nie
                              daje inteligencji. A tym bardziej autorytetu.
                        • fly8171 Re: Konkrety ? Proszę bardzo 04.05.07, 11:55
                          Mylisz chyba pojęcia. Jeżeli masz dowody to zapraszam do prokuratury. I proszę
                          nie marudzić że prokuratura jest upolityczniona. Możesz skożystać z sądów
                          europejskich. Jak wg. Ciebie Kaczyńscy i żądy PIS-u szkodzą Polsce. Podaj mi
                          przykład przekrętu na 61 mln złotych. To jest wartoość tylko jednego przekrętu
                          z fabryką osocza.
                          • fly8171 Re: Konkrety ? Proszę bardzo 04.05.07, 11:56
                            pare literówek. Sory
                            • twgalba Re: Konkrety ? Proszę bardzo 04.05.07, 13:14
                              Boże toć to nie są żadne literówki tylko totalny brak znajomości ortografi.Ale
                              skoro premier może nie znać hymnu polskiego to jego elektorat może poprzestać
                              na trzech klasach. Od dawna wiadomo , że głupkami łatwiej się manipuluje.

          • r.siwy Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:58
            No tak i dlatego ich ludzie wybierają kupni sie w łeb
        • genyo Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 11:46
          fly8171 napisał:

          > Wystarczy wsadzać złodziei do więzienia. I nie kraść. To wszystko. No i nie
          > prowadzić polityki zagranicznej na kolanach.

          Taaaak? a jakiego zlodzieja wsadzono? i kto nie kradnie?????? Wyciagniecie 40
          milionow z ZUSowskich skladek i ofiarowanie ich na swiatynie opatrznosci, to jak
          najbardziej kradziez.... Po prostu ciemny lud kocha igrzyska i nienawidzi
          porzadnych ludzi, wystarczy, ze sie obrzuci zawartoscia szamba jakiegos lekarza,
          profesora, czy kogos wybitnego i juz pelnia szczescia.
          • fly8171 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 11:58
            No i znowu w ryj ten argument. Ani jedna złotówka nie trafiła z budżetu na
            budowę Świątyni kretynie.
        • q_vw Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 12:41
          Biedny frajerze... PiS ma koalicje z Samoobroną, a chyba jej "dokonania" nie
          podlegają krytyce... jak PiS chce działać, to niech zacznie od siebie i własnego
          otoczenia. Na razie mamy rządy hipokrytów i kłamców, którzy dla władzy zrobią
          wszystko... nawet są w koalicji z LPR i Samoobroną, firmując te dno...
          • fly8171 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 12:52
            Kwoty przekrętów poproszę!!!!!!!!!
            • zbychuk Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 18:08
              Moze na poczatek zsumuj pensje niekompetentnych ludzi obsadzanych na roznych
              stanowiskach w instytucjach panstwowych i przedsiebiorstwach Skarbu Panstwa.
              Zacznijmy od prezesa NBP. Jesli uwazasz, ze p. Skrzypek jest kompetentny, to
              nie mamy po co dalej rozmawiac.
              Gdzies napisales, ze fakultety nie daja inteligencji. Masz racje, ale ... o
              inteligencji swiadcza! A jesli uwazasz, ze nie to zdefiniuj co uwazasz za
              inteligencje. Domyslam sie, ze Twoja definicja jest 'jak ktos ma takie poglady
              jak ja to jest inteligentny' :P
        • jjr44 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 19:51
          fly8171 napisał:
          > Wystarczy wsadzać złodziei do więzienia. I nie kraść. To wszystko. No i nie
          > prowadzić polityki zagranicznej na kolanach.

          Gdybyż tak było.... Wskaż mi wielkie sukcesy CBA i ABW w tym albo w zeszłym
          roku. Poza udupieniem jednego kardiochirurga i doprowadzeniem byłej minister do
          samobójstwa. Sprawdź sobie ilu ludzi siedzi w więzieniach i jak wygladają w
          pierwszym kwartale statystyki przestępczości. Wprowadzanie koalicjantów do
          coraz bardziej rozdymającej się administracji i nepotyzm to nie złodziejstwo
          publicznego grosza? toż to nowy układ się tworzy.
          Co do polityki zagranicznej to lepiej nad tą trumną milczec. Nigdy nie
          mielismy tak złych stosunków z sąsiadami i z unią. Ale co sie dziwic? PiS nie
          ma kadr, nie jest nawet w stanie znaleźc ambasadorów. Minister Spraw
          Zagranicznych chociaż mówi po angielsku (w przeciwieństwie do premiera i
          prezydenta) ale co z tego za pociecha skoro nic do powiedzenia nie ma?
      • r.siwy Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:55
        W wolnym kraju gdzie każdy może głosować na kogo chce
    • xs550 Tylko naiwni wierza sondazom.... 04.05.07, 07:09
      Ostatnio przed wyborami sondaze sie mylily wiec za grosz im nie uwierze. Te "sensacyjne" doniesienie to kolejna lipa.
      • frant3 Re: Tylko naiwni wierza sondazom.... 04.05.07, 08:17
        Naiwni wierzą, a głupi głosują wg sondaży.
    • augustus_germanicus_caligula Zapalmy swieczke [*] dla PO 04.05.07, 07:09
      Tak sie dzieje gdy obraz partii kreuje sie tylko w oparciu o krytyke rzadu. Nie
      potrafie zniesc Kaczysnkich ale musze przyznac ze Tus wcale lepszy nie jest -
      nueudolny frustrat. Liderem PO powinien byc Jan Maria Rokita
      • krzych.korab Żeby ci z tyłu wiedzieli gdzie PO ? 04.05.07, 07:31
      • grazka63 Re: Zapalmy swieczke [*] 04.05.07, 10:06
        Dlaczego Jan Rokita !czy my nie mamy Polakow !ludzie ,a co was tez obchodzi
        Geremek.Ksztalccie te zakute glowy.
        • krzych.korab I niech "Ł" będzie "Ł" a nie "L" jak w polskiej 04.05.07, 10:28
          pisowni.
    • old.european Pozdrowienia z Europy 04.05.07, 07:10

      • tw_kaczor Kaczory znacjonalizują 3 mln mieszkań tych,...: 04.05.07, 07:14
        ...którzy wyjechali i bedzie nasępny wielki **S_U_K_C_E_S** PiS`u...




        PiS = Potwory i Spółka
    • mrlusiek organ rządowy- więc są wyniki 04.05.07, 07:16
      organ rządowy- więc są wyniki
      • presentation1 Re: prywatna....................... 04.05.07, 07:26
        Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" kierowane przez Macieja Cegłowskiego i grupa prasowa Roberta Hersanta "Presse Participations Europennes". Od lipca 1996 r. 51% udziałów w spółce posiada Presspublica Holding Norway, a 49% Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita". Właścicielem Presspublica Holding Norway jest Orkla Media.
        • pe1 Re: prywatna....................... 04.05.07, 08:39
          czyli wszystko się zgadza - organ rządowy
          • niestaly_czytelnik Nie rządowy, tylko Skarbu Państwa 04.05.07, 10:39
            i to tylko w 49%, drogi demagogu.pl.

            A właśnie - jak tam demagodzy.pl? Pono Onyszkiewicz nie dopisał się do listu
            autorytetów w obronie demagokracji. Czy to prawda, bo wierzyć mi się nie chce?
    • shithead Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 07:25
      Rzepa stala sie tak tendencyjna jak cale te katolonarodowe dno. Dla mnie od
      dawna nie jest juz opinitworcza w zaden sposob. Te semki, ziemkiewicze,
      krasnodebskie, terlikowskie to wciskajace sie w kacze dupy oszolomstwo i marne
      dziennikarzyny.
      Fuck all this crap.
      Piss & Shit
      • viornisko Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:07
        Za to GW jest obiektywna i opiniotwórcza. NIe no tutaj mnie rozbawiłeś. Jedyne
        co GW ma lepsze od Rzepy to sport i... nic więcej. GW jest tenencyjna aż do
        bólu. NIe potafi obiektywnie spojrzec na rze czywistośc. Bez względu na to co
        zrobi rząd: dobrze czy źle, zawsze jest krytyka. Mnie to bardzo razi i wręcz
        odrzuca od GW
        • jpy1 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:16
          Yyyy a co rząd zrobił dobrego????
          • niestaly_czytelnik No właśnie, naczytałeś się GW i się głupio pytasz 04.05.07, 10:41
            Są jeszcze inne periodyki na rynku. No ale na klapki na oczach nie ma rady.
          • swoboda_t Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 11:00
            Utrzymał się już pół kadencji przy korycie, za cenę stołków i sprzeniewierzenia
            własnym dekalracjom, ale nie szkodzi. Do tego mnóstwo naobiecywał. Wystarczy,
            by utrzymac poparcie.
      • lech66 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 09:02
        > Rzepa stala sie tak tendencyjna jak cale te katolonarodowe dno. Dla mnie od
        > dawna nie jest juz opinitworcza w zaden sposob. Te semki, ziemkiewicze,
        > krasnodebskie, terlikowskie to wciskajace sie w kacze dupy oszolomstwo i
        marne
        > dziennikarzyny.

        popieram w całej rozciągłości. Siemka jako dziennikarz dworski zawsze swoją
        obecnością i wygłaszanymi idiotyzmami psuje mi przyjemność oglądania TVN24.
        • niestaly_czytelnik Dokładnie - teraz wystarczy nie krytykować rządu 04.05.07, 10:45
          za wszystko jak leci. Jeżeli się jest zwyczajnie obiektywnym i krytykuje tylko
          za to, za co się krytyka należy, to jest się nazywanym "dziennikarzem
          dworskim". Ot, takie odchylenie optyki starego układu.
    • krzych.korab Widać wiedzieli kogo pytać aby uzyskać założony 04.05.07, 07:27
      wynik.
      • viornisko Re: Widać wiedzieli kogo pytać aby uzyskać założo 04.05.07, 08:08
        Byłeś pyatny że wiesz, albo sam organizowałeś sondarz?
        • krzych.korab Ale wiem że sondarz pisze się sondaż. 04.05.07, 10:29
          • niestaly_czytelnik Znaczy argumentów brak u "koraba" 04.05.07, 10:48
            bo czepia się ortografii. A możeś ty Mniodek, ale incognito?

            Czepianie się ortografii na forach nie jest dobrze widziane.
            • tatah Re: Znaczy argumentów brak u "koraba" 04.05.07, 10:58
              Za to masa błędów ortograficznych w kilku zdaniach jest mile widziana. Jak mnie
              to wkurza. Hipokryzja
              • niestaly_czytelnik Sam jestem purystą ortograficznym, ale co innego 04.05.07, 11:10
                tekst w oficjalnym wydawnictwie, a co innego na forum, czy w SMS-ie. Forumowicz
                nie zatrudnia korektora. A swoją drogą, to na studiach telekomunikacyjnych
                uczą, że język pisany się łatwo kompresuje (np. rar'em), bo zawiera dużo
                informacji nadmiarowych. Co oznacza, że ma zdolność korekcyjną po stronie
                odbiorczej. Przykładowo, niezależnie, jak napiszesz: "może" czy "morze" - i tak
                odczytasz właściwą informację.
          • viornisko Re: Ale wiem że sondarz pisze się sondaż. 04.05.07, 11:51
            No tak, należy pisac: sondaż ... Niestety zdarza się zrobic głupi błąd...
    • presentation1 .....Od tej pory................ 04.05.07, 07:31
      PiS w gore.Az do upadku PO.
      • shithead Re: .....Od tej pory................ 04.05.07, 07:33
        presentation1 napisał:

        > PiS w gore.Az do upadku PO.
        Wasza Polska w glebsze gowno!!!
    • blue911 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 07:43
      Ci madrzejsi wyjechali wiec niedlugo PIS bedzie mial 100 % glosow!
      Tylko,ze ...nie bedzie kim rzadzic. Beda sami decydenci w kraju.
      • niestaly_czytelnik "Mądrzejsi" parają się zmywaniem zastawy i 04.05.07, 10:55
        i innymi zajęciami niegodnymi miejscowych. I to za wypłatę równą zasiłkowi
        miejscowego murzyna. Tacy to "mądrzejsi". A MĄDRZEJSI zamiast zawodzić jak
        tamci, zostają w kraju z największymi w Europie perspektywami, dostają
        podwyżki, albo nową, lepszą pracę i korzystają z koniunktury, inwestując choćby
        na giełdzie. I żyją tu i teraz lepiej, niż ci od zastawy. Naprawdę!

    • milet1 Termin tuż przed długim weekendem 04.05.07, 07:43
      a wiadomo że miejski, i bardziej wykształcony elektorat Platformy wyjedżął na
      wypoczynek. Proponuję robic sondaż przed kościołem w niedzielę i tylko na
      wsiach. Bedziecie mieli 100 % poparcia.
    • haen1950 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 07:53
      Pisowszczyzna Rzepy i Wprost bije rekordy nieprzyzwoitości. Wszystkie sondaże
      nie uwzględniają siły PSL, do tego można się przyzwyczaić.
      Myślę, że tutaj zaistniał krótkotrwały efekt propagandowy. Wszystkie media
      zajmowały się tylko pisiorkami, reszta była kompletnie na marginesie. Poza tym
      pisowskie media to dziś potęga i świetnie sobie radzą w ogłupianiu maluczkich.
      Oglądając wiadomości TVPis nie ulega wątpliwości, że to Blidowa miała poważne
      powody, by uciec przed sprawiedliwością Ziobry. Taka jest rzeczywistość,
      niestety.
      • presentation1 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 07:55
        Reszta byla na marginesie?Byla bo nic jako opozycja nie robila.
        • chirlider Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:03
          nie podniecaj sie prezentacjon, jeden łże-sondaż nie odwróci tendencji spadku
          poparcia pis na ryj.

          i tak do końca. PiSu.
          • realista1000 Sondażowniom kończy się lewa kasa-muszą prawdę gło 04.05.07, 08:23
            sić, bo inaczej się ośmieszą, hehe. Po ostatnich wyborach i nachalnym lansowaniu
            POstkomuny nikt nie wierzy tym "lewym" socjologicznym wynikom i komentującym
            je "lewym" "autorytetom", typu: Krzemiński, Rychard, politolog Kik itp.
            • chirlider Re: Sondażowniom kończy się lewa kasa-muszą prawd 04.05.07, 08:27
              jaka lewa kasa, głąbie?

              masz coś na ten temat?? leć do prokuratury.
              może znowu funkcjonariusz kogoś "nie dopilnuje".




              realista1000 napisała:

              > sić, bo inaczej się ośmieszą, hehe. Po ostatnich wyborach i nachalnym
              lansowani
              > u
              > POstkomuny nikt nie wierzy tym "lewym" socjologicznym wynikom i komentującym
              > je "lewym" "autorytetom", typu: Krzemiński, Rychard, politolog Kik itp.
              • realista1000 Re: Sondażowniom kończy się lewa kasa-muszą prawd 04.05.07, 08:39
                do prokuratury? żeby mnie czerwoni koledzy "skasowali" - pełno ich wszędzie jest
                jeszcze - mam nadzieję, że za dwa lata, do następnych wyborów wielu się już na
                posadkach państwowych nie ostanie.
                I ... nie trać rezonu, chirlider, czasami trzeba POłknąć gorzką pigułę, he, he.
                • chirlider Re: Sondażowniom kończy się lewa kasa-muszą prawd 04.05.07, 08:49
                  dobre :

                  www.frant.tivi.pl/html/obcy.html

                  realista1000 napisała:

                  > do prokuratury? żeby mnie czerwoni koledzy "skasowali" - pełno ich wszędzie
                  jes
                  > t
                  > jeszcze - mam nadzieję, że za dwa lata, do następnych wyborów wielu się już na
                  > posadkach państwowych nie ostanie.
                  > I ... nie trać rezonu, chirlider, czasami trzeba POłknąć gorzką pigułę, he,
                  he.
                  • chirlider Re: Sondażowniom kończy się lewa kasa-muszą prawd 04.05.07, 08:52
                    i to:

                    www.frant.tivi.pl/html/obywatel-IV-RP.html

                    chirlider napisał:

                    > dobre :
                    >
                    > www.frant.tivi.pl/html/obcy.html
                    >
                    > realista1000 napisała:
                    >
                    > > do prokuratury? żeby mnie czerwoni koledzy "skasowali" - pełno ich wszędz
                    > ie
                    > jes
                    > > t
                    > > jeszcze - mam nadzieję, że za dwa lata, do następnych wyborów wielu się j
                    > uż na
                    > > posadkach państwowych nie ostanie.
                    > > I ... nie trać rezonu, chirlider, czasami trzeba POłknąć gorzką pigułę, h
                    > e,
                    > he.
                    >
                    >
                    • realista1000 przy braku argumentów dominuje kultura obrazkowa? 04.05.07, 09:01
                      w sam raz dla ... niedorozwiniętych, he, he. Jak reklama... Big Burgera, he, he.
                      Poziom tracisz w postępie geometrycznym, chirlider
                      • chirlider Re: przy braku argumentów dominuje kultura obrazk 04.05.07, 09:07
                        nic nie trace, cieciu, zawsze byłem na tym samym poziomie ;)))

                        troche rozrywki w tej śmierdzącej rzeczywistości IVRP nikomu nie zaszkodzi.

                        byle nie dać sie ogłupić reżimowej prasie i manipulowanym łże-sondażom. kacza
                        aberracja nie przetrwa, podejrzewam, nawet do końca tego roku. ludzie widzą
                        antypolskie działania tych szkodników. stąd też lecące na ryj poparcie dla
                        pisuaru.


                        realista1000 napisała:

                        > w sam raz dla ... niedorozwiniętych, he, he. Jak reklama... Big Burgera, he,
                        he
                        > .
                        > Poziom tracisz w postępie geometrycznym, chirlider
                        • realista1000 Re: przy braku argumentów dominuje kultura obrazk 04.05.07, 09:20
                          chirlider napisał:

                          > nic nie trace, cieciu, zawsze byłem na tym samym poziomie ;)))

                          Twoje "racje":
                          1. Fakt, ty już nic nie tracisz, bo ... nie możesz
                          2. Fakt, zawsze byłeś na tym samym poziomie ... niziutkim

                          Nawet czytać nie potrafisz ze zrozumieniem - dowody:
                          1. Piszesz: "stąd też lecące na ryj poparcie dla pisuaru", a w artykule wyraźnie
                          stoi:
                          "Notowania partii Tuska spadają od połowy marca, kiedy w sondażu "Rz" osiągnęła
                          swój rekordowy wynik 36 proc. Miesiąc później miała już tylko 32 proc. poparcia"
                          [dzisiaj 29%]
                          i
                          "Partie w tak trudnych momentach zazwyczaj tracą wyborców, tymczasem poparcie
                          dla PiS w ciągu miesiąca wzrosło o cztery punkty procentowe. Teraz na partię
                          Jarosława Kaczyńskiego stawia 27 proc. osób, które zdecydowanie lub raczej
                          planują wziąć udział w wyborach".

                          Wniski idiotyczne wyciągasz, jak to znerwicowany i sfrustrowany lewak, co
                          potwierdza w/w przeze mnie twoje "racje"!
                          PS
                          Jak będziesz tak płyciutko argumentował to skończę rozmowę z tobą, bo szkoda
                          czasu dla umysłów niereformowalnych, ograniczonych i bezkrytycznych.
                          • chirlider Re: przy braku argumentów dominuje kultura obrazk 04.05.07, 09:24
                            kończ sobie zatem, szczekaczko z pisuaru.

                            www.frant.tivi.pl/html/obcy.html

                            realista1000 napisała:

                            '
                            • realista1000 Re: przy braku argumentów dominuje kultura obrazk 04.05.07, 09:26
                              tak jak ty właśnie kończą niezbyt inteligentni POpieracze lewicy. Do ...
                              swidanija, he, he
      • viornisko Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:11
        O studnio mądrości ześlij nam jeszcze maluczkim nieco światła, bo zbyt ciemni
        jesteśmy w tym naszym ciemnogrodzie.

        Maluczcy
        • haen1950 Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:18
          Ciebie do maluczkich nie odważę się zaliczyć. Ale do tych, co maluczkich
          ogłupiają zaliczę bez wahania. Po prostu dlatego, że umiesz pisać.
    • a.barbarus Rzeczypospolitej? 04.05.07, 07:54
      ...no tak :)
      • adamxyz3 Re: Rzeczypospolitej? 04.05.07, 08:11
        Z artykułu dowiadujemy się, się że 27 proc.poparcia dla PIS i 27 proc.poparcia
        dla PO to nie jest dokładnie tyle samo,ale prawie tyle samo.Bardzo ciekawe.
        • koloratura1 Re: Rzeczypospolitej? 04.05.07, 10:15
          adamxyz3 napisał:

          > Z artykułu dowiadujemy się, się że 27 proc.poparcia dla PIS i 27 proc.poparcia
          > dla PO to nie jest dokładnie tyle samo,ale prawie tyle samo.Bardzo ciekawe.

          Mnie też to zastanowiło, więc sprawdziłam u źródła, czyli w Rzepie.
          W omawianym artykule jest błąd. Rz. podaje: PiS - 27%, PO - 29%.
    • psyjep Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:15
      te sondarze som kłamliwe i zmanipólowane! Pszeciesz wiadomo isz cały nasz
      hsześcijanski narut popiera wodza Marka Jórka. Po wyborah kture wygra Jórek
      bendzie jak w raju wyśnionym pszes wielkih lódzi Hitlera, Stalina i Jana Pawła
      II znaczy isz nie bendzie aborcji, pornografji i antykoncepcji.
    • realista1000 jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco wysoko 04.05.07, 08:20
      biorąc pod uwagę, że sondażownie zazwyczaj zaniżają poparcie dla PiSu o jakieś
      10-12%, a PO o tyle samo zawyżają, to ze spokojem można oczekiwać następnych
      wyborów i ich wyników, PiS będzie mogło rządzić samodzielnie - wreszcie.

      O LiD nie ma nawet co wspominać, bo tam siedzi SLDowska "sitwa małego krętacza",
      a na nią nikt mądry nie zagłosuje, bo kto by chciał głosować na kogoś, kto ma
      naród "w d..." (cytat za Józiem Oleksym)
      • chirlider Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 08:24
        jeden łże-sondaż reżimowej gazetki wiosny nie czyni ;)))
        za komuny PZPR w też miała 100% poparcia , i co z tego wynikło?

        prawda jest taka że poparcie dla pisuaru leci na ryj, ludzie widzą ich
        antypolskie działania.

        realista1000 napisała:

        > biorąc pod uwagę, że sondażownie zazwyczaj zaniżają poparcie dla PiSu o jakieś
        > 10-12%, a PO o tyle samo zawyżają, to ze spokojem można oczekiwać następnych
        > wyborów i ich wyników, PiS będzie mogło rządzić samodzielnie - wreszcie.
        >
        > O LiD nie ma nawet co wspominać, bo tam siedzi SLDowska "sitwa małego
        krętacza"
        > ,
        > a na nią nikt mądry nie zagłosuje, bo kto by chciał głosować na kogoś, kto ma
        > naród "w d..." (cytat za Józiem Oleksym)
        • realista1000 Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 08:35
          he,he - gula ci staje, co? Parafrazując twoje słowa:
          "I co wynikło z tysiąca łże-sondaży łże-sondażowni w łże-organach (GW, POlityka,
          Przekrój, POlsat, TVN) nachalnie lansujących Tuska i PO w czasie "pamiętnych"
          wyborów AD 2005? Prwda jest taka, że POparcie dla PO i LiD(tam jest ta czerwona
          "sitwa małego krętacza", która ma naród "w d..." (cyt. za J. Oleksym)) leci na
          pysk (nie używam twego wulgaryzmu "ryj", bo jestem kulturalny), bo Polacy widzą
          ich antypolskie działanie (Geremek i Pinior w PE, Michnik w zachodnich
          lewicowo-laicko-braterskich organach prasowych i masa masa innych osobników o
          reliktowym lewicowym skrzywieniu moralnym, psychologicznym i światopoglądowym).
          Bye, bye, chrlider - do następnych wyborów, he,he - po ogłoszeniu ich wynikó
          dostaniesz palpitacji serca, więc wcześniej zamów karetkę z ... defibrylatorem,
          he, he.
          • chirlider Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 08:42
            radość w pisuarze i euforia. powód? w jednym z sondaży robionym dla
            PRORZADOWEJ gazety partia RZADZACA PRAWIE DOGONIŁA partię opozycyjną.

            śmiech na sali:D:D:D

            to jest skala upadku PiSu.

            miejmy nadzieje że ta antypolska hucpa skończy sie jeszcze przed 2009.

            realista1000 napisała:

            > he,he - gula ci staje, co? Parafrazując twoje słowa:
            > "I co wynikło z tysiąca łże-sondaży łże-sondażowni w łże-organach (GW,
            POlityka
            > ,
            > Przekrój, POlsat, TVN) nachalnie lansujących Tuska i PO w czasie "pamiętnych"
            > wyborów AD 2005? Prwda jest taka, że POparcie dla PO i LiD(tam jest ta
            czerwona
            > "sitwa małego krętacza", która ma naród "w d..." (cyt. za J. Oleksym)) leci na
            > pysk (nie używam twego wulgaryzmu "ryj", bo jestem kulturalny), bo Polacy
            widzą
            > ich antypolskie działanie (Geremek i Pinior w PE, Michnik w zachodnich
            > lewicowo-laicko-braterskich organach prasowych i masa masa innych osobników o
            > reliktowym lewicowym skrzywieniu moralnym, psychologicznym i
            światopoglądowym).
            > Bye, bye, chrlider - do następnych wyborów, he,he - po ogłoszeniu ich wynikó
            > dostaniesz palpitacji serca, więc wcześniej zamów karetkę z ...
            defibrylatorem,
            > he, he.
            • realista1000 Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 09:05
              he, he, jak lewak Gauden nielubiący wolności prasy (wywalił Wildsteina za listę)
              był naczelnym Rzepy i walił w PiS jak w bęben, to Rzepa była niezależna, tak?
              Jak zagraniczni właściciele wywalili Gaudena na zbity pysk za lecący na ten pysk
              nakład i zatrudnili innego naczelnego, to Rzepa jest prorządowa? He, he, masz
              depresję paranoidalną?
              • zora8 Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 11:28
                ja mysle ze polskie gazety postradaly zmysly,takiej prasy tu na zachodzie nikt
                nie czytalby ,w polsce jedni tzw, dziennikarze bronia komunizmu i ukladow a
                jest ich wiekszosc , drudzy natomiast chca pokazac prawdziwe przeobrazenia w
                polsce i zasluge ludzi solidarnosci ale ta sowiecka propaganda tvn24 i polsatu
                wytraca ludzi z rownowagi szczegolnie mlodziez w polsce podatna jest na lze
                elity bo sa jeszcze nie uksztaltowani poprzez to ze nigdzie nie byli i nic nie
                widzieli nie wspomne o pracy i jej znaczeniu a takze prestacji w zyciu i
                dlatego czekaja na latwizne jaka im obiecuje kwas tzn rozpusta, pijanstwo i
                obluda.dlatego jestesmy 50 lat za murzynami
                • chirlider Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 12:23
                  zora, z którego wymiaru piszesz?

                  z naszego na pewno nie ;))))

                  zora8 napisała:

                  > ja mysle ze polskie gazety postradaly zmysly,takiej prasy tu na zachodzie
                  nikt
                  > nie czytalby ,w polsce jedni tzw, dziennikarze bronia komunizmu i ukladow a
                  > jest ich wiekszosc , drudzy natomiast chca pokazac prawdziwe przeobrazenia w
                  > polsce i zasluge ludzi solidarnosci ale ta sowiecka propaganda tvn24 i
                  polsatu
                  >
                  > wytraca ludzi z rownowagi szczegolnie mlodziez w polsce podatna jest na lze
                  > elity bo sa jeszcze nie uksztaltowani poprzez to ze nigdzie nie byli i nic
                  nie
                  >
                  > widzieli nie wspomne o pracy i jej znaczeniu a takze prestacji w zyciu i
                  > dlatego czekaja na latwizne jaka im obiecuje kwas tzn rozpusta, pijanstwo i
                  > obluda.dlatego jestesmy 50 lat za murzynami
                  • realista1000 Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 13:44
                    dlatego ona jest obiektywna, a ty bezkrytyczny, no, ale jal się zaczytujesz, GW,
                    POlityką, NIE, Faktami i Mitami, ogladasz POlsat i TVN, słuchasz Radia ZET to
                    tak masz
                    • chirlider Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 13:51
                      no, widzisz ile czytam.

                      ty tylko ND i TW Trwam. gdzie ci tam do mnie, smyku.

                      realista1000 napisała:
                      się zaczytujesz, GW , POlityką, NIE, Faktami i Mitami, ogladasz POlsat i TVN,
                      słuchasz Radia ZET to tak masz
                      • realista1000 Re: jak na sondaż GfkPolonia to PiS zaskakująco w 04.05.07, 14:47
                        Tytułow dużo ale wszędzie ta sama treść, więc dużo wcale nie czytasz, he,he.
                        Zewsząd lewacki światopogląd się sączy z tych "organów" KPPowskich
      • khysiek ROTFL :D 04.05.07, 08:32
        nieźle mnie rozbawiłeś, dzieki za dobry humor na resztę dnia
        przezabawnyś :))
        • realista1000 Re: ROTFL :D? O Rotfeldzie nic nie pisałem, he, he 04.05.07, 08:36
          Krótko ministrem MSZ był, hi, hi - widzisz, ja też jestem rozbawiony, he, he.
    • malgorzatal3 I bardzo dobrze !!! Cieszę się ze PIS górą 04.05.07, 08:24
      Jestem na TAK dla Kaczyńskich i wiele młodych wykształconych i mądrych ludzi
      popiera PIS.Czytamy Gazetę Polską i jesteśmy dumni z IV RP !!!!!!!!!!!!
      • augustus_germanicus_caligula Ooooo Panie....... 04.05.07, 08:25
        Mam nadzieje ze masz chociaz fajne cycki, bo jak nie to juz nic z Ciebie nie
        bedzie
      • chirlider Re: I bardzo dobrze !!! Cieszę się ze PIS górą 04.05.07, 08:31
        a ty co ? z redakcji GP? ;)))

        jak ostatnio nadredaktor Ssakowicz, przyszedł do programu Pospieszalskiego i
        przez cały program ostentacyjnie międlił i wystawiał swoją gazecinkę do kamery.

        ile to to ma nakładu? kto to to czyta ???

        śmiech na sali :D:D:D:D:D:D
        malgorzatal3 napisała:

        > Jestem na TAK dla Kaczyńskich i wiele młodych wykształconych i mądrych ludzi
        > popiera PIS.Czytamy Gazetę Polską i jesteśmy dumni z IV RP !!!!!!!!!!!!
        • niestaly_czytelnik Na przykład ja "to to" czytam. 04.05.07, 11:03
          I bardzo sobie chwalę, bo czytam "od deski do deski", a nie tylko 5% objętości,
          jak w przypadku "GW".
          • chirlider Re: Na przykład ja "to to" czytam. 04.05.07, 12:22
            czytasz to ? no, zdarzają sie gorsze nieszczęńścia. jakoś sobie musisz z tym
            poradzić...

            jak koledze nogi śmierdziały to moczył w kwasie borowym.



            niestaly_czytelnik napisał:
            > I bardzo sobie chwalę, bo czytam "od deski do deski", a nie tylko 5%
            objętości,
            >
            > jak w przypadku "GW".
      • ergo12 Re: I bardzo dobrze !!! Cieszę się ze PIS górą 04.05.07, 10:49
        Rzeczywistosć "Czwartej republiki" Kaczyńskich skrzeczy,wystarczy wlaczyć TV,a
        tam na wszystkich kanalach zdjęcia z lotnisk skąd nasi Rodacy w poplochu
        uciekają z kraju Kaczyńskich.A kto ucieka?Uciekają mlodzi dobrze wyksztalceni
        ludzie,którym rezim Kaczyńskich nie dal żadnej szansy.Organizm
        Polski "wykrwawia się"Nie zatamują tego "krwotoku" Swiątynia tak
        zwanej "Opatrzności Bozej"ani kolejne klamstwa Kaczyńskich!!!!

    • usak Nie wierzcie w sondaze! 04.05.07, 08:25
      PiS wyprzedza Platforme i to znacznie! Polskie spoleczensstwo zaczyna powoli
      rozumiec co to prawo i sprawiedliwosc.
      • realista1000 Mądre rzeczy napisałeś w poście! 04.05.07, 08:40
    • abba15 Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:29
      ale jaki mamy dziś piękny poranek
      nie dla Donalda i jego POłajanek!
      • chirlider Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:34
        uwierzyłeś w reżimowe łże-sondaże?

        abba15 napisał:

        > ale jaki mamy dziś piękny poranek
        > nie dla Donalda i jego POłajanek!
    • the.bill1 Polacy przejrzeli na oczy - III RP zdrajców.... 04.05.07, 08:30
      I nie daja si po raz kolejny omamic okrągłostołowym liderom, którzy zdradzaja
      Polske na arenie międzynarodowej - prowokując akcje pozwalając pluć na Polske -
      co pewnie im się podoba. Prawda panie Geremek>
      Michikowszczyzna...
      Od dawna mówiono, że związani sa z międzynarodowym towarzystwem wzajemnej
      adoracji, które łupi Polskce,.
      Teraz sie to tylko potwierdza - towarzystwo traci wpływy w Polsce i pomaga
      swojej agenturze w opluwaniu Polski....
      • kolargolo Kaczynscy brali udzial w Okraglym Stole 04.05.07, 08:57
        ale logika ci pewnie nigdy nie przeszkadzala.
        • chirlider W Magdalence też widziano kaczki 04.05.07, 09:18
          kolargolo napisał:

          > ale logika ci pewnie nigdy nie przeszkadzala.
    • indianski Sondaze nie obiely 5 mln emigrantow 04.05.07, 08:31
      ktorzy zwiali przed skutkami pisowskiego rzadzenia . Oni tez beda wybierac .
      • viornisko Re: Sondaze nie obiely 5 mln emigrantow 04.05.07, 08:38
        A może zwiali, bo przez kilkanaście lat nie stworzono im żadnych perspektyw?
        • 333a3 Sondaze: organ rządowy "Rz" dzwonił do swoich 04.05.07, 08:43
          czytelników?
          • chirlider Re: Sondaze: organ im w ...... 04.05.07, 08:46
            sondaż przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 984 członków
            PiS ???

            333a3 napisał:

            > czytelników?
        • the.bill1 Geremek nie przewidział oczywiście..... ;-) 04.05.07, 08:44
          To po prostu dalsze efekty "nieprzewidzianych oczywiście" posunięć pana
          Geremka... i szerzej michnikowszcyzny.
          Od dawna mówiono, że główne okrągłostołowe towarzystwo związane jest z
          międzynarodowym towarzystwem wzajemnej adoracji, które łupi Polske kosztem Polaków.
          Teraz sie to tylko potwierdza - towarzystwo traci wpływy w Polsce i opluwa
          polski rząd moralizująca i jakże obłudną retoryką...
          Potwierdza się kto miał racje mówiąc o sprzedawaniu Polski
          Wtedy Ci, którzy dzisiaj graja karta "zachodnią" nazywali mówiących prawde
          oszołomami.
          Dziś widac jak jest.... no i ciekawe czego jeszcze pan Geremek nie przwidział....
          • chirlider Re: Geremek nie przewidział oczywiście..... ;-) 04.05.07, 08:54
            a kto by sie tam przejmował co kaczor mówi? nie zna nawet dobrze hymnu
            polskiego. kosmita jakiś:
            www.frant.tivi.pl/html/obcy.html

            the.bill1 napisał:
            * * *
            "Im słabsza Gazeta Wyborcza, tym lepiej dla Polski." - Jarosław Kaczyński
    • gdkj ale GW ma problem... 04.05.07, 08:45
      taki mądry ruch Geremka plus artykuł z jego zdjęciem w poniedziałkowym wydaniu
      miały zapewnić wzrost punktów dla demkratów. i ten stary dziad którego
      popierałem w głupocie do europarlamentu który teraz na moje państwo i jego
      demokratycznie wybrane władze ostentacyjnie wypina się.akurat od tego ciepłego
      na zdjeciu dziada (nomen omen plakat wyborczy lecha na prezydenta ,czysty
      plagiat)spodziewałem się czego innego. no ale jego ruch skończy sie tylko
      awanturą polakom na pewno nie potrzebną a demokraci i tak zgina. już gieremek
      pokazał mi ,ze na pewno nie Warto na nich głosować. a pis?
      wkurzaja mnie na całego ale i tak nie ma lepszych.
      pozdrawiam.
      • the.bill1 Re: ale GW ma problem... 04.05.07, 08:55
        To po prostu dalsze efekty "nieprzewidzianych oczywiście" posunięć pana
        Geremka... i szerzej michnikowszcyzny.
        Od dawna mówiono, że główne okrągłostołowe towarzystwo związane jest z
        międzynarodowym towarzystwem wzajemnej adoracji, które łupi Polske kosztem Polaków.
        Teraz sie to tylko potwierdza - towarzystwo traci wpływy w Polsce i opluwa
        polski rząd moralizująca i jakże obłudną retoryką...
        Potwierdza się kto miał racje mówiąc o sprzedawaniu Polski
        Wtedy Ci, którzy dzisiaj graja karta "zachodnią" nazywali mówiących prawde
        oszołomami.
        Dziś widac jak jest.... no i ciekawe czego jeszcze pan Geremek nie przwidział....
        • gdkj Re: ale GW ma problem... 04.05.07, 10:39
          the.bill napisał:
          "To po prostu dalsze efekty "nieprzewidzianych oczywiście" posunięć pana
          Geremka... ...no i ciekawe czego jeszcze pan Geremek nie przwidział...."

          ja nie mam tego typu pogladów. uważam ,że cała ta banda "profesorków" pcha się
          do żłoba bo tak po prostu lubi(tu nie ma masonerii w takim wydaniu) tak jak i
          wałęsa i reszta wszystkich polityków.
          zagranie Geremka jest tylko chwytem który ma w świadomości społecznej odświerzyć
          hasło: demokraci.pl . efekt jest jednak inny. z kim nie rozmawiam to oprócz tego
          forum nikt Geremka nie popiera. więcej, jak wygłaszam swój w końcu poglad o
          działaniu marketingowym większość się zgadza. tani chwyt. może niech się jeszcze
          flagą europejską owinie. w końcu jak wyladują z niczym to czym się będą
          zajmować? normalna profesura juz nie dla nich.
          i tylko przyjrzeć się temu jacy są na prawdę Polacy nie chcą.
          oni wiedzą najlepiej.
    • tad9 27% patriotów, 7% postsowiecka V kolumna 04.05.07, 08:49

      czy to optymistyczne?
      • jacek995510 Re: 27% patriotów, 7% postsowiecka V kolumna 04.05.07, 08:57
        Taaaak , nareszcie ludzie rozumieja, zadnej propagandy, tylko gorzka prawda o
        tych co Polska rzadzili przez osatnie lata,Narod polski nie jest taki jak sobie
        go Kwach i Miler wyobrazali.A bedzie jeszcze lepiej. Alleluja i do przodu Bracia
        Kaczynscy, na Was Polska czekala.
    • abba15 Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 08:56
      Tak, Adam Michnik poniósł klęskę. Praktycznie na wszystkich możliwych polach. Po
      pierwsze, jako polityczny demiurg — bo partie, którym kibicował, zostały przez
      Polaków wysłane na grzybki, a liderzy, których kreował, musieli odejść,
      nierzadko z wściekłością, że — jak publicznie pożalił się przy mnie jeden z nich
      — ludzie na każdym spotkaniu każą mu się tłumaczyć z bruderszaftów Michnika i w
      ogóle postrzegają jego partię jako przybudówkę do „Gazety Wyborczej”. Po drugie,
      jako orędownik wizji postępowej, socjaldemokratycznej przemiany peerelu w kraj
      przypominający Francję a nie Irlandię, nie wspominając już o USA — bo Polska
      poszła ostatecznie w innym niż jej wskazywał kierunku, a jego propagandowe
      natarcie na „endecki ciemnogród”, zamiast znieść narodową prawicę z powierzchni
      ziemi, raczej jej pomogło.

      Poniósł też klęski bardziej dotkliwe. Jako autorytet moralny — bo człowiek
      postrzegany powszechnie jako niepokorny, więzień polityczny i odważny dysydent,
      z własnego wyboru stał się lokajem. Obrońcą nieuczciwie zdobytych przywilejów,
      dworskim pochlebcą nowych elit władzy, ślepym na gangsterskie rodowody swych
      nowych przyjaciół, za to z pałkarską gorliwością rozprawiającym się z
      wyrazicielami powszechnego rozczarowania; z rzecznikami krzywd tych właśnie
      ludzi, których dawny bunt przeciw niesprawiedliwości wyniósł go do rangi kumpla
      ministrów i prezydentów. Stał się, mówiąc krócej, chodzącym potwierdzeniem
      gorzkiej mądrości, iż nie ma bardziej zajadłych reakcjonistów, niż byli
      rewolucjoniści, którym wreszcie udało się posmakować władzy.

      Wreszcie — poniósł klęskę jako intelektualista. I osobiście sądzę, że to może
      być dla niego najbardziej bolesne.

      To jest przykre nawet dla kogoś, kto, tak jak ja, nigdy nie pałał do Michnika
      sympatią.

      Popatrzcie: książki redaktora naczelnego wciąż największej i najbardziej
      opiniotwórczej polskiej gazety, człowieka, którego nazwisko przywoływane jest w
      mediach nieustannie, mającego na skinienie dziesiątki klakierów gotowych w
      każdej chwili wysmarować dowolnych rozmiarów panegiryk, cieszącego się taką
      sympatią wpływowych mediów, że każdy z tych panegiryków natychmiast zostanie
      wydrukowany w ogromnym nakładzie, odczytany w radiu i telewizji — książki kogoś
      tak sławnego i chwalonego od kilku lat ukazują się z adnotacją „zrealizowano ze
      środków Ministerstwa Kultury”! Cała ta gigantyczna maszyna promocyjna, jaką ma
      Michnik do dyspozycji, nie jest w stanie zachęcić do kupna jego dzieł grupy
      ludzi na tyle licznej, aby ich sprzedaż była opłacalna choćby na minimalnym
      poziomie. Przeciwnicy Michnika, których rzeszy dorobił się równie licznej, jak
      zwolenników, nie kupują jego książek ze względów oczywistych. Ale zwolennicy?
      Oni również ani myślą. Owszem, ze szczerym ogniem odprawią rytualne pokłony i
      potwierdzą, że Michnik jest wielkim mędrcem, ale sami na wczytywanie się w jego
      mądrości nie mają najmniejszej ochoty. Nie potrzebują w najmniejszym stopniu
      wgłębiać się w jego rozwlekłe wywody o jakobinach czy „polskim piekle”. Po co?
      Przecież i bez tego wiedzą, że są one arcymądre i wspaniałe.

      Nie mogło być inaczej. Takimi metodami, po które Michnik sięgnął, metodami
      zakrzykiwania i zamilczania, etycznego szantażu, moralnego terroru, arbitralnego
      wyrokowania, co podłe, a co szlachetne, wykluczającego wszelkie wątpliwości,
      wszelką dyskusję — nie można sobie wychować zwolenników innych, niż bezmyślni
      potakiwacze. To oczywisty skutek pójścia na skróty, postawienia na argument
      siły, zamiast na siłę argumentów.

      A przecież nie jest to jeszcze najgorsze. Najgorsza, tak sądzę, musi być dla
      niego świadomość — choć nie wiem, czy już ją posiadł — iż klęskę tę zadał sobie
      sam. Rys autentycznego tragizmu Michnikowi nadaje fakt, że
      Michnika-intelektualistę zabił nikt inny, tylko Michnik - polityk. Jest coś
      odrażająco fascynującego, gdy wczytując się w publicystykę Michnika z ostatnich
      kilku dziesięcioleci (a tę lekcję przerobiłem, i jest ona jednym z istotnych
      powodów powstania niniejszej książki), obserwujemy, jak staje się ona coraz
      płytsza, jak potrzeba doraźnego przykopania nakłada kaganiec myślom, jak
      intelektualista sam się ochoczo kastruje, by osiągnąć maksymalną ostrość
      zderzenia czerni i bieli. Jak finezja ustępuje miejsca łopatologii, a analiza
      zanika na rzecz żonglerki faktami, osobami i cytatami, choćby najbardziej
      karkołomnej, byle tylko pozwalała każdego pisarza, każdą postać historyczną i
      każdy autorytet zaprząc do bieżących kampanii prowadzonych akurat przez
      Michnika-polityka.

      Znowu — nie byłby ten upadek tak głęboki, gdyby nie otoczenie się klaką, zawsze
      zachwyconą, zawsze sypiącą komplementami, usłużną. Gotową przyjąć wiwatami każdy
      pomysł szefa, nawet najbardziej bezsensowny i szkodliwy dla niego samego.
      • gdkj Re: Sondaż: partia Kaczyńskiego dogania Platformę 04.05.07, 10:46
        "Popatrzcie: książki redaktora naczelnego wciąż największej i najbardziej
        opiniotwórczej polskiej gazety, człowieka, którego nazwisko przywoływane jest w
        mediach nieustannie, mającego na skinienie dziesiątki klakierów gotowych w
        każdej chwili wysmarować dowolnych rozmiarów panegiryk, cieszącego się taką
        sympatią wpływowych mediów, że każdy z tych panegiryków natychmiast zostanie
        wydrukowany w ogromnym nakładzie, odczytany w radiu i telewizji — książki kogoś
        tak sławnego i chwalonego od kilku lat ukazują się z adnotacją „zrealizowano ze
        środków Ministerstwa Kultury”!"

        jeżeli jest tak na prawdę to mam prosbę:
        Michnik odczep się od państwowej kasy, ja na te pieniądze ciężko haruje ...
        pisz se w Gazecie.
        pozdrawiam.
    • kacza_aberracja co tam sondaże - oglosic wybory i zobaczymy! 04.05.07, 08:56
      Tak czy siak ta "wladza" nic innego nie robi, jak grzebie w przeszlosci i
      skloca spoleczenstwo!
      Moze nowa zajelaby sie reforma Panstwa i w koncu ekonomia?
      Polska jak nigdy dotad "dzieki" debilom Kaczynskim jest izolowana, co nie moze
      Jej wyjsc na dobre.
      Spieprzac dziady!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka