Dodaj do ulubionych

Holenderski happy end z nerką

04.06.07, 07:11
Z jednej skrajności w drugą. Niektórzy to nie mogą się zdecydować.
Obserwuj wątek
    • us-rn nie happy end a happy ending, 04.06.07, 08:58
      nie monitoring a surveillence, nie mail a e-mail, nie czyta sie miasta
      (Glasgow) Glesgol tylko Glasgol, nie czyta sie zwiska Demi Moore - Muur tylko
      Moor, nie czyta sie prezydenta USA Ruswelt tylko Rooswelt,itp. Polenglish z
      Polski.
      • deerzet Re: nie happy ending - a: dobrze zakończone ... 04.06.07, 13:54
        Oj {us-rn'ie}... - Osobiście zrezygnowałbym w polszczyżnie z anglosasizmów
        makaronizujących naszą mowę... Snobizmy takie śmieszne są.
        Nie miałby prawa Polak Londonium zwać LondYnem, a Shakespeare'a - Szekspirem.

        Świetni ci Czesi: mają choćby "divadlo" i śmieją się z "weekend'u".
        Ja miast niego wolałbym "zapiątek" - ale polski narodek lubił od setek lat się
        snobizować...
        Niedawno w nomenklaturze szkolno - naukowej o mało tacy jak {us-rn} nie
        przeforsowali "ditlenku" zamiast "dwutlenku" chyba jeszcze przez Śniadeckiego
        wprowadzonego..

        Hamujże sie trochę... A nawet "CHAMujże" i...
        przejdź na cockney podlondyński.
    • prawizna Bo to się zawsze tak zaczyna... 04.06.07, 09:08
      Samo znalezienie się w obiegu medialnym pomysłu publicznej licytacji narządu
      zmienia zasadniczo stan rzeczy. Bez względu na intencje autorów pojawienie się
      nieudawanego przetagu jest kwestią czasu. Dziennikarze dobrze o tym wiedzą.
      Niektórzy wydawcy a z czasem większość, wykorzystają bez mrugnięcia okiem ten
      sposób wzbogacania się. Tak jak to robią wykorzystując ludzką intymność, przemoc
      pokazywaną pod pozorem "obowiązku informowania opiniii publicznej" jak i szereg
      innych technik podsuwanych przez psychologów reklamy od proszków do prania,
      sprzętu AGD itp. Paranoiczna równia pochyła.
      • perski_dziadzio Mengele? 05.06.07, 10:00
        Pozytywny skutek polegający na gwałtownym wzroście liczby potencjalnych dawców
        organów w Holandii został osiągnięty. W Polsce podobny spektakl medialny
        urządził min.Ziobro. Dzięki niemu wielu chorych zmarło z braku organów
        niezbędnych do transplantacji. Mając do wyboru prowokację holenderską
        (pozytywną) lub polską (śmiercionośną), głosuję na holenderską.
        • prawizna Re: Mengele? 06.06.07, 10:45
          Po pierwsze nie powinno być obowiązku wybierania między dżumą a cholerą.
          Po chodzenie na skróty w dłuższej perspektywie przynosi znaznie więcej strat niż
          korzyści.
          Po trzecie niewiarygodne są intencje tego rodzaju akcji inicjowanych przez media.
    • mulla_komar Jaki znowy swiat? 04.06.07, 10:17
      Preamier Hoandii, holenderska prasa i FAZ to nie swiat. Swiat takich oszolomkow
      ma gleboko tam gdzie swiatlo nie dochodzi.
      Swiat klaskal? Mam wierzyc artykulowi na slowo? Bo z tresci nic takiego nie wynika.
    • dar61 wprost dno moralne... 04.06.07, 14:07
      Jak od (chyba) twórców big\pig brothera wymagać jakiegoś poziomu moralności...
      Ekspiacja cierpienia i tyle. Żal też tych schorowanych, że muszą się tak
      eksponować... Nawet ten run na druczki o 30 tysięcy można osiągnąć programem
      podobnym do tego, który w Polsce Anna Dymna prowadzi - ALE - nadanego w
      najlepszym paśmie!
      Won wtedy z tymi wieczornymi kłótniami polityków - a rozpropagowanie wśród
      polskiego ciemnego narodku idei "nie wszystek umrę: me organy zdadzą się innym"
      zaltruizują, unormalnią nas.
    • zed123 Minister Ziobro to dopiero zrobił szoł... 05.06.07, 00:45
      "Nikt już, dzięki panu Ziobrze, przeszczepu zrobionego miał nie będzie", że
      pozwolę sobie sparafrazować jego własne słowa. Brawo, debile z PISu, brawo!
    • daria_nowak Re: Holenderski happy end z nerką 05.06.07, 10:07
      Skrajoności robią najmocniejsze wrażenie. Ileż podniecenia wywołał ten program!
      Inna konwencja nigdy nie wywołałaby takiego zainteresowania. Dzięki temu
      wszędzie trafiła informacja o istniejącycm problemie. I bardzo dobrze!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka