Dodaj do ulubionych

Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom

20.06.07, 12:06
Ciekawe czy policja podskoczy górnikom ze sztachetami ?
Obserwuj wątek
    • blazej123 Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:07
      no to teraz zrobi sie ciekawie...
      • lahdaan Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:15
        Czyzby pielęgniarki wbily pierwszy gwozdz to trumny PiS-u?
        • lewar121 [...] 20.06.07, 12:44
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • kolter Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 12:45
            lewar121 napisał:

            > Ten OPZZ należałoby zdelegalizować. To nie jest związek zawodowy a zbrojne rami
            > ę
            > komuchów. A durne pielęgniarki i kilku ochlejów ze śląska deje sobą manipulować
            > .
            > Wstyd!
            Solidarnosc zas miala bronic ludzi , a stala sie jedynie kolebka
            klerykalnych kadr PISu
            • pierot9 Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKItytuł 20.06.07, 12:51
              he, he - marzy wam się lewaki, co? Społeczeństwo polski was zgniecie, zakały
              ludzkości z korzonkami w KPP
              • kontonaspam Re: Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKI 20.06.07, 13:15
                Hehe, zdziwiliście się prawiczki, co? Miało być tak pięknie
                a jest do dupy. Hehe, kobitki zaprotestowały, a wy jak ZOMO
                zaatakowaliście. Historia lubi się powtarzać, drugi raz jako
                farsa.
                • lewar121 Re: Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKI 20.06.07, 13:19
                  Jest pięknie lewusku....bezrobocie w dół.....płace w górę.....ale Wy pewnie nie
                  zauważacie wzrostu płac i poziomu życia bo jak się tylko czyta GW i większość
                  czasu w pracy spędza na papierosku to nie dziwota, że o podwyżkach możecie
                  jedynie pomarzyć :))
                  • poszeklu [...] 20.06.07, 13:26
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • antylewactwo Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 13:34
                      Każda z tych protestujących pań podpisywała zapewne świadomie, będąc w pełni
                      władz umysłowych, umowę o pracę, w ramach której zaproponowano jej określone
                      wynagrodzenie. Jeżeli jej to nie odpowiadało, mogła nie podpisywać tej umowy.
                      Jeżeli w trakcie pracy uzna, że za mało zarabia, może z pracodawcą negocjować
                      wyższą stawkę lub rozwiązać umowę o pracy. Nie ma przecież obowiązku robić
                      czegoś, co jej nie odpowiada, prawda?

                      Jeżeli ja, jako osoba prowadząca własna firmę, umawiam się z moim klientem na
                      zapłatę za moją usługę np. 500 zł, to nie idę później do niego z łomem i nie
                      żądam np. 1000 zł, bo policja wsadziłaby mnie za rozbój.

                      Zatem skończmy z tą demagogią i łobuzerią ze strony bandy rozwydrzonych bab.
                      • lewar121 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 13:43
                        Bardzo racjonalny głos....ale obawiam się, że antyPiSowska hołota go nie
                        zrozumie i dalej będzie wykrzykiwać oklepane slogany o braku wolności itp
                        farmazony :)
                        Pozdrowienia!
                        • lechaleksanderkaczynski NIE górnicy, tylko ZWIąZKOWCY!! 20.06.07, 14:07
                          ludzie, to naprawdę są dwa różne światy.
                          górnik - pracuje i jest mu dobrze.
                          związkowiec - wszczyna awantury i dostaje za to kasę.
                          • darling221 juz po Kaczorkach. Dostaną wpie..od robotników 20.06.07, 14:30
                            • dobrasekta Dla nauczycieli pewnie górnicy by nie przyjechali. 20.06.07, 14:51
                              ot, ciemna masa...

                              ---------------
                              Wole coś zjeść i tyle
                              • tancezr Nie dawać nierobom i łapówkowiczom podwyżek 20.06.07, 15:09
                                Nie dla podwyzek za moje podatki
                                • tancezr Nie dla podwyzek za moje podatki 20.06.07, 15:09
                                  Nie dla podwyzek za moje podatki. Obcinac koszty pracy a nie dawac lapowkowiczom
                                  • ready4freddy Re: Nie dla podwyzek za moje podatki 20.06.07, 15:18
                                    tancezr napisał:

                                    > Nie dla podwyzek za moje podatki. Obcinac koszty pracy a nie dawac lapowkowiczo
                                    > m

                                    tak z ciekawosci: jak wyobrazasz sobie obcinanie kosztow pracy pielegniarki?
                                    zatrudnienie jednej zamiast dwoch, ale za to na dwa etaty?
                                    • frant3 Re: Nie dla podwyzek za moje podatki 20.06.07, 15:34
                                      W ramch obniżania kosztów pracy - można obniżyć składkę zdrowotną ;-)

                                      --
                                      Frant
                                      • szczurek.polny Antykacze Powstanie na trzy autobusy! 20.06.07, 15:53
                                        He, he! Polewka! Trzy autobusy atakuja stolice! Bedzie tego z 50 chlopa!
                                        To jest potezna sila Platformy i Demokratow PL.
                                        Antykacze Powstanie 2007... Dajta se tuski siana, jeszcze jaki blekitny marsz
                                        zorganizujcie i nie zapomnijcie zaprosic Nordycka Zielona Lewice.

                                        Z czym na Kaczory? Jak was 2% jest to lepiej cicho siedzcie.
                                        • poszeklu Re: Antykacze Powstanie na trzy autobusy! 20.06.07, 16:16
                                          szczurek.polny napisał:

                                          > He, he! Polewka! Trzy autobusy atakuja stolice! Bedzie tego z 50 chlopa!
                                          > To jest potezna sila Platformy i Demokratow PL.
                                          > Antykacze Powstanie 2007... Dajta se tuski siana, jeszcze jaki blekitny marsz
                                          > zorganizujcie i nie zapomnijcie zaprosic Nordycka Zielona Lewice.
                                          >
                                          > Z czym na Kaczory? Jak was 2% jest to lepiej cicho siedzcie.

                                          Komuna sie nie poddaje, a tym razem wspiera ja cala komusza Europa,
                                          plus caly Hitlerland z Merkelowa na czele. Zabawa trwa. Komuchy
                                          wszystkich krajow, laczcie sie z pederastami i lesbami w walce
                                          przeciw znienawidzonemu rezimowi!
                                          • tomeeeek Nareszcie 20.06.07, 16:22
                                            Może nareszcie upadnie ten rząd...
                                            • aplus Gdyby herr Tuske zostal preziem to lekarze juz daw 20.06.07, 16:37
                                              no mieliby po 10 tys. na reke a pielegniarki po 5
                                              • mohery_sterowane_radyjem Polski rząd stał się damskim bokserem :-)))))))))) 20.06.07, 20:19
                                                Polski rząd stał się dla nas damskim bokserem.
                                                A to cieniasy te kaczaki, haha.
                                                • tetlian Re: Polski rząd stał się damskim bokserem :-))))) 20.06.07, 20:55
                                                  To jest hańba.
                                              • sumienie.lk Na urodziny życzyłem Braciom Kaczyńskim... 20.06.07, 21:15
                                                ...Z całego serca życzyłem braciom Kaczyńskim, aby spełniły się ich najgorsze
                                                sny. Widzę, że udały mi się te życzenia...
                                                • lewar121 Pod kancelarią zostały najbardziej durne piguły 20.06.07, 23:36
                                                  Pod kancelarią zostały najbardziej durne piguły....jedynie kilkadziesiąt takich
                                                  co nie mają wojego zdania i pójdą nawet w ogień za komunistycznym OPZZ. Wśród
                                                  nich jest pewnie także sporo nieszczęśliwych kobiet nie posiadających rodzin.
                                                  Pewnie biedaczki nie mają dokąd wracać. Wzięłbyście się do roboty panienki a nie
                                                  tylko awantury i awantury. Mam nadzieję, że za czas przeleniuchowany pod
                                                  kancelarią Premiera nie dostaniecie wypłat z moich podatków. Dobranoc
                                                  dziewczynki :))
                                              • arek47 Re: Gdyby herr Tuske zostal preziem to lekarze ju 20.06.07, 22:32
                                                Slusznie !
                                                Ja proponuje slowianskiego knura rozplodowego Herr Lyzwinski albo Herr Prof.
                                                Lepper albo Herr Haussner albo Herr Miller albo tego polskiego inteligenta
                                                ..tego mlaskajacego, z ciagla zgaga, no jak nazywa sie ten ciul.. wylecial mi z
                                                glowy !
                                                • cicho_tam Re: Gdyby herr Tuske zostal preziem to lekarze ju 20.06.07, 22:50
                                                  arek47 napisał:
                                                  > Slusznie !
                                                  > Ja proponuje ... albo tego polskiego inteligenta ..tego mlaskajacego,

                                                  Nie bądź taki! Jak ON mlaśnie, to aż ciarki idą!
                                          • dzikowy Re: Antykacze Powstanie na trzy autobusy! 20.06.07, 17:01
                                            Kiedyś zaczęło się od naszyjnika i "więc niech jedzą ciastka".
                                            • mariuszdd Pała na d ... i gooonić :) 20.06.07, 20:23
                                              To jest juz jedyny sposób aby rozwiązać ten probem .
                                              Rząd rządzi czy nie ?
                                              Czerń ma rządzić ;),lub ulica ,pieniędzy chcą ,to idźcie i sobie zaróbcie
                                          • marek99az1 Re: Antykacze Powstanie na trzy autobusy! 20.06.07, 22:41
                                            poszeklu napisał:


                                            > Komuna sie nie poddaje, a tym razem wspiera ja cala komusza Europa,
                                            > plus caly Hitlerland z Merkelowa na czele. Zabawa trwa. Komuchy
                                            > wszystkich krajow, laczcie sie z pederastami i lesbami w walce
                                            > przeciw znienawidzonemu rezimowi!

                                            I cały normalny świat. Uwaga! Poszkelu rozpoczął dyżur! Teraz posypią się
                                            jędrne agitki, cięgle takie same, niezależnie od wątku. Jak zwykle.
                                      • rosol4 Re: Nie dla podwyzek za moje podatki 21.06.07, 01:57
                                        Przy takich płacowych zadaniach medyków (lekarz 400%, pielęgniarka 100%
                                        wzrostu), to nie rząd jako zarządzający winien podejmować decyzje, ale
                                        społeczeństwo jako płatnik, czy każdy płatnik podatkowy, akceptuje dodatkowe
                                        opodatkowanie sie ca 100 zl miesięcznie na sfinansowanie tych żądań.
                                        Chciałbym, choć raz mieć możliwość prawdziwego wyboru i zdecydowania, może w
                                        formie referendum np elektronicznym.
                                        Społeczeństwo i to tylko płatnicy podatków powinni wypowiedzieć sie, co wolą;
                                        A/ przeznaczenie 2/3 przyrostu gospodarczego na finansowanie np.
                                        dalszego rozwoju gospodarki,
                                        budowy infrastruktury komunikacyjnej
                                        budowy mieszkań socjalnych
                                        rozwój badan innowacyjnych i nauki
                                        a pozostałe środki na systemowy wzrost plac poprzedzony większą, efektywnością
                                        Czy
                                        B/ przeznaczyć znaczna większość Śródków z przyrostu gospodarczego i dobrej
                                        koniunktury, na zadania placowe szczególnie dla zorganizowanych i silnych grup
                                        zawodowych, tym samym dając przywileje jeszcze bardziej
                                        a to, co zostanie na rozwój gospodarczy nauki i rozbudowy infrastruktury
                                        Innymi słowy
                                        Mamy kraj unowocześniać i rozwijać dla potrzeb społeczeństwa i naszych dzieci
                                        czy skonsumować wg zasady silny bierze więcej lub wszystko a nasze dzieciaki
                                        spłacą nasze długi.
                                        Ps
                                        Jesli kazdemu przyznamy podwyzke rowniez i nam bez wzrostu efektywnosci naszej
                                        pracy, to lawinowo wzrosnie inflacja i odsetki za kredyt. Skorzystaja na
                                        wiekszym oprocentowaniu, bogacze ktorzy maja milony w banku
                                    • tancezr Re: Nie dla podwyzek za moje podatki 20.06.07, 15:37
                                      Ja po porstu nie chce aby za moje pieniądze z moich podatkow rzad wspieral
                                      przywileje gornikow kolejarzy czy sluzby zdrowia, bez polepszenia jakosci ich
                                      pracy. Podwyzki tak ale nie dla lekarzy czy pielegniarek tylko na zwiekszenie
                                      swiadczen medycznych.
                                      • swinston56 Re: Nie dla podwyzek za moje podatki 20.06.07, 16:59
                                        Zdecydowanie popieram. Mam już dość wiecznie świętych krów w społeczeństwie i
                                        ich przywilejów kosztem ciężko pracujących pozostałych!
                                        • mariuszdd P0 i Lidl i Kwaśniewska pielęgniarki by ozłocili 20.06.07, 20:19
                                          Wszystko by im oddali nawet ostatnie ...stare portki bo nowych to na pewno
                                          nie :)
                                          • kolargolo nosil wilk razy kilka... 20.06.07, 20:54
                                            Kaczynscy stali na czele wszystkich najbardziej demagogicznych demonstracji
                                            przez wiele lat, palili kukly urzedujacego prezydenta i domagali sie podwyzek
                                            dla wszystkich, od zaraz, o 100%. A teraz role sie odwrocily ;-)
                                        • popieluszko Re: to się wynoś budlaku z tego kraju 20.06.07, 22:18
                                      • ml2403 Re: Nie dla podwyzek za moje podatki 20.06.07, 22:18
                                        Ciekawe kto Ci te świadczenia będzie świadczył. Jeżeli wykonanie jakiegoś
                                        świadczenia u ciebie np. wykonanie zastrzyku zajmuje z przygotowaniem 10 minut,
                                        a pielęgniarka zarabia 8 zł na godzinę, to jej praca na twoim tyłku kosztuje
                                        1,33zł. Widzę, że bardzo nisko się cenisz.
                                • henrim Re: Nie dawać nierobom i łapówkowiczom podwyżek 21.06.07, 01:16
                                  Tiaaa...Bezinteresowna nieżyczliwość.
                                  Jeśli nie życzysz dobrze innym, to tak jakbyś i siebie umniejszał, i sobie nie
                                  życzył dobrze-czyżby ludzie naprawdę o tym nie wiedzieli. Tak trudno naprawdę
                                  zrozumieć drugiego człowieka...Patrzy się tylko z punktu "JA,MOJE"(to już za
                                  mało!).
                                  Nie życz drugiemu, co Tobie niemiłe. O.K?
                                  POZDRAWIAM WSZYSTKICH MNIEJ I BARDZIEJ ŻYCZLIWYCH_DOBREGO DNIA!
                        • pshem.co Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 14:10
                          Racjonalny...
                          Cóż począć, pielęgniarki i lekarze mają rację gdyż zarabiają za mało...
                          Ale ludzie, jak płaca nie odpowiada to się szuka innej pracy z lepszą pensją.
                          a tak... ciekawe czy ktokolwiek pomyślał ilu ludziom mieszkającym w Warszawie
                          takie demonstracje uprzyjemniają życie?
                          Pewnie znów będę wracał do domu godzinę lub dwie dłużej, bo komuś przyszło go
                          głowy żeby o coś protestować - dodam: w tłumie mi podobnych.
                          Nie wspomnę już o takim drobiazgu, że niejako przy okazji jakiejś górniczej
                          zadymy 2 razy miałem już zniszczone auto tylko dlatego, że kilka lat temu
                          mieszkałem niedaleko placu "Na rozdrożu". Przecież, co tu ukrywać, ktoś ich
                          (ekipę rządzącą) wybrał.
                          Ponadto... jeszcze taki drobiażdżek, o którym zapominają wszyscy; 50 lat było
                          psute co tylko się dało, a teraz co i rusz jest zmaina tych co "uzdrawiają".
                          Cudów nie ma... za 30 lat RP dogoni europę - nie wcześniej.
                          Jeżeli komuś się spieszy do dobrobytu, to zmywanie garów w Londynie czeka
                          niezależnie od tego jaki dyplom w kieszeni. Zmywak tego nie odróżni. Ci co są
                          naprawdę dobrzy w swoim fachu będą pracowali w swoich zawodach a reszta...
                          niech inaczej spełnia swój American Dream...
                          pozdrawiam
                          • baxter21 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 18:43
                            za długo bym ci musiał odpisywać ale jednak coś naskrobię : to że mieszkasz w
                            warszafce to nie oznacza że jestes lepszy - jeśli cała ta banda złodziej (rząd)
                            byłaby np w krakowie to tam by się to działo- a i może twój samochodzik miałby
                            się lepiej . I powiem ci jeszcze tyle - nie ważne że mam magistra - może w wawie
                            i miałbym te 2 tys na ręke ale nie każdy tam mieszka więc wolę jechać do pracy
                            za granicę za 1500 ale euro, niż płacić swoje podatki na ten bałagan i złodzieji
                            tutaj
                        • mar018 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 16:01
                          PiS w kampanii wyborczej obiecał wzrost nakładów na służbę zdrowia do 6% PKB.
                          Lekarze postulują wzrost w przyszłym roku do 5% PKB i 6% w 2009 roku (ostatniego
                          roku kadencji PiS). Rząd się na to nie zgadza. Wniosek prosty - obiecał coś, a
                          teraz się z tego nie chce wywiązać. Czyli okłamał wyborców. Ot cała filozofia rządu.

                          PS nie głosowałem na PiS, nienawidzę komuchów, nie jestem lewakiem, nie jestem
                          żydem, nie jestem masonem, nie jestem gejem
                          • dzikowy Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 17:02
                            mar018 napisał:

                            > PS nie głosowałem na PiS, nienawidzę komuchów, nie jestem lewakiem, nie jestem
                            > żydem, nie jestem masonem, nie jestem gejem

                            Pozostaje wielbłąd:)
                      • v-teck Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 14:13
                        > Jeżeli w trakcie pracy uzna, że za mało zarabia, może z pracodawcą negocjować
                        > wyższą stawkę lub rozwiązać umowę o pracy. Nie ma przecież obowiązku robić
                        > czegoś, co jej nie odpowiada, prawda?

                        Prawda. Lekarze i pielęgniarki właśnie próbują negocjować z pracodawcą, tyle że
                        pracodawca jakoś nie bardzo wykazuje ochotę do negocjacji, że tak to delikatnie
                        ujmę.
                        Czekam z utęsknieniem na moment kiedy wszyscy lekarze złożą wymówienia, bo wtedy
                        skończy się służba zdrowia, a zacznie się normalne leczenie, na normalnych
                        zasadach.
                        • lucky81 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 15:25
                          > Prawda. Lekarze i pielęgniarki właśnie próbują negocjować z pracodawcą

                          Właśnie problem z tym, że nie jest to negocjacja, lecz szantaż: dajcie nam
                          podwyżkę, albo będziemy blokować Aleje Ujazdowskie. Dlatego policja słusznie ich
                          z tej ulicy usunęła. Co innego, gdy ktoś mówi "dajcie mi podwyżkę, albo rzucę
                          pracę" - wtedy proszę bardzo.
                          • mar018 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 15:57
                            ALE PRZECIEż RZąD ODMAWIA NEGOCJACJI!! Strajk trwa już miesiąc, zapowiadany jest
                            od pół roku, a rząd dopiero teraz zbiera informacje ze szpitali ile lekarze
                            zarabiają. Przecież każdy, kto ma mózg większy od orzecha rozumie, że rząd ma
                            lekarzy i pielęgniarki w d...e
                            • lucky81 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 16:40
                              Słowo "negocjacja" tutaj nie pasuje. Jeśli ja chcę negocjować podwyżkę, mój
                              pracodawca mówi że nie ma na negocjacje ochoty, to nie daje mi to prawa do
                              rozwalania krzeseł w firmie. Negocjacja z pracodawcą jest wtedy, gdy proponuję
                              podwyżkę lub zwolnienie się z pracy.
                              • baxter21 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 18:46
                                tak - tylko że te negocjacje trwają od kilku dobrych miesięcy - ale po co się
                                zainteresować dokładnie - lepiej pisać brednie prawda ?
                                • lucky81 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 21:03
                                  Ciężko mi odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
                              • kolargolo rzad mamy socjalistyczny 21.06.07, 15:01
                                premiera i prezydenta socjalistow, ktorzy wspierali wszystkie strajki rolnikow
                                i gornikow przez ostatnie 15 lat, palili kukly prezydenta Polski i teraz
                                ponosza konsekwencje psucia polityki w Polsce, do czego sami najbardziej sie
                                przyczynili.
                        • lucky81 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 16:46
                          > Lekarze i pielęgniarki właśnie próbują negocjować z pracodawcą, tyle że
                          > pracodawca jakoś nie bardzo wykazuje ochotę do negocjacji

                          Jak ja idę na targ i chcę się targować o cenę, to jest negocjacja. Jeśli
                          sprzedawca mówi że nie spuści, to jest jego pozycja w negocjacji. Rząd mówi że
                          nie podniesie pensji, i to jest jego pozycja w negocjacji. Pracownik może
                          negocjować dalej, pracować na ustalonych warunkach lub zwolnić się. To są jego
                          opcje w normalnej negocjacji. Przemoc (blokowanie ulicy) to nie jest już negocjacja.
                      • nick1111 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 14:21
                        antylewactwo napisał:

                        > Każda z tych protestujących pań podpisywała zapewne świadomie, będąc w pełni
                        > władz umysłowych, umowę o pracę, w ramach której zaproponowano jej określone
                        > wynagrodzenie. Jeżeli jej to nie odpowiadało, mogła nie podpisywać tej umowy.
                        > Jeżeli w trakcie pracy uzna, że za mało zarabia, może z pracodawcą negocjować
                        > wyższą stawkę lub rozwiązać umowę o pracy. Nie ma przecież obowiązku robić
                        > czegoś, co jej nie odpowiada, prawda?

                        Pewnie uważasz się za "liberała", ale tak naprawdę reprezentujesz zwykłą tępotę.
                        Bo gdyby było inaczej, to drogą dedukcji doszedłbyś do prostego wniosku, że
                        gdyby pielęgniarki posłuchały Twoich rad, to by ich w tym kraju już dawno nie
                        było. Co zresztą może w końcu nastąpić, bo dziewczyny, które obecnie uczą się w
                        liceach pielęgniarskich, bardzo, ale to bardzo pilnie wkuwają angielski. Czy na
                        pewno o to Ci chodzi?

                        Pewnie jesteś jednym z tych, co pod artykułami o wyzysku w hipermarketach piszą
                        wielkimi literami, że "nikt nie musi być kasjerem", prawda?

                        > Zatem skończmy z tą demagogią i łobuzerią ze strony bandy rozwydrzonych bab.

                        Zatem skończmy z tą pseudoliberalną demagogią tępawych facetów, którzy ekonomię
                        znają co najwyżej z uczonych pism niejakiego Korwina-Mikke.
                        • romano33 Lewicowe media manipulują Wami górnicy !!! 20.06.07, 14:35

                          • kolter Re: Lewicowe media manipulują Wami górnicy !!! 20.06.07, 14:36
                            Oni dobrze wiedza kto jest u wladzy(PIS) i kto kitow im nawcisakal w kampani
                            wyborczej , nie potrzebuja mediow zeby to widziec !!
                        • anvill Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 14:47
                          I jeden i drugi pieprzy - jeden nie zauważa że służba zdrowia w Polsce to
                          budzetówka - i nie ma właściwie mowy o wolnym rynku pracy dla lekarzy czy
                          pielegniarek - państwo jest właściwie jedynym pracodawcom podobnie jak w
                          przypadku nauczycieli. I racja mo zmienić zawód - tyle że kiedy się np.
                          połamiesz i bedziesz leżał na wyciągu to musisz liczyć się z tym że doope
                          podcierasz sobie sam. Co wieku pileęgniarek to młode kończące szkołe (bez
                          zobowiązań w kraju) decydują się na wyjazd od razu a średnia wieku polskiej
                          pielegniarki to 45 lat... - nie trzeba komentować.
                          Co do Twojeje nagonki na wyzysk w supermarketach - zgadzam się nikt nie musi za
                          najniższą kase pracować w supermarkecie - jest duża konkurancja pomiędzy
                          marketami i ogólnie o pracowników o najniższych kwalifikacjach i moim zdaniem
                          jeśli tylko warunki pracy nie urongają człowieczeństwu to kontrakt jaki
                          podpisuje pracownik z pracodawcom jest ich sprawą
                          • lucky81 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 15:30
                            > I racja mo zmienić zawód - tyle że kiedy się np.
                            > połamiesz i bedziesz leżał na wyciągu to musisz liczyć się z tym że doope
                            > podcierasz sobie sam.

                            Ale to nie jest problem pielęgniarek, lecz chorych! Dlatego nie może to służyć
                            jako uzasadnienie protestu - chyba że pielęgniarki twierdzą, że w imieniu
                            chorych blokują ulice.

                            > jeśli tylko warunki pracy nie urongają człowieczeństwu to kontrakt jaki
                            > podpisuje pracownik z pracodawcom jest ich sprawą

                            Dość ryzykowne stwierdzenie, bo wielu jest takich, którzy podpisują kontrakt za
                            900 zł, a potem krzyczą, że liczba ta urąga ich człowieczeństwu, więc pracodawca
                            musi więcej dać (i nie może ich zwolnić, bo zwalnianie ludzi też urąga
                            człowieczeństwu).
                      • pawka55 Mam nadzieje, ze antylewak znajdzie sie kiedys 20.06.07, 18:04
                        w szpitalu i z braku tych wlasnie pielegniarek, beda zmuszony walic w portki
                        pod siebie. A te pielegniarki, ktore jeszcze nie wybieraja sie do EU zapraszam
                        do US, gdzie jest ich coraz wiekszy niedobor i ich poczatkowe place wahaja sie
                        w granicach $40k. Uprawomocnienie dyplomu jest tez znacznie latwiejsze, niz w
                        przypadku lekarza.

                        Miejmy nadzieje,ze Kongres przeglosuje nowy projekt imigracyjny, ktory otworzy
                        takze dla was mozliwosc kilkuletniego zatrudnienia bez zbednych procedur
                        biurokracyjnych. My tutaj doceniamy wasza prace i nikt wam nie bedzie wymyslal
                        od nierobow, jak to ma miejsce w burdelu nad Wisla pelnym zawistnych prymitywow
                        wyladowujacych swe frustracje na klawiaturze komputera.

                        Polak z US



                        antylewactwo napisał:

                        > Każda z tych protestujących pań podpisywała zapewne świadomie, będąc w pełni
                        > władz umysłowych, umowę o pracę, w ramach której zaproponowano jej określone
                        > wynagrodzenie. Jeżeli jej to nie odpowiadało, mogła nie podpisywać tej umowy.
                        > Jeżeli w trakcie pracy uzna, że za mało zarabia, może z pracodawcą negocjować
                        > wyższą stawkę lub rozwiązać umowę o pracy. Nie ma przecież obowiązku robić
                        > czegoś, co jej nie odpowiada, prawda?
                        >
                        > Jeżeli ja, jako osoba prowadząca własna firmę, umawiam się z moim klientem na
                        > zapłatę za moją usługę np. 500 zł, to nie idę później do niego z łomem i nie
                        > żądam np. 1000 zł, bo policja wsadziłaby mnie za rozbój.
                        >
                        > Zatem skończmy z tą demagogią i łobuzerią ze strony bandy rozwydrzonych bab.
                        • baxter21 Re: Mam nadzieje, ze antylewak znajdzie sie kiedy 20.06.07, 18:49
                          masz zupełną rację . Ale obawiam się jednego - że te PiSiory specjalnie za
                          naszymi plecami dogadają się z wujem Samem żeby nie otworzył granic - a wiesz
                          czemu ? Bo kolejne 20 % uciekłoby z Polski
                        • antylewactwo Na ogół nie życzę nikomu żadnych nieprzyjemności 20.06.07, 19:45
                          typu nagła śmierć, połamanie nóg, paraliż itp. No bo po co, skoro życzącemu
                          równie dobrze może zdarzyć się to samo, albo i gorzej?

                          Natomiast mam życzenie, aby każdy dbał o siebie, i wydawał raczej tylko swoje
                          pieniądze, a nie czyjeś - np. moje. Sięganie po podwyżki do mojej kieszeni wbrew
                          mojej woli jest tylko zwykłym rozbojem w biały dzień.

                          Dodam tutaj, że jeżeli chcę się naprawdę leczyć, a nie na niby, to nie korzystam
                          z państwowej służby zdrowia. Chyba każdy, kto miał poważną operację
                          przeprowadzoną w państwowym szpitalu i chciał, aby ta operacja się udała,
                          zapłacił za nią z własnej kieszeni lekarzowi operującemu w postaci tzw.
                          "łapówki". To samo z opieką pielęgniarską - za naprawdę troskliwą opiekę się
                          dopłaca.

                          Paniom, które dzisiaj tak histerycznie wrzeszczały, ze to "gestapo" spycha je z
                          jezdni na trawnik, z której to jezdni mają prawo korzystać inni, np. kierowcy,
                          dedykuję obrazki z lat osiemdziesiątych. W owych latach zdarzyło mi się dostać
                          pałką szturmową po plecach, ale wtedy demonstrowało się uczciwie i z
                          dreszczykiem rzeczywistego ryzyka... I życie wtedy miało głębszy sens.
                      • pigwalion Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 18:30
                        he he rzad sam je do strajku zaprosił...to teraz ma :)))
                      • ml2403 Re: Dość już tej socjalistycznej demagogii! 20.06.07, 22:07
                        Coś nie wydaje mi się że prowadzisz własną firmę, bo mówisz same farmazony. One
                        są zatrudnione na umowę o pracę nawet jak się umawiały w swoim czasie na jakąś
                        kwotę to teraz jest inny czas. Człowiek jest z natury niechętny zmianom i
                        oczywiście można się zwolnić i część przecież tak zrobi, ale nie jest to takie
                        proste zaczynać wszystko od nowa. Jak sam słyszysz wokół wszyscy dostają
                        podwyżki a ochrona zdrowia dalej w socjliźmie i tylko mowa o racjonalizacji
                        wydatków. Dodatkowo pielęgniarek jest za mało i mają coraz więcej do zrobienia
                        w czasie pracy, a ministerstwo nie może od kilkunastu lat opracować norm bo
                        szpitale by stanęły. Jeśli rzeczywiście masz firmę to powinieneś umieć liczyć.
                        Weź średnią zarobków pielęgniarek np z Anglii lub Niemiec podziel przez
                        wskaźnik ile razy ich dochód narodowy jest większy od naszego i zobacz co ci
                        wyjdzie. Zdziwisz się, że żądają tak mało.
                  • vanar1 Re: Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKI 20.06.07, 23:41
                    buhaha ale ty gu pi jesteś, aż mi ciebie żal

                    dziwne że bezrobocie maleje skoro tylu rodaków za granice wyjechało ?
                    nie przypisujmy PIS-iorom wyimaginowanych zasług
                  • ffamousffatman Re: Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKI 21.06.07, 05:48
                    lewar121 napisał: Jest pięknie pięknie lewusku....bezrobocie w dół.....płace w górę.....ale Wy pewnie nie zauważacie wzrostu płac i poziomu życia bo jak się tylko czyta GW

                    Najpierw przeczytaj gazete zanim napiszesz czego nie zauwaza
                    Jak chcesz ratowac rzad, co dal ciala, bo bal sie nie rozmawiac z gornikami a nie bal sie nie rozmawiac z pielegniarkami, zeby je ukarac - bo czego one chca(?), chcialismy je tyko uzyc, jako bron tajna, przeciwko lekarzom(!) a one na powaznie... - to idz i nie tlumacz nam tylko pielegniarkom.
                • critto Re: Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKI 20.06.07, 16:23
                  kontonaspam napisał:

                  > Hehe, zdziwiliście się prawiczki, co? Miało być tak pięknie
                  > a jest do dupy. Hehe, kobitki zaprotestowały, a wy jak ZOMO
                  > zaatakowaliście.

                  Dokladnie. Parafrazujac premiera Kaczynskiego mozna powiedziec: WY, PiS-owcy
                  STOICIE TERAZ TAM, GDZIE STAŁO ZOMO (ZOMO IV RP).
                • rosol4 Re: Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKI 20.06.07, 17:40
                  kontonaspam napisał:

                  > Hehe, zdziwiliście się prawiczki, co? Miało być tak pięknie
                  > a jest do dupy. Hehe, kobitki zaprotestowały, a wy jak ZOMO
                  > zaatakowaliście. Historia lubi się powtarzać, drugi raz jako
                  > farsa.

                  Koles jak ZOMO atakowalo to lezales w kolysce, zatem co ty o tym wiesz.
                  Gdyby to byly lata 80 oczyszczono by teren gazujac i zmywajac woda a na odchode
                  dodano by kilka preg na plecach.
                  Wiec nie pitol jesli nie masz pojecia.
                  Chinczycy mowia lepiej raz zobaczyc niz sto razy uslyszec.
                  Tak bylo z relacja TVN dla niewidomych, komentujac wbrew temu co pokazywali.
              • diopsyd1 Podwyzki dla pielegniarek sa u gornikow 20.06.07, 14:32
                W formie wczesniejszych emerytur i przywilejow. Ciekawa filozofia... Najpierw
                okrasc budzet a potem solidaryzowac sie z tymi, ktorzy na tym ucierpieli. Cos
                jak zlodziej, ktory laczy sie w zalu z tym, ktorego obrobil.
              • saniba Re: Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKI 20.06.07, 14:54
                Korzonek to ty może i masz, ale tylko jest to korzonek.
              • ffamousffatman Re: Kilkudziesięciu?Kilkudziesięciu górnikówaJAKI 21.06.07, 05:39
                pierot9 napisał: he, he - marzy wam się lewaki, co? Społeczeństwo polski was zgniecie, zakały ludzkości z korzonkami w KPP

                Za stary jestem, w moim wieku bardziej przystoja korzonki niz owsiki
                gdybym mial stac, gdzie ty stoisz wolalbym byc lewakiem niz zomowcem
            • aj40 Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 16:08
              Wreszcie społeczeństwo otwiera oczy.Nareszcie
            • rosol4 Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 17:32
              Wypie-rzyc ta Polske, dokonac rozbioru na my i wy, lepszi i gorsi,
              zorganizowani i sieroty.
              Wycyckac tych cicho siedzacych roboli pracujacych na dobrze zorganizowanych
              czerwonych krzykaczy.
              Doprowadzmy do anarchi i destabilizacji gospodarki i kraju, prawa i
              sprawiedliwosci. Bedzie wesolo, a co.
              Dlaczego 1/2 spoleczenstwa majaca miesieczne wynagrodzenie do 1000 zl musi
              zaiwaniac by bylo na podwyzki wybranych grup zawodowych i gigantyczne odprawy
              dla gornikow. Taniej bedzie jak zamkniemy kopalnie niz doplacac w
              nieskonczonosc.
              Kto o mnie sie martwi i mnie zrozumie, kiedy musialem zaplacic 150 zl za dyzur
              nocny pielegniarki przy umierajacej matce. Pielegniarki jak sie pozniej okazalo
              pelniacej dyzur. Dla mnie to bylo 3 dniowki.
              Musialem pozwolic umrzec matce bo niestac bylo nas na wdziecznosc dla lekarza
              warunkujaca operacje.
              Kogo to obchodzi jak zimuje w domu nie dogrzanym bo niestac mnie na drogi
              polski wegiel.
              Info z wczoraj.
              Lekarze strajkujacy przyjmuja prywatnie pacjentow wczesniej odprawionych w imie
              ratowania zdrowia.
              Czy nie bylo by korzystniej dla nas roboli, podatnikow, aby ci nie zadowoleni
              wyjechali tam gdzie lepiej placa, majac doswiadczenie w protestach moga jeszcze
              wiecej wywalczyc od nowych pracodawcow.
              Super jak by gornicy zaczeli emigrowac, szczegolnie do Rosji czy Chin.
            • ffamousffatman Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 21.06.07, 05:40
              to niech sie lewar sam zdelegalizuje
          • jasiecki Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 13:10
            lewar121 napisał:

            > Ten OPZZ należałoby zdelegalizować. To nie jest związek zawodowy a zbrojne
            rami
            > ę
            > komuchów. A durne pielęgniarki i kilku ochlejów ze śląska deje sobą
            manipulować
            > .
            > Wstyd!

            A czym się te kaczory od komuchów różnią??? Pilnie pobierali nauki od PZPR
            obserwując wydarzenia w Radomiu i Ursusie w 1976, i zaczynają teraz tę wiedzę
            wykorzystywać w stosunku do pielęgniarek :-((( Hańba!!! Niech nawet nie śmią
            wspominać coś o swoim solidarnościowym rodowodzie, bo dzisiejszymi wydarzeniami
            wyparli się ostatecznie swoich korzeni!!!
            • kontonaspam Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 13:17
              Nasuwa się pytanie: to panie Kaczynski, z której strony to ZOMO stało,
              a z której wy staliście?
            • kerrmit20 solidarnośc 80 bojówki nierobów 20.06.07, 13:51
              po tym z kim współpracują i gdzie szukają okazji by oszcz.. swój kraj powinni
              się zamknąć
            • p.wieczorkowski Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 14:46
              jasiecki napisał:

              > lewar121 napisał:
              >
              > > Ten OPZZ należałoby zdelegalizować. To nie jest związek zawodowy a zbrojn
              > e
              > rami
              > > ę
              > > komuchów. A durne pielęgniarki i kilku ochlejów ze śląska deje sobą
              > manipulować
              > > .
              > > Wstyd!
              >
              > A czym się te kaczory od komuchów różnią??? Pilnie pobierali nauki od PZPR
              > obserwując wydarzenia w Radomiu i Ursusie w 1976, i zaczynają teraz tę wiedzę
              > wykorzystywać w stosunku do pielęgniarek :-((( Hańba!!! Niech nawet nie śmią
              > wspominać coś o swoim solidarnościowym rodowodzie, bo dzisiejszymi
              wydarzeniami
              >
              > wyparli się ostatecznie swoich korzeni!!!
              Cyba cie straszy kolego!!!
              Pielegniakom zostalo zaproponowane spotkanie w poniedzialek, wiec czego jeszcze
              chcialy!?!? Ile mozan bylo jeszcze czekac az laskawe panie (ktore nic nie robia
              w pracy i tylko nadstawiaja kieszen zeby cos do niej na boku wpadlo) zejda z
              ulicy !!!
              • dzikowy Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 15:36
                p.wieczorkowski napisał:


                > Cyba cie straszy kolego!!!
                > Pielegniakom zostalo zaproponowane spotkanie w poniedzialek, wiec czego jeszcze
                >
                > chcialy!?!? Ile mozan bylo jeszcze czekac az laskawe panie (ktore nic nie robia
                >
                > w pracy i tylko nadstawiaja kieszen zeby cos do niej na boku wpadlo) zejda z
                > ulicy !!!

                Ale nie umawia się na spotkanie z manifestantami "kiedyś tam", tylko
                natychmiast, w końcu przyszły do siedziby Rady Ministrów, czyli dosłownie do
                sług! To może Piecha by trochę posłużył, a nie pluł w mediach na
                protestujących?? Kopiecie sobie grób, pisiory, a jak się wychylicie, żeby
                sprawdzić głębokość, chętnie j***ę wam w potylicę łopatą.
          • blue911 Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 14:10
            LOL
            sto;y sie odwrocily
          • blue911 Re: Pewnie znowu tylko komusze żłoby z OPZZ 20.06.07, 14:12
            lewar121 napisał:

            > Ten OPZZ należałoby zdelegalizować. To nie jest związek zawodowy a zbrojne
            rami
            > ę
            > komuchów. A durne pielęgniarki i kilku ochlejów ze śląska deje sobą
            manipulować
            > .
            > Wstyd!

            Ale jak za komuny blokowali cale miasta to byli "autentyczni" strajkowicze?
            A JP II bardzo dbal o dobro kraju? czemu nie kazal sie pochowac w Wadowicach
            albo Krakowie?
        • alejajaniemaco Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu a nie 20.06.07, 12:45
          wyksztalciuchow, liberalow, lekarzy i czerwonej pajeczyny ukladow i afer
          postkomunistycznych lgarzy ktorzy klamia jak bure suki mowiac nieprawde w
          podstawowych sprawach interesu polski dla ktorego swoje rzycie poswiecaja Pan
          Prezydent i Panowie Premierzy oraz Pan Gosiewski ktory chetnie chce rozmawiac ze
          wszystkimi ale lekarze nie chca.
          • zigzaur Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 12:54
            W razie choroby czy wypadku, wolałbyś, żeby leczył cię lekarz czy lepperowiec?
            • alejajaniemaco Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 12:56
              Lekarz-lepperowiec poswiecajacy sie dla Polski i dobra wspolnego wszystkich
              rolnikow za najnizszom krajowom + becikowe.
              • antylewactwo Gdzie były te "wronie związki" (teraz OPZZ) 20.06.07, 13:41
                gdy ZOMO naprawdę masakrowało ludzi na ulicach?

                Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, kto dzisiaj wszczyna te ruchawki.
                • anvill Re: Gdzie były te "wronie związki" (teraz OPZZ) 20.06.07, 14:56
                  Z tego co widze wsparcie pigułom chce dać solidarność '80 - nie wiesz gdzie
                  była w '80? w takim samym miejscu - co prawda towarzysz Jarosław nie był
                  jeszcze na salonach politycznych a w domowych salonach pod spodnicą mamusi ze
                  strachu - ale widać dużo się od innych towarzyszy nauczył...
                • zigzaur Re: Gdzie były te "wronie związki" (teraz OPZZ) 20.06.07, 15:02
                  Czerwoni?

                  W obecnym rządzie są:
                  - przedstawiciele czegoś w rodzaju TPPR i PAX w jednym, czyli endeccy miłośnicy
                  Moskwy i wrogowie Zachodu, oraz
                  - byli działacze PZPR i złodzieje z PGR.

                  Nazwisk, mam nadzieję, nie trzeba wymieniać.
              • uookasz Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 19:22
                alejajaniemaco napisała:

                > Lekarz-lepperowiec poswiecajacy sie dla Polski i dobra wspolnego wszystkich
                > rolnikow za najnizszom krajowom + becikowe.



                co za jeleń...
          • marcel_duchamp Kaczorów rzycie święcone... 20.06.07, 12:57
            > swoje rzycie poswiecaja Pan Prezydent i Panowie Premierzy oraz Pan Gosiewski
            żeby im się tylko coś w tę rzyć nie stało, kiedy już ją tak poświęcają...
          • intel-e-gent Re: Normalny czlowiek albo poprze pielęgniarki 20.06.07, 13:00
            albo pójdzie do pracy. Rząd PiSu nie zasługuje na nic oprócz Trybunału Stanu...
            • majan2 Kazdy z nas powinien byc z nimi 20.06.07, 13:26
              Kazdy myslacy czlowiek powinnien z peilegniarkami byc, jak nie cialem to
              przynajmniej duchem.
              • lobo13 Ja nie będę 20.06.07, 16:11
                Do roboty, a nie strajkować. A jak już strajkować to w celu wyegzekwowania
                sensownych reform, a nie tylko podwyżki, podwyżki.
                Ja zadaję następujące pytanie: czy podwajając wynagrodzenie pielęgniarek
                podwoimy tym samym jakość ich pracy? Ja twierdzę, że nie.
                Rząd podejmując decyzje powinien kierować się dobrem ogółu, nie dobrem
                partykularnej grupy społecznej. Pewnie, że chciałbym aby lekarze i pielęgniarki
                zarabiali więcej. Ale na jakich zasadach, to już inna bajka.

                A teraz drodzy rodacy kolejne pytanie, czy popierając podwyżki dla pracowników
                służby zdrowia jesteście również za podwyżką podatków, około 200 PLN w skali
                roku? Bo na tym to się właśnie skończy. Pielęgniarki wykrzyczą podwyżki o 50PLN
                miesięcznie, co w żaden sposób nie przełoży się na jakość ich żywota, natomiast
                my sfinansujemy to z naszych portfeli.

                Ja poprę pielęgniarki i lekarzy, gdy zaczną skandować "Chcemy prywatyzacji
                służby zdrowia"
          • saniba Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 13:03
            Normalni ludzie, to już dawno wypięli cztery litery na rządzący motłoch i
            wyemigrowali z tego toczonego kaczą zarazą kraju.
            • kolter Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 13:06
              saniba napisała:

              > Normalni ludzie, to już dawno wypięli cztery litery na rządzący motłoch i
              > wyemigrowali z tego toczonego kaczą zarazą kraju.
              Ale chyba nie dlatego musieli ginac ludzie za komuny, zeby teraz inni
              musieli wyjechac na tulaczke ???
              • lesbi69 GW dużo zrobiła aby zapomniec jak naprawde 20.06.07, 13:12
                GW dużo zrobiła aby zapomniec jak naprawde tłumiło się za PRL brutalnie
                demonstracje i teraz ludzie pieprzą że to była brutalna interwencja.
              • saniba Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 15:11
                Zgadza się, na pewno nie dlatego. Przykre, ale prawdziwe.
          • ulisse Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 14:15
            Normalny czlowiek, czyli Twoj psychiatra wlasnie strajkuje. Biedny czlowieku.
          • funia81 Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 15:23
            > interesu polski dla ktorego swoje rzycie poswiecaja Pan
            > Prezydent i Panowie Premierzy oraz Pan Gosiewski

            Ze premier poswieca swoja rzyc dla interesow innych (panow), to wiadomo. Ale
            prezydent? Albo Edgar? No, no...
          • anders76 Re: Normalny czlowiek pojdzie wspierac rzad PiSu 20.06.07, 17:09
            Jak chcesz to poswiec swoj "rzyc", ja swojego zycia nie poswiece.
            A jak sie nie douczyles w szkolce podstaw ortografi to sobie sciagnij program
            na kompa, ktory twoje nieuctwo pokryje.
            • deszczowiec Podstawy ortografii 20.06.07, 19:07
              Widać różne są te podstawy i pan anders76 zna jeno węższą, nie rozróżniając
              tej "rzyci" od tego "życia", tudzież nie rozumiejąc gry słów użytych przez
              przedpiszców lepiej wykształconych. Otóż, panie anders76, historia języka
              polskiego nie zaczyna się od założenia "Faktu" i "Dziennika", ani nawet
              (pradzieje!) "Naszego Dziennika". O "rzyci" już Mikołaj Rej pisał. Skromna
              rada: więcej czytać, mniej pisać, zwłaszcza źle o innych. Pozdrawiam mimo
              wszystko, bo to jednak się chwali, że tak młody człowiek, a dba o poprawność
              językową.
          • todeskult Normalny człowiek to by nie robił błędów ort. 20.06.07, 17:31
      • dziarek1 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 15:28
        No to sie zaczeło:) PRECZ Z KACZORAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • kotbusio PiS stoi tam, gdzie stało ZOMO 20.06.07, 15:54
        i tak skończycie - na listach jakichś zidiociałych nowoMacierewiczów,
        nowoWildsztajnów, nowoKurtyków - bo historia lub się powtarzać....
      • dumny.polak A co z tym zawałem? 20.06.07, 16:05
        był czy nie był? Swoją drogą to ciekawe co Gadomski by napisał o proteście
        pielegniarek. W ogóle to jakis ewenement jak Gazeta łączy prorynkowość z
        lewicowościa - niezła schizofrenia.
      • majca1971 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 16:56
        No to mamy nieżły burdel. Remonty głównych ulic _aleje Jerozolimskie . Warszawa
        stoi w korkach z powodu remontow dodatkow teraz bedzie stala z powodu
        manifestacji-zreszta slusznych. Warszawa to ma prze...ne.
    • loppe Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:07
      Jeszcze autobus z dziennikarzami by nie zaszkodził do pomocy
      • jednorazowy3 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 14:31
        myślę, że dziennikarzy jest tam więcej niz całej reszty :D
    • infomozg Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:08
      Jeśli pielęgniarki się dogadają z tymi darmozjadami, przestane popierać ich
      strajk.
      • pyzz Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:29
        > Jeśli pielęgniarki się dogadają z tymi darmozjadami, przestane popierać ich
        > strajk
        Ja nie popieram strajku pielęgniarek, ale po tym, co zrobiło ZOMO już nie mogę
        się doczekać, jak zomowcy dostaną za swoje.
        Kurcze! To, czy pielęgniarki mają rację to jedno, a to, czy mogą protestować i
        wyrażać zwoje zdanie to drugie. A policja nie powinna być argumentem. A jak
        godzi się na bycie to niech płaci krwią.
        • lucky81 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 15:33
          > To, czy pielęgniarki mają rację to jedno, a to, czy mogą protestować i
          > wyrażać zwoje zdanie to drugie.

          Ale to, czy mogą blokować główną ulicę, to trzecie.
      • burakpl4 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:30
        ale przynajmnie bedzie trochę okien powybijanych, może jakieś auta zdemolowane -
        byle się coś działo:)
        • burakpl4 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:31
          Górnicy kochają swoją stolicę:)
          • romano33 Lewicowe media manipulują Wami górnicy !!!! 20.06.07, 14:35

            • neokomunista Przecież Michnik jest centroprawicowy 20.06.07, 21:40
              w Polsce niema lewicowych mediów. Niema pluralizmu, są gazety prawicowe, media
              są co najwyżej centrowe i prawicowe.
            • neokomunista Przecież Michnik jest centroprawicowy 20.06.07, 21:46
              a eksperci ekonomiczni GW nieraz podkreślali że są przeciwni postulatom
              związkowców. W Polsce pluralizm jest niepełny bo media zazwyczaj są centrowe
              bądź prawicowe, tak samo jest z gazetami. Więc po co ściemniać o "lewicowych"
              czy też "lewackich" mediach.
    • evident to już po rządzie Kaczki ! 20.06.07, 12:09
      sam odejdzie, albo go wywiozą na taczkach
      • intel-e-gent Nie byłbym takim optymistą... 20.06.07, 12:17
        Oni potrafią ze wszystkiego się wyślizgnąć...
      • funia81 Re: to już po rządzie Kaczki ! 20.06.07, 12:21
        Po nich to splynie jak woda po... kaczce.
      • czarek62 to już po rządzie Kaczki!Zbyt piekne,zeby bylo pra 20.06.07, 12:32
        evident napisał:

        > sam odejdzie, albo go wywiozą na taczkach

        ..wdziwe! Ale zyczylbym tego Polsce!
    • grey123 Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:09
      Sympatyczna solidarność. Miło z ich strony. lol
      • burakpl4 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:32
        a jak załatwiali te wcześniejsze emerytury też mówiłeś, że to miłe:)
    • mini_sterek1 Co na to solidaruchy z Gdańska? 20.06.07, 12:09
      z pewnością poklepują władzę po plecach i walczą z biedronką
    • loppe Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:10
      3 autokary to mało, warto by szybko poslać autokar z dziennikarzami do pomocy
    • signal widać, że są jeszcze prawdziwi męszczyźni ! 20.06.07, 12:10
      w tym kraju, i siostry same nie zostaną
      • pierot9 lewak nie jest mężczyzną-lewak jest przecież gejem 20.06.07, 12:52
      • drojb Re: widać, że są jeszcze prawdziwi mężczyźni ! 20.06.07, 19:32
        No właśnie! Żebyście widzieli ich wejście! Kordon pisowskiej gwardii nie
        przepuszczający Warszawiaków (którzy chcieli przyłączyć się do demonstracji) -
        grzecznie się rozstąpił. Ten rząd potrafi szczuć na Alicję Tysiąc i
        kilkadziesiąt pielęgniarek. Teraz będzie miał do czynienia ze wszystkimi
        związkami.
    • gosc82 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:11
      a co sobie nie dadza rady, wiekszosc stolecznych to przyjezdni... swoje chlopaki
      i napier*** sztachetą to chleb powszedni. Wpieprza gornikom!!!

      "Do boju POLACY!!!"
      • saniba Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:30
        Tyś się chyba z własnym ch... na łby pozamieniał, bo tylko to może
        usprawiedliwić głupotę wynikającą z twojej wypowiedzi.
    • ekstraktos Nie wiadomo ktory bedzie policjantem? 20.06.07, 12:12
      Teraz pielegniarki powinny spychac meskich potomkow na sali porodowej na ulice
      Nie wiadomo przeciez czy ktory nie bedzie psim synem (policjantem).
      Wstyd ! policjanci pokazali ze sa slugusami bez wlasnych mysli i uczuc.
      Nie zasluguja na nic wiecej jak na kamienie gornicze sruby...
      • loppe Re: Nie wiadomo ktory bedzie policjantem? 20.06.07, 12:15
        o ile zrozumialem policjanci przeprowadzili panie pielęgniarki bliżej
        kancelarii - z jezdni na chodnik, na pewno ich w każdym razie nie przepędzili i
        one nadal protestują i jest calkiem calkiem
    • narod.ovviec Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:13
      cóż za zbieg okoliczności. oto w momencie ujawniania agentów komuchów z listy
      Kurtyki zaczynają się protesty pielęgniarek, żeby zastopować tą bezcenna
      inicjatywę. Pielęgniarki na usłuchach SB!!! rozgonić i do paki!
      • signal odwrotnie kolego 20.06.07, 12:15
        najpierw był strajk, a w celu jego rozmydlenia podano przeciek z listy Kurtyki
        • leszlong Re: odwrotnie kolego 20.06.07, 12:38
          ee tam, tacy jak narodo.wiec mają inne poczucie upływu czasu. Zaraz się okaże,
          że protesty służby zdrowia są inspirowane w związku z podjętą reformą przez rząd
          Olszewskiego!!
      • donot Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:17
        Ja chyba też pojadę. Skoro pielęgniarkom się należy, górnikom się należy,
        lekarzom, stoczniowcom, hutnikom i Bóg wie komu jeszcze, to dlaczego ja mam nie
        skorzystać.

        Albo nie, zrobię strajk pod gabinetem szefa, bo uważam, że moje kwalifikacje
        uprawniają mnie do co najmniej 50% podwyżki...

        Jak ja kocham te postawy roszczeniowe...
      • funia81 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:23
        Pielegniarki w kamasze! (?)
        A tak poza tym, to fakty ci sie myla: najpierw byl strajk (trwa juz ktorys
        tydzien), a dopiero potem wyskoczyl Kurtyka jak diabelek z pudelka, zeby media
        mogly sie rzucic na cos innego. I te posluszne, rzadowe, sie rzucily (vide PR i
        Rzepa).
    • signal i 2 autokary emerytów 20.06.07, 12:13
      jadą !
    • votek Szef Ryanera to dalby im popalic 20.06.07, 12:14
      gwalcieciele narodu polskiego (gornicy), pasozyty jada znowu na zbiorowy
      gwalt, szef ryanara na pomoc Polsce, rozgonic tych pasozytow!!!

      Pis przypominba mi troche styl szefa ryana i to mi sie podoba, robic swoje i
      nie zwazac uwagi na szczekanie innych , pis jest atakowany bo zagrozil wielu
      interesom, tach samo ryan jest atakowany bo zagrozil nieefektywnym liniom,
      doszlo do tego ze polscy schizofrenicy uwazaja ze lot, linia ktora ma na
      koncie 5 katastrof jest bezpieczniejsza od lini ktora przewozi 1o razy wiecej
      pasazerow i nie miala zadnej katastrofy, paranoja, ludzie zacznijcie uzywac
      mozgow!!! a z wybiorcza precz
      • sufler2006 Re: Szef Ryanera to dalby im popalic 20.06.07, 12:18
        Stary co ty pierd...weź sie lepiej prześpij.Co mają katastrofy lotnicze do
        zarządzania firmą-zastanów sie troche.Wiesz choć kiedy były te katastrofy i na
        jakich typach maszyn?I co to ma do pielęgniarek?
      • 52b1 Re: Szef Ryanera to dalby im popalic 20.06.07, 12:18
        stuknij sie kilofem w glowę- bardzo dobrze, ze gornicy pomoga slabym kobietw.
        PIS ma na podwyzki dla swoich urzedasów a dla ludzi cieżko pracujacych nie ma.
        Sejm to robotnicy sezonowi i powinno im sietak placic nierobom.
        • c.rayback Re: Szef Ryanera to dalby im popalic 20.06.07, 15:17
          Fakt.Vide: Kalata przykladowo.
    • dzimbim Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:15
      Czy są do protestu przygotowani?
    • intel-e-gent Tylko bez kilofów poproszę... 20.06.07, 12:15
      I bez wyrywania brukowców.
      Masa ludzka wystarczy, demolka nie jest potrzebna...


      O to do czego doprowadziła pogarda premiera...
      • loppe Re: Tylko bez kilofów poproszę... 20.06.07, 12:16
        znaczy tu nie ma mowy o masie tylko o 3 autokarach, może doskoczysz i wesprzesz?
        • intel-e-gent Muszę do pracy... :( 20.06.07, 12:18
          Inaczej bym wsparł :)
      • a.k.traper Wystarczy metr kabla, lepszy niz pałki 20.06.07, 13:35
        To wcale nie jest wesoła sytuacja, ale skoro ma się w d...e ciemny lud, to
        trudno. Jak nie uwazasz jak robisz to rób jak uważasz. Ja głupców bronił nie
        będę.
    • junkier Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika powin 20.06.07, 12:16
      Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika powinien zostac nauczony raz na
      zawsze przez policje szacunku dla prawa. I to z pelna bezwzglednoscia.
      • lahdaan Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:21
        junkier napisał:

        > Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika powinien zostac nauczony raz na
        > zawsze przez policje szacunku dla prawa. I to z pelna bezwzglednoscia.

        Junkierze, klasyku gomulkowszczyzny! Powiedz, kiedy politycy naucza sie szacunku
        do obywatela, z racji ktorego dostali mandat poparcia? Kto jest suwerenem wladzy
        w demokratycznym panstwie prawa?
        • rafvonthorn Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:23
          Czy to szacunek dla obywatela powoduje, że rząd okrada 90% społeczeństwa, by
          oddać to 10% faworytów?
          • rafvonthorn Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:24
            "faworytom" miało byś oczywiście.
          • lahdaan Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:34
            rafvonthorn napisał:

            > Czy to szacunek dla obywatela powoduje, że rząd okrada 90% społeczeństwa, by
            > oddać to 10% faworytów?

            Wlasnie. Dlatego zasadne zdaje sie byc tu pytania o charakter polskiej "demokracji".
          • el_bigos Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:43
            gó.. wiesz na temat emerytur u górników, a tylko szczekać potrafisz palancie
            pewnie nie wiedziałeś, że górnicy placą podwójhną składkę emerytalną i po 25
            latach mają popłacone tak jakby pracowali 50 lat??? czy ty skończony debilu
            będziesz pracował 50 lat i odkładał tyle lat na ZUS?
            • rafvonthorn Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:54
              Nie rozmieszaj mnie. I nie obrażaj, obelga to naprawdę żaden argument...
            • el_bigos Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:00
              za obelgi przepraszam, szkoda tylko, że nie odniosłeś się do pozostałej treści
              • lucky81 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:16
                I słusznie że się nie odniósł, bo dyskusja wymieszana z obelgami lub atakami
                osobistymi traci sens.
              • rafvonthorn Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 14:51
                Właśnie na tym to polega. Obelgami sam siebie wyeliminowałeś z poważnej
                dyskusji...
            • pacal2 właśnie o to chodzi że NIE płacą 20.06.07, 14:14
              ZUS wirtualnie mnoży wpłacone składki razy 1,8.
              Czyli tłumacząc jak krowie na rowie: kopalnia wpłaca do ZUS 1000zł, ZUS to
              traktuje jakby wpłacono 1800.

              Ciekawe dlaczego jak ja wpłacę na swoje ubezp. 1000 to mi naliczają 1000.

              Gdyby kopalnie rzeczywiście płaciły wyższe składki na ZUS to nikt by nie kruszył
              kopii o wcześniejsze emerytury górników, bo nie byłoby o co.
        • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:24
          K-va, a jekie pielegniary podpuszczane przez cwaniakow w stylu Bukla (rzekomo
          liberala) maja prawo blokowac ruch w calej dzielnicy wielkiego miasta? Kto
          jest 'partnerem' dla ich roszczen? Pracodawca, tj. szpital. I tam niech
          urzadzaja protesty a one sadza ze sa bezkarne.

          Nauczka w postaci tegich batow policji dla gorniczych awanturnikow powinna byc
          dla nich odpowiednia lekcja.
          • neimi Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:30
            Ehhh, junkier, głąbku... Jeszcze nie pojąłeś, że to nie jest prywatna służba
            zdrowia, w której podwyżki zależą od szefa placówki??? Tutaj szefem każdej
            placów ki jest rząd, więc oczywistym jest, że właśnie od rządu pielęgniarki
            żądają decyzji. A skoro są ignorowane - to blokują ulice, wtedy może ktoś je
            zauważy...
            Poza tym, naucz się najpierw pisać po polsku, a potem dopiero szczekaj.
          • lahdaan Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:32
            junkier napisał:

            > K-va, a jekie pielegniary podpuszczane przez cwaniakow w stylu Bukla (rzekomo
            > liberala) maja prawo blokowac ruch w calej dzielnicy wielkiego miasta?

            Niewazne kto jest organizatorem. Wazne jest, ze w demokracji kazdy ma prawo do
            protestu, chocby na ulicy. Poza tym zadaniem policji jest ogranizacja objazdow w
            celu zachowania plynnosci ruch, a nie pacyfikacja demonstrujacych.

            Kto
            > jest 'partnerem' dla ich roszczen? Pracodawca, tj. szpital. I tam niech
            > urzadzaja protesty a one sadza ze sa bezkarne.

            A kto jest wlascicielem szpitali? Dyrektor czy panstwo?

            >
            > Nauczka w postaci tegich batow policji dla gorniczych awanturnikow powinna byc
            > dla nich odpowiednia lekcja.

            Baty a'la ZOMO w '81? Pamietaj z obywatelami sie rozmawia, a nie "udziela lekcji".
          • remeq Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 12:51
            To ten Twój mały geniusz razem z Pięknym Edgarem wypuścili tego dżina z butelki,
            już zapomniałeś? Pielęgniarki NIE strajkowały. Strajkowali lekarze. A wtedy same
            pisiorki zaprosiły rzeczone pielęgniarki do strajku. Chcieli podburzyć biały
            personel i wykorzystać przeciwko lekarzom. A tylko wkurzyli te kobitki.
            Podziękuj więc Wielkiej Małej Kaczce i Edgarowi i módl się, żeby znalazła się
            kasa, zanim zadymy się rozszerzą i Kaczor będzie musiał spierniczać helikopterem
            z Warszawy jak Ceausescu.
            • junkier Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 12:54
              OZZL to hipokryci klamiacy w zywe oczy.
              • kolter Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 12:57
                junkier napisał:

                > OZZL to hipokryci klamiacy w zywe oczy.
                dziwna sprawa rzad PISu chwali sie wzrostem 6% ,ale jakos tego nie widac
                w placach w budzetowce !!
                • junkier Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 13:02
                  Wzrost gospodarczy (nb przewidziany na 2007 r. na 6,5%) nie jest tozsamy ze
                  wzrostem plac, tak elementarne rzeczy trzeba tlumaczyc...

                  Zamiast tanich antykoscielnych agitek, gazet Fakty i Mity, Wyborcza czy NIE,
                  seignalbys moze po jakis podrecznik z podstawami ekonomi...
                  • kolter Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 13:04
                    junkier napisał:

                    > Wzrost gospodarczy (nb przewidziany na 2007 r. na 6,5%) nie jest tozsamy ze
                    > wzrostem plac, tak elementarne rzeczy trzeba tlumaczyc...
                    >
                    > Zamiast tanich antykoscielnych agitek, gazet Fakty i Mity, Wyborcza czy NIE,
                    > seignalbys moze po jakis podrecznik z podstawami ekonomi...
                    Ty zas gdybys mniej czytal nasz dziennik to wiedzialbys ze ten
                    wzrost zawdzieczamy tym ktorych nienawidzicie , balcerowiczowi , belce i
                    milerowi o dobrej koniunktorze na swiecie nie wspomne
                    • junkier Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 13:08
                      Ladnie formulke z Wybiorczej wyglosiles, dobrze tresci przyswajasz...
                      • c.rayback Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 15:21
                        To nas oswiec ekonomisto!Wyloz teorie ekonomii.Zamieniam sie w sluch.
              • remeq Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 13:09
                Podobnie jak Kaczor, no i co z tego? Nie zmienia to faktu, że to geniusz
                Kaczyńskiego spowodował obecne zadymy w Warszawie. Jak mawiała moja babcia "Sama
                świnia worek drze i sama kwiczy".
                1) Gdyby nie te (nieudolne i po prawdzie głupie) próby skłócenia pielęgniarek z
                lekarzami, nie było by obecnych demonstracji w Warszawie. Do dziś trwałyby może
                strajki lekarzy, ale nie pielęgniarek.
                2) Gdyby nie (jeszcze głupsze) próby użycia siły wobec tych kobiet, nie było by
                groźby przybycia górników i zadym w Warszawie.
                • junkier Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 13:16
                  Pielegniarki musialy zostac usuniete. Niepodobna zeby jedna z najwazniejszych
                  arterii komunikacyjnych W-wy, kluczowa dla polaczenia centrum z poludniem, byla
                  blokowana. Zwykli mieszkancy dojezdzajacy do pracy nic pielegniarkom zlego niz
                  zrobily i nie ma powodu zeby stali w upale w godzinnych korkach. Ujazdowskie
                  musialy zostac udroznione.
                  • kolter Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 13:18
                    junkier napisał:

                    > Pielegniarki musialy zostac usuniete. Niepodobna zeby jedna z najwazniejszych
                    > arterii komunikacyjnych W-wy, kluczowa dla polaczenia centrum z poludniem, byla
                    >
                    > blokowana. Zwykli mieszkancy dojezdzajacy do pracy nic pielegniarkom zlego niz
                    > zrobily i nie ma powodu zeby stali w upale w godzinnych korkach. Ujazdowskie
                    > musialy zostac udroznione.
                    Moze inaczej msciwy kutafon nie dopusci zeby jakas holta smiala go
                    osmieszac w srodku miasta
                  • swoboda_t Re: Junkier, Kaczor tylko zbiera, co sam zasiał 20.06.07, 13:43
                    "Pielegniarki musialy zostac usuniete." OK, ale moze PiS powinien rzucić im 100
                    miliardów, jak rzucił tuż przed wyborami w 2005 roku pod rękę z SLD. A potem
                    jeszcze wycofał ustawę emerytalną z TK. PiS jest współodpowiedzialny za stan
                    państwa, w końcu współdecyduje o nim od 2001 roku, a gros jego członków jeszcze
                    dłużej. I to PiS jest współwinnym eskalacji roszczeń. Niech teraz połknie tą
                    żabę. Szkoda tylko, że za moje pieniądze...
          • anmapa Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:21
            Bukiela!!!
          • kralik111 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 14:06
            junkier napisał:

            > K-va, a jekie pielegniary podpuszczane przez cwaniakow w stylu Bukla (rzekomo
            > liberala) maja prawo blokowac ruch w calej dzielnicy wielkiego miasta? Kto
            > jest 'partnerem' dla ich roszczen? Pracodawca, tj. szpital. I tam niech
            > urzadzaja protesty a one sadza ze sa bezkarne.
            >
            > Nauczka w postaci tegich batow policji dla gorniczych awanturnikow powinna
            byc
            > dla nich odpowiednia lekcja.

            Junkier damski bokser - zapytam sie jeszcze raz, swoja mame tez bijesz...???
        • lucky81 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:36
          > Kto jest suwerenem wladzy
          > w demokratycznym panstwie prawa?

          Nie pielęgniarki. A pielęgniarki do blokowania ulic mojego poparcia nie mają.
          • lahdaan Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:38
            lucky81 napisał:

            > Nie pielęgniarki.

            Pielegniarka to nie obywatel?

            >A pielęgniarki do blokowania ulic mojego poparcia nie mają.

            Ty to nazywasz blokowaniem ulic. Ja demonstrowaniem wlasnych postulatow? Kto ma
            racje?
            • lucky81 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:47
              > Pielegniarka to nie obywatel?

              Pielęgniarka to obywatel, ale nie do pielęgniarki należy władza (nie ona jedna
              suwerenem). Do pielęgniarki należy tylko ułamek władzy. Suwerenem jest całe
              społeczeństwo, a nie pielęgniarki, a rząd wybrany w procesie demokratycznym ma
              mimo wszystko większy mandat na reprezentowanie społeczeństwa.

              > Ty to nazywasz blokowaniem ulic. Ja demonstrowaniem wlasnych postulatow? Kto
              > ma racje?

              Ja. Zademonstrować postulat można na chodniku. Blokowanie ulicy to już nie
              demonstrowanie postulatów, a walka poprzez szantaż.
              • lucky81 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:53
                > a rząd wybrany w procesie demokratycznym ma
                > mimo wszystko większy mandat na reprezentowanie społeczeństwa.

                Oczywiście rozmawiamy formalnie, o konstytucji, poprzez którą Ty chciałeś
                wykazać wyższe prawa pielęgniarek ponad rządem.
              • lahdaan Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:02
                lucky81 napisał:

                > Pielęgniarka to obywatel, ale nie do pielęgniarki należy władza (nie ona jedna
                > suwerenem

                W demokratycznym panstwie, kazdy, nawet pojedynczy, obywatel ma prawo do
                demonstrowania swoich pogladow.

                > Suwerenem jest całe społeczeństwo, a nie pielęgniarki,

                A jak zdefiniujesz cale spoleczenstwo? Z kogo sie ono sklada?

                > a rząd wybrany w procesie demokratycznym ma
                > mimo wszystko większy mandat na reprezentowanie społeczeństwa.

                Tak, ale to wcale nie znaczy, ze ma sie do niego obracac plecami i traktowac go
                jako trzode czy motloch.

                > Ja. Zademonstrować postulat można na chodniku. Blokowanie ulicy to już nie
                > demonstrowanie postulatów, a walka poprzez szantaż.

                Zarowno chodnik jak i szosa naleza do przestrzeni publicznej, wiec nie ma
                znaczeni gdzie przebiega protest. Zadaniem policji jest zabezpieczenie
                demonstracji i zorganizowanie objazdow. Policja ma sluzyc przede wszystkim
                obywatelom a dopiero potem wladzy [choc ta teza i tak wydaje sie byc watpliwa].
                • lucky81 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:24
                  Demonstrowania poglądów w tym przypadku nikt nie zabronił (choć w innych
                  przypadkach tak, np. Parada Równości). Tutaj policja zareagowała nie na
                  demonstrację poglądów, lecz na blokowanie Alei Ujazdowskich. Transparentów nie
                  zabierali, z tego co rozumiem.

                  Co innego wygłaszanie własnego poglądu, a co innego użycie siły do
                  "przekonywania" innych do swoich poglądów poprzez szantaż - dokładnie to samo
                  robili górnicy w Warszawie, oraz Lepper przy wysypywaniu zboża.
                  • swoboda_t Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:46
                    O, dobrze, że wspomniałeś Lepepra i górników. Dostali co chcieli gdy zaczęli
                    blokować ulice, siać zamęt. Pielegniarki wielokrotnie strajkowały w szpitalach -
                    flagi, głodówki, takie tam bzdety. Nikt ich wtedy nie brał poważnie. Bo
                    politycy nauczyli obywateli, że o postulaty walczy się właśnie na ulicach.
                    Również politycy obecnej koalicji.
                • lucky81 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:28
                  > Zarowno chodnik jak i szosa naleza do przestrzeni publicznej, wiec nie ma
                  > znaczeni gdzie przebiega protest.

                  W przestrzeni publicznej nie wolno robić wszystkiego. Nie każde działanie można
                  podciągnąć pod nazwę "demonstracja poglądów". Stanie na głównej ulicy w celu
                  blokowania ruchu pojazdów nie jest elementem wolności słowa, nie jest też
                  dozwolone prawnie.
                • lucky81 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:36
                  > W demokratycznym panstwie, kazdy, nawet pojedynczy, obywatel ma prawo do
                  > demonstrowania swoich pogladow.

                  Jeszcze pytanie - czy jesteś zdania, że mam prawo (w sensie obowiązującego prawa
                  i/lub w sensie "jak powinno być"), ja, pojedynczy obywatel, wyjść na Aleje
                  Jerozolimskie i iść środkowym pasem z transparentem?
            • sigma06 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 14:56
              Nikt nam nie powinien zabraniac walczyc o swoje.Zawsze byłysmy traktowane jak
              słuzba anie jak pracujace pielegniarki.Zawsze było wiadomo , ze jestesmy na
              tyle odpowiedzialne ,ze nie odejdziemy od łóżek pacjentów i nie zostawimy
              cierpiących samym sobie.Każdy wiedział o tym , ze na drastyczne posuniecia tego
              typu na nie stac ze wzgledu na dobro pacjenta.Traktowane byłysmy jak nieme i
              niewidzialne .Nie byłysmy partnerkami do rózmów.O Nasze prawa musimy walczyc na
              ulicy ,musismy byc ponizane i okaleczane.My które walczymy na codzien zchorobą
              i skutkami przemocy.Kto Nas wesprze ?Jak mamy inaczej dac znac światu,że
              naprawde jest żle.Pacjent jest traktowany jak procedura za która sie liczy
              pieniadze .Ogranicza sie ludziom dostep do wszystkiego bo niby brak
              pieniedzy.Ale na podwyzki dla posłów i innych na górze sa.Potrzeba im wiecej ?
              Ile jeszcze mamy dać sie zwodzic obietnicami bez pokrycia ?zresztą?Bedziemy
              blokowac ulice jesli bedzie trzeba.Zeby kazdy kto trafi pod nasz opieke miał
              dostep do wszystkich mozliwych badan i zabiegów .Przeciez płacisz składki i
              uwazasz , ze wszystko Ci sie nalezy .Ale nie wiesz, ze za przekroczone limity w
              budzecie szpitalnym płaca pracownicy.Normalnie obcinaja nam premie.Nie dosc ,ze
              mamy nic to po tym zostaje ....tylko rozpacz na kwitku.Czy Ci sie to podobaczy
              nie to bedziemy blokowac ulice i zaczniemy w koncu krzyczec .
      • czarek62 Fedrujacy element - tak mowili komunisci o "Wujku" 20.06.07, 12:30
        junkier napisał:

        > Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika powinien zostac nauczony raz na
        > zawsze przez policje szacunku dla prawa. I to z pelna bezwzglednoscia.

        ty skryty komunisto, tez bys wyslal ZOMO na gornikow?
        • junkier Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika podatn 20.06.07, 12:41
          Sam jestes komuchem, bez zadnej wrazliwosci. Gdyby bylo inaczej nie
          porownywalbys bohaterow z "Wujka", ktorzy polegli za wolna Polske, z banda
          awanturnikow, ktorzy podchmieleni urzadzaja w Warszawie awantury, sami
          korzystajac z gigantycznych przywilejow jak finansowane przez
          podatnikow "gornicze emerytury".
          • el_bigos Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:44
            durniu, górnicze emerytury nie są dla nich żadna łaską to im się należy,
            poczytaj idioto na temat składek jakie górnic odprowadzają do ZUSu a potem
            zacznij dyskutować
            • mut są zerowe 20.06.07, 15:04
              te składki sa dokładnie zerowe bo jak kopalnie osiągają jakieś gigantyczne
              zaległości to ogłaszają strajk w celu oddłużenia :))
          • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:44
            junkier napisał:

            > Sam jestes komuchem, bez zadnej wrazliwosci. Gdyby bylo inaczej nie
            > porownywalbys bohaterow z "Wujka", ktorzy polegli za wolna Polske, z banda
            > awanturnikow, ktorzy podchmieleni urzadzaja w Warszawie awantury, sami
            > korzystajac z gigantycznych przywilejow jak finansowane przez
            > podatnikow "gornicze emerytury".
            przepracuj smieciu 20 lat na dole to zobaczysz co to gornicza emerytura
            !!smieciu zyjacy na koszt niemieckiego podatnika
            • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:46
              A po co mam pracowac na dole? Nie chce tego robic i nie bede! Chyba kompletnie
              juz ten tepy antyklerykalizm rozum odebral...
              • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:49
                junkier napisał:

                > A po co mam pracowac na dole? Nie chce tego robic i nie bede! Chyba kompletnie
                > juz ten tepy antyklerykalizm rozum odebral...
                Mi kadzenie kadzidla na leb nie wali jak tobie ,wiec nie krytykuj ludzi
                ktorzy uczciwie pod ziemia zarabiaja na swoje utrzymanie !!
                • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:50
                  Tych ktorzy uczciwie pracuja nei krytykuje. Natomiast tych, ktorzy chca
                  urzadzac publiczne zadymy jak najbardziej.
                  • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:54
                    junkier napisał:

                    > Tych ktorzy uczciwie pracuja nei krytykuje. Natomiast tych, ktorzy chca
                    > urzadzac publiczne zadymy jak najbardziej.
                    Czyli tych ktorzy jada do stolicy rozliczyc oszustow ktorzy duzo obiecali
                    i nic nie spelnili !!!
                    • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:57
                      Od rozliczania rzdu w demokracji jest kartka wyborcza a nie ekscesy podpitych
                      typkow.
                      • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:01
                        junkier napisał:

                        > Od rozliczania rzdu w demokracji jest kartka wyborcza a nie ekscesy podpitych
                        > typkow.
                        Kiedy podpite typki rozbijaly szyby na rozbrat to klaskales w swe
                        krotkie lapki ,ale dzis kiedy jeszcze nawet niewiesz czy gornicy dojada to juz
                        ich obrazasz !!!
          • trydzyk Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:42
            > korzystajac z gigantycznych przywilejow jak finansowane przez
            > podatnikow "gornicze emerytury".

            ... ktore zapewnil im w zeszlym roku rzad Kaczynskiego, zapomniales dodac.

            F.
      • el_bigos Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:40
        czy ty junkier idioto wiesz, ze górnicy płaca podwójną składkę emerytalną i tak
        sa do tyłu, bo po 25 latach idąc na emeryture zapłacili skladek za 50 lat???
        pokaż mi kogoś kto tyle w Polsce pracuje
        • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:43
          Bigos idioto nie znaczy to ze maja prawo zwalac sie do Warszawy i robic dym.

          w SPOLKACH WEGLOWYCH wynagrodzenia stanowia nierzadko 5à-60% ogolu kosztow.
          Zadna firma dzialajaca na zasadach rynkowych tego nie wytrzyma. Niech maja tego
          swiadomosc, "bohaterowie".
          • el_bigos Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:45
            co ty mi tu pie..sz kretynie, poczytaj o składkach jakie górnicy odprowadzją
            do ZUSu, potem dyskutuj
            • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:47
              Bzdury. Do emerytur gorniczych doklada podatnik, podobnie jak do KRUS.
              • el_bigos Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:48
                może ty dokładasz, bo nasłuchałeś się jakiś bzdur, ja nie dokładam
              • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:50
                junkier napisał:

                > Bzdury. Do emerytur gorniczych doklada podatnik, podobnie jak do KRUS.
                Ty nie doplacasz wiec co ci do tego ?????????
            • el_dvpa Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:25
              kto odprowadza? górnicy? LOL. poczytaj o składkach, których górnicy NIE
              ODPROWADZILI do ZUS w latach 1990-2005 i zostały umorzone, a potem dyskutuj
          • mangold A kibicowałeś im jak SLDwski rząd jajami obrzucali 20.06.07, 12:46
            ???
            • junkier Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika podatn 20.06.07, 12:49
              Nalezy rozroznic dwie sprawy.

              1) sluszny protest przeciw sprawowaniu wladzy w Polsce przez komunistow z SLD
              (na szczescie to juz historia) i to zasluguje na poparcie oraz,

              2) erwindykacje roszczeniowo-socjallne, mowiac brutalnie chec dorwania sie do
              kasy podatnika- i tego nie popieralem. Prosze mi tego nie wmawiac.
              • mangold Czy ty masz schozofrenię ?? 20.06.07, 13:11
                junkier napisał:

                > Nalezy rozroznic dwie sprawy.
                >
                > 1) sluszny protest przeciw sprawowaniu wladzy w Polsce przez komunistow z SLD
                > (na szczescie to juz historia) i to zasluguje na poparcie oraz,
                >
                > 2) erwindykacje roszczeniowo-socjallne, mowiac brutalnie chec dorwania sie do
                > kasy podatnika- i tego nie popieralem. Prosze mi tego nie wmawiac.
                • junkier Prawidlowy oglad spraw 20.06.07, 13:17
                  Prawidlowy oglad spraw: nie komuchom, nie socjalowi i roszczeniom.
                  • c.rayback Re: Prawidlowy oglad spraw 20.06.07, 15:29
                    Eeeee,a nie Twoj prezio czasem naobiecywal z koalicjantami panstwa socjalnego?
                • trydzyk To sie u Orwella nazywalo "Dwojmyslenie" n/t 20.06.07, 13:43
          • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:47
            junkier napisał:

            > Bigos idioto nie znaczy to ze maja prawo zwalac sie do Warszawy i robic dym.
            BO Co Idioto bo dzis w stolicy sluszna wladza siedzi!! wiec nie powinno sie
            domagac tego co obiecali w wyborach !! tylko komuchow rozliczamy z
            niespelnionych obietnic ????? hipokryto
            • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:52
              Znasz program PiS dotyczacy ochrony zdrowia? Nijak sie ma do postulatow OZZL i
              pora zeby to wreszcie Bukiel i reszta zrozumieli.
              • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:56
                junkier napisał:

                > Znasz program PiS dotyczacy ochrony zdrowia? Nijak sie ma do postulatow OZZL i
                > pora zeby to wreszcie Bukiel i reszta zrozumieli.
                Moze niech ten co ma 10 tys zl pensji nie broni za wszelka cene
                podwyzki temu co ma 1 tys zl , czasy jeleni ktorzy pracowali za 500 zl skonczyl
                sie w tym kraju
              • el_dvpa Programi PiS 20.06.07, 13:05
                zakładał zwiększenie nakladów na służbę zdrowia do 6.5% pkb. tak, jak zakładał
                tanie państwo.
                nigdy nie wierz komunistom. nieważne czy z PIS czy z SLD
                • junkier Re: Programi PiS 20.06.07, 13:10
                  Tyle ze ja tej czesci programu nie popieralem. Generalnie jesli chodzi o sluzbe
                  zdrowia to nie ufam ani czynnikom rzadowym ani cwaniakom z OZZL. Samo
                  zwiekszanie nakladow, bo tylko taki jest ich postulat, nic nie da poza tym ze
                  napchna swoje kieszenie, a za jakis czas zglosza sie po kolejne datki od
                  podatnika, i tak k-va do zaj_nia jak to ujal Pazura.
                  • el_dvpa ?????? 20.06.07, 13:22
                    twoje bezwzględne umiłowanie braci wskazuje na coś innego

                    junkier napisał:

                    > Tyle ze ja tej czesci programu nie popieralem.
                    • junkier Re: ?????? 20.06.07, 13:28
                      Popieram program polityczny J. Kaczynskiego i uwazam to za normalne i
                      patriotyczne dzialanie.
                      Natomiast w sprawach gospodarczych w pelni popieram program UPR jakkolwiek
                      twierdzenie ze PiS jest socjalistyczny uwazam za przesadzone. Jest sporo
                      socjalu, owszem, i jest to niestety problem. Bo jak mawial Kisiel socjalizm to
                      ustroj ktory nieudolnie probuje rozwiazac czesc problemow ktore sam stworzyl.
                      • el_dvpa Re: ?????? 20.06.07, 13:31
                        Nie rozumiem - już PO jest bardziej radykalna chociażby w kwestii lustracji
                        (kto rzucił po raz pierwszy pomysł całkowitego otwarcia archiwów i dlaczego
                        bracia nie chcą tego?), do tego program PO był 100x bardziej liberalny od
                        PiSowskiej pustej lodówki. Niekonsekwencja w działaniu?

                        junkier napisał:

                        > Popieram program polityczny J. Kaczynskiego i uwazam to za normalne i
                        > patriotyczne dzialanie.
                        > Natomiast w sprawach gospodarczych w pelni popieram program UPR jakkolwiek
                        > twierdzenie ze PiS jest socjalistyczny uwazam za przesadzone. Jest sporo
                        > socjalu, owszem, i jest to niestety problem. Bo jak mawial Kisiel socjalizm
                        to
                        > ustroj ktory nieudolnie probuje rozwiazac czesc problemow ktore sam stworzyl.
                        • junkier Re: ?????? 20.06.07, 13:44
                          PO jest ciut bardziej liberalna ale w kwestiach gosp. jest malo radykalna.
      • leszlong Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:42
        @junkier: chyba kolego zapominasz, że to rząd Marcinkiewicza (PiS) zrejterował
        przed górnikami i ich protestami, wycofując skargę do TK o stwierdzenie
        konstytucyjności ustaw emerytalnych dla górnictwa złożoną przez poprzedni rząd
        (SLD). Już wtedy można było górników nauczyć poszanowania prawa. Teraz jak się
        pokazuje pogardę wobec prawa (rządzący) to obywatele mają taki sam stosunek jak
        Kaczyńscy czyli prawo mają w d.pie.
        • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:45
          Nic nie zapomnialem. Bylem przeciw tej decyzji, uwazalem i uwazam ze jest
          bledna. Przywileje w postaci 'emerytur gorniczych' mozna jednak wycofac -
          wystarczy zmienic ustawe.
          • leszlong Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:53
            @junkier: czekam na ten śmiały uczynek tego rządu. I się obawiam, że się go nie
            doczekam. Szczególnie teraz, jak zaczyna się karuzela z protestami - lekarze,
            pielęgniarki. W kolejce są całe górnictwo, nauczyciele, kolejarze. Całe to
            zamieszanie przypomina mnie czasy Zygmunta III Wazy, kiedy za mrzonkami w
            postaci korony szwedzkiej, skutecznie rozmontował Rzplitą i odtąd co chwila
            wybuchały jak nie wojny z Turcją czy Moskwą, to konflikty ze Szwecją i najazdy
            tatarskie, by zakończyć się ruchawkami na Ukrainie. Podobnie teraz Kaczyński
            skutecznie podgrzewa nastroje w RP i cały korowód strajków ma na głowie. Zamiast
            wykorzystać dobre warunki gospodarcze do pozbycia się części problemów poprzez
            rozumne reformy. A ponadto Euro 2012 nam przyznane zostało. Minęły 2 miesiące i
            nic nie zrobiono.
            • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:55
              Sluzba zdrowia to niestety pole minowe. Nikt nie zglosil rozsadnej reformy,
              nikt.
              • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:59
                junkier napisał:

                > Sluzba zdrowia to niestety pole minowe. Nikt nie zglosil rozsadnej reformy,
                > nikt.
                Niestety dla faktow rozwalili ja panowei z AWS wraz z kaczynskiimi jako
                czlonkami rzadu i parlamentu a SLD tez nic madrego nie zrobilo !!
              • el_dvpa nikt nie ma jaj 20.06.07, 13:02
                po prostu. sprywatyzowac służbę zdrowia i wprowadzić indywidualne
                ubezpieczenia. proste? ale to się kłóci z socjalistyczną wizją
                państwa "solidarnego"
          • el_dvpa he he he 20.06.07, 13:00
            to może przypomij sobie, że PiS podnosiło łapki wraz z SLD za tymi
            przywilejami. Partia Jara nie zawahała się obciążyć podatników kosztami, byle
            tylko dochrapać się władzy
            Ile jeszcze trzeba tłumaczyć, że PIS to partia socjalistyczna. narodowa jest
            jedynie "w warstwie deklaratywnej"

            junkier napisał:

            > Nic nie zapomnialem. Bylem przeciw tej decyzji, uwazalem i uwazam ze jest
            > bledna. Przywileje w postaci 'emerytur gorniczych' mozna jednak wycofac -
            > wystarczy zmienic ustawe.
            • junkier Re: he he he 20.06.07, 13:07
              Ja bylem przeciw i temu glosowaniu i przywilejom. Nie wolno uprzywilejowywac
              nikogo, to otwieranie na osciez wrot roszczeniom!!!
              • kolter Re: he he he 20.06.07, 13:08
                junkier napisał:

                > Ja bylem przeciw i temu glosowaniu i przywilejom. Nie wolno uprzywilejowywac
                > nikogo, to otwieranie na osciez wrot roszczeniom!!!
                oczywiscie ty dobrze wiesz ze z twojego niemieckiego socjalu nikt nie
                bedzie w Polsce doplacal do emrytur
              • el_dvpa Re: he he he 20.06.07, 13:20
                Powiedz to temu, który stwierdził, że liberalizm jest większym wrogiem od
                postkomuny.

                junkier napisał:

                > Ja bylem przeciw i temu glosowaniu i przywilejom. Nie wolno uprzywilejowywac
                > nikogo, to otwieranie na osciez wrot roszczeniom!!!
          • szefunio1 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:06
            > Przywileje w postaci 'emerytur gorniczych' mozna jednak wycofac -
            > wystarczy zmienic ustawe.

            Nie zapominaj, że to "koalicja" SLD-PSL-PiS-LPR-SO przegłosowała w roku 2005
            ustawę o emeryturach górniczych, która daje ok. 80 mld zł z budżetu na
            emerytury górnicze.
            Rok później, gdy górnicy zarządali udziału w zyskach kopalni PiS, też dostali
            od PiS'u wszystko czego rządali (przy czym był to udział zyskach, których nie
            było - kopalnie wykazały co prawda ok 2 mld zł zysku "na papierze", ale do
            rachunku nie były wliczone mniej więcej 4 mld zł kosztów płaconych z budżetu
            państwa - dopłat do emerytur górniczych i pokrywania szkód górniczych).

            Skoro górnicy otrzymali od PiS'u najpierw 80 mld zł, a potem połowę
            nieistniejącego zysku, to jakim prawem odmawiasz innym grupom zawodowym prawa
            do stawiania wielokrotnie niższych żądań?
            • el_dvpa I to jest SEDNO sprawy 20.06.07, 13:28
              szefunio1 napisał:

              > Nie zapominaj, że to "koalicja" SLD-PSL-PiS-LPR-SO przegłosowała w roku 2005
              > ustawę o emeryturach górniczych, która daje ok. 80 mld zł z budżetu na
              > emerytury górnicze.
              > Rok później, gdy górnicy zarządali udziału w zyskach kopalni PiS, też dostali
              > od PiS'u wszystko czego rządali (przy czym był to udział zyskach, których nie
              > było - kopalnie wykazały co prawda ok 2 mld zł zysku "na papierze", ale do
              > rachunku nie były wliczone mniej więcej 4 mld zł kosztów płaconych z budżetu
              > państwa - dopłat do emerytur górniczych i pokrywania szkód górniczych).
              >
              > Skoro górnicy otrzymali od PiS'u najpierw 80 mld zł, a potem połowę
              > nieistniejącego zysku, to jakim prawem odmawiasz innym grupom zawodowym prawa
              > do stawiania wielokrotnie niższych żądań?
              • junkier Prawem prawdy osobistej 20.06.07, 13:30
                > jakim prawem odmawiasz innym grupom zawodowym prawa
                > > do stawiania wielokrotnie niższych żądań?


                Prawem prawdy osobistej. Bo ja tej ustawy nie popieralem, co juz wyjasnilem
                powyzej.
                • el_dvpa ROTFL 20.06.07, 13:37
                  twój ukochany rząd poparł, nie wstydząc się głosowania ręka w rękę z SLD.
                  Ostatnio nawet Lech K stwierdził, że Kwas był ogólnie lepszy od Wałęsy.

                  Za Twoim ukocahnym Ziemkiewiczem (Polactwo)
                  "W 1995 miłość do peerelu wprawiła polactwo w szał uwielbienia dla Aleksandra
                  Kwaśniewskiego, przeciętnego aparatczyka, człowieka żenująco małego formatu, o
                  życiorysie drobnego cwaniaczka i charyzmie biurowego bawidamka, na dodatek
                  wielokrotnie przyłapywanego na nieudolnych krętactwach. "

                  ZAWSZE TWIERDZIŁEM ŻE PiS BLIŻEJ DO SLD NIŻ DO PARTII PRAWICOWEJ





                  junkier napisał:

                  > > jakim prawem odmawiasz innym grupom zawodowym prawa
                  > > > do stawiania wielokrotnie niższych żądań?
                  >
                  >
                  > Prawem prawdy osobistej. Bo ja tej ustawy nie popieralem, co juz wyjasnilem
                  > powyzej.
                  • junkier Re: ROTFL 20.06.07, 13:46
                    Rzeczywistosc ewoluuje.
                    • kralik111 Re: ROTFL 20.06.07, 15:21
                      junkier napisał:

                      > Rzeczywistosc ewoluuje.

                      Przyznaj sie junkier, boisz sie tej rzeczywistosci...;DDD
                • szefunio1 Re: Prawem prawdy osobistej 20.06.07, 14:14
                  > > > jakim prawem odmawiasz innym grupom zawodowym prawa
                  > > > do stawiania wielokrotnie niższych żądań?
                  > >
                  > >
                  > > Prawem prawdy osobistej. Bo ja tej ustawy nie popieralem, co juz wyjasnilem
                  > > powyzej.

                  To uprawnia cię jedynie do twierdzenia:
                  >>Lekarze/pielęgniarki/nauczyciele stracą prawo do swoich żądań z chwilą gdy
                  PiS "cofnie" pieniądze, które dał na górników<<
                • kralik111 Re: Prawem prawdy osobistej 20.06.07, 15:18
                  junkier napisał:

                  > > jakim prawem odmawiasz innym grupom zawodowym prawa
                  > > > do stawiania wielokrotnie niższych żądań?
                  >
                  >
                  > Prawem prawdy osobistej. Bo ja tej ustawy nie popieralem, co juz wyjasnilem
                  > powyzej.


                  Junkier o jakiej prawdzie osobistej PiSkasz mlotku, o tej w ktorej
                  bezkrytycznie wspierasz kazde slowo, posuniecie, dzialanie itd. PiS i braci
                  kaczynskich, czy ta prawde osobista w ktorej nazywasz j.kaczynskiego przestepca
                  i wycofujesz sie z poparcia jego praktycznie wszystkich posuniec ostatniej
                  dekady ???

                  :-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
                  Nie uwazasz, ze PiSdzielisz smutki...?
                  ;DDD
      • jerzy30 zbieraj d..e w troki i s..j na Kube bolszewiku 20.06.07, 12:46
        PiS dzielcowaty
      • critto Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:51
        wiesz ,szkoda ze takich jak tY za komuny nie nauczono 'szacunku'. Mogl cI jakis
        milicjant za mocno przetracic gnaty... a widac przetracil, ale glowe i dlatego
        bzdury gadasz.
        • junkier Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 12:59
          Nie gadam bzdur. Gornictwo jest kula u nogi finansow publ. Sa oficjalne dane na
          ten temat, np. raport UOKiK o pomocy publicznej (z kieszeni podatnika) w Polsce.
          • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 13:02
            junkier napisał:

            > Nie gadam bzdur. Gornictwo jest kula u nogi finansow publ. Sa oficjalne dane na
            >
            > ten temat, np. raport UOKiK o pomocy publicznej (z kieszeni podatnika) w
            Polsce Kler katolicki ze swoimi katechetami i roznej masci kapelanami tez
            kosztuje budzet sporo kasy , wiec niech kler naucza za swoje , i niech tylko
            rentowne kopalnie zostana , wtedy bedzie sprawiedliwie
      • kralik111 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 14:04
        junkier napisał:

        > Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika powinien zostac nauczony raz na
        > zawsze przez policje szacunku dla prawa. I to z pelna bezwzglednoscia.


        Junkier widze, ze ty podobnie jak i premier jestes damskim bokserem :D Tez
        bijesz swoja mame...?

        :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
        • kolter Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 14:06
          kralik111 napisał:

          > junkier napisał:
          >
          > > Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika powinien zostac nauczony raz
          > na
          > > zawsze przez policje szacunku dla prawa. I to z pelna bezwzglednoscia.
          >
          >
          > Junkier widze, ze ty podobnie jak i premier jestes damskim bokserem :D Tez
          > bijesz swoja mame...?
          Pewno tez !!!!
      • a.k.traper Moze wyjdziesz i nauczysz osobiscie? 20.06.07, 14:18
        Bo w rządzie tez sa elementy zyjace na koszt podatnika i szkodzace Polsce i
        majace w d...ie prawo. Mimo wszystko wole płacic górnikom.
      • pio41 ReJunkier, wiesniaku z koziej wolki 20.06.07, 16:32
        zycze ci z calego serca, zebys czym predzej znalazl sie pod opieka kogos z
        tych "fedrujacych na koszt podatnika". Albo bardziej po chrzescijansku - zebys
        zarabial tyle, co poczatkujacy lekarz - tj. ok. 600 zlotych na reke.

        Byc moze wtedy przestalbys wypisywac te wszystkie brednie w stylu PZPRowskiej
        nowomowy.
      • marek99az1 Re: Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika p 20.06.07, 22:48
        junkier napisał:

        > Fedrujacy element zyjacy na koszt podatnika powinien zostac nauczony raz na
        > zawsze przez policje szacunku dla prawa. I to z pelna bezwzglednoscia.

        O!Junker wrócił. Nadgodziny?
        Szkoda, że nie skomentowałeś w ten sposób wycofanie z TK skargi poprzedniego
        Rzecznika Praw Obywatelskich na wywalczone śrubami i kijami zabójcze dla
        budżetu górnicze emerytury pomostowe.
    • mikro_ekonomia Ten kraj nie jest normalny ... 20.06.07, 12:16
      a bilety na wsypy takie tanie ...

    • griotte1 Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:17
      przeraża mnie postawa roszczeniowa tych właśnie grup społecznych: górników,
      lekarzy i nauczycieli. Zgadzam się - zarobki powinny być większe bo to praca
      ciężka, odpowiedzialna i w trudnych warunkach dla tych trzech grup społecznych,
      ale SKĄD WZIĄĆ NA to pieniądze ? Od tupania nogami i uderzania sztachetami o
      pręty jeszcze się pieniądze nie posypały. Najpierw trzeba uszczelnić Państwo,
      rozbić korupcyjne układy mafijne samorządowo - państwowe, zreformować finanse
      publiczne i wtedy oczekiwać konstruktywnych działań. Przede wszystkim w sferze
      wynagrodzeń. Ale dziś? Tak? Teraz? Mam wrażenie, przekonanie graniczące z
      pewnością, że ktoś stoi za tymi ludźmi i nimi manipuluje. Jak za górnikami z
      sierpnia 80 w zeszłym tygodniu na Śląsku.
      A co do lekarzy - prywatyzacja służby zdrowia wszystkim wyjdzie na dobre.
      • szefunio1 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:24
        > Od tupania nogami i uderzania sztachetami o
        > pręty jeszcze się pieniądze nie posypały.

        Nieparawda. Górnikom się posypały.
      • lahdaan Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:25
        griotte1 napisała:

        > Od tupania nogami i uderzania sztachetami o
        > pręty jeszcze się pieniądze nie posypały. Najpierw trzeba uszczelnić Państwo,
        > rozbić korupcyjne układy mafijne samorządowo - państwowe, zreformować finanse
        > publiczne i wtedy oczekiwać konstruktywnych działań.

        A kto wedlug ciebie jest za to odpowiedzalny? Politycy, ktorzy nic w tej kwestii
        nie robia czy obywatele, ktorzy chca zyc noramlnie?
      • jpparo Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:27
        > przeraża mnie postawa roszczeniowa tych właśnie grup społecznych: górników,
        > lekarzy i nauczycieli. Zgadzam się - zarobki powinny być większe bo to praca
        > ciężka, odpowiedzialna i w trudnych warunkach dla tych trzech grup społecznych,
        > ale SKĄD WZIĄĆ NA to pieniądze ?

        a mało to pieniędzy kaczory roztrwoniły na różne pierdoły? na lustracje, na
        dodatkowe stanowiska i ministerstwa, dla przystawek, na przeloty pieniądze są -
        a na potrzeby społeczne już nie ma - jest to mądre? Chu...ja mądre !!!

        Niech zaczną oszczędności od siebie - to kasa sie znajdzie
      • gruby_dolar Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:28
        a nie gadaj, pieniądze są na niepotrzebną Iracką misję, na budowę zbędnej amerykańskiej tarczy, na przeloty prezia do gdańska, na nowe gmachy ZUS'u i NFZ'u, na pensje tych pracowników, na IPN'y i CBA, które nic nie dokonało poza spektkalurnymi pomyłkami, na podwyższanie budżetów u premierka i prezia, na podwyżki na prowadzenie biur poselskich, na oddawanie zwrotów za benzynę "na gębe", i jeszcze mnóstwo innych pierdoł by się znalazło, to nie pieniędzy brakuje, to brakuje rozumu rządzącym który beznadziejnie wydają pieniądze, i nie mów mi że to małe pieniądze bo ze miliardy składają się ze złotówek, wiec gdyby to wszystko policzyć to by wyszło, KRUS, ja rozumiem rolników którzy mają do 20ha oni nie dadzą rady płacić ZUS'u, kolejna bzdura obowiązkowść ZUS'u, potężna machina przejadająca pieniądze,ale są rolnicy mający firmy produkujące ogromne ilości mięsa/zbóż/cokowliek w rolnictwie, po 500ha i więcej i płącą krus to śmieszne, biurokracja zjadająca państwo, a kaczy rząd wydaje na lustracje teczki, ipn i obsadzanie swoimi nieudolnymi włazidupami kolejnych stołków za duże pieniądze patrz na Orlen lub na Skrzypka...niech skopią ten kaczy kuper!
      • lucky81 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:38
        Przede wszystkim to nie państwo (kaczyński i spółka zoo) powinno być pracodawcą
        pielęgniarek, i to nie budżecie państwa powinien być pulą, w której szuka się
        tych zarobków.
      • gwiezdny_kupiec Ludzie mało zarabiają i nikt nie musi za nimi stać 20.06.07, 12:43
        Po wejściu do UE mamy szybki wzrost cen (np. mieszkania) i płac. Służbę zdrowia
        i nauczycieli wzrost płac omija stąd nic dziwnego że protestują. Poza tym ludzie
        porównują płace z zarobkami za granicą.

        Państwo polskie daje kasę na tych którzy potrafią ją sobie wywalczyć - patrz
        górnicy, stocznie, rolnicy itp. Wybranym grupom np. IPN, CBA też potrafi płacić
        rozsądnie. Nic dziwnego, że prowadzi to do radykalizacji i protestów tych co
        dostają grosze.

        A co do kasy na podwyżki, ostatnio parlament obniżył składki rentowe co ma
        kosztować 17 mld zł rocznie. Czyli patrząc z punktu widzenia protestujących kasa
        jest. Najgorsze jest to że jak lekarze dostaną podwyżki to się zaczną protesty
        nauczycieli, emerytów, urzędników itd. No ale jak mamy dupę a nie rząd to trudno
        żeby było inaczej.

        PS. W prywatnej firmie w której pracuje, studenci zarabiają po kilka tysięcy
        złotych. Nie dziwię się że ludzie którzy pracują 20 lat i zarabiają grosze za
        ciężką i odpowiedzialną pracę chcą zarabiać więcej.
        • misad36 Re: Ludzie mało zarabiają i nikt nie musi za nimi 20.06.07, 15:12
          PS. W prywatnej firmie w której pracuje, studenci zarabiają po kilka tysięcy
          złotych. Nie dziwię się że ludzie którzy pracują 20 lat i zarabiają grosze za
          ciężką i odpowiedzialną pracę chcą zarabiać więcej.

          A co przeszkadza tym ludziom ktorzy pracuja 20 lat i zarabiaja grosze przeniesc
          sie do prywatnej firmy i zarabiac po kilka tysiecy ?
    • evident niedługo wszyscy tam pojedziemy 20.06.07, 12:17
      innego wyjścia nie będzie
    • trzynasty Popierom grubiorzy i piguły 20.06.07, 12:18
      Popierom grubiorzy, bo som żech robił na dole i wiem jako to robota, oprócz
      tego jadom pomóc pigułom, oby wiyncyj takich akcji, a tyn rząd w końcu dupnie o
      zol.
    • agnostic5 Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:19
      To lato będzie naprawdę gorące.
      Kto mieczem wojuje... a Kaczyńscy wojują ze wszystkimi
    • asd616 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:20
      Pierwszy raz kibicuję górnikom :P
      • rafvonthorn Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:27
        Mnie nawet ich rycerskość nie przekonała, że powinienem ich utrzymywać. Sorki,
        ale w Polsce z podatków utrzymuje się zbyt wiele grup zawodowych, oni dostaną
        wcześniejsze emerytury z mojego ZUSu, a jak ja dożyję wieku emerytalnego po
        ZUSie zostanie wspomnienie. Chodzi o elementarną sprawiedliwość, dosyć
        pozwalania na robienie z siebie frajera!
    • dx7 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:20
      > Ciekawe czy policja podskoczy górnikom ze sztachetami ?

      Ja bym tu nie winil policji - oni dostaja rozkaz i koniec. Nawet troche mi ich
      zal bo sa miedzy mlotem a kowadlem. Kwestia tego, od kogo ten rozkaz dostaja ...
      • kalinowski11 Re: Górnicy jadą pomóc pielęgniarkom 20.06.07, 12:22
        dx7 napisał:

        > zal bo sa miedzy mlotem a kowadlem. Kwestia tego, od kogo ten rozkaz dostaja ...

        No to górnicy pójdą kawałek dalej...
    • daretto Inni też jadą... 20.06.07, 12:21
      jak podała stacja JPP do Warszawy jada psychicznie chorzy, kibice Lecha i
      Pogoni, bezdomni, anonimowi alkoholicy, dwie nyski byłych ORMO-wców, jeden
      żuczek ZOMO. O innych grupach będe informował na bieżąco.
      • ciupazka Re: Inni też jadą... 20.06.07, 12:28
        Otworzyć więzienia, wypuścić przestępców, to Wam pomogą skutecznie...tak jak
        podczas głosowania w wyborach na Tuska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka