Dodaj do ulubionych

''Die Tageszeitung'': Polska ma rację w sporze ...

    • lestek35 ''Die Tageszeitung'': Polska ma rację w sporze .. 24.08.07, 00:56
      E tam. Za parę miesięcy będą rządzić "chopaki" z PO i LiDki. A oni w ramach
      miłości ewropejskiej za poklepanie po plecach sami wszystko dadzą, Ba, nawet
      transport opłacą...

      Wujek Bronek, Hibnerkowa Komorowscy i inni eurooszłomi w imię miłości
      wewnątrzkołchozowej nie tylko do takich rzeczy są zdolni.
      • wet3 Re: lestek35 24.08.07, 03:29
        lestek35 napisał:

        > E tam. Za parę miesięcy będą rządzić "chopaki" z PO i LiDki. A oni
        w ramach
        > miłości ewropejskiej za poklepanie po plecach sami wszystko dadzą,
        Ba, nawet
        > transport opłacą...
        >
        > Wujek Bronek, Hibnerkowa Komorowscy i inni eurooszłomi w imię
        miłości
        > wewnątrzkołchozowej nie tylko do takich rzeczy są zdolni.

        Jesli dostana sie do wladzy - w co osobiscie nie wierze, to z
        pewnoscia postapia tak jak napisales.
    • mark.parker ''Die Tageszeitung'': Polska ma rację w sporze .. 24.08.07, 10:32
      Czy teraz oba kartofle pochwalą gazetę publicznie, tak jak ją ganiły? Chyba
      wypada - hahahahaha!
    • poglodzio Re: ''Die Tageszeitung'': Polska ma rację w sporz 24.08.07, 15:24
      oczywiście że mamy rację w tym sporze, bo nie ukradliśmy tego gdyż
      pozostawiono " berlinkę" na terytorium Polski a dokładnie w
      cieplicach a ponad to niemcy wywieźli wiele naszych skarbów (nie
      tylko kultury) wiele zniszczyli,wiele sprzedali reszte mają do
      dziś... podobnie jak szwedzi łupy z czasów potopu szwedzkiego :)
      Pozdrawiam
    • marcin3175 ''Die Tageszeitung'': Polska ma rację w sporze .. 24.08.07, 15:27
      "jedna jaskółka wiosny nie czyni" - dobrze że ktoś w Niemczech ma rozsądne
      poglądy na ten temat. Sporo ludzi jednak ma problemy z logicznym myśleniem i
      uznaniem pewnych faktów, w rezultacie sieją ferment na forach dyskusyjnych - mam
      namyśli zarówno polaków jak i niemców . Wątpiącym radzę spojrzeć na mapę i
      sprawdzić gdzie leży granica państwowa między Polską i Niemcami i pogodzić się z
      tym że granica już taka pozostanie - na jak najdłużej mam nadzieję. A co do
      roszczeń majątkowych to myślę że należy sprawę zamknąć i do niej nie wracać, z
      dzielenia włosa na czworo i wypominania sobie krzywd nic dobrago nie wyniknie.
    • old.european O czyms pani Lesser zapomniala. 08.09.07, 14:24
      "Korespondentka "Tageszeitung" przypomina, że Polacy, w odróżnieniu
      od Rosjan czy Ukraińców, nie rabowali dzieł sztuki w Niemczech."

      W odroznieniu od Rosjan czy Ukraincow Polska otrzymala pod
      administracje spory kawalek ziem niemieckich, stad nie bylo potrzeby
      wyruszac na dalsze tereny Niemiec majac je pod reka.
      Jednakze administracja ta oblozona byla m.in. postanowieniem, ze
      tereny te nie podlegaja obowiazkowi reparacyjnemu ze strony Niemiec.
      Wynikaloby z tego, ze cokolwiek niemieckiego Polska zabrala sobie z
      ziem administrowanych tytulem reparacji, uczynila to lamiac nalozone
      jej obowiazki.
      Ciekaw jestem orzeczen sadow czy trybunalow w tej sprawie. Na
      miejscu Polski staralbym sie jednak zalatwic sprawe polubownie. To,
      ze oddano jej niemieckie ziemie i dobra pod administracje nie
      oznaczalo, ze dano jej to na wlasnosc.....

    • old.european Nie ''Die Tageszeitung" a "TAZ - die Tageszeitung" 08.09.07, 14:31
      Roznica miedzy "Die Tageszeitung" a "TAZ, die Tageszeitung" jest
      taka, jak miedzy papiezem a Rydzykiem.

      Panie Lesser jest korespondentka lewackiego "TAZ - die
      Tageszeitung", nb. gazety, ktora umiescila sympatyczne karykatury
      Kaczek.

      Z "Tageszeitung" nie ma toto NIC wspolnego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka