jacek2235
30.08.07, 07:38
Pan Michnik wygłaszając mowę po wręczeniu mu nagrody im. Karskiego
powiedział że "Karski był naocznym świadkiem, bo był w obozie w
Treblince". Jest to informacja NIEPRAWDZIWA, bo Karski był, jak
sądził, w obozie w Bełżcu, a w rzeczywistości był w pobliskim obozie
przejściowym, co można łatwo sprawdzić w Wikipedii, polskiej,
angielskiej czy niemieckiej. Napisałem posty z tą informacją pod
tekstem w Portalu "Wyborczej", a pan Michnik nie zamieścił żadnego
sprostowania NIEPRAWDZIWEJ INFORMACJI. Widać miłość pana Michnika do
prawdziwości informacji jest bardzo wybiórcza.