toja3003 Po co w ogóle media tzw. publiczne? 04.12.07, 15:38 Po co w ogóle media tzw. publiczne? Ileż w nich marnotrawstwa podatniczych pieniędzy nie mowiąc już o nonsensowności abonamentu radiowo-telewizyjnego. Przecież media papierowe (prasa, książki) znakomicie sobie radzą bez wtrącania się państwa. Czy rząd ma zacząć drukować publiczne gazety, publiczne ksiażki i ściągać za to abonament prasowo-książkowy? A cóż takiego jest w RTV publicznym czego nie ma na kanałach prywatnych? Na ekranie ten sam Rambo tu i tam biega z karabinem a w radio leca te same "hity z satelity". Szczytem kuriozalności jest utrzymywanie telewizji "Polonia". Proponuję: zlikwidować abonament RTV i zredukować liczbę państwowych kanałów radiowych do 1-go, telewizyjnych do 1-go i opłacać to z budżetu; zamiast dotychczasowego profilu TV Polonia (odgrzewane kotlety z innych kanałów) nadawać profesjonalny program w obcych językach promujący Polskę. I proszę o opublikowanie listy wydatków TVP wraz z płacami – to są nasze pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
tc2 Re: Po co w ogóle media tzw. publiczne? 04.12.07, 16:59 toja3003 napisał: > Po co w ogóle media tzw. publiczne? Też myślę, że niepotrzebne. Co więcej, głodne dochodów państwo uzyskałoby przychód, sprzedając TVP. Uroda sprzedajnej pani K. nie zaszkodziłaby ;-). Choćby nawet TVP kupiły Kaczory, albo Rydzyk, lub inny 1xPutin, byłoby w końcu uczciwiej i normalniej. > ten sam Rambo tu i tam biega z karabinem Za Komuny, jak ten sam program leciał na [obu] kanałach TV, to znaczyło, że przemawiał naczelny kacyk. A teraz to znaczy, że mają jednocześnie - reklamę. > Szczytem kuriozalności jest utrzymywanie > telewizji "Polonia". No, wiesz, jakby traktować ich paramisyjność poważnie, to jakaś telewizja propagandy polskiej, kierowana także do odbiorcy zagranicznego, wzorem TV5, DW, BBC, mogłaby mieć sens. Nawet miałby cień sensu kanał w językach międzynarodowych. Byłby to niechybny dowód imperialnego rozdęcia lufy, ale nie do końca niezrozumiały. (Rozdęcie lufy, bo nie wierzę, że podatnika na to stać i że jest taka potrzeba. W końcu RP łoży już pośrednio na Euronews, więc także poglądy strony polskiej powinny być tam reprezentowane... ) > Proponuję: zlikwidować abonament RTV i zredukować liczbę > państwowych kanałów radiowych do 1-go, telewizyjnych do > 1-go i opłacać to z budżetu; popieram w 100% > zamiast dotychczasowego profilu TV Polonia nadawać > profesjonalny program w obcych językach promujący > Polskę. ... i to byłby ten jedyny program państwowy, a nie TVP1. Nie sądzę, że potrzebny jest w 100% w językach obcych. Anglo/niemiecko/rosyjsko/franko/hiszpańsko-języczne mogłyby być tylko krótkie wstawki "teleekspressopodobne". O różnych porach, w końcu doba ma 24h a nasze interesy są [potencjalnie] na całym świecie. Dziś nawet nie trzeba by wysyłać tego przez satelitę, bo odbiorcy mogliby po prostu czerpać stream internetowy, tanio jak barszcz. > proszę o opublikowanie listy wydatków TVP wraz z płacami > – to są nasze pieniądze. POPIERAM (w 300%? ;-) Ponieważ są pracownikami publicznymi, ich dochody i majątek powinny być "skandynawsko" jawne i transparentne. Dostępne w internecie. Kocham, po prostu kocham Szanowną Panią Piterę za obietnicę publikacji bilingów rządowych kart kredytowych, i starych, i obecnych. Jeśli nie dadzą jej ochrony BOR, może powinniśmy się w kilkunastu prywatnie zrzucić na bodyguarda/ów dla niej?? (Piszę poważnie.) Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 popieram Twój wyważony i rozsądny głos tc2, 04.12.07, 17:45 Abonament radiowo-telewizyjny w Polsce to bzdura. Takiego nie było nawet w ZSRR i nie ma w obecnej Rosji. Płacisz tylko co miesiąc za podłączenie do anteny zbiorczej. W Moskwie np. wynosi to obecnie 43 ruble miesięcznie za podłączenie do anteny, umożliwiającej oglądanie 18 kanałów telewizyjnych, ale jeśli korzystasz z własnej anteny – domowej czy zewnętrznej, to nic nie płacisz. Albo takie radio publiczne w Polsce, „cześć kochana jedyneczko, jesteś dla mnie jak słoneczko”. No więc włączam radyjko przy śniadanku a tu jakiś dziadek mi życzy „chcesz być łysy jak Fronczeski zażywaj biosteron do grobowej deski”, przy obiadku ktoś mi zachwala w szczegółach czopki doodbytnicze prostalong komplex „teraz jeszcze tańsze i dobre na ‚te sprawy’ ”, mizdrzy się jakiś spiker. Przy kolacji słyszę „a mój dziadek kupi co chce, bo ma obligacje wuce” (kojarzy mi się z używanym papierem wartościowym czyli toaletowym). I tak dalej. I za te durne reklamy płacę abonament?! Nie za dużo tego? I reklamy i abonament i dotacje z budżetu. Sory ale „hity z satelity” to ja mam na magnetofonie. Dziękuję za audycje typu „no to gramy”, bo do włączenia odtwarzaczy to tyle was tam chyba radiowcy nie potrzeba co? Owszem, misja proszę bardzo ale żadnej komerchy, bo sieczka muzyczna na okrągło to jest na prywatnych stacyjkach – bez abonamentu, bez dotacji i za darmo nie? Odpowiedz Link Zgłoś
azeta7 Wyłącz TVP z piliota !!! 04.12.07, 17:21 Od dawna nie oglądam TVP ale czytam, czytam o TVP licząc na to, że normalni dziennikarze powróca a tę bandę komisarzy Rząd w naszym imieniu wysle na Białoruś. Odpowiedz Link Zgłoś
lanciago Wiadomości TVPiS Kotecka i spółka 04.12.07, 18:08 Aż wstręt bierze oglądając młodych ujadających piesków.Mają nas za głupich,że we wszystkie brednie wierzymy.Znam z Wrocławia Czyszkowskiego,który rzadko występował w lokalnej telewizji,a teraz jest już w Warszawie.Widocznie potrzebuje pieniędzy,bo niedawno się ożenił.Wstyd tak się upodlać dla paru groszy.Ciekawe czy to wystarczy na całe życie jak zostaną skazani na niebyt.A tak powinno być ,że przekupni dziennikarze niezależnie której obcji służą winni zostać wyeliminowani z zawodu.Może to nauczyło by ich bezstronności. Odpowiedz Link Zgłoś
zeno50 Wiadomości TVPiS 04.12.07, 18:10 PiS pokazało jak się przejmuje władzę. Nie namawiam aby to powielać. Ale w TVP należy przywrócić normalność.Od TVP/zwłaszcza programów informacyjnych/,my obywatele,płacący tzw.abonament oczekujemy rzetelnej wiedzy o tym czym"żyje nasze Państwo",bez pomruków partyjnych. I jeszcze jedno. Przestańmy się posiłkować tzw. autorytetami kościelnymi. Co oni wiedzą o naszym życiu??? Odpowiedz Link Zgłoś
j.an Wiadomości TVPiS 04.12.07, 20:16 Partia przegrała wybory a zdobyła media publiczne to jest ewenement na skalę światową.Jak na 5 milionowe poparcie to dwa media wcale nie jest dużo tylko,że w tym toruńskim mogą tylko nawoływać o datki i użalać się jak to ich PO skrzywdziła ale TVPiS robią wodę z mózgu całemu społeczeństwu. Odpowiedz Link Zgłoś
samideano Wiadomości TVPiS 04.12.07, 20:51 I jak to? Nie ma mocnych na Kotecką? Podobnie jak na o. Rydzyka. Niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
everybody ta kobieta to... 05.12.07, 02:11 pinda jakich malo! oby skonczyla w pracy za marne grosze. Odpowiedz Link Zgłoś
kriswas Wiadomości TVPiS 05.12.07, 10:55 Ludzie, ta Patrycja to niezła laska! Co wy od niej chcecie? Pewnie była niewyżyta seksualnie, chłopa jej potrzeba!! Odpowiedz Link Zgłoś
amdrzej11 Wiadomości TVPiS 05.12.07, 11:46 Koszerna Gazeta Wybiorcza wie doskonale, ze wiekszosc jej czytelnikow to skonczone matolki! Redaktorom jednak to nie wystarcza - nalezy z nich zrobic kompletnych idiotow!' blog.rp.pl/ziemkiewicz/2007/12/04/krolowa-bona-umarla/ Odpowiedz Link Zgłoś
op.1 TVP wywaliła Konkurs Chopinowski z nadajników 05.12.07, 13:40 naziemnych - więc nie ma sensu płacić więcej abonamentu ani słuchać propagandy realizowania jakiejś misji publicznej. Odpowiedz Link Zgłoś