Dodaj do ulubionych

Wiadomości TVPiS

    • toja3003 Po co w ogóle media tzw. publiczne? 04.12.07, 15:38
      Po co w ogóle media tzw. publiczne?

      Ileż w nich marnotrawstwa podatniczych pieniędzy
      nie mowiąc już o nonsensowności abonamentu
      radiowo-telewizyjnego.

      Przecież media papierowe (prasa, książki)
      znakomicie sobie radzą bez wtrącania się
      państwa. Czy rząd ma zacząć drukować
      publiczne gazety, publiczne ksiażki
      i ściągać za to abonament prasowo-książkowy?

      A cóż takiego jest w RTV publicznym czego
      nie ma na kanałach prywatnych? Na ekranie ten sam
      Rambo tu i tam biega z karabinem a w radio
      leca te same "hity z satelity".

      Szczytem kuriozalności jest utrzymywanie
      telewizji "Polonia".

      Proponuję: zlikwidować abonament RTV
      i zredukować liczbę państwowych kanałów radiowych
      do 1-go, telewizyjnych do 1-go i opłacać to
      z budżetu; zamiast dotychczasowego profilu TV Polonia
      (odgrzewane kotlety z innych kanałów) nadawać
      profesjonalny program w obcych językach promujący
      Polskę.

      I proszę o opublikowanie listy wydatków TVP wraz z płacami – to są
      nasze pieniądze.
      • tc2 Re: Po co w ogóle media tzw. publiczne? 04.12.07, 16:59
        toja3003 napisał:

        > Po co w ogóle media tzw. publiczne?
        Też myślę, że niepotrzebne. Co więcej, głodne dochodów państwo uzyskałoby
        przychód, sprzedając TVP. Uroda sprzedajnej pani K.
        nie zaszkodziłaby ;-). Choćby nawet TVP kupiły Kaczory, albo
        Rydzyk, lub inny 1xPutin, byłoby w końcu uczciwiej i normalniej.

        > ten sam Rambo tu i tam biega z karabinem
        Za Komuny, jak ten sam program leciał na [obu] kanałach TV,
        to znaczyło, że przemawiał naczelny kacyk. A teraz to
        znaczy, że mają jednocześnie - reklamę.

        > Szczytem kuriozalności jest utrzymywanie
        > telewizji "Polonia".
        No, wiesz, jakby traktować ich paramisyjność poważnie, to
        jakaś telewizja propagandy polskiej, kierowana także do
        odbiorcy zagranicznego, wzorem TV5, DW, BBC, mogłaby
        mieć sens. Nawet miałby cień sensu kanał w językach
        międzynarodowych. Byłby to niechybny dowód imperialnego
        rozdęcia lufy, ale nie do końca niezrozumiały.

        (Rozdęcie lufy, bo nie wierzę, że podatnika na to stać i
        że jest taka potrzeba. W końcu RP łoży już pośrednio na
        Euronews, więc także poglądy strony polskiej powinny być
        tam reprezentowane... )

        > Proponuję: zlikwidować abonament RTV i zredukować liczbę
        > państwowych kanałów radiowych do 1-go, telewizyjnych do
        > 1-go i opłacać to z budżetu;
        popieram w 100%

        > zamiast dotychczasowego profilu TV Polonia nadawać
        > profesjonalny program w obcych językach promujący
        > Polskę.
        ... i to byłby ten jedyny program państwowy, a nie TVP1.
        Nie sądzę, że potrzebny jest w 100% w językach obcych.
        Anglo/niemiecko/rosyjsko/franko/hiszpańsko-języczne
        mogłyby być tylko krótkie wstawki "teleekspressopodobne".
        O różnych porach, w końcu doba ma 24h a nasze interesy
        są [potencjalnie] na całym świecie. Dziś nawet nie
        trzeba by wysyłać tego przez satelitę, bo odbiorcy mogliby
        po prostu czerpać stream internetowy, tanio jak barszcz.

        > proszę o opublikowanie listy wydatków TVP wraz z płacami
        > – to są nasze pieniądze.
        POPIERAM (w 300%? ;-) Ponieważ są pracownikami publicznymi, ich dochody i
        majątek powinny być "skandynawsko" jawne i transparentne.
        Dostępne w internecie.

        Kocham, po prostu kocham Szanowną Panią Piterę za obietnicę publikacji bilingów
        rządowych kart kredytowych, i starych, i obecnych. Jeśli nie dadzą jej ochrony
        BOR, może powinniśmy się w kilkunastu prywatnie zrzucić na bodyguarda/ów dla
        niej?? (Piszę poważnie.)
        • toja3003 popieram Twój wyważony i rozsądny głos tc2, 04.12.07, 17:45
          Abonament radiowo-telewizyjny w Polsce to bzdura. Takiego nie było
          nawet w ZSRR i nie ma w obecnej Rosji. Płacisz tylko co miesiąc za
          podłączenie do anteny zbiorczej. W Moskwie np. wynosi to obecnie 43
          ruble miesięcznie za podłączenie do anteny, umożliwiającej oglądanie
          18 kanałów telewizyjnych, ale jeśli korzystasz z własnej anteny –
          domowej czy zewnętrznej, to nic nie płacisz.

          Albo takie radio publiczne w Polsce, „cześć kochana jedyneczko,
          jesteś dla mnie jak słoneczko”. No więc włączam radyjko przy
          śniadanku a tu jakiś dziadek mi życzy „chcesz być łysy jak
          Fronczeski zażywaj biosteron do grobowej deski”, przy obiadku ktoś
          mi zachwala w szczegółach czopki doodbytnicze prostalong
          komplex „teraz jeszcze tańsze i dobre na ‚te sprawy’ ”, mizdrzy się
          jakiś spiker. Przy kolacji słyszę „a mój dziadek kupi co chce, bo ma
          obligacje wuce” (kojarzy mi się z używanym papierem wartościowym
          czyli toaletowym). I tak dalej. I za te durne reklamy płacę
          abonament?! Nie za dużo tego? I reklamy i abonament i dotacje z
          budżetu. Sory ale „hity z satelity” to ja mam na magnetofonie.
          Dziękuję za audycje typu „no to gramy”, bo do włączenia odtwarzaczy
          to tyle was tam chyba radiowcy nie potrzeba co? Owszem, misja
          proszę bardzo ale żadnej komerchy, bo sieczka muzyczna na okrągło to
          jest na prywatnych stacyjkach – bez abonamentu, bez dotacji i za
          darmo nie?
    • azeta7 Wyłącz TVP z piliota !!! 04.12.07, 17:21
      Od dawna nie oglądam TVP ale czytam, czytam o TVP licząc na to, że
      normalni dziennikarze powróca a tę bandę komisarzy Rząd w naszym
      imieniu wysle na Białoruś.
    • lanciago Wiadomości TVPiS Kotecka i spółka 04.12.07, 18:08
      Aż wstręt bierze oglądając młodych ujadających piesków.Mają nas za
      głupich,że we wszystkie brednie wierzymy.Znam z Wrocławia
      Czyszkowskiego,który rzadko występował w lokalnej telewizji,a teraz
      jest już w Warszawie.Widocznie potrzebuje pieniędzy,bo niedawno się
      ożenił.Wstyd tak się upodlać dla paru groszy.Ciekawe czy to
      wystarczy na całe życie jak zostaną skazani na niebyt.A tak powinno
      być ,że przekupni dziennikarze niezależnie której obcji służą winni
      zostać wyeliminowani z zawodu.Może to nauczyło by ich bezstronności.
    • zeno50 Wiadomości TVPiS 04.12.07, 18:10
      PiS pokazało jak się przejmuje władzę. Nie namawiam aby to
      powielać. Ale w TVP należy przywrócić normalność.Od TVP/zwłaszcza
      programów informacyjnych/,my obywatele,płacący tzw.abonament
      oczekujemy rzetelnej wiedzy o tym czym"żyje nasze Państwo",bez
      pomruków partyjnych. I jeszcze jedno. Przestańmy się posiłkować tzw.
      autorytetami kościelnymi. Co oni wiedzą o naszym życiu???
    • j.an Wiadomości TVPiS 04.12.07, 20:16
      Partia przegrała wybory a zdobyła media publiczne to jest ewenement na skalę
      światową.Jak na 5 milionowe poparcie to dwa media wcale nie jest dużo tylko,że w
      tym toruńskim mogą tylko nawoływać o datki i użalać się jak to ich PO
      skrzywdziła ale TVPiS robią wodę z mózgu całemu społeczeństwu.
    • samideano Wiadomości TVPiS 04.12.07, 20:51
      I jak to? Nie ma mocnych na Kotecką? Podobnie jak
      na o. Rydzyka. Niestety.
    • everybody ta kobieta to... 05.12.07, 02:11
      pinda jakich malo! oby skonczyla w pracy za marne grosze.
    • kriswas Wiadomości TVPiS 05.12.07, 10:55
      Ludzie, ta Patrycja to niezła laska! Co wy od niej chcecie? Pewnie
      była niewyżyta seksualnie, chłopa jej potrzeba!!
    • amdrzej11 Wiadomości TVPiS 05.12.07, 11:46
      Koszerna Gazeta Wybiorcza wie doskonale, ze wiekszosc jej
      czytelnikow to skonczone matolki! Redaktorom jednak to nie
      wystarcza - nalezy z nich zrobic kompletnych idiotow!'
      blog.rp.pl/ziemkiewicz/2007/12/04/krolowa-bona-umarla/
    • op.1 TVP wywaliła Konkurs Chopinowski z nadajników 05.12.07, 13:40
      naziemnych - więc nie ma sensu płacić więcej abonamentu ani słuchać
      propagandy realizowania jakiejś misji publicznej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka