Dodaj do ulubionych

Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść

29.01.08, 07:10
Popieram właściciela sklepu, takie dziadostwo wyjechało z kraju, że
trudno się dziwić tym, którzy nas poznają po takim zachowaniu.
Moim zdaniem w dalszym ciągu powinno obowiązywać prawo ucinania
dłoni złodziejom, to gwarantowałoby porządek nie tylko w Szwecji.
Tak się jednak nie stanie bo złodziei mamy na samych szczytach
władzy a który z nich wsadzi swego kolesia do pudła?
Obserwuj wątek
    • fawad I niech jej nie usuwa 29.01.08, 07:12
      Skoro złodzieje okazali się być Polakami to logiczne, że informacje
      skierowane do nich są w j. polskim.

      TomiK

      • tekameka nie rozumiecie przewrotności postępowania GW 29.01.08, 07:39
        gazecie WCALE nie chodzi o obronę i ochronę dóbr osobistych Polaków, lecz o stwierdzenie, że Polak to złodziej. Polskojęzyczna gazeta celowo obrzuca nas gównem, w myśl jej motta: zawsze coś tam przyschnie i zostanie chociażby smród
        • prawdziwek1 Re: nie rozumiecie przewrotności postępowania GW 29.01.08, 07:43
          Niech Szwedzi oddadzą to co zagrabili w czasie "potopu" i zapłacą za wyrządzone
          szkody i zniszczenia widoczne do dnia dzisiejszego a starczy na pokrycie
          wszystkiego.
          • 1zorro Re: nie rozumiecie przewrotności postępowania GW 29.01.08, 07:54
            no, no! Jakbysmy musieli placic za najazdy polskie na wschod to
            bysmy sie nie wyplacili!
            • surfer6 W Europie Zachodniej ... 29.01.08, 08:29
              samochodem jadą: Polak, Rosjanin i Rumun. Kto prowadzi samochód?

              Odp: ... policjant.
              • meth.p Re: W Europie Zachodniej ... 29.01.08, 09:14
                Wstyd, ale co do za dyskryminacja? Okradaja go Polacy, informuje po polsku...
                • 10svb Skandal 29.01.08, 09:38
                  Jak można zabraniać sklepikarzowi wywieszania informacji dla złodziei
                  w dowolnym języku?
                  • rabi_pullmyfinger A jak powiem:placze sie jak Zyd po pustym sklepie? 29.01.08, 09:48
                    Albo "brudno jak u Zydow", "wpierac jak w Zyda chorobe" i tym podobne
                    rzeczy - to bede antysemita, prawda? :)
                    • pavle pełne poparcie dla właściciela sklepu. 29.01.08, 10:05
                      pełne poparcie dla właściciela sklepu.

                      dziennikarze, dyplomaci, zajmijcie się proszę jakimiś rzeczywistymi problemami.
                      • cesarz_lodow_smietankowych I dobrze. 29.01.08, 14:30
                        Skoro Polacy go okradli to ma prawo do takiej tabliczki.
                        • poszeklu I zle! Ma byc rownouprawnienie w Unii 29.01.08, 20:25
                          To, ze go okradli zlodzieje z Polski, to nie znaczy,
                          ze Polacy to zlodzieje.
                          To tak jak by ci Twoj pracodawca Niemiec wywalil w pysk
                          tylko dlatego, ze jakis Polak go obrazil.
                          Wiem, ze sie do tego przyzwyczailes, ale inni jeszcze nie.
                          • wilusztochuj Gitara 29.01.08, 20:57
                            Bylem kiedys w sklepie muzycznym w Szkocji. Tak po 2minutach zanim jeszcze
                            cokolwiek spojrzalem na ceny wtc podszedl do mnie wlasciciel i powiedzial zebym
                            "wypie..l". Okazuje sie ze mial bardzo zle zdanie o Polakach, ze nie kupuja,
                            ze przychodza tylko "pomacac" i ogolnie tez sie wypowiedzial o tym jak to
                            "kradniemy im prace". Nie bede pisal co mu odpowiedzialem, ale byla to subtelna
                            bardzo riposta.
                            Tydzien pozniej kupilem gitare w innym sklepie, ale troche mi bylo przykro.
                          • viking2 Re: I zle! Ma byc rownouprawnienie w Unii 30.01.08, 02:27
                            poszeklu napisał:

                            > To, ze go okradli zlodzieje z Polski, to nie znaczy,
                            > ze Polacy to zlodzieje.
                            > To tak jak by ci Twoj pracodawca Niemiec wywalil w pysk
                            > tylko dlatego, ze jakis Polak go obrazil.

                            To zupelnie, ale to zupelnie, nie o to chodzi. Istnieje pojecie prawa wlasnosci
                            - sklep jest czyjs, ma jakiegos wlasciciela. Z definicji, jesli ktos jest
                            wlascicielem sklepu to i na odwrot: sklep jest JEGO WLASNOSCIA. To zatem
                            wlasciciel ma prawo decydowac jaka i w jakim jezyku wywieszke umiesci w swoim
                            sklepie (pod warunkiem, ze nie jest ona niezgodna z obowiazujacym prawem, czyli
                            np. nawoluje do nienawisci rasowej, ludobojstwa, zamachu stanu, czy czegos w tym
                            rodzaju - ale wywieszka, o ktorej mowa, nie zawiera zadnej z tych tresci).
                            A jesli kogos taka wywieszka razi, to moze isc do innego sklepu. Swiadomy wybor
                            wlasciciela sklepu polega na prostym w sumie rozumowaniu: "wywiesze taka
                            tabliczke, ale wiem, ze niektorym to sie nie spodoba. Nie przyjda wiec do mojego
                            sklepu i nie kupia tu niczego, wiec na nich nie zarobie. Coz, przetrwam i bez
                            nich..." A jesli podejrzewa, ze nie przetrwa, bo tych niezadowolonych bedzie
                            bardzo duzo, to szybko dojdzie do wniosku, ze lepiej takiej tabliczki nie wieszac.
                            Odwrotna strona medalu jest klient: to on jest wlascicielem pieniedzy w swoim
                            portfelu i to on zdecyduje na co i w ktorym sklepie te pieniadze wyda. I znow,
                            swiadomie wybierze: "nie pojde do tego sklepu, bo tam mi sie nie podoba. Ale za
                            rogiem jest drugi sklep i ja lubie wlasnie tam robic zakupy..."
                            I teraz dochodzimy do sedna: po jaka cholere maja mieszac sie w to urzednicy
                            panstwowi, ombudsman, politycy, amabasador i nie wadomo, kto jeszcze: za chwile
                            dowiemy sie, ze ktos idzie z delegacja do krola? Jak widac, poprawnosc
                            polityczna przelicytowuje wlasnie prawo wlasnosci. To zreszta nie pierwszy jej
                            krok, bo zdrowy rozsadek przelicytowala juz dawno...
                            • indiced.spaces.live.com Re: I zle! Ma byc rownouprawnienie w Unii 30.01.08, 11:17
                              ...niezgodne z prawem lub dobrymi obyczajami...
                    • 10svb Re: A jak powiem:placze sie jak Zyd po pustym skl 29.01.08, 10:32
                      Jak nie rozumiesz różnicy między "Drogie aparaty fotograficzne są
                      zabierane na noc ze sklepu" a "brudno jak u Zydow" to jesteś tylko
                      idiotą a nie antysemitą.
                      • wlelkl_srul Re: A jak powiem:placze sie jak Zyd po pustym skl 29.01.08, 13:14
                        Jesli ty z kolei nie dostzregasz sarkazmu i dotkniecia problemu
                        podwojnych standardow uprawianych przez Koszer Zeitung to wymykasz
                        sie ogolnie przyjetej klasyfikacji i nalezaloby cie zaliczyc do
                        swiata flory, i to tej mniej skomplikowanej, glonie.

                        10svb napisał:

                        > Jak nie rozumiesz różnicy między "Drogie aparaty fotograficzne są
                        > zabierane na noc ze sklepu" a "brudno jak u Zydow" to jesteś tylko
                        > idiotą a nie antysemitą.
                        • susanoo25 Re: A jak powiem:placze sie jak Zyd po pustym skl 29.01.08, 13:35
                          Podwójne standardy swoją drogą a logika argumentacji swoją. Nawiasem mówiąc
                          wspaniały poziom dyskusji...

                          wlelkl_srul napisał:

                          > Jesli ty z kolei nie dostzregasz sarkazmu i dotkniecia problemu
                          > podwojnych standardow uprawianych przez Koszer Zeitung to wymykasz
                          > sie ogolnie przyjetej klasyfikacji i nalezaloby cie zaliczyc do
                          > swiata flory, i to tej mniej skomplikowanej, glonie.
                          >
                          > 10svb napisał:
                          >
                          > > Jak nie rozumiesz różnicy między "Drogie aparaty fotograficzne są
                          > > zabierane na noc ze sklepu" a "brudno jak u Zydow" to jesteś tylko
                          > > idiotą a nie antysemitą.
                          • wlelkl_srul Re: A jak powiem:placze sie jak Zyd po pustym skl 29.01.08, 14:15
                            Taki poziom jaka gazeta i jej wyznawcy. Mozesz to uznac jako moje
                            zejscie pod strzechy:) Kilka dni temu "czlowiek Adam" Michnik podczs
                            "debaty" na UJ dotyczacej "Strachu" nazwal Jana Tomasa Grossa
                            (zwanego rowniez Jankiem) patriota (sic!) Nie oczekuj wiec, ze do
                            szabesgojow sliniacych sie do michnika, jak nie przymierzajac
                            Bartoszewski do frankfurterki, bede sie usmiechal...

                            susanoo25 napisała:

                            > Podwójne standardy swoją drogą a logika argumentacji swoją.
                            Nawiasem mówiąc
                            > wspaniały poziom dyskusji...
                            >
                            > wlelkl_srul napisał:
                            >
                            > > Jesli ty z kolei nie dostzregasz sarkazmu i dotkniecia problemu
                            > > podwojnych standardow uprawianych przez Koszer Zeitung to
                            wymykasz
                            > > sie ogolnie przyjetej klasyfikacji i nalezaloby cie zaliczyc do
                            > > swiata flory, i to tej mniej skomplikowanej, glonie.
                            > >
                            > > 10svb napisał:
                            > >
                            > > > Jak nie rozumiesz różnicy między "Drogie aparaty fotograficzne

                            > > > zabierane na noc ze sklepu" a "brudno jak u Zydow" to jesteś
                            tylko
                            > > > idiotą a nie antysemitą.

                            • susanoo25 Re: A jak powiem:placze sie jak Zyd po pustym skl 30.01.08, 13:10
                              Nie rozumiem niestety tego typu masochizmu, ale witam w takim razie pod
                              strzechą. To, że uważasz się tu za gościa nie zwalania cię z kultury i
                              korzystania z logiki. Uśmiechać się do nikogo nie musisz.
                        • jot10 Re: A jak powiem:placze sie jak Zyd po pustym skl 29.01.08, 16:46
                          > Jesli ty z kolei nie dostzregasz sarkazmu i dotkniecia problemu
                          > podwojnych standardow uprawianych przez Koszer Zeitung to wymykasz
                          > sie ogolnie przyjetej klasyfikacji i nalezaloby cie zaliczyc do
                          > swiata flory, i to tej mniej skomplikowanej, glonie.

                          Jeśli czytam coś takiego - marzę o kastracji takich Wszypolaków!
                          Nie jestem obrzezany - uprzedzam atak tego czegoś.
                  • cesarz_lodow_smietankowych Polacy a Anglicy 29.01.08, 14:32
                    Ciekawe, czy w angielskich gazetach także opublikowano podobne żenujące artykuły.
                • t_uptus Co za plebs 29.01.08, 09:42
                  Czy wam calkiem mozgownice wyparowaly? Skad biora sie takie
                  miernoty, ktore przyjma kazdy kopniak, kazdy policzek? Gdzie wasze
                  poczucie przynaleznosci narodowej i spolecznej? Musze to powiedziec-
                  jestecie idiotami , ktorych powinno sie pozbawic obywatelstwa w
                  trybie natychmiastowym. Nie zaslugujecie na bycie obywatelami
                  ktoregokolwiek kraju. No, ulzylem sobie wreszcie - wy gnojki!!
                  A teraz konkretnie. To, ze ktos wlamal sie do sklepu nie znaczy, ze
                  ja mam ponosic tego konsekwenje. Gdy moj sasiad sie uchleje to ja
                  nie poczuwam sie do bycia pijanym. Mieszkam w Szwecji od wielu lat i
                  zaden kutafon nie bedzie mi mowil, ze Polacy to bandyci i zlodzieje
                  w wiekszym stopniu niz Szwedzi, Finowie czy Dunczycy. W mojej
                  miejscowosci ciagle cos sie dzieje - a to wlamanie do domu, a to
                  kradziez samochodu, czy wlamanie do sklepu lub podpalenie budynku.
                  Ze nie wspomne o gwaltach i pobiciach. Tak jest wszedzie, bo w
                  takich czasach zyjemy. A miejscowosc jest mala , zaledwie 30tys.
                  Dlaczego nie macie honoru, wiary we wlasne sily, dlaczego tak
                  chetnie plujecie na Polske? Czy wy w ogole jestecie potomkami
                  Polakow czy moze was zrobil jakis molojec lub gestapowiec?
                  • dyngos Re: Co za plebs 29.01.08, 10:02
                    Niestety, Polacy bardzo często plują na Polskę - po tym ich poznać,
                    dlatego się ich lekceważy. Jednemu z drugim się wydaje, że jeśli
                    popluje na Polskę, to jest bardziej światowy, a światowość to
                    niesełniona namiętność wielu Polaków, stąd takie popularne wyzywanie
                    od wsioków i epatowanie choćby złotym łańcuchem. Jest jednak na
                    odwrót; ludzie, którzy odcinają się od własnego narodu, plują na
                    swój kraj pochodzenia w oczach obcokrajowców tracą na szacunku, a
                    nie zyskują przydomek "swój".
                    • t_uptus Re: 29.01.08, 10:11
                      Brak slow, mozna odniesc wrazenie , ze w Polsce nie ma juz Polakow.
                      • poszeklu Re: 29.01.08, 20:32
                        t_uptus napisał:

                        > Brak slow, mozna odniesc wrazenie , ze w Polsce nie ma juz Polakow.

                        Nie to tylko ta warstwa "elyta" uczaca sie patriotyzmu z brukowcow.
                        Dla tych ludzi wazna jest tylko pelna micha i niezbyt ciezki lancuch
                        im juz nieprzeszkadza. Takie Europarobczaki.
                    • jacek226315 Re: Co za plebs 29.01.08, 11:48
                      dyngos Popieram,w Stanach gdzie mieszakm,zaden amerykanin nie powie
                      zlego slowa na swoj kraj,moze krytykowac prezydenta ,kongresmena w
                      ogole polityka lub biezaca polityke ale nigdy Stany,a Polacy to sie
                      przescigaja w opluwaniu ojczyzny.No a potem sie dziwia,ze nikt nas
                      nie szanuje.Chcesz byc szanowany, to najpierw uszanuj sam siebie
                      • wilma.flintstone Re: Co za plebs 29.01.08, 11:57
                        jacek226315 napisał:

                        > dyngos Popieram,w Stanach gdzie mieszakm,zaden amerykanin nie
                        >powie zlego slowa na swoj kraj,

                        No bo moze nie maja powodu?

                        >moze krytykowac prezydenta ,kongresmena w
                        > ogole polityka lub biezaca polityke ale nigdy Stany, a Polacy to
                        >sie przescigaja w opluwaniu ojczyzny.


                        Czy stwierdzenie faktu, ze rzeczywiscie, oprocz Polakow ktorzy
                        uczciwnie na siebie za granica zarabiaja, wyjezdza tez masa
                        talatajstwa, ktore kradnie, pije i zachowuje sie ponizej krytyki,
                        czy stwierdzenie tego empirycznie sprawdzalnego faktu jest dla
                        Ciebie pluciem na ojczyzne? No tak, to nasze mesjanstwo i "z
                        szabelka na czolgi" chyba nigdy nam nie mina...
                        • presentation1 Re: Co za plebs 29.01.08, 12:09
                          Jacek ma racje.Zreszta w Afryce sa kraje gdzie ludzie zyja o wiele biedniej ale czuja sie obywatelami tego kraju, i go kochaja.
                        • hajda_na_kon Re: Co za plebs 29.01.08, 12:23
                          Popieram przedmówców. Willma a czy ty nie rozumiesz, że tałatajstwo
                          jest wszędzie? Nowy York to nie tylko Manhatan to także Brooklyn,
                          Bronks itd. Naród to zbiorowisko róznych ludzi. Cała zabawa polega
                          na tym, żeby nie gardzić swoją własną nacją a Polakom to się zdarza
                          nagminnie. I nie tylko nacją ale własnym krajem. NIe chodzi o
                          mesjanizm i szabelkę ale szacunek dla własnego kraju, który
                          zwyczajnie na to zasługuje.

                          Mam wiele kontaktów z cudzoziemcami, jedni dość dobrze znają Polskę
                          i Polaków, inni mają stereotypowe podejście do Polski i Polaków,
                          niestety czesto nie pozytywne. I zauważam jedną prawidłowość, że
                          jeżeli się z nimi rozmawia, wyjaśnia pewne rzeczy, mówi o historii
                          Polski i nie omija trudnych tematów to budzi szacunek a i czasami
                          zrozumienie. Własnie oni często mnie pytają skąd u Polaków taka
                          niezrozumiała tendencja to poniżania swojego kraju? Oto jest pytanie.
                          • wilma.flintstone Re: Co za plebs 29.01.08, 12:44
                            hajda_na_kon napisała:

                            > Popieram przedmówców. Willma a czy ty nie rozumiesz, że
                            tałatajstwo
                            > jest wszędzie? Nowy York to nie tylko Manhatan to także Brooklyn,
                            > Bronks itd. Naród to zbiorowisko róznych ludzi. Cała zabawa polega
                            > na tym, żeby nie gardzić swoją własną nacją a Polakom to się
                            zdarza
                            > nagminnie.

                            Jest roznica miedzy pogarda a umiejetnoscia obiektywnej oceny
                            faktow. Ta ostatnia nie ma nic wspolnego z pogarda - jesli ktos jest
                            przestepca, to nim jest, nawet jesli jest moim bratem rodzonym. Ale
                            pozwolisz, ze nie bede kontynuowala tej dyskusji, bo widze ze w
                            poscie ponizej juz wyciagnales w nisoki na temat mojego pochodzenia,
                            powodow pobytu w Szwecji, wiec wszytsko wiesz lepiej. No to zyj
                            sobie dalej w tej blogiej (nie)swiadomosci. Bez odbioru.
                            • poszeklu I tu jest gwozdz 29.01.08, 20:42
                              Jak juz prawde wylozysz, to sie wezmie i na Ciebie obrazi.
                              Bo co jak co, ale na wlasny kraj i wlasny narod toto uwaza,
                              ze ma najswietsze prawo pluc. Po to ja nauczyli jezyka
                              polskiego. Dalszy etap to t"F"orczosc tzw. profesora JT Grossa.
                              • bibicz poszeklu powinien miec nicka bit 30.01.08, 09:58
                                wszystko jest dla ciebie w systemie 0/1
                                mozna chyba byc patriota, czuc sie do polski przywiazanym i jednoczesnie
                                przyznawac sie do kilku spraw:
                                -polacy zabijali zydow. moj tesc w mlodosci (przed wojna jeszcze) byl w
                                harcerstwie. gdy mial 10 lat bral udzial w akcji bij zyda. harcerze szli przez
                                miasto i rozpiepszali zydowskie sklepy i stragany- taki przyklad
                                -polacy jezdza na zachod nie tylko zeby uczciwie pracowac. wielu z nich kradnie
                                samochody, okrada sklepy, robi lewe interesy
                                czy jezeli sie do tego przyznaje to jestem slabym patriota?
                                co ma do tego wszystkiego michnik i gw??
                                wierzysz w jakis absurdalny spisek. odkryles "prawde" o swiecie, ktora tacy jak
                                ty powtarzaja od wielu lat. troche dystansu i otwartosci umyslu zycze.
                                • poszeklu Bibicz, pozdrow tescia. 30.01.08, 14:49
                                  Pozdrow tescia bibicz. Znam te historie, tez ja slyszalem,
                                  byc moze, od Twojego tescia. To bardzo porzadny czlowiek
                                  i mam wielki szacunek do niego. Moze kiedys zmadrzejesz i
                                  zrozumiesz, ze byla dalsza czesc tej opowiesci o tym, ze ci
                                  sami ludzie pare lat pozniej, narazali siebie i swoich
                                  najblizszych, ukrywajac tychze zydow przed bandytami z armii
                                  Niemieckiej. Przechowywali ich w swoich domach, dajac im
                                  swoje jedzenie, ktorego nie mieli duzo, cieple ubrania,
                                  wyrabiajac falszywe dokumenty, aby zydzi mogli przezyc.
                                  A wiesz czym Polacy ukrywajacy zydow ryzykowali? Pewnie
                                  o tym nie chcesz slyszec, ale Ci powiem: Za ukrywanie chocby
                                  jednego zyda w domu polskim, Niemcy mordowali cala polska
                                  rodzine, ktora im pomagala - polskie kobiety, dzieci,
                                  niemowleta, starcow i mezczyzn. W zadnym innym okupowanym
                                  panstwie, Niemcy tak okrutnie postepowali jak z Polakami
                                  w okupowanej Polsce.
                                  Ci Polacy, ukrywajacy zydow tym sie nie chwala bo im wstyd,
                                  gdy ktos ich zapyta, czy i jak po wojnie uratowani zydzi
                                  podziekowali wam za to wszystko?
                                  Oni sie wstydza za tych, ktorzy nie tylko nie podziekowali,
                                  ale zdazalo sie, ze byli katami Polakow.

                                  bibicz napisał:
                                  > troche dystansu i otwartosci umyslu zycze.
                        • wodni.k Re: Co za plebs 30.01.08, 09:29
                          wilma.flintstone napisała:

                          > Czy stwierdzenie faktu, ze rzeczywiscie, oprocz Polakow ktorzy
                          > uczciwnie na siebie za granica zarabiaja, wyjezdza tez masa
                          > talatajstwa, ktore kradnie, pije i zachowuje sie ponizej krytyki,
                          > czy stwierdzenie tego empirycznie sprawdzalnego faktu jest dla
                          > Ciebie pluciem na ojczyzne? No tak, to nasze mesjanstwo i "z
                          > szabelka na czolgi" chyba nigdy nam nie mina...

                          Czy dostrzegasz subtelną różnicę w stwierdzeniach:
                          "Z Polski wyjeżdżają do pracy za granicą głównie nieudacznicy i złodzieje", a
                          stwierdzeniem "Polska to kraj złodziei"?
                          Ja dostrzegam i o ile pierwsze stwierdzenie jest dyskusyjne to drugie kłamliwe i
                          obraźliwe dla wszystkich.
                  • wilma.flintstone Re: Co za plebs 29.01.08, 10:41
                    t_uptus napisał:

                    W mojej
                    > miejscowosci ciagle cos sie dzieje - a to wlamanie do domu, a to
                    > kradziez samochodu, czy wlamanie do sklepu lub podpalenie budynku.
                    > Ze nie wspomne o gwaltach i pobiciach.


                    I Twoim zdaniem sprawcami tych wszytskich czynow sa w wiekszosci
                    Szwedzi? Sorry, ale nie wiem na jakiej Ty planecie zyjesz. Bo ja
                    mieszkam w Sztokholmie i tutaj grasuja glownie gangi z szeroko
                    pojmowanego Wschodu i z Afryki...
                    • t_uptus Re: 29.01.08, 11:09
                      Kolejny tekst z serii "Wilma mieszka w Sztokcholmie i wie".
                      Otoz pomysl , ze w malych dziurach odsetek obcokrajowcow jest
                      minimalny w stosunku do tubylcow, a ze przestepstwa zdarzaja sie w
                      skali calego roku trudno przyjac, iz to odbcokrajowcy uwzieli sie na
                      jedna czy inna dziure. No, ale Ty mieszkasz w Sztokcholmie i wiesz...
                      Tym, ktorzy nie wiedza powiem, ze wilma.flinstone jest jedna z
                      aktywniejszych obronczyn szwedzkiego raju i wlasna piersia juz
                      nieraz oslaniala skalista Szwecje pezed zapedami barbarzynskich
                      Polakow.
                      • wilma.flintstone Re: 29.01.08, 11:31

                        Po pierwsze, Polaku-patrioto, naucz sie, ze w ortografii jezyka
                        Twojego kraju, ktorego tak tu meznie bronisz, slowo "Sztokcholm" nie
                        istnieje. "Sztokholm", jesli juz chcesz po polsku pisac. Ciekawe, ze
                        najgoretsi patrioci nie umieja sie czesto wypowiedziec poprawnie we
                        wlasnym jezyku. Zupenie jak ich idol - Jaro K.

                        Po drugie, w Szwecji czy mieszkasz w Sztokholmie, czy w mniejszej
                        miejscowosci, cudzoziemcow znajdziesz wszedzie i to wcale nie taki
                        znowu maly odsetek. Rodzina mojego meza i ich rodziny mieszkaja w
                        takich, jak to nazwyasz "dziurach" zarowno na poludniu i na polnocy
                        kraju. Poludnie, z racji bliskosci kontynetu, znane jest z niezwykle
                        wysokiej przestepczosci, ktora "robia" tam wlasnie przybysze z
                        innych krajow. Duzo mniej jest tego na polnocy, ale tam i
                        przesteczosc jest mniejsza - moja tesciowa wychodzac z domu zostawia
                        klucz w doniczce z kwiatkiem na zewnatrz, a na polnocnych wsiach to
                        przeciez w ogole sie nie zamyka domow ani samochodow. No ale tam
                        przecietny "invandrare" rzadko dociera.

                        Co do Twojego sarkastycznego okreslenia "szwedzki raj" - no skoro
                        tak Ci tu zle, to wracaj do polskiego. Co Cie tu trzyma? To takie
                        typowe wsrod wiekszosci emigrantow - nic im sie nie podoba, wszystko
                        jest be, ale siedza jak wrzody na d...
                        • t_uptus Re: 29.01.08, 11:44
                          Jak juz powiedzialem - mieszka w Sztokcholmie i wie.
                          Okreslenie "szwedzki raj" pasuje jak ulal do Twojej wizji tego kraju
                          i nic mi do tego. Natomiast o SZWECJI nie wiesz nic, jesli ten
                          gramatycznie niepoprawny Sztokcholm przeslanie Ci horyzont.
                          W kwestii owrzodzenia - moze mialas takowe, bo ja nie.
                          • wilma.flintstone Re: 29.01.08, 11:52
                            t_uptus napisał:

                            jesli ten
                            > gramatycznie niepoprawny Sztokcholm przeslanie Ci horyzont.

                            Ortograficznie niepoprawny. Gramatyka i ortografia to dwie rozne
                            dziedziny. A poza tym to coz...zesmy sobie pogadali. Jak Polak z
                            Polakiem...:D
                            • t_uptus Re: 29.01.08, 12:17
                              Moze jak Polak, ale nie z Polakiem...lecz z Polka , choc i w to
                              watpie.
                              Widze, ze Twoj zal do kogos w Polsce przerodzil sie w niechec ( moze
                              nienawisc ) do calego kraju. Twoje opinie sa tradycyjnie antypolskie
                              i nie daja nadziei na przyszlosc. Pobyt w Szwecji niczego Cie nie
                              nauczyl.

                              • hajda_na_kon Re: 29.01.08, 12:33
                                Gorzej, ona ma problem i to wielki. Kiedyś jak "zjeżdżała" do swojej
                                wioski w Polsce to cała wieś się zlatywała, żeby obejrzeć Panią ze
                                Szwecji. Teraz każdy gdzieś wyjeżdża z tej niby zapyziałej Polski i
                                o zgrozo nie zawsze za chlebem. A to się ludziska kopną na Barbados,
                                a to na Malediwy, co mniej zamożni do Grecji, Turcji czy innej
                                Tunezji. No i Willma wpada w rozpacz no jak to? To ona do Szwecji
                                wyjechała, a tutaj i w Polsce można całkiem godziwie żyć?

                                No to Polsce i Polakom trzeba trochę dokopać, coby we własnym kraju
                                czuli sie nie za dobrze.

                                Droga Pani ja w Polsce czuję się wysmienicie i jestem z niej dumny.
                                Podobnie wielu moich znajomych.
                              • wilma.flintstone Re: 29.01.08, 12:40
                                t_uptus napisał:


                                > Widze, ze Twoj zal do kogos w Polsce przerodzil sie w niechec (
                                >moze nienawisc ) do calego kraju.

                                Oj prosze, tylko bez domoroslej psychologii....


                                Twoje opinie sa tradycyjnie antypolskie
                                > i nie daja nadziei na przyszlosc. Pobyt w Szwecji niczego Cie nie
                                > nauczyl.


                                A czego mial mnie nauczyc pobyt w Szwecji na temat Polski? Chyba
                                bardziej trzezwego na nia spojrzenia. Taka jest prawda, Polacy sa
                                postrzegani na Zachodzie tak, jak sobie na to zasluzyli. A wiec -
                                jest spora grupa, ktora uczciwie zarabia i wrecz robi kariery, ale i
                                jest taka, ktora robi cos zupelnie innego. Ale tacy jak Ty nie moga
                                sie z tym pogodzic, bo pielegnuja w sobie nasze narodowe mity i
                                chciejstwo. Jak oni smia nas tak traktowac? Nam sie nalezy dobre
                                traktowanie, bo my to MY! Powiedz mi jeszcze, ze to wszystko prez
                                Hitlera, komune i UKLAD, ze to prez NICH wszytskich jestesmy tacy,
                                jacy jestesmy. A poza tym to ja ani slowem sie nie zajaknelam na
                                temat Polakow w Szwecji. Pisalam o cudzoziemcach w ogole. Prawda
                                jest, ze Szwecja juz nie jest, jak kiedys, oaza dobrobytu i spokoju.
                                Nie jest, wlasnie dzieki masowemu naplywowi przybyszow, ktory tak
                                gladko od lat juz lyka. I sa wsrod nich nie tylko Polacy.

                                Pytam jednak ponownie: czy stwierdzenie faktu, ze Polacy
                                rzeczywiscie popelniaja mase przestepstw za granica jest
                                antypolskie? Robi z Ciebie, ktory tej opinii nie podziela, bo
                                mieszka w "dziurze" i wie lepiej, osobe o lepszych czy bardziej
                                moralnych pogladach? OK, Jednak, bardzo prosze, wytlumacz mi, jak
                                osoba tak moralna i oddana tradycyjnym wartosciom narodoqwym jest w
                                stanie chocby tylko TOLEROWAC taka hipokryzje? Nie musisz
                                odpowiadac, bo ja wiem - Ty te poglady budujesz na naszym narodowym
                                poczuciu krzywdy. Na tym tez zbudowal potege PiS (dalej im poparcie
                                rosnie), na tej polskiej mantrze jak to nas wszyscy bez powodu
                                bija...
                                • t_uptus Re: 29.01.08, 13:33
                                  Prawda
                                  > jest, ze Szwecja juz nie jest, jak kiedys, oaza dobrobytu i
                                  spokoju.
                                  > Nie jest, wlasnie dzieki masowemu naplywowi przybyszow, ktory tak
                                  > gladko od lat juz lyka. I sa wsrod nich nie tylko Polacy.
                                  --------------------------------
                                  No i jestes wsrod nich TY...

                                  A wiec -
                                  > jest spora grupa, ktora uczciwie zarabia i wrecz robi kariery, ale
                                  i
                                  > jest taka, ktora robi cos zupelnie innego. Ale tacy jak Ty nie
                                  moga
                                  > sie z tym pogodzic, bo pielegnuja w sobie nasze narodowe mity i
                                  > chciejstwo. Jak oni smia nas tak traktowac? Nam sie nalezy dobre
                                  > traktowanie, bo my to MY! Powiedz mi jeszcze, ze to wszystko prez
                                  > Hitlera, komune i UKLAD, ze to prez NICH wszytskich jestesmy tacy,
                                  > jacy jestesmy.

                                  ----------------
                                  Piszesz same bzdury. Czy traktowanie czlowieka w sposob ponizajacy
                                  jest dla Ciebie naganne tylko wtedy, gdy ponizany nie jest Polakiem?
                                  Masz poglady Gebbelsowskie ?

                                  Hipokryzja to cecha baaardzo szwedzka , ktora jak widze przyswoilas
                                  sobie bezwarunkowo. Poslugujesz sie nia nieustannie. Udajesz, ze nie
                                  rozumiesz , iz nikt tutaj nie broni polskich zlodziei lecz wyraza
                                  dezaprobate w stosunku do utozsamiania ogolu Polakow ze
                                  zlodziejstwem. Mnie Twoje podejscie do sprawy nie dziwi , bo wiem
                                  czego mozna sie po Tobie spodziewac. Powiem Ci w sekrecie, ze gdyby
                                  na takiej "sklepowej wizytowce" widnial napis w jezyku niemieckim ,
                                  tez bym sie wkurzyl.
                                  Powtarzam, niczego sie w Szwecji nie nauczylas. No, i wiesz ten
                                  Sztokcholm...



                                  • wilma.flintstone Re: 29.01.08, 13:56
                                    t_uptus napisał:

                                    > No i jestes wsrod nich TY...

                                    Oraz TY. Napisalam takze, ze jedni przybysze popelniaja
                                    przestepstwa, inni- nie. Taki napis po polsku nie odnosi sie do
                                    mnie, bo ja nie kradne aparatow fotograficznych. Totez i mnie on nie
                                    oburza, bo w jakimkolwiek stoi jezyku - nie dotyczy mnie. Nie uwazam
                                    go za dyskryminacje wszystkich Polakow, a za ostrzezenie dla tych
                                    Polakow, ktorzy kradna.

                                    >> Piszesz same bzdury. Czy traktowanie czlowieka w sposob
                                    ponizajacy
                                    > jest dla Ciebie naganne tylko wtedy, gdy ponizany nie jest
                                    Polakiem?

                                    Jezu, gdzie ja tak napisalam? Miedzy ktorymi liniami mojej
                                    wypowiedzi byles laskaw to wyczytac? Sorry, ale taka dyskusja nie ma
                                    sensu...


                                    >
                                    > Hipokryzja to cecha baaardzo szwedzka

                                    To po cholere tyle lat siedzisz wsrod hiopokrytow? Wracaj na lono
                                    ludzi szczerych w Polsce. A poza tym dlaczego obrazasz ogol Szwedow
                                    utozsamiajac ich wszystkich z hipokryzja? Im nie wolno, a Tobie -
                                    tak? Bic to my, ale nie nas? Spojrz w lustro czasami...


                                    Udajesz, ze nie
                                    > rozumiesz , iz nikt tutaj nie broni polskich zlodziei lecz wyraza
                                    > dezaprobate w stosunku do utozsamiania ogolu Polakow ze
                                    > zlodziejstwem.

                                    Jak juz napisalam, kartka odnosi sie do tych Polakow, ktorzy kradna.
                                    Czy gdyby byla po angielsku, kazdy Angol powninien sie obrazic? A po
                                    szwedzku - kazdy Szwed?

                                    No, i wiesz ten
                                    > Sztokcholm...


                                    No wiem, wiem. Jak ktos nie ma innych argumentow, to sie nagle
                                    przyczepi Sztokholmu, ktory podalam jako przyklad. Przykro mi, ze
                                    podalam przyklad z miejsca, w ktorym mieszkam i ktorego realia znam.
                                    Nastepnym razem bede sie wypowiadac tylko o Azerbejdzanie lub
                                    Burkina-Faso, zeby przypadkiem komus nie nacisnac na odcisk. W
                                    dokladnie takiej samej sytuacji bylam mieszkajac w Polsce, bo jestem
                                    z Warszawy, czyli, jak wszyscy wiedza, jesetm warszawka, ktora nie
                                    ma prawa otworzyc ust, bo natychmiast sie ja przywraca do pionu
                                    tekstami jak to buraki z warszawki wiedza lepiej itd. ...Znam te
                                    spiewki i naprawde, dyskusja na tym poziomie mnie juz dalej nie
                                    interesuje.
                                    • t_uptus Re: 29.01.08, 14:26
                                      Zalozmy , ze w Polsce mieszka tylko jedna rodzina o nazwisku
                                      Iksinski. Czy napis odnoszacy sie do Iksinskich przyjelabys jako
                                      obrazliwy czy tez nie? Dla mnie Polak to Polak , a nie jednostka
                                      narodowosci polskiej.

                                      Twoja prosba zostanie rozpatrzona w swoim czasie, ale wulgaryzmow
                                      nie lubie...Hipokrytow musze poki co znosic acz nie do konca moich
                                      dni... O lonie mowic nie chce, bo mozesz mnie posadzic o zdrozne
                                      intencje. A w lustro spogladam i nie musze sie wstydzic, a Ty??

                                      Ci z Pruszkowa tez mowia , ze sa z Warszawy... ;-)Osobiscie nie mam
                                      zadnych uprzedzen do W-wy.

                                      Nie pochlebiaj sobie, poziom dyskusji nie byl i niejest wysoki i
                                      jest to w duzym stopniu Twoja zasluga. Coz, nikt nie jest doskonaly.



                                      • wilma.flintstone Re: 29.01.08, 14:48
                                        t_uptus napisał:

                                        > Zalozmy , ze w Polsce mieszka tylko jedna rodzina o nazwisku
                                        > Iksinski. Czy napis odnoszacy sie do Iksinskich przyjelabys jako
                                        > obrazliwy czy tez nie? Dla mnie Polak to Polak , a nie jednostka
                                        > narodowosci polskiej.

                                        Czyli stosujesz zaasade odpowiedzialnosci zbiorowej? Ja - nie. Nie
                                        odpowiadam za to, ze niektorzy Polacy kradna i do nich sie pisze
                                        kartki, zeby tego nie robili, to jest sprawa ich sumienia. Ty za to
                                        kierujesz sie instynktem stadnym - obrazaja kogos z mojego stada,
                                        to znaczy, ze obrazaja mnie. Niezaleznie od powodow, dla kogo
                                        czlonek Twojego stada zostal zle potraktowany.


                                        > Twoja prosba zostanie rozpatrzona w swoim czasie, ale wulgaryzmow
                                        > nie lubie...

                                        Czy mozesz wskazac w mojej wypowiedzi WULGARYZM?

                                        >Hipokrytow musze poki co znosic acz nie do konca moich
                                        > dni...

                                        Czyzbys wiec wybieral sie do kraju wierzby placzacej i mazurka
                                        Szopena, po tym jak juz gdzie indziej zarobisz na to, zeby moc tam
                                        zyc?


                                        >O lonie mowic nie chce, bo mozesz mnie posadzic o zdrozne
                                        > intencje.

                                        Bez przesady, az tak purytanska w pogladach nie jestem.


                                        >A w lustro spogladam i nie musze sie wstydzic, a Ty??

                                        Tez chyba nie, zwlaszcza ze juz udalo mi sie zrzucic nabyte w Swieta
                                        dwa kilo...:D


                                        > Ci z Pruszkowa tez mowia , ze sa z Warszawy... ;-)Osobiscie nie
                                        >mam zadnych uprzedzen do W-wy.

                                        Tyle, ze ja nie jestem z Pruszkowa. Nie masz uprzedzen do Warszawy,
                                        ale wobec kogos, kto napisal ze mieszka w Sztokholmie stosujesz
                                        dokladnie te sama retoryke, ktorej sie w Polsce uzywa w odniesieniu
                                        do ludzi z Warszawy.

                                        > Nie pochlebiaj sobie, poziom dyskusji nie byl i niejest wysoki i
                                        > jest to w duzym stopniu Twoja zasluga. Coz, nikt nie jest
                                        doskonaly.

                                        Mysle, ze w nie wiekszym stopniu moja, niz Twoja. Ale cieszy mnie
                                        ten cien samokrytyki na koncu Twojej wypowiedzi. To dobry znak. A
                                        tymczasem - hej då!
                                        • poszeklu Re: Przestan plesc glupoty 29.01.08, 21:07
                                          Chodzi o to, ze ten wlasciciel sklepu po nauce od zlodzieji
                                          chowa na noc lepszy towar. Z powodu tej pracy chce mu sie byc
                                          upierdliwym do tych ktorzy go tego nauczyli i generalizuje.
                                          Ty Wilmo tez jestes na jego liscie zlodzieji i tez ten gosc
                                          uwaza Ci za ZLODZIEJKE. Teraz kwestia, czy Ci to przeszkadza,
                                          ze ktos Cie ma za ZLODZIEJKE. Pracuje mozdzek, czy dalej w kolko
                                          lasuje sie samozachwytem nad Sztokholmem "moim miastem" i
                                          brzydota Polakow.
                                          Trzeba miec zakuty leb, obojetne czy sie jest Zydem, czy Polakiem,
                                          czy Chinczykiem, czy Folksdojczem, w zaparte beczac, ze Polacy to
                                          zlodzieje. Jako Europejka, a zapewne Szwedka powinnas sie wstydzic
                                          takiego prostactwa, ktorego dowod dajesz Swoimi wywodami. Ponizasz
                                          nie narod Polski tylko swoj nowy, ktory Ci przyjal w wierze, ze
                                          nie bedziesz siala szowinizmow i powtarzala szkodliwych stereotypow.
                                          Moze powinnas wrocic do jakiegos obozu szkoleniowego dla
                                          przesiedlencow, gdzie nauczyliby Ci czym jest demokracja
                                          obowiazujaca rowniez w Sztokholmie.
                                          • wilma.flintstone Wszelki duch pana Boga chwali! 30.01.08, 13:02


                                            W tej duskusji jescze tylko brakowalo trolla par excellence, ktorym
                                            na forach Gazety jest pretorianin PiS-u - Poszeklu. Jedyne co bym
                                            Ci miala do powiedzenia to rzeczywisty wulgaryzm, ale poniewaz by mi
                                            go wycieli, to napisze w domysle: "*%¤"?& £%¤ (dla ulatwienia dodam,
                                            ze moj przekaz zaczyna sie na "p" i jest wyrazeniem w trybie
                                            rozkazujacym).
                                            • poszeklu Re: Przestan plesc glupoty 30.01.08, 14:24
                                              Mozesz bluzgnac, kiedy brak argumentow, odzywaja sie niskie
                                              instynkty. To na pewno nie jest zaleta obywateli Sztokholmu i
                                              tylko potwierdza, ze "przykleilo sie ... do okretu i wola:
                                              kapitanie, plyniemy!" Obywatele Sztokholmu, ktorzy maja
                                              takie odzywki, sa plama na tym spoleczenstwie i tylko dlatego
                                              o tym nie wiedza, ze nie znaja polskiego. Powinni Cie
                                              jednak odeslac do tego obozu adaptacyjnego, z korzyscia dla
                                              lokanej spolecznosci.
                                              (To ze piszesz poprawnie po polsku, wcale nie znaczy, ze
                                              jestes mile widzianym gosciem w Sztokholmie.)

                                              wilma.flintstone napisała:

                                              > W tej duskusji jescze tylko brakowalo trolla par excellence,
                                              ktorym
                                              > na forach Gazety jest pretorianin PiS-u - Poszeklu. Jedyne co bym
                                              > Ci miala do powiedzenia to rzeczywisty wulgaryzm, ale poniewaz by
                                              mi
                                              > go wycieli, to napisze w domysle: "*%¤"?& £%¤ (dla ulatwienia
                                              dodam,
                                              > ze moj przekaz zaczyna sie na "p" i jest wyrazeniem w trybie
                                              > rozkazujacym).
                                              • wilma.flintstone Re: Przestan plesc glupoty 31.01.08, 09:32

                                                Czlowieku, ze tez Tobie nie wstyd...Chyba bardziej niz Ciebie
                                                wyszydzono na forach gazety tylko Junkiera czy Galbe, jestes
                                                zaliczany do szeregu najbardziej wypranych mozgow, jakie sie tu
                                                kiedykolwiek pojawily, a to jednak to TY mnie pouczasz o mile czy
                                                niemile widzianych gosciach...Lecz sie, czlowieku. Na nogi.
                                      • mieta.pieprzowa Re: 29.01.08, 15:14
                                        t_uptus napisał:

                                        > Nie pochlebiaj sobie, poziom dyskusji nie byl i niejest wysoki i
                                        > jest to w duzym stopniu Twoja zasluga.


                                        Jeśli można sie wtrącić i w kwestii ustalania poziomu dyskusji
                                        zacytować ciebie z początku tej rozmowy:

                                        >Czy wam calkiem mozgownice wyparowaly? Skad biora sie takie
                                        >miernoty, ktore przyjma kazdy kopniak, kazdy policzek? Gdzie wasze
                                        >poczucie przynaleznosci narodowej i spolecznej? Musze to powiedziec-
                                        >jestecie idiotami , ktorych powinno sie pozbawic obywatelstwa w
                                        >trybie natychmiastowym. Nie zaslugujecie na bycie obywatelami
                                        >ktoregokolwiek kraju. No, ulzylem sobie wreszcie - wy gnojki!!

                                        Wilma ma rację, że powinieneś czesciej w lustro spoglądać,a już
                                        szczególnie zanim zaczniesz pouczać innych na temat ich zachowania.
                                        Bo twoje zachowanie to maniery typowego polskiego buca.
                                        • t_uptus Re: 29.01.08, 18:30
                                          Nie uwazam, ze moje slowa byly zbyt ostre , bowiem zachowanie osob ,
                                          do ktorych sie zwracalem bylo karygodne. Ponioslo mnie i pierwszy
                                          raz w zyciu dalem upust mojemu temperamentowi w taki sposob.
                                          Twoja analiza moich wpisow swiadczy o pewnym zainteresowaniu dyskusja
                                          co moze dziwic z uwagi na epitet jakim nie omieszkalas mnie uraczyc.
                                          Merytorycznie nie wnioslas niczego do tej dyskusji.
                                          • wilma.flintstone Re: 30.01.08, 13:08
                                            t_uptus napisał:

                                            > Nie uwazam, ze moje slowa byly zbyt ostre , bowiem zachowanie
                                            osob ,
                                            > do ktorych sie zwracalem bylo karygodne.

                                            Jasne. W koncu wszyscy wiemy, ze jak prawdziwy patriota (i jeszcze
                                            pewnikiem katolik) w slusznej sprawie rozpusci na kogos gebe, to
                                            zeby nie wiem co powiedzial, bedzie mu odpuszczone.


                                            >Ponioslo mnie i pierwszy
                                            > raz w zyciu dalem upust mojemu temperamentowi

                                            Zartujesz? Powaznie pierwszy raz w zyciu? To ile Ty masz lat?
                                            Dwanascie? :D :D
                                            • freud1 "Für Juden Zutritt verboten"... 30.01.08, 13:38
                                              "Jude raus!", "kauf nicht bei Juden!" etc. Brzmi podobnie,
                                              nieprawdaz?
                                              • wilma.flintstone Re: "Für Juden Zutritt verboten"... 31.01.08, 09:29
                                                freud1 napisał:

                                                > "Jude raus!", "kauf nicht bei Juden!" etc. Brzmi podobnie,
                                                > nieprawdaz?

                                                Jak dla kogo.
                              • kretowski Tele 2 jest ze Szwecji 29.01.08, 19:37
                                I jeszcze się tym chwali. Co wy na to?
                              • kretowski Tele 2 jest ze Szwecji. Co wy na to? 29.01.08, 19:38
                                t_uptus napisał:

                                > Moze jak Polak, ale nie z Polakiem...lecz z Polka , choc i w to
                                > watpie.
                                > Widze, ze Twoj zal do kogos w Polsce przerodzil sie w niechec ( moze
                                > nienawisc ) do calego kraju. Twoje opinie sa tradycyjnie antypolskie
                                > i nie daja nadziei na przyszlosc. Pobyt w Szwecji niczego Cie nie
                                > nauczyl.
                                >
                  • old.european Re: Co za plebs 29.01.08, 10:58
                    t_uptus napisał:

                    > Gdzie wasze poczucie przynaleznosci narodowej i spolecznej?

                    Czytac nie umiesz? Wlasnie z tego poczucia w/w przynaleznosci
                    wynikaja skret kiszek, wysypka i wzdecia.

                    • eti.gda Re: Co za plebs 29.01.08, 11:09
                      old.european napisał:

                      > t_uptus napisał:
                      >
                      > > Gdzie wasze poczucie przynaleznosci narodowej i spolecznej?
                      >
                      > Czytac nie umiesz? Wlasnie z tego poczucia w/w przynaleznosci
                      > wynikaja skret kiszek, wysypka i wzdecia.
                      >

                      Oraz dyspepsja.
                    • t_uptus Re: 29.01.08, 11:15
                      Skret kiszek i wzdecia swiadcza raczej o czyms innym, no ale z tym
                      do lekarza prosze.
                      Osobiscie nie stosuje terapi tego typu czyli wrzucania sobie samemu
                      inwektyw , wiec i Tobie odradzam.
                  • igraszka Re: Co za plebs 29.01.08, 13:59
                    Jakie poczucie tożsamości narodowej???

                    Kiedy wyjechałam na wakacje do Szwecji, obrobiono mi w Malmo
                    samochód - skradzino aparat w zasadzie o wartości sentymentalnej i
                    zgadnij kto się okazał złodziejem?
                    Szajka Polaków.
                    Więc pozwól, że będę miała swoje zdanie na temat swoich rodaków za
                    granicą. Napis po polsku uważam za słuszny, bo Polacy (ci którzy
                    kradną) znani są z tego, że nie znają języków, a po polsku MOŻE
                    zrozumieją. To że ty nie kradniesz, oznacza jedynie, że kartka nie
                    jest skierowana do ciebie, a skoro uważasz, że jest, to może masz
                    coś na sumieniu?

                    Poza tym - czy jeśli na mojej działce w Polsce wywieszam kartkę PO
                    POLSKU (bo już mi się 2 razy włamano) "Drogi złodzieju, na zimę
                    wszystkie cenne rzeczy usunęliśmy z domku, szkoda twojego wysiłku."
                    To też jestem antypolką? A może mam napisać po szwedzku, żeby być
                    poza wszelkim podejrzeniem? Tylko, że żaden Szwed mi się jeszcze nie
                    włamał.
                  • ytst Re: Co za plebs 29.01.08, 14:15
                    Niech zgadnę, mieszkasz w Karlskronie?

                    Jeśli tak, to niestety to Polacy kradną tam samochody, okradają i podpalają
                    domy, gwałcą i biją. To nie kwestia takich czasów, tylko promów z Gdyni.
                  • cesarz_lodow_smietankowych Re: Co za plebs 29.01.08, 14:36
                    Ochłoń może trochę, bo wyzywasz innych od idiotów, a sam piszesz żenująco
                    kretyńskie teksty - co ma gestapo do tego, że ktoś wywiesił informację na
                    sklepie, albo do tego, że ktoś napisał na forum dowcip o Polakach?
                  • wodni.k Re: Co za plebs 30.01.08, 09:23
                    t_uptus napisał:

                    > Czy wam calkiem mozgownice wyparowaly? Skad biora sie takie
                    > miernoty, ktore przyjma kazdy kopniak, kazdy policzek? Gdzie wasze
                    > poczucie przynaleznosci narodowej i spolecznej? Musze to powiedziec-
                    > jestecie idiotami , ktorych powinno sie pozbawic obywatelstwa w
                    > trybie natychmiastowym.

                    Facet wyluzuj.
                    Proponuję czytanie ze zrozumieniem.
                    Czy na ulotce jest napisane cos w rodzaju "pier....y Polaku", "Polski zlodzieju"
                    lub "Wywiozłem to co Wy Polacy kradniecie"?
                    Nie. Wlaściciel sklepu napisał, że drogi sprzęt wywozi na noc ze sklepu. Napisał
                    to miedzy innymi po polsku.
                    Nie tylko, ale także po polsku.

                    Kto zrobił manipulację?
                    Gazeta Wyborcza dając skandaliczny tytuł.

                    Więc umówmy się. Zgadzam się z tym, że nie wykraczamy poza średnią europejską, a
                    kto wie czy nie jesteśy poniżej, ale uważam, że właściciel sklepu ma świete
                    prawo dać taki napis, bo to jego sklep, bo to nikogo nie obraża, poza jakimś
                    pieniaczem z Polski który teraz zaangażuje całą polska służbę dyplomatyczną.
                    Pamiętasz aferą z piosenką Uggli?
                    Tylko się nasz konsulat ośmieszył.
                    • t_uptus Re: 30.01.08, 14:42
                      Otoz to , kazdy kopniak, kazdy policzek wywoluje moja reakcje i nie
                      ma to znaczenia dla kogo byl przeznaczony. Ze zrozumialych wzgl. nie
                      akceptuje pomowien , a taka karteczka nie jest niczym innym.
                      Zakladam, ze Tobie to nie przeszkadza z jakiegos wzgledu.
                      Tekst zaczyna sie od slowa "Polaku" wiec chyba sam nie czytasz ze
                      zrozumieniem.
                      Z tym pieniaczem to lekko przesadziles, moze szukaj go we wlasnym
                      otoczeniu.
          • arius5 he he, zlodzieje sie obrazili ? 29.01.08, 08:40
            Zalosny ten narod zlodziejaszkow, juz ich wszedzie poznali
            • rabi_pullmyfinger A tobie sie to podoba, miernoto? :) 29.01.08, 09:52
          • jacek226315 Re: nie rozumiecie przewrotności postępowania GW 29.01.08, 11:40
            prawdziwek napisal(a):
            >Niech Szwedzi oddadza to co zagrabili w czasie"potopu"
            A nie wydaje i sie ,ze leiej bysmy wyszli na tym jabysmy przegrali
            ten"potop", o ile leosza mielibysmy historie
          • arek47 Re: Wszyscy musza nam zwracac. Genetyczna narodowa 31.01.08, 11:41
            dewiacja !!
        • y.y To ty nie rozumiesz, tyle że tego co czytasz 29.01.08, 07:51
          I w efekcie bredzisz trzy po trzy
          • 1zorro Re: To ty nie rozumiesz, tyle że tego co czytasz 29.01.08, 07:52
            zapomniales o presentation i amanasunta....
        • macrow dokladnie rozumiem 29.01.08, 08:34
          mnie okradziono kilka razy i zawsze byli to polacy.
          nawet kiedy za granica skradziono mi samochod, to sprawca byl polak.
          wlasciciel sklepu ma calkowita racje!
      • 3centy Re: I niech jej nie usuwa 29.01.08, 08:27
        fawad napisał:

        > Skoro złodzieje okazali się być Polakami to logiczne,

        popieram, jeszcze bym zdjęcia tych bandytów umieścil i do gablotki !
      • sai_mon Re: I niech jej nie usuwa 29.01.08, 11:11
        To znaczy, że ci co wyjechali umią(*) czytać!? Łaał!

        (*)-forma poprawna brzmi 'umieją'. Ale wyjeżdżający tylko 'umią'.
      • kretowski Zakaz mówienia po francusku w szwedzkim hotelu 29.01.08, 19:30
        Tak, byłem recepcjonistą w szwedzkim (łaaał, szwedzkim!!!, niech się nie posrają
        z podniety szwedziory) - i szwedziory co rusz zakazywały mi mówienia do klientów
        z Francji po francusku - bo szwedzka pyzda jest tak głupia, że nie potrafi się
        nauczyć innego języka poza angielskim i to po prostu z zawiści było!
      • mysikot Wystarczylby j. polski, po co angielski i szwedzki 30.01.08, 02:28
        niektorzy czasem kradna, inni w niektorych miejscach, tylko polactwo kradnie
        zawsze i wszedzie
        • t_uptus Re: 30.01.08, 14:32
          Wspolczuje , ale dobrze ze to zrozumiales i moze sie w koncu
          poprawisz??!!
        • kretowski Tele2 - złodzieje ze Szwecji 30.01.08, 19:12
          Niedoróbki ze szwedzkiej IKEI
          Zgniłe kartofelki w szwedzkiej restauracji IKEA.
          Czy szwedziory są aż takimi debilami, że myślą że Polacy się tym podniecą, że to
          jest szwedzkie?
          Bo slogan "solidna niemiecka robota" to w Polsce na szczęście już tylko
          antyreklama...
        • kretowski Tele 2 - złodzieje ze Szwecji 30.01.08, 20:09
          Uważajcie, również wśród Szwedów są złodzieje.
          Wiem, wiem, szwedziory zaraz będą miały wykręt: "to TELE2 POLSKA".
        • kretowski Ty zawszona gnido. Wszarzu 30.01.08, 20:11
          Ty zakompleksiona zawszona gnido, odpowiadasz zupełnie nie na temat.
          Zakompleksiony śmieciu.
          Tele2 - złodzieje ze Szwecji.
        • kretowski Pedofile zdarzają się wszędzie 30.01.08, 20:12
          Ale pedały są w 100 procentach pedofilami.
    • starucha_izergiel Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:13
      Właściciel sklepu próbował przekonać rzecznika praw obywatelskich, że wybrał
      polski, gdyż "jest on powszechnie zrozumiały także dla Litwinów, Łotyszy,
      Rosjan, Serbów".

      Hehe, jak ja bym chciała aby tak było :)
    • pogromca_gamonia Buuhaha, polskie kompleksiki.... 29.01.08, 07:14
      • kretowski Tele 2 - złodzieje ze Szwecji 30.01.08, 20:07
        Uważaj na szwedzkich złodziei.
    • presentation1 Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:15
      Wlasnie tak wyrabia sie opinie.W Anglii gwalciciel,tu zlodzieje,gdzie indziej clochard, czy cos innego.Slad pozostaje i opinia takze.Oczywiscie ze we wszystkich narodowosciach mieszkajacych na Zachodzie popelnia sie przestepstwa.Jednak Polaka przy okazji slychac.Jak sie napije, slyszy go cala dzielnica.I wlasnie to wszystko wplywa na podobne oceny.
      • bombay_saphire Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:22
        jest proste rozwiazanie : nie nalezy gwlacic, krasc i chlac. ale to
        wymaga niestety wiekszej samodyscypliny niz odklepywanie zdrowasiek,
        w czym bezapelacyjnie jestesmy najlepsi na kontynencie..
        • presentation1 Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:30
          Jest kilka krajow w Europie o podobnym-jak piszesz -wypowiadaniu zdrowasiek.Tylko ze inne narody wyjezdzajac do innego kraju-nie staraja sie przyniesc sobie wstydu.Wewnetrzne poczucie i podejscie do prawa w danym kraju.
          • pogromca_gamonia Akurat ten twoj post jest mniej debilny niz zwykle 29.01.08, 07:33
            • 1zorro Re: Akurat ten twoj post jest mniej debilny niz z 29.01.08, 07:56
              no tak, raz mu sie udalo!
              • pogromca_gamonia Re: Akurat ten twoj post jest mniej debilny niz z 29.01.08, 07:57
                Prezentejszyn 1 to znany kosmopolita. Smietnikowo- szambowy.
                • 1zorro Re: Akurat ten twoj post jest mniej debilny niz z 29.01.08, 07:58
                  ale o "clochardach" to cos pewnie wie....
                  • pogromca_gamonia Re: Akurat ten twoj post jest mniej debilny niz z 29.01.08, 08:02
                    on razem z silesiusem goli szamba i wyjada lakocie ze smietnikow. Wyjatkowa
                    kreatura bez twarzy i godnosci. Ot taki byle kto. W wlasciwie to jest nikt.
                    • zuzur "Ja nie lubię jeździć na Green Point, tam jest..." 29.01.08, 08:26
                      "Ja nie lubię jeździć na Green Point, tam jest za dużo Polaków".

                      Oryginalny cytat znajomej z NY w prywatnej rozmowie (też Polki).
                      Tyle, że ona nie usiłuje zbawiać świata, tylko robi swoje.
                      • zuzur "Chyba, że idzie Polak, to wrzuci puszkę po piwie" 29.01.08, 08:30
                        "Chyba, że idzie Polak, to wrzuci puszkę po piwie."

                        Oryginalny cytat innego Polaka w Niemczech, który opowiadał o
                        pojemnikach na papier i że nikt nie wrzuca śmieci do takiego
                        pojemnika. Ale to ja zapytałem o wrzucanie innych śmieci do
                        pojemnika na papier :-(
                        • kretowski Tele 2 - złodzieje ze Szwecji 30.01.08, 20:06
                          Tele 2 - złodzieje ze Szwecji. Uważaj na szwedzkich złodziei.
                    • inter77 Re: Akurat ten twoj post jest mniej debilny niz z 29.01.08, 10:07
                      Wy dwaj natomiast z pewnością uważacie się za kulturalnych i mądrych
                      ludzi. Przeczytajcie jeszcze raz to, co napisaliście i oceńcie to w
                      miarę możliwości obiektywnie.
      • eti.gda Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 10:24
        presentation1 napisał:

        > Wlasnie tak wyrabia sie opinie.W Anglii gwalciciel,tu
        zlodzieje,gdzie indziej c
        > lochard, czy cos innego.Slad pozostaje i opinia takze.Oczywiscie
        ze we wszystki
        > ch narodowosciach mieszkajacych na Zachodzie popelnia sie
        przestepstwa.Jednak P
        > olaka przy okazji slychac.Jak sie napije, slyszy go cala
        dzielnica.I wlasnie to
        > wszystko wplywa na podobne oceny.

        Pierwszy raz się z tobą zgadzam.
        • presentation1 Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 11:17
          Dzieki.Ja z toba tez.
    • plorg Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:18
      "Wybór polskiego na trzeci język informacji może być obraźliwy dla
      Polaków"
      --------------------------------------
      Oczywiscie, ze wybor jest obrazliwy. Polski powinien byc na
      pierwszym miesjcu, a nie dopiero jako trzeci!
      • sselrats Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:39
        LOL Oczywista! To lekcewazenie polskiego wkladu w dorobek europejski.
    • awitold Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:19
      Sklep jest prywatnym przedsięwzięciem. Napis nikogo nie
      dyskryminuje, nie obraża uczuć religijnych, nie wyśmiewa, brak tam
      przekleństw czy innych słów uznawanych powszechnie za obraźliwe. Po
      prostu podawana jest informacja w języku polskim, iż drogie aparaty
      nie są pozostawiane na noc. Znając poprawność polityczną państwa
      szwedzkiego właściciel ma przerąbane, dołożą mu pewnie taką karę, że
      będzie musiał iść z torbami.
    • hristoforos Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:20
      Myślę,że niestety,nie bez przyczyny pojawił się tam Język Polski. Z
      drugiej strony, skorow w/w okolicy mieszka dużo Polaków, to dlaczego
      nie pisać informacji w Naszym języku? W końcu pojawił się też napis
      po Szwedzku i Angielsku. Czasami jesteśmy przewrazliwieni na swoim
      punkcie. A naiwiasem mówiąc, w Zakopanem, gdzie przyjezdza wielu
      Rosjan, we wszystkich sklepach i restauracjach są napisy po
      Rosyjsku. To chyba normalne.
    • 5t3f4n A myśmy się ze Szwedami 29.01.08, 07:23
      podzielili Michnikami...
    • wodni.k Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:23
      Uważam, że natychmiast powinno interweniować Ministerstwo Spraw Zagranicznych,
      a nasza Marynarka Wojenna powinna zostać postawiona w stan gotowości do wojny
      o wywieszkę.

      Kolejność języków sugeruje, że w pierwszym rzędzie właściciel uważa, że kradną
      Szwedzi i Anglicy, a dopiero potem ew. Polacy którzy w południowej Szwecji
      stanowią na tyle liczną grupę, że wywieszka po polsku stanowi tylko uznanie
      tego faktu.

      Z przykrością stwierdzam, że Gazeta Wyborcza dokonuje zwykłej manipulacji.
      Ciekawe jaki interes ma Agora w szczuciu na siebie Polaków i Szwedów?

      Natomiast jestem pełen uznania dla naszych służb konsularnych za rewolucyjną
      czujność i wzorową realizację takich priorytetowych zadań jak:
      - zwalczanie szwedzkich piosenek w których pada słowo Polak
      - walka o to co Szwedzi maja pisać w swoich sklepach

      Myslę, ze pan konsul poczuł się urażony bo uświadomił sobie, że żadnego języka
      poza polskim i namiastką angielskiego nie zna.
      Podpowiadam panu Konsulowi, że tu może w grę wchodzić przypadek lżenia całego
      narodu polskiego bo być może właścciel sklepu fotograficznego w Lund uznał, że
      Polacy są tak tępi, że szwedzkiego nigdy nie opanują i postanowił ugiąć się i
      wprowadzić polskie napisy.

      Panie konsulu, proponuję zainteresować się faktem, że znaczna grupa Polaków
      przebywa w Szwecji półlegalnie i pracuje na czarno w uwłaczających warunkach
      nawet wg polskich pojęć u naszych rodaków, którzy ich wykorzystują bez skrupułów.
      • jorn Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 07:31
        Sprawa jest dęta. Gdyby napis był tylko polskojęzyczny (ewentualnie z polskim jako jedynym językiem obcym) lub brzmiał tak jak w tytule artykułu, wtedy tak, byłoby to dla nas obraźliwe.
        Ale tu mamy następującą sytuację:
        1. Treść jest neutralna
        2. Jest język szwedzki czyli lokalny.
        3. Jest język angielski czyli najbardziej rozpowszechniony język na świecie.
        4. Jest język polski jako język jednego z krajów sąsiednich.

        Na miejscu sklepikarza dodałbym jeszcze wersję duńską i niemiecką (języki pozostałych krajów sąsiednich), wtedy nikt normalny nie będzie mógł się przyczepić.

        Pozdrawiam
        • pjanu Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 08:05
          jorn napisał:
          > 4. Jest język polski jako język jednego z krajów sąsiednich.
          To my sąsiadujemy ze Szwedami? Coś zdarzyło się dzisiejszej nocy o czy nie wiem?
          • jorn Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 09:15
            pjanu napisał:

            > jorn napisał:
            > > 4. Jest język polski jako język jednego z krajów sąsiednich.
            > To my sąsiadujemy ze Szwedami? Coś zdarzyło się dzisiejszej nocy o
            czy nie wiem
            > ?
            pjanu napisał:

            > jorn napisał:
            > > 4. Jest język polski jako język jednego z krajów sąsiednich.
            > To my sąsiadujemy ze Szwedami? Coś zdarzyło się dzisiejszej nocy o
            czy nie wiem?
            Sąsiadujemy, mamy granice morską.
        • michals-3 Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 11:45
          Jorn, wyrwałeś mi to z ust! To ja już nie mam nic do dodania, tylko
          zaakcentuję jeszcze jedną rzecz: GW mąci. Jedyne co tu jest
          obraźliwe to tytuł tego artykułu, ale on nie pochodzi od żadnego
          Szweda, tylko od dziennikarza GW.

          jorn napisał:

          > Sprawa jest dęta. Gdyby napis był tylko polskojęzyczny (ewentualnie z polskim j
          > ako jedynym językiem obcym) lub brzmiał tak jak w tytule artykułu, wtedy tak, b
          > yłoby to dla nas obraźliwe.
          > Ale tu mamy następującą sytuację:
          > 1. Treść jest neutralna
          > 2. Jest język szwedzki czyli lokalny.
          > 3. Jest język angielski czyli najbardziej rozpowszechniony język na świecie.
          > 4. Jest język polski jako język jednego z krajów sąsiednich.
          >
          > Na miejscu sklepikarza dodałbym jeszcze wersję duńską i niemiecką (języki pozos
          > tałych krajów sąsiednich), wtedy nikt normalny nie będzie mógł się przyczepić.
          >
          > Pozdrawiam
        • kretowski Tele2 - złodzieje ze Szwecji 30.01.08, 20:19
          Uważaj na złodziei ze Szwecji.
          "Putin musi zainterweniować w Estonii"
    • brispol Ostrzegac przed zlodziejami z Polski ! 29.01.08, 07:29
      Dlaczego w Polsce nie ma napisow po niemiecku, po szwedzku czy po angielsku???? Nie mysle zeby ktokolwiek z wyzej wymienionych narodow obrazil sie na to....nawet gdyby takie napisy istnialy w Polsce !!!!
      Wrazliwosc polakow na takie sytuacje jest jak najbardziej wyolbrzymiona !!!
      A moze poprostu trudno spojrzec prawdzie w oczy !!!
      Polak uwazany jest za zlodzieja, lenia, spekulanta i naciagacza nie tylko w Szwecji !!!
      To nie Szwdzi czy Anglicy najezdzaja biedna i ciemna Polske !!! To polaczki najezdzaja calymi tabunami te kraje...gdzie ludzie poprostu sie bronia przed odmiennoscia kulturowa ludzikow z nad Wisly !!!
      Zlapcie sie za robote, nie kradnijcie./......wtedy inne kraje beda wam przyjazne !!! Czy to takie trudne ???????
      • ksmx Re: Ostrzegac przed zlodziejami z Polski ! 29.01.08, 07:45
        Oczywiście, że tak.
      • lehoo Re: Ostrzegac przed zlodziejami z Polski ! 29.01.08, 09:24
        Są w Świnoujściu !
      • titta Re: Ostrzegac przed zlodziejami z Polski ! 29.01.08, 10:42
        Nie ma? Jak komunikad dla danej nacji jest istotny to sa: np.
        cenniki na Mazurach po niemiecku i tabliczki o niesprzedawaniu
        alkoholu nietrzezwym w Krakowie po angielsku.
        • eti.gda Re: Ostrzegac przed zlodziejami z Polski ! 29.01.08, 10:51
          titta napisała:

          > Nie ma? Jak komunikad dla danej nacji jest istotny to sa: np.
          > cenniki na Mazurach po niemiecku i tabliczki o niesprzedawaniu
          > alkoholu nietrzezwym w Krakowie po angielsku.

          W Krakowie jak najbardziej słusznie. Tajemnicą poliszynela są burdy
          urządzane w tym mieście przez pijanych Angoli, którzy sobie
          upodobali właśnie Kraków.
      • hajda_na_kon Jestes cięzko zakompleksiony 29.01.08, 12:50
        A Ty barania głowo widziałes co wyrabiają pijani Angole w Krakowie,
        Łodzi czy Wrocławiu? Widziałeś co potrafią ich kibice kiedy wyjadą
        za granicę? To jest taka sama tłuszcza jak każda inna, bez względu
        na nację. Każdy nachlany - bez względu na narodowość - jest taki
        sam. I co i na tej podsawie powiesz, że Anglicy to dziki naród
        pijaków?

        Trzeba być idiotą, żeby w ten sposób oceniać jakikolwiek naród.

        Trezba być chyba debilem, żeby we własnym kraju widzieć tylko to co
        złe i sr.. na potege we własne gniazdo.



        • kretowski Przecież to żydzisko 30.01.08, 20:23
          Sra w nasze polskie gniazdo.
      • kretowski Tele 2 - oszuści ze Szwecji 30.01.08, 20:21
        Czy nie śmieszą cię reklamy, w których podkreślają debile, ze są ze Szwecji?
        Kiczowaty kraj szmirowatych dzieci z Bullerbyn.
    • ksmx A co się dziwicie? 29.01.08, 07:44
      W Szwecji są całe szajki "rodaków", które kradną co popadnie, co sobie zamówisz.
      Okradają sklepy, pociągi, samochody. Bydło normalne.
    • ksmx Kradnie to bydło od samochodowych części.... 29.01.08, 07:48
      I nie tylko. Zaczęło się od jumaków i weszło w krew. Tylko wysokie kary...i się
      "rodaczki" przejadą, zaczną trafiać do więzień, a może dłonie lepiej odcinać?
      Jest mi wstyd.
      • 1zorro ....Polak potrafi..... 29.01.08, 07:50
        podpie..c?
    • ksks3 Nie udawajmy Greków 29.01.08, 08:00
      Eksportujemy stada złodzieji i innych szumowin do sąsiadów. Strach
      przed polskimi złodziejami nie został przez nich wyssany z mlekiem
      matki. Coś w tym jest i nie ma co sie obrażac na rzeczywistośc. A
      że jeden bydlak jest w stanie zepsuć opinię tysiącom to juz inna
      sprawa
    • pboecker Takie sa realia,nasi zlodzieje sa wyjatkowo 29.01.08, 08:15
      uciazliwi.Niestety choc wielu z nas to boli,nasza nacja uwazana jest przez
      wielu za zlodzieji i oszustow.Cos w tym jest bo przeciez sami siebie okradamy i
      oszukujemy,przyklady mozna mnozyc.Jasne jest ze oczywiscie(tradycyjnie)nie
      dotyczy to wszystkich,-"mnie samego przedewszystkim"....
      Kazdy z nas z osobna jest oczywiscie "swieta krowa"...
      • hajda_na_kon A wiecie dlaczego tak jest? 29.01.08, 13:11
        Bo Polak wyjeżdżający za grniacę ma gdzieś innego Polaka. Ilu z
        tych, którzy wyjechali pomogło tym którzy się pojawili niedawno i
        nie daja sobie rady?

        Zwykle pokutuje takie podejście, że jak mi było ciezko to i on niech
        sie męczy. I czesto ludzie pozostawieni samym sobie, bez języka
        padają ofiarami różnych szumowin. Cały proceder kwitnie, bo
        tzw. "stara" polonia ma w dupie nowych. Niech sobie radza sami.
        Przykro było patrzeć jak w Londynie wielu ludzi wycierpiało, tylko
        dlatego że nikt im nie pomógł, bo nie znali języka. Czy ktoś z
        Polonusów wyciagnał rekę do Polaków koczujących na dworcu Wictoria?
        Nie!!!!Oni sie ich wstydzili tych ludzi. A Ci ludzie podobnie jak
        oni kiedyś tez szukali lepszego życia, pracy itd.

        Oczywiście nikt pomagać nie musi. Moim zdaniem mniej byłoby
        frustratów za granicą, ludzi którzy laduja na marginesie gdyby
        mieli/wiedzieli, że ktoś im poda rekę. I nie chodzi o wiele.

        No ale lepiej na wszelki wypadek przejść na
        angielski/frnacuszki/szwedzki czy jaki tam i popatrzyć z pogardą niż
        podać pomocną dłoń. Potem pastwic się na forum nad prostakami z
        Polski, co to ani języka, ani kultury, nic...

        I się wstydzić. Moim zdaniem to Polonusi powinni się wstydzić, ze
        nie potrafią się zorganizować i czesto żrą między sobą...O Polsce
        pamiętają wtedy kiedy można dostać zaproszenie na salony, do
        Ambasady, konsulatu itd.

        Inne nacje pomagają sobie a Polak Polakowi na obczyźnie wilkiem.
        • wnuczek_i_janek_co_maryja Bo nam zydki dupy obrabiaja? 30.01.08, 09:48
    • naprawdetrzezwy Autor artykułu to debil? 29.01.08, 08:27
      "Od ośmiu lat w szwedzkim sklepie z aparatami wisi"

      aparaty są oczywiście tylko i wyłącznie spawalnicze i słuchowe.
      ;>>>

      Wy tam, w Gazecie, nie możecie zatrudnić kogoś, kto potrafi pisać po
      polsku?
      • tomekp787 Re: Autor artykułu to debil? 29.01.08, 08:35
        A to dobre! Jak trzeba umieścić informacje dla turystów, to powszechnie znany
        jest rosyjski a w takim przypadku, to jednak polski jest powszechnie znany!
        Gratulacje!
    • obywatelx5 kiedyś łupiły tatarskie hordy teraz polscy spawacz 29.01.08, 08:33
      e hahahah
      • brispol obywatelux5 ty tez spawasz po gorzale 29.01.08, 08:42
        Spawasz polskimi ogorkami, polska mielonka i smierdzisz potem capie !!!!!!!!!! Wstydz sie ze jestes polakiem
    • princealbert Mnie to nie obraza 29.01.08, 08:44
      Zreszta, co sie dziwic facetowi.

      Owszem, jest to dyskryminujacy napis ale przeciez nie traktuje on
      kazdego Polaka jak zlodzieja. Co innego gdyby np. nie chcial mi
      sprzedac aparatu ze wzgledu na jezyk.
      • damianbsc Re: Mnie to nie obraza 29.01.08, 08:54
        he, he piszecie, ze dziadostwo wyjechalo z kraju, ciekawe dlaczego tu nikt nie
        kradnie radii ani kolpakow :P
        • eti.gda Re: Mnie to nie obraza 29.01.08, 10:35
          damianbsc napisał:

          > he, he piszecie, ze dziadostwo wyjechalo z kraju, ciekawe dlaczego
          tu nikt nie
          > kradnie radii ani kolpakow :P

          Radia kradną. Niedawno na naszym osiedlu w nocy jak tajfun przeszła
          banda gó..arzy po jakiejś imprezie młodzieżowej, którzy zniszczyli
          tablicę ogłoszeń, zdemolowali przystanek autobusowy, a na deser
          rozbili szyby w trzech samochodach i z każdego ukradli radio.
    • uburama 350 lat po Potopie. 29.01.08, 08:49
      Najwyższy czas na rewizytę.
    • mary_an Sama bym wywiesila taka karteczke 29.01.08, 08:53
      gdybym byla wlascicielka sklepu. Jako Polka w Niemczech mam tez kontakt z roznym
      elementem, slysze ich rozmowy w autobusach i na ulicach i wiem, ze niektorzy
      zyja z kradziezy.
      • janchole Re: Sama bym wywiesila taka karteczke 29.01.08, 08:57
        Polacy kradną pierdoły a Niemcy jak kradną to pożądnie to jest ta
        różnica.
    • gregstein Ja doswiadczylem zlodziei dopiero .... w Polsce 29.01.08, 08:56
      Po dziesieciu latach pobytu w USA postanowilem odwiedzic Polske,
      slyszalem przed wyjazdem wiele dobrego i zlego tez, miedzy innymi
      zebym uwazal na zlodziei. Po wyjsciu z samolotu doswiadczylem
      taksowkarzy, co najmniej podejrzanych typow. Po krotkiej podrozy
      pociagiem , niestety w drodze do domu zostalem napadniety, pobity i
      kompletnie okradziony. Malo tego, policja w ogole sie tym nie
      interesowala, uciekli i juz "takie czasy, co pan zrobisz" uslyszalem.
      Zlodziei zlapalem sam, sprawa w sadzie. Prokurator nie zadal zadnego
      pytania. 2. Obronca zlodzei staral sie na wszystkie strony
      udowodnic, ze sa niewinni, 3. Pani sedzia nie miala polowy
      dokumentow na sprawie, m.in. obdukcji lekarza sadowego , tora jej
      wczesniej osobiscie doreczylem, i wykazywala duze zdziwienie sprawa.
      Wyrok zapadl skazujacy, ale nic nie odzyskalem, sad nie zasadzil
      zwrotu mienia itd. W USA, przynajmniej tu, jest to nie do
      pomyslenia. I nie ma sie co dziwic ze jest taka opinia generalnie o
      calej tej Polsce.
      • janchole Re: Ja doswiadczylem zlodziei dopiero .... w Pols 29.01.08, 08:59
        Ciesz się że cię tylko okradli bo w USA by ci zabili to taka mała
        różnica
        • gregstein Re: Ja doswiadczylem zlodziei dopiero .... w Pols 29.01.08, 09:10
          janchole napisał:

          > Ciesz się że cię tylko okradli bo w USA by ci zabili to taka mała
          > różnica
          Polacy? mozliwe. Nigdy nie bylem w polskiej dzielnicy, a poza tym
          jest bezpiecznie, w miare, chyba ze ktos chodzi po metnych
          dzielnicach w dziwnych porach, moze sie zdarzyc nie mowie ze nie
          • janchole Re: Ja doswiadczylem zlodziei dopiero .... w Pols 29.01.08, 09:15
            Niestety to co się słyszy z USA mnie naprawdę przeraża. Kiedyś
            myślałem że jest to wolny kraj ale z tego co słychać to jest to kraj
            policji i zakazów. Żyje w Polsce 8 lat i nigdy nie nikt nie okradł
            dlatego musiałeś mieć naprawdę pecha.
            • gregstein Re: Ja doswiadczylem zlodziei dopiero .... w Pols 29.01.08, 09:20
              janchole napisał:

              > Niestety to co się słyszy z USA mnie naprawdę przeraża. Kiedyś
              > myślałem że jest to wolny kraj ale z tego co słychać to jest to
              kraj
              > policji i zakazów. Żyje w Polsce 8 lat i nigdy nie nikt nie okradł
              > dlatego musiałeś mieć naprawdę pecha.
              Niech cie nie przeraza, to naprawde wolny kraj, czasami mam
              objekcje, ale to tylko czasami. WczeSniej jak mieszkalaem w Polsce
              tez mialem kilka takich przypadkow, lata 70-, 80-te. Za duzo cos
              tych przypadkow. Fakt ze zawsze dobrze trafiali. LOL To tyle chyba
    • cimoszewicz Właśnie! 29.01.08, 08:57
      sowa_46 napisał:

      > Popieram właściciela sklepu, takie dziadostwo wyjechało z kraju,

      Tylko się cieszyć, że zostali wyłącznie ci uczciwi.
      • eti.gda Re: Właśnie! 29.01.08, 10:41
        cimoszewicz napisał:

        > sowa_46 napisał:
        >
        > > Popieram właściciela sklepu, takie dziadostwo wyjechało z kraju,
        >
        > Tylko się cieszyć, że zostali wyłącznie ci uczciwi.

        Podziwiam twoje poczucie humoru.
    • felix_macierewicz wstydzę się, że jestem Polakiem 29.01.08, 09:05
      Załóż prywatne forum Zasady Forum | Twoje Forum



      bo jaki ze mnie rodak dla jakiegoś Roma który się urodził i wychował
      w Polsce. Większość nie potrafi dobrze mówić po Polsku i jest
      analfabetami. Niech mi ktoś wyjaśni skąd niepracujacy Cygan potrafi
      zdobyć środki, aby wybudować dom i wozić się mercedesem ?
      Kradną, mordują, szantażują, a wszystko idzie na konto Polaków, bo
      media boją się otwarcie napisać ,ze sprawcą takiego, czy innego
      zdarzenia jest Rom.
      Jak świat,światem, Cygan nigdy nie będzie mi bratem.
      Wszystkie osoby karane za przestępstwa umyślne, powinny mieć
      całkowity zakaz opuszczania kraju, to samo powinno dotyczyć osób nie
      posiadajacych wykształcenia na poziomie podstawowym.



    • helawoparach Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 09:07
      To jaka w końcu jest treść wywieszki? Taka jak w tytule? "Polaku dobrze
      schowałem to, co lubisz kraść"? Jeżeli tak, to faktycznie sprzedawca
      przeholował. To można uznać za rasizm.
      Ale jeśli po polsku jest napisane tylko że "drogie aparaty są chowane na noc" to
      jak dla mnie nie ma sprawy, a człowiek który poszedł na skargę jest delikatnie
      mówiąc przewrażliwiony.
    • olddev Re: Polaku, dobrze schowałem to, co lubisz kraść 29.01.08, 09:12
      najpierw sadziłem że to rzeczywiście przesada. Ale skoro ten napis był po
      angielsku i po szwedzku to znaczy że dotyczył prawdopodobnie największych grup
      odbiorców. Co może mieliw suahili napisać?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka