Dodaj do ulubionych

Poszukiwany: dobry wzór dla polskiego designu

27.02.08, 14:06
Wreszczie ktos poszedl po rozum do glowy. Design a nie lopatologia. Zawsze
beda kraje gdzie produkcja bedzie tansza niz w PL dlatego powinnismy postawic
na design. Oczywiscie czes produkcji bedzie sie oplacala w PL, np. ze wzgledu
na transport, specyfike, czas dostaw. Ale bedzie to glownie maloseryjna
produkcja na zamowienie i protypy. Poza tym tylko R&D, Design i uslugi.
Obserwuj wątek
    • dr_andrzej_lepper Poszukiwany: dobry wzór dla polskiego designu 27.02.08, 14:13
      ile ludzi po ASP znajdzie prace jako projektant a ilu jako osoba pracujaca w
      reklamie???
      • krystin3 Re: Poszukiwany: dobry wzór dla polskiego designu 27.02.08, 16:14
        Kolejne utopijne plany, bez odbicia w rzeczywistości. To samo
        słyszeliśmy 30 lat temu, studiując wzornictwo. W naszym
        społeczeństwie nie ma zapotrzebowania na projektantów. Łatwiej jest
        robić kiepskie kopie cudzych wzorów. O dobrym smaku i guście Polaków
        już nie wspomnę. Ale skoro reklamuje się w społeczeństwie kicz w
        stylu E.M...
    • el-042 Re: Poszukiwany: dobry wzór dla polskiego designu 27.02.08, 15:32
      A po co nam projektowanie form przemysłowych? Przecież mamy
      wieloletnie sprawdzone wzorce. To takie piękne i polskie
      jednocześnie:
      -betonowe klomby,
      - kwadratowe płyty chodnikowe albo kolorowy polbruk,
      - pomalowane na żółto rury wodociągowe jako słupki oddzielające
      jezdnię od chodnika,
      - wszechobecna siatka stalowa i betonowe płoty prefabrykowane,
      - słupki i wiaty przystankowe z ceowników i blachy falistej,
      - kosze na śmieci z zespawanych trapezów z blachy,
      - daszki nad wejściami z poliwęglanów,
      - bramy i furtki z prętów ożebrowanych,
      - przyziemia budynków i schody wejściowe z terakoty łazienkowej,
      - klatki schodowe i wnętrza pomalowane na wzór pt.: stempel szmatą
      lub gąbką umoczoną w farbie,
      - kwietniki i murki ogrodowe z pomalowanych opon,
      - w każdym oknie nawet na klatce schodowej w bloku firanki,
      - piękne restauracje i hotele w stylu chłop na polu, słoma i
      nieheblowane deski,
      - piękne latarnie uliczne w formie pałąków z rur zakończonych
      najtańszym reflektorem,
      - piękne reklamy i witryny z liter samoprzylepnych.

      Po co tworzyć coś nowego, czy nie lepiej zachować ten
      charakterystyczny polski styl? Czym bez tego będą nasze miasta?
      ;P

      --
      Odpłyń Łodzią z EL-042
    • draftart bzdura 27.02.08, 16:29
      chodzi o stworzenie nowej kliki, wyroczni, do której wszyscy będą się lansować;
      o tym czy produkt jest dobrze zaprojektowany decyduje klient, a nie jakieś
      forum, a odwołanie do UK jest w tym wypadku trochę groteskowe, o projektowaniu w
      tej chwili decydują wielkie korporacje, których stać na eksperymenty i wdrażnie
      nowych technologii, a decyzja o nowej stylistyce produktu jest dyskutowania w
      szerszym gronie, jeszcze badania fokusowe itp., a w Polska to taka dziura gdzie
      studenci APS często nie mają bladego pojęcia o procesie produckji zwykłego
      odkurzacza,
    • deerzet Korekta logoła 27.02.08, 16:31


      1.
      [... otworzyła Centrum Design, które...]

      English version:
      [... otworzyła Design Centrum , które...]
      wersja polska:
      [... otworzyła Centrum Wzornictwa, które...]


      2.
      [...designerzy mogą się rozwijać...]
      [...projektanci mogą się rozwijać...]



      3.
      [...według współczesnych designerów odnoszących ...]
      [...według współczesnych projektantów odnoszących ...]



      4.
      [... opublikowano logo olimpiady 2012 ...]
      [... opublikowano znak olimpiady 2012 ...]


      5.
      [...tysiące niezależnych designerów...]
      [...tysiące niezależnych projektantów/ twórców...]


      6.
      [...by rozwijać design...]
      [...by rozwijać wzornoctwo...]


      7.
      [...gorsza w dziedzinie designu od innych ...]
      [...gorsza w dziedzinie wzornictwa/ projektowania od
      innych ...]



      8.
      [...za najlepszych użytkowników designu w Europie....]
      (??!!)
      [...za mających najlepsze wyczucie wzornictwa w
      Europie....]


      9.
      [... między teorią designu na uczelniach a praktyką...]
      [... między uczelnianą teorią wzornictwa a
      praktyką...]


      10.
      [...wiedzę o marketingu z teorią projektowania...]
      [...wiedzę o sprzedaży z teorią projektowania...]

      1.
      [...oglądać brytyjski design....]
      [...oglądać brytyjskie wzornictwo/ wzory/ projekty...]

      13.
      [... że design to nie tylko ładne rzeczy, ale też
      funkcjonalne...]
      ładniej (boć to cytat):
      [... że wzór to nie tylko piękno, ale też
      funkcjonalność...]

      14.
      [...ikoną europejskiego designu...]
      [...ikoną europejskiego wzornictwa...]

      15.
      [...Młodzi polscy designerzy po studiach...]
      [...Młodzi polscy projektanci po studiach...]



      Jest: [...Trudniej nadrobić powszechny brak gustu...]
      Winno być:
      [...Trudniej nadrobić powszechny brak gustu w
      polszczyźnie...]




      Powyższe napisano w nadziei, że Marcie Strzeleckiej
      [...zależy na zlikwidowaniu przepaści między teorią
      piękna polszczyzny a praktyką...]



      Jak to będzie po angielsku... - makaronizm vel
      noodlesizm?
    • zeberdee24 Re: Poszukiwany: dobry wzór dla polskiego designu 27.02.08, 21:53
      Do R&D, designu i usług to jeszcze mamy 20 lat, tyle zajmie obalenie
      gerontokracji na uczelniach, i rozpoczęcie kształcenia ludzi którzy faktycznie
      coś potrafią poza domaganiem się londyńskiej płacy.
    • pecan Beata czy Barbara? 28.02.08, 06:52
      A moze chodzi o dwie rozne Panie:)
    • martin.slenderlink Reklama 28.02.08, 08:48
      Ta reklama na górze jest internetowym mistrzostwem świata. Nigdy nie klikam na reklamy, jedynie na przycisk x. Nachalne dziadostwo wpycha się z reguły na ekran. Na tą jednak musiałem najechac sam z ciekawości. To własnie przykład, jak za pomocą najbanalniejszych form można osiągnąć cel. Na wypadek, gydby się zmieniła w tym okienku dodam, że chodzi o rybki i delikatne pulsowanie fal. Pozdrawiam przy tym wszystkich pstrokatych syfiarzy, którzy umilają mi mój news-junkie lajfstajl.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka