Dodaj do ulubionych

Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji

    • and_nowak Pokażmy szkołę Broniarza! 13.03.08, 10:03
      Tam wszystcy zobaczą, na czym polega syf z gilem. Przekonają się, jak można
      utopić pieniądze na edukację. Zobaczą niedorobionych, leniwych nauczycieli i
      krzykaczy związkowych.
      I gromadkę zahukanych dzieciaków, którymi nikt się nie interesuje, dopóki nie
      rozrabiają.
    • realpiotr62 Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 10:04
      Nasze dziecko chodziło do tej szkoły. Zrezygnowaliśmy z niej, kiedy ostatnio
      znacznie podniesiono czesne, ostrzegając jednocześnie, że to nie rozwiązuje
      problemów finansowych szkoły i należy się liczyć z kolejnymi. Nie wiem, jak jest
      teraz, ale jeszcze niedawno nauczyciele dostawali pensje z opóźnieniem. Moim
      zdaniem szkoła przeżywa kryzys (nie pierwszy) i prawdopodobnie ta wizyta jest
      jedną z prób jej ratowania.
    • mtap.4 Czekamy na radykalny krok premiera Tuska 13.03.08, 10:15
      Jest to ewidentne naruszenie prawa przez urzędującego ministra. Mam
      nadzieję, że dymisja pani minister to kwestia kilku godzin. Zresztą
      będzie to decyzja dobra dla polskiej oświaty, bo dotychczasowe
      działania pani minister są żenujące
    • norto Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 10:40
      Mini-ster rządu poleca i propaguje zajęcia z plastyki w prywatnej
      szkole z czesnym 950 za miesiąc!?
      To jakaś paranoja, kobieto czym ty się zajmujesz!?
      Przejedź się po "normalnych" szkołach, otwórz oczy albo...albo od
      razu podaj się do dymisji
      • stary_satyr Re: Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 20:23
        norto napisała:

        > Mini-ster rządu poleca i propaguje zajęcia z plastyki w prywatnej
        > szkole z czesnym 950 za miesiąc!?

        Nie.
        Minister pokazała wzrocową - jej zdaniem - realizację celu, który
        postawiła przed sobą.

        Jest nim rozszerzenie edukacji kulturalnej w szkołach w ogóle. Za
        pieniądze państwowe, czemu sprzyjać ma podpisane właśnie
        porozumienie z Ministrem Kultury - dotyczące także współfinansowania.

        To, że przykładu dobrej edukacji kulturalnej trzeba było poszukać w
        szkole niepublicznej dowodzi skali zaniedbań - o czym Pani Hall
        otwarcie mówiła.

        Z pewnością jest więcej takich szkół, także publicznych ( dzięki
        pasjonatom). I może tego akcentu zabrakło, jakiegoś podziękowania
        tym, którzy robią więcej niż muszą - za mniej niż się należy...

        Ale trzeba zrozumieć względy logistyczne wizytacji towarzyszącej
        konferencji prasowej w centrum Warszawy.. że zaważyły "matczyne"
        emocje Pani Krajewskiej? Taki raban?

        Czy miłośnikom starego niby-opiekuńczego systemu się to podoba, czy
        nie kraj się zmienia. Sektor prywatny będzie dominował we wszystkich
        dziedzinach życia.
        Nie dajmy się więc zwariować: czy o niczym nie będzie można nic
        dobrego powiedzieć - bo to już jest reklama??
        • danuta49 Kpisz czy o drogę pytasz????? 13.03.08, 21:32
          Mini-ster rządu poleca i propaguje zajęcia z plastyki w prywatnej
          > szkole z czesnym 950 za miesiąc!?
          Nie.
          Minister pokazała wzrocową - jej zdaniem - realizację celu, który
          postawiła przed sobą.
          Jest nim rozszerzenie edukacji kulturalnej w szkołach w ogóle. Za
          pieniądze państwowe,<
          Ta szkoła ma 4-5 razy więcej na ucznia od placówki publicznej nawet
          najbardziej "zadbanej".To tak jak propagowanie zalet willi z basenem
          ludziom, których stać na zagospodarowanie strychu czy cadillaka
          klientom niemieckich szrotów;-)Na dodatek z zakamuflowaną pretensją,
          że niedoceniają i się nie wzorują.Zdrojewski da może na jakies
          materiały(dla nauczycieli) czy szkolenia, ale nie zmieni liczby
          uczniów w klasie ani nie da na żadne specjane wyposażenie.
          To była reklama prywatyzacji szkolnictwa utrzymana w stylu, w jakim
          się kiedyś otwarte fundusze emerytalne promowały;-)))))Jesteś stary
          to powinieneś pamiętać te wczasy na Hawajach dla przyszłych emerytów
          z budżetówki nachalnie pokazywane w TV;-)))))))))))))
    • stasieczek5 Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 11:01
      Ach, cóż za zbieg okoliczności !!!
      Wręcz pogratulować losowi, przypadkowi. Po prostu, kuźwa, ślepy traf.
    • jabo23 Ministerstwa Edukacji nie ma szczęścia do ... 13.03.08, 11:12
      ... swoich ministrów. Szkoda :-(
    • spokojny.zenek sezon ogórkowy przez cały rok? 13.03.08, 11:15
      sezon ogórkowy przez cały rok?
      A może gazeta.pl stała się organem pisu?
    • danuta49 Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 15:24
      Giertych promowal katolicką szkołę swojego brata, do której jego
      córka chodziła;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
      Oboje (Giertych i Hall) są warci siebie i swoich poprzedników!!!
      Przez te 19 lat ani jednego kompetentnego ministra edukacji nie
      było!!!:-(((((((((((((((((
      • spokojny.zenek Re: Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 16:37
        Jak to możliwe, że jeszcze Ty nie zostałaś ministrem?
        • danuta49 Może jakiś kontrprzyklad kompetentnego MEN;-) 13.03.08, 16:42
          • spokojny.zenek No niestety, nie dano mi szansy ;-((( 13.03.08, 16:56
            No niestety, nie dano mi szansy ;-((( Mógłbym wtedy dać. :)
    • maciekgr Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 16:34
      Aj! Waj! to nic nie szkodzi! To uchodzi! Gdyby Kaczyński tak zrobił
      to byłoby wielkie FU!
    • takajednaania Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 17:29
      Nie dość, że wypełniona po brzegi poronionymi pomysłami reformatorskimi, to na
      dodatek na swój sposób skorumpowana.
      Panie premierze, wywal tę babę bo będzie tragedia.
    • gobi03 nie pchaj się na afisz 13.03.08, 18:00
      skoro nie potrafisz!

      pani Hal najwyraźniej nie nadaje się na ministra
      (czegokolwiek) i powinna zająć się czymś innym.
      To apel do premiera!
      A teraz drugie pytanie: kto jest ewentualnym
      następcą? Czy znów człowiek z łapanki,
      niekompetentny i bez pojęcia czego polskie
      szkolnictwo potrzebuje?? Znajdźcie kogoś
      DOBREGO, a nie "dobrego towarzysza"!
    • pismar phiii !! 13.03.08, 23:05
      600 dziecek x 950 PLN = 570.000 PLN miesięcznie....
      Publiczna szkoła w której pracuję na pewno byłaby lepsza. A może
      Pani Minister też nas tak dofinansuje? No przecież priorytetem jest
      wyrównywanie szans....
      Żenada!!!!
      • boston911 Re: phiii !! 14.03.08, 03:50
        pismar napisała:

        > 600 dziecek x 950 PLN = 570.000 PLN miesięcznie....
        > Publiczna szkoła w której pracuję na pewno byłaby lepsza. A może
        > Pani Minister też nas tak dofinansuje? No przecież priorytetem
        jest
        > wyrównywanie szans....
        > Żenada!!!!


        Bez przesady. Zgadzam sie, ze to bylo niewlasciwe, ale jezeli wezmie
        sie pod uwage fakt, ze szkola nie moze sie opedzic od chetnych i
        zapisuje juz na 2011 rok, i jest to szkola non-profit, to chyba
        raczej wyglada na niezbyt dobrze przemyslany wybor przez MEN, a nie
        chec darmowej promocji i wszystkich innych bzdur powypisywanych
        przez szukajacych mocnych przezyc forumowiczow.
      • danuta49 Dodaj jeszcze budżetową subwencję w tej samej 14.03.08, 06:29
        wysokości na ucznia co u Ciebie w szkole!!!;-)Bo mimo tego czesnego
        950zl/mies ta placówka też ciągnie z budżetu!!!
    • danuta49 Świadome działanie,a nie wpadka! 15.03.08, 02:04
      To promowanie prywatnego szkolnictwa tak jak kiedyś OFE.Kto pamięta
      te wczasy na Hawajach dla emerytów z budzetówki;-))))))))))))
      Nie dajmy się nabrać!!!
      • gobi03 celowe działanie 15.03.08, 04:58
        Że celowe, to się zgodzę, ale nie wierzę, że świadome.
        Myślę, że nie zdawała sobie sprawy, jak to będzie
        przyjęte przez prasę i internautów. Komentarzy 10 razy
        mniej, niż pod wybrykiem Kaczyńskiego, ale też dość
        zdecydowane.

        A czy wiesz coś może o tej szkole? Czy rzeczywiście
        jest tak oblegana jak mówi Hall?
        • danuta49 O tej szkole z tego wątku od rodzica;-) 15.03.08, 09:34

          >Nasze dziecko chodziło do tej szkoły. Zrezygnowaliśmy z niej, kiedy
          ostatnio znacznie podniesiono czesne, ostrzegając jednocześnie, że
          to nie rozwiązuje problemów finansowych szkoły i należy się liczyć z
          kolejnymi. Nie wiem, jak jest teraz, ale jeszcze niedawno
          nauczyciele dostawali pensje z opóźnieniem. Moim zdaniem szkoła
          przeżywa kryzys (nie pierwszy) i prawdopodobnie ta wizyta jest jedną
          z prób jej ratowania.<

    • ja.wars przecież ona po to wlazła do MEN 15.03.08, 09:40
      żeby sie nakraść na polskich szkołach. P. Tusk, wyrzuć ją
      natychmiast!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka