and_nowak Pokażmy szkołę Broniarza! 13.03.08, 10:03 Tam wszystcy zobaczą, na czym polega syf z gilem. Przekonają się, jak można utopić pieniądze na edukację. Zobaczą niedorobionych, leniwych nauczycieli i krzykaczy związkowych. I gromadkę zahukanych dzieciaków, którymi nikt się nie interesuje, dopóki nie rozrabiają. Odpowiedz Link Zgłoś
realpiotr62 Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 10:04 Nasze dziecko chodziło do tej szkoły. Zrezygnowaliśmy z niej, kiedy ostatnio znacznie podniesiono czesne, ostrzegając jednocześnie, że to nie rozwiązuje problemów finansowych szkoły i należy się liczyć z kolejnymi. Nie wiem, jak jest teraz, ale jeszcze niedawno nauczyciele dostawali pensje z opóźnieniem. Moim zdaniem szkoła przeżywa kryzys (nie pierwszy) i prawdopodobnie ta wizyta jest jedną z prób jej ratowania. Odpowiedz Link Zgłoś
mtap.4 Czekamy na radykalny krok premiera Tuska 13.03.08, 10:15 Jest to ewidentne naruszenie prawa przez urzędującego ministra. Mam nadzieję, że dymisja pani minister to kwestia kilku godzin. Zresztą będzie to decyzja dobra dla polskiej oświaty, bo dotychczasowe działania pani minister są żenujące Odpowiedz Link Zgłoś
norto Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 10:40 Mini-ster rządu poleca i propaguje zajęcia z plastyki w prywatnej szkole z czesnym 950 za miesiąc!? To jakaś paranoja, kobieto czym ty się zajmujesz!? Przejedź się po "normalnych" szkołach, otwórz oczy albo...albo od razu podaj się do dymisji Odpowiedz Link Zgłoś
stary_satyr Re: Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 20:23 norto napisała: > Mini-ster rządu poleca i propaguje zajęcia z plastyki w prywatnej > szkole z czesnym 950 za miesiąc!? Nie. Minister pokazała wzrocową - jej zdaniem - realizację celu, który postawiła przed sobą. Jest nim rozszerzenie edukacji kulturalnej w szkołach w ogóle. Za pieniądze państwowe, czemu sprzyjać ma podpisane właśnie porozumienie z Ministrem Kultury - dotyczące także współfinansowania. To, że przykładu dobrej edukacji kulturalnej trzeba było poszukać w szkole niepublicznej dowodzi skali zaniedbań - o czym Pani Hall otwarcie mówiła. Z pewnością jest więcej takich szkół, także publicznych ( dzięki pasjonatom). I może tego akcentu zabrakło, jakiegoś podziękowania tym, którzy robią więcej niż muszą - za mniej niż się należy... Ale trzeba zrozumieć względy logistyczne wizytacji towarzyszącej konferencji prasowej w centrum Warszawy.. że zaważyły "matczyne" emocje Pani Krajewskiej? Taki raban? Czy miłośnikom starego niby-opiekuńczego systemu się to podoba, czy nie kraj się zmienia. Sektor prywatny będzie dominował we wszystkich dziedzinach życia. Nie dajmy się więc zwariować: czy o niczym nie będzie można nic dobrego powiedzieć - bo to już jest reklama?? Odpowiedz Link Zgłoś
danuta49 Kpisz czy o drogę pytasz????? 13.03.08, 21:32 Mini-ster rządu poleca i propaguje zajęcia z plastyki w prywatnej > szkole z czesnym 950 za miesiąc!? Nie. Minister pokazała wzrocową - jej zdaniem - realizację celu, który postawiła przed sobą. Jest nim rozszerzenie edukacji kulturalnej w szkołach w ogóle. Za pieniądze państwowe,< Ta szkoła ma 4-5 razy więcej na ucznia od placówki publicznej nawet najbardziej "zadbanej".To tak jak propagowanie zalet willi z basenem ludziom, których stać na zagospodarowanie strychu czy cadillaka klientom niemieckich szrotów;-)Na dodatek z zakamuflowaną pretensją, że niedoceniają i się nie wzorują.Zdrojewski da może na jakies materiały(dla nauczycieli) czy szkolenia, ale nie zmieni liczby uczniów w klasie ani nie da na żadne specjane wyposażenie. To była reklama prywatyzacji szkolnictwa utrzymana w stylu, w jakim się kiedyś otwarte fundusze emerytalne promowały;-)))))Jesteś stary to powinieneś pamiętać te wczasy na Hawajach dla przyszłych emerytów z budżetówki nachalnie pokazywane w TV;-))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
stasieczek5 Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 11:01 Ach, cóż za zbieg okoliczności !!! Wręcz pogratulować losowi, przypadkowi. Po prostu, kuźwa, ślepy traf. Odpowiedz Link Zgłoś
jabo23 Ministerstwa Edukacji nie ma szczęścia do ... 13.03.08, 11:12 ... swoich ministrów. Szkoda :-( Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek sezon ogórkowy przez cały rok? 13.03.08, 11:15 sezon ogórkowy przez cały rok? A może gazeta.pl stała się organem pisu? Odpowiedz Link Zgłoś
danuta49 Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 15:24 Giertych promowal katolicką szkołę swojego brata, do której jego córka chodziła;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Oboje (Giertych i Hall) są warci siebie i swoich poprzedników!!! Przez te 19 lat ani jednego kompetentnego ministra edukacji nie było!!!:-((((((((((((((((( Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 16:37 Jak to możliwe, że jeszcze Ty nie zostałaś ministrem? Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek No niestety, nie dano mi szansy ;-((( 13.03.08, 16:56 No niestety, nie dano mi szansy ;-((( Mógłbym wtedy dać. :) Odpowiedz Link Zgłoś
maciekgr Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 16:34 Aj! Waj! to nic nie szkodzi! To uchodzi! Gdyby Kaczyński tak zrobił to byłoby wielkie FU! Odpowiedz Link Zgłoś
takajednaania Szkolna wpadka Ministerstwa Edukacji 13.03.08, 17:29 Nie dość, że wypełniona po brzegi poronionymi pomysłami reformatorskimi, to na dodatek na swój sposób skorumpowana. Panie premierze, wywal tę babę bo będzie tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
gobi03 nie pchaj się na afisz 13.03.08, 18:00 skoro nie potrafisz! pani Hal najwyraźniej nie nadaje się na ministra (czegokolwiek) i powinna zająć się czymś innym. To apel do premiera! A teraz drugie pytanie: kto jest ewentualnym następcą? Czy znów człowiek z łapanki, niekompetentny i bez pojęcia czego polskie szkolnictwo potrzebuje?? Znajdźcie kogoś DOBREGO, a nie "dobrego towarzysza"! Odpowiedz Link Zgłoś
pismar phiii !! 13.03.08, 23:05 600 dziecek x 950 PLN = 570.000 PLN miesięcznie.... Publiczna szkoła w której pracuję na pewno byłaby lepsza. A może Pani Minister też nas tak dofinansuje? No przecież priorytetem jest wyrównywanie szans.... Żenada!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
boston911 Re: phiii !! 14.03.08, 03:50 pismar napisała: > 600 dziecek x 950 PLN = 570.000 PLN miesięcznie.... > Publiczna szkoła w której pracuję na pewno byłaby lepsza. A może > Pani Minister też nas tak dofinansuje? No przecież priorytetem jest > wyrównywanie szans.... > Żenada!!!! Bez przesady. Zgadzam sie, ze to bylo niewlasciwe, ale jezeli wezmie sie pod uwage fakt, ze szkola nie moze sie opedzic od chetnych i zapisuje juz na 2011 rok, i jest to szkola non-profit, to chyba raczej wyglada na niezbyt dobrze przemyslany wybor przez MEN, a nie chec darmowej promocji i wszystkich innych bzdur powypisywanych przez szukajacych mocnych przezyc forumowiczow. Odpowiedz Link Zgłoś
danuta49 Dodaj jeszcze budżetową subwencję w tej samej 14.03.08, 06:29 wysokości na ucznia co u Ciebie w szkole!!!;-)Bo mimo tego czesnego 950zl/mies ta placówka też ciągnie z budżetu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
danuta49 Świadome działanie,a nie wpadka! 15.03.08, 02:04 To promowanie prywatnego szkolnictwa tak jak kiedyś OFE.Kto pamięta te wczasy na Hawajach dla emerytów z budzetówki;-)))))))))))) Nie dajmy się nabrać!!! Odpowiedz Link Zgłoś
gobi03 celowe działanie 15.03.08, 04:58 Że celowe, to się zgodzę, ale nie wierzę, że świadome. Myślę, że nie zdawała sobie sprawy, jak to będzie przyjęte przez prasę i internautów. Komentarzy 10 razy mniej, niż pod wybrykiem Kaczyńskiego, ale też dość zdecydowane. A czy wiesz coś może o tej szkole? Czy rzeczywiście jest tak oblegana jak mówi Hall? Odpowiedz Link Zgłoś
danuta49 O tej szkole z tego wątku od rodzica;-) 15.03.08, 09:34 >Nasze dziecko chodziło do tej szkoły. Zrezygnowaliśmy z niej, kiedy ostatnio znacznie podniesiono czesne, ostrzegając jednocześnie, że to nie rozwiązuje problemów finansowych szkoły i należy się liczyć z kolejnymi. Nie wiem, jak jest teraz, ale jeszcze niedawno nauczyciele dostawali pensje z opóźnieniem. Moim zdaniem szkoła przeżywa kryzys (nie pierwszy) i prawdopodobnie ta wizyta jest jedną z prób jej ratowania.< Odpowiedz Link Zgłoś
ja.wars przecież ona po to wlazła do MEN 15.03.08, 09:40 żeby sie nakraść na polskich szkołach. P. Tusk, wyrzuć ją natychmiast! Odpowiedz Link Zgłoś