miedzianakonefka 11.06.08, 07:04 Z poświęceniem odpiera zarzuty o których jeszcze nikt nie wie HEHE :P Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gugula IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 07:18 IPN stał sie parodią tego, czym być powinien. Czy nadal powinniśmy wydawać pieniądze podatników (a więc nasze) na utrzymywanie tak źle działającej instytucji? Odpowiedz Link Zgłoś
wtc911 Pewnie 11.06.08, 07:40 Żle , to znaczy jak ? Co takiego cie człowieku boli w działaniu IPN ? Odpowiedz Link Zgłoś
palestrina2005 Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 08:00 Podobno Wałęsa walczyło o wolność słowa i demokrację a teraz chce bawić się w cenzora. Panie Wałęsa, dość tego!!! Sami sobie przeczytamy książkę i sami sobie wyrobimy zdanie na Pana temat. Nie potrzebujemy aby "autorytety" cenzurowały nam książki w Polsce... Odpowiedz Link Zgłoś
thor.g Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 08:22 Sam zapewne na Wałęse głosowałeś na wyborach śmieciu i wtedy nawet nie przyszło Ci do głowy obrzucanie go błotem... Wolniość słowa wolnością, a obrzucanie kogokolwiek zarzutami popartymi dokumentami które od 10 lat NIE SĄ wiarygodne to co innego. Tak twój kochany prezio na kaczych łapkach też tam maczał błony pławne odpowiednio. Sęk w tym ze ksiązka na 99% nie bedzie napisana tak zeby czytalnik sam sie zastanowił, obawiam sie ze bedzie napisana prosto i jednoznacznie podając gotowe odpowiedzi, a dowody j/w... Dobrze ze to kaczyński nie budował naszej młodej demokracji bo dopiero wtedy byłoby łajno :D Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 08:32 thor.g napisał: > Sam zapewne na Wałęse głosowałeś na wyborach śmieciu A te twoje bluzgi na jakiej podstawie? > które od 10 lat NIE SĄ wiarygodne to co innego A to niby dlaczego? Masz może jakieś dowody na to? > Sęk w tym ze ksiązka na 99% nie bedzie napisana tak zeby czytalnik sam sie zastanowił, obawiam sie ze bedzie napisana prosto i jednoznacznie podając gotowe od powiedzi, a dowody j/w... Kolejny jasnowidz. Litości. Poczekaj, a później wydaj książkę polemiczną, napisz wpis na blogu, weź udział w dyskusji na forum, w której wytkniesz błędy w warsztacie historyczny autorów książki, pokażesz ich błędy w rozumowaniu, pochwalisz się swoją analizą dokumentów. Odpowiedz Link Zgłoś
thor.g Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 08:50 Widzisz przemysławie (edgarze ? :D ) , sęk w tym ze akta IPN powinny być albo otworzone od razu te "pare" łądnych lat temu, dostęp powinni od początki miec wyłącznie historycy. Na dzień dzisiejszy powinny byc zamknięte na następne 20 lat i dopiero wtedy historycy, powtarzam historycy a nie paranoicy ślepo wierzący w akta SB :D powinni sie za nie zabrać i wyłącznie w celach historycznych... Analiza jakich dokumentów ? a czyżyb te dokumenty aby naprawde opisywały ówczesną historie ? a moze zostały juz wtedy sfabrykowane, a moze zostały sfabrykowane jak wiele innych po otworzeniu akt przez pierwsyshc jacy mieli do nich dostęp ? I WŁAŚNIE dlatego należy je zamknąć , poczekać kolejne 20 lat i dopiero wtedy sie za nie zabierać. teraz pewnie odpiszesz znów jakiś bełkot, no ale cóż takie życie dorośnij , albo zacznij myśleć ( o ile Cie to nie boli) PS wiesz ja tylko biore oprzyklad z twojego autorytetu lecha k. skoro on moze pieprzyć od rzeczy to znaczy ze i ja moge, chociażzałoże sie ze moja teza znalazłąby sobie o wilee bardziej przychylnych głosów niż jego bełkot ze wie iż Wałęsa był bolkiem a dowodem na to jak powiedział pracownik jego kancelarii jest "jego życiowe doświadczenie" Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 09:26 > Analiza jakich dokumentów ? a czyżyb te dokumenty aby naprawde opisywały ówczesną historie ? a moze zostały juz wtedy sfabrykowane, a moze zostały sfabrykowane jak wiele innych po otworzeniu akt przez pierwsyshc jacy mieli do nich dostęp Nikt tak nie twierdzi, że dosłownie opisywały tamtą historię, historycy mają różne sposoby na weryfikowanie tych dokumentów. Jeżeli zostały sfabrykowane ileś lat później to są sposoby naukowe na wykazanie tego. > ? I WŁAŚNIE dlatego należy je zamknąć , poczekać kolejne 20 lat i dopiero wtedy sie za nie zabierać. A ja wolę, żeby donosiciele i kłamcy nie pełnili przez kolejne 20lat funkcji publicznych na szkodę Polsce. > teraz pewnie odpiszesz znów jakiś bełkot, Znowu jasnowidztwo. > PS wiesz ja tylko biore oprzyklad z twojego autorytetu lecha k. skoro on moze pieprzyć od rzeczy to znaczy ze i ja moge, Tak się składa, że Lecha K. nie jest moim autorytetem i nie uważam w przeciwieństwie do Ciebie, że ktoś ma prawo pieprzyć od rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
kitikitik Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 10:05 > A ja wolę, żeby donosiciele i kłamcy nie pełnili przez kolejne 20lat > funkcji publicznych na szkodę Polsce. A czym ci donosiciele różnią sie od dzisiejszych donosicieli, których też pełno i dobrze płatnych. Ludzie skończmy z IPN, z lustracjami, z ogłupianiem ludzi. Donosiciele byli, są i będą. W innych krajach nawet po ogłoszeniu, że byli donosicielami pełnią odpowiedzialne funkcje, związane np. z tajemnicą państwową. Demokracja, to wybór w okręgach jednomandatowych w wyborach samorządowych, do sejmu i senatu. Głosujemy tylko na ludzi popierających obwody jednomandatowe. _____________ Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię, to ludzie. Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 10:14 > Donosiciele byli, są i będą. W innych krajach nawet po ogłoszeniu, że byli donosicielami pełnią odpowiedzialne funkcje, związane np. z tajemnicą państwową Niech sobie ludzie wybierają kogo chcą, ale niech wiedzą kogo wybierają. Bez lustracji nie będą wiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 15:06 przemyslawo1 napisał: > Niech sobie ludzie wybierają kogo chcą, ale niech wiedzą kogo wybierają. > Bez lustracji nie będą wiedzieć. *********************************** Wałęsa już by zlustrowany. W bezstronność absolutnie dyspozycyjnego wobec Kaczyńskich IPN-u śmiem wątpić. Odpowiedz Link Zgłoś
landaverde Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 17:12 maruda.r napisał: > Wałęsa już by zlustrowany. "Wszystko to działo się w kontekście zbliżających się obchodów 25- lecia „Solidarności”. Ówczesnemu kierownictwu IPN zależało na tym, by jak najszybciej zamknąć kwestię przyznania statusu pokrzywdzonego dla Lecha Wałęsy. Leon Kieres, ówczesny prezes IPN, mówił w „Gazecie Wyborczej”, że Lech Wałęsa jest bohaterem narodowym i chce mu przyznać status pokrzywdzonego przed swoim odejściem „bez względu na wszystko”. Niedawno Edmund Krasowski, były szef gdańskiego IPN, opowiadał „Dziennikowi Bałtyckiemu”, że o statusie zadecydowano w tajnym głosowaniu." Zapewne Twoim zdaniem Kieres nie był dyspozycyjny wobec Wałęsy i "środowiska Wyborczej"? Wynik był bardzo niejednoznaczny 4: 3. Cenckiewicz nie brał udziału w głosowaniu. Jak przyznał Krassowski, decyzję w tym trybie podjęto, mimo że kwerenda nie została zakończona i nie spłynęły jeszcze dokumenty z innych oddziałów Instytutu." Odpowiedz Link Zgłoś
pikorab Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 10:41 Nasuwają się następujące refleksje: 1. Podobno z prawdą jest tak jak z oliwą: zawsze wypływa ma wierzch ! 2. Prawdy są względne, a według ks. prof. Tischnera są one trojakie ! 3. Są prawdy przeznaczone "ad usum Delphini" 4. Przypominają się lata "odbrązowiania pomników " Boy'a Żeleńskiego, co określił Sztaudynger w jednej ze swoich fraszek: "posągom ustawia jaja" ergo: Czy spośród gąszczu falsyfikatów można wyłowić dokumenty autentyczne ? Jak ustosunkować się do okoliczności, w których one powstawały,do presji i szantażu stosowanego przez UB ? Odpowiedz Link Zgłoś
kuma1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 09:22 Sam nie wiesz co piszesz.Jaka polemika.Polemika była w latach 80 do 89 i bardzo często pisana była pałą po plecach.W tedy nie widziałem tam Kaczorów.Pojawiali się, żeby pogadać w cichym i pewnym miejscu najlepiej w osłonie pleców Wałęsy.Wszyscy którzy biorą udział w szkalowaniu Wałęsy to podli i fałszywi ludzie nie godni jakiegokolwiek szacunku a napewno nie naukowego.Co potrafią Ci naukowcy to już wiemy z nagonki w sprawie "Wielgus",sędzia itd .A jak ma być to powiedział do nas Kaczyński "Wy stoicie tam gdzie stało SB do działaczy i członków Solidarności i tak czyni jego partia. Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 09:27 Na Kaczyńskich i Wałęsie świat się nie kończy. Odpowiedz Link Zgłoś
pierot6 palestrina2005.. ty UBecka ruro ! 11.06.08, 08:32 czytaj świnio ze zrozumieniem! Odpowiedz Link Zgłoś
stradford Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 10:07 ...ciekaw jestem,co sądzisz o książkach Grossa; czysta prawda, czy interpretacja? "Sami sobie przeczytamy książkę i sami sobie wyrobimy"...wcale nie mam zamiaru czytać tej książki z Tobą, więc mnie nie mieszaj do Twojego grona... "Podobno Wałęsa walczyło"... nie wiesz,że walczył??? skoro tego nie wiesz, to co Ty wiesz? no tak, nie siedziałaś z nim w internacie, nie byłaś bita i faszerowana lekami... a teraz jesteś taka odważna... Odpowiedz Link Zgłoś
kitikitik Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 10:47 _____________ IPN, urząd prezydenta i wszystkie zbędne instytucje oraz rady nadzorcze do natychmiastowej likwidacji. _____________ Demokracja, to wybór w okręgach jednomandatowych do samorządów, sejmu i senatu. _____________ Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię, to ludzie. Odpowiedz Link Zgłoś
jedyny.resistance IPN to kolejna UBecja po CBA stworzona 11.06.08, 07:24 przez bande czworga Odpowiedz Link Zgłoś
123i321 IPN dobrze spelnia swoją rolę 11.06.08, 07:36 nie mpze byc w Polsce tematow tabu. Walesa moze sie bronic piszac wlasna ksiazke polemiczna. IPN ma obowiazek ulawnic narodowi dokumenty na temat Walesy i calej koterii, ktora uwlaszczyla sie majatkiem Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś
spark5719 Re: IPN dobrze spelnia swoją rolę 11.06.08, 08:40 Tak a propos "całej koterii, która uwłaszczyła się majątkiem Polaków" - poczytaj sobie: wyborcza.pl/1,76842,5222851,Fundacja_na_ciezkie_czasy.html IPN pod rządami lechujarków stał się narzędziem do walki politycznej i jest nim do dziś. A Kurtyka jest szmaciarzem, który chwycił się brudnych metod by tylko utrącić kandytaturę Przewoźnika na szefa IPN- u. Przewoźnik był faworytem i byłby 10exp9 lepszym szefem niż ten bałwan Kurtyka. Odpowiedz Link Zgłoś
kitikitik Re: IPN dobrze spelnia swoją rolę 11.06.08, 10:53 _____________ IPN, urząd prezydenta i wszystkie zbędne instytucje oraz rady nadzorcze do natychmiastowej likwidacji. _____________ Demokracja, to wybór w okręgach jednomandatowych do samorządów, sejmu i senatu. _____________ Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię, to ludzie. Odpowiedz Link Zgłoś
aardvaark IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 07:47 > IPN nie daje szansy Wałęsie, by odpowiedział na zarzuty Co za idiotyczny tytuł. Jak to rozumieć? IPN wyda książkę i zamknie Wałęsę w areszcie domowym? A może wytnie mu język? A może IPN potrafi wpłynąć na Michnika czy innego Bogatyrowicza i zabronić mu wpuszczania Wałęsy na łamy? > Wynika z niego również, że IPN nie przewiduje w ogóle > żadnej debaty - ani na temat książki, > ani z udziałem Lecha Wałęsy. > "Mamy głęboką nadzieję, że taka debata > zostanie zainicjowana w przestrzeni publicznej" IPN nie przewiduje ŻADNEJ debaty, ale szef IPN ma nadzieję, że debata zostanie zainicjowana. Swoich czytelników GW może mieć za idiotów, ale w internecie zdarzają się jednostki, które czytają ze zrozumieniem i same formułują wnioski (naprawdę!). > ci ludzie chcą na siłę uruchomić prowokację > przeciwko mnie i że boją się konfrontacji Taaa. "prowokacja", "konfrontacja". Niech Wałęsa zacznie jeszcze gadać o "ekstremie" z IPN i "odwetowcach". Zafiksował się Lech Wałęsa na języku lat 80 ubiegłego wieku. A może jednak lepiej poczekać na książkę i wypowiadać się rzeczowo po przeczytaniu, co? Odpowiedz Link Zgłoś
jedyny.resistance O Wałęsie pewnika nie ma 11.06.08, 08:29 o lojalkach Kaczyńskiego jest, więc niech IPN zajmie sie również nim dla równowagi. Odpowiedz Link Zgłoś
123rbr IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 07:56 Dlaczego nie zostanie zlikwidowany ten Instytut Podłości i Nadużyć. Jak słucham czasem wypowiedzi histeryków z tej instytucji to włos się jeży. Wydaje się że ludzie przyzwoici dawno zostali z tej instytucji wyeliminowani. Odpowiedz Link Zgłoś
aardvaark Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:04 123rbr napisał: > Dlaczego nie zostanie zlikwidowany ten Instytut Podłości i Nadużyć. Jakich podłości i jakich nadużyć. Przywal konkretami. > Jak słucham czasem wypowiedzi histeryków z tej instytucji to włos > się jeży. Przywołaj te wypowiedzi i uzasadnij dlaczego Ci się włos jeży. > Wydaje się że ludzie przyzwoici dawno zostali z tej > instytucji wyeliminowani. Po czym wnosisz, że tam sami nieprzyzwoici? Zasyp nas konkretnymi zarzutami. Odpowiedz Link Zgłoś
sawa.com IPN zachowuje sie neutralnie 11.06.08, 08:04 Bardzo mi sie taka postawa podoba. Wałęsa ma przecież dostep do swoich teczek i może z tezami autorów książki polemizować do woli. I co wazne może tę swoją polemike popierać dokumentami. Moze ewentualnie wystepować o dostęp do innych dokumentów świadczących o jego szlachetnej postawie. Jednak w ogóle dyskusja będzie mozliwa dopiero po ukazaniu sie książki. Bardzo jestem ciekawa czy będzie w niech dokumentacja dotycząca Wachowskiego. Postać tego zausznika i szarej eminencji Lecha Wałęsy jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w naszej najnowszej historii. I to czy zdołamy odkryc kim był Wachowski przesądzi o tym czy uda nam się dowiedzieć kim był Wałęsa. Ciekawe, że nikt jakoś nie kwapi sie zbadać relacji obu panów. Odpowiedz Link Zgłoś
toporowa Re: IPN zachowuje sie neutralnie 11.06.08, 08:43 sawa.com napisała: >Bardzo jestem ciekawa czy będzie w niech dokumentacja dotycząca Wachowskiego.Postać tego zausznika i szarej eminencji Lecha Wałęsy jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w naszej najnowszej historii.I to czy zdołamy odkryc kim był Wachowski przesądzi o tym czy uda nam się dowiedzieć kim był Wałęsa.< Jestem dokladnie tego samego zdania. Co ciekawe, o "niejasnej" roli Wachowskiego dowiadywałam się z Gazety Wyborczej, ktora ongiś, gdy walczyla z Wałęsą publikowała artykuły w ktorych bardzo czytelnie sugerowano, iz Wałęsa jest opleciony siecią bardzo "dziwnych" zależnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konferencj 11.06.08, 08:12 Żeby Wałęsa mógł znowu wszystkich powyzywać? To akurat może robić na łamach Gazety, u Olejnik, u Lisa i w wielu innych miejscach. Nie ma żadnego powodu, żeby IPN mu dawał okazję. Bo chyba nikt się nie łudzi, że Wałęsa chce merytorycznej dyskusji. Odpowiedz Link Zgłoś
incipit katarynisz jak zawsze katarynko 11.06.08, 08:21 katarynisz jak zawsze katarynko. Ale dlaczego unosi się tu kaczy swąd ? Odpowiedz Link Zgłoś
aardvaark Re: katarynisz jak zawsze katarynko 11.06.08, 08:29 incipit napisał: > katarynisz jak zawsze katarynko. A ja Cię nie znam, ale mogę napisać, że incipitczysz niemerytorycznie. Nie potrafisz się odnieść do czyjej wypowiedzi w normalny sposób? > Ale dlaczego unosi się tu kaczy swąd ? Nie wiem o co Ci chodzi... Może coś Ci się w kuchni przypala? Odpowiedz Link Zgłoś
llawrynowicz Re: katarynisz jak zawsze katarynko 11.06.08, 08:57 "Ale dlaczego unosi się tu kaczy swąd ?" Bo za szybko korbą kręci :) Odpowiedz Link Zgłoś
aardvaark Re: Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konfe 11.06.08, 08:24 > Nie ma żadnego powodu, żeby IPN mu dawał okazję. Powodu nie ma, bo przecież Wałęsie nikt nie knebluje ust - może sobie polemizować z tezami książki. Nikt przy zdrowych zmysłach nie sądzi chyba, że IPN jest władny zatkać usta LW! Chociaż tytuły, które swojemu artykułowi GW dała na portalu gazeta.pl pozwalają sądzić, że jest całkiem na odwrót: "IPN nie pozwala oczyścić się Wałęsie" "IPN nie daje szansy Wałęsie, by odpowiedział na zarzuty" Odpowiedz Link Zgłoś
dean08 Re: Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konfe 11.06.08, 09:16 Aby szanse były równe, SP powinien zafudować Wałęsie taki mini-IPN (z 5 historyków na pełen etat, dostęp do dokumentów na zasadach IPN itp) no i wtedy za jakiś czas mogłaby się ukazać polemika. Najpierw za nasze (z podatków) pieniądze IPN kogoś obgada a potem broń się koleś jak umiesz. IPN konkurencją dla Faktu ? Odpowiedz Link Zgłoś
sawa.com Re: Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konfe 11.06.08, 09:28 Przepraszam, ale pierniczysz. Wałęsa ma prezydencką emeryturę i chyba jakies apanaże na biuro. Jest Instytut Lecha Wałęsy. Ma go kto bronić i za co... częściowo te pieniądze idą z kasy zasilanej przez podatników. Autorzy ksiązki pewnie dostają mniejsze pensje... Chociaz na książce mogą zarobić krocie. Wygląda na to, że będzie się sprzedawala jak świeże bułeczki. Zarobi wydawca zarobią autorzy. Kto jest wydawcą? Odpowiedz Link Zgłoś
dean08 Re: Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konfe 11.06.08, 09:39 No fajnie - obrzucą Cię błotem to wydawaj pieniądze z własnej emerytury by się bronić. Niech sobie ekipa IPN-owców zrobi taki "projekcik" prywatnie, za własną kasę, poza godzinami pracy, (i tak wyjdzie, że to za pieniądze podatników bo ich pensje to z budżetu) to sobie mogąa. A tak wychodzi konkurs obrzucania się błotem za MOJE pieniądze. Do tej pory serce mi krwawi po podpisaniu PIT i świadomości na co to tacy z IPN wydadzą... Odpowiedz Link Zgłoś
pierot6 kataryna.kataryna..tfu!..ale z ciebie świnia! 11.06.08, 08:34 Wałęse można opluwać,pomawiać, a On ma siedzieć cicho i już ! UBeckie myślenie... Odpowiedz Link Zgłoś
aardvaark Re: kataryna.kataryna..tfu!..ale z ciebie świnia! 11.06.08, 08:39 pierot6 napisał: > Wałęse można opluwać,pomawiać, a On ma siedzieć cicho i już ! > UBeckie myślenie... Kto i gdzie napisał, że Wałęsa ma siedzieć cicho? Myślisz, że Bogatyrowicz, czy Michnik nie wpuszczą Wałęsy na swoje łamy, by mógł polemizować z historykami IPN? Kto według Ciebie knebluje Wałęsę? Kataryna? Kurtyka? Ja? Bądź poważny, pisz rzeczowo. Odpowiedz Link Zgłoś
stradford Re: kataryna.kataryna..tfu!..ale z ciebie świnia! 11.06.08, 10:17 dlaczego odnosisz się do jednej części zdania, skoro ono złożone jest? można Wałęsę opluwać??? jasne,że każdy ma prawo do swojej interpretacji zdarzeń i dokumentów (zwłaszcza ubeckich świń zarządzanych przez świnie kiszczaka i jaruzelskiego), ale czy z powodu tej interpretacji konieczne jest wydawanie książki? już był papier toaletowy z urbanem; myślicie,że ten z Wałęsa będzie się lepiej sprzedawał? Odpowiedz Link Zgłoś
signal rwywalić Kurtyke który nocą ustalał z Kaczyńskimi 11.06.08, 08:22 w pałacu co ma robić ! Odpowiedz Link Zgłoś
kruk51 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:25 Kiedyż nasi " wielcy ludzie " zrozumieją, że choć na świecznikach nie przestali być zwykłymi ludźmi. Czas fałszywych kościelnych i polity cznych autorytetów minął już bezpowrotnie. Już się nie da zawracać Wisły kijem. Demokracja ! To jest to ! IPN ma prawo pisać w oparciu o zachowane dokumenty, Pan Wałęsa i Panowie Kaczyńscy też maja prawo pi sać. A we własnym interesie Panowie piszcie prawdę, bo możecie dupę umoczyć ! Ciekawe zjawisko obserwuje w naszym kraju. Otóż hasło, powie dzenie, stwierdzenie; Maria zawsze dziewica, przekłada się na nasze życie społeczne religijne i polityczne ! Ci Panowie toć to zawsze dzi ewice mimo iż do niepokalania im bardzo daleko ! Odpowiedz Link Zgłoś
jacek230 Oczywiscie, ze to prowokacja zorganizowana przez 11.06.08, 08:25 braci mniejszych. Graja o wielka stawke, ale przegraja te gre. Jak zwykle. Sa po prostu smieszni. Chca we dwoch zabrac miejsce Walesy w historii. Ukradli juz raz ksiezyc, male, podle, glupie szczeniaki. Odpowiedz Link Zgłoś
pierot6 Kurtyka w typowym UBeckim stylu.... 11.06.08, 08:31 tym samym dał dowód swojego zakłamania,kurestwa! IPN to młodsza siostra SB..te same metody .. Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: Kurtyka w typowym UBeckim stylu.... 11.06.08, 08:38 > IPN to młodsza siostra SB..te same metody .. Straciłeś kontakt z rzeczywistością. Odpowiedz Link Zgłoś
stradford Re: Kurtyka w typowym UBeckim stylu.... 11.06.08, 10:23 ...znacie dowcip o tym,ze na placu czerwonym rozdają rowery?... tak działa ipn - interpretuje... ...a rządy "nakazowo-rozdzielcze" wcale nie skończyły sie w '89... Odpowiedz Link Zgłoś
aardvaark Re: Oczywiscie, ze to prowokacja zorganizowana pr 11.06.08, 08:36 jacek230 napisał: > braci mniejszych. Graja o wielka stawke, ale przegraja te gre. Jak > zwykle. Sa po prostu smieszni. Chca we dwoch zabrac miejsce Walesy w > historii. Ukradli juz raz ksiezyc, male, podle, glupie szczeniaki. A ja uważam, że to prowokacja krasnoludków z bajek Marii Konopnickiej. One sikają do mleka i ono się wtedy bardzo szybko zsiada. Grają o wielką stawkę - chcą zastąpić mleko krowie kobylim, ale przegrają tę grę. Jak zwykle. Są po prostu groźni, ale mamy na nich oko. Zapletli już dużo końskich ogonów i grzyw, małe, podłe, głupie stworki. Odpowiedz Link Zgłoś
karol_7 Re: Oczywiscie, ze to prowokacja zorganizowana pr 11.06.08, 08:48 aardvaark napisał: > jacek230 napisał: > > > braci mniejszych. Graja o wielka stawke, ale przegraja te gre. Jak > > zwykle. Sa po prostu smieszni. Chca we dwoch zabrac miejsce Walesy w > > historii. Ukradli juz raz ksiezyc, male, podle, glupie szczeniaki. > > A ja uważam, że to prowokacja krasnoludków z bajek Marii Konopnickiej. One > sikają do mleka i ono się wtedy bardzo szybko zsiada. Grają o wielką stawkę - > chcą zastąpić mleko krowie kobylim, ale przegrają tę grę. Jak zwykle. Są po > prostu groźni, ale mamy na nich oko. Zapletli już dużo końskich ogonów i grzyw, > małe, podłe, głupie stworki. Chyba jesteś młody i o krasnoludkach jedynie słyszałeś. One nigdy nie sikały tylko szczały do mleka. Po nasikaniu się nie zsiada a po naszczaniu tak :-) Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 U c z c i w y prezes J.Jurtyka. 11.06.08, 08:30 "Mamy głęboką nadzieję, że taka debata zostanie zainicjowana w przestrzeni publicznej" - odpowiada byłemu prezydentowi prezes Kurtyka. Odpowiedz Link Zgłoś
karol_7 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:33 A kogo poza histerykami interesuje czy wałęsa był bolkiem czy nie. Zresztą ich chyba też nie bardzo za to bardziej kasa za książkę. A ten Kretynka czy Kurtynka, nie Kurtyka to bęcwał i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:41 > A kogo poza histerykami interesuje czy wałęsa był bolkiem czy nie. > Zresztą ich chyba też nie bardzo za to bardziej kasa za książkę. > A ten Kretynka czy Kurtynka, nie Kurtyka to bęcwał i tyle Aleś przywalił, ho, ho, a teraz zmykaj sprzed komputera i idź już do szkoły dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś
karol_7 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:01 Szkoły dawno pokończyłem, temat Bolka może był nośny ale 20 lat temu jak o tym urban pisał. Dzisiaj to już jest nawet nie śmieszne co żałosne. Ale autentycznie to mi lata czy bolek był czy go nie było, czy bolkiem był Lechu czy kaczor. Bardziej interesuje mnie jutro niż jałowe roztrząsanie wczoraj. NBo historia uczy tylko jednego: że nikogo niczego nigdy nie nauczyła. Tobie natomiast proponuję częściej używać szarych komórek niż emocji. Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:12 karol_7 napisał: > A ten Kretynka czy Kurtynka, nie Kurtyka to bęcwał i tyle > > Tobie natomiast proponuję częściej używać szarych komórek niż > emocji. Używam szarych komórek i dlatego potrafię odróżnić merytoryczną wypowiedź od dziecinnego przedrzeźniania. A to, że ty nie interesujesz się historią nie zmienia tego, że inni mają prawo do tego, żeby się interesować. Jest takie pojęcie jak wolność, rozumiesz? Odpowiedz Link Zgłoś
wajdzik_presentation1 przemyslawo1..świnio... 11.06.08, 09:19 pamiętasz łajdactwa Kurtyki, jak pozbył sie konkurenta do "tronu' IPN? Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monte-christo -----buhaha - a pamietasz numer Tusia z Jarucka ?- 11.06.08, 09:29 gdzie wtedy byles jak twoj idol zalatwil SBcka prowokacja Cimoszewicza co ? Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: przemyslawo1..świnio... 11.06.08, 09:43 > przemyslawo1..świnio... Wypraszam sobie Panie Chamie. > pamiętasz łajdactwa Kurtyki, jak pozbył sie konkurenta do "tronu' IPN? Wiem tyle, że Senat nie dał wiary tym łajdactwom. Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:21 > Jest takie pojęcie jak wolność, rozumiesz? Jak pokazuje życie różne są rodzaje wolności. Jest wolność wypowiedzi i działań, które szczują ludzi przeciwko sobie, niszczą autorytety i symbole. Jest wolność dla psychicznego terroryzowania 14. dziecka. Jest wolność prasy - od rzetelności i uczciwości. Zależy, którą wolność człowiek wybiera. Odpowiedz Link Zgłoś
g_m11 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:39 Zaryzykowałbym twierdzenie ,że z tej publikacji niewiele wynika . Przygotowanie medialne spowoduje ,że tendencyjnie ustawieni czytelnicy dopatrzą sie tego czego nie ma bo będa czytali między wierszami Odpowiedz Link Zgłoś
manfred211 Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałęsą? 11.06.08, 08:42 Jedyną konferencję, którą należy zorganizować, to konferencja prokuratora i historyków IPN, na której zadane zostaną Wałęsie publicznie następujące pytania: 1. Na jakiej podstawie prawnej otrzymał do wzglądu swoją teczkę TW Bolka? 2. Co zrobił z zawartością tej teczki? - dlaczego zniszczył oryginały zawartych w niej dokumentów potwierdzających niezbicie jego agenturalność w latach 70-tych? 3. Kto oprócz Wałęsy odpowiada za zniszczenie jego teczki TW Bolka? 4. Dlaczego Sąd Lustracyjny w roku 2000 nie zająknął się, by zapytać Wałęsę, na jakiej podstawie prawnej otrzymał swoją teczke i co się stało z jej zawartością? Zakłamany Wałęsa powołuje się teraz wszędzie na wadliwe orzeczenie Sądu Lustracyjnego, który uchylił się od szukania prawdy i sprzeniewierzył literze prawa! Niestety prawdziwe jest powiedzenie, że "Temida jest ślepa"!!! 5. Czas najwyższy, by Wałęsą zajął się w końcu wymiar sprawiedliwości, gdyż to co zrobił w okresie swojej prezydentury, by zatrzeć ślady swojej agenturalnej działalności, nadaje sie tylko do prokuratury oraz sądu! 6. I na koniec koszmarna przeszłość obyczajowa Lecha Wałęsy z lat 60- tych. Nieślubne dziecko i skrzywdzona kobieta. Wałęsa żyje w grzechu przynajmniej od ponad 40 lat i jescze udaje świętoszka i uczciwego człowieka! To nadaje sie do poważnych badań lekarskich. Jest to profanacja religii katolickiej. Jak można nosić Matkę Boską, udawać Katolika i jednoczesnie mieć na sumieniu tak ciężkie grzechy jak skrzywdzona kobieta i krzywoprzysięstwo (albo wyrafinowana hipokryzja albo coś z kwadratami?!). Jeżeli ktoś zataja przed swoją żoną swoją przeszłość, której wynikiem było nieślubne dziecko, ro to jest niestety KRZYWOPRZYSIĘSTWO. 7. Włos mi się jeży na głowie, gdy myślę, czego jeszcze dowiemy się o przeszłości tego pożal się Boże, "bohatera", "rewolucjonisty", "przyódcy" i "pogromcy komunizmu"?!. Facet nie zdaje sobie sprawy, że żyjemy w epoce internetu i totalnego "osieciowania" i każda informacja lotem błyskawicy dociera do każdego! Próba zamknięcia ust prawdzie przez powoływanie sie na wadliwe orzeczenie Sądu Lustracyjnego, nie ma najmniejszych szans!!! Odpowiedz Link Zgłoś
karol_7 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:05 Manfred, ale chromolisz. Jeżeli nie miał prawa otrzymać swoich teczek to rozliczyć należy tego który mu je dał. Ktoś mu je dał i ktoś mu pozwolił je "zweryfikować". I mimo że wałęsa to taki awansowany chłopek-roztropek to nie zabrakło mu rozumu a może tylko sprytu aby to wykorzystać tak, że teraz można mu skoczyć Odpowiedz Link Zgłoś
manfred211 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:19 karol_7, ale ty, to dopiero chromolisz!!! Prezydent ma być stróżem prawa i Konstytucji, tymczasem okazał się kłamczuszkiem, cienkim Bolkiem, hipokrytą i "złodziejem" swojej teczki TW Bolka!!! Wynika z tego, że ani szef UOP w Gdańsku, ani inni wysocy urzędnicy nie byli w stanie zablokować tego bezprawia i złamania prawa. Zwróć uwagę, że "demokratyczny i uczciwy inaczej" Lech Wałęsa w jedną noc obalił rząd Jana Olszewskiego, tylko po to, żeby zatrzeć ślady swojej agenturalności!!! Niestety, na jego nieszczęście, nie udało się!!! Niestety, nie zniszcyzł wszystkiego i to co jest, pomimo, że tylko kopie i wtórniki, JEST DO BÓLU PRAWDZIWE!!! Być może, że zechce mówić ten były szef UOP w Gdańsku, który w czasach PRL będąc SB-kiem współpracował z Solidarnością a którego nikczemnie obraził ten S-syn Lech Wałęsa mówiąc, "jeżeli ktoś raz zdradził, może zdradzić znowu" Tego odważnego człowieka zwolniono potem z funkcji szefa gadńskiego UOP tylko dlatego, że był przeciwny wydaniu Wałęsie jego teczki TW Bolka!!! Więc jak sam widzisz, urzędnicy nie mieli możliwości zablokowania bezprawia Wałęsy!!! Pomógł mu w tym "parlament" odwołując rząd Jana Olszewskiego!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
stradford Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 10:29 "którego nikczemnie obraził ten S-syn Lech Wałęsa" nie będę z tobą polemizował... zapytaj swoją matkę o pochodzenie, manfred... Odpowiedz Link Zgłoś
g_m11 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:11 Mozna takie pytania zadawać ale może dobrze by było dac szanse na odpowiedź.Prawdopodobnie Wałęsa nie dostał oryginałów dokumentów tylko kopie .Tylko po co przeprowadzac jakiekolwiek dowody jeżeli i tak wszyscy wiedzą jak było tyle ,że kazdy zna taka prawde jaka mu pasuje.A nawet gdyby sie okazało ,że Wałęsa był Bolkiem to co to zmieni poza satysfakcją małych ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:17 > A nawet gdyby sie okazało ,że Wałęsa był Bolkiem to co to zmieni poza satysfakcją małych ludzi? Sam fakt współpracy Wałęsy z SB nie byłby czymś niesamowitym. Porażający byłby natomiast fakt, że przez lata Polacy byli okłamywani przez "autorytety". Odpowiedz Link Zgłoś
dean08 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:21 Mnie to jakoś nie wzrusza czy Kaczyński czy Wałęsa coś podpisali. Fakt ich szkodliwej dla Polski działalności (jak całej Solidarności i tzw. opozycji) nie jest żadną tajemnicą. W wyniku ich działań Polska została wasalem USA, kolonią tzw. zachodu itp. Wojtek - trzeba było ich wtedy wszystkich, a nie się cackać. Teraz mamy konsekwencje Twoich zaniechań ;-). Odpowiedz Link Zgłoś
karol_7 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:20 Hmm, co jest koszmarnego w przeszłości obyczajowej wałęsy? Nieślubne dziecko? Po pierwsze to nie wiadomo czy ono jest, po drugie jeśli jest to nie wiesz czy danka o tym nie wiedziałą, po trzecie jeśli jest to nei wiesz czy jego matka jest szczęśliwa xzy nie. Zarzucasz mu obłudę katolicką (może i słusznie bo wszyscy katolicy to fałszywi obłudnicy) ale w sumie wykazujesz się jedynie nieznajomością tej religii. Można mieć wiele grzechów na sumieniu i mimo tego być dbrym albo nawet bardzo dobrym katolikiem. Takie są uroki tej religii. Odnoszę wrażenie że Ty mu czegoś zazdrościsz. On, prosty elektryk od łądowania wózków akumulatorowych, musiał skakać przez płot (bo go kumple po piwo posłali), bardzo często okazujący się nie tylko chłopkiem-roztropkiem ale i śmiesznym pajacem - został prezydentem, noblistą, zdobył uznanie (oczywiście że niezasłużone - ale to już inna sprawa) na całym świecie. To Cię boli? Powinienes zrozumieć że polityka oraz historia rządzą się swoimi prawami a nie logiką i takie przypadki nie należą wcale do rzadkości Odpowiedz Link Zgłoś
manfred211 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:30 1. Dziecko podobno zmarło tragicznie - otonęło (odsyłam do tekstu na tym forum). 2. Danka nic nie wie i nie wiedziała, bo Wałęsa wypiera się tego do dziś! 3. Zupełnie nie rozumiesz religii katolickiej. Oczywiście człowiek jest grzeszny, ale grzechy trzeba wyznać na spowiedzi i uzyskać rozgrzeszenie. Są tzw. grzechy śmiertelne, za które nie można uzyskać rozgrzeszenia. 4. Wałęsa sprzeniewierza się religii katolickiej zatajając swoje grzechy. 5. Jeżeli, ze swoich grzchów się wyspowiadasz i odpokutujesz, to nie masz już tych grzechów na sumieniu i możesz zyć w zgodzie ze swoikm sumieniem. Wałęsa niestety od ponad 40 lat uporczywie żyje w grzechu a zaten NIE JEST KATOLIKIEM pomimo, że demonstruje pewne rytuały, ale jest to bez znaczenia - to jest TEATR!!! Odpowiedz Link Zgłoś
wajdzik_presentation1 manfred211..nie męcz nas prowokatorze UBecki... 11.06.08, 09:35 jestęs psią kupą zalagająca chodniki... Odpowiedz Link Zgłoś
karol_7 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 10:05 manfred211 napisał: > 1. > Dziecko podobno zmarło tragicznie - otonęło (odsyłam do tekstu na > tym forum). > No popatrz sam piszesz PODOBNO - czy na podstawie "podobno" można wnioskować i oceniać? Załóżmy nawet że masz całkowitą rację to i tak nie rozumiem dlaczego się tak emocjonujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
domektomek Historia to ciąg przyczynowo skutkowy 11.06.08, 09:34 Niewiele mnie interesuje czy Wałęsa był TW.Moim zdaniem był.interesują mnie natomiast prawdziwe kulisy zmian ustrojowych w naszym kraju i to jak dalece powstały one w wyniku manipulacji Służb Bezpieczeństwa.Intersują mnie powiązania tych służb zarówno z naszymi mafiami jak i najbogatszymi ludżmi w kraju.Majątki Kulczyka,Niemczyckiego,czy Michnika nie wzięły się z nikąd.A zabójstwo Jaroszewicza,gen Papały, czy więzienne samobójstwa naszych gangsterów wybitnie świadczą o tym że ludzie ze starych układów wciąż stoją na piedestale wpływów i władzy. Odpowiedz Link Zgłoś
jasio50-net Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 10:19 Jak będziesz miał czas to poszukaj w archiwalnym wydaniu Angory wywiad Wałęsy z Bohdanem Gadomskim tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania,gdzie się przyznał do kupna paru worków swoich akt i gdzie są lojalki Wałesy publikowane w latach 90-tych w gazetach . Odpowiedz Link Zgłoś
kvakva IPN - Instytut Popularyzacji Nienawiści 11.06.08, 08:42 IPN - Instytut Popularyzacji Nienawiści. Do wszystkich i wszystkiego. Odpowiedz Link Zgłoś
kuma1 IPN jest instytucją niewiarygodną i polityczną. 11.06.08, 09:05 Pokazał co potrafi przy sprawie sfałszowanych dokumentów w sprawie "Wielgus",następnie przy sprawie szkalowania sędziów a podejżewam,że używany jest pod stołem do walki politycznej.Jest grupa dziennikarzy krzykaczy i ekspertów,którzy na hasło w mediach szkalują wybraną osobę.IPN dostał polecenie zniszczenia Prezydenta Wałęsy .W tym planie są oddznaczenia dla Walentynowicz i Gwiazdy.Wszystko co poniży ,dopiecze p Wałęsie to cacy.IPN w takim kształcie powinien być zlikwidowany.Dziś SB to IPN oni też tak działali,żeby ludziom opinię popsuć,coś przylepić,złamać psychikę ,zastraszyć. Odpowiedz Link Zgłoś
omidas IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:07 To jest świństwo i wielki skandal. Wydaje się, że obecnie IPN już nie jest czym być powinien, tylko tak jak prezydent jest IPN-em PiS-u i ich wszystkich zwolenników oraz Radia Maryja. I gdzie tu sprawiedliwość, gdzie tu prawda. Należy się zastanowić czy nie rozwiążać IPN-u, ponieważ jest stronniczy i popiera tych, którzy są zwolennikami jednej opcji, opcji, ktora mimo, że odzeszła z rządu, ale nie może się wciąż z tym pogodzić i działa na wszelkie sposoby, nawet przez IPN. I gdzie tu neutralność IPN-u? Gdyby nie Wałęsa i oni by teraz nie zajmowali stołków i byli by niczym lub kmiotkami, z którymi nikt się nie liczy. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:19 Kurtyka,Zybertowicz,"historycy" ipn....czy tam nie ma normalnych ludzi?sami chorzy?? Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:27 venus99 napisał: > Kurtyka,Zybertowicz,"historycy" ipn....czy tam nie ma normalnych > ludzi?sami chorzy?? Jest jeden. Taki starszy pan - portier. Odpowiedz Link Zgłoś
push.sp Walesa byl bardzo zlym prezydentem 11.06.08, 09:30 wojny na gorze, falandyzacja zycia, wspieranie lewej nogi - glosowalem na niego, bo taka byla potrzeba chwili, ale jego manipulacje, ukladanie sie z bolszewikami... w tym kontekscie wcale nie zdziwilbym sie, gdyby to on byl Bolkiem Odpowiedz Link Zgłoś
rsrh Panie Cuchnowski ! Odpowiadać można na zarzuty 11.06.08, 09:31 tylko wtedy jak się zna ich treść. Wałęsa mówi nieprawdę że nie ma szans zabrać głosu. Na własne oczy widziałem jak swego rozmówce kazał z domu wyrzucić gdy ten zadał niewygodne pytanie i przedstawił mu dokumenty !!! Był to red Braun a film pokazano w TV. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monte-christo -----kabel boni o tym doniosl? czy Stefan Michnik 11.06.08, 09:44 ten drugi zwlaszcza powinien wiedziec - bo byl platnym kapusiem UB Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk Opluwacze IPN to sa ci sami co wsciekle walczyli i 11.06.08, 09:51 walcza z lustracja. Ci sami, ktorzy chcieliby by ich sprzedajna przeszlosc zostala jesli juz nie jak najszybciej zapomniana to conajmniej usprawiedliwiona tak lubianym przez nich: << ze w tamtych latach nie mozna bylo inaczej, ze "wszyscy" tak robili>>. To sa ci sami, ktorym dobrze sie wiodlo w nomenklaturowym pzpr-owskim PRL-u i glownie dlatego dobrze sie wiedzie dzisiaj bo umieli wykorzystac dotyczasowe lata bezmozgowia i bezprawia jakie podarowala im prezydentura LW i jego nomenklaturowego nastepcy. Dlatego tak nie lubia grzebania w przeszlosci bo przypomina im to o czym chcieliby jak najszybciej zapomniec: pzpr-owskie sprzedajne korzenie . Re: IPN to przedłużenie UB !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monte-christo ------Brawo IPN------------------------------ ----- 11.06.08, 09:52 nie ma swietych krow - brawo za odwage Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewiznie hrabia-monte-christo.Tfu ! znowu ta psia kupa.... 11.06.08, 11:20 Odpowiedz Link Zgłoś
miszaw2 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:56 Dla pseudohistoryczyny "Pana" Kurtyki Wałęsa to nie żaden Pan, ale Prezydent Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslawo1 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:59 Napisz to wszystkim, którzy znieważają na tym forum prezydenta Kaczyńskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
kitikitik Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 10:31 IPN i wszystkie zbędne instytucje oraz rady nadzorcze do natychmiastowej likwidacji. Demokracja, to wybór w okręgach jednomandatowych w wyborach samorządowych, do sejmu i senatu. _____________ Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię, to ludzie. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 10:35 Najgorsze nie jest to, że Wałęsa kiedyś przez pewien czaś robił coś brzydkiego. Przyznanie się, wyjaśnienie, przeprosiny załatwiłyby wszystko. Kwestia zasług Wałęsy pozostałaby bezsporna. Jednak teraz, choćby w świetle wydarzeń związanych z odwołaniem rządu Olszewskiego, okazuje się, że Wałęsa własnym, osobistym interesom podporzadkował dobro kraju. A to już jest przewinienie znacznie większego kalibru, które może cały życiorys Wałęsy odwrócić. Odpowiedz Link Zgłoś
roman337 tom1003 .... 11.06.08, 11:23 bi.gazeta.pl/im/4/4198/z4198654X.jpg z4198654X.jpg (Obrazek JPEG, 640x408 pikseli) banda "trojga" wychowankowie PZPR... Odpowiedz Link Zgłoś