Dodaj do ulubionych

IPN odmawia Lechowi Wałęsie

11.06.08, 07:04
Z poświęceniem odpiera zarzuty o których jeszcze nikt nie wie HEHE :P
Obserwuj wątek
    • gugula IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 07:18
      IPN stał sie parodią tego, czym być powinien. Czy nadal powinniśmy wydawać pieniądze podatników (a więc nasze) na utrzymywanie tak źle działającej instytucji?
      • wtc911 Pewnie 11.06.08, 07:40
        Żle , to znaczy jak ? Co takiego cie człowieku boli w działaniu
        IPN ?
        • palestrina2005 Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 08:00
          Podobno Wałęsa walczyło o wolność słowa i demokrację a teraz chce
          bawić się w cenzora.

          Panie Wałęsa, dość tego!!!

          Sami sobie przeczytamy książkę i sami sobie wyrobimy zdanie na Pana
          temat.

          Nie potrzebujemy aby "autorytety" cenzurowały nam książki w Polsce...
          • thor.g Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 08:22
            Sam zapewne na Wałęse głosowałeś na wyborach śmieciu i wtedy nawet nie przyszło Ci do głowy obrzucanie go błotem...

            Wolniość słowa wolnością, a obrzucanie kogokolwiek zarzutami popartymi dokumentami które od 10 lat NIE SĄ wiarygodne to co innego. Tak twój kochany prezio na kaczych łapkach też tam maczał błony pławne odpowiednio.

            Sęk w tym ze ksiązka na 99% nie bedzie napisana tak zeby czytalnik sam sie zastanowił, obawiam sie ze bedzie napisana prosto i jednoznacznie podając gotowe odpowiedzi, a dowody j/w...

            Dobrze ze to kaczyński nie budował naszej młodej demokracji bo dopiero wtedy byłoby łajno :D
            • przemyslawo1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 08:32
              thor.g napisał:

              > Sam zapewne na Wałęse głosowałeś na wyborach śmieciu
              A te twoje bluzgi na jakiej podstawie?

              > które od 10 lat NIE SĄ wiarygodne to co innego
              A to niby dlaczego? Masz może jakieś dowody na to?


              > Sęk w tym ze ksiązka na 99% nie bedzie napisana tak zeby czytalnik sam sie
              zastanowił, obawiam sie ze bedzie napisana prosto i jednoznacznie podając gotowe
              od powiedzi, a dowody j/w...

              Kolejny jasnowidz. Litości.
              Poczekaj, a później wydaj książkę polemiczną, napisz wpis na blogu, weź udział w
              dyskusji na forum, w której wytkniesz błędy w warsztacie historyczny autorów
              książki, pokażesz ich błędy w rozumowaniu, pochwalisz się swoją analizą dokumentów.


              • thor.g Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 08:50
                Widzisz przemysławie (edgarze ? :D ) , sęk w tym ze akta IPN powinny być albo otworzone od razu te "pare" łądnych lat temu, dostęp powinni od początki miec wyłącznie historycy. Na dzień dzisiejszy powinny byc zamknięte na następne 20 lat i dopiero wtedy historycy, powtarzam historycy a nie paranoicy ślepo wierzący w akta SB :D
                powinni sie za nie zabrać i wyłącznie w celach historycznych...

                Analiza jakich dokumentów ? a czyżyb te dokumenty aby naprawde opisywały ówczesną historie ? a moze zostały juz wtedy sfabrykowane, a moze zostały sfabrykowane jak wiele innych po otworzeniu akt przez pierwsyshc jacy mieli do nich dostęp ? I WŁAŚNIE dlatego należy je zamknąć , poczekać kolejne 20 lat i dopiero wtedy sie za nie zabierać.

                teraz pewnie odpiszesz znów jakiś bełkot, no ale cóż takie życie
                dorośnij , albo zacznij myśleć ( o ile Cie to nie boli)

                PS wiesz ja tylko biore oprzyklad z twojego autorytetu lecha k. skoro on moze pieprzyć od rzeczy to znaczy ze i ja moge, chociażzałoże sie ze moja teza znalazłąby sobie o wilee bardziej przychylnych głosów niż jego bełkot ze wie iż Wałęsa był bolkiem a dowodem na to jak powiedział pracownik jego kancelarii jest "jego życiowe doświadczenie"

                • przemyslawo1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 09:26
                  > Analiza jakich dokumentów ? a czyżyb te dokumenty aby naprawde opisywały
                  ówczesną historie ? a moze zostały juz wtedy sfabrykowane, a moze zostały
                  sfabrykowane jak wiele innych po otworzeniu akt przez pierwsyshc jacy mieli do
                  nich dostęp

                  Nikt tak nie twierdzi, że dosłownie opisywały tamtą historię, historycy mają
                  różne sposoby na weryfikowanie tych dokumentów.

                  Jeżeli zostały sfabrykowane ileś lat później to są sposoby naukowe na wykazanie
                  tego.

                  > ? I WŁAŚNIE dlatego należy je zamknąć , poczekać kolejne 20 lat i dopiero
                  wtedy sie za nie zabierać.

                  A ja wolę, żeby donosiciele i kłamcy nie pełnili przez kolejne 20lat funkcji
                  publicznych na szkodę Polsce.

                  > teraz pewnie odpiszesz znów jakiś bełkot,
                  Znowu jasnowidztwo.

                  > PS wiesz ja tylko biore oprzyklad z twojego autorytetu lecha k. skoro on moze
                  pieprzyć od rzeczy to znaczy ze i ja moge,
                  Tak się składa, że Lecha K. nie jest moim autorytetem i nie uważam w
                  przeciwieństwie do Ciebie, że ktoś ma prawo pieprzyć od rzeczy.
                  • kitikitik Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 10:05
                    > A ja wolę, żeby donosiciele i kłamcy nie pełnili przez kolejne 20lat > funkcji
                    publicznych na szkodę Polsce.
                    A czym ci donosiciele różnią sie od dzisiejszych donosicieli, których też pełno
                    i dobrze płatnych. Ludzie skończmy z IPN, z lustracjami, z ogłupianiem ludzi.
                    Donosiciele byli, są i będą. W innych krajach nawet po ogłoszeniu, że byli
                    donosicielami pełnią odpowiedzialne funkcje, związane np. z tajemnicą państwową.

                    Demokracja, to wybór w okręgach jednomandatowych w wyborach samorządowych, do
                    sejmu i senatu. Głosujemy tylko na ludzi popierających obwody jednomandatowe.
                    _____________
                    Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię, to ludzie.
                    • mlazgacz Czegóż oczekiwać po podnóżkach braci Kupów? 11.06.08, 10:08
                      .
                    • przemyslawo1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 10:14
                      > Donosiciele byli, są i będą. W innych krajach nawet po ogłoszeniu, że byli
                      donosicielami pełnią odpowiedzialne funkcje, związane np. z tajemnicą państwową

                      Niech sobie ludzie wybierają kogo chcą, ale niech wiedzą kogo wybierają.
                      Bez lustracji nie będą wiedzieć.
                      • maruda.r Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 15:06
                        przemyslawo1 napisał:

                        > Niech sobie ludzie wybierają kogo chcą, ale niech wiedzą kogo wybierają.
                        > Bez lustracji nie będą wiedzieć.

                        ***********************************

                        Wałęsa już by zlustrowany.

                        W bezstronność absolutnie dyspozycyjnego wobec Kaczyńskich IPN-u śmiem wątpić.

                        • landaverde Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 17:12
                          maruda.r napisał:
                          > Wałęsa już by zlustrowany.

                          "Wszystko to działo się w kontekście zbliżających się obchodów 25-
                          lecia „Solidarności”. Ówczesnemu kierownictwu IPN zależało na tym,
                          by jak najszybciej zamknąć kwestię przyznania statusu pokrzywdzonego
                          dla Lecha Wałęsy. Leon Kieres, ówczesny prezes IPN, mówił w „Gazecie
                          Wyborczej”, że Lech Wałęsa jest bohaterem narodowym i chce mu
                          przyznać status pokrzywdzonego przed swoim odejściem „bez względu na
                          wszystko”. Niedawno Edmund Krasowski, były szef gdańskiego IPN,
                          opowiadał „Dziennikowi Bałtyckiemu”, że o statusie zadecydowano w
                          tajnym głosowaniu."

                          Zapewne Twoim zdaniem Kieres nie był dyspozycyjny wobec Wałęsy
                          i "środowiska Wyborczej"?

                          Wynik był bardzo niejednoznaczny 4: 3. Cenckiewicz nie brał udziału
                          w głosowaniu. Jak przyznał Krassowski, decyzję w tym trybie podjęto,
                          mimo że kwerenda nie została zakończona i nie spłynęły jeszcze
                          dokumenty z innych oddziałów Instytutu."
                • pikorab Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 10:41
                  Nasuwają się następujące refleksje:
                  1. Podobno z prawdą jest tak jak z oliwą: zawsze wypływa ma wierzch !
                  2. Prawdy są względne, a według ks. prof. Tischnera są one trojakie !
                  3. Są prawdy przeznaczone "ad usum Delphini"
                  4. Przypominają się lata "odbrązowiania pomników " Boy'a Żeleńskiego,
                  co określił Sztaudynger w jednej ze swoich fraszek: "posągom
                  ustawia jaja" ergo: Czy spośród gąszczu falsyfikatów można wyłowić
                  dokumenty autentyczne ? Jak ustosunkować się do okoliczności, w
                  których one powstawały,do presji i szantażu stosowanego przez UB ?
              • kuma1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 09:22
                Sam nie wiesz co piszesz.Jaka polemika.Polemika była w latach 80 do
                89 i bardzo często pisana była pałą po plecach.W tedy nie widziałem
                tam Kaczorów.Pojawiali się, żeby pogadać w cichym i pewnym miejscu
                najlepiej w osłonie pleców Wałęsy.Wszyscy którzy biorą udział w
                szkalowaniu Wałęsy to podli i fałszywi ludzie nie godni
                jakiegokolwiek szacunku a napewno nie naukowego.Co potrafią Ci
                naukowcy to już wiemy z nagonki w sprawie "Wielgus",sędzia itd .A
                jak ma być to powiedział do nas Kaczyński "Wy stoicie tam gdzie
                stało SB do działaczy i członków Solidarności i tak czyni jego
                partia.
                • przemyslawo1 Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 09:27
                  Na Kaczyńskich i Wałęsie świat się nie kończy.
          • pierot6 palestrina2005.. ty UBecka ruro ! 11.06.08, 08:32
            czytaj świnio ze zrozumieniem!
          • stradford Re: Nie będzie Wałęsa cenzurował książek 11.06.08, 10:07
            ...ciekaw jestem,co sądzisz o książkach Grossa; czysta prawda, czy interpretacja?
            "Sami sobie przeczytamy książkę i sami sobie wyrobimy"...wcale nie mam zamiaru
            czytać tej książki z Tobą, więc mnie nie mieszaj do Twojego grona...
            "Podobno Wałęsa walczyło"... nie wiesz,że walczył??? skoro tego nie wiesz, to co
            Ty wiesz? no tak, nie siedziałaś z nim w internacie, nie byłaś bita i
            faszerowana lekami...
            a teraz jesteś taka odważna...
      • kitikitik Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 10:47
        _____________
        IPN, urząd prezydenta i wszystkie zbędne instytucje oraz rady nadzorcze do
        natychmiastowej likwidacji.
        _____________
        Demokracja, to wybór w okręgach jednomandatowych do samorządów, sejmu i senatu.
        _____________
        Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię, to ludzie.
    • jedyny.resistance IPN to kolejna UBecja po CBA stworzona 11.06.08, 07:24
      przez bande czworga
    • 123i321 IPN dobrze spelnia swoją rolę 11.06.08, 07:36
      nie mpze byc w Polsce tematow tabu. Walesa moze sie bronic piszac
      wlasna ksiazke polemiczna. IPN ma obowiazek ulawnic narodowi
      dokumenty na temat Walesy i calej koterii, ktora uwlaszczyla sie
      majatkiem Polakow.
      • spark5719 Re: IPN dobrze spelnia swoją rolę 11.06.08, 08:40
        Tak a propos "całej koterii, która uwłaszczyła się majątkiem
        Polaków" - poczytaj sobie:
        wyborcza.pl/1,76842,5222851,Fundacja_na_ciezkie_czasy.html
        IPN pod rządami lechujarków stał się narzędziem do walki politycznej
        i jest nim do dziś. A Kurtyka jest szmaciarzem, który chwycił się
        brudnych metod by tylko utrącić kandytaturę Przewoźnika na szefa IPN-
        u. Przewoźnik był faworytem i byłby 10exp9 lepszym szefem niż ten
        bałwan Kurtyka.
      • kitikitik Re: IPN dobrze spelnia swoją rolę 11.06.08, 10:53
        _____________
        IPN, urząd prezydenta i wszystkie zbędne instytucje oraz rady nadzorcze do
        natychmiastowej likwidacji.
        _____________
        Demokracja, to wybór w okręgach jednomandatowych do samorządów, sejmu i senatu.
        _____________
        Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię, to ludzie.
    • aardvaark IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 07:47
      > IPN nie daje szansy Wałęsie, by odpowiedział na zarzuty

      Co za idiotyczny tytuł. Jak to rozumieć? IPN wyda książkę i zamknie Wałęsę w
      areszcie domowym? A może wytnie mu język? A może IPN potrafi wpłynąć na Michnika
      czy innego Bogatyrowicza i zabronić mu wpuszczania Wałęsy na łamy?

      > Wynika z niego również, że IPN nie przewiduje w ogóle
      > żadnej debaty - ani na temat książki,
      > ani z udziałem Lecha Wałęsy.
      > "Mamy głęboką nadzieję, że taka debata
      > zostanie zainicjowana w przestrzeni publicznej"

      IPN nie przewiduje ŻADNEJ debaty, ale szef IPN ma nadzieję, że debata zostanie
      zainicjowana. Swoich czytelników GW może mieć za idiotów, ale w internecie
      zdarzają się jednostki, które czytają ze zrozumieniem i same formułują wnioski
      (naprawdę!).

      > ci ludzie chcą na siłę uruchomić prowokację
      > przeciwko mnie i że boją się konfrontacji

      Taaa. "prowokacja", "konfrontacja". Niech Wałęsa zacznie jeszcze gadać o
      "ekstremie" z IPN i "odwetowcach". Zafiksował się Lech Wałęsa na języku lat 80
      ubiegłego wieku.
      A może jednak lepiej poczekać na książkę i wypowiadać się rzeczowo po
      przeczytaniu, co?
      • przemyslawo1 W sedno trafiłeś 11.06.08, 08:22
      • jedyny.resistance O Wałęsie pewnika nie ma 11.06.08, 08:29
        o lojalkach Kaczyńskiego jest, więc niech IPN zajmie sie również nim dla równowagi.
    • 123rbr IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 07:56
      Dlaczego nie zostanie zlikwidowany ten Instytut Podłości i Nadużyć.
      Jak słucham czasem wypowiedzi histeryków z tej instytucji to włos
      się jeży. Wydaje się że ludzie przyzwoici dawno zostali z tej
      instytucji wyeliminowani.
      • aardvaark Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:04
        123rbr napisał:

        > Dlaczego nie zostanie zlikwidowany ten Instytut Podłości i Nadużyć.

        Jakich podłości i jakich nadużyć. Przywal konkretami.

        > Jak słucham czasem wypowiedzi histeryków z tej instytucji to włos
        > się jeży.

        Przywołaj te wypowiedzi i uzasadnij dlaczego Ci się włos jeży.

        > Wydaje się że ludzie przyzwoici dawno zostali z tej
        > instytucji wyeliminowani.

        Po czym wnosisz, że tam sami nieprzyzwoici? Zasyp nas konkretnymi zarzutami.
    • sawa.com IPN zachowuje sie neutralnie 11.06.08, 08:04
      Bardzo mi sie taka postawa podoba.
      Wałęsa ma przecież dostep do swoich teczek i może z tezami autorów książki polemizować do woli. I co wazne może tę swoją polemike popierać dokumentami.

      Moze ewentualnie wystepować o dostęp do innych dokumentów świadczących o jego szlachetnej postawie.

      Jednak w ogóle dyskusja będzie mozliwa dopiero po ukazaniu sie książki.

      Bardzo jestem ciekawa czy będzie w niech dokumentacja dotycząca Wachowskiego. Postać tego zausznika i szarej eminencji Lecha Wałęsy jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w naszej najnowszej historii.
      I to czy zdołamy odkryc kim był Wachowski przesądzi o tym czy uda nam się dowiedzieć kim był Wałęsa.

      Ciekawe, że nikt jakoś nie kwapi sie zbadać relacji obu panów.
      • toporowa Re: IPN zachowuje sie neutralnie 11.06.08, 08:43
        sawa.com napisała:
        >Bardzo jestem ciekawa czy będzie w niech dokumentacja dotycząca
        Wachowskiego.Postać tego zausznika i szarej eminencji Lecha Wałęsy jest jedną z
        najbardziej tajemniczych postaci w naszej najnowszej historii.I to czy zdołamy
        odkryc kim był Wachowski przesądzi o tym czy uda nam się dowiedzieć kim był Wałęsa.<

        Jestem dokladnie tego samego zdania. Co ciekawe, o "niejasnej" roli Wachowskiego
        dowiadywałam się z Gazety Wyborczej, ktora ongiś, gdy walczyla z Wałęsą
        publikowała artykuły w ktorych bardzo czytelnie sugerowano, iz Wałęsa jest
        opleciony siecią bardzo "dziwnych" zależnosci.

    • kataryna.kataryna Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konferencj 11.06.08, 08:12
      Żeby Wałęsa mógł znowu wszystkich powyzywać? To akurat może robić na łamach
      Gazety, u Olejnik, u Lisa i w wielu innych miejscach. Nie ma żadnego powodu,
      żeby IPN mu dawał okazję. Bo chyba nikt się nie łudzi, że Wałęsa chce
      merytorycznej dyskusji.
      • incipit katarynisz jak zawsze katarynko 11.06.08, 08:21
        katarynisz jak zawsze katarynko.

        Ale dlaczego unosi się tu kaczy swąd ?
        • aardvaark Re: katarynisz jak zawsze katarynko 11.06.08, 08:29
          incipit napisał:

          > katarynisz jak zawsze katarynko.

          A ja Cię nie znam, ale mogę napisać, że incipitczysz niemerytorycznie. Nie
          potrafisz się odnieść do czyjej wypowiedzi w normalny sposób?

          > Ale dlaczego unosi się tu kaczy swąd ?

          Nie wiem o co Ci chodzi... Może coś Ci się w kuchni przypala?
        • llawrynowicz Re: katarynisz jak zawsze katarynko 11.06.08, 08:57
          "Ale dlaczego unosi się tu kaczy swąd ?"

          Bo za szybko korbą kręci :)
      • aardvaark Re: Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konfe 11.06.08, 08:24
        > Nie ma żadnego powodu, żeby IPN mu dawał okazję.

        Powodu nie ma, bo przecież Wałęsie nikt nie knebluje ust - może sobie
        polemizować z tezami książki. Nikt przy zdrowych zmysłach nie sądzi chyba, że
        IPN jest władny zatkać usta LW!
        Chociaż tytuły, które swojemu artykułowi GW dała na portalu gazeta.pl pozwalają
        sądzić, że jest całkiem na odwrót:
        "IPN nie pozwala oczyścić się Wałęsie"
        "IPN nie daje szansy Wałęsie, by odpowiedział na zarzuty"
        • dean08 Re: Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konfe 11.06.08, 09:16
          Aby szanse były równe, SP powinien zafudować Wałęsie taki mini-IPN (z 5
          historyków na pełen etat, dostęp do dokumentów na zasadach IPN itp) no i wtedy
          za jakiś czas mogłaby się ukazać polemika. Najpierw za nasze (z podatków)
          pieniądze IPN kogoś obgada a potem broń się koleś jak umiesz. IPN konkurencją
          dla Faktu ?
          • sawa.com Re: Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konfe 11.06.08, 09:28
            Przepraszam, ale pierniczysz.

            Wałęsa ma prezydencką emeryturę i chyba jakies apanaże na biuro. Jest Instytut Lecha Wałęsy. Ma go kto bronić i za co... częściowo te pieniądze idą z kasy zasilanej przez podatników.

            Autorzy ksiązki pewnie dostają mniejsze pensje...

            Chociaz na książce mogą zarobić krocie. Wygląda na to, że będzie się sprzedawala jak świeże bułeczki. Zarobi wydawca zarobią autorzy.


            Kto jest wydawcą?
            • dean08 Re: Dlaczego IPN miałby organizować Wałęsie konfe 11.06.08, 09:39
              No fajnie - obrzucą Cię błotem to wydawaj pieniądze z własnej emerytury by się
              bronić. Niech sobie ekipa IPN-owców zrobi taki "projekcik" prywatnie, za własną
              kasę, poza godzinami pracy, (i tak wyjdzie, że to za pieniądze podatników bo ich
              pensje to z budżetu) to sobie mogąa. A tak wychodzi konkurs obrzucania się
              błotem za MOJE pieniądze. Do tej pory serce mi krwawi po podpisaniu PIT i
              świadomości na co to tacy z IPN wydadzą...
      • pierot6 kataryna.kataryna..tfu!..ale z ciebie świnia! 11.06.08, 08:34
        Wałęse można opluwać,pomawiać, a On ma siedzieć cicho i już !
        UBeckie myślenie...
        • aardvaark Re: kataryna.kataryna..tfu!..ale z ciebie świnia! 11.06.08, 08:39
          pierot6 napisał:

          > Wałęse można opluwać,pomawiać, a On ma siedzieć cicho i już !
          > UBeckie myślenie...

          Kto i gdzie napisał, że Wałęsa ma siedzieć cicho? Myślisz, że Bogatyrowicz, czy
          Michnik nie wpuszczą Wałęsy na swoje łamy, by mógł polemizować z historykami
          IPN? Kto według Ciebie knebluje Wałęsę? Kataryna? Kurtyka? Ja?
          Bądź poważny, pisz rzeczowo.
          • stradford Re: kataryna.kataryna..tfu!..ale z ciebie świnia! 11.06.08, 10:17
            dlaczego odnosisz się do jednej części zdania, skoro ono złożone jest?
            można Wałęsę opluwać???
            jasne,że każdy ma prawo do swojej interpretacji zdarzeń i dokumentów (zwłaszcza
            ubeckich świń zarządzanych przez świnie kiszczaka i jaruzelskiego), ale czy z
            powodu tej interpretacji konieczne jest wydawanie książki?
            już był papier toaletowy z urbanem; myślicie,że ten z Wałęsa będzie się lepiej
            sprzedawał?
    • signal rwywalić Kurtyke który nocą ustalał z Kaczyńskimi 11.06.08, 08:22
      w pałacu co ma robić !
    • kruk51 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:25
      Kiedyż nasi " wielcy ludzie " zrozumieją, że choć na świecznikach
      nie przestali być zwykłymi ludźmi. Czas fałszywych kościelnych i polity
      cznych autorytetów minął już bezpowrotnie. Już się nie da zawracać Wisły kijem.
      Demokracja ! To jest to ! IPN ma prawo pisać w oparciu o
      zachowane dokumenty, Pan Wałęsa i Panowie Kaczyńscy też maja prawo pi
      sać. A we własnym interesie Panowie piszcie prawdę, bo możecie dupę umoczyć !
      Ciekawe zjawisko obserwuje w naszym kraju. Otóż hasło, powie
      dzenie, stwierdzenie; Maria zawsze dziewica, przekłada się na nasze
      życie społeczne religijne i polityczne ! Ci Panowie toć to zawsze dzi
      ewice mimo iż do niepokalania im bardzo daleko !
    • jacek230 Oczywiscie, ze to prowokacja zorganizowana przez 11.06.08, 08:25
      braci mniejszych. Graja o wielka stawke, ale przegraja te gre. Jak
      zwykle. Sa po prostu smieszni. Chca we dwoch zabrac miejsce Walesy w
      historii. Ukradli juz raz ksiezyc, male, podle, glupie szczeniaki.
      • pierot6 Kurtyka w typowym UBeckim stylu.... 11.06.08, 08:31
        tym samym dał dowód swojego zakłamania,kurestwa!
        IPN to młodsza siostra SB..te same metody ..
        • przemyslawo1 Re: Kurtyka w typowym UBeckim stylu.... 11.06.08, 08:38
          > IPN to młodsza siostra SB..te same metody ..
          Straciłeś kontakt z rzeczywistością.
          • stradford Re: Kurtyka w typowym UBeckim stylu.... 11.06.08, 10:23
            ...znacie dowcip o tym,ze na placu czerwonym rozdają rowery?...
            tak działa ipn - interpretuje...
            ...a rządy "nakazowo-rozdzielcze" wcale nie skończyły sie w '89...
      • aardvaark Re: Oczywiscie, ze to prowokacja zorganizowana pr 11.06.08, 08:36
        jacek230 napisał:

        > braci mniejszych. Graja o wielka stawke, ale przegraja te gre. Jak
        > zwykle. Sa po prostu smieszni. Chca we dwoch zabrac miejsce Walesy w
        > historii. Ukradli juz raz ksiezyc, male, podle, glupie szczeniaki.

        A ja uważam, że to prowokacja krasnoludków z bajek Marii Konopnickiej. One
        sikają do mleka i ono się wtedy bardzo szybko zsiada. Grają o wielką stawkę -
        chcą zastąpić mleko krowie kobylim, ale przegrają tę grę. Jak zwykle. Są po
        prostu groźni, ale mamy na nich oko. Zapletli już dużo końskich ogonów i grzyw,
        małe, podłe, głupie stworki.
        • karol_7 Re: Oczywiscie, ze to prowokacja zorganizowana pr 11.06.08, 08:48
          aardvaark napisał:

          > jacek230 napisał:
          >
          > > braci mniejszych. Graja o wielka stawke, ale przegraja te gre.
          Jak
          > > zwykle. Sa po prostu smieszni. Chca we dwoch zabrac miejsce
          Walesy w
          > > historii. Ukradli juz raz ksiezyc, male, podle, glupie
          szczeniaki.
          >
          > A ja uważam, że to prowokacja krasnoludków z bajek Marii
          Konopnickiej. One
          > sikają do mleka i ono się wtedy bardzo szybko zsiada. Grają o
          wielką stawkę -
          > chcą zastąpić mleko krowie kobylim, ale przegrają tę grę. Jak
          zwykle. Są po
          > prostu groźni, ale mamy na nich oko. Zapletli już dużo końskich
          ogonów i grzyw,
          > małe, podłe, głupie stworki.


          Chyba jesteś młody i o krasnoludkach jedynie słyszałeś.
          One nigdy nie sikały tylko szczały do mleka. Po nasikaniu się nie
          zsiada a po naszczaniu tak :-)
    • remez2 U c z c i w y prezes J.Jurtyka. 11.06.08, 08:30
      "Mamy głęboką nadzieję, że taka debata zostanie zainicjowana w przestrzeni
      publicznej" - odpowiada byłemu prezydentowi prezes Kurtyka.
    • karol_7 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:33
      A kogo poza histerykami interesuje czy wałęsa był bolkiem czy nie.
      Zresztą ich chyba też nie bardzo za to bardziej kasa za książkę.
      A ten Kretynka czy Kurtynka, nie Kurtyka to bęcwał i tyle
      • przemyslawo1 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:41
        > A kogo poza histerykami interesuje czy wałęsa był bolkiem czy nie.
        > Zresztą ich chyba też nie bardzo za to bardziej kasa za książkę.
        > A ten Kretynka czy Kurtynka, nie Kurtyka to bęcwał i tyle

        Aleś przywalił, ho, ho, a teraz zmykaj sprzed komputera i idź już do szkoły dziecko.
        • karol_7 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:01
          Szkoły dawno pokończyłem, temat Bolka może był nośny ale 20 lat
          temu jak o tym urban pisał. Dzisiaj to już jest nawet nie śmieszne
          co żałosne. Ale autentycznie to mi lata czy bolek był czy go nie
          było, czy bolkiem był Lechu czy kaczor. Bardziej interesuje mnie
          jutro niż jałowe roztrząsanie wczoraj.
          NBo historia uczy tylko jednego: że nikogo niczego nigdy nie
          nauczyła.

          Tobie natomiast proponuję częściej używać szarych komórek niż
          emocji.
          • przemyslawo1 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:12
            karol_7 napisał:

            > A ten Kretynka czy Kurtynka, nie Kurtyka to bęcwał i tyle
            >
            > Tobie natomiast proponuję częściej używać szarych komórek niż
            > emocji.

            Używam szarych komórek i dlatego potrafię odróżnić merytoryczną wypowiedź od
            dziecinnego przedrzeźniania.

            A to, że ty nie interesujesz się historią nie zmienia tego, że inni mają prawo
            do tego, żeby się interesować.
            Jest takie pojęcie jak wolność, rozumiesz?
            • wajdzik_presentation1 przemyslawo1..świnio... 11.06.08, 09:19
              pamiętasz łajdactwa Kurtyki, jak pozbył sie konkurenta do "tronu' IPN?
              • hrabia-monte-christo -----buhaha - a pamietasz numer Tusia z Jarucka ?- 11.06.08, 09:29
                gdzie wtedy byles jak twoj idol zalatwil SBcka prowokacja
                Cimoszewicza co ?
              • przemyslawo1 Re: przemyslawo1..świnio... 11.06.08, 09:43
                > przemyslawo1..świnio...
                Wypraszam sobie Panie Chamie.

                > pamiętasz łajdactwa Kurtyki, jak pozbył sie konkurenta do "tronu' IPN?
                Wiem tyle, że Senat nie dał wiary tym łajdactwom.



            • remez2 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:21
              > Jest takie pojęcie jak wolność, rozumiesz?
              Jak pokazuje życie różne są rodzaje wolności. Jest wolność wypowiedzi i działań,
              które szczują ludzi przeciwko sobie, niszczą autorytety i symbole. Jest wolność
              dla psychicznego terroryzowania 14. dziecka. Jest wolność prasy - od rzetelności
              i uczciwości. Zależy, którą wolność człowiek wybiera.
    • g_m11 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 08:39
      Zaryzykowałbym twierdzenie ,że z tej publikacji niewiele wynika . Przygotowanie
      medialne spowoduje ,że tendencyjnie ustawieni czytelnicy dopatrzą sie tego czego
      nie ma bo będa czytali między wierszami
    • manfred211 Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałęsą? 11.06.08, 08:42
      Jedyną konferencję, którą należy zorganizować, to konferencja
      prokuratora i historyków IPN, na której zadane zostaną Wałęsie
      publicznie następujące pytania:

      1.
      Na jakiej podstawie prawnej otrzymał do wzglądu swoją teczkę TW
      Bolka?

      2.
      Co zrobił z zawartością tej teczki? - dlaczego zniszczył oryginały
      zawartych w niej dokumentów potwierdzających niezbicie jego
      agenturalność w latach 70-tych?

      3.
      Kto oprócz Wałęsy odpowiada za zniszczenie jego teczki TW Bolka?

      4.
      Dlaczego Sąd Lustracyjny w roku 2000 nie zająknął się, by zapytać
      Wałęsę, na jakiej podstawie prawnej otrzymał swoją teczke i co się
      stało z jej zawartością?
      Zakłamany Wałęsa powołuje się teraz wszędzie na wadliwe orzeczenie
      Sądu Lustracyjnego, który uchylił się od szukania prawdy i
      sprzeniewierzył literze prawa!
      Niestety prawdziwe jest powiedzenie, że "Temida jest ślepa"!!!

      5.
      Czas najwyższy, by Wałęsą zajął się w końcu wymiar sprawiedliwości,
      gdyż to co zrobił w okresie swojej prezydentury, by zatrzeć ślady
      swojej agenturalnej działalności, nadaje sie tylko do prokuratury
      oraz sądu!

      6.
      I na koniec koszmarna przeszłość obyczajowa Lecha Wałęsy z lat 60-
      tych. Nieślubne dziecko i skrzywdzona kobieta. Wałęsa żyje w grzechu
      przynajmniej od ponad 40 lat i jescze udaje świętoszka i uczciwego
      człowieka!
      To nadaje sie do poważnych badań lekarskich. Jest to profanacja
      religii katolickiej. Jak można nosić Matkę Boską, udawać Katolika i
      jednoczesnie mieć na sumieniu tak ciężkie grzechy jak skrzywdzona
      kobieta i krzywoprzysięstwo (albo wyrafinowana hipokryzja albo coś z
      kwadratami?!).
      Jeżeli ktoś zataja przed swoją żoną swoją przeszłość, której
      wynikiem było nieślubne dziecko, ro to jest niestety
      KRZYWOPRZYSIĘSTWO.

      7.
      Włos mi się jeży na głowie, gdy myślę, czego jeszcze dowiemy się o
      przeszłości tego pożal się
      Boże, "bohatera", "rewolucjonisty", "przyódcy" i "pogromcy
      komunizmu"?!.
      Facet nie zdaje sobie sprawy, że żyjemy w epoce internetu i
      totalnego "osieciowania" i każda informacja lotem błyskawicy dociera
      do każdego!

      Próba zamknięcia ust prawdzie przez powoływanie sie na wadliwe
      orzeczenie Sądu Lustracyjnego, nie ma najmniejszych szans!!!
      • karol_7 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:05
        Manfred, ale chromolisz. Jeżeli nie miał prawa otrzymać swoich
        teczek to rozliczyć należy tego który mu je dał. Ktoś mu je dał i
        ktoś mu pozwolił je "zweryfikować". I mimo że wałęsa to taki
        awansowany chłopek-roztropek to nie zabrakło mu rozumu a może tylko
        sprytu aby to wykorzystać tak, że teraz można mu skoczyć
        • manfred211 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:19
          karol_7,
          ale ty, to dopiero chromolisz!!!

          Prezydent ma być stróżem prawa i Konstytucji, tymczasem okazał się
          kłamczuszkiem, cienkim Bolkiem, hipokrytą i "złodziejem" swojej
          teczki TW Bolka!!!
          Wynika z tego, że ani szef UOP w Gdańsku, ani inni wysocy urzędnicy
          nie byli w stanie zablokować tego bezprawia i złamania prawa.
          Zwróć uwagę, że "demokratyczny i uczciwy inaczej" Lech Wałęsa w
          jedną noc obalił rząd Jana Olszewskiego, tylko po to, żeby zatrzeć
          ślady swojej agenturalności!!!
          Niestety, na jego nieszczęście, nie udało się!!!

          Niestety, nie zniszcyzł wszystkiego i to co jest, pomimo, że tylko
          kopie i wtórniki, JEST DO BÓLU PRAWDZIWE!!!

          Być może, że zechce mówić ten były szef UOP w Gdańsku, który w
          czasach PRL będąc SB-kiem współpracował z Solidarnością a którego
          nikczemnie obraził ten S-syn Lech Wałęsa mówiąc, "jeżeli ktoś raz
          zdradził, może zdradzić znowu"
          Tego odważnego człowieka zwolniono potem z funkcji szefa gadńskiego
          UOP tylko dlatego, że był przeciwny wydaniu Wałęsie jego teczki TW
          Bolka!!!
          Więc jak sam widzisz, urzędnicy nie mieli możliwości zablokowania
          bezprawia Wałęsy!!!
          Pomógł mu w tym "parlament" odwołując rząd Jana Olszewskiego!!!!!
          • stradford Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 10:29
            "którego nikczemnie obraził ten S-syn Lech Wałęsa"

            nie będę z tobą polemizował... zapytaj swoją matkę o pochodzenie, manfred...
      • g_m11 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:11
        Mozna takie pytania zadawać ale może dobrze by było dac szanse na
        odpowiedź.Prawdopodobnie Wałęsa nie dostał oryginałów dokumentów tylko kopie
        .Tylko po co przeprowadzac jakiekolwiek dowody jeżeli i tak wszyscy wiedzą jak
        było tyle ,że kazdy zna taka prawde jaka mu pasuje.A nawet gdyby sie okazało ,że
        Wałęsa był Bolkiem to co to zmieni poza satysfakcją małych ludzi?
        • przemyslawo1 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:17
          > A nawet gdyby sie okazało ,że Wałęsa był Bolkiem to co to zmieni poza
          satysfakcją małych ludzi?

          Sam fakt współpracy Wałęsy z SB nie byłby czymś niesamowitym.

          Porażający byłby natomiast fakt, że przez lata Polacy byli okłamywani przez
          "autorytety".
          • dean08 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:21
            Mnie to jakoś nie wzrusza czy Kaczyński czy Wałęsa coś podpisali. Fakt ich
            szkodliwej dla Polski działalności (jak całej Solidarności i tzw. opozycji) nie
            jest żadną tajemnicą. W wyniku ich działań Polska została wasalem USA, kolonią
            tzw. zachodu itp. Wojtek - trzeba było ich wtedy wszystkich, a nie się cackać.
            Teraz mamy konsekwencje Twoich zaniechań ;-).
      • karol_7 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:20
        Hmm, co jest koszmarnego w przeszłości obyczajowej wałęsy?
        Nieślubne dziecko? Po pierwsze to nie wiadomo czy ono jest, po
        drugie jeśli jest to nie wiesz czy danka o tym nie wiedziałą, po
        trzecie jeśli jest to nei wiesz czy jego matka jest szczęśliwa xzy
        nie. Zarzucasz mu obłudę katolicką (może i słusznie bo wszyscy
        katolicy to fałszywi obłudnicy) ale w sumie wykazujesz się jedynie
        nieznajomością tej religii. Można mieć wiele grzechów na sumieniu i
        mimo tego być dbrym albo nawet bardzo dobrym katolikiem. Takie są
        uroki tej religii.

        Odnoszę wrażenie że Ty mu czegoś zazdrościsz. On, prosty elektryk
        od łądowania wózków akumulatorowych, musiał skakać przez płot (bo
        go kumple po piwo posłali), bardzo często okazujący się nie tylko
        chłopkiem-roztropkiem ale i śmiesznym pajacem - został prezydentem,
        noblistą, zdobył uznanie (oczywiście że niezasłużone - ale to już
        inna sprawa) na całym świecie. To Cię boli?
        Powinienes zrozumieć że polityka oraz historia rządzą się swoimi
        prawami a nie logiką i takie przypadki nie należą wcale do rzadkości
        • manfred211 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 09:30
          1.
          Dziecko podobno zmarło tragicznie - otonęło (odsyłam do tekstu na
          tym forum).

          2.
          Danka nic nie wie i nie wiedziała, bo Wałęsa wypiera się tego do
          dziś!

          3.
          Zupełnie nie rozumiesz religii katolickiej. Oczywiście człowiek jest
          grzeszny, ale grzechy trzeba wyznać na spowiedzi i uzyskać
          rozgrzeszenie. Są tzw. grzechy śmiertelne, za które nie można
          uzyskać rozgrzeszenia.

          4.
          Wałęsa sprzeniewierza się religii katolickiej zatajając swoje
          grzechy.

          5.
          Jeżeli, ze swoich grzchów się wyspowiadasz i odpokutujesz, to nie
          masz już tych grzechów na sumieniu i możesz zyć w zgodzie ze swoikm
          sumieniem.
          Wałęsa niestety od ponad 40 lat uporczywie żyje w grzechu a zaten
          NIE JEST KATOLIKIEM pomimo, że demonstruje pewne rytuały, ale jest
          to bez znaczenia - to jest TEATR!!!
          • wajdzik_presentation1 manfred211..nie męcz nas prowokatorze UBecki... 11.06.08, 09:35
            jestęs psią kupą zalagająca chodniki...
          • karol_7 Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 10:05
            manfred211 napisał:

            > 1.
            > Dziecko podobno zmarło tragicznie - otonęło (odsyłam do tekstu na
            > tym forum).
            >


            No popatrz sam piszesz PODOBNO - czy na podstawie "podobno" można
            wnioskować i oceniać?
            Załóżmy nawet że masz całkowitą rację to i tak nie rozumiem
            dlaczego się tak emocjonujesz.
      • domektomek Historia to ciąg przyczynowo skutkowy 11.06.08, 09:34
        Niewiele mnie interesuje czy Wałęsa był TW.Moim zdaniem
        był.interesują mnie natomiast prawdziwe kulisy zmian ustrojowych w
        naszym kraju i to jak dalece powstały one w wyniku manipulacji
        Służb Bezpieczeństwa.Intersują mnie powiązania tych służb zarówno z
        naszymi mafiami jak i najbogatszymi ludżmi w kraju.Majątki
        Kulczyka,Niemczyckiego,czy Michnika nie wzięły się z nikąd.A
        zabójstwo Jaroszewicza,gen Papały, czy więzienne samobójstwa
        naszych gangsterów wybitnie świadczą o tym że ludzie ze starych
        układów wciąż stoją na piedestale wpływów i władzy.
      • jasio50-net Re: Jak długo będziecie nas męczyć obłąkanym Wałę 11.06.08, 10:19
        Jak będziesz miał czas to poszukaj w archiwalnym wydaniu Angory
        wywiad Wałęsy z Bohdanem Gadomskim tam znajdziesz odpowiedzi na
        wszystkie swoje pytania,gdzie się przyznał do kupna paru worków
        swoich akt i gdzie są lojalki Wałesy publikowane w latach 90-tych w
        gazetach .
    • kvakva IPN - Instytut Popularyzacji Nienawiści 11.06.08, 08:42
      IPN - Instytut Popularyzacji Nienawiści. Do wszystkich i wszystkiego.
    • kuma1 IPN jest instytucją niewiarygodną i polityczną. 11.06.08, 09:05
      Pokazał co potrafi przy sprawie sfałszowanych dokumentów w
      sprawie "Wielgus",następnie przy sprawie szkalowania sędziów a
      podejżewam,że używany jest pod stołem do walki politycznej.Jest
      grupa dziennikarzy krzykaczy i ekspertów,którzy na hasło w mediach
      szkalują wybraną osobę.IPN dostał polecenie zniszczenia Prezydenta
      Wałęsy .W tym planie są oddznaczenia dla Walentynowicz i
      Gwiazdy.Wszystko co poniży ,dopiecze p Wałęsie to cacy.IPN w takim
      kształcie powinien być zlikwidowany.Dziś SB to IPN oni też tak
      działali,żeby ludziom opinię popsuć,coś przylepić,złamać
      psychikę ,zastraszyć.
    • omidas IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:07
      To jest świństwo i wielki skandal. Wydaje się, że obecnie IPN
      już nie jest czym być powinien, tylko tak jak prezydent jest
      IPN-em PiS-u i ich wszystkich zwolenników oraz Radia Maryja.
      I gdzie tu sprawiedliwość, gdzie tu prawda. Należy się zastanowić
      czy nie rozwiążać IPN-u, ponieważ jest stronniczy i popiera tych,
      którzy są zwolennikami jednej opcji, opcji, ktora mimo, że odzeszła
      z rządu, ale nie może się wciąż z tym pogodzić i działa na wszelkie
      sposoby, nawet przez IPN. I gdzie tu neutralność IPN-u? Gdyby nie
      Wałęsa i oni by teraz nie zajmowali stołków i byli by niczym lub
      kmiotkami, z którymi nikt się nie liczy.
    • venus99 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:19
      Kurtyka,Zybertowicz,"historycy" ipn....czy tam nie ma normalnych
      ludzi?sami chorzy??
      • remez2 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:27
        venus99 napisał:

        > Kurtyka,Zybertowicz,"historycy" ipn....czy tam nie ma normalnych
        > ludzi?sami chorzy??
        Jest jeden. Taki starszy pan - portier.
    • push.sp Walesa byl bardzo zlym prezydentem 11.06.08, 09:30
      wojny na gorze, falandyzacja zycia, wspieranie lewej nogi -
      glosowalem na niego, bo taka byla potrzeba chwili, ale jego
      manipulacje, ukladanie sie z bolszewikami... w tym kontekscie wcale
      nie zdziwilbym sie, gdyby to on byl Bolkiem
    • rsrh Panie Cuchnowski ! Odpowiadać można na zarzuty 11.06.08, 09:31
      tylko wtedy jak się zna ich treść.
      Wałęsa mówi nieprawdę że nie ma szans zabrać głosu. Na własne oczy widziałem
      jak swego rozmówce kazał z domu wyrzucić gdy ten zadał niewygodne pytanie i
      przedstawił mu dokumenty !!! Był to red Braun
      a film pokazano w TV.
      • wajdzik_presentation1 IPN to przedłużenie UB !!!! 11.06.08, 09:36
        • hrabia-monte-christo -----kabel boni o tym doniosl? czy Stefan Michnik 11.06.08, 09:44
          ten drugi zwlaszcza powinien wiedziec - bo byl platnym kapusiem UB
        • 1europejczyk Opluwacze IPN to sa ci sami co wsciekle walczyli i 11.06.08, 09:51
          walcza z lustracja. Ci sami, ktorzy chcieliby by ich sprzedajna przeszlosc
          zostala jesli juz nie jak najszybciej zapomniana to conajmniej usprawiedliwiona
          tak lubianym przez nich: << ze w tamtych latach nie mozna bylo inaczej, ze
          "wszyscy" tak robili>>.
          To sa ci sami, ktorym dobrze sie wiodlo w nomenklaturowym pzpr-owskim PRL-u i
          glownie dlatego dobrze sie wiedzie dzisiaj bo umieli wykorzystac dotyczasowe
          lata bezmozgowia i bezprawia jakie podarowala im prezydentura LW i jego
          nomenklaturowego nastepcy.
          Dlatego tak nie lubia grzebania w przeszlosci bo przypomina im to o czym
          chcieliby jak najszybciej zapomniec: pzpr-owskie sprzedajne korzenie .

          Re: IPN to przedłużenie UB !!!!
    • laska_dorna IPN jest sterowane przez kaczuszki 11.06.08, 09:47
    • hrabia-monte-christo ------Brawo IPN------------------------------ ----- 11.06.08, 09:52
      nie ma swietych krow - brawo za odwage
      • pies_na_lewiznie hrabia-monte-christo.Tfu ! znowu ta psia kupa.... 11.06.08, 11:20
    • miszaw2 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:56
      Dla pseudohistoryczyny "Pana" Kurtyki Wałęsa to nie żaden Pan, ale
      Prezydent
      • przemyslawo1 Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 09:59
        Napisz to wszystkim, którzy znieważają na tym forum prezydenta Kaczyńskiego.
      • kitikitik Re: IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 10:31
        IPN i wszystkie zbędne instytucje oraz rady nadzorcze do natychmiastowej likwidacji.

        Demokracja, to wybór w okręgach jednomandatowych w wyborach samorządowych, do
        sejmu i senatu.
        _____________
        Najwredniejsze istoty, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię, to ludzie.
    • tom1003 IPN odmawia Lechowi Wałęsie 11.06.08, 10:35
      Najgorsze nie jest to, że Wałęsa kiedyś przez pewien czaś robił coś brzydkiego.
      Przyznanie się, wyjaśnienie, przeprosiny załatwiłyby wszystko. Kwestia zasług
      Wałęsy pozostałaby bezsporna.

      Jednak teraz, choćby w świetle wydarzeń związanych z odwołaniem rządu
      Olszewskiego, okazuje się, że Wałęsa własnym, osobistym interesom podporzadkował
      dobro kraju. A to już jest przewinienie znacznie większego kalibru, które może
      cały życiorys Wałęsy odwrócić.
      • roman337 tom1003 .... 11.06.08, 11:23
        bi.gazeta.pl/im/4/4198/z4198654X.jpg
        z4198654X.jpg (Obrazek JPEG, 640x408 pikseli)

        banda "trojga" wychowankowie PZPR...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka