Dodaj do ulubionych

Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna

25.06.08, 11:15
jeszcze próbujemy być państwem prawa, a nie wyznaniowym.. ciekawe,
czy to jaskółki? ..czy ostatnie podrygi..
Obserwuj wątek
    • whiskeyjack Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 25.06.08, 11:17
      Droga Pani,
      po pierwsze jesli ktos zachodzi w ciaze to dzieckiem juz nie jest.

      po drugie bycie czlonkiem KK jest dobrowolne, ale wiaze sie m.in. z
      przestrzeganiem przykazan.

      po trzecie nie nalezy sie obnosic ze swoja, dewocyjna wrecz wiara
      (jak p. Kopacz), gdy sie tych przykazan nie przestrzega i co wiecej
      nie widzi sie w tym nic zlego.

      po czwarte tylko i wylacznie w gestii spowiednika / ew. biskupa p.
      Minister lezy, jak jej postepek zostanie zakwalifikowany.

      po piate wreszcie, zupelnie nie rozumiem, dlaczego GW (jako lewicowe
      i ateistyczne medium) zabiera glos w sprawach, ktore jej zupelnie
      nie dotycza...

      • lubat Re: Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 25.06.08, 11:52
        whiskeyjack napisał:

        > po piate wreszcie, zupelnie nie rozumiem, dlaczego GW (jako lewicowe
        > i ateistyczne medium) zabiera glos w sprawach, ktore jej zupelnie
        > nie dotycza...

        Masz zupełną rację! Tyle, że sprawa nie dotyczy także, i to z zasadniczych
        powodów księży, biskupów i innych osób, dla których seks, ciąża są pojęciami
        zupełnie abstrakcyjnymi, nijak ich nie dotyczącymi.
        • skubi6 To nie jest bzdura 25.06.08, 23:32
          Na forum Frondy jest sporo bzdur. Ale to akurat bzdura nie jest. Pani Kopacz
          uważa się za katoliczkę, a w religii katolickiej aborcja należy do
          najohydniejszych grzechów. Katolik nie powinien mieć w tym żadnego udziału. A
          więc problem jest. Niekoniecznie dokładnie taki, jak piszą frondowicze: prawo
          kanoniczne nie jest aż takie jasne i pani Kopacz niekoniecznie podlega
          ekskomunice, ale na pewno postąpiła wbrew religii, którą publicznie wyznaje.

          A co do obowiązku (z punktu widzenia prawa państwowego) wskazania szpitala: nic
          mi nie wiadomo o tym, aby minister miał taki obowiązek. Minister może podjąć
          decyzję polityczną, że chce rozwiązać problem przez znalezienie właściwego
          szpitala, ale to jest tylko możliwość, nie obowiązek.

          A dwa szpitale w Lublinie i jeden Warszawie nie odmówiły skrobanki "dla zasady"
          (pierwotnie szpital w Warszawie godził się na aborcję), tylko ze względu na
          sytuację dziewczyny. Dziewczyna nie miała jasnego zdania, teraz po aborcji jest
          nieszczęśliwa, na swoim blogu pisze rzeczy w rodzaju "widzę czarnego anioła",
          "za słaba żeby żyć, za silna żeby umrzeć". Do obowiązków lekarza należy dbanie o
          stan pacjenta, również psychiczny. Jeśli dwa szpitale odmówiły aborcji biorąc
          pod uwagę psychikę dziewczyny i jej brak wyrobionego zdania na sprawę, to
          szukanie trzeciego szpitala wcale nie było uzasadnione. Było raczej pomocą w
          zamachu na dziewczynę, czymś bardzo złym.

          www.skubi.net/tysiac.html
          www.skubi.net/wojnarowscy.html
          • maruda.r Re: To nie jest bzdura 26.06.08, 11:14
            skubi6 napisał:

            > Na forum Frondy jest sporo bzdur. Ale to akurat bzdura nie jest. Pani Kopacz
            > uważa się za katoliczkę, a w religii katolickiej aborcja należy do
            > najohydniejszych grzechów.

            **************************************

            Kopacz jest przede wszystkim urzędnikiem państwa światopoglądowo neutralnego,
            więc jej przekonania nie mają żadnego znaczenia w ocenie sprawy.

            • m_q Re: To nie jest bzdura 26.06.08, 17:49
              > Kopacz jest przede wszystkim urzędnikiem państwa światopoglądowo
              > neutralnego,więc jej przekonania nie mają żadnego znaczenia
              > w ocenie sprawy.

              Tak samo tłumaczyli się wysyłający Żydów do obozów - oni byli tylko
              urzędnikami państwa neutralnego światopoglądowo i wykonywali
              obowiązujące ustawy (norymberskie) a ich przekonania nie miały
              żadnego znaczenia w ocenie sprawy...
              • wdakra Re: To nie jest bzdura 26.06.08, 18:24
                m_q napisał:

                > > Kopacz jest przede wszystkim urzędnikiem państwa światopoglądowo
                > > neutralnego,więc jej przekonania nie mają żadnego znaczenia
                > > w ocenie sprawy.
                >
                > Tak samo tłumaczyli się wysyłający Żydów do obozów - oni byli tylko
                > urzędnikami państwa neutralnego światopoglądowo

                III Rezsza nie była państwem neutralnym światopoglądowo.

                > i wykonywali
                > obowiązujące ustawy (norymberskie) a ich przekonania nie miały
                > żadnego znaczenia w ocenie sprawy...

                A musieli być urzędnikami tamtego państwa?
      • drojb Re: Czas na odwyk, amatorze whisky! 25.06.08, 23:33
        Jak nabożny katolik, powinieneś przeczytać Biblię (całą!) W dekalogu nie ma nic
        o aborcji. W Biblii nie ma dyskusji "od kiedy płód staje się człowiekiem". Wręcz
        przeciwnie. Powiedziane tam jest (a ponoć biblię dyktował sam dobry Bóg), że
        dziecko w łonie kobiety - należy do niej.
        św. Augustyn zadecydował, że duszę płód męski otrzymuje w 60 dniu, płód kobiecy
        - 90 dniu. Przedtem osobami nie są, bo nie mają duszy.
        Aborcja, to sztuczne poronienie - znacznie więcej jest naturalnych poronień.
        Ergo: to Dobry Bóg jest aborcjonistą (pomijam sprawdzony fakt, że w końcu
        wszystkich nas aborcjuje z życia).
        20 lat temu Kościół Katolicki uważał aborcję za "mniejsze zło", niż środki
        antykoncepcję ( na zasadzie morderstwo w afekcie=aborcja, morderstwo z
        premedytacją=kondom). Zatem histeria naszych biskupów (pożal się Boże)- to
        arbitralne ich stanowisko. I nie o życie tu chodzi - lecz o władzę.
    • m_q "Gazeta Aborcza" jako "opinia publiczna"? 25.06.08, 14:30
      Ale jaja...
    • kozaczek3 Jakby tak znienacka niepokalane poczęcie? 25.06.08, 15:44
      Ewo uczyń z tym Gołębiem niepokalane poczęcie.
      A żadna ekskomunika nie będzie wobec ciebie skuteczna!!
      Wszyscy którzy będą się takowej domagać dla ciebie, będą potępieni po wsze czasy.
    • battosai Re: Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 25.06.08, 20:56
      To jest dobre! Propozycja ekskomuniki dla ministra działającego zgodnie z
      przepisami prawa... Jaja po prostu.
      Czy nie jest tak, że jeśli wewnętrzny regulamin (w tym wypadku prawo kanoniczne)
      jakiejkolwiek organizacji jest niezgodny z przepisami prawa powszechnie
      obowiązującego, to ten regulamin nie ma mocy prawnej?
      • drojb Re: battosai, nie ma, bo jesteśmy tchórzami 25.06.08, 23:44
        Wielu popada w histerię, by potępić Marylę Rodowicz za to, że była z boku i nie
        angażowała się w opozycję, a nie widzą, że teraz dają ciała. Ich dzieci będą o
        nich pisać podobnie: "nie bronili kobiet przed samowładztwem KK" - znaczy się =
        zdrajcy.
        A jeżeli tak nie będą pisać, to nasz kraj stanie się jedno-płciowy i księża już
        kochanek nie będą mogli znaleźć...
      • whiskeyjack Ignorancja 26.06.08, 10:13
        Czlowieku, twoja ignorancja wprost poraza.
        Ty chyba naprawde nie rozumiesz o czym piszesz...

        Ekskomunika oznacza tylko i wylacznie usuniecie z "czlonkowstwa" w
        dobrowolnej "organizacji" jaka jest Kosciol Katolicki. Nikt nikogo
        (nawet p. Kopacz) do "czlonkowstwa" w KK nie zmusza - nie podoba
        sie? Droga wolna.
        • maruda.r Re: Ignorancja 26.06.08, 11:17
          whiskeyjack napisał:

          > Ekskomunika oznacza tylko i wylacznie usuniecie z "czlonkowstwa" w
          > dobrowolnej "organizacji" jaka jest Kosciol Katolicki. Nikt nikogo
          > (nawet p. Kopacz) do "czlonkowstwa" w KK nie zmusza - nie podoba
          > sie? Droga wolna.

          ***************************************

          Więc i zawodowych żołnierzy zabijających na polu walki trzeba hurtowo
          ekskomunikować. Czyż nie?

          • whiskeyjack Re: Ignorancja 27.06.08, 12:03
            Czytaj dokladnie - nie piszę, ze nalezy Kopacz, albo np. Zolnierzy
            zawodowych ekskomunikowac.
            Mowię tylko, ze jest to sprawa autonomicznej "organizacji" jaka jest
            KK, w ktorej "czlonkowstwo" jest dobrowolne, ale wiaze sie z
            przestrzeganiem zasad-przykazan i jesli ktos je lamie to KK moze
            taka osobe z "czlonkostwa" zwolnic.

            O ile się jednak orientuję kluczową sprawa odnosnie bycia lub nie
            ekskomunikowanym jest tzw. trwanie w grzechu, czyli jesli ktos
            przystepuje do sakramentu spowiedzi (wyznanie winy, zal za grzechy),
            odprawia pokutę oraz zadoscuczyni, to grzechy (zgodnie z KK) sa
            odpuszczone.
        • akami Re: Ignorancja 28.06.08, 16:26
          Nikt nikogo > (nawet p. Kopacz) do "czlonkowstwa" w KK nie zmusza...

          Czyli te kilkumiesięczne niemowlęta same podejmują decyzję, że chcą
          się ochrzcić i nikt ich nie zmusza? Co ty pier...isz, ofiaro
          niedoskonałości polskiego przemysłu gumowego?
    • kaprale_to_zupaki Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 25.06.08, 23:38
      Chory kraj i chorzy mieszkańcy tego kraju. Najwyższy czas leczyć się na nogi, bo
      na głowę już za późno jest
      • drojb Re: Ee tam, z tymi nogami 25.06.08, 23:47
        na to zawsze jest czas. Warto coś zrobić - np. obywatelski apel o referendum w
        sprawie złagodzenia ustawy aborcyjnej? Podobno, jak się zbierze 100 tys.
        podpisów, to Sejm jest zobowiązany rozpatrzeć. Ale zeby "rozpatrzył" skutecznie,
        to trzeba (niestety) glosować na SLD.
        • whiskeyjack referundum 26.06.08, 10:00
          jak jestes takim zwolennikiem demorakcji bezposredniej to moze
          zusammen do kupy zorganizowac referenda odnosnie Kary Smierci,
          Traktatu Lizbonskiego, czy tzw. "Malzenstw Gejowskich"?

          No ale wtedy wyniki bylyby niewlasciwe, co?

          • maruda.r Re: referundum 26.06.08, 11:20
            whiskeyjack napisał:

            > jak jestes takim zwolennikiem demorakcji bezposredniej to moze
            > zusammen do kupy zorganizowac referenda odnosnie Kary Smierci,
            > Traktatu Lizbonskiego, czy tzw. "Malzenstw Gejowskich"?
            >
            > No ale wtedy wyniki bylyby niewlasciwe, co?

            **********************************

            Propozycja była odnośnie złagodzenia aborcji, a więc debaty nad nową wersją
            kompromisu, który zaproponowali katoliccy radykałowie.

    • tom1003 Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 26.06.08, 10:20
      Normalna gazeta sprawdza fakty.
      Każde wyznanie ma pewne normy. W przypadku katolicyzmu istnieje ekskomunika za
      współudział w aborcji. Sprawdzenie tego, to kilka minut pogrzebania w internecie
      . Dla rasowego dziennikarza.
      Ale michnikowa szmaciarnia jak zwykle robi sensacje.


      pl.youtube.com/watch?v=SjBglgerApk

      Maleszka to małe piwo. Wątpię, aby mógł wpaść na nazwanie komunistycznych
      zbrodniarzy "ludźmi honoru". Zdolna do tego była natomiast inna KUR.WA.
      • maruda.r Re: Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 26.06.08, 11:22
        tom1003 napisał:

        > Normalna gazeta sprawdza fakty.
        > Każde wyznanie ma pewne normy. W przypadku katolicyzmu istnieje ekskomunika za
        > współudział w aborcji.

        ********************************

        Więc i kościół powinien się ekskomunikować, dopuszczając do legalności aborcji w
        jakimkolwiek zakresie.

        • whiskeyjack Demagogia 27.06.08, 12:05
          Kosciol oficjalnie sprzeciwia sie aborcji w kazdym zakresie.
          Sugerowalbym sprawdzic stan faktyczny, zanim sie cos napisze...
    • akuku_1 Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 26.06.08, 12:57
      Jestem katoliczką praktykującą. Co niedziela słyszę, że jesteśmy istotami wolnymi, a miłość bliźniego można okazać nieograniczając wolności innych. Nie sądzę, żeby pani minister bezpośrednio przyczyniła się do popełnienia grzechu (zostańmy przy odpowiednim dyskursie) przez Agatę, bo to wolna wola dziewczyny i jej wolne poiesienie konsekwencji takiego czynu (skrobanka zostawia dziury w psychice). Co innego, gdyby czynnie namawiała ciężarną do pozbycia się dziecka, a przecież tego nie zrobiła, tylko wykonała swoją pracę. Nie sądźcie, bo będziecie sądzeni i niech pierwszy rzuci kamień ten, kto jest bez winy. Pani minister i tak ma swojego siędziego...
    • ainipoajom Re: Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 26.06.08, 14:08
      podobno zyjemy w kraju niewyznaniowym wiec nie widze problemu, prawo
      swieckie jest ponad prawem jakichs wierzen
      wiara jest osobista sprawa kazdego czlowieka, pelniac jednak funkcje
      publiczne osoba taka nie moze sie kierowac swoimi wierzeniami
      poniewaz jej decyzje dotycza osob wierzacych i nie
    • swojski_fr_1 Kolezki Maleszki juz zacieraja lapska... 26.06.08, 16:52
      Gazeta Wyborcza bazuje swoje artykoly na ekstremalnie skrajnych
      elementach:
      - z jednej strony SB-ckie metody i SB-cki personel ( Maleszka ),
      - z drugiej - istnieja juz tylko ekstremisci masturbanta Rydzyka i
      jego torunskiej szczekaczki...

      Innych przedstawicieli w Polsce juz przeciez nie ma... lub wyborczy
      dziennikarze nie chca zauwazyc.

      Agata zostala zmuszona do aborcji przez wlasna matke, zadnego gwaltu
      nie potwierdza prokuratura. 14-latka zaszczuta przez lewackie
      organizacje...
      juz ja tam wyborcze papugi poinformowaly, co sie z jej matka stanie
      ( i z aborcyjnymi bojowniczkami ), jesli dziewczyna bedzie upierala
      sie przy swojej decyzji o urodzeniu dziecka.

      Ekskomunika zas nie jest w rekach opinii publicznej.
      • akami Re: Kolezki Maleszki juz zacieraja lapska... 28.06.08, 16:32
        No patrzajcie ludzie! Moherowe dementy już nauczyły się stukać w
        klawiaturę. A kysz, komputery i te, ...internety to przecież
        narzędzie szatana. Pozbawiasz się nadziei na zbawienie. Jest jeszcze
        ratunek - szybko się w-y-l-o-g-u-j (wiem, trudne słowo - oznacza, że
        musisz wyjść z internetu) i szybko biegnij się wyspowiadać. I nigdy
        już nie wchodź do internetu bo będziesz w grzechu ciągłym.
    • marcinmarcin12 Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 28.06.08, 21:35
      To ta wyborcza nie byla swiadoma ze je POczytalnicy kupia wszelka
      bzdure.
    • nick.crestone Dlaczego GW zajmuje się wewnętrznymi sprawami KK? 30.06.08, 20:01
      Bardzo dziwne - polskojęzyczna gazeta dla tubylców, redagowana przez
      osoby, powiedzmy, niewierzące, zajmuje się interpretacją prawa
      kanonicznego Kościoła Katolickiego.

      Myślicie, że odwrócicie uwagę od okrągłego mebla, i złodziejskiej
      prywatyzacji czyli rozkradzenia polskiego majatku pod parasolem
      ochronnym trzymanym nad "lewą nogą" przez TW Bolka?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka