jdmisiunio 25.06.08, 11:15 jeszcze próbujemy być państwem prawa, a nie wyznaniowym.. ciekawe, czy to jaskółki? ..czy ostatnie podrygi.. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
whiskeyjack Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 25.06.08, 11:17 Droga Pani, po pierwsze jesli ktos zachodzi w ciaze to dzieckiem juz nie jest. po drugie bycie czlonkiem KK jest dobrowolne, ale wiaze sie m.in. z przestrzeganiem przykazan. po trzecie nie nalezy sie obnosic ze swoja, dewocyjna wrecz wiara (jak p. Kopacz), gdy sie tych przykazan nie przestrzega i co wiecej nie widzi sie w tym nic zlego. po czwarte tylko i wylacznie w gestii spowiednika / ew. biskupa p. Minister lezy, jak jej postepek zostanie zakwalifikowany. po piate wreszcie, zupelnie nie rozumiem, dlaczego GW (jako lewicowe i ateistyczne medium) zabiera glos w sprawach, ktore jej zupelnie nie dotycza... Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Re: Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 25.06.08, 11:52 whiskeyjack napisał: > po piate wreszcie, zupelnie nie rozumiem, dlaczego GW (jako lewicowe > i ateistyczne medium) zabiera glos w sprawach, ktore jej zupelnie > nie dotycza... Masz zupełną rację! Tyle, że sprawa nie dotyczy także, i to z zasadniczych powodów księży, biskupów i innych osób, dla których seks, ciąża są pojęciami zupełnie abstrakcyjnymi, nijak ich nie dotyczącymi. Odpowiedz Link Zgłoś
skubi6 To nie jest bzdura 25.06.08, 23:32 Na forum Frondy jest sporo bzdur. Ale to akurat bzdura nie jest. Pani Kopacz uważa się za katoliczkę, a w religii katolickiej aborcja należy do najohydniejszych grzechów. Katolik nie powinien mieć w tym żadnego udziału. A więc problem jest. Niekoniecznie dokładnie taki, jak piszą frondowicze: prawo kanoniczne nie jest aż takie jasne i pani Kopacz niekoniecznie podlega ekskomunice, ale na pewno postąpiła wbrew religii, którą publicznie wyznaje. A co do obowiązku (z punktu widzenia prawa państwowego) wskazania szpitala: nic mi nie wiadomo o tym, aby minister miał taki obowiązek. Minister może podjąć decyzję polityczną, że chce rozwiązać problem przez znalezienie właściwego szpitala, ale to jest tylko możliwość, nie obowiązek. A dwa szpitale w Lublinie i jeden Warszawie nie odmówiły skrobanki "dla zasady" (pierwotnie szpital w Warszawie godził się na aborcję), tylko ze względu na sytuację dziewczyny. Dziewczyna nie miała jasnego zdania, teraz po aborcji jest nieszczęśliwa, na swoim blogu pisze rzeczy w rodzaju "widzę czarnego anioła", "za słaba żeby żyć, za silna żeby umrzeć". Do obowiązków lekarza należy dbanie o stan pacjenta, również psychiczny. Jeśli dwa szpitale odmówiły aborcji biorąc pod uwagę psychikę dziewczyny i jej brak wyrobionego zdania na sprawę, to szukanie trzeciego szpitala wcale nie było uzasadnione. Było raczej pomocą w zamachu na dziewczynę, czymś bardzo złym. www.skubi.net/tysiac.html www.skubi.net/wojnarowscy.html Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: To nie jest bzdura 26.06.08, 11:14 skubi6 napisał: > Na forum Frondy jest sporo bzdur. Ale to akurat bzdura nie jest. Pani Kopacz > uważa się za katoliczkę, a w religii katolickiej aborcja należy do > najohydniejszych grzechów. ************************************** Kopacz jest przede wszystkim urzędnikiem państwa światopoglądowo neutralnego, więc jej przekonania nie mają żadnego znaczenia w ocenie sprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
m_q Re: To nie jest bzdura 26.06.08, 17:49 > Kopacz jest przede wszystkim urzędnikiem państwa światopoglądowo > neutralnego,więc jej przekonania nie mają żadnego znaczenia > w ocenie sprawy. Tak samo tłumaczyli się wysyłający Żydów do obozów - oni byli tylko urzędnikami państwa neutralnego światopoglądowo i wykonywali obowiązujące ustawy (norymberskie) a ich przekonania nie miały żadnego znaczenia w ocenie sprawy... Odpowiedz Link Zgłoś
wdakra Re: To nie jest bzdura 26.06.08, 18:24 m_q napisał: > > Kopacz jest przede wszystkim urzędnikiem państwa światopoglądowo > > neutralnego,więc jej przekonania nie mają żadnego znaczenia > > w ocenie sprawy. > > Tak samo tłumaczyli się wysyłający Żydów do obozów - oni byli tylko > urzędnikami państwa neutralnego światopoglądowo III Rezsza nie była państwem neutralnym światopoglądowo. > i wykonywali > obowiązujące ustawy (norymberskie) a ich przekonania nie miały > żadnego znaczenia w ocenie sprawy... A musieli być urzędnikami tamtego państwa? Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Re: Czas na odwyk, amatorze whisky! 25.06.08, 23:33 Jak nabożny katolik, powinieneś przeczytać Biblię (całą!) W dekalogu nie ma nic o aborcji. W Biblii nie ma dyskusji "od kiedy płód staje się człowiekiem". Wręcz przeciwnie. Powiedziane tam jest (a ponoć biblię dyktował sam dobry Bóg), że dziecko w łonie kobiety - należy do niej. św. Augustyn zadecydował, że duszę płód męski otrzymuje w 60 dniu, płód kobiecy - 90 dniu. Przedtem osobami nie są, bo nie mają duszy. Aborcja, to sztuczne poronienie - znacznie więcej jest naturalnych poronień. Ergo: to Dobry Bóg jest aborcjonistą (pomijam sprawdzony fakt, że w końcu wszystkich nas aborcjuje z życia). 20 lat temu Kościół Katolicki uważał aborcję za "mniejsze zło", niż środki antykoncepcję ( na zasadzie morderstwo w afekcie=aborcja, morderstwo z premedytacją=kondom). Zatem histeria naszych biskupów (pożal się Boże)- to arbitralne ich stanowisko. I nie o życie tu chodzi - lecz o władzę. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Jakby tak znienacka niepokalane poczęcie? 25.06.08, 15:44 Ewo uczyń z tym Gołębiem niepokalane poczęcie. A żadna ekskomunika nie będzie wobec ciebie skuteczna!! Wszyscy którzy będą się takowej domagać dla ciebie, będą potępieni po wsze czasy. Odpowiedz Link Zgłoś
battosai Re: Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 25.06.08, 20:56 To jest dobre! Propozycja ekskomuniki dla ministra działającego zgodnie z przepisami prawa... Jaja po prostu. Czy nie jest tak, że jeśli wewnętrzny regulamin (w tym wypadku prawo kanoniczne) jakiejkolwiek organizacji jest niezgodny z przepisami prawa powszechnie obowiązującego, to ten regulamin nie ma mocy prawnej? Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Re: battosai, nie ma, bo jesteśmy tchórzami 25.06.08, 23:44 Wielu popada w histerię, by potępić Marylę Rodowicz za to, że była z boku i nie angażowała się w opozycję, a nie widzą, że teraz dają ciała. Ich dzieci będą o nich pisać podobnie: "nie bronili kobiet przed samowładztwem KK" - znaczy się = zdrajcy. A jeżeli tak nie będą pisać, to nasz kraj stanie się jedno-płciowy i księża już kochanek nie będą mogli znaleźć... Odpowiedz Link Zgłoś
whiskeyjack Ignorancja 26.06.08, 10:13 Czlowieku, twoja ignorancja wprost poraza. Ty chyba naprawde nie rozumiesz o czym piszesz... Ekskomunika oznacza tylko i wylacznie usuniecie z "czlonkowstwa" w dobrowolnej "organizacji" jaka jest Kosciol Katolicki. Nikt nikogo (nawet p. Kopacz) do "czlonkowstwa" w KK nie zmusza - nie podoba sie? Droga wolna. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Ignorancja 26.06.08, 11:17 whiskeyjack napisał: > Ekskomunika oznacza tylko i wylacznie usuniecie z "czlonkowstwa" w > dobrowolnej "organizacji" jaka jest Kosciol Katolicki. Nikt nikogo > (nawet p. Kopacz) do "czlonkowstwa" w KK nie zmusza - nie podoba > sie? Droga wolna. *************************************** Więc i zawodowych żołnierzy zabijających na polu walki trzeba hurtowo ekskomunikować. Czyż nie? Odpowiedz Link Zgłoś
whiskeyjack Re: Ignorancja 27.06.08, 12:03 Czytaj dokladnie - nie piszę, ze nalezy Kopacz, albo np. Zolnierzy zawodowych ekskomunikowac. Mowię tylko, ze jest to sprawa autonomicznej "organizacji" jaka jest KK, w ktorej "czlonkowstwo" jest dobrowolne, ale wiaze sie z przestrzeganiem zasad-przykazan i jesli ktos je lamie to KK moze taka osobe z "czlonkostwa" zwolnic. O ile się jednak orientuję kluczową sprawa odnosnie bycia lub nie ekskomunikowanym jest tzw. trwanie w grzechu, czyli jesli ktos przystepuje do sakramentu spowiedzi (wyznanie winy, zal za grzechy), odprawia pokutę oraz zadoscuczyni, to grzechy (zgodnie z KK) sa odpuszczone. Odpowiedz Link Zgłoś
akami Re: Ignorancja 28.06.08, 16:26 Nikt nikogo > (nawet p. Kopacz) do "czlonkowstwa" w KK nie zmusza... Czyli te kilkumiesięczne niemowlęta same podejmują decyzję, że chcą się ochrzcić i nikt ich nie zmusza? Co ty pier...isz, ofiaro niedoskonałości polskiego przemysłu gumowego? Odpowiedz Link Zgłoś
kaprale_to_zupaki Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 25.06.08, 23:38 Chory kraj i chorzy mieszkańcy tego kraju. Najwyższy czas leczyć się na nogi, bo na głowę już za późno jest Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Re: Ee tam, z tymi nogami 25.06.08, 23:47 na to zawsze jest czas. Warto coś zrobić - np. obywatelski apel o referendum w sprawie złagodzenia ustawy aborcyjnej? Podobno, jak się zbierze 100 tys. podpisów, to Sejm jest zobowiązany rozpatrzeć. Ale zeby "rozpatrzył" skutecznie, to trzeba (niestety) glosować na SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
whiskeyjack referundum 26.06.08, 10:00 jak jestes takim zwolennikiem demorakcji bezposredniej to moze zusammen do kupy zorganizowac referenda odnosnie Kary Smierci, Traktatu Lizbonskiego, czy tzw. "Malzenstw Gejowskich"? No ale wtedy wyniki bylyby niewlasciwe, co? Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: referundum 26.06.08, 11:20 whiskeyjack napisał: > jak jestes takim zwolennikiem demorakcji bezposredniej to moze > zusammen do kupy zorganizowac referenda odnosnie Kary Smierci, > Traktatu Lizbonskiego, czy tzw. "Malzenstw Gejowskich"? > > No ale wtedy wyniki bylyby niewlasciwe, co? ********************************** Propozycja była odnośnie złagodzenia aborcji, a więc debaty nad nową wersją kompromisu, który zaproponowali katoliccy radykałowie. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 26.06.08, 10:20 Normalna gazeta sprawdza fakty. Każde wyznanie ma pewne normy. W przypadku katolicyzmu istnieje ekskomunika za współudział w aborcji. Sprawdzenie tego, to kilka minut pogrzebania w internecie . Dla rasowego dziennikarza. Ale michnikowa szmaciarnia jak zwykle robi sensacje. pl.youtube.com/watch?v=SjBglgerApk Maleszka to małe piwo. Wątpię, aby mógł wpaść na nazwanie komunistycznych zbrodniarzy "ludźmi honoru". Zdolna do tego była natomiast inna KUR.WA. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 26.06.08, 11:22 tom1003 napisał: > Normalna gazeta sprawdza fakty. > Każde wyznanie ma pewne normy. W przypadku katolicyzmu istnieje ekskomunika za > współudział w aborcji. ******************************** Więc i kościół powinien się ekskomunikować, dopuszczając do legalności aborcji w jakimkolwiek zakresie. Odpowiedz Link Zgłoś
whiskeyjack Demagogia 27.06.08, 12:05 Kosciol oficjalnie sprzeciwia sie aborcji w kazdym zakresie. Sugerowalbym sprawdzic stan faktyczny, zanim sie cos napisze... Odpowiedz Link Zgłoś
akuku_1 Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 26.06.08, 12:57 Jestem katoliczką praktykującą. Co niedziela słyszę, że jesteśmy istotami wolnymi, a miłość bliźniego można okazać nieograniczając wolności innych. Nie sądzę, żeby pani minister bezpośrednio przyczyniła się do popełnienia grzechu (zostańmy przy odpowiednim dyskursie) przez Agatę, bo to wolna wola dziewczyny i jej wolne poiesienie konsekwencji takiego czynu (skrobanka zostawia dziury w psychice). Co innego, gdyby czynnie namawiała ciężarną do pozbycia się dziecka, a przecież tego nie zrobiła, tylko wykonała swoją pracę. Nie sądźcie, bo będziecie sądzeni i niech pierwszy rzuci kamień ten, kto jest bez winy. Pani minister i tak ma swojego siędziego... Odpowiedz Link Zgłoś
ainipoajom Re: Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 26.06.08, 14:08 podobno zyjemy w kraju niewyznaniowym wiec nie widze problemu, prawo swieckie jest ponad prawem jakichs wierzen wiara jest osobista sprawa kazdego czlowieka, pelniac jednak funkcje publiczne osoba taka nie moze sie kierowac swoimi wierzeniami poniewaz jej decyzje dotycza osob wierzacych i nie Odpowiedz Link Zgłoś
swojski_fr_1 Kolezki Maleszki juz zacieraja lapska... 26.06.08, 16:52 Gazeta Wyborcza bazuje swoje artykoly na ekstremalnie skrajnych elementach: - z jednej strony SB-ckie metody i SB-cki personel ( Maleszka ), - z drugiej - istnieja juz tylko ekstremisci masturbanta Rydzyka i jego torunskiej szczekaczki... Innych przedstawicieli w Polsce juz przeciez nie ma... lub wyborczy dziennikarze nie chca zauwazyc. Agata zostala zmuszona do aborcji przez wlasna matke, zadnego gwaltu nie potwierdza prokuratura. 14-latka zaszczuta przez lewackie organizacje... juz ja tam wyborcze papugi poinformowaly, co sie z jej matka stanie ( i z aborcyjnymi bojowniczkami ), jesli dziewczyna bedzie upierala sie przy swojej decyzji o urodzeniu dziecka. Ekskomunika zas nie jest w rekach opinii publicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
akami Re: Kolezki Maleszki juz zacieraja lapska... 28.06.08, 16:32 No patrzajcie ludzie! Moherowe dementy już nauczyły się stukać w klawiaturę. A kysz, komputery i te, ...internety to przecież narzędzie szatana. Pozbawiasz się nadziei na zbawienie. Jest jeszcze ratunek - szybko się w-y-l-o-g-u-j (wiem, trudne słowo - oznacza, że musisz wyjść z internetu) i szybko biegnij się wyspowiadać. I nigdy już nie wchodź do internetu bo będziesz w grzechu ciągłym. Odpowiedz Link Zgłoś
marcinmarcin12 Ekskomunika Kopacz - głos ma opinia publiczna 28.06.08, 21:35 To ta wyborcza nie byla swiadoma ze je POczytalnicy kupia wszelka bzdure. Odpowiedz Link Zgłoś
nick.crestone Dlaczego GW zajmuje się wewnętrznymi sprawami KK? 30.06.08, 20:01 Bardzo dziwne - polskojęzyczna gazeta dla tubylców, redagowana przez osoby, powiedzmy, niewierzące, zajmuje się interpretacją prawa kanonicznego Kościoła Katolickiego. Myślicie, że odwrócicie uwagę od okrągłego mebla, i złodziejskiej prywatyzacji czyli rozkradzenia polskiego majatku pod parasolem ochronnym trzymanym nad "lewą nogą" przez TW Bolka? Odpowiedz Link Zgłoś