palikotek Hitler byl dzielem takich gnojkow jak Chlebowski 13.08.08, 09:35 albo kompletny idiota albo zdrajca Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Dobra - to "prowadź na Moskwę" sobie podobnych, 13.08.08, 09:37 z tym, że ja zostaję w domu. Albo wyjeżdżam, bo nie lubię widoku ruskich mundurów na ulicach. Odpowiedz Link Zgłoś
henryk_adamski Re: Dobra - to "prowadź na Moskwę" sobie podobnyc 13.08.08, 09:41 zabieraj d. w troki Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Dobra - to "prowadź na Moskwę" sobie podobnyc 13.08.08, 09:41 czy ty myślisz że jak będziesz lizał buty Putinowi to on zmieni swój stosunek do Polaków? Nie. Putin najchętniej by nas wszystkich zabił i tego nie zmienisz. To stary KGBowiec - taka mentalność. Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Aha, czyli trzeba mu pomóc i "honorowo", 13.08.08, 09:44 po polsku, rozbić sobie łeb samemu, dając odpowiednie preteksty i powody. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Putina nie zmienisz - on nas i tak nienawidzi 13.08.08, 09:46 Putina nie zmienisz. Jeżeli zaczniesz mu lizać buty tak jak Tusk to on nie przestanie cię nienawidzieć. To jest stary kagiebowiec i on nienawidzi Polaków za sam fakt istnienia Polaków na tym świecie. Popatrz jak Putin traktuje Łukaszenkę, który się przed nim regularnie płaszczy. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Putina nie zmienisz - on nas i tak nienawidzi 13.08.08, 09:48 przede wszystkim trzeba skończyć z handlem z Rosją i zerwać stosunki dyplomatyczne z Rosją. Ropę możemy kupować od Arabów i transportować tankowcami. Że będzie drożej? Teraz i tak benzyna droższa w Polsce niż w Niemczech czy Hiszpanii to przeżyjemy. Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Można być jak Białoruś, a można być jak Niemcy. 13.08.08, 09:50 Jakoś nie słyszę od Putina wiecznych pretensji do Niemców o 1941. Ale żeby być jak Niemcy, to się trzeba wziąć do pracy. Z tym, że my oczywiście wolimy z gołą du.. byle "honorowo". Pewnie - pyskować jest prościej niż pracować. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Można być jak Białoruś, a można być jak Niemc 13.08.08, 09:54 żeby być jak Niemcy to trzeba napadać na sąsiadów i palić Zydów w krematoriach wcześniej wyrwawszy im złote zęby Odpowiedz Link Zgłoś
michalparadowski Anabasis p.prezydenta, który 13.08.08, 09:43 podobnie jak dobry wojak Szwejk, dążąc do Pardubic, wylądował w Putimiu u wachmajstra Flanderki. Powyższe czczę poniższym wierszykiem: I nadlecieli,chybkim lotem kaczym, Aż się kaukaski Demon, ich przestraszył, I jęknął cicho tuląc się do dziewki, Z takimi mocarzami, to ci nie przelewki. Odpowiedz Link Zgłoś
kac_moralny Lepiej by zrobił, 13.08.08, 09:48 gdyby przekazał znak pokoju. Wypił kilka gruzińskich winek i ględził głupoty. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monte-christo -----o znalezli sie POkrakowi "bohaterzy"--------- 13.08.08, 09:49 a gdzie byles Chlebowski i reszta PO-krak w trakcie konfliktu gruzji z rosja ??? schowaliscie razem z "odwaznym" Herr Thuskiem do jakiegos schronu z zapasami pampersow ??? PO to banda zenujacych tchorzy Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Pisze się: "bohaterowie" 13.08.08, 09:55 No, ale jak się jest z KGB, to można takich subtelności nie znać. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monte-christo ---to zes Zenio blysynal wiedza buhahaha---------- 13.08.08, 10:03 tw.zenek napisał: > No, ale jak się jest z KGB, to można takich subtelności nie znać. Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. A. Markowskiego dopuszcza obie formy - bohaterowie i bohaterzy - osmieszaj sie dalej Zenio Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monte-christo Re: Jestem ze starej szkoły - i się nie wstydzę. 13.08.08, 10:12 wiedze nalezy uaktualniac a zanim sie chce z kogos zrobic "matolka" - dobrze by bylo sprawdzic czy samemu sie na takowego nie wyjdzie Odpowiedz Link Zgłoś
misza36 Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt emoc.. 13.08.08, 09:51 panie mieedwiedew niech pan odetnie polaczkom gaz i rope niech se kupia w usa i gruzji, panstwo to prowadzi polityke jawnie anrtyrosyjska to niech rosja zacznie byc wreszcie jawnie antypolska dosc poblazania dla tych debili Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt em 13.08.08, 09:53 otóż to Putin powinien jak najszybciej odciąć ropę i gaz Polsce. Im prędzej tym lepiej. Skończy się wreszcie handel z Rosją. Im szybciej tym lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
misza36 Re: Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt em 13.08.08, 09:54 popieram kupcie se gdzie indziej Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt em 13.08.08, 09:55 dokładnie. Wolę zapłacić więcej za paliwo żeby tylko nie było importowane z Rosji. Zresztą obecnie paliwo w Polsce jest i tak droższe niż np. w Hiszpanii mimo tego że jest kupowane w Rosji a więc wielkiej róznicy w cenie nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
misza36 Re: Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt em 13.08.08, 09:57 popieram my sprzedamy gdzie indziej a wy od nas nie bedziecie kupowac no to odcinamy, Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt em 13.08.08, 09:58 dokładnie - odcinajcie już dziś. Im szybciej tym lepiej. Szkoda że nie odcięliście nam ropy i gazu wcześniej - po wejściu Polski do NATO i UE. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monte-christo [...] 13.08.08, 09:57 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
janek344 Re: Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt em 13.08.08, 09:52 Prezydent L.K. przez całą dotychczasową kadencję szkodzi Polsce ponieważ interes PiS traktuje jako jedyne dobro i ojczyzne, wbrew prawdziwym interesom naszeg kraju, które są całkiem odmienne. Szkodzi Polsce bo tak chce jego brat. Odpowiedz Link Zgłoś
makabrapolska jak sie ma kartofla prezydenta to co sie dziwic 13.08.08, 09:53 jak sie ma kartofla prezydenta to co sie dziwic.Polityka to sztuka dyplomacji a nie klepania dziobem propagandowych frazesow.Ten typek jest zbyt prymitywny zeby to zrozumiec i przez niego Polska poniesie w niedalekiej przyszlosci znowu spore straty Odpowiedz Link Zgłoś
charliefrown o p o r t u n i z m przez polactwo przemawia 13.08.08, 09:54 lepiej siedzieć cicho i udawać, że fekalne wyziewy rosji to tylko powiew bryzy ze wschodu. myślenie krótkowzroczne, że nic się nie dzieje, nie uwzględnia w istocie niebezpieczeństwa odradzającego się imperializmu. a przecież mogliby wziąć od nas łaskawie kolejne pół tira mięcha - bo tyle tuskaczowi udało się przeforsować w ramach wielkiego handlu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Imperializm rosyjski istnieje od jakichś 500 lat. 13.08.08, 10:25 Nic się nie "odradza". Był i jest - kaczor tego nie zmieni. A to, że za Jelcyna trochę przycichł, to akurat nic nie znaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
misza36 Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt emoc.. 13.08.08, 10:02 Rosja jest za miekka dla polski, rzad polski prezydent i wiekszosc polakow zionie naienawiscia do rosji dlatego rosja musi zredukowac do minimum kontakty z tym chorym kraikiem i nie prowadzic zadnej wymiany gospodarczej na szczescie konczymy 3 rurociagi omijajce ten biedny zakompleksiony kraik i wkrotce odetniemy tym rusofobom gaz, przy poparciu wieskzosci rosjan ktorzy widzieli w tv tych polskich antyrosyjskich oszolomow Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt em 13.08.08, 10:03 dokładnie - odcinajcie ropę już dziś. Dlaczego wczoraj nie odcięliście? O niczym innym nie marzę. Odpowiedz Link Zgłoś
oneflesh Re: Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt em 13.08.08, 11:09 Ty masz jakiś problem z tą ropą. Dla mnie ropa może kosztować i 10zł za litr dam sobie radę. Ale pomyśl jakie będzie bezrobocie, jak podwyższą ceny gazu i ropy. Wszystkie zakłady azotowe, cementowinie padną gdyż ważną składową ceny są surowce. Myślisz, że ktoś kupi z litości nad nami droższe towary ?? Zdrożeje także jedzenie i transport publiczny ? czy tego chcesz dla ludzi Odpowiedz Link Zgłoś
misza36 Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt emoc.. 13.08.08, 10:03 Rosja jest za miekka dla polski, rzad polski prezydent i wiekszosc polakow zionie naienawiscia do rosji dlatego rosja musi zredukowac do minimum kontakty z tym chorym kraikiem i nie prowadzic zadnej wymiany gospodarczej na szczescie konczymy 3 rurociagi omijajce ten biedny zakompleksiony kraik i wkrotce odetniemy tym rusofobom gaz, przy poparciu wieskzosci rosjan ktorzy widzieli w tv tych polskich antyrosyjskich oszolomow. Odpowiedz Link Zgłoś
rk111 Południowa Osetia nie jest prowincją, nie jest kra 13.08.08, 10:05 Władze południowoosetyjskie nie mają żadnych celów strategicznych. Ich działania w Osetii mają sens tylko z punktu widzenia zarabiania pieniędzy. A nie są one małe. Nowy gazociąg przeciągnięty przez góry, który ma zaopatrywać Osetię w razie odcięcia dostaw z Gruzji, kosztuje 570 mln dol. Jest jeszcze tajny budżet Płd. Osetii na prowadzenie walk, który wynosi ponoć 800 mln dol. rocznie. Są także emerytury i pensje dla pracowników sfery budżetowej. Stale w Płd. Osetii mieszka ok. 30 tys. ludzi. Dziwnym trafem świadczenia otrzymuje jednak 80 tys. osób. Gdy nam mówią o ostrzale Cchinwali, warto pamiętać, czym jest to miasto. To nie miejsce w centrum republiki ostrzeliwane przez dywersantów. Cchinwali jest z trzech stron otoczone przez Gruzję. Linię umocnień tworzy tu ostatni rząd domów. Żeby Gruzini nie strzelali do ludności cywilnej, wystarczyło przenieść punkty ogniowe sto metrów poza granice miasta. Ale główna zasada terrorystów ze spółki Południowa Osetia Sp. z o.o. polega na tym, że ustawia się stanowiska wśród budynków cywilnych, by w razie ostrzału strony przeciwnej można było pokazać w telewizji ranne dzieci. Gdy mówią nam o ostrzale cywilów, warto pamiętać, że w Płd. Osetii nie ma dziś cywilów. Płd. Osetia nie jest państwem, nie jest grupą etniczną, nie jest żadną prowincją, ale szczególną formą parapaństwową, której mieszkańcy przyjęli rolę zmobilizowanych uchodźców. To quasi-wojsko, którego dowódca nie może pozwolić poddanym zajmować się czymkolwiek poza wojną, co sprawia, iż jego władza ma charakter absolutny. Pieniądze przeznaczone na funkcjonowanie tego parapaństwa w chronicznym stanie wojny są faktycznie prywatnymi pieniędzmi jego przywódcy, a histeria umordowanej ludności staje się głównym narzędziem prowadzenia polityki i realizacji własnych rachunków. * Julia Łatynina jest znaną rosyjską publicystką. Artykuł, którego fragmenty publikujemy, ukazał się w opozycyjnym wobec Kremla portalu Ej.ru Źródło: Gazeta Wyborcza wyborcza.pl/1,76842,5579082,Osetia___spolka_z_o_o_.html Odpowiedz Link Zgłoś
misza36 Re: Południowa Osetia nie jest prowincją, nie jes 13.08.08, 10:07 myslelem ze o kosowie piszesz polaczku Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Południowa Osetia nie jest prowincją, nie jes 13.08.08, 10:08 Misza dzwoń do Putina żeby odcinał ropę a nie tylko straszysz i straszysz i nic z tego nie wynika. Odpowiedz Link Zgłoś
pierot6 Pajacyk Kaczynski podskakuje, gdy już po wszystkim 13.08.08, 10:13 Sarkozy załatwił to z Rosjanami sam, po cichu! Nie darł gęby na wiecach tylko działał...skutecznie!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
placebo.99 [...] 13.08.08, 10:17 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Inna sprawa, że gdyby Putin nie chciał, to Sarkozy 13.08.08, 10:21 nic by nie wskórał. Oczywiście to nie znaczy, że Kaczor ma drzeć mordę jak Rejtan. Nie te czasy. Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius12 Re: Inna sprawa, że gdyby Putin nie chciał, to Sa 13.08.08, 11:02 Dokładnie tak tw.zenek napisał: > nic by nie wskórał. Oczywiście to nie znaczy, że Kaczor ma drzeć mordę jak > Rejtan. Nie te czasy. Odpowiedz Link Zgłoś
makabrapolska ten artykul nalezy do propagandowych w stylu... 13.08.08, 10:16 ten artykul nalezy do propagandowych w typowymy stylu propagandy amerykanskiej i wiele spraw przekreca i celowo wprowadza zwyklego czytelnika w blad.Realia Osetii sa inne ale tu chodzi przeciez o propagande zeby znowu urobic polskie nastroje spoleczne i wywolac negatywne nastawienie do Rosji.Prawda u tego typu ludzi od socjotechniki nie ma zastosowania bo cel jest propagandowy a nie obiektywne informowanie.Dzis media staly sie zwyklym szambem do kierowania i manipulowania nastrojamiu spolecznymi w celu osiagania celow politycznych.USA stosuje to juz od poc Odpowiedz Link Zgłoś
charliefrown Lech Kaczyński w NBC 13.08.08, 10:29 będą nam wmawiać, że wszystkie media widzą tylko sarko i nie dają fucka odnośnie wizyty naszego prezia. "Our neighbor thinks it can fight us. We are telling it no," said Polish President Lech Kaczynski, who was joined by the leaders of Lithuania, Latvia, Estonia and Ukraine at the rally. Kaczynski says Russia wanted a return to "old times. www.msnbc.msn.com/id/26116598/page/2/ Odpowiedz Link Zgłoś
antidotunazalganiewubekistanie Piękny Kaziu i wstrętny Witold 13.08.08, 10:29 Ach ten Waszczykowski. Jak tak mógł, oburzył się Tusk z Sikorskim. W sukurs przychodzi im w TVN 24 Dariusz Rosati ps „Buyer”, który „też się kiedyś zawiódł” na naszym dyplomacie. Dziennikarze tej stacji są wewnętrznie rozdarci i zdaje się przeważać opcja mówiąca o nielojalności Witolda Waszczykowskiego, który zamiast ciepłego Egiptu postawił na polską rację stanu. Taki wybór oczywiście zdumiewa wierną drużynę Mariusza Waltera i zmusza do wertowania Internetu w poszukiwaniu definicji tych dwóch niezrozumiałych dla nich słów. Cóż to takiego ta „racja stanu”? Ile to szmalu jest warte, skoro poświęca się dla niej ciepłą posadkę w krainie faraonów? Opublikowane kulisy działań profesjonalistów Tuska, Nowaka i Sikorskiego. Kpiny z prezydenta i sekretarz stanu USA powinny wywołać w Polsce istne tornado. Nic z tych rzeczy. Coraz częściej w roli „obiektywnych i bezstronnych” fachowców i obrońców obecnej ekipy występują postkomuniści Ciosek, Iwiński i Miller. A jeszcze całkiem niedawno polskim bohaterem narodowym był przecież premier Kazimierz Marcinkiewicz, który mieląc ozorem na prawo i lewo zaskarbił sobie uznanie tych samych dziennikarzy i autorytetów, którzy dzisiaj cierpią z powodu niedyskrecji polskiego negocjatora. Niesiony przez PO i media falą olbrzymiej popularności postanowił nawet spisać w formie książki swoje donosy na Kaczyńskich co wywindowało go w sondażach, a polskie dziennikarskie sławy okrzyknęły Pana Kazia mężem stanu. Mamy do czynienia z ciekawym zjawiskiem socjologiczno-psychologicznym. Znane są przypadki, że maltretowana przez męża alkoholika żona ukrywa tą smutną prawdę przed dalszym i bliższym otoczeniem powodowana źle pojętym poczuciem wstydu. Przed sąsiadami odgrywa szczęśliwą małżonkę pudrując liczne siniaki. W wypadku Tuska mamy do czynienia z bardziej złożoną sytuacją. Tu jest jakby na odwrót. Już wszyscy dookoła wiedzą, że trafiła nam się ekipa podłych intrygantów i niekompetentnych nieudaczników, a mimo to nikt nie chce o tym szczerze poinformować najbliższych. Dziennikarska brać podtrzymuje z całych sił słaniającego się pijaka, mówi za niego i porusza jego członkami, wygładza mu pomięte ubranie, zasłania dyskretnie miejsca gdzie się zarzygał i liczy, że taki stan rzeczy będzie trwał bez końca. Nic z tego Panie i Panowie. On i tak wkrótce runie. Odpowiedz Link Zgłoś
radza4 to PO winne wojnie w Gruzji 13.08.08, 10:32 To parlamentarzyści PO przyczynili się do tej wojny uznając bez zastrzeżeń niepodległość Kosowa jako jednen z pierwszych krajów Europy i Pierwszy z krajów europy wschodniej i po co to zrobili żeby przypodobac się Niemcom i co z tego mamy my Polacy to że Merkel poklepała Tuska po plecach? Każdy rozsądny człowiek wiedział że takie bezprecedensowe złamanie prawa międzynarodowego i naruszenie integralności terytorialnej Serbi zostanie wykorzystane przez Rosję w Gruzji Azerbeidżanie na Ukrainie i Mołdawi i niewykluczone że w Estoni. Odpowiedz Link Zgłoś
misza36 Re: to PO winne wojnie w Gruzji 13.08.08, 10:35 a pis by sie nie zgodzil przeciez to jawna agentura amerykanska buahahhahaah lecz sie debilu Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Jak NATO bombardowało Serbię to było cacy, 13.08.08, 10:38 jak Rosja - Gruzję, to jest be. A przecież tu i tam o zbuntowaną prowincję chodziło. Odpowiedz Link Zgłoś
radza4 Re: Jak NATO bombardowało Serbię to było cacy, 13.08.08, 10:55 tw.zenek napisał: > jak Rosja - Gruzję, to jest be. A przecież tu i tam o zbuntowaną prowincję chod > ziło. Jest zasadznicza różnica 1)Gruzja wczesniej przez kilak lat nie napadała na wszystkie kraje w regionie i nie robiła czystek etnicznych w np. Erewaniu czy Baku (tak jak Serbowie w Srebrenicy)2) Głównodowodzący UCK nie nazywał się Smith i nie był poprzednio pułkowinikiem Gwardi Narodowej Stanu Ilinois a Min. Spraw Wewnetrznych Kosowa nie nazywa się McDonald i nie był wczesniej oficerem FBI. Poczytajcie nieco historie najbogatsze dzisiaj kraje świata: Włochy, Niemcy, Japonia, Korea PŁD. były okupowane przez złych amerykanów a my bylismi przyjaciółmi rosjan to nie swiadczy o "pewnej" róznicy w działaniach obu tych krajów? Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Re: Jak NATO bombardowało Serbię to było cacy, 13.08.08, 11:01 radza4 napisał: > Jest zasadznicza różnica 1)Gruzja wczesniej przez kilak lat nie > napadała na wszystkie kraje w regionie i nie robiła czystek > etnicznych w np. Erewaniu czy Baku (tak jak Serbowie w Srebrenicy)2) Mieli poczekać aż zacznie? > najbogatsze dzisiaj kraje > świata: Włochy, Niemcy, Japonia, Korea PŁD. były okupowane przez > złych amerykanów a my bylismi przyjaciółmi rosjan to nie swiadczy > o "pewnej" róznicy w działaniach obu tych krajów? Tu akurat masz rację, ale to nie zmienia oceny pojedynczych akcji. Odpowiedz Link Zgłoś
radza4 Re: Jak NATO bombardowało Serbię to było cacy, 13.08.08, 11:21 > > Mieli poczekać aż zacznie? Nie robili czystek a chaosie po rozpadzie ZSRR to mieli zacząć teraz jednoczesnie aspirujac do NATO i UE?? A jak skomentujesz fakt nazwisk pochodzenia i kariery zawodowej sprawujących władzę i dowództwo w Oseti Płd.i Abhazji?? I to co było przed czwartkiem ostrzał Gruzińskich wiosek i ogłaszanie ultimatum przez Szakaszwiliego, brak reakcji Rosyjskich "sił pokojowych" Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Pitu pitu 13.08.08, 10:33 Mniej słów, więcej czynów. Tylko marudzić potraficie, Panie Chlebowski... Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Lepiej siedzieć jak tchórzliwa mysz pod miotłą? 13.08.08, 10:48 Opanuj się. Przypomnij sobie do czego doprowadził brak stanowczej reakcji świata, gdy Hitler zajął czeskie Sudety w 1938 r. Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Jak się jest myszą - to się siedzi. 13.08.08, 10:53 Nie chce mi się kolejnemu krzykaczowi wyjaśniać różnicy między 1938 a 2008. Kto, co i komu mógł wtedy zrobić a nie zrobił, a co teraz można zrobić Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
anwad W jedności i solidarności siła 13.08.08, 11:13 Polska i kilka innych krajów dają przykład pozostałym. Człowieku małej wiary i wątłego ducha. Odpowiedz Link Zgłoś
iq-ok Re: W jedności i solidarności siła 13.08.08, 13:27 anwad napisała: > Polska i kilka innych krajów dają przykład pozostałym. Człowieku małej wiary i > wątłego ducha. Cóż po wierze i duchu gdy rozum wątły. Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: W jedności i solidarności siła 13.08.08, 13:40 Ha ha, mój naczelny dogryzacz się pojawił:) Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius12 Re: Lepiej siedzieć jak tchórzliwa mysz pod miotł 13.08.08, 10:56 Dlaczego nie pójdziemy na Kaliningrad. Jest blisko. Kaczorze prowadź:) anwad napisała: > Opanuj się. Przypomnij sobie do czego doprowadził brak stanowczej reakcji > świata, gdy Hitler zajął czeskie Sudety w 1938 r. Odpowiedz Link Zgłoś
aa_6 Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt emoc.. 13.08.08, 10:37 Abrahadabra, stety, niestety, ale muszę się z tobą zgodzić. Uważam, że L. Kaczyński, jak i zresztą cały PiS, niczego "nie kuma" i rząd powinien go ignorować i prowadzić swoją racjonalną, pragmatyczną i skuteczną politykę zagraniczną oraz wewnętrzną. Takiego prezydenta i PiS musimy przeczekać i wyeliminować z życia politycznego w najbliższych wyborach, bo inaczej bardzo Polsce zaszkodzą we wszystkim. Odpowiedz Link Zgłoś
duziabuzia wychodzą z nor szczury POnure i dezinformują 13.08.08, 10:52 ciemniaków... Odpowiedz Link Zgłoś
pierot6 Młynarski,pisał TO z myslą o Kaczyńskch?! 13.08.08, 10:56 www.bohosiewicz.pl/art.php?art=co.html Strona Andrzeja Bohosiewicza Odpowiedz Link Zgłoś
gm za kwakanie tego szkodnika wnet bedziemy placic 13.08.08, 10:55 sromotnymi podwyzszkami wszytkiego a on i tak powie ze to wina PO taka stradegie obmyslili mu bielan z kaminskim Odpowiedz Link Zgłoś
staryduster Co zrobi Kaczynski, jak Rosja przykręci nam kurek? 13.08.08, 11:00 czyli śrube!..Prezydent PIS-u, potrafi wyczyniać tylko głupoty i fikołki!..Zrobi wielką ,śmierdzacą kupe, a potem chyłkiem czmychnie i zwali wszystko na rząd i PO! Takie kacze łajdactwa... Odpowiedz Link Zgłoś
zbych1rych Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt emoc... 13.08.08, 11:08 co ten liliput znów powiedział. Świat się śmieje z tegodurnia. Gdzie ten pinokio swoje paluszki wciska. Odpowiedz Link Zgłoś
charliefrown świat się śmieje? gdzie? empiria gamoniu 13.08.08, 11:19 świat nie kończy się na merkelowej i putinescu, nie widzę by ktoś drwił... zatem nie wciskaj newsów wyssanych z domysłów oportunistycznego polactwa. "The Russian state has once again shown its face, its true face," said Poland's Lech Kaczynski, who was being joined by counterparts from Lithuania, Estonia, Ukraine and Latvia. - CBS News "Our neighbor thinks it can fight us. We are telling it no," said Polish President Lech Kaczynski, who was joined by the leaders of Lithuania, Latvia, Estonia and Ukraine at the rally. Kaczynski says Russia wanted a return to "old times. - MS NBC www.msnbc.msn.com/id/26116598/page/2/ Poland's President Lech Kaczynski headed to U.S.-allied Georgia on Tuesday in a gesture of solidarity with the government after five days of heavy Russian air and land attacks. "We came to fight since our old neighbor (Russia) thinks that it can fight us," Polish President Lech Kaczynski said. "This country thinks that old times will come back, but that time is over. Everyone knows that the next one could be Ukraine, then Poland." - Yahoo News Among those in Tbilisi to show their support were leaders from several nations such as Poland, Latvia and Estonia, which were once under the domination of Russia in the Soviet era. Poland's President Lech Kaczynski said Russia wants a return to the Soviet days. "Our neighbor thinks it can fight us. We are telling it no," he said. "Everyone knows the next one could be Ukraine and then Poland." USA TODAY www.usatoday.com/news/world/2008-08-12-russia-georgia_N.htm Odpowiedz Link Zgłoś
tw.zenek Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wycieczki 13.08.08, 11:10 siedzieli cicho i teraz mogą powiedzieć: a) - rosjanom: "to nie my - to Kaczyński" b) - zachodowi: "przecież pojechaliśmy do Gruzji" Tak sie robi politykę. Z tym, że Kaczor woli drzeć ryja. Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 11:37 Nieprawda, co piszesz. Pozostali przywódcy też byli stanowczy (za "Rz"): - Jeżeli nie sprzeciwimy się temu co jest teraz w Gruzji okaże się, że żyjemy w zupełnie innym świecie, niż ten w którym wydawało się nam, że żyjemy - powiedział prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves. - Pierwszy raz mamy do czynienia z jednostronną inwazją na jakiś kraj, to wymaga głębokiego przemyślenia w ramach UE i NATO - powiedział estoński prezydent. - Jako były dziennikarz, Ilves zaapelował do mediów, aby nie pozwoliły, by sytuacji w Gruzji traktować "jako sytuacji w małym, odległym kraju (...), o którym nic nie wiemy". Prezydent Litwy Valdas Adamkus powiedział, że z Gruzji powinny wycofać się wszystkie jednostki "sił okupacyjnych". Zastąpić je powinny "prawdziwe, międzynarodowe siły", które miałyby nadzorować "wprowadzanie w życie podstawowych zasad wolności i samostanowienia". - Niech świat się obudzi, niech świat podejmie działania i zapewni prawdziwe bezpieczeństwo temu regionowi. Jeżeli ten region nie będzie umocniony, nie będzie mógł korzystać z dobrobytu, a to doprowadzi do sytuacji, która pewnego dnia wymknie nam się spod kontroli. Wystarczy, że w 1938 i 1939 r. były układy monachijskie, wiemy wszyscy, co później nastąpiło - powiedział Adamkus. Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius12 Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 12:06 To są jednak w stosunku do Kaczora głosy stonowane. Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 12:16 No nie wiem, czy nazwanie "operacji pokojowej" Rosji "inwazją na inny kraj" "sił okupacyjnych" jest takie stonowane... Odpowiedz Link Zgłoś
iq-ok Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 13:37 Wszelako nie twierdzili, ze przyjechali tam walczyć a i nie dopytywali się także o nieobecnych. Kaczyński z właściwym sobie wdziękiem i przeświadczeniem o zjedzeniu wszystkich rozumów oczywiście to uczynił. Z pewnością ułatwi mu to kontakty z przywódcami UE i moze wyjśc Polsce tylko na korzyść. Cała dyplomatyczna gracja Kaczyńskiego i styl uprawiania polityki przez PIS (nie tylko w tej sytuacji zresztą przypomina mi jako żywo pewną piosenkę Kazika). www.staszewski.art.pl/teksty/index.php?id=dyplomata Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 14:58 Taaak, przed II wojną światową też mieliśmy wielu takich przemądr(zał)ych dyplomatów, którzy myśleli, że łagodnymi słówkami powstrzymają szaleńca Hitlera przed rozpętaniem wojny. I dlatego uważam za słuszne to, że Lech Kaczyński nie schował głowy w piasek jak tchórzliwy struś, tylko nazwał rzeczy po imieniu. Zobaczymy, czy będą jakieś tego konsekwencje. Jeśli będą – trudno. Uważam jednak, że swoich przyjaciół nigdy nie zostawia się samych, tylko dlatego, że nam się nie kalkuluje. Odpowiedz Link Zgłoś
iq-ok Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 16:59 Po pierwsze wszelkie porównania z sytuacją sprzed II wojny są z gruntu chybione bowiem: - nasza polska sytuacja nie jest porównywalna z sytuacją Francji i Anglii z 38' ze względu na rażącą dysproporcję możliwości ekonomicznych i militarnych. - kaukaskie spory etniczno- terytorialne trudno porównać do anschlussu Austrii czy rozbioru Czechosłowacji. - kraje które coś w Europie znaczą zachowują się jednak trochę inaczej niż w 38' i nadal starają się jako UE coś zrobić. i miejsce Kaczyńskiego jest ewentualnie na obradach w Brukseli a nie na wiecu w Tbilisi gdzie ścigał się w chamstwie i agresji z Putinem i Miedwiediewem. Całą resztę (te łzawe opowieści o honorze i przyjaciołach w potrzebie) to sobie daruj. Nie wiem od kiedy Gruzini są naszymi bliższymi przyjaciółmi niz Serbowie, ale w Belgradzie Kaczyńskiego z misją poparcia nie widziałem choć sytuacja była bardzo podobna. Jedyną różnicą było to, że Serbia jest prorosyjska (a niby jaka ma być jak wszyscy się na nią wypieli za wyjątkiem Rosjan). Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 17:28 To szkoda, że honor nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
iq-ok Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 17:53 Szkoda ,że tylko tyle zainteresowało Cię z mojego postu:( i zbywasz mnie tak tanim grepsem. Zaś co do jałowych rozważań o honorze zalecam "Popioły" Wajdy i scenę szarży pod Samosierrą (ze szczególnym uwzględnieniem ukształtowania terenu).Wypisz wymaluj Kaczyński w akcji. Wajda bywał jednak wielkim artystą:) Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 18:18 Bo wydaje mi się smutne to, że tak dużo mówi się teraz o kalkulacjach, interesach, a honor traktuje się jako coś śmiesznego, głupiego, niemodnego wręcz - jak to ktoś mi ostatnio powiedział... Myślę, że cały ten spór, który się teraz rozgrywa, to jest tylko kolejna głupia próba dowalenia Prezydentowi w myśl zasady "co nie zrobi, to i tak źle, i tak niedobrze, i tak trzeba mu dokopać". Kiedy zaczęła się wojna, podniósł się krzyk, że Prezydent nie pojedzie do Gruzji, bo się boi, woli odpoczywać na Helu. Jak pojechał, co było dla mnie do przewidzenia, to problem, bo naraża swoje życie, bo to, bo tamto. Ludzie, opanujcie się. I miejcie trochę szacunku do własnego Prezydenta (pierwszego tak naprawdę przyzwoitego w ostatnim dwudziestoleciu). PS Pewnie nie czytałeś Jacka Londona. Odpowiedz Link Zgłoś
iq-ok Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 19:06 Czytałem Londona. Ale co to ma do rzeczy? Jeśli chodzi o podejście do honoru to może wystarczy mieć coś więcej poza przeświadczeniem o jego posiadaniu by nie traktować go jako impertywu absolutnego. Tak też zachowują się narody mające za sobą osignięcia kulturalne, ekonomiczne i militarne. Anglikom trudno odmówić poczucia honoru narodowego a mimo to nie burzy ich zasada , że: "Anglia nie ma stałych sojuszników, tylko stałe interesy". A my ciągle jabyśmy dopiero co powstanie listopadowe zakończyli (bo po styczniowym zachowywaliśmy sie już mądrzej). Wiem, że to sie kłóci z filozofią PIS ale naprawdę coś jednak przez te dwadzieścia lat od 89' osiągnęliśmy, nie musimy cierpieć na żadne kompleksy i bez przerwy udowadniać jacy to jestesmy wspaniali. Wystarczy jak będziemy mądrzy i przewidywalni. Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 19:43 To cytat z komentarza A. Godlewskiego ("Polska"), z którym się zgadzam: "Jeszcze w sobotę i niedzielę wydawało się, że w obliczu zagrożenia zwaśnione obozy prezydenta i premiera potrafią ze sobą współpracować. Wystarczyły jednak dwa poniedziałkowe wywiady w tygodnikach, by powróciły wzajemne animozje i znowu zaczęło się sabotowanie działań drugiej strony. Jeszcze przedwczoraj można było się łudzić, że kłótliwych Polaków stać przynajmniej na heroiczne gesty, którymi zadziwią świat. Wyprawa Lecha Kaczyńskiego do Tbilisi to przecież akt wyjątkowej odwagi i nadzwyczajna manifestacja solidarności". Co się stało potem? Wiadomo. Zaczęło się od pilota. Dlaczego Polacy tak się ośmieszają, byle tylko dokopać swojemu przeciwnikowi politycznemu? Przecież to jest po prostu obciach, groteska... Gdzie w tym godność? PS Książki Londona są właśnie o honorze. Odpowiedz Link Zgłoś
iq-ok Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 20:10 Ja wiem o czym są książki Londona. O tym samym choć na dużo bardziej infantylnym poziomie są ksiażki Maya. No i co z tego? Co do meritum to ja również boleję nad dysharmonią w polityce zagranicznej RP z tą różnicą, że nie winię za to wyłącznie przeciwników Prezydenta i rządu. 1. To nie oni stoją za nieprzemyślaną decyzją Prezydenta o locie do Gruzji jak również nie odpawiadają za ton prezydenckich komentarzy i ich odbiór zagranicą. 2. Nie oni odpowiadają wyłącznie za absolutny brak komunikacji między kancelariami. 3. Nie jest problemem , że Prezydent ma inne zdane na pewne zagadnienia poltyki zagranicznej. Problemem jest gdy uznaje, że jego zdanie może być oficjalnym stanowiskiem RP bez uzgodnienia z rządem bo nic go do tego nie upoważnia Reasumując: Nie robiłbym z Prezydenta ofiary niecnych knowań rządu a raczej ofiarę głupich podszeptów najbliższego otoczenia, które oczekuje od niego prowadzenia polityki zawsze i wszędzie w opozycji do rządu. Komentarzom dziennikarzy nie ma co sie dziwić. Obnażają słabe strony naszego ustroju, ale wnioski powinny być nieco inne niż wstyd. Po prostu trzeba przemyśleć i zmienić konstytucję. Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 21:03 Misiu, ja nie robię z Prezydenta ofiary! To prawdziwy mąż stanu w przeciwieństwie do tych politykierów typu Chlebowski czy Nowak. Cieszę się, że on jest naszym Prezydentem i że to on prowadzi politykę zagraniczną. Popieram zdefiniowane przez niego cele: - umacnianie stosunków z USA, - zmiana relacji z krajami UE na partnerskie, - zagwarantowanie Polsce bezpieczeństwa energetycznego, - podtrzymywanie dobrych stosunków z naszymi bliższymi i dalszymi wschodnimi sąsiadami. Bałabym się, gdyby tą polityką zajmowało się tylko PO... Oni są zbyt rozlaźli, zbyt zorientowani na sondaże, bez charakteru. I na koniec nius z serwisu urlopowego Macieja Rybińskiego: "Oświecenie" W związku z deklaracją premiera, że bierze osobistą odpowiedzialność za bezpieczeństwo energetyczne Polski, w sklepach zabrakło świec. Także znicze nagrobkowe są na wyczerpaniu. No właśnie... Odpowiedz Link Zgłoś
iq-ok Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 21:41 No rozwaliłaś mnnie Puchatku! Prezydent mężem stanu z jasno sprecyzowaną wizją i określonymi celami. Takim właśnie zapewne zapamiętali go negocjatorzy Traktatu Lizbońskiego i z tegoż powodu przestali rozmawiać z nim a zaczęli dzwonić bezpośrednio do Jarosława:) Taki to połowiczny przedstawiciel mądrości zbiorowej bliźniaków. PS. Rybiński jako autorytet to wiele wyjaśnia:) PS 2. Z prezydenta nie należy czynić ofiary. Robi to sam z dużymi osiagnęciami. Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 22:39 Dobranoc, Uszatku;) Odpowiedz Link Zgłoś
m_k81 Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 22:07 > Misiu, ja nie robię z Prezydenta ofiary! To prawdziwy mąż stanu w > przeciwieństwie do tych politykierów typu Chlebowski czy Nowak. Cieszę się, że > on jest naszym Prezydentem i że to on prowadzi politykę zagraniczną. Popieram > zdefiniowane przez niego cele: > - umacnianie stosunków z USA, > - zmiana relacji z krajami UE na partnerskie, > - zagwarantowanie Polsce bezpieczeństwa energetycznego, > - podtrzymywanie dobrych stosunków z naszymi bliższymi i dalszymi wschodnimi > sąsiadami. Nie no - nie mogę... :-) Fajnie - prezydent, jak sam piszesz, zdefiniował cele. Szkoda tylko, wielka szkoda, że w tym przypadku "definiowanie" nie pociąga za sobą realizacji... Bezpieczeństwo energetyczne?? No, swoją wypowiedzią baaaaardzo nam je zapewnił... Partnerskie relacje z UE? Pięknie nas ośmiesza na arenie międzynarodowej, lada moment spalimy się ze wstydu. Podtrzymywanie dobrych stosunków ze wschodem?? Czy to właśnie miał na celu mówiąc, że "jesteśmy po to aby podjąć walkę"?? Cóż, dość oryginalne sposoby osiągania jakże szlachetnych celów ma Twój prezydent... Tylko, że to już dawno przestało być zabawne, a stało się niebezpieczne. Tak właśnie wygląda racja stanu w stylu Kaczyńskich - prawdziwych mężów stanu, których należy zacząć się bać... tylko, że nie Rosjanom, a nam. Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 22:39 Jak już nie raz pisałam, polityka zagraniczna NASZEGO Prezydenta jest dalekowzroczna, a cele długookresowe: - umacnianie stosunków z USA (każdy przeciętnie zorientowany w bieżącej polityce wie, że Prezydent kładzie na to szczególny nacisk, np. tarcza antyrakietowa), - zmiana relacji z krajami UE na partnerskie (np. sprawa traktatu lizbońskiego), - zagwarantowanie Polsce bezpieczeństwa energetycznego (cel długookresowy - gdyby Gruzja uniezależniła się od wpływów Rosji i zintegrowała z Zachodem, o co Prezydent zabiega, i miał już w tym względzie sukcesy, uniezależnilibyśmy się od monopolu energetycznego Rosji - ropociąg z Azerbejdżanu przez Gruzję), - podtrzymywanie dobrych stosunków z naszymi bliższymi i dalszymi wschodnimi sąsiadami (np. Gruzja). Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius12 Re: Zwracam uwagę, że pozostali uczestnicy wyciec 13.08.08, 11:55 To prawda. Wypowiedzi pozostałych uczestników wycieczki były stonowane. Ale z Kaczora taki dyplomata jak z konia baletmistrz. tw.zenek napisał: > siedzieli cicho i teraz mogą powiedzieć: > > a) - rosjanom: "to nie my - to Kaczyński" > b) - zachodowi: "przecież pojechaliśmy do Gruzji" > > Tak sie robi politykę. Z tym, że Kaczor woli drzeć ryja. Odpowiedz Link Zgłoś
edi54 Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt emoc... 13.08.08, 11:11 Lech Kaczynski dzis znow okazal sie grubianskim chamem. Prosze wysluchac jego dzisiejszej opinii na temat aktu o rozejmie wypracowanym przez prezydentow Rosji i Francji. Lech Kaczynski dal wyraz swej arogancji wobec obu prezydentow. Sama deklaracja porownal do kawalka niewiele znaczacego papieru. Czas tez najwyzszy by wylaczyc z publicystyki slowo mediacja w przypadku dzialan Lecha Kaczynskiego w Gruzji (i kilku zwerbowanych przez niego prezydentow).Mediatorem jest ktos trzeci w konflikcie miedzy stronami, przynajmniej zachowujacy pozory neutralnosci i bezstronnosci.Tymczasem Lech Kaczynski zachowuje sie jak wsciekly pies ,ktory ,gdyby tylko mogl "zagryzl" by Rosje. Odpowiedz Link Zgłoś
gilmaly11 jestem dumny 13.08.08, 11:14 Jestem dumny z tego że mój prapra...dziad stał obok Rejtana.Jedyni sprawiedliwi-reszta pokornie nadstawiała garnuszek na grosz Katarzyny.Uczcie się historii.Może coś zrozumiecie.A przy okazji dowiecie się co zrobił KOściuszko niektórym "posłom"To tak ku przestrodze. Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt emoc... 13.08.08, 11:24 chłopaki kombinują jak łysy koń pod górkę i zdaje im się,że robią wielką politykę na salonach świata,oh,słowa za ostre,niepotrzebnie, bo ciocia się obrazi i żle będą na nas patrzeć,tu trzeba się zasta- nowić czy tę tarczę wziąć,czy może nie,bo to przecież interes,i po- lityka,może jak przeciągniemy i pogadamy,to może zobaczymy co inni o tym myślą i coś nam odpalą,kombinujcie dalej,ale w domku,he,he. Odpowiedz Link Zgłoś
janma46 Chlebowski: Słowa prezydenta w Gruzji zbyt emoc.. 13.08.08, 11:30 Na temat prezia to nawet szkoda języka strzępić.On się zachowuje jakby Polska była niewiadomo jaką potęgą i potentatem w świecie.Zresztą to jest nasza przypadłość narodowa.A przy okazji warto pewne sprawy rozdmuchiwać po to aby odwrócić uwagę społeczeństwa od spraw krajowych.Najbardziej mnie denerwuje to że przy takich okazjach mówi się wiele o humaniźmie i pomocy wobec obcych społeczeństw a mało inicjatywy wykazuje wobec współrodaków.Według mnie najpierw trzeba załatwić sprawy dręczące nasz kraj a potem pomagać innym.Zresztą już kiedyś ktoś mądry powiedział:Dajcie plebsowi igrzyska to zapomni o chlebie. Odpowiedz Link Zgłoś
mekagojira Chlebowski kandyduje do Leninowskiej Nagrody 13.08.08, 11:31 Pokoju? Pozazdrscil pryncypalowi chlubnego miana 'naszego czlowieka w Warszawie'? Odpowiedz Link Zgłoś