Dodaj do ulubionych

Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych

11.09.08, 15:43
Oby to byla prawda
Obserwuj wątek
    • zigzaur Ambicje to ma ale nie ma 11.09.08, 15:54
      środków.
      Takie żałosne zagrywki jak agresja na małe i biedne państwo czy lot do Wenezueli
      to jeszcze nie mocarstwowość.
      • sokolasty Re: Ambicje to ma ale nie ma 11.09.08, 16:12
        "Rosja nie ma "ambicji imperialnych" i nie zamierza "uzurpować sobie prawa do
        suwerenności" nad swoimi sąsiadami z byłego ZSRR '"

        Jasne, a świstak siedzi, bo chciał kandydować...
        • gollum.z.kremla Re: świstak siedzi, bo chciał kandydować 11.09.08, 22:47
          :-)
    • pioro111 Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 15:59
      Wszystko fajnie tylko Rosyjska "Dyplomacja" nie zna pojęcia prawdy dla nich
      prawda nie istnieje!!! Kłamią z uśmiechem na ustach zawsze od początków
      istnienia!!! Ostatni przykład z Gruzji wszystkim powinien wystarczyć!!!
    • funstein Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 16:02
      ale wspolnie mozna cos robic tylko z ludzmi uczciwymi i prawymi.
      A ktos kto notorycznie klamie, morduje i zastrasza to nie partner
      do wspolpracy tylko zakopleksiony karzel, ktory bedzie sie osmieszal tak dlugo,
      az wlasny narod da mu kopniaka.
      Ale narod rosyjski glupi bo inteligentni ludzie od 90 lat albo sa mordowania
      albo emigruja.
      • jola_z_dywit_2006a Policzmy razem mordy na nas Polakach w czasie IIWS 11.09.08, 17:29

        Sowieci- Katyn i inne - 50 tys
        Ukraincy - Rzez Wolynska - 200 tys
        Pilsudczycy - Rzez Warszawska 1944 - 250 tys
        Cywilizacja Zachodnia 5 500 000


        Klepac jezorem po proznicy to wy Prawdziwi Polscy Patrioci potraficie. Brakuje
        wam prostej artmetyki i logiki.

        Warto byscie sie tez zapoznac sie z historia Angli, Francji, Belgi czy innych
        swietlanych zachodnich cywilizacji.


        funstein napisał:

        > ale wspolnie mozna cos robic tylko z ludzmi uczciwymi i prawymi.
        > A ktos kto notorycznie klamie, morduje i zastrasza to nie partner
        > do wspolpracy tylko zakopleksiony karzel, ktory bedzie sie osmieszal tak dlugo,
        > az wlasny narod da mu kopniaka.
        > Ale narod rosyjski glupi bo inteligentni ludzie od 90 lat albo sa mordowania
        > albo emigruja.
        >
        >
        • funstein Re: Policzmy razem mordy na nas Polakach w czasie 11.09.08, 18:08
          rosjanie od pokolen nie pokazali nigdy ludzkiej twarzy.
          zawsze gwalcili, mordowali i kradli. Co wiec sie Jolu
          zmienilo ostatnio? Adolf putin po raz kolejny pograzy
          Rosjan i przy okazji skrzywdzi miliony ludzi.

          Niedawno pewnien Rosjanin na wakacjach powiedzial mi,
          ze taki nasz smutny los. Glupi rosjanie wybieraja
          bandytow do swoich wladz. A zostali glupi bo madrzy uciekli
          albo zostali wymordowani.

          Wielka smuta sie szykuje.
        • ewa1-23 Re: Policzmy razem mordy na nas Polakach w czasie 11.09.08, 18:26
          Co za prymitywna propaganda! Katyń i inne - 50 tys! A te drobne 1,2 mln osób wywiezionych przez kacapów na wschód to pestka??? A wyniki "współpracy" gestapo i NKWD w czasie wojny? A zaniechanie wkroczenia do walczącej Warszawy i zakaz lądowania samolotów aliantów z pomocą??? A "pomoc" towarzyszy w mordowaniu przeciwników politycznych po wojnie? Kto wypisuje takie bzdury? Te pisane przez kacapów niedoszkolonych w języku polski widać gołym okiem.... Ale widać szkolą się....
    • ewa1-23 Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 16:04
      Ma tylko "strefy wpływów" i "prawo" do obrony życia i godności Rosjan na całym świecie, a więc każde państwo, które toleruje u siebie Rosjan może zostać napadnięte! Facet chyba robi sobie tzw. "jaja"!
      • snow21 Tam nadal obowiązuje komsomolska prawda, Gazpromu 11.09.08, 16:24
        , bo to ten koncern przejął tą post-sowiecką gazetę.

        Daję słowo komsomolca, że mówię prawdę - tak napisałby pimpus :)

        =====================================================================

        Chłodna wojna między czekistami i amerykańskim "KORem" czyli neokonami, zaczyna
        przynosić światu pierwsze korzyści, gdyż teraz ruscy agenci atakują Hamerykę, a
        amerykańsko-izraelscy agenci atakują kacapów.

        Tak trzymajta chłopy :)
        • snow21 Głupota wybrana. 11.09.08, 16:42
          I czekiści i neokony uważają się za panów całego świata, więc było do
          przewidzenia, że wcześniej czy póżniej, musi wybuchnąć między nimi konflikt
          interesów.
          • zigzaur Re: Głupota wybrana. 11.09.08, 17:43
            Jeśli miałbym wybierać między czekistami a "neokonami"...
    • ragnah Tak gada, bo (w)róbel idzie na dno, 11.09.08, 16:08
      wraz z giełdą w Moskwie i ceną ropy naftowej. Eh... kacapy.
    • kapitan.kirk Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 16:09
      "Rosja była inicjatorką rozwiązania ZSRR. Gdyby nie zajęła takiego
      stanowiska, ZSRR wciąż by istniało."

      :-DDD
      Wypada konsekwentnie uznać, że np. Francja była odpowiednio w tej
      sytuacji inicjatorką powstania niepodległych Algierii i Wietnamu,
      więc zasadniczo państwa te powinny do dzis rozpływać się w
      podziękowaniach... Ba, nawet Hitler najwyraźniej był inicjatorem
      likwidacji III Rzeszy, bo wszak gdyby nie popełnił samobójstwa to
      pewnie III Rzesza by nadal istniała :-P

      A najdziwniejsze jest, że najwyraźniej coraz więcej Rosjan zamierza
      wierzyć w bajędy, w myśl których ucieczka niewolników z plantacji
      jest w istocie moralną zasługą ich pana, który nie był w stanie ich
      dobrze przypilnować :-/

      Pzdr
      • eva15 Goebbelsy są wśród nas 11.09.08, 16:30

        Naparwdę? A ja myślałam, że w Wietnamie a już ZWŁASZCZA w Algerii
        była wielka, wyrafinowanie okrutna długoletnia jatka, bo Francja
        jakoś nie chciała być pokojową inicjatorką powstania niepodległej
        Algerii. Ciekawe szkoły kończyłeś, że takie rzeczy pleciesz z
        całkowitą bezczelnością wbrew faktom.
        • kapitan.kirk Re: Goebbelsy są wśród nas 11.09.08, 16:47
          eva15 napisała:

          > Naparwdę? A ja myślałam, że w Wietnamie a już ZWŁASZCZA w Algerii
          > była wielka, wyrafinowanie okrutna długoletnia jatka, bo Francja
          > jakoś nie chciała być pokojową inicjatorką powstania niepodległej
          > Algerii.

          Wszystko się zgadza - i dokładnie tak samo było z ZSRR, tj. najpierw
          wyrafinowanie okrutna długoletnia jatka, a następnie uznanie
          niepodległości kolonii wskutek niemożności dalszego ich utrzymywania
          przy sobie. Tyle że oczywiście w przypadku ZSRR jatka była o wiele
          bardziej długoletnia i wyrafinowanie okrutna niż w przypadku
          Francji; choć ostatecznie również na nic się nie zdała, mimo
          pozornych sukcesów...

          > Ciekawe szkoły kończyłeś, że takie rzeczy pleciesz z
          > całkowitą bezczelnością wbrew faktom.

          Tu jest mój szczegółowy życiorys, razem z przebiegiem edukacji:
          www.startrek.com/startrek/view/series/TOS/character/1112496.html


          Pzdr
          • zigzaur Gwoli ścisłości, to 11.09.08, 17:11
            niepodległość Indii, Birmy i krajów Indochin została proklamowana

            przez

            Japonię.
          • eva15 Re: Goebbelsy są wśród nas 11.09.08, 18:39

            Tak? A z którym to odrywającym się od niej krajem upadająca ZSRR
            walczyła krwawo latami z setkami tys. ofiar. Gebbels byłby z ciebie
            dumny.
            • kapitan.kirk Re: Goebbelsy są wśród nas 11.09.08, 19:03
              Cóż, w zasadzie z każdym. Podbijanie i pacyfikacja kolejnych
              utraconych w wyniku I wojny światowej kolonii zajęło ZSRR wiele lat
              i spowodowało ofiary liczone w dziesiątkach milionów, a nie w
              setkach tysięcy. I - tak jak pisałem - mimo pozornego sukcesu i
              kilku dziesięcioleci względnego spokoju okupoionego tą nieznaną
              dziejom hekatombą, na nic się to i tak ZSRR nie zdało. Bo jak tylko
              wilk zdziadział i zębiska mu powypadały, owieczki co prędzej
              poodwracały sie od niego zadkami i w znacznej części przeszły pod
              opiekę wybranych przez siebie owczarków ;-) Tym zabawniejsze, jak
              wilk głosi dziś, że wszyscy oni winni mu są wdzięczność za
              uwolnienie, skoro ich nie pozagryzał (zapomniał biedny sklerotyk, że
              już nie miał czym).

              Pzdr
            • pentagon8 ''Yntelektualystka'' eva 11.09.08, 19:20
              Szfarna evo - poprawna pisownia mistrza niazistowskiej propagandy
              to ''Goebbels''. Znowu ci nie wtszlo popisywanie sie wiedza. Do
              szkoly bys moze wrocila?:)
              • nikola_piterski2 Re: ''Yntelektualystka'' eva 11.09.08, 19:51
                pentagon8 napisała:

                > Szfarna evo - poprawna pisownia mistrza niazistowskiej propagandy
                to ''Goebbels''.
                >Znowu ci nie wtszlo popisywanie sie wiedza. Do
                szkoly bys moze wrocila?:)

                Co to znaczy "wtszlo"? Czy w pentagonie wszyscy jak ty sa z
                podstawowki?

                • nikola_piterski2 Re: ''Yntelektualystka'' eva 11.09.08, 19:54
                  pentagon8 napisała:

                  > > Szfarna evo - poprawna pisownia mistrza niazistowskiej
                  propagandy to ''Goebbels''.
                  > Znowu ci nie wtszlo popisywanie sie wiedza. Do
                  szkoly bys moze wrocila?:)
                  -----------------
                  "bys moze"?
                  Czy dlatego, zeby miec wolnosc jezyka, trzeba starcic zeby?
                  • nikola_piterski2 Re: ''Yntelektualystka'' eva 11.09.08, 19:58
                    pentagon8 napisała:

                    > Szfarna evo - poprawna pisownia mistrza niazistowskiej
                    propagandy to ''Goebbels''.
                    > Znowu ci nie wtszlo popisywanie sie wiedza. Do
                    szkoly bys moze wrocila?:)
                    -----------------
                    "bys moze"?
                    > Czy dlatego, zeby miec wolnosc jezyka, trzeba bylo stracic zeby?

              • eva15 Poważnie, gramotny bystrzaku? 12.09.08, 01:35
                A czemu ja tytułuję "goebbelsy są wśród nas?
              • chooligan Re: ''Yntelektualystka'' eva 12.09.08, 11:00
                pentagon8 napisała:

                > Szfarna evo - poprawna pisownia mistrza niazistowskiej propagandy
                > to ''Goebbels''. Znowu ci nie wtszlo popisywanie sie wiedza. Do
                > szkoly bys moze wrocila?:)

                Juz kiedyś pisałem ewuni żeby zaprzestała grzebania sobie
                w majtach jak ogląda 4 pancernych i psa
            • czlowiek_ksiazka plucie pod wiatr - narodowy sport 11.09.08, 19:59
              Z elytarnymi analitykami z najwyższej gazwyborczej półki, evo15
              rozmowa jest krótka.
              Należy im przytaknąć. I mieć ubaw - dobrze się zabawić. Okrasić ich
              wywody dodatkowymi miliardami ofiar.
              Tylko i aż tyle. Umysł żywiący się wiarą i urazami (mieszanka
              kompleksów i złej woli) wyczytaną ze współczesnych "niezależnych"
              książek i "wolnych" GazWybów nie przyjmuje do wiądomości faktów.
              Święcie wierzy w wielkie i słynne na cały świat bitwy, ktore
              towarzyszyły rozwiązaniu (czy też powstaniu państwa Sowietów - już
              się pogubiłem, nie nądążam za wywodami ekspertów) ZSRR. Oraz
              długoletnie zmagania ujarzmionych narodów. Oni znajdą odpowiedniki
              Dien Bien Phu i poprzedzających je wojen na terenie ZSRR w 1991 r. -
              jak nie, to wymyślą, w czym problem? :)

              Czytam niektóre wpisy ekspertów formowych i muszę przyklasnąć
              ZBIRom - wyhodowali sobie gotowych na (prawie) wszystko neo-total
              gorliwców, którzy mają - projekcja wschodnio-fobicznych do potęgi
              entej wyobrażeń - dostęp do Tajemnej Demokratycznej Jedynie Słusznej
              Prawdy, która NIGDY nie ma nic, NIC A NIC, żeby nie wiem co,
              wspólnego z Rosją. Oglądam TV - masowy, maniakalny szał
              antyrosyjskości. Kiedyś, za ileś tam lat, ludzie być może
              zrozumieją, że zarządcy dusz zrobili im OGROMNĄ krzywdą ucząc
              nienawiści do Rosji, kłamiąc o niej, czyli o ważnym fragmencie
              otaczającego nas świata.

              Buta i bezkarna (!-internet zdzierży wszystko) impertynencja
              połączona z arogancją intelektualną; połączenie podwórkowego
              łobuziaka z lokajem.

              Przecież oni doskonale wiedzą, że praktycznie bezkrwawe rozwiązanie
              ZSRR, którego inicjatorem(!) był głównie rosyjski Jelcyn & co. (mimo
              wiążącego wyniku referendum - w większości republik sowieckich
              ludność nie chciała rozwiązania ZSRR, elity, np. w Kazachstanie też
              były przeciwne) stanowi ewenement w dziejach. Prawdziwy kryzys
              gospodarczy albo jego intensyfikacja rozpoczęła się już po 1991
              r. "Ruskie" mogły jeszcze długo ZSRR ciągnąć. Szczególnie jeśli
              skorzystałyby z rozwiązań chińskich i miały Putina w Kremlu w 1990
              r.
              Za umożliwienie rozwiązania ZSRR z minimalną ilością na nieszczęście
              jednak ofiar - wielkie dzięki Jelcynowi. Chyba tylko za to "ruskie"
              mogą być mu wdzięczne.
              Wydarzenia w Wilnie i Tbilisi - krwawe, chyba jednodniowe epizody w
              procesie rozbijania ZSRR. To, zdaje się, koniec. Więcej krwi nie
              było jeśli się nie mylę.

              Gdzie te słynne bitwy i wieloletnie wojny z np. "podbitymi"
              Gruzinami w procesie "wyzwalania" z kajdanów sowieckich? Gruzja w
              okresie sowieckim żyła jak w raju, dostała od Stalina/Berii
              Abchazję, etc., ogromne dotacje z centrum - w ZSRR mówiło się, że w
              Gruzji pracują kobiety, a mężczyźni kontemplują i częstują
              przyjezdnych pomarańczami. Gruzini nie rozumieją z jakiego powodu i
              przez kogo tak niewyobrażalnie dużo stracili po 1991 r. - stali się
              narodem biedaków i nędzarzy. Sprytnie wykorzystuje to
              zamordystyczny/autorytarny Saakaszwili - tłumaczy, że wszystkiemu
              winne są "ruskie".

              Inwazja Gruzji w Abchazji czy Osetii czy wojna w Dniestrzu po
              Białowieży - niejako na skutek rozwiązania imperium sowieckiego.

              Wszystkie, prawie wszystkie imperia rozbijały się w sposób krwawy, a
              hegemon do ostatniej chwili dążył do utrzymania wpływów. Ewentualnie
              imperia podbijano (Rzym, Hitler) obficie zraszając je krwią. Ale
              tylko naiwny może ze szkodą dla siebie i swoich wyobrażeń o
              rzeczywistości myśleć, że "ruskie" przegrały zimną wojnę. To na
              początku lat 90. był - według mnie - mit, który wpajała innym i
              swoim jelcynowska propaganda.

              Wyjątki, a raczej pseudo-wyjątki - może De Gaulle, który po
              wieloletniej wyniszczającej wojnie obfitującej w charakterystyczne
              dla Europejczyków zbrodnie wojenne z ich udziałem - ogłosił, że
              rezygnuje.
              • kapitan.kirk Re: plucie pod wiatr - narodowy sport 11.09.08, 20:48
                Obawiam się, że dość niewiele zrozumiałeś z tego, co pisałem - a
                może po prostu wygodniej Ci sławić bezkrwawy w miarę rozpad
                imperium radzieckiego, nie pamiętając o dziesiątkach milionów ofiar
                (i nie jest to w żadnym razie liczba przesadzona) które pochłoneło
                jego powstanie, scalernie i spacyfikowanie. Tak jak pisałem,
                przypomina to postawę plantatora, któremu pouciekali wszyscy
                niewolnicy i który teraz chełpi się tym jako swoją zasługą - nie
                pamiętając, skąd się wczesniej owi niewolnicy w ogóle na jego
                plantacji wzięli i że pouciekali dlatego, iż po bankructwie nie był
                już w stanie już dłużej ich upilnować batogami służby, a zachęcić
                do dobrowolnego pozostania nigdy nie miał czym. I niczego tu nie
                zmienia fakt, że dotąd niektórzy - choć coraz mniej liczni - z tych
                niewolników wzdychają, że w sumie na plantacji rzadko bili na
                śmierć, a za to dawali zupę raz dziennie całkiem za darmo...

                Pzdr
                • hohlik3 Re: plucie pod wiatr - narodowy sport 11.09.08, 21:21
                  Biedni Kaszubi, bieeedni Slazacy;((
                  • kapitan.kirk Re: plucie pod wiatr - narodowy sport 11.09.08, 21:54
                    Bo...?
              • eva15 Współczesny dramat polskiego dziedzictwa 12.09.08, 01:33
                czlowiek_ksiazka napisała:

                > Czytam niektóre wpisy ekspertów formowych i muszę przyklasnąć
                > ZBIRom - wyhodowali sobie gotowych na (prawie) wszystko neo-total
                > gorliwców,

                O tak, i wbrew naszym bezsilnym forumowym złośliwościom, to oni są
                zwycięzcami, nie my.

                >"Ruskie" mogły jeszcze długo ZSRR ciągnąć. Szczególnie jeśli
                >skorzystałyby z rozwiązań chińskich i miały Putina w Kremlu w 1990
                > r.

                Ano, właśnie i co byłoby w tym złego?

                >Za umożliwienie rozwiązania ZSRR z minimalną ilością na
                >nieszczęście jednak ofiar - wielkie dzięki Jelcynowi. Chyba tylko
                >za to "ruskie" mogą być mu wdzięczne.

                Hmm, to problem złożony. Gorbaczow na trzeźwo, a Jelcyn po pijaku
                wyniszczali bezmyślnie dziedzictwo Rosji carskiej oraz komunisty
                Stalina świetnie owo dziedzictwo rozumiejącego. Jak bandzior Stalin
                świadomie, inteligentnie i celowo zaszachował Zachód, by poszerzyć
                radzieckie wpływy, tak Gorbi i Jelcyn nieświadomie, nieinteligentnie
                i niecelowo zaszachowali Rosję, by poszerzyć zachodnie wpływy. Obaj
                nie mieli tego, co Sołżenicyn słusznie nazywa "instyktem
                państwowym".
                Ten brak owego instynktu jest w historii Rosji jednak tylko krótkim
                epizodem, wyjątkiem/aberracją w Polsce jest on matomiast odwieczną
                regułą.
        • snow21 Już nie swojska Ewa, tylko wielko-germańska eVa 11.09.08, 16:53
          Nie ma nic szkodliwszego. niż nadgorliwy służalec.
          Zofia Kossak - Krzyżowcy

          Taki osobnik potrafi skompromitować wielu prawdziwych Rusofili.
      • michalng Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 16:39
        > "Rosja była inicjatorką rozwiązania ZSRR. Gdyby nie zajęła takiego
        > stanowiska, ZSRR wciąż by istniało."

        Czy ta inicjatywa polegała na wysłaniu czołgów na ulice np Wilna zęby sobie
        postrzelały do cywilów 13 stycznia 1991 ?
        • kacap_z_moskwy Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 17:14
          Rosja wysylala? Kiedy? Wiem o zsrr, a o Rosji cos takiego nie wiem.
          • zigzaur Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 17:44
            Wysłało państwo, które miało stolicę w Moskwie i rosyjski język urzędowy.
            Rozkazy strzelania do Litwinów zostały wydane prawdopodobnie w języku rosyjskim.
          • ja.ja222 Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 20:29
            Różnica w nazwie a nie w ludziach i ich mentalności.
        • jola_z_dywit_2006a A czy w Wilnie najpierw nie pojawili sie kompani 11.09.08, 17:38

          Pilsudckiego ?
          Za co litwini odwdzieczyli sie warszawiakom w 1944 ?


          michalng napisał:

          > > "Rosja była inicjatorką rozwiązania ZSRR. Gdyby nie zajęła takiego
          > > stanowiska, ZSRR wciąż by istniało."
          >
          > Czy ta inicjatywa polegała na wysłaniu czołgów na ulice np Wilna zęby sobie
          > postrzelały do cywilów 13 stycznia 1991 ?
        • gollum.z.kremla Re: inicjatywa polegała na wysłaniu czołgów 11.09.08, 23:08
          ...a na ulicach Tbilisi kacapy demonstrowały nowatorskie sposoby
          użycia saperek...
      • kacap_z_moskwy Rosja a zsrr 11.09.08, 17:24
        Kapitanie, wlasnie Rosja jest N1 w uznaniu niepodleglosci 14 nowych panstw po zsrr. I tylko potem to uznali inni. Wlasnie Rosja rozwalila zsrr. Elcin byl na czele tego zjawiska. Jak by go nie bylo (zjawiska) to by nic nie bylo i z zsrr. Walczylismy o swoja niepodleglosc od zsrr naibardziej. I to jest glowne osiagnecie Elcina. Musza mu pomnili postawic we wszystkich krajach po zsrr.
        • kapitan.kirk Re: Rosja a zsrr 11.09.08, 19:05
          O tak - a zasługą koguta jest, że słońce wstało, bo jakby nie zapiał
          to pewnie do tej pory siedzielibyśmy w ciemnościach ;-)
          Pzdr
        • cylke Jelcyn bohater? 11.09.08, 21:31
          w stosunku Rosjan do Jelcyna jest trochę schizofrenii. z jednej strony czasy
          Jelcyna, to dla Rosjan druga smuta i Rosjanie wieszają psy na Jelcynie właśnie
          za doprowadzenie do rozpadu ZSRR. z drugiej strony - jak widać - przynajmniej
          jeden Rosjanin z Moskwy jest dumny właśnie z tego, że Jelcyn doprowadził do
          upadku ZSRR. to jak to z tym Jelcynem jest, dla Rosjan jest bohaterem czy szubrawcą?
      • johnny-kalesony Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 18:22
        To jest właśnie przykład tej logiki, wziętej żywcem z dowcipu o dobrym wujaszku
        Leninie, który kopnął dziecko w tyłek. A przecież mógł zabić, bo trzymał w ręku
        brzytwę! :D


        Pozdrawiam
        Keep Rockin'
      • gollum.z.kremla Re: "Rosja była inicjatorką rozwiązania ZSRR" 11.09.08, 23:02
        Niezła kołomyjka z tym Fiutinem; trudno się połapać, czy żałuje
        rozwiązania ZSRR ("największa tragedia XX wieku") czy - przeciwnie -
        jest nawet dumny z tego, że to Rosja "była inicjatorką"... :->
    • ewa1-23 Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 16:23
      A po co komu rozwiązywanie problemów Rosji "wspólnymi wysiłkami"? Rosja jest potrzebna tylko jako dostawca surowców - czy bedziemy mieli ropę i gaz od Rosji, czy od Chin - wsio rawno! Rosji może w ogóle nie być, inne kraje też potrzebują i technologii i jedzenia.
    • mekagojira Nie wierze wiadomosciom niezdementowanym:) 11.09.08, 16:28
      jak bodajze jeden Moskal kiedys powiedzial. To teraz wszystko jasne plkwniku
      Putin, spocznij.
      Swoja droga widac jak wyglada 'mocarstwowosc' Rassiji: postrzelali troche w
      Gruzji, odbilo sie to im czkawka w finansach i teraz merdaja ogonkami byle tylko
      ich dalej gospodarczo nie przycisnieto, te wszystkie zapewnienia Łagrowa o
      'niekaraniu' Polski, peace & love w wykonaniu oberczekisty. Eh, zeby UE nie dala
      d*** na ostatnim szczytowaniu to juz byscie sie mieli z pyszna, kacapy...
    • 1111111111jan11111111111111111 Mafio_Putin się ośmiesza, tak to widzi Zachód 11.09.08, 16:42
      Jakiś popierprz.ony jest ten facet

      Najpierw za jego kadencji w FSB (dawnym KGB czyli NKWD) wymordowano 250 tys.
      Czeczenów pod pretekstem wojny z terrorystami (a tych było ok. 10) a teraz udaje
      polityka

      nie ma pojęcia o gospodarce, a jest KGB-owskim figurantem w rządzie

      jeszcze nie ma pojęcia, że światem rządą finanse a nie armia


      ta ściema o nieimprerialnych zamiarach działa tylko na zblazowanych Rosjan,
      którzy nie mają dostępu do wolnych mediów

      cały Zachód tylko się śmieje z super-władcy Rosji


      niech lepiej zamie się łowieniem ryb i ratowaniem tygrysów

      heheheehehe :)

      heheeheheheheheheheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :)


      pajac i morderca i tyle !


    • dyktator_bolandy ambicji może nie ma, ale kompleksy ma 11.09.08, 17:06
      ...
    • presentation1 ..Panie Putin........ 11.09.08, 17:11
      Dlaczego tlumaczy Pan to Polsce?Przeciez nasz jest Lwow i Kijow.Slask nie jest niemiecki i rzad polski uznal muzulmanskie Kosowo.Nie jestesmy slowianami tylko...Kim?Ale sie wpiepszylem.Na zachodzie mowia ze Polska to Wschod.A my sobie wmawiamy ze jestesmy europejczykami.Tak sie pomieszac?Nie wiedziec kim sie jest?To jest gorsze niz rozbiory.............
    • presentation1 ..Polska kocha Saakaszwilego............... 11.09.08, 17:15
      Powinna tez pokochac Lawrowa.Ojciec Gruzin.
      • presentation1 Re: ..Polska kocha Saakaszwilego............... 11.09.08, 17:17
        Polska kocha Stalina i Berie.
        • zigzaur Re: ..Polska kocha Saakaszwilego............... 11.09.08, 17:45
          Bo wytłukli dużo Moskali?
      • dyktator_bolandy Re: ..Polska kocha Saakaszwilego............... 11.09.08, 17:23
        ojciec Ławrowa to Ormianin, towarzyszu.
        • eva15 Re: ..Polska kocha Saakaszwilego............... 11.09.08, 18:36
          A mamusia?
          • dyktator_bolandy Re: ..Polska kocha Saakaszwilego............... 11.09.08, 20:43
            mamusia spod tej samej kacapskiej latarnii co ty.
    • rakieter Ja myślę, że należy to rozumieć, jak rozumie się.. 11.09.08, 17:17
      Yara Kaczyńskiego.
      Jak mówi, że czarne jest białe to prawda jest odwrotna...
    • 12.12a1 Putin: Rosja nie ma ambicji . 11.09.08, 18:04
      Te wywody Putina przypominają bełkot sekretarzy w okresie ZSRR.Oni też byli
      ostoją światowego pokoju,sprawiedliwości społecznej,uznawali niezależność innych
      państw pod kierunkiem partii postępowych.Jeżeli już zdarzyło się im gdzieś
      wejść to tylko z gołąbkiem pokoju na wieżyczce czołgu,a masy pracujące miast i
      wsi musiały być dozgonnie wdzięczne bohaterskiej Armii Czerwonej za wyzwolenie z
      ciemnoty i wyzysku burżuazyjnego.A niewdzięczne narody nie rozumiały
      godnych,sprawiedliwych i jedynie słusznych intencji Kraju Rad, ulegały
      szkodliwej propagandzie zachodnich odwetowców,wichrzycieli i mącicieli.Czy nie
      przypomina to retorykę Putina? Tylko,że narody poznały zło nie po słowach
      sowieckich dygnitarzy,ale po ich czynach.
    • przyladek.dobrej.nadziei A co z Polską? 11.09.08, 18:09
      I państwami, które nie były w ZSRR?
    • diorissimo Rosja jest pierwszym mocarstwem nuklearnym 11.09.08, 18:43
      Ten któremu przeszłość dyktuje przyszłość, grzęźnie tylko w bagnach
      teraźniejszości bez żadnej konstruktywnej wizji przyszłości

      Kreatywność to jednak coś innego : trzeba dużo wyobraźni, spojrzenia
      pod innym kątem, tworzenie nowych i oryginalnych rozwiązań w
      stosunkach międzyludzkich czy miedzypaństwowych to sztuka ;
      a warto by się wysilić dla dobra czterdziestu milionów Polakow a
      nie klepać stale te samem refreniki, odgrzewać po raz któryś te same
      kartofelki tego co było a co już nie jest ……

      dzisiaj konfiguracja polityczna jest zupełnie inna niż w historii
      której jakiś kawałek każdy cytuje wegług własnych przekonań i potrzeb

      Jaką ci forumowicze typu -111jan111- i tym podobni- mają wizję
      przyszłości ??? sądząc po wypowiedziach, żadnej ....

    • nikola_piterski2 Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 18:51
      Dlatego tu szczeka koltuneria rodzaju "zighailow" i nienawidzi
      Putina, ze nie znosi prawdy, ktora zawsze mowi w oczy i zawsze trafi
      w same sedno. Tego nie robi nikt z zachodnich politycznych
      prostytutek.
      Prawda dla "zighailow" jest gorzka potrawa.
      • ja.ja222 Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 20:36
        Prawda mówiona nawet prosto w oczy to tylko mowa trawa. Każdy może
        mówić i nawet przysięgać, że to co mówi jest prawda ale mysli
        pozostają myślami i wcześniej czy później stają się prawdą
        rzeczywistą. Prawda czy nie daje się poznać po oczach, patrz więc
        fiutinowi w oczy i wszystko wiesz.
    • pentagon8 Jest jeden - Rosja!!!! 11.09.08, 19:16
      Jasne, ze nie ma powodow do zimnej wojny. Za to istnieje szereg
      powodow do wojny z prawdziwego zdazenia. Od nazistowskiego
      imperializmu, poprzez zagrozenie energetyczne poprzestajac na
      Putinie i jego kagiebistowskich kolesiach. Zapewnie ktos inny moglby
      wymienic jeszzce Czeczenie, Gruzje, ale to juz tematy jak
      najbardziej sporne.

      Prosze bardzo, jak gieroj Putin zmienil ton wypowiedzi. co sie stalo
      towarzyszu?. ''Proamerykanski''Zachod wycofuje inwestycje?. nie
      bedzie z czego finansowac upadlego systemu i biednego panstwa. A to
      pech. I po co wam byla ta imerialistyczna zenada w Gruzji?:)
      • mops1111 Masz calkowita racje 11.09.08, 20:08
        Do tych kagiebowskich zakutych lbow nie dociera inny argument niz
        uzywany przez nich samych, czyli przemoc, szantaz oraz demontaz
        gospodarczy. Nagle sie bolszewik w owcza skorke przebral i kaprawe
        slepia przymilnie mruzy, gdy sie okazalo, ze pieniazki odplywaja w
        nieznane. Nalezaloby jeszcze zamrozic zagraniczne konta tych
        kacapskich lamignatow, bezterminowo i bez tlumaczen. Do tego
        kompletne embargo na wszystko i po pol roku bye, bye Bolszewio!
    • abhaod czyli wycołają się z Czeczenii, Gruzji, Ukrainy, 11.09.08, 19:16
      Mołdawii i przestaną nas w końcu straszyć atomową apokalipsą....
      en.wikipedia.org/wiki/Web_brigades
    • strzelec51 Putin... alez oczywiscie. 11.09.08, 20:10
      Alez oczywiscie, ze Rosja nie ma ambicji imperialnych. To brzydkie
      slowo z czasow kolonialnych. Rosja ma bogate tradycje w zwalczaniu
      kolonializmu, "wyzwalaniu bratnich narodow spod jarzma imperialno-
      kolonialnego.

      To co Rosja Putina i Miedwiediewa uprawia to oparty na pelnej
      zasadzie "dobrowolnosci, spontaniczny wrecz, proces jednoczenia
      bratnich narodow dawnego ZSRR". Tu slowo "imperializm" nie jest
      uzywane.

      Ot, taka sobie gra slow.
    • sajjitarius Zebym to dobrze zrozumial... 11.09.08, 20:12
      Putin mowi:

      "Rosja była inicjatorką rozwiązania ZSRR. Gdyby nie zajęła takiego
      stanowiska, ZSRR wciąż by istniało. Podjęliśmy taką decyzję dawno
      temu i nie mamy najmniejszej ochoty ani powodu, by uzurpować sobie
      prawo do suwerenności nad byłymi republikami ZSRR - powiedział"

      A niedawno twierdzil, ze rozpad ZSRR byl najwieksza katastrofa
      geopolityczna XX wieku. No to juz przy najmniej wiemy kto za te
      katastrofe odpowiada.....Rosja....oczywiscie za dobrodziejstwo ZSRR
      w postaci wielu milionow ofiar represji odpowiadaja zielone ludki...
      • nikola_piterski2 Re: Zebym to dobrze zrozumial... 11.09.08, 20:22
        sajjitarius napisał:

        > A niedawno twierdzil, ze rozpad ZSRR byl najwieksza katastrofa
        > geopolityczna XX wieku. No to juz przy najmniej wiemy kto za te
        > katastrofe odpowiada.....Rosja....oczywiscie za dobrodziejstwo
        ZSRR w postaci wielu milionow ofiar represji odpowiadaja zielone
        ludki...


        www.youtube.com/watch?v=TLzP-ihV_dE
        • abhaod Re: Zebym to dobrze zrozumial... 11.09.08, 20:34

          wot sawietskaja kultura
          www.youtube.com/watch?v=MSpyLYfXI6s
        • mops1111 Co do linka na youtube 11.09.08, 23:45
          To jakas parodia B. Spreensteena? Dawno takiego typa nie widzialem
          jak ten Gazmanow... i to wielkorosyjskie zatchnniecie... ale wniosek
          z tego taki, ze w Rosji sny o potedze nie umarly. Nie wiem czy
          ktokolwiek spoza Rosji znajacy realia CCCP moglby sie bawic przy tej
          muzie... tragikomedia jednym slowem...
    • moskalozerca tradycyjna śmierć kacapa... 11.09.08, 20:35
      gazeta.ru/news/lenta/2008/09/11/n_1269374.shtml
    • tymon99 Re: Putin: Rosja nie ma ambicji imperialnych 11.09.08, 20:38
      jasne. a tymon nie jest erotomanem..
    • moskalozerca Stary film ale bardzo dobry, zapraszam... 11.09.08, 21:24
      video.kavkazcenter.com/clips/grozny_buil.wmv

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka