Dodaj do ulubionych

Najdroższe mieszkanie w Moskwie sprzedano za 2,...

30.09.08, 14:19
A ciekawe jaka jest cena 1 m2 w pewnym moskiewskim mauzoleum?

Za czasów cara Aleksandra II (1856-1883, bodajże) car jechał karetą przez
Petersburg i zobaczył na wystawie pewnego sklepu bajecznie bogatą suknię.
Wysłał fligeladiutanta z pytaniem o cenę. Oficer wpadł jak bomba do sklepu i
wrzasnął, że carskoje wieliczestwo chce znać cenę. Kupiec podał cenę.
Gdy car dowiedział się o cenie, zaklął i powiedział, że go nie stać.
Nazajutrz car ponownie przejechał tą trasą. Zauważył, że sukni na wystawie już
nie było. Znowu wysłał fligeladiutanta z pytaniem, kto suknię kupił. Kupiec
powiedział, że jakiś urzędnik od wydawania koncesji na budowę linii
kolejowych. Kupił właśnie dlatego, że cara nie było stać.
Obserwuj wątek
    • foruman Że co? ;-)) 30.09.08, 15:03
      "Mieszkanie ma siedem pięter, na których znajduje się po jednym pokoju."

      Może jako lokata kapitału, albo wyróżnik statusu to ma sens. A le mieszkać w
      czymś takim to bym nie chciał..
      • dish Re: Że co? ;-)) 30.09.08, 15:04
        ale kicz. Ruskie takie coś lubią, przejrzyjcie zdjęcia co sie teraz w Moskwie
        buduje (i niedawno wybudowało).
      • zigzaur Re: Że co? ;-)) 30.09.08, 15:05
        Nie rozumiem, dlaczego toto nazywa się "Kopernik".

        Nie rozumiem też, dlaczego podano cenę w rublach zamiast w jakiejś normalnej
        walucie, np. używanych w Rosji "baksach".
        • macrow Re: Że co? ;-)) 30.09.08, 15:12
          ...bo zaplacil rublami, zeby baksy wyprac. gdyby placil w baksach, nie idac
          uprzednio do kantoru, to skarbowaja kontrola by go chwycila za jajca ;)
        • kacap_z_moskwy Re: Że co? ;-)) 30.09.08, 18:29
          Zigy, pora zmeniac stereotypy. Nie wiem juz kto liczy co w "baksach" :)
        • vicheer ruble mozna kupic i sprzedac w kazdy londynskim 30.09.08, 18:36
          kantorze, nieco gorzej sprawa wyglada z wymienialna zlotowka.
          • zigzaur Re: ruble mozna kupic i sprzedac w kazdy londynsk 30.09.08, 22:10
            W krajach sąsiadujących z Polską bez problemów. Nawet płatności są przyjmowane w
            złotówkach. Zresztą, kto dziś kupuje i sprzedaje pieniądze w kantorach? Wszędzie
            można płacić kartą albo brać pieniądze z bankomatów. Gotówką oferują ludzie z
            pogranicza prawa.
      • sigma_pi Re: Że co? ;-)) 01.10.08, 00:50
        Kiedyś budowano tam podobno "kwartiry so wsiemi udobstwami".
        Obecnie budowane zaś są "kwartiry so wsiemi etażami".
        Podobno czasy się tam zmieniły. Tyle, że nie wiadomo, na jak długo.
    • qasher Najdroższe mieszkanie w Moskwie sprzedano za 2,... 30.09.08, 15:12
      To będzie jakieś ~85mln dolarów... czy ja wiem, żeby to jakiś rekord wielki był.
    • cheyenne20 Re: Najdroższe mieszkanie w Moskwie sprzedano za 30.09.08, 15:46
      nareszcie jakaś optymistyczna wiadomość w dobie krachu.....
    • bbastek13 oszukali go.... 30.09.08, 15:53
      kupił mieszkanie bez kuchni
      • zigzaur Przypomina się stary dowcip, jak to "nowy ruski" 30.09.08, 15:59
        pokazał towarzyszom łazienkę, gdzie glazura jest wykonana z małych, brzydkich
        szarych płytek. Towarzysze kręcą nosem, a gospodarz wyciąga bagnet i wydłubuje
        jedną płytkę. Z triumfem pokazuje gościom:
        - Nu, smotri! Najnowszy Pentium!

        U "nowego ruskiego" łazienka nie znajduje innego zastosowania.
      • prober Łazienki też nie ma. 30.09.08, 16:14
        Trzeba chodzić do baru po drugiej stronie ulicy. Za takie pieniądze lepiej już kupić sobie po jednym domku w USA, Austrii, Włoszech, Hiszpanii i Argentynie. Taniej, ciekawiej i przyjemniej.
    • loppe Najdroższe mieszkanie w Moskwie sprzedano za 2,... 30.09.08, 16:00
      ok, lecz rekord zawsze jest kolejny, tylko pierwszy rekord (to było
      chyba 500 rubli za met:) nie był kolejny

      więc nie warto informować że k
    • kacap_z_moskwy Usmialem sie :) 30.09.08, 18:27
      "domu dla elit" - co to jest??? Czy ci dzienikarze sa troche nie tego??? Jak kazdy nowy dom, nazywac domem dla elit, to co bedzie nie dla elit??? Smiesznie. Kompleks mieszkaniowy "Kopiernik" jest tylko nowym domem, jak i inne setki takich samych nowych domow. Tam moze kupic mieszkanie kazdy, kogo stac. Przy tym, ze cena nie jest az tak na Moskwe wielka. Sa owiele drozsze domy i dzielnicy. Cena w "Kopierniku" zaczyna sie od kolo 400 tys rubli (17,5 tys $). Naidrozsza, na samej gorze - kolo 1,1 mln rubli (43 tys $). To calkiem nie duzo dla Moskwy. jiloykomplex.apmoh.ru/view-info/1/93.html

      Na temat naidrozszego mieszkania. To po prostu townhouse. Jest ich tam 6. Rekord, ktory pobilo mieszkanie o ktorym pisze gazeta, do tych czas nalerzal do sasiednego mieszkania, a po prostu townhouse'u. To jest normalny centrum miasta. Rejon Czistije prudy.
      realty.lenta.ru/news/2008/09/25/flat/
      • kacap_z_moskwy Dodam 30.09.08, 18:28
        Ceny podawalem za metr kwadratowy
      • kacap_z_moskwy Dodam - 2 30.09.08, 18:34
        Dom dla elit wyglada przynajmniej ot tak -
        www.crocus-city.ru/group/agalarov.php I kupic tu mieszkanie na rynku bylo niemozliwe. Dla ciekawostki, dom znajduje sie naprzeciwko wejscia do polskiej ambasady (nie konsulatu)

        • zigzaur Re: Dodam - 2 30.09.08, 22:16
          No dobra, a skąd ten "Kopernik"?

          Prawdziwy Mikołaj Kopernik był księdzem, żył raczej skromnie.
          • sigma_pi Re: Dodam - 2 01.10.08, 00:29
            zigzaur napisał:

            > No dobra, a skąd ten "Kopernik"?

            Stąd, że ceny są tam z kosmosu.
            ;)
          • kacap_z_moskwy Re: Dodam - 2 01.10.08, 10:15
            Jak by wiedziali ze byl katolickim ksiedzem, to by nie nazwali go "Kopiernik". A tak wpadla im do glowy nazwa. Mysle ze to bylo tak - oworzyli jakas ksiazke, slownik czy czasopismo i szukali jakies niestandartowej nazwy. Choc tez mamy ulice Kopiernika, ale znajduje sie nie w tej dzielnicy.
            • sigma_pi Re: Dodam - 2 01.10.08, 12:06
              kacap_z_moskwy napisał:

              > Jak by wiedziali ze byl katolickim ksiedzem, to by nie nazwali
              go "Kopiernik".
              > A tak wpadla im do glowy nazwa. Mysle ze to bylo tak - oworzyli
              jakas ksiazke,
              > slownik czy czasopismo i szukali jakies niestandartowej nazwy.

              No proszę, nie róbmy już z pomysłodawców tej nazwy kompletnych
              amatorów, a na dodatek idiotów ;)
              Przypuszczam, że wiedzieli oni doskonale, kim był Kopernik,
              decydując się na wybór takiej, a nie innej nazwy dla apartamentowca.
              A przynajmniej tę wiedzę powinni byli wynieść ze szkoły podstawowej
              lub średniej. Niewykluczone - ale to już może być moja
              nadinterpretacja - że wiedzieli nawet, iż Kopernik kupił we
              Fromborku basztę, w której urządził obserwatorium. Wskazywałyby na
              to moim zdaniem pewne detale projektu (nawiasem mówiąc koszmarnego,
              ale de gustibus...).
              Zresztą wątpię, żeby dobór nazwy do tego typu inwestycji był
              dokonywany na chybił trafił i przez amatorów. Nazwa jest tutaj
              wyraźnie dobrana pod określony target, w którym ma wywoływać równie
              określone skojarzenia.
      • borrka1 Re: Usmialem sie :) 01.10.08, 09:50
        kacap_z_moskwy napisał:

        > "domu dla elit" - co to jest??? Czy ci dzienikarze sa troche nie tego??? Jak
        kazdy nowy dom, nazywac domem dla elit, to co
        bedzie nie dla elit??? Smiesznie. Kompleks mieszkaniowy "Kopiernik" jest tylko
        nowym domem, jak i inne setki takich samych nowych
        domow. Tam moze kupic mieszkanie kazdy, kogo stac. Przy tym, ze cena nie jest az
        tak na Moskwe wielka. Sa owiele drozsze domy i
        dzielnicy.



        Co w Rosji jest dla wszystkich to w Polsce dla elit,nie wiedziales o tym?a
        zighail juz sie przystosowal do ruskich standartow i chce kupic miejsce w
        mauzoleum!boje sie ze biedak tylko na marzeniach skonczy,zreszta on ma szczescie
        bo gdyby za marzenia karali to by nigdy z pierdla nie wyszedl!
    • vicheer ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za granica 30.09.08, 18:31
      zastanawia mnie ta zajadla szczekanina na Rosje Rosja - ojczyzna wielkich
      pisarzy i poetow, kompozytorow, uczonych. Dzisiaj kraj nalezacy do G8 wielki i
      bogaty Nalezacy do elitarnych organizacjii miedzynarodowych. Nikt powazny na
      zachodzie nie kwestionuje potegi gospodarczej i militarnej Rosji ani jej
      demokratycznego porzadku prawnego. Jezeli chcesz cos napisac o tym kraju, to
      najpierw wez rocznik statystyczny, poczytaj, porownaj. Wycieczki do Moskwy ci
      nie polecam - dla ciebie moglo by byc za drogo.
      • aron2004 Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 30.09.08, 18:52
        nie róbcie sobie żartów, przeciętny Rosjanin może za swoją pensję
        kupić mniej benzyny niż przeciętny Polak
        • kacap_z_moskwy Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 30.09.08, 19:17
          Nawet mozecie miec i dalej swe kompleksy :)
      • zigzaur Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 30.09.08, 22:15
        Zastanawia mnie fascynacja Rosją ludzi, którzy nic nie wiedzą o świecie a wiedzę
        o Rosji czerpią z "czterech pancernych". O ortografii nie wspominam.
        Niegdyś Rosja miała pisarzy, kompozytorów i wynalazców - Lenin wypchnął ich na
        emigrację bądź wymordował.
        Rosja nie należy do G7. G8 to jest dziennikarski skrót myślowy.
        O rosyjskim potencjale wojskowym każdy wie: zbrojenia na potęgę, napadanie na
        słabszego tylko w koalicji. Ciężkie klęski nawet przy kilkukrotnej przewadze
        liczebnej.
        Rosyjski demokratyczny porządek prawny???
        A chociażby zagadkowe śmierci opozycjonistów...
        • kacap_z_moskwy Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 01.10.08, 10:16
          > O rosyjskim potencjale wojskowym każdy wie: zbrojenia na potęgę, napadanie na
          > słabszego tylko w koalicji. Ciężkie klęski nawet przy kilkukrotnej przewadze
          > liczebnej.

          to o kim? O Polsce i sojusznikach w Iraku, Afganistanie czy Jugoslawii?
      • sigma_pi Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 01.10.08, 00:27
        vicheer napisał:

        > zastanawia mnie ta zajadla szczekanina na Rosje Rosja - ojczyzna
        wielkich
        > pisarzy i poetow, kompozytorow, uczonych.

        Zabawne jest to, co napisałeś, zwłaszcza o uczonych, w kontekście
        wyboru przez inwestora nazwy dla tego apartamentowca w Moskwie, oraz
        marketingowej otoczki, z którą można zapoznać się na stronie
        kopernik.ru.
        "Wcziera Kopiernik sowierszył otkrytje, kotoroje izmieniło
        priwycznoje priedstawlienie o żyzni."
        "On postawlien na służbu izbrannym - umnym, tałantliwym i
        uspiesznym - takim, kak Kopiernik".
        Czyżby jednak zabrakło tutaj tych wielkich uczonych?
        • kacap_z_moskwy Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 01.10.08, 10:18
          Tylko chyba nie mamy zacofania myslowego, dlatego nie dzielimy ludzi wybitnych po narodowosci. Rozumiem ze w Poslce to jest niemozliwe, zeby wspominac jakiegos rosyjskiego naukowca :)
          • sigma_pi Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 01.10.08, 11:47
            kacap_z_moskwy napisał:

            > Tylko chyba nie mamy zacofania myslowego, dlatego nie dzielimy
            ludzi wybitnych
            > po narodowosci.

            Tego nie stwierdziłem. Zauważyłem jedynie, że zabawnie brzmi
            górnolotna pogadanka o wielkości wszystkiego, co rosyjskie, w tym
            rosyjskich uczonych, zafundowana przez osobę o pseudonimie vicheer,
            w kontekscie nazwy nadanej przez dewelopera apartamentowcowi, o
            którym mowa w artykule.

            > Rozumiem ze w Poslce to jest niemozliwe, zeby wspominac jakiego
            > s rosyjskiego naukowca :)

            Oczywiście. Polskim biednym dzieciom nauczyciele wmawiają na
            lekcjach chemii, że Mendelejew, którego tablicę muszą się nauczyć na
            pamięć, był Bułgarem, zaś Konstantin Ciołkowski był czystej krwi
            Polakiem, siłą przetrzymywanym przez Rosję na jej terytorium ;)
            Bądźmy poważni.

            Nawiasem mówiąc, patrząc na życiorys Ciołkowskiego na stronie
            poświęconego mu rosyjskiego muzeum w Kałudze, odnoszę wrażenie, że
            ktoś po stronie rosyjskiej nie do końca ma ochotę na mówienie
            niewygodnej prawdy. Cytat z życiorysu Ciołkowskiego ze strony
            www.informatics.org/museum/tsiol.html
            "He was born on September 17,1857, in the village of Ijevskoe,
            Ryasan Province, Russia, the son a a Polish forester who had
            emigrated to Russia."
            Jak to ładnie brzmi, "had emigrated to Russia", nieprawdaż?
            • zigzaur Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 01.10.08, 23:13
              A może powinno być:

              "was emigrated"

              ?
              • sigma_pi Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 02.10.08, 23:47
                Myślę, że w tym przypadku uczciwiej byłoby ze strony rosyjskiej
                powiedzieć "had been forced to emigrate".
      • poddanywujasama Re: ciekawe, czy ten zigzaur to byl kiedy za gran 01.10.08, 00:43
        ani jej demokratycznego porzadku prawnego


        Widze, ze masz poczucie humoru.
    • przyladek.dobrej.nadziei Buntustan 30.09.08, 19:17
      Typowy objaw III świata. Garstka kacyków, która nie wie co robić z kasą i 99%
      biedoty, której nie stać na nic.
      • kacap_z_moskwy Re: Buntustan 30.09.08, 19:17
        A co to 99% biedoty? Jestem ciekaw, jestem biedota? Czy nie jestem?
        • piesior666 Strach pomyslec... 30.09.08, 20:06
          do jakiego poziomu doszly ceny samowarow.
          • kacap_z_moskwy Re: Strach pomyslec... 30.09.08, 20:12
            I drow do nich :)
          • nie-tak Re: Strach pomyslec... 30.09.08, 22:38
            piesior666 napisał:

            > do jakiego poziomu doszly ceny samowarow.

            Nie śmiej się z cen samowarów, niedługo będziesz zazdrościł koledze jak on kupi
            sobie rosyjska komórkę/Handy/telefon.
            Rosja powstaje i ma powoli co światu zaoferować, a co Polska te dziurawe drogi a
            te kolej parowa, ....?
            A co wy nam zaoferujecie coś czysto polskiego z najnowszej techniki?
            • zigzaur Re: Strach pomyslec... 30.09.08, 22:54
              Dobrze, że nic nie napisałeś o wspaniałych drogach rosyjskich. Są to jedyne w
              świecie drogi przeciwpancerne. Potrafią zniszczyć nawet czołgi.
              • kacap_z_moskwy Re: Strach pomyslec... 01.10.08, 10:20
                Choc drogi to mamy rozne, to sie z toba zgodze, ze w niektorych regionach mamy nie drogi a tylko drogowskazy :)
    • 1234-5aa Najdroższe mieszkanie w Moskwie sprzedano za 2,.. 30.09.08, 20:46
      Czy Rosja to tylko Moskwa i Petersburg? To duże, ładne i bogate miasta ale jak
      popatrzeć na mapę to trochę mało w stosunku do całego obszaru państwa. Jak żyją
      ludzie na rosyjskiej prowincji, w małych miasteczkach i na wsiach? To właśnie
      poziom życia na prowincji najlepiej pokazuje poziom życia przeciętnej, normalnej
      ludności.
      • zigzaur Re: Najdroższe mieszkanie w Moskwie sprzedano za 30.09.08, 22:18
        Podobno w Petersburgu kręcono sceny plenerowe do niemieckiego filmu "Der
        Untergang" (o ostatnich dniach Hitlera). Musieli nieźle posprzątać, żeby
        upodobnić scenerię do Berlina z końca kwietnia 1945.
    • eva15 Nędza ma różne oblicza 01.10.08, 00:28

      • johnny-kalesony Re: Nędza ma różne oblicza 01.10.08, 14:26
        Najgorsza jest ta intelektualna, prawda Ewo?


        Pozdrawiam
        Keep Rockin'

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka