kpaxxx Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w krajach .. 28.11.08, 08:29 Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w krajach ogarniętych AIDS. To jest dopiero zabójstwo. Może kler zajął by się raczej ochroną życia istniejącego a nie kilku komórek .. Odpowiedz Link Zgłoś
e-4l Re: Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w kraja 28.11.08, 09:41 Zakaz stosowania prezarwatyw to nie jet tylko zbrodnia ale wspieranie ludobójstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w kraja 28.11.08, 10:28 kpaxxx napisał: > Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w krajach ogarniętych AIDS. To jest > dopiero zabójstwo. Pitolisz bez sensu, oszołomie... Kościół zaleca wierność małżeńską - najlepsze zabezpieczenie przed hivem. Głupcze, myślisz, że ktoś ,kto łamie zasady moralne Kościoła - będzie stosować się do 'zakazu prezerwatywy' ?... Najwięcej nowych zakażeń jest tam, gdzie władze propagują prezerwatywy... Odpowiedz Link Zgłoś
1mzeta Głupia pipo 28.11.08, 13:30 A słyszałaś o czymś takim jak małżeństwa aranżowane-tak, tak w krajach Afrykańskich też-to nie tylko kraje muzułmańskie mają takie zwyczaje, chrześcijańskie w tym i katolickie też-znam sama takie osoby co tkwią w małżeństwach zaaranżowanych-katolicy-rok 2008. I co wtedy jak jedno z małżonków już jest zarażone wirusem HIV przed ślubem, a drugie nie ma wyboru i musi go/ją poślubić? HIV nie tylko przez sex się można zakazić. W jaki sposób wierność małżeńska ratuje wtedy jedno z małżonków? NIE P I E R D O L więc głupot idiotko niedojebana bo rzygać się człowiekowi chce jak takie debilizmy czyta i to w dodatku hipokrytki która jest za wolnością słowa-ale własnego i pedałów w sukienkach- wszystko co inni mówią jest beeee..... a pismo święte interpretowane jest wg. twojego i ich poronionego uznania. Odpowiedz Link Zgłoś
partisan76 Re: Głupia pipo 28.11.08, 17:32 w sumie troche brutalnie, ale dobrze powiedziane. mg2005 jest jakims koszmarnym przypadkiem - gdzie sie nie pojawi wali tak koszmarne glupoty, ze tylo zatluc. na wszystkich forach tak jest niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
el_bigos dlaczego ta banda ma decydować o tym co jest dla 28.11.08, 08:29 mnie dobre, sami dzieci nie mają a teraz jeszcze utrudniają posiadania innym Odpowiedz Link Zgłoś
rosfita Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:29 Co za bezczelność i tupet. Zabójstwem a raczej ludobójstwem to były wyprawy krzyżowe i działania inkwizycji. In vitro to leczenie i pomoc a nie zabójstwo. Niech umilkna głąby w sukienkach, kóre o in vitro nie wiedzą nic i kłapia dziobem. Czy oni zawsze będą teroryzowac nasz kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
paralela.1 Biskupi, zajmijcie sie swoim środowiskiem i RM !!! 28.11.08, 08:36 To u w waszym środowisku, jest najwięcej zła i brudu; pedofilstwo, pedalstwo,złodziejstwo,kłamstwo,sprzedajność.... Odpowiedz Link Zgłoś
konigin Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:34 Tyle ich, co sobie poprotestuja i pograza. Mamy konstytucyjny rozdzial Kosciola od Panstwa, ale oczywiscie jako wolni obywatele naszego kraju ksieza biskupi moga sobie glosic to i owo. Odpowiedz Link Zgłoś
super-zbycho Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:41 W kraju takim jak Polska zawsze wiekszość będzie przeciw nowatorskim pomysłom w każdej dziedzinie, a zwłaszcza Kler. Ale nie ma postepu bez eksperymentu. Przeczytałem wiele na temat problemu in vitro, ale jednego mi brakuje. Otóż zwolennicy in vitro unikają jak ognia wyrażenia opinii na temat dalszego rozwoju tak urodzonego dziecka. Okazuje się, że nie ma opracowań na ten temat, a specjaliści doktorzy w zakresie in vitro zachowują się tak, jak nie byli tym zainteresowani. I to jest wielki błąd. Jestem przekonany, że wielu ludzi byłoby "oświeconych" po zapoznaniu się z takim raportem, i nie ferowało by potem poglądów za in vitro. Odpowiedz Link Zgłoś
nfplakto Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:48 > W kraju takim jak Polska zawsze wiekszość będzie przeciw nowatorskim > pomysłom w każdej dziedzinie, a zwłaszcza Kler. Przed podjeciem decyzji w tak waznych tematach jak in vitro potrzeba spolecznej debaty. I kosciol nic innego nie robi, tylko bierze udzial w tej debacie. Tak jest w kazdym rozwinietym spoleczenstwie. Czytajac to forum mam wrazenie, ze wiekszosc ludzi w Polsce zyczy sobie polskiego Putina, jakiegos nowego rezimu. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 10:32 nfplakto napisała: > > W kraju takim jak Polska zawsze wiekszość będzie przeciw nowatorskim > > pomysłom w każdej dziedzinie, a zwłaszcza Kler. > > Przed podjeciem decyzji w tak waznych tematach jak in vitro potrzeba spolecznej > debaty. I kosciol nic innego nie robi, tylko bierze udzial w tej debacie. Tak > jest w kazdym rozwinietym spoleczenstwie. Czytajac to forum mam wrazenie, ze > wiekszosc ludzi w Polsce zyczy sobie polskiego Putina, jakiegos nowego rezimu. Oni żądają "róbta co chceta" - jak bydło... Odpowiedz Link Zgłoś
galileo-hk Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:43 Jak z in vitro bedzie chlopiec i zostanie kiedys ministrantem, to nie tylko rodzice ale i biskup moze bedzie mial przyjemnosc. Pojde na kolejne wybory i zaglosuje na jakas partie, tylko gdy zapowie ona wyraznie, ze sie w koncu dobierze czarnym do d... Odpowiedz Link Zgłoś
numer5000 Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:43 Też mam jak biskupi sceptyczny stosunek do in vitro. Nie chodzi mi o to że to zapładnienie pozaustrojowe bo w tym nie widzę nic złego. Chodzi mi o te "zbędne" zarodki z którymi do końca nie wiadomo co zrobić bo ich zamrażanie to nie jest dobre rozwiązanie. Ale z drugiej strony wpieprza mnie że biskupi próbują narzucać swoj światopogląd demokratycznemu państwu. To jest pewnego rodzaju skandal. A teksty o tym że to z publicznych pieniędzy to hipokryzja czystej wody i kolejny skandal. Jakoś biskupom nie przeszkadza jak z publicznych pieniędzy demokratycznego państwa finansuje się (naginając prawo) katolickie świątynie. Nie przeszkadaz im jak samorządy zrzucają się na pomniki Jana Pawła II, jak dostają grunty itp. Co to jest? Republika katolicka?? Odpowiedz Link Zgłoś
super-zbycho Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:50 "Techniczny problem" przechowywania zarodków zapewne kiedyś zostanie rozwiązany. Ale czy zostanie rozwiązany problem "doskonałości" poczętych istot. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, jaki będzie potomek partnerów wcześniej poczetych przez in vitro? Tego mi brakuje. Odpowiedz Link Zgłoś
maura4 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:07 Czytałam ,że dzieci poczęte z in-vitro maja juz swoje dzieci .Nic nie było o tym żeby miały roznic sie od dzieci rodziców poczętych naturalnie. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 10:31 super-zbycho napisał: > "Techniczny problem" przechowywania zarodków zapewne kiedyś zostanie > rozwiązany. Może kiedyś - ale mówimy o 'teraz'... Jest też problem zarodków 'wadliwych', które często powstają przy 'in vitro'... Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 10:34 numer5000 napisała: > Też mam jak biskupi sceptyczny stosunek do in vitro. Nie chodzi mi o to że to z > apładnienie pozaustrojowe bo w tym nie widzę nic złego. Chodzi mi o te "zbędne" > zarodki z którymi do końca nie wiadomo co zrobić bo ich zamrażanie to nie jest > dobre rozwiązanie. Tu się zgadzam > > Ale z drugiej strony wpieprza mnie że biskupi próbują narzucać swoj światopoglą > d demokratycznemu państwu. Na tym polega demokracja, że każdy może wypowiedzieć swój pogląd... Odpowiedz Link Zgłoś
zabers Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:48 Ja to w ogóle się dziwię, że ktokolwiek pyta klechów o zdanie. A co ich to obchodzi. To nie są ich sprawy. Niech zniosą wreszcie ten debilny celibat i pilnują własnych dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
nfplakto Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:51 > Ja to w ogóle się dziwię, że ktokolwiek pyta klechów o zdanie. A dlaczego takie glupki jak ty maja decydowac w wyborach kto bedzie rzadzil moim panstwem? Odpowiedz Link Zgłoś
partisan76 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:08 nfplakto napisała: > A dlaczego takie glupki jak ty maja decydowac w wyborach kto bedzie rzadzil moi > m > panstwem? buahahaa, nie dosc, ze fanatyczka, to jeszcze faszystka. No brawo. Jesli nie wiesz dlaczego ludzi w wyborach decyduja kto bedzie rządził ICH państwem, to ja juz Ci tego nie wyjasnie. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 abp Nycz 28.11.08, 08:49 - brat cyrkla i ekierki... "Bardziej powściągliwy był metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, który odmówił szczegółowych komentarzy do deklaracji premiera, " Odpowiedz Link Zgłoś
coolnix A moze by teraz klechow na stos - precz z czarowni 28.11.08, 08:49 A moze by TERAZ KLECHOW NA STOS - precz z czarownikami, zabobonami - Dawniej oni palili za inne poglady teraz moze dla przykladu by tak kilka "pajaców" spalic - NIc nie robia, uwazaja ze wszystko im sie nalezy i jako bardzo nieliczna grupa majaca poparcie mocherkow chca rządzić milionami ludzi. Za byle zaswiadczenie maja chory wewnetrzny cennik drozej niz w urzedach - DLA mnie to opetanie przez DIABLA !!!! NA STOS AN STOS Odpowiedz Link Zgłoś
marekg12 Niech biskupi lepiej potępią biznesmena Rydzyka 28.11.08, 08:50 Wszak on jest zakonnikiem ? Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 A co na to TW Filozof ?... 28.11.08, 08:50 Jakie jest stanowisko Filozofa ? :)) Odpowiedz Link Zgłoś
jola5033 Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:55 jak kościół i jego arcybiskupi nie będą szli z duchem czasu, to ludzie zaczną jeszcze szybciej odchodzić....... Ci arcybiskupi to ślepi konserwaciści. Widzą tylko dzień dzisiejszy a nei widzą dnia jutrzejszego!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
acs-13 michalik zajmij sie pedalstwem wsrod klechistanu 28.11.08, 09:00 a kondony , ciaze i dymanka pozostaw nam ktorzy jestesmy do tego. Wy klechy jestescie do modlenia i napierdsalalnia sie po podlogach.. ale gdzies tam po drodze zbladziliscie i zaczeliscie niedosc ze wymienialiscie sie rolami raz jeden na gorze raz drugi, ale i zaczeliscie sie dobierac do naszych zon i dzieci -wynocha i wara od nich-zajmijcie sie waszymi odbytami.. Odpowiedz Link Zgłoś
abrahadabra czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 08:59 i przypomnieć tym k_tasom urwanym z choinki, że ludzie sa już wolni. Przepraszam bardzo ale ci goście przysiegali wierność papieżowi a to głowa OBCEGO państwa. Więc niech sie nie wpierd_lają w nie ich sprawy. Może przejrzymy KPKan. pod kątem zgodności z Konstytucja RP? Okaże się może wtedy, że prawo wewnetrzne tej korporacji stoi w szokujacej sprzeczności z np. prawami człowieka i obywatela. I co wtedy powiedzie pyszałkowie w purpurze? Kler katolski to zbieranina wyjątkowego fajansiarstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
p.s.j Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 09:34 > Może przejrzymy KPKan. pod kątem zgodności z Konstytucja RP? Okaże > się może wtedy, że prawo wewnetrzne tej korporacji stoi w szokujacej > sprzeczności z np. prawami człowieka i obywatela No, no. Nie popieram biskupów w sprawie in vitro (jak i w wielu innych sprawach), ale KPKan nie może i nie powinien być badany pod kątem zgodności z Konstytucją, bo nie jest aktem powszechnie obowiązującego prawa. Nie ma bowiem przymusu należenia do KK, a naruszenie KPKan nie wiąże się z żadnymi sankcjami, poza ew. wykluczeniem z KPKan. Podobnie nie powinno podlegać kontroli Państwa żadne wolne stowarzyszenie, od KK poczynając, na Klubie Wiewiórki (należałeś w dzieciństwie?) i jego regulaminach skończywszy. Odpowiedz Link Zgłoś
abrahadabra Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 10:00 polemizowałbym... szczególnie w świetle dotowania różnych obszarów działalności KRK, przez RP. KRK świadczy pewnego rodzaju usługi, czy wyobrażasz sobie, że cech np. piekarzy ma zapisane w statucie członkostwo tylko dla mężczyzn? Odpowiedz Link Zgłoś
p.s.j Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 11:00 > KRK świadczy pewnego rodzaju usługi, czy wyobrażasz sobie, że cech > np. piekarzy ma zapisane w statucie członkostwo tylko dla mężczyzn? > Mógłby mieć. Jest bodajże w Krakowi restauracja tylko dla kobiet, chyba nawet sąd się wypowiadał na ten temat i uznał, że tak być może. A usługi KRK nie mają charakteru powszechnego, w przeciwieństwie do piekarzy. Tzn bez chleba można umrzeć z głodu, bez wizyty w kościele ze smutku się nie umrze raczej. Państwo dotuje też np. stowarzyszenia niepełnosprawnych - czy to nie oburzające, że pełnosprawni nie mogą korzystać z działalności dotowanego stowarzyszenia? Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 09:58 > Może przejrzymy KPKan. pod kątem zgodności z Konstytucja RP? Okaże > się może wtedy, że prawo wewnetrzne tej korporacji stoi w szokujacej > sprzeczności z np. prawami człowieka i obywatela. I co wtedy > powiedzie pyszałkowie w purpurze? Podobne metody stosowali już komuniści. Gratuluję wzorców... Odpowiedz Link Zgłoś
abrahadabra Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 10:02 komunizm i katolizm są z jednej bajki. Ponurej. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 10:35 abrahadabra napisał: > komunizm i katolizm są z jednej bajki. Udowodnij. Odpowiedz Link Zgłoś
kijwoko Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 11:12 mg2005 napisał: > abrahadabra napisał: > > > komunizm i katolizm są z jednej bajki. > > Udowodnij. Chodzi pewnie o to ustrojstwo, ktore panowalo w zsrr i osciennych panstwach i narzucone przez czolgi armii czerwonej. To ma tyle wspolnego z ideami komunizmu, ile chrzescijanstwo... z naukami Chrystusa. Czyli hipokryzja. to po pierwsze. Po drugie: wtrynianie sie z buciorami w zycie ludzi, roszczenie sobie praw, ze wie sie sie lepiej od ludzi (jak to sie nazywa? bycie "pasterzem"?), chec decydowania o wszystkich aspektach ich zycia. Ja tak totalitaryzm definiuje, jakby nie patrzec. _______________________________ Z historii kk: 726 r. -z Dziesięciu Boskich Przykazań usunięto drugie, które brzmi: "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach i pod ziemia. Nie będziesz się im kłaniał ani służył" Otwarło to drogę do handlu obrazami, szkaplerzami, krzyżami, posagami itp. Przykazań jednak musiało pozostać dziesięć. Kościół podzielił wiec ostatnie przykazanie, mówiące o niepożądaniu ani zony, ani osła, ani wolu, na dwie części. "Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna litera, ani jedna kreska nie może być zmieniona w Prawie" [Jezus] "Nawet gdybym ja przyszedł i próbował wprowadzić małą zmianę do tego, co podałem pierwotnie, niechaj będę przeklęty' [św. Paweł] Odpowiedz Link Zgłoś
abrahadabra Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 12:25 sprawdź definicję totalitaryzmu. Powodzenia. :) Odpowiedz Link Zgłoś
optykoptymista Księża na Księżyc! 28.11.08, 08:59 Rozumię, że opinia Biskupów skierowana jest tylko do Chrześcijan, bo ja mam ją głęboko w du..e. Moje państwo powinno umożliwić mi skorzystanie z invitro, a jak ktoś jest Chrześcijaninem, to niech tego po prostu nie robi. Księża na Księżyc! Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Księża na Księżyc! 28.11.08, 10:01 Nawet nie chrześcijan - tylko katolików. A to zupełnie odrębny gatunek. Odpowiedz Link Zgłoś
alpepe Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:03 uuu, biskupi nie wierzą w Pana Boga, nie wierzą w Boga Wszechmocnego i Wszechwiedzącego? Jak to człowiek może zastąpić Pana Boga? Jak to Bóg nie znajdzie sposobu, by uniemożliwić urodzenie dziecka pomimo in vitro, jeśli taka jest Jego wola? Odpowiedz Link Zgłoś
jonex21 Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:04 a z drugiej próbuje się zastępować Pana Boga jakimiś dziwnymi metodami. To jak tan nadety pajac zachoruje na raka to niech nie leci do onkologa tylko niech sie pogodzi ze swoim losem i nie leczy sie. Odpowiedz Link Zgłoś
smuff Nie do końca 28.11.08, 09:06 się zgodzę ze słowami:"...... żeby dać przyjemność rodzicom i dać im dziecko, zabija się inne" Tu nie chodzi o "przyjemność", tu chodzi o NAJWAŻNIEJSZĄ, NAJISTOTNIEJSZĄ sprawę, dla której dwoje ludzi postanowiło często być razem "po grób", Medycyna się rozwija, idzie "do przodu", ksiądz nie może być pewien, że ten rozwój nie spowoduje, że wyeliminowany zostanie ten warunek kilku zarodków, aby "począć" nowe życie. Często dwoje zdrowych ludzi nie może z jakiś, nieznanych powodów mieć dziecka. Państwo powinno im pomóc. Właśnie to jest obowiązkiem państwa. Bo o to chodzi w ŻYCIU, o dziecko, nie o milion często niepotrzebnych dupereli na które idą NASZE pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
petronelka_net Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:07 Przypominam,że kościół protestował juz przeciwko wykonywaniu sekcji zwłok,twierdził,że ziemia jest płaska i inaczej myślących palił na stosach,za uprawianie ziołolecznictwa pławił czarownice wraz z czarnymi kotami, a jak wybuchała epidemia chorób roznoszonych przez szczury wykorzystywał to do głoszenia prawd o gniewie boga.Dzięki temu kraje katolickie mają teraz w medycynie czarną dziurę, a wszystko co nie zostało w lecznictwie wymyślone przez ostatnie 100 lat traktuje się podejrzanie.Ponadto z nastaniem swojego panowania zlikwidował powszechne nauczanie zawłaszczając nawet naukę pisania i czytania tylko dla "zaufanych", czyli zakonnych,stworzył indeks ksiąg zakazanych funkcjonujący jeszcze do XX wieku.Dlatego też ich zdanie w tej kwestii jest dla mnie zupełnie niemiarodajne.Szlag tylko trafia,gdy prezydent Rzeczypospolitej wypowiada się w tej kwestii zaczynając od ogłoszenia poglądów kościoła,a kończąc wypowiedź lekkim otrzeźwieniem i zapewnieniem,że Polska nie jest państwem wyznaniowym.Po prostu skandal. Odpowiedz Link Zgłoś
1mzeta Ja potępiam biskupów- IDIOCI 28.11.08, 09:10 "Kościół nie dopuszcza prokreacji pozaustrojowej, proponując alternatywne możliwości, czyli diagnozę i terapię niepłodności. " A dopuszcza homoseksualizm i pedofilię wśród księży? Nie dość,że rżną się na lewo i prawo między sobą, pedofilskie podziemie kościoła rośnie to jeszcze to skrupulatnie tuszują,żeby nie wyszło na jaw i mają czelność innym mówić jak żyć. Zdiagnozować to ich powinni i leczyć-samo stwierdzenie,że IV nie leczy niepłodności dowodzi tego,że w ogóle nie wiedzą o czym gadają-IV nie ma za zadanie wyleczyć kogoś z niepłodności tylko pomóc w doczekaniu się własnego potomstwa. Banda zakłamanych hipokrytów wrzeszcząca,że zarodek to człowiek-czemu odmawiają ceremonii pogrzebu dzieci przedwcześnie urodzonych martwych lub tych których nie zdążono ochrzcić?-bo dopiero przyjęcie sakramentu chrztu czyni je członkiem kościoła i wspólnoty katolickiej. Dlaczego narzucają swoje poglądy innym-tym którzy nie są katolikami, chrześcijanami ? Nie życzę sobie żeby taka banda idiotów mówiła mi co robić,a czego nie. -------------- Jak nie urok, to sraczka.... Odpowiedz Link Zgłoś