Dodaj do ulubionych

Biskupi potępiają in vitro

    • kpaxxx Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w krajach .. 28.11.08, 08:29
      Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w krajach ogarniętych AIDS. To jest
      dopiero zabójstwo.

      Może kler zajął by się raczej ochroną życia istniejącego a nie kilku komórek ..
      • e-4l Re: Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w kraja 28.11.08, 09:41
        Zakaz stosowania prezarwatyw to nie jet tylko zbrodnia ale wspieranie ludobójstwa.
      • mg2005 Re: Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w kraja 28.11.08, 10:28
        kpaxxx napisał:

        > Kościł potępia stosowanie prezerwatyw w krajach ogarniętych AIDS.
        To jest
        > dopiero zabójstwo.

        Pitolisz bez sensu, oszołomie...
        Kościół zaleca wierność małżeńską - najlepsze zabezpieczenie przed
        hivem. Głupcze, myślisz, że ktoś ,kto łamie zasady moralne Kościoła
        - będzie stosować się do 'zakazu prezerwatywy' ?...
        Najwięcej nowych zakażeń jest tam, gdzie władze propagują
        prezerwatywy...
        • 1mzeta Głupia pipo 28.11.08, 13:30
          A słyszałaś o czymś takim jak małżeństwa aranżowane-tak, tak w krajach
          Afrykańskich też-to nie tylko kraje muzułmańskie mają takie zwyczaje,
          chrześcijańskie w tym i katolickie też-znam sama takie osoby co tkwią w
          małżeństwach zaaranżowanych-katolicy-rok 2008.
          I co wtedy jak jedno z małżonków już jest zarażone wirusem HIV przed ślubem, a
          drugie nie ma wyboru i musi go/ją poślubić?
          HIV nie tylko przez sex się można zakazić.
          W jaki sposób wierność małżeńska ratuje wtedy jedno z małżonków?

          NIE P I E R D O L więc głupot idiotko niedojebana bo rzygać się człowiekowi
          chce jak takie debilizmy czyta i to w dodatku hipokrytki która jest za wolnością
          słowa-ale własnego i pedałów w sukienkach- wszystko co inni mówią jest
          beeee..... a pismo święte interpretowane jest wg. twojego i ich poronionego uznania.
          • partisan76 Re: Głupia pipo 28.11.08, 17:32
            w sumie troche brutalnie, ale dobrze powiedziane.

            mg2005 jest jakims koszmarnym przypadkiem - gdzie sie nie pojawi wali tak
            koszmarne glupoty, ze tylo zatluc. na wszystkich forach tak jest niestety.
    • el_bigos dlaczego ta banda ma decydować o tym co jest dla 28.11.08, 08:29
      mnie dobre, sami dzieci nie mają a teraz jeszcze utrudniają posiadania innym
    • rosfita Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:29
      Co za bezczelność i tupet. Zabójstwem a raczej ludobójstwem to były
      wyprawy krzyżowe i działania inkwizycji. In vitro to leczenie i
      pomoc a nie zabójstwo. Niech umilkna głąby w sukienkach, kóre o in
      vitro nie wiedzą nic i kłapia dziobem. Czy oni zawsze będą
      teroryzowac nasz kraj.
      • paralela.1 Biskupi, zajmijcie sie swoim środowiskiem i RM !!! 28.11.08, 08:36
        To u w waszym środowisku, jest najwięcej zła i brudu; pedofilstwo,
        pedalstwo,złodziejstwo,kłamstwo,sprzedajność....
    • konigin Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:34
      Tyle ich, co sobie poprotestuja i pograza. Mamy konstytucyjny
      rozdzial Kosciola od Panstwa, ale oczywiscie jako wolni obywatele
      naszego kraju ksieza biskupi moga sobie glosic to i owo.
    • ekst-aza Wiara w Kościól to schizofrenia XXI w. 28.11.08, 08:37
    • 762mm Niech kasa na in vitro trafi do przydupasów Watyka 28.11.08, 08:39
    • super-zbycho Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:41
      W kraju takim jak Polska zawsze wiekszość będzie przeciw nowatorskim
      pomysłom w każdej dziedzinie, a zwłaszcza Kler. Ale nie ma postepu
      bez eksperymentu. Przeczytałem wiele na temat problemu in vitro, ale
      jednego mi brakuje. Otóż zwolennicy in vitro unikają jak ognia
      wyrażenia opinii na temat dalszego rozwoju tak urodzonego dziecka.
      Okazuje się, że nie ma opracowań na ten temat, a specjaliści
      doktorzy w zakresie in vitro zachowują się tak, jak nie byli tym
      zainteresowani. I to jest wielki błąd. Jestem przekonany, że wielu
      ludzi byłoby "oświeconych" po zapoznaniu się z takim raportem, i nie
      ferowało by potem poglądów za in vitro.
      • nfplakto Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:48
        > W kraju takim jak Polska zawsze wiekszość będzie przeciw nowatorskim
        > pomysłom w każdej dziedzinie, a zwłaszcza Kler.

        Przed podjeciem decyzji w tak waznych tematach jak in vitro potrzeba spolecznej
        debaty. I kosciol nic innego nie robi, tylko bierze udzial w tej debacie. Tak
        jest w kazdym rozwinietym spoleczenstwie. Czytajac to forum mam wrazenie, ze
        wiekszosc ludzi w Polsce zyczy sobie polskiego Putina, jakiegos nowego rezimu.
        • mg2005 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 10:32
          nfplakto napisała:

          > > W kraju takim jak Polska zawsze wiekszość będzie przeciw
          nowatorskim
          > > pomysłom w każdej dziedzinie, a zwłaszcza Kler.
          >
          > Przed podjeciem decyzji w tak waznych tematach jak in vitro
          potrzeba spolecznej
          > debaty. I kosciol nic innego nie robi, tylko bierze udzial w tej
          debacie. Tak
          > jest w kazdym rozwinietym spoleczenstwie. Czytajac to forum mam
          wrazenie, ze
          > wiekszosc ludzi w Polsce zyczy sobie polskiego Putina, jakiegos
          nowego rezimu.

          Oni żądają "róbta co chceta" - jak bydło...
    • zibi1010 A ja w odpowiedzi zacytuje PrezydĘta:won gnoje! 28.11.08, 08:43
    • galileo-hk Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:43
      Jak z in vitro bedzie chlopiec i zostanie kiedys ministrantem, to
      nie tylko rodzice ale i biskup moze bedzie mial przyjemnosc.
      Pojde na kolejne wybory i zaglosuje na jakas partie, tylko gdy
      zapowie ona wyraznie, ze sie w koncu dobierze czarnym do d...
    • numer5000 Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:43
      Też mam jak biskupi sceptyczny stosunek do in vitro. Nie chodzi mi o to że to zapładnienie pozaustrojowe bo w tym nie widzę nic złego. Chodzi mi o te "zbędne" zarodki z którymi do końca nie wiadomo co zrobić bo ich zamrażanie to nie jest dobre rozwiązanie.

      Ale z drugiej strony wpieprza mnie że biskupi próbują narzucać swoj światopogląd demokratycznemu państwu. To jest pewnego rodzaju skandal. A teksty o tym że to z publicznych pieniędzy to hipokryzja czystej wody i kolejny skandal. Jakoś biskupom nie przeszkadza jak z publicznych pieniędzy demokratycznego państwa finansuje się (naginając prawo) katolickie świątynie. Nie przeszkadaz im jak samorządy zrzucają się na pomniki Jana Pawła II, jak dostają grunty itp. Co to jest? Republika katolicka??
      • super-zbycho Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:50
        "Techniczny problem" przechowywania zarodków zapewne kiedyś zostanie
        rozwiązany. Ale czy zostanie rozwiązany problem "doskonałości"
        poczętych istot. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, jaki będzie
        potomek partnerów wcześniej poczetych przez in vitro? Tego mi
        brakuje.
        • maura4 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:07
          Czytałam ,że dzieci poczęte z in-vitro maja juz swoje dzieci .Nic
          nie było o tym żeby miały roznic sie od dzieci rodziców poczętych
          naturalnie.
        • mg2005 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 10:31
          super-zbycho napisał:

          > "Techniczny problem" przechowywania zarodków zapewne kiedyś
          zostanie
          > rozwiązany.

          Może kiedyś - ale mówimy o 'teraz'...
          Jest też problem zarodków 'wadliwych', które często powstają
          przy 'in vitro'...
      • mg2005 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 10:34
        numer5000 napisała:

        > Też mam jak biskupi sceptyczny stosunek do in vitro. Nie chodzi mi
        o to że to z
        > apładnienie pozaustrojowe bo w tym nie widzę nic złego. Chodzi mi
        o te "zbędne"
        > zarodki z którymi do końca nie wiadomo co zrobić bo ich
        zamrażanie to nie jest
        > dobre rozwiązanie.

        Tu się zgadzam

        >
        > Ale z drugiej strony wpieprza mnie że biskupi próbują narzucać
        swoj światopoglą
        > d demokratycznemu państwu.

        Na tym polega demokracja, że każdy może wypowiedzieć swój pogląd...
    • swmikolaj5 Nikt biskupów i ich przydupasów nie podda in vitro 28.11.08, 08:45
    • mikewodzowski Gdzie są Iluminaci? Wysadzić Watykan. 28.11.08, 08:46
    • zabers Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:48
      Ja to w ogóle się dziwię, że ktokolwiek pyta klechów o zdanie. A co ich to obchodzi. To nie są ich sprawy. Niech zniosą wreszcie ten debilny celibat i pilnują własnych dzieci.
      • nfplakto Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:51
        > Ja to w ogóle się dziwię, że ktokolwiek pyta klechów o zdanie.

        A dlaczego takie glupki jak ty maja decydowac w wyborach kto bedzie rzadzil moim
        panstwem?
        • partisan76 Re: Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:08
          nfplakto napisała:

          > A dlaczego takie glupki jak ty maja decydowac w wyborach kto bedzie rzadzil moi
          > m
          > panstwem?


          buahahaa, nie dosc, ze fanatyczka, to jeszcze faszystka. No brawo. Jesli nie
          wiesz dlaczego ludzi w wyborach decyduja kto bedzie rządził ICH państwem, to ja
          juz Ci tego nie wyjasnie.
    • mg2005 abp Nycz 28.11.08, 08:49
      - brat cyrkla i ekierki...

      "Bardziej powściągliwy był metropolita warszawski abp Kazimierz
      Nycz, który odmówił szczegółowych komentarzy do deklaracji
      premiera, "
    • coolnix A moze by teraz klechow na stos - precz z czarowni 28.11.08, 08:49
      A moze by TERAZ KLECHOW NA STOS - precz z czarownikami, zabobonami - Dawniej
      oni palili za inne poglady teraz moze dla przykladu by tak kilka "pajaców"
      spalic - NIc nie robia, uwazaja ze wszystko im sie nalezy i jako bardzo
      nieliczna grupa majaca poparcie mocherkow chca rządzić milionami ludzi. Za
      byle zaswiadczenie maja chory wewnetrzny cennik drozej niz w urzedach - DLA
      mnie to opetanie przez DIABLA !!!!
      NA STOS AN STOS
    • marekg12 Niech biskupi lepiej potępią biznesmena Rydzyka 28.11.08, 08:50
      Wszak on jest zakonnikiem ?
    • mg2005 A co na to TW Filozof ?... 28.11.08, 08:50
      Jakie jest stanowisko Filozofa ? :))
    • jola5033 Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 08:55
      jak kościół i jego arcybiskupi nie będą szli z duchem czasu, to
      ludzie zaczną jeszcze szybciej odchodzić.......
      Ci arcybiskupi to ślepi konserwaciści.
      Widzą tylko dzień dzisiejszy a nei widzą dnia jutrzejszego!!!!
      • acs-13 michalik zajmij sie pedalstwem wsrod klechistanu 28.11.08, 09:00
        a kondony , ciaze i dymanka pozostaw nam ktorzy jestesmy do tego.
        Wy klechy jestescie do modlenia i napierdsalalnia sie po podlogach..
        ale gdzies tam po drodze zbladziliscie i zaczeliscie niedosc ze
        wymienialiscie sie rolami raz jeden na gorze raz drugi, ale i
        zaczeliscie sie dobierac do naszych zon i dzieci -wynocha i wara od
        nich-zajmijcie sie waszymi odbytami..
    • abrahadabra czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 08:59
      i przypomnieć tym k_tasom urwanym z choinki, że ludzie sa już wolni.
      Przepraszam bardzo ale ci goście przysiegali wierność papieżowi a to
      głowa OBCEGO państwa.
      Więc niech sie nie wpierd_lają w nie ich sprawy.

      Może przejrzymy KPKan. pod kątem zgodności z Konstytucja RP? Okaże
      się może wtedy, że prawo wewnetrzne tej korporacji stoi w szokujacej
      sprzeczności z np. prawami człowieka i obywatela. I co wtedy
      powiedzie pyszałkowie w purpurze?

      Kler katolski to zbieranina wyjątkowego fajansiarstwa.
      • p.s.j Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 09:34
        > Może przejrzymy KPKan. pod kątem zgodności z Konstytucja RP? Okaże
        > się może wtedy, że prawo wewnetrzne tej korporacji stoi w szokujacej
        > sprzeczności z np. prawami człowieka i obywatela

        No, no. Nie popieram biskupów w sprawie in vitro (jak i w wielu innych
        sprawach), ale KPKan nie może i nie powinien być badany pod kątem zgodności z
        Konstytucją, bo nie jest aktem powszechnie obowiązującego prawa. Nie ma bowiem
        przymusu należenia do KK, a naruszenie KPKan nie wiąże się z żadnymi sankcjami,
        poza ew. wykluczeniem z KPKan. Podobnie nie powinno podlegać kontroli Państwa
        żadne wolne stowarzyszenie, od KK poczynając, na Klubie Wiewiórki (należałeś w
        dzieciństwie?) i jego regulaminach skończywszy.
        • abrahadabra Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 10:00
          polemizowałbym...
          szczególnie w świetle dotowania różnych obszarów działalności KRK,
          przez RP.

          KRK świadczy pewnego rodzaju usługi, czy wyobrażasz sobie, że cech
          np. piekarzy ma zapisane w statucie członkostwo tylko dla mężczyzn?

          • p.s.j Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 11:00
            > KRK świadczy pewnego rodzaju usługi, czy wyobrażasz sobie, że cech
            > np. piekarzy ma zapisane w statucie członkostwo tylko dla mężczyzn?
            >

            Mógłby mieć. Jest bodajże w Krakowi restauracja tylko dla kobiet, chyba nawet
            sąd się wypowiadał na ten temat i uznał, że tak być może.

            A usługi KRK nie mają charakteru powszechnego, w przeciwieństwie do piekarzy.
            Tzn bez chleba można umrzeć z głodu, bez wizyty w kościele ze smutku się nie
            umrze raczej.

            Państwo dotuje też np. stowarzyszenia niepełnosprawnych - czy to nie oburzające,
            że pełnosprawni nie mogą korzystać z działalności dotowanego stowarzyszenia?
      • mg2005 Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 09:58
        > Może przejrzymy KPKan. pod kątem zgodności z Konstytucja RP? Okaże
        > się może wtedy, że prawo wewnetrzne tej korporacji stoi w
        szokujacej
        > sprzeczności z np. prawami człowieka i obywatela. I co wtedy
        > powiedzie pyszałkowie w purpurze?

        Podobne metody stosowali już komuniści. Gratuluję wzorców...
        • abrahadabra Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 10:02
          komunizm i katolizm są z jednej bajki. Ponurej.
          • mg2005 Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 10:35
            abrahadabra napisał:

            > komunizm i katolizm są z jednej bajki.

            Udowodnij.
            • kijwoko Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 11:12
              mg2005 napisał:

              > abrahadabra napisał:
              >
              > > komunizm i katolizm są z jednej bajki.
              >
              > Udowodnij.


              Chodzi pewnie o to ustrojstwo, ktore panowalo w zsrr i osciennych panstwach i
              narzucone przez czolgi armii czerwonej. To ma tyle wspolnego z ideami komunizmu,
              ile chrzescijanstwo... z naukami Chrystusa. Czyli hipokryzja. to po pierwsze.
              Po drugie: wtrynianie sie z buciorami w zycie ludzi, roszczenie sobie praw, ze
              wie sie sie lepiej od ludzi (jak to sie nazywa? bycie "pasterzem"?), chec
              decydowania o wszystkich aspektach ich zycia. Ja tak totalitaryzm definiuje,
              jakby nie patrzec.
              _______________________________

              Z historii kk:

              726 r. -z Dziesięciu Boskich Przykazań usunięto drugie, które brzmi:
              "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w
              górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach i pod ziemia.
              Nie będziesz się im kłaniał ani służył" Otwarło to drogę do handlu obrazami,
              szkaplerzami, krzyżami, posagami itp. Przykazań jednak musiało pozostać
              dziesięć. Kościół podzielił wiec ostatnie przykazanie, mówiące o niepożądaniu
              ani zony, ani osła, ani wolu, na dwie części.

              "Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna litera, ani jedna kreska nie
              może być zmieniona w Prawie" [Jezus]

              "Nawet gdybym ja przyszedł i próbował wprowadzić małą zmianę do tego, co podałem
              pierwotnie, niechaj będę przeklęty' [św. Paweł]
            • abrahadabra Re: czas załomotać do bram biskupich pałaców... 28.11.08, 12:25
              sprawdź definicję totalitaryzmu.
              Powodzenia. :)
    • optykoptymista Księża na Księżyc! 28.11.08, 08:59
      Rozumię, że opinia Biskupów skierowana jest tylko do Chrześcijan, bo ja mam ją głęboko w du..e. Moje państwo powinno umożliwić mi skorzystanie z invitro, a jak ktoś jest Chrześcijaninem, to niech tego po prostu nie robi.


      Księża na Księżyc!
      • ar.co Re: Księża na Księżyc! 28.11.08, 10:01
        Nawet nie chrześcijan - tylko katolików. A to zupełnie odrębny
        gatunek.
    • alpepe Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:03
      uuu, biskupi nie wierzą w Pana Boga, nie wierzą w Boga Wszechmocnego i
      Wszechwiedzącego?
      Jak to człowiek może zastąpić Pana Boga? Jak to Bóg nie znajdzie sposobu, by
      uniemożliwić urodzenie dziecka pomimo in vitro, jeśli taka jest Jego wola?
    • jonex21 Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:04
      a z drugiej próbuje się zastępować Pana Boga jakimiś dziwnymi
      metodami. To jak tan nadety pajac zachoruje na raka to niech
      nie leci do onkologa tylko niech sie pogodzi ze swoim losem i nie
      leczy sie.
    • smuff Nie do końca 28.11.08, 09:06
      się zgodzę ze słowami:"...... żeby dać przyjemność rodzicom i dać im dziecko,
      zabija się inne" Tu nie chodzi o "przyjemność", tu chodzi o NAJWAŻNIEJSZĄ,
      NAJISTOTNIEJSZĄ sprawę, dla której dwoje ludzi postanowiło często być razem
      "po grób", Medycyna się rozwija, idzie "do przodu", ksiądz nie może być
      pewien, że ten rozwój nie spowoduje, że wyeliminowany zostanie ten warunek
      kilku zarodków, aby "począć" nowe życie. Często dwoje zdrowych ludzi nie może
      z jakiś, nieznanych powodów mieć dziecka. Państwo powinno im pomóc. Właśnie to
      jest obowiązkiem państwa. Bo o to chodzi w ŻYCIU, o dziecko, nie o milion
      często niepotrzebnych dupereli na które idą NASZE pieniądze.
    • petronelka_net Biskupi potępiają in vitro 28.11.08, 09:07
      Przypominam,że kościół protestował juz przeciwko wykonywaniu sekcji
      zwłok,twierdził,że ziemia jest płaska i inaczej myślących palił na
      stosach,za uprawianie ziołolecznictwa pławił czarownice wraz z
      czarnymi kotami, a jak wybuchała epidemia chorób roznoszonych przez
      szczury wykorzystywał to do głoszenia prawd o gniewie boga.Dzięki
      temu kraje katolickie mają teraz w medycynie czarną dziurę, a
      wszystko co nie zostało w lecznictwie wymyślone przez ostatnie 100
      lat traktuje się podejrzanie.Ponadto z nastaniem swojego panowania
      zlikwidował powszechne nauczanie zawłaszczając nawet naukę pisania i
      czytania tylko dla "zaufanych", czyli zakonnych,stworzył indeks
      ksiąg zakazanych funkcjonujący jeszcze do XX wieku.Dlatego też ich
      zdanie w tej kwestii jest dla mnie zupełnie niemiarodajne.Szlag
      tylko trafia,gdy prezydent Rzeczypospolitej wypowiada się w tej
      kwestii zaczynając od ogłoszenia poglądów kościoła,a kończąc
      wypowiedź lekkim otrzeźwieniem i zapewnieniem,że Polska nie jest
      państwem wyznaniowym.Po prostu skandal.
    • 1mzeta Ja potępiam biskupów- IDIOCI 28.11.08, 09:10
      "Kościół nie dopuszcza prokreacji pozaustrojowej, proponując alternatywne
      możliwości, czyli diagnozę i terapię niepłodności. "

      A dopuszcza homoseksualizm i pedofilię wśród księży?
      Nie dość,że rżną się na lewo i prawo między sobą, pedofilskie podziemie kościoła
      rośnie to jeszcze to skrupulatnie tuszują,żeby nie wyszło na jaw i mają czelność
      innym mówić jak żyć.

      Zdiagnozować to ich powinni i leczyć-samo stwierdzenie,że IV nie leczy
      niepłodności dowodzi tego,że w ogóle nie wiedzą o czym gadają-IV nie ma za
      zadanie wyleczyć kogoś z niepłodności tylko pomóc w doczekaniu się własnego
      potomstwa.
      Banda zakłamanych hipokrytów wrzeszcząca,że zarodek to człowiek-czemu odmawiają
      ceremonii pogrzebu dzieci przedwcześnie urodzonych martwych lub tych których
      nie zdążono ochrzcić?-bo dopiero przyjęcie sakramentu chrztu czyni je członkiem
      kościoła i wspólnoty katolickiej.
      Dlaczego narzucają swoje poglądy innym-tym którzy nie są katolikami,
      chrześcijanami ?
      Nie życzę sobie żeby taka banda idiotów mówiła mi co robić,a czego nie.
      --------------
      Jak nie urok, to sraczka....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka