wallenstein76 09.12.08, 17:03 Aż miło czytać gdy ktoś z Kościoła wypowiada się z sensem. Brawo dla rzecznika za nie robienie sensacji. A pismaki już chciały mieć nowy temacik Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rosol4 Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 17:21 Co znaczy wyksztalcenie i wielowiekowe doswiadczenie. Uwczesne tabloidy naprowadzaja delikwenta na przygotowany grunt by moc pozniej mu dolozyc czy opisywac jego wywrotke. Z tego widac ze to media dla swych korzysci przytlaczaja glupotami i bzdetami szczujac odbiorcow doprowadzajac bezmozgowcow do walk podobnych walka kogutow czy psow doprowadzonych do wscieklosci. Jak widac nie kazdy chce w tej grze uczestniczyc nawet jako aktor czy gwiazda. Matoly wyciagnijcie z tego wnioski i nauke. Odpowiedz Link Zgłoś
rob30tt Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 20:56 no prosze w moskwie mogl przejsc normalna odprawe na koncu kolejki a w Polsce jak przeszedl normalna odprawe to kontrolujacy wylecial z roboty ... Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab U nas demokracja i równość w Moskwie nie.Brawo dla 10.12.08, 06:17 Prymasa.Może Prezydent coś z tego zrozumie? Odpowiedz Link Zgłoś
erzbischof "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 17:29 nihil novi....on przeciez "primus inter pares" wiec o co chodzi ????? Odpowiedz Link Zgłoś
kato28 "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. 09.12.08, 17:33 Ciekawostka co to za media twierdzą że to skandal że Prymas poleciał do Moskwy rejsowym samolotem. A co miał Kościół wyczarterować samolot dla jednej osoby czy jak?? Odpowiedz Link Zgłoś
babaqba Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 21:49 kato28 napisał: > Ciekawostka co to za media twierdzą że to skandal że Prymas poleciał > do Moskwy rejsowym samolotem. A co miał Kościół wyczarterować > samolot dla jednej osoby czy jak?? Nie kościół, tylko państwo! Kościół na razie "odzyskuje" owoce swoich wyłudzeń z wieków przeszłych i nie ma pieniędzy na ekstrawagancje. Swoją drogą ciekawi mnie ten paszport dyplomatyczny dla tego chłopka. Watykański czy okupowanego terytorium? Odpowiedz Link Zgłoś
kato28 Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 22:07 Aaa... Państwo (czyli i ja) miałoby za to zapłacić. Dla mnie to właśnie wtedy był by skandal! Odpowiedz Link Zgłoś
mysikot Glemp ma paszport dyplomaty ? Konsul z Zimbabwe ? 09.12.08, 17:43 A moze ambasador Kosowa ? Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 17:49 wallenstein76 napisał: > Aż miło czytać gdy ktoś z Kościoła wypowiada się z sensem. Brawo dla rzecznika > za nie robienie sensacji. A pismaki już chciały mieć nowy temacik Ale niemiło się czyta, kiedy różni pismacy wypowiadają się w imieniu Kościoła bez sensu i szukaja sensacji tam, gdzie jej nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
s3kawka To kupcie mu samolot Jednym Lechu,drugim Glemb 09.12.08, 17:55 Przy okazji kupcie mu maybacha,rydzol ma to i kaczki też muszą miec', bo jak nie to będą kwakac' Odpowiedz Link Zgłoś
alex-alexander "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 17:55 A niby jakim samolotem mialby leciec ten urzednik koscielny Glemp? Ja tez jestem urzednikiem i latam zwyklymi samolotami. Odpowiedz Link Zgłoś
sw.patryk Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 18:35 A jakim samolotem mial leciec? Rzadowym ? nie przysluguje Mu, a poza tym bezpieczniej rejsowym . Wiele razy latalem w towarzystwie roznych VIP . Pan Solorz,czy Boniek latali zwyklymi samolotami, choc w klasie biznesowej.I dziwnie pioropusze im nie poodpadaly Odpowiedz Link Zgłoś
estees "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. 09.12.08, 18:01 Kolejny pseudoinfo o niczym. Takie odpowiadania na zarzuty których nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
pandora-online male zainteresowanie tymi pie...mi 09.12.08, 18:12 moze by tak cos na temat GRECJA co czy wam Tusk zabronil pisac o powstaniu w Grecji?. Tacyscie sa niezalezni jak ja prezydent RP. Mam jdno pragnienie rozliczyc SB-media. Odpowiedz Link Zgłoś
elinkan Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 18:24 jakby poleciał czarterem to byłoby inne szczekanie "Według niektórych mediów doszło do skandalu"?? których mediów SE? czy Fakt? jak już sugerujecie, ze nie sami tworzycie skandal to podawajcie źródło.. zatrudniacie byle kogo do pisania byle czego a potem zdziwieni, ze ludzie nie szanują GW? Odpowiedz Link Zgłoś
fransuis "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 18:32 A po co tam w ogóle poleciał ???!!!!, przypodobać się , czy swoją obecnością komuś ukoił ból , wręcz przeciwnie . Czy któryś z TWARDOGŁOWYCH Popów był na pogrzebie naszego Papierza JPII. Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a I nikogo z pracy nie wyrzucono jak dwa lata temu ? 09.12.08, 18:33 Patrzcie jaki Joziu swoj chlop tylko dlaczego ............ Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk Kraj nam normalnieje za wyjatkiem oglupialej sfory 09.12.08, 18:56 dziennikarskiej, ktora w normalnosci znajduje temat do sensacji zerujac na bardzo emocjonalnie zakorzenionych ale antykonstytucyjnych zwiazkach i zaleznosciach pomiedzy wladza panstwowa a hierarchia koscielna. "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. Odpowiedz Link Zgłoś
frankyy a na lektyce mieli go nieść? to niech niosą ci co 09.12.08, 19:07 się świecie oburzyli. Mógłby też lewitować, to obeszło by się bez kontroli paszportowej... Odpowiedz Link Zgłoś
arahat1 dziwne ; faceci w czarnych sukienkach maja tyle 09.12.08, 19:09 kasy ze stac ich na pare samolotow...ale czakaja kiedy lud im kupi by szybcej pezmieszczali sie do swoich gospodyn... Odpowiedz Link Zgłoś
xmt "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. 09.12.08, 20:19 Nie rozumiem w czym niby miał być problem. Kard. Glempowi gratuluję kultury i normalności. Zaskoczonym, że kardynał nie jechał karocą złotą sugeruję, że mamy XXI wiek ;) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 20:31 Bo samolotów ze złota się nie robi. Za ciężkie by były. Odpowiedz Link Zgłoś
xmt Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 21:25 zigzaur napisał: > Bo samolotów ze złota się nie robi. Za ciężkie by były. Akurat tu trodno kard. Glempowi cokolwiek zarzucić. Poleciał bez pompy, normalnie jak każdy. Odpowiedz Link Zgłoś
mieszko27 A co, ulepiony z innej gliny? 09.12.08, 20:30 Mieli go może k...a wysłać rządową bryką? Chociaż, może..... Odpowiedz Link Zgłoś
9starszapani "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 20:42 Bardzo prosze o wyjasnienie, na jakiej podstawie prawnej kardynalowi przysluguje paszport dyplomatyczny. Plus pytanie - kto jeszcze poza politykami i dyplomatami otrzymuje takie paszporty? Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 21:10 9starszapani napisała: > Bardzo prosze o wyjasnienie, na jakiej podstawie prawnej kardynalowi > przysluguje paszport dyplomatyczny. Podstawa prawna to zapewne konkordat, natomiast jasno widać, że jest to akt prawny pozbawiający Polskę suwerenności. Odpowiedz Link Zgłoś
eryk2 No patrzcie, patrzcie... 09.12.08, 21:34 > 9starszapani napisała: > > Bardzo prosze o wyjasnienie, na jakiej podstawie prawnej kardynalowi > > przysluguje paszport dyplomatyczny. Jeśli jest to paszport dyplomatyczny państwa pod tytułem Watykan, to jest to brocha owego państwa, które uznaje Józefa G. za swojego przedstawiciela dyplomatycznego. Jeśli natomiast jest to paszport Najjaśniejszej Rzeczy Pospolitej, to trzeba by chyba wyjaśnić tę pomyłkę - o ile wiem, pastorzy protestanccy na obszarze naszego państwa nie cieszą się podobnymi przywilejami, podobnie starsi zborów ze Stowarzyszenia Badczy Pisma Świętego oraz pozostali przełożeni związków wyznaniowych. Co do odprawy - i można było, jak widać, przeżyć to bez tej histerii sprzed dwóch lat, kiedy to człowiek wyleciał z pracy, bo potraktował obywatela Józefa G. jak obywatela Józefa G., a nie jako półboga i zastępcę Władcy Wszechświata na obszar Eurazji... Co więcej - podejrzewam, że Józef G. korzysta na co dzień z ceramicznego sedesu, a nie złoto- platynowego, i korona mu z głowy nie spada. Podobnie, gdy ma katar, używa najprawdopodobniej ligninowych chusteczek kupionych w kiosku, a nie jedwabnego prześcieradła wielkości 2m x 2m, wyprodukowanego z chińskiego jedwabiu, sprowadzonego specjalnym transportem przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej... Odpowiedz Link Zgłoś
pegaz_mk Re: No patrzcie, patrzcie... 09.12.08, 22:56 > Co do odprawy - i można było, jak > widać, przeżyć to bez tej histerii sprzed dwóch lat, kiedy to > człowiek wyleciał z pracy, bo potraktował obywatela Józefa G. jak > obywatela Józefa G., a nie jako półboga i zastępcę Władcy > Wszechświata na obszar Eurazji... O ile mnie pamięć nie myli, bezpośrednim sprawcą zamieszania i wywalania ludzi z roboty był nadgorliwy posełek pisu czy też lpr (przepraszam, ale tego dokładnie nie pamiętam), a "winą" Glempa było jedynie to, że nie zorientował się na czas i bardziej stanowczo nie zareagował na tą całą szopkę. Odpowiedz Link Zgłoś
stefan99999 podstawa prawna 09.12.08, 21:35 Nie wypowiadam się jako wiedzący, lecz jako ten, który gdzieś to kiedys czytał, więc mogę się mylić. Przepisy określają komu paszport dyplomatyczny się należy z urzędu (np. prezydent, premier, marszałkowie izb, ministrowie), ale pozostawiają w gestii ministra (chyba) SW pewną dodatkową pulę. Dawniej np. za rządów SLD czy PiSu lista osób z paszportem dyplomatycznym była długa jak srajtaśma, obecnie jest nieco skrócona. Grzecznościowo kardynałowie takie otrzymują. Inną sprawą jest, że tak naprawdę taki paszport niewiele daje. Odpowiedz Link Zgłoś
j.an "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. 09.12.08, 21:30 Tak powinno być ze wszystkim Kościół sobie Państwo sobie, a nie tak jak przez ostatnie dwa lata rządów PiS urzędnicy naginali karku aby się tylko przypodobać dostojnikom kościelnym,a ci żądali coraz więcej a to na świątynię a to na renowacje,a to na uczelnie a to na katechetów i tak w koło macieju. Odpowiedz Link Zgłoś
felix_macierewicz Józef Glemp ma paszport dyplomatyczny ? 09.12.08, 21:54 niby z jakiej racji ? Odpowiedz Link Zgłoś
plazmon "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 22:20 Ja tez kiedys lecialem tym samym samolotem z kardynalem. Chyba do Paryza. Lecial w zwyklej ekonomicznej. Ja pozno przyszedlem i dali mi w biznes, choc bilet byl na ekonomiczna. Ale przy locie 2h nie ma to znaczenia. Nie jest to przecież 4 klasa jak drzewniej bywalo w pociagach. Pozatym teraz jest na emeryturze. Odpowiedz Link Zgłoś
naprawdetrzezwy To JEST dziwne. 09.12.08, 22:40 Przy tym przepychu, służbie i bizantyjskim strojom i wystrojom (tak, najczęsciej podczas pouczania innych jak mają skromnie żyć) to DZIWNE, że poleciał z _przypadkowymi_ ludźmi, a nie jak zwykle dedykowaną maszyną... Odpowiedz Link Zgłoś
konbar Re: To JEST dziwne. 09.12.08, 22:52 naprawdetrzezwy napisał: > Przy tym przepychu, służbie i bizantyjskim strojom i wystrojom (tak, > najczęsciej podczas pouczania innych jak mają skromnie żyć) to > DZIWNE, że poleciał z _przypadkowymi_ ludźmi, a nie jak zwykle > dedykowaną maszyną... > > > no to capni lufe!moze ci pomoze! Odpowiedz Link Zgłoś
19wirek20 "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 22:59 i dobrze Odpowiedz Link Zgłoś
leo.tolstoj Ja byłem świadkiem tego zdarzenia w Moskwie !!! 10.12.08, 00:01 To ja poinformowalem polskie media o tym wydarzeniu w Moskwie. Nie jestem jakimś dewotem katolikiem, mam krytyczny stosunek wobec postawy Kościola pod wieloma względami. Podobalo mi sie, że kardynal leciał klasą ekonomiczną. To znaczy, że choć domaga sie pieniędzy na budowe Świątyni Opatrzności Bozej osobiście jest kaplanem skromnym. Ale jego przyjazd do Moskwy na pogrzeb patriarchy Rosji, w imieniu episkopatu Polski oskarżanego tu od lat o prozelityzm nie był wydarzeniem czysto prywatnym. W takiej sytuacji obowiązkiem kardynala Glempa było skoordynowac swoją podroż z wladzami państwowymi, a psim obowiązkiem ambasadora Polski było czekac na kardynala na lotnisku przy wyjściu z rękawa. Poweim więcej, to byl obowiązek polskiego MSZu zorientowac się kto z Polski przyjedzie na pogrzeb prawoslawnego patriarchy i tak zorganizować wizytę przedstawiciela episkopatu Polski, by nie doszlo do tego rodzaju zaniedbań. Wielokrotnie widziałem jak w Moskwie, na lotnisku Szeremetiewo po przylocie samolotu z Polski na bubków urzedników z Polski czekali przedstawiciele polskiej ambasady. Chodzi o to, zeby pomóc im przejść kontrolę, by dopilnować, żeby nie zdarzył sie żaden incydent, by wszystko przeszło spokojnie. O samochód z numerami dyplomatycznymi dopominają się dyrektorzy departamentu, wiceministrowie, artyści, dziennikarze, itd. Kardynal Glemp jest czlowiekiem w podeszlym wieku, jest formalnie głową polskiego Kościola katolickiego, instytucji niezwykle waznej dla polskiego życia publicznego. Jego status dyplomatyczny nie jest o wiele niższy (jeśli nie równy) od statusu najwyższych funkcjonariuszy administracji państwowej. Stosunki Polski z Rosją sa obecnie bardzo napięte. W Szeremetiewo wystarczyłby najdrobniejszy incydent z udzialem kardynala by doszlo do skandalu na wielką międzynarodową skalę. Spocony ksiądz, który czekal na kardynala w strefie przylotów był dziko zdenerwowany, wszyscy pasażerowie juz przeszli, a kardynała ktory zdaje się po dwudziestu minutach czekania do kontroli granicznej musiał coś poprawić w swojej karcie imigracyjnej wciąż nie było. Kiedy powiedziałem mu, że kardynal chyba zaraz wyjdzie uspokoił się. Usłyszałem jak wyburczał do telefonu komórkowego, do kierowcy, Dima podjeżdżaj, to oznacza, że kierowca czekał na zewnątrz lotniska, żeby nie płacić za parking, po pietnastu minutach na terenie portu lotniczego trzeba płacić słoną opłatę. Za skromność, podróż klasą ekonomiczną można kardynała Glempa tylko pochwalić, ale cała ta historia jest niepoważna i skandaliczna. Swoich obowiązków nie dopełnil MSZ (Sikorski), ambasada Polski w Federacji Rosyjskiej i Konferencja Episkopatu Polski. Kiedy opowiadałem znajomym Rosjanom jak na pogrzeb patriarchy przyjechal kardynal Glemp patrzeli na mnie jak na idiotę. W jakimś sensie ta sytuacja jest analogiczna do incydentu prezydenta KAczyńskiego na granicy Osetii południowej i Gruzji. I tu i tam odpowiedzialne instytucje państwa polskiego nie dopelniły swoich obowiązków. Zapytajcie się sami jak zachowałyby sie przedstawicielstwa dyplomatyczne takich państw jak USA, czy Anglia, gdyby do Moskwy przylecieli najwyżsi ranga przedstawiciele tamtejszego duchowieństwa. To jest kwestia manier, protokołu, bezpieczeństwa i szacunku dla instytucji religijnych. Zupełnie inny problem polega na tym czy instytucje katolickie w Polsce obdarzają nas niewierzących identycznym szacunkiem, vide Radio Maryja, kwestia zapłodnień in vitro, arcybiskup Głódź, ksiądz Isakiewicz, itd, itp. Pozdrawiam z Moskwy. leo.tolstoj@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Ulubieniec Opatrzności Bożej a jednak nie 10.12.08, 00:01 zaryzykował lotu rządowym samolotem, bo przecież gdyby go zażądał, to rząd nie śmiał by odmówić:) Odpowiedz Link Zgłoś