Dodaj do ulubionych

"Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole...

09.12.08, 17:03
Aż miło czytać gdy ktoś z Kościoła wypowiada się z sensem. Brawo dla rzecznika
za nie robienie sensacji. A pismaki już chciały mieć nowy temacik
Obserwuj wątek
    • rosol4 Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 17:21
      Co znaczy wyksztalcenie i wielowiekowe doswiadczenie.
      Uwczesne tabloidy naprowadzaja delikwenta na przygotowany grunt by
      moc pozniej mu dolozyc czy opisywac jego wywrotke.
      Z tego widac ze to media dla swych korzysci przytlaczaja glupotami i
      bzdetami szczujac odbiorcow doprowadzajac bezmozgowcow do walk
      podobnych walka kogutow czy psow doprowadzonych do wscieklosci.
      Jak widac nie kazdy chce w tej grze uczestniczyc nawet jako aktor
      czy gwiazda.
      Matoly wyciagnijcie z tego wnioski i nauke.
      • rob30tt Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 20:56
        no prosze w moskwie mogl przejsc normalna odprawe na koncu kolejki
        a w Polsce jak przeszedl normalna odprawe to kontrolujacy wylecial z roboty ...
        • krzych.korab U nas demokracja i równość w Moskwie nie.Brawo dla 10.12.08, 06:17
          Prymasa.Może Prezydent coś z tego zrozumie?
    • erzbischof "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 17:29
      nihil novi....on przeciez "primus inter pares" wiec o co chodzi ?????
    • kato28 "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. 09.12.08, 17:33
      Ciekawostka co to za media twierdzą że to skandal że Prymas poleciał
      do Moskwy rejsowym samolotem. A co miał Kościół wyczarterować
      samolot dla jednej osoby czy jak??
      • swam wiadomo jakie media 09.12.08, 17:49
        PiSdraki
      • babaqba Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 21:49
        kato28 napisał:

        > Ciekawostka co to za media twierdzą że to skandal że Prymas
        poleciał
        > do Moskwy rejsowym samolotem. A co miał Kościół wyczarterować
        > samolot dla jednej osoby czy jak??

        Nie kościół, tylko państwo! Kościół na razie "odzyskuje" owoce
        swoich wyłudzeń z wieków przeszłych i nie ma pieniędzy na
        ekstrawagancje. Swoją drogą ciekawi mnie ten paszport dyplomatyczny
        dla tego chłopka. Watykański czy okupowanego terytorium?
        • kato28 Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 22:07
          Aaa... Państwo (czyli i ja) miałoby za to zapłacić. Dla mnie to
          właśnie wtedy był by skandal!
    • mysikot Glemp ma paszport dyplomaty ? Konsul z Zimbabwe ? 09.12.08, 17:43
      A moze ambasador Kosowa ?
    • eti.gda Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 17:49
      wallenstein76 napisał:

      > Aż miło czytać gdy ktoś z Kościoła wypowiada się z sensem. Brawo
      dla rzecznika
      > za nie robienie sensacji. A pismaki już chciały mieć nowy temacik

      Ale niemiło się czyta, kiedy różni pismacy wypowiadają się w imieniu
      Kościoła bez sensu i szukaja sensacji tam, gdzie jej nie ma.
    • s3kawka To kupcie mu samolot Jednym Lechu,drugim Glemb 09.12.08, 17:55
      Przy okazji kupcie mu maybacha,rydzol ma to i kaczki też muszą miec', bo jak nie
      to będą kwakac'
    • alex-alexander "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 17:55
      A niby jakim samolotem mialby leciec ten urzednik koscielny Glemp?
      Ja tez jestem urzednikiem i latam zwyklymi samolotami.
      • sw.patryk Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 18:35
        A jakim samolotem mial leciec? Rzadowym ? nie przysluguje Mu, a
        poza tym bezpieczniej rejsowym . Wiele razy latalem w
        towarzystwie roznych VIP . Pan Solorz,czy Boniek latali zwyklymi
        samolotami, choc w klasie biznesowej.I dziwnie pioropusze im nie
        poodpadaly
      • wiedmak Na miotle moze powinien leciec? 09.12.08, 19:10
        To akurat by pasowalo.
    • estees "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. 09.12.08, 18:01
      Kolejny pseudoinfo o niczym.
      Takie odpowiadania na zarzuty których nie było.
    • pandora-online male zainteresowanie tymi pie...mi 09.12.08, 18:12
      moze by tak cos na temat GRECJA co czy wam Tusk zabronil pisac o powstaniu w
      Grecji?.
      Tacyscie sa niezalezni jak ja prezydent RP.
      Mam jdno pragnienie rozliczyc SB-media.
    • elinkan Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 18:24
      jakby poleciał czarterem to byłoby inne szczekanie
      "Według niektórych mediów doszło do skandalu"?? których mediów SE? czy Fakt? jak
      już sugerujecie, ze nie sami tworzycie skandal to podawajcie źródło..
      zatrudniacie byle kogo do pisania byle czego a potem zdziwieni, ze ludzie nie
      szanują GW?
    • fransuis "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 18:32
      A po co tam w ogóle poleciał ???!!!!, przypodobać się , czy swoją obecnością komuś ukoił ból , wręcz przeciwnie . Czy któryś z TWARDOGŁOWYCH Popów był na pogrzebie naszego Papierza JPII.
    • jola_z_dywit_2006a I nikogo z pracy nie wyrzucono jak dwa lata temu ? 09.12.08, 18:33

      Patrzcie jaki Joziu swoj chlop tylko dlaczego ............
    • wartnik31 nareszcie trochę normalności, popieram 09.12.08, 18:50
    • 1stanczyk Kraj nam normalnieje za wyjatkiem oglupialej sfory 09.12.08, 18:56
      dziennikarskiej, ktora w normalnosci znajduje temat do sensacji zerujac na
      bardzo emocjonalnie zakorzenionych ale antykonstytucyjnych zwiazkach i
      zaleznosciach pomiedzy wladza panstwowa a hierarchia koscielna.

      "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole..
      • frankyy a na lektyce mieli go nieść? to niech niosą ci co 09.12.08, 19:07
        się świecie oburzyli. Mógłby też lewitować, to obeszło by się bez kontroli
        paszportowej...
    • arahat1 dziwne ; faceci w czarnych sukienkach maja tyle 09.12.08, 19:09
      kasy ze stac ich na pare samolotow...ale czakaja kiedy lud im kupi by szybcej
      pezmieszczali sie do swoich gospodyn...
    • xmt "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. 09.12.08, 20:19
      Nie rozumiem w czym niby miał być problem. Kard. Glempowi gratuluję kultury i
      normalności. Zaskoczonym, że kardynał nie jechał karocą złotą sugeruję, że mamy
      XXI wiek ;)
      • zigzaur Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 20:31
        Bo samolotów ze złota się nie robi. Za ciężkie by były.
        • xmt Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 21:25
          zigzaur napisał:

          > Bo samolotów ze złota się nie robi. Za ciężkie by były.


          Akurat tu trodno kard. Glempowi cokolwiek zarzucić. Poleciał bez pompy,
          normalnie jak każdy.
    • mieszko27 A co, ulepiony z innej gliny? 09.12.08, 20:30

      Mieli go może k...a wysłać rządową bryką? Chociaż, może.....
    • 9starszapani "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 20:42
      Bardzo prosze o wyjasnienie, na jakiej podstawie prawnej kardynalowi
      przysluguje paszport dyplomatyczny.
      Plus pytanie - kto jeszcze poza politykami i dyplomatami otrzymuje
      takie paszporty?
      • rs_gazeta_forum Re: "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp po 09.12.08, 21:10
        9starszapani napisała:
        > Bardzo prosze o wyjasnienie, na jakiej podstawie prawnej kardynalowi
        > przysluguje paszport dyplomatyczny.

        Podstawa prawna to zapewne konkordat, natomiast jasno widać, że jest to akt
        prawny pozbawiający Polskę suwerenności.
        • eryk2 No patrzcie, patrzcie... 09.12.08, 21:34
          > 9starszapani napisała:
          > > Bardzo prosze o wyjasnienie, na jakiej podstawie prawnej
          kardynalowi
          > > przysluguje paszport dyplomatyczny.

          Jeśli jest to paszport dyplomatyczny państwa pod tytułem Watykan, to
          jest to brocha owego państwa, które uznaje Józefa G. za swojego
          przedstawiciela dyplomatycznego. Jeśli natomiast jest to paszport
          Najjaśniejszej Rzeczy Pospolitej, to trzeba by chyba wyjaśnić tę
          pomyłkę - o ile wiem, pastorzy protestanccy na obszarze naszego
          państwa nie cieszą się podobnymi przywilejami, podobnie starsi
          zborów ze Stowarzyszenia Badczy Pisma Świętego oraz pozostali
          przełożeni związków wyznaniowych. Co do odprawy - i można było, jak
          widać, przeżyć to bez tej histerii sprzed dwóch lat, kiedy to
          człowiek wyleciał z pracy, bo potraktował obywatela Józefa G. jak
          obywatela Józefa G., a nie jako półboga i zastępcę Władcy
          Wszechświata na obszar Eurazji... Co więcej - podejrzewam, że Józef
          G. korzysta na co dzień z ceramicznego sedesu, a nie złoto-
          platynowego, i korona mu z głowy nie spada. Podobnie, gdy ma katar,
          używa najprawdopodobniej ligninowych chusteczek kupionych w kiosku,
          a nie jedwabnego prześcieradła wielkości 2m x 2m, wyprodukowanego z
          chińskiego jedwabiu, sprowadzonego specjalnym transportem przez rząd
          Rzeczypospolitej Polskiej...
          • pegaz_mk Re: No patrzcie, patrzcie... 09.12.08, 22:56
            > Co do odprawy - i można było, jak
            > widać, przeżyć to bez tej histerii sprzed dwóch lat, kiedy to
            > człowiek wyleciał z pracy, bo potraktował obywatela Józefa G. jak
            > obywatela Józefa G., a nie jako półboga i zastępcę Władcy
            > Wszechświata na obszar Eurazji...

            O ile mnie pamięć nie myli, bezpośrednim sprawcą zamieszania i wywalania ludzi z roboty był nadgorliwy posełek pisu czy też lpr (przepraszam, ale tego dokładnie nie pamiętam), a "winą" Glempa było jedynie to, że nie zorientował się na czas i bardziej stanowczo nie zareagował na tą całą szopkę.
      • stefan99999 podstawa prawna 09.12.08, 21:35
        Nie wypowiadam się jako wiedzący, lecz jako ten, który gdzieś to kiedys czytał,
        więc mogę się mylić.

        Przepisy określają komu paszport dyplomatyczny się należy z urzędu (np.
        prezydent, premier, marszałkowie izb, ministrowie), ale pozostawiają w gestii
        ministra (chyba) SW pewną dodatkową pulę. Dawniej np. za rządów SLD czy PiSu
        lista osób z paszportem dyplomatycznym była długa jak srajtaśma, obecnie jest
        nieco skrócona. Grzecznościowo kardynałowie takie otrzymują.

        Inną sprawą jest, że tak naprawdę taki paszport niewiele daje.
    • j.an "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole.. 09.12.08, 21:30
      Tak powinno być ze wszystkim Kościół sobie Państwo sobie, a nie tak jak przez
      ostatnie dwa lata rządów PiS urzędnicy naginali karku aby się tylko przypodobać
      dostojnikom kościelnym,a ci żądali coraz więcej a to na świątynię a to na
      renowacje,a to na uczelnie a to na katechetów i tak w koło macieju.
      • jkal tym bardziej, że Tusku tyz lata rejsowymi 09.12.08, 21:37
        • felix_macierewicz Józef Glemp ma paszport dyplomatyczny ? 09.12.08, 21:54
          niby z jakiej racji ?
    • plazmon "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 22:20
      Ja tez kiedys lecialem tym samym samolotem z kardynalem. Chyba do Paryza.
      Lecial w zwyklej ekonomicznej. Ja pozno przyszedlem i dali mi w biznes, choc
      bilet byl na ekonomiczna. Ale przy locie 2h nie ma to znaczenia. Nie jest to
      przecież 4 klasa jak drzewniej bywalo w pociagach.
      Pozatym teraz jest na emeryturze.
    • naprawdetrzezwy To JEST dziwne. 09.12.08, 22:40
      Przy tym przepychu, służbie i bizantyjskim strojom i wystrojom (tak,
      najczęsciej podczas pouczania innych jak mają skromnie żyć) to
      DZIWNE, że poleciał z _przypadkowymi_ ludźmi, a nie jak zwykle
      dedykowaną maszyną...
      • konbar Re: To JEST dziwne. 09.12.08, 22:52
        naprawdetrzezwy napisał:

        > Przy tym przepychu, służbie i bizantyjskim strojom i wystrojom
        (tak,
        > najczęsciej podczas pouczania innych jak mają skromnie żyć) to
        > DZIWNE, że poleciał z _przypadkowymi_ ludźmi, a nie jak zwykle
        > dedykowaną maszyną...
        >
        >
        > no to capni lufe!moze ci pomoze!
    • 19wirek20 "Nie ma w tym nic dziwnego, że kard. Glemp pole... 09.12.08, 22:59
      i dobrze
    • leo.tolstoj Ja byłem świadkiem tego zdarzenia w Moskwie !!! 10.12.08, 00:01
      To ja poinformowalem polskie media o tym wydarzeniu w Moskwie. Nie
      jestem jakimś dewotem katolikiem, mam krytyczny stosunek wobec
      postawy Kościola pod wieloma względami. Podobalo mi sie, że kardynal
      leciał klasą ekonomiczną. To znaczy, że choć domaga sie pieniędzy na
      budowe Świątyni Opatrzności Bozej osobiście jest kaplanem skromnym.
      Ale jego przyjazd do Moskwy na pogrzeb patriarchy Rosji, w imieniu
      episkopatu Polski oskarżanego tu od lat o prozelityzm nie był
      wydarzeniem czysto prywatnym. W takiej sytuacji obowiązkiem
      kardynala Glempa było skoordynowac swoją podroż z wladzami
      państwowymi, a psim obowiązkiem ambasadora Polski było czekac na
      kardynala na lotnisku przy wyjściu z rękawa. Poweim więcej, to byl
      obowiązek polskiego MSZu zorientowac się kto z Polski przyjedzie na
      pogrzeb prawoslawnego patriarchy i tak zorganizować wizytę
      przedstawiciela episkopatu Polski, by nie doszlo do tego rodzaju
      zaniedbań. Wielokrotnie widziałem jak w Moskwie, na lotnisku
      Szeremetiewo po przylocie samolotu z Polski na bubków urzedników z
      Polski czekali przedstawiciele polskiej ambasady. Chodzi o to, zeby
      pomóc im przejść kontrolę, by dopilnować, żeby nie zdarzył sie żaden
      incydent, by wszystko przeszło spokojnie. O samochód z numerami
      dyplomatycznymi dopominają się dyrektorzy departamentu,
      wiceministrowie, artyści, dziennikarze, itd. Kardynal Glemp jest
      czlowiekiem w podeszlym wieku, jest formalnie głową polskiego
      Kościola katolickiego, instytucji niezwykle waznej dla polskiego
      życia publicznego. Jego status dyplomatyczny nie jest o wiele
      niższy (jeśli nie równy) od statusu najwyższych funkcjonariuszy
      administracji państwowej. Stosunki Polski z Rosją sa obecnie bardzo
      napięte. W Szeremetiewo wystarczyłby najdrobniejszy incydent z
      udzialem kardynala by doszlo do skandalu na wielką międzynarodową
      skalę. Spocony ksiądz, który czekal na kardynala w strefie przylotów
      był dziko zdenerwowany, wszyscy pasażerowie juz przeszli, a
      kardynała ktory zdaje się po dwudziestu minutach czekania do
      kontroli granicznej musiał coś poprawić w swojej karcie imigracyjnej
      wciąż nie było. Kiedy powiedziałem mu, że kardynal chyba zaraz
      wyjdzie uspokoił się. Usłyszałem jak wyburczał do telefonu
      komórkowego, do kierowcy, Dima podjeżdżaj, to oznacza, że kierowca
      czekał na zewnątrz lotniska, żeby nie płacić za parking, po
      pietnastu minutach na terenie portu lotniczego trzeba płacić słoną
      opłatę. Za skromność, podróż klasą ekonomiczną można kardynała
      Glempa tylko pochwalić, ale cała ta historia jest niepoważna i
      skandaliczna. Swoich obowiązków nie dopełnil MSZ (Sikorski),
      ambasada Polski w Federacji Rosyjskiej i Konferencja Episkopatu
      Polski. Kiedy opowiadałem znajomym Rosjanom jak na pogrzeb
      patriarchy przyjechal kardynal Glemp patrzeli na mnie jak na idiotę.
      W jakimś sensie ta sytuacja jest analogiczna do incydentu prezydenta
      KAczyńskiego na granicy Osetii południowej i Gruzji. I tu i tam
      odpowiedzialne instytucje państwa polskiego nie dopelniły swoich
      obowiązków. Zapytajcie się sami jak zachowałyby sie
      przedstawicielstwa dyplomatyczne takich państw jak USA, czy Anglia,
      gdyby do Moskwy przylecieli najwyżsi ranga przedstawiciele
      tamtejszego duchowieństwa. To jest kwestia manier, protokołu,
      bezpieczeństwa i szacunku dla instytucji religijnych. Zupełnie inny
      problem polega na tym czy instytucje katolickie w Polsce obdarzają
      nas niewierzących identycznym szacunkiem, vide Radio Maryja, kwestia
      zapłodnień in vitro, arcybiskup Głódź, ksiądz Isakiewicz, itd, itp.
      Pozdrawiam z Moskwy. leo.tolstoj@gazeta.pl
    • guru133 Ulubieniec Opatrzności Bożej a jednak nie 10.12.08, 00:01
      zaryzykował lotu rządowym samolotem, bo przecież gdyby go zażądał, to rząd nie
      śmiał by odmówić:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka