Dodaj do ulubionych

Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ...

12.12.08, 21:13
Yessss!! Takie rozstrzygniecie jest prawidlowe.
Jak ktos robi z siebie KingKonga, to niech sie rownoczesnie liczy z
odpowiednia reakcja.
"Dobry byl chlopak i malo pil" - epitafium dla pana D.
Obserwuj wątek
    • kamyk39 Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ... 12.12.08, 21:15
      Cena za wizy?
      • laksmana Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 23:04
        kamyk39 napisał:

        > Cena za wizy?

        Wizy do Kanady? www.tvn24.pl/0,1540773,wiadomosc.html
        Widzę, że odsetek ludzi nie rozumiejących wiadomości jakoś nie chce spadać.
        • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 23:08
          Nie zrozumiale(a)s przedmowcy. 'Martyrologia biednego, polskieg poczciwca' na
          lotnisku w Vancouver odbila sie tam sporym echem w mediach i 'dyskusji
          spolecznej' - byc moze przyspieszylo to wlasnie zniesienie wiz.


          • laksmana Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 23:12
            Nie zrozumiałem i nadal nie rozumiem, co mają wizy do śmierci tego faceta,
            interesująca teoria. Co ciekawe "martyrologia" okazała się dość naciągana, skoro
            uznano użycie paralizatora za zasadne.
            • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 23:18
              Nastepstwa faktow. To sa tylko dywagacje, na zniesienie wiz dla obywateli UE
              nalega KE.
            • kamyk39 Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 13.12.08, 04:44
              Dla Kanady sprawa byla b. niezreczna.
              Byly rozmowy na wysokim szczeblu i Kanada wykonala uklon.
            • krzych.korab W ten sposób normalne rządy bronią własnych 13.12.08, 08:40
              funkcjonariuszy.Nasz kraj jest nienormalny.
          • remik.bz Heartpumper dlaczego drwisz z cudzego cierpienia? 15.12.08, 10:33
            heartpumper napisał:
            'Martyrologia biednego, polskieg poczciwca' na
            > lotnisku w Vancouver odbila sie tam sporym echem w mediach
            i 'dyskusji
            > spolecznej' -

            Piszesz w cudzysłowie ( takim trochę ułomnym)
            Rozumiem ,ze Twoim zdaniem albo nie było tam cierpienia człowieka,
            albo cierpienie człowieka jest godne żartów.
            Ja takiej Twojej postawy nie akceptuję.
            Drwiny z cudzego cierpienia i to w obliczu smierci są po prostu
            mówiąc bardzo delikatnie - sprawą ohydną.
    • angrusz1 Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ... 12.12.08, 21:17

      Ot i pełna bezkarność .
      To cywilizacja w Kanadzie .
      • zigzaur Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:23
        A w Moskwie to by pasażera oblali benzyną i podpalili albo opróżniliby kilka
        magazynków.
        • plorg Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:33
          zigzaur nabredzil:

          > A w Moskwie to...
          -------------------
          To artykul o Kanadzie. Mam nadzieje, ze widzisz roznice, chocby
          geograficzna.
          • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:37
            Porownal tylko cywilizacje i dzicz, o co ci chodz?
            • plorg Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:43
              heartpumper napisał:

              > Porownal tylko cywilizacje i dzicz, o co ci chodz?
              -------------------
              Tylko o to, ze pisze nie na temat. Drobnostka.
          • papigo Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 22:02
            A ty widzisz jak ci piepszy sasiad stara,palancie.Kanadyjczycy to
            narod bez histori,pomazancy.
      • janek-007 O czym ty piszesz baranie... 12.12.08, 21:50
        O czym ty piszesz baranie. Oglądałem film o tym zajściu. Facet jedzie za wielka
        wodę nie ma żadnego telefonu do znajomych czy rodziny nie mówiąc już nic o
        adresie. Nikt po niego nie przychodzi na lotnisko a jeżeli przyszedł, nie
        pamiętam czy tak było, to nie jest w stanie skontaktować się ze służbami
        porządkowymi żeby ogłosić przez megafony ze tam i tam powinien sie zgonić itd.
        itp. Szkoda faceta ale wyglądał mi na bardzo niegramotnego.
        • plorg Re: O czym ty piszesz baranie... 12.12.08, 21:58
          janek-007 napisał:

          > Szkoda faceta ale wyglądał mi na bardzo niegramotnego.
          ------------------------
          A... niegramotny, zatem nie zasluguje na elementarny szacunek jako
          istota ludzka. Inteligent z ciebie janek-007 jak cholera.
          • brainbox Re: O czym ty piszesz baranie... 12.12.08, 23:12
            plorg napisał:

            > janek-007 napisał:
            >
            > > Szkoda faceta ale wyglądał mi na bardzo niegramotnego.
            > ------------------------
            > A... niegramotny, zatem nie zasluguje na elementarny szacunek jako
            > istota ludzka. Inteligent z ciebie janek-007 jak cholera.
            >
            >
            No...007
            to marzenie...stroi się wprawdzie w te piórka już teraz, ale tak naprawdę to
            jest jeszcze na stażu i bardziej znany jako 006.5
            br.
        • rooboy Re: O czym ty piszesz baranie... 12.12.08, 22:03
          janek, wiec uwazasz, ze skoro niegramotny, to dla kanadyjskich
          policjantow stanowil idealny cel, na ktorym mogli wyprobowac swoja
          niebezpieczna zabawke???

          btw. kanada, mimo swojej polityki wielokulturowosci, ma wielu
          obywateli, ktorzy tej polityki nie popieraja i sa mniejszymi lub
          wiekszymi rasistami (podobnie zreszta jak inne kraje anglosaskie o
          podobnym podejsciu imigracyjnym - uk, us, australia, nz)... rasism
          istnieje rowniez w policjach tych krajow i to byc moze w wiekszym
          stopniu niz generalnie w spoleczenstwie... wg mnie ten nieszczesny
          polak znalazl sie wsrod takich wlasnie policjantow, ktorzy z
          oczywistych powodow uznali go za gorszego (np. poprzez fakt, ze
          facet nie tylko nie mowil po angielsku z obcym akcentem, ale w ogole
          nie mowil po angielsku - wiec wg tych policjantow musial nalezec do
          zdecydowanie gorszej kategorii ludzsi niz anglosasi) i wobec tego
          uzycie tasera na kims gorszym bylo dla nich calkowicie uzasadnione
          jesli nie wskazane... ich jedyny problem polegal na tym, ze zrobili
          to w zlym miejscu, gdzie byly kamery i swiadkowie, i z tego cala ta
          kolomyja...
          • janek-007 Wcale nie napisałem ze powinni użyć tasera... 12.12.08, 22:14
            Wcale nie napisałem ze powinni użyć tasera czy jak mu tam. Napisałem ze facet
            wybrał się i przygotował się do tak dalekiej podroży jakby mu paru klepek
            brakowało. To było żenujące widowisko facet nie był wstanie wydukać z siebie
            absolutnie nic. Tak samo jego rodzina, która go zaprosiła, nie była w stanie
            przyjechać na lotnisko i zainteresować się co się dzieje. Oby wszyscy byli tak
            brutalni jak Kanadyjczycy. Jeszcze raz, nie popieram używania taserow ale druga
            strona tez powinna być bardziej gramotna i ułatwić policji. Facet nie przyczynił
            się do pozytywnego obrazu, i tak nadszarpniętego, Polski i Polaków. Wyszło jak
            wyszło szkoda faceta chociaż ciołek i tępol.
            • rooboy Re: Wcale nie napisałem ze powinni użyć tasera... 12.12.08, 22:25
              janek-007 napisał:

              > Wcale nie napisałem ze powinni użyć tasera czy jak mu tam.
              Napisałem ze facet
              > wybrał się i przygotował się do tak dalekiej podroży jakby mu paru
              klepek
              > brakowało. To było żenujące widowisko facet nie był wstanie
              wydukać z siebie
              > absolutnie nic. Tak samo jego rodzina, która go zaprosiła, nie
              była w stanie
              > przyjechać na lotnisko i zainteresować się co się dzieje. Oby
              wszyscy byli tak
              > brutalni jak Kanadyjczycy. Jeszcze raz, nie popieram używania
              taserow ale druga
              > strona tez powinna być bardziej gramotna i ułatwić policji. Facet
              nie przyczyni
              > ł
              > się do pozytywnego obrazu, i tak nadszarpniętego, Polski i
              Polaków. Wyszło jak
              > wyszło szkoda faceta chociaż ciołek i tępol.

              dalej nie rozumiem, co chcesz powiedziec lub zasugerowac... wszyscy
              ci, ktorym "brakuje paru klepek" lub sa "ciolkami i tepolami" do
              odstrzalu taserem???

              zapewniam cie, ze w obecnym czasie policja kanadyjska potrafi byc
              rownie brutalna, a nawet zdecydowanie bardziej, niz polska... w
              polsce wszyscy teraz maja nietykalnosc dobr osobistych i inne prawa,
              ktore powoduja, ze policja boi sie kogos dotknac, bo nie chce
              wyladowac w sadzie... jak widac na zalaczonym obrazku, policja w
              kanadzie nie ma takich dylematow...

              btw. wizerunek polski w swiecie nie ma tutaj nic do rzeczy... szkoda
              czlowieka, ktory nic nikomu nie zawinil... osobiscie wolalbym, zeby
              zyl, nawet jesli ten "wizerunek" mialby sie z tego powodu
              pogorszyc... na nienajlepszy wizerunek polski i polakow w ameryce pn
              pracuje 10 milionow rodakow, 24/7, mieszkajacych na stale lub
              dlugoterminowo w us i kanadzie i dziekanski nie byl w stanie tego
              wizerunku ani poprawic, ani pogorszyc...
            • traktorzysta Re: Wcale nie napisałem ze powinni użyć tasera... 12.12.08, 22:31
              Ty za to podtrzymałeś wizerunek Polaka-kur...szona ,który drugiego
              Polaka zaje...ie za jego wizerunek . Idź precz z Polski
              chamie ,kolaborancie zasrany ,wypier....laj na szczaw . POLSKA I
              POLACY CIEBIE NIE POTRZEBUJĄ !!! Kimkolwiek był i jak kolwiek się
              zachowywał człowiek ZABITY przez bande dresów (ZOMO czy jakich tam
              nazywają POLICJĘ KANADYJSKĄ) NIE ZASŁUGIWAŁ NA ŚMIERĆ !!!! GNOJU
              PARSZYWY WON Z POLSKIEGO FORUM BURAKU !!! Czy gdyby miał zespół
              Downa to byś się wyśmiewał z jego głupoty ciulu ? GORZEJ SIĘ
              ZACHOWAŁEŚ NIŻ ON PUSTAKU ZASRANY !!!
              • shithead Re: Wcale nie napisałem ze powinni użyć tasera... 13.12.08, 00:16
                Cool down, dickhead!
              • janek-007 Jeszcze raz baranie, jestem przeciw używaniu... 13.12.08, 03:57
                Jeszcze raz baranie, jestem przeciw używaniu taserow przez policje. To co, miał
                on napisane na czole ze ma zespól Downa tak żeby policja i wszyscy mogli
                widzieć. Kto przy normalnych zmysłach wysyła kogoś z zespołem Downa do kraju i
                jeszcze to do tego nie znającym języka tego kraju. Gdzie była jego rodzina czy
                znajomi którzy nie zainteresowali się co się z nim dzieje, 12 czy 16 godzin
                pozostawiony samemu sobie w obcym kraju. Byli przecież ludzie którzy chcieli mu
                pomoc ale facet nie potrafił nic powiedzieć czy chociaż pokazać jakaś kartkę z
                informacja.
              • jasiu1999 Re: Wcale nie napisałem ze powinni użyć tasera... 13.12.08, 09:09
                > nazywają POLICJĘ KANADYJSKĄ) NIE ZASŁUGIWAŁ NA ŚMIERĆ !!!! GNOJU
                > PARSZYWY WON Z POLSKIEGO FORUM BURAKU !!! Czy gdyby miał zespół

                Zwykle nie znoszę, jak ktoś pisze tak jak ty, Traktorzysto.

                Tym razem jednak przyznaję ci 100% racji. Po prostu brak mi słów,
                aby dostatecznie mocno wyrazić, co chciałbym - wiem, to złe, nie
                powinno się iść za zwierzęcymi instynktami - zrobić tym kanadyjskim
                świniom. Zarówno tym, co zamordowali człowieka (przypadkowo będącego
                Polakiem, oni tam już kilkunastu tak wykończyli, Polak był tym n-
                tym) - jak i przede wszystkim tych, którzy teraz kryją i mataczą
                sprawę.

                A dlaczego nikt tych gnoji kanadyjskich nie pogoni? Dlaczego na
                Okęciu nie sprawdza się co taki kanadyjczyk przewozi w odbycie - i
                to każdorazowo, każdego (chyba że pedał, wtedy coś innego wymyśleć,
                bo to nie ma być przyjemność)?

                Nie przebaczę - bo i nikt nie poprosił o przebaczenie. Nie będę
                podawał ręki nikomu z Kanady. Kanada utraciła honor.
        • heartpumper Re: O czym ty piszesz baranie... 12.12.08, 22:37
          To sie na prawde orientujesz. Jego matka caly czas czekala w hali przylotow. A
          ten biedak nie byl sie w stanie porozumiec i wydostac ze strefy 'kontrolowanej'.
          A wystarczylo znac jezyk kraju, w ktorym chcialo sie osiedlic.
          • janek-007 Nawet nie język, wystarczyło podejść do... 13.12.08, 00:02
            Nawet nie język, wystarczyło podejść do policjanta pokazać paszport a ten na
            pewno by znalazł kogoś kto mówi po polsku i po angielski i sprawa byłaby
            załatwiona. Facet czekał 12 czy 16 godzin w strefie kontrolowanej jego mama tez
            ale gdzieś indziej i nikomu nie przyszło do głowy żeby poprosić kogoś o pomoc,
        • jasiu1999 Re: O czym ty piszesz baranie... 13.12.08, 08:56
          > itp. Szkoda faceta ale wyglądał mi na bardzo niegramotnego.

          No cóż, Janku 007, jak ktoś jest "bardzo niegramotny" to od razu
          albo do gazu - albo na krzesło elektryczne?

          Jak ktoś głupi - ZABIJ! Jak ktoś zgubi telefon - ZABIJ! Jak ktoś
          zwariuje (bo i to się zdarza) - ZABIJ! Jak ktoś zasłabnie - DOBIJ!

          To twoja filozofia życiowa?!

          Wiesz, ja widziałem ten film na którym było pokazane jak kanadyjskie
          świnie mordują Polaka. I to była już 11 czy 12 ofiara zabaw pałką
          elektryczną na tym lotnisku - inni pomordowani to nie-Polacy - ale
          te "przypadki" to na tym lotnisku były regularnie i zupełnie
          nieprzypadkowo.

          Wyobraź sobie - obalasz faceta na ziemię, chwytem lub szokerem. I
          potem ładujesz mu impuls za impulsem w szyję czy potylicę - TO MUSI
          ZABIĆ. To zabija równie dobrze jak Pavulon. Tylko inaczej.

          Paralizator jest w zasadzie bezpieczny - jeżeli używa się sprawnego,
          atestowanego paralizatora - i jeżeli używa się go w prawidłowy
          sposób. Te gnoje kanadyjskie ładowały gościa raz za razem - ciekaw
          jestem, kiedy ty zdechłbyś gdyby szoker przystawić ci do oczu -
          wytrzymałbyś trzy - czy może cztery impulsy?

          Co do procesu, śledztwa - wała z tym, co robią kanadyjskie świnie.
          Dla mnie po prostu kanadyjskie świnie okazały się godne bydła które
          rozstrzeliwywało w Katyniu i sadystów hitlerowskich. Nie dlatego że
          zginął jakiś Polak - być może agresywny - ale najprawdopodobniej
          nieludzko zmęczony i do tego pozostawiony bez pomocy. Ale dlatego,
          że okazuje się że jak się jest policjantem w kanadzie to można nawet
          nie składać zeznań - ktoś tu się czuje rasą panów - i czuje się
          ponad prawem.

          Moim zdaniem, gdyby Polska miała jaja - toby zrobiła mniej-więcej to
          co swego czasu robił Izrael - po prostu panowie kanadyjczycy
          obudziliby sie pewnego poranka w polskim więzieniu i poznaliby czym
          jest sprawiedliwy proces. A tak jak jest - to jest tak że Polaka
          wolno bezkarnie zabijać - i choć było tysiące świadków plus nagranie
          wideo - to nikt urwa nie jest winny.

          Jak żul grecki oberwał od swoich - to Grecy zrobili zadymę. Jak nas
          dymają - to cieszymy się że znieśli wizy. Wstyd i dla nas.
    • minipolak Kanadyjscy mordercy nie odpowiedzą za śmierć ... 12.12.08, 21:19
      hanba
    • pepe_papa Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:24
      Mam nadzieję palancie, że ciebie wkrótce też ktoś teaser'em popieści.
      Przydałoby ci się, żebyś pierd*ł nie pisał.
      • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:32
        Teaserem to swoja stara mozesz popiescic, o ile ja masz.
        A ze juz taserem cie potraktowali wczesniej to widac z 'charakteru' posta.
        • traktorzysta Won kolaborancie !! Polacy ciebie nie potrzebują ! 12.12.08, 22:33
          • heartpumper Kobiety na traktory!!!!!!! 12.12.08, 22:40

      • alojzybombel666 Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 13.12.08, 02:03
        widziales film z "wyczynem" tego polaka? co mieli zrobic policjanci jak koles
        demolowal lotnisko? poglaskac go?
    • gieroy_asfalta Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ... 12.12.08, 21:24
      cóż, Polacy to naród od wieków kopany w zad przez wszystkich. Naród
      oferm.
      • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:30
        O ile tylko nie znasz jezyka i nie jestes w stanie 'wydostac' sie z lotniska.
      • traktorzysta Won kolaborancie ! Polska ciebie nie potrzebuje. 12.12.08, 22:34
        • heartpumper Jestes jakims yebanym botem, czy co? 12.12.08, 22:40

    • plorg Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ... 12.12.08, 21:30
      "Istnieje znaczna liczba niezależnych dowodów wspierających tezę, że
      funkcjonariusze wykonywali swe obowiązki zgodnie z prawem."
      ----------------
      Zbrodniarze hitlerowscy tez wykonywali swoje obowiazki zgodnie z
      prawem. Powodem smierci wiezniow obozow koncentracyjnych nie byly
      poczynania funkcjonariuszy, postepujacych zgodnie z prawem, tylko
      slaba kondycja zdrowotna przetrzymywanych.

      "Jak oświadczył na konferencji prasowej rzecznik prokuratury Stan
      Lowe, eksperci ustalili, że taser spowodował dodatkowe obciążenie
      organizmu Dziekańskiego, ale nie było to przyczyną śmierci"
      ----------------
      Moze eksperci zatem wykazaliby, ze Dziekanski zmarlby takze bez
      udzialy policji? Poprostu zmarl z powodu trudow podrozy.

      RCMP deklarowała wcześniej, że nie zezwoli na przesłuchanie swych
      funkcjonariuszy i nie udostępni prokuraturze swych akt na temat
      interwencji na lotnisku
      ----------------
      Panstwo prawa?
      • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:34
        Dokladnie! Jak panstwo chce, to broni swoich strozow prawa. Popatrz co siedzieje
        teraz w Grecji!
        • plorg Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 21:41
          heartpumper napisał:

          > Dokladnie! Jak panstwo chce, to broni swoich strozow prawa.
          > Popatrz co siedzieje teraz w Grecji!
          ---------------------
          W panstwie prawa, wszyscy sa rowni wobec prawa. Nawet ci co maja
          stac w jego obronie. Panstwo nie przestrzegajace tych elementarnych
          zasad stacza sie w totalitaryzm.
          • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 22:41
            No to masz. Prokutaror kanadyjski NIE ZNALAZ WINY tych policjantow. Teraz rozumiesz?
            • plorg Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 22:50
              heartpumper napisał:

              > No to masz. Prokutaror kanadyjski NIE ZNALAZ WINY tych
              > policjantow. Teraz rozumiesz?
              ---------------------
              Rozumiem doskonale. Uzywanie eufemizmow znane jest nie od dzis.
              Pytanie tylko czy Ty rozumiesz, jakie beda konsekwencje
              tego "nieznaleziena"?
              • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 22:54
                Konsekwencje beda takie, ze jezeli ktos znowu bedzie sie zachowywac
                irracjonalnie jak bydle czyli agresywnie wrzeszczec, rzucac przedmiotami itp! To
                kazdy policjant kanadyjzki z taserem NIE ZAWACHA SIE GO UZYC ! I o to w tym
                wszystkim chodzi. Polactwo ma wizy, a RCMP moze nadal przymuszac do zachowywania
                sie zgodnie z prawem.
                • plorg Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 23:09
                  heartpumper napisał:

                  > Konsekwencje beda takie, ze jezeli ktos znowu bedzie sie zachowywac
                  > irracjonalnie
                  ----------------------
                  A co to znaczy irracjonalnie i kto to bedzie ocenial co jest
                  irracjonalne, a co nie? Krawezniki z policji o IQ nie
                  przekraczajacym 60? Ludzie to nie bydlo, ktore traktuje sie pradem
                  dla ustawienia w szeregu.


                  > Polactwo ma wizy, a RCMP moze nadal przymuszac do zachowywania
                  > sie zgodnie z prawem.
                  -----------------------
                  No prosze, wystarczylo wymienic kilka postow i kompleksy wyszly jak
                  szydlo z worka.
                  • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 23:20
                    Prawdziwego Polaka nie poznasz po tym, ze zachowuje sie jak polactwo.
                    • plorg Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 23:28
                      Twoje teksty schodza do poziomu, w ktorym nie chce brac udzialu.
                      • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 23:30
                        I vice versa epistemologiczny geniuszu, dobranoc!
                • jasiu1999 Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 13.12.08, 09:38
                  Ja rozumiem - my Polacy dzielny Naród - ale jak widziałem na filmie,
                  to facet nie był agresywny, a policjantów było dość dużo, aby
                  obezwładnić go bez zabijania. To nie był John Rambo - ale zwykły,
                  przeciętny pasażer - którego może nawet i trzeba było aresztować -
                  ale którego na lotnisku zwyczajnie zamordowała kanadyjska policja
                  gdy już nie był w stanie stawiać jakiegokolwiek oporu. Nie miał przy
                  sobie ani bomby (bo przeszedł przez kontrolę) - ani niebezpiecznych
                  narzędzi (bo takowych nie można mieć w samolocie, a samolotem
                  przyleciał) - nie był szczególnie potężnie zbudowany i nic nie
                  wskazuje aby był szczególnie niebezpieczny.

                  W tej sprawie powinna być oficjalna nota - i być może wskazanie (ONZ
                  i nie tylko) iż Kanada nie spełnia standardów odnośnie tak prawa
                  międzynarodowego (immunitet policji kanadyjskiej wobec prokuratury
                  powoduje iż w kraju tym nie działa wymiar sprawiedliwości), jaki i
                  zasad bezpieczeństwa na lotniskach. Oraz wciągnięcie Kanady na listę
                  państw rasistowskich, w których samo przebywanie jest wysokim
                  ryzykiem. Z tego też powodu zredukowałbym personel dyplomatyczny i
                  oczywiście - nie jeździłby do Kanady. Także nie wyobrażam sobie
                  rywalizacji sportowej ze sportowcami z tego zasmarkanego kraiku.
    • pinocchio "prawo" ich rozgrzeszyło jednak .... 12.12.08, 21:32
      Kazdy z nas ma cos takiego jak zdrowy rozsadek i sumienie.

      Czytalem o okolicznosciach i oglądalem film z tej interwecji wiele
      razy.
      Myślę, że nie policjanci nie chcieli go zabić,
      ale interweniowali bardzo brutalnie i nieadekwatnie do sytuacji,
      chcieli sie wyżyć i wyżyli się, tak że czlowiek umarł.

      Wyżyli sie na czlowieku, zmęczonym, podenerwowanym i bezradnym.

      Szkoda mi tego czlowieka i jego rodziny.

      Decyzja sądu jest błędem wg mnie.
      Nie chodzi o to by ukarać tych ludzi, bo to nie odda
      zycia zabitemu, ale by pokazać że piętnuje sie i tępi
      zachowania brutalne, bezmyślne i niszczace innych.
      Wg mnie powinni odpowiadac za nieumyślne spowodowanie śmierci,
      być uznani winnymi, i dostać najniższy mozliwy wyrok.

      To w jakis sposob oddałoby sprawiedliwosc Rodzinie zmarłego,
      czlowieka ktory w ostatnich godzinach życia czuł sie zagubiony,
      i w ostatnich minutach został z premedytacją zaszczuty i torturowany,
      przez ludzi ktorzy powinni pomagac - policjantów.
      • heartpumper Re: "prawo" ich rozgrzeszyło jednak .... 12.12.08, 21:36
        Mieli po prostu potezne prawne wsparcie ze strony formacji, w ktorej sluza.
      • plorg Re: "prawo" ich rozgrzeszyło jednak .... 12.12.08, 21:55
        pinocchio napisał:

        > Nie chodzi o to by ukarać tych ludzi, bo to nie odda
        > zycia zabitemu, ale by pokazać że piętnuje sie i tępi
        > zachowania brutalne, bezmyślne i niszczace innych.
        ---------------------
        Otoz to. Dochodzimy do sedna sprawy. Wladza daje wyrazny sygnal
        swoim funkcjonariuszom - jestescie ponad prawem kiedy nam sluzycie.
        To sygnal tez dla obywateli - sluchajcie wladzy, albo gincie!
        Zaden sad wam nie pomoze. Witajcie w NWO!
        • alexmartinez Re: "prawo" ich rozgrzeszyło jednak .... 12.12.08, 22:00
          Polacy też sa architektami NWO (Rettinger, Brzezinski)
          • plorg Re: "prawo" ich rozgrzeszyło jednak .... 12.12.08, 22:16
            To ideologia ponad narodowa. Totalitaryzm i chcec dominowania na
            innymi ludzmi nie ma narodowosci. To ludzka wada, przed ktora
            powinno nas chronic prawo. Ale jak sie okazuje, prawo juz nas nie
            chroni (o ile w ogole kiedykolwiek nas chronilo). Sa naiwni, ktorzy
            ludza sie, ze niektore panstwa sa na tyle cywilizowane, ze
            przestrzega sie w nich prawa. Najwyzszy czas na pobudke z pieknego
            snu do smutnej rzeczywistosci.
            • heartpumper Ludzie!!! Jedziecie do innego kraju i robicie 12.12.08, 22:46
              rozpierduche na lotnisku miedzynarodowym! Czego oczekujecie w zamian?Hawajskiego
              powitania naszyjnikem z kwiatow????!!!
              Prokurator nie uznal ich winnymi-ergo, nie wniosl wniosku o ukaranie.
              Wyrazny znak dle strozow prawa!
              • plorg Re: Ludzie!!! Jedziecie do innego kraju i robicie 12.12.08, 23:00
                heartpumper napisał:

                > rozpierduche na lotnisku miedzynarodowym!
                --------------------
                Nie podniecaj sie tak, bo jeszcze dostaniesz zawalu.

                > Wyrazny znak dle strozow prawa!
                --------------------
                O tak! Taserujcie wszystko co sie rusza i nie liczcie sie z
                konsekwencjami. Mam nadzieje, ze poczestuja cie najnowsza wersja
                tasera o zwiekszonym woltarzu, przy najblizszej nadarzajacej sie
                okazji. Ponoc elektrowstrzasy moga byc czasami pozyteczne dla
                zdrowia.
                • heartpumper Re: Ludzie!!! Jedziecie do innego kraju i robicie 12.12.08, 23:03
                  Jak widze to chyba ty sie podniecasz, bo zaczynasz zyczyc mi 'dobrze'.
                  Czyzby zabraklo ci merytorycznych argumentow i czerpiesz garsciami z polactwa??
                  • plorg Re: Ludzie!!! Jedziecie do innego kraju i robicie 12.12.08, 23:15
                    Probuje tylko ci uswiadomic, ze po takim wyroku traktowanie ludzi
                    pradem, bedzie coraz bardziej powszechne, a powody coraz bardziej
                    blache. Narodowosc ofiary nie ma tu nic do rzeczy. Ale widze, ze
                    twoje kompleksy nie pozwalaja ci na trzezwa ocene sytuacji.
                    • heartpumper Re: Ludzie!!! Jedziecie do innego kraju i robicie 12.12.08, 23:22
                      Jestes Nostradamusem, ze przewidujesz przyszlosc?
                      Praw nalezy przestrzegac, roz.dalasz lotnisko, masz taser w nagrode. Wlasnie do
                      takich sytuacji maja ta bron przy pasie.
                      • plorg Re: Ludzie!!! Jedziecie do innego kraju i robicie 12.12.08, 23:37
                        heartpumper napisał:

                        > Wlasnie do takich sytuacji maja ta bron przy pasie.
                        ---------------------
                        Widze, ze jestes ekspertem co do zastosowan taserow.

                        > Praw nalezy przestrzegac, roz.dalasz lotnisko, masz taser w
                        > nagrode.
                        ---------------------
                        Rozumiem, ze taser wg ciebie to narzedzie wymierzania kary na
                        nieposlusznym obywatelu, trybie natychmiastowym wg uznania kazdego
                        funkcjonariusza. Gratuluje.
                        • heartpumper Re: Ludzie!!! Jedziecie do innego kraju i robicie 12.12.08, 23:38
                          Dobranoooocc!!!
    • wilim1 Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ... 12.12.08, 21:43
      sku...syństwo. ale co sie dziwić!- -to amerykanie!!!
    • savrin Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć .. 12.12.08, 21:46
      Szkoda, ze facet nie radził sobie w dzisiejszym świecie i został wysłany w taka
      podroż...
      • traktorzysta Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 22:36
        To tak jakbyś napisał "Szkoda że Gieremek nie radził sobie w tym
        świecie i nie umiał prowadzić samochodu i zginął. " Czy to przypadku
        Gieremka też byś dołączył teorie o eliminacji słabych jednostek
        przez naturę ?
        • heartpumper Ales napisan n/t Stary pisz wierszem lepiej! 12.12.08, 22:55

    • sselrats Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć .. 12.12.08, 21:53
      A kto odpowie za wandalizm Dziekanskiego na lotnisku w Vancouver?
      Jego matka?
      • traktorzysta Won kolaborancie ! Polacy ciebie nie potrzebują ! 12.12.08, 22:37
        • heartpumper Idz sie lecz polacka swinio! 12.12.08, 22:55

    • oserwatoreromano Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ... 12.12.08, 21:55
      Kargulowe prawo: "Sprawiedliwość sprawiedliwością, ale racja musi
      być po naszej stronie”
      taką filozofię wykazuje prawo każdego kraju, mając do
      rozstrzygnięcia sprawę z cudzoziemcem. To tylko w Polsce Polaka
      wsadzą nawet jeżeli Jankes zawinił. Wypuścili Jankeskiego marynarza?
      Wypuścili, a pobił polskiego taksówkarza! Nie wyobrażam sobie
      analogicznej sytuacji w USA. Tam polski żołnierz powędrowałby do
      pudła na 12 lat.
      Polska jest krajem wrogim dla swoich obywateli, więc nie oczekujmy,
      aby nas szanowano w świecie. Nawet nie wezwano w tej sprawie (
      zabójstwa na lotnisku) kanadyjskiego ambasadora do naszego MSZ - a
      powinno się to przynajmniej zrobić !
      Będą nas bić w dupę na Świecie tak długo, jak długo będą to robiły
      polskie rządy.
      • rooboy Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 22:09
        oserwatoreromano napisał:

        > Kargulowe prawo: "Sprawiedliwość sprawiedliwością, ale racja musi
        > być po naszej stronie”
        > taką filozofię wykazuje prawo każdego kraju, mając do
        > rozstrzygnięcia sprawę z cudzoziemcem. To tylko w Polsce Polaka
        > wsadzą nawet jeżeli Jankes zawinił. Wypuścili Jankeskiego
        marynarza?
        > Wypuścili, a pobił polskiego taksówkarza! Nie wyobrażam sobie
        > analogicznej sytuacji w USA. Tam polski żołnierz powędrowałby do
        > pudła na 12 lat.
        > Polska jest krajem wrogim dla swoich obywateli, więc nie
        oczekujmy,
        > aby nas szanowano w świecie. Nawet nie wezwano w tej sprawie (
        > zabójstwa na lotnisku) kanadyjskiego ambasadora do naszego MSZ -
        a
        > powinno się to przynajmniej zrobić !
        > Będą nas bić w dupę na Świecie tak długo, jak długo będą to robiły
        > polskie rządy.

        dobrze piszesz, oserwatore, choc nie ujmowalbym tego az tak
        drastycznie, ze "polska jest krajem wrogim dla swoich obywateli"...
        po prostu zbyt doslownie bierzemy nasze inne popularne
        powiedzenie: "gosc w dom, bog w dom", zwlaszcza jesli gosc
        jest "zachodni", bo do tych mamy jednak komplex, a jesli amerykanin
        to juz w ogole... gdyby to albanski zolnierz pobil taxowkarza na
        wybrzezu, to bez dostalby w polsce wyrok, bo nie jest "zachodni" i
        do niego komplexow nie mamy...
        • heartpumper Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 22:58
          Albo byly ukrainski zolnierz, weteran Afgana. Ktory raz a skutecznie pie...al
          polskiego zlodzieja - dostal 25 latek.
      • janus9 Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 13.12.08, 00:28
        Jako ciekawostke dodam , jesli mozna uzyc tutaj takiego slowa ,ze jeden z
        policjantow bioracych udzial w tej tragedii , zabil po pijanemu czlowieka w
        wypadku , w kilka miesicy pozniej.
    • papigo Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ... 12.12.08, 21:57
      Na swiecie powinno sie stosowac agresje wobec policji jak kiedys we
      francji ,italia a teraz w grecji.Zabili jednego niewinnego powinni
      stracic dziesieciu.Policja naduzywa prawo i zazwyczaj w policji
      pracuja ludzie niedowartosciowani czyli z pistoletem czuja sie
      pewniej,Proponuje mscic sie za naszego rodaka na spotkanych
      kanadyjczykach poniewaz oni nas nie lubia.
      www.hotelroyalpalace.eu
    • papigo [...] 12.12.08, 21:58
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • 2222pi Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć .. 12.12.08, 21:59
      Wy kanadyjskie świnie ! My gardzimy waszą interpretacją praw
      człowieka. W ramach retorsji będziemy was traktować identycznie w
      Polsce. Przyjeżdżajcie. Jesteście mile widziani.
    • way270 I bardzo dobrze, sa niewinni ! 12.12.08, 22:07
      a kiedy pociagnie sie do odpowiedzialnosci mamuske lub osobe, ktora zaprosila
      rodaka do Kanady i pozwolila mu tam bledzic przez tyle czasu ? Ta osoba jest
      winna, a nikt inny !!!!
      • rooboy Re: I bardzo dobrze, sa niewinni ! 12.12.08, 22:11
        way270 napisał:

        > a kiedy pociagnie sie do odpowiedzialnosci mamuske lub osobe,
        ktora zaprosila
        > rodaka do Kanady i pozwolila mu tam bledzic przez tyle czasu ? Ta
        osoba jest
        > winna, a nikt inny !!!!

        way, a ty "bledzisz" cale zycie i jakos nikt cie do
        odpowiedzialnosci nie pociaga...
        • mileg56 Re: I bardzo dobrze, sa niewinni ! 12.12.08, 22:24
          nie byłem przy tym, ale z relacji tv, widac było że gostek był
          pobudzony i agresywny; z jakiegos powodu - teraz wiadomo - mamuśka
          nie przybyła na czas by go powitac; a on obrażony i bezradny umiał
          jedynie rzucac przedmiotami, wskakiwac na stoly, wyrazac agresje -
          zachowywac się jak osoba niosąca zagrożenie; szkoda go ale to był
          czub; to mamuska powinna zadbac o to by sie nim zaopiekowac po
          wyladowaniu samolotu; rozumiem spoźnienie do godziny (w kanadzie); a
          tak - o co tu chodzi? - juz wiem - o kasę!!!!!!
          • traktorzysta Won śmieciu ! n/t 12.12.08, 22:38
            • heartpumper Jestes zalosna polacka swinia! 12.12.08, 22:49

      • earltwo Re: I bardzo dobrze, sa niewinni ! 12.12.08, 22:23
        Nastepnym razem, na Okeciu wyrwe kilka monitorow, pozucam krzeslami
        i zobaczymy co panowie polycyjanci mi zrobia. pewnie ze wspolczuciem
        zaprosza na kawke po meczacej podrozy....Tiaaaa. Policja to policja
        i jak niechcesz wp.... to sie nie stawiaj. Proste. A temu co
        napisal "kanadyjskie swinie" to wspolczuje. Po za Wolka ( bez obrazy
        miszkancow Wolki... )to przyjacielu gdzies sie szwedales ? Czy sloma
        dalej z butow wychodzi. Panowie z RCMP maja bardzo slabe poczucie
        humoru i "slowianska fantazja" ich nie rusza. No przepraszam, w
        zasadzie nalezalo by potraktowac goscia specjalnie, przeciez nie
        dosc ze on z Polski to jeszcze Polak, no bo "..chrystus narodow,
        Powstanie Warszawskie itd, itp" A ze jezyka nieznal i pewnie dobrze
        zaopiekowal sie barkiem w samolocieto samo to juz mu daje specjalne
        prawa.
        Co za bzdura. Stawial sie silniejszemu i dostal klapsa w pysk. A ze
        sie smutno skonczylo ? Trudno, zeby rozrabiac to tez trzeba miec do
        tego zdrowie.
        • traktorzysta Won kolaborancie ! 12.12.08, 22:40
          Widziałeś tam osiłka ,który był w stanie po 24 godzinach na
          "nogach" pobić/zabić policjanta ? Właśnie przez takich śmieci jak ty
          nami pomiatają na świecie ,bo Polak zamiast pomóc rodakowi to
          jeszcze go kopnie jak leży WON ŚMIECIU !!
          • heartpumper Idz spac bocie! 12.12.08, 22:48

        • jasiu1999 Re: I bardzo dobrze, sa niewinni ! 13.12.08, 09:52
          Paralizator działa tak, że po jednym strzale przez ubranie facet
          jest sztywny i przestaje być agresywny.

          A tam ładowali gościa do oporu, wiele razy - wiesz, połóż się, a
          potem poproś aby ktoś ci zaaplikował kilkanaście strzałów w oczy z
          paralizatora policji kandyjskiej - to może zrozumiesz jakim jesteś
          durniem.

          Bo na tym lotnisku to nie był pierwszy wypadek tego typu.

          Po drugim powinni już coś zmienić w procedurach - i zawiesić
          funkcjonariuszy do wyjaśnienia.

          Przypuszczalnie na Okęciu dostałbyś wpie...- fakt - ale byłbyś w
          stanie odpowiadać potem za zniszczenia. I nie byłoby to jakieś
          kilkunastominutowe boksowanie. Po prostu - parę sekund i jesteś
          skuty. I mógłbyś - jako żywy - zapłacić za każdy rozbity monitor i
          rozwalone krzesełko. Na tym m.i. polega państwo w którym przestrzega
          się porządku.
        • remik.bz Na Okeciu by przeżył 15.12.08, 11:06
          earltwo napisał:

          > Nastepnym razem, na Okeciu wyrwe kilka monitorow, pozucam
          krzeslami
          > i zobaczymy co panowie polycyjanci mi zrobia. pewnie ze
          wspolczuciem
          > zaprosza na kawke po meczacej podrozy....Tiaaaa. Policja to
          policja
          > i jak niechcesz wp.... to sie nie stawiaj.

          Gdyby ta sytuacja miała miejsce na Okeciu to taki człowiek by
          przeżył.
          Owszem , pewnie by dostał jakiegoś "kopa w d.pe", ale nikt nie
          stosował by narzędzi do zabijania.
          No i jeszcze jedna sprawa.
          U nas wiele osób by się zainteresowało człowiekiem miotającym sie
          przez tyle godzin. Mamy jednak pewna wrażliwość społeczna w
          odróznieniu od spoleczeństw podobno wysoko rozwiniętych ( smieszna
          nazwa , jak mozna byc wysoko rozwiniętym bez ludzkich odruchów -
          współczucia , miłosierdzia, chęci pomocy? )
      • remik.bz Są winni , bo zabili 15.12.08, 10:43
        Orzeczenie kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości nie ma dla mnie
        osobiście
        znaczenia.
        Ci czterej panowi zabili człowieka. Sa winni jego śmierci.
        Wolno zabić człowieka w określonych sytuacjach (np w obronie
        własnej).
        Ale w tym przypadku nie było zadnych przesłanek do stosowania metod
        grożących smiercią drugiemu człowiekowi.
    • monika_40 Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 12.12.08, 22:38
      lepiej idz do dobrego psychiatry psychopato
    • obserwatore77 Powinniśmy wykorzystać doświadczenia Izraelskie 12.12.08, 22:43
      oni wiedzieli co robić z tymi którzy zabijali ich
      obywateli
      skoro Kanada (Kolumbia Brytyjska) ukrywa bandytów i to
      na rok przed olimpiadą , to tym gorzej dla niej
      • heartpumper Brawo, poplatanie z pomieszaniem!Typowe polactwo! 12.12.08, 22:59

    • truten.zenobi no ładnie... 12.12.08, 22:47
      pewnie gosciu nie był bez winy...
      ale kanadyjskiej policji i wymiarowi "sprawiedliwości" nalezy
      poglaturować wysokich standartów cywilizacyjnych...
      • karagandak To ściema! 12.12.08, 22:59
        Przecież tak nie wolno!
        To nie było obezwładnienie PARALIZATOREM!
        To było obezwładnienie KILKOMA PARALIZATORAMI!
        To musiało się tak skonczyć!
        Kanadyjczycy myśleli,że jeden paralizator ,to na takiego dużego
        człowieka,to za słabo!Każdy z nich uzył własnego paralizatora!
        Filmy z tej akcji pokazują to wyraźnie!
        Jak można tak urabiać opinię!
        • heartpumper Chyba 'filmy akcji'. Mam nadzieje ze bedziesz... 12.12.08, 23:01
          na drodze kolejnego takiego 'swietoszka'.
    • krypto Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć .. 13.12.08, 00:02
      widzialem video.. ten czlowiek nie byl agresywny wobec policjantow, wycofywal
      sie, zostal otoczony, nie atakowal nie grozil wiec uzycie tasera bylo bezzasadne
      potraktowali go tym taserem parokrotnie!!! Kretynska decyzja .. parokrotne
      porazienie nie przyczynilo sie do smierci jaaasne tak po prostu akurat mu sie
      umarlo...
    • wojtek195028 Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć .. 13.12.08, 00:39
      Jeden z tych policjantow kilka tyg.temu zabil po pijanemu motocykliste i uciekl
      z miejsca wypadku.Zlapali go i siedzi .
    • czaromir Jedno jest pewne. Nic mu życia nie wróci. 13.12.08, 00:53
      Atak serca brzmi dość kuriozalnie. Każdy może go mieć po reakcji na
      paralizator. Gratuluję intelektu Kanadyjczykom.
    • dr_pitcher Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć ... 13.12.08, 01:41
      Zamiast wyzywac od swin etc. byc moze warto uprzytomnic sobie fakty:
      Prokuratura Kolumbii Brytyjskiej jest organem niezaleznym od RCMP, rzadu etc.
      - podkreslam, bo w Polsce nie jest to tak oczywiste.

      Ustalono, ze taser byl jedna z przyczyn (ale nie jedyna) smierci pana
      Dziekanowskiego. Inne przyczyny to:
      1. choroba wiencowa (stwierdzona u p. Dziekanskiego)
      2. gwaltowny spadek alkoholu
      3. stress
      4. ograniczona zdolnosc oddychania (kolano)

      ponadto wg prokuratury policjanci dzialali zgodnie z procedura.
      I tyle.

      Stad umorzenie postepowania karnego wobec policajntow.

      Tym niemniej, sprawa bedzie dyskutowana na forum cywilnym - "public inquiry",
      ktore ma okreslic czy obecne procedury dotyczace taserow sa wlasciwe. To, ze
      RCMP nie zgodzila sie na zeznania policjantow na tym forum PRZED rozwiazaniem
      sprawy karnej, nikogo nie powinno dziwic.
      Ich zeznania moglyby byc uzyte w sprawie karnej. A w mysl prawa kanadyjskiego
      nie sa oni zobowiazani do zeznan przed sadem gdy sa oskarzeni. W przypadku
      "public inquiry" maja taki obowiazek.

      W koncu - czy p. Dziekanski byl czy nie byl Polakiem, nie ma nic do rzeczy.
      Policja postapilaby podobnie gdyby byl Kanadyjczykiem. Nota bene jest to jeden
      z ponad tuzina smiertelnych wypadkow z uzyciem tasera w Kanadzie - smutne i
      mam nadzieje, ze w tej sprawie rzad kanadyjskie podejmie wlasciwe kroki.
      • rooboy doktorze, masz wiele racji w tym, co piszesz... 13.12.08, 02:31
        zdecydowanie poza jednym: policja NIE postapilaby podobnie, gdyby
        byl kanadyjczykiem, a zwlaszcza rodowitym kanadyjczykiem z
        kanadyjskim akcentem...
        • dr_pitcher Re: doktorze, masz wiele racji w tym, co piszesz. 13.12.08, 02:48
          rooboy napisał:

          > zdecydowanie poza jednym: policja NIE postapilaby podobnie, gdyby
          > byl kanadyjczykiem, a zwlaszcza rodowitym kanadyjczykiem z
          > kanadyjskim akcentem...

          upieram sie przy swoim - w tym roku zginelo od tasera 16-tu kanadyjczykow
          • rooboy Re: doktorze, masz wiele racji w tym, co piszesz. 13.12.08, 03:40
            dr_pitcher napisał:

            > rooboy napisał:
            >
            > > zdecydowanie poza jednym: policja NIE postapilaby podobnie, gdyby
            > > byl kanadyjczykiem, a zwlaszcza rodowitym kanadyjczykiem z
            > > kanadyjskim akcentem...
            >
            > upieram sie przy swoim - w tym roku zginelo od tasera 16-tu
            kanadyjczykow

            ethnic background tych 16-orga nieszczesliwcow znany???

            btw. ilu jeszcze musi zginac, aby cos wreszcie zrobiono z tym
            urzadzeniem??? w moim kraju tasery nie sa uzywane, choc policja
            bardzo chcialaby je miec... w zamian maja jedynie capsicum spray...
            • way270 Re: doktorze, masz wiele racji w tym, co piszesz. 13.12.08, 04:44
              roznica jest taka, ze jezeli bylby to Kanadyjczyk, to mogliby sie z nim
              porozumiec. Jednym z glownych problemow byl brak jezyka - ani on po angielsku,
              ani oni po polsku.
              co do ethnic background - to nie ma nic do rzeczy. Jezeli chodzi o samo
              urzadzenie to jest tak dobre jak wiele innych srodkow. Problem jest w tym, ze
              nie ma doskonalych srodkow przymusu stosowanych przez police.
          • wojtek195028 Re: doktorze, masz wiele racji w tym, co piszesz. 15.12.08, 17:30
            doktorze nie masz racji akcent nie mial tu nic do rzeczy ten czlowiek nawet nie
            zdazyl sie odezwac i juz nie zyl.
      • tajemniczy_don_pedro Zdegenerowane procedury użycia 13.12.08, 04:30
        Taser miał być non-lethal alternatywą dla pistoletu. Stał się alternatywą dla
        pałki i kajdanek. Pierwsze zastosowanie byłoby jak najbardziej słuszne (choć
        nieco niebezpieczne dla policjantów). Drugie, kiedy jest stosowany do zmuszania
        nie agresywnych (podkreślam: NIE AGRESYWNYCH) ludzi do słuchania poleceń, jest
        niedopuszczalne.
      • jasiu1999 Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 13.12.08, 10:01
        Jesteś żałosną pro-kanadyjską świną. Lub nawet po prostu kanadyjską
        świnią.

        Może masz nowotwór albo astmę - to co, wolno cię zabić obcinając
        jajko siekierką - bo wtedy upływ krwi będzie jedną - ale nie jedyną
        przyczyną?
      • kedward Re: Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmier 15.12.08, 08:04
        Ty to co napisales to wyglada jak bys byl jednym z nich. Ja mieszkam
        w BC i normalni ludzie Kanadyjczycy sa oburzeni tym werdyktem,
        poniewaz policja co chce to robi i mowi. Klamie od poczatku i dziwie
        sie ze Polska pozwal wiezdzac Kanadyjskim prokuratora i policji do
        Polski szukac falszywych dowodow na Roberta zeby uchronic swoja dupe
        prze ludzmi w Kanadzie. Jeden z policjantow ktory zabil Roberta,
        rowniez po pijanemu zabil niedawno mlodego chlopaka 19 lat i nic mu
        dotej pory nie zrobili i prwadopodobnie nic nie zrobja bo jast w
        stresie po zabicju Roberta. Jezeli tak dobrze znasz sprawe Roberta i
        Kanadyjskiej policji to tak jakbys byl policjantem.
    • grom52 Do psychiatry 13.12.08, 03:00
      Jezeli ktos myslal, ze w Kanadzie zabroni sie uzywania paralizatora
      (jednej z najbardziej skutecznych broni obezwladniajacych)- ze
      wzgledu na przypadkowa smierc jakiegos pomylenca - to polecam wizyte
      u psychiatry.
      • rooboy Re: Do psychiatry 13.12.08, 03:44
        grom52 napisał:

        > Jezeli ktos myslal, ze w Kanadzie zabroni sie uzywania
        paralizatora
        > (jednej z najbardziej skutecznych broni obezwladniajacych)- ze
        > wzgledu na przypadkowa smierc jakiegos pomylenca - to polecam
        wizyte
        > u psychiatry.

        grom, zanim wyslesz oponentow tasera do psychiatry, to przyjmij do
        wiadomosci, ze w samej kanadzie od tasera (wg dr pitchera) w tym
        roku zginelo 16 kanadyjczykow... sadzisz, ze wszystkie wypadki byly
        przypdkowe z udzialem pomylencow???
        • claudiusz Re: Do psychiatry 13.12.08, 04:54

          a ilu by zginelo gdyby tak jak w Rosji powiedzmy zamiast paralizatorow uzywano
          by broni palnej?


          rooboy napisał:

          > grom52 napisał:
          >
          > > Jezeli ktos myslal, ze w Kanadzie zabroni sie uzywania
          > paralizatora
          > > (jednej z najbardziej skutecznych broni obezwladniajacych)- ze
          > > wzgledu na przypadkowa smierc jakiegos pomylenca - to polecam
          > wizyte
          > > u psychiatry.
          >
          > grom, zanim wyslesz oponentow tasera do psychiatry, to przyjmij do
          > wiadomosci, ze w samej kanadzie od tasera (wg dr pitchera) w tym
          > roku zginelo 16 kanadyjczykow... sadzisz, ze wszystkie wypadki byly
          > przypdkowe z udzialem pomylencow???
          • rooboy Re: Do psychiatry 13.12.08, 05:21
            claudiusz napisał:

            >
            > a ilu by zginelo gdyby tak jak w Rosji powiedzmy zamiast
            paralizatorow uzywano
            > by broni palnej?
            >
            >
            > rooboy napisał:
            >
            > > grom52 napisał:
            > >
            > > > Jezeli ktos myslal, ze w Kanadzie zabroni sie uzywania
            > > paralizatora
            > > > (jednej z najbardziej skutecznych broni obezwladniajacych)- ze
            > > > wzgledu na przypadkowa smierc jakiegos pomylenca - to polecam
            > > wizyte
            > > > u psychiatry.
            > >
            > > grom, zanim wyslesz oponentow tasera do psychiatry, to przyjmij
            do
            > > wiadomosci, ze w samej kanadzie od tasera (wg dr pitchera) w tym
            > > roku zginelo 16 kanadyjczykow... sadzisz, ze wszystkie wypadki
            byly
            > > przypdkowe z udzialem pomylencow???

            claudiusz, rosja nie jest jakims wzorcem dla swiata, np. w moim
            kraju uzywaja capsicum spray, zas w tasery policja nie jest (choc
            bardzo chcialaby byc) wyposazona...
            • jkredman czy to było 16 niewiniątek 13.12.08, 20:00
              • rooboy Re: czy to było 16 niewiniątek 13.12.08, 23:16
                najwyrazniej nie, jkredman, bylo to 16 niebezpiecznych bandytow, do
                ktorych sie strzela taserami wg zasady: jak nie my jego, to on
                nas...
        • way270 Re: Do psychiatry 13.12.08, 04:55
          16 przypadkow o niczy nie swiadczy !!!!! Najpierw musisz uwzglednic zaludnienie
          danego kraju, nastepnie ilosc przypadkow kiedy taser byl uzyty i nastepnie ile
          osob ponioslo smierc !!!! Pamietaj, ze ludzie sa ludzie i nie kazdy jest taki
          sam, jedni maja problemy zdrowotne, gdzie nawet uzycie palki moze ich zabic. Dla
          przykladu powiem Tobie, ze w USA co roku jest kilkaset powiklan u dzieci po
          okresowych szczepieniach. Czy to znaczy, ze powinnismy zaprzestac szczepic ?
          Jezeli zaprzestaniemy szczepic poniewaz ta szczepionka wywolala jakies
          przeciwskazania u setki osob, to w razie wirusa, tysiace lub wiecej umrze.
          Moje pytanie odnosnie tego wydarzenia jest, gdzie byla osoba, ktora go zaprosila
          ? dlaczego osoba, ktora nie zna jezyka wybiera sie w taka droge bez zadnych
          sciag lub "rozmowek"..... Facet sie krecil okolo 10 godzin po lotnisku, byl
          zmeczony, glodny i oslabiony...( do tego dodaj te 10 + godzin lotu )
          • rooboy Re: Do psychiatry 13.12.08, 05:26
            way270 napisał:

            > 16 przypadkow o niczy nie swiadczy !!!!! Najpierw musisz
            uwzglednic zaludnienie
            > danego kraju, nastepnie ilosc przypadkow kiedy taser byl uzyty i
            nastepnie ile
            > osob ponioslo smierc !!!! Pamietaj, ze ludzie sa ludzie i nie
            kazdy jest taki
            > sam, jedni maja problemy zdrowotne, gdzie nawet uzycie palki moze
            ich zabic. Dl
            > a
            > przykladu powiem Tobie, ze w USA co roku jest kilkaset powiklan u
            dzieci po
            > okresowych szczepieniach. Czy to znaczy, ze powinnismy zaprzestac
            szczepic ?
            > Jezeli zaprzestaniemy szczepic poniewaz ta szczepionka wywolala
            jakies
            > przeciwskazania u setki osob, to w razie wirusa, tysiace lub
            wiecej umrze.
            > Moje pytanie odnosnie tego wydarzenia jest, gdzie byla osoba,
            ktora go zaprosil
            > a
            > ? dlaczego osoba, ktora nie zna jezyka wybiera sie w taka droge
            bez zadnych
            > sciag lub "rozmowek"..... Facet sie krecil okolo 10 godzin po
            lotnisku, byl
            > zmeczony, glodny i oslabiony...( do tego dodaj te 10 + godzin
            lotu )


            way270, 16 przypadkow to o 16 za duzo... procentowo rzecz biorac,
            jestem pewien, ze 16 przypadkow smierci od tasera w kanadzie to
            zdecydowanie wiecej niz kilkaset powiklan od szczepien ochronnych u
            dzieci w us... pomijajac fakt, ze smierc to jest "irreversible
            ultimate case" powiklania zdrowotnego... nie kazdy jest taki sprytny
            czy madry, aby brac ze soba sciagi i rozmowki, zwlaszcza, ze wlasna
            matka oczekiwala na lotnisku na jego przyjazd...
            • jasiu1999 Re: Do psychiatry 13.12.08, 10:12
              No bez obciachu! Takie numerki to możecie durniom z buszu wciskać!

              Nie ma czegoś takiego jak statystycznie dopuszczalna liczba zabójstw!

              Czyli - urwa co? - jak np. seryjny morderca zabije 16 ofiar - to go
              się nie łapie, bo tyle jeszcze można?! Co innego gdyby tych ofiar
              było kilkaset - o, to wtedy tak!

              Każda śmierć wywołana taserem powinna być zbadana. A od wyroków jest
              sąd. Który ma prawo uznać, że nie było winy.

              Lecz w konkretnej sprawie - kanadyjskie świnie mataczą - i robią
              wszystko co możliwe aby nie doszło do sprawiedliwego procesu. Więc
              uważają iż ichnia policja stoi ponad prawem ("niezgadzanie się na
              przesłuchania"). Więc opinie prokuratury "brak winy" - które to
              opinie nie mogą dowodzić braku winy - bo od rostrzygania jest sąd -
              a nie prokuratura! Więc kuriozalne wykręcanie się, że działania
              policji kanadyjskiej - dokładnie sfilmowane! - to w zasadzie
              niewiele więcej było niż pogłaskanie po główce...

              Fuj.
    • perskipawel Kanadyjscy policjanci nie odpowiedzą za śmierć .. 13.12.08, 03:53
      Ciekawe dlaczego mnie to nie dziwi? Jak znam życie to i nasze władze
      nie powiedzą ani słowa. Przecież zginął tylko jakiś polaczek.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka