r1111111 13.01.09, 17:28 "Premier Rosji Władimir Putin nie wyklucza, że system przesyłu gazu na Ukrainie jest w tak złym stanie technicznym, że nie nadaje się do tłoczenia paliwa." Taki stan techniczny, jak rurociąg do Możejek? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gollum.z.kremla Re: taki stan, jak rurociągu do Możejek ? 13.01.09, 17:41 Uuuu, panie - jeszcze gorszy... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
tekameka przypomina to komedie slapstickowe z Chaplinem 13.01.09, 20:53 Charlie nadepnął na wąż ogrodowy, a ogrodnik gapi się w otwór sikawki. Wszyscy wiedzą o co chodzi, nawet ogrodnik, tylko rżnie głupa Odpowiedz Link Zgłoś
lesio5 Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... 13.01.09, 17:56 Do sylwestra byl dobry (bo tłoczył bez przeszkód) a teraz nagle sie rozsypal ? Putin, w tym KGB nie nauczyli was lepiej bzdury wymyslac? Odpowiedz Link Zgłoś
wolczara Re: Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może 13.01.09, 18:40 lesio5 napisał: > Do sylwestra byl dobry (bo tłoczył bez przeszkód) a teraz nagle sie rozsypal ? > Putin, w tym KGB nie nauczyli was lepiej bzdury wymyslac? To jest całkiem możliwe!!! Na Ukrainie jest taki burdel, że się nie zdziwię jak się okaże że przez te dni, jak rurociągi były puste, ukraińscy kozacy podpiepszyli rury z rurociągu, i na złom je sprzedali :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Buehehe :))))))))) 13.01.09, 17:57 Kolejna "prawda" putinowska ... 1. Ropa będzie po 200$ 2. Gaz będzie po 1000$ 3. Rosjan przybywa 4. Chińczyków na Dalekim Wschodzie jest mało 5. Biegun jest nasz 6. Już prawie doganiamy USA 7. Oddamy Japonii Kuryle 8. Nie wspieramy islamskich terrorystów 9. Nasza broń jest dobra i tania dlatego ,że jest tania i dobra 10. Nie chcecie ropy i gazu to kupią Chiny 11. Upadek Sojuza to największa tragedia dla świata. Można by tak długo , może ktoś pomoże :) Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: Buehehe :))))))))) 13.01.09, 18:26 Polacy to rusofoby a więc niewiarygodni. Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Re: Buehehe :))))))))) 13.01.09, 18:30 12. Fiutin to najmądrzejszy człowiek świata, i już ! fotoforum.gazeta.pl/3,0,1568050,2,3.html Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 :) 13.01.09, 18:31 Zmęczony jestem i nie chce mi się dzisiaj myśleć. Może zigzaur coś doda jeszcze . Elokwencji mu nie brakuje :) Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Re: :) 13.01.09, 18:45 kacapstwo sięgnęło dzisiaj na forum dna , też mi się nie chce, poziom pod zdechłym fiutinem forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=89735852&a=89743118 Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Oho, wywołano mnie z lasu, dobra! 13.01.09, 23:23 Cały tekst rosyjskiego hymnu. Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: Buehehe :))))))))) 13.01.09, 18:45 No, a Polskę przez 50 lat ofiarnie karmili, ogrzewali i odziewali za darmo, przez co biedni Rosjalnie głodowali; mięso wysyłali i dzieciom pomarańcze oraz pisemka kulturalne i płomień oświaty Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 :))))))))) 13.01.09, 19:03 "PRL w sferze decyzji gospodarczych cechował się sporym zmysłem barterowym: w ramach wymiany dóbr z zaprzyjaźnionym narodem dawaliśmy Rosjanom węgiel, w zamian za co ci brali od nas węgiel. Bardzo rozwinięty był w PRL przemysł stoczniowy. Okręty służyły głównie do transportu rzeczonego węgla do ZSRR. Niestety Ruscy nie wiedzieli co to kaucja, więc okręty do Polski nie wracały. " Współczesny socjalista charakteryzuje się tym, że ma telefon komórkowy, karty kredytowe, konto w banku, jeździ zagranicznym autem i korzysta z Linuksa lub Macintosh'a (elita). Socjaliści zrzeszają się w tzw. robotniczych partiach, w których nie ma robotników. Typowe poglądy głoszone przez współczesnych socjalistów: * "A jednak Komunizm odniósł sukces! Przykładem niech będą prężnie rozwijające się Chiny!" * "Łamanie praw człowieka, wykorzystywanie dzieci do pracy w fabrykach, to plony dzikiego kapitalizmu jaki panuje w Chinach" * "Komunizm odbudował Polskę po wojnie !" * "Za Komuny było lepiej!" * "W Polsce nigdy nie było Komunizmu!" * "Kamieniowanie ofiar gwałtów, zakaz edukacji dla kobiet itd. jest OK pod warunkiem, że walczysz z Amerykańskimi Imperialistami" * "Zakaz wystawiania pornografii na wystawach kiosków to przejaw ciemnoty,zacofania,ciemnogrodu,nazizmu i cyklizmu !" * "Za bardzo odkryty biust w reklamie piwa uderza w godność kobiety jako człowieka ! Powinno się zakazać takich reklam !" * "Zbrodnie średniowiecznej Inkwizycji pochłonęły 10mln ofiar !" * "Zbrodnie średniowiecznej Inkwizycji pochłonęły 100mln ofiar !" * "Zbrodnie średniowiecznej Inkwizycji pochłonęły 1mld ofiar !" Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może 13.01.09, 17:59 Co czyżby Rosja złamała jakieś ummowy z Polską na dostawy ropy? Skąd to wziąłeś, poczciwcze? Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Jasne 13.01.09, 18:02 Nie dostarczali tyle gazu, ile powinni przez pierwsze dni konfliktu, poczciwa evo:) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Jasne 13.01.09, 18:11 Ty w ogóle nie rozumiesz o czym rozmowa, nystrzaku. Od kiedy Rosja ma dostarczać gaz do Możejek? Booooże, daj mi cierpliwość z tymi mądrymi inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Nnie wymawiaj imienia Pana Boga Eva 13.01.09, 18:16 On jest po naszej stronie. Po stronie imperium dobra. sovieci sa w innej strefie:). Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Nnie wymawiaj imienia Pana Boga Eva 13.01.09, 18:22 I tu bym mógł polemizować ,ale nie zamierzam :) Odpowiedz Link Zgłoś
wolczara Re: Nnie wymawiaj imienia Pana Boga Eva 13.01.09, 19:45 Nie wiem czy Bóg jest tu po naszej stronie, gdyż Biblia nie każe nam kłamać i oczerniać, a Polska, w imieniu naszych mądrych polityków, oraz bezwzględnych mediów robi to przy obecnym konflikcie w kółko!!! Co do imperium dobra i zła :-))) sądząc po twoim niku "pentagon" - kibicujesz również (a może nawet gorszemu) imperium zła!!! ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
arkadiusz.knapik imperium dobra i imperium dobra po ichniejszemu 13.01.09, 19:57 imperium dobra i imperium dobra po ichniejszemu posiadają własne Bogi odpowiednio Boga dobra i Boga dobra po ichniejszemu. Każdy może mieć rację, każdy może mieć swoją wizję świata. A sprawa jakiegoś tam gazu to przyziemny problem wynikający z ubóstwa Ukrainy. Nie dość że gaz mają taniej niż my, nie dość że za tranzyt dostają więcej niż my, to jeszcze używają Nas jako zakładnika by coś wytargować. Nieładnie, niesmacznie, destrukcyjnie i na va bank. Oczywiście niską klasę polityczną na Ukrainie tłumaczy ciągła niewola i setki lat wynarodawiania intelektualistów. Jak bym był Węgrem albo Słowakiem pewnie zostałbym teraz Ukrainofobem. Jako że jestem Polakiem moje fobie są Wam Wszystkim znane lepiej niż ja sam:) Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Re: Jasne 13.01.09, 18:17 no i dostało ci się od czekistki :))) pałę ci do dzienniczka wstawi :( data3.blog.de/media/465/2341465_8dc9ffde02_m.jpeg Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Jasne 13.01.09, 18:35 Pałę to by mu mogła , ale postawić . Ponoć po wyjęciu sztucznej szczęki , wzrasta wrażliwość na fellatio . No i nie może odgryźć :) Odpowiedz Link Zgłoś
scibor3 Re: Jasne 13.01.09, 19:03 Wiesz, bo próbowałeś? Może uda się tobie Sieg-saura namówić do tego zawodu. Co ma się chłopak marnować zbierając cięgi za zimną pizzę. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Jasne 13.01.09, 19:34 Ja myślę ,że ty musiałeś próbować , skoro bronisz starej radzieckiej lampucery :) Jaka "pani" tacy i jej "obrońcy". Odpowiedz Link Zgłoś
scibor3 Re: Jasne 13.01.09, 19:38 Ależ nie, gdzie bym śmiał konkurować z takim starym wyjadaczem jak ty ;-P Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Jasne 13.01.09, 19:49 Ja "jej" nie bronię ,a kolega wręcz przeciwnie. Sam sobie wystawiasz swoiste "świadectwo" :) Odpowiedz Link Zgłoś
scibor3 Re: Jasne 13.01.09, 19:59 Nie wiem czemu nie bronisz sztucznej szczęki. Przecież później ją zakładasz? Niestety nie znam tajników twojego zawodu i obawiam się, że jako osobnik czysto heteroseksualny ich nie pojmę. Mam jednak nadzieję, że Sieg-saur okaże się pojętniejszym i chętnym do nauki uczniem. Powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Jasne 13.01.09, 20:09 Gnoisz się broniąc lampucery intelektualnej . Jesteś gorszy od niej durak :) Odpowiedz Link Zgłoś
scibor3 Re: Jasne 13.01.09, 20:27 Posądzasz własną szczękę o jakiś rodzaj inteligencji? Czytałem parę opowiadań S-F opartych na podobnym pomyśle. Jednak, dla pewności, polecam wizytę u specjalisty. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Co za pech 13.01.09, 18:01 Fjutin rznal glupa przed cala Europa, kradnac gaz Ukrainie,w tym samym czasie oczerniajac jej wladze o kradzieze i manipulacje sovieckim gazem. Zakrecik kurek i wydawalo mu sie ze wsio budziet haraszo. Ba, nawet oskarzal Ukraincow o terroryzm gazowy, krzyczac ''psim obowiazkiem Ukrainy jest przesylac soviecki gaz''. I nagle towarzyszowi z KGB cos sie odwidzialo. Nie dosc, ze linie transportowe gazu sa ''kiepskie'', to jeszcze ''niemozliwe jest tloczenie paliwa''. Skoro chcecie poczekac towarzysze, dlaczego nie. I tak maja was w dupie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: Co za pech 13.01.09, 18:19 pentagon8 napisała:> Fjutin rznal glupa przed cala Europa, kradnac gaz Ukrainie<.pentagon,czesc,cos mnie wydaje sie ,ze rzniesz glupa ty.W jaki taki sposob,Putin moze krasc gaz Ukrainie?Moze ja czegos nie wiem i tak naprawda to Ukraina wydobywa gaz i eksportuje go przez Rosje .Naprawda nie widzisz co naprawda dzieje sie na Ukrainie.Komplektny paraliz wladzy,calkowite bankrutctwo.Jak chcesz to moge wyslac link do takiej jednej gazetki,to jest gazeta wewnetrzna SBU.Potrafisz czytac po ukrainsku? Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod [...] 13.01.09, 18:21 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
rasmusx Re: Co za pech 13.01.09, 20:54 To napewno chochly...ich sprawka :D www.vesti.ru/doc.html?id=241495 Wybuch na odcinku rurociągu jamalskiego Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Co za pech 13.01.09, 23:23 A może to po prostu groźba akcji sabotażowych na ukraińskich rurociągach? Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod będą przesyłać rakietami ???? 13.01.09, 18:01 heyvalera.com/photo/2006/11/061104PutinGazprom.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 To moze podeslac sovietom dobre rakiety najpierw? 13.01.09, 18:08 Bo jezeli beda bazowac na starej technologii, cienko to widze. Przy okazji,wraz z uderzeniem pierwszego Pershinga w Kreml, ruscy beda mieli do czynienia z zachodinia kultura. Z korzyscia dla obu stron. LOL Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Re: To moze podeslac sovietom dobre rakiety najpi 13.01.09, 18:11 śmiech śmiechem, fiutin wygląda na bardzo zdesperowanego, może rzeczywiście chcą nas tym złomem zawalić :) wiadomosci.onet.pl/1332241,2678,1,1,kioskart.html Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: To moze podeslac sovietom dobre rakiety najpi 13.01.09, 18:25 Kacapstwo się podda , zdechnie z głodu , zaatakuje . Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Tylko nie Pershinga! 13.01.09, 23:16 Raczej przewiduję grzybka na Kremlu od bomby islamskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
podkanclerzy Gazprom nie ma gazu albo ma awarię gigant. 13.01.09, 18:11 To jakać ściema. Odpowiedz Link Zgłoś
inoplanietianin Re: Gazprom nie ma gazu albo ma awarię gigant. 13.01.09, 20:06 Przed świtem mieli wybuch gazociągu Jamał-Jelec: mreporter.ru/ReporterMessages!viewReport.do?reportid=18383 Odpowiedz Link Zgłoś
profanum_vulgus O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 18:11 Jakie budujące dla kacapstwa muszą być te wizyty zagranicznych premierów, płaszczących się przed Putinem. Jeśli tylko powstanie rura bałtycka to i polski premier będzie składał lenną wizytę na kremlu. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 18:28 Pierwej przyjedzie do Brukseli Fiutin i poprosi o żarcie i dziengi :) U nich już płocho ,a będzie tylko gorzej przez tych jeb.... agentów FSB . Ileż ten naród rosyjski ma cierpliwości ... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 23:26 A kto go do Brukseli wpuści? Miejscem wizyt Pytonga w UE jest Tallin i to wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_53 Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 18:30 wiesz co,to ze przed "kacapstem" plaszczytsja pol swiata,dla nich(dla nas),to jest normalnie.Nas to nie podbudowuje ,my to przyjmujemy jako norme. Odpowiedz Link Zgłoś
mops1111 Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 18:41 > wiesz co,to ze przed "kacapstem" plaszczytsja pol swiata,dla nich (dla nas),to > jest normalnie.Nas to nie podbudowuje ,my to przyjmujemy jako norme. Bue hehe... Nic tylko sie plaszcza przed zdechlym imperium i blagaja o przyjecie do postsowieckiego raju, hehe Odpowiedz Link Zgłoś
bumcykcykhopsiup Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 20:58 i kiedy ukraine nie chce sie plaszczyc wpadacie w panike, wscieklosc i nie wiadomo co jeszcze- "zakrecimy kurki to znow beda sie plaszczyc."- taka wasza cala polityka zagraniczna... Odpowiedz Link Zgłoś
amdrzej.11 profanum_vulgus.Ekspert Sb w IV RP..! 13.01.09, 19:05 bibainfo.pl/pub/213.227.74.12/2007/09/20/030927/5890/rotfl.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
jb777 Ajwaj - jak nie mozna przywalić wiarygodnościa to 13.01.09, 18:32 techniką. Rozgrywanie polityczne gazem trwa. Ukraina walczy o swoje. Ruskie krwawią (puszczją bąble gazu nosem)- nie sprzedają i ponoszą realne straty a kasy im potrzeba. Ale nie moga przeciez przegrać z Ukrainą - no i chcą zbudować rurę północną za kasę europejską. W ten sposób odcieliby Ukrainę od zysków z przesyłu. No i załatwią pomarańczowych. Kluczowym będzie zachowanie UE. Może ich pogodzi Odpowiedz Link Zgłoś
plugart Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... 13.01.09, 18:38 Tak to jest jak ludzie pokroju putina, Saakaszwili , hitlera , stalina czy kaczyńskiego mają władzę.. każdy z nich chce pokazać że jest najważniejszy na świecie , jest pępkiem świata i tylko jego poglądy są naj..... A tak na prawdę to zakompleksieni psychopaci, ktorych powinno się odizolować . Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by.. 13.01.09, 18:39 Widać, że ruskim pali się grunt pod nogami. Szczurek z Kremla zabrnął w ślepą uliczkę. Faktycznie może mieć problemy z odpowiednia ilością gazu i znalazł kozła ofiarnego w Ukrainie. Jednak tym razem Europa nie da się chyba nabrać. Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Re: Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może 13.01.09, 19:33 przyjacielameryki napisał: > Widać, że ruskim pali się grunt pod nogami. Szczurek z Kremla zabrnął w ślepą > uliczkę. Faktycznie może mieć problemy z odpowiednia ilością gazu i znalazł > kozła ofiarnego w Ukrainie. Jednak tym razem Europa nie da się chyba nabrać. Chyba nawet sam się nie domyślasz, przyjacieluameryki, jakiś ty głupi. Jeśli Rosja ma problemy z odpowiednią ilością gazu, to Ukraina powinna to zdemaskowac, otwierając na oścież wszystkie rury. Wtedy by wyszło na jaw, że gazu njet. Chyba że Ukrainie bardzo zależy, by nie demaskowac tych podstępnych Ruskich. Poza tym, czy ty naprawdę aż tak nie lubisz tej Ameryki, że ją ośmieszasz swoją ksywką?))) Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk Rusofoby kuruja swoja schizofrenie na forum GW 13.01.09, 18:48 a karawana (rosyjska) spokojnie jedzie dalej nie zatrzymana ani przez ukrainskie zlodziejstwo, ani przez europejska niemoc, ani przez liczne proby nie tylko zreszta na tym forum udowodnienia, ze biale jest czarne: ta rozczulajaca troska o rosyjskie straty, to milosierne uzalanie sie nad zniewolonymi przez Putina i FSB Rosjanami sa niczym innym jak wyrazem wscieklej bezsilnosci wobec rosyjskiej determinacji w decydowaniu o cenie i klientach ktorych jak kazdy producent ma prawo sobie dobierac. Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: Pomyliłeś karawanę z karawanem :DD n/t 13.01.09, 19:55 Nikt sie nie pomylil - tylko kazdy myslal o czym innym. Oczywiscie piszac o karawannie miales na mysli ukochany USrael spark5719 napisał: Odpowiedz Link Zgłoś
spark5719 "Na schodach historii"-słyszałeś o tym określeniu? 13.01.09, 20:07 Nie inputuj mi, co JA miałem na myśli, zajmij się własnymi (myślami) :P Nb.: Jak ktoś zaczyna tłumaczyć na czym dowcip polega, to dowcip właśnie poległ.... :DDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: "Na schodach historii"-słyszałeś o tym określ 13.01.09, 20:17 Wiem, ze narodom wybranym nic nie wolno imputowac, ale TO TY najpierw imputujesz (1s), ze powinien myslec tak jak ty zyczysz. Cos ci sie pokrecilo wybrancze... spark5719 napisał: > Nie inputuj mi, co JA miałem na myśli, zajmij się własnymi > (myślami) :P > > Nb.: Jak ktoś zaczyna tłumaczyć na czym dowcip polega, to dowcip > właśnie poległ.... :DDDDDDDDDDDDDDD > Odpowiedz Link Zgłoś
spark5719 A ty, nawiedzony, dalej swoje. Szkoda mojego czasu 13.01.09, 21:41 EOT Odpowiedz Link Zgłoś
kali23 Polskim rusofobom nie ma co tłumaczyć.To głupcy 13.01.09, 19:50 z pianą na ustach kiedy dyskusja dotyczy "ruskich",żydów,murzai itd. Wsólcześni europejscy cyganie,wyżej srający niż dupę mający. To dzisiejsi/ przynajmniej niektórzy/ Polacy. Odpowiedz Link Zgłoś
grzes-3 Rosja podaje kolejny pretekst 13.01.09, 18:53 Rosja podaje kolejny pretekst , aby nie wysyłać gazu . Rosja chce wejść do Wschodniej Ukrainy , podobnie , jak weszła do Gruzji. Odpowiedz Link Zgłoś
wolczara Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:01 Bazujmy na faktach, a własne domysły, lub chorą rusofobię proponują zostawić przy siebie!!! A fakty są takie: 1) Rosja powiedziała, że jak będą obserwatorzy na punktach przesyłu gazu, wznowi dostawę gazu przez Ukrainę!! Warunek - oprócz unijnych obserwatorów mają być przedstawicieli Rosji i Ukrainy. Co robi Ukraina?? Najpierw się zgadza (ustnie), a jak dochodzi do podpisania protokołu - zaczyna jednostronnie pierdoły dopisywać. Ale, ok, jakoś się udało. Dzisiaj miała się wznowić dostawa, i co?? 2) Rosja pompuje gaz na Ukrainę (w obecności obserwatorów z UE + prasy), ale Ukraina nie przyjmuje!! W dodatek, nie dopuścili obserwatorów do wszystkich punktów przesyłu. Mało szanowny pan Dubina (szef UkrNaftogazu) twierdzi że owszem, nie przyjmują, bo jakimś cudem południowa część Ukrainy została by bez gazu (jakieś pierdoły, przecież chodzi o gaz tranzytowy!!), zaś jeszcze mnie szanowny Juszczenko zaprzeczając Dubinie twierdzi że Ukraina nie przeszkadza w tranzycie!!! Wniosek?? - na Ukrainie panuje chaos!!! Tak więc zwracam się do chronicznie chorych rusofobów - Rosję można lubić czy nie, można Putina nazywać fjutinem, lub jeszcze gorzej (tych kto zaspał informuję, że Rosja zmieniła już prezydenta na Medwedewa!!), - bazujcie na faktach!!! Odpowiedz Link Zgłoś
amdrzej.11 Co tam Putin i inni!..Winny tej sytuacji jest Tusk 13.01.09, 19:04 A co ! Odpowiedz Link Zgłoś
dr_ag_o Wszystkiemu jest winien Kwaśniewski 13.01.09, 19:38 gdyby swego czasu nie poparł pomarańczowych, to dzisiaj w Kijowie nie mielibyśmy u władzy Juszczenki, a koncyliacyjny prezydent Janukowycz korzystając z dobrych łukaszenkowych wzorców oddałby Gazpromowi kontrolę nad gazociągami, gaz płynąłby bez przeszkód, Europa byłaby szczęśliwa, a Putin by się uśmiechał. Jak to miło jednak pomyśleć, że my Polacy tak potrafimy w całej Europie namieszać, no no ... Odpowiedz Link Zgłoś
neutralnyobserwator Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:11 ale do tego trzeba byc w temacie a my nie jestesmy. nikt z forumowiczow nie zna sie na przesyle gazu i nie wiemy z czego wynika problem ukrainy. mozliwe ze Rosja tłoczy gaz na inne stacje (nie wiem na czym to polega) i dlatego jego przyjęcie zblokuje wewnętrzny przesył Ukrainy. a tak wogóle to Rosja też nie dopuściła obserwatorów wszedzie gdzie miała czyli jak zwykle obie strony popisują sie kompetencja a'la wschód. Odpowiedz Link Zgłoś
wolczara Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:26 neutralnyobserwator napisał <mozliwe ze Rosja tłoczy gaz na inne stacje (nie wiem na czym to polega) i dlatego jego przyjęcie zblokuje wewnętrzny przesył Ukrainy.> No to przepraszam, ale po jakiego ch..ja znajdował się tam unijny obserwator + międzynarodowa prasa, jeżeli Rosjanie wszystkich wykiwali i puścili gaz na inne, niż to trzeba stacje????? Sytuacja jest prostsza - zgodnie z protokołem (podpisanym przez UE, Ukrainę i Rosję) dostawa gazu miała się rozpocząć na stację "Sudża", i tam się rozpoczęła, i tab znajdowały się obserwatorzy, i tam się znajdowały media!!! Ukraina po prostu nie odebrała gazu!!! neutralnyobserwator napisał: <Rosja też nie dopuściła obserwatorów wszedzie gdzie miała> Tranzyt rozpoczęli na "Sudża" i tam obserwatorzy byli, czego chyba nie można powiedzieć o stronie Ukraińskien na wejściu (przynajmniej takiej informacji nie znalazłem) Odpowiedz Link Zgłoś
leser.1 Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:43 Jeszcze przed definitywnym zamknięciem "kurka" gazetowy ekspert od gazu ostrzegał przed całkowitym opróżnieniem rury. Jak słusznie napisałeś, o technologii przesyłu gazu większość z nas ma mgliste pojęcie. Gdzieś słyszałem, że ciśnienie przesyłowe, to ok.70 atmosfer. Opróżnienie i próba ponownego napełnienia starej, pordzewiałej rury do takiego stanu, może być związane z ryzykiem rozszczelnienia. Innym problemem Ukrainy może być "gospodarcze" ujęcie gazu płynącego główną rurą i kłopoty z zaczopowaniem "odwiertu". Odpowiedz Link Zgłoś
inoplanietianin Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:48 Dziwne rzeczy się dzieją z gazociągami w Rosji, przed świtem wybuchł gazociąg Jamał-Jelec: mreporter.ru/ReporterMessages!viewReport.do?reportid=18383 A Rosjanie mówią, że to Ukraina ma problemy z gazociągami! Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:59 Panskie wolanie o zdrowy rozsadek na froum GW, to glos na pustyni. Poza tym jest juz Pan na liscie agentow. wolczara napisała: > Bazujmy na faktach, a własne domysły, lub chorą rusofobię proponują zostawić > przy siebie!!! > A fakty są takie: > 1) Rosja powiedziała, że jak będą obserwatorzy na punktach przesyłu gazu, wznow > i > dostawę gazu przez Ukrainę!! Warunek - oprócz unijnych obserwatorów mają być > przedstawicieli Rosji i Ukrainy. Co robi Ukraina?? Najpierw się zgadza (ustnie) > , > a jak dochodzi do podpisania protokołu - zaczyna jednostronnie pierdoły > dopisywać. Ale, ok, jakoś się udało. Dzisiaj miała się wznowić dostawa, i co?? > 2) Rosja pompuje gaz na Ukrainę (w obecności obserwatorów z UE + prasy), ale > Ukraina nie przyjmuje!! W dodatek, nie dopuścili obserwatorów do wszystkich > punktów przesyłu. Mało szanowny pan Dubina (szef UkrNaftogazu) twierdzi że > owszem, nie przyjmują, bo jakimś cudem południowa część Ukrainy została by bez > gazu (jakieś pierdoły, przecież chodzi o gaz tranzytowy!!), zaś jeszcze mnie > szanowny Juszczenko zaprzeczając Dubinie twierdzi że Ukraina nie przeszkadza w > tranzycie!!! Wniosek?? - na Ukrainie panuje chaos!!! > > Tak więc zwracam się do chronicznie chorych rusofobów - Rosję można lubić czy > nie, można Putina nazywać fjutinem, lub jeszcze gorzej (tych kto zaspał > informuję, że Rosja zmieniła już prezydenta na Medwedewa!!), - bazujcie na > faktach!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a red.Kublik czy pan jest na posterunku przy rurze i 13.01.09, 19:28 co pan widzi? Ruskie pompuja ale w druga strone ? Z Ukrainy do Moskwy. Bardzo dziekujemy za ta relacje na zywo z rury. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: red.Kublik czy pan jest na posterunku przy ru 13.01.09, 19:32 Ciebie jolu to już ruskie za komuny "pompowali" w kakałko ... I tak Ci do nich miłość została . Jak w brazylijskiej telenoweli buehehe Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a Nie stresuj sie jak Jarek, ulzyj sobie. 13.01.09, 19:44 Ciagle dezawuawanie swojego ego prowadzi do uszkodzenia mozgu. Ubieraj sie cieplo zebys sie nie przyziebil. asmall4 napisał: > Ciebie jolu to już ruskie za komuny "pompowali" w kakałko ... > I tak Ci do nich miłość została . > Jak w brazylijskiej telenoweli buehehe Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Nie stresuj sie jak Jarek, ulzyj sobie. 13.01.09, 19:53 Ciebie dezawuuje już twój nick :))))) A grzeje w specyficzny sposób "tarcie" . O mnie się nie martw . Mam C.O. i piec z ponad 90% sprawności. Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a Piec ci wystarcza zamiast libido. Przyjmnij wyrazy 13.01.09, 20:04 wspolczucia razem z reszta twojego kolezenstwa na tym forum. Eunuchy nie moga, wiec tylko gadaj. Ale nie zapominaj ubierac sie cieplo jak wychodzisz. Cieple buty, szalik, czapka, a jak trzeba to o nausznikach nie zapomnij. Pa Misiu, trzymaj sie zdrowo. asmall4 napisał: > Ciebie dezawuuje już twój nick :))))) > A grzeje w specyficzny sposób "tarcie" . > > O mnie się nie martw . Mam C.O. i piec z ponad 90% sprawności. Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: Nie stresuj sie jak Jarek, ulzyj sobie. 13.01.09, 20:03 Jolu, Sa przypadki beznadziejne, ale ten asmall to juz "absolutely small" i jest zaczadzony na trwale. Omijac go z daleka na forum.... jola_z_dywit_2006a napisał: > > Ciagle dezawuawanie swojego ego prowadzi do uszkodzenia mozgu. > Ubieraj sie cieplo zebys sie nie przyziebil. > > > asmall4 napisał: > > > Ciebie jolu to już ruskie za komuny "pompowali" w kakałko ... > > I tak Ci do nich miłość została . > > Jak w brazylijskiej telenoweli buehehe Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a Nie spodziealem sie po tobie ze bedziesz tak 13.01.09, 20:13 nieczuly na potrzeby kalekich osob. Wstydz sie wi42 ! Odpowiedz Link Zgłoś
wolczara Re: Nareszcie! 13.01.09, 20:40 koolfon napisał: > Rosja sie udlawi gazem. Na pohybel im.> Taak, a przy okazji gospodarka Europy padnie, gdyż na gazie bazuje przemysł!!! Polska też długo nie wytrzyma (teraz to jesteśmy "Panami", SystemGaz oświadczył że jeszcze jesteśmy przy gazie), na razie zawdzięczamy "gazowy spokój" temu, że Rosja zwiększyła nam dostawę przez Białoruś. Gdyby nie to, też by nam zabrakło gazu, i przemysł by na stanął. Kto by się tu udławił?? Każdy z nas!!! Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Nareszcie! 13.01.09, 20:54 Nic nie padnie bo prędzej kacapy wywieszą białą flagę . Nie mają terminali LNG oraz ruro- i gazociągów do Chin :) Ruscy sie przeliczyli w tej prowokacji i brną w nią dalej ... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Nareszcie! 13.01.09, 23:20 To jest jakiś samobójczy instynkt, podobnie jak bieg kolumnami pod niemieckie lufy. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Nareszcie! 14.01.09, 00:58 Fakt . Pod Syczewką 3 niemieckie dywizje okopały się , a ruskie nacierając "tarrannoj taktikom" straciły 1 mln żołnierzy i ogromne ilości sprzętu . Cały rok tak nacierali . Niemcom się znudziło i wycofali wojsko :) - en.wikipedia.org/wiki/Internet_brigades abakus.salon24.pl/60816.html peb.pl/beletrystyka/105844-rapidshare-wiktor-suworow-pack-9-ebook.html Odpowiedz Link Zgłoś
ja.ja222 Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... 13.01.09, 20:17 A fiutin rżnie wała i cieszy się, że znowu zrobił wała z unii. Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a To juz jest epidemia. Szef rzadu obcego panstwa i 13.01.09, 20:29 i jego obywatele sa obiektem seksualnych pozadan Polakow tytulujacych sie patriotami. Nie moglibyscie sie razem z red. Kublikiem przeniesc sie na forum dla zbokow ? ja.ja222 napisał: > A fiutin rżnie wała i cieszy się, że znowu zrobił wała z unii. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 20:37 To tak jakby dobry gracz w warcaby (Ukraina) chciał ograć mistrza szachowego (Putin) w grając w szachy. Odpowiedz Link Zgłoś
inoplanietianin Czemu w takim razie w Rosji wybuchają gazociągi? 13.01.09, 20:48 Wybuch gazociągu Jamał-Jelec dziś przed świtem: mreporter.ru/ReporterMessages!viewReport.do?reportid=18383 Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Czemu w takim razie w Rosji wybuchają gazocią 13.01.09, 20:57 W końcu ktoś tam zadziałał . Jednak FSB wszystkich nie kontroluje :) Odpowiedz Link Zgłoś
kazekbal Re: Czemu w takim razie w Rosji wybuchają gazocią 13.01.09, 21:19 Nie klikaj za mocno w klawiature bo.... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 23:18 Złe porównanie, bo Gari Kasparow, szachowy mistrz świata, jest w opozycji do Pytonga. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 23:24 zigzaur napisał: > Złe porównanie, bo Gari Kasparow, szachowy mistrz świata, jest w opozycji do > Pytonga. ********************** A może nam napiszesz z jakiego źródła jest Kasparow finansowany? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 23:27 Nie potrafisz sobie wyobrazić, że mądry człowiek potrafi sam na siebie zarobić, nawet w Rosji? Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 23:34 Znowu wykręcasz się jak żmija od napisania prawdy, wiec pytanie muszę powtórzyć, nie wstydź się i napisz nam kto finansuje te rozróby w Rosji, Kasparowa tez. Odpowiedz Link Zgłoś
tuskomatolek CIA i agent Juszczenko 13.01.09, 20:47 zdecydowali inaczej.Teraz nie przepuszcza.To cios dla Europy w wykonaniy USmAna .Kolos padl wiec szuka wspolnikow do padniecia. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: CIA i agent Juszczenko 13.01.09, 20:59 Zobaczysz co będzie w Kacapstanie bez kasy z gazu :) Ludzie tych FSBowców powywieszają na latarniach i płotach ... Odpowiedz Link Zgłoś
kazekbal Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... 13.01.09, 20:53 Spytajcie red. KUBLIKA ten ajatojlach nienawiści rosyjskiej nalepiej wie co zrobic.Powstał zakład z panią Redlich M.kto wie najlepiej! Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Banderowce juz ukradli 13.01.09, 21:09 lenta.ru/news/2009/01/13/ask2/ Banderowcy ukradli gaz, ktory pozostawal w gazoczagu tranzytowym! 146 mln metrow kubicznych skradli!!! Dlatego mowia ze gaz bedzie plynac do granicy zachodniej przez trzy dni! Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Re: Banderowce juz ukradli 13.01.09, 21:13 Jaka biedna ta Rosja, okradaja ja ze wszystkich stron a ona bezbronna :(((((( Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Banderowce juz ukradli 13.01.09, 21:23 Na Ukrainie zada już społeczeństwo z światem polityki wykatapultowania UB-czenki z fotela prezydenta. Wrzawa podnosi się na Ukrainie, kiedy w Polsce? Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Banderowce juz ukradli 13.01.09, 21:31 kacap_z_moskwy napisał: > lenta.ru/news/2009/01/13/ask2/ > Banderowcy ukradli gaz, ktory pozostawal w gazoczagu tranzytowym! 146 mln metro> w kubicznych skradli!!! Dlatego mowia ze gaz bedzie plynac do granicy zachodnie> j przez trzy dni! +++++++++++++++++++++++++++ Jak to wynika to od 1992 roku była prowadzona nielegalna procedura ubierania gazu przez Ukrainę. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Banderowce juz ukradli 14.01.09, 01:02 Czyli Ukraińcy ruskich dymali kilkanaście lat (!). A ruskie dopiero po sylwestrze się kapnęli . Niezła ta kacapska wazelina i bimber usypiacz :) Odpowiedz Link Zgłoś
wolczara Ukrainia jako klaun :-D 13.01.09, 22:42 Pięknie, Ukraina była zaskoczona faktem, że Rosja w dniu 13.01.2009 (czyli dzisiaj) chce wznowić dostawę gazu!!! Kuźwa, przez 2 tygodnie o tym się mówi, Czech w imieniu UE "się wysila" (prawdę mówiąc nic nie robi ;-) a jak już wszystko jest dogadane, Ukraina okazuje się zaskoczona :-)) Ze strony UkrNaftoGazu : www.naftogaz.com/www/2/nakwebru.nsf/0/33572911CCA65315C225753D00358E1A?OpenDocument&year=2009&month=01&nt=%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8& Zaś obserwatorzy międzynarodowi potwierdzają blokadę tranzytu gazu przez stronę Ukraińską : www.gazprom.ru/news/2009/01/132250_33605.shtml Coraz mniej argumentów pozostaje dla zwolenników teorii "Czarnej Rosji" :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
acs-13 Ukrainia jako klaun , nie tylko ukraina ale unia 13.01.09, 23:01 i usa do wspolki Chodzi o osmieszenie rosji na arenie miedzynarodowej Nie jest wazne ze wina jest po stronie ukrainy ,jak poprzednio gruzji Musi byc krzyk na caly swiat ze to rosjanie sa winni Taki jest przeslanie usa-cia skompromitowac rosje. Tyle ze cale szczescie sa kraje ktore niesa uzaleznione od polityki cia-amerykanskiej (jak np.polska) i potrafia na trzezwo ocenic kto co i jak jest winny w tym a katopojeba zycze mnie oddawania sie plebana gdyz co za duzo to niezdrowo Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Ukrainia jako klaun , nie tylko ukraina ale 13.01.09, 23:31 acs-13 napisał: > i usa do wspolki > Chodzi o osmieszenie rosji na arenie miedzynarodowej > Nie jest wazne ze wina jest po stronie ukrainy ,jak poprzednio gruzji > Musi byc krzyk na caly swiat ze to rosjanie sa winni > Taki jest przeslanie usa-cia skompromitowac rosje. > Tyle ze cale szczescie sa kraje ktore niesa uzaleznione od polityki > cia-amerykanskiej (jak np.polska) i potrafia na trzezwo ocenic kto > co i jak jest winny w tym > a katopojeba zycze mnie oddawania sie plebana gdyz co za duzo to > niezdrowo ****************** Condi z za oceanu obwieszczać oficjalnie całemu światu ze Rosja ma za dużo ziemi i bogactw naturalnych. Dla busha i condi odpowiadała by najbardziej Rosja Jelcyna, którego upili i mieli resztę za pół darmo. Czasy się skończyły a sól w oczach Amerykanów została. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 oczy wiście 14.01.09, 01:04 Oprócz „frontu zewnętrznego” istniał także „front wewnętrzny”. W państwie chanów, a później w państwie carów i komunistycznych sekretarzy nie było miejsca dla opozycji. Pluralizm w sprawach społecznych i politycznych był zakazany. Każdy, kto miał inne zdanie niż władca, stawał się automatycznie zdrajcą ojczyzny. Ponieważ jednak tacy ludzie się pojawiali, musieli być traktowani jak wrogowie. Wobec wroga zaś stosowano wypróbowaną taktykę tataro-mongolską. Odpowiedz Link Zgłoś