Dodaj do ulubionych

Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by...

13.01.09, 17:28
"Premier Rosji Władimir Putin nie wyklucza, że system przesyłu gazu
na Ukrainie jest w tak złym stanie technicznym, że nie nadaje się do
tłoczenia paliwa."

Taki stan techniczny, jak rurociąg do Możejek?

Obserwuj wątek
    • gollum.z.kremla Re: taki stan, jak rurociągu do Możejek ? 13.01.09, 17:41
      Uuuu, panie - jeszcze gorszy... ;)
      • tekameka przypomina to komedie slapstickowe z Chaplinem 13.01.09, 20:53
        Charlie nadepnął na wąż ogrodowy, a ogrodnik gapi się w otwór sikawki. Wszyscy wiedzą o co chodzi, nawet ogrodnik, tylko rżnie głupa
    • lesio5 Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... 13.01.09, 17:56
      Do sylwestra byl dobry (bo tłoczył bez przeszkód) a teraz nagle sie rozsypal ?
      Putin, w tym KGB nie nauczyli was lepiej bzdury wymyslac?
      • wolczara Re: Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może 13.01.09, 18:40
        lesio5 napisał:
        > Do sylwestra byl dobry (bo tłoczył bez przeszkód) a teraz nagle sie rozsypal ?
        > Putin, w tym KGB nie nauczyli was lepiej bzdury wymyslac?

        To jest całkiem możliwe!!! Na Ukrainie jest taki burdel, że się nie zdziwię jak
        się okaże że przez te dni, jak rurociągi były puste, ukraińscy kozacy
        podpiepszyli rury z rurociągu, i na złom je sprzedali :-))
    • asmall4 Buehehe :))))))))) 13.01.09, 17:57
      Kolejna "prawda" putinowska ...

      1. Ropa będzie po 200$
      2. Gaz będzie po 1000$
      3. Rosjan przybywa
      4. Chińczyków na Dalekim Wschodzie jest mało
      5. Biegun jest nasz
      6. Już prawie doganiamy USA
      7. Oddamy Japonii Kuryle
      8. Nie wspieramy islamskich terrorystów
      9. Nasza broń jest dobra i tania dlatego ,że jest tania i dobra
      10. Nie chcecie ropy i gazu to kupią Chiny
      11. Upadek Sojuza to największa tragedia dla świata.

      Można by tak długo , może ktoś pomoże :)
      • przyjacielameryki Re: Buehehe :))))))))) 13.01.09, 18:26
        Polacy to rusofoby a więc niewiarygodni.
      • abhaod Re: Buehehe :))))))))) 13.01.09, 18:30

        12. Fiutin to najmądrzejszy człowiek świata, i już !
        fotoforum.gazeta.pl/3,0,1568050,2,3.html
        • asmall4 :) 13.01.09, 18:31
          Zmęczony jestem i nie chce mi się dzisiaj myśleć.
          Może zigzaur coś doda jeszcze .
          Elokwencji mu nie brakuje :)
          • fagusp Re: :) 13.01.09, 18:36
            13. Zawsze dotrzymujemy zawartych umów.
          • abhaod Re: :) 13.01.09, 18:45
            kacapstwo sięgnęło dzisiaj na forum dna , też mi się nie chce, poziom pod
            zdechłym fiutinem
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=89735852&a=89743118
          • zigzaur Oho, wywołano mnie z lasu, dobra! 13.01.09, 23:23
            Cały tekst rosyjskiego hymnu.
      • nessie-jp Re: Buehehe :))))))))) 13.01.09, 18:45
        No, a Polskę przez 50 lat ofiarnie karmili, ogrzewali i odziewali za darmo,
        przez co biedni Rosjalnie głodowali; mięso wysyłali i dzieciom pomarańcze oraz
        pisemka kulturalne i płomień oświaty
        • asmall4 :))))))))) 13.01.09, 19:03
          "PRL w sferze decyzji gospodarczych cechował się sporym zmysłem barterowym: w
          ramach wymiany dóbr z zaprzyjaźnionym narodem dawaliśmy Rosjanom węgiel, w
          zamian za co ci brali od nas węgiel. Bardzo rozwinięty był w PRL przemysł
          stoczniowy. Okręty służyły głównie do transportu rzeczonego węgla do ZSRR.
          Niestety Ruscy nie wiedzieli co to kaucja, więc okręty do Polski nie wracały. "

          Współczesny socjalista charakteryzuje się tym, że ma telefon komórkowy, karty
          kredytowe, konto w banku, jeździ zagranicznym autem i korzysta z Linuksa lub
          Macintosh'a (elita). Socjaliści zrzeszają się w tzw. robotniczych partiach, w
          których nie ma robotników.

          Typowe poglądy głoszone przez współczesnych socjalistów:

          * "A jednak Komunizm odniósł sukces! Przykładem niech będą prężnie
          rozwijające się Chiny!"
          * "Łamanie praw człowieka, wykorzystywanie dzieci do pracy w fabrykach, to
          plony dzikiego kapitalizmu jaki panuje w Chinach"
          * "Komunizm odbudował Polskę po wojnie !"
          * "Za Komuny było lepiej!"
          * "W Polsce nigdy nie było Komunizmu!"
          * "Kamieniowanie ofiar gwałtów, zakaz edukacji dla kobiet itd. jest OK pod
          warunkiem, że walczysz z Amerykańskimi Imperialistami"
          * "Zakaz wystawiania pornografii na wystawach kiosków to przejaw
          ciemnoty,zacofania,ciemnogrodu,nazizmu i cyklizmu !"
          * "Za bardzo odkryty biust w reklamie piwa uderza w godność kobiety jako
          człowieka ! Powinno się zakazać takich reklam !"
          * "Zbrodnie średniowiecznej Inkwizycji pochłonęły 10mln ofiar !"
          * "Zbrodnie średniowiecznej Inkwizycji pochłonęły 100mln ofiar !"
          * "Zbrodnie średniowiecznej Inkwizycji pochłonęły 1mld ofiar !"
    • eva15 Re: Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może 13.01.09, 17:59
      Co czyżby Rosja złamała jakieś ummowy z Polską na dostawy ropy? Skąd to wziąłeś,
      poczciwcze?
      • pentagon8 Jasne 13.01.09, 18:02
        Nie dostarczali tyle gazu, ile powinni przez pierwsze dni konfliktu, poczciwa evo:)
        • eva15 Re: Jasne 13.01.09, 18:11
          Ty w ogóle nie rozumiesz o czym rozmowa, nystrzaku. Od kiedy Rosja ma dostarczać
          gaz do Możejek?
          Booooże, daj mi cierpliwość z tymi mądrymi inaczej.
          • pentagon8 Nnie wymawiaj imienia Pana Boga Eva 13.01.09, 18:16
            On jest po naszej stronie. Po stronie imperium dobra. sovieci sa w innej strefie:).
            • asmall4 Re: Nnie wymawiaj imienia Pana Boga Eva 13.01.09, 18:22
              I tu bym mógł polemizować ,ale nie zamierzam :)
            • wolczara Re: Nnie wymawiaj imienia Pana Boga Eva 13.01.09, 19:45
              Nie wiem czy Bóg jest tu po naszej stronie, gdyż Biblia nie każe nam kłamać i
              oczerniać, a Polska, w imieniu naszych mądrych polityków, oraz bezwzględnych
              mediów robi to przy obecnym konflikcie w kółko!!!
              Co do imperium dobra i zła :-))) sądząc po twoim niku "pentagon" - kibicujesz
              również (a może nawet gorszemu) imperium zła!!! ;-)
            • arkadiusz.knapik imperium dobra i imperium dobra po ichniejszemu 13.01.09, 19:57
              imperium dobra i imperium dobra po ichniejszemu posiadają własne Bogi
              odpowiednio Boga dobra i Boga dobra po ichniejszemu. Każdy może mieć rację,
              każdy może mieć swoją wizję świata. A sprawa jakiegoś tam gazu to przyziemny
              problem wynikający z ubóstwa Ukrainy. Nie dość że gaz mają taniej niż my, nie
              dość że za tranzyt dostają więcej niż my, to jeszcze używają Nas jako zakładnika
              by coś wytargować. Nieładnie, niesmacznie, destrukcyjnie i na va bank.
              Oczywiście niską klasę polityczną na Ukrainie tłumaczy ciągła niewola i setki
              lat wynarodawiania intelektualistów. Jak bym był Węgrem albo Słowakiem pewnie
              zostałbym teraz Ukrainofobem. Jako że jestem Polakiem moje fobie są Wam
              Wszystkim znane lepiej niż ja sam:)
        • abhaod Re: Jasne 13.01.09, 18:17
          no i dostało ci się od czekistki :))) pałę ci do dzienniczka wstawi :(
          data3.blog.de/media/465/2341465_8dc9ffde02_m.jpeg
          • asmall4 Re: Jasne 13.01.09, 18:35
            Pałę to by mu mogła , ale postawić .
            Ponoć po wyjęciu sztucznej szczęki , wzrasta wrażliwość na fellatio .
            No i nie może odgryźć :)
            • scibor3 Re: Jasne 13.01.09, 19:03
              Wiesz, bo próbowałeś? Może uda się tobie Sieg-saura namówić do tego zawodu. Co
              ma się chłopak marnować zbierając cięgi za zimną pizzę.
              • asmall4 Re: Jasne 13.01.09, 19:34
                Ja myślę ,że ty musiałeś próbować , skoro bronisz starej radzieckiej lampucery :)
                Jaka "pani" tacy i jej "obrońcy".
                • scibor3 Re: Jasne 13.01.09, 19:38
                  Ależ nie, gdzie bym śmiał konkurować z takim starym wyjadaczem jak ty ;-P
                  • asmall4 Re: Jasne 13.01.09, 19:49
                    Ja "jej" nie bronię ,a kolega wręcz przeciwnie.
                    Sam sobie wystawiasz swoiste "świadectwo" :)
                    • scibor3 Re: Jasne 13.01.09, 19:59
                      Nie wiem czemu nie bronisz sztucznej szczęki. Przecież później ją zakładasz?
                      Niestety nie znam tajników twojego zawodu i obawiam się, że jako osobnik czysto
                      heteroseksualny ich nie pojmę. Mam jednak nadzieję, że Sieg-saur okaże się
                      pojętniejszym i chętnym do nauki uczniem. Powodzenia!
                      • asmall4 Re: Jasne 13.01.09, 20:09
                        Gnoisz się broniąc lampucery intelektualnej .
                        Jesteś gorszy od niej durak :)
                        • scibor3 Re: Jasne 13.01.09, 20:27
                          Posądzasz własną szczękę o jakiś rodzaj inteligencji? Czytałem parę opowiadań
                          S-F opartych na podobnym pomyśle. Jednak, dla pewności, polecam wizytę u
                          specjalisty.
    • pentagon8 Co za pech 13.01.09, 18:01
      Fjutin rznal glupa przed cala Europa, kradnac gaz Ukrainie,w tym samym czasie
      oczerniajac jej wladze o kradzieze i manipulacje sovieckim gazem. Zakrecik kurek
      i wydawalo mu sie ze wsio budziet haraszo. Ba, nawet oskarzal Ukraincow o
      terroryzm gazowy, krzyczac ''psim obowiazkiem Ukrainy jest przesylac soviecki
      gaz''. I nagle towarzyszowi z KGB cos sie odwidzialo. Nie dosc, ze linie
      transportowe gazu sa ''kiepskie'', to jeszcze ''niemozliwe jest tloczenie
      paliwa''. Skoro chcecie poczekac towarzysze, dlaczego nie. I tak maja was w dupie!!!
      • igor_53 Re: Co za pech 13.01.09, 18:19
        pentagon8 napisała:> Fjutin rznal glupa przed cala Europa, kradnac gaz
        Ukrainie<.pentagon,czesc,cos mnie wydaje sie ,ze rzniesz glupa ty.W jaki taki
        sposob,Putin moze krasc gaz Ukrainie?Moze ja czegos nie wiem i tak naprawda to
        Ukraina wydobywa gaz i eksportuje go przez Rosje .Naprawda nie widzisz co
        naprawda dzieje sie na Ukrainie.Komplektny paraliz wladzy,calkowite
        bankrutctwo.Jak chcesz to moge wyslac link do takiej jednej gazetki,to jest
        gazeta wewnetrzna SBU.Potrafisz czytac po ukrainsku?
        • abhaod [...] 13.01.09, 18:21
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • rasmusx Re: Co za pech 13.01.09, 20:54
        To napewno chochly...ich sprawka :D
        www.vesti.ru/doc.html?id=241495
        Wybuch na odcinku rurociągu jamalskiego
      • zigzaur Re: Co za pech 13.01.09, 23:23
        A może to po prostu groźba akcji sabotażowych na ukraińskich rurociągach?
    • abhaod będą przesyłać rakietami ???? 13.01.09, 18:01
      heyvalera.com/photo/2006/11/061104PutinGazprom.jpg
      • pentagon8 To moze podeslac sovietom dobre rakiety najpierw? 13.01.09, 18:08
        Bo jezeli beda bazowac na starej technologii, cienko to widze. Przy okazji,wraz
        z uderzeniem pierwszego Pershinga w Kreml, ruscy beda mieli do czynienia z
        zachodinia kultura. Z korzyscia dla obu stron. LOL
        • abhaod Re: To moze podeslac sovietom dobre rakiety najpi 13.01.09, 18:11
          śmiech śmiechem, fiutin wygląda na bardzo zdesperowanego, może rzeczywiście chcą
          nas tym złomem zawalić :)
          wiadomosci.onet.pl/1332241,2678,1,1,kioskart.html
          • asmall4 Re: To moze podeslac sovietom dobre rakiety najpi 13.01.09, 18:25
            Kacapstwo się podda , zdechnie z głodu , zaatakuje .
        • zigzaur Tylko nie Pershinga! 13.01.09, 23:16
          Raczej przewiduję grzybka na Kremlu od bomby islamskiej.
    • podkanclerzy Gazprom nie ma gazu albo ma awarię gigant. 13.01.09, 18:11
      To jakać ściema.
      • inoplanietianin Re: Gazprom nie ma gazu albo ma awarię gigant. 13.01.09, 20:06
        Przed świtem mieli wybuch gazociągu Jamał-Jelec:
        mreporter.ru/ReporterMessages!viewReport.do?reportid=18383
    • profanum_vulgus O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 18:11
      Jakie budujące dla kacapstwa muszą być te wizyty zagranicznych
      premierów, płaszczących się przed Putinem.
      Jeśli tylko powstanie rura bałtycka to i polski premier będzie
      składał lenną wizytę na kremlu.
      • asmall4 Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 18:28
        Pierwej przyjedzie do Brukseli Fiutin i poprosi o żarcie i dziengi :)
        U nich już płocho ,a będzie tylko gorzej przez tych jeb.... agentów FSB .
        Ileż ten naród rosyjski ma cierpliwości ...
        • zigzaur Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 23:26
          A kto go do Brukseli wpuści? Miejscem wizyt Pytonga w UE jest Tallin i to wystarczy.
      • igor_53 Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 18:30
        wiesz co,to ze przed "kacapstem" plaszczytsja pol swiata,dla nich(dla nas),to
        jest normalnie.Nas to nie podbudowuje ,my to przyjmujemy jako norme.
        • mops1111 Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 18:41
          > wiesz co,to ze przed "kacapstem" plaszczytsja pol swiata,dla nich
          (dla nas),to
          > jest normalnie.Nas to nie podbudowuje ,my to przyjmujemy jako
          norme.

          Bue hehe... Nic tylko sie plaszcza przed zdechlym imperium i blagaja
          o przyjecie do postsowieckiego raju, hehe
        • bumcykcykhopsiup Re: O to właśnie Kacapom na Kremlu chodzi . 13.01.09, 20:58
          i kiedy ukraine nie chce sie plaszczyc wpadacie w panike, wscieklosc
          i nie wiadomo co jeszcze- "zakrecimy kurki to znow beda sie
          plaszczyc."- taka wasza cala polityka zagraniczna...
      • amdrzej.11 profanum_vulgus.Ekspert Sb w IV RP..! 13.01.09, 19:05
        bibainfo.pl/pub/213.227.74.12/2007/09/20/030927/5890/rotfl.jpg
    • jb777 Ajwaj - jak nie mozna przywalić wiarygodnościa to 13.01.09, 18:32
      techniką.
      Rozgrywanie polityczne gazem trwa.
      Ukraina walczy o swoje. Ruskie krwawią (puszczją bąble gazu nosem)-
      nie sprzedają i ponoszą realne straty a kasy im potrzeba. Ale nie
      moga przeciez przegrać z Ukrainą - no i chcą zbudować rurę północną
      za kasę europejską. W ten sposób odcieliby Ukrainę od zysków z
      przesyłu. No i załatwią pomarańczowych.
      Kluczowym będzie zachowanie UE. Może ich pogodzi
    • plugart Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... 13.01.09, 18:38
      Tak to jest jak ludzie pokroju putina, Saakaszwili , hitlera , stalina czy
      kaczyńskiego mają władzę.. każdy z nich chce pokazać że jest najważniejszy na
      świecie , jest pępkiem świata i tylko jego poglądy są naj..... A tak na prawdę
      to zakompleksieni psychopaci, ktorych powinno się odizolować .
    • przyjacielameryki Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by.. 13.01.09, 18:39
      Widać, że ruskim pali się grunt pod nogami. Szczurek z Kremla zabrnął w ślepą
      uliczkę. Faktycznie może mieć problemy z odpowiednia ilością gazu i znalazł
      kozła ofiarnego w Ukrainie. Jednak tym razem Europa nie da się chyba nabrać.
      • lubat Re: Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może 13.01.09, 19:33
        przyjacielameryki napisał:

        > Widać, że ruskim pali się grunt pod nogami. Szczurek z Kremla zabrnął w ślepą
        > uliczkę. Faktycznie może mieć problemy z odpowiednia ilością gazu i znalazł
        > kozła ofiarnego w Ukrainie. Jednak tym razem Europa nie da się chyba nabrać.


        Chyba nawet sam się nie domyślasz, przyjacieluameryki, jakiś ty głupi. Jeśli
        Rosja ma problemy z odpowiednią ilością gazu, to Ukraina powinna to zdemaskowac,
        otwierając na oścież wszystkie rury. Wtedy by wyszło na jaw, że gazu njet. Chyba
        że Ukrainie bardzo zależy, by nie demaskowac tych podstępnych Ruskich.

        Poza tym, czy ty naprawdę aż tak nie lubisz tej Ameryki, że ją ośmieszasz swoją
        ksywką?)))
    • 1stanczyk Rusofoby kuruja swoja schizofrenie na forum GW 13.01.09, 18:48
      a karawana (rosyjska) spokojnie jedzie dalej nie zatrzymana ani przez
      ukrainskie zlodziejstwo, ani przez europejska niemoc, ani przez liczne proby
      nie tylko zreszta na tym forum udowodnienia, ze biale jest czarne: ta
      rozczulajaca troska o rosyjskie straty, to milosierne uzalanie sie nad
      zniewolonymi przez Putina i FSB Rosjanami sa niczym innym jak wyrazem
      wscieklej bezsilnosci wobec rosyjskiej determinacji w decydowaniu o cenie i
      klientach ktorych jak kazdy producent ma prawo sobie dobierac.

      Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by...
      • spark5719 Pomyliłeś karawanę z karawanem :DD n/t 13.01.09, 18:56
        • asmall4 Re: Pomyliłeś karawanę z karawanem :DD n/t 13.01.09, 19:29
          LOL :)))))))
        • wi42 Re: Pomyliłeś karawanę z karawanem :DD n/t 13.01.09, 19:55
          Nikt sie nie pomylil - tylko kazdy myslal o czym innym.
          Oczywiscie piszac o karawannie miales na mysli ukochany USrael

          spark5719 napisał:
          • spark5719 "Na schodach historii"-słyszałeś o tym określeniu? 13.01.09, 20:07
            Nie inputuj mi, co JA miałem na myśli, zajmij się własnymi
            (myślami) :P

            Nb.: Jak ktoś zaczyna tłumaczyć na czym dowcip polega, to dowcip
            właśnie poległ.... :DDDDDDDDDDDDDDD
            • wi42 Re: "Na schodach historii"-słyszałeś o tym określ 13.01.09, 20:17
              Wiem, ze narodom wybranym nic nie wolno imputowac, ale TO TY
              najpierw imputujesz (1s), ze powinien myslec tak jak ty zyczysz.
              Cos ci sie pokrecilo wybrancze...


              spark5719 napisał:

              > Nie inputuj mi, co JA miałem na myśli, zajmij się własnymi
              > (myślami) :P
              >
              > Nb.: Jak ktoś zaczyna tłumaczyć na czym dowcip polega, to dowcip
              > właśnie poległ.... :DDDDDDDDDDDDDDD
              >
              • spark5719 A ty, nawiedzony, dalej swoje. Szkoda mojego czasu 13.01.09, 21:41
                EOT
      • kali23 Polskim rusofobom nie ma co tłumaczyć.To głupcy 13.01.09, 19:50
        z pianą na ustach kiedy dyskusja dotyczy "ruskich",żydów,murzai itd.
        Wsólcześni europejscy cyganie,wyżej srający niż dupę mający.
        To dzisiejsi/ przynajmniej niektórzy/ Polacy.
    • grzes-3 Rosja podaje kolejny pretekst 13.01.09, 18:53
      Rosja podaje kolejny pretekst , aby nie wysyłać gazu . Rosja chce wejść do
      Wschodniej Ukrainy , podobnie , jak weszła do Gruzji.
    • wolczara Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:01
      Bazujmy na faktach, a własne domysły, lub chorą rusofobię proponują zostawić
      przy siebie!!!
      A fakty są takie:
      1) Rosja powiedziała, że jak będą obserwatorzy na punktach przesyłu gazu, wznowi
      dostawę gazu przez Ukrainę!! Warunek - oprócz unijnych obserwatorów mają być
      przedstawicieli Rosji i Ukrainy. Co robi Ukraina?? Najpierw się zgadza (ustnie),
      a jak dochodzi do podpisania protokołu - zaczyna jednostronnie pierdoły
      dopisywać. Ale, ok, jakoś się udało. Dzisiaj miała się wznowić dostawa, i co??
      2) Rosja pompuje gaz na Ukrainę (w obecności obserwatorów z UE + prasy), ale
      Ukraina nie przyjmuje!! W dodatek, nie dopuścili obserwatorów do wszystkich
      punktów przesyłu. Mało szanowny pan Dubina (szef UkrNaftogazu) twierdzi że
      owszem, nie przyjmują, bo jakimś cudem południowa część Ukrainy została by bez
      gazu (jakieś pierdoły, przecież chodzi o gaz tranzytowy!!), zaś jeszcze mnie
      szanowny Juszczenko zaprzeczając Dubinie twierdzi że Ukraina nie przeszkadza w
      tranzycie!!! Wniosek?? - na Ukrainie panuje chaos!!!

      Tak więc zwracam się do chronicznie chorych rusofobów - Rosję można lubić czy
      nie, można Putina nazywać fjutinem, lub jeszcze gorzej (tych kto zaspał
      informuję, że Rosja zmieniła już prezydenta na Medwedewa!!), - bazujcie na
      faktach!!!
      • amdrzej.11 Co tam Putin i inni!..Winny tej sytuacji jest Tusk 13.01.09, 19:04
        A co !
        • dr_ag_o Wszystkiemu jest winien Kwaśniewski 13.01.09, 19:38
          gdyby swego czasu nie poparł pomarańczowych, to dzisiaj w Kijowie nie mielibyśmy
          u władzy Juszczenki, a koncyliacyjny prezydent Janukowycz korzystając z dobrych
          łukaszenkowych wzorców oddałby Gazpromowi kontrolę nad gazociągami, gaz płynąłby
          bez przeszkód, Europa byłaby szczęśliwa, a Putin by się uśmiechał.
          Jak to miło jednak pomyśleć, że my Polacy tak potrafimy w całej Europie
          namieszać, no no ...
      • neutralnyobserwator Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:11
        ale do tego trzeba byc w temacie a my nie jestesmy. nikt z forumowiczow nie zna
        sie na przesyle gazu i nie wiemy z czego wynika problem ukrainy. mozliwe ze
        Rosja tłoczy gaz na inne stacje (nie wiem na czym to polega) i dlatego jego
        przyjęcie zblokuje wewnętrzny przesył Ukrainy.

        a tak wogóle to Rosja też nie dopuściła obserwatorów wszedzie gdzie miała czyli
        jak zwykle obie strony popisują sie kompetencja a'la wschód.
        • wolczara Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:26
          neutralnyobserwator napisał <mozliwe ze Rosja tłoczy gaz na inne stacje (nie
          wiem na czym to polega) i dlatego jego przyjęcie zblokuje wewnętrzny przesył
          Ukrainy.>

          No to przepraszam, ale po jakiego ch..ja znajdował się tam unijny obserwator +
          międzynarodowa prasa, jeżeli Rosjanie wszystkich wykiwali i puścili gaz na
          inne, niż to trzeba stacje?????
          Sytuacja jest prostsza - zgodnie z protokołem (podpisanym przez UE, Ukrainę i
          Rosję) dostawa gazu miała się rozpocząć na stację "Sudża", i tam się rozpoczęła,
          i tab znajdowały się obserwatorzy, i tam się znajdowały media!!! Ukraina po
          prostu nie odebrała gazu!!!

          neutralnyobserwator napisał: <Rosja też nie dopuściła obserwatorów wszedzie
          gdzie miała>

          Tranzyt rozpoczęli na "Sudża" i tam obserwatorzy byli, czego chyba nie można
          powiedzieć o stronie Ukraińskien na wejściu (przynajmniej takiej informacji nie
          znalazłem)
        • leser.1 Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:43
          Jeszcze przed definitywnym zamknięciem "kurka" gazetowy ekspert od gazu ostrzegał przed całkowitym opróżnieniem rury.
          Jak słusznie napisałeś, o technologii przesyłu gazu większość z nas ma mgliste pojęcie.
          Gdzieś słyszałem, że ciśnienie przesyłowe, to ok.70 atmosfer.
          Opróżnienie i próba ponownego napełnienia starej, pordzewiałej rury do takiego stanu, może być związane z ryzykiem rozszczelnienia.

          Innym problemem Ukrainy może być "gospodarcze" ujęcie gazu płynącego główną rurą i kłopoty z zaczopowaniem "odwiertu".
      • inoplanietianin Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:48
        Dziwne rzeczy się dzieją z gazociągami w Rosji, przed świtem wybuchł gazociąg
        Jamał-Jelec:

        mreporter.ru/ReporterMessages!viewReport.do?reportid=18383
        A Rosjanie mówią, że to Ukraina ma problemy z gazociągami!
      • wi42 Re: Bazujmy na faktach !!! 13.01.09, 19:59
        Panskie wolanie o zdrowy rozsadek na froum GW, to glos na pustyni.
        Poza tym jest juz Pan na liscie agentow.

        wolczara napisała:

        > Bazujmy na faktach, a własne domysły, lub chorą rusofobię
        proponują zostawić
        > przy siebie!!!
        > A fakty są takie:
        > 1) Rosja powiedziała, że jak będą obserwatorzy na punktach
        przesyłu gazu, wznow
        > i
        > dostawę gazu przez Ukrainę!! Warunek - oprócz unijnych
        obserwatorów mają być
        > przedstawicieli Rosji i Ukrainy. Co robi Ukraina?? Najpierw się
        zgadza (ustnie)
        > ,
        > a jak dochodzi do podpisania protokołu - zaczyna jednostronnie
        pierdoły
        > dopisywać. Ale, ok, jakoś się udało. Dzisiaj miała się wznowić
        dostawa, i co??
        > 2) Rosja pompuje gaz na Ukrainę (w obecności obserwatorów z UE +
        prasy), ale
        > Ukraina nie przyjmuje!! W dodatek, nie dopuścili obserwatorów do
        wszystkich
        > punktów przesyłu. Mało szanowny pan Dubina (szef UkrNaftogazu)
        twierdzi że
        > owszem, nie przyjmują, bo jakimś cudem południowa część Ukrainy
        została by bez
        > gazu (jakieś pierdoły, przecież chodzi o gaz tranzytowy!!), zaś
        jeszcze mnie
        > szanowny Juszczenko zaprzeczając Dubinie twierdzi że Ukraina nie
        przeszkadza w
        > tranzycie!!! Wniosek?? - na Ukrainie panuje chaos!!!
        >
        > Tak więc zwracam się do chronicznie chorych rusofobów - Rosję
        można lubić czy
        > nie, można Putina nazywać fjutinem, lub jeszcze gorzej (tych kto
        zaspał
        > informuję, że Rosja zmieniła już prezydenta na Medwedewa!!), -
        bazujcie na
        > faktach!!!
    • jola_z_dywit_2006a red.Kublik czy pan jest na posterunku przy rurze i 13.01.09, 19:28

      co pan widzi? Ruskie pompuja ale w druga strone ? Z Ukrainy do Moskwy.
      Bardzo dziekujemy za ta relacje na zywo z rury.
      • asmall4 Re: red.Kublik czy pan jest na posterunku przy ru 13.01.09, 19:32
        Ciebie jolu to już ruskie za komuny "pompowali" w kakałko ...
        I tak Ci do nich miłość została .
        Jak w brazylijskiej telenoweli buehehe
        • jola_z_dywit_2006a Nie stresuj sie jak Jarek, ulzyj sobie. 13.01.09, 19:44

          Ciagle dezawuawanie swojego ego prowadzi do uszkodzenia mozgu.
          Ubieraj sie cieplo zebys sie nie przyziebil.


          asmall4 napisał:

          > Ciebie jolu to już ruskie za komuny "pompowali" w kakałko ...
          > I tak Ci do nich miłość została .
          > Jak w brazylijskiej telenoweli buehehe
          • asmall4 Re: Nie stresuj sie jak Jarek, ulzyj sobie. 13.01.09, 19:53
            Ciebie dezawuuje już twój nick :)))))
            A grzeje w specyficzny sposób "tarcie" .

            O mnie się nie martw . Mam C.O. i piec z ponad 90% sprawności.
            • jola_z_dywit_2006a Piec ci wystarcza zamiast libido. Przyjmnij wyrazy 13.01.09, 20:04

              wspolczucia razem z reszta twojego kolezenstwa na tym forum.
              Eunuchy nie moga, wiec tylko gadaj.

              Ale nie zapominaj ubierac sie cieplo jak wychodzisz. Cieple buty, szalik,
              czapka, a jak trzeba to o nausznikach nie zapomnij.
              Pa Misiu, trzymaj sie zdrowo.


              asmall4 napisał:

              > Ciebie dezawuuje już twój nick :)))))
              > A grzeje w specyficzny sposób "tarcie" .
              >
              > O mnie się nie martw . Mam C.O. i piec z ponad 90% sprawności.
          • wi42 Re: Nie stresuj sie jak Jarek, ulzyj sobie. 13.01.09, 20:03
            Jolu,


            Sa przypadki beznadziejne, ale ten asmall to juz "absolutely small"
            i jest zaczadzony na trwale.
            Omijac go z daleka na forum....
            jola_z_dywit_2006a napisał:

            >
            > Ciagle dezawuawanie swojego ego prowadzi do uszkodzenia mozgu.
            > Ubieraj sie cieplo zebys sie nie przyziebil.
            >
            >
            > asmall4 napisał:
            >
            > > Ciebie jolu to już ruskie za komuny "pompowali" w kakałko ...
            > > I tak Ci do nich miłość została .
            > > Jak w brazylijskiej telenoweli buehehe
            • jola_z_dywit_2006a Nie spodziealem sie po tobie ze bedziesz tak 13.01.09, 20:13

              nieczuly na potrzeby kalekich osob.

              Wstydz sie wi42 !
        • kazekbal Asmal4 13.01.09, 21:09
          Super że klikasz w klawiature.
    • koolfon Nareszcie! 13.01.09, 20:16

      Rosja sie udlawi gazem. Na pohybel im.
      • wolczara Re: Nareszcie! 13.01.09, 20:40
        koolfon napisał: > Rosja sie udlawi gazem. Na pohybel im.>

        Taak, a przy okazji gospodarka Europy padnie, gdyż na gazie bazuje przemysł!!!
        Polska też długo nie wytrzyma (teraz to jesteśmy "Panami", SystemGaz oświadczył
        że jeszcze jesteśmy przy gazie), na razie zawdzięczamy "gazowy spokój" temu, że
        Rosja zwiększyła nam dostawę przez Białoruś. Gdyby nie to, też by nam zabrakło
        gazu, i przemysł by na stanął. Kto by się tu udławił?? Każdy z nas!!!


        • asmall4 Re: Nareszcie! 13.01.09, 20:54
          Nic nie padnie bo prędzej kacapy wywieszą białą flagę .
          Nie mają terminali LNG oraz ruro- i gazociągów do Chin :)
          Ruscy sie przeliczyli w tej prowokacji i brną w nią dalej ...
          • zigzaur Re: Nareszcie! 13.01.09, 23:20
            To jest jakiś samobójczy instynkt, podobnie jak bieg kolumnami pod niemieckie lufy.
            • asmall4 Re: Nareszcie! 14.01.09, 00:58
              Fakt .
              Pod Syczewką 3 niemieckie dywizje okopały się , a ruskie nacierając "tarrannoj
              taktikom" straciły 1 mln żołnierzy i ogromne ilości sprzętu .
              Cały rok tak nacierali .
              Niemcom się znudziło i wycofali wojsko :)
              -
              en.wikipedia.org/wiki/Internet_brigades
              abakus.salon24.pl/60816.html
              peb.pl/beletrystyka/105844-rapidshare-wiktor-suworow-pack-9-ebook.html
    • ja.ja222 Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... 13.01.09, 20:17
      A fiutin rżnie wała i cieszy się, że znowu zrobił wała z unii.
      • jola_z_dywit_2006a To juz jest epidemia. Szef rzadu obcego panstwa i 13.01.09, 20:29

        i jego obywatele sa obiektem seksualnych pozadan Polakow tytulujacych sie
        patriotami.

        Nie moglibyscie sie razem z red. Kublikiem przeniesc sie na forum dla zbokow ?


        ja.ja222 napisał:

        > A fiutin rżnie wała i cieszy się, że znowu zrobił wała z unii.
    • kozaczek3 Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 20:37
      To tak jakby dobry gracz w warcaby (Ukraina) chciał ograć mistrza szachowego
      (Putin) w grając w szachy.
      • inoplanietianin Czemu w takim razie w Rosji wybuchają gazociągi? 13.01.09, 20:48
        Wybuch gazociągu Jamał-Jelec dziś przed świtem:
        mreporter.ru/ReporterMessages!viewReport.do?reportid=18383
        • asmall4 Re: Czemu w takim razie w Rosji wybuchają gazocią 13.01.09, 20:57
          W końcu ktoś tam zadziałał .
          Jednak FSB wszystkich nie kontroluje :)
          • kazekbal Re: Czemu w takim razie w Rosji wybuchają gazocią 13.01.09, 21:19
            Nie klikaj za mocno w klawiature bo....
      • zigzaur Re: Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 23:18
        Złe porównanie, bo Gari Kasparow, szachowy mistrz świata, jest w opozycji do
        Pytonga.
        • nie-tak Re: Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 23:24
          zigzaur napisał:

          > Złe porównanie, bo Gari Kasparow, szachowy mistrz świata, jest w opozycji do
          > Pytonga.
          **********************
          A może nam napiszesz z jakiego źródła jest Kasparow finansowany?
          • zigzaur Re: Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 23:27
            Nie potrafisz sobie wyobrazić, że mądry człowiek potrafi sam na siebie zarobić,
            nawet w Rosji?
            • nie-tak Re: Ukraina traci wiarygodność!!! 13.01.09, 23:34
              Znowu wykręcasz się jak żmija od napisania prawdy, wiec pytanie muszę powtórzyć,
              nie wstydź się i napisz nam kto finansuje te rozróby w Rosji, Kasparowa tez.
    • tuskomatolek CIA i agent Juszczenko 13.01.09, 20:47
      zdecydowali inaczej.Teraz nie przepuszcza.To cios dla Europy w wykonaniy USmAna .Kolos padl wiec szuka wspolnikow do padniecia.
      • asmall4 Re: CIA i agent Juszczenko 13.01.09, 20:59
        Zobaczysz co będzie w Kacapstanie bez kasy z gazu :)
        Ludzie tych FSBowców powywieszają na latarniach i płotach ...
    • kazekbal Putin: system przesyłu gazu na Ukrainie może by... 13.01.09, 20:53
      Spytajcie red. KUBLIKA ten ajatojlach nienawiści rosyjskiej nalepiej
      wie co zrobic.Powstał zakład z panią Redlich M.kto wie najlepiej!
    • kacap_z_moskwy Banderowce juz ukradli 13.01.09, 21:09
      lenta.ru/news/2009/01/13/ask2/
      Banderowcy ukradli gaz, ktory pozostawal w gazoczagu tranzytowym! 146 mln metrow kubicznych skradli!!! Dlatego mowia ze gaz bedzie plynac do granicy zachodniej przez trzy dni!
      • puch4cz Re: Banderowce juz ukradli 13.01.09, 21:13
        Jaka biedna ta Rosja, okradaja ja ze wszystkich stron a ona bezbronna :((((((
        • nie-tak Re: Banderowce juz ukradli 13.01.09, 21:23
          Na Ukrainie zada już społeczeństwo z światem polityki wykatapultowania UB-czenki
          z fotela prezydenta. Wrzawa podnosi się na Ukrainie, kiedy w Polsce?
      • nie-tak Re: Banderowce juz ukradli 13.01.09, 21:31
        kacap_z_moskwy napisał:

        > lenta.ru/news/2009/01/13/ask2/
        > Banderowcy ukradli gaz, ktory pozostawal w gazoczagu tranzytowym! 146 mln
        metro> w kubicznych skradli!!! Dlatego mowia ze gaz bedzie plynac do granicy
        zachodnie> j przez trzy dni!
        +++++++++++++++++++++++++++
        Jak to wynika to od 1992 roku była prowadzona nielegalna procedura ubierania
        gazu przez Ukrainę.
        • asmall4 Re: Banderowce juz ukradli 14.01.09, 01:02
          Czyli Ukraińcy ruskich dymali kilkanaście lat (!).
          A ruskie dopiero po sylwestrze się kapnęli .
          Niezła ta kacapska wazelina i bimber usypiacz :)
    • wolczara Ukrainia jako klaun :-D 13.01.09, 22:42
      Pięknie, Ukraina była zaskoczona faktem, że Rosja w dniu 13.01.2009 (czyli
      dzisiaj) chce wznowić dostawę gazu!!! Kuźwa, przez 2 tygodnie o tym się mówi,
      Czech w imieniu UE "się wysila" (prawdę mówiąc nic nie robi ;-) a jak już
      wszystko jest dogadane, Ukraina okazuje się zaskoczona :-)) Ze strony
      UkrNaftoGazu :
      www.naftogaz.com/www/2/nakwebru.nsf/0/33572911CCA65315C225753D00358E1A?OpenDocument&year=2009&month=01&nt=%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8&
      Zaś obserwatorzy międzynarodowi potwierdzają blokadę tranzytu gazu przez stronę
      Ukraińską :
      www.gazprom.ru/news/2009/01/132250_33605.shtml

      Coraz mniej argumentów pozostaje dla zwolenników teorii "Czarnej Rosji" :-)))
      • acs-13 Ukrainia jako klaun , nie tylko ukraina ale unia 13.01.09, 23:01
        i usa do wspolki
        Chodzi o osmieszenie rosji na arenie miedzynarodowej
        Nie jest wazne ze wina jest po stronie ukrainy ,jak poprzednio gruzji
        Musi byc krzyk na caly swiat ze to rosjanie sa winni
        Taki jest przeslanie usa-cia skompromitowac rosje.
        Tyle ze cale szczescie sa kraje ktore niesa uzaleznione od polityki
        cia-amerykanskiej (jak np.polska) i potrafia na trzezwo ocenic kto
        co i jak jest winny w tym
        a katopojeba zycze mnie oddawania sie plebana gdyz co za duzo to
        niezdrowo
        • nie-tak Re: Ukrainia jako klaun , nie tylko ukraina ale 13.01.09, 23:31
          acs-13 napisał:

          > i usa do wspolki
          > Chodzi o osmieszenie rosji na arenie miedzynarodowej
          > Nie jest wazne ze wina jest po stronie ukrainy ,jak poprzednio gruzji
          > Musi byc krzyk na caly swiat ze to rosjanie sa winni
          > Taki jest przeslanie usa-cia skompromitowac rosje.
          > Tyle ze cale szczescie sa kraje ktore niesa uzaleznione od polityki
          > cia-amerykanskiej (jak np.polska) i potrafia na trzezwo ocenic kto
          > co i jak jest winny w tym
          > a katopojeba zycze mnie oddawania sie plebana gdyz co za duzo to
          > niezdrowo

          ******************
          Condi z za oceanu obwieszczać oficjalnie całemu światu ze Rosja ma za dużo ziemi
          i bogactw naturalnych.
          Dla busha i condi odpowiadała by najbardziej Rosja Jelcyna, którego upili i
          mieli resztę za pół darmo. Czasy się skończyły a sól w oczach Amerykanów została.
          • asmall4 oczy wiście 14.01.09, 01:04
            Oprócz „frontu zewnętrznego” istniał także „front wewnętrzny”. W państwie
            chanów, a później w państwie carów i komunistycznych sekretarzy nie było miejsca
            dla opozycji. Pluralizm w sprawach społecznych i politycznych był zakazany.
            Każdy, kto miał inne zdanie niż władca, stawał się automatycznie zdrajcą
            ojczyzny. Ponieważ jednak tacy ludzie się pojawiali, musieli być traktowani jak
            wrogowie. Wobec wroga zaś stosowano wypróbowaną taktykę tataro-mongolską.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka