arius5 31.03.09, 15:48 Brawo, zdrajcy, Watykan jest juz wlascicielem polowy Polski. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lumpior Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 15:49 Klecha wybudowal ten budynek? Nigdy i zaden takiego CUDU nie dokonal. Odpowiedz Link Zgłoś
tsuranni Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 15:56 klecha zbierał i organizował pieniądze. Pochodziły one z publicznych datków i bankowych pożyczek, które notabene nigdy nie zostały spłacone (wybuchła wojna, a po wojnie budynek znacjonalizowano) Odpowiedz Link Zgłoś
fletcher_live Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:04 no tak... i wasza postawa jest definitywnym przykładem na konieczność wprowadzenia autorytarnych rządów w Polsce. taki śmieci jak wy, wystrzelaliby po pysku, to trochę kultury może byście nabyli. a za co? za nieposzanowanie innych, kmioty. Odpowiedz Link Zgłoś
cloclo80 Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:49 Zgadzam się o tyle, że po twojej wypowiedzi nabieram przekonania, iż komuna nie dość skutecznie przeprała sukienki klechom i ich służalcom. Odpowiedz Link Zgłoś
idiot_hunter Zgody Watykanu potrzebują? 31.03.09, 17:55 Na zamianę budynków w Polsce, polski kościół potrzebuje zgody Watykanu? Czyli jednak to prawda, ze Watykan okrada państwo polskie, jak tylko może, nóż się w kieszeni otwiera! Z jednej strony amerykańskie żydostwo z drugiej czarni w habitach, nie wiadomo kto bardziej pazerny... Odpowiedz Link Zgłoś
fidelxxx Re: Zgody Watykanu potrzebują? 31.03.09, 18:03 Powinniśmy wysłać wojsko do Watykanu. W 5 minut kilkuosobowy oddział GROMu wysłałby tych śmiesznych fagasów w pidżamach zwanych gwardią szwajcarską do Allaha. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:33 ja bym zaczął od ciebie.za durną obronę sukienkowych złodziei. Odpowiedz Link Zgłoś
op_par Nasi okupanci 31.03.09, 16:00 Spytają się szefostwa w Watykanie czy można temu państwu odpuścić? Polsko twoja zguba w Rzymie! Sukienkowi (nieroby) powoli przejmują wszystko co kiedykolwiek mieli od czasu Mieszka I-go! Czy politycy aby się utrzymać u koryta wszystko tym pasożytom i trutniom muszą oddać? Czy to Klechistan czy jeszcze Lechistan? Kiedy wreszcie bedą traktowani jak normalni , sprytni biznesmeni? Odpowiedz Link Zgłoś
gryzli problem miasta a nie LO i Kurii 31.03.09, 16:04 cały problem wywołał i nagłośnił Frankiewicz. Kwoty które tu padają nigdy nie padły oficjalnie i sa po to przedstaiane by Czarnych przedstawić jako złych. A dzieciaki ze Szkółki szybko łyknęły taką ściemę. Pozdrawiam normalnych Absolwent VIII Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: problem miasta a nie LO i Kurii 31.03.09, 16:07 czarnych nie trzeba przedstawiać jako złych.oni są tacy ex definitione.tym razem przekręt się nie udał.ale szybko się odkują. Odpowiedz Link Zgłoś
papa_s A brązowi są też 31.03.09, 19:13 źli z definicji? Czy trochę mniej źli? Albo wcale... Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: A brązowi są też 31.03.09, 19:43 jeżeli masz na mysli habity zakonników to moja odpowiedź brzmi- tak,wszyscy kościelni są źli,co zreszta z wielką gorliwością wykazują każdego dnia. Odpowiedz Link Zgłoś
papa_s Znowu gambit się sprawdził 31.03.09, 21:20 W szachach nie chodzi o to by zbić jak najwięcej bierek przeciwnika tylko zamatować króla przeciwnika. Oceniasz ludzi dlatego, że są inaczej ubrani, mają inny kolor skóry, inaczej ułożone oczy. Wystarczy ci postawić twojego zwolennika ubranego w brązową suknię a powierz, że jest zły. Odpowiedz Link Zgłoś
radon13 Re: problem miasta a nie LO i Kurii 31.03.09, 18:19 Skandaliczne jest oddanie tej szkoły w ręce KK. Ona była sfinasowana z pieniędzy publicznych. Nie została spłacona do 1939 roku nawet w 10%. To jest zwykły skandal i kradzież. Odpowiedz Link Zgłoś
garfield69 Kosciol rzymsko-katolicki ma wspolnego z Bogiem... 31.03.09, 16:05 ...tyle, ile dom publiczny z biblioteka publiczna. Odpowiedz Link Zgłoś
ministrant15 Re: Kosciol rzymsko-katolicki ma wspolnego z Bogi 31.03.09, 17:30 garfield69 napisał: > ...tyle, ile dom publiczny z biblioteka publiczna. Nie masz racji, dom publiczny ma kontakt z biblioteką, bo czasem wypożycza książki i podkłada pod nogę łózka, żeby się nie kiwało. Odpowiedz Link Zgłoś
kormiii Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:13 pół roku? niezła administracja:P wykopgier.pl/gry-online/331/ko%C5%82o-sprawiedliwo%C5%9Bci/ Odpowiedz Link Zgłoś
mikewodzowski Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 16:16 Kluczowa jest fraza "wydaje się". Nie wierzę w dobrą wolę kleru :) Odpowiedz Link Zgłoś
cloclo80 Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 16:49 Dobrze ci się wydaje. To tylko "chwilowy odwrót na z góry upatrzone pozycje". Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 16:59 cloclo80 napisał: > Dobrze ci się wydaje. To tylko "chwilowy odwrót na z góry upatrzone pozycje". ****************************** A może cisza przed burzą? W artykule pojawiła się sugestia, że Grobelny może w ramach wzajemności pogrążyć katolickie szkoły na terenie Poznania. Obie strony będą się teraz macać, a raczej macać opinię publiczną, które swoje głosy może uzależnić od determinacji władz w tej sprawie. Odpowiedz Link Zgłoś
cloclo80 Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 17:01 Nie jest mi znany przypadek polityka ktory otwarcie poszedl na wojne z KK. Poza tym Poznan nie jest czerwonym miastem i czarna sotnia moze zawsze liczyc tam na poparcie. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 17:16 cloclo80 napisał: > Nie jest mi znany przypadek polityka ktory otwarcie poszedl na wojne z KK. Poza > tym Poznan nie jest czerwonym miastem i czarna sotnia moze zawsze liczyc tam n > a poparcie. ************************** Jest Senyszyn, ale to jaskółka, która wiosny nie czyni. Deklaracje Napieralskiego w sprawie renegocjacji konkordatu trzeba traktować z przymrużeniem oka, bo Napieralski niewiele teraz znaczy. Obawiam się czegoś innego - wykreślenie "wartości chrześcijańskich" z projektu ustawy medialnej może być ukłonem PO w stronę pewnej części opinii publicznej. Z politykami jest jednak tak, że jak Ci coś dają, to to musisz trzymać się kieszenie, bo przy okazji coś zabiorą. I tu masz rację. Jest jednak opinia publiczna, która się zmienia. Kaczyńskich oderwało od żłoba młode pokolenie, dla którego teczki są całkowitą abstrakcją. Niedługo pojawi się przy urnach pokolenie, dla którego JP II będzie tylko postacią historyczną. I nie znajdzie uzasadnienia dla obecności kościoła w szkołach publicznych i pod własną kołdrą. Odpowiedz Link Zgłoś
thegreatmongo Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 17:39 Masz racje marudo. Miejmy nadzieje, ze to mlode pokolenie, do ktorego sie zaliczam, zmieni Polske w normalny europejski kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
ashurbanipal Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 20:17 thegreatmongo napisał: > Masz racje marudo. Miejmy nadzieje, ze to mlode pokolenie, do ktorego sie > zaliczam, zmieni Polske w normalny europejski kraj. Miejmy nadzieję, że młode pokolenie zmieni oblicze tej ziemi :) Z całej tej afery można wyciągnąć wniosek, że urzędnicy kuriewni nie byli przygotowani na taki rozwój wypadków. Od kilkunastu lat dostają wszystko na co mają ochotę (vide - "słynna" komisja majątkowa), o inne szkoły pies z kulawą nogą się nie upomni, aż tu nagle trafiła kosa na kamień. VIII LO to nie byle szkółka. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż środowisko tej szkoły jest w dużej mierze bardzo katolickie. A już absurdem pachniał pomysł odprawienia mszy w intencji szkoły :))) Chociaż jak się zastanowić... Interesiki i kolacyjki urzędników cywilnych z kuriewnymi do tej pory szły dobrze i bez niepotrzebnego rozgłosu, aż tu nagle taki klops. Być może p. Frankiewicz chciał odwrócić uwagę od swojej nieudolności i puścił przeciek o 1,8 mln - ale przecież nie jest aż takim samobójcą politycznym, żeby tę sumę wziąć z sufitu! Aż do wczoraj trwała zażarta i zdumiewająca obrona ekonomów kuriewnych, jakoby to kieckowi żadnych sum nie określali. To ja się pytam: po co się organizuje negocjacje? O pogodzie sobie z magistratem gawędzili? Sprawa nie jest absolutnie zakończona i trzeba by patrzeć i jednym, i drugim na ręce. Tylko czy istnieją wystarczające mechanizmy kontroli społecznej, aby wymóc na nich jawność w tej kwestii? Nieliczni obrońcy kuriewnych ekonomów zapominają, że ewentualne opłaty za czesne dla kieckowych idą z naszych podatków. A tu zwykły obywatel ma już prawo wiedzieć, jak te pieniądze są wydawane. Tak czy owak, nadzieja w młodym pokoleniu! Odpowiedz Link Zgłoś
badziewiak66 Ale czrani musza być wk..... 31.03.09, 16:19 Taaaka kasa. Grobelny pójdziesz do piekła. Odpowiedz Link Zgłoś
greetgreet uczniowie w ramach protestu powinni 31.03.09, 16:27 zrezygnować z lekcji religii! Może to pazernym klechom da coś do myślenia a nasze państwo powinno przestać sponsorować klechy - nauczycieli, to kolejny miliard złotych oszczędności. Chcą uczyć religii to niech to robią z powołania! Odpowiedz Link Zgłoś
cloclo80 Re: uczniowie w ramach protestu powinni 31.03.09, 16:50 Klechy i ich hunwejbini donieśliby o tym natychmiast do parafii macierzystych. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: uczniowie w ramach protestu powinni 31.03.09, 17:02 cloclo80 napisał: > Klechy i ich hunwejbini donieśliby o tym natychmiast do parafii macierzystych. ********************************** I bardzo dobrze. Brakuje przełomu - katalizatora, który ujawni rzeczywiste relacje społeczeństwo-kościół. Odpowiedz Link Zgłoś
szulek83 Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:29 Kuria odsprzeda budynek miastu, za 20 lat znowu sobie przypomni, że kiedyś-kiedyś (tak dawno temu, że najstarsi Górale tego nie pamiętają) budynek należał do nich... i znowu miasto sypnie niemałym groszem... Odpowiedz Link Zgłoś
123rbr Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:32 1. Natychmiast wypowiedzieć konkordat. 2. Zlikwidować nauczanie religii w szkołach publicznych a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na finansowanie dodatkowych lekcji matematyki i fizyki. 3. Opodatkować dochody z działalności gospodarczej kościoła katolickiego. 4. Przestać finansować wydziały teologiczne na uniwersytetach. Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 idź z tym na wybory, dostaniesz 1% głosów 31.03.09, 16:56 klechy zdołały tak ogłupić Polactwo-robactwo, że nie muszą się martwic przez kolejne 200 lat kazda partia, ktora zechce sie dobrać do dupy darmozjadom w kieckach jest skazana... na niebyt nikt im nie podskoczy tym sukinsynom.. mieli 1000 lat, zeby sobie grunt przygotowac i przygotowali.. POlak-ateista Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: idź z tym na wybory, dostaniesz 1% głosów 31.03.09, 17:06 monster1972 napisał: > klechy zdołały tak ogłupić Polactwo-robactwo, że nie muszą się > martwic przez kolejne 200 lat ************************** Ostatnie badania wskazują na coś innego. Młodsze pokolenie przyjmuje wobec kościoła postawę całkowicie pasywną (neutralną, opartą na całkowitym braku zainteresowania), a taka jest dla kościoła znacznie bardziej groźna, niż wojowniczy antyklerykalizm. Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 ale za 20 lat juz nie bedzie nic do "odzyskania":) 31.03.09, 17:22 a moze i za 10 Polak-ateista Odpowiedz Link Zgłoś
honeyr Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 19:38 > 1. Natychmiast wypowiedzieć konkordat. > 2. Zlikwidować nauczanie religii w szkołach publicznych a zaoszczędzone > pieniądze przeznaczyć na finansowanie dodatkowych lekcji matematyki i fizyki. > 3. Opodatkować dochody z działalności gospodarczej kościoła katolickiego. > 4. Przestać finansować wydziały teologiczne na uniwersytetach. YEAH! Odpowiedz Link Zgłoś
obcy444 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:37 Czarne swinie wladaja Polska dzieki zidioceniu Polaczkow - ktorzy wierza, ze czarni Boga reprezentuja. Wiec dobrze tak katolom. Niech czarni swoje owieczki ze skory obdzieraja, sodomizuja, sraja im na glowe. Skoro owieczki zebow nie wyciagaja... Zal tylko w tym gownianym katolskim panstwie ateistow, agnostykow i buddystow. Niech sie urzadza lub wyjada i niech sraja na katolska ojczyzne i narodek. Odpowiedz Link Zgłoś
monster1972 no jacy miłosierni ci nasi władcy 31.03.09, 16:39 wprost uwierzyć nie mogę, że tacy miłosierni... "Bo poznańska kuria potrzebuje na to zgody Watykanu." to najlepiej pokazuje, ze kler to zdrajcy Polski i ze interes Polski mają gdzies, najwazniejszy jest interes Watykanu... to nadaje sie na proces o zdradę... a za zdradę to czapa! POlak-ateista ps. czy czarne wszy spłaciły kredyty, ktorych wczesniej nie splacily? na jakiej podstawie są robione wyceny? czy wyceny uwzgledniają fakt, ze ten budynek nie został przez czarne wszy spłacony!? Odpowiedz Link Zgłoś
4752434g Zgody Watykanu potrzebuje kuria 31.03.09, 17:02 Budynek wybudowany za POLSKIE pieniądze jest watykanski KONKORDAT LUDZIE TO ZDRADA Odpowiedz Link Zgłoś
ministrant15 Re: Zgody Watykanu potrzebuje kuria 31.03.09, 17:35 4752434g napisał: > Budynek wybudowany za POLSKIE pieniądze jest watykanski > KONKORDAT LUDZIE TO ZDRADA Zdrajców powinno się wieszać za popełniona zbrodnię na Państwie i Narodzie, dla przykładu innym, którzy też mogą nabrać chęci na oferowane "srebrniki". Odpowiedz Link Zgłoś
obcy444 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 17:04 Czarni udaja, jak zawlaszczaja spoleczny majatek, ze kazdy zakon i inna koscielna instytucja sa niezalezne. Jak jakis ksiadz wyludzil od ludzi ogromne pieniadze na koscielne cele - grosza nie oddali i twierdzili, ze on tak prywatnie. Ale jak chodzi o to, ze cos maja spoleczenstwu oddac - to zgoda Watykanu potrzebna, Centrala odpowiada. Jakby Polaczki zmadrzeli i odcieli sie od tej orzydliwej instytucji i ideologii, toby powtorzyli numer Lutra - odebraliby kanaliom wszystko, czego sie nachapalo od 1989 r. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Odebać łobuzom w koloratkach budynek, bo jak 31.03.09, 17:13 tylko sprawa przycichnie, znowu wyciągną swoje brudne łapska po szmal. Odpowiedz Link Zgłoś
thegreatmongo Re: Komunista to nierob,pijak smierdzirobotka. 31.03.09, 17:45 za to ksieza pracuja caly dzien... tylko nad czym???? heee Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Komunista to nierob,pijak smierdzirobotka. 31.03.09, 18:40 Marcinku,kto ci pozwolił pić od rana? Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Komunista to nierob,pijak smierdzirobotka. 31.03.09, 19:10 Kościół katolicki i komuna to jest to samo ,jedni i drudzy chcieli by dzielić nie swoje. Odpowiedz Link Zgłoś
radon13 Re: Wlasnosc swieta rzecz,obca tylko komunistom. 31.03.09, 18:20 Tylko czyja to własność ? Szkoła nie byla spłacona do 1939 a potem została odbudowana za nasze pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
ministrant15 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 17:24 Dziwię się celowi tych negocjacji, poprostu należało wystawić kurii rachunek zaległy i czynsz bieżący za przebywanie na terenie Państwa Polskiego. Przecież prowadzą tu działalność zarobkową, więc jak każdy podmiot powinni płacić. Jeżeli przeszkadza temu końkordat nieprawnie i niekorzystnie zawarty to należy go zerwać i doprowadzić w końcu do normalności relację Państwa z kościołem. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Ministrant znow ci dali przepustke? 31.03.09, 18:41 a ciebie Marcinku arcypasterz macacz Paetz nie chce wypuścić z domu? Odpowiedz Link Zgłoś
dzakarta Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 17:43 Precz z Katolandem ! Polska wasalem Watykanu! Odpowiedz Link Zgłoś
almagus Dochodowa Wolska. Sutannowa Polska. 31.03.09, 17:49 Dochodowa Wolska. Sutannowa Polska. Poszła baba do piekła. Boga się wyrzekła. Wybrała Belzebuba. I to była jej zguba. W ognisku dwa węgielki. To były „kartofelki”. Wolskę poiskał Iskander. Z sutanny ma skafander. Toruński Belzebub Wolski. Z dochodowej Polski. Byle zbierać miliardy. A ty chleb do musztardy. Odpowiedz Link Zgłoś
abrahadabra Czarni wyłudzacze w latach '70 dostali od komuny.. 31.03.09, 18:15 .. grunty i budynki. Może już czas przedstawić kwerendę tego co czarni złodzieje dostali od PRL? Gardłuja sobiepanki o krzywdach jaka ich w PRL spotykała a tymczasem prawda jest odmienna. Krk kolaborował z PRL ku obopólnej korzyści. Czas odkurzyć słowo "SEKULARYZACJA" Odpowiedz Link Zgłoś
porannakawa20 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:24 Dlaczego zastanowienie się Watykanu nad wysokością czynszu jest odbierane jako sukces? Przecież wystarczyło przyjąć tę wysokość niebotycznego czynszu w ósemce i taką samą stawką obciążyć budynki państwowe wynajmowene przez Kurie na te dwie szkoły. Magistrat zyskałby na tym - tutaj jedna ósemka obciążona gigantycznym czynszem - i w zamian za to dwie podobne powierzchniowo szkoły kuryjne wpłacające na konto magistratu. Kuria się tego po prostu wystraszyła. Żadna łaska i zastanowienie ze strony Kurii. Strach! Odpowiedz Link Zgłoś
lehoo Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:42 @porannakawa20 "zzkoły kuryjne" Kurialne, droga Kawo, kurialne. POzdro ! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
kruk51 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:25 Kuria i tak zrobi na tym doskonały interes. Wysoki czynsz to wybieg na wymianę nieruchomości o dużo większej wartości. Kto w tym kraju czarnym powie nie ? Jeszcze się taki nie urodził. Można już zakładać, przypusz czać o co czarnym chodzi. Poznaniacy ! Poruszajcie trochę szarymi komór kami, a zdębiejecie jakie apetyty ma względem Was czarna mafia. Odpowiedz Link Zgłoś
absbls Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:32 Czy istnieje w przyrodzie cos glupszego od katopolaka? Owszem - katopolak praktykujacy. Cala cywilizowana Europa nimi pogardza! Jeszcze raz przepraszam wszystkie spasione wieprze za porownanie ich do polskich biskupow.Sympatyczne te zwierzaki mogly poczuc sie urazone takim porownaniem! Poznaniacy nie dajcie sie lupic tej czarnej zarazie! Niech bedzie pochylony! Odpowiedz Link Zgłoś
4752434g Suchocka w nagrodę że podpisała konkordat 31.03.09, 18:32 jest ambasadorem w Watykanie .NIKCZEMNOSC Odpowiedz Link Zgłoś