Dodaj do ulubionych

Poznań: jest przełom ws. liceum

31.03.09, 15:48
Brawo, zdrajcy, Watykan jest juz wlascicielem polowy Polski.
Obserwuj wątek
    • lumpior Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 15:49
      Klecha wybudowal ten budynek? Nigdy i zaden takiego CUDU nie dokonal.
      • tsuranni Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 15:56
        klecha zbierał i organizował pieniądze. Pochodziły one z publicznych datków i
        bankowych pożyczek, które notabene nigdy nie zostały spłacone (wybuchła wojna, a
        po wojnie budynek znacjonalizowano)
        • fletcher_live Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:04
          no tak... i wasza postawa jest definitywnym przykładem na konieczność
          wprowadzenia autorytarnych rządów w Polsce. taki śmieci jak wy, wystrzelaliby po
          pysku, to trochę kultury może byście nabyli. a za co? za nieposzanowanie innych,
          kmioty.
          • cloclo80 Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:49
            Zgadzam się o tyle, że po twojej wypowiedzi nabieram przekonania, iż komuna nie dość skutecznie przeprała sukienki klechom i ich służalcom.
            • idiot_hunter Zgody Watykanu potrzebują? 31.03.09, 17:55
              Na zamianę budynków w Polsce, polski kościół potrzebuje zgody
              Watykanu? Czyli jednak to prawda, ze Watykan okrada państwo polskie,
              jak tylko może, nóż się w kieszeni otwiera! Z jednej strony
              amerykańskie żydostwo z drugiej czarni w habitach, nie wiadomo kto
              bardziej pazerny...
              • fidelxxx Re: Zgody Watykanu potrzebują? 31.03.09, 18:03
                Powinniśmy wysłać wojsko do Watykanu. W 5 minut kilkuosobowy oddział GROMu
                wysłałby tych śmiesznych fagasów w pidżamach zwanych gwardią szwajcarską do Allaha.
          • venus99 Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:33
            ja bym zaczął od ciebie.za durną obronę sukienkowych złodziei.
    • op_par Nasi okupanci 31.03.09, 16:00
      Spytają się szefostwa w Watykanie czy można temu państwu odpuścić?
      Polsko twoja zguba w Rzymie! Sukienkowi (nieroby) powoli przejmują wszystko co
      kiedykolwiek mieli od czasu Mieszka I-go! Czy politycy aby
      się utrzymać u koryta wszystko tym pasożytom i trutniom muszą oddać?
      Czy to Klechistan czy jeszcze Lechistan?
      Kiedy wreszcie bedą traktowani jak normalni , sprytni biznesmeni?
    • antybol-szewik Watykańska zaraza jak czarna ospa 31.03.09, 16:02
    • gryzli problem miasta a nie LO i Kurii 31.03.09, 16:04
      cały problem wywołał i nagłośnił Frankiewicz. Kwoty które tu padają
      nigdy nie padły oficjalnie i sa po to przedstaiane by Czarnych
      przedstawić jako złych. A dzieciaki ze Szkółki szybko łyknęły taką
      ściemę.
      Pozdrawiam normalnych
      Absolwent VIII
      • venus99 Re: problem miasta a nie LO i Kurii 31.03.09, 16:07
        czarnych nie trzeba przedstawiać jako złych.oni są tacy ex
        definitione.tym razem przekręt się nie udał.ale szybko się odkują.
        • papa_s A brązowi są też 31.03.09, 19:13
          źli z definicji? Czy trochę mniej źli? Albo wcale...
          • venus99 Re: A brązowi są też 31.03.09, 19:43
            jeżeli masz na mysli habity zakonników to moja odpowiedź brzmi-
            tak,wszyscy kościelni są źli,co zreszta z wielką gorliwością
            wykazują każdego dnia.
            • papa_s Znowu gambit się sprawdził 31.03.09, 21:20
              W szachach nie chodzi o to by zbić jak najwięcej bierek przeciwnika tylko
              zamatować króla przeciwnika.
              Oceniasz ludzi dlatego, że są inaczej ubrani, mają inny kolor skóry, inaczej
              ułożone oczy. Wystarczy ci postawić twojego zwolennika ubranego w brązową suknię
              a powierz, że jest zły.
      • radon13 Re: problem miasta a nie LO i Kurii 31.03.09, 18:19
        Skandaliczne jest oddanie tej szkoły w ręce KK. Ona była sfinasowana z pieniędzy
        publicznych. Nie została spłacona do 1939 roku nawet w 10%. To jest zwykły
        skandal i kradzież.
    • garfield69 Kosciol rzymsko-katolicki ma wspolnego z Bogiem... 31.03.09, 16:05
      ...tyle, ile dom publiczny z biblioteka publiczna.
      • ministrant15 Re: Kosciol rzymsko-katolicki ma wspolnego z Bogi 31.03.09, 17:30
        garfield69 napisał:

        > ...tyle, ile dom publiczny z biblioteka publiczna.

        Nie masz racji, dom publiczny ma kontakt z biblioteką, bo czasem
        wypożycza książki i podkłada pod nogę łózka, żeby się nie kiwało.
    • kormiii Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:13
      pół roku? niezła administracja:P

      wykopgier.pl/gry-online/331/ko%C5%82o-sprawiedliwo%C5%9Bci/
    • mikewodzowski Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 16:16
      Kluczowa jest fraza "wydaje się".
      Nie wierzę w dobrą wolę kleru :)
      • cloclo80 Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 16:49
        Dobrze ci się wydaje. To tylko "chwilowy odwrót na z góry upatrzone pozycje".
        • maruda.r Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 16:59

          cloclo80 napisał:

          > Dobrze ci się wydaje. To tylko "chwilowy odwrót na z góry upatrzone pozycje".

          ******************************

          A może cisza przed burzą? W artykule pojawiła się sugestia, że Grobelny może w
          ramach wzajemności pogrążyć katolickie szkoły na terenie Poznania. Obie strony
          będą się teraz macać, a raczej macać opinię publiczną, które swoje głosy może
          uzależnić od determinacji władz w tej sprawie.

          • cloclo80 Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 17:01
            Nie jest mi znany przypadek polityka ktory otwarcie poszedl na wojne z KK. Poza tym Poznan nie jest czerwonym miastem i czarna sotnia moze zawsze liczyc tam na poparcie.
            • maruda.r Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 17:16

              cloclo80 napisał:

              > Nie jest mi znany przypadek polityka ktory otwarcie poszedl na wojne z KK. Poza
              > tym Poznan nie jest czerwonym miastem i czarna sotnia moze zawsze liczyc tam n
              > a poparcie.

              **************************

              Jest Senyszyn, ale to jaskółka, która wiosny nie czyni. Deklaracje
              Napieralskiego w sprawie renegocjacji konkordatu trzeba traktować z
              przymrużeniem oka, bo Napieralski niewiele teraz znaczy.

              Obawiam się czegoś innego - wykreślenie "wartości chrześcijańskich" z projektu
              ustawy medialnej może być ukłonem PO w stronę pewnej części opinii publicznej. Z
              politykami jest jednak tak, że jak Ci coś dają, to to musisz trzymać się
              kieszenie, bo przy okazji coś zabiorą. I tu masz rację.

              Jest jednak opinia publiczna, która się zmienia. Kaczyńskich oderwało od żłoba
              młode pokolenie, dla którego teczki są całkowitą abstrakcją. Niedługo pojawi się
              przy urnach pokolenie, dla którego JP II będzie tylko postacią historyczną. I
              nie znajdzie uzasadnienia dla obecności kościoła w szkołach publicznych i pod
              własną kołdrą.

              • thegreatmongo Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 17:39
                Masz racje marudo. Miejmy nadzieje, ze to mlode pokolenie, do ktorego sie
                zaliczam, zmieni Polske w normalny europejski kraj.
                • ashurbanipal Re: Wydaje się, że spór został zażegnany. 31.03.09, 20:17
                  thegreatmongo napisał:

                  > Masz racje marudo. Miejmy nadzieje, ze to mlode pokolenie, do ktorego sie
                  > zaliczam, zmieni Polske w normalny europejski kraj.

                  Miejmy nadzieję, że młode pokolenie zmieni oblicze tej ziemi :)
                  Z całej tej afery można wyciągnąć wniosek, że urzędnicy kuriewni nie byli
                  przygotowani na taki rozwój wypadków. Od kilkunastu lat dostają wszystko na co
                  mają ochotę (vide - "słynna" komisja majątkowa), o inne szkoły pies z kulawą
                  nogą się nie upomni, aż tu nagle trafiła kosa na kamień. VIII LO to nie byle
                  szkółka. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż środowisko tej szkoły jest w
                  dużej mierze bardzo katolickie. A już absurdem pachniał pomysł odprawienia mszy
                  w intencji szkoły :))) Chociaż jak się zastanowić...
                  Interesiki i kolacyjki urzędników cywilnych z kuriewnymi do tej pory szły dobrze
                  i bez niepotrzebnego rozgłosu, aż tu nagle taki klops. Być może p. Frankiewicz
                  chciał odwrócić uwagę od swojej nieudolności i puścił przeciek o 1,8 mln - ale
                  przecież nie jest aż takim samobójcą politycznym, żeby tę sumę wziąć z sufitu!
                  Aż do wczoraj trwała zażarta i zdumiewająca obrona ekonomów kuriewnych, jakoby
                  to kieckowi żadnych sum nie określali. To ja się pytam: po co się organizuje
                  negocjacje? O pogodzie sobie z magistratem gawędzili?
                  Sprawa nie jest absolutnie zakończona i trzeba by patrzeć i jednym, i drugim na
                  ręce. Tylko czy istnieją wystarczające mechanizmy kontroli społecznej, aby wymóc
                  na nich jawność w tej kwestii? Nieliczni obrońcy kuriewnych ekonomów zapominają,
                  że ewentualne opłaty za czesne dla kieckowych idą z naszych podatków. A tu
                  zwykły obywatel ma już prawo wiedzieć, jak te pieniądze są wydawane.
                  Tak czy owak, nadzieja w młodym pokoleniu!
    • badziewiak66 Ale czrani musza być wk..... 31.03.09, 16:19
      Taaaka kasa. Grobelny pójdziesz do piekła.
    • greetgreet uczniowie w ramach protestu powinni 31.03.09, 16:27
      zrezygnować z lekcji religii! Może to pazernym klechom da coś do myślenia a
      nasze państwo powinno przestać sponsorować klechy - nauczycieli, to kolejny
      miliard złotych oszczędności. Chcą uczyć religii to niech to robią z powołania!
      • cloclo80 Re: uczniowie w ramach protestu powinni 31.03.09, 16:50
        Klechy i ich hunwejbini donieśliby o tym natychmiast do parafii macierzystych.
        • maruda.r Re: uczniowie w ramach protestu powinni 31.03.09, 17:02

          cloclo80 napisał:

          > Klechy i ich hunwejbini donieśliby o tym natychmiast do parafii macierzystych.

          **********************************

          I bardzo dobrze. Brakuje przełomu - katalizatora, który ujawni rzeczywiste
          relacje społeczeństwo-kościół.

    • szulek83 Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:29
      Kuria odsprzeda budynek miastu, za 20 lat znowu sobie przypomni, że
      kiedyś-kiedyś (tak dawno temu, że najstarsi Górale tego nie pamiętają) budynek
      należał do nich... i znowu miasto sypnie niemałym groszem...
    • 123rbr Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:32
      1. Natychmiast wypowiedzieć konkordat.
      2. Zlikwidować nauczanie religii w szkołach publicznych a zaoszczędzone
      pieniądze przeznaczyć na finansowanie dodatkowych lekcji matematyki i fizyki.
      3. Opodatkować dochody z działalności gospodarczej kościoła katolickiego.
      4. Przestać finansować wydziały teologiczne na uniwersytetach.
      • monster1972 idź z tym na wybory, dostaniesz 1% głosów 31.03.09, 16:56
        klechy zdołały tak ogłupić Polactwo-robactwo, że nie muszą się
        martwic przez kolejne 200 lat

        kazda partia, ktora zechce sie dobrać do dupy darmozjadom w
        kieckach jest skazana... na niebyt

        nikt im nie podskoczy tym sukinsynom.. mieli 1000 lat, zeby sobie
        grunt przygotowac

        i przygotowali..


        POlak-ateista
        • maruda.r Re: idź z tym na wybory, dostaniesz 1% głosów 31.03.09, 17:06
          monster1972 napisał:

          > klechy zdołały tak ogłupić Polactwo-robactwo, że nie muszą się
          > martwic przez kolejne 200 lat

          **************************

          Ostatnie badania wskazują na coś innego. Młodsze pokolenie przyjmuje wobec
          kościoła postawę całkowicie pasywną (neutralną, opartą na całkowitym braku
          zainteresowania), a taka jest dla kościoła znacznie bardziej groźna, niż
          wojowniczy antyklerykalizm.



          • monster1972 ale za 20 lat juz nie bedzie nic do "odzyskania":) 31.03.09, 17:22
            a moze i za 10


            Polak-ateista
      • honeyr Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 19:38
        > 1. Natychmiast wypowiedzieć konkordat.
        > 2. Zlikwidować nauczanie religii w szkołach publicznych a zaoszczędzone
        > pieniądze przeznaczyć na finansowanie dodatkowych lekcji matematyki i fizyki.
        > 3. Opodatkować dochody z działalności gospodarczej kościoła katolickiego.
        > 4. Przestać finansować wydziały teologiczne na uniwersytetach.

        YEAH!
    • obcy444 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 16:37
      Czarne swinie wladaja Polska dzieki zidioceniu Polaczkow - ktorzy
      wierza, ze czarni Boga reprezentuja. Wiec dobrze tak katolom. Niech
      czarni swoje owieczki ze skory obdzieraja, sodomizuja, sraja im na
      glowe. Skoro owieczki zebow nie wyciagaja...
      Zal tylko w tym gownianym katolskim panstwie ateistow, agnostykow i
      buddystow. Niech sie urzadza lub wyjada i niech sraja na katolska
      ojczyzne i narodek.
    • monster1972 no jacy miłosierni ci nasi władcy 31.03.09, 16:39
      wprost uwierzyć nie mogę, że tacy miłosierni...

      "Bo poznańska kuria potrzebuje na to zgody Watykanu." to najlepiej
      pokazuje, ze kler to zdrajcy Polski i ze interes Polski mają
      gdzies, najwazniejszy jest interes Watykanu... to nadaje sie na
      proces o zdradę...

      a za zdradę to czapa!

      POlak-ateista

      ps. czy czarne wszy spłaciły kredyty, ktorych wczesniej nie
      splacily? na jakiej podstawie są robione wyceny? czy wyceny
      uwzgledniają fakt, ze ten budynek nie został przez czarne wszy
      spłacony!?
    • 4752434g Zgody Watykanu potrzebuje kuria 31.03.09, 17:02
      Budynek wybudowany za POLSKIE pieniądze jest watykanski
      KONKORDAT LUDZIE TO ZDRADA
      • ministrant15 Re: Zgody Watykanu potrzebuje kuria 31.03.09, 17:35
        4752434g napisał:

        > Budynek wybudowany za POLSKIE pieniądze jest watykanski
        > KONKORDAT LUDZIE TO ZDRADA

        Zdrajców powinno się wieszać za popełniona zbrodnię na Państwie i
        Narodzie, dla przykładu innym, którzy też mogą nabrać chęci na
        oferowane "srebrniki".
    • obcy444 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 17:04
      Czarni udaja, jak zawlaszczaja spoleczny majatek, ze kazdy zakon i
      inna koscielna instytucja sa niezalezne. Jak jakis ksiadz wyludzil
      od ludzi ogromne pieniadze na koscielne cele - grosza nie oddali i
      twierdzili, ze on tak prywatnie. Ale jak chodzi o to, ze cos maja
      spoleczenstwu oddac - to zgoda Watykanu potrzebna, Centrala
      odpowiada.
      Jakby Polaczki zmadrzeli i odcieli sie od tej orzydliwej instytucji
      i ideologii, toby powtorzyli numer Lutra - odebraliby kanaliom
      wszystko, czego sie nachapalo od 1989 r.
    • guru133 Odebać łobuzom w koloratkach budynek, bo jak 31.03.09, 17:13
      tylko sprawa przycichnie, znowu wyciągną swoje brudne łapska po szmal.
      • marcin1122331 Wlasnosc swieta rzecz,obca tylko komunistom. 31.03.09, 17:19
        • marcin1122331 Komunista to nierob,pijak smierdzirobotka. 31.03.09, 17:19
          • thegreatmongo Re: Komunista to nierob,pijak smierdzirobotka. 31.03.09, 17:45
            za to ksieza pracuja caly dzien... tylko nad czym???? heee
          • venus99 Re: Komunista to nierob,pijak smierdzirobotka. 31.03.09, 18:40
            Marcinku,kto ci pozwolił pić od rana?
          • erg_samowzbudnik Re: Komunista to nierob,pijak smierdzirobotka. 31.03.09, 19:10
            Kościół katolicki i komuna to jest to samo ,jedni i drudzy chcieli
            by dzielić nie swoje.
        • radon13 Re: Wlasnosc swieta rzecz,obca tylko komunistom. 31.03.09, 18:20
          Tylko czyja to własność ? Szkoła nie byla spłacona do 1939 a potem została
          odbudowana za nasze pieniądze.
    • ministrant15 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 17:24
      Dziwię się celowi tych negocjacji, poprostu należało wystawić kurii
      rachunek zaległy i czynsz bieżący za przebywanie na terenie Państwa
      Polskiego. Przecież prowadzą tu działalność zarobkową, więc jak
      każdy podmiot powinni płacić. Jeżeli przeszkadza temu końkordat
      nieprawnie i niekorzystnie zawarty to należy go zerwać i doprowadzić
      w końcu do normalności relację Państwa z kościołem.
      • marcin1122331 Ministrant znow ci dali przepustke? 31.03.09, 17:27
        • venus99 Re: Ministrant znow ci dali przepustke? 31.03.09, 18:41
          a ciebie Marcinku arcypasterz macacz Paetz nie chce wypuścić z domu?
    • dzakarta Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 17:43
      Precz z Katolandem !
      Polska wasalem Watykanu!
    • almagus Dochodowa Wolska. Sutannowa Polska. 31.03.09, 17:49
      Dochodowa Wolska. Sutannowa Polska.


      Poszła baba do piekła.
      Boga się wyrzekła.
      Wybrała Belzebuba.
      I to była jej zguba.
      W ognisku dwa węgielki.
      To były „kartofelki”.
      Wolskę poiskał Iskander.
      Z sutanny ma skafander.
      Toruński Belzebub Wolski.
      Z dochodowej Polski.
      Byle zbierać miliardy.
      A ty chleb do musztardy.

    • abrahadabra Czarni wyłudzacze w latach '70 dostali od komuny.. 31.03.09, 18:15
      .. grunty i budynki.
      Może już czas przedstawić kwerendę tego co czarni złodzieje dostali od PRL?
      Gardłuja sobiepanki o krzywdach jaka ich w PRL spotykała a tymczasem prawda
      jest odmienna. Krk kolaborował z PRL ku obopólnej korzyści.

      Czas odkurzyć słowo "SEKULARYZACJA"
    • porannakawa20 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:24
      Dlaczego zastanowienie się Watykanu nad wysokością czynszu jest odbierane jako
      sukces?
      Przecież wystarczyło przyjąć tę wysokość niebotycznego czynszu w ósemce i taką
      samą stawką obciążyć budynki państwowe wynajmowene przez Kurie na te dwie szkoły.
      Magistrat zyskałby na tym - tutaj jedna ósemka obciążona gigantycznym czynszem -
      i w zamian za to dwie podobne powierzchniowo szkoły kuryjne wpłacające na konto
      magistratu.
      Kuria się tego po prostu wystraszyła.
      Żadna łaska i zastanowienie ze strony Kurii. Strach!
      • lehoo Re: Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:42
        @porannakawa20 "zzkoły kuryjne"

        Kurialne, droga Kawo, kurialne. POzdro ! :-)
    • kruk51 Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:25
      Kuria i tak zrobi na tym doskonały interes. Wysoki czynsz to wybieg na
      wymianę nieruchomości o dużo większej wartości. Kto w tym kraju czarnym
      powie nie ? Jeszcze się taki nie urodził. Można już zakładać, przypusz
      czać o co czarnym chodzi. Poznaniacy ! Poruszajcie trochę szarymi komór
      kami, a zdębiejecie jakie apetyty ma względem Was czarna mafia.
    • absbls Poznań: jest przełom ws. liceum 31.03.09, 18:32
      Czy istnieje w przyrodzie cos glupszego od katopolaka? Owszem -
      katopolak praktykujacy. Cala cywilizowana Europa nimi pogardza!
      Jeszcze raz przepraszam wszystkie spasione wieprze za porownanie
      ich do polskich biskupow.Sympatyczne te zwierzaki mogly poczuc sie
      urazone takim porownaniem! Poznaniacy nie dajcie sie lupic tej
      czarnej zarazie! Niech bedzie pochylony!
    • 4752434g Suchocka w nagrodę że podpisała konkordat 31.03.09, 18:32
      jest ambasadorem w Watykanie .NIKCZEMNOSC

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka