gollum.z.kremla 06.04.09, 00:55 Spokojna głowa - nie damy się ;-) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
antekguma1 Polska da się nabrać 06.04.09, 07:45 tak jak cały czas daje się nabierać, bo Polska jest uzależniona od Rosji. Ropą i gazem jak mało kogo Rosjanie trzymają Polskę, wasala Watykanu, krótko za mordę. Odpowiedz Link Zgłoś
alakyr Wiarygodny Suworow 06.04.09, 08:09 No jak dla Gazety Suworow jest autorytetem w sprawach politycznych to gratuluję dobrego samopoczucia. Chyba że już nie można znaleźć nikogo innego dla potwierdzenia jedynie słusznych tez. Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Re: Wiarygodny Suworow 06.04.09, 09:02 billy.the.kid napisał: > taki se ruski LUDLUM. Ja bym go raczej zaliczył do kategorii "Kaszpirowski dla ubogich (duchem)". Ale cóż poradzić, każdy ma takich Kaszpirowskich, na jakich go stać, albo na jakich zasługuje. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Wiarygodny Suworow 06.04.09, 12:02 alakyr napisał: > No jak dla Gazety Suworow jest autorytetem w sprawach politycznych > to gratuluję dobrego samopoczucia. Chyba że już nie można znaleźć > nikogo innego dla potwierdzenia jedynie słusznych tez. U Was nie ma zadnej dyskusji. U Was jest jeden jedyny autorytet, a reszta na bialych niedziewdziach. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Wiarygodny Suworow 06.04.09, 22:17 alakyr napisał: > To znaczy gdzie? Na Śląsku? Tam gdzie slina zamarza, zanim wypluta upadnie na ziemie. Odpowiedz Link Zgłoś
aekielski Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:02 Obywateli trzeba straszyć,bo inaczej zaczną im głupoty przychodzić do głowy. Dyżurnym straszakiem są komuchy,ale co wart komuch bez Rosji? Dlatego też ta para jest idealnym straszakiem na krnąbrnych Polaków.Jak przed wojną.Nauka nie poszła w las. Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:06 "Putin był oficerem KGB. Przysięgał do ostatniego tchu bronić partii i systemu komunistycznego." A facio o ksywce Suworow to niby skąd się wziął? Z Armii Zbawienia? czy może z zakonu Kapucynów? Odpowiedz Link Zgłoś
quant34 Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:29 lubat napisał: > "Putin był oficerem KGB. Przysięgał do ostatniego tchu bronić partii i systemu komunistycznego." > > A facio o ksywce Suworow to niby skąd się wziął? Z Armii Zbawienia? czy może z zakonu Kapucynów? Suworow, to co innego, ponieważ Suworow pozostał wierny systemowi komunistycznemu :) Jak się zaczęły pojawiać na zachodzie książki Suworowa, to pojawiły się także głosy, że Suworow jest aktywnym agentem wywiadu ZSRR, a nie zdrajcą. Wedle tej teorii, jego ucieczka i zdrada zostały upozorowane, zaś zadaniem Suworowa miała być dezinformacja. Z jego książek wyłania się obraz wywiadu ZSRR jako niepokonanej, morderczo skutecznej machiny, która wzbudzała strach na zachodzie. Wizerunek GRU czy specnazu malowany przez Suworowa aż razi swoją naiwnością. Jest jeszcze jeden argument: pozwolono mu żyć. Gdyby faktycznie agent wywiadu ZSRR chciał największe tajemnice radzieckich spec-służ opisywać w książkach, to nie pożyłby dostatecznie długo aby usiąść do maszyny do pisania. Także wywiad brytyjski, pod którego ochroną Suworow się znalazł, nie byłby zainteresowany rozgłaszaniem radzieckich tajemnic, na które mógłby mieć monopol. Mnie ta teoria przekonuje. Odpowiedz Link Zgłoś
fc_pl Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:59 w dodaku skąd zwykły major miałby mieć dostęp do takich informacji o jakich pisze? :) Odpowiedz Link Zgłoś
lechujarek Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 12:45 > w dodaku skąd zwykły major miałby mieć dostęp do takich informacji > o jakich pisze? :) Proponowałbym wpierw przeczytać jakąś z jego książek, to może byś się dowiedział... Odpowiedz Link Zgłoś
przecinek_cambridge Re: zadaniem dezinformacja 06.04.09, 18:31 Owszem, tylko czy Suworowa - czy piszących o Suworowie ?... Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 12:03 lubat napisał: > "Putin był oficerem KGB. Przysięgał do ostatniego tchu bronić partii i systemu > komunistycznego." > > A facio o ksywce Suworow to niby skąd się wziął? Z Armii Zbawienia? czy może z > zakonu Kapucynów? Sugerujesz ze Putin tez zdradzil i rowniez zasluguje na kule w łeb, alebo na metody bardziej wysublimowane...? Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Suworow wie, o czym pisze. 06.04.09, 09:27 Nie mozna mu odmowic znajomosci srodowiska czekistow. Rozumie ten propagandowy cyrk, realizowany rekoma przekupionych politykow i dziennikarzy, badz (taniej) przez pozytecznych idiotow. Jeszcze w papazdzierniku 2008 Wanki szczytowaly, ze stana sie 6 gospodarka swiata. I juz wtedy bylo to dalekie od prawdy. Dzis bieda-Rosja lotem swobodnym pedzi w dolne strefy wszystkich wskaznikow makroekonomicznych, tylko aparat propagandowy mentalnie pozostal w czasach naftowego boomu. Punkt po punkcie Chanat wspina sie na pozycje lidera: Jesli sprawdza sie zapowiedzi analitykow , Bieda-Rosja osiagnie najwiekszy spadek PKB Europie i Azji. Do tego najszybszy wzrost bezrobocia i spadek plac realnych. Juz dzis nasi slowianscy bracia z mongolskich stepow moga sie niejednym pochwalic: Najwyzsza inflacja wsrod wiekszych gospodarek, prymatem w korupcji i szpiegostwie przemyslowym w skali swiatowej. Sa liderem spozycia heroiny. Sukcesy dech zapieraja. Odpowiedz Link Zgłoś
kicior99 Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:49 Panie Suworow, jak to się dzieje że mieszkam w tym samym Bristolu co pan i przechodząc koło tego samego Clifton College słyszę wyłącznie angielski i to w tutejszej wersji etnicznej? I gdzie ma pan w Londynie tylu Rosjan ilu Anglików? Pora chyba zejść na ziemię, to co pan mógł zmyślić, już pan zmyślił. Jednak trzeba zacząć żyć tu i teraz... Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 10:33 "Marcin Wojciechowski: Kilka lat temu ówczesny prezydent Władimir Putin powiedział, że rozpad ZSRR był największą katastrofą geopolityczną XX w. Czy podobnie jak Putin myśli cała rosyjska elita?" "Wiktor Suworow: Zacznijmy od tego, że Putinowi ktoś to po prostu napisał, a on to bezwiednie powtórzył. W administracji Putina była spora grupa spiskująca przeciw niemu, która podpowiadała mu takie głupie rzeczy." To są "takie głupie rzeczy" tylko dla Wolaków, którzy uważają, że cały świat powinien oceniać historię z ICH punktu widzenia. Ponieważ czasami nawet rozsądni ludzie plotą duby smalone na temat słynnej wypowiedzi Putina o katastrofalnych skutkach rozpadu ZSRR dla ROSJAN (nie dla Polaków, Niemców czy Anglików - ale właśnie Rosjan), zadałem sobie trud odnalezienia oryginału wypowiedzi. Прежде всего следует признать, что крушение Советского Союза было крупнейшей геополитической катастрофой века. Для российского же народа оно стало настоящей драмой. Десятки миллионов наших сограждан и соотечественников оказались за пределами российской территории. Эпидемия распада к тому же перекинулась на саму Россию. Накопления граждан были обесценены, старые идеалы разрушены, многие учреждения распущены или реформировались на скорую руку. Целостность страны оказалась нарушена террористической интервенцией и последовавшей хасавюртовской капитуляцией. Олигархические группировки, обладая неограниченным контролем над информационными потоками, обслуживали исключительно собственные корпоративные интересы. Массовая бедность стала восприниматься как норма. И все это происходило на фоне тяжелейшего экономического спада, нестабильных финансов, паралича социальной сферы. Многие тогда думали, многим тогда казалось, что наша молодая демократия является не продолжением российской государственности, а ее окончательным крахом, является затянувшейся агонией советской системы. www.kremlin.ru/appears/2005/04/25/1223_type63372type63374type82634_87049.shtml Jeśli te argumenty nie przemawiają za tym, że rozpad ZSRR był jednak dla Rosjan "katastrofą geopolityczną", to równie dobrze inni mogą utrzymywać, że Polacy idiotycznie bronili się w 1939 roku przeciw idei "zjednoczenia" Europy:(( Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 poglądy renegata 06.04.09, 12:30 Rezun jest zdrajcą a takim ludziom się zwykle nie ufa. Tacy ludzie są użyteczni dla krajów, na rzecz których zdradzili swój dawny kraj, ale też nikt w ich nowej ojczyźnie się nimi specjalnie nie chwali. Wiadomo renegaci to renegaci. Należy między bajki włożyć, że ludzie ci będąc już na Zachodzie nagle przejrzeli na oczy. Po prostu jakiś urzędnik w KGB spartaczył swoją robotę i nie wyrzucił Rezuna jeszcze na wstępnym etapie przygotowań w tej szpiegowskiej profesji. Po ucieczce renegaci zwykle dostają pensję pozwalającą na raczej skromną egzystencję, ale nic ponadto. Problemy się zaczynają dopiero wówczas, gdy oczekiwania ich są większe niż to co jest im gotów dać rząd Jej Królewskiej Mości, czy też CIA. "Uczciwy" Litwinienko słynął ze swoich apetytów finansowych znacznie przewyższających skromne 2000 funtów, które otrzymywał od brytyjskiej MI5. Tyle, że Anglicy mogli w tym czasie przebierać w byłych rosyjskich szpiegach i wyżej Litwinienki niż te marne 2 tys nie wyceniali. A 2 tys funciaków to wyciąga w Londynie byle polski hydraulik. Rezun żyje z bajkopisarstwa, gdyż tak można ocenić tę jego twórczość, poświęconą głównie zagadnieniom rozgrywającym się na Froncie Wschodnim. Jego książki od samego początku pisane były dla czytelnika z Europy Wschodniej, gdzie historia ta wzbudzała naturalne zainteresowanie, a gdzie brak było dobrych opracowań pozbawionych typowej dla ZSRR propagandy. Ostatnio rozszerzył swój "repertuar" i zaczął też komentować sprawy bieżące, za co, jak widać, Wyborcza jest gotowa mu płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
bary159 Re: poglądy renegata 06.04.09, 20:20 Po prostu jakiś urzędnik w KGB spartaczył swoją robotę i nie wyrzucił Re > zuna jeszcze na wstępnym etapie przygotowań w tej szpiegowskiej profesji. Na pewno nie KGB, Rezun był majorem GRU. Rezun żyje z bajkopisarstwa(...)Jego książki od > samego początku pisane były dla czytelnika z Europy Wschodniej, gdzie historia > ta wzbudzała naturalne zainteresowanie, a gdzie brak było dobrych opracowań poz > bawionych typowej dla ZSRR propagandy. A ty wolisz opracowania sowieckich "historyków"?Tak przynajmniej wynika z tego, co napisałeś. Odpowiedz Link Zgłoś
weszpolak Re: takim ludziom się zwykle nie ufa 15.04.09, 18:34 Wypuść to w formie dekretu. Albo ukazu ;-P Odpowiedz Link Zgłoś
snellville Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 16:08 A ty cos nawypisywal????...chyba cie p...lo zebym ja to czytal baranie. Odpowiedz Link Zgłoś
polonski Nie dajcie się nabierać na angielskie sztuczki tez 06.04.09, 10:46 Niech ktos udowodni, ze anglicy i bandyta_czerczil nie zamordowali Sikorskiego za jego ostroznosc w stosunku do sowietow. Odpowiedz Link Zgłoś
art.usa Re Nie dajcie się nabierać na Polonskiego sztuczki 06.04.09, 13:36 polonski napisał: > Niech ktos udowodni, ze anglicy i bandyta_czerczil nie zamordowali Sikorskiego > za jego ostroznosc w stosunku do sowietow. Piszesz bezsensowne bzdury, i to juz o 10 rano. Tak jak gdybym ja powiedział, ze trzęsienie ziemi we Włoszech, to kara Boza, za bezczelna butę Berlusconiego. Odpowiedz Link Zgłoś
swiblowo Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 12:40 Jezeli Rezun ma na mysli Jewrei, to wszystko, co pisze ma sens. I to, ze traktuja oni Rosje, jak kolonie przede wszystkim. A jak On moze oceniac Putina, jako zdrajce, ktory naruszyl przysiege? A sam zapomnial, ze przysiegal dokladnie to samo? Do finansow kraju dorwali sie eks krytycy literatury jak Gusinski, szulerzy jak Bierezowski i zwykli przestepcy jak Smolenski. A co do Litwinienki, to on przysiegal i ZSRR i Rosji a na koniec nie mial kasy nawet na kawe i herbate i zebral u Berezowskiego a ten juz nie dawal poniewaz " murzyn juz zrobil swoje". I to juz Szekspir powiedzial: Mawr zrobil swoje dzielo, Mawr moze odejsc. Odpowiedz Link Zgłoś
darekvtb Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 14:54 Ci, co mysla, sami rozumieja, a zaslepiency i tak z Panem sie nie zgodza.. Odpowiedz Link Zgłoś
bezportek Cywilizacja bialego czlowieka 06.04.09, 15:32 Przetrwala juz niejeden napad czerwonych, brunatnych czy wielokolorowych podludzi. Znajdzie sie nowe Gitmo - mozna wykorzystac Kolyme i Solowki, zeby ostatni milion fedrastow umiescic za kratkami gwoli izolacji od ludzi, pozytku dla nauki o pasozytach i oczyszczenia srodowiska w Eurazji. Odpowiedz Link Zgłoś
darekvtb Re: Cywilizacja bialego czlowieka 06.04.09, 15:43 Pan jest zywym potwierdzeniem, ze mam racje :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
rocco-siffredi prawda w oczy kole? 06.04.09, 16:21 10 pierwszych postow od towarzyszy z fsb. Naprawde spedzacie caly bozy dzien na forum wyborczej czy tam czasem czegos o tym zozpizdzcu zwanym rasija nik nie napisal? zalosna banda durniow Odpowiedz Link Zgłoś
snellville Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 16:21 darekvtb napisał: > Ci, co mysla, sami rozumieja, a zaslepiency i tak z Panem sie nie > zgodza.. Zaslepiency maja wymowke,jaka ty masz na swoje klapki na oczach.??? Ze ci doprawili????...i zdjac nie mozesz??? Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 16:19 swiblowo napisała: > A jak On moze oceniac Putina, jako zdrajce, ktory naruszyl > przysiege? > A sam zapomnial, ze przysiegal dokladnie to samo? Co to za logika? Skoro sam jest zdrajcą to nie wolno mu identyfikować innego zdrajcy? Czy on powiedział w wywiadzie "ja zdrajcą nie jestem a Putin nim jest"? > A co do Litwinienki, to on przysiegal i ZSRR i Rosji a na koniec > nie > mial kasy nawet na kawe i herbate i zebral u Berezowskiego a ten > juz > nie dawal poniewaz " murzyn juz zrobil swoje". Może i masz rację, w czym to jednak tłumaczy śmiertelny zamach na Litwinienkę? A. Odpowiedz Link Zgłoś
swiblowo Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 07.04.09, 02:10 Logika jest niepokonana. Identyfikowac? To by chyba bardziej pasowalo : demaskowac. Oczywiscie, ze moze. Wolno mu. Tylko jesli Polacy uwazaja Putina za zdrajce itp. i jest to glownym argumentem dla podwazenia Jego wiarygodnosci i braku szacunku do Niego, dlaczego ta sama zasada nie obowiazuje w stosunku do Rezuna? Wieszajac na Putinie wszystko, co najgorsze, jednoczesnie bierzecie sobie Rezuna na wzor cnot do nasladowania. Gdzie tu logika? Logiczne byloby nazwanie szmaciarzem jednego i drugiego. A co do Litwinienki, coz, o wytlumaczenie proponuje zapytac Berezowskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
gollum.z.kremla Re: jak moze oceniac Putina jako zdrajce 06.04.09, 16:57 On nie "ocenia" Putina - on sobie z niego kpi (bo Putin nadal uważa sie za dobrego (i wiernego) czekistę, a Suworow nie) > Do finansow kraju dorwali sie eks krytycy literatury jak Gusinski, > szulerzy jak Bierezowski i zwykli przestepcy jak Smolenski. ...oraz szczerzy patrioci i dobroczyńcy Narodu jak np. Abramowicz, Deripaska czy sam Putin ;-D Odpowiedz Link Zgłoś
darekvtb Re: jak moze oceniac Putina jako zdrajce 07.04.09, 08:43 Abramowicz i Deripaska wspolpracuja z wladza (dobrowolnie lub nie), a Gusinski i Bierezowski chcieli sami stac sie wladza. Odpowiedz Link Zgłoś
gollum.z.kremla Re: wspolpracuja z wladza 07.04.09, 18:34 Aha, "wspolpracuja z wladza" - cacy, "nie wspolpracuja z wladza" - be... A władza to - wiadomo - dana od Boga (i KGB ;-> ) P.S. A już najgorzej, kiedy najpierw "wspolpracuja", a potem "nie wspolpracuja", nie ?... ;-D Odpowiedz Link Zgłoś
jk2007 znam Suworowa ktory pokonal Polakow w XVIIIst 06.04.09, 17:04 Rezun - hehe polskim bohaterem XXst? Odpowiedz Link Zgłoś
b-2 Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 17:58 Co dobrego może mówić zdrajca o swojej zdradzonej ojczyżnie.?Wstyd że się z nim rozmawia.A może to lis w kurniku? Odpowiedz Link Zgłoś
trup Niby oczywistości mówi ale warto o tym pamiętać. 06.04.09, 19:23 Uwielbiam te wszystkie posty ruskich pachołków na forum. Aż skóra cierpnie, kiedy się pomyśli, na co idzie kasa, którą płacimy za gaz. Zamiast służyć obywatelom Rosji, pieniądze idą na opłacanie takich kanalii. Odpowiedz Link Zgłoś
tuco-benedicto-pacifico Re: Niby oczywistości mówi ale warto o tym pamięt 06.04.09, 20:20 synu,rozchmurz się,piszę to na służbowym kompie w polskim urzędzie,więc za kasę z twoich podatków. Posty to ty chyba rzeczywiście uwielbiasz, ale zmuś się i zeżryj coś, boś już widać strawił swój mózg. Szamaj, może odrośnie większy i bardziej pofałdowany Odpowiedz Link Zgłoś
darekvtb Re: Niby oczywistości mówi ale warto o tym pamięt 07.04.09, 08:47 Pozdrawiam. PS. Moje podatki nie wspieraja budzetu Polski :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Re: Niby oczywistości mówi ale warto o tym pamięt 07.04.09, 21:58 Znajem, towariść bizmiesmjen, znajem. Te wasze rublje wspierają budżet wyborszy naszystofaszystów i wypłaty KGBowskich sędziów co to im się Polacy rozbiegli po lesie w Katyniu. Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk Nie dajcie się nabierać na polskie sztuczki 06.04.09, 21:02 "Problem polega na tym, że obecna polska "elita" traktuje swój kraj jako kolonię. Oni chcą jak najwięcej z niego wyciągnąć, by bezpiecznie ulokować na Zachodzie i jak najlepiej się tam urządzić, kompletnie nie myśląc o reszcie społeczeństwa." "Nasi politycy i biznesmeni mają mentalność kolonizatorów. To samo dotyczy zresztą elity Ukrainy" czy innych bylych krajow satelickich czy tez republik poradzieckich. Te slowa pasuja jak ulal do naszego mijajacego dwudziestolecia "sukcesow" lansowanych przez nasze "autorytety" i nasza oglupiala sfore dziennikarska, ktora wzorujac sie na amerykanskich "doswiadczeniach" wypelnia je sumiennie rodzimym belkotem. To jest, jak sie okazuje to najgorsze, nasze wspolne rynsztokowe postkomunistyczne szmaciane dziedzictwo, ktoremu nie potrafi praktycznie przeciwstawic sie we wlasnej wspolnocie, zwalczajaca je przez dziesieciolecia, nasza hierarchia kk. To szambo jest jak zaraza, jak dzuma, jak cholera odporne na wszelkie proby pacyfikacji, odradza sie jak hydra w naszym spoleczenstwie na wszystkich szczeblach spolecznej i zawodowej hierarchi stajac sie realnym zagrozeniem dla naszej przyszlosci. Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Re: Nie dajcie się nabierać na polskie sztuczki 07.04.09, 01:32 1stanczyk napisał: Miszczu samodzielnej argumentacji. W kwestii dwudziestolecia i komunistycznych osiągnięć porównajcie sobie ex. DDR i NRF. Po 20 latach i dramatycznej wręcz skali inwestycji, bilionach Euro, DDR wciąż wygląda jak III świat w porównaniu z NRF. Też wina KK, zgadłem? Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Suworow Rezun budzi mój szacunek 07.04.09, 01:28 Choćby tym, że od lat ośmiesza nieudolność KGB, demaskując ich metody wobec milionów czytelników. A propos - o tych mld USD wywożonych z ZSRR do UK to kłamstwo, kak wy dumajecje? I wtoroj retoriczjeskij wopros - kak wy dumajecje, web brigadisty? On skazał Mi5 i MI6 nieco więcej niż w kniżkach? Ili nie skazał? Odpowiedz Link Zgłoś
swiblowo Re: Suworow Rezun budzi mój szacunek 07.04.09, 02:19 Sluchaj, juz raz o to pytales. Dlaczego nie zapytasz tego, ktory budzi Twoj szacunek? Odpowiedz Link Zgłoś
grba Rosyjskie bajkopisarstwo 07.04.09, 09:07 W dużej rosyjskiej "Niezawisimej Gazietie" rosyjski historyk Szyrokorad regularnie obsrywa Polskę. Ostatnio spłodził artykulik na temat Insurekcji Kościuszkowskiej "Разбойники, говорящие на французском языке и танцующие мазурку" - Rozbójnicy mówiący po francusku i tańczący mazura. nvo.ng.ru/history/2009-04-03/14_rech.html Oczywiście znowu popisał się kłamstwem katyńskim, twierdząc, że to Niemcy... i to nie w jakimś biuletyniku skrajnej, marginalnej grupki tylko w dużej ogólnokrajowej gazecie. Jeden z internautów Szyrokoradowi napisał tak: "Szanowny autorze!!! Z punktu poprawności politycznej, nieźle pan namieszał… A z punktu historycznego trzeba dodać, że jedną z przyczyn zdobycia RP przez Rosyjskie Imperium było ogromna liczna zbiegłych z Rosji do RP chłopów pańszczyźnianych (niektórzy oceniają tę liczbę na 1 milion ludzi); a więc rosyjska szlachta tak dobrze odnosiła się do chłopów, że oni uciekli do tych okrutnych [polskich] szlachciców!!! Szanowny historyku!!! Podporządkowywanie nauk historycznych zamówieniom władzy to ogólna choroba rosyjskiej historii od czasów Anny Iwanowny [caryca 1730 - 1740] (Tatiszczew) do czasów obecnych (Pan)." Robienie z Rezuna/Suworowa zakały jest naprawdę z polskiego punktu widzenia głupie, bo on wyłamał się z rosyjskiej urzędowej historii, która na nasz temat ma wiele niezapomnianych osiągnięć, np. Rokossowski urodzony w Warszawie; Polska miała gwóch zaborców Prusy i Austrię; Katyń to Niemcy... To ja już wolę renegata Rezuna/Suworowa, niż tych wiernych jak Rusłan Ruskich... Odpowiedz Link Zgłoś
rocco-siffredi Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 07.04.09, 11:30 Czy nie uwazacie za interesujace ze i byly agent i intelektualista we wspolczesnejj rosji maja te sama diagnoze; ten kraj byl i jest traktowany przez elity jak teren podbity, to sie bezposrednio wywodzi z tradycji tatarskiej ktora uksztaltowala taK ZWANA KULTURE polityczna rasjii. ten kraj zawsze rozwijal sie poprzez podboj nowych terenow, nigdy poprzez poprawienie funkcjonowania czegokolwiek, jakiegokolwiek aspektu zycia ludzi. rzad bez wahania zgodzi sie na kazda dewaluacje rubla, a utrate przez ludzi oszczednosci, tak jak w 1991, w 1998. bo rzad ma kompletnie gdzies ludzi i nie jest w zaden sposob od nich zalezny. sil porzadkowych na az naddto by te milczaca mase utrzymac w karbach. ma tez jak widac jeszcze kase na sponosrowanie durniow siedzacych na forach internetowych ludzac sie ze w jakikolwiek sposob wplywa na opinie publiczna w polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
swiblowo Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 08.04.09, 00:22 W Rosji tyle tatarskiej krwi, ile w Polakach tatarskiej i niemieckiej razem. Nie nazywaj "elitami rosyjskimi" zamieszkujacegi w Rosji zydostwa. To raz. Rosyjskie elity byly wymordowywane w tym kraju w 1812 r. To dwa. Rosyjskie elity to Mendelejew, Dostojewski, Tolstoj, Tupolew, Iliuszyn, Kurczatow, Kalasznikow. Chcesz powiedziec, ze w.w. traktowali Rosje jak teren podbity ?! Jak teren podbity to traktowali go ci, o ktorych w moich postach nizej. Oni tak sie maja do Ruskich jak wol do karety. Opinie publiczna w Polsce zlozona z takich jak Ty - ktorzy po przeczytaniu Rezuna mysla, ze dotkneli czegos wyjatkowego, jakiejs tajemnicy - wiesz mi Ruscy maja w ... Odpowiedz Link Zgłoś
swiblowo Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 07.04.09, 18:08 Zaponial wspomniec "wielkiego Polaka" i wielkiego terroryste, ktory zalal Rosje krwia, zalozyciela ВЧК, ГПУ, НКВД, КГБ ? Odpowiedz Link Zgłoś
grba Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 07.04.09, 18:52 wiblowo napisała: > Zaponial wspomniec "wielkiego Polaka" i wielkiego terroryste, ktory > zalal Rosje krwia, zalozyciela ВЧК, ГПУ, > 1053;КВД, КГБ ? > W Moskwie regularnie wpływają do merostwa listy domagające się przywrócenia pomnika krwawego Felusia. Dla przykładu jeden z nich: weterani z Towarzystwa Wympieł-Garant: mgovympel.ru/news,1,15.htm To w Rosji, a nie w Polsce Dzierżyński ma nadal liczne rzesze fanów... Odpowiedz Link Zgłoś
swiblowo Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 08.04.09, 00:40 Dawaj nie bedziemy popadac w skrajnosci. Idiotow nigdzie nie brakuje. Rosja nie jest pod tym wzgledem wyjatkiem. Ale! Ale ja tego nie popieram. Zadne zlo nie jest dla mnie mniejsze, a dla Ciebie owszem - juz wole Rezuna. Jakos tak bylo, prawda? W kazdym razie sens zachowany. Problem w dzisiejszych Polakach jest taki, ze po zmianie ustroju w Polsce, lykaja wszystko. I wszystki takie "rewelacje" jawia im sie jak swieze buleczki. Kiedys potrafili przynajmniej czytac miedzy wierszami. Dzis juz nie. Odpowiedz Link Zgłoś
darekvtb Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 08.04.09, 09:54 Bardzo dziekuje za link: nvo.ng.ru/history/2009-04-03/14_rech.html Ciekawie bylo poznac i TAKI punkt widzenia. Malo prawdopodobne aby w Polsce mozna bylo cos takiego przeczytac. Jestesmy zbyt zadufani w sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
grba Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 09.04.09, 08:41 darekvtb napisał: > Bardzo dziekuje za link: > nvo.ng.ru/history/2009-04-03/14_rech.html > Ciekawie bylo poznac i TAKI punkt widzenia. Malo prawdopodobne aby w > Polsce mozna bylo cos takiego przeczytac. Jestesmy zbyt zadufani w > sobie. Szyrokorad, to taki "historyk", który opisując Insurekcję Kościuszkowską" zapomniał o Uniwersale Połanieckim. Najzabawniejsze jest to, że pańszczyzna najdłużej utrzymała się w zaborze rosyjskim. Najzabawniejsze jest, że analfabetyzm w zaborze rosyjskim od powstanie styczniowego rósł, a nie malał. Szyrokorad kilka miesięcy temu wziął na warsztat nasze Powstanie Styczniowe i rzucił tezę, że dobry car Aleksander II dał chłopom wolność, a polskim panom to się nie spodobało i zbuntowali się: nvo.ng.ru/history/2008-06-06/10_poland.html I znowu chłopina zapomniał, że manifest Komitetu Centralnego jako Tymczasowego Rządu Narodowego wzywający do walki o Ojczyznę z 22 I 1863 roku ogłosił uwłaszczenie chłopów i to na takich warunkach, że chłopi w rdzennej Rosji mogli o takich tylko pomarzyć. Car nie mógł być gorszy od powstańców i dał ziemię chłopom na ich warunkach; a tymczasem w Rosji znowu "ni pies ni wydra" ziemia należała do gminnej wspólnoty-miru, który udostępniał ziemię chłopom. Stołypin chciał dać rosyjskim chłopom ziemię na własność indywidualną i za to dostał kulkę od rewolucjonistów. W Związku Sowieckim chętnie pisano o niewoli chłopa i strasznych polskich panach w setkach książek, artykułów, co nie przeszkodziło w uczynieniu z rosyjskiego chłopa kołchozowego niewolnika przypisanego do ziemi i pozbawionego dokumentów. Odpowiedz Link Zgłoś
gollum.z.kremla Re: aby w Polsce mozna bylo cos takiego 11.04.09, 07:45 O zbrodniach Niemców w Katyniu ? Owszem, można było przeczytać - do 1989 roku... I chwatit' ;-> Odpowiedz Link Zgłoś