Dodaj do ulubionych

Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki

06.04.09, 00:55

Spokojna głowa - nie damy się ;-)
Obserwuj wątek
    • antekguma1 Polska da się nabrać 06.04.09, 07:45
      tak jak cały czas daje się nabierać, bo Polska jest uzależniona od Rosji. Ropą i
      gazem jak mało kogo Rosjanie trzymają Polskę, wasala Watykanu, krótko za mordę.
    • alakyr Wiarygodny Suworow 06.04.09, 08:09
      No jak dla Gazety Suworow jest autorytetem w sprawach politycznych
      to gratuluję dobrego samopoczucia. Chyba że już nie można znaleźć
      nikogo innego dla potwierdzenia jedynie słusznych tez.
      • billy.the.kid Re: Wiarygodny Suworow 06.04.09, 08:13
        taki se ruski LUDLUM.
        • lubat Re: Wiarygodny Suworow 06.04.09, 09:02
          billy.the.kid napisał:

          > taki se ruski LUDLUM.

          Ja bym go raczej zaliczył do kategorii "Kaszpirowski dla ubogich (duchem)".

          Ale cóż poradzić, każdy ma takich Kaszpirowskich, na jakich go stać, albo na
          jakich zasługuje.
      • bmc3i Re: Wiarygodny Suworow 06.04.09, 12:02
        alakyr napisał:

        > No jak dla Gazety Suworow jest autorytetem w sprawach politycznych
        > to gratuluję dobrego samopoczucia. Chyba że już nie można znaleźć
        > nikogo innego dla potwierdzenia jedynie słusznych tez.


        U Was nie ma zadnej dyskusji. U Was jest jeden jedyny autorytet, a reszta na
        bialych niedziewdziach.
        • alakyr Re: Wiarygodny Suworow 06.04.09, 20:43
          To znaczy gdzie? Na Śląsku?
          • bmc3i Re: Wiarygodny Suworow 06.04.09, 22:17
            alakyr napisał:

            > To znaczy gdzie? Na Śląsku?

            Tam gdzie slina zamarza, zanim wypluta upadnie na ziemie.
    • aekielski Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:02
      Obywateli trzeba straszyć,bo inaczej zaczną im głupoty przychodzić do głowy.
      Dyżurnym straszakiem są komuchy,ale co wart komuch bez Rosji? Dlatego też ta
      para jest idealnym straszakiem na krnąbrnych Polaków.Jak przed wojną.Nauka nie
      poszła w las.
    • lubat Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:06
      "Putin był oficerem KGB. Przysięgał do ostatniego tchu bronić partii i systemu
      komunistycznego."

      A facio o ksywce Suworow to niby skąd się wziął? Z Armii Zbawienia? czy może z
      zakonu Kapucynów?
      • quant34 Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:29
        lubat napisał:

        > "Putin był oficerem KGB. Przysięgał do ostatniego tchu bronić partii i systemu
        komunistycznego."
        >
        > A facio o ksywce Suworow to niby skąd się wziął? Z Armii Zbawienia? czy może z
        zakonu Kapucynów?

        Suworow, to co innego, ponieważ Suworow pozostał wierny systemowi
        komunistycznemu :) Jak się zaczęły pojawiać na zachodzie książki Suworowa, to
        pojawiły się także głosy, że Suworow jest aktywnym agentem wywiadu ZSRR, a nie
        zdrajcą. Wedle tej teorii, jego ucieczka i zdrada zostały upozorowane, zaś
        zadaniem Suworowa miała być dezinformacja. Z jego książek wyłania się obraz
        wywiadu ZSRR jako niepokonanej, morderczo skutecznej machiny, która wzbudzała
        strach na zachodzie. Wizerunek GRU czy specnazu malowany przez Suworowa aż razi
        swoją naiwnością. Jest jeszcze jeden argument: pozwolono mu żyć. Gdyby
        faktycznie agent wywiadu ZSRR chciał największe tajemnice radzieckich spec-służ
        opisywać w książkach, to nie pożyłby dostatecznie długo aby usiąść do maszyny do
        pisania. Także wywiad brytyjski, pod którego ochroną Suworow się znalazł, nie
        byłby zainteresowany rozgłaszaniem radzieckich tajemnic, na które mógłby mieć
        monopol. Mnie ta teoria przekonuje.
        • fc_pl Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:59
          w dodaku skąd zwykły major miałby mieć dostęp do takich informacji o
          jakich pisze? :)
          • lechujarek Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 12:45
            > w dodaku skąd zwykły major miałby mieć dostęp do takich informacji
            > o jakich pisze? :)

            Proponowałbym wpierw przeczytać jakąś z jego książek, to może byś się dowiedział...
        • przecinek_cambridge Re: zadaniem dezinformacja 06.04.09, 18:31

          Owszem, tylko czy Suworowa - czy piszących o Suworowie ?...
      • bmc3i Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 12:03
        lubat napisał:

        > "Putin był oficerem KGB. Przysięgał do ostatniego tchu bronić partii i systemu
        > komunistycznego."
        >
        > A facio o ksywce Suworow to niby skąd się wziął? Z Armii Zbawienia? czy może z
        > zakonu Kapucynów?


        Sugerujesz ze Putin tez zdradzil i rowniez zasluguje na kule w łeb, alebo na
        metody bardziej wysublimowane...?


    • borrka Suworow wie, o czym pisze. 06.04.09, 09:27
      Nie mozna mu odmowic znajomosci srodowiska czekistow.

      Rozumie ten propagandowy cyrk, realizowany rekoma przekupionych politykow i dziennikarzy, badz (taniej) przez pozytecznych idiotow.

      Jeszcze w papazdzierniku 2008 Wanki szczytowaly, ze stana sie 6 gospodarka swiata.
      I juz wtedy bylo to dalekie od prawdy.

      Dzis bieda-Rosja lotem swobodnym pedzi w dolne strefy wszystkich wskaznikow makroekonomicznych, tylko aparat propagandowy mentalnie pozostal w czasach naftowego boomu.

      Punkt po punkcie Chanat wspina sie na pozycje lidera:
      Jesli sprawdza sie zapowiedzi analitykow , Bieda-Rosja osiagnie najwiekszy spadek PKB Europie i Azji.

      Do tego najszybszy wzrost bezrobocia i spadek plac realnych.

      Juz dzis nasi slowianscy bracia z mongolskich stepow moga sie niejednym pochwalic:
      Najwyzsza inflacja wsrod wiekszych gospodarek, prymatem w korupcji i szpiegostwie przemyslowym w skali swiatowej.
      Sa liderem spozycia heroiny.

      Sukcesy dech zapieraja.
      • durni Re: Sukcesy dech zapieraja 09.04.09, 08:12

        Nam też!
    • kicior99 Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 09:49
      Panie Suworow, jak to się dzieje że mieszkam w tym samym Bristolu co pan i
      przechodząc koło tego samego Clifton College słyszę wyłącznie angielski i to w
      tutejszej wersji etnicznej? I gdzie ma pan w Londynie tylu Rosjan ilu Anglików?
      Pora chyba zejść na ziemię, to co pan mógł zmyślić, już pan zmyślił. Jednak
      trzeba zacząć żyć tu i teraz...
    • lubat Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 10:33
      "Marcin Wojciechowski: Kilka lat temu ówczesny prezydent Władimir Putin
      powiedział, że rozpad ZSRR był największą katastrofą geopolityczną XX w. Czy
      podobnie jak Putin myśli cała rosyjska elita?"

      "Wiktor Suworow: Zacznijmy od tego, że Putinowi ktoś to po prostu napisał, a
      on to bezwiednie powtórzył. W administracji Putina była spora grupa spiskująca
      przeciw niemu, która podpowiadała mu takie głupie rzeczy."


      To są "takie głupie rzeczy" tylko dla Wolaków, którzy uważają, że cały świat
      powinien oceniać historię z ICH punktu widzenia.

      Ponieważ czasami nawet rozsądni ludzie plotą duby smalone na temat słynnej
      wypowiedzi Putina o katastrofalnych skutkach rozpadu ZSRR dla ROSJAN (nie dla
      Polaków, Niemców czy Anglików - ale właśnie Rosjan), zadałem sobie trud
      odnalezienia oryginału wypowiedzi.

      Прежде всего следует признать, что крушение Советского Союза было крупнейшей
      геополитической катастрофой века. Для российского же народа оно стало
      настоящей драмой. Десятки миллионов наших сограждан и соотечественников
      оказались за пределами российской территории. Эпидемия распада к тому же
      перекинулась на саму Россию.

      Накопления граждан были обесценены, старые идеалы разрушены, многие учреждения
      распущены или реформировались на скорую руку. Целостность страны оказалась
      нарушена террористической интервенцией и последовавшей хасавюртовской
      капитуляцией. Олигархические группировки, обладая неограниченным контролем над
      информационными потоками, обслуживали исключительно собственные корпоративные
      интересы. Массовая бедность стала восприниматься как норма. И все это
      происходило на фоне тяжелейшего экономического спада, нестабильных финансов,
      паралича социальной сферы.

      Многие тогда думали, многим тогда казалось, что наша молодая демократия
      является не продолжением российской государственности, а ее окончательным
      крахом, является затянувшейся агонией советской системы.

      www.kremlin.ru/appears/2005/04/25/1223_type63372type63374type82634_87049.shtml
      Jeśli te argumenty nie przemawiają za tym, że rozpad ZSRR był jednak dla
      Rosjan "katastrofą geopolityczną", to równie dobrze inni mogą utrzymywać, że
      Polacy idiotycznie bronili się w 1939 roku przeciw idei "zjednoczenia" Europy:((
      • herr7 poglądy renegata 06.04.09, 12:30
        Rezun jest zdrajcą a takim ludziom się zwykle nie ufa. Tacy ludzie są użyteczni dla krajów, na rzecz których zdradzili swój dawny kraj, ale też nikt w ich nowej ojczyźnie się nimi specjalnie nie chwali. Wiadomo renegaci to renegaci. Należy między bajki włożyć, że ludzie ci będąc już na Zachodzie nagle przejrzeli na oczy. Po prostu jakiś urzędnik w KGB spartaczył swoją robotę i nie wyrzucił Rezuna jeszcze na wstępnym etapie przygotowań w tej szpiegowskiej profesji.

        Po ucieczce renegaci zwykle dostają pensję pozwalającą na raczej skromną egzystencję, ale nic ponadto. Problemy się zaczynają dopiero wówczas, gdy oczekiwania ich są większe niż to co jest im gotów dać rząd Jej Królewskiej Mości, czy też CIA. "Uczciwy" Litwinienko słynął ze swoich apetytów finansowych znacznie przewyższających skromne 2000 funtów, które otrzymywał od brytyjskiej MI5. Tyle, że Anglicy mogli w tym czasie przebierać w byłych rosyjskich szpiegach i wyżej Litwinienki niż te marne 2 tys nie wyceniali. A 2 tys funciaków to wyciąga w Londynie byle polski hydraulik.

        Rezun żyje z bajkopisarstwa, gdyż tak można ocenić tę jego twórczość, poświęconą głównie zagadnieniom rozgrywającym się na Froncie Wschodnim. Jego książki od samego początku pisane były dla czytelnika z Europy Wschodniej, gdzie historia ta wzbudzała naturalne zainteresowanie, a gdzie brak było dobrych opracowań pozbawionych typowej dla ZSRR propagandy. Ostatnio rozszerzył swój "repertuar" i zaczął też komentować sprawy bieżące, za co, jak widać, Wyborcza jest gotowa mu płacić.
        • bary159 Re: poglądy renegata 06.04.09, 20:20
          Po prostu jakiś urzędnik w KGB spartaczył swoją robotę i nie wyrzucił Re
          > zuna jeszcze na wstępnym etapie przygotowań w tej szpiegowskiej profesji.
          Na pewno nie KGB, Rezun był majorem GRU.
          Rezun żyje z bajkopisarstwa(...)Jego książki od
          > samego początku pisane były dla czytelnika z Europy Wschodniej, gdzie historia
          > ta wzbudzała naturalne zainteresowanie, a gdzie brak było dobrych opracowań poz
          > bawionych typowej dla ZSRR propagandy.
          A ty wolisz opracowania sowieckich "historyków"?Tak przynajmniej wynika z tego,
          co napisałeś.
        • weszpolak Re: takim ludziom się zwykle nie ufa 15.04.09, 18:34

          Wypuść to w formie dekretu. Albo ukazu ;-P
      • snellville Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 16:08
        A ty cos nawypisywal????...chyba cie p...lo zebym ja to czytal
        baranie.
    • polonski Nie dajcie się nabierać na angielskie sztuczki tez 06.04.09, 10:46
      Niech ktos udowodni, ze anglicy i bandyta_czerczil nie zamordowali Sikorskiego
      za jego ostroznosc w stosunku do sowietow.
      • art.usa Re Nie dajcie się nabierać na Polonskiego sztuczki 06.04.09, 13:36
        polonski napisał:

        > Niech ktos udowodni, ze anglicy i bandyta_czerczil nie zamordowali
        Sikorskiego
        > za jego ostroznosc w stosunku do sowietow.

        Piszesz bezsensowne bzdury, i to juz o 10 rano.
        Tak jak gdybym ja powiedział, ze trzęsienie ziemi we Włoszech,
        to kara Boza, za bezczelna butę Berlusconiego.
    • elsby Czasami się cieszę,że 06.04.09, 11:27
      żyję w Polsce.
    • swiblowo Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 12:40
      Jezeli Rezun ma na mysli Jewrei, to wszystko, co pisze ma sens.
      I to, ze traktuja oni Rosje, jak kolonie przede wszystkim.

      A jak On moze oceniac Putina, jako zdrajce, ktory naruszyl przysiege?
      A sam zapomnial, ze przysiegal dokladnie to samo?

      Do finansow kraju dorwali sie eks krytycy literatury jak Gusinski,
      szulerzy jak Bierezowski i zwykli przestepcy jak Smolenski.

      A co do Litwinienki, to on przysiegal i ZSRR i Rosji a na koniec nie
      mial kasy nawet na kawe i herbate i zebral u Berezowskiego a ten juz
      nie dawal poniewaz " murzyn juz zrobil swoje".

      I to juz Szekspir powiedzial: Mawr zrobil swoje dzielo, Mawr moze
      odejsc.
      • darekvtb Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 14:54
        Ci, co mysla, sami rozumieja, a zaslepiency i tak z Panem sie nie
        zgodza..
        • bezportek Cywilizacja bialego czlowieka 06.04.09, 15:32
          Przetrwala juz niejeden napad czerwonych, brunatnych czy
          wielokolorowych podludzi. Znajdzie sie nowe Gitmo - mozna
          wykorzystac Kolyme i Solowki, zeby ostatni milion fedrastow umiescic
          za kratkami gwoli izolacji od ludzi, pozytku dla nauki o pasozytach
          i oczyszczenia srodowiska w Eurazji.
          • darekvtb Re: Cywilizacja bialego czlowieka 06.04.09, 15:43
            Pan jest zywym potwierdzeniem, ze mam racje :-))
            • rocco-siffredi prawda w oczy kole? 06.04.09, 16:21
              10 pierwszych postow od towarzyszy z fsb. Naprawde spedzacie caly bozy dzien na
              forum wyborczej czy tam czasem czegos o tym zozpizdzcu zwanym rasija nik nie
              napisal?
              zalosna banda durniow
        • snellville Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 16:21
          darekvtb napisał:

          > Ci, co mysla, sami rozumieja, a zaslepiency i tak z Panem sie nie
          > zgodza..


          Zaslepiency maja wymowke,jaka ty masz na swoje klapki na oczach.???
          Ze ci doprawili????...i zdjac nie mozesz???
      • alfalfa Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 16:19
        swiblowo napisała:
        > A jak On moze oceniac Putina, jako zdrajce, ktory naruszyl
        > przysiege?
        > A sam zapomnial, ze przysiegal dokladnie to samo?

        Co to za logika? Skoro sam jest zdrajcą to nie wolno mu
        identyfikować innego zdrajcy? Czy on powiedział w wywiadzie "ja
        zdrajcą nie jestem a Putin nim jest"?

        > A co do Litwinienki, to on przysiegal i ZSRR i Rosji a na koniec
        > nie
        > mial kasy nawet na kawe i herbate i zebral u Berezowskiego a ten
        > juz
        > nie dawal poniewaz " murzyn juz zrobil swoje".

        Może i masz rację, w czym to jednak tłumaczy śmiertelny zamach na
        Litwinienkę?
        A.
        • swiblowo Re: Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 07.04.09, 02:10
          Logika jest niepokonana.

          Identyfikowac? To by chyba bardziej pasowalo : demaskowac.
          Oczywiscie, ze moze. Wolno mu.
          Tylko jesli Polacy uwazaja Putina za zdrajce itp. i jest to glownym
          argumentem dla podwazenia Jego wiarygodnosci i braku szacunku do
          Niego, dlaczego ta sama zasada nie obowiazuje w stosunku do Rezuna?
          Wieszajac na Putinie wszystko, co najgorsze, jednoczesnie bierzecie
          sobie Rezuna na wzor cnot do nasladowania.
          Gdzie tu logika?
          Logiczne byloby nazwanie szmaciarzem jednego i drugiego.

          A co do Litwinienki, coz, o wytlumaczenie proponuje zapytac
          Berezowskiego.
      • gollum.z.kremla Re: jak moze oceniac Putina jako zdrajce 06.04.09, 16:57

        On nie "ocenia" Putina - on sobie z niego kpi (bo Putin nadal uważa
        sie za dobrego (i wiernego) czekistę, a Suworow nie)

        > Do finansow kraju dorwali sie eks krytycy literatury jak Gusinski,
        > szulerzy jak Bierezowski i zwykli przestepcy jak Smolenski.

        ...oraz szczerzy patrioci i dobroczyńcy Narodu jak np. Abramowicz,
        Deripaska czy sam Putin ;-D
        • darekvtb Re: jak moze oceniac Putina jako zdrajce 07.04.09, 08:43
          Abramowicz i Deripaska wspolpracuja z wladza (dobrowolnie lub nie),
          a Gusinski i Bierezowski chcieli sami stac sie wladza.
          • gollum.z.kremla Re: wspolpracuja z wladza 07.04.09, 18:34

            Aha, "wspolpracuja z wladza" - cacy, "nie wspolpracuja z wladza" -
            be...

            A władza to - wiadomo - dana od Boga (i KGB ;-> )


            P.S. A już najgorzej, kiedy najpierw "wspolpracuja", a potem "nie
            wspolpracuja", nie ?... ;-D
    • jk2007 znam Suworowa ktory pokonal Polakow w XVIIIst 06.04.09, 17:04
      Rezun - hehe polskim bohaterem XXst?
    • b-2 Nie dajcie się nabierać na rosyjskie sztuczki 06.04.09, 17:58
      Co dobrego może mówić zdrajca o swojej zdradzonej ojczyżnie.?Wstyd że się z
      nim rozmawia.A może to lis w kurniku?
    • trup Niby oczywistości mówi ale warto o tym pamiętać. 06.04.09, 19:23
      Uwielbiam te wszystkie posty ruskich pachołków na forum.
      Aż skóra cierpnie, kiedy się pomyśli, na co idzie kasa, którą płacimy za gaz.
      Zamiast służyć obywatelom Rosji, pieniądze idą na opłacanie takich kanalii.
      • tuco-benedicto-pacifico Re: Niby oczywistości mówi ale warto o tym pamięt 06.04.09, 20:20
        synu,rozchmurz się,piszę to na służbowym kompie w polskim urzędzie,więc za kasę
        z twoich podatków. Posty to ty chyba rzeczywiście uwielbiasz, ale zmuś się i
        zeżryj coś, boś już widać strawił swój mózg. Szamaj, może odrośnie większy i
        bardziej pofałdowany
        • darekvtb Re: Niby oczywistości mówi ale warto o tym pamięt 07.04.09, 08:47
          Pozdrawiam.
          PS.
          Moje podatki nie wspieraja budzetu Polski :-))
          • komarowo Re: Niby oczywistości mówi ale warto o tym pamięt 07.04.09, 21:58
            Znajem, towariść bizmiesmjen, znajem.
            Te wasze rublje wspierają budżet wyborszy naszystofaszystów i wypłaty KGBowskich
            sędziów co to im się Polacy rozbiegli po lesie w Katyniu.
    • topix ten gość opowiada jakieś brednie a wy to piszecie 06.04.09, 20:33
    • 1stanczyk Nie dajcie się nabierać na polskie sztuczki 06.04.09, 21:02
      "Problem polega na tym, że obecna polska "elita" traktuje swój kraj jako
      kolonię. Oni chcą jak najwięcej z niego wyciągnąć, by bezpiecznie ulokować na
      Zachodzie i jak najlepiej się tam urządzić, kompletnie nie myśląc o reszcie
      społeczeństwa."

      "Nasi politycy i biznesmeni mają mentalność kolonizatorów. To samo dotyczy
      zresztą elity Ukrainy" czy innych bylych krajow satelickich czy tez republik
      poradzieckich.

      Te slowa pasuja jak ulal do naszego mijajacego dwudziestolecia "sukcesow"
      lansowanych przez nasze "autorytety" i nasza oglupiala sfore dziennikarska,
      ktora wzorujac sie na amerykanskich "doswiadczeniach" wypelnia je sumiennie
      rodzimym belkotem.

      To jest, jak sie okazuje to najgorsze, nasze wspolne rynsztokowe
      postkomunistyczne szmaciane dziedzictwo, ktoremu nie potrafi praktycznie
      przeciwstawic sie we wlasnej wspolnocie, zwalczajaca je przez dziesieciolecia,
      nasza hierarchia kk.

      To szambo jest jak zaraza, jak dzuma, jak cholera odporne na wszelkie proby
      pacyfikacji, odradza sie jak hydra w naszym spoleczenstwie na wszystkich
      szczeblach spolecznej i zawodowej hierarchi stajac sie realnym zagrozeniem
      dla naszej przyszlosci.

      • komarowo Re: Nie dajcie się nabierać na polskie sztuczki 07.04.09, 01:32
        1stanczyk napisał:

        Miszczu samodzielnej argumentacji.
        W kwestii dwudziestolecia i komunistycznych osiągnięć porównajcie sobie ex. DDR
        i NRF.
        Po 20 latach i dramatycznej wręcz skali inwestycji, bilionach Euro, DDR wciąż
        wygląda jak III świat w porównaniu z NRF.

        Też wina KK, zgadłem?
    • komarowo Suworow Rezun budzi mój szacunek 07.04.09, 01:28
      Choćby tym, że od lat ośmiesza nieudolność KGB, demaskując ich metody wobec
      milionów czytelników.

      A propos - o tych mld USD wywożonych z ZSRR do UK to kłamstwo, kak wy dumajecje?

      I wtoroj retoriczjeskij wopros - kak wy dumajecje, web brigadisty? On skazał
      Mi5 i MI6 nieco więcej niż w kniżkach? Ili nie skazał?
      • swiblowo Re: Suworow Rezun budzi mój szacunek 07.04.09, 02:19
        Sluchaj, juz raz o to pytales.
        Dlaczego nie zapytasz tego, ktory budzi Twoj szacunek?
    • grba Rosyjskie bajkopisarstwo 07.04.09, 09:07
      W dużej rosyjskiej "Niezawisimej Gazietie" rosyjski historyk Szyrokorad
      regularnie obsrywa Polskę. Ostatnio spłodził artykulik na temat Insurekcji
      Kościuszkowskiej "Разбойники, говорящие на французском языке и танцующие
      мазурку" - Rozbójnicy mówiący po francusku i tańczący mazura.

      nvo.ng.ru/history/2009-04-03/14_rech.html
      Oczywiście znowu popisał się kłamstwem katyńskim, twierdząc, że to Niemcy... i
      to nie w jakimś biuletyniku skrajnej, marginalnej grupki tylko w dużej
      ogólnokrajowej gazecie. Jeden z internautów Szyrokoradowi napisał tak:
      "Szanowny autorze!!!
      Z punktu poprawności politycznej, nieźle pan namieszał…
      A z punktu historycznego trzeba dodać, że jedną z przyczyn zdobycia RP przez
      Rosyjskie Imperium było ogromna liczna zbiegłych z Rosji do RP chłopów
      pańszczyźnianych (niektórzy oceniają tę liczbę na 1 milion ludzi); a więc
      rosyjska szlachta tak dobrze odnosiła się do chłopów, że oni uciekli do tych
      okrutnych [polskich] szlachciców!!!
      Szanowny historyku!!! Podporządkowywanie nauk historycznych zamówieniom władzy
      to ogólna choroba rosyjskiej historii od czasów Anny Iwanowny [caryca 1730 -
      1740] (Tatiszczew) do czasów obecnych (Pan)."

      Robienie z Rezuna/Suworowa zakały jest naprawdę z polskiego punktu widzenia
      głupie, bo on wyłamał się z rosyjskiej urzędowej historii, która na nasz temat
      ma wiele niezapomnianych osiągnięć, np. Rokossowski urodzony w Warszawie; Polska
      miała gwóch zaborców Prusy i Austrię; Katyń to Niemcy... To ja już wolę renegata
      Rezuna/Suworowa, niż tych wiernych jak Rusłan Ruskich...


      • rocco-siffredi Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 07.04.09, 11:30
        Czy nie uwazacie za interesujace ze i byly agent i intelektualista we
        wspolczesnejj rosji maja te sama diagnoze;
        ten kraj byl i jest traktowany przez elity jak teren podbity, to sie
        bezposrednio wywodzi z tradycji tatarskiej ktora uksztaltowala taK ZWANA KULTURE
        polityczna rasjii.
        ten kraj zawsze rozwijal sie poprzez podboj nowych terenow, nigdy poprzez
        poprawienie funkcjonowania czegokolwiek, jakiegokolwiek aspektu zycia ludzi.
        rzad bez wahania zgodzi sie na kazda dewaluacje rubla, a utrate przez ludzi
        oszczednosci, tak jak w 1991, w 1998.
        bo rzad ma kompletnie gdzies ludzi i nie jest w zaden sposob od nich zalezny.
        sil porzadkowych na az naddto by te milczaca mase utrzymac w karbach.

        ma tez jak widac jeszcze kase na sponosrowanie durniow siedzacych na forach
        internetowych ludzac sie ze w jakikolwiek sposob wplywa na opinie publiczna w
        polsce.
        • swiblowo Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 08.04.09, 00:22
          W Rosji tyle tatarskiej krwi, ile w Polakach tatarskiej i
          niemieckiej razem.
          Nie nazywaj "elitami rosyjskimi" zamieszkujacegi w Rosji zydostwa.
          To raz.
          Rosyjskie elity byly wymordowywane w tym kraju w 1812 r.
          To dwa.
          Rosyjskie elity to Mendelejew, Dostojewski, Tolstoj, Tupolew,
          Iliuszyn, Kurczatow, Kalasznikow.
          Chcesz powiedziec, ze w.w. traktowali Rosje jak teren podbity ?!
          Jak teren podbity to traktowali go ci, o ktorych w moich postach
          nizej.
          Oni tak sie maja do Ruskich jak wol do karety.

          Opinie publiczna w Polsce zlozona z takich jak Ty - ktorzy po
          przeczytaniu Rezuna mysla, ze dotkneli czegos wyjatkowego, jakiejs
          tajemnicy - wiesz mi Ruscy maja w ...
      • swiblowo Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 07.04.09, 18:08
        Zaponial wspomniec "wielkiego Polaka" i wielkiego terroryste, ktory
        zalal Rosje krwia, zalozyciela ВЧК, ГПУ, НКВД, КГБ ?
        • grba Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 07.04.09, 18:52
          wiblowo napisała:

          > Zaponial wspomniec "wielkiego Polaka" i wielkiego terroryste, ktory
          > zalal Rosje krwia, zalozyciela ВЧК, ГПУ, &#
          > 1053;КВД, КГБ ?
          >

          W Moskwie regularnie wpływają do merostwa listy domagające się przywrócenia
          pomnika krwawego Felusia. Dla przykładu jeden z nich: weterani z Towarzystwa
          Wympieł-Garant:
          mgovympel.ru/news,1,15.htm
          To w Rosji, a nie w Polsce Dzierżyński ma nadal liczne rzesze fanów...
          • swiblowo Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 08.04.09, 00:40
            Dawaj nie bedziemy popadac w skrajnosci.
            Idiotow nigdzie nie brakuje. Rosja nie jest pod tym wzgledem
            wyjatkiem. Ale! Ale ja tego nie popieram. Zadne zlo nie jest dla
            mnie mniejsze, a dla Ciebie owszem - juz wole Rezuna. Jakos tak
            bylo, prawda? W kazdym razie sens zachowany.

            Problem w dzisiejszych Polakach jest taki, ze po zmianie ustroju w
            Polsce, lykaja wszystko. I wszystki takie "rewelacje" jawia im sie
            jak swieze buleczki.

            Kiedys potrafili przynajmniej czytac miedzy wierszami.
            Dzis juz nie.
      • prezessimus Re: niż tych wiernych jak Rusłan 07.04.09, 18:29

        ;-)
      • darekvtb Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 08.04.09, 09:54
        Bardzo dziekuje za link:
        nvo.ng.ru/history/2009-04-03/14_rech.html
        Ciekawie bylo poznac i TAKI punkt widzenia. Malo prawdopodobne aby w
        Polsce mozna bylo cos takiego przeczytac. Jestesmy zbyt zadufani w
        sobie.
        • grba Re: Rosyjskie bajkopisarstwo 09.04.09, 08:41
          darekvtb napisał:

          > Bardzo dziekuje za link:
          > nvo.ng.ru/history/2009-04-03/14_rech.html
          > Ciekawie bylo poznac i TAKI punkt widzenia. Malo prawdopodobne aby w
          > Polsce mozna bylo cos takiego przeczytac. Jestesmy zbyt zadufani w
          > sobie.


          Szyrokorad, to taki "historyk", który opisując Insurekcję Kościuszkowską"
          zapomniał o Uniwersale Połanieckim. Najzabawniejsze jest to, że pańszczyzna
          najdłużej utrzymała się w zaborze rosyjskim. Najzabawniejsze jest, że
          analfabetyzm w zaborze rosyjskim od powstanie styczniowego rósł, a nie malał.

          Szyrokorad kilka miesięcy temu wziął na warsztat nasze Powstanie Styczniowe i
          rzucił tezę, że dobry car Aleksander II dał chłopom wolność, a polskim panom to
          się nie spodobało i zbuntowali się:
          nvo.ng.ru/history/2008-06-06/10_poland.html
          I znowu chłopina zapomniał, że manifest Komitetu Centralnego jako Tymczasowego
          Rządu Narodowego wzywający do walki o Ojczyznę z 22 I 1863 roku ogłosił
          uwłaszczenie chłopów i to na takich warunkach, że chłopi w rdzennej Rosji mogli
          o takich tylko pomarzyć. Car nie mógł być gorszy od powstańców i dał ziemię
          chłopom na ich warunkach; a tymczasem w Rosji znowu "ni pies ni wydra" ziemia
          należała do gminnej wspólnoty-miru, który udostępniał ziemię chłopom. Stołypin
          chciał dać rosyjskim chłopom ziemię na własność indywidualną i za to dostał
          kulkę od rewolucjonistów. W Związku Sowieckim chętnie pisano o niewoli chłopa i
          strasznych polskich panach w setkach książek, artykułów, co nie przeszkodziło w
          uczynieniu z rosyjskiego chłopa kołchozowego niewolnika przypisanego do ziemi i
          pozbawionego dokumentów.
        • gollum.z.kremla Re: aby w Polsce mozna bylo cos takiego 11.04.09, 07:45

          O zbrodniach Niemców w Katyniu ?

          Owszem, można było przeczytać - do 1989 roku...

          I chwatit' ;->

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka