yulek_cezar
15.06.09, 18:23
To ja proponuje przeznaczać dopłaty tylko dla rynku wtórnego. Dzięki temu
wspomożemy obywateli, którzy mają rodziny, dzieci, a nie tych
kapitalistycznych nienażartych wyzyskującyh złodziejskich developerów. Taaak!
Może ich po prostu na stosie spalmy? Może chociaż wychłoszczemy?
Każda dopłata mająca na celu utrzymanie nadmiernego wzrostu tylko potęguje
następujący później spadek. Im więcej dopłacamy tym gorzej będzie później
rynek wyglądał. Dopłata stymuluje do działania (kupna) osoby które w innej
sytuacji nie byłoby stać na taką akcje - sztucznie usuwamy z rynku popyt podaż
pozostawiając na niezmienionym poziomie. Nie może to trwać wiecznie, popyt
siądzie całkowicie, zaś sztucznie utrzymana na zbyt wysokim poziomie podaż
doprowadzi do gwałtownego załamania cen. Juhu! Po nas to choćby i potop.