jk1962
17.06.09, 19:36
Od jakiegoś czasu słychać narzekania na poziom nauczania języka
polskiego. Jeśli niektórzy wykładowcy twierdzą że trafiają się
studenci analfabeci to chyba należy zapytać czego uczą na lekcjach
języka polskiego. Jaki jest sens przerabiania dziesiątek lektur i
sprawdzanie tego na maturze? Nie ma żadnego, najmniejszego nawet
sensu i uczniowie doskonale to wiedzą unikajac czytania jak ognia.
Język polski jest narzędziem komunikacji i umiejętność posługiwania
się nim jest tym czego powinna uczyć szkoła i co powinna sprawdzać
matura. Precz z lekturami!!!!