Dodaj do ulubionych

Bogatsi bez becikowego

    • zwyklaosoba 100-150 zł to kosztuje sama pielęgnacja pupy !!! 24.07.09, 08:42
      Więc dochód 2.000 zł na małżeństwo nie jest chyba wielkim bogactwem.
    • testereks Rosja: 10 tys dolarów, Niemcy: do 25,2 tys EUR... 24.07.09, 08:43
      ...tylko Polacy chcą oszczędzać na dzieciach i generować społeczeństwo emerytów
      i najbiedniejszych. Co za przenikliwość i dalekowzroczność.
    • three-gun-max Kłamliwy tytuł na głównej 24.07.09, 08:46
      Rząd wcale nie likwiduje becikowego tylko przeznacza je dla meneli, bezrobotnych itp. Czyli po prostu kiełbasa wyborcza dla swojego elektoratu.
    • cotbus76 Rozbawiła mnie wypowiedź byłej minister pracy 24.07.09, 08:48
      pani J.Kluzik Rostkowskiej. Moje doświadczenia są zgoła inne. W
      moim małym mieście gdzie wszyscy się znają łatwo było zauważyć, że
      pierwszymi pod "okienkiem kasowym" byli właśnie najbogatsi a ramię w
      ramię z nimi zawodowi klienci MOPS-u ( u nas to już właściwie osobna
      grupa społeczna przypominająca średniowieczny stan feudalny gdzie
      miejsce w kolejce po pomoc społeczną przechodzi z ojca na syna ;)
      Niestety pomimo ponad 20-lat kapitalizmu wielu ludziom majętnym brak
      klasy i przejawiają mentalność, którą najlepiej ilustruje jedno z
      haseł bolszewików "grab zagrabione" czyt. skoro państwo bierze
      podatki to trzeba swoje odzyskać. Najśmieszniejszy był dla mnie
      widok obwieszonej złotem jak choinka pani, która wysiadła z
      nowiutkiej terenówki i weszła razem ze mną do MOPS-u, aby
      awanturować się o dodatek mieszkaniowy, którego nie chcą jej dać na
      jej 100 metrowe mieszkanie pomimo tego, że zameldowała tam połowę
      swoich bezrobotnych krewnych z drugiego końca Polski a te pijawki
      urzędniki dali jej decyzję odmowną. Pani krzyczała, wrzeszczała i
      groziła koneksjami z takim natężeniem, że przebywając na drugim
      piętrze budynku słyszałam właściciwie każde jej słowo. I wszytko to
      za jakieś maksymalnie dwieście złotych dodatku.
      • dellik Re: Rozbawiła mnie wypowiedź byłej minister pracy 24.07.09, 08:59
        I tacy ludzie robią kasę, tu 200 zl dodatku, tam 30 zl z czegoś innego i kasa
        jest ;> Bogaci zawsze liczą każdy grosz.
      • a.k.traper skoro "sie należy" to biorą tak juz jest 24.07.09, 13:20
        większość ludzi chciało by byc bogatymi ale to państwo ma dać to
        bogactwo. I po co było rozwalać ten kołchoz gdzie większość byłą
        szczęśliwa? Jest tak jak mówisz, mają w genach stanie po zasiłki bo
        za pensję nie opłaca się pracować. Niedawno miałem dorywczą robótke
        przy domu, rozwalic trochę betonu, nasypac piachu i ubić, dawałem
        500 zł za trzy dni roboty, nie było chętnych wśród tych co mają
        dzieci a nie maja pracy, młodzi sasiedzi to zrobili by pojechać pod
        namiot, nawet im swój namiot podarowałem.
    • wronskipacewicz PO po 2 latach przyjęła projekt PIS 24.07.09, 08:49
      2 lata temu PO nieodpowiedzialnie poparła propozycję LPR.
      Teraz , jakby nigdy nic , "zaproponowała" niższe becikowe i nie dla
      najbogatszych - świetny pomysł !
      Tylko ,że ten sam pomysl miał PIS 2 lata temu .
      Oczywiście błyskotliwi redaktorzy śledczy z GW nie widzą w tym nic
      śmiesznego i trudno im jest polączyć fakty ze sobą.
      • uookasz Re: PO po 2 latach przyjęła projekt PIS 24.07.09, 09:25
        pis glosowal od poczatku przeciwko becikowemu, nie kłam
        • anowi22 On nie kłamie, Ty kłamiesz 24.07.09, 09:32
          PIS głosował przeciwko becikowemu dla bogatych. A becikowe dla biednych to
          właśnie projekt PISU. To PO na złość PISowi i w celu rozwalenia budżetu
          zagłosowała za projektem LPRu drugiego beciokowego dla wszyskich, w tym
          najbogatszych.
    • bogdan331 A czy niejaka Joanna Kluzik Rostkowska już przepił 24.07.09, 08:53
      swoje becikowe?Jeśli tak niech niejaka jkr podziękuje romkowi g. i jego
      duchowemu ojczulkowi niejakiemy tadkowi r.Złe prawo ale prawo.
      O wy sukinsyny- psuje polskie!
    • hatorihazo Re: Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 09:00
      tak... może gdzie indziej poszukają oszczędności np. w swojej kieszeni, bo jak
      się ma więcej niż 504 to już bogacz, a ja myślałam, że ten prezent od Państwa to
      dla DZIECKA, nowego obywatela, Polaka. ALe dzieci biedniejszych rodziców, a
      dzieci bogatszych to widzę różnica. Ale ci bogatsi to zdaje się więcej Państwu
      podatków oddają, jeśli się mamy tak liczyć szczegółowo.
      Chamstwo. Po prostu.
    • 3cik <000>-----------------\\ 24.07.09, 09:05
      Giertych z Kaczanem się zapłaczą...
      Przecież Kurski na ostatnim powiedzeniu sejmu poprzedniej kadencji ze łzami w
      oczach opowiadał jak wielkim sukcesem jest becikowe (przeciw któremu sam
      głosował).
    • ar.co Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 09:08
      "Była minister pracy Joanna Kluzik Rostkowska (PiS) opowiada, że jej
      zamożni znajomi już dziś, choć mogliby pobierać becikowe, nawet się
      o nie nie starają. - Po prostu jest im wstyd wyciągać rękę po te
      pieniądze - mówi."
      To chyba ci "zamożni znajomi" to nie z PiSu? Bo wszyscy pamiętamy,
      jak posłowie PiSu dla głupich 300 zł diety łgali w sejmie, byle
      tylko wyrwać z budżetu te dodatkowe parę złotych. A co dopiero dla
      tysiąca...
    • scibor3 Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 09:18
      Zlikwidować trzeba wszystko, zwłaszcza Mordasiewicza.
    • uookasz Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 09:24
      zacznijmy od tego ze PiS glosowal przeciwko becikowemu, a potem na koniec
      kadencji twierdzil ze becikowe to jego zasluga :D




      i28.tinypic.com/2lbnty0.jpg
    • dfgfdg OK ale dajcie to na inne cele 24.07.09, 09:32
      Jestem za całkowitym zlikwidowaniem becikowego pod warunkiem ze ten 1000 zl
      zostanie przeznaczony np. na program szczepien. Zeby teraz zaszczepic dziecko
      dobrymi szczepionkami (a nie refundowanym syfem) trzeba wydac ok 1500-2000 zl.
      Czy nie mozna by tego zasranego becikowego przeznaczyc wlasnie na ten cel? I
      zniknie patologia (robienie dzieci dla 1000 zl), i przyszle spoleczenstwo
      bedzie zdrowsze.
    • jaro65 Becikowe nie powinno być wypłacane w gotówce 24.07.09, 09:36
      Powinno mieć formę zwolnienia od podatku. Wtedy trafiałoby do tych, którzy
      płacą na utrzymanie państwa, którzy rokują na lepsze wychowania dziecka.

      Jest wysoce prawdopodobne, że proletariat, oczywiście niepłacący podatku,
      otrzymaną gotówkę zaraz przepije.

    • o.b.laden PO zrywa koalicję z LPR? 24.07.09, 09:37
    • kriiss0 Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 09:41
      no rząd szuka jak się rodzi nowy obywatel kraju to nic mu nie dać lepiej sobie
      panowie ministrowie po 50 tysięcy premii a za co za to że kraj upada jak
      bedzie rozkwit to sobie dajcie panowie po 500 tysięcy tylko za pier.... w stołki
    • dkrysiak Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 09:56
      Jako ojciec i podatnik powiem brutalnie. Społeczeństw powinno zależeć na tym by dzieci były zdrowe psychicznie i fizycznie. Dlatego "becikowe" powinno polegać na zwrocie kosztów badań i leków które zadbają o ciężarną i płód. Zwrot kosztów wizyt u prywatnych ginekologów i badań usg w czasie ciąży. Zwrot kosztów szczepionek skorelowanych. Dawanie kasy każdemu jak leci za urodzenie dziecka kończy się tak jak się kończy - doliny wydadzą na wódkę, odpowiedzialnym rodzicom i tak niczego nie zrefunduje.
      • o.b.laden Re: Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 09:59
        > Jako ojciec i podatnik powiem brutalnie.[..] Zwrot kosztó
        > w wizyt u prywatnych ginekologów i badań usg w czasie ciąży.

        ojciec, podatnik i ginekolog na dorobku?, hę
    • mirekmm Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 09:59
      PO dba o równe szanse PiS i SLD w następnych wyborach. Brawo za postawę fair play!
    • majka_77 Re: Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 10:01
      oj miło, miło. zwłaszcza, jak się zapłaciło dwa dni temu 300 zł za szczepionkę
      przeciwko pneumokokom (Mała już ponad roczna, więc Bogu dzięki jeszcze tylko
      jedna dawka za kolejne 300 zł), a w przyszłym tygodniu zapłaci 180 zł za
      szczepionkę przeciw meningokokom. razem 780 zł za szczepionki, których państwo
      nie refunduje, a które pediatrzy polecają dzieciom, które mają iść do żłobka lub
      przedszkola. prywatnego, oczywiście, bo państwowych nie ma, a matka ma taki
      kaprys, że chce wrócić do pracy. ot, polityka prorodzinna. za pozostałe z
      becikowego 220 zł plus odsetki (włożyliśmy na konto oszczędnościowe, żeby mieć
      właśnie na szczepienia, czy badania) było jeszcze USG bioderek obowiązkowe, ale,
      oczywiście państwowo niedostępne (90 zł) i ledwo starczyło na szczepionkę
      przeciwko ospie wietrznej, którą matka-histeryczka też dziecku postanowiła
      zafundować...
    • rojberek Becikowe tylko dla lumpów! 24.07.09, 10:03
      Będą mieli na gorzołę!
    • bim41 chyba stoimy na skraju przepaści 24.07.09, 10:10
      i na jesieni zrobimy zdecydowany krok na przód. Taki wniosek wyłania
      się z ostatnio wymyślonych przez rzad prób ratowania finansów
      państwa. Jak dotąd jesteśmy chyba jedynym krajem w Europie który nie
      poczynił żadnych kroków w celu ochrony gospodarki przed kryzysem,
      np. wszedzie wprowadzono dopłaty do kupna nowych samochodów nawet w
      Rumuni a u nas nie. Jedyne pomysły to łatanie deficytu środkami
      inwestycyjnymi z Unii co niedługo wyjdzie nam bokiem, skok na NBP,
      wyprzedaż kghm, lotosu i całekj energetyki czyli spółek z których
      rząd bierze miliardowe dywidendy, teraz to becikowe. Mam nieodparte
      wrażenie, że nasza sytuacja gospodarcza jest w istocie tragiczna i
      że to wszystko pier... tak jak w Argentynie, kilka lat temu.
    • piekny_romanek Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 10:11
      no tak niech mnozy sie biedota i patologia, a normalni ludzie niech spierd* za granice - co za debilizm. Najbardziej mnie wkur*, gdy jako przyklad podaja jakiegos prezesa banku co zarabia pare milionow. A iluz jest w kraju takich ludzi??? Garstka, marny promil. Najbardziej straci na tym jak zwykle ledwo wykluwajaca sie klasa srednia, czyli ludzie ktorzy zarabiaja po pare tysiecy na miesiac. Widac w POlsce Poltuska to juz sa bogacze i lepiej zeby sie nie rozmnazali, bo POpierd* socjalisci z pisu, lsd czy szalupy obywatelskiej najbardziej lubia biednych, glupich i ciemnych, co to najlepiej, zeby myslec w ogole nie mysleli tylko sluchali co im mowi wodz kaczor czy cudowne sloneczko tatr.

      CH*UJ WAM W DU*PE PIERD*OLENI SOCJALISCI!
      • ibarrekolander Re: Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 11:29
        nie licząc przekleństw popieram, dokładnie, co to za przykład z tym prezesem?!
        priorytetem dla każdego państwa powinna być klasa średnia
    • j-50 Nic nikomu nie dawać! 24.07.09, 10:12
      Zgodziłbym się co najwyżej na formę pożyczki bankowej gwarantowanej
      przez budżet. Dziecko jest formą inwestycji rodzinnej. Jak kogoś na
      nie nie stać, to nie powinien się mnożyć jak króliki. Mają się p.lić
      na koszt państwa?
    • arek74-pl Pryzrost naturalnz -10 do -20% 24.07.09, 10:16
      Polityka rzadu prowadzi do ujemnego przyrostu naturalnego. Problem w
      tym, ze mniej biednym (bo przeciez nie bogatym, 1000 zl na osobe to
      glodowa pensja, moze tak wprowadzic 1000 euro, byloby bardziej
      realne) nie daje sie nic w zamian, a wystarczyloby wprowadzic
      wspolne rozliczenie rodzicow z dzieckiem, czyli na takich zasadach
      jak rozliczaja sie samotni rodzice i to niezaleznie od ich dochodow.
      • cillian1 Re: Pryzrost naturalnz -10 do -20% 24.07.09, 10:22
        > Polityka rzadu prowadzi do ujemnego przyrostu naturalnego. Problem w

        nigdy nie będzie ujemnego przyrostu, już KK o to się postara. 95% Polaków ma
        zakaz używania antykoncepcji, więc bądź spokojny ;)

        Co do tematu, za ten tysiak mogli kupić wózek, bo najważniejszy,reszta i tak
        szła ze rodziców kieszeni... albo szła na przelew....
        • josef_miejski Re: Pryzrost naturalnz -10 do -20% 24.07.09, 12:03
          cillian1 napisał:

          > > Polityka rzadu prowadzi do ujemnego przyrostu naturalnego. Problem w
          >
          > nigdy nie będzie ujemnego przyrostu, już KK o to się postara. 95% Polaków ma
          > zakaz używania antykoncepcji, więc bądź spokojny ;)
          >
          W Polsce jest od 20 lat najnizszy przyrost naturalny w Europie, bo potencjalni
          rodzice wola robic pieniazki, niz dzieci. Albo musza je robic od rana do
          wieczora, bo inaczej zdechna.
          Jak to KK-polaczki w swoich sumieniach z zakazami antykocepcji i aborcji lacza,
          jest swiatowa sensacja. Najczestsza interpretacja: KK-polaczki nie maja sumienia
          ani moralnosci, po prostu.
    • whisky7 Bogatsi bez becikowego 24.07.09, 10:24
      to jak ktos ma 1000 zl na osobę, to jest bogaty?????????????boszzzz
    • wlody1 Równość 24.07.09, 10:27
      To jakieś jaja!
      Przecież Konstytucja "gwarantuje" Nam równe traktowanie przez władze
      publiczne! Z jakiej racji znowu mamy państwo socjalne? Czym się
      różni dziecko biednych rodziców od dziecka bogatych rodziców? W tym
      przypadku każdemu powinno się należeć niezależnie od dochodów!!!
      Bardzo często ci "biedni' pobierają zasiłek i pracują na czarno.Poza
      tym becikowe jest jednorazowe.Państwo powinno być zainteresowane
      wiekszym przyrostem naturalnym.RPO ma pole do popisu aby zaskarżyć
      przepisy do TK.
      • cillian1 Re: Równość 24.07.09, 10:34
        różnica taka, że biedne je ziemniaki krojone w plasterki (talarki) a bogate
        dziecko je chipsy :))))) Równość, to tylko po śmierci. Równo się leży ;)
        • y.y Re: Równość 24.07.09, 10:58
          Konstytucja gwarantuje też zasadę solidarności społecznej, najpierw doczytaj,
          później się wymądrzaj.
          • cillian1 Re: Równość 24.07.09, 11:01
            ale o co ci chodzi, czy biedny da jeszcze biedniejszemu? Czy tylko bogaty ma
            oddawać biedniejszemu. Podaj definicję solidarności społecznej, bo ciężko mi ją
            pojąć patrząc na bezdomnych i np. księdza, polityka czy lekarza itd.
            • y.y Re: Równość 24.07.09, 14:31
              cillian1 napisał:

              > ale o co ci chodzi, czy biedny da jeszcze biedniejszemu? Czy tylko bogaty ma
              > oddawać biedniejszemu. Podaj definicję solidarności społecznej, bo ciężko mi ją
              > pojąć patrząc na bezdomnych i np. księdza, polityka czy lekarza itd.

              Ja odpowiadałem na pytanie wlody1, który pytał o podstawy mechanizmów
              socjalnych. tak jest napisane w konstytucji, nie ja to napisałem, więc pretensje
              nie do mnie naprawdę. Ja piszę jakie są fakty i tyle, nie interpretuję.
          • wlody1 Re: Równość 31.07.09, 09:07
            y.y napisał:

            > Konstytucja gwarantuje też zasadę solidarności społecznej, najpierw doczytaj,
            > później się wymądrzaj.

            Czyli jak dobrze rozumiem tą solidarność-Ci którzy płacą podatki nie dostaną becikowego a Ci którzy są na zasiłkach lub mają minimum dostaną. Ciekawa solidarność...Rzekłbym solidarność do kwadratu!
            I znowu zaczynamy promować przeciętność.
        • wlody1 Re: Równość 31.07.09, 09:03
          cillian1 napisał:

          > różnica taka, że biedne je ziemniaki krojone w plasterki (talarki) a bogate
          > dziecko je chipsy :))))) Równość, to tylko po śmierci. Równo się leży ;)
          Tu akurat ci biedniejsi wygrają bo chipsy są bardzo niezdrowe!:):)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka