hajdubihar 29.08.09, 02:55 Juz wracam z Californi USA do Polski, i zostawi $ 12 tys pensi na miszioc--Barani to uwierzo a robol ma 1200 zl na reke 400 usd. i ten kraj szie naziwa LIDEREM EUROPE..... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
1zorro-bis Cuda, po prostu cuda! 29.08.09, 07:33 czyli jednak Tusk mial racje! Cuda? Odpowiedz Link Zgłoś
manhu Re: Cuda, po prostu cuda! 30.08.09, 13:02 Liberalizm działa cuda. Po prostu Tusk jest o wiele bardziej liberalny niż komuchy w Niemczech, które dopłacają do samochodów itp. socjalistyczne pomysły. Dodatkowo korzystne było nieróbstwo Tuska więc nic nie zepsuł, ale też przecież sprzeciwił się części lewackich pomysłów (lub grał na zwłokę). Pozatym atak spekulantów na złotego też pomógł Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
kapelan_rady_nadzorczej Re: Cuda, po prostu cuda! 09.09.09, 16:41 czlowieku...ty sobie porownaj niemiecki PKB na glowe do polskiego i wielkosc ich gospodarki do naszej...im PKB musialby spadac przez nastepne 50 lat, a nam rosnac w zawrotnym tepie przez conajmniej 50 lat zebysmy mogli sie do nich rownac pod jakimkolwiek wzgledem Odpowiedz Link Zgłoś
jjrak Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 07:33 A: naucz sie wiec znowu po polsku. B: Robole sa od robienuia , a nie od brania superpensji ;-) C: Znam wielu "roboli" i zadnego który by brał mniej niz 1600 na ręke - taka bogata okolica, czy co? Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 11:55 > A: naucz sie wiec znowu po polsku. A ty pewnie jakis polonista? A na pewno patriota? > B: Robole sa od robienuia , a nie od brania superpensji ;-) Robole sa od robienia to prawda ale ich pensja moglaby chociaz wystarczyc na minimum egzystencji. > C: Znam wielu "roboli" i zadnego który by brał mniej niz 1600 na ręke - taka > bogata okolica, czy co? Rzeczywiscie 1600zl to bogactwo. Odpowiedz Link Zgłoś
ducks_arse Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 12:27 ff6 napisała: > > A: naucz sie wiec znowu po polsku. > > A ty pewnie jakis polonista? A na pewno patriota? > > > B: Robole sa od robienuia , a nie od brania superpensji ;-) > > Robole sa od robienia to prawda ale ich pensja moglaby chociaz wystarczyc na > minimum egzystencji. > > > C: Znam wielu "roboli" i zadnego który by brał mniej niz 1600 na ręke - t > aka > > bogata okolica, czy co? > > Rzeczywiscie 1600zl to bogactwo. Oczywiście 1600 to dla robola za mało, ale np. dla nauczyciela za dużo. Zamknąłbyś pysk PiSuarze. Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 13:32 to rynek decyduje matole kto ile dostaje jak nauczycielowi sie nie podoba niech bierze lopate i jazda do kopania Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk W przypadku szkolnictwa nie decyduje rynek 29.08.09, 17:21 lecz stawki ustalone przez urzędnika państwowego. Dlatego właśnie nie ma dobrych nauczycieli, bo ci dobrzy szybko rezygnują i znajdują lepiej płatne zajęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
4dagome1 Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 07:33 jeżeli polski dochód narodowy wynosi 100 i wzrosnie o 1procent to bedzie wynosił 101. jeżeli np dochód narodowy jakiegos europejskiego kraju wynosi 1000 i nie wzrosnie nic to i tak wynosi 1000 i jest 10 razy większy niż w Posce.to gdzie sie lepiej żyje .Gdzie są ludzie bogatsi zamożniejsi .potrzeba nam przy tempie 1 procent wzrostu prawie 100lat żeby dogonic tamten kraj .I z czego tu się cieszyć Polska musi się rozwijać w tempie co najmniej kilku procent rocznie .Ale te wszystkie rzadzące typy na to nie pozwolą .A balcerek w szczególności ..wszystko propaganda . i sondaze poparte kretynskimi usmiechami rudego . te smiechy są cyniczne szydzące Odpowiedz Link Zgłoś
q-ku Polska ma własnie taki PKB jaki ma 29.08.09, 08:42 bo jest takim krajem jaki jest - z całą historią gospodarczą jaką posiada. Wzrosty i spadki dochodu są na naszą skalę i jak popracujemy jeszcze 50 lat to będziemy mogli się poporównywac z USA czy Niemcami. Po co więc ta demagogia? Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: Polska ma własnie taki PKB jaki ma 29.08.09, 11:57 a ty oczywiscie wyskakujesz z historia... kiedy polaczki takie jak ty przestana obarczac 50 lat komunizmu za wszelkie nie powodzenia... ile jeszcze lat musi minac? minelo juz 20 lat i co sie zmienilo lub co sie zmienia na lepsze? tak owszem mozna wyjechac z tego kraju to jedyny sukces Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Polska ma własnie taki PKB jaki ma 29.08.09, 12:38 ff6 napisała: > ile jeszcze lat musi > minac? minelo juz 20 lat i co sie zmienilo lub co sie zmienia na lepsze? Hmmm, a wg Ciebie nic...? No to współczuje depresji, bo z faktami ten pogląd akurat niewiele ma wspólnego ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: Polska ma własnie taki PKB jaki ma 29.08.09, 13:33 no to prosze podaj jakies przyklady co takiego wspanialego w polsce sie dzieje? jakie zmiany zaszly na plus Odpowiedz Link Zgłoś
emarx Re: Polska ma własnie taki PKB jaki ma 29.08.09, 14:11 ff6 napisała: > no to prosze podaj jakies przyklady co takiego wspanialego w polsce sie dzieje? > jakie zmiany zaszly na plus Wyjrzyj przez okno na ulicę i policz samochody. Idź do sklepu i rozejrzyj się po półkach. Policz, na co Cię stać i pomyśl, co z tego mogłeś mieć 20 lat temu. Nie wszystko jest wspaniałe i takie, jak chcielibyśmy aby było, ale niezauważanie żadnych pozytywnych zmian w ciągu ostatnich 20 lat to raczej problem mentalny obserwatora niż rzeczywistość. Acha, jeśli coś ci się nie podoba to możesz to głośno wyrazić. Możesz nawet zwalić na Tuska lub innego polityka, którego nie lubisz i opisać w Internecie lub prasie, na słupach ogłoszeniowych lub billboardach. 20 lat temu miałbyś z tym problem, wiesz? Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: Polska ma własnie taki PKB jaki ma 29.08.09, 14:51 > Wyjrzyj przez okno na ulicę i policz samochody. hahaha... masz na mysli zlom? Rzeczywiscie auta 15 letnie staly sie latwo dostepne dla polakow. Coz za radosc ze polska jest zlomowiskiem europy zachodniej. > Idź do sklepu i rozejrzyj się po półkach. > Policz, na co Cię stać i pomyśl, co z tego mogłeś mieć 20 lat temu. Rzeczywiscie towarow jest pelno tylko niewielu stac na cokolwiek przy pensjach na poziomie 1000-2000zl. Nie oszukujmy sie przecietnego polaka stac co najwyzej na chleb i ziemniaki. Reszta kupowana jest z pieniedzy emigrantow ktorzy przywoza do polski miliardy w skali roku. > billboardach. 20 lat temu miałbyś z tym problem, wiesz? Tak jak powiedzialem jedyna dobra rzecz w Polsce to Unia Europejska i mozliwosc wyjazdu za granice. Ale czy to tak wiele przez 20 lat? Praktycznie nic konkretnego nie napisales tylko jakies banialuki. Moze napiszesz jaki jest postep w sadownictwie, prawie, jasnych i przejrzystych przepisach, likwidowaniu biurokracji, wolnosci gospodarczej, inwestycji. Co sie stalo z reformami Krusu, Zusu i innych badziewi? Czy ludziom zyje sie duzo lepiej? TAK jesli wyjada za granice lub maja kogos kto wyjezdza i wysyla pieniazki. Polska jest blizej Europy ale nie ma jej w samej Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
marek426 Re: Polska ma własnie taki PKB jaki ma 29.08.09, 20:37 Oczywistym minusem dodatnim jest to że ocet i musztarda stanowią tylko 1% dostępnych towarów podczas gdy 20lat temu ich udział był bliski 100% Odpowiedz Link Zgłoś
faolitarna Re: Polska ma własnie taki PKB jaki ma 29.08.09, 20:49 Dodam tylko, że trudno dostać w każdym sklepie ocet balsamiczny. 20 lat temu nikt nie pisał o trudnym dostępie do octu balsamicznego! Odpowiedz Link Zgłoś
faolitarna Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 09:17 Jak obliczyłęś ten 10-krotny wzrost po 100 latach? Do tego trzeba by było wzrostu 2,3% rocznie. Powtórz swoje obliczenia. 1% wzrost da po 100 latach GDP per capita nieco wyższe niż dzisiejsze USA. Co to za kraj miałby mieć GDP per capita 10-krotnie większe niż Polska? Największe ma Katar, mniej więcej pięciokrotnie większe niż Polska. Odpowiedz Link Zgłoś
garo23 Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 09:31 lepiej ogladaj sie za gospodarka wegier, gdzie przepasc jest ogromna, we wszystkich dziedzinach ...niz obrazac! bozgor jeden! hajdubihar napisał: > Juz wracam z Californi USA do Polski, i zostawi $ 12 tys pensi na > miszioc--Barani to uwierzo a robol ma 1200 zl na reke 400 usd. > i ten kraj szie naziwa LIDEREM EUROPE..... Odpowiedz Link Zgłoś
mirekno07 Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 09:37 A moze bys widział na stanowisku premiera kaczyńskiego ? Moze by był wzrost 4.4 co ? Odpowiedz Link Zgłoś
pw.2221 Dla PIS-u i Kaczynskich, to straszna wiadomość ! 29.08.09, 10:34 liczyli na całkowity upadek RP... Odpowiedz Link Zgłoś
ducks_arse Re: Dla PIS-u i Kaczynskich, to straszna wiadomoś 29.08.09, 12:33 pw.2221 napisał: > liczyli na całkowity upadek RP... Rzeczywiście, straszna wieść. Jarkacz nie będzie miał czym pluć, Piśdęt dostanie sraczki. Straszne!!!!!! A co na to tuzy ekonomiczne takie jak Glapiński, Bugaj, Gęsicycka, Gil_Owska, klusik????? Odpowiedz Link Zgłoś
alakyr OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 11:31 Tylko co z tego mają Polacy poza szczęśliwą jak dziecko twarzą Premiera? W Niemczech, Czechach państwa są w kryzysie ale obywatele tego nie czują, u nas odwrotnie państwo /statystycznie/ ma się dobrze ale: rośnie bezrobocie, maleją en'block przychody, oszczędności budżetowe powodują stagnacje, firmy nie inwestują. To ja wolę jak w Czechach, państwo w kryzysie ale ja mam się dobrze, jestem bezpieczny. Odpowiedz Link Zgłoś
westdream Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 11:52 Z tymi Czechami i wszechobecnym dobrobytem to pojechales. Odpowiedz Link Zgłoś
dziki_z_lasu Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 12:38 Właśnie wracam z marketu budowlanego, najpierw 15 min. szukania miejsca parkingowego, potem pół godziny stania w kolejce pod kasą. Wczoraj kupowałem lodówę, na dostawę muszę poczekać do środy bo magazyny są puste. Kryzys jak cholera, no chyba że objawia się on tak że ludzie zamiast w kolejkach po chleb i kuroniówę jak to w dawniejszych kryzysach bywało, stoją teraz po kafelki, regipsy i sprzęt RTV/AGD. Odpowiedz Link Zgłoś
alakyr Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 13:40 Ciesz się, masz robotę i wypłatę. Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 13:47 myslisz ze skad ludzie maja kase na produkty ktore czesto sa drozsze niz na zachodzie? 20mld wysylanych jest rocznie OFICJALNIE z zagranicy a ile gotowki w kieszeniach? to sa niewyobrazalne kwoty, emigracja utrzymuje ten kraj przy zyciu. Odpowiedz Link Zgłoś
tk123 Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 15:12 Niektórzy przedstawiciele najnowszej emigracji mają jak widać nieco wygórowane mniemanie o sobie. Jak my biedni żyliśmy przed 2004, bez pomocy naszych wspaniałych emigantów "utrzymujących ten kraj przy życiu"? Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 15:18 wczesniej byly czasy prosperity na swiecie i oplacalo sie inwestowac dodatkowo slaba zlotowka napedzala eksport w tej chwili wysoki popyt wewnetrzny w polsce utrzymuje sie dzieki pieniadzom emigrantow dlatego jest +1% PKB a nie np. -3% to sa fakty a nie jakies banialuki poczytaj ile oficjalnie jest transferow... drugie tyle przewozone jest w kieszeni w gotowce Odpowiedz Link Zgłoś
agg Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 20:52 sam jestem taka osoba i staram sie wysylac kasy do polski ile sie da tylko ze w zasadzie jestem jedyna osoba ze znanych mi w uk ktorzy tak zyja ze pracuja w uk a rodzine maja w polsce. Ci ktorzy sa razem niczego do polski juz nie wysylaja wiec nie wydaje mi sie by emigracja az tak pomagala. Odpowiedz Link Zgłoś
emarx Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 13:49 alakyr napisał: > (...) W Niemczech, Czechach państwa są w kryzysie ale obywatele > tego nie czują, u nas odwrotnie państwo (...) Krótko mówiąc: "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma"? Jedź, pogadaj ze zwolnionym z roboty Niemcem, Czechem, Szwedem czy Anglikiem - trochę może otrzeźwiejesz. Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: OK, bardzo mnie to cieszy 29.08.09, 15:15 > Krótko mówiąc: "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma"? W przypadku europy zachodniej tak... jest tam duzo lepiej > Jedź, pogadaj ze zwolnionym z roboty Niemcem, Czechem, Szwedem czy > Anglikiem - trochę może otrzeźwiejesz. Nie martw sie o nich dostana socjal i w miedzy czasie znajda inna robote. W ostatecznosci pojda robic cos co mniej im sie podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Półmartwa Europa zasłużyła sobie dawno lidera... 29.08.09, 11:36 Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 12:08 hajdubihar napisał: > Juz wracam z Californi USA do Polski, i zostawi $ 12 tys pensi na > miszioc--Barani to uwierzo a robol ma 1200 zl na reke 400 usd. > i ten kraj szie naziwa LIDEREM EUROPE..... Chodzi o wskażniki gospodarcze jak wzrost PKB, inwestycje, eksport/import, bezrobocie itd. Te wskażniki pokazują czy w kraju jest stagnacja czy wzrost. Te wskażniki porównuje się z podobnymi w innych krajach i to porównanie pokazuje jak dane państwo radzi sobie w epoce kryzysu. Paniał??? Taka to jest ekonomia, a zarobki to inna para kaloszy. W Polsce jeszcze długo będą niższe od np. niemieckich ale to dotyczy głównie zawodów o niskich kwalifikacjach: kasjerki, sprzątaczki, robotnicy niewykwalifikowani itp. Ale np. lekarze, informatycy, prawnicy, inżynierowie mają już zarobki porównywalne z tymi np. w Niemczech. Za 10 lat różnice będą już niewielkie! Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 12:21 przyjacielameryki napisał: > hajdubihar napisał: > > > Juz wracam z Californi USA do Polski, i zostawi $ 12 tys pensi na > > miszioc--Barani to uwierzo a robol ma 1200 zl na reke 400 usd. > > i ten kraj szie naziwa LIDEREM EUROPE..... > > Chodzi o wskażniki gospodarcze jak wzrost PKB, inwestycje, eksport/import, > bezrobocie itd. Te wskażniki pokazują czy w kraju jest stagnacja czy wzrost. Te > wskażniki porównuje się z podobnymi w innych krajach i to porównanie pokazuje > jak dane państwo radzi sobie w epoce kryzysu. Paniał??? Taka to jest ekonomia, > a > zarobki to inna para kaloszy. W Polsce jeszcze długo będą niższe od np. > niemieckich ale to dotyczy głównie zawodów o niskich kwalifikacjach: kasjerki, > sprzątaczki, robotnicy niewykwalifikowani itp. Ale np. lekarze, informatycy, > prawnicy, inżynierowie mają już zarobki porównywalne z tymi np. w Niemczech. Za > 10 lat różnice będą już niewielkie! Pojedź sobie do Chin, żeby zrozumieć różnicę między gospodarką umierającą (Europa) i kwitnącą (Chińska Republika Ludowa). Odpowiedz Link Zgłoś
ducks_arse Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 12:36 ubiquitousghost88 napisał: > przyjacielameryki napisał: > > > hajdubihar napisał: > Pojedź sobie do Chin, żeby zrozumieć różnicę między gospodarką umierającą (Euro > pa) i kwitnącą (Chińska Republika Ludowa). Czyli pisz po prostu: KOMUNO WRÓĆ!! Skąd tacy debile bolszewiccy (poza PiSuarem)się biorą???? Odpowiedz Link Zgłoś
faolitarna Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 12:44 Chcesz zobaczyć umierającą gospodarkę? www.youtube.com/watch?v=Gep91lWjvvo&feature=channel_page www.youtube.com/watch?v=UBFDiPgkEUc Miasto, gdzie ubyło ponad milion mieszkańców. Gdzie ludzie nie mają co jeść, bo nie ma supermarketów, w których możnaby coś kupić. Gdzie ludzie znieczulili się na widok ciała leżącego na ulicy. Samorządy dzielnicowe upadają po odejściu z pracy ostatnich strażaków. Największym pracowacą pozostaja dwa szpitale i ratusz miejski. Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 17:43 faolitarna napisał: > Chcesz zobaczyć umierającą gospodarkę? > > www.youtube.com/watch?v=Gep91lWjvvo&feature=channel_page > www.youtube.com/watch?v=UBFDiPgkEUc > Miasto, gdzie ubyło ponad milion mieszkańców. Gdzie ludzie nie mają co jeść, bo > nie ma supermarketów, w których możnaby coś kupić. Gdzie ludzie znieczulili się > na widok ciała leżącego na ulicy. Samorządy dzielnicowe upadają po odejściu z > pracy ostatnich strażaków. > > Największym pracowacą pozostaja dwa szpitale i ratusz miejski. ...a "przyjaciel ameryki", któremu z litości nie wspomniałem kto jeszcze idzie pod lód, podwinął ogon... Odpowiedz Link Zgłoś
krepelx Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 12:41 Polska, gospodarczy lider Europy w dziedzinie korupcji Odpowiedz Link Zgłoś
uookasz jeden cud spelniony 29.08.09, 13:00 na tle mapy Europy jestesmy jedyni na zielono, wiec mozna to nazwac gospodarczym cudem ;D Odpowiedz Link Zgłoś
faolitarna Re: jeden cud spelniony 29.08.09, 13:10 Niezły reżim kredytowy. I to polskim bankom możemy podziękować za ten wzrost. Nie wprowadzono jakiegoś wielkiego "pobudzania gospodarki". Więc wygrywają rozwiązania rozsądne, a nie te które mają "poparcie społeczne" Wysokie stopy procentowe RPP. Więc inflację dało się powstrzymać na znośnym poziomie. Ograniczone wydatki socjalne. Więc więcej pieniędzy pozostaje na inwestycje. Spokojnie, jest jeszcze wiele do zepsucia. Odpowiedz Link Zgłoś
polones Polska, gospodarczy lider świata bez kilku krajów 29.08.09, 13:04 Azji Polski rząd na czele z liderem Donaldem T i wybitnym kasynowym finansistą Vincentem R są jak te wygi, repy co to na gapę przejadą cały ten kryzys kosztem innych krajów UE. Oni sobie zupełnie nie zdają sprawy, że tak się nie prowadzi gospodarki państwa ok. 40 mln ludności. Kiedy do tych oszołomów dotrze, że niemiaszki przestaną dotować zakup nowych aut za zwrot starych, a import towarów z Polski na poziomie 2008 roku (około 30% całego exportu z polski) do Niemiec to melodia 3 do nawet 10 lat. Już słychać o spadku produkcji i zwolnieniach, czyli wzrości bezrobocia. Mam w doopie PO, PiS, SLD i inne gnidy żerujące na głupim narodzie. Jak naród nie weźmie spraw w swoje ręce i tych ćwierć inteligentów w pi(s)du nie pogoni tam gdzie ich miejsce – na szafot, to moje czarne przewidywania się spełnią, a przewidywałem w 1994 roku, że za kilkanaście lat Polska zostanie podzielona, od Odry do Wisły to będzie Ostlandpolen i od Wisły dalej na wschód Rosijapolsza. I wszystko zmierza w tym kierunku. Nawet armii z prawdziwego zdarzenia nie posiadamy i w dodatku na czele jej stoi jakiś psychol. Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: Polska, gospodarczy lider świata bez kilku kr 29.08.09, 13:50 tylko patrzec jak w 2010 i 2011 kraje europy sie podniosa i zaczna gnac po +3 +5% a Polska dalej w swoim dumnym +1% ciekawe czy donek tez zwola wtedy specjalna konferencje i dostanie kwiaty Odpowiedz Link Zgłoś
szefunio1 Re: Polska, gospodarczy lider świata bez kilku kr 29.08.09, 17:07 > tylko patrzec jak w 2010 i 2011 kraje europy sie podniosa Tja... z kilkunastu kryzysów, które nastąpiły od początku XX wieku każdy trwał co najmniej 2 lata, a tylko obecny skończy się po roku - już to widzę. Odpowiedz Link Zgłoś
ateus77 Zaleje nas fala imigrantów 29.08.09, 13:05 Już widzę tę falę imigrantów zalewajacą Polskę. Niemcy, Francuzi, Anglicy, Włosi, Holendrzy, nawet Amerykanie i Australijczycy zaraz zaczną szturmować pierwszą potęgę gospodarczą Europy, żeby chociaż załapać się na zmywanie naczyń w polskich knajpach. A teraz na poważnie. Porównajmy PKB per capita, poziom zarobków, infrastrukturę, długotrwałe bezrobocie, nakłady na oświatę i służbę zdrowia, stopień informatyzacji, warunki pracy itp. I nagle się okaże, że jesteśmy liderem, ale od końca, wraz z Rumunią, Bułgarią, Ukrainą, Łotwą czy Albanią. Odpowiedz Link Zgłoś
cynick1 Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 13:38 krotko piszac szykuje sie we wrzesniu kolejna zmiana ustawy budzetowej vincent i donald niepoprawni optymisci pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 13:48 bezczelnie ryzy franek jeszcze powie ze to rzadu zasluga TAK to prawda to zasluga rzadu ze jest +1% a nie +5% Odpowiedz Link Zgłoś
allessane Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 14:00 Nic tylko się cieszyć, watahy ze wschodu lepiej niech się pozamykają. Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta co za bzdura! 29.08.09, 14:01 to , że Polska ma dodatnie PKB , to nie znaczy, że jest gospodarczym liderem! To tylko jeden ze wskaźników. Dla ograniczonych prosty przykład: gospodarz nr.1 miał 100 kur, gospodarz nr. 2 miał 10 kur. Następnego roku gospodarzowi nr.1 zdechło 10 kur, a gospodarzowi nr.2 przybyła 1 kura. Który z tych gospodarzy jest liderem w chowie kur, panowie "eksperci" z GW? Odpowiedz Link Zgłoś
joly.roger Re: co za bzdura! 29.08.09, 21:22 Święta racja! Proponuję żebyś jednak poprzestał na analizach gospodarczych na poziomie Twojego kurnika... Odpowiedz Link Zgłoś
rekol Re: Polska, gospodarczy lider Europy 29.08.09, 14:36 Mam prośbę pisz po Polsku ,a jak nie potrafisz to po Angielsku Odpowiedz Link Zgłoś
adam.2x Brawo Tygrysy Europy !!!!! 29.08.09, 14:55 Powinniście być wszyscy dumni z tego wyniku. Ciekawe że osiągnęliście to używając polityki odwrotnej od innych krajów. Polska znów jest wyspą nadzieji tak jak 29 lat temu w innym kontekście. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr88 Wzrost polskiej gospodarki o 1.1 % 29.08.09, 15:15 mimo starań plemiela i spółki. Odpowiedz Link Zgłoś
nowak11 To zasługa kilku biznesmenów z górnej półki... 29.08.09, 16:01 ...którzy doskonale radzą sobie w kryzysie.Zawiść każe mi myśleć,że dogadali się z politykami, bankami... Mają wtyki na giełdzie itp.Ale podziwiam ich. Odpowiedz Link Zgłoś
4752434g Żeby jeszcze watykan odstawic od koryta 29.08.09, 16:02 byłoby 6 miliardów dla POLAKÓW Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk Popieram i zakładam zakład fryzjerski dla księży 29.08.09, 17:38 a w piwnicy będziemy mieli masarnię i będziemy robili paszteciki. Odpowiedz Link Zgłoś
mark6 "Gazeta"-tuba propagandowa PO i Balcerowicza!!! 29.08.09, 16:18 Wiarygodność tego Szmatławca godnego soadkobiercy "Trybuny Ludu" równa si ZERO!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ksiaze_olsztyn Humor wisielca? 29.08.09, 17:07 To świętowanie "sukcesu" to jakiś absurdalny, chory humor wisielca. Wisielca, bo III RP to bankrut, od 20 lat toczony przez takie raki jak: postkomuna, ZUS, układy, mafie paliwowe, służby specjalne, urzędników, urzędników, jeszcze raz urzędników, nieudolną policję łapiącą rowerzystów po pijaku i wymiar niesprawiedliwości. Przypimnam, że długi Gierka spłaciliśmy kilka lat temu! 100 miliardów dziury w budżecie to zasługua PO/PiS/SLD/PSL!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mark6 OjOjza chwiłe "GW" ZNOWU!!! wymaże wszystkie posty 29.08.09, 17:23 Zrobili już to TRZY razy bo jakoś komentarze na ten temat im nie pasowały!! "GW" powiedzcie wreszcie w jaki sposób balcerowicz trzyma was za mordę??? Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Re: Humor wisielca? 29.08.09, 17:48 ksiaze_olsztyn napisał: > To świętowanie "sukcesu" to jakiś absurdalny, chory humor wisielca. > Wisielca, bo III RP to bankrut, od 20 lat toczony przez takie raki > jak: postkomuna, ZUS, układy, mafie paliwowe, służby specjalne, > urzędników, urzędników, jeszcze raz urzędników, nieudolną policję > łapiącą rowerzystów po pijaku i wymiar niesprawiedliwości. > > Przypimnam, że długi Gierka spłaciliśmy kilka lat temu! > > 100 miliardów dziury w budżecie to zasługua PO/PiS/SLD/PSL!!! > > > Wciąż jeszcze naszym cwaniakom do europejskich daleko. Jak oni robią Europę na szaro (z nami włącznie) to po prostu palce lizać! Odpowiedz Link Zgłoś
stawo73 Re: Humor wisielca? 30.08.09, 12:59 ksiaze_olsztyn napisał: Przypimnam, że długi Gierka spłaciliśmy kilka lat temu! https://wyborcza.pl/1,76842,6455378,Dlugie_dlugi_Gierka.html www.rp.pl/artykul/132584,285510_Konczymy_splacac_dlugi_Gierka.html Odpowiedz Link Zgłoś