Dodaj do ulubionych

Trochę wbrew sobie

28.03.20, 12:41
... ale muszę to powiedzieć.
Dziś oglądałam wystąpienie Szymona Hołowni, przedwczoraj Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. Obaj panowie to nie moja bajka.

Jednak przyznaję - wystąpienie Hołowni było odważne, z nerwem, zdecydowaniem, bez zabawy w "grzeczny parlamentaryzm" języka, bez owijania w bawełne. Tego teraz potrzeba

I jak nie lubię Krzysztofa Bosaka za jego nacjonalizm i antyunijność, tak muszę przyznać, że jego wystąpienie w sejmie było merytoryczne, konkretne, wyważone, bez elementów propagandy. Chyba najlepsze ze wszystkich wystąpień przedstawicieli opozycji.
Obserwuj wątek
    • 1agfa Re: Trochę wbrew sobie 28.03.20, 13:19
      Sorellina napisała:

... ale muszę to powiedzieć.
      Dziś oglądałam wystąpienie Szymona Hołowni, przedwczoraj Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. Obaj panowie to nie moja bajka.

Jednak przyznaję - wystąpienie Hołowni było odważne, z nerwem, zdecydowaniem, bez zabawy w "grzeczny parlamentaryzm" języka, bez owijania w bawełne. Tego teraz potrzeba

I jak nie lubię Krzysztofa Bosaka za jego nacjonalizm i antyunijność, tak muszę przyznać, że jego wystąpienie w sejmie było merytoryczne, konkretne, wyważone, bez elementów propagandy. Chyba najlepsze ze wszystkich wystąpień przedstawicieli opozycji.

Tak jest. Sorellino (dzień dobry : )) nie jesteś osamotniona, dla mnie także było to zaskakujące odkrycie. Od jakiegoś czasu, po prostu, Konfederacja odłożyła na bok swoje nacjonalizmy (obrzydliwość), a mówi konkretnie i rzeczowo o gospodarce i - również - o prawie. Jego łamaniu.
      Nie zapominając o wspomnianych, nieciekawych poglądach (i stojącą za reprezentantami w Sejmie, a doraźnie niewidoczną brunatniejącą masą - te rybaki i międlary), trzeba oddać że "dobrze gada" Bosak.

Również - oczywiście - Hołownia, który dodatkowo (Czy skutecznie? Czy rzeczywiście?) oczyszcza obraz panującego Kościoła -bo jest "jakby", chcąc nie chcąc, reprezentantem panującej religii.

Przy równoczesnej straszliwej kompromitacji Lewicy (najwyraźniej ogórek nie był przypadkiem) , zmienia się obraz sceny politycznej.
      Co do Konfederacji - sam się sobie dziwię że podzielam zdanie Bosaka w wielu sprawach... i nie tylko ja w domu ; )
      Przy tym muszę zaznaczyć, że te same, niewiele zmieniające się poglądy reprezentuję od wielu lat. Zaczęło się pisaniem w okolicach 2005 roku na innym portalu.

--
      "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
        • sorel.lina Re: Trochę wbrew sobie 28.03.20, 14:57
          Hołownia: Zaczynamy mieć w Polsce pełzający zamach stanu

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia skomentował na Facebooku przyjęcie przez Sejm nowelizacji Kodeksu wyborczego.

Polityk w krótkim nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych nie krył wzburzenia z powodu przebiegu nocnych obrad Sejmu. Jak tłumaczy Hołownia, jego zdaniem zmiany przyjęte przez PiS to „zamach stanu”.

Tekst linku

– Zaczynamy mieć w Polsce pełzający zamach stanu, który PiS przeprowadza właśnie o 3, 4 nad ranem. Przy wsparciu tych wszystkich, który, pomogli, przy takim, a nie innym trybie procedowania – mówił polityk.

Hołownia tłumaczy następnie, że kiedy Polacy walczą z gospodarczymi skutkami epidemii i boją się o swoja przyszłość PiS wprowadza wygodne dla siebie zmiany w Kodeksie wyborczym.

Wiecie co oni zrobili?! Wprowadzili zmiany zmiany do prawa wyborczego, także żeby przeprowadzić te wybory 10 maja i żeby Andrzej Duda mógł zdecydowanie wygrać w I turze – podkreśla Hołownia.

– Wybory nadal są nieuczciwe. Nie ma kampanii i zawodnicy nie mogą grać, nie mogą funkcjonować w normalnym trybie – dodaje polityk.

Kandydat na prezydenta tłumaczy także, że rozszerzenia prawa do głosowania korespondencyjnego na osoby starsze to nie wynik troski o osoby zagrożone koronawirusem, ale ukłon w stronę elektoratu PiS-u.
          – Dlaczego powyżej 60 roku życia? Bo wyszło im z badań, że to jest ich elektorat
          – krzyczy na nagraniu Hołownia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka