Dodaj do ulubionych

Mafia popuściła w gatki

03.04.20, 19:03
I jednak nie uczci pamięci pomordowanych w Smoleńsku!


Zgodnie z wcześniejszymi informacjami do Katynia i Smoleńska mieli lecieć m.in. premier Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przedstawiciele klubów parlamentarnych - łącznie blisko 50 osób
"Polska strona bez przerwy zmieniała skład delegacji i szczegóły wizyty, co wymagało nowych decyzji i zezwoleń" - podaje MSZ Rosji
W oświadczeniu napisano, że ministerstwo "dopiero 25 marca otrzymało pełnowartościową informację o składzie uczestników i programie wydarzenia"
"Dziś otrzymaliśmy informację z polskiej ambasady w Moskwie, że wyjazd został odwołany ze względu na zagrożenie epidemiczne" - twierdzi rosyjskie MSZ
"Zamiast wdzięczności, mamy teraz do czynienia z wyzywającą niewdzięcznością (...) Wyciągnęliśmy z tego odpowiednie wnioski" - napisano w oświadczeniu

Według rosyjskich dyplomatów, którzy wydali dziś w tej sprawie oświadczenie w mieniu MSZ, prośba o pomoc w zorganizowaniu przyjazdu polskiej delegacji do Smoleńska i Katynia została złożona przez Polaków w Moskwie 14 lutego. Co więcej, 4 marca w Rosji przebywała delegacja polskich władz, która przygotowywała z Rosjanami wizytę premiera Mateusza Morawieckiego i delegacji rządowej 10 kwietnia.

Według rosyjskiego MSZ-u "polska strona bez przerwy zmieniała skład delegacji i szczegóły wizyty, co wymagało nowych decyzji i zezwoleń". W oświadczeniu napisano, że MSZ Rosji "dopiero 25 marca otrzymało pełnowartościową informację o składzie uczestników i programie wydarzenia".

Jeszcze w ostatni poniedziałek odbyła się jednak telekonferencja przedstawicieli Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji oraz polskiego SOP w sprawie zabezpieczenia wizyty w Smoleńsku. Rosja przygotowała również "wysokiego szczebla delegację", która miała reprezentować Moskwę podczas uroczystości w Smoleńsku i Katyniu.

"Dziś otrzymaliśmy informację z polskiej ambasady w Moskwie, że wyjazd został odwołany ze względu na zagrożenie epidemiczne" - twierdzi rosyjskie MSZ.

"Zamiast wdzięczności, mamy teraz do czynienia z wyzywającą niewdzięcznością, która pozostaje na sumieniu polskich polityków, którzy nadal spekulują na świętym temacie swych obywateli, którzy zginęli w katastrofie. Wyciągnęliśmy z tego odpowiednie wnioski" - kończy oświadczenie rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Onet.wiadomości.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka