Dodaj do ulubionych

Taśma za taśmę

19.03.21, 11:46
Kurwizyjna szczujnia nie próżnuje, ale „ wina Tuska” działa jeszcze tylko na najbardziej zagorzałych wyznawców PiS i tzw. Ciemny lud. A jest ich z każdym dniem mniej. Coraz więcej Polaków - zwłaszcza młodych - nie daje się mamić prostacką propagandą w stylu goebelsowsko- komunistycznym. Nie ten czas, nie ci ludzie.

Taśma za taśmę i pozostaje wiara, że znowu się uda nakierować gniew ludu na Donalda Tuska, a Obajtek nadal pozostanie kryształem prezesa.

——————————————————————————————————- —————————————————————————————-

TVP opublikowała w „Magazynie Śledczym Anity Gargas” fragmenty nagrania z rozmowy Donalda Tuska z Edmundem Klichem, która odbyła się podczas narady po katastrofie smoleńskiej (23 kwietnia 2010).

Jak wynika z materiału, Klich był rozgoryczony, że nikt nie chce z nim rozmawiać i zasugerował w wywiadzie dla TVN24, że rząd nie uczynił wszystkiego, co możliwe. Głównie chodziło o wybór podstawy prawnej wyjaśniania katastrofy.
Rząd wybrał konwencję chicagowską, co według Klicha było błędem. Tupolew był samolotem wojskowym, więc wybór konwencji dotyczącej lotnictwa cywilnego wydaje się niezrozumiałym.

„– 15 kwietnia była pierwsza próba kontaktu, wtedy nie miałem zamiaru informować mediów. Ale że nie było szans na spotkanie, podjąłem dramatyczny krok. Czuję na sobie wielką odpowiedzialność – mówił na nagraniu Edmund Klich.
– Ze względu na pana wypowiedź w mediach, dobrze, gdybyśmy mieli jasność. Zasugerował pan, że przez błąd rządu Rosjanie mają przewagę – odpowiedział Tusk.
Klich: Miałem cichą nadzieję, że ktoś poprosi mnie na posiedzenie Rady Ministrów, żebym w krótkich słowach przedstawił sytuację.
Tusk: Rozumiem, że pan (…) lecąc do Smoleńska, nie miał opinii, na podstawie jakich przepisów prowadzić dochodzenie?
Klich: Tak, bo działam w lotnictwie cywilnym”.

Teraz, w rozmowie z autorami pokazanego materiału, Klich twierdzi, że można było inaczej przeprowadzić negocjacje z Rosjanami.

„Gdyby to było na poziomie wyższym, niż akredytowany [przedstawiciel Polski przy MAK, czyli on sam – red.] i byłoby nagłośnione w opinii publicznej, to wtedy być może Rosjanie by się ugięli. Potem było zbyt późno. Jak mówię, że musiałem wymusić na premierze spotkanie, on mówił, że po co premiera angażować. Zginął prezydent, co może być ważniejszego, żeby się premier zaangażował?”.

Powiem szczerze, że mnie zastanawia coś innego.

Skąd to nagranie, jeśli sama autorka materiału twierdzi, że zostało ono bezpowrotnie zniszczone?

Jak można mówić tutaj o jakiejś sensacji, gdy wiadomo, że cała rozmowa była nagrywana na polecenie Donalda Tuska?


Bardziej mi to wygląda na nieudolną próbę znalezienia tematu zastępczego, który przykryje kolejne, całkiem dużego kalibru, wpadki obozu władzy.

Żałosne to…

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl


Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Taśma za taśmę 19.03.21, 11:56
   Jak nie ma czym pisowskich przekrętów przykryć, to - wiadomo - zawsze w odwodzie „ wina Tuska” 😄


   Michał Protaziuk
   @michalprotaziuk
   ·
   4 g.
   Nagranie, które zaprezentowała TVP, potwierdza to, co jest wiadome od lat: były kontrowersje wokół wyboru formuły prawnej wyjaśniania przyczyn katastrofy

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-smolenska-rzadowa-narada-po-wypadku-tvp-publikuje-nagranie-z-tuskiem/473gdsf,79cfc278
   FanTomas Szary
   @T_Stanislawski
   ·
   13 g.
   Kapiszony Anity Gargas wystrzelone w pierwszej minucie programu. Później było już tylko gorzej. 😂10 kwietnia minie 11 lat jak Antek Macierewicz wspieramy przez wszystkie służby PiS prowadzą śledztwo! I co? I wielkie nic!

   • sorel.lina Re: Taśma za taśmę 19.03.21, 12:04
    Beata Szydło sama pchała syna przed kamery, a teraz się dziwi.

    www.facebook.com/100006100245601/videos/2892675654279081

    Kryzys wokół Obajtka. PiS nieoficjalnie: Dostał czas, by się wybronić.
    Agencje piarowskie próbują ratować Obajtka.

    Prezes Orlenu zaczął kontrofensywę. Zarzuca mediom i opozycji kłamstwa. Ale majątku nie ujawni, bo "nie da się sprowokować". Reportaż wideo Justyny Dobrosz-Oracz.

    Jawność życia publicznego to było zawsze sztandarowe hasło PiS. Ale już nie jest. Daniel Obajtek powinien ujawnić majątek, żeby uciąć wszystkie spekulacje? – pytamy posłów partii rządzącej. To są tematy zastępcze – słyszymy.

    A jeszcze przed eurowyborami, w maju 2019 roku Jarosław Kaczyński obiecywał: Trzeba będzie ujawnić źródła, które doprowadziły do tego, że się posiada, ma na własność jakieś drogie przedmioty, np. nieruchomości.

    Źródła majątku prezesa Orlenu polityków PiS zdają się nie obchodzić. Wierzą mu na słowo......

    https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/162567135_1415266595492626_2532022902317931789_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=2a-oiQPVrFwAX8rfwT-&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=2731e94359d799b3a4cd5d047f366395&oe=60792909

    https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/162172262_195389545720364_4932491199132314570_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=VDYXLPPxaG4AX_BwByb&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=a601e143e83ac5be2574cfba974d064d&oe=6079FBDF
      • sorel.lina Re: Taśma za taśmę 19.03.21, 12:20
       Oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka. Wyniki dwóch kontroli CBA

       Majątek obecnego prezesa PKN Orlen był w przeszłości kontrolowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kontrola wykazała więcej nieprawidłowości niż te, o których mówił w Sejmie wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Do wyników dotarł tvn24.pl.

       (...) błędy w oświadczeniach majątkowych Daniela Obajtka sprzed lat nie były jednorazowe, ale pojawiały się w dokumentach składanych przez kolejne lata.

       Problemy z oświadczeniem

       Agentki CBA kontrolujące oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka w 2012 r. wykazały, że w latach 2010 i 2011 roku ówczesny wójt Pcimia:

       zaniżył wartość domu w Stróży o przynajmniej 93,7 tys. zł;
       zaniżył wartość nieruchomości w Kopalinie o 291,4 tys. zł ze względu na niewskazanie czterech budynków rekreacyjnych;
       nie wykazał prawa dożywotniego użytkowania nieruchomości;
       zaniżył kwotę zobowiązań o 86 763 zł.

       "Dokument mówi wyłącznie o nieprawidłowościach dotyczących oświadczeń majątkowych złożonych przez Obajtka w 2010 i 2011 roku. Nie znamy wyników dotyczących kontrolowanych wtedy oświadczeń z lat 2006, 2007, 2008, 2009 i 2012" - wskazuje tvn24.pl. Równocześnie portal podkreśla, że nie zna wyników kontrolowanych wtedy oświadczeń z lat 2006, 2007, 2008, 2009 i 2012.

       Umorzenie i kolejna kontrola

       Wiceminister spraw wewnętrznych i zarazem zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik, który o kontroli mówił w Sejmie, wskazał ponadto, że Obajtek nie wykazał kilku tysięcy złotych, które znajdowały się na koncie bankowym oraz "dopuścił się nieścisłości w deklaracjach dotyczących posiadanych nieruchomości przez wzgląd na błędne określenie, jaką część udziałów posiada osobiście".

       Po tej kontroli do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, ale śledztwo w 2013 r. zostało umorzone.

       Druga kontrola majątku Obajtka miała miejsce w 2018 r. Według Macieja Wąsika nie ujawniła ona żadnych nieprawidłowości.       • sorel.lina Re: Taśma za taśmę 19.03.21, 12:22
        ... facet, ktory przepisal majatek na zone apeluje o ochrone faceta, ktory przepisal majatek na matke, konkubine i brata.
        W sumie logiczne.
        M. Pawlak.

        Cóż, ręka rękę myje, swój swojego kryje.
         • sorel.lina Re: Taśma za taśmę 19.03.21, 12:41
          Co znaczy "twardy elektorat"? To wyborcy, poplecznicy czy raczej fanatycy, którzy ślepo wierzą w boskość Kaczyńskiego, których nie przekona nic, którym gdyby Kaczyńskie ogłosił, że Ziemia jest płaska, to też by uwierzyli. Przekrój tych 30% jest też różny.

          Najtwardszy elektorat zapewnia Kaczyńskiemu (tzw. ojciec) Rydzyk, biznesmen z Torunia, kolekcjoner kopert, któremu nie drgnie ręka wyciągnięta po datki od klepiących biedę rozmodlonych babć z różańcem w ręku. Rydzyk nie gardzi żadnym groszem, a tym bardziej miliardami publicznych pieniędzy, jakie popłynęły do niego szeroką rzeką za rządów JK.
          Za Radiem Maryja i TV Trwam stoi najtwardszy z twardych elektorat PiS. Jak w średniowieczu. Ala tak już było i przed rokiem 2015, kiedy to PiS przejął władzę. Kościół i wiara zrobiły swoje.

          Miesięcznice, pokazujące ból Kaczyńskiego, obwiniającego opozycję o zamach, są transmitowane przez Telewizję Polską, tak zresztą jak transmisje mszy za matkę Kaczyńskiego. Nawet taniec na trumnach ofiar Smoleńskich trwa do dziś, cementując elektorat najtwardszy z twardych.

          TVP szczuje, napuszcza, kłamie, sieje nienawiść. Wczoraj TVP pokazała nagranie z narady z Tuskiem po katastrofie smoleńskiej. Chodzi o spór z Klichem. Grzanie tematu trwa nadal. Ogień głupoty pomieszanej z nienawiścią nie może zgasnąć. Obrzydliwe.
          [/b]

          Twardy elektorat to fanatycy. Sam się o tym przekonałem. Przez wiele lat przyszło mi współpracować z człowiekiem wykształconym, inteligentnym, ale chorobliwie zapatrzonym w boskiego przywódcę. Żadne argumenty, ale to żadne, do niego nie docierały. Pamiętam jak toczyliśmy spory o "betonową brzozę", o wrak samolotu, którego beznadziejny Tusk nie potrafił sprowadzić z Rosji... Każda próba przedstawienia argumentów kończyła się awanturą. To ten betonowy elektorat. To nie tylko modlące się babcie. Miłe, sympatyczne kochane, ale ślepo wierzące w głos z ambony i TVP.

          Do tych 20% starego zmurszałego betonu, doszło 10% nowego, świeżego. TVPiS zrobiło swoje. Od świtu do nocy pranie mózgów przyniosło efekt. Kurski stanął na wysokości zadania. Przypomnę słowa generała propagandy: "Ciemny lud to kupi". I kupuje. A skruszony zdrajca i rozłamowiec odkupił swoje winy. TVP ma moc.


          TVP jest telewizją naziemną. Dociera pod strzechy. Zasięg jest ogromny.
          Żeby oglądać TVN 24, trzeba mieć tuner satelitarny i płacić abonament.

          Propaganda TVP Info jest darmowa i w zasięgu ręki. Nawet na stacjach benzynowych Orlenu Obajtka, na okrągło leci TVP Info. To samo w hotelach czy wielu restauracjach. Kurski wyznaje starą zasadę Goebelsa, że: "kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą". Tak więc jeśli już ktoś wszedł do tej betonowej rzeki Kurskiego, to z niej nie wygrzebie.

          W. Tyszkiewicz, fragment artykułu.
           • sorel.lina Re: Taśma za taśmę 19.03.21, 21:07
            Z netu.

            - Obajtek zaPiSkudził wizerunek prawych i sprawiedliwych 😂🤣😂

            - miał być "nowy ład" a nie ma 😟☹️🙁...

            CO SIĘ STAŁO - TAKA CISZA? COŚ SIĘ STAŁO ...

            ALBO PREZES ZESTARZAŁ SIĘ, ALBO ZNÓW BĘDĄ ... WINA ... Z SAN ESCOBAR ?

            https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/162354723_131712565624283_1982569654630170005_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=pAc7x8APF88AX8J0msu&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=4943e027d2a25ea5abbeaa8c6d345642&oe=607940B9
            • sorel.lina Re: Taśma za taśmę 20.03.21, 15:35
             Wybory w Polsce mogły być manipulowane przez Rosjan? Szokujący raport wywiadu USA!

             Służby wywiadowcze USA alarmują, że Władimir Putin autoryzował a agencje rządowe Rosji przeprowadzały operacje oczerniania Joe Bidena, wspierania Donalda Trumpa, podważania zaufania w proces wyborczy i zaostrzanie podziałów społecznych – informuje generał Stanisław Koziej.

             To samo mogło dotyczyć wyborów w Polsce i tylko człowiek z bardzo małą wyobraźnią odrzuciłby taką możliwość.

             • sorel.lina Re: Taśma za taśmę 20.03.21, 15:57
              Państwo bandziorów i kłamców

              Główny bandzior władzy wysłał ułaskawionego przestępcę do Sejmu, aby bronił gwiazdy PiS-złodziejstwa. Tam Wąsik stwierdził, że oświadczenia D. Obajtka są zgodne ze stanem faktycznym, a żaden były pracownik CBA nie pracuje w firmach zależnych od niego.

              Nie interesują mnie kolejne bezczelne kłamstwa i propagandowe manipulacje. Wystarczy mi, że po raz kolejny mogę napisać o bandytach, że są bandytami państwowymi, rządowymi pijawkami, okupantami bezprawia w Polsce.

              Co zataił, jak kłamał Wąsik w Sejmie?

              Nie wiem, czy mam ścisłe dane, ale Wąsik z pewnością tego nie wyjaśni.

              1. Sylwia Kobyłkiewicz, dziś prezes firmy Orlen Upstream. Wcześniej była funkcjonariuszką krakowskiej delegatury CBA. To ta delegatura sprawdzała oświadczenia majątkowe Obajtka, jako wójta Pcimia.

              2. Stefan Rudecki, jeden z byłych dyrektorów CBA, jest doradcą Obajtka.

              3. Zbigniew Lasek, kiedyś naczelnik wydziału realizacyjnego dokonującego zatrzymań, jest szefem pionu bezpieczeństwa Orlenu.

              4. Barbara Feć to była analityczka CBA w Warszawie.

              5. Łukasz Lipiec (były agent warszawskiej delegatury CBA) kieruje radą nadzorczą spółki Orlen Ochrona.

              6. Adrianna Sikorska to była analityczka Biura jest wiceprezeską zarządu Grupy Energa przejętej niedawno przez Orlen.

              7. Wiceprezesem Energi Operator jest Wiesław Jasiński, blisko związany z Mariuszem Kamińskim;

              8. Mariusz Kamiński, założyciel CBA, dziś wiceprezes PiS, szef MSWiA i koordynator służb specjalnych. Dyrektor gdańskiej delegatury CBA.

              9. W Enerdze Obrót, też, jako wiceprezes, zasiada Artur Czarnecki, były agent Biura w Gdańsku. Wcześniej był w radzie nadzorczej Orlenu Ochrona.

              10. W Lotosie, paliwowej spółce, którą Orlen chce przejąć. Tam dyrektorem ds. bezpieczeństwa jest Roman Marzec, były szef delegatury CBA w Gdańsku.

              11. […]

              Dowodem na to, że Orlen Obajtka jest systemowym biznesem partyjnym i skokiem na państwową kasę, świadczą też powiązania rodzinne.

              Mąż Emilewicz pracuje w Orlen; Córka Cymańskiego w Energa;

              Syn Smolińskiego w Energa;

              brat Golińskiej — prezes zarządu Energa SA;

              Córka Krasulskiego w Energa SA…

              A ile powiązań jeszcze nie znamy?
              Jakoś tak się stało, że mimo że znam bardzo wielu ludzi, to nie znam ani jednej uczciwej osoby ze środowiska partii rządzącej. Przypadek? Nie sądzę!
              Polska pod rządami PiS staje się państwem mafijnym i bandyckim. Nic już nie jest tu normalne.
              Złodzieje, oszuści i kłamcy są okrzyczani bohaterami narodowymi i patriotami władzy, a pozostali stali się nośnikami wrogich wartości. Mają w głowach tylko donoszenie na Polskę i nie chcą bić kobiet, gwałcić dzieci na plebaniach, a chcą mieć wolne media, wolne sądy, prawa człowieka, demokrację, …to wrogowie Polski.

              Jarosławie Kaczyński, czas umyć głowę, wyczyścić buty, zapiąć rozporek i wyjść do ludzi bez pułków ochrony. Może wtedy dojdzie do pana, co ludzie myślą o waszych oszustwach, przekupstwach i złodziejstwach. Czas skończyć z waszym wielkim bandyckim zamachem na mienie i świadomość Polaków.

              Prawda nas wyzwoli, was już tylko zniewoli! Oby jak najszybciej.
              Adam Mazguła

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka