Dodaj do ulubionych

BUD-PROF ...takie pismo dewelopera do właścicieli

23.04.04, 19:23
Oto jak deweloper współpracuje z właścicielami, którzy w aktach notarialnych
wyrazili zgodę na sprawowanie zarządu przez dewelopera do czasu trwania
gwarancji i rękojmi.
Pismo dostał każdy właściciel lokalu, wrzucono je bezpośrednio do skrzynek na
listy - bez znaczków i informacji, że opłata pocztowa zryczałtowana/ciekawe?/
Jeden z właścicieli podjął inicjatywę , zmierzającą do usunięcia dewelopera
ze sprawowania zarządu...i co nastąpiło...
Cytat.......
"W związku z licznymi pytaniami Państwa - co się dzieje na naszym osiedlu?

Zarząd Społki B-P uprzejmie informuje Szanownych Państwa, że nie będzie brał
odpowiedzialności za sytuację tworzoną przez niektórych lokatorów
zamieszkałych na naszym osiedlu, polegającą na nachodzeniu mieszkańców w ich
lokalach i roznoszeniu wiadomości o organizowaniu przedsięwzięcia zwanego
Wspólnotą.
Zarząd pragnie poinformować, że system proponowany mieszkańcom przez jednego
z lokatorów pozostawia wiele do życzenia i nie zasługuje na uwagę z różnych
przyczyn, a mianowicie wiadome, jest, że na rynku warszawskim działają różne
nieodpowiedzialne firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami i z
doświadczeń innych osiedli wynika, że firmy te dbają wyłącznie o swoje
interesy.
W związku z zaistniałymi problemami Zarząd Społki uprzejmie onformuje i
pragnie zapewnić z acałą odpowiedzialnością zawartą w Aktach notarialnych
zawieranych z Państwem w paragrafir 9, że dla Państwa gwarantem prawidłowego
sprawowania zarządu nad osiedlem i jego spokojnego funkcjonowania jest
aktualny Zarząd Spółki, który do czasu trwania gwarancji i rękojmi - dla
osiedla zapewni Państwu pełną obsługę techniczną, serwis etc.
Zarząd spółki uprzejmie prosi o rozwagę i czujność przy podejmowaniu
jakichkolwiek decyzji mających wpływ na Państwa egzystencję..."

Fajne pismo ......

Obserwuj wątek
    • Gość: Siwek Re: BUD-PROF ...takie pismo dewelopera do właścic IP: 62.233.197.* 24.04.04, 18:08
      Hie hie też to dostałem, podrzucam wątek do góry niech się inni
      pośmieją :)))))))
      • Gość: BK Re: BUD-PROF ...takie pismo dewelopera do właścic IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 26.04.04, 14:44
        No cóż, jak widać po piśmie, firma jest wkurzona :)))))))
        • Gość: Siwek Re: BUD-PROF ...takie pismo dewelopera do właścic IP: 195.94.193.* 26.04.04, 18:36
          O tak, BudProf jest bardzo wkurzony tym, że ktoś chce mieć niższy czynsz i nie
          chce płacić tym darmozjadom z administracji. A przy tym jakich rzeczowych
          argumentów używają :)))))
    • dijkstria Re: BUD-PROF ...takie pismo dewelopera do właścic 26.04.04, 15:00
      No pięknie :) ubaw po same pachy. he he.

      Ja mysle, że p. alicja.z napewno będzie miała coś do powiedzenie w tej
      kwestii :)))

      pozdr.
    • szymondrejewicz Re: BUD-PROF ...takie pismo dewelopera do właścic 10.05.04, 11:41
      Pismo jest normalne. Co w tym złego? Wygląda na to że ktoś chce za wszelką cenę
      "bić się" z własnym developerem, a ten zawczasu publikuje oficjalne oświadczenie
      w tej sprawie. Każdy cywilizowany człowiek zachowałby się tak samo.

      Nota bene, jak już publikujecie takie pisma, to opisujcie też kontekst sytuacji
      w dwóch zdaniach (albo jakiś link), bo większość nie "siedzi" w temacie. Chodzi
      o stworzenie "Wspólnoty" czy o zmianę zarządcy nieruchomości? Jeśli o to drugie
      to w sumie cieżko się dziwić developerowi że nie chce dać się wykoleić...
      • Gość: Siwek Re: BUD-PROF ...takie pismo dewelopera do właścic IP: 195.94.193.* 11.05.04, 15:21
        Chodzi o założenie wspólnoty co nie bardzo jest deweloperowi na rękę. A sądząc
        po wysokości czynszu jaki płacimy, jest się o co bić tym bardziej, ze płacone
        stawki są według mnie zbyt wysokie (ok 7zł/m2).
      • Gość: Gość Re: BUD-PROF ...takie pismo dewelopera do właścic IP: 195.116.31.* 24.05.04, 10:01
        List ten był reakcją na działania jednego z mieszkańców osiedla, który próbował
        założyć wspólnotę i przy okazji zmienić zarządcę osiedla. Ja jako mieszkaniec
        tego osiedla nie mam żadnych zastrzeżeń co do obecnego zarządzania i nie widzę
        konieczności zmiany. Ten Pan który próbował to zrobić, nie wzbudził zaufania
        pozostałych mieszkańców. Prawdopodobnie sam chciał czerpać korzyści ze zmiany
        zarządcy. Mieszkańcy są za założeniem wspólnoty ale nie w sposób w jaki
        próbował zrobić to ten człowiek. Takie problemy pojawiają się wszędzie, bo
        trudno jest zadowolić wszystkich.
    • mwirek Zachowajcie czujność 24.05.04, 11:10
      Bo później może was to drogo kosztować. Przedewszystkim nigdy bym nie podpisał
      takiego aktu notarialnego. W obecnej sytuacji wprowadźcie do zarządu swojego
      człowieka. Musicie skontrolować wszystkie dokumenty jakie dotyczą waszego
      budynku. Jest ich ponad 20. Zresztą obecnie każdy członek wspólnoty (wspólnota
      istnieje z mocy prawa) ma prawo zarządać okazania wszystkich dokumentów. Jeżeli
      jesteście zadowoleni ze stanu technicznego budynku to o.k. Jednak zarząd jest
      obowiązany posiadać dokumenty okazywane w przyszłości przeróżnym kontrolom.
      Począwszy od "Dziennika Budowy", planów, projektów branżowych (sieć cieplna
      itd.), pomiarów elektrycznych, odbioru kominów. Jeżeli czegoś nie będzie,
      developer przekaże wam budynek i sobie odejdzie. A przyjdzie jakaś kontrola.
      Wtedy wszystko będziecie musieli odtwarzać na własny koszt. A mogą to być
      niebagatelne sumy rzędu dziesiątek tysięcy zł. w zależności od tego co będzie
      brakować.
      Ja obecnie przerabiam ten temat. Dlatego developer jest bardzo zdenerwowany, bo
      widzę tu duże braki, a nawet fikcyjne dokumenty.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka