Dodaj do ulubionych

Podłączenie twardego dysku

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 15:51
Mam zaistalowany dysk 40 GB, dokupiłem dysk 120 GB i w zw. z tym mam pytanie:
w biosie mam ustawione: primary master- HDD, primary slave- auto,
second.master- DVD, second. slave - auto, jak podłączyć dysk 120 GB, jako
primary master czy slave, na jednej taśmie czy na dwóch?
Jakby ktos mógł dac odpowiedz
Dziekuje
Obserwuj wątek
    • mbucz Re: Podłączenie twardego dysku 14.07.05, 15:53
      Ten wątek powinien troche rozjaśnić:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34&w=26133910&a=26182894
    • tiges_wiz Re: Podłączenie twardego dysku 14.07.05, 15:55
      Dyski razem, DVD osobno
      A czy slave czy master .. w sumie zalezy. Jak to tylko na dane, to jako slave
      moze byc. Jak chcesz miec tam system, to jako master, bo i tak bedziesz go
      instalowal od poczatku.

      ---
      podpis kiedys bedzie ...
      • Gość: FENRIZ Re: Podłączenie twardego dysku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 16:33
        System mam na dysku 40 GB , a 120 GB na dane , czy mozna zrobic jako primary
        master ten dysk 120 GB, a 40 GB jako primary slave bo ten 120 jest chyba
        szybszy niz 40?
        • emplo Re: Podłączenie twardego dysku 14.07.05, 16:52
          Podpiac tak oczywiscie mozesz, ale cos mi sie zdaje, ze Windows startuje z
          Master i bedziesz musial stawiac system na nowym dysku.
        • Gość: jap Re: Podłączenie twardego dysku IP: 195.136.36.* 15.07.05, 08:51
          Gość portalu: FENRIZ napisał(a):

          > System mam na dysku 40 GB , a 120 GB na dane , czy mozna zrobic jako primary
          > master ten dysk 120 GB, a 40 GB jako primary slave bo ten 120 jest chyba
          > szybszy niz 40?

          Szybkość nie zależy od tego, czy to master, czy slave. Zależy od najwolniejszego
          dysku na danym kanale ATA. Jeśli masz dyski ATA66 i ATA100, oba pracować będą
          jako ATA66. Dlatego nie należy łączyć z CD, bo te mają jeszcze ATA33.
        • tiges_wiz Re: Podłączenie twardego dysku 15.07.05, 09:19
          Mozesz tak zrobic i ustawic start z HDD-2, ale nie ma to zadnego sensu ;)
          Beda pracowaly tak samo, bez znaczenia ktory jest master a ktory slave.

          ---
          podpis kiedys bedzie ...
          • Gość: FENRIZ Re: Podłączenie twardego dysku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 10:22
            OK dzięki i jeszcze pytanie: podłączyłem , fizycznie widać ten nowy dysk i co
            dalej trzeba zrobić, zeby można było jakies dane na nim zapisać?
            • tiges_wiz Re: Podłączenie twardego dysku 15.07.05, 10:26
              Zalozyc partycje i sformatowac.

              jezeli Windows XP, to w zarzadzaniu komputerem
              jezeli Windows 98 - fdisk
              Jezeli Linux - Druid lub cos innego.

              ---
              podpis kiedys bedzie ...
              • Gość: FENRIZ Re: Podłączenie twardego dysku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 10:40
                Mam Windows Xp, jakbys powiedział dokladnie gdzie szukac tego zarzadzania
                komputerem
                • Gość: FENRIZ Re: Podłączenie twardego dysku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 12:10
                  znalazłem i mam takie coś
                  img304.imageshack.us/img304/2654/n3fe.jpg
                  co dalej robić?
                • Gość: jap Re: Podłączenie twardego dysku IP: 195.136.36.* 15.07.05, 13:01
                  Gość portalu: FENRIZ napisał(a):

                  > Mam Windows Xp, jakbys powiedział dokladnie gdzie szukac tego zarzadzania
                  > komputerem

                  Prawoklik na "Mój komputer" i masz w menu ....
                  • Gość: FENRIZ Re: Podłączenie twardego dysku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 13:04
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34&w=26457070&a=26494427
                    • Gość: FENRIZ Re: Podłączenie twardego dysku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 15:44
                      Mam jeszcze pytanie: czy dysk 1
                      img304.imageshack.us/img304/2654/n3fe.jpg
                      zostawic jako dysk podstawowy, czy skonwertowac na dysk dynamiczny, czy ta
                      zmiana ma jakies znaczenie czy nie?
                      czy mogą być 2 dyski podstawowe?
                      jakby ktos znajacy sie na tym mógł mi odpowiedziec?
                      • Gość: niktabc@vp.pl Re: Podłączenie twardego dysku IP: *.toya.net.pl 15.07.05, 19:52
                        ten gdzie będzie windows - PRIMARY MASTER
                        drugi PRIMARY SLEAVE

                        (niby dziś już może być odrotnie ale ja ze starej szkoły)

                        pozostaw 2 dyski podstawowe
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka