Dodaj do ulubionych

Premierowi życzę powodzenia

10.11.05, 21:51
To nie tak miało być. Inny miał być premier, inna koalicja, wszystko miało
być inaczej ale nie wyszło bo tu rzadko coś wychodzi. Trudno, trzeba się
przyzwyczajać, chyba już nigdy nie będzie normalnie. Wypada życzyć premierowi
powodzenia bo będzie to najbardziej opluwany rząd w niedługiej historii III
RP, rząd krytykowany jeszcze zanim powstał, tak jak nie był krytykowany nawet
rząd Millera u szczytu swojej wątpliwej sławy. Szkoda mi Marcinkiewicza bo
bez względu na to co zrobi oberwie jak żaden przed nim i pewnie żaden po nim.
Premierowi i rządowi życzę powodzenia.
Obserwuj wątek
    • elfhelm 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 21:54
      MSZ Mellera, Infrastruktura Polaczka, Rozwój Gęsickiej - jak im dadzą działać
      to będzie w miarę.

      Gorzej, że na pierwszym miejscu stawiają tajemnicze rozliczenia zamiast rozwój
      i inwestycje.

      Zobaczymy. Poparcie postkomunistycznych sojuszników może okazać się drogie.

      Mimo wszystko powodzenia.
      • pjuk powodzenia - bedzie lepiej niz nam sie zdaje ! 10.11.05, 21:56
        • mcov bedzie lepiej > Ruscy juz zamkneli granice 10.11.05, 23:12
          na eksport, wkrotce podniosa ceny gazy i ropy, paplaca ministrowa spowodowala,
          ze bedziemy musieli pozyczyc kilka miliardow wiecej. Takie sa poczatki. Ja
          naprawde bym chcial, aby nie bylo gorzej niz po __zlych__ rzadach SLD.
          • kataryna.kataryna Re: bedzie lepiej > Ruscy juz zamkneli granic 10.11.05, 23:13
            mcov napisał:

            > na eksport, wkrotce podniosa ceny gazy i ropy, paplaca ministrowa spowodowala,
            > ze bedziemy musieli pozyczyc kilka miliardow wiecej. Takie sa poczatki.



            I co w związku z tym? Może Rosjanie powinni nam wybierać premiera, żeby się nie
            obrazili?
            • mcov wskazuje tylko na ograniczenia a Marcinkiewicz 10.11.05, 23:25
              udaje sw. Mikolaja w Sejmie, a Polacy mu wierza, im mniej wyksztalceni tym
              bardziej > potencjalny elektorat Leppera!

              Od pn PiS zacznie rozwiazywac prawdziwe gospodarcze problemy, i jak sobie nie
              poradzi, to wtedy i wieszanie komuchow nie pomoze.
              • purysta4 ta cala nagonka na nowy rzad RP to... 10.11.05, 23:38
                ...ostatnie podrygi sil, ktore dlawily Polske. Sluzb specjalnych, aferzystow,
                zlodzieji itd.

                Wkrotce cale to szambo zostanie zmyte i wreszcie bedzie szansa na cos lepszego
                • jantoni.jajcorz Re: ta cala nagonka na nowy rzad RP to... 11.11.05, 09:27
                  purysta4 napisał:
                  > ... Wkrotce cale to szambo zostanie zmyte i wreszcie bedzie szansa na cos
                  lepszego

                  Wiele bym dał aby twe nadzieje się spełniły. Jestem człekiem małej wiary [takie
                  miałem doświadczenia życiowe] i przewiduję, że zmiana będzie polegała tylko
                  pozorna :)) Obym się mylił!!!
                  • almagus Re: ta cala nagonka na nowy rzad RP to... 11.11.05, 10:25
                    Poszli w dryf na fali narodowej naiwności.
                    Powiewa im flaga śmiertelnie bladego M. z wbudowaną czerwoną , przedzawałową
                    twarzą J. K.
                    Dryf zadowala wszystkich, lecą datki, trwa się na urzędach, buraki pilnują
                    prywatyzacji i banku narodowego.
                    Wszystko za niezłą kasę.
                    Nie trzeba chodzić do szkoły.
                    Jak w Rodzinie kwitnie nepotyzm.
                    W czasie lunchu poczynają kandydata na bezrobotnego.

                    Feromonem klonów samoobronna gnojowica,
                    ta woń ściąga głupich i nie zachwyca.
                    Końska woń, sex, dużo owsa.
                    Taka zlePeRoLowana Polska mi urosła.

                    I tak soli darnie, i soli farmazony!
                    Jeszcze jeden premier dzisiaj.
                    Tanie solenie, cienkie PiSolenie!
                    Przyjdzie nadciśnienie,
                    przyjdzie przesilenie!
                • tiszinskij Re: ta cala nagonka na nowy rzad RP to... 11.11.05, 15:24
                  ta... jasne.... sanacja III RP przy udziale ludzi, ktorzy wyrzadzili jej
                  najwiecej szkod, czyli Samoobrony i PSL. Jakos mam watpliwosci, czy bedzie
                  lepiej. Zwlaszcza, gdy rzad bedzie musial walczyc o wiekszosc dla swoich ustaw.
                  Bo wotum zaufania to nic nie znaczy. Schody sie dopiero zaczynaja.
      • polonic Rozliczenia muszą byc NAJPIERW 10.11.05, 21:58
        potem mozna kreowac nową rzeczywistosc
      • kataryna.kataryna Re: 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 21:59
        elfhelm napisał:

        > Gorzej, że na pierwszym miejscu stawiają tajemnicze rozliczenia zamiast
        rozwój
        > i inwestycje.



        Kto tak twierdzi? Poza dziennikarzami i przeciwnikami politycznymi, oczywiście?
        • elfhelm Re: 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 22:04
          Z wypowiedzi wielu polityków PiSu wynikało posrednio lub bezpośrednio, że różne
          układy stoją na drodze rozwojowi przedsiębiorczości i wzrostu... I że najpierw
          trzeba to sprzątnąć a potem myśleć o inwestycjach.

          Co nie jest zbyt pozytywne. Zresztą poczekajmy na działania pani Lubińskiej.
          Jej wypowiedź o Tesco przypomina trochę "kołodkowanie".
          • kataryna.kataryna Re: 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 22:15
            elfhelm napisał:

            > Z wypowiedzi wielu polityków PiSu wynikało posrednio lub bezpośrednio, że
            różne
            >
            > układy stoją na drodze rozwojowi przedsiębiorczości i wzrostu... I że
            najpierw
            > trzeba to sprzątnąć a potem myśleć o inwestycjach.
            >
            > Co nie jest zbyt pozytywne.



            To jest bardzo pozytywne, jeśli są przeszkody to trzeba je uprzątnąć a nie
            próbować jechać pomimo nich. Boją się tylko umoczeni i nieświadomi.



            Zresztą poczekajmy na działania pani Lubińskiej.
            > Jej wypowiedź o Tesco przypomina trochę "kołodkowanie".



            No widzisz. A jeszcze niedawno pisałeś o niej z zachwytem "Oby Teresa Lubińska.
            Reprezentuje stary dobry uwolski tok myślenia o gospodarce. Niestety raczej
            będzie do ktoś z Chjenopiasta np. Cezary Mech.", "Lubińska jest z kręgów starej
            dobrej UW była na drugim miejscu na liście w 2001 r. Ale to dobrze. Ktoś
            normalny musi budżet trzymać w ryzach."

            Jak to pozory mylą, prawda? To chyba wystarczająca nauczka, żeby nie sądzić
            pochopnie. I jej, i innych ministrów.
            • elfhelm Re: 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 22:19
              Dzisiaj najważniejsza jest walka o fundusze europejskie. I tyle. Gospodarka
              głupcze - jak zwykle jest najbardziej aktualnym hasłem.

              Co do Lubińskiej - oczywiście przyznaję się do błędu. Wydawało mi się, że
              również pani minister będzie dobrym punktem rządu. Ale wniosek o zwiększenie
              deficytu i walka z Tesco (20 tys. zatrudnionych) potwierdza, że nie miałem
              racji.
              Tyle że to nie jest chyba powód do radości dla nikogo.
              • kataryna.kataryna Re: 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 22:37
                elfhelm napisał:

                > Co do Lubińskiej - oczywiście przyznaję się do błędu. Wydawało mi się, że
                > również pani minister będzie dobrym punktem rządu. Ale wniosek o zwiększenie
                > deficytu i walka z Tesco (20 tys. zatrudnionych) potwierdza, że nie miałem
                > racji.
                > Tyle że to nie jest chyba powód do radości dla nikogo.




                Oczywiście, że nie jest. Przywołałam to jako przykład gdzie może zaprowadzić
                chwalenie lub krytykowanie zanim ktoś się będzie miał okazję wykazać. Lubińską
                zachwycali się wszyscy "światli", dzisiaj starają się nie pamiętać jak
                przedstawiali ją prawie jako diament na tle badziewia tego rządu. Dzisiaj
                podają ją jako przykład na badziewie tego rządu.
                • ayran Re: 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 22:41
                  kataryna.kataryna napisała:

                  > Lubińską
                  > zachwycali się wszyscy "światli", dzisiaj starają się nie pamiętać jak
                  > przedstawiali ją prawie jako diament na tle badziewia tego rządu.

                  Ostrożnie a kwantyfikatorami. Źle o Lubińskiej od samego początku mówił ....
                  Waldemar Kuczyński. A do tego powiedział, że Cezary Mech byłby lepszy.
                  Paradowską zatkało.
                  • sawa.com Re: 3 kluczowe ministerstwa 11.11.05, 00:49
                    Wtrące swoje trzy grosze do waszej dyskusji o pani Lubińskiej. Niezmiennie w
                    obronie. Oczywiście, że może to być niewypał, tzn, że może sie nie sprawdzić na
                    tym stanowisku. Ale odpukuje.
                    Niezmiennie twierdzę, że to polskie komentarze nadały pejoratywną wymowę jej
                    wywiadowi w FT.

                    Jest dla mnie dramatycznym nieporozumieniem, że w expose, może nawet w kolejnym
                    expose kolejnego premiera nie ma nic o inwestycjach w polską naukę. Czy nie
                    widzicie, że polska nauka umiera!
                    Natomiast Lubińska, która o tym wspomniała, została niemal zlinczowana
                    medialnie przez miłośników kramarzy z Tesco.
                    Wstydu nie macie!
                    A dla Pani Minister wyrazy najwyższego szacunku.
                • elfhelm Re: 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 22:42
                  Dlatego z pokorą przyznaję się do błędu ;)
                  Co nie znaczy, że nie będzie ona lepsza od Mecha - Mech zarządzał urzędami za
                  Buzka z nienajlepszym skutkiem. Opracował też program gospodarczy PiS, co też
                  nie budzi wielkich nadziei.

                  O Lubińskiej wiedziałem tyle, że jest profesorem ekonomii, radną, aktywnie
                  działa przeciw wyczynom Jurczyka. Dawało to nadzieję na dobrego ministra
                  fachowca - a tu taki kwiatek.

                  Niestety jest i kilka innych wątpliwych rzeczy.
                  Akurat dzisiejszy artykuł w GW o programie gospodarczym i ułatwieniach dla
                  przedsiębiorców był dla gabinetu niezbyt korzystny (małe opłaty, jeden urząd,
                  oświadczenie zamiast wniosku - wszystko to już jest). W tym wypadku faktycznie
                  GW ma rację :)
                  Podobnie Ziober chce, aby zażalenia na postanowienia o umorzeniu wydane przez
                  prokuratora rozpoznawały sądy - co jest od 7 lat zapisane w procedurze karnej.

                  Poczekajmy - jeśli będą kontrolować zaplecze czeka nas administrowanie, może
                  częściowo skuteczne. Nie byłoby wtedy najgorzej.
              • levinas Re: 3 kluczowe ministerstwa 10.11.05, 23:38
                Ja mam troche nadzieje, ze to bylo takie zagranie negocjacyjne... wyprzedzajace
                wprowadzenie regulacji podatkowych dla tego typu molochow... na zasadzie
                sygnalu: "nie transferujecie calej kasy za granice, to moze pozwolimy wam zyc".

                To byloby kompletnie idiotyczne wypowiadac sie na serio w FT w taki sposob bez
                jakiejs mysli strategicznej
        • lvlarynat Kto tak twierdzi? Ten od 4 nóg stolika... 10.11.05, 22:23
          I wcale nie wykluczone, że ma rację.
          W kraju musi byc porządek. A szczególnie we władzach. Miejscem przestępców
          powinna być ciupa, a kraść nikt nie powinien - a jezeli, to tylko złodzieje...
          Taki ład może być dobry i dla biznesu i dla zwykłych obywateli.
          A co do gospodarki - to im mniej ingerencji urzedników, tym mniej zawracania
          głowy przedsiebiorstwom i tym mniej pokus korupcyjnych...
          Tak, że witajmy nowy rząd i nową koalicję parlamentarną bez załamywania rąk...

          • bush_w_wodzie Re: Kto tak twierdzi? Ten od 4 nóg stolika... 11.11.05, 10:06
            lvlarynat napisał:

            > I wcale nie wykluczone, że ma rację.
            > W kraju musi byc porządek. A szczególnie we władzach. Miejscem przestępców
            > powinna być ciupa, a kraść nikt nie powinien - a jezeli, to tylko złodzieje...
            > Taki ład może być dobry i dla biznesu i dla zwykłych obywateli.


            to oczywiscie jest prawda ale sugestie jakoby ci nieskazitelni porzadkujacy
            wybrani z klucz partyjnego zrobili porzadek za darmo i tylko dla pozytku
            publicznego wydaja mi sie nad wyraz naiwne. nawet idol kaminskiego w osobie
            pinocheta sporo nakradl jak sie okazalo


            > A co do gospodarki - to im mniej ingerencji urzedników, tym mniej zawracania
            > głowy przedsiebiorstwom i tym mniej pokus korupcyjnych...


            gorzej jak sie okaze ze prawie wszyscy sa skorumpowani oprocz ludzi jarka romka
            i jedrka. a jak ktos nie jest to bedzie oznaczalo ze agent. chyba ze bedzie swoj
            to mu sie wszystko wybaczy.


            > Tak, że witajmy nowy rząd i nową koalicję parlamentarną bez załamywania rąk...


            nie wiaze wielkich nadziei z perspektywami `zrobienia porzadku' `oczyszczenia
            panstwa' czy stworzenia `uczciwego panstwa'.

            to co widzisz w parlamencie to sa haselka. przebiegle zreszta bardzo bo jak
            mozna watpic w uczciwosc ludzi ktorzy glosza potrzebe rewolucji moralnej? tak
            jak nie sposob bylo watpic w dobre intencje ludzi dzialajacych jedynie dla dobra
            swietej wiary chrzescijanskiej i dla dobra duszy odstepcow (warto tez dodac ze
            to `nie mozna' nalezy rozumiec tazke w znaczeniu `nie wolno').


            niestety oprocz lukru na gorze sa jednak doly. roszczeniowe zadne igrzysk i
            wladzy i korzysci materialnych. kompetente w stopniu ktory doprowadzil te doly
            do frustracji.

            fajnie bedzie... he he he
          • almagus Re: Dlaczego nad CUA potrzebna jest CIUPA, bo każ 11.11.05, 10:41
            Dlaczego nad CUA potrzebna jest CIUPA, bo każdy lubi sobie poczynać, a czy
            każdy może bez koncesji na dziecioroba?
            To LPR i byczki Samoobrony podziałają w strukturach poczynających sobie na
            rzecz rozwoju rodziny.
            To poczynanie rząd zaliczy do okresu zatrudnienia, nagrodzi zwolnieniem z ZUS,
            dopłatą do poczynania i becikowym.
            Postulatem koalicjantów jest darmowa Viagra, bo i tak nie płacą ZUS, mają KRUS.
            Zachodzi podejrzenie, że wspomaganie rządowe takiej przedsiębiorczości będzie
            nadużywane przez przejście z łóżka do łóżka.
            Powołana będzie Centralna Izba Urzędu Poczynań Antykorupcyjnych (CIUPA) do
            pilnowania prawidłowego działania Centralnego Urzędu Antykorupcyjnego
            liczącego na razie j 500 osób zaglądających do łóżek.

            Nie przyjmę chleba od oszołoma, któremu chleb żytni kojarzy się z żydnim!
        • bryt.bryt Re: 3 kluczowe ministerstwa 11.11.05, 15:14
          kataryna.kataryna napisała:

          > elfhelm napisał:
          >
          > > Gorzej, że na pierwszym miejscu stawiają tajemnicze rozliczenia zamiast
          > rozwój
          > > i inwestycje.
          >
          >
          >
          > Kto tak twierdzi? Poza dziennikarzami i przeciwnikami politycznymi,
          oczywiście?
          >

          Premier, Prawdziwy Premier, Prezydent, Minister Sprawiedliwosci, Minister SWiA,
          koordynator sluzb ... dziennikarze tylko za nimi powtarzaja.
    • ayran Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 21:56
      kataryna.kataryna napisała:

      > To nie tak miało być. Inny miał być premier, inna koalicja, wszystko miało
      > być inaczej ale nie wyszło bo tu rzadko coś wychodzi. Trudno, trzeba się
      > przyzwyczajać, chyba już nigdy nie będzie normalnie. Wypada życzyć premierowi
      > powodzenia bo będzie to najbardziej opluwany rząd w niedługiej historii III
      > RP, rząd krytykowany jeszcze zanim powstał, tak jak nie był krytykowany nawet
      > rząd Millera u szczytu swojej wątpliwej sławy. Szkoda mi Marcinkiewicza bo
      > bez względu na to co zrobi oberwie jak żaden przed nim i pewnie żaden po nim.
      > Premierowi i rządowi życzę powodzenia.


      Marcinkiewicz to Kołodko PiS-u. Nigdy nie będzie tak krytykowany jak Miller.
      • kataryna.kataryna Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 21:58
        ayran napisał:

        > Marcinkiewicz to Kołodko PiS-u. Nigdy nie będzie tak krytykowany jak Miller.



        Już jest bardziej krytykowany. Z tą małą różnicą, że Miller przynajmniej
        wiedział za co obrywa.
        • palnick Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:00
          kataryna.kataryna napisała:

          > ayran napisał:
          >
          > Marcinkiewicz to Kołodko PiS-u. Nigdy nie będzie tak krytykowany jak Miller.
          >
          >
          >
          > Już jest bardziej krytykowany. Z tą małą różnicą, że Miller przynajmniej
          > wiedział za co obrywa.
          --------
          Marciniewicz też wie :) Bo widzi kto go opluwa.
        • elfhelm Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:00
          Akurat dzisiejszy artykuł w GW o programie gospodarczym i ułatwieniach dla
          przedsiębiorców był dla gabinetu kompromitujący (małe opłaty, jeden urząd,
          oświadczenie zamiast wniosku - wszystko to już jest). Podobnie Ziober chce, aby
          zażalenia na postanowienia o umorzeniu wydane przez prokuratora rozpoznawały
          sądy - co jest od 7 lat.
          Nie jest za dobrze - ale jak napisałem wyżej. Niech dadzą działać 3 ministrom.
          Reszta to ozdoby.
        • ayran Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:01
          kataryna.kataryna napisała:

          > Już jest bardziej krytykowany. Z tą małą różnicą, że Miller przynajmniej
          > wiedział za co obrywa.

          Tomoże uściślę - nigdy nie będzie krytykowany bardziej, niż Miller w szczytowym
          okresie krytyki Millera. Marcinkiewicz wie za co jest krytykowany - to w gruncie
          rzeczy inteligentny człowiek.
          • almagus Re: Premierowi życzę powodzenia 11.11.05, 10:46
            Oglądałem właśnie TV Trwam teraz to telewizja rządowa, podobna do millerowej
            telewizji Kwiatkowskiego i PR Trójki Wałkuskiego dla SLD!
            • gregorak Re: Premierowi życzę powodzenia 11.11.05, 10:50
              almagus napisał:

              > Oglądałem właśnie TV Trwam teraz to telewizja rządowa, podobna do millerowej
              > telewizji Kwiatkowskiego i PR Trójki Wałkuskiego dla SLD!

              Dziwisz sie?
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=31785383&a=31785383
              • almagus Re: Premierowi życzę powodzenia + bonus dla TVT 11.11.05, 11:00
                Do pedała rowerowego Prawego i Sprawnego, LePpeRowanego!
                Och Tyyy…)))))
                Ja się po mszy kłaniam nisko,
                tak natchniony zrobię wszystko…))))
                A czy Taki się odkłoni,
                choć Nasz Dziennik trzyma w dłoni?
                Stanął jak buddyjska stupa,
                zapatrzony na biskupa.
                Bo gdy chłop za chłopem goni ,
                jako znak ma Dziennik w dłoni…))))
                Bo gdy chłop za chłopem goni ,
                to do buzi i do dłoni…)))
                ta Naszdzieja dobrodzieja…)))
                Taaaaaaaaaak…????
                To do buzi i do ręki
                gotów oddać swoje wdzięki????
        • x2468 Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:21
          Tak zle myslisz o Marcinkiewiczu? Podejrzewasz go o polityczna slepote? Czy
          amnezje? Kazdy widzi jaki jest kon,tylko nie Marcinkiewicz?
    • camille_pissarro Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 21:56
      Wczoraj w "Forum" , Czesiek powiedział rozsądną rzecz.To sprawa charakteru
      niektórych polityków a nie najwazniejsza rzecz jaka powinni mieć na uwadze -
      Polska.W głównej mierze dotyczy to kaczora - wiadomo chyba , którego.
      Ja się na nim tez zawiodłem :((
    • strajker Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 21:56
      kataryna.kataryna napisała:

      > To nie tak miało być. Inny miał być premier, inna koalicja, wszystko miało
      > być inaczej ale nie wyszło bo tu rzadko coś wychodzi. Trudno, trzeba się
      > przyzwyczajać, chyba już nigdy nie będzie normalnie. Wypada życzyć premierowi
      > powodzenia bo będzie to najbardziej opluwany rząd w niedługiej historii III
      > RP, rząd krytykowany jeszcze zanim powstał, tak jak nie był krytykowany nawet
      > rząd Millera u szczytu swojej wątpliwej sławy. Szkoda mi Marcinkiewicza bo
      > bez względu na to co zrobi oberwie jak żaden przed nim i pewnie żaden po nim.
      > Premierowi i rządowi życzę powodzenia.

      Niech po prostu powsadza do pierdla ludzi, którzy na nic innego nie zasługują!
      • elfhelm Leppera? 10.11.05, 22:05
    • polonic Agora & Co. przegrała 10.11.05, 21:57
      choc tyle pozytywów
    • palnick Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 21:58
      Przyłączam się. Jeżeli uda mu się uporządkować to skundlone państwo i nie
      popsuć gospodarki - bedzie juz tylko lepiej.
      • kola591 Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:01
        Przyłączam się również do życzeń dl Premiera i całego nowowybranego rządu
      • elfhelm nie obrażaj dziecko Polski 10.11.05, 22:08
        palnick napisał:

        > Przyłączam się. Jeżeli uda mu się uporządkować to skundlone państwo i nie
        > popsuć gospodarki - bedzie juz tylko lepiej.

        nazywanie Ojczyzny skundlonym państwem świadczy tylko o twoim umysłowym
        debiliźmie
        • palnick Re: nie obrażaj dziecko Polski 10.11.05, 22:12
          elfhelm napisał:


          > nazywanie Ojczyzny skundlonym państwem świadczy tylko o twoim umysłowym
          > debiliźmie
          ------
          Niedostrzeganie tego oczywistego faktu świadczy o twojej ślepocie lub o czymś
          poważniejszym...
          • elfhelm Re: nie obrażaj dziecko Polski 10.11.05, 22:26
            Powtórzę raz jeszcze - może dojdzie do łepetyny.

            > nazywanie Ojczyzny skundlonym państwem świadczy tylko o twoim umysłowym
            > debiliźmie
            • palnick Re: nie obrażaj dziecko Polski 10.11.05, 22:38
              elfhelm napisał:

              > Powtórzę raz jeszcze - może dojdzie do łepetyny.
              >
              > > nazywanie Ojczyzny skundlonym państwem świadczy tylko o twoim umysłowym
              > > debiliźmie
              --------
              Ojczyzna to jedno.
              Państwo to co innego. Nie rozróznianie tych dwóch pojęć to umysłowy debilizm w
              czystej postaci.
              • elfhelm Re: nie obrażaj dziecko Polski 10.11.05, 22:44
                jeśli ktoś jest skundlony to politycy zapewne wszystkich opcji z różnym
                nasileniem, urzędnicy, a może i duża część społeczeństwa akceptująca i
                niereagująca na przejawy korupcji/bicia dzieci/wandalizm/przemoc w
                rodzinie/drobne oszustwa (zbędne skreślić).

                ale nie ma to nic wspólnego ani z Państwem ani z Narodem ani z Ojczyzną
                • palnick Re: nie obrażaj dziecko Polski 10.11.05, 22:51
                  elfhelm napisał:

                  > jeśli ktoś jest skundlony to politycy zapewne wszystkich opcji z różnym
                  > nasileniem, urzędnicy, a może i duża część społeczeństwa akceptująca i
                  > niereagująca na przejawy korupcji/bicia dzieci/wandalizm/przemoc w
                  > rodzinie/drobne oszustwa (zbędne skreślić).
                  >
                  > ale nie ma to nic wspólnego ani z Państwem ani z Narodem ani z Ojczyzną
                  -------------
                  Ma z państwem i zaraża tym naród.
    • olany_klient Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 21:58
      Nie pamiętam żeby rząd Millera był jakoś wyjątkowo oszczędzany przez media, więc
      bez przesady z tym opluwaniem. Każda formacja rządzca musi liczyć się z tym, że
      będzie pod wyjątkowo uważną obserwacją nie tylko ze strony opozycji
      parlanemtarnej - nie widzę powodu by tym razem było inaczej.

    • homosovieticus Oby nie ostatni, mądry, post kataryny! 10.11.05, 21:58
      Przyłaczam się do życzen całym sercem.
      • palnick Ależ ks. Maryjanie, vel homocośtam z Gdyni... 10.11.05, 22:04
        homosovieticus napisał:

        > Przyłaczam się do życzen całym sercem.
        -----
        Cieszę się, że ujawniasz dziś, że masz serce :)

        OBY rządowi się powiodło - ja ateista i rydzykofob tak chcę :)
    • hawranekslonko Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:01
      A KTO ZA TO ZAPLACI ? amerykanin rosjanin czy chinczyk
    • anyab1 Gospodarka - durniu 10.11.05, 22:02
      > ale nie wyszło bo tu rzadko coś wychodzi
      Nie powinno cię to dziwić. Wyborcy zachowują się surrealistycznie.
      Głosowałaś na Kaczyńskiego, żeby premierem został Rokita

      > Premierowi i rządowi życzę powodzenia
      O sile państwa we współczesnym świecie świadczy jego gospodarka. Rząd
      Marcinkiewicza nie daje żadnej szansy na korzystne zmiany w Polsce. My przez
      najbliższe lata będziemy śledzić "czworokąty".
    • nurni Marcinkiewicz 10.11.05, 22:03
      kataryna.kataryna napisała:

      > Szkoda mi Marcinkiewicza bo
      > bez względu na to co zrobi oberwie jak żaden przed nim i pewnie żaden po nim.

      Jest silny. Silniejszy niz myslalem.

      Jeszcze nie wiadomo jak skonczy bo roznie moze byc.
      Ale to juz widac ze to jest ktos.

      Sa jakies podstawy ku temu by wierzyc ze nie zacznie sie "rzadzic".
      To nie ten typ. Mam nadzieje graniczace z pewnoscia.
      • palnick Re: Marcinkiewicz 10.11.05, 22:10
        nurni napisał:


        > Jest silny. Silniejszy niz myslalem.
        >
        > Jeszcze nie wiadomo jak skonczy bo roznie moze byc.
        > Ale to juz widac ze to jest ktos.
        >
        > Sa jakies podstawy ku temu by wierzyc ze nie zacznie sie "rzadzic".
        > To nie ten typ. Mam nadzieje graniczace z pewnoscia.
        ---------
        Ten człowiek sprawia wrażenie skromnego, uczciwego, dotrzymującego słowa
        człowieka o silnym charakterze. Oby mu się powiodło.
        • andrzejg bla,bla 10.11.05, 22:13
          mimo bla,bla - powodzenia
          • palnick plusk, plusk 10.11.05, 22:15
            Dziś się odkrył wściekły Tusk :)
            • andrzejg kwa,kwa 10.11.05, 22:16
              dam se dziś spokój z docinkami

              A.
              • palnick muu, muu 10.11.05, 22:18
                muuszę się z Toba zgodzić :)
                • andrzejg OK 10.11.05, 22:19
                  palnick napisał:

                  > muuszę się z Toba zgodzić :)

                  no to dziś po kielonku?

                  a od poniedziałku znów zaczniemy.OK?

                  :)

                  A.
                  • palnick Re: OK 10.11.05, 22:20
                    andrzejg napisał:

                    > palnick napisał:
                    >
                    > > muuszę się z Toba zgodzić :)
                    >
                    > no to dziś po kielonku?
                    >
                    > a od poniedziałku znów zaczniemy.OK?
                    >
                    > :)
                    >
                    > A.
                    ----------
                    Super pomysł. Zdrówko !

                    Czy nie tak powinno sie tworzyć koalicję :)))))))))
                    • andrzejg Re: OK 10.11.05, 22:22
                      palnick napisał:

                      > Czy nie tak powinno sie tworzyć koalicję :)))))))))

                      Problemem jest, czy program mamy uzgadniać przed, czy po...?

                      :)

                      A.
                      • palnick Re: OK 10.11.05, 22:24
                        andrzejg napisał:

                        > palnick napisał:
                        >
                        > > Czy nie tak powinno sie tworzyć koalicję :)))))))))
                        >
                        > Problemem jest, czy program mamy uzgadniać przed, czy po...?
                        >
                        > :)
                        ------------
                        Nie twórzmy problemów z dupereli, ale moze po...pójdzie jak po maśle...? :)
              • nurni Re: kwa,kwa 10.11.05, 22:19
                swietnie Ci szlo.

                MIMO wszystko.
                • andrzejg Mimo co? 10.11.05, 22:21
                  :)

                  Wiesz co?

                  Raz ma się dołki, raz wzgórki
                  grunt to szukać pozytywów w codzinnym życiu
                  I tak byłem umiarkowany, bo Marcinkiewicz jakos tak dziwnie przypadł do gustu mojej żonce

                  Takie dziwne losy naszej polskej teraxniejszośi....

                  A.
                  • palnick Re: Mimo co? 10.11.05, 22:23
                    andrzejg napisał:

                    > I tak byłem umiarkowany, bo Marcinkiewicz jakos tak dziwnie przypadł do gustu
                    mojej żonce
                    ---------
                    Zastanów się nad sobą :))) Kobiety mają intuicję.
                    • andrzejg Re: Mimo co? 10.11.05, 22:24
                      palnick napisał:

                      > ---------
                      > Zastanów się nad sobą :))) Kobiety mają intuicję.

                      tak
                      tlko kto za to będzie płacił?

                      A.
                      • palnick Re: Mimo co? 10.11.05, 22:25
                        andrzejg napisał:

                        > palnick napisał:
                        >
                        > > ---------
                        > > Zastanów się nad sobą :))) Kobiety mają intuicję.
                        >
                        > tak
                        > tlko kto za to będzie płacił?
                        >
                        > A.
                        ---------
                        Jeżeli na coś trzeba wydać, to się znajdzie.
                  • nurni Re: Mimo co?...a skad mam wiedziec? 10.11.05, 22:25
                    Skad mam wiedziec co poeta mial na mysli:

                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=31794665&a=31796125
                    • andrzejg no to wjasniam 10.11.05, 22:33
                      Rozumiem zachwyt wygraną
                      ale spokjnie z zachwytem nad osobą

                      Pisałem gdzieniegdzie,że Marcinkiewicz jest w 'porzo'
                      równoczęsnie atakując oszołomów popierających PiS
                      (spoko, nie bierz tego do siebie,tak samo Palnick)
                      jednak to trochę za mało błyskac inteligencją i dowcipem

                      Po utwprzeniu rządu usłyszałem od Was jeden wielki okrzyk
                      i liczne słowa czołobitności.Spoko.To jest tylko człowiek.

                      Życzyłem mu powodzenia,ale nie psujcie go takim bałwochwalczym poparciem

                      Stąd bla,bla

                      Jeszcze raz powodzenia i dobranoc

                      A.

                      P.S.
                      Czy wiesz jak łatwo być w opozycji i krytykowac?
                      Nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy, bo jako zwolennik
                      partii ..tych których nie znosisz(UD,UW..PO) raczej byłem
                      w pozycji zmuszającej do tłumaczenia za błędy wyszstkich idiotów
                      z kręgów władzy.Kurna.4 lata urlopu ze spokjna krytyką.

                      Bomba

                      • gregorak Re: no to wjasniam 11.11.05, 09:02
                        andrzejg napisał:
                        >Kurna.4 lata urlopu ze spokjna krytyką.

                        Andrzejku! Ja bym sie na Twoim miejscu tak nie cieszyl z tej czteroletniej laby!
                        Co mi się wydaje, ze bedzie to znacznie krócej. To znaczy gdzieś tak do
                        pierwszej blokady Leppera - mównicy sejmowej lub polskich dróg.

      • nurni Re: Marcinkiewicz w TVP1 10.11.05, 22:21
        Wlasnie w TVP1.

        "Kazdy czlowiek ma te sama godnosc"

        Jutro nazwa go populista.
    • gutek.gutek Przyszla pora na media, 10.11.05, 22:09
      nalezy stworzyc alternatywe dla medialnej nagonki na PiS. Nowa gazeta, dziennik
      z prawdziwego zdarzenia, polemizujacy na codzien z Michnikowym monopolem na
      wiedze jest potrzebny Polskiej demokracji.

      Dolaczam sie do zyczen.Powodzenia zycze panu Marcinkiewiczowi i jego ekipie.
      • palnick Re: Przyszla pora na media, 10.11.05, 22:14
        gutek.gutek napisał:

        nalezy stworzyc alternatywe dla medialnej nagonki na PiS. Nowa gazeta, dziennik
        z prawdziwego zdarzenia, polemizujacy na codzien z Michnikowym monopolem na
        wiedze jest potrzebny Polskiej demokracji.
        ---------
        Czyli jednak słuszne było "lub czasopisma" :))))
      • nurni Re: Przyszla pora na media, 10.11.05, 22:18
        gutek.gutek napisał:

        > nalezy stworzyc alternatywe dla medialnej nagonki na PiS. Nowa gazeta,
        dziennik
        >
        > z prawdziwego zdarzenia, polemizujacy na codzien z Michnikowym monopolem na
        > wiedze jest potrzebny Polskiej demokracji.

        Cos mial robic Wildstein. Zdaje sie ze skonczylo sie na mowieniu ze zrobi.

        Mysle ze w naturalny sposob zaczna wykruszac sie dziennikarze dyspozycyjni
        wobec obecnej (powszechnej) linii.

        Z drugiej strony uwaga na przeciepow !!!!!! :)
        • gutek.gutek Re: Przyszla pora na media, 10.11.05, 22:20
          Z TV panswtowa pojdzie latwiej, wymieni sie kogo trzeba:)
      • inkoguto Re: Przyszla pora na media, 11.11.05, 00:44
        gutek.gutek napisał:

        > nalezy stworzyc alternatywe dla medialnej nagonki na PiS. Nowa gazeta,
        dziennik
        >
        > z prawdziwego zdarzenia, polemizujacy na codzien z Michnikowym monopolem na
        > wiedze jest potrzebny Polskiej demokracji.
        >
        > Dolaczam sie do zyczen.Powodzenia zycze panu Marcinkiewiczowi i jego ekipie.

        A może by tak Dziennik Maryja
    • andrzejg Też zyczę powodzenia/nt 10.11.05, 22:09
      • ab554 Re: Też zyczę powodzenia/nt 10.11.05, 22:23
        Ja moze jestem naiwna debilka , ale przez moment wydawalo mi sie ze w
        odpowiedzi na bezczelny atak Putina na nasz nowy rzad -Platfotma po prostu ,
        bez zadnych dyskusji i targow go poprze- jako polska racje stanu- no mercy -
        gratulacje dla Landsbergmensha!!!Nie poplakalam sie tym razem- plakalam z moim
        6-letnim synem jak Kaczor zostal Prezydentem, bedzie dobrze!
    • kkkaczory_biss_brothers jw 10.11.05, 22:14
    • luvski Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:14
      Co za syf. Nie myślałem,ze tego dożyję. Kaczyńki, Lepper, Pawlak, Giertych.
      Kompromitacja, żenanada, głupota, absurd!!!
      • luvski Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:25
        Jak można w ogóle życzyć powodzenia temu tworowi?
        Ja życzę sobie i innym - szybkiej, spektakularnej klęski Premiera z Gorzowa.
        Żenada.
        • kataryna.kataryna Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:32
          luvski napisała:

          > Jak można w ogóle życzyć powodzenia temu tworowi?
          > Ja życzę sobie i innym - szybkiej, spektakularnej klęski Premiera z Gorzowa.
          > Żenada.



          Można oczywiście życzyć Polsce kolejnych zmarnowanych lat ale co potem? Będzie
          lepiej? Kto i z kim?
          • luvski Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:52
            kataryna.kataryna napisała:

            > luvski napisała:
            >
            > > Jak można w ogóle życzyć powodzenia temu tworowi?
            > > Ja życzę sobie i innym - szybkiej, spektakularnej klęski Premiera z Gorzo
            > wa.
            > > Żenada.
            >
            >
            >
            > Można oczywiście życzyć Polsce kolejnych zmarnowanych lat ale co potem?
            Będzie
            > lepiej? Kto i z kim?

            Kata, z całym respektem, ale nic z tego nie wyjdzie. I dobrze o tym wiesz.
            • kataryna.kataryna Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:55
              luvski napisała:

              > Kata, z całym respektem, ale nic z tego nie wyjdzie. I dobrze o tym wiesz.



              Nawet gdybym to wiedział (a nie wiem) to nie byłby to wystarczający powód, żeby
              ściskać kciuki za porażkę. Żadnemu rządowi nie życzyłam porażki gdy powstawał,
              tym bardziej nie zamierzam życzyć temu.
      • almagus Re: Premierowi życzę powodzenia, też miałem wizję 11.11.05, 11:32
        WC dla klonów petrobaronów, samoobronna gnojowica to lewica,
        biopaliwa i pycha biokalifa, Giertych fika w imię Rydzyka, a Demokraci spadli
        do gaci.

        Tańczymy labada, labada, wesołego walczyka, piłki już były, aborcja już była,
        konkordat już był, złodzieje już byli, matoły byli, uuuuuu!, to teraz czas
        zwiewać przed Prawem i Sprawiedliwością w wykonaniu ZChN Kaczyńskich oraz WC
        wymięka!


        Niech żyją scejbate dziewice!
        Polplawda zawse to plawda!
        Niech zyje optymizm, ze odlosną scejbatym mlecaki!
    • dr.szfajcner Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:14
      kataryna.kataryna napisała:

      > Wypada życzyć premierowi
      > powodzenia bo będzie to najbardziej opluwany rząd w niedługiej historii III
      > RP

      Pieprzysz jak poparzona, jak nie plujesz i nie manipulujesz.

      Wynika bowiem z tego, bedzie opluwany bo mu sie powiedzie,
      ale z drugiej strony skoro nie bedzie IV Rzeczopospolitej to mu sie nie
      powiedzie.







    • minkair Ja też Premierowi życzę powodzenia n/t 10.11.05, 22:15
    • ppppp7 Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:18
      Życzę powodzenia Rzeczypospolitej i dlatego NIE życzę powodzenia rządowi
      opartemu na Lepperze, Giertychu i Rydzyku
    • lech2000 Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:19
    • ypsilon.ypsi Re: Chciałbym żeby mu się nie udało............... 10.11.05, 22:24
      A tak! chciałbym żeby Marcinkiewiczowi a raczej Kaczorom noga się podwinęła.
      Chiałbym żeby zostali ukarani za składane podczas kampanii wyborczej obietnice
      bez poktycia, za napuszczanie i dzielenie ludzi na lepszych-biednych i
      gorszych-bogatych, za to że oszukali Polaków mamiąc ich kolaicją z PO której
      nigdy nie mieli zamiaru zrealizować, za wciskanie obywatelom ciemnoty, że jak
      wybiorą Lecha na prezydenta to tym samym nie oddadzą władzy w kraju w ręce dwóch
      bliźniaków, za wyjątkowo paskuną mieszankę hipokryzji i cwaniactwa, która przez
      nich jest nazywana "skutecznością polityczną", za relatywizm moralny i moralność
      kalego, które doskonale ilustruje ich stosunek do Leppera, kryminalistów w
      sejmie i partii Samoobrona do niedawna jeszcze nazywanej przez nich ubecka
      mutacją, za prostych niewykształconych ludzi kótrzy uwierzyli że prezydent i
      premier wszystko im da i na wszystko znajdzie pieniądze i w końcu za młodych,
      którym pierwszy raz od wielu lat dano nadzieję na normalne, nowoczesne i
      dynamicznie rozwijające się państwo, a za chwilę błyskawicznie i bezpardonowo tę
      nadzieję wdeptano w błoto.... lista powodów jest b.długa.. nie chce mi się
      więcej pisać, powiem tylko tyle - będę szczerze się cieszył jeśli Kaczorom się
      nie uda.
      • normalny.normals Re: Chciałbym żeby mu się nie udało.............. 10.11.05, 22:30
        Na złość mamie odmrożę sobie uszy? to takie infantylne ;)
      • jedrek63 Re: Chciałbym żeby mu się nie udało.............. 10.11.05, 22:43
        Dołączam się do tego głosu. Tak - jakś kara musi być. Tragiczne jest to że
        będziemy ukarani wraz z Nimi, ale za co ?
    • chaynik Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:26
      Rowniez zycze nowemu premierowi powodzenia. Media przebily nawet sondaze w
      swojej nagonce.
    • jedrek63 Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:39
      Dużo racji, niestety nie mogę się przyłączyc do wyrazów wspłczucia dla p
      Marcinkiewicza. Nawet w naszym dziwnym kraju na premierowanie nie skazuja, ale
      wybierają i można się nie zgodzić.
      • jurek7 Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:59
        Cóż, nie jest to rząd z mojej bajki. Koalicja popierająca rząd tym bardziej.

        Niemniej życzę premierowi powodzenia. Skoro jak się wydaje nie zanosi się na
        zdecydowaną poprawę w dziedzinie rozwoju gospodarczego, to może przynajmniej
        uda się trochę uzdrowić takie bolączki jak korupcja, przerost administracji czy
        niewydolność sądów.
        Ze względu na wykonywany zawód najbardziej mnie interesują zmiany w prawie i
        funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości. Mam jednak obawy, że obecny MS to
        niestety zbyt cienki Bolek na wprowadzenie jakiś rozsądnych i dalekosiężnych
        reform.
        Obym się jednak "mile rozczarował" jak mawiają nasi komentatorzy piłkarscy. :)
    • loppe Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 22:43
      I ja się przyłączam do życzeń Katarynki (i ja lubię ascetyzm w interpunkcji)
      • lvlarynat Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 23:08
        Powodzenia w pracy dla Polski - życzę z całego serca
        Powodzenia w partyjnych i międzypartyjnych przepychankach - też życzę, bo bez
        tego, niestety - ani rusz
        Natomiast co do politycznego towarzystwa, w które go te przepychanki popchnęły -
        łączę wyrazy szczerego współczucia.
        W sumie - chyba w tej chwili ten rząd ma większe poparcie społeczne, niż PiS
        miał podczas wyborów parlamentarnych, bo rośnie społeczne zaufanie do
        determinacji i szczerości intencji oczyszczenia, i odnowy państwa.
        Premier Marcinkiewicz wyglada mi na sprawnego technokratę i polityka o
        zadziwiajacej osobowości, która początkowo nie wzbudza sympatii, ale imponuje
        solidnością i buduje szacunek...Sympatia i charyzma przychodzą póżniej. Wydaje
        mi się pod tym względem podobny do Stefana Starzyńskiego...
        • loppe Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 23:23
          czuję że masz wyczucie tych spraw (a nie tylko umiejetnosc recytowania za
          mediami)
        • luvski Re: Premierowi życzę powodzenia 10.11.05, 23:30
          lvlarynat napisał:

          > Powodzenia w pracy dla Polski - życzę z całego serca
          > Powodzenia w partyjnych i międzypartyjnych przepychankach - też życzę, bo bez
          > tego, niestety - ani rusz
          > Natomiast co do politycznego towarzystwa, w które go te przepychanki
          popchnęły
          > -
          > łączę wyrazy szczerego współczucia.
          > W sumie - chyba w tej chwili ten rząd ma większe poparcie społeczne, niż PiS
          > miał podczas wyborów parlamentarnych, bo rośnie społeczne zaufanie do
          > determinacji i szczerości intencji oczyszczenia, i odnowy państwa.
          > Premier Marcinkiewicz wyglada mi na sprawnego technokratę i polityka o
          > zadziwiajacej osobowości, która początkowo nie wzbudza sympatii, ale imponuje
          > solidnością i buduje szacunek...Sympatia i charyzma przychodzą póżniej.
          Wydaje
          > mi się pod tym względem podobny do Stefana Starzyńskiego...
          >

          Bez żartów. Starzyński? Ale na jakiej podstawie porównujesz go do
          Starzyńskiego? Na podstawie zdolności do przemówień?
          Wbrew temu, co piszesz, są to postacie nieporównywale! Nie ta skala, typ
          biografii, nie ta historia. Do bani to porównanie.
          Szczerość intencji?
          Słyszałes jak i jakie - zaplecze polityczne Premiera - planuje roszady w
          spólkach skarbu państwa. Ciekawe, jakie wtedy porównania znajdziesz? Z Leszkiem
          Millerem?
          • loppe dajmy szansę Polsce 10.11.05, 23:41
            poczekaj, może wzrośnie, nie depcz
            • basia.basia Re: dajmy szansę Polsce 11.11.05, 00:41
              loppe napisał:

              > poczekaj, może wzrośnie, nie depcz

              Uda się czy nie uda to widać gołym okiem, że to porządny facet i intencje ma
              również dobre. Tylko ten opór materii:( Ale nawet jeśli przegra to sądzę, że
              zrobi to z klasą.

              • loppe Re: dajmy szansę Polsce 11.11.05, 00:45
                no właśnie! to się czuje (jak się jeszcze coś czuje)
              • bush_w_wodzie Re: dajmy szansę Polsce 11.11.05, 10:19
                basia.basia napisała:

                > loppe napisał:
                >
                > > poczekaj, może wzrośnie, nie depcz
                >
                > Uda się czy nie uda to widać gołym okiem, że to porządny facet i intencje ma
                > również dobre. Tylko ten opór materii:( Ale nawet jeśli przegra to sądzę, że
                > zrobi to z klasą.
                >


                prawdopodobnie marcinkiewicz to najporzadniejszy i najbardziej medialny facet w
                pis. co z tego skoro np na min-fina wybiera pania bez kompetencji ale za to
                znajoma? co z tego skoro pozycja w rzadzie i partii wassermana ziobry i dorna
                jest w istocie silniejsza od pozycji premiera?

                co z tego ze marcinkiewicz jest cool skoro jest tylko twarza i wykonawca a nie
                mozgiem i dowodca? ot - kolejna zaslona dymna.


                fajny gosc ale premier w stopniu daleko mniejszym nawet od buzka
                • basia.basia Matactwo:( 11.11.05, 12:32
                  bush_w_wodzie napisał:

                  >
                  > prawdopodobnie marcinkiewicz to najporzadniejszy i najbardziej medialny facet w
                  > pis. co z tego skoro np na min-fina wybiera pania bez kompetencji ale za to
                  > znajoma?

                  Wybór tej pani świadczy dobitnie o tym, że PiS nie był i nie jest przygotowany
                  do samodzielnego rządzenia. Gdzieś czytałam, że poszukując kandydata na MF on
                  sobie przypomniał o swojej profesorce. Z innymi kandydaturami był pewnie
                  podobnie. Czytałam, że np. Religa to jest tylko nazwisko a faktycznym decydentem
                  będzie wice. Itd. I nic nie pomoże, że Marcinkiewicz to porządny facet.

                  > co z tego skoro pozycja w rzadzie i partii wassermana ziobry i dorna
                  > jest w istocie silniejsza od pozycji premiera?

                  Jest jednak możliwość, że facet nie mający dotąd szansy na wykazanie się swoimi
                  zdolnościami rozwinie skrzydła ale to może doprowadzić do przykrej kolizji z
                  tym, który się kryje za zasłoną dymną:(

                  >
                  > co z tego ze marcinkiewicz jest cool skoro jest tylko twarza i wykonawca a nie
                  > mozgiem i dowodca? ot - kolejna zaslona dymna.
                  >

                  Ja już widzę, że stratego partyjny pociąga za sznurki i np. steruje marszałkiem
                  Sejmu. Z pewnością będzie to robił z resztą drużyny.

                  >
                  > fajny gosc ale premier w stopniu daleko mniejszym nawet od buzka
                  >

                  To się jeszcze okaże. Życzę Marcinkiewiczowi, żeby się wyemancypował, bo to
                  nie byle kto i nawet jak mu się noga powinie to bilans może mu wyjść na plus.

                  A co do sterowania marszałkiem to sobie wczoraj sprawdziłam jak to było
                  z wyborem członków Trybunału Stanu i przekonana jestem, że całą rzecz zaplanował
                  Jarosław (jest czlonkiem komisji regulaminowej a jej szefem jest człowiek PiS)
                  łamiąc przy tym prawo. Być może marszałek dotąd nie jest świadom,że nie wolno mu
                  było tak tego przerowadzić ale zrobił co kazali. Przepis (art. 30 regulaminu
                  Sejmu) mówi wyraźnie, że:

                  "4. Głosowanie nie może odbyć się wcześniej niż siódmego dnia od doręczenia
                  posłom druku zawierającego kandydatury."

                  Posłowie dostali ten druk 3.11.05 ( druk z listą kandydatur ma datę 2.11.05) -
                  zapewne jak rano stawili się w Sejmie i zajrzeli do swoich skrzynek. Tego samego
                  dnia lista była głosowana blokiem. Zrobiono to specjalnie, by uniknąć debaty nad
                  kandydaturami - to m.in. jest cena Leppera, któremu pozwolono wprowadzić do TS
                  swoich adwokatów!

                  Żeby całą rzecz zgrabnie przeprowadzić (i nie dopuścić do debaty oraz
                  opiniowania wniosków przez komisję konstytucyjną) marszałek zastosował taki
                  manewr (cytuję jego samego):


                  "Przypominam, że Sejm podjął decyzję w sprawie skrócenia określonego w art. 30
                  ust. 4 regulaminu Sejmu terminu głosowania nad wyborem członków Trybunału Stanu
                  oraz w sprawie rozpatrzenia wniosków bez przesyłania ich do właściwej komisji."

                  Wyżej cytowałam punkt 4. regulaminu - on jest bezwzględnym nakazem!
                  Za to punkt.9 przewiduje możliwość skrócenia procesu wyboru TS ale dotyczy to
                  tylko rezygnacji z przesyłania wniosku do komisji w celu zaopiniowania!

                  Oto ten punkt:


                  8. Rozpatrzenie przez Sejm wniosku, o którym mowa w ust. 1, może się odbyć nie
                  wcześniej niż następnego dnia po dniu doręczenia posłom druku zawierającego
                  opinię komisji.
                  9. Sejm w szczególnych wypadkach może skrócić postępowanie przez przystąpienie
                  do rozpatrzenia wniosku:
                  - 1. bez przesyłania go do właściwej komisji,
                  - 2. w terminie krótszym niż określony w ust. 8.

                  Mam nadzieję, że nowemu marszałkowi wmówiono, że można tego samego dnia zapoznać
                  posłow z listą kandydatów oraz ją przegłosować bez jakiejkolwiek dyskusji i bez
                  wcześniejszej debaty nad kandydaturami.

                  A cała reszta jak stado baranów, zajęta czym innym, grzecznie klepnęła tę
                  nieszczęsną listę:(
                  • t1s Re: Matactwo:( 11.11.05, 12:58
                    > A cała reszta jak stado baranów, zajęta czym innym, grzecznie klepnęła tę
                    > nieszczęsną listę:(

                    :)

                    orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&4&1&15
                    Podobnie było w poprzedniej kadencji, członkiem TS został obroca Leppera,
                    pierwsze posiedzenie rozpoczęło się 19, czyli druk nijak nie mógł być
                    dostarczony 7 dni wcześniej, nie było dyskusji, różnica, że w prezydium
                    siedział Donald Tusk:)



                    • basia.basia Re: Matactwo:( 11.11.05, 13:50
                      t1s napisał:

                      > > A cała reszta jak stado baranów, zajęta czym innym, grzecznie klepnęła tę
                      > > nieszczęsną listę:(
                      >
                      > :)
                      >
                      > orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&4&1&15
                      > Podobnie było w poprzedniej kadencji, członkiem TS został obroca Leppera,
                      > pierwsze posiedzenie rozpoczęło się 19, czyli druk nijak nie mógł być
                      > dostarczony 7 dni wcześniej, nie było dyskusji, różnica, że w prezydium
                      > siedział Donald Tusk:)
                      >

                      Tym interesem rządzi marszałek a nie wicemarszałkowie - jak dobrze wiesz:)

                      A tak w ogóle to jest jedna wielka granda z tym trybunałem, bo ktoś wyssał
                      z palca, że ma być powołany na pierwszym posiedzeniu Sejmu a to nieprawda!!!
                      I nikt się tym nie zainteresował!!! Wszyscy krytykują tryb wyboru członków
                      trybunału a nie chce im się zajrzeć do ustaw i sprawdzić co w nich jest!!!

                      A jest, że TS ma być powołany (po raz pierwszy - jako nowy organ) na pierwszym
                      posiedzeniu Sejmu. Natomiast jest to organ kadencyjny, więc nowy Sejm powołuje
                      nowy skład i TYLKO WNIOSKI Z KANDYDATAMI MUSZĄ BYĆ ZŁOŻONE NA PIERWSZYM
                      POSIEDZENIU NOWEGO SEJMU a dotychczasowy skład działa aż do powołania nowego.

                      Uważam, że to co zrobił Jurek (świadomie czy nie) kwalifikuje go do odwołania
                      z funkcji marszałka - jeśli ma być prawość i sprawiedliwość czyli zero
                      tolerancji dla oszustw, matactw, przekrętów itd.

                      • t1s Re: Matactwo:( 11.11.05, 14:03
                        >
                        > Tym interesem rządzi marszałek a nie wicemarszałkowie - jak dobrze wiesz:)

                        Fanem Donalda jestem od niedawna-stąd gorliwość neofity. Chociaż ciągle nie
                        mogę uwierzyć, że mó bohater nic nie zrobił, mógł przynajniej mównicę blokować:)


                        > A tak w ogóle to jest jedna wielka granda z tym trybunałem, bo ktoś wyssał
                        > z palca, że ma być powołany na pierwszym posiedzeniu Sejmu a to nieprawda!!!
                        > I nikt się tym nie zainteresował!!! Wszyscy krytykują tryb wyboru członków
                        > trybunału a nie chce im się zajrzeć do ustaw i sprawdzić co w nich jest!!!
                        >
                        > A jest, że TS ma być powołany (po raz pierwszy - jako nowy organ) na pierwszym
                        > posiedzeniu Sejmu. Natomiast jest to organ kadencyjny, więc nowy Sejm powołuje
                        > nowy skład i TYLKO WNIOSKI Z KANDYDATAMI MUSZĄ BYĆ ZŁOŻONE NA PIERWSZYM
                        > POSIEDZENIU NOWEGO SEJMU a dotychczasowy skład działa aż do powołania nowego.
                        >
                        > Uważam, że to co zrobił Jurek (świadomie czy nie) kwalifikuje go do odwołania
                        > z funkcji marszałka - jeśli ma być prawość i sprawiedliwość czyli zero
                        > tolerancji dla oszustw, matactw, przekrętów itd.
                        >

                        Przyjęto pewnie zwyczaj nierespektowania regulaminu, skoro wszyscy głosują bez
                        sprzeciwu. Świadomy był marszałek, wszyscy wice i reszta posłów.

                        pzdr:)
                    • t1s Re: Matactwo:( 11.11.05, 13:52
                      Było nawet gorzej, druk ma datę 23 października, a to dzień głosowania.

                      orka.sejm.gov.pl/Druki4ka.nsf
                      • basia.basia Re: Matactwo:( 11.11.05, 17:06
                        t1s napisał:

                        > Było nawet gorzej, druk ma datę 23 października, a to dzień głosowania.
                        >
                        > orka.sejm.gov.pl/Druki4ka.nsf

                        Ten druk jest dowodem na matactwo!!!

                        26.10.05 na koniec dnia nowowybrany marszałek powiedział:

                        "Marszałek:

                        Wysoka Izbo, wznawiam obrady.

                        Prezydium Sejmu ustaliło, że Sejm będzie kontynuował obrady w dniu 3
                        listopada. Mamy jeszcze do rozpatrzenia punkt: Wybór członków Trybunału Stanu, a
                        w tym celu niezbędne jest prawidłowe zgłoszenie, właściwie obudowanych,
                        prezentacji kandydatów, dlatego też nie zamykamy dzisiaj tego posiedzenia Sejmu.

                        Początek obrad w dniu 3 listopada został ustalony na godz. 12. Będzie to
                        kontynuacja 1. posiedzenia Sejmu. W tym dniu planowane jest rozpatrzenie
                        następujących punktów porządku dziennego: Wybór sekretarzy Sejmu oraz Wybór
                        członków Trybunału Stanu.

                        Przewiduję również, że Sejm na tym posiedzeniu odniesie się do kwestii
                        struktury stałych komisji sejmowych i wybierze ich składy osobowe. W związku z
                        tym wyznaczam termin zgłaszania kandydatur na zastępców przewodniczącego i
                        członków Trybunału Stanu na dzień 2 listopada, do godz. 20, w przeddzień
                        kolejnego dnia tego posiedzenia Sejmu."

                        A jak się popatrzy na przebieg obrad:

                        www.sejm.gov.pl/prace/2005r/pos001r.htm
                        to widać, że druk numer 7 z tej strony różni się zasadniczo o Twojego,
                        bo Twój jest antydatowany i powstał jeszcze przed zgłoszeniem kandydatur!!!

                        Ciekawa jestem jaki to jest paragra? Fałszowanie dokumentów sejmowych.
                        No i celowe wprowadzenie w błąd posłow, by nie mogli prawidłowo wykonywać
                        swoich obowiązków!
                        • t1s Re: Matactwo:( 11.11.05, 18:21
                          Nie spojrzałaś Basiu na rok w dacie a pech chciał, że druki z listą kandydatów
                          do TS, obecnej jak i minionej kadencji, mają ten sam numer.
                          Strona do której dałem link to wyszukiwarka druków zeszłej kadencji-ów nr 7
                          przyszedł 23 i tegoż dnia było głosowanie, chciałem jeno zwrócić Twą uwagę, że
                          omijanie regulaminu to już tradycja.
                          Mylace jest też to, że ostatni druk ma datę 6 pażdziernika 2005 czyli już po
                          wyborach parlamentarnych a znajduje się w archiwum, bo to ono właśnie jest
                          przeszukiwane na tej stronie-domyślam się, że druki segregowane są nie podług
                          kadencji a kancelarii, 6 października br nie było jeszcze prezydium, więc
                          służyła posłom stara kancelaria.
          • lvlarynat Re: Premierowi życzę powodzenia 11.11.05, 02:07
            luvski napisała:

            > Bez żartów. Starzyński? Ale na jakiej podstawie porównujesz go do
            > Starzyńskiego? Na podstawie zdolności do przemówień?

            Odnoszę wrażenie, że osobę Stefana Starzyńskiego, jak większość współczesnych
            Polaków kojarzysz głownie z bohaterskimi epizodami obrony Warszawy w 1939 roku.
            Bo też i niewiele osób dziś pamięta z jaką niechęcią i podejrzliwością
            mieszkańców Warszawy, a zwłaszcza środowisk opiniotwóerzych spotkał się on,
            kiedy jako 41 letni ex legionista i działacz niepodległosciowy z obozu
            piłsudczykowskiego został w sierpniu 1934 roku mianowany komisarycznym
            prezydentem Stolicy, na miejsce Mariana Kościałkowskiego-Zyndrama, który po
            trzech miesiącach (również komisarycznego) prezydentowania Warszawie awansował
            na Ministra Spraw Wewnętrznych. Trzeba pamietać co to były za lata -
            władza "sanacji", rozpędzenie Sejmu i uwięzienie opozycji, proces brzeski,
            konstytucja kwietniowa... A do tego Starzyński był spoza układów,
            nieprzystępny, niepodatny na korupcję - zimny, skrupulatny i bardzo wymagający
            administrator, dobrze wykształcony ekonomista - traktujacy Warszawę jak wielkie
            przedsiebiorstwo, które ma być dobrze zorganizowane, z planami rozwojowymi i
            sprawnie zarządzane. Po czterech latach porządku i rozwoju - został w 1938
            entuzjastycznie wybrany na prezydenta miasta. Potem przyszedł tragiczny
            Wrzesień '39

            Właśnie to zimne przyjęcie mało znanej i stosunkowo młodej (choć kompetentnej)
            osoby, nie umizgujacej się do publiki, ale zdobywającej szacunek efektami swego
            działania w przypadku tych dwóch postaci wydało mi się podobne. O
            Marcinkiewiczu napisałem:

            > > ...początkowo nie wzbudza sympatii, ale imponuje
            > > solidnością i buduje szacunek...Sympatia i charyzma przychodzą póżniej.
            > > Wydaje
            > > mi się pod tym względem podobny do Stefana Starzyńskiego...

            Twoim zdaniem:

            > Wbrew temu, co piszesz, są to postacie nieporównywale! Nie ta skala, typ
            > biografii, nie ta historia. Do bani to porównanie

            Przyjmijmy, że Ty to widzisz tak, a ja pokojarzyłem inaczej. Zapewne trochę na
            wyrost. To - moim zdaniem nie jest cos o co jest sens toczyć spór. Po prostu -
            odnotujmy rozbieżność i pozostańmy przy swoich zdaniach. OK?

            Pozdr.:)
            M.
          • almagus Re: Premierowi życzę powodzenia 11.11.05, 11:41
            Orlen dla klonów pispetrobaronów, samoobronna gnojowica to prawica,
            biopaliwa i pycha biokalifa w spółki upycha, ojczyzna fika w imię Rydzyka, a
            Demokraci spadli do gaci.

            Niech żyją scejbate dziewice!
            Polplawda zawse to plawda!
            Niech zyje optymizm, ze odlosną scejbatym mlecaki!
    • henryk.log Premierowi życzę powodzenia..hehe..P. kasiu.kasiu! 10.11.05, 22:45
      !! :-))

      P. kataryna.kataryna czy homocośtam napisa(ł)a:

      > Premierowi i rządowi życzę powodzenia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka