olo3000 29.01.06, 16:09 Straszna tragedia. Czytam ten artykul i inne na temat tej okropnej katastrofy przez lzy... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
veronica3 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 29.01.06, 16:36 Mam propozycia dla wszystkich polakow,ktorych poruszla ta tragedia - pomozmy rodzinom ofiar, nich kazdy z nas da symboliczna zlotowke dla rodzin ofiar.Dajcie te pieniadze przez Caritas, wtedy napewno dotra do rodzin. Odpowiedz Link Zgłoś
balthazar2 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 29.01.06, 17:06 Moze mi ktos powiedziec jaki jest IBAN i Swift konta 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526. Bez tych kodow nie moge dokanac transakcji z zagranicy. Odpowiedz Link Zgłoś
zombi Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 29.01.06, 17:17 przed numerem konta PL po numerze konta SWIFT - BPKOPLPW Odpowiedz Link Zgłoś
mariasz77 Re: I PAMIĘTAJCIE... 29.01.06, 17:14 że do każdej złotówki przesłanej z serca na wszystkie szlachetne cele nasz ukochany kraj pobiera 22% w formie podatku VAT. Bardzo współczuję wszystkim, których dotknęło nieszczęście w Katowicach, ale wydaje mi się, że taka szybka akcja ze strony PCK i CARITASU polegająca na zbiorce pieniędzy w sytuacji, kiedy zarówno premier, jak i wojewoda przeznaczyli już duże pieniądze, a poza tym chyba ta Hala była ubezpieczona. Proszę nie posądzajcie mnie o cynizm, ale niektóre organizacje wygrywają na naszych uczuciach. Wolę wpłacać na działające Fundacje, takie jak. np. "Zdążyć z pomocą" itp Odpowiedz Link Zgłoś
melipol To hanba - sciagac podatek od skladek!!! 30.01.06, 01:52 Na calym siecie zachodnim ofiary na potrzeby charytatywne sa odciagane od podatku. Wystarczy przedstawic dowod wplaty do urzedu podatkowego. Odpowiedz Link Zgłoś
paragraf222 To nie hańba! 30.01.06, 19:23 To mentalność mendy skarbowej. Menda skarbowa wykorzysta każdą możliwość żeby cię okraść. Ta cecha mendy występuje na całym świecie, choć może w różnej skali. Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Wyjąłeś mi to z ust. 30.01.06, 13:59 mariasz77 napisała: > akcja ze strony PCK i CARITASU polegająca na zbiorce pieniędzy w sytuacji, > kiedy zarówno premier, jak i wojewoda przeznaczyli już duże pieniądze, a poza > tym chyba ta Hala była ubezpieczona. Proszę nie posądzajcie mnie o cynizm, ale > niektóre organizacje wygrywają na naszych uczuciach. Wolę wpłacać na działające Jeśli mam coś przelać to do organizacji, która prowadzi przejrzyste finanse, a Caritas do takich nie należy. Bo tak może wyjść jak z cegiełkami na stocznię. Zasiliły konto RM. Co to za problem, uruchomić konto pod jawnym nadzorem w celu pomocy ofiarom tragedii? Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: Wyjąłeś mi to z ust. 31.01.06, 09:46 Czytalem sprawozdanie finansowe Caritasu za rok 2004. Dokladnie tak wygladaja sprawozdania wyssane z palca. Wydatki bilansuja sie z dochodami co do grosza. Nie ma pozycji koszta wlasne. Dla porownania jak powinno wygladac sprawozdanie z dzialalnosci charytatywnej prosze zobaczyc te od PAH. Odpowiedz Link Zgłoś
kurczeblade.pl DLACZEGO TYLKO OD ŚWIĘTA 31.01.06, 13:50 wszystko fajnie. piękne są tE fajerwerki solidarności z poszkodowanymi. Tylko czemu jesteśmy solidarni i dobrzy dla innych tylko od święta? a NORMALNIE SĄSIADOWI TO NAWET "DZIEŃDOBRY" WIELU NIE MA OCHOTY POWIEDZIEĆ? www.kurczeblade.pl Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.nos Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 15:28 ja już wysłałem. a widziałem jakieś info, że w Erze drugie tyle co uzbierają ma firma jeszcze przekazać ofiarom. dobrze, że chociaż w takich sytuacjach Polacy potrafią pokazać solidarność. Odpowiedz Link Zgłoś
ryba473 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 20:35 Ludzie,opamiętajcie się.Ofiarom tragedii trzeba bardo współczuć,tostraszna tragedia.Ale przecież to nie było trzęsienie ziemi ani powódź.Nikt nie stracił dobytku ani dachu nad głową.Takich ofiar jest codziennie kilka,a w soboty i niedziele po kilkadziesiąt.To co,na wszystkich się mamy składać?,czy to zależy od ilości.Pod lawiną zginęło kilku licealistów,w autobusie do Częstochowy też kilkunastu,i jakoś nikt im nie oferował specjalnych rent ani innej od państwa pomocy.Pieniądze tak,ale na operacje,na które ludzie czekają i z braku pieniędzy niestety nie wszyscy doczekają.Pomóżmy tym,którzy sami pomóc sobie nie mogą.Nie róbmy igrzysk z tej tragedii. Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanka1 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 31.01.06, 13:27 A czemu nie dać też trochę ofiarom wypadków samochodowych? Codziennie ginie tylu ludzi. Równie dużo - zwłaszcza dzieci - ciągle umiera na raka. Gdyby miały pieniądze na leczenie, może tych przypadków śmiertelnych byłoby mniej. Ofiary tej tragedii dostaną swoją pomoc finansową z innych źródeł, natomiast teraz myślę, że trzeba im czego innego, nie pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
critic Czy aby na pewno? 01.02.06, 16:22 Śmiem wątpić, czy akurat przez Caritas pieniądze na pewno dotrą do poszkodowanych (uwierzyłbym gdyby to była PAH lub WOSP). Poza tym nasuwa mi się jedno pytanie. Rozumiem masowe oddawanie krwi itp. czynności, bo to może uratować życie niedoszłych ofiar. Ale w jakim celu organizowane są zbiórki pieniędzy? Czy któraś z tych osób straciła dach nad głową i nie ma gdzie mieszkać? Poza tym rząd już się (rzekomo) zobowiązał do przeznaczenia sporej kwoty pieniędzy na szeroko rozumianą pomoc dla ofiar tej katastrofy (co w tym przypadku powinno załatwić opłaty za leczenie, pobyt członków rodziny tudzież renty). Jeśli tak jest, to dokąd pójdą te pieniądze? P.S. Z góry uprzedzam wszytstkich napaleńców, że mój post nie ma na celu okazania bezduszności wobec ofiar tej tragedii (współczuję im i ich rodzinom) a jest jedynie wyrazem refleksji nad czystością intencji co poniektórych. Odpowiedz Link Zgłoś
xxyyzz666 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 29.01.06, 18:50 Rzeczywiście straszna tragedia. Jednak cała sytuacja pokazuje głupotę Polaków. Musi zginąć 60 osób od razu, aby ludzie zaczęli się zastanawiać. A okazuje sie, że takie tragedie są u nas na porządku dziennym. Co roku w wypadkach ginie prawie 6000 osób, co daje ponad 100 osób tygodniowo. Oczywiście nikt o tym nie pamięta i nikt się tym nie przejmuje. Moim zdaniem powód do żałoby narodowej jest marny, bo jakbyśmy mieli przykładać obiektywną miarę, to trzeba by żałobe mieć non stop. Pytam więc o co chodzi. Czemu cały kraj jest postawiony na głowie, z powodu w sumie błahego wydażenia? Może trzeba by nadać właściwy wymiar temu wydarzeniu i skończyć z narodową obłudą? Odpowiedz Link Zgłoś
goodnightsunshine Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 29.01.06, 19:25 bo właśnie dlatego, że wcześniej nikt się nie zastanowił, to powinno to trochę dac do myślenia. owszem, przecież wszyscy dobrze wiemy, że najlepiej by było, gdyby to w ogóle się nie wydarzyło. ale skoro jest tak, jak jest - to jest to okazja, żeby się zmobilizować. ktoś odda krew - może zacznie robić to regularnie, ja też zaczynałam od Wampiriady na uczelni. ktoś wpłaci na Caritas - te pieniądze się nie zmarnują, jest tyle potrzebujących... ktoś wejdzie na dach i odśnieży - będzie o jedną tragedię mniej. może coś się poprawi. nie można nazywać żadnej śmierci 'błahą'. trochę szacunku dla wartości człowieka. Katowice/Chorzów to tragedia, ponieważ bezsensowna... ponieważ można było temu zapobiec. jeśli ktoś miał do czynienia z wypadkiem na drodze - to wierz mi, nie zapomina o tych 1000 osobach tygodniowo. jeśli ktoś szanuje ludzkie życie - to przejmuje go każda śmierć. 'o co chodzi' - o to, że człowiek nie jest w stanie żyć pamięcią o śmierci codziennie. człowiek boi się myśli o niej, i dlatego zaniedbuje bezpieczeństwo, swoje i innych, w przekonaniu, że śmierć go nie dotyczy. dlatego mobilizujemy się, kiedy mówi o tym prasa, kiedy ginie ktoś ważny, kiedy bezsensownie zawala się dach - bo to wydobywa na światło dzienne pamięć o śmierci i budzi nas z letargu ucieczki od tej myśli. nie szukałabym obłudy w ludziach, którzy dowiadując się, chcą zrobić 'coś', cokolwiek, byle nie czuć się bezsilnymi. obłudy szukałabym u odpowiedzialnych. tak samo, jak proponuję szukać obłudy nie u tych, którzy teraz wyrażają żal, mimo tych '1000 osób tygodniowo', ale u tych, którzy siadają za kółko po alkoholu czy wyprzedzają w pędzie kolumnę samochodów. Odpowiedz Link Zgłoś
etylkapl Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 10:15 xxyyzz666 napisała: > Rzeczywiście straszna tragedia. > > Jednak cała sytuacja pokazuje głupotę Polaków. Musi zginąć 60 osób od razu, aby > ludzie zaczęli się zastanawiać. A okazuje sie, że takie tragedie są u nas na > porządku dziennym. Co roku w wypadkach ginie prawie 6000 osób, co daje ponad 10 > 0 > osób tygodniowo. Oczywiście nikt o tym nie pamięta i nikt się tym nie przejmuje > . > Moim zdaniem powód do żałoby narodowej jest marny, bo jakbyśmy mieli przykładać > obiektywną miarę, to trzeba by żałobe mieć non stop. > > Pytam więc o co chodzi. Czemu cały kraj jest postawiony na głowie, z powodu w > sumie błahego wydażenia? Może trzeba by nadać właściwy wymiar temu wydarzeniu i > skończyć z narodową obłudą? bez względu na otoczkę, lepiej pomóc jednemu człowiekowi niż się wymądrzać,a tak na wszelki wypadek raz mądrala pisze wydarzenie przez "rz", a raz przez "ż". Ludzie najpierw pomagają, potem myślą, a cynicy zawsze znajdą powód żeby się mądrzyć, czy kiedyś mądrala pomogła komuś??? Odpowiedz Link Zgłoś
kiddy Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 29.01.06, 20:45 Słuchajcie, czy krew jest ciągle potrzebna? Mieszkam w Warszawie, chcę coś zrobić, może prztynajmniej to... Odpowiedz Link Zgłoś
goodnightsunshine Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 29.01.06, 23:16 sprawdz w innych artykulach zwiazanych z tematem - z tego, co wiem, na dzien dzisiejszy maja dostatecznie duzy zapas, to co jest zbierane dzis i jutro bedzie na potrzeby dalszego leczenia. ale mysle ze zbiora dostatecznie duzo na samym Slasku, bo ludzie bardzo sie garna do oddawania krwi. natomiast prawda jest taka, ze krew jest potrzebna zawsze. procz tej katastrofy, ciagle sa jakies wypadki. zwlaszcza jesli masz jakas rzadka grupe, to jest to szczegolnie cenny dar. jesli czujesz potrzebe serca - zachecam do oddania krwi. z doswiadczenia polecam Centrum Krwiodawstwa na Saskiej na Pradze - zawsze mila atmosfera, a juz zwlaszcza teraz na pewno stana na wysokosci zadania. mam nadzieje, ze spodoba Ci sie oddawanie krwi i przylaczysz sie do grona Honorowych Krwiodawcow. i to by byl chyba najlepszy i najtrwalszy dar dla tych dotknietych nieszczesciem... Odpowiedz Link Zgłoś
egoon Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 08:04 Zapewne w każdy weekend ginie na polskich drogach podobna jak nie większa ilość osób i nikt nie robi z tego takiej tragedii. Nikt też nie uruchamia wielkich zbiórek pieniędzy, kancalarie premiera, prezydenta i kogo wie jeszcze nie przekazują milinów na wsparcie dla słownie kilkudziesięcu rodzin. Dzieci rodziców którzy zginęli w wypadku samochodowym mogą tylko żałować że to był samochód a nie dach, tak byłyby ustawione do końca życia. Media zrobiły z tego wydarzenia motor nepędowy weekendu. Uważam że zamieszanie wokół tej katastrafoy jest zupełnie niewspólmierne do jej rozmiarów. Odpowiedz Link Zgłoś
blbec Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 08:39 Odciągając tym samym uwagę od kwestii rozwiązania sejmu. Odpowiedz Link Zgłoś
etylkapl Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 10:23 egoon napisał: > Zapewne w każdy weekend ginie na polskich drogach podobna jak nie większa ilość > osób i nikt nie robi z tego takiej tragedii. Nikt też nie uruchamia wielkich z > biórek pieniędzy, kancalarie premiera, prezydenta i kogo wie jeszcze nie przeka > zują milinów na wsparcie dla słownie kilkudziesięcu rodzin. Dzieci rodziców któ > rzy zginęli w wypadku samochodowym mogą tylko żałować że to był samochód a nie > dach, tak byłyby ustawione do końca życia. Media zrobiły z tego wydarzenia moto > r nepędowy weekendu. Uważam że zamieszanie wokół tej katastrafoy jest zupełnie > niewspólmierne do jej rozmiarów. ************************************************* a jednak są zatwardzialcy, których nic nie ruszy, a odnośnie tych milionów od prezydenta i premiera, to wiadomo, że i tak zapłacimy wszyscy, ale ja nie wymawiam, a już godne hieny cmentarnej jest szczucie ludzi przeżywających tragedie przeciwko sobie, mam nadzieję, że będzie ci to wybaczone, współczuję zawiści Odpowiedz Link Zgłoś
egoon Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 31.01.06, 10:02 nie chodzi o zawiść tylko o relatywizm tragedii. Dlaczego nie reagujmy w ten sam sposób na inne tragedie, dopiero nakręcenie atmosfery przez media powoduje że wchodzimy w spiralę która każe pomagać. Nie rozumiem dlaczego śmierć jest nie równa śmierci, odległość geograficzna, albo ilość ofiar powoduje że coś uznajemy za bardziej lub mniej godne pomocy. po prostu się z tym nie zgadzam. Odpowiedz Link Zgłoś
silvestro Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 18:52 Tylko,że 90% wypadków spowodowane jest przez ofiary lub ich rodziny i znajomych-wskutek brawury,głupoty,pijaństwa. A tu zginęli ludzie Bogu ducha winni,pasjonaci w dobrej sprawie. Bez odrobiny własnej winy! Odpowiedz Link Zgłoś
kosciol.mlodziezy.psychicznej Znów nadużywanie słow: "cała", "wszyscy". 30.01.06, 11:41 Zastanówcie się choć trochę przed wrzucaniem każdego do jednego wora. Odpowiedz Link Zgłoś
pabor Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 12:02 Wysyłając SMS o treści "KATOWICE" na numer 72720 na łączną kwotę 2,44zł. przekazujemy pomoc pieniężną na rzecz ofiar tej katastrofy. Musimy jednak pamiętać, że nasza pomoc dotrze do ofiar w kwocie 2zł. Gdzie się podzieje 0,44zł. - tego możemy się domyślać. Pytanie: - czy rząd w ten sposob zamierza sfinansować swoją propagandową pomoc w wysokości 1 mln. zł.? - czy moralne jest zarabianie na szczerej i spontanicznej pomocy ludzi dla ludzi w takich okolicznościach? SKANDAL !!! Odpowiedz Link Zgłoś
megarobal2000 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 15:25 A artykule nie ma info, że Era też zbiera kase. NAwet więcej, zdeklarowała się, ze podwoi liczbe pieniędzy z wysłanych smsów. mam nadzieje, że inni operatorzy też dadzą coś od siebie... Odpowiedz Link Zgłoś
n2o na co konkretnie zbieraja Caritas i PCK? 30.01.06, 15:29 Tak, to straszna tragedia. ALE: na co konkretnie zbieraja Caritas i PCK? BO: opieka medyczna/psychologiczna to koszt NFZ, zasilki pogrzebowe i renty to pieniadze z budzetu panstwa (+ 2 miliony od rzadu), odszkodowania to kwestia pieniedzy od winowajcow i ich ubezpieczalni. Jest tez juz ok. 800 000 od partii, ktore chytrenko pracuja na lepsze notowania i od samego Caritasu (z pieniedzy wczesniej przez nas wplaconych). Odpowiedz Link Zgłoś
pletwonurek99 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 17:56 Wiielka tragedia i wyrazy wspoczucia ale czy w tym momencie nie nalezy przypomniec o ponad 150 ofiarach zamarzniecia? Moze to niewygodne? Odpowiedz Link Zgłoś
baczer2 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 18:22 Spoko pomaga ale wydaje mi się że trochę w tym nie jest do końca prawdy i niech ręka boska broni tych ludzi którzy przyczynili się do tego że odżucili pomoc NIEMIECKICH ratowników oni chcieli tylko pomódz a polacy wyparli się na nich tyłkiem kto dał poszczególnym ludziom na decydowanie kto może pomódz a kto nie to jest skandal oni mieli szkolane psy a my tylko 3 i do tego wymęczone jeżeli znaleźli by chociaż jednego żywego człowieka warte by było skożystać z ich pomocy każdy ma prawo pomagać i to największe buractwo decydować kto może zostać bochaterem a kto nie, mam nadzieje że odpowiednie komórki zainteresują sie tą bardzo wstydliwą sprawą dla naszego państwa baczerozo@wp.pl Odpowiedz Link Zgłoś
kamelia1 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 18:29 Czytam niemieckie informacje i nie moge uwierzyc w to co pisze gazeta. Jeszcze wczoraj mowiono o 67 ofiarach dzisiaj mowi sie o 62 . Tutaj podaje sie z kolei, ze liczba ofiar jest znacznie wieksza, ze wydobyto kolejne ofiary. Dlaczego nie skorzystano z pomocy niemieckich ratownikow ? Zakonczono akcje ratownicza przedwczesnie wszyscy sie temu dziwia. Odpowiedz Link Zgłoś
bobi15 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 19:23 Słowa niewiele pomogą, możemy się modlić, wspierać duchowo........ Odpowiedz Link Zgłoś
jerryks Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 20:07 CZY BUDŻET PAŃSTWA MUSI KOŻYSTAĆ NA KAŻDEJ TRAGEDII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PO JAKĄ CHOLERĘ JEST POBIERANY VAT Z TAKICH AKCJI DOBREGO SERCA !!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ryston Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 20:16 Jestem b. współczującym. I Cóż mi to da poza, wpłaceniem moich skromnych groszy. I dlatego nie rozumiem, np. i przedewszystkim PCK. A Rząd nie umie zresztą z naszych podatków utrzymać, zapewnić komfort" " garstce nieszczęśliwych POLAKÓW Odpowiedz Link Zgłoś
mahoma Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 30.01.06, 20:32 Ja też ,ale mało mnie...nie trafił dziś.Nasza wspaniała Poczta trąbi od rana w mediach,że wpłaty na konto Caritasu i PCK są zwolnione z opłat.A 16stej pani w okienku kasując ode mnie opłatę z uśmiechem stwierdziła ,że też o tym słyszała...tyle że ona nie ma jeszcze rozporządzenia...To tylko u nas możliwe.Miałbym jeszcze na smsa dla Katowic a tak pieniądz zjedli Wspaniałomyślni. Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 31.01.06, 18:16 Nie wiem czy dobrze usłyszałam, ale Caritas zbiera pieniądze np. na rehabilitację poszkodowanych w wypadku, na wózki inwalidzkie, przystosowanie mieszkań. Wszystko pięknie i cacy, ale czy za to wszystko nie powien zapłacić właściciel hali? Dlaczego zawsze odpowiedzialność się rozmywa na społeczeństwo. Jak zwykle winę ponosi szary obywatel. Bardzo współczuję tym, którzy ucierpieli, rodzinom ofiar i mam nadzieję, że winni tej tragedii nie rozłożą odpowiedzialności na nas wszystkich. Bo wyjdzie w końcu, że jak zapłacą z budżetu to pieniądze wyciągną i od rodzin ofiar i od samych poszkodowanych. U nas panuje hasło: zapłaćcie sobie sami za swoje nieszczęście. Może jak w końcu konkretne firmy i osoby będą zmuszone wypłacać odszkodowania ofiarom za swoją głupotę i pazerność ktoś weźmie się do roboty i odśnieży dachy, ulice, chodniki, albo przestanie jeździć z prędkoscią ponaddzwiękową po dziurawych drogach, bo jeden z drugim beknie ze swojej kieszeni za brak zdrowego rozsądku. Wysłałam smsa na 72720, ale nie uważam tego za najlepszy pomysł. Płacić powinien winny zaniedbań, ja nie czuję się winna. ['][']['] Odpowiedz Link Zgłoś
beata9947 Re: Cała Polska pomaga ofiarom tragedii 02.02.06, 13:37 Cytuję list mojej Mamy, a już prababci (82 lata życia), jaki otrzymałem w paczce: Nie ma listu, pieniędzy ani ciasta, jak było zaplanowane. Po tej strasznej katastrofie w Katowicach, nie dojdzie do skutku (Pieniądze Mama przekazała rodzinom ofiar.dop.aut.). Hodowcy i miłośnicy gołębi zginęli! Zupełnie niepotrzebnie, myślę: absurdalnie! To nie śnieg i lód, którego nie było tak wiele! To brakoróbstwo wykonawców, którzy teraz biją na alarm! Pracując tyle lat w DPBiP (budownictwo przemysłowe dop.aut.)widziałam nieraz, jak wyglądał "odbiór budowlany"! Przy wódce i łapówce. Czasem tylko przy biurku! Teraz w Zgorzelcu wielka, nowa budowa spieszy się, aby szybko zarobić! Przy -17ºC mrozu stawiają słupy nośne i murują! Prawo budowlane dopuszcza tylko przy temperaturze -5ºC, w pomieszczeniach zamkniętych i przy zastosowaniu koksowników; wyższa temp. i wyższe stężenie CO2! Za parę lat, gdy znów będzie katastrofa budowlana, będą zwalać na niesprzyjające warunki atmosferyczne! Odpowiedz Link Zgłoś
wyksztalciuch1 czy Caritas rozliczył się z tych ok. 10 mln ? 10.10.06, 18:48 czy jakiś pisak sprawdzał co stało się z ok 10 mln zł ? żądajmy od Caritasu dokumentów. Odpowiedz Link Zgłoś