janina62 26.12.06, 23:13 witam i polecam/właśnie tuż przed świętami ukazał się trzeci tom/Nina Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anahella Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 27.12.06, 00:13 W Merlinie jeszcze nie ma. Ile kosztuje? Czy znow cena kolejnego tomu jest wyzsza od poprzedniego? Odpowiedz Link
janina62 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 27.12.06, 00:24 cena nie jest niska/ cóż z tego? pieniądz rzecz nabyta a Astrologia wg Wrońskiego na rynku księgarskim jest bezcenną pozycją/N. Odpowiedz Link
anahella Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 27.12.06, 00:29 janina62 napisała: > cena nie jest niska/ cóż z tego? pieniądz rzecz nabyta a > Astrologia wg Wrońskie > go na rynku księgarskim jest bezcenną pozycją/N. Ale ja chce wiedziec ile kosztuje - bo w mojej ksiegarni internetowej jeszcze nie ma, a nie znam strony wydawcy. Mozesz podac cene? Odpowiedz Link
janina62 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 27.12.06, 00:33 wydawnictwo Ars Scripti-2 proponuje w wysyłce 64.00zł/N. Odpowiedz Link
anahella Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 27.12.06, 18:23 janina62 napisała: > wydawnictwo Ars Scripti-2 proponuje w wysyłce 64.00zł/N. Dzieki za informacje. Przyznam, ze za zle zredagowana ksiazke (takie byly dwa pierwsze tomy) to jednak stanowczo za duzo. Poczekam, az pojawia sie na allegro taniej. Nie mam nic do tekstu - zawartych w nim informacji - jednak uwazam, ze polski wydawca kompletnie polozyl swoja czesc pracy: czasem gdy pisze sie o czyms, to w jednej czesci uzywa sie jednego nazewnictwa, w innej innego. Dwa odrebne wyrazy i zero wyjasnienia, ze chodzi o to samo. Rozumiem, ze mistrza sie nie poprawia, ale wydawca moze do jego pracy dolozyc przypis. Hm.. ma nawet taki obowiazek, zwlaszcza gdy ksiazka tyle kosztuje. Odpowiedz Link
antares22 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 30.12.06, 01:08 Hmm... a ja muszę przyznać, że z jednej strony nieco mnie rozczarowała zawartość, bo nie ma tam nic nowego a z drugiej miałam szczery ubaw czytając to, bo fizycznie przekonałam się z czyjego dorobku niektóre sławy astrologii korzystały. Co nie jest zresztą niczym nagannym. No, ja też korzystam Na Allegro jeszcze nie widziałam i myślę, że na razie nie ma co liczyć na okazję Ale bez względu na cenę warto aby narybek to poznał, bo jednak jest to coś, czego się nie publikowało w takiej formie jak ta monografia a wiadomości te można było tylko zdobyć na wykładach u dobrych astrologów. Odpowiedz Link
janina62 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 05.01.07, 11:28 czytam i polecam...nie podzielam zupełnie Waszego sceptycyzmu; jest to zestaw na razie 3ch ksiazek a w każdej takie "smaczki", taki klimat, tyle ciekawostek zaskakujacych i jednocześnie odkrywczych, że czytam niemal jak powieść kryninalną i chce się do tego wracać; nie jestem z tych co juz wszystko wiedzą i nic ich nie może zaskoczyć; może tym własnie rózni sie hobbysta od profesjonalisty; pozdrawiam Nina................. Odpowiedz Link
antares22 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 09.01.07, 03:12 To nie jest sceptycyzm, tylko stwierdzenie faktu, że nihil novi... Ja bynajmniej wszystkiego nie wiem, ale to akurat owszem, zresztą żadna tajemnica: było sobie do niedawna warszawskie Collegium Psychtroniczne i tam, na wykładach z astrologii owe wiadomosci były słuchaczom przekazywane. Jeśli zaś ktoś uważnie czyta to dostrzeże wpływy Wronskiego i u Zawadzkiego i u humanisty Weresa a nawet u Arroyo...Czemu nie ma się co dziwić, bo nasi - dziś "wielcy" siedzieli w jednym kociołku towarzystwa astrologicznego czy jak to się tam zwało,(nie tylko oczywiście astrolodzy)i był taki czas, ze "byli jednością" a potem to wszystko - jak zwykle między naszymi rodakami - zaczęło się różnić i dzielić. Ale jeszcze raz powtarzam - warto czytać, może komuś się rozjaśni co nieco podczas tej lektury, bo właściwie na polskim rynku nie ma dobrych publikacji tej klasy. Odpowiedz Link
anahella Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 09.01.07, 18:10 Moj sceptycyzm wynika z niskiego poziomu edytorskiego i wysokiej ceny. Jezeli ksiazka jest droga, to powinna byc tez super przygotowana. Twarda oprawa i fakt, ze ktos ma jeszcze po Wronskim prawa autorskie nie tlumaczy tej ceny. Nawalila polska redakcja. Odpowiedz Link
janina62 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 09.01.07, 21:15 nie oceniam wydawnictwa jako wydawca; jestem czytelnikiem więc interesuje mnie tematyka w/w pozycji podana w sposób przystępny; specyfika słownictwa typowego dla dziedziny jaką jest astrologia nie sprawia najmniejszej trudności ale tylko w przypadku średniej chociaż znajomości zagadnienia; fakt- równiez dopatrzyłam sie kilku błędów edytorskich; dla kogoś wchodzacego w te sprawy moga one stanowić powód do niejasności; można było tego uniknąć...ale nie moja już w tym głowa;Nina Odpowiedz Link
potrek Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 02.02.07, 23:41 Czytam 3 tom Wrońskiego i naprawdę polecam. Mam dość sporo literatury astro ale kwadranty, opis osi domów przeciwległych, opis domów na krzyżu oraz opis domów zgodnie z żywiołami naprawdę bardzo ciekawy. Naprawdę bardzo dobra pozycja ( tom 3) uważam warta tej ceny. Z przesyłką do pracy zapłaciłem 60 zł 50 gr. Wątpię czy tyle informacji zdobył bym na kursie w cenie 60zł. Gorąco polecam początkującym a także tym bardzo zaawansowanym, gdyż mogą się zdziwić że coś nieco mogą się jednak nowego dowiedzieć. Pozdrawiam potrek Odpowiedz Link
antares22 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 03.02.07, 23:16 Przepraszam Was wszystkich, jeśli ktoś poczuje się urażony... Ale wiadomości zawarte w tych tomikach nie są niczym nowym, to są przecież podstawowe wiadomości! Jak bez tego można efektywnie pracować? Rozumiem, że dla wielu osób są - niestety - nowe, i polecam każdemu zaczynającemu swą przygodę z astrologią, ale bez przesady Potrku - ci "wielcy i znani" mają to w małym palcu, bo to są wiadomości, które były w obiegu, kiedy oni się uczyli. Prawda, że przekazywane na wykładach, były wewnętrzne skrypty itp - bo nie wydawano prawie żadnych książek o tematyce astrologicznej, a jeśli to jakieś badziewiaste, w stylu Malinowskiej albo o tematyce bardziej ogólnej. Dziś zaś wśród zalewu bezwartościowych pozycji traktujących o astrologii i innych dziedzinach trafiają się perełki. Ta jest jedną z nich. Może nareszcie niektórzy zaczną poważniej traktować temat Odpowiedz Link
janina62 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 03.02.07, 23:53 ja wiem...dla wielu nie ma to zadnego znaczenia ale dla mnie ma wielkie; nareszcie mamy /po prosu/ pieknie wydaną ksiażkę o astrologii; godna pochwały okładka i takiż sam papier...astrologii nalezy sie to od nas; wyszlismy z podziemia broszur i powielaczy; wiedza usystematyzowana w zbiory stanowiące zamknięta całośc; no ludzie...przeciez to święto dla nas;mam nieskrywaną przyjemnosc sięgać do tych ksiazek; zalezy mi na tym aby prace Wrońskiego były wydane w Polsce w całości;pozdroNina Odpowiedz Link
potrek Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 04.02.07, 03:10 Witam Antares ) Ponieważ jestem astrologicznym samoukiem i nie miałem dostępu do skryptów z warsztatów to dla mnie to pozycja b.wartościowa , ponieważ uwazam że ci wielcy nie zawsze chcą się dzielić swoim doświadczeniem. Doświadczenie to też pieniądz. Reasumując tom 3 polecam. Pozdrawiam potrek. Odpowiedz Link
jerry.uk Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 04.02.07, 04:51 Potrek, podaj chociaż jeden powód dla którego "wielcy" nie mieliby chcieć dzielić się swoim doświadczeniem? Czy mieliby zabrać swoje doświadczenie do grobu? Pozdrawiam wszystkich nie-śpiących o tej porze i czuwających Odpowiedz Link
potrek Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 04.02.07, 09:10 Potrek, podaj chociaż jeden powód dla którego "wielcy" nie mieliby chcieć dzielić się swoim doświadczeniem? Czy mieliby zabrać swoje doświadczenie do grobu? Wiedza, informacje czyli domena Merkurego była zawsze zwłaszcza w dawnych a także w dzisiejszych czasach rzeczą bezcenną. Każdy artysta bez względu na zawód, nie pokazuje swym uczniom Całej swej dupy. Przepraszam że tak mocno to określiłem. Ale patrząc z prespektywy zawodu który wykonuje (fryzjer) i mając okazję znać tych najlepszych ( nie mówię o sobie) zauważyłem że pewne kruczki zabieraja niestety do grobu. Dobrym przykładem jest tu też Wroński i jego cykl 12 tomów astrologii. Może nie zabrał swej wiedzy do grobu, ale podzielił się nią poza bliskimi uczniami dopiero po swojej śmierci z resztą astrologów. Jego uczniem i bliskim przyjacielem był Liwin, którego uwielbiam czytać ale czy jego pozycje są dostępne poza Internetem ? To jest Jerry jeden z przykładów? Zajmujesz się astrologia biznesową i czy zawsze dzielisz się ze wszystkimi informacją że akcje tej jedynej spółki pójdą do górę- Koziorożec a inne spadną na łeb-Baran na szyję- Byk ? Astrologia przynajmniej w byłym bloku socjalistycznym jest zawodem mało lukratywnym . Reasumując śmietanę spijają najbardziej znani, gdyż oni znają te kruczki by z tego wyżyć. Ale czy to jest śmietana? Raczej nie, patrząc z prespektywy Polski 2007 roku Pozdrawiam Piotr PS. Mam nadzieję że jak będziesz w Łodzi to wpadniesz do mnie na przepyszną kawę do salonu. WWW.piotralexander.com Odpowiedz Link
antares22 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 04.02.07, 11:35 Brawo Potrek! Tak właśnie jest. Od kilkunastu lat ciągle ktoś coś pisze i wydaje, ale są to albo wiadomości powielane - jeden od drugiego niemiłosiernie zrzyna - albo takie, no... bezwartościowe, nie wnoszące nic konkretnego, głębszego. A na wykładach jest to samo. I tu biję się w bufet: to prawda, ze ja miałam możliwość poznać to, co jest u Wronskiego, więc dla mnie nowością to nie jest, ale też prawda, że że moja psorka wszystkich tajemnic swojego żadnych oporów... a i inni robią dokładnie tak samo. Hm... ja też... nie jestem lepsza. Odpowiedz Link
antares22 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 04.02.07, 11:43 Wyżarło mi tekst; miało być, że: moja psorka wszystkich tajemnic swojego warsztatu nie ujawnia, choć deklaruje, że nie ma przed tym żadnych oporów. Ot, przewrotność. Ale faktycznie, dużo mi przekazała, nie mogę narzekać na jakość nauki Odpowiedz Link
jerry.uk Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 04.02.07, 14:48 Zapytałem, bo osobiście nie widzę powodu żeby coś zachowywać dla siebie, jeśli ma się wiedzę. Pytałeś czy dzielę się informacjami - piszę bloga i notatki robię tam codziennie. Może głównym powodem, który ogranicza przekazywanie wiedzy i informacji jest czas, którego potrzeba na ujęcie tego wszystkiego? Jeśli chodzi o zaproszenie na kawę, to chętnie. Pod koniec lutego przyjeżdżam do Łodzi na dwa tygodnie i chętnie spotkam się z astrologami w rodzinnym mieście. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
potrek Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 04.02.07, 16:25 Zapraszam ciebie Jerry nie tylko do mojego miejsca pracy, ale także do domu na dobrą kawę. Pozdrawiam serdecznie potrek i czekam na odwiedziny. Odpowiedz Link
rigel79 Re: 3tom Astrologii Wrońskiego 14.02.07, 15:56 Kupiłem dziś właśnie III tom Wrońskiego i jestem na razie usatysfakcjonowany. Na tyle, żeby go komuś polecić. A swoją drogą: jeżeli stać nas na biżuterię, albo ciuchy, której faktyczna cena bywa o kilkadziesiąt, kilkaset (!) złotych zawyżana wobec faktycznej wartości, to myślę, że wielkim grzechem nie będzie przepłacenie tych kilkunastu zł. Proszę spojrzeć choćby na te wystawy sklepowe obcinające ceny o 20, 30, czasem 50%, i nie chodzi tylko o rzeczy sezonowe. Moim zdaniem 50 zł byłoby uczciwszą ceną, zamiast tych 64 ( bardziej traktuję to kwestię symbolicznie, niż marketingowo ), ale trudno. Prywatnie nie robię wielkich zakupów ww. "dóbr" Inna sprawa że nie każdego stać na ryzykowanie kwotą sześćdziesięciu paru złotych w miesiącu, znam to uczucie na własnej skórze. W tym jednak wypadku sądzę, że warto zaryzykować. Właściwa argumentacja nastąpi jednak po DOKŁADNYM przeczytaniu tej książki i stwierdzeniu, co z niej dla siebie wziąłem. Myślę, że wtedy będzie można poważniej porozmawiać, a nie od razu wybrzydzać, że złe: tłumaczenie, okładka, czcionka, cena, autor, szkoła, nurt / niepotrzebne skreślić. Pozdrawiam i odezwę się za jakiś czas. Nie wiem jaki, bo nie czytam książek, tylko się zaczytuję . Odpowiedz Link